Een goede dag voor de ontvangende vereenigingen D. F. C. verliest in Haarlem MAANDAG 16 DECEMBER 1929 PAGINA I. Sen?afioneeIe overwinning van Feyeuoord K. N. V. B. EEN DEBACLE VAN BLAUW-WIT. Goede beurten van Ajax en A. D. O. H. B. S. EN V. S. V. DEELEN DE WEDSTRIJDEN. SpartaHaarlem 32. R. C. H.—D. F. C. 3—2. H. B. S.—V. S. V. 3—3. H. F. C.—H. D. V. S. 1-1. StormvogelsE. D. O. 30. Z. F. C.Blauw-W'it 71. 't Gooi-H. V. V. 0—2. TWEEDE KLASSE o.ss 3 w Een moment op het middenveld in den wedstrijd SpartaHaarlem. Het was gisteren over 't algemeen een goede flag voor de ontvangende vereenigingen; van de "3 eerste klas-wedstrijden werden er slechts vijf door de bezoekende clubs gewonnen. In deze "tdeeling maakten Ajax en A.D.O. beste cijfers, liet gebeurt niet dikwijls dat de Amslerdamsche Voorhoede 6 doelpunten produceert, maar gisteren lukte dit tegen Hilversum, dat er slechts één kon tegenover stellen. Die 61 be- teekent wel een mooie revanche van de Ajacleden voor de 40 nederlaag, welke ze in Hilversum leden. A.D.O. verloor dit seizoen Zoowel bij de Zilveren Balserie als voor de Jubileum wedstrijden van Excelsior en in Rotter dam voor de competitie was 33 het resultaat, listeren in den Haag evenwel pakte A.D.O. beter dan en wist ze Excelsior met 51 te kloppen. De residentieele club werkte zich daarmee op de ttveede plaats ten koste van H.B S., die op Hout- fust niet kon winnen van V.S.V. en met 33 Kenoegen moest nemen. *tn Velsen hadden de Zwartjes met 2—1 verloren. R.C.H. wist ook H.B.S. voorbij te streven dank een 32 over- Winning te Haarlem over D.F.C., met wie ze in Dordrecht had gelijk gespeeld. In Rotterdam kon sParta met moeite over Haarlem de baas wor- flen; slechts met een 32 meerderheid werden de punten door de thuisclub gewonnen, welke naar intusschen van de negende naar de zesde Plaats brengt. Feijenoord. met eigen grorid onder de voeten V.U.C. als tegenpartij, is er gisteren niet n geslaagd andermaal een hooge score te 'haken. Wel werden nog 4 doelpunten verkregen, hiaar doordat de tegenpartij zich ook 3 keer deed gelden, bracht liet eindresultaat een zuinige J~3 overwinning voor de Rotterdammers. In Den Haag zegevierden ze destijds met 4—1. De Stormvogels deden het heel wat beter. Deze had den te Haarlem met 3—2 gewonnen van Edo en ®-oegen gisteren in IJmuiden dezelfde club met 0. De concurrentie tusschen Feijenoord en de stormvogels blijft dus even scherp en H.V.V. daarbij belanghebbende derde. Deze Hagenaars dnnschen, nu zij een vooraanstaande positie op de ranglijst bereikten, thans ook eens behoor- Uke aandacht aan hun uitwedstrijden te wijden. Isteren wonnen ze voor het eerst buiten eigen wrrein en wel met 2—0 van 't Gooi, een keurige «•estatie tegen de club die Feijenoord, Storm- hgels en Biauw-Wit wist te verslaan. Blauw- it heeft gisteren leelijk gefaald in Zaandam, ie had verwacht dat de verdediging der Am- hrdammers, die in S wedstrijden slechts 7 doel- Unten in totaal tegen zich zag maken, gisteren oor Z.F.C. 7 maal zou worden gepasseerd? la uw-Wit verloor aldus met 71 In het Stadion wonnen de zebra's met 2—0. H.F.C. en DD.v.S., die te Schiedam met 1—1 gelijk speel- G«, deelden gisteren in Haarlem de punten met «zelfde cijfers. Hierdoor bezit H.F.C. evenveel 'hst als V.U.C. en daar het doelgemiddelde h«r Haarlemmers iets beter is, verwisselen ze ®t de Hagenaars van plaats. EERSTE KLASSE AM. I. doelp. gesp few. gel verl nnt voor tea. Ala* u/ 5 2 2 12 24-11* b'O-O, 7' 3 3 19 19-13 9 4 3 2 11 26-19 p-h-S. 7 3 2 2 8 16-12 jr*Ce)s1or 8 3 2 3 8 23—23 SParta 8 3 2 3 8 20- 20 w/f-V 10 3 4 3 10 22—23 v'Jversnm 9 4 1 4 9 20—25 ij- I L 9 2 4 3 8 13—16 Haarlem 1 7 1 11—35 rem 1.33 1.2b 1-23 1.14 1.- 1 1.