DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. BGGELMB* ISTEVAiR STADSNIEUWS WAT 'T WEER BRENGT VEREENIGINGSLEVEN BEURS VAN SCHIEDAM KUNST EN VERMAAK. ^ste JAARGANG. WOENSDAG 6 NOVEMBER 1929 No. 15562 HIJ ZAG HAAR' Klreymborg-cöupie draagt U aldoor met pleizier SCHEEPVAART De wethouderspensioenen AANVARING TUSSCHEN TWEE ITALIANEN. JN ZIJN DROOMEN! PER&POND VAN DE LEESTAFEL. UIT OVERSCHIE. - DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd. 1,10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75. p. kwartaaL Afz. nummers 5 ct. Posteh. en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 15 regels 1.55, Elke regel meer 30 ct. Reclames tussclien den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max. van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. 'dis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijs- Vlnger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. B'j of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele of- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Per algemeens kennis wordt gebracht, dat J' en w. yap Schiedam, bij hun besluit van October 1929, op het verzoek van de N.V "Clliedamsche IJzer- en Staalbewerking om ''tslagen te worden van de voorwaarde, ge '•atnnd onder a. in do haar d.d. 6 Februari 192S '-'"leende vergunning tot uitbreiding van de "iachLnofabriek, oonstrucbiewerkplaats en wesrk. laats van plaatijzeren reservoirs in het pand '-""oenewegje 23, kadaster Sectie A. no. 1629, 1 dice voorwaarde luidt: „a. De geheele in» 'tflting moet tijdens het bewerken van me- den gell6el gesioten zijn", afwijzend hebben Schikt. Schiedam, 6 November 1929 '"gekomen zijn verzoeken van: le- Bergijk en Wensvoort om vergunning °L oprichting van een smederij, constructie- ^tkpiaats en plaatwerkerij in het pand ''-fiastraat 15, kadaster Sectie M no. 2525, met olectromotoren van resp. 2 en 0.3 P.K., drij- ^e"4e 2 boormachines, een slijpmachine, een traaibanlt, een zaagbank, een veerhamer en ventilator; ~e. J. b. Vermetten om vergunning tot het Ps'aan en verwerken van benzine tot reini- ^"SSmiddel in een ondergrondsche tank, in- °"dende 4000 L., en tot het opslaan van het ®'"4product in bussen van 3 L. In het pand fiakk, 215- bergstraat 2224, kadaster Sectie L. nos. -216; r 3®- de firma Spijker en Van Vliet om ver- binning tot oprichting van een carosserie- 'abriek in het pand Uagastraat 69, kadaster ectie L. no. 647, miet 3 electromotoren van j^sP- 7y3, 6 en 3 P.K., drijvende een vandikte, een lintzaag en een vlak- en lijsten- bank; 4e- L. v. d. Krogt om vergunning tot uit- diditig van de broodbakkerij in het pand r°ersveld 149, kadaster Sectie B no. 798, met dl" e'ecfralno'-or van iy3 P.K., drijvende een •^kneedmachine. Bez0 verzoeken zijn met de bijlagen op de *°retarie der gemeente ter visie gelegd. °P Woensdag, den 20 November 1929, des b^hiiddags ten 2 ure, zal ten Raadhuize gele edheid worden ggeven om bezwaren tegen let toestaan van die verzoeken in te brengen die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier. 0y«n genoemd, kan op de secretarie der ge beente, van de schrifturen die ter zake moch- zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn tot beroep op eene beslissing ingevolge J6. Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen komstig art. 7 dier wet voor het Gemeentebe- stlur of een of meer zijner leden zijn ver. ^henen, teneinde hun bezwaren mondeling toe 46 lichten. Schiedam, 6 November 1929. WERKVERSCHAFFING EENERVELD Staat van verdiende loonen over het tijdvak 19 t.m 31 Oct. 1929: 3 van ƒ40,36; 6 van ƒ38.09; 4 van ƒ32.21; .van ƒ32.12; 1 van ƒ31,88; 2 van ƒ31.55; 1 Van 25.61 en 1 van ƒ24.47. Bet aantal personen dat Maandag JJ. weer Vah hier naar het Eenerveld vertrok be joeg 22. WIE MIST ZIJN FIETS? Bi] de politie zijn inlichtingen te bekomen 0"litrer t ren onbeheerd aangetroffen rijwiel. DIEFSTAL Door A. H. uit Rotterdam, is hij de politie aa'igit'le gedaan van diefstal van 6 gulden uit ?lin portemonnaie welke zich in een 'keet aan ('e Kamerligh Omneslaan in zijn jas bevond. Be politie stelt een onderzoek in. AANRIJDING Doe." j. J. v. d. H., Vil!astrant 103 alhier, ^'Crd bij de politie aangifte gedaan, dat zij Gistermorgen toen zij in de VillastTaat stond, 's aangereden door den 13-jarigen K., wonande Villastraat 88, die met zijn rijwiel links van 'leu weg reed. FIETSLANTAARN GESTOLEN L. B., wonende Hagastraat 49, dieed bij de Politie aangifte van diefstal van zijn electrische '"'jwiollantaarn, welke was bevestigd aan een rÜwiel dat hij gisteravond in de Lange Nieuw- sti"aat een oogenblik onbeheerd had laten s' an. .SCI: i EDAM, 5 November. Aangekomen: Grieksch s.s. „Leandros", ledig Van Rotterdam, om te dokken in de Williel- Ptittahaven; Emgelsch s.s. „Gages", van Bre- P' cr'aaven om te dokken in de Wilhelmiuahaven. Vertrokken: Engelsch s.s. „City of Glasgow", •let stukgoederen naar Durban. Werd het vorig jaar bij begrootingspost 343 een bedrag van 2829,58 gevoteerd voor wet- houderspenisioenen, door het overlijden van d!e heeren Boddeüs en van Westendorp is op de be grooting voor 1930 dit bedrag tot 562.50 gereduceerd. Deze post herinnert er ons weer eens aan, dat we met toch wel een heel gebrekkige verorde ning op de wachtgelden en pensioenen voor onze wethouders zijn opgescheept, voor zoover daarin een tegemoetkoming aan de weduwen van wethouders is opgenomen. De regeling ds thans zoo, dat wanneer een wethouder, die minstens als zoodanig vier dienstjaren heeft, tijdens de waarneming van zijn functie komt te overlijden, zijn weduwe aanspraak heeft op het wachtgeld, waarop de wethouder op {iet moment van zijn overlijden recht had kunnen doen gelden, indien hij op dat moment ware afgetreden. Overlijdt een wet houder na zijn aftreden, al Js dat ook maar één dag, dan heeft zijn weduwe nergens meer recht op. We kunnen ons niet voorstellen, dat men zich geraliseerd heeft, tot welke pijnlijke ge vallen een dergelijke regeling aanleiding geven kan. Wanneer een wethouder na bijvoorbeeld ge durende een negental jaren met ambitie die functie te hebben vervuld ontslag neemt, dan heeft hij recht gedurende negen maanden' op een wachtgeld van 250 per maand, vervolgens gedurende negen maanden op'een wachtgeld van 125 per maand en tenslotte, al naar zijn leeftijd, op een bedrag dat jaarlijks met een negende vermindert, en dat als hij bij zijn aftreden bijvoorbeeld 55 jaar zou zijn geweest, in totaal een som van rond' 6000 zou hebben beloopen. Aan wachtgeld zou hij dan het niet onaardige bedrag van 9375 (9 x 250 9 x 125 6000) hebben ontvangen. Wat ontvangt nu zijn weduwe? Sterft de wethouder dn zijn functie, dus bijvoorbeeld een dag voor zijn eervol ontslag ingaat, dan treedt zijn weduwe in zijn volle wachtgeldrechten en zal dus geleidelijk uit de gemeentekas een be drag van 9375 toucheeren. Sterft de wet houder nadat zijn ontslag is ingegaan, al is dat ook maar één dag, dan krijgt zijn weduwe