25 L Js INTERESSANTE WEDSTRIJD OP SPANGEN. r -<>. HET GELUK-AANBRENGENDE KONIJNTJE. Maandag u october 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 3. t« EEN FATAAL DOELPUNT. DE VOETBALCOMPETITIE STORMVOGELS WINT VAN BLAUW WIT. Sparta door H. B. S. verslagen. Sparta en H. B. S. hebben gisteren te Rotterdam een zeer interessanten voetbalwed strijd gespeeld. De Hagenaars wonnen maar, gelijk men hierboven ziet, doorstond Jiun verdediging ook benauwde oogenblikken. de wedstrijden. D. F. C.Excelsior 43. AjaxV. S. V. 30. A.D. O.—R. C. H. 3—3. FeijenoordZ. F. C. 20. H. V. V.—H. D. V. S. 3—3. StormvogelsBlauw Wit 20. E. D. O.— V. U. C. 3—0. H. F. C.—'t Gooi 1—1. u.v.v. aanvallen og het Aauterdamsche doel af EUWS £2 't Leek een tragedie, dat eerste doelpunt. Nog Reen twee minuten geleden hadden de Spar tanen elkaar plechtig, met de hand op het hart, beloofd te zullen overwinnen of sterven. Hoewel er was afgetrapt en de linksbuiteinman van H.B.S., die luistert naar den illusteren naam d'Fonseca, met een vaartje van nul komma zes wat lichaamsbeweging langs het lijntje nam. Voelde Cohen nog weinig gevaar dreigen. Om dat 't nu eenmaal tegen de gewoonte is elkaar zoo op stel en sprong in 't nauw t.e brengen. Er kwam een Haagsch voorzetje, niet_ te hoog. Diet te laag 't kan ook een schot-in-zakfor- maat geweest zijn en daarom was het noodig dat de Sparta-doelwadhter z'n nog onwennige handen uitstak. Bukken^ aan den zijkant van de paal greep ie, zoo nonchalant weg. Och, t was immers 'n balletje van niks. Maar 't bol- gepompte ding wilde niet bij m wezen en wipte onmiddellijk weg, voor den d'oelmond. Geen nood, smoesde v. d. Geest, één overhaal en 't zaakje is gezond. Daar lichtte hij zijn been op, de hal kreeg een mep. Toen zagen we alleen dat 't net wat vreemd in beweging kwam, Cohen een wanhoopsgebaar maakte en v. d. Geest 'n kleur kreeg, als wilde hij zich in 'n hoekje gaan staan schamen. Aldus leidde H.B.S. reeds na enkele seconden. Eigenlijk ging nu do wedstrijd pas beginnen, 't Werd een interessant partijtje, waarbij het spel der lenige H.B.S.'ers den neutralen toe schouwer een openbaring scheen. Had 't zoo maar tot het einde geduurd. Na een bu-itenspeldoelpunt van H.B.S., waarbij Cohen's konijntje tusschen twee haakjes: wat bracht 't stomme dier gisteren weer 'n geluk aan! finaal tegen de vlakte werd getrapt, kwam voor Sparta de gelijk maker. Blommendal was in den rug geduwd en nu zou Okkie den vrijen schop nemen. Een serie poodwitten danste voor t doei, om voor Rambonnet het uitzicht te bemoei lijken. Een hard laag schot, de Spartabeemen gingen van elkaar om den bal door te laten en voordat iemand wist hoe tusschen zoon massa heenen het leder nog een gaatje kon vinden, trilde reeds het net en loeiden en sprongen do iongenstribunebezoekers. Tegen heit einde bezorgde Reeder, die voor Denia was ingevallen, zijn club de leiding en daarmede cte ovGrwinnillgj* Toen kwam er wat oaiafungeoaamheid: 't publiek word minder vriendelijk en Formenoy peg onvriendelijker. Gelukkig klonk spoedig het eindsignaal. Sparta en H. B. S. hebben op Spangen een in teressanten wedstrijd gespeeld, het eerste gedeelte mooi voetbal te zien gaf met tal van spannende momenten en individueele Dracht-prestaties. De kwaliteit der Haagsche Dloeg excelleerde door beter combineeren en soe pel spel, vlug op- en doorzetten der aan- vallen terwiil het verband tusschen de linies weinig te wenschen overliet. BU de. Rotterdam mers was het plaatsen nogal slordig; in de voor hoede. waar Viergever ontbrak, had het duo Voormolen-Blommendaal weinig in te brengen tegen Denia, die de spilplaats bezette en door tactisch opstellen en technische balcontrole veel werk zijner jeugdiger tegenstanders te niet deed. De gasten liepen flink van stapel: nauwelijks had Sparta afgetrapt of