NEDERLAND BELGIË 1--0 Een orkaan en zware regenval. 14 g IP „DJ? JONGENS HEBBEN GEWERKT TEGEN DE BELGEN EN TEGEN DE ELEMENTEN MET BUITENGEWOON ELAN EN NIET VERSAGEND UITHOUDINGSVERMOGEN" VICTORIE! - VOOR DEN AANVANG. DE WEDSTRIJD. M AI s 1} A Gr j AaÜ:1 ?'ïiilVLES.» J AD. SPEL EN SPELERS. I V •■'""F*™?** De psychologie van den Nederlandschen voetballer! Hij is lauw en moeilijk warm te krijgen als t gaat tegen de Noren, Zwitsers of Ckineezen, maar stort de verontwaardiging van de Neder- lanösehe voetbalnatie en derzelver organen over hem uit, verwijt hem dat het van slecht tot slechter wordt tot 't eindelijk heelemaal „knudde" is, en stuur hem dan tegen de oudste tegenstanders, de Belgen, in het veld. Dan zit er onder het oranjehemd een heel andere kerel. Dan wordt bij den eersten aanval zijn enthousiasme losgeslagen; dan speelt, dan zwoegt, dan vecht hij om den bal en om de zege als ging het voor vaderland en vorst' En wanneer het dan gemakkelijk lijkt met 't windje in den rug, verdubbel, verdrievoudig desnoods zijn taak; versterk zijn tegenpartij met de volle kracht van een orkaan, haal de wolken uit de lucht om ze in compacte rogen massa's laag langs den grond tegen hem in te stuwen drie kwartier lang, laat de modder hem vastzuigen in de aarde, hij verdubbelt, verdrie voudigt zijn eenmaal opgelaaide geestdrift en Debie met behoorlijke assistentie keert een aanval van v. d. Broek. glijdt en trapt en zwoegt en zinkt pas neer als de negentigste minuut hem de overwinning heeft gebracht. Zoo zagen we gisteren den Hollandschen voetballer De jongens hebben gewerkt tegen de Belgen en tegen de elementen met buitenge woon élan en niet versagend uithoudingsver mogen, zoodat we een wedstrijd kregen te aan schouwen, die vooral in de tweede helft zeer interessant was en spannend Hiervoor den elf mannen onze hulde en dank hij deze eerste rehabilitatie. Storm, dreiging van regen, die elk oogenblik kan loskomen. Geen bezwaar! Toch komen de enthousiasten In drommen opzetten. Reeds des morgens in American-Hotel op het Leidsche- plein zoo ongeveer de centrale van den N. V. B. in de hoofdstad viel de kenmer kende drukte waar te nemen, die steeds aan een interland-wedstrijd vooraf gaat. En toen volgde de tocht naar het stadion in overvolle trams, in lange rijen taxi's, dia in goede re gelmaat het Willemspark-kwartier doorsnor- den, allen naar het Olympisch Sportpark De wind gierde er om het betonnen bouw werk, hoeden cirkelden hoog in de lucht en met moeite bereikte men de ingangen. Dat het nog bijna vol was, dat er misschien nog een 20.000 plaatsen meer verkocht of in elk geval Ingenomen hadden kunnen worden en dus een 28 k 29 duizend enthousiasten aanwe zig waren, die den zwaren regenval na tie rust trotseerden, het bewijst toch wel welk een rol voetbal nog steeds vervult, hoe het sj)el nog steeds de massa biologeert en vooral dan, als oranje boys en roode duivels den strijd aanbinden. Het resultaat van deze groote belangstelling 13 in elk geval, dat de K. N. V. B. ter gele genheid van zijn 40-jarig bestaan nog een paar mille aan liefdadige doeleinden beste den zal. Wat ditmaal wel vooral de aandacht trok, was het groot aantal voetbal-officials dat uit alle deelen des lands den wedstrijd bijwoonde. Natuurlijk, zij waren er nog van den vorigen dag en kwamen nu het aangename met het nuttige vereenigen, het aangename dat bestond in het aanschouwen van het spel en het nut tige van na de emoties van de feestviering te kunnen uitwaaien! Werkelijk, ddkr was dit maal gelegenheid toe! Een orkaantje stond ongeveer van doel tot doel, doch het was