2 Jb belgie-nederland. DE BELGEN WINNEN MET 4-2. S Hunn ES&Z SUrK, reS°1UUt Tn irS te ssüct oud.'1 net- MAANDAG 4 MEI 1931 EEN VERDIENDE NEDERLAAG DER ORANJE-PLOEG. ONZE VOORHOEDE FAALT. Holland leidt bij rust met 10 door een strafschop. SPEL EN SPELERS. VOOR DEN WEDSTRIJD. DE ELFTALLEN. De voorsprong vergroot. bade tedr^de;°lrt^lo?g\^lk°rn band meer te bespeuren. y S DE WEDSTRIJD. Nederland leidt met 10. De tweede helft. De achterstand verkleind. NEDERLAND BBELGIE B. EEN GELIJK SPEL 3—3. De Hollanders leiden bij rust met 31. Het ZV ederlandsche voetbal-elftal werd gisteren in Antwerpen door het Belgische met 4—2 verslagen, hoewel oranje bij de rust met 1—0 voor stond. Dit doelpunt werd gemaakt uit een strafschop. Men ziet hierboven haa Kol fmUdenJ den Belgischen doelverdediger onhoudbaar passeert. De stand gelijk. België heeft de leiding. De stand is 31, STEDENWEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN Amsterdam verliest R'dam wint 0 De traditie heeft zich gehandhaafd: ook den 44sten BelgiëNederland-wedstrijd vermocht de Oranje-ploeg niet te winnen: we hebben de zesde nederlaag in successie op Belgischen bodem te pakken. Met 42 zegevierden de Belgen en de victorie komt hun dubbel en dwars toe: onze gastheeren speelden veel beter voetbal dan de Hollanders. Na de goede voorbereiding van de nationale ploeg, die een overwinning op de Belgen in Amsterdam en een geljjk spel tegen de Duitschers tot resultaat had, is dit gevoelig échec in Antwerpen wel een koude douche voor het enthousiasme, dat de voorgaande gunstige beurten hadden gewekt. Met optimisme zag men dezen kamp tegemoet, maar bij hen, die de keur- ploeg gisteren in de Sinjorenstad hebben doende gezien, zal het vertrouwen diep zijn geschokt. Gelijk steeds, duurde het eenigen ttfd eer het elftal zich had ingespeeld en het samenspel wat klopte. Toen we een keer zoover waren, ging het vry vlot. Wel waren de Belgen iets meer in den aanval, doch van een bepaald overwicht viel niet te spreken. Toen er ongeveer 20 minuten gespeeld was, forceerde Paauwe een hoekschop op het doel der tegenpartij. Deze ver oorzaakte zoo'n gevaarlijke dreiging, dat zelfs eenigè Belgische voorhoede-spelers de verdedi ging bijstand moesten verleenen. Een terug gewerkte bal werd door Anderiesen opgevangen hy schoot hard op doel, een der Belgen weerde den kogel met de hand af en uit den strafschop scoorde van Kol. Tot rust bleef de 1-0 voor sprong van Nederland gehandhaafd. Maar o, die tweede helft Hoeveel keeren is het al niet gebeurd, dat na een voldoend begm de periode na de pauze ons elftal nood- lottig werd Zoo ging het ook nu. De Belgen pakten met enorm enthousiasme de hervatting aan- ~e onzen werden volkomen overspeeld. Nadat de tegenpartij enkele goede kansen gemist had, kwam 6 minuten na de pauze de gelijkmaker met een juweel van 'n Belgisch doelpunt. Negen minuten later bezweek onze verdediging opnieuw en de trilling was nog niet uit onze touwen, of de derde kogel had de roos reeds getroffen, In een tyd van 'n 10 minuten drie soliede Belgische doelpunten, waardoor onze 10 voor sprong van de eerste helft In een 13 achter stand werd omgezet 1 Even kregen de Neder landers toen gelegenheid wat adem te scheppen. De Eelgische aanvoerder raakte onklaar en moest vervangen worden. Wat niet verhinderde dat twee minuten later de Belgen door een vierde doelpunt aan alle eventueel nog heerschen- de onzekerheid omtrent de identiteit van het slachtoffer een einde maakten. Onze ploeg lag finaal uiteen. Er zat totaal geen systeem meer in het spel, 't werd weer het wegtrappen en achterna hollen van den bal, 't ,,kick and rush" In syn primitiefsten vorm. Tenslotte, toen onze tegenparty het welletjes vond, kwam Nederland nog aan een tweede doelpunt, zoodat de eindstand 4—2 werd. hoekvlag voor hy er zelf blykbaar erg in heeft, althans hy verzuimt tydig te voren voor te zetten en als tenslotte de bal geschoten wordt belandt deze meestal achter het doel. In de middenlinie waren de Feyenoord-spelers uitstekend op dreef. Van Heel speelde weer heter dan Paauwe, maar aan deze beiden heeft het heusch niet gelegen, dat de zaak zoo falikant is uitgekomen. Anderiesen had een vrll goede eerste helft, zyn verdedigende taak was toen ruim voldoende, al verwaarloosde hü nne- zyn opstuwende plichten. Het kopwerk viel eveneens te loven. Na de rust evenwel m,if er heeleraaal