N 23 I Wanhoop en verdwazing bij het voetbalspel Groote mannen onder de doelverdedigers MAANDAG 2? DECEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 2. DE MAN ONDER DE LAT VAAK HET KIND VAN DE REKENING LEVENSKWESTIES GEEF MIJ MAAR IJS! IP K. N. V. B. AFDEELING II. e AFDEELING III. AFDEELING IV. DE WEDSTRIJDEN. M. V. V.—N. A. C. 2—0. iX NO AD NAAR ENGELAND. DE VOETBALCOMPETITIE R. K. F. EERSTE KLASSE E. H. B. C. SLAAT LISSE. R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND DE UITSLAGEN. Bevordering van het spelpeil EN BESTRIJDING DER SPELVERRUWING Een medewerker schrijft ons De „Daily Mail" meldt nit Warschau dat Hugo Wiese, de doelverdediger van de Lodzer voetbalploeg, zelfmoord pleegde omdat hij bij een wedstrijd het beslissende doelpunt In het nadeel van zijn elftal veroorzaakte en na afloop de heftigste verwijten van zijn medespelers te verduren had Voetbal is maér spel, geen levenskwestie en zij dia een nederlaag van hun club of van hun favorieten niet verdragen kunnen, dienen het voetbalveld te mijden als een plaats waar zij niet thuis behooren. Als men soms de gezichts uitdrukkingen gadeslaat waarmede de toeschou wers het spel volgen, als men hoort wat de lippen prevelen ale een kans op een doelpunt niet geaccepteerd of een doelpunt van „den vijand" veroorzaakt wordt, dan voelt men dat de psyche van den voetballiefhebber in de ver keerde richting drijft. Het is méar sport, madr spel, dat ten onzent uitsluitend uit liefhebberij beoefend wordt. Ook de toeschouwers dienen z'.ch daar terdege rekenschap van te geven. Een keeper staat overigens wel steeds in het middelpunt, der belangstelling. Als er een doel- verdediger uitblinkt, trekt hij meer de aandacht dan wélke andere speler ook, dat is in de praktijk wel bewaarheid. Over de oorzaken, Ioo- pen de meeningen uiteen. Wij meenen dat het komt omdat de keeper een sterk persoonlijke prestatie volbrengt in tegenstelling met de tien overige spelers, die bovenal teamwerk leveren. Natuurlijk moet een doelverdediger ook in verschillende gevallen samenwerken, doch hij is bovenal individualist in zijn sport en de individualist spreekt het meest tot de massa. Daarbij leidt de aard van het werk, het redding brengen in uitersten nood, ook tot bijzondere populariteit. Wij vermeenen dat Géjus van der Meulen op het oogenblik de populairste voet baller van Nederland is en wie zou het in België van den stoeren de Bie winnen Maar er zijn meer „groote mannen" onder de huidige keepers van Europa. Daar is Ue elegante Séchehaye, de voortreffelijke doelman der Zwitsers in den laatsten wedstrijd die da Zwitsers hier speelden. Dat werd de laatste wedstrijd voor Zwitserland van Séchehaye, want hij kreeg kwestie met den Zwitserschen bond. later ook met zijn club en tenslotte schijnbaar met zijn land want hij is naar Parijs getrok ken en Franschman geworden. En nu schittert hij onder de Fransche lat en is „enfant chéri" van de Fransche voetbalwereld. Hij had het leeuwenaandeel in de overwinningen van het Parijsche steden-elftal op Phönix (Karlsrue) en op Keulen en 5 Januari zal hij weer onder de lat staan in den wedstrijd ParijsBerlijn. Maar nog Zuidelijker is een nóg befaamder „gardien de but", de Spanjaard Zamorra, Deze loopt al heel wat jaartjes mee, doch is nog steeds de beste