de Haagsche midden linie maakte zich van den bal meester, gaf hem door naar den linkervleugel, waar d'Fonseca een goed schot inzond; Cohen hield het leer wel, maar kon 't niet klem vast vangen en toen eeni- ge Hagenaars er op af stormden, probeerde v. d. Geest den bal over te halen maar schoot val lende hoog in eigen doel (01). H. B. S. bleef enigen tijd domineeren, waarbij aardige kansen door onvoldoende schieten onbenut bleven, maar toen kwam ook Sparta los en gingen de partijen in wisselenden aanval tegen elkaar op. Rambon net kreeg hierbij gelegenheid talrijke keurige beurten onder de Haagsche lat ten beste te ge ven. Aan den anderen kant werd ook Cohen dik wijls op de proef gesteld en hii had het geluk aan zijn zijde toen een prachtschot, door Schorel van verren afstand gelost, buiten zijn bereik de latkruising beukte. De Spartaansche voorhoede bleek tot doelpunten niet in staat; den Hage naars lukte het beter en zonden voor de tweede maal het leer in 't Rotterdamsche doel doch juist was voor buitenspel gefloten. De thuisclub had ook met een serie hoekschoppen geen succes maar uit een vrijen trap lukte het Formenoy, toen de wedstrijd een half uur oud was, den bal tusschen tal van beenen door in 't net te jagen (1ij. Het levendige spel van weerskanten bleef interessant en ook het eerste kwartier der tweede helft gaf volop actie en spanning, waar bij Rambonnet vooral zich onderscheidde door met veel bravour talrijke schoten te stoppen. Bij een hoekschop evenwel stompte hij, uitloo- pend-opspringend, mis; de bal werd in den doel- mond gewerkt maar op 't beslissende moment kopte Vermetten 't leer er nog uit. Toen kwam het keerpunt van den wedstrijd. Van beide par tijen werd tegelijk, hoewel niet in onderling treffen, de spil gewond; Denis en v. d. Heijden moesten uitvallen en worden vervangen door resp Reeder en Schoonheim, hetgeen eenige omzettingen in de ploegen noodzakelijk maakte Deze wijzigingen kwamen aan de kwaliteit met ten goede en het spelpeil zakte aanmerkelijk en kwam geen moment meer op het niveau van de eerste helft. Wel werden individueel nog ver dienstelijke staaltjes geleverd maar het spel der linies had zijn gaafheid verloren. Nadat Sparta door onvoldoende schieten eenige kansen ver knoeid had, zond d'Fonseca, laag richtend, den bal van af den vleugel naar doel; Cohen, uit vallende, miste, van Kesteren trapte in doch het leer ketste terug het veld in vóör de voeten van Reeder, die het in 't leege doel deponeerde (12). Van Kesteren stond hierbij buitenspel doch niet meer in hinderende positie. Toen werd het even vinnig. Sparta zette alles op den gelijkmaker doch bereikte niet meer dan een resultaatloozen hoekschop. H. B. S. verplaatste ten slotte het tooneel van den strijd geheel naar de Rotter damsche helft, dwong eenige hoekschoppen af, maar evenmin als uit een drietal vrije schoppen, die de Spartaansche verdediging zich op den hals haalde, werd succes verkregen, zoodat de •wedstrijd met een kleine overwinning de Hage naars eindigde. Sparta heeft dit seizoen op eigen veld nog niet kunnen winnen. Twee keer werd gelijk gespeeld, n.L tegen Excelsior en V. S. V. en gisteren is de eerste nederlaag gekomen tegen H. B. S. De Haagsche ploeg heeft een goede partij ten beste gegeven met zeer aantrekkelijk spel. In de Rotter damsche voorhoede had de middenmoot meerdere zwakke momenten van treuzelen en onzuiver combineeren, waar een oude rot als Denis op de spilplaats duchtig van profiteerde. Ajax heeft gisteren weer een beste beurt gegeven. De Amsterdammers bezorgden in de Meer V. S. V. de eerste nederlaag en wel met 30. Het aan tal ongeslagen clubs is daarmee tot één geslon ken. Dit unicum in deze afdeeling is A. D. O. Toch moesten deze Hagenaars gisteren de leiding afstaan doordat ze op eigen veld een punt cadeau gaven