M In deze wereld van technische wonderen Om het maziekauieursrecht 55 cent 0.80 0.95 MAANDAG 18 MEI 1931 HET P. T. T.-BEDRIJF VERDRONKEN. UIT DE WERELDSTAD NAAR HET VERWAARLOOSDE eiland FRAUDE R. K. reclasseeringsvereeniging AUTO TEGEN EEN BOOM BOTSING VAN MOTOR EN AUTO VEÜISIOOP 4® ETAQi. ZOOLAfJC DE VOORRAAD STREKT BSTUWSCÜi HUISHOUOJAM diverse smaken Per ponds pot ©„3© Per 3 ponds pot 0.7& .0.48 blik0.55 0.85 per 0.59 ;®.S0 1- 0.80 0,62 0.42 1.25 VOOr BOWL 1 beele fl. Vruchten-Champagne 1 heel blik Ananas of Aardbeien 1925 CHAT. PHÉLAH SEQUR per fl. 1.25 10 fl. 12.- 1929 BRUTTIOER BBS© per »/i fl. 0.95 10 fl. 9.- 1928 SCHLOSS BttCKSLHEIMBR fl- 1*60 10 fl- 13.- MSIWLSN EN ROODE BESSSNWMH Onze overheerlijke TROEBELE in diverse smaken per 1 flesch LIMONADE 070 0.45 0.95 1.45 0.50 0.25 0.35 0.25 0.25 0.45 BEZDëKY öm% SXPMSS-BUFFETTiEN Ons bekend „BYENKORF'S TWAALF UURTJE". KOFFIE PER KOP IJS- of SLAGROOMHOORNTJES DIVERSE SOORTEN GEBAK 50 cent 10 cent 1° cnjt 1© cent RGTTEKBaM Een nieuwe uiteenzetting van de Sacem DE RELATIES MET DE KERK De administratieve raad van de Sacem te Parijs heeft zich opnieuw gewend tot de leden van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp regelende de inning van het muziekauteurs- recht. Deze nieuwe uiteenzetting bedoelt een antwoord te zijn op het zeer omvangrijk be toog, dat eenige maanden geleden door Buma is rondgezonden. Wat 'betreft de ontevredenheid van de eigen leden met het gevoerde beheer, antwoordt de Sacem o.m. als volgt: In 1926 beklaagden do componisten van ernstige muziek, zij, die men gewoonlijk „symphonisten" noemt, leden van de Sacem, zich bitter over het resultaat voor hen van de verdeeling van geïnde autersreeh- ten. Zij vergeleken hun toestand met dien van de componisten van lichte muziek, waarvan de werken veel vaker worden uitgevoerd, zon der dat een gedeelte van het klassiek réper toire, hetwelk to.t het puibliek domein behoort, hun ooncurrenti-e aandoet. De symphonisten vereenigden zich, om gezamenlijk te vragen, te eischen, dat men in hun voordeel een radi- kale wijziging zóu aanbrengen in het toestaande systeem van verdeeling. Deze beweging was aanleiding tot heftige woordenwisselingen, en vele symphonisten hebben zich door hun tem perament laten meesleepen en woorden gezegd en geschreven, die zij thans, nu de vrede ge sloten is en de bepalingen op de verdeeling aanzienlijk in het voordeel der symphonisten zijn gewijzigd, de eersten zijn te betreuren. In het verzoekschrift van de Buma vinidt men een -arige lijst van destijds ontevredenen en een zeker aantal verminkte citaten, geknipt uit de bijna vergeten polemieken van 1928, citaten, die men moet lezen in hun verband en die men naar hun datum moet beoordeelen. De voorbijgaande crisis, ontstaan uit de ontevre denheid der symphonisten, is geëindigd tot volle tevredenheid 'van alle partijen. Over de betrekkingen met de Kerk in den persoon van den kardinaal-aartsbisschop vau Parijs, deelt de Sacem mede, dat indertijd hof felijke onderhandelingen hebben plaats gehad. De Sacem heeft niets meer dan haar plicht gedaan door aan de Kerk te verzoeken aan de auteurs van ernstige muziek, die ten gehoore gebracht wordt gedurende uitvoeringen van gewijde muziek of bij huwelijks-plechtigheden, den rechtmatigen cijns, die hun toekomt, te betalen. En het was juist om gevolg te geven aan de nitnoodiglng van kardinaal Dubois: om door de justitie nauwkeurig te laten uitmaken den omvang en de grenzen van hare rechten, dat de Sacem dit geschil aan het oordeel der Recht bank heeft onderworpen. En de Rechtbanken hebben de Sacem gelijk gegeven. Over het „fonds social", dat tot zooveel ver onderstellingen aanleiding gaf, deelt de Sacem het volgende mede: „De auteursrechten, die geïnd worden voor een concert of voor een serie concerten, moeten worden verdeeld. Maar volgens de programma's, die binnenkwamen, waren die concerten samengesteld: voor een deel uit werken, die tot de door de'Sacem ver tegenwoordigde répertoires behporen en voor ander deal uit werken niet toahoorend tot wj};iL£ .répertoires, in de eerste plaats werken, die in. het publiek domein zijn gevallen. In dat geval heeft, volgens de bepalingen sedert lang vastgesteld, gekend en goedgekeurd door de leden, de verdeeling der geïnde gelden als volgt plaatst één gedeelte, en wel in verhouding tot Het aantal en de belangrijkheid van de gespee-Me werken, behoevende tot de door de Sacem vertegenwoordigde répertoires, wordt toegekend aan de auteurs van die werken en onder hen verdeeld, het andere gedeelte, ln verhouding staande tot het aantal en de be langrijkheid van die gespeelde werken, welke niet tot de door de Sacem vertegenwoordigde répertoires behooren, wordt gestort in het „Fonds Social" van de Sacem, niet om te worden verkwist, niet om te dienen om de kosten te bestrijden van laakbare uitgaven, maar doodeenvoudig in het algemeen belang van alle componisten, die er ten slotte bij de verdeelirg de voordooien van zullen genieten, namelijk omdat het niet uit te keeren bedrag moet dienen voor gedeeltelijke 'bestrijding van de algemeens onkosten der Sacem". Voorts logt de Sacem nog een aantal brieven over inzake» de verhouding tot andere innings- genootschapenn en doet zij mededeelingen over de plannen bij aanneming van bet wetsont. werp. DE HOOGERE AMBTENAREN DOOR DE MACHINE GEGREPEN- Te Raamsclonksveer is de 17-jarige arbeider P. van S. in de tegelfabriek door een machine gegrepen. Niemand was bij het ongeluk tegen woordig. Men vond hem bewusteloos met een ernstige hoofdwonde. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Het H. Oliesel is hem toegediend. Te Gapinge, gemeente Vrouwenpolder, ge raakte op de hofstede van v. K. het 3-jarig zoontje Vrijdagmiddag in een vijver. De kleine was spoedig op bet droge gebracht, doch de ter hulp geroepen geneesheer kon, ook na her haalde pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, slechts den dood constateeren. Algemeene vergadering De vereeniging van hoogere ambtenaren der Posterijen, Telegrafie en Telefonie heeft te Utrecht haar algemeene vergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was. De onder-voorzitter, de heer B. Niewold, wees in zijn openingsrede op den voor de hoogere ambtenaren onbevredigenden afloop van de nieuwe rangschikking der kantoren. Bij de bespreking van het beleid van het bestuur werd er op aangedrongen, dat de pogingen zullen worden voortgezet om voor de groote groep hoogere ambtenaren van middel baren leeftijd betere vooruitzichten te ver krijgen. Tot voorzitter der vereeniging werd gekozen de heet H. A. M. van Poppel, directeur van het P. 1T.-kantoor te Amersfoort. De aftreden de bestuursleden, de heeren R. de Boer, R. C. Sluijk en A. W. J. Stofkoper, werden bij hand geklap herkozen. Zonder bespreking werd het bestuursvoorstel tot instelling van correspondentschappen aan vaard. Bij het punt „bekleeden van functies van expioitatief-technischen aard", gaf de ver gadering haar instemming te kennen met het tot nu toe door het bestuur in deze aan gelegenheid ingenomen standpunt, namelijk, dat er geen enkele reden van dienstbelang bestaat om welke de steeds door het corps hoogere ambtenaren van den dienst der exploitatie ingenomen functies in handen van technische ambtenaren gelegd zouden moeten worden, en dat daarom zoowel in het belang van den dienst als van dat der in de ver eeniging georganiseerde ambtenaren, verzet tegen pogingen in die richting moet worden geboden. BU het punt „inkrimping van het corps hoogere ambtenaren werd er uit de vergade ring op gewezen, dat die inkrimping reeds te ver is gegaan. Na bespreking werd besloten, het verslag der commissie, welke is ingesteld om het bestuur in deze aangelegenheid van raad te dienen, nogmaals in de afdeelingen ter behandeling te brengen. Uit de vergadering werd het denkbeeld ge opperd om door de vereeniging cursussen in moderne telefoontechniek in te stellen. Het bestuur zal dit denkbeeld eveneens in studie nemen. Verschillende sprekers protesteerden tegen het feit, dat, onmiddellijk na de bezetting der kantoren na de reorganisatie, een nieuwe rangschikking heeft plaats gevonden, waardoor een aantal der juist bezette kantoren in klasse werd verlaagd. Aan het bestuur werd opge dragen zich er tegen te blijven verzetten, dat de betrokken directeuren hun kantoren tegen hun wil zouden moeten verlaten. De wijze, waarop de nieuwe rangschikking tot stand is gekomen, bleek groote ontstemming te hebben gewekt. Na afloop der vergadering werden rolpren ten „Postvluchten naar Indië" en „Mechani sche sorteering van poststukken te Rotter dam", vertoond. IETS HEEL UITZONDERLIJKS Bij Publieke Werken te Amsterdam ARREST VAN HET HOF Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft arrest gewezen in de bekende strafzaak tegen de drie ex-gemeente-ambtenaren J. C. F., G. H. S. en W. H. G. en de twee oud.direoteuren van de Neufchatel Asphalte Comp., den Enge-lschroan K-B. H. en den Nederlander TV. N. P., die terecht hadden gestaan, verdacht van fraude ten nadeele van de gemeente Amsterdam. De rechtbank had J. C. F. tot S maanden gevangenisstraf veroordeeld, G. H. S. en TV. G. tot een jaar, den Nederlandse hen directeur tot 6 maanden en den Eugelschen directeur tot 5 maanden. In hooger beroep eischte de procu reur-generaal tegen J. G. F. een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan 4 maanden voorwaar delijk. Ten opzichte van de andere vier verdach ten eieóhten spr. bevestiging van het vonnis der rechtbank. Het Hof achtte ten opzichte van de drie gemeente-ambtenaren de ten la«te gelegde op lichting niet bewezen en sprak hen daarvan vrij. Wel achtte het Hof de overtreding van art. 363 bewezen; het aannemen van steekpenningen door ambtenaren. Te dier zake werd J. G. F. veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, G. H. S. tot 8 maan den en W. H. