=n Enthousiasme zegeviert over techniek. i. ft; 7 OCTOBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA S. Jo Bak wordï productief. EGYPTISCHE DUISTERNIS EN STORMVLAGEN. De tragi-comedie van het vernielde kleedingstuk. DE VOETBALCOMPETITIE. N. V. B. Jlg|. H. B. S.—D. F. C. 1—1. TWEEDE KLASSE. i Wanneer men ons toestaat weer 's een „ge- ijktan term" te gebruiken waarvan overigens langzamerhand, een cliché zou kunnen gegoten borden dan zeggen wij over het verloop van wedstrijd ExcelsiorHilversum dat „het enthousiasme" heeft gezegevierd over „de tech niek". Het begin kenmerkte zich door oen hard van alapel loopein der Rotterdammers, diie echter stuitten op een hechte verdediging van Hilver- ®nm met een keurig combineer en de en elkaar koed begrijpende middenlinie, waar vooral Huizinga een spel speelde dat een klasse op zich z®lt was. Het leer was bijna altijd voor hem on dan bracht hij het ook waar hij het gaarne badeens ver vooruit, dan naar de vleugel- delers. Grobbe van Excelsdor, hoewel dezen biddag niet bepaald slecht, kon bij hem in de loer gaan. Behalve aan hun enthousiasme danken de Rotterdammers de overwinning ook aan den bijzonder op schot zijnden Rak, die trouwens taet zijn venijnige schoten wel eenig geluk be leefde daar Melnders niet zoo'n betrouwbaren indruk maakte. Na de hervatting kwam er een onheilepel lende lucht opzetten. De wind veranderde bijna in een orkaan en dreigde al de nieuwe en ver- hieuwde spulletjes weg te vagen. Het publiek ham ln drommen de vlucht. Zoo Egyptisch weril tie duisternis, dat spelers en bal slechts sll. houettein geleken. Toem eindelijk vrouwe zon zich verwaardigde door de wolken heen een schijnwerper te doen stralen, werd er gemom. 5«ld dat de Rotterdammers intusschen den stand op 52 hadden gebracht. Een tragi-comischie scène was het moment, Waarop een der Hilversummers bij ongeluk het "hemmetjo" van Mout aan flarden scheurde cn hem ln een kleedij zette, waar Adam wells- Waar nog trotsch op had kunnen zijn, maar die tiWwoorrdige oogen niet altijd kunnen appre- cleeren Terwijl rappe boenen zich beijverden taar het kleedlokaal te loopen om het vernielde bleed ingstuk voor een ander om te wisselen, 'Mlde de scheidsrechter vast den hoekschop laten nemen. Maar toen de bal hoog voor doel zweefde en onder de springende groep zich een vleeschklenrig bovenlichaam scherp afteekende, vond hij 't toch maar beter even den wedstrijd te staken.. Over het verloop het volgende: B\j een zeer straffen wind. welke schuin over het veld staat, binden beide ploegen den strijd aan. By Excelsior is Van Ommeren in de midden- linla vervangen door Mout, terwyi de bezoekers volledig zyn. De thuisclub zit er direct goed op en brengt het Hilversumsche doel in gevaar, doch Meinders, onder de lat staat pal, al kan hy enkele malen slechts ten koste van een hoekschop redden. Een hacheiyk moment ontstaat als Bou ten tot diep in de verdediging is doorgedrongen, doch het leer via een Hilversums-been achter stuit. De hoekschop levert geen succes. Dan ko men de bezoekers opzetten, die een kalm doch zuiver berekend spel spelen en vooral de spil Huizinga toont zich de beste van het veld zoo wel door afnemen als zuiver doorgeven aan de voorhoede. Het spel is tien minuten oud als hy naar den vleugel van Fokking plaatst, die snel met het leer naar binnen zwenkt om dan onder den vallenden Bunt in het net te plaatsen (01). Excelsior is hierdoor niet ontmoedigd en blyft enthousiast spelen waardoor zü het grootste deel van den stryd ln den aanval Is. Meinders krygt volop werk en kan slechts met moeite de schoten van v. d. Ende en Bak verwerken. Als hy eens zyn doel heeft verlaten, schiet Huisman tusschen de leege palen, maar dan