aan R. C. H., dat'den goe den indruk van de vorige week bevestigde met een 33 gelijk spel in de residentie. D. F. C. kwam gisteren aan de eerste zege door Excel sior in Dordt met 4—3 te kloppen. Haarlem is I nu de eenige club die nog geen overwinning wist te bevechten, maar gisteren werd ten minste een schuchtere schrede op het goede pad gezet door het eerste winstpunt binnen te halen. Met 33 speelden de roodbroeken in 't Gooi tegen Hilversum gelijk, hetgeen een verdienstelijke prestatie genoemd mag worden. Deze afdeling heeft gisteren den laatsten der Mohikanen zien sneven: Blauw "Wit, dat nog ongeslagen was, werd geklopt in IJmuiden. De Stormvogels wisten daar de sterke verdedi ging der Amsterdammers twee keer te passee- ren terwijl dezen daar niets konden tegenover stellen. De leiding komt nu weer in handen van de IJmuidenaren die een verliespunt minder hebben dan Blauw Wit, dat in de tweede positie 1 terugzakt. Feijenoord, die aan do verwachtiing voldeed door in Roterdam met 2—0 van Z. F. C. te winnen blijft goede derde. Van Heel was weer present. V. U. C. stelde, na de zege over de Stormvogels den vorigen Zondag, gisteren des te meer teleur door in Haarlem met 30 van Edo te verliezen. De twee overige wedstrijden leverden een gelijk spel op. H. V. V. en H. D. V. S. deelden in Den Haag de punten met 33, terwijl H. F. C. en 't Gooi te Haarlem met 11 'n accoord troffen. Wat ons van de gast- heeren tegenvalt. EEltSTE KLASSE Afd. L doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg.gem H.B.S. 5 3 1 1 7 11-6 1.40 A|as 5 3 1 1 7 11-6 1.40 A.D.O. 4 I 3 5 12-9 1.25 R.C.H. 6 1 3 1 5 11-9 1- Hilversum 5 2 1 2 5 12—12 1.— IJ. F. L. 5 1 3 1 5 7-8 1.- V S.V. 5 •4 X 3 1 5 8—10 X.— Ezceisioi 5 I 2 2 4 14-15 0.80 Sparta 5 1 2 2 4 12-14 0.80 Haarlem 4 1 3 1 8-17 0.25 EERSTE KLASSE Afd. IL Storm voge s Biauw Wit Feijenoord E. IJ. i H.P.V.S H.F.C. V.U.C. H.V.V. Z.F.C. 't Gooi 6 5 4 4 4 4 5 5 5 6 doelp iw gel. verl. pnt. voor teg. gem 4 1 8 13—8 1.60 3 I 1 7 10-3 1.40 2 1 1 5 8-4 125 2 2 4 32—6 1.— 1 2 X 4 7-8 1.— 1 2 1 4 8—10 1.- 2 3 4 10—15 0 80 1 2 2 4 12—18 0.80 1 1 3 3 10—14 0.60 1 1 3 3 8—12 0.60 Een spannen-Ie wedstrijd van het begin tot het einde. Onder luide aanmoedigingen van Dordtenaars en Rotterdammers want Excel sior had een groot kwantum meegebracht! ontwikkelt zich onmiddellijk een vlug spel. en wanneer de spelers zich wat ingewerkt hebben, blijkt Excelsior meer een ploeg te zijn dan D. F. C. Vooral de Rotterdamsche voorhoede is heel beweeglijk, terwijl het plaatsen en aangeven van den bal gewoonlijk zuiverder is dan bü D.F.C. De rood-zwarten leiden dan ook de meeste aan vallen en wanneer de Bruin eenmaal op Born terugspeelt doch den toegeschoten Bouter en Huisman niet voldoende afhoudt, weet deze laat ste Born den bal te ontfutselen en in het doel te deponeeren (01). Deze stand blijft lang ge handhaafd en Excelsior is het eerste half uur verre superieur. Doch dan worden de bordjes eensklaps verhangen. D. F, C. is dan meester van het terrein en alleen aan het sublieme doel- verdedigen van Bunt is het te danken, dat Ex celsior den voorsprong lang behoudt. Wanneer echter bi) een Dordtschen aanval Lebret onmid dellijk voor doel wat erg hardhandig tegen de vlakte gewerkt Wordt, geeft de scheidsrechter strafschop die door Piantoni benut wordt (11. Het spel wordt dan wat erg vurig en de scheids rechter blijkt een te zachtmoedig mensch te zijn, die deze deugd met gejoel en gefluit be loond ziet. Dan heeft Excelsior reuzepech. Hot onvoldoend wegwerken van den hal door de Dordtsche backs en door het te laat uitloopen van den keeper maakt Excelsior een keurtg doelpunt, maar er is juist voor rust gefloten, wat onder de luide aanmoedigingen totaal ver loren was gegaan. Heel Excelsior staat op zijn achterste beenen, maar de scheidsrechter