Spaansche keeper en volgens velen, de eerste doelman van Europa. Wanneer men voorts in Duitschland een yoet- bal-plebesciet zou houden over de vraag wie men den populairsten voetballer zou achten, dan kwam stellig met groote meerderheid Heiner Stuhlfauth, de doelman van het Duitsche elftal en van de roemruchtige Erste F. C. Nürnberg, uit de urn. In de laatste „Kicher" zien we hem afgebeeld in hemdsmouwen, terwijl hij aan het wijnbottelen is. Het onderschrift luidtHeiner Stuhlfauth, WeinwirtStuhlfauth is, evenals De Bie en Zamorra, al een veteraan, wiens stijl bij die van Séchehaye en v. d. Meulen ten achter staat, doch die de kunst van de ballen er uit te houden toch in den regel wonderwel verstaat. Voorts is Johansen, de uitstekende doelman van het Noorscbe elftal, oyk al bij uitstek popu lair in zijn land en overal blijkt dat het moei lijke keeperbaantje bovenal tot voetbal-roem leidt. Gelukkig dat niet allen de natuur hebben van den jongen Pool, waarvan wij in den aanhef De petroleumkachel op hel voetbalveld. melding maakten Men bedenke dat het ten slotte méér voetbal is, dat de mensch, ook de sportman, heel wat grootscher taak en hooger Idealen heeft ,die alleen den inzet van de heele persoonlijkheid rechtvaardigen. Er is zooveel moois in onze sport, de beoefe ning ervan kkn zooveel genot brengen, zóóveel nut opleveren, dat het zeker in elk opzicht waard is te blijven ijveren voor datgene, wat ons spel verheft en te blijven ageeren tegen alles, wat de waarde en de beteekenis ervan ongunstig beïnvloedt. Als de beide meest urgente zaken van het oogenblik noemen wij de bevordering van de spelhoedanigheid en de bestrijding der spel verruwing. Beide zijn levens kwesties voor de voetbalsport en de organisa ties. Wij hebben op dit aambeeld al bij herhaling gehamerd en zullen het blijven doen, zoolang nog niet algemeen geijverd wordt om het spel peil op te voeren en zoo lang den talrijken spelbedervers, de ongure elementen in de voet balbeweging, niet alom het halt toegeroepen wordt en niet eendrachtig de actie tegen de spelverruwing gesteund wordt. Men heeft pas weer betoogd dat de fout bij de clubleiders schuilt, die niet zorgen dat de mentaliteit der spelers beter is. Dat de fout inderdaad in de mentaliteit schuilt, weet iedereen al sinds jaren, is trouwens al lang in het licht gesteld. Daar gaat het echtW momenteel niet om. De eenige mogelijkheid is de spelverruwing tegen te gaan en hiervoor zijn daden noodig en helpen praatjes over de mentaliteit, over de oorzaken emendal. Er is trouwens «1 een dringend beroep gedaan op de clubleiders, doch hier kan men geen Besluiten nemen, of meent men dat het ook maar iets helpen zal als men besluit dat voortaan de clubleiders zorgen moeten dat hun spelers netjes spelen?! Neen, de sleutel tot een succesvolle actie tegen de ergerlijke spel verruwing heeft het scheidsrechterscorps in handen en op zijn beurt kan dit corps alleen met succes ageeren, wanneer de K. N. V. B. de scheidsrechters krachtig steunt en den spel bedervers meedoogenloos aanpakt. Dat is de eerste daad, die verricht moet worden en dan kan men verder streven naar verbetering der mentaliteit, naar eenheid van opvatting over bepaalde uitingen van ruw T ongeoorloofd spel enz. De strijd om de puntjes is de oorzaak, roept