duikt Hui zinga op en trapt den bal 'tveld in. De thuis club Is niet te houden en als Bouter zich goed door de verdediging werkt, geeft hü Meinders het nazien en staan de partyen geiyk (11). By een snellen uitval van Hilversum schiet Krams keihard tegen den binnenkant van den paalde bal vliegt het veld weer in, waar Grobbe opvangt eh ver vooruit zet naar Bak, die op zijn beurt met een zuiver schot in het uiterste hoekje voor de leiding zorgt (21). Een minuut voor rust stevent de Excelsior-voorhoede goed op den Hilversumschen doelman af, waarna Bak den voorsprong vergroot (31). Na de hervatting zyn de Kralingers weer direct in het offensief en ontkomt het Hilversumsche doel ternauwer nood aan 't gevaar, als Meinders, terwül hy is gevallen, nog kans ziet een ingeschoten bal van richting te doen veranderen. Na vyf minuten maakt Hansen het leer keurig vry en brengt het geheel naar het midden voor doel om dan de eer aan Bak te laten, van wiens voet de doelman het gevaar niet verwacht (41). Hilversum zet er dan alles op en vooral spil Huizinga geeft het voorbeeld door zelf mede ln de voorhoede te gaan en hy heeft ook succes door eerst de Excelsior- backs in de luiers te leggen en dan Bunt geen schön van kans te geven (42). De Rotterdam mers raken dan een tyd lang ingesloten, doch, eenmaal uit het gedrang, zl)n ze weer volop in actie. Eerst krijgt Meinders een moeiiyken kop bal van Bak te verwerken. Als daarna Bak het leer heeft doorgegeven en v. d. Ende inschiet, springt de bal van een Hilversums-been terug juist voor de voeten vari Bak en deze, hoewel zichtbaar verrast laat Meinders voor de vyfde maal visschen (5—2). Hilversum, dat eenigs- zins het voordeel van den wind heeft, krygt dan nog een vyftal hoekschoppen te nemen, allen zonder tastbaar resultaat, zonder de stryd ein digt in een verdiende overwinning van Excelsior. de Schiedamsche doelman gelegenheid zijn ta lenten te toenen. Even later ls het echter mis, want na een goede 25 minuten spelens ver kleint Perukel d,en aohterstand (21). Edo oefent een druk uit op het Schiedamische doel, waar Jousma zich met een „duik" uit de impasse moet redden. De blauw-witten, die een verdedigend sped spelen, moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, terwijl hun sporadische aanvallen weinig om 't lijf hebben. Toch weten zij zich langzaam vrij te maken. Dan fluit scheidsrech ter Kaptein inrukken. R. C. H.Sparta 52. Onder leiding van Vuyk stelt Sparta zich op met 1 invaller voor Viergever, voor wien v. d. Berg invalt, die echter geen gunstig debuut had. De thuisclub heeft den steun van den ex-Haar lemmer de Geus, die niet minder dan 3 doelpun ten maakte. Er wordt in een snel tempo gespeeld, met verschillende goede aanvallen. Spoedig geeft de Geus R.C.H. de leiding (1—0). Nadat Kos een hard schot van Voormolen, schitterend heeft ge houden, moet hy even later toch voor een hard schot van Voormolen zwichten (11). Sparta, gesteund door den wind, is aanmerkelijk sterker, v. d. Welle heeft er geduchtig het oog in, daar- bü goed gesteund door Kramer. Verschillende goede voozetten volgen, doch de R.C.H.-defensle weert zich geducht, speciaal Prevost speelt een uitmuntende party. De R.C.H.-aanvallen zyn minder talrük, doch gevaarlijk, doch ook de Sparta-aohterhoede blükt vooralsnog voor haar taak berekend te zün. Sparta biyft domineeren en voor het R.C.H.-doel ontstaan verschillende hacheiyke momenten. Zoo schiet Formenoy kei hard tegen de lat, en het leder stuit weer in het veld terug. Tegen de verhouding in neemt R.C.H. weer de leiding, wanneer Verkerk een voorzet van links langs Cohen kopt (21). Nadat Voor molen nog by een Sparta-aanval heeft overge schoten, breekt de rust aan. Wanneer weer be- De eerste nederlaag van Sparta; de eerste zege van Excelsior. EERSTE KLASSE Afd. L AD.O. 3 H. b. 4 V.S.V. 4 Aias 4 R.C.H. 4 Hilversum 4 Excelsioi 4 Sparta 4 IJ. F. C 4 Haarlem 3 doelp. gew. pel. verl. pnt. voor teg. gem 1 2 4 9—6 1.33 2 1 1 5 9-5 1.25 3 5 8—7 1.25 2 1 1 5 8-6 1.25 1 2 1 4 8-6 1.