l i O ZEEPPOEDER EN ZEEP Kr eymborg- Coupe Elk pakje Roodband bespaart U geld en geeft U prachtige plaatjes van Holland— Lost vlugger op geeft beter sop Holland zooals wij het zagen GRATIS Vraag Uwen winkelier nog heden om nadere inlichtingen I Heer en-Cos tu mes I GRATIS PLAATJES WWê N.V. WASCHOLINEPABftlBK - AMERSFOORT Jongeheeren- en Jongenskleeding. 3.90 15.- VRIJDAG 9 MEI 1930 :-m Sn™F!OAM ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. UIT VLAARDINGEN 11.9° 19.9° 26.- 29.— 36.— 42.— 45.— 50.— tot 85.— Binnenweg, hoek Eendrachtsstraat - Zwartjanstraat - Beijerlandschelaan Nieuwe Binnenweg. Zuinige huisvrouwen gebruiken Roodband. Want Roodband kost niet alleen minder slechts 10 cents voor een groot pak, meer dan voldoende voor de geheele wasch maar het doet tevens het werk in minder tijd en spaart het goed. Want Roodband wordt gemaakt van de fijnste ondstoffen die de scheikunde kent. Het wordt tot een fijn poeder gebroeid, niet op de oude wijze gemalen. Daarom lost het zoo snel op en schuimt het zoo overvloedig. Met een Roodband sop in Uw tobbe kunt U alles wasschen, zoowel de huishoudwaseh als het fijne goed en dat-alles voor 10 cents. Een prachtig Album tegen kostprijs slechts 50 cent met levendige beschrij vingen van prachtig natuur schoon en vakjes voor onze Spaar de plaatjes van Roodband Zeeppoeder en Zeep om dit mooie Album compleet geïllustreerd te krijgen. R0 4-Öt7a H HOLLAND rami whit use a. Jongenspakje* Matrozenpakje* Jongeh. Costume* 2.75 12.50 5.9° 4.50 8.7» 7.75 23.5° tot 38.— lot 27.5° to« 45.-»- In tOO verschil Prima Engel- Alle maten en lende de*»ins. •che modellen. tuMchenmaten weest. Zij verklaard© voorts ia 1927 verdachte te hebben ontmoet in Antwerpen. Zij was toen in gezelschap van een anderen Spaanschen zee man, die thans op de publieke tribune stond. Op last van den president werd dezen zeeman aangezegd, zich naar de getuigenkamer te be geven. Getuige verklaarde voorts, dat verdachte haar toen bekend heelt den moord gepleegd te heb ben. Een andere reden, dan dat hij opgestookt was door een Spanjaard, kon verdachte toen niet opgeven. Hij had ook nog verteld weieens in Rotterdam te komen, maar dan den Schie damschen dijk te mijden. Toen verdachte door de politie was aangehouden, was getuige op 't politiebureau in de Groote Paauwensteeg ge weest. Zij had toen het luikje in de celdeur van verdachte opgelicht en hem gevraagd, waarom hij teruggekomen was. Verdachte had de schou ders opgehaald. Verdachte ontkende deze getuige te Antwer pen te hebben ontmoet Hij geett wel toe dat zij zijn celluikje heeft opengemaakt en iets tegen hem gezegd heeft. Aangezien verdachte haar niet begrepen heeft had hij de schouders opge haald. De Spaansche zeeman G. Albarade bevestigde, na nogal gedraaid te hebben en door den presi dent gedreigd te zijn geworden wegens meineed te zullen worden vervolgd, de verklaringen van de vorige getuige, in zoover zij de ontmoeting te Antwerpen betreffen. Ook deze getuige her kent in verdachte den man, dien hij te Ant werpen heeft gezien. De caféhouder J. M. Vermeer herkent in verdachte den Willy, die in 1925 in zijn café den Spanjaard Dioces doodschoot. Bij het bil jarten was een ruzie ontstaan, waarbij de Span jaard Willy een slag gaf. Deze trok dadelijk een revolver en schoot driemaal op den Spanjaard. De Spanjaard was dronken. De vrouw van den caféhouder en de zuster van de eerste getuige herkennen allen in ver dachte den Willy, die naar zij gezien hebben den Spanjaard heeft doodgeschoten. Het O. M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter achtte door de getuigenverklaringen doodslag bewezen. De oorzaak van de ruzie is heel gering geweest. Wanneer men echter de stukiken naleest, dan krijgt men den indruk van 'n vooraf beraamd plan, niet om den Spanjaard te dooden ener wel om hem te berooven. Het was bekend, dat deze een bedrag van omstreeks 600 bij zich had Bij zijn opneming in het zie kenhuis was dit geld verdwenen en tevens het gouden horloge, dat aan den verslagen© heeft toebehoord en dat later bij een caféhouder op den Schiedamschen dijk is teruggevonden, waar het door een Portugeeschen zeeman in bewa ring was gegeven. Wat hier is gebeurd is iets van zoo ernstigen aard als gelukkig zelden in ons land vooTkomt. Het O.M. gevoelt er niets voor rekening te houden met het feit, dat voor een vreemdeling de gevangenisstraf