men uit. Ja, dat weet ledereen. Maar dié kan men toch niet afschaffen. Het zou wel radicaal zijn, de competities afschaffen, geen promotie en degradatie meer, dan zal de prikkel stellig heel wat minder zijn. Maar afgezien daarvan, dat men dan het karakter van het spel, dat in strijd gelegen is, aantast, i ook dit middel niet afdoende. Z^lfs bij jubileum- en serie-wedstrij den kwam ontaarding voor en bij friendly ga mes van ondergeschikt belang, doen de voet balschenders zich evenzeer gelden. Bovendien kan men terwille van het gelukkig nog kleine aantal ,.k\v willigen" de rest niet een wed strijdwezen opdringen, dat de bekoring aan het spel c- neemt, De hockeyers hebben even goed hun competitie-strijd met degradiüie enz., doch wc herinneren wns niet, dat er fdn geval be kend geworden is, dat een Bpeler een tegenstan der moedwillig letsel toebracht. De aanvoerder zei het dezer dagen zoo juist, dat voetbal stel lig even mooi Is als hockey, doch dat het te genwoordig zóó gespeeld wordt, dat men maar beter doet niet meer aan wedstrijden deel te nemen. We kunnen dus het wedstrijdwezen nu niet gaan ombouwen, doch de èenige methode is de spelverruwing tegen te gaan met alle ten dienste staande middelen. En de bevordering der spelhoedanigheid. W61, laat men niet op een trainer of coach kijken, laat men tijdig nu reeds! voor uitstekende oefenwedstrijden Voor de nationale ploeg zorgen, laat men bijv. in Februari een Zondag vrij koudett voor de distrlcts-wedstrij- den (die zouden thans stellig zéér interessant zijn en toohen of de Technische Commissie in derdaad z'n Spelers uit de juiste contreien haalt!). Iaat men ageoren bij de clubs om de juists trainingsmethode toe te passen, laat men vooral de semi-internationale wedstrijden niet verv, itarlonzen. De spelkwaliteit is het hoogste gued dat de voetballers hebben; het bepaalt indirect de waarde en de beteekenis der sportbeoefening eiihet is indirect ook de bron van inkomsten, waaruit de hulp middelen voor de organisatie der sport, van bonden en clubs, gerequireerd moeten worden. Ter illustratie van den toestand, waartoe we onderhand zijn gekomen, geven we onderstaand verslag van een wildebeestenspel, dat we uit de laatste „Sportkroniek" knipten en handelt over een „voetbal"-Wedstrijd, dia Zondag te Tlel tusschen T. E. C. en Rhenus werd ge speeld. „De geruchten, die den wedstrijd T. E. C. Rhenus voorafgegaan waren, hebben de ver wachtingen nog overtroffen: er werd zoo ge meen gespeeld, dat het een wonder mag hee- ten, dat er geen ongelukken gebeurd zijn. Di rect ondernam T. E. C. een aanval, welke zoo onbesuisd werd afgeslagen door den aanvoer der ven Rhenus, dat de rechtsbinnen en -buiten beiden gevloerd werden, waarop de T. E. C.- rechtsh iten met natrappen antwoordde. Hier na is het natrappen en dreigen niét meer van de lucht geweest. Zelfs Ilmer trapte nog een maal na, waarop de grensrechter van Rhenus protesteerend naar den scheidsrechter liep, en toen doodleuk door den T. E. C. aanvoerder van het veld werd gezet. De scheidsrechter liet de natrappers elkaar een handje geven en het trap-maar-raak ging verder. Na rust bracht de linksachter van Rhenus den bal op en werd zeer hardhandig aangevallen, waarop hij den T E. C. rechtsbinnen een klap gaf. De T. E. C. rechtsbuiten- sloeg