uit, er was van een spil „ietl meeï eenige doelpunten op zy" zwakke stee De A^adcd de ouwpn kwyt; vroegef Mkerheld zelfvertrouwen P een goeden wedstryd terugzien. Na hetgeen we hierboven opmerkten, kunnen w-e verder in de beoordeeling van het spel kort zyn. De eerste helft gaf een vry goeden wedstrijd te zien, in enorm vlug tempo gespeeld door vrijwel gelyk opgaande partyen. Het Belgische spel was fraaier en beter door meer sluitend samenspel. Na de pauze was er maar één elftal, dat voetbal speelde en dat was het Belgische. En ze deden het perfect, zeker een klasse beter toen dan de Nederlanders. De nieuwe linkervleugel heeft de ploeg onzer tegenstanders een aanmerkelyke versterking bygebracht, vooral van den Eynde bleek een nuttige aanwinst. De groote kracht van den Belgischen aanval ligt echter in den rechter vleugel, waar Versyp en Voorhoof een buiten gewoon vlotte combinatie vormden, uiterst snel en gevaarlyk, scherp in voorzetten en schieten. Voorhoof heeft wel verschillende doelrype kansen gemist, doch daarvoor ook ruimschoots schade loosstelling gegeven. Capelle was heel wat beter dan in Amsterdam. In de middenlinie was Simons de minste. Nouwens deed in da verdediging nu voor Hooydonckx niet onder, stak eerder boven zyn aanvoerder uit. Badjou was goed op dreef; hy werd voor weinig moeilyke problemen ge plaatst. By de Nederlandsche ploeg heeft vooral de voorhoede gefaald. De beste was nog van Nellen, de vier overigen bleven onder het cyfer voor voldoende. Van hen was Tap misschien de minst slechte, omdat hy nu en dan nog tactische dingen deed. Van der Heyden komt de verdienste toe, dat hy zyn vleugelman ver schillende ballen goed heeft toegespeeld, maar daar is ook alles mee gezegd. De Wagenlnger schynt voor doel het zelfvertrouwen om door een eigen schot succes te krygen, te missen. 41 ij blyft by een behoorlyke schietkans passeeren en als hy het een enkelen keer waagt, zendt hy slechts een kalm rollertje in. Lagendaal was gisteren een mislukt figuur als middenvoor. Van het vele goede dat hy in den Amster- damschen wedstryd tegen de Belgen aan den dag bracht, wist hy thans niets te demonstreer en dan één enkel schot, dat aan zyn capaciteiten van toen herinnerde. In meerdere posities stond hy vrij onbeholpen tegenover den bal en Hooydonckx had doorgaans een kind aan hem. Adam heeft aan snelheid niets ingeboet, maar de Hagenaar lykt ons slachtoffer te worden van zyn eigen vlugheid. Immers hy is by de grypt hy in en de Eindhovenaar -ar, specialiteit geworden in het voorkomen v JeT 6'en°teerde doelpunten, van der Meulen heeft veel en moeilijk werk genad, waarvan hy zich uitstekend heeft ge- Kwoten. Misschien had hij door een andere opstelling het tweede Belgische doelpunt kunnen voorkomen, blykbaar werd hy door het harde schot verrast. Scheidsrechter was de heer Hansen, afkomstig uit Denemarken. Deze heeft vroeger het doel verdedigd van de nationale Deensche ploeg. Toen hy daarvoor te oud werd, had hy zyn voetbal-carrière als geëindigd moeten be schouwen. Dat hy zich daarna geroepen gevoeld heeft een scheidsrechter te imiteeren en nog wel in een landenwedstryd, moet aan een gebrek aan zelfkennis worden geweten. We denken er geen oogenblik aan, de nederlaag van ons elftal op rekening van den arbiter te zetten, met een anderen scheidsrechter zou de betere kwaliteit voetbal der Belgen ook wel haar uitdrukking gevonden hebben. Maar niet te ontkennen valt, dat het eigenaardig optreden van den heer Hansen aan het spel van de Nederlandsche ploeg veel afbreuk heeft gedaan. Tot en met den strafschop ging alles goed. Deze straf, tot de oplegging waarvan de feiten hem noodzaakten, scheen den leider evenwel zeer aan zyn hart te gaan. Sinds dat moment regende het vrye schoppen tegen Nederland. By ongeveer elke botsing, by een volkomen fair wegduwen van den bal floot de scheidsrechter voor een Neder landsche overtreding. Wanneer de lange, zware Lagendaal met een minder stevigen Belg naar een bal sprong en de laatste viel, dan werd de Hollander veroordeeld. Dit optreden van Hansen had tot gevolg, dat onze mannen hun gewone, 'n tikje forsch aan gezet spel allengs niet meer durfden geven en bovendien dat schier elke stevig doorgezette combinatie der onzen door den Deen werd ge broken. Zoo werd tenslotte de animo by onze spelers er uit „gefloten" Nogmaals, we willen daarmee de nederlaag niet probeeren