niets. Zulks voldoet niet alleen niet aan ons billijk heidsgevoel, maar het kan ook tot voor de gemeente hoogBt ongewenschte toasitanden leiden. Stel een wethouder is, niet alleen physdek, op zijn retour. Voor allen is het pijnlijk te zien hoe hij aftakelt en het wordt de hoogste tijd, dat hij zijn mandaat ter beschikking stelt. Voorzichtig polst men hem daarover en het antwoord is: „M'n beste menschen, ik weet heel goed, dat het niet meer gaat, zooals het zou moeten gaan; maar ik zal het zoo lang niet meer maken, en als ik op mijn post sterf, is mijn vrouw de eerste jaren bezorgd!" Wie zal het na zulk een antwoord over zich verkrijgen, dergelijken wethouder een consilium abeundi te geven? Ander geval. Een wethouder voelt, dat hij physiek achteruitgaat. De dokter waarschuwt ihem; absolute rust is dringend noodzakelijk. Maar er zijn nog enkele gewichtige aangele genheden af te handelen. Plichtsgevoel weer houdt hem, die zaken onafgedaan aan zijn op volger over te dragen. Hij neemt dus ontslag met ingang van 30 dagen later. Maar hij heeft zijn krachten overschat en nu ligt hij op zijn ziekbed, dat, hij weet het, zijn doodsbed worden gaat, en hij ligt er over te tobben elk uur van den dag: „Als ik in 's hemels naam nog maar sterf voor dien fatalen datum, waarop mijn ontslag als wethouder ingaat; dan krijgt mijn vrouw het wachtgeld, waarop ik recht zou hebben gehad en anders krijgt ze niets!" Zoo maakt men de laatste dagen van een plichtsgetrouwen mensch, die zich wellicht groote verdiensten voor de gemeente heeft ver worven, tot een hel. We hebben het al meer gezegd: zulke af schuwelijke gevallen mogen eenvoudig niet denkbaar zijn en een verordening, welke de mogelijkheid openlaat dat ze zioh zullen voor doen, is daarmee veroordeeld. Een redelijke allerztns billijke oplossIi\; is deze, dat de weduwe van een wethouder hij diens overleden volledig ln zijn wachtgeld rechten treedt. Een wijziging van de verorde ning in dezen zin is noodzakelijk, wil men niet te «eniger tijd voor verrassingen komen te staan, waarvoor de raad zich op dat moment schamen zou. Men kan zich hier niet vast klampen aan artikel 24, volgens "welk de ge meenteraad in bijzondere gevallen wachtgeld of pensioen weder kan doen herleven. Dit ar tikel is voor een weduwe, die op wachtgeld geen recht had, voor wie geen wachtgeld heeft bestaan, zoodat het ook niet kan herleven, niet van toepassing. Wat voor de weduwe geldt, dient evenzeer te gelden voor kinderen beneden 16 jaar van een wethouder die komt te overlijden, voor het geval die kinderen ook geen moeder meer hebben. Die kinderen, weezen dan, ontvangen volgens de bestaande regeling miets, hetzij hun vader-wetJhoudar sterft tijdens het vervullen van zijn functie, hetzij na zijn aftreden. Een regeling overeenkomende met die voor de weduwe lijkt ons niet meer dan billijk. Wij voor ons zouden gaarne nog verder willen gaan. In de toekomst gaat het wethouderschap van de functionarissen ook* in onze stad al meer tijd vorderen, wordt het voor hen al meer een hofdfunctie. En als men dan kon besluiten tot een pensioenregeling voor weduwen en weezen van wethouders, afhankelijk van het aantal dienstjaren van echtgenoot en vader, dan zouden we dat toejuichen, overtuigd als we zijn, dat zulks ook in (het belang der gemeente zal zijn, omdat de energie, de werklust van een wethouder er slechits bij kunnen winnen, wanneer hij weet, dat niet slechts een redelijk pensioen hem wacht op zijn onden