hand haaft zijn beslissing en de rust komt met ge lijken stand. Gedurende een 10-tal minuten na de hervatting is D. F. C. in grootschen Vorm en door keurig open spel hebben Lebret en Ruisch binnen 4 minuten tijd den stand op 31 gebracht, waaraan Sleicher beide malen door mooie voorzetten een groot aandeel had' No; blijft D. F. C. domineeren maar Bunt houdt dg onmogelijkste ballen er uit, terwijl enkele ma len de bovenlat hem te hulp komt. Dan komt de inzinking bij de Dordtenaren. Litz verijdelt een Rotterdamschen aanval echter op zulk een wijze, dat ze met een penalty gestraft wordt, waaruit Excelsior den achterstand verkleint. (3—2). Dit prikkelt de Dordtenaren en van weerskanten volgen thans goede aanvallen. Uit een hoekschop fabriceert Excelsior den gelijk maker, (33) en de spanning komt er dan pas goed in. Met een venijnig schot in den uitersten linkerhóek waar Bunt vergeefs naar uitvalt, hergeeft Sleicher D. F. C. de leiding. Er zijn dan nog enkele minuten te spelen en de druk op het Dordtsche doel is heel groot, doch onder geweldige spanning komt het einde met de eer ste overwinning van D. F. C. In het eerste van de zes kwartier heeft Ajax dezen wedstrijd feitelijk gewonnen, want toen zakte wat er in 't spel der tegenpartij nog aan pittigs zat, geheel weg. Wel haalden ze later weer op, maar Ajax stond met z'n 2-0 voorsprong zoo stevig, dat er voor de Velzenaren geen doorko men aan was. Dit prikkelde hen eenigszins, waar door zij zich tot enkele ruwheden lieten verleiden. Scheidsrechter Boekman trad hier streng tegen op en strafte allen. Deden de gasten er verkeerd aan zich over den loop van 't spel boos te maken, ze hadden alle recht zich te ergeren aan 't op treden van een deel van 't publiek, dat zich zeer onsportief gedroeg. Tot overmaat van ramp kre gen de gasten nog een volkomen terecht toe- geltenden strafschop tegen zich, waarhij scheidsrechter Boekman den onthutsten doelman op den nieuwen regel opmerkzaam maakte, v. d. Windt was wel bereid, gelooven we, zich daaraan te hóuden, maar toen v. Kol voor den schop ge reed stond, zette hij zich in postuur. Het schot ging naast, maar Boekman wees andermaal naar de gevreesde stip en van Kol mocht 't nog eens doen. Deed 't ook en heter. Langs den roerloo- zen reus vloog de bal in 't net. 't Is psychologisch absurd, dat iemand, die z'n doel verdedigen moet, op zulk een kritiek moment werkeloos staat toe te kijken. Die absurditeit verlokte Heyerman tot een minder beleefde opmerking, hetgeen hem op verwijdering van 't veld kwam te staan. Zooals gezegd, wist Ajax reeds in 't eerste kwartier tweemaal te scoren resp. door van Reenen en Strijbosch. Nadat v. Kol tot tweemaal toe in 't doel staande had - ?red, brak de rust aan. Kort voordien was de Koning uitgevallen en door J Wey vervangen. Na de rust deden de Velzenaren veel beter hun best, wijzigden de opstelling en kele malen, maar slaagden er desondanks niet in een tegenpunt te maken. Bijna had Heyerman succes met een ver hard schot, waaruit de Boer nog juist bijtijds over de lat trapte. Ging deze kans teloor evenals eenige, die daarna zich nog voordeden aan den anderen kant kon v. d. Pie terman bij zeer gevaarlijke doorbraken van v. Reenen slechts door formidabel achter te trappen redden. Toen maakte Jac. Wey hands en speelde zich het bovenvermelde geval af, gevolgd - oor de wegzending van Heyerman. De Velzenaren heb ben hun nederlaag voornamelijk te wijten aan hun onbesuisde en onberekende spel, dat juist in de kracht, welke deze forsche knapen erin leggen, het gevaar van overtredingen en onaangenaam heden met zich brengt. waardoor de gastheeren in staat gesteld worden een serie aanvallen op te zetten, waarvan Fok king, na goed samenspel met Kramps, er één benut en onhoudbaar scoort (23). Dadelijk daarna maakt van Gelder uit een hoekschop gelijk (3—3). De Hilversummers zijn nu sterk aanvallend en het Haarlemsohe doel verkeert meermalen in gevaar, doch de verdediging weet tot het einde den verkregen stand ongewijzigd te houden. Beide ploegen zijn compleet. Het begint met ei kele gevaarlijke aanvallen aan beide zijden, waarna het spel zich eenigen tijd naar het mid denveld verplaatst. A.D.O. opent de score door de Roo. De R.C.H.