goed te praten, in eenige mate kan die zonderlinge leiding toch als een ver zachtende omstandigheid by het falen van het Nederlandsch elftal worden aangebracht. Gaan we vervolgens het verloop der feiten in stad en stadion even na. BELGIë BADJOU (Daring C. B.) NOUWENS (R. C. Mechelen) HOOYDONCKX (Excelsior) SIMONS (Antwerp F. C.) VERSIJP (F. C. Brugge) VOORHOOF (Liersche S. K.) HELLE MANS (F. C. Mechelen) CAPELLE (Standard) MOESCHAL (Racing C. B.) VAN BEECK (Antwerp F. C.) van den EYNDE (Beerschot) Scheidsrechter O HANSEN (Denemarken) VAN NELLEN (D. H. C.) v. d. HEYDEN (Wageningen) VAN HEEL yenoord) W. LAGENDAAL (Xerxes) ANDERIESEN (Ajax) W. TAP (A. D. O.) L. ADAM (H. V. V.) J, PAAUWE (Feyenoord) VAN KOL (Ajax) VAN RUN (P. S. V.) een hoekschop brengt hy het niet. Als hy even later schieten wil, wordt hy gehaakt. Noch de hoekschop noch de vrye trap bréngt ons eenig telbaar resultaat. heeft zeer zwakke oogenblikken en de Z?kt zienderoogen af. Er ontstaan fn !asen ln onze verdediging. Versyp rent Meuten °nze achterh°ede heen, Van der de bal vUeS n uitlooPen n°S te redden, maar NEDERLANJJ v. d. MEULEN (H. F. C.) Zaterdagmiddag tijdens de internationale ste- denwedstryden tusschen twee Antwerpsche elf tallen en de ploegen van Amsterdam en Rotter dam viel de regen bjj stroomen uit de lucht en ook in de avonduren bleef het ongunstige weer voortduren, maar de Zondagmorgen beloofde een stralende Meidag. De zon koesterde de Scheldestad met een over dadigheid van licht en warmte, die drukkend- 2woel werd tegen den middag met broeiing van onweer. Tegen tweeën hing dan ook de lucht zwaar van wolken die langzaam schoven door het zwerk. Gelukkig klaarde het wat op en bleef het by de dreiging. De steden wedstrijden op Zaterdagmiddag had den reeds tal van Amsterdammers en Rotter dammers vroeg naar Antwerpen gelokt en tegen het vallen van den avond brachten de treinen vele Nederlandsche supporters voor den Janden- kamp aan, maar de totale indruk gat ons niet die massale invasie van andere jaren Bi kb?ar hebben de ongunstige economische omstandig- ?iec^e?}. 00^ belangstelling voor den grooten BelgiëNederland-wedatryd gedrukt. Intusschen scheen de meerderheid der Nederlandsche bézoe- kers de reis tot Zondagmorgen te hebben uitge steld. Toen bood de Keiserlei hetzelfde schouw spel als vroeger: drukte, overstelpende drukte in de café's en op de straat, verkeersstremmingen rond met toegangskaarten leurende opkoopers, gerij met autobussen vol Belgische cn Neder landsche supporters, die vaantjes zwaaien in de nationale kleuren en hun goede stemming in luidruchtig enthousiasme tot uiting brengen. Vroeg reeds begon de trek naar Deurne, waar om 2 uur twee Belgische junioren-elftallen hun kunde den volke demonstreerden. Over het meespelen van Tap, die de vorige week een voetwonde had opgeloopen door in een spyker te trappen, bestond nog twijfel. De Tech nische Commissie zelf kon Zaterdagmiddag nog geen definitieve beslissing geven. Voorloopig was Volkers van Ajax als invaller aangewezen maar intusschen werd nog een andere oplossing in overweging genomen, n.l. om Wels in de voor hoede op te nemen en hem met Adam den rechter vleugel te doen vormen. Toen het Nederlandsche elftal tegen het middaguur in Antwerpen arri veerde, waar het in Century" zijn intrek nam, werd evenwel meegedeeld dat Tap tot spelen in staat was. Voorts werd tusschen de bestuurderen der bon den overeengekomen dat invallers gedurende den heelen wedstryd zjjn toegestaan, als eventueel een speler gewond mocht raken., Wanneer we op het Antwerpterrein te Deurne arriveeren, schalt de Philips-luidspreker zyn mu ziek onder het dak der overdekte tribune. Rond om het veld zyn alle rangen dicht bezet; door ongeveer 40.000 kykers worden ze bevolkt. Op de officieels tribune zyn tal van autoriteiten aanwezig, o.a. Minister Baels; de Gouverneur der provincie Antwerpen, baron Holvoet; jhr. van Nispen tot Sevenaer, Ned. Gezant te Brussel; baron van Boetzelaer van Oosterhout, legatie- raad de heeren van den Berckhoff var Koeken- gen,^ jhr. H. M. van de Wyck, gezantschap3- attaché'sRuys, consul-generaal van Nederland in België; jhr. van der Maesen de Sombreff, consul; dr. D. van Prooye, voorzitter K.N.V.B. E. Polak, wethouder van Amsterdam; Kanunnik Dessain, en tal van anderen, de meesten verge zeld van hun dame. Al deze autoriteiten hadden nu te voren aan gezeten