den aanvoerder van Rhenus met één klap tegen den grond. Rhenus wilde hierna staken, maar toch werd er weer verder gespeeld. De aanvoerder van Rhenus mocht niet meer meespelen, echter wel Schoots, die toch ook geslagen had. De scheidsrechter gaf steeds dengene die 't hardste schreeuwden een vrijen schop en het is te hopen dat dergelijke scheidsrechters niet meer aangesteld worden. Bij T. E. C. waren het v. Seben, Schoots, Ilmer, De Blank en v. Tuil die beslist opzettelijk na trapten. Bij Rhenus stompte de Zeeuw, de doel verdediger, twee spelers tegen de wereld en ook de rechtshalf liet zich niet onbetuigd." Geef mij maar ijs! 't Gooi door Z .F. C. geslagen. BLAUW WIT EN FEIJENOORD SPELEN GELIJK. De vorst is oorzaak geweest, dat het grootste gedeéltê der wedstrijden wegens den toestand dei- terreinen niet kon worden gespeeld. In afdeeling I is het geheele eerste klasse-programma verval len; in II hebben twee ontmoetingen doorgang gevonden. Het bezoek van FetJenoord aan Blauw wit heeft de Amsterdamsche club tot beter resul taat geprikkeld dan haar laatste beurten ople verden. Wel konden de Zebra's het niet tot een overwinning brengen, zélfs vermochten ze niet een doelpunt te scoren, maar de Rotterdammers kregen evenmin de kans Voor het een of het ander, zoodat de uitslag een gelijk spel bracht met 0—0. Men weet, dat het eerste treffen, te Rotterdam, eveneens een puntenverdeeling op leverde én wel 11. Hét gevolg Van dit resultaat is dat Feüenoord de eerste plaats weer aan de Stormvogels móet afstaan. Z. F. C. gaf een goede betirt weg ln Hilversum en klopte daar 't Gooi met 3-1. In Zaandam had Z. F. Z. haar meerderheid reeds bewezen door met 63 te winnen. Mede door toewijzing van het protest van Blauw Wit, waardoor de 21 overwinning van Edo in Haarlem over de Zebra's in een geluk spel veranderde, is de stand nu als volgt: EERSTE KLASSE AM. 1L doel P- gesp. gew gel. verl. pnt. voor teg ge tri Stormvogels 9 6 3 12 25—18 3.33 FejjenOord 10 5 3 2 13 32—13 1,30 H.V.V. 1U 5 3 2 13 26—23 1.30 ZF.C. 13 6 1 5 13 37—30 1.08 Wauw Wit 10 3 4 3 10 14—14 1.- 't Gooi 10 4 1 5 9 16—20 0,90 H.D.V.S 9 2 4 3 8 14—24 0,88 H.F.C. 8 1 4 3 13-18 0,75 KI). O. 9 2 2 5 6 17—25 0.66 V.Ü.C. 9 3 6 6 18—27 0,66 DE WEDSTRIJDEN. Blauw-WitFeijenoord 00. Het stadion bood gisteren een heel zonderlin gen aanblik. Men was op het lumineuse idee ge komen de sintelbaan onder water te laten loo- pen en dank zij de vorst was het voetbalveld omgeven dóór een pracht van een ijsbaan, waar. op voor en tijdens den wedstrijd eenige jongens en heeren rondreden. Het terrein zelf was hard en hobbelig en maakte balcontrole zeer moeilijk, Ondanks dit viel er op sommige momenten, voor al na rust, van goed spc te genieten. In het bijzonder van den reclUert.-Ugel van Feijenoord, die heel goed werk verrichtte. Zoo ook Pijl, die toch nog maar steeds lesjes geeft in positie- nemen en doorbreken. Voor Dekker had Feijen oord een invaller onder de doellat, hetgen, dank zü het safe spel van de beide achterspelers geen nadeelige gevolgen heeft gehad. Bij Blauw Wit speelde Gerritse èen zeer'goede parti), terwijl van Asselt darllg van streek scheen te zijn, 2oodat hij tot tweemaal keihard over de lat van zijh eigen doel trapte. Bij den aanvang scheen Feijen oord een gemakkelijke partii