— 1.1 0.88 0.12 EERSTE KLASSE Afd. IL doelp. gesp. gew gel. verl. pnt. voor te.;. •em Fe(jenoord 9 5 2 2 12 32—13 1,33 Stormvogels 9 6 3 12 25—18 1,33 H.V.V. 10 6 3 2 13 26—23 1.30 Z.F.C. 11 5 1 11 34-29 't Gooi 9 4 1 4 9 15—17 L- Klauw Wit 9 3 2 4 8 13—14 0.88 H.D.V.S 9 2 4 3 8 14—24 0,88 h» 1). i 9 3 1 5 7 17—24 0.77 H.F.C. 8 1 4 3 C 13-18 0,75 0,75 V.U.C. 8 3 6 6 18-27 De partijen gaan In vlot tempo gelijk tegen elkaar op zonder dat het spel op hoog peil staat. Technisqh spelen de Rotterdammers beter en hun aanvallen zijn dan ook gevaarlijker. Wan neer de Haarlemsche doelman eens een bal onvoldoende terugwerkt, kopt Wendt over hem heen doch het leer ketst van de bovenlat terug. Na een kwartier wordt een goede voorzet van Voormolen keurig door Wendt in doel gekopt (10). Formenoy, die linkshalf speelt, veroor zaakt bijna den gelijkmaker doch gelukkig voor hem loopt het geval met een hoekschop af. Een goed schot van de Jong komt tegen de lat- kruising. Doordat v. d. Welle onvoldoende be waakt wordt, dreigt voor Haarlem telkens ge vaar van de zijde van den Spartaanschen rech tervleugel. De thuisclub komt sterk in de meer derheid, maar er wordt in het doelgebied raar geschutterd. Goed werk doet Voormolen als hij een voorzet van v. d. Welle ineens op doel richt, maar de Vries laat zich languit op den bal val len en werkt weg. Vijf minuten voor rust geeft de Sparta-middenvoor den doelman echter na een voorzet van de 'Jong geen kans en schiet hoog in. (20). De gasten hebben weinig geluk als in een schermutseling voor het Rotterdam- sche doel het leer bij tal van schoten van de vele Ui ven, die zich daar verzameld hebben, terugspringt. Wanneer v. d. Geest eens mist, schiet Huisman recht tegen Cohen op. Eenige behoorlijke kansen worden dan nog door Haar lem gemist, zoodat de rust met 20 ingaat. Spoedig na de pauze rent Oldenburg door de Rotterdamsche gelederen heen, als hij ten slotte dicht bij doel voorzet, weet v. d. Geest den bal te bereiken, hij wil blijkbaar op Cohen terug spelen maar schiet het leer buiten bereik van den doelman in het net (21). Bij een nieuwen aanval van Oldenburg mist v. d. Geest, maar nu treedt van Zwieteren reddend op. Een pracht kans voor den gelijkmaker gaat verloren als na een voorzet van Oldenburg Breeuwer te lang wacht met schieten, als het eindelijk daartoe komt, stompt Cohen het leer over de lat. Na een voorzet van Ivammeyer trapt Breeuwer in doch er is juist voor buitenspel gefloten. Haar lem blijft een tijd lang in de meerderheid door het falen van de Rotterdamsche middenlinie; Oldenburg en Breeuwer hebben intusschen van plaats verwisseld. Het succes komt echter aan den anderen kant; nadat eenige aanvallen van Sparta afgeslagen zijn, krijgt Wendt zijn kans en hij schiet met een schuiver den bal in het Haarlemsche doel (31). De thuisclub blijft nu in den aanval; wanneer de Haarlemsche doel man ver uitloopt, is Voormoleneerder bij den bal, doch schiet tegen de lat. Haarlem lukt het aan de overzijde beter, wanneer de Vos uit de middenlinie een schot lost, dat via het lichaam van v. Zwieteren den bal in het net doet ver dwijnen (32). Het-Haarlem-doel doorstaat dan een kogeling zonder nadeellge gevolgen dank zij I - goede werk van den man onder de lat. Deze blijft ook verder den Rotterdamschen aan val de baas en redt zijn club voor een grooter nederlaag. A. D. O.Excelsior 51. In do eerste mjnuut kwam Grobbe met Ra maker in botsing en verliet het veld. Alhoewel dit ongeval zich in den aanvang ernstig liet aan zien, verscheen de Rotterdammer na een klein kwartier weer. Een hard schot van G. Tap, op korten afstand vloog juist over de lat. Over het algemeen waren de Rotterdammers het meest in den