dag, maar dat, mocht hij dien dag niet halen, zijn nabe staanden niet geheel onverzorgd achterblijven. WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS Het s.s. „Atlantide" midscheeps getroffen en aan den grond gezet. Hedenmorgen zijn om kwart voor acht op de rivier voor de Heijschehaven bij Heyplaat, te genover Schiedam twee Italiaansche schepen met elkaar in aanvaring gekomen n.l. het uit gaande s.s. „Atlantide" en het binnenkomende s.s. „Barbana G." Vermoedelijk doordat men eikaars teekens verkeerd begrepen heeft, is de „Barbana G." met zijn voorsteven midscheeps aan stuurboord zijde tegen de „Atlantide" gevaren. De schok was zoo hevig, dat de Barbana met zijn steven een eind in het andere schip drong, juist op de plaats waar zich het z.g. „aschgat" bevindt. Het gat, dat onstond is zoo groot, dat het nagenoeg van boven tot onder loopt en eenige meters breed is. Zooals later bleek, maakte het lek 27 a 28 voet water. Naast het gat liggen de hutten van de be- i manning, doch zelfs al zou de Barbana G." hier ingevaren zijn, zoo waren vermoedelijk toch geen persoonlijke ongelukken gebeurd, want alle leden van de bemanning van de „Atlantide" waren aan dek. Daar het schip binnen enkele minuten dreigde te zinken, was onmiddellijke hulp noodzakelijk. Gelukkig was een vrij groot aantal sleepbooten in de nabijheid, booten, die juist het werkvolk van de firma Wilton hadden weggebracht. De sleepbooten ,Trio" van „de Maas", „Delfs- haven" van Smit, alsmede „Drydock I", Dry- dock II' en „Engineering III" van de firma Wil ton hebben de „Atlantide" binnen enkele mi nuten, terwijl het anker reeds was uitgegooid, en het schip op het tij omzwaaide, aan den Zuidelijken oever aan den grond gezet. Het schip was toen veilig, want hij hoog water steekt het nog 1 y2 M. boven water uit. De „Barbana G." had alleen een ontzetten voorsteven gekregen en is naar de ligplaats in de Waalhaven bij Cruwal teruggegaan. Hoewel de schok natuurlijk zeer hevig was zijn gelukkig geen persoonlijke ongelukken ge beurd. Aangenomen mag worden dat de „Atlantide" den verkeerden wal heeft gehouden, doch het is daarom nog niet gezegd, dat de kapitein Urn- berto Coradi, hierdoor schuld zou hebben aan de aanvaring. Er kunnen vele redenen zijn, waarom een schip den verkeerden wal moet houden. De „Atlantide" die de Waalhaven was uitge komen, was diep geladen, het weer was eenigs- zin heiig. Toen de „Barbana G." het schip naderde zou de eerste juist aan een sleepboot vastmaken. De hotsing geschiedde maar wei nige seconden later. De „Atlantide" is een in 1898 gebouwd schip dat 3555 bruto register tons meet. Het schip was met kolen geladen. De kapitein is Mario Massone. Het schip behoort toe aan de S. A. per Imprece Maritime „Atlantide" te Genua. Het schip had bestemming voor Catania. De Barbana, die in 1915 gebouwd is, meet 6240 bruto reg. tons en behoort toe aan de S. A. Coöp. „Garribaldi" te Genua, dezelfde Mij. die de „Disciplina in eigendom heeft. Dit schip dat geladen is met ijzererts kwam van Melila (Marokko). Het is een dubbelschroef stoomschip. De toestand van de „Atlantide" is vrij gun stig. De bemanning kon ook, nadat het aan den grond was gezet, aan boord blijven omdat de aanvaring bij hoog tij geschiedde. Met L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst is een con tract afgesloten voor het bergen van de lading in combinatie met v. d. Tak's Bergingsbedrijf. Men is hedenmorgen reeds met de lossing be gonnen. Lezing