te zullen krijgen, maar al spoedig kwam ook Blauw Wit er teter ln. Eenige goede voorzetten van Gerritse en een hard schot van Ferwerda hadden geen resultaat, terwijl ook een paar goede doorbraken van Pij! geem succes opleverden. Bij een goed opge zetten a&nval van Blauw Wit Kwam Dorenboscn op een moment voor een leeg Feijenoord-doei, van welke gelegenheid hij gebruik maakte om keihard tegen den paal te schieten. Ook dadelük na de rust mocht Feijenoord van geluk spréken toen de bal na een schot langs de doellijn rolde, vanwaar de keeper hem nog juist weg kon trap pen. Blauw Wit was nu veel beter dan voor de rust. Feijenoord wist echtèr den strijd grooten- deels op de Amsterdamsche helft te houden, maar de aanvallen van Blauw Wit worden steeds ge vaarlijker. Ook de Amsterdammers kregen hun aandeel in het geluk toen een zeer harde bal op enkele meters afstand tegen de bovenlat werd gescheten. Er werd door geen van belde par tijen gedoelpunt. 't GooiZ. F. C. 13. De gasten zijn volledig, de dooiers hebben een invaller voor Drent. De gastheeren spelen te gen den vrij strafren wind in. wat later blilkt een groote handicap te zijn; evenwel zijn de eerste aanvallen, goed door baar halfilnle opge zet, voor de thuisclub. De Zaansche verdediging is er echter ter dege in en zet daarna haar voorhoede aan het werk. De gasten spelen met veel bravour en ontplooien een mooi open spel, waardoor de Gooische verdediging alle zeilen moet bijzetten, om onheil te voorkomen, 't Gooi wordt geheel op eigen grond teruggedrongen en na tien minuten zendt De Maar een schot in, dat doel treft 1). De Zaankanters spelen voor hetgeen ze waard zijn, waarbij hun zuiver posltlespel opvalt. Het duurt dan ook niet laftg, of het tweede doelpunt wordt gescoord uit een vrijen schop, welken Klopper krijgt toegespeeld, die onberispelijk inzet. (02). Nog voor de rust maakt Hoogmoed het derde doelpunt (03). Daarna is het De Maar, die nogmaals Voor de gasten scoort, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Rust kömt met 0—3 voor de gasten. Na de rust zijn de bordjes ver hangen Dé Coolers hebben nu het windvoof- deel, waardoor de Zaansche Verdedigitig genood zaakt wordt haar halflinie geheel terug te trek- ken.Wanneer er vijf minuten gespeeld Is, krijgt Daarnen een bal goed toegespeeld, dia door hem resoluut wordt ingezet (1—'3). De Goolers blij ven in het offensief, maar door het onvoldoende steunen der middenlinie en het te veel daarop terugspolen blijft Succes uit. Kuiper Ift hét Zaansche doel houdt het net op fortuinlijke Wijze schoon. Ondeb groot svedwicht der gasten kófflt Hierna onveranderd *-het einde. EERSTE KLASSE Afd. 111. doelp. vesp. gew. gel. verl. pnt- voor teg. som Go-Afiead 11 10 1 21 51—15 1.90 fu A. t. 9 0 2 1 14 29—14 1.55 Enseftede 10 6 2 3 14 31—13 1.40 A. G. O. V. V. 10 6 2 2 14 37—26 1.40 Wageningen 11 4 2 5 10 30—26 0.90 Heracle» 9 3 2 4 8 24—31 O.SO Vitesse 12 4 6 8 26—41 0.66 Tubantia 10 2 2 6 6 21—30 0.68 P. E. C. 11 2 1 8 5 2843 0.45 Rob. et Vel. 11 1 2 8 4 21—59 0.36 DE WEDSTRIJDEN. WageningenA. G. O. V. V. 11. Het gelijke spel is meer dan A.G.O.V.V. ver diende, Wageningen was, vooral in de tweede helft, veel sterker. De eerste helft wogen beide party en vrywel tegen elkaar op, van het ver wachte overwicht der gasten was geen