aan een noenmaal, door den Gouverneur der provincie Antwerpen en mevr. de baronesse Holvoet in het provinciaal Paleis aangeboden by gelegenheid van dezen wedstryd. Tegen half vier trekt een muziekkorps de arena binnen om een rondegang te maken. De lucht is drukkend en de Eerste Hulpdienst krjjgt reeds werk om menschen. die in de volte door een bezwijming overvallen zyn per brancard weg te dragen. Drie personen achtereenvolgens worden het slachtoffer, terwijl meerderen ter plaatse worden bygebracht. De trompetten worden gestoken, fanfares schet teren: de Nederlandsche spelers, luide toege juicht, komen het veld op. De muziek valt in en plechtstatig klinkt het „Wien Neerlandsch bloed", meegezongen door een tienduizend Hollanders, die een groot gedeelte van de niet-officieele, overdekte tribune in beslag nemen. Dan komen de Belgische spelers, verwelkomd door de ,,Brabangonne" en luidruchtig gejuich der dertigduizend Belgen. Aanvoerder van der Meulen wint den opgooi; bepaald voordeel geeft dit niet want momenteel is er wind noch zon. Een minuut over half vier trappen de Belgen af. Even gaat de bal naar onze middenlinie, maar dadelyk hebben de gastheeren hem weer bemachtigd en de eerste aanval de beste levert hun een hoekschop op. Deze wordt goed genomen, Voorhoof vangt op, schiet maar de kogel stuit van 't lichaam van v. Kol terug en wordt weg gewerkt. De Zuidelyken voeren dadelyk het tempo hoog op en weer zitten ze op onze helft; de spil Hellemans schiet, goed gericht maar van te grooten afstand, zoodat v. d. Meulen den bal klemvast vangen kan. Direct is de snelle rechtervleugel weer in actie; Voorhoof brengt op doch als hjj dit spelletje te ver doordryft, zet van Kol hem van den bal af. Tot nu toe is de Nederlandsche voorhoede niet by de kwestie betrokken geweest. Ze krygt thans haar beurt, maar de eerste aanval loopt dood op buitenspel. Voor de variatie brengt nu de Belgische linkervleugel het leer op, de voorzet van v. d. Eynde is echter te scherp en v. d. Meulen onderschept hem uitloopende. Tap leidt een nieuwe stormloop der Hollanders doch nu onderbreekt Hooydonckx de combinatie. We zyn echter betrekkelijk gauw terug. Tap zendt dan den bal ver vooruit, de Belgische verdediging kan het leer by Lagendaal niet weg werken, Adam snelt toe maar zyn kogel smoort in het zynet. Een te scherpe voorzet van v. Nellen wordt daarop door Badjou opgevangen. Het spel is enorm vlug en de verdedigingen komen om beurten in actie. Het dient gezegd dat v. d. Meulen daarby meer werk te verzetten heeft dan zijn collega van den overkant. Een behoorlyke kans wordt voor Nederland geschapen als v. d. Heyden den bal schuin naar voren plaatst, van Nellen loopt er op in doch het leer stuit tegen zyn borst, de Delftenaar l;an het niet binnen bereik van z'n beenen krygen en de bal loopt achter. Op den anderen vleugel zien we even later ongeveer hetzelfde; Tap heeft den bal vooruit gestuurd, Adam haalt hem wel, maar zyn voorzet belandt achter het doel. De Belgische linkervleugel doet zich nu weer eens gelden; v. d. Eynde besluit zyn ren met een scherpen voorzet, v. d. Meulen heeft er het oog goed in en vangt het projectiel ln de lucht. De aanvallen der gastheeren worden menig- vuldiger. Van Kol ljuldigt daarby blykbaar het principe: weg is weg; althans hy zendt de ballen met zulke forsche trappen retour dat ze voor onze voorhoede onbereikbaar zjjn en uitloopen. Uit eeri vryen schop plaatst Paauwe voor doel, Moeschal kopt corner. Tap plaatst uit den hoek schop voor, de bal wordt door de Belgen terug gewezen doch is onmiddellyk terug; Badjou loopt uit maar kan )iet leer niet in zyn macht krygenuit de menig|e beenen voor het Belgische doel komt de bal by Anderiesen, die een hard schot op doel lost, Voorhoof slaat het leer met de hand en tegelijk klinkt het fluitsignaal strafschop. Van Kol plaatst zich aehter de elfmeter-stip en schiet correct in het hoekje. De wedstryd is thans 20 minuten oud. De Belgen schynen niet van plan met dezen stand genoegen te nemen. Enthousiast, met snel en sluitend samenspel vallen ze aan. Wanneer van Kol met Versijp in botsing komt, geeft de scheidsrechter hem, volkomen ongemotiveerd, een berisping. De vrye schop wordt op doel gericht, maar v. d. Meulen houdt den bal. Van Heel blinkt uit in de halflinie. Ook de andere twee zijn goed maar die verwaarloozen nog hun aanvallende en steunende