-doelman stopt het leer onvol doende en als de A.D.O.-speler snel doorloopt, ligt de bal in do touwen (1—0). Het tweede doel punt komt op vrijwel dezelfde wijze met dit ver schil dat Kos nu een schot van G. Tap op on voldoende wijze behandelt en den A.D.O.-speler gelegenheid geeft den bal in de touwen te loo- pen (20). Hierna maakt Roelfsema een doel punt voor R.C.H. dat wegens buitenspel geannul- leerd wordt. Vlak hierna geeft de Roo een pracht schot dat op even schitterende wijze door Kos wordt .gestopt. Het laatste kwartje van de eerste helft is A.D.O. sterker en na prachtig samenspel van G. Tap, van Osch en W. Tap, scoort de laat ste een goed doelpunt (30). Na de rust pakt R.C.H. beter aan en krijgt een flink overwicht. Uit een voorzet van Paape scoort Roelfsema (31). Dezelfde speler maakt uit een hoekschop ook het tweede doelpunt (3—2). De Hagenaars wijzigen hun opstelling wat echter geen goed gevolg heeft, want vrij spoedig maakt Ruis met een hard schot via de bovenlat den gelijkmaker. (33). Hierbij blijft het. HilversumHaarlem 33. De eerste aanvallen zijn voor de gastheeren. Ze worden hoofdzakelijk geleid door Van Eek, doch het binnentrio verknoeit elke kans. De Haarlemmers nemen het offensief over. Het suc ces komt evenwel aan den anderen kant, als Folcklng, die naar binnen geloopen is, inschiet en door een fout der Haarlem-verdediging doel punt (10). De gasten zijn niet ontmoedigd. Oldenburg rent herhaaldelijk langs de lijn en bij één van zün scherpe voorzetten benut Breeu wer de kans door onhoudbaar te scoren (11). Even daarna doelpunt Oldenburg zelf met een scherp schot, te machtig voor den Hilversum- sohen doelman (12). De gasten hebben nu het spel geheel in handen en de tegenpartij moet alle zeiilen bijzetten om onheil te voorkomen. In de tweede helft gaat het spel op en neer. Na vijf minuten scoort Breeuwer uit een goeden voorzet van Hammeyer, het derde doelpunt voor de gasten (13). De Hiiversumsche ploeg hangt als droog zand aan eikaar. Een strafschop schiet van Heeckeren meters naast. Langza merhand verslappen echter de Haarlemmers, Feijenoord heeft van Heel in de gelederen ter wijl Pauwe de rechtsbinnenplaats bezet. Z. F. C. is volledig De thuisclub laat de bezoekers tegen de wazige zon in aftrappen. De eerste oogen blikken pakken de Zaanlanders stevig aan en geven Dekker direct volop werk dat echter naar behooren wordt verricht. Dan komt van Heel tuschenbelde en brengt enkele malen keurig op, zoodat de Rotterdamsche voorhoede in actie komt, welke op haar beurt Kuiper zwaar op de proef stelt. Na tien minuten brengt van Heel andermaal keurig op, hij geeft door aan Pijl die op zijn beurt het leer voor de voeten van Baren- dregt legt welke met een diagonaal schot voor de leiding zorgt. (1—0). Feijenoord blijft een tijd sterk in de meerderheid en weet tal van ge vaarlijke momenten voor het Zaansche doel te scheppen doch verder komt men door veel te kort spel en slecht schieten niet, terwijl het doel op schitterende wijze wordt verdedigd. Kuiper krijgt veel en moeilijk werk aan schoten van Pijl, Barendregt en Sinke. De bezoekers doen en kele malen gevaarlijke uitvallen en kort voor rust dreigt de gelijkmaker als Dekker een schot n de Maar terugstompt juist voor den vrij staanden Lust, die op zijn beurt keihard inschiet, doch dan vliegt gelijk van Dijke toe en pilt op schitterende manier den bal tusschen de palen