sprake. De wederzydsehe aanvallen werden door de ver dediging, die aan beide kanten betrouwbaar was, onschadelb'k gemaakt. Eerst na 40 minuten wist Kleijn te doelpunten (01). Landaal had intus- schen het veld verlaten. Met rust was de stand nog 01. Nadat het spel hervat was, bleek Wa geningen aanzienlijk sterker. Aanval op Aanv'al volgde en na 11 minuten maakte Oorclc geiyk (1l). Wageningen hield A.G.O.V.V. voortdurend vrywel ingesloten, maar de doelman der blauw- hemden, die zyn doei schitterend verdedigde, voorkwam verdere doelpunten. De laatste 10 minuten wisten de gasten zich wat los te werken ook zb slaagden er echter niet in nogmaals het doel te vinden en onder groote spanning kwafil het einde. VitesseEnschede 21. In het eerste kwartier was Vitesse sterker, maar het spel der voorhoede te doorzichtig om bü geroutineerde krachten als Stuve en Hagels succes te hebben. Daarna kwam Enschedé er beter in. Aan belde kanten déden zich enkele góede kansen voor, thaar de verdedigingen wa ren op hun post. Voor de rust Wérd er dan ook niet gedoelpunt. In de tweede helft was Van Tussenbroek by Vitesse vervangen door Herm- sen. Reeds enkele minuten na de hervatting volgde een voorzet van Nagels, waaruit Meilink van dichtby kalm inschoot (01). Geruimen tyd ging hierna het spel geiyk op, waarby het dik- wyis niet erg zachtzinnig toeging. Drie minuten voor het einde Zette Gresnich den bal Voor en Mulder bracht met een onhoudbaar schot de partyen op geiyken voet (11) en Dommering scoorde kort daarop een kopbal uit een corner het winnende doelpunt. EERSTE KLASSE Afd. IV doelp. gesp. gew. gel. verl. put. voor teg. gem Willem 11 9 6 3 15 25—13 1.66 N. A. C. 9 5 2 2 12 19—11 1.33 B. V. V. 11 7 4 14 36—20 1.27 P. S. V. 9 4 2 3 10 31—19 1.11 M. V. V. 11 6 5 12 13—19 1,09 1.09 N. O. A. D U 4 4 3 12 22—18 Eindhoven 9 2 3 4 7 17—23 0.77 VVilhelmin» 9 2 2 5 6 15—23 0.66 Longa 11 3 1 7 7 20—31 0.63 Roermond 9 i i 7 3 12—33 0.33 N.A.C. zet er in den aanval dadelük een over bluffend gangetje ln, waartegen de gastheeren aanvankeiyk aarzelend optreden. Niet lang duurt het of M.V.V. heeft de situatie begrepen en zet er al baar enthousiasme tegenover, welke de voorhoede aanval op aanval döet Ondernemen, goed gesteund door de middenlinie, waarvoor Lansberg de eer poogt te bemachtigen als Vüge- boom ternauwernood 'n hoog Vlot schot van hem kan stoppen, 'n Enkele maal een vlugge aanval der gasten, waarby vooral de rechtervleugel aan van Ilaaren 'n gevaariyk werk bezorgt. Soons passeert de Verdedigende linie der Bredanaars in een snel tempo, dooh een zeker schijnend puntje schraapt Vygeboom van de deklat. Na rust wor den %nkele goede aanvallen der gasten ver knoeid. By 'n scrimage voor doel Wordt Vyge boom buiten de palen gelokt en Soons neemt on houdbaar de leiding (10). De kamp wordt thans fanatiek; hét waarschuwend fluitje, dat voot rust telkens de aanvallen van M.V.V. Sn buiten spel deed smoren, klinkt nu voortdurend voor andere overtredingen en Seegèrs moet het veld verlaten, terwyi even later van Opstal een te- rechtwözing ontvangt. Het M.V.V.-doel onder gaat een bevlgen druk doch Felix, die de plaats van Seegers inneemt, geeft niet toe, torWUl van Haaren schitterend verdédigt. Uit de tydélflke omklemming weet zich dê sftelle M.V.V.