zwaarder moet drukken, omdat hij zich in een vreemd land bevindt, waarvan hij de taal niet spreekt en waar hij geen bezoeken ontvangt. Wel wil het O.M. er rekening mee houden, dat het feit reeds 5 jaren geleden is gepleegd. Daarom zal het nu niet het maximum eischen, doch vol staan met een straf van 10 jaren. Na het requisitoir worden verschillend© der getuigen opnieuw voorgeroepen, die bevesti gen, dat de vrslagene veel geld bij zich had gehad, dat na de daad verdwenen was. De verdediger mr. J. J. van den Berg achtte het bewijs, dat verdachte inderdaad de gezochte Willy is niet geleverd. Pleiter kan wel 6 ge tuigen voorbrengen, die Willy hebben gekend en dezen in verdachte niet herkennen. pleiter drong dan ook aan op vrijspraak. Uitspraak 22 Mei. Van diefstal en heling. Twee vervol- (Zitting van 8 Mei). Een onbetrouwbare buisbewaarder. De 43-jarige huisbewaarder A. A. H., ge detineerd, bekende zich op tweeden Kerstdag te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 172 uit het bureau van H. E. Overman. Ver dachte was in het kantoor van Overman huis bewaarder en verdiende daar 38.50 per week, doch had de verplichting het loon van de werkster, dat 15 bedroeg, te betalen. Op Kerstmis, toen zijn vrouw jarig was, had ver dachte geen geld meer in huis zelfs om brood te koopen. Toen had verdachte het geld weg genomen. De president bracht verdachte onder het oog, dat zijn verleden verre van gunstig is. Hij is in Indië geweest en werkte daar zelfs voor Pro Juventute. Later is hij hulpbewaarder in het Huis van Bewaring alhier geworden, maar knoeide met de ingeslotenen en bracht pakjes aan hen over. Getuige H. E. Overman had het geld uit een Iade van zijn bureau vermist. Dat was niet de eerste keer. dat getuige geld vermiste. Het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter elschto 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger, mr. M. Rooy, zette uitvoerig de omstandigheden uiteen waaronder ver dachte zijn daad gepleegd heeft en drong er bij de rechtbank op aan, dat deze nog een onder zoek naar de reclasseerings-mogelijkheld zou doen instellen door den heer Vleeming, van het Consultatiebureau voor Alcoholisme. De rechtbank, na raadkamer, verwees de zaak naar de instructie terug, om een onder zoek, als door den verdediger gevraagd, te doen instellen. De rechtbank heeft veroordeeld: A. v. B., 24 jaar, koopman te Schiedam, we gens diefstal van een fiets, tot 4 maanden ge vangenisstraf. A. C. G., 24 jaar, monteur, die terecht gestaan had terzake van het aan zijn schuld te wijten hebben, dat J. Zandberg te Bleiswijk op den Nieuwen Weg door de door verdachte bestuurde auto werd aan- en omvergereden, tengevolge volg dat genoemde Zandberg zoodanig letsel had bekomen, dat hij was overleden, werd vrij gesproken. J. v. D., 28 jaar, losse werkman, wegens po ging tot zware mishandeling hij had op 23 November getracht W. Kooijman met een mes te steken, doch die poging was niet voltooid, doordat omstanders hem van zijn Blachtoffer hadden weggetrokken tot 4 maanden gevan genisstraf. J. O. S., 29 jaar, chauffeur, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat de fietser C. Martijnse door de door verdachte bestuurde auto werd aan- en omverereden, tengevolge waarvan deze lichamelijk letsel had bekomen, tot f 75.boete subs. 15 dagen hechtenis, met BET HAMPTON GEMENGD NEGERKOOR, dat ln ons land verschillende concerten zal goven, na aankomst aan het Centraal Station te Amsterdam alwaar het eerste concert reeds heeft plaats gehad. Een gouden ring. De zeeman P. H. J., 27 jaar, recidivist en gedetineerd, had op 3 September aan boord ■van een te Rotterdam liggend schip, een gouden ring weggenomen ten nadeele van een der op varenden. Hij was in diens verblijfplaats ge weest om te zoeken naar een boek, dat hij hem geleend had en had toen den ring gevon den en meegenomen. Hij hoorde thans 4 maan den gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis tegen zich eischen. Onvoldoende geinstrueerd. Vervolgens moest terechtstaan de 35-jarige varensgezel V. M. V.. uit Joego-Slavië, die op 7 Maart in een café op den Schiedamschen Dijk, met de bedoeling haar te dooden, althans zwaar lichamelijk letsel toe t© brengen, op korten afstand, uit een met scherp geladen revolver 2 schoten had gelost op Anna J. de Boer, tengevolge waarvan laatstgenoemde in haar bovenkaak was getroffen en vrij