— 2 O 4 9—9 1 1 2 1 4 11—11 1.— 1 2 1 4 11-12 1.- 3 1 3 3—5 0.75 3 5—14 0.- Spelers van V. V. C. en Stormvogels dan sen een charleston rondom het „bruine monster". STORMVOGELS EN FEIJENOORD VERLIEZEN. Het aantal ongeslagen eerste klassers in deze afdeelirag is wederom met één verminderd. Sparta heeft in Haarlem een gevoelige nederlaag ge leden: de Rotterdammers werden door R. C. H. met 52 geklopt. Ze noteeren nu 4 winstpunten hit 4 wedstrijden met een doelgemiddelde van 1112; de toch soliede verdediging der rood- Xvltten heeft het dus. wel zwaar te verantwoorden gehad. Alleen A. D. O. en V. S. V. hebben nog geen wedstrijd verloren: ook het resultaat van gisteren, toen beide in Velsen tegenover elkaar kwamen, bracht daar geen verandering in. De een deed niet voor den ander onder, zoodat de uitslag een 2—2 geiyk spel bracht. Evenals R. C. H. slaagde ook Excelsior er in de eerste overwinning te behalen. De Kralingers speelden gisteren een behoorhjke party en wisten op eigen veld Hilversum met 5—2 te kloppen. D. F. C. heeft het nog niet tot een zege weten te brengen. Toch leverden de Dordtenaren een goede beurt door op Houtrust tegen H. B. S. een geiyk spel met 11 te bewerken. Haarlem blyft nog steeds van een winstpunt verstoken: ook gisteren heeft Zuster Anna tevergeefs zitten Uit te kyken: met 41 verloren de roodbroeken op eigen grond van Ajax. Door deze resultaten is de onderlinge afstand tusschen de verschil lende clubs zeer verminderd; het verschil tus schen de leiders en nummer 9 is vrü miniem; alleen Haarlem dreigt leelUk achter te geraken. In deze afdeeltng aan sensatie geen gebrek. Het viertal clubs dat Zaterdag nog ongeslagen Was, is plots tot één geslonken en geen enkele is nu over, die zich op het maximum te bereiken Puntenaantal kan beroemen. Wie had het mo- geiyk geacht dat Feüenoord zich zou laten slaan door de ploeg die, schynbaar hopeloos zon der ook maar de geringste winst, onderaan hing? Wie kon vermoeden dat de Stormvogels, na op Verdiensteiyke wijze G punten uit 3 wedstrijden te hebben geproduceerd, het onderspit zou del- Ven tegen V. U. C., dat de voorafgaande weken In successie met 4—1 en 6—2 was geklopt? En Wie ook verwachtte dat H. F. C. na de schit terende beurt in Haarlem, een week geleden, nu met 6 doelpunten verschil zou verliezen? De Stormvogels hadden hun eerste nederlaag te accepteeren van V. U. C. in Den Haag met 31, Eeyenoord in Hilversum van 't Gooi met 21 en H F. C. in 't Olympisch Stadion met 60 Van Blauw Wit. De Amsterdammers hebben aldus den dag goed benut en zich met één slag aan het hoofd geplaatst. Met 't Gooi haalde ook H. D. V. S. haar eerste zege binnen door ln Schiedam met 2—1 Edo te slaan. Z. F. C. en H. V. V. deelden ln Zaandam met 3—3. EERSTE KLASSE Afd. IL doelp. gesp. gew. gel. verU pnt. voor teg. gem Blauw Wit Stormvogels Feijenoord V.Ü.C. H.D.V.S. H.F.C. Z.F.C. H.V.V. E. D. O. 't Gooi 4 4 3 4 3 3 4 4 3 4 3 3 1 2 1 1 1 1 1 - 1 1 1 - 2 1 1 1 1 1 2 1 2 2 - 3 7 6 3 4 3 3 3 3 10—1 11—8 6—4 10—12 4—5 7—9 10—12 9—15 9-6 7—U 1.75 1.50 1.— 1.— 1.— 1.