aanval, doch hun schieten was zeer slecht terwijl de verdediging der Hagenaars in goeden vorm bleek. Ook het Excelsior-doel beleefde enkele gevaar. Hjke oogenblikken. Na keurig solospel van v d. Meer, wist de Roo een goed doelpunt te maken (10) Toen Quax hierna ontijdig uitliet en den ba] miste scoorde Bouter heel verdienste lijk tegen (11). In de eerste hefft verzekerde A. D. O. zich andermaal van de leiding met een fraai schot van v. d. Meer (21). De tweede helft begon met gevaarlijke aanvallen der Ha genaars en vrij spoedig scoorde W. Tap onhoud baar (31) Quax wist hierna een Zeker doel punt te voorkomen door snel uit te loopen. Toen Bund even daarna een schot van G. Tap te stoppen kreeg, werkte hij het leder in eigen doel (41). De gasten waren de laatste minuten niet fortuinlijk, want het vijfde doelpunt werd even eens door hen- zelf gemaakt toen Hoogsteden een schot van G. Tap van richting veranderde. Kort voor het einde maakte A. D. O. nog een doelpunt dat wegens gevaarlijk spel gean nuleerd werd. Onder leiding van den heer Boelman stelt de thuisclub zich met één invaller op tegenover een volledig D. F. C. De bezoekers beginnen het Haarlemsche doel geweldig te bestoken en slechts het uitstekende helpen van Kos is oor zaak dat de score voorloopig blanco blijft. Na ongeveer een half uur scoort Verkerk onver wacht voor R. C. H. Nadat de Bruyn bil D. F. C. is uitgevallen en vervangen door Bierens, maakt invaller Roelfsema het tweede doelpunt voor R. C. H. Rust 20. Onmiddellijk na de hervat ting verkleint Ruyseh den achterstand (21) maar de Geus brengt reeds na enkele seconden den stand op 31. D. F. C. wordt dan sterker doch do vele aanvallen worden slechts zelden met een goed schot besloten. Ook loopen de Dordtenaren herhaaldelijk in den buitenspelval. Eindelijk slaagt Ruyseh er in den stand op 3—2 te brengen. Een gelijk spel hadden de Dordtena- ren evenwel verdiend. AjaxHilversum 61. De Amsterdammers hebben gisteren met een invaller voor Schetters met 61 van de volledige ploeg van Hilversum gewonnen en na een span nende eerste helft hun tegenstanders glad „over speeld", zooals men dat pleegt te noemen. Mede door het zachte weer was de belangstelling zeer groot. Ook uit Hilversum waren talrijke bezoe kers mee gekomen, die zich niet onbetuigd lieten. Zoo heerschte er een nerveuss stemming, zoozeer dat een dame op de overdekte tribune zelfs een flauwte kreeg en weggedragen moest worden 1 Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, al was het speltype van Ajax veel beter, of juister, veel fraaier. Hilversum speelde een destructief spel en ondernam dan snelle uitvallen uit een waarvan zij na 10 minuten de leiding nam. Hoezeer Ajax daarna ook in 't veld han diger en technisch de meerdere was, de Hilver- sumsche defensie bleef de wat peuterig werkende voorhoede der gastheeren de baas en eerst kort voor de pauze kon Van Kol uit een strafschop de partijen op gelijken voet brengen. Foist 11. Na de hervatting ging de strpd nog even gelijk op, doch toen v. Reenen Ajax de leiding gegeven had, hebben de gastheeren een vlot en ook productief spel vertoond waartegen Hilversum onvoldoende bestand bleek te zy'n. Achtereenvol gens hebben Strljbosch, Jurriaans, Volkers en Van Reenen de score opgevoerd, waardoor Ajax tenslotte met 61 heeft gewonnen. Bij de bezoe kers was de achterhoede met doelman Meinders aan het hoofd zeer goed. De spil Huizinga blonk voor de rust uit, doch zijn spel had na de hervat ting weinig ïheer te beteekenen. In de voorhoede onderscheidden zich Van Heekeren en Van Ek. Bij Ajax hebben Van Kol en Volkers zeer goed gespeeld. H.B.S. had Küchlin en Smeets weer in de gele- dern, V.S.V. was compleet. Direct waren de Ha genaars in den aanval en van Kesteren loste een prachtschot dat door v. d. Wint zeer ver dienstelijk gestopt werd. Daarna ondernam V. S. V. een krachtigen aanval, doch ook Ra.