taak. Een peniebel oogenblik doorleven we als de Belgische rechtervleugel snel heeft opgebracht AcCS.ioSii en Voorhoof voorzet; eer dat Capelle echter schieten kan, tipt van Kol den bal binnen bereik van v. d. Meulen, die voor de verwerking zorgt. Tegelyk met het doorkomen van de zon, zien we Versyp een mooien, lagen voorzet geven, Voorhoof mist de prachtkans door vlak voor doel nog naast te schieten. Een ware zucht van verlichting stygt op uit het Hollandsche gedeelte van de tribune. By een mooien combinatie-aanval van het Belgische centrum redt van Heel keurig door enkele korte tikjes en trekjes den bal te be- meesteren, vry te maken en dan door te geven. Intussohen regent het vrye schoppen tegen Nederlandsche spelers. De scheidsrechter fluit by elke botsing ongeveer en telkens als een Belg van den bal gezet wordt, al gebeurt dit op de meest humane manier. En steeds zyn de Hol landers de dupe Wanneer Lagendaal mooi doorgeeft naar den vrystaanden Adam, loopt deze te ver door met den bal, zoodat het leer achter gaat. Den vol genden keer doet de Hagenaar het beter, hy zet tijdig voor, Nouwens kopt den bal achter, maar de scheidsrechter heeft het lumineuze idee een vryen schop tegen Nederland te geven. Even later werkt Nouwens weer corner; van Nellen plaatst den voorzet te laag, de Belgische achterspeler kan wegwerken. Wel is de hal onmiddellyk terug by een hoogen voorzet, Badjou en Lagendaal springen er gelyktydig naar en de scheidsrechter geeft weer een vryen schop tegen den RotterdammerHieruit wordt de bal in het Ned. doelgebied geplaatst, waar Voorhoof andermaal een pracht-kans mist door het leer by een vry schootsveld naast te trappen. Dra zyn de Belgen terug; v. d. Eynde zet voor, Versyp kopt in maar v. d. Meulen stompt den bal weg en van Heel zorgt voor de rest. Opnieuw een voorzet van v. d. Eynde, nu schiet Voorhoof op ons doel, we achten den gelijkmaker reeds geboren, als plots van Run voor de doellyn opduikt en met zyn dybeen den bal naast den paal duwt. De hoekschop levert geen gevaar op. Aan de overzyde krygt van Nellen den bal toegespeeld, hy rent er mee naar binnen doch als hy schieten wil, tikt Nouwens hem het leer voor de teenen weg. By den volgenden aanval zendt de Delftenaar den bal schuin vooruit, Lagendaal sjouwt er achter aan, Hooydonckx stelt zich op zyn weg en onze midvoor kan val lende nog een roller naar 't Belgendoel sturen die evenwel Badjou niet veel last bezorgt. Een hard, onverwacht schot van v. Beeck na eenig geschermutsel op den Belgischen linker vleugel houdt onze doelman keurig. Een beste beurt levert Paauwe, die na een gelijk opgaan- den ren met v. d. Eynde dezen den bal ontneemt. Nadat Adam een schot op doel gelost heeft, dat Moeschal tot hoekschop verwerkt, die zonder resultaat blyft, komt spoedig de rust. Om half vyf wordt de wedstryd hervat. De Belgen zyn het eerst in den aanval, maar Paauwe verplaatst het spel. Een voorzet van v. Nellen volgt, Lagendaal kopt naar doel, waar Badjou den bal houdt. Een hachelyke situatie ontstaat voor ons doel als van Kol den bal juist voor de voeten van Voorhoof kopt, deze passeert naar Versyp, die nog even opbrengt en dan het leer met een korten pass naar Voorhoof retourneert; andermaal mist de laatste een grandiose gelegenheid voor den geiykmaker. Intusschen is de scheidsrechter weer gaan lyden aan zyn fluitmanie en het worden steeds vrije schoppen tegen Nederland. Uit een daarvan komt de bal in ons doelgebied, hy wordt tegen tal van beenen aangetrapt en zal ten slotte in ons doel belanden, maar v. d. Meulen gooit er zyn volle lengte naar en kan het ronde ding nog achter den paal duwen. Uit den hoekschop wordt de bal scherp voorgezet, v. d. Meulen slaat hem terug, Hellemans vangt op en schiet over. De druk wordt heviger en als de tweede helft 6 minuten oud is, komt de gelykmaker: na een snellen aanval van den Belgischen rechter vleugel schiet Voorhoof prachtig via den zypaal in. Een keurig doelpunt, dat zelfs den handen klappenden van der Meulen applaus ontlokt. <1.1»» VÜUIIKW deedyVvarnd°en Ifee?00* Meulen voor doel, waar Van Kol op 't°nippIrtie nog weg kon trappen. nippertje Weer een hoekschop tegen ons met dreiging. Van Kol kopt weg, maar weef wordt do bal ingezet, nu zuivert Anderiesen het terrein As by een pass van v. Nellen v. d. Heyden wórdt gehaakt, komt de bal plotseling by Tap, die huizenhoog overschiet. Aan