-voör- höede los te maken; ze combineert met tact en als Rulkens een kans krijgt van den linkervleu gel profiteert hü onhoudbaar (20). Vol afwls- lihg biyrt de Sirüd tot het einde maar de belde liard werkende ploegen slagen er niet in den stand te wyzlgen. P. S. V.—Eindhoven 61. Het terrein is hard, doch blykt wel bespeelbaar al zal het stellig van invloed geweest zün op het spel. De P.S.V.-ers spelen veel enthousiaster dan de E.V.V.'ers, wier voorhoede totaal uit vorm is en allerminst opgewassen biykt tegen de sterke P.S.V.-verdediging. P.S.V.'s aanvalslinie daaren tegen is zeer productief en weet elke kans te be nutten. P.S.V. kiest den krachtigen wind in den rug. Eindhoven's sterke middenlinie weet de herhaaldeiyke aanvallen harer stadgenooten, die ver in de meerderheid zyn, goed te breken, doch na een kwartier slaagt Visser er in een bal goed voor doel te plaatsen, waar A. v. Eerd via den paal in schiet (01). Slechts sporadisch doet Eindhoven tegenaanvallen. Een kwartier voor de rust scoort P.S.V. voor de tweede maal; ditmaal door Visser uit een voorzet van Lommen. A. v. Eerd schiet vlak voor rust uit een doelworste- ling no. 3 in (30). In de tweede helft heeft Eindhoven haar voorhoede gewijzigd; nu gaat het spel eenigen tüd gelijk op, doch na een kwar tier is P.S.V. weer geducht iii het offensief en scoort Visser no. 4 uit een voorzet van v. d. Broek (40). Kort daarop volgt een goede aan val van Eindhoven, waarby v. Gennip een tegen- punt maakt (4I). Eindhoven's middenvoor ver knoeit even later een prachtkans door vlak voor doel over te schieten. De P.S.V. domineert nu wederom en voert den stiind op tot 61, résp. dóór v. d. Broek en Visser. Daarmede komt het einde van dézén spanttenden Wedstrijd. 'y'rs <f Te hitidhoven speelden gisteren de plaatselijke eerste klassers tegen elkaar. Had E. V. Vop eigen terrein met 30 geivonnen, gisteren nam P. S. V. geducht revanche en zegevierde met 6-1, Het valt te hegrijpen dat de doelverdediger van Eindhoven het zwaar te verantwoorden kreeg. DE UITSLAGEN. Ie klasse. Blauw Wit—Feüenoord 0—0; 't Gooi -Z. F. CS. 1—S. Vitesse—Enschedé 21; WageningenA.G.O. V. V. 1—1. M. V. V.—N. A. C. 2—0; P, S. V.—Eindhoven 6—1. G. V. A. V.—Velocitas 2—3. 3e klasse. Rising Hope—Coal 10. 4e klasse. O. S. Bi—Fluks 1—1. ReS. Ie klasse. Feüenoord IIXerxes II 50. Ees. 2e klasse. St. Hooger II—H.V.V. II 1—3. Res. 4e klasse. L. S. V. II—Leerdam II 1—0. De Zuidelijke eerste klasser NOAD zal in de Kerstweek een tocht maken naar Engeland om daar enkele wedstrijden te gaan spélen. De reis wordt aanvaard op Maandag 23 December en duren tot den 28en December. Oorspronkt was deze reis georganiseerd door de vereeniging Wageningen, maar deze heeft wegens omstan digheden van den tocht moeten afzien. Op eersten Kerstdag wordt er gespeeld tegen Cambridge, daags daarna tegen Kingstone, ter- wyi den daaropvolgenden dag, dus Vrüdag, m het strüdperk wordt getreden tegen Peterbo rough; deze drie teams zün alle amateürsclubs van de Zuideiyke league. Zaterdags wordt de terugreis aanvaard. Drie wedstrüden op drie achtereenvolgende dagen, voorwaar het is een bewüs van moed van de ondernemende Tilburgsche ploeg. In de eérste klasse D kon geen enkele wed- strya gespeeld worden, terwyi in E er slechts één doorgang kon viriden. Die had te Heemstede plaats tusschen H.B.C. en Lisse. Zooals te ver wachten viel, won de thuisclub, die haar meer derheid met 40 Uitdrukte. Door dit resultaat zag Lisse zich weer op de laatste plaats gedrukt. R.K.F. EERSTE KLASSE E. doolp. gesp, gew gel. verl. pnt voot teg. gem Leonïdas 3 3 6 21-3 2 D. E. M- 4 1 0 9 13-7 Ï.80 H. B. C. 9 6 2 I 14 33—13 1.55 G. D. A. 7 3 2 2 8 10—10 1.14 H. L. 7 3 2 O 8 13—12 1.14 Graaf Willem 6 3' 0 3 6 1-4-21 1.