-nbon- net bleek voor zijn taak berekend. Vlak hierop kon de Haagsche doelverdediger slechts ten koste van een hoekschop 'redden; het leder werd scherp voor doel geplaats't en tot driemaal toe ingekopt, zonder succes. Tenslotte kreeg Heyer- man oen bal vonr de voeten er, Rambonnet was gepasseerd (01). Alhoewel H, B. S. een tijdje het spel geheel beheerschte en het binnentrio der kraaien enkeie verraderlijke schoten afzond, wist v. d. Wint zijn doel' schoon te houden. In de volgende periode kreeg V. S. V. een flink overwicht en toen o'oken de kanthalfa der thuis club van groot gewicht. Huil spel was uitmun tend wat hard noodig was daar Denis zeer on zeker speelde. Toen er nog een kwartier van de eerste helft le spelen was. zuiverde Denis zii.n helft waarbij hij het leder keurig naar Smeets passeerde, via de lat en de rechterhand van v. d. Wint ging het schot van den Hagenaar achter. Een vrijen trap op den rand van het strafschopgebied bezorgde den gasten eenigo angstige oogenblikken; Denis schoot net over de lat. Vijf minuten voor rust gaven Reeder, Smeets-en van Kesteren een staaltje van keurig samenspel, besloten door een goed doelpunt van Smeets (11). Nog voordat de pauze werd aan gekondigd had V. S. V. zich andermaal van de leiding verzekerd door de Koning die van ver ren afstand een schot lostte dat Rambonnet verraste. (12). Na de hervatting nam V. S. V. het spel in handen en de achterhoede der Hagenaars moest alle zeilen bijzetten om de situatie te behser- schen, Denis vooral stond raar te schutteren, terwijl Rambonnet meer dan slecht uittrapte, liet was Wey, die den voorsprong van de bezoeken de vereeniging vergrootte (13). H. B. S. kwam er langzamerhand weer beter in en na een schermutseling voor het vijandelijke doel, scoor de Reeder (23) De Hagenaar gaf ten klein booghalletje dat over den doelverdediger heen In het net verdween. Het verdere gedeelte van den wedstrijd werd het spel vooral van de zijde der bezoekers zeer rixw. Schoorel moest het veld ver laten en werd vervangen door Diehl Jr. terwijl hierna Küchlin in onzachte aanraking kwam met een V. S. V.-speler en met een gescheurde spier het veld moest worden uitgedragen. Even later T>otste Koning tegen Vermatten aan en ook hy verdween naar het clubhuis. Bij een aanval der Hagenaars maakte v. d. Griendt hands en Ver metten zette den strafschop in een doelpunt om (3-3). De eerste verrichtingen der Haarlemmers doen het beste verwachten. Enkele goede aanvallen stranden echter op d^ Bruin c.s. terwijl vooral Kruit voor doel absoluut faalt. Langzaam maar zeker worden de bezoekers sterker en moet v. d. Meulen bij eenige goede schoten van v. d. Griend en Bronneman handelend optreden. Het spel van H. D. V, S. is beduidend beter dan dat van de thuisclub. Onophoudelijk verkeert het Haarlemsche doel in gevaar en na een 'half uur treuzelt v. Baasbank met wegwerken waarvan v. d. Griend profiteert door het leder onhoudbaar langs v. d. Meulen te jagen (01) H. F. C tracht dan het spel te forceeren doch In de voor hoede wordt hopeloos ceknoeid. In de tweede helft pakken de Haarlemmers enthousiast aan H. D. V. S, wordt op eigen helft teruggedrongen en spoedig vliegen enkele schoten over of naast het doel. De sporadische Schiedamsche uitval len stranden op den uitstekend .spelenden Wam- steeker, die met verre zuivere trappen zijn voor hoede aan het werk zet. Daar blijft het echter sukkelen en steeds kan vooral De Bruin het werk gemakkelijk af. Toch krijgen de Haar lemmers diverse goede kansen maar er wordt ge weldig geknoeid. Eindelijk weet Pareeren na missen van eenige spelers den stand op gelij ken voet te brengen (11). De strijd krijgt nu een spannend karakter. Steeds vallen de H. F, C.