van den heer A. M. E. Papenhuizen In het Verkooplokaal aan de Lange Haven heeft gisterenavond in een door de Alg. Mid- denstandsvereeniging heiegde openbare ver gadering de heer A. M. E. Papenhuizen, vice- voorzitter dezer vereeniging gesproken over het werktijdenbesluit voor winkels, dat op 1 Januari a.s. in werking treedt. Aan zijn uiteenzetting, welke met belangstelling werd gevolgd, is het volgende ontleend: De voorschriften van het werktijdenbesluit geven aan een werkweek van 53 uren en een werkdag van 9 uur. Elke week moet een rusttijd van 32 uren gegeven worden (welke éénmaal per drie weken op Zondag moet val len), en bovendien een vrijen ochtend of mid dag (vóór of na één uur). Houdt men het personeel tot na 6 uur 's avonds, dan moet tusschen half twaalf en half vier anderhalf uur rust gegeven warden. Verder na elke 5)4 uur werken een half uur rust (tenzij de arbeids inspectie hieromtrent anders voorschrijft, van welk voorschrift men in beroep kan gaan bij den Minister.) Nooit mag later gewerkt worden door het personeel dan 11 uur 's avouds. 's Zaterdags mag 11 uur gewerkt worden. Van het personeel kan gevorderd worden, dat het ten hoogste een half uur na het einde van den werktijd klanten afhelpt. Uitzonderingen op speciale- of feestdagen worden steeds van te voren in de couranten aangekondigd. Het bovenstaande geldt voor personeel i n den winkel. Personeel, dat hoogstens 12 uur per week in den winkel mee. werkt, valt niet onder het werktijdenbe sluit, en mag 10 uur per dag en 55 uur per week werken. Jeugdig personeel, (personen tot 18 jaar), mag na 7 uur 's avonds geen werk buiten den winkel verrichten en moet steeds den Zondag vrij hebben. Men moet hen ook in staat stellen, op schriftelijke aanvraag, ten hoogste 8 uur per week, eenig onderwijs te volgen. Jeugdig personeel en gehuwde vrouwen moeten hun arbeidskaart meebrengen, welke de winkelier moet bewaren. Bij opeenhoping van werk moet vergunning om langer te werken bij het districtshoofd der arbeidsinspectie worden aangevraagd (hoogi- stens 11 uur per dag en 62 uur per week). In spoedeischende gevallen kan men het zon der bovenbedoelde vergunning stellen, indien men van den Minister een machtiging tof een andere regeling heeft bekomen. De machtiging geldt voor hoogstens 24 dagen per jaar, en er raag slechts gedurende 3 achtereenvolgende dagen gebruik van worden gemaakt. Maakt men van de machtiging gebruik, dan moet men van te voren aan het districtshoofd ken nis ervan geven. Buiten het besluit valt de hulp van de naaste bloedverwanten van den winkelier, in dien deze bij hem inwonen. Men moet den ambtenaar van de arbeids inspectie toepten tot den winkel en alles wat daaronder valt. Hij moet voorzien zijn van een legltlmatiekaart. Op de arbeidslijst moet men vermelden de arbeids- en rusttijden voor elk lid van het per soneel. Een bijzondere regeling moet afzonder lijk vermeld worden. De lijst moet voor ieder duidelijk zichtbaar in den winkel worden opgehangen. Een ver. gunning voor overwerk, als bovenbedoeld, moet men er naast hangen. Nadat de heer Papenhuizen dit met eenige voorbeelden had toegelicht, besprak hij nog het arbeidsregister; de uitzonderingen voor be paalde winkels en winkeliers en de bepalingen der arbeidswet omtrent de bevoegdheid van de arbeidsinspectie; administratieve verplichtin gen van den winkelier en in de arbeidswet opgenomen strafbepalingen. Na een korte pauze heeft de heer Papen- huizen nog een aantal tot