- 0.75 0.75 0.66 0.50 Hermes-D.V.S-E.D.O. De Schiedammers trappen af met den wind in het gelaat. Het begin is eon wederzijds ter rein verkennen. De Schiedamsche voorhoede speelt aardig open spel, met gevolg dat Bion- neman al spoedig een goeden kans krijgt, dve gemist wordt. Den Hoed doet het beter en lost vanuit het veld een kanjer, waarmee de Haartam&che irjvalleir-doelman veel moeite heeft. De middenlinie der Schiedammers, werkt- baxd ©n herhaaldelijk wordt de voor-hoede aan den gang gezet Vlak voor het Haarlemsohe doel gekomen krijgt v. d .Griend een prachtkans. Hij neemt het ronde ding op zijn hiel en de bal gaat over! De Edo-aanvallien zijn Intusschen niet van de lucht, maar keeper Jousma behoeft nog niet veel handelend op te treden. Dam, betrekkelijk onverwacht, komt Herm.es- D. V. S. aan een doelpunt, wanneer Bronne- man goed voor doel zet en v. d. Griend niet aarzelt (10). Wanneer weer begonnen wordt, zijn de Edo- menscben het eerst in den aanval en ©en paar maal wordt Jousma vrij dicht benaderd. De linksbuiten Oomen heeft met de gladheid van het terrein te kampen, maar ziet toch kans den bal vor doel te krijgen waaT Norde eem schot lost, dat den. buitenkant van de paal passeert. Onmiddelijk hierop nemen de blauw-witten het offensief over. V. d. Griend krijgt het ronde ding voor zijn voeten, een knal en do stand is opgevoerd tot 20. Na ©enigen tijd volgd© de eerst© penalty welike op het Hermes-D. V. S—terrein geno men moest worden volgens den nieuwen spel regel. Tweemaal loopt Jousma te vroeg uit, maar de derde maal toout hij zich zijn plaats waard, door het echot ta keeren. Weer krijgt gonnen wordt, krygt Sparta wind tegen, hetgeen haar echter niet belet het R.C.H.-doel te bele geren. Doordat het spel veel te kort wordt ge houden, kunnen de R.C.H.-ers steeds tijdig in- grypen. Bü een snellen uitval van R.C.H. ver oorzaakt v. d. Geest hands. De vrije schop wordt voor doel geplaatst en de Geus scoort wederom (31). Dit ontmoedigt Sparta eenigszins en vlak hierop kan Hanse met een vleugelschot het 4e doelpunt fabrlceeren (41). Sparta is nu gesla gen en de thuisclub neemt geheel het spel in handen. Cohen krijgt druk werk en moet na ver schillende schoten verwerkt te hebben, wederom voor een schot van de Geus zwichten (51). R.C.H. speelt nu gewonnen spel, de druk op het Sparta-doel wordt minder en de Spartanen ko men weer eenigszins in de meerderheid. Hun aanval biykt echter machteloos een doelpunt te maken, totdat even voor tyd Vrugt by een voor zet van v. d. Welle in eigen doel trapt (52). HaarlemAjax 14. Het vertoonde spel kon zich, behoudens een korte periode, niet boven het middelmatige ver heffen. De eerste helft was al byzonder slecht en bepaald ongelukkig voor Haarlem doordat haar keeper de Vries spoedig na een botsing het veld moest veriaten.. Het spel was aan beide kanten peuterig en voor doel niet doortastend genoeg. Vry gelukkig kwam Ajax aan haar eerste doelpunt. Dit ontstond toen het leder reeds eenige malen was ingeschoten en eindeiyk via een der roodbroeken in 't doel belandde (01) De uitstekend spelende Ajax-achterhoede had met de Haarlem-aanvallen weinig moeite; slechts eenmaal zagen we de Boer fraai redden by een schitterenden kopbal van Breeuwer. In de tweede helft werd door Haarlem heter aangepakt. Spe ciaal Oldenburg maakte het de Amsterdamsche verdediging danig lastig maar de overige Haar lem-veorwa artsen knoeiden erbarmeiyk, zoodat succes uitbleef. Een uitval van Ajax werd Haar lem noodlottig want v. Daalen raakte het leder half zoodat Ten Have rustig kon inschieten (02). Haarlem trok nu heftig ten aanval en Breeuwer scoorde ^spoedig tegen (12). Even werd de stryd spannend doch enkele minuten later plaatste Jurriaans fraai voor en V. Reenen maakte aan alle onzekerheid een einde. (13). Eerst nu kwam Ajax er goed in en in het laatste kwartier werd goed voetbal vertoond. Van Ree nen scoorde fraai Ajax' vierde doelpunt terwyl aan den anderen kant de Boer enkele keeren keurig redding bracht. Ajax won ten slotte ver diend met 41. V S. v.