-ers aan, doch succes blijft uit. Tegen het einde nog enkele gevaarlijke aanvallen van Ilermes welke schitterend door v. d. Meulen worden af geslagen. Onder groote spanning kondigt de ma tig leidende Tetzner einde aan. FeijenoordV. U. C. 43. De eerste aanval is voor V. U. C. Hierna gaat het spel vlug op en neer en beide doelverdedigers moeten handelend optreden. Eenmaal krijgt de Hagenaar Dill een prachtkans, maar hl) trapt naast. Pijl zorgt dan voor het eerste doelpunt ir dezen wedstrijd, na een mooien ren. V. U. C. laat Feijenoord echter niet lang de leiding en de middenvoor Dill weet bij een doelworsteling den bal in het Rotterdamsche net te werken. Bul veroorzaakt even voor rust nog een hoek schop, die wordt weggewerkt, Verbeek verzuimt nog eens zelf te schieten als hij in goede positie staat, en dan komt de rust met 11. Na de pauze Is eerst het woord aan Feijenoord. Barendregt schiet uit moeilijke positie hard op doel, doch de bovenlat brengt redding. Niet lang daarna verlaat Sinke het veld en Koonings komt hem, met applaus begroet, vervangen. V. U. C. komt er hoe langer hoe beter "in, maar toch is het Feijenoord, dat door Koonings de leiding her neemt'(21). Hendriks raakt even onklaar, maar kan weer meedoen. Dan komt V. U. C opzetten en het resultaat is, dat de partijen weer op gelijken voet komen (22). Eenige minuten later weet van Gelder dan Hagenaars zelfs de leiding te geven (2—3). Het spel wordt nu iets forscher. Bij een Feijenoord-aanval maakt een der V. U. C.-achterspelers hands binnen het strafschopgebied en de scheidsrechter, de heer Hazeu, kent een penalty toe. Van Dljke plaatst zich achter den bal en schiet hard in, doch V. d. Meer weet het schot te stoppen. Daar hij evenwel niet geheel had stilgestaan, wijst de scheids rechter opnieuw naar de witte stip. Van Dijke doet het nu beter en v. d. Meer kan den bal uit het net halen (3—3). Het publiek begint zich nu te roeren en als Pijl na een snellen aanval nogmaals weet te scoren (43), kent het enthou siasme van den Feijenoord-aanhang geen gren zen. Vlak daarop fluit de scheidsrechter het einde. Hoewel E. D. O. er aanvankelijk in slaagt diverse, meerendeels door Perukel gelelde aan vallen, op het doel der thuisclub te ondernemen, blijven doelpunten door slecht en weinig schieten uit. De IJmulder aanvallen zijn gevaarlijker maar het loopt toch reeds aardig naar rust eer Tol zijn club de leiding geeft, wanneer doelman Meenhorst den bal bü een schot- van. Struip niet voldoende heeft kunnen wegwerken (10). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust komen de gemoederen danig in beroering. Scheidsrech ter Breethof weet echter door het uitdeelen van talrijke vrije schoppen de zaak binnen de perken te houden. Pel schiet eens tegen de lat van het E. D. O.-doel en Perukel ziet aan den anderen kant een hard schot door Thyssen gestopt. Na een kwartier slaagt Tol er opnieuw in den E. D. O.-doelman te. passeeren en als kort hierop Struip den stand met een hard laag schot op 30 heeft gebracht, is E. D. O. een geslagen team. Plet spel wordt er dan niet fraaier op. Thyssen kan het in het Stormvogelsdoel gemak kelijk af en ook Meershorst laat zich niet meer passeeren. Blauw Wit kwam met een drietal invallers en vond een compleet Z.F.C. De Zaandammers speelden op het zware terrein een goede party, waren steeds in de meerderheid en de hooge score kan geenszins geflatteerd worden genoemd. Na 5 minuten veranderde Hoogmoed een goed genomen vrijen schop met een