den anderen 'kant trapt v. Beeck een voorzet van Versyp over. We maken een behoorlyke kans, om den ach terstand te verkleinen als Van Heel den bal voor uit speelt, Lagendaal zit er achter aan, doch de uitgeloopen Badjou is er even eerder by, deze trapt den bal tegen den Hollander op, het leer komt daardoor by v. Nellen, die naast schiet. Het spel Is weinig interessant meer. Nog 8 mi nuten zyn te spelen en het publiek verlaat reeds by drommen het terrein. Intusschen schiet Tap weer hard over. Als er nog zes minuten te spelen zyn, komen we nog aan een doelpunt. Lagendaal plaatst langs den grond naar Van Nellen, deze mist in eerste instantie, doch hy krygt het leer weer te pakken, zet het over naar den anderen vleugel. Adam vangt den bal op en schiet in. Nouwens was nog komen toeloopen, doch hy stopte met beide han den den bal achter de lyn (42). De Nederlanders komen nu meer in den aanval. Een voorzet van v. d. Heyden krygt Adam in moeilyke positie, hy moet omzwenkend schieten en de bal gaat juist over de lat. Voor de afwisse ling gaat de Belgische rechtervleugel er weer eens met het leer van door, Voorhoof lost een vliegend Een warm moment voor het Belgische schot, dat keurig door v. d. Meulen wordt ge- houden. Even later smoort de doelman een nieu- doelBadjou mist maar NouweilS kopt wen kogel van denzelfden Belg aan z'n boezem. r Lagendaal aan den anderen kant lost een hard het leer weg. schot, dat Badjou tot hoekschop verwerkt. Deze wordt goed genomen, er volgt weer een geharre war van beenen voor het Belgen-doel, totdat Tap die schieten wil, van het leer tegen den grond 'wordt gewerkt. 0 Van der Heyden zendt ten slotte in plaats van leer zuiver aangegeven en listig knalt hy langs een kernschop, waartoe hy de gelegenheid heeft, van der Wint (01). tot doel. In de 23e minuut van den stryd krygt Hellemans by een snellen uitval der Belgen het nog een kalm rollertje op Badjou af en dan is het leed geleden. Den heelen middag was het droog gebleven Maar als we het sportveld verlaten, vallen de eerste druppels regen. De hemel huilt mee omdat het zóó wel treurig voor ons was De wedstryd op het Sparta-veld te Rotterdam had slechts e.en klein aantal bezoekers getrokken. Toch had hetgeen geboden werd, vooral voor rust, beter bezoek verdiend. De Nederlandsche ploeg deed nu en dan aardige dingen en vooral de voorhoede heeft haar taak naar behooren vervuld. De vleugels waren door Schippers, links en v. Gelder rechts zeer goed bezet; beiden hebben in verschillende stormloopen uitstekend en snel opgebracht, om daarna met goede voorzetten het binnentrio de, ™an? dit tweetal tenminste schromeiyk in kans te bieden. Schippers won het hierby nog I ,'ul5r 5rl passeert v- Wint voor de tweede De onzen vallen hierop flink aan, maar dra krygt de stryd weer een wisselend karakter. Als van Gelder van uit de verdediging den bal snel opbrengt, zet hy scherp voorlangs doel. Schippers heeft zyn tempo bygehouden en is naar binnen gezwenkt, zoodat hy de kans keurig benut (11). Twee minuten later, in de 36e minuut, is door de Belgen het leer niet uit de verdediging te krygen en tenslotte schiet Hermans onhoud baar in (21). De Ned. rechtervleugel roert zich enorm en als Schippers goed aangeeft aan Ruisch, ligt nummer drie direct in de touwen (31). Be bezoekers vallen Merop heftig aan en zitten steeds gevaarlyk voor ons doel, maar v. d. Wint kan voor rust zyn gebied schoon houden. Direct na den aftrap van de tweede helft zitten de Belgen weer voor v. d Wint; Zwysen brengt Bourgeois in het beruchte gebied ten val en scheidsrechter Grootmeyer kent straf schop toe. De gedupeerde speler trapt het leer hard over de lat. Dan beginnen ook de Hollan ders zich weer te roeren en Schippers kopt een mooien voorzet van v. Gelder in, maar Fruyts staat op zyn plaats. De Belgen zyn niet meer te houden en daar onze middenlinie geen vat meer op den bal kan krygen, zitten zy voortdurend in het Nederlandsche doelgebied, waar de beide backs ook al raar beginnen te schutteren. Helle- van v. Gelder, die twee zeer goede kansen om zelf te schieten onbenut liet, terwyl de Heraclied door goed inzicht een doelpunt op zyn naam wist te brengen. Van het binnentrio scheen Ruisch dezen mid dag er zin in te hebben; hy was, goed gesteund door v. d. Broek en Hermans, de beweeglyke man. Mej» deze voorhoede, mits gedragen door een beter spelende