—A. D. O. 2—2. De thuisclub heeft eenig nadeel van den schuin over 't veld staanden wind. Niettemin weten de Velseroorders het spel opo de Haagsche helft te houden en na 5 minuten geeft de Welf V.S.V. de leiding als Quax niet kan wegwerken (10). Nadat De Koning bp V.S.V. en De Groot by A.O.D. gebles seerd zpn geraakt, vergroot De Wolf den V.S.V.- voosprong (20). Even voor rust slaagt inval ler v. d. Graaf er in den achterstand te verklei nen (21). Na de hervatting is V.S.V. aanvan kelijk weer sterker. Tegen de verhouding in maakt A.D.O. echter door G. Tap gelijk (22). De Hagenaars worden dan sterker, doch stëeds weet de stevige verdediging der gastheeren het spel te verplaatsen. Gescoord wordt er niet meer. Met eenig A.D.O.-overwicht komt het einde met een gelijk spel, wat de verhouding het best weer- H. B. S. verscheen met een gewüzigde voor hoede, waarbü Reeder de centervoorplaats be zette d' Fonseca linksbinnen en Graafland linksbuiten speelde. De Dortenaren waren direct sterk in de meerderheid en weldra opende Ruysch van D. F. C. de score (01). Vooral de link- sehe vleugel der gasten was zeer snel en doortas tend, terwül de middenlinie uitstekend aan gaf. Toen vermetten enkele malen handig gepas seerd was, zocht hy zün kracht in ruw spel. Hü kreeg na enkele vermaningen een waar schuwing. De Dordtsche doelverdediger Born wist niet zonder fortuin een serie goede schoten te stoppen. Kort voor rust kreeg d' Fonseca het leder te pakken, hü passeerde naar Rooder, die miste: op het laatste moment kreeg d' Fonseca den bal wederom toegespeeld en nu had Born geen schün van kans. (11). H. B. S. nam het na de rust zeer serieus op en oefende een grooten druk uit op het D. F. C.-doel De achter hoede der gasten speelde echter een soliede party voetbal en wist van geen wüken. Boven dien voldeed Reeder op de center-voorplaats matig. Verschillende malen kreeg hü het leder keurig toegespeeld door van Kestoren, doch steeds was hü te laat. Eenmaal toen d' Fonseca alleen Born voor zich had en een schot loste buiten het bereik van den Dordtschen doelverde diger, ving de paal den bal op. Kort hierna stond hü andermaal voor Bom doch nu zocht hü het doel in de wolken Hoe meer de tijd ver streek hoe grooter de druk werd op het D. F. C -doel. Resultaat leverde dit overwicht echter niet op en toen scheidsrechter v. d. Ende inruk ken blies, werden de punten gedeeld. Blauw WitH. F. C. 60. Toen de Zebra's met de rust met 2—0 voorston den, was er wel met aan zekerheid grenzende waarschüniykheid te zeggen, dat de stadion mannen het er goed af zouden brengen, maar dat zü zoo'n hooge score zouden bereiken en dat nog wel tegen den nationalen doelman zal wel niemand hebben verwacht. Was v. d. Meulen niet op dreef? We hebben hem wel eens beter gezien, maar de groote oor- verdienden, zaak moet gezocht worden in het zwakke ver- j}e Sfan(j dedigen van Brosbank en v. d. Lee, die niet te gen de snelle en gevaarlüke aanvallen van Blaauw Wit waren opgewassen. Maar dit neemt toch niet weg, dat „Gejus" niet was zooals meestal en zeer zeker moet,%et eerste doelpunt op zün re kening worden gezet. Hü had een bal goed ge vangen, maar in 't wegwerken, hetgeen hem door eenige aanstormende Blauw-Witters niet gemakkelük werd gemaakt, faalde hü door den bal in 't wilde weg in 't veld te gooien, 't Leer kwam precies voor den voet van 'n Blauw-Witter de er onberispelük een doelpunt mee fabriceerde. Blauw-Wit, dat Schindeler, Gerrits en Homborg miste, voor wie Barend, Binger en Hageman in vielen terwül Smit op de rechtsbuitenplaats speelde, verkreeg geleidelik een meerderheid. De Haarlemmers speelden niet onverdienstelük, waren in 't veld zelfs niet bepaald zwakker, maar de voorhoede kon