toch geen zuiver windvoordeel dat de partijen om beurten hadden, daar de felle vlagen ook veel zijwind verwekten, waardoor de bal in allerlei richtingen gestuwd werd, Intusschen naderde het aanvangsuur Het wakkere muziekkorps van de Amsterdamsche politie wist het loeien van den wind te over stemmen en het speelde met entrain de Bra- bangonne en het Wilhelmus, toen achtereen volgens de gasten en de oranje-mannen het terrein betraden. De begroeting der Belgen was hartelijk, doch het gejuich bij de entrée van Vermetten en zijn ploeg deed aanstonds ver moeden dat de toeschouwers meer enthousias me aan den dag zouden leggen dan onlangs te gen de Noren. De elftallen stellen zich op in de door ons aangekondigde samenstelling. Vermetten heeft den opgooi gewonnen en kiest den orkaan in den rug. Voorhoof trapt af maar nauwelijks heeft een tweede Belg het leer aangeraakt of v. d. Wildt zit al op den bal, plaats naar voren, waar Bakhuys reeds positie heeft gekozen en onmiddellijk volgt het eerste schot, gelost laag langs den grond door den Zwollenaar; Debie staat echter op zijn plaats en keert. Dadelijk zijn de oranje-mannen terug, nu via den linkervleugel, welks voor zet door Hoydonckx wordt onderschept. De druk der Hollanders duurt voort totdat van Halma het leer vrijmaakt en doorstuurt naar Bastin, maar weldra stikt de stormloop in bui tenspel. Spoedig wordt het Belgische doel weer belaagd; de verdediging heeft alle krachten in te spannen om haar gebied vrij te krijgen; de halflinie moet hulp verleenen en even komt er ook opluchting. Maar dan stuwt Holland weer aan. Tap maakt met schijnbewegingen den bal vrij, geeft door naar Bakhuys en deze knalt resoluut op doel: Debie hoog grijpend, krijgt wel contact met het leer maar de kogel, door den wind in vaart nog versneld, vliegt over zijn armen heen in den bovenhoek. (10). Nederland heeft de leiding. De wedstrijd is thans 3 minuten oud. De Belgen zetten een goeden aanval op, ge leid door Braine, hij geeft op 't gunstigste mo ment door naar links, Kools mist maar vooral eer Bastin den bal bereikt heeft, zendt Vermet ten hem naar den overkant, waar het leer naar Landaal geëxpedieerd wordt, die zijn ren be sluit met een schuiver, welke door Debie wordt weggewerkt. Van Poucke kan een ren van on zen linkervleugelman slechts stuiten door over de zijlijn te trappen; via van Kol en Breit- ner gaat het leer naar Bakhuys, die, door van Halme bedreigd, naar v. d. Heijden plaatst; de Wageninger houdt bij zijn schot geen rekening met den wind en de bal vliegt achter. In de volgende periode krijgt de Belgische achterhoede gelegenheid op d'r verhaal te ko men bij een vrijen schop tegen Landaal. Van Averbeke stuurt den bal/naar Bastin, deze zet voor doch te scherp en v. d. Meulen heeft slechts twee passen van zijn lange beenen noo- dig om het leer te onderscheppen en weg te werken. Dadelijk echter komen de Belgen weer in den aanval, Braine richt op doel maar Gejus stuurt den kogel al terug. Dan zal van Halme het met een ver schot probeeren, maar ook daar heeft onze doelverdediger goeden kijk op: één grijparm, één pas en é<o en Tap zit NEDERLAND: v. d, MEULEN. (H. F. C.) VERMETTEN (H. B. S Van KOL. (Ajax) LAN DAAL (A.G.O. V. V.) KOOLS (N A C.) TAP (A D. O.) v. d, WILDT (V.U. C.) BAKHUYS (Z. A. C.) BREITNER (A. D. O.) V. d. BROEK (P. S. V.) Scheidsrechter O Ruoff (Zwitserland) BASTIN (Antwerp F C.) MOESCHAL (R. C. Bruss) van AVERBEKE (Beerschot) VOORHOOF (Llersehe) v. HALME (C. Brugge) P. BRAINE (Beerschot y. POUCKE (C. Brugge) V. <1 HEIDEN (Wageningen) MICHIELS (R. C. Mech.) HOOYDONKX (Excelsior) DAVIGNB (R. C. Bruss.) al aan den overkant. Nu wil de Belgische rech tervleugel een kans wagen; Braine en Michiel? brengen het een heel eind maar als de laatste zijn pas te kort geeft, zit van Kol er tusschen de Ajacied speelt terug op van der Meulen en deze maakt de zaak verder gezond. Esn aanval van Noderland strandt vervol gens op buitenspel van v. d. Heijden. Bij een volgenden oranje-stormloop krijgt Bakhuys den bal goed aangegeven maar als hij schieten wil, glijdt de aarde onder zijn voeten weg. Van den Broek dwingt een hoekschop af tegen Lavigne en Debie, welke is komen toeloopen; de man onder de lat vangt het leer hierop klemvast. Ook onze volgende aanvallen worden afge slagen en dan komen de Belgen weer even aan de beurt. Een schot van Bastin ketst den bal via Kools over de achterlijn; de hieruit resul- teerende hoekschop gaat door toedoen van den Eredanaar weer achter en de derde maal wordt de bal slecht geplaatst en weggewerkt. Vermelding verdient een mooi schot van Moe- schal dat in 't zijnet smoort. Aan den anderen kant zet v. d. Heijden voor, Lavigne werkt het leer achter. De man uit Wageningen plaatst bet uit den hoekschop op hoogte van de bovenlat, Debie slaat den bal weg, Hoydonckx zendt hem nog wat verder, Kools loopt toe, maar schiet rakelings over. Een goede combinatie over de beele Belgi sche voorhoede wordt besloten met een te hoog schot van Bastin. Dan volgt een ware belege ring van het doel der gasten. Eerst komt de dreiging uit een voorzet van v. d. Heijden; Debie stompt den bal boven het hoofd van Bak huys weg. Dan neemt Tap den kwieken Belg onder schot, maar ook deze vuurproef door staat hij met succes. Talrijke schoten volgen en de man onder de lat komt handen en beenen tekort om te vangen en te springen en met snellen draai van zijn lenige lijf aan de toeloo- pende Hollanders te ontsnappen, maar het lukt hem uitstekend, hij slaagt er steeds in te redden en weg te werken, en wanneer de ver opgedrongen Vermetten ten slotte ook een kans waagt doch den bal hoog naast trapt, krijgt de doelman pas gelgenheid om even op zijn ver haal te komen. Uit een vrijen schop tegen van Averbeke zendt v. d, Wildt het leer in den Belgischen doelmond. maar weer staat Debie op de juiste plaats. Dra zijn de onzen terug. Een voorzet van Tap, ziet de backs missen, v. d. Heijden krijgt in vrije positie het leer voor z'n voeten, hij heeft gunstige schietkans doch wil het samenspel nog verder doorvoeren en plaats naar 't midden; Bakhuys is er niet op verdacht en mist, waarop Tap in moeilijken stand naast trapt. Van Averbeke toont mooie staaltjes van techniek tegen Landaal, die het meermalen te gen den Belg moet afleggen. Bij een Belgischen uitval wordt de bal te ver naar voren gespeeld zoodat van Kol v. d. Meuien gelegenheid kan geven tot ingrijpen. De volgende roode aanval wordt door Bastip geleld maar onze doelman onderschept uitloopend diens voorzet. Wanneer Landaal eens langs v. Averbeke Is heengekomen, zendt hij onmiddellijk een Bchot in, dat Debie vallende kan houden. Even later eindigt een oranje-aanval met een onvoldoende gericht schot van Tap. Bastin glijdt vlug langs Kools en zet voor, maar de bal vliegt via Vermetten achter. Uit den hoekschop plaatst Bastin naar het midden, van Halme vangt het leer op doch schiet van grooten afstand naast. Bij den volgenden aan val der Belgen kopt Vermetten weg, Braine vangt op maar ook diens kogel treft geen doel. Dan brengt de rechtervleugel der gasten op, hij stuit op van Kol die naar Landaal plaatst; deze rent langs de lijn en schiet, maar de bal gaat over de lat. Nadat Kools een goede combi natie tusschen Voorhoof en Braine heeft onder broken, volgt er weer een heftig offensief van de Nederlanders. Landaal en Tap brengen sa men op, de eerste zet ten slotte voor, v. d. Broek komt met het leer vrij voor doel maar trapt het diagonaal voorlangs; Landaal snelt toe en Hoydonckx kan slechts redden door ach ter te trappen. De hoekschop heeft geen resul taat. Wanneer aan den overkant Moescbal wil schieten, redt Kools de gevaarlijke situatie door op 't uiterste moment den bal voor den Belgen - voet weg te trappen. Debie verwerkt een hoog schot van Landaal en Tap trapt naast en dan moet gestopt worden voor Bakliuys, die echter weer spoedig opgekalefaterd is. Uit een hoek schop plaatst Bastin mooi voor en Moesclial kopt in doch net over de lat. Vervolgens nemen wij aan de overzij een hoekschop, waarbij De bie het leer 't veld inslaat en de r helft Is afgeloopen. DE PAUZE. De gedachten, die, zooals gebruikelijk is, in de pauze worden gewisseld zijn ditmaal tame lijk verdeeld. Menigeen acht den behaalden voorsprong te klein, nu ons elftal bet tweede deel van den wedstrijd tegen den wind in zal hebben te spelen. Buitendien vindt men het spel nog niet geestdriftig genoeg om een vol vertrouwen in een overwinning te wettigen. Over de kwaliteit van het vertoonde spel ech ter is men niet ontevreden. DE TWEEDE HELFT- BELGIS: DE BIB (R. C. Bruss.) Reeds aanstonds beschamen de onzen de pes simistische beschouwing, die hierboven tot uiting kwam. Het schijnt de oranje-mannen tot een uiterste krachtsinspanning te brengen dat ze behalve tegen de Belgen ook tegen den feilen wind hebben op te tornen. En of dit nog niet genoeg is. breekt er een regenbui los, die tet spelen wel tot een zeer onaangename be zigheid moet maken. De onstuimige wind jaagt het hemelwater regelrecht in de gezichten der elf Nederlanders, wier taak op een oogenblik meer op die van zeelui dan van voetballers gaat lijken. Maar ze slaan er zich prachtig door. Wordt het Hollandsche bloed misschien nu eerst recht warm? Drijft da lust om het moeilijke en zware taak goed te volbrengen hen tot 't geven van alles wat zij in zich hebben? Wat er van zij, het spel is ineens veel en veel geestdriftiger dan vóór de rust. Dit laat niet na zijn invloed uit te oefenen op het publiek, dat zich aan geen regen stoort en oorverdoo- vend de onzen aanvuurt. Het is een ouderwet- sche partij geworden, een die de herinneringen van vorige ontmoetingen met de Rood a Duivels en aan de beste wedstrijden van ens team eer aandoet. 't Volgen van den wedstrijd is er intusschen niet gemakkelijker op geworden, want nu en Het Is cd. Lijtal, dat gisteren met 10 van Het Belgische won, verlaat de tdeedriaii-os. Aanvoerder Vermetten gaat voorop,, doelman v. d. Meulen volgt als tweede- dan vormt de regen als 't ware een gordijn, dat bijna ondoorzichtbaar is. De zeer ongunstige omstandigheden in aan merking genomen, houden de spelers van beide partijen zich goed. Eerst nadat het eenigen tijd heeft geregend, doet de gladheid van het veld zich gelden en openbaart haar invloed zich door enkele valpartijen. Ook Landaal onder vindt den hinder daarvan, wanneer hij achter scherpe centers van Bakhuys aan moet hol len. Meestal weet hij den bal nog wel te ach terhalen, maar dan heeft hij last van 't zware veld en kan hij hst leer niet tijdig en niet goed verwerken. Over het algemeen echter laten de spelers zich weinig aan deze onaangename situatie ge legen liggen en op het spel in 't veld heeft dit alles weinig invloed. De Nederlanders zijn bijna voortdurend in de meerderheid en aan hen ligt het niet, dat de voorsprong niet wordt vergroot. Debie krijgt nog voortdurend werk, maar deze dappere verdedigt zijn doel met hel denmoed. 