middenlinie, valt nog wel wat te bereiken. Jammer, dat nu de middenlinie zoo slecht was. Daaraan viel het te wyten, dat maal (32). Onze voorhoede laat nog menig goed staaltje voetbal zien en gaat aardig combineerend telkens op het Belgische doel af, doch ze wordt absoluut niet gesteund door de middenlinie, die totaal op is. Hellemans profiteert van de in zinking van onze achterspelers en zendt langs den uitgeloopen v. d. Wint voor de derde maal het leer in het net (3—3). De doelen aan beide kanten worden nog vaak onder vuur genomen, maar een treffer wordt Dra dwingen de Belgen weer een hoekschop af. Van der Meulen stompt den bal uit het boven- hoekje, direct wordt 't leer weer ingeschoten, andermaal werkt de doelman terug en nu gaat het via v. Kei achter. Uit dezen hoekschop komt een derde, die een geharrewar en opeenhooping van spelers voor ons doel tengevolge heeft, doch ten slotte treedt v. d. Meulen weer zegevierend uit den stryd. De opstelling in onze voorhoede wordt ge- wyzigd: Tap en Lagendaal wisselen van plaats. Wanneer van Nellen in het zynet geschoten heeft, komt by den volgenden Ned. aanval het leer weer op onzen linkervleugel, de voorzet wordt evenwel onderschept, de bal kamt bij Anderiesen die van grooten afstand hard over- kogelt. Als van Kol eens mist, rent Versyp langs de lyn maar op zyn voorzet schiet Voorhoof naast. De fout wordt dra hersteld. Hellemans speelt naar zyn rechtervleugel, Versyp zet voor en Voorhoof schiet in eens laag in. Tevergeefs steekt Van der Meulen zyn voet nog uit naar den bal, die buiten zyn grypvermogen lag. (21). Er zyn thans na de hervatting 15 minuten gespeeld. De onzen wenschen het er niet by te laten zitten. Vlug brengt de voorhoede op, maar ver der dan een hoekschop brengt oranje het niet. We zyn spoedig terug, van Heel plaatst hoog naar doel, Lagepdaal kopt net langs den paal. Een volgende, goed opgezette Ned. aanval wordt beslaten met een te korten pass van v. Nellen. Dit kort overwicht in het veld verleidt van Kol tot ver opdringen. Op 'n gegeven moment staat Capelle geheel vry, als hij den bal krygt toegespeeld; in combinatie met zyn linkervleugel brengt de Belg snel op, van Run is tegen de drie spelers niet opgewassen, hy valt Capelle, die in bezit van den bal is, aan, maar deze zet dan over naar links en v. d. Eynde knalt in. (3—1.) Dit doelpunt viel 2V2 minuut na het vorige. Lagendaal en Tap nemen nu hun oorspronke- lyke plaatsen weer in. Van der Heyden passeert naar Van Nellen, die opbrengt en voorzet, Bad jou vangt den bal op. Deze is dadelyk via onzen rechtervleugel terug, doch nu schiet Adam over. Na 24 minuten krygt Hooydonck een knie-bles- «n moet den stryd staken. Lavigna van de R. C. Bruxelles neemt zyn plaats in. Adam weert zich geducht, maar verder dan de voorsprong van 3—1 by rust in de tweede'helft er ,met rd, zoodat met een gelyk aan de uiterst snel_ spelende Belgen moest tevre(Sn kunnen zyn! almee belde PartÜen worden prysgegeven. Zwysen was een kwartier voor rust op en verliet het veld; ten Donkelaar liep overal, maar richtte weinig uit, terwyl van Oyen, hoewel niet bepaald slecht, toch maar al te vaak er naast greep. De middenlinie was in d'r geheel een mislukking en zoodoende kreeg de verdediging te veel werk. Van de Griendt •geerde zich voor rust hier uitstekend, doch verslapte allengs en raakte er tenslotte geheel Uit, terwyl Weber van het begin tot het einde een zwakke party speelde, v. d. Wint onder de lat deed versohillende goede dingen, doch was in het klemvast grypen der hallen geen meester. By de Belgen was Hellemans veruit de beste; hy wist dan ook de drie doelpunten, welke alle juweeltjes waren, op zyn naam to brengen. Van de vleugelspelers was wel Campenhout do beste, terwyl de beide binnenspelers ook op een goeden wedstryd kunnen terugzien. De middenlinie was stukken beter dan de onze, zoowel in haar verdedigende als voedende taak en vooral Verschaeren was hier een spil waar ten Donkelaar een lesje aan kon nemen. De beide backs kregen zwaar werk, vooral voor rust, daar onze voorhoede toen op haar best speelde, doch ze wisten goed stand te houden vooral Joacim was een groot struikelblok. Fruyts onder de lat heeft gekeerd wat er te keeren viel; hoewel klein van persoon, wist hy ook de hooge ballen meesterlyk boven de hoof den der langere spelers onschadelyk te maken. De leiding berustte by dep heer Grootmeyer, die