maar niet in vorm komen, hoezeer ook Lamp, die in de middenlinie heel goed speelde, de aanvalslinie aan het werk zette. Van Reydon kwamen vaak goede voorzetten, maar noch Daniels noch de Ruyter wisten ervan te profiteeren. De middenvoor Kruyt, die nog wel eens een bal wist te bemachtigen, scheen het dezen middag op de bovenlat gemunt te hebben. Een schot, dat we reeds voor goal hadden gere kend, deed deze reep hout bijna in tweeën sprin gen, maar de bal lag in 't veld. Kort voor de rust maakte Dorenbos 't tweede doelpunt. De tweede helft werd door de Haarlemmers ingezet met een élan, dat 't beste deed verwachten. Op 'n oogen- blilc was 't zelfs zoo, dat zü niet voor het Am sterdamsche doel waren weg te krügen en al wat Blauw-Wit een goed hart toedraagt, zat met groote vresze. Op de onmogelükste manie ren echter kwamen de ballen telkens weer in 't veld terug mede dank zü de fameuze bovenlat, die dezen middag den reserve-keeper, die overi gens zelf mooi werk deed, aardig te hulp kwam. Ook een strafschop, dien scheidsrechter Tetz- ner toekende voor een door ons niet geconsta teerde, maar daarom wel mogelüke overtreding, werd ook al naast geschoten, 't Zat H.F.C. niet mee! Na deze laatste mislukte poging keerden de kansen geheel ten gunste van Blauw-Wit, dat achtereenvolgens nog viermaal doelpuntte, waar van tweemaal door Ferwerda en eenmaal door Dorenbos. Een doelpunt kwam van een onzicht- baren Blauw-Witter, toen na een hoekschop een H.F.C.-er den verkeerden kant uittrapte en den bal voor 't doel neerlei. 't Was wel hard voor de Haarlemmers, maar toch gaven ze den moed nog niet op, 't mocht hun echter niet baten, zelfs de bekende „eer" konden ze niet redden. als resultaat dat de grootste helft verstrü kt zon der dat van een succes sprake is. Een kwartier voor het einde lost Klein een hard schot dat via Thyssen in de touwen verdwünt (31). Overmaas is danig uit d'r slof geschoten. Al weet iedereen, dait Merwede tot de zwakkenen behoort, een 71 nederlaag had toch nie mand durven voorspellen, en vooral van de nieuwe voonhoedespelers was meer productivi teit ven-wacht. D. H. C. keerde met ©en verdiende 42 overwinning van haar bezoek aan C. V. V. terug. Er moet na de rust nog al ruw gespeeld zijn nu en dan, terwijl de scheidsrechter zich weinig gelden niet. Tegen aller verwachting in verloor S. V. V. van V. X. O. S. met 31. Neptunus leed voor de variatie weer 's een nederlaag, nu tegen Steeds Hooger, welke club bij de rust een 40 voorsprong had genomen. Na de thee maakte alleen Neptunus een doel punt en volgens velen niet eens een echt, om. dat naar zij meenden de ba.1 in het zij net terechtgekomen was. Xerxea wist haar ongeslagen positie te handhaven. U. V. V. werd de dupe met 53. De ontmoeting V. D. L.O. D S. dreigde op een 21 resultaat uit te loopen. Maar een strafschop bracht tegen het einde partijen op gelijken voet. Fortuna speelde te Gorinchem tegen het twee invallers tellende Uniitas en keerde met twee winstpunten naar Vlaardingen terug. V. O. C. heeft het er leelijk bij lateu zitten. Ofschoon de Rotterdammers twee invallers tel den, wa® en 30 nederlaag tegen Gouda toch niet moedig geweest. Erkend moet bovendien worden, dat de Gouwenaars hun overwinning in do klassen A en. B TWEEDE KLAS A gesp.gew.ge .verl.pnt. v.t. gem. D.H.C. 2 2 0 0 4 9—3 2.— R.F.C. 2 1 1 0 3 6—5 1.50 Vlos 4 3 0 1 6 11—10 1.50 Overmaas 4 2 1 1 5 20—9 1.25 S.V.V. 4 2 1 1 5 11—9 1.25 Quick 3 1 1 1 3 10—8 1.— B.M.T. 3 1 0 2 2 7—11 0.67 S.V.W. 3 1 0 2 2 6—15 0.67 C.V.V. 4 1 0 3 2 13—13 0.50 Merwede 3 0 0 3 0 2—13 0.— TWEEDE KLAS B gesp. gew. gel. verl. P- v. t gem. Fortuna 3 3 0 0 6 12—3 2.— Steeds Hooger 3 2 1 0 5 8—3 1.67 Xerxes 3 2 1 0 5 12—7 1.67 V.O.C. 4 1 1 5 8—7 1.25 V.D.L. 4 2 1 1 5 7—7 1.25 Gouda 4 2 0 2 4 7—5 1.