't Botert best in onze voorhoede, zelfs v. d. Broek, die tot dan toe de zwakke plek in de aanvalslinie is geweest, past zich nu beter aan en de verdediging der Belgen moet er alles op zetten om zich de voortdurend aanstormen de Hollanders van het lijf te houden. Doch ook de Zuiderlingen zitten niet stil en evenmin als de onzen hebben zij binder van 't zware veld. Eastin zweeft over de gladde vlakte en Moeschal is nog even gevaarlijk als voor de rust. Onze verdediging echter wil van geen wijken weten en als soms Vermetten of van Kol zijn gepasseerd, duiken Koöls en Breit- ner op 't laatste oogenblik op om opluchting te brengen. In dit werk is Breïtner geweldiger dan de N.A.C.-er, maar de Brabanter beeft op zijn Iïaagschen collega voor, dat hij beter is als stuwer van de voorhoede. 't Is niet doenlijk een alles-weergevend relaas te schrijven, allereerst niet doordat de regen veel van 't gezicht ontneemt en verder, omdat er zoo vlug wordt gespeeld. De aanvallen volgen elkaar op, er wordt zeer snel gespeeld, 't meeste op de Belgische helft. Kansen zijn er veel en al worden ze niet precies gemist, succes brengen ze ook niet. v. d. Heyden rent herhaaldelijk langs de lijn en zijn voorzetten zijn meestal goed, maar de achterhoede der Belgen doet niet voor de onze onder. Bakhuys is nog steeds gevaarlijk: fijn verdeelt hij 't spel en met zijn onverwachte, recht op doel gerichte schoten, maakt hij het de Bie heel dikwijls lastig, maar dit kereltje met kwik keert alles. 't Loopt uitstekend. De onzen zijn bijna niet van het terrein der Beigen weg te krijgen en de enkele uitvallen der Roods Duivels worden met goed gevolg teruggeslagen. 't Publiek, dat na al de minder goede wed strijden van ons nationale team, schik heeft in de goede beurt, die onze elf nu maken, laat niet af te juichen en aan te moedigen en ook 't weer gaat zich ten laatste over de onzen ontfer men. De regen houdt op, de wind mindert en 't zicht wordt beter. 't Spel blijft op peil en heel vlug ondanks het zeer zwaar geworden terrein. De onzen ondernemen aanval op aanval; er zijn tal van goede kansen, maar de Belgische achterhoede laat zich niet verschalken. Hoog stens kunnen er eenige hoekschoppen worden afgedwongen en hoe goed Landaal ze ook neemt, er zijn altijd Belgen, die den gevaarlijken bal 't veld in weten te sturen, In de laatsto minuten werpen de Belgen zloh met man en macht in den strijd, maar de ver dediging der onzen toont, dat zij nog op volle kacht is en zij wordt daarbij dapper gesteund door de kranige middenlinie, die schitterend werk levert. Na de opklaring, die op de regenbui gevolgd is, wordt de lucht zoetjes aan weer donker door 't late uur. Landaa! raakt even onklaar, maar kan, na langs de lijn te zijn gebolpsn, spoedig weer aan 't spel deelnemen. De tijd verstrijkt, maar zooals wij er nu voor staan, is er weinig vrees, zelfs ondanks den ge ringen voorsprong van één punt. Integendeel. Nog altijd zijn de onzen in de meerderheid, nog altijd zijn de aanvallen der Oranje-mannen vo-1 van geestdrift en vol gevaar. Maar noch aan de eene, noch aan de andere zijde geschiedt iets effectiefs en als de scheids rechter het eindsignaal laat hooren, kan heel Holland juichen om een overwinning, die te zoeter smaakt, omdat zij welverdiend is na zwaren strijd. beneden zijn kracht en het behoeft geen Itaat hoezeer dat op het spel en op het re^na van invloed is geweest. Daarbij spe® Moeschal en Voorhoof een tikje te week waren