hem gerichte vra gen beantwoord, waarna de secretaris, de heer Joh. Nauman die hij ontstentenis van den voor zitter, de heer S. Hijman, de vergadering, welkie o.m. werd bijgewoond door het raadslid Schermijn, leidde, de bijeenkomst sloot met een hartelijk woord van dank aan den heer Papenhuizen, voor de wijze waarop deze ge tracht heeft, zich in de moeilijk te behandelen materie in te werken. EERSTE SCHIEDAMSCHE SCHAAKVERENIGING Maandag werd de eerste competitie-wedstrijd in het seizoen 1929—1930 gespeeld en wel tusschen' E.S.S. II en de Rotterdamsohe Ar- beidera II. De uitslag doet vermoeden dat E.S.S. II een goed speelseizoen tegemoet gaat. E.S.S. II spoelde aan de oneven borden wit. Hieronder volgt de uitsla®: J. Verburg—J. Harrenburg 1—0 J. Donkhorst—niet opgekomen 1—0 B. KrookJ. Groene 01 A. R. MalkusD. Broer 10 M. Moes-G. Veen 01 N. H. v. Seters— H .Hofstra 1—0 A. BogersJ. Sierag 01 W. v. RavensG. Voorstenman 10 J. OlimansM. Holtrop 10 H. HamstraB. Petersen 1Of KEUKEN UITGEBRAND Vanmorgen om omstreeks 11 uur is een begin van brand ontstaan in de keuken van het pand Houtstraat 13, bewoond door de fa milie J. Burger. De vrouw des huizes was afwezig, torn buren rook bemerkten. Direct daarop hebben zij de deur ingeloopen, waarna de heer L. v. Eyk en J. A. van Lint met eon slang op de wtaerleidiing den brand hebben gebluscht. Ook de brandweer was spoedig ter plaatse. Eén der brandweerlieden begaf zich, gewapend met lantaarn en gasmasker op het boven de keuken gelegen zoldertje dat vol rook stond. De brandweer behoefde echter niet meer actief op te treden. De keuken, waarin boven een fornuis wasch- goed tie drogen hing, is geheel uitgebrand De bewoners zijn niet verzekerd. Schat, tot morgen, had ons pijpje Tegen Bestevaer gezegd. En zich voor een lekker dutje In de aschbak neergelegd. Zie hem nu eéns heerlijk .slapen. Slapend heeft hij zelfs nog lob Want hij droomt van Bestevaertje. Daarvan is zijn hart steeds vol! Het vervolg op dit verhaal Vertellen -we een andermaal. Maakt U even 'n knoop in nw zakdoek om morgen niet te ver geten 'n pak Bestevaer te koopenü' „Twee H. B. S.-ers en het Chineesche teeke n", door Flö- ris van den Arastel. N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. Rotterdam. Henk van Yuuren en Wim Beukers bren gen een daagje in de omgeving van Bergen aan Zee door en vinden op een wandeling door de duinen een boodschappenhriefje met Chi- neesche letterteekens Het blijkt dat die tee* kens er op een doodonschuldige wijze op zijn gekomen, maar het papier zelf is heelemaal zoo onschuldig niet- Het bevat een met on- zichtbaren inkt in geheimschrift geschreven brief, waardoor de jongens, die een bekenden politiescheikundige in den arm hebben ge nomen, op het spoor komen van een spion- nagebende, welke niets minder beoogt dan zich meester te maken van een uitvinding die ideren oorlog tot een onmogelijkheid ma ken moet. Door de vondst van de jongens worden de spionnen ontmaskerd en wordt de uitvinding voor de meuschheid gered, 't Spreekt van zelf, dat zulks niet allemaal van een leden dakje gaat, en dat menig span nend moment den lezer bezig houdt, alvorens de spionnen veilig in een kosteloos hotel zijn ondergebracht en Henk en Wim weer zonder al te veel verstrooiing hun studies kunnen voortzetetn. Een mooi jongensboek. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 5 No v. Johanna Ida, dochter van P. Kriek en J. Hartog, Pernisschesraat 18. Adriana, dochter van H. M. van Gerwen en E van der Stelt, Hoofdstraat 207. 