— O.D.S. 4 1 2 1 4 7—8' 1.— Neptunus 4 1 0 3 2 6—9 0.50 U. V. V. 3 0 0 3 6—12 0.— Unitas 4 0 0 4 0 11—15 0.— GoudaV. O. C. 30 Direct als Se.pe tegen wind in afgetrapt heeft, is de strijd zeer levendig en snel gaat het spel van doei tot doel. Gouda komt toet meest in den aanval. Walthie lost al spoedig sen goed schot dajt over gaat. De buitenspelers van Gouda zdtten geregeld, goed voor en wanneer IJssel- steijn nogmaals het leder hoog voor doel plaaitst, wieet v. Maaren op schitterende wijze in ta koppen (10). V.O.C. speelt enthousiast verder, doch het spel is veel te kort om tegen de hechte Gouda-defensie succes te hebben. Eenige schoten van veTren afstand belanden in de veilige handen van Spee. Gouda neemt spoedig het offensief over, v. Maaren kopt uit goede positie naast. Even later schopt de Rot- terdamsche verdediging hij een voorzet van rechts finaal over den bal heen, de Keizer is er als de kippen hij en met een kalm schot verhoogt hij den Goudscbon voorsprong (20). De gasten krijgen buiten het strafschot-gebiad een vrijen schop te nemen, waaruit de hal echter overgeschoten woTdt. Na de rust is Gouda miet den wind in den rug direct aanvallend. De keeper vau V.O.C. is uitstekend op dreef, hij maakt menig schot onschadelijk. Gouda krijgt een. paar cormerballen be nemen, die warden weggewerkt. Gaandeweg komt V.O.C. wat in den aanval, van Herwaarden lost een hard laag schot, dot door Spee vallende wordt gestopt. De Rotterdammers krijgen ook enkele hoekschoppen te nemen, waaruit van Ever- dingen den bal schitterend voor het doel zet. Eens weet de Jong nog juist weg te koppen. Nogmaals weet Spee een schot van van Her waarden te stoppen, doch dan is het met V.O.C. gedaan. Langzamerhand neemt Gouda het spel in handen en als Walthie zich eens handig vrijmaakt, weet hij meit een schitterend schot den stand op 3—0 te brengen. V.O.C. is nu een geslagen elftal en in den resteerendiea tijd wordt meestal voor haar doel gestreden. Hoewei Spee nog een gemakkelijken kans krijgt weet hij dieze niet te benutten en komt met ongewijzigden stand het einde. V. D. L.-0. D. S. 2—2 O.D.S. trekt onmiddellijk ten aanval en stelt den V.D.L.-doelman op de proef. Na een kwar tier spelens komt V.D.L. er meer in en gaan de partijen vrijwel gelijk op. Als er 19 minuten gespeeld zijn, weet de linksbinnen der gast heeren te doelpunten, welk doelpunt zeer te recht wegens buitenspel wordt geannuleerd. Het is echter uitstel van executie, want direct daarop weet dezelfde speler met een onhoud baar schot zijn club de leiding te geven 1—0. O.D.S. valt nu vinnig aan en geeft de verdedi ging van V.D.L. flink werk. Na de thee is O D Sgesteund door den wind, steeds in den aanval en zij sluit V.D-L. geheel in; doch de voorhoede is niet productief. Na 2S min. spelens weet de linksbinnen na mooi samenspel met een hard schot den gelijkmaker te scoren. Hierdoor geprikkeld, zet V.D.L. er alles op en succes blijft niet uit. Na mooie aangeven van den linksbuiten weet A. v. d. Hoek zijn ploeg de leiding te geven, welke zij tot een halve minuut voor het einde behoudt, toen een harer spelers in het beruchte gebied hands maakte. De toegestane strafschop werd in een doelpunt omgezet 22. V.I.O.S.