kleine hoofd beweging van richting en de bal verdween voor de eerste maal achter Barends (10). De Am sterdammers maakten al spoedig een zwakken indruk en speciaal de achterhoede bracht er niet veel van terecht. Het Amsterdamsehe doel was dan ook voortdurend in gevaar. Nog voor de rust brachten Steens en v. d. Kolf met een paar voor Barends onhoudbare schoten den stand op 30. Hoogmoed schoot nog! een straf schop over. Bü de hervatting maakte Z.F.C. van In den wedstrijd Sparta~Haarlem te Rotterdam toonde de doelverdediger der gas ten zich een der beste spelers van het veld. Op onze foto maalt hij een aanval der Spartanen onschadelijk. Een kiek uit de Engelsche voetbalcompetitie en wel tijdens den Zaterdag te Londen gespeelden wedstrijd tusschen The Arsenal en Huddersjield Town. Men ziet den doelman van laatstgenoemde ploeg na een hoekschop het gevaar „bezweren". af den aftrap met een mooi Schot 40 door Do Maar, terwijl spoedig na dit punt het 5e ter wereld kwam door v. d. Kolf (50). Een heel mooi doelpunt was het 6e van De Maar, weer uit een voorzet van rechts. By Blauw Wit ging het na een wyziging in de opstelling iets beter, maar de Zaandamsche halflinie was in uitste kende conditie. Toch had een mooi ver schot van Gorritse succes (61). Een strafschop cp 't Z.F.C.-doel moest, na naast geschoten te ziln, worden overgenomen, doch de bal ging nu aan de andere zyde, naast. Plet laatste kwartier was de strijd steeds voor het Amsterdamsehe dool. doch slechts éénmaal gelukte 't den Zaandam mers, door Hoogmoed, te doelpunten (71). De gasten zijn volledig, bü 'tGooi is Van Dol- der weer in de gelederen. Na eenige wederzijd- sche verkenningen lost Jansen een schot op het Gooidoel, doch de bal gaat rakelings naast. De Sti-yd is vervolgens niet bepaald mooi, wel uiterst spannend, althans de beide doelverdedigers zyn herhaalde malen in actie. Hierna wordt het spel iets forsch, doch de scheidsrechter grijpt tydig in. Even voor de rust krügt Van Melick de kans van den dag, maar schiet voor open doel nog naast. Zoo eindigt de eerste helft met blan ken stand. Bü het hervatten zün de Gooiers dadelük in den aanval en worden achtereenvol gens Daa-men en Wen tink in de gelegenheid gesteld om de score te openen, doch beiden missen jammeriyk Daarna nemen de Hagenaars het offensief over en zee ontwikkelden een zeer goede combinatie. Meer byzonder de halflinie is er uitnemend in en plaatst zeer zuiver. Na 25 minuten schiet Jansen hard in, welk schot keeper Cohen verrast (01). Even daarna ver laat van Dolder het veld en wordt door Drent vervangen. De Hagenaars blüven in de meer derheid en hun binnentrio krijgt herhaaldeiyk kansen. By één hunner aanvallen speelt Sterk op Cohen terug, maar deze begrUpt de manoeuvre biykbaar niet cn laat den bal kalm in eigen doel rollen (02). De Gooiers pakken dan nog eens extra aan, doch de Haagsche verdediging met Neuerberg aan het hoofd weerstaat eiken druk, zoodat het einde komt met onveranderden stand. 2e KLASSE A. gesp gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. D.H.C. 8 6 1 1 13 33—13 1.63 S.V.V. 7 4 2 1 10 27—13 1.41 Quick 10 5 2 3 12 37—23 ■1.20 Overmaas 10 4 4 2 12 38—25 1.21. R.F.C. 7 3 2 2 S 17—20 1.14 Vlos 8 4 1 3 9 15—20 1.12 S.V.W. 8 4 1 3 9 17—24 1.12 C.V.V. 9 4 0 5 8 27—23 B.M.T. 11 1 2 8 4 IS—41 0.3G Merwede 10 1 1 S 3 S—36 0.30 2e KLASSE B. gesp gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Fortuna 9 9 0 0 IS 36—7 2.