weg. Kort hierop is het rust. Na de hervatting treedt Z. F. C. direct actief op en worden eenige gevaarlijke schoten op Dekker afgezon den, die ze uiterst kalm wegwerkt. Een schot van Steens juist onder de bovenlat levert hem nogal moeilijkheid op. Hierna gaat de strijd weer meer gelijk op, en van Heel, die het laatste zijn deelte voor rust er geheel uit was, heeft zijn vorm weer gevonden en speelt zijn bekend eigen spel waardoor de voorhoede der thuisclub voort durend aan het werk wordt gezet die het maar steeds met kort spel blijft probeeren. Een goede kans verknoeit Pijl door, alleen staande voor Kuiper, hoog over te schieten. Als er bijna een half uur is gespeeld, belandt het leer voor 't doel van Z. F. C. waar het tusschen een kluwen van spelers met van 't Kaar op den grond liggend blijft hangen en terwijl Feijenoord appelleert voor strafschop omdat van 't Kaar den bal met de hand bewerkt, komt het leer bij Sinke terecht die het kalm in de touwen jaagt. (20). Hierna komt Feüenoord weer in de meerderheid doch vindt het geheele stoer spelende Z. F. C.-elftal tegenover zich zoodat ze niet ^eel kunnen uit richten. De bezoekers gooien dan hun heele ploeg dooreen en trachten de eer te redden wat hun in de allerlaatste minuten bijna gelukt, als het leer niet voor Dekker's doel is weg te kriigen terwijl hier een twintigtal spelers is samenge drongen en men nauwelijks kan zien waar eigen lijk de bal is. Tot het fluitje van scheidsrechter Snapper opluchting brengt en Feijenoord een zwaar bevochten overwinning heeft behaald. In den aanvang gaat het spel vrijwel gelijk op met aanvallen van beide zijden, welken echter door de verdedigers worden onschadelijk gemaakt. Een hoekschop brengt H.-D.V-S- een gevaarlijk moment doch tot doelpunten komt het niet. Even later stopt Jousma heel verdienstelijk een hard schot van Max Jansen. Aan de andere zijde heeft Rekkers het hierna zwaar te verantwoorden en hij wordt enkele malen door Bronneman bestookt. Met eenig geluk weet de Haagsche doelverdedi- ger zijn doel schoon te houden. Hierna krijgt n.-D.V.S. een hoekschop te nemen, weike den Hagenaars noodlottig wordt want als het leder goed voor doel geplaatst wordt, geeft v. d. Griendt Rekkers geen schijn van kans (01) Wel is de Haagsche voorhoede hierna het meest actief, maar Jansen schiet aanhoudend over of naast Als H.-D.V.S. het offensief overneemt, redt Vis bij een schot van v. Dormolen door corner. Ook deze hoekschop brengt deji gasten succes want Bronneman deponeert het leder in de touwen. (0—2). Nadat Snouck Hurgronje voor open doel heelt gemist, maakt v. d. Griendt wederom een doelpunt, dat wegens buitenspel wordt geannu leerd. In de tweede helft heeft H.V.V. eerst het beste deel van 't spel en na een geweldigen druk op de H.-D.V.S.-veste doelpunt Pasteur onhoud baar (1—2). Bij H.V.V. voorkomt Jansen hierna een zeker doelpunt ais hij een hal huiten het bereik van Rekkers van de doellijn trapt. Rek kers heeft in de nu volgende periode van over wicht van H.-D.V.S. veel geluk en houdt er heel wat schoten uit. Als H.V.V. doorbreekt, is het weer Pasteur die het Schiedamsche doel treft. (22). Nu ontstaat een geweldige strijd om de leiding. Het spel ls razend snel. Eenige minuten voor het einde weet Van Es met een schitterend schot Rekkers te passeeren (23), maar een hal ve minuut voor het slotsignaal maakt Max Jan sen gelijk (33). H.