—S.V.V. 3—1 De Schiedammers, die het eerst met den wind in den -rug speelden, wisten de leiding te ne men. doch zij bleken toen hl hun krui( te heb ben verschoten. Vlos nam toet spel 'n hand.ee, maar Maltha verdedigde zijn doel naar behoo- ren on wist het voor die rust voor doorboring te vrijwaren. Na de rust hadden ds Hagenaars meit den wind mee, 't beete van 't spel. Het duurde even wel nog geruimen tijd voor Maltha zich door een schot van Hus liet passeeren. Nadat Peirre- net den Hagenaars de leading had gegeven, bracht Vogels tenslotte den stand op 3--1, waarin geen verandering meer kwam. ios klimt door deze overwinning tot de derde plaats op, terwijl S. V. V. eenige plaatsen zakt. Xerxes—U.V-V. 5—3 U. V. V. dat voor de rust dien wind in den rug had, pakte direct flink aan en van haar kant werden de meeste aanvallen ondernomen. Toch had Xerxes hij een uitval harerzijds het eerste sucoes. Nadat IT. V. V. gelijk had gemaakt nam Xerxes wederom de leiding, waarna dit spelletje zich voor de rust nog eenmaal' her haalde, zoodat met 3—2 in het voordeel van Xerxes de thee werd gebruikt. 't GooiFeijenoord 21. Van het begin af ontwikkelt zich een snel en enthousiast spel. Van beide züden worden eenige opgelegde kansen gemist. Bü een aanval dei- Rotterdammers wordt Pül op een te hardhandige manier tegen de vlakte gewerkt, waarvoor scheidsrechter Aarts terecht een strafschop geeft, die door v. Dijke in een doelpunt wordt omgezet (01). Het spel golft dan op en neer, doch de achterhoede der gasten is niet zeker van haar taak, waardoor 't Gooi etteiyke hoekschop pen te nemenkrygt. Uit een dezer maakt Meilof, uit een kuwen van spelers, den gelükmaker. (1l). De resteerende tyd vóór de rust zün de Gooiers in 't offensief, maar ze weten hun meerderheid niet in doelpunten om te zetten. Rust komt met gelijken stand (11). Na de hervatting zün de partyen aanvankelük aan elkaar gewaagd. Pül ziet kans voor open doel hoog over te schieten. Barendregt doet hem dat na, terwül Meilof aan den anderen kant in het zijnet schiet. Bü een der Gooische aanvallen kan Van Melik goed voorzetten, welken voorzet- Meilof benut door onhoudbaar te scoren (2—1). De Rotterdammers komen nu in volle actie en openen een krachtig offensief, waardoor 't Gooi alle zeilen moet büzetten, om onheil te voor komen. Meer büzonder Pijl maakt het de verde diging der gastheeren zeer lastig door zijn tactisch opstellen en goedo spelverdeeling. 't Gooi-doel ondergaat een waar bombardement, doch de verdediging en in laatste instantie doelman Colien weten tot aan het einde stand te houden. Enkele sporadische uitvallen der Gooiers worden gestuit door v. DUke en de zijnen, die flr slag van iiebben, de buitenspelval op te zetten, waar de mannen der thuisclub gewillig inliepen. Het einde van den spannenden kamp komt in ongewüzigden V. U. C.Stormvogels 31, In een wedstrijd, welke zich door ruw en onsportief spel kenmerkte, is V. U. C. er in geslaagd de puntjes ln Den Haag te houden. Met voetbal heeft de vertooning, vooral wat do tweede helft betreft, echter weinig te maken gehad. Het wffs een smijtpartij aan beide zyden, welke de verhouding binnen de krytlynen verre van vriendelijk deed worden. Scheidsrechter Katoen zag zich ten slotte genoodzaakt, na hiel en daar een waarschuwing te hebben gegeven, Effern van Stormvogels uit het veld te zenden. "Wat het verloop van den wedstrüd betreft, het volgende Vry spoedig na het begin ontgaat scheidsrechter Katoen een strafschop in het nadeel van Stormvogels, waarna Klein met een fraai schot de score opent (10). Niet lang daarna weet Dill Thyssen te verschalken. Wel valt deze nog uit, doch het leder glipt onder hem door (20). Kort voor rust loopt v. d. Meer onnoodig uit met het resultaat dat Gyssel in de ledige goal trapt (21)In de tweede helft wordt meer op den man dan op den hal gespeeld met Tot de onverwachte voetbalresultaten van gisteren behoort ongetwijfeld do nederlaag van Feijenoord tegen 't Gooi. Men ziet op bovenstaande kiek dat de Rotterdamsche doelverdediger het te Hilversum nu en dan hard te verantwoorden kreeg

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7