eigenlijk alleen de veteranen Bastin Pierre Braine gevaarlijk. Toen in het laa^,er. kwartier Braine en Voorhoof van plaats wisselden ging het al merkbaar beter, d tenslotte is ook Pierre Braine geen mid-? komt deze keurige speler veel beter in de denlinie uit, waar hij al zoo vaak tegen Ne land voortreffelijk werk liet zien. In eK "et. val konden noeh van Poucke, noch van beke den oudsten Braine als kant-half aren, al waren beiden voldoende te ®(i Meer dan dat was de spil van Halme. HÜ s zelfs zeer g-oed en vooral zijn keurig kopv dient geprezen. De Brugsche veteraan gt& haaft zich maar kranig en ia op weg het r€C pwa™ o?er' van zijn voorganger-aanvoerder ar. broecks te evenaren of mogelijk zelfs te treffen. Maar datzelfde geldt voor den rezen Debie, die gisteren ondanks hst to (het een:ge doelpunt van den wedstrijd niet absoluut onhoudbaar, al schoot Bak j op een volkomen onverwacht moment met den rug naar het Belgische doel staancitj een prachtigen wedstrijd speelde. Ook de b waren uitstekand en vooral Hoydonckx sP de een aantrekkelijk snel en pittig spel- Belgen waren juist bang voor hun achterin"' ff»9 verlangd werd naar een spel dat bevrediging schonk. Welnu, wij zouden aan de verdiensten van ds door het Nederlandsch elftal bevochten zege praal te kort doen wanneer wij er niet aan toevoegden dat zij inderdaad door een werkelijk goed spel verkregen werd. Wat is het voor den verslaggever toch veel prettiger in opgewekten trant over een verdiende en eervolle overwin ning ta kunnen schrijven dan te moeten ge wagen van een smadelijke nederlaag, zooals op 3 November geleden werd tegen de Noren. Wat is juist de scherpe critiek op het elftal tegen Noorwegen van nut gebleken bij de samenstelling van het elftal dat gisteren de Belgen overwon, en zouden de spelers in die harde beoordeeling niet tevenj een stimulans gevonden hebben die gisteren tot een uiterste krachtsinspanning geleid heeft? Juist nu is gebleken hoe onnoodig verzwakt onze nationale voetbalploeg in den kamp tegen de Noren uitgekomen is, hoezeer thans beter gespeeld kon worden, omdat enkele fouten Id de samenstelling van de ploeg die tegen Noor wegen zoo smadelijk verloor, hersteld waren. Met dat al schuilt er toch ook een onmis kenbaar gevaar in deze overwinning die velen verrast moet hebben. Dat gevaar zien wij daarin, dat men nu weer zal veronderstellen dat men er weer is, dat het spel uier toch goed is(!) endat men dus veilig weer kan iii- dutten om eerst -te ontwaken als de wedstrijd van 6 Mei tegen de Italianen te Amsterdam een herhaling zou brengen van het weinig abele spel tegen de Noormannen. Men zal ons mogelijk ietwat pessimistisch viuden, doch wij weten hoe de Hollandsche mentaliteit de luxe van een overwinning moeilijk verdragen kan en de geschiedenis van het Hollandsche voet bal heeft trouwens steeds bewezen dat de bes te stimulans voor bet Nederlandsch elftal een nederlaag was! Is dat nu weer niet opnieuw gebleken? Is op 3 November niet de grondslag gelegd voor het thans tegen de Belgen ver kregen resultaat. Daarom moeten wij vooral nuchter blijven en dienen wij dit succes vooral zuiver te zien. En dan noemen wij als een voornamen factor, die tot de nederlaag der Belgen geleid heeft de afwezigheid van Ray mond Braine. Het feit dat de B-lglsche aanval als het ware valt of staat met den geduchten Beerschot-crack, bewijst dat men bij onze Zui derburen al even slecht gesorteerd is in mid- voor-spelers van klasse. Wij hebben tenmin ste in langen tijd niet zulk een zwakke Bel gische voorhoede aan het werk gezien. Daar zat geen lijn in en er ging