-D.V.S. protesteert na afloop 1 omdat h.i. scheidsrechter Grootmeijer een minuut te lang heeft laten spelen, Het begin is sensationeel want nauwelijks heeft scheidsrechter Israels het aanvangsignaal ge blazen, of Lietzen werkt het leder bij een voor zet in eigen doel (1—0) De Amsterdammers zet ten zich echter met mak over dit misfortuin heen en komen geducht in den aanval. De IJmui- der-verdediging staat echter haar mannetje zoo dat de zebra's niet bijzonder veel goede schiet kansen krijgen. Intusschen is het spel er niet zachtzinniger op geworden en Israels is genood zaakt kwistig met vrije schoppen te werken. Blauw Wit is beduidend sterker dan de vogels, maar steeds Wordt het leder doo-r de stevige IJmuider-verdediging geretourneerd. In de 2e helft nemen de Stormvogels het offen sief. Het enthousiasme der thuisclub speelt hier bij een groote rol, want technisch zijn de stadion- bewoners hun tegenstanders de baas. De Amster- damsche doelman Barends we<frt zich in deze periode kranig. Tenslotte slaagt Struys er in den Stormvogels-voorsprong te vergrooten (20) De aantrekkelijkheid raakt er hierna wat af. Stormvogels is wat sterker en van dien kant dreigt dan ook het meeste gevaar. In den stand komt echter geen verandering, zoodat de IJmui denaren dezp nuttige puntjes in de havenplaats houden. In den aanvang is het spel vrij snel en daar door interessant. E.D.O. begint spoedig een groo- ten druk op de Haagsche veste uit te oefenen zonder dat dit echter tastbare resultaten op levert. Vele aanvallen stranden bovendien op v. d. Zalm's buitenspel-val. Juist als de Hage naars het spel hebben weten te verplaatsen, neemt E.D.O. de leiding door v. Norden die ge makkelijk profiteert van het te ver uitloopen van den Haagschen doelman (10) Eenige minuten hierna vergroot dezelfde speler den Haarlem- schen voorsprong (20). Na de hervatting heeft het spel weinig meer te beteekenen. Een verande ring in de Haagsche opstelling richt weinig uit. Na goed werk van Perukel Jr. krijgt van Nor den weer een schoone kans, waarvan hij dank baar profiteert (30) E.D.O. is dan tot het einde sterker. De V.U.C.-aanvallen zijn weinig gevaar lijk en slechts zelden moet de Kiefte er aan te pas komen. Het slot is allerminst aantrekkelijk. Met ongewijzigden stand komt het einde. De Haarlemmers hebben in de eerste helft het beste van het spel. Hun aanvallen zijn bedui dend gevaarlijker dan die van 't Gooi, maar voor doel wordt nog al eens geknoeid. Pareeren krijgt op een gegeven moment een schitterende kans, welke hij op onbegrijpelijke wijze verknoeit. Wen- tink c.s. hebben in Jongeneel en Wamsteeker waardige tegenstanders gevonden, zoodat er wei nig gevaar voor v. d. Meulen dreigt. Tien minuten voor rust benut Kruit een goeden voorzet van links en niet 10 voor H.F.C. wordt gedraaid. Ook na de hervatting zijn de Haarlemmers iets sterker maar de finishing touch ontbreekt. Lang. zamerhand komt 't Gooi in de meerderheid eil uit een der vele aanvallen brengt Wentink de par tijen met een harden schuiver op gelijken voet (11) Nu is het weer de beurt aan de Haarlem mers om aanvallend op te treden. Hoewel zich nog vele kansen voordoen, blijft de stand onge wijzigd. Na de gisteren gespeelde wedstrijden is de stand aldus: TWEEDE KLASSE. TWEEDE KLAS A gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. D.H.C. 3 3 0 0 6 11—3 2.— Overmaas 6 3 1 1 7 23—11 1.40 S.V.V. 5 3 1 1 7 17—10 1.40 Quick- 4 2 1 1 5 16—11 1.25 Vios 5 3 0 2 6 11—12 1.20 It.F.C. 3 1 1 1 3 9—11 1.— S.V.W. 4 2 0 2 4 7—15 1.— B.M.T. 4 1 0 3 2 8—17 0.50 C.V.V. 5 1 0 4 2 15—16 0.40 Merwede 4 0 0 4 0 2—14 0.— TWEEDE KLAS B gesp. gew. gel. verl. P. v, t. gem. Fortuna 4 4 0 0 8 16—3 2.— Steeds Hooger 4 2 2 0 6 10—5 1.50 Xerxes 4 2 2 0 6 14—9 1.50 V.O.C. 5 3 1 1 7 10—8 1.40 V.D.L. 5 3 1 1 7 11—10 1.40 O.D.S. 5 2 2 1 6 14—8 1.20 Gouda 5 2 0 3 4 7—9 0.80 Neptunus 5 1 0 4 2 7—11 0.40 4 0 0 4 0 9—16 0.— Unltas 6 0 0 5 0 1—22 0.