ernstig was verwond. Het verhoor van verdachte werd geleid met behulp van den tolk, dr. W. Paolabovik. Op de door den president gestelde vragen antwoordde verdachte, dat hij zich van ast gebeurde niet veel herinnerde. De president: Je was toch niet erg opge wonden, want je hebt het meisje nog gevraagd of ze een glaasje limonade wilde drinken, .ie hebt haar toen een hand gegeven en het meisje heeft van eenige opwinding niets gemerkt Toen schoot je op haar. Verdachte had niet de bedoeling haar te dooden. De president: En waarom schoot je daarna op je zelf. Wilde je je onttrekken aan de ge volgen van je daad? Verdachte wilde zichzelf dooden, omdat zijn leven zoo ongelukkig was. De president merkte op, dat verdachte in de instructie anders verklaard heeft. Hij is toen in de Engelsche taal verhoord. De president: Spreekt u voldoende Engelsch om de vragen die u gesteld zijn behoorlijk te begrijpen? Verdachte kent slechts weinig van Engelsch. Na raadkamer zond de rechtbank de zaak naar de instructie terug, omdat ze onvol doende geïnstrueerd was. Een misdaad uit het verleden. Op 10 Februari 1925 werd bij een twist in een cafe op den Schiedamschen dijk de Spaan sche zeeman Franciscus Dioces door drie re volverschoten ernstig gewond. Drie dagen la ter was hij in het ziekenhuis overleden. De dader had kans gezien te ontvluchten maar de dijkbewoners, die getuige van den twist wa ren geweest hadden gezien, dat een eveneens Spaansch sprekenden zeeman, die zij kenden onder den bijnaam van Willy de daad had be dreven. Thans had zich terzake van dezen moord voor de rechtbank te verantwoorden de 26- jarige zeeman A. V. R. geboortig uit Portorico. In Februari van dit jaar was de politie ge waarschuwd, dat de dader weer op den Schie damschen dijk was gesignaleerd. Zij trok er op uit en vond verdachte in een pand aan dien dijk. Verdachte is moord, subs, doodslag, meer subs, zware mishandeling ten laste gelegd. Bij zijn verhoor ontkende hij vijf jaren gele den in Rotterdam te zijn geweest. Hij is ook nooit bekend geweest onder den bijnaam Willy. Als eerste getuige wordt gehoord de vrouw, ln wiens gezelschap de verslagene was geweest tijdens de ruzie in het café. Zij verklaarde ver dachte pertinent te herkennen als Willy, den man, die Dioces heeft doodgeschoten. Bij zijn aanhouding droeg verdachte bakkebaardjes, daarom was de herkenning eerst moeilijk ge- gingen wegens meineed. De nachtwaker A. v. B. 43 jaar gedetineerd had in de instructie hardnekkig ontkend zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een aantal baddings dat zijn stukken metaal van en alliage van koper en wit metaal die ten nadeele van de N.V. Burgerhout's Machinefa briek en Scheepswerf waren gestolen. Verdach te, die als nachtwaker daar werkzaam was ge- wees bekende nu voor de rechtbank zich aan dien diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het gestolen© had hij voor 17 verkocht, terwijl naar uit 't getuigenverhoor bleek de waarde was ongeveer 90 Het O.M. el schte tegen hem 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. De 47-jarige koopman W. H. C. die de door den vorigen verdachte gestolen stukken metaal had gekocht hoorde wegens heling eveneens 4 maanden gervagenisstraf tegen zich eischen. De eerste verdachte moest daarna nog te rechtstaan terzake van heling van een Partij koperen moeren en staven die eveneens ten nadeele van Burgerhout waren gestolen. Volgens verdachte had hy die voorwer pen in de nabyheid van de fabriek gevonden. Hy gaf toe wel begrepen te hebben dat een en an der gestolen was. In deze zaak luidde de eisch 3 maanden ge vangenisstraf. Als verdacht van heling van deze koperen voorwerpen moest daarna terecht staan de 41- jarige opkooper K. H. Verdachte zeide niet zelf deze voorwerpen te hebben gekocht, maar dit te hebben laten doen door zqn knecht. B. hield echter vol, dat hy van de drie malen, dat hij ko per te koop had aangeboden verdachte een keer had gekocht. Verdachte's knecht A de S. beweerde, dat alle drie keeren hy het koper had gekocht. De ver- klaringe van beide getuigen werden genoteerd en tegen ieder zal een vervolging wegens mein eed aanhangig worden gemaakt. Intusschen werd de laatste zaak, in afwachting van het meineedprooes aangehouden. De uitspraken in de overige drie zaken werd bepaald op 20 Mei. subs. 1 dag hechtenis, met toewy'zing der civie» le vordering ten bedrage