geen kracht van uit. Bovendien was de goede reehts-bulten Michieis geheel uit vorm en lusteloos (we hoorden later dat hij zich niet wel gevoelde» en bleek de proef met Voorhoof als mid-voor, die in zijn club de Liersche F.C., steeds rechtsbinnen speelt, een mislukking. Zoo bleef de aanval der Belgen, ruw geschat toch tenminste 60 pCt. de defensie. „j{. Komen we thans tot het Nederlandsch en optimistisch wat betreft den aanval, dat is wel precies anders uitgekomen, zoo zwak als de voorhoede was, zoo hecht tal, dan kunnen we constateeren, dat dit beter gespeeld heeft dan tegen Noorwegen-^ De opname van Vermetten in de achterbo is een gelukkige greep gebleken. Het is H B. S.-er gelukt zijn clubgenoot Denis !D f daad in de achterhoede te vervangen en d die omstandigheid bereikte Van Kol's spel 0 weer de oude hoogte. We hadden thans v twee goede achterspelers, die elkaar begreP., en. met hun doelman die het gisteren °v elJ gens niet bijster moeilijk had rustig werkten. Dat bracht een ouderwetsche J landsche achterhoede, zooals we in langeh niet gehad hebben, en dit beste achter-trio ook tegen een zwaarder taak berekend zijn dan die welke zij gisteren volbracht b® De beste prestatie leverden verder de ®'t Van tbr Wildt en de mid-voor Bakhuys- tweetal hoeft inderdaad zeer goed voetbal^ teond en dit sterke centrum van de ploeg be J met de achterhoede in da eerst9 plaats het cos bewerkstelligd. De wijze waarop Bak'11^ ei. Van der Wildt steeds weer de vleugel® actie brachten, viel zeer te prijzen. Daar' werd een zeer doelmatige open speelwijf volgd, die oorzaak was dat onze voorh°^t steeds over een breed front opereerde. En had weer tengevolge dat da Belgische vQI riiging steeds uit elkaar getrokken werd zich l'B uur lang geheel heeft moeten £eV Naast Van der Wildt weerden Kools en f ner zich uitstekend en de kleine iïag®11^.. hoeft na de rust do verwachtingen verre vie'J' troffen. Hij had echter een gemakkelijker gel tegen zich dan de Bvedanaar, wiens s we hooger aanslaan. Komen we tot den aanval, dan blonk onzen smaak Bakhuys verre uit. Ziedaar mid-voor die inderdaad den aanval leidt- die afwisselend zijn nevenspelers aan het W zet en z-df schiet als er kans toe is. D® gen hadden ditmaal geen Raymond Bra doch wij hadden zijn evenknie in den laDo' Zwollenaar. Helaas gaat Bakhuys in Jan1 naar Indië en zoo was daze match, waart0 pel' ,jOe' 0$ Z. A. C.-er met zijn merkwaardig doelpunt doorslag gaf, de geslaagde doch tevens vco' Hollandsch voetbal te betreuren afsrt>e „j, séance van den vermaarden Oostelijkcn °'üir zetter. De Technische Commissie kan nu nieuw op zoek gaan naar een mid-voor e0,i0p als zich geen onverwachte gezichtspunten doen, wel noodgedwongen terugkomen op 'j die zich gisteren als reehts-binnen wel eenige malen aan onnoodig talmen bezond'S doch door zijn keurige bal-techniek en zü° ,efi digheid bij het passeeren van tege-nstau toch zijn plaats weer volkomen wftard te zijn. f J. De drie overige voorwaartsen Landaal- Heyden en v. d. Broek noemen wij 1° 5[,el volgorde. Slecht waren zij niet, doch buU gaf ook niet de algemeens bevrediging die g zouwenschen. Zij zijn niet bewegelijk 2S Er is In ons blad bij herhaling op ge wezen, dat het niet uitsluitend de behoeft# is aan een overwinning van het Nederlandsch elftal als compensatie van de reeks tegensla gen die gebonkt werden, doch dat er vooral Het eerste en eenige doelpunt ven den wedstrijd: Debie heeft hel schot va'1 huys laten passeeren en bij den paal op de knieën vallend, sief hij den bal '-*1 net verdwijnen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 10