2 Nov. Johannes Heinrich, zoon van M. Dahmen en E. Knümann, Singed 113. OVERLEDEN: 4 Nov.: G. Hoogstad 10 m., Rhoonschestraat. DE KLEINPOLDERKADE. De bestrating van de Kleinpolderkade, waar over onlangs in den gemeenteraad is ge klaagd, is thans door den dienst van openbare werken van Rotterdam onderhanden genomen. VERLICHTING SCHANS. Het ondergrondsche kabelnet voor het elec trische licht aan de Kleinpolderkade nabij de Schans is thans geheel gereed gekomen. Dit heteekent een heele verbetering vooral voor de radio-bezitters, wier toestel op het lichtnet is aangesloten, zij zullen thans veel minder last hebben van storingen Red. 6Ö28S 58 Verwacht wordt: Matige Zuidelijke tot Wes telijken wind, aanvankelijk betrokken en waarschijnlijk nog regen, later tijdelijk opkla rend en iets zachter. De barometer daalt nog langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 4.51 tot 's morgens 6.37. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. Iedereó Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks» bond. lederen Woensdag repetitie Kon. Mannen, zantgvereeniging „Orpheus", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen uur. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 6 November. Buurtvereeniging Broersveld. Feestavond in „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Donderdag 7 November R. K. S. V. „Excelsior". Intieme feestavond. Jfficieele installatie van den nieuwen adviseur kapelaan J. Raaffels. Gebouw Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Vrijdag 8 November Vergadering R. K. Typografenbond afd. Schie dam. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur Van 812 November Vertooning Theresiafilm. Gebouw R. Volksbond. K. Zondag 10 November Mannenzangvereeniging „Inter Nos". Soirée Amusante In „Mus4s Sacrum". Aanvang 8 uur. Uitvoering Strijkorkest „Onder Ons", gebouw „Musis Sacrum". Dinsdag 12 November Strijkorkest „Onder Ons". Concert te geven „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur Zaterdag 16 November Feestavond S Z. C. „Musis Sacrum". Aan vang 8 uur. Dinsdag 19 November Dilettanten-symphonie-orkest |,L. van Beet» hoven". Donateursconcert in den R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM, 6 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Melasse-spiritus 28.50 per H.L. Spiritus Melasse-spiritus 29.— per H. L. SCHIEDAM, 6 Nov. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering ƒ2,60. TE ROTTERDAM 6 Nov.: Groote Doelezaal, le abonnements concert, Concertgebouworkest, kwart voor 8 uur. 7 Nov.: Groote Schouwburg, De familie Stastok, (Schouwtooneel), 8 uur. Nutszaal, le abonnementsconcert, Rotterdamsch Trio, 8 uur. 8 Nov.: Groote Doelezaal, le leeraren solistenconcert „Toonkunst",-muziekschool, 8 uur. Geb. v. K. en W., dansavond Ninl Tbeïlade, 8 uur, (voor volwassenen). 9 Nov.: Groote Schouwburg, Louise, (Ital. Opera), 8 uur (voor volwassenen). 10 Nov.: Groote Schouwburg, De familie Stastok, (Schouwtooneel), 2 en 8 uur. Tivoli Schouwburg, De groote reis, (Vereenigd Too- neel), 2 en 8 uur, (voor volwassenen). Groote Doelezaal, 2e middagconcert Residentie orkest, half 3 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 31 dezer in: Royal; Centraal; Corso (voor volwassenen); Thalia (voor valwassenen)W.B.-tiheater (voor vol wassenen)Olympia (voor volwaseenen) i: O os ter-Theater (voor volwaseamen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1