— Xerxes 8 5 2 1 12 34—23 1.50 VJD.L. S 5 1 2 11 23—15 1.37 V.O.C. 8 4 2 10 17—15 1.25 O.D.S. S 3 3 2 9 20—14 1.12 Gouda 9 5 0 4 10 18—22 1.11 SL Hooger 7 2 3 6 12—19 O.861 U.V.V. 9 2 1 6 5 24—29 0.56 Neptunus 9 1 0 8 2 14—25 0.22 Unitas 9 0 1 8 1 4—34 0.11 S- V. V. Merwede 70. Wanneer scheidsrechter Holsteln beginnen blaast, blijkt dat de gasten volledig zijn. Bij S. V. V. speelt A. van Diggelen nog steeds in de plaats van D. Versteeg., S.V.V. trapt af en reeds aanstonds ontwik kelt zich 'n vlug partijtje voetbal, waarbij geen van beide teams overwegend in de meerderheid is. Molerdijk breekt alleen door, maar de Mer wede doelman weet het schot te keeren. Een ge vaarlijk moment ontstaat voor het Schiedam sche doel, wanneer Könemann mist en Rombout op een meter afstand een schot lost. Maltha kan echter corner werken. Een goed schot van Poel man gaat over. Verschillende aanvallen worden door de Dordtenaren ondernomen, maar hun voorhoede is niet doortastend geuoeg, terwijl In uiterste instantie de S.V.V. verdediging voor haar taak berekend blijkt. Een aanval Deze wordt van dichtbij door v.d. Most ingezet, maar doelman de Goede werkt corner. Een schuiver van denzelfden speler rolt naast. Onverwacht komen de Schiedammers dan aan 't eerste doelpunt, wanneer A. v. Diggelen het ronde ding vrijmaakt, waarna v. d. Most uit den voorzet een schot lost, waarmee hij den Merwede doelman passeert 10. Molendijk Is uiterst actief en liij zendt een vliegend schot in. Van J. Versteeg krijgt A. v. Diggelen den bal, doch het leer wordt corner gewerkt. Merwede zet dan een reeks aanvallen op, maar in de voorhoede ontbreekt de goede schut ter. In het veld zijn de gasten echter geenszins de minderen. Een goed schot van Rombout wordt door Maltha gekeerd, terwijl een kanjer van J. Versteeg juist over de lat gaat. Een door Poelman afgezonden bal ketst tegen de Iat- kruising weer in het veld terug. Een oogenblik daarna is Maltha in duel met Rombout. De Schiedammer weet het ronde ding nog juist corner te slaan. Zeilstra krijgt' nog een kans om voor te zet ten, maar hij is te langzaam om resultaat te kunnen hebben. Even voor de rust brengt J. Versteeg den stand nog op 20. Na de pauze zijn de eerste aanvallen voor de Schiedammers. Als v. Diggelen -een schot in zendt, is de Goede minder zeker en v. d. Most heeft weinig moeite om te doelpunten 30. Er wordt nu vrij kalm gespeeld, maar v.d. Most. brengt weer leven in de brouwerij, door een kanjer af te zenden op het Dordtsche doei. Een aanval der Schiedammers wordt door buitenspel staan van ongeveer de geheele voorhoede, on derbroken. Een ver schot van Rombout wordt door Maltha gevangen. Aardig samenspel van den Schiedamschen rechtervleugel heeft geen resultaat. Eindelijk denken wij v. Os te zien doelpunten, maar het schot van den Dortenaar faalt. Van dichtbij ziet Poelman den kans, de score tot 40 op te voeren, terwijl Molendijk uit een door Poort genomen vrijen schop er 5—0 van maakt. Tegenaanvallen van Merwede leveren niets op, terwijl ook Poelman een kans te niet doet gaan. Een schot van den rechtsbin nen der gasten gaat hoog over. Dan krijgt v.d. Most den bal. Hij zet door naar Versteeg die niet aarzelt, om het halve dozijn vol te maken. Als Könemann het veld moet verlaten, komt Wessel het team der Schiedammers comple- teeren. Even voor het einde brengt Versteeg tenslotte den stand op 70. O.D.S.Neptunus 31 O.D.S. en Neptunus hebben te Hlordrecht een voortreffelijken wedstrijd gespeeld. Reeds vrij spoedig wist Glimmerveen O.D.S. de leiding te geven. De verdediging van de gastheeren mist herhaaldelijk <le aanvallen van Neptunus afdoende onschadelijk te ma. ken. De achterhoede van de Rotterdammers daarentegen had het heel wat zwaarder te verantwoorden en vooral hun doelman toonde uit het goede hout gesneden te zijn door taj van schoten fraai uit zijn doel te houden. Na de hervatting had Neptunus het voor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9