geen lastige taak had, in goede handen. De elftallen waren als volgt samengesteld: Nederland B.v. d. Wint (V.S.V.) doel; Weber (A.D.O.) en v. d. Griendt (V.S.V.) achter; Zwysen (D.F.C.), ten Donkelaar (Ensch. Boys) en van Oyen (Feyenoord) midden; Schippers (Heracles), v. d. Broek (P.S.V.), Ruisch (D.F.C.), Hermans (P.S.V.) en van Gelder (V.U.C.) voor. Belgie B.Fruyts (F.C. Mechelen) doel; Scherp (F.C. Mechelen) en Joacim (Berchem) achter; Verboyen (Berchem), Verschaeren (R.O. Mech.) en de Keyser (Liersche) midden; Verbist (F.C. Mceh), Giraud (R.C. Mech), Hellemans (Belgica), Bourgeois (F.C. Mech.) en van Campenhout (F.C. Mech.) voor. De Belgen hebben dus in de middenlinie en voorhoede veranderingen aangebracht en den vleugel SecretinLedent terzyde gezet, terwijl de Nederlandsche ploeg geheel volgens eerste opgaaf verscheen. De Nederlanders vangen zonder Schippers aan enniettegenstaande deze onvolledigheid, zitten ze voortdurend voor het Belgische doel. Ruisch schept zich een goede kans, doch met alleen den doelman voor zich trapt hy over het leer heen. Na enkele minuten verschynt Schippers. De onzen blyven steeds in den aanval. Een snellen uitval der Belgen besluit Bourgeois met een goed schot, v, d. Wint stopt, doch laat het leer weer glippen," echter zonder verdere gevolgen. Dgn enkele schoten der onzen, waarby een harde pil van v. d. Broek, maar Fruyts laat zich niet passeeren. De rechtervleugel der Oranjemannen weert zich uitstekend en brengt telkens goed en snel op. Eenige schoten worden Op het Beerschot-terrein te Antwerpen zyn gisteren de wedstryden AntwerpenAmsterdam en AntwerpenRotterdam gespeeld. Ben hoog staande voetbal-demonstratie was de eerste niet. De Amsterdamsche ploeg telde verschillende klinkende namen, doch deze beantwoordden niet aan de verwachting. De beste speler van het elftal was Feijen. De Amsterdammers verloren verdiend met 32. De tweede wedstryd stond, zeker wat de eerste helft betreft, een klasse hooger, hoewel van de eerste tot de laatste minuut de regen viel by stroomen, die grond en bal zeer glad maakten. Het resultaat was een verdiende 20 zege der Rotterdammers, die daarmede den Maas- en Schelde-beker weer in hun bezit ge kregen hebben. De opstelling ds: Antwerpendoelvan Belleghem (Tubantia) aphter; V poekx (Tubantia) en Janssena (Beer schot); midden: Peeters (Tubantia), Stynen en van Brandt (beiden Berchem Sport); voor: Eist (Beerschot!, van Goethero, -le Hoey (beiden Berchem), de Winter (Beerschot) en J. Dockx (Tubantia). Rotterdam doelCohen (Sparta)achterden Hoed (H.D.V.S.) en v. d. Munnik (R.F.C.); midden; Scheffers (H-D.V.S.), v. d. Berg (Sparta) en v. d. Broek (Xerxes)voor: West- dyk (Xerxes), Viergever (Sparta), v. d. Vaart (Fortuna), v. d. Griendt (H.D.V.S.) en v. d. Tuin (H.D.V.S.). Rotterdam is spoedig in den aanval en dra lost v. d. Vaart een diagonaal schot, waarby de doelverdediger den bal nog net van richting kan doen veranderen. Even daarna schiet da kleine middenvoor net langs de paal. Aan den anderen kant schiet de Winter naast. Cohen krijgt hot eerste werk by een hoogen voorzet van Eist, die hy afdoende onderschept. Als Scheffers den bal naar voren plaats, rent West- dylc langs de lyn, by de hoekvlag zet hy voor, maar de overige Rotterdammers der voorhoede missen. Eist passeert in snelle ren v. d. Broek en v. d. Munnik, dry ft naar binnen, maar schiet tegen den uitloopenden Cohen aan. De terug- stuitende bal komt weer voor de voeten van den rechtsbuiten, die andermaal tegen Cohen optrapt, waarna de bal echter achter loopt. Da hoekschop brengt geen resultaat. Een l'raaio kopbal van Viergever op een mooien voorzet van v. d. Tuin houdt de Antwerpsche doelman goed. By een voorzet van Westelijk schiet Viergever, doch de bal gaat via Janssens achter. De hoekschop wordt goed genomen, maar nu trapt Viergever juist over de lat. Als Rotter dam andermaal een hoekschop krygt, komt da bal by den vrystaanden Westdyk, twee meter op doel afgezonden, maar een treffer is er niet voor doel, maar hy mist grandioos. Direct komt byFruyts houdt een schuiver van Hermans de bal echter terug, nu schiet v d. Vaart itt vry fortuinlyk. Ook v. d. Wint krygt enkele (0—1). Er zyn 25 minuten gespeeld.' v. d. Griendt bezdfeken e» ds gtctjd gaat dan snel van doel j krygt eenige minuten later gelegenheid den

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 10