van f 20. In de zaak van A. P., 38 jaar, slager te Over- schie, appellant van een vonnis van den kan tonrechter te Schiedam, waarbij hij wegens over treding van de Arbeidswet hij had in zyn slagerq vleesch doen uitbeenen, zonder dat in de slagerij een arbeidslijst was opgehangen was veroordeeld tot f 3.boete subs. 3 dagen hechtenis, tegen welk vonnis ook de ambtenaar van bet O. M. appèl had aangeteekend, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd, en opnieuw rechtdoende, verdachte vrygesproken. In do zaak van D. B., 30 jaar, bankwerker, appellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij hij wegens een overtreding van de motor- en rywielwet was veroordeeld tot f 4.boete subs. 2 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd. In de zaak van K. de H., 51 jaar, verzeke ringsagent, die in hooger beroep had terecht gestaan van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarby hy van een hem ten laste ge legde overtreding van de Handelsregisterwet hy had niet voldaan aan de verplichting zich in het handelsregister te doen inschryven was vrygesproken, tegen welk vonnis de amb tenaar van het O. M. in appèl was gekomen, heeft de rechtbank liet vonnis bevestigd. 5183G8 380 DE VLAARDINGSCHE TOL zijn de fundamenten, waarop in de middeleeuwen deze Kathedraal van Amiens werd gebouwd. Als een schoone herinnering aan de toewij ding en kunde der bouwers staat dit heerlijk bouwwerk na 7 eeuwen in volle glorie, ongeschonden nog en even rotsvast als ooit te voren. Het is met diè vakkennis en die toegewijde zorg om een goed stuk werk te maken, dat onze coupeurs cn kleermakers de degelijkheid en fijne afwerking in kleeding met Kreymborg-coupe brengen. Ook daér zijn het de stevige fundamenten overal paardenhaar-binnenbewer- king in borst en revers die het cor recte model in de Kreymborg-coupe tot het laatst aan toe vasthouden. Om ons 25-jarig jubileum voor U waarde te geven, brengen wij onze Kreymborg-coupe tegen reclame prijzen die buitengewoon voordeelig zijn voor die prachtige kwaliteiten. Het is aan U om daar nu ook van te profiteeren. I Fijne Stoffen. Kreymborg-coupe toewyzing der civiele vordering *ten bedrage van f 75. C. L. K„ 51 jaar, losse werkman, recidivist en gedetineerd, wegens poging tot zware mis handeling hij had bij een twist in een loge ment J. Kamstra met een mes in den rug ge stoken, waardoor deze vrij ernstig was gewond tot 3 jaar gevangenisstraf. In de zaak van L. v. M., 35 jaar, melkryder ta Abbenbroek, die in hooger beroep had terecht gestaan van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarby bij was vrijgesproken van een hem ten laste gelegde overtreding van het Motor- en Rijwielreglement hy zou als be stuurder van een auto te Zuidland by het in- ryden van het Lange Slop, niet gewacht heb hen, tot een auto, die uit die straat kwam, was gepasseerd, met, het gevolg, dat er een aan- ryding tusschen beide voertuigen was ontstaan - tegen welk vonnis de ambtenaar van het O. M. appèl had aangeteekend, heeft de recht bank het vonnis vernietigd en ojmieuw recht doende verdachte veroordeeld tot f 5.boete Woensdagavond had op d© uitnoodiging van den burgemeester ten stadhuize te Vlaardingen een bespreking plaats met een aantal autobe zitters uit deze gemeente. De burgemeester zette uiteen de redenen, waarom de tolheffing zoo lang op zich laat wachten. "Volgens spreker moet dit gezocht worden in het talmen hy Rijk en Provincie. Spr. kon zich de verontwaardiging en onte vredenheid indeuken van de protesiteerende tolbetalers, doch keurde evenwel' de actie, zoo. als deze thans in het laatst werd gevoerd, af. af. De toldemonstraitle kost de gemeente geld, zooals betaling van vergoeding aan nlet-demon. stranten, d;ie gedupeerd waren; aanschaffing telefoon enz. Spr. raadde aan, wilde men iet3 bereiken een verzoek te richten tot den Raad, om verlichting van de voor velen hooge tol heffing b.v. door abonnementen, en verder vroeg spreker aller medewerking door kalm af te wachten. Verschillende aanwezigen uitten nogmaals in vrij sterke bewoordingen hun afkeer en mis noegen over de tolgeldheffing, vooral' ln ver band met de bestaande wegenbelasting. De by eenkomst eindigde zonder dat de auto bezitters zich voldaan konden verklaren en menigeen slaakte de verzuchting, hoe lang deze toestand nog zal duren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 14