— FortunaGouda 40 Het begin is voor Fortuna dat eenige goed pgezette aanvallen onderneemt. Hoek besluit c an. snellen aanval imet een mood schot, dat door C m Goudschen keeper schitterend wordt gestopt E n mooie doorbraak door Berger wordt be sloten met een lagen voorzat, dien Hofman ia eer.s in het doel plaats 10. Vrijwel hetzelfde geschiedt eenige minuten later op bet Fortuna- doe1. doch v. d. Windt staat op de goede plaats en i'aa/t de bal het veld in. Even biüten het straf.ahopgebied valt Beekhulzen ongeoorloofd aan. La toegestane vrije schop wordt keihaTd tegen de deklat geschoten. Fortuna blijft dan eenige' tijd geheel Ingesloten. Na de rust valt Gouda wedeTom flink aan. Fortunr komt ei; dan weer beter in. Er wordt razend al gespeeld. Bij een snelle doorbraak lcrijgt v. .1 ver dingen den bal, loopt door en schiet on'.' >udbaar in 20. Fortuna heeft niet over vrouiT „Fortuna" te klagen, als bij een volgenden e 'nval de keeper mis schopt en Hoek vallende den bal nog net in het verlaten doel kan doen rollen 3—0. Fortuna blijft dan geruimen tijd sterker, en Hoek heeft succes met een gemakkelijk houdbaar schot, dat de keeper verkeerd beoordeelt 40. In dezen stand komt geen verandering meer. S.V.V.—B.M.T. 6—1 Het begin Is vrij aardig, met S.V.V. iets In de meerderheid. Lang duurt zulks echter niet. Toch is het S.V.V. dat door haar midvoor de score opent. Na de rust voorloopig nog het zelfde spel. Eindelijk ziet de rechtsbinnen zijn werk beloond met een aardig doelpunt 20, Nu schijnt bet keerpunt gekomen en eindelijk zoekt de voorhoede van S.V.V. haar kracht in het combinatiespel. Een corner op het B.M.T., doel genomen, wordt door Molendijk schitte» rend voorgezet en fraai door den spil •van S.V.V, ingekopt met het gewenschte resultaat 30, Dat is B.M.T. te erg; het gaat nu vinniger spelen, waarbij haar rechtsbinnen en linksback echter al te forsch optreden. S.V.V. beantwoordt dit en vooral haar rechtshalf, die overigens niet onverdienstelijk speelde, bezondigde zich aan forsch spel. Op gelukkige wijze komt B. M, T. aan haar eenige doelpunt in dezen wedstrijd, als n.l. uit een kluwen van spelers een B.M.T.'er kans ziet ongeveer vanaf de achterlijn in doel te schieten 3—1. Niet lang duurt het of uit eea fraaien voorzet van links knalt een der S. V. V.'ers het leder voor de vierde maal in da touwen. Bij een algemeen opbrengen van S. V. V. grijpt de linksback van B. M. T. al te robust in en werkt den blonden midvoor van g_ v. V. In het beruchte gebied tegen de vlakte. Kiineman voltrekt het vonnis 5 1. Nog geems, zins speelt B.M.T. een verloren spel, doch valt vinnig aan. De rechtshalf van S.V.V. blijkbaar geprikkeld, bijt eveneens te stevig van zich af en wordt door zijn eigen aanvoerder naar het kleedlokaal gezonden. Nog blijft S.V.V. aanval lend, noteert zelfs haar 6e doelpunt, waarna het einde komt. QuickR.F.C. 63 R.'F. C. heeft het in den Haag tegen Quick niet kunnen bolwerken en kwam met een na. der-laag van 63 naar Rotterdam terug. De Haantjes begonnen een zoo overrompelend; spel, dat die Rotterdammers er beduusd van. werden en gedurende de eerste tien minuten geen voet aan den grond kregen. Quick nam reedis sipoedig de leiding door toedeen van Elfring. welke speler kort daarna het tweeda doelpunt voor zijn rekening nam. De druk op het doel dier Rotterdammers bleef aanhou den en Sehoemaker zorgde spoedig voor het derde Haagsohe doelpunt Na ongeveer 25, minuten kwamen de Rotterdammars wat loa en er volgden nu eenige aanvallen van R. F, C. Het schieten was evenwel bijzonder slecht en zelfs werd een strafschop ongebruikt ge, laiten.Kart voor de rust had de rechtsbinnen van R. F. C. eindelijk succes. Direct na de hervatting werd Bliek dooi) een der Rotterdamsche acfoterspeJers ongeoor loofd aangevallen en de toegestane straf, schop bracht Quick's vierde doelpunt. De strijd ging nu verder mieer verdeeld op en beide ploegen wisten, nog tweemaal het net der tegenpartij te vinden, aoodat die Haantjes met 63 gewonnen. .V v*v„.V^ rf-'l IJmuiden zeg<.a< - beelden hier een der, .I*. - i;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7