- V. V. Z. 6 2 1 3 5 9-18 0.83 T. Y. K. B. 7 1 1 5 3 11-14 0.42 L. en S 8 1 1 6 3 10-17 037 Lisse 6 0 2 4 2 4-13 0.33 H. B. C,Lisse 40. Aanvankeiyk speelt eenige vrees den spelers parten, doch hierna krügt H.B.C. haar ouden vorm weer te pakken. Niet lang na het begin geeft Toledo een scherpen voorzet en Van Roode schiet met een enorm schot in. Het spel golft heen en weer. Martin is in z'n element, want het blükt dat de harde bodem voor hem wei nig bezwaar oplevert. HU wordt by een aanval unfair genomen; Juffermans plaatst uit den strafschop, in het uiterste hoekje. (20). Her- haaldeiyk moet Sprokkelenborg nU z'n handen uitsteken. Tot de rust doorstaat hU den druk. Na een korte pauze wordt weer begonnen en het duurt niet lang of de mldvoor der thuis club passeert weer ilem Llsse-doetman. De be zoekers gaan dan bet elftal dooreen gooien, 't Gevolg'is dat er hu geheel geën verband meer ift zit en de middenlinie der Heemstedenaren kan het gëmaltkeiyk af. Driemaal adhtereen speelt de Llsser linkshalf ongeveer op 40 meter afstand hard terug op z'n keper, uit een zoo'n trap be machtigt Martlii het leer en via twee Lisser backs VeftdWUrtt hét leer in de doelmond. KLASSE 4 H Excelsior 4—S.G V. 2 (J—3 De eenige wedstrijd die in de D. H. V. B.- competitie's doorgang vond, was bovengenoem de wedstrijd. Op een terrein dat voor alles ba- halve voethal geschikt was vond deze ontmO» ting plaats. Beide elftallen zijn volledig. Ondanks het harde terrein wordt er direct veel te enthou siast gespééld. Beide ploegen zijn aan elkaar ge waagd. A. Krenger in de S. G. V.-voorhoede blijkt de gevaarlijkste te zijn. Enkele goede schoten van hem gaan juist langs doel. Pil ln.,-, de laatste instantie weet zijn doel schoon te houden. De Excelsior-voorhoede vindt in M. Stut&O' ven het grootste struikelblok. Nog voor de rust gelukt het den gezellen da leiding te nomen. Na de hervatting waren de S, G. V.ers be houdens enkele Excelsior-aanvallen die ech ter niet van gevaar ontbloot waren doorloo-i pend sterker. Vele schoten van de S. G. V«. voorhoede gingen naast. Pil onder de lat ram melde er eveneens alles uit, tot zelfs ®en strafschop door A. Krenger hard doch slecht ingeschoten werd door hem gekeerd. Kort hierop wist A. Krenger de voorsprong te vetr* grooten (02). Tegen het einde wordt de stand op 30 gebracht. S. G. V. won ver diend. r H.B.S.Lisse ..4 D.H.L.Leonïdas n.g- V.V.Z.—L. en Sn.g- G.D.A.—T.Y.B.Ö. In.g- Graaf Willem—D.E.MTn.g- R.K.V.V.L.—G.S.V. I-1"* V.V.H.—Helios O—® Sitt. BoysCaesar 1-™ R.K.O.N.S.Grevenbicht 2—0 ValkenburgKimbria n.6- MarsanaO.V.C. t—-« VenloMulo 2 KolplngD.E.V, n.g- UnionGennep n.g- Wilhelmina—B.V.Cn.g- Quick's Heerenberg 11 Achilles—V.D.Ztl. 5- NéoDe Zweef n.g- P.H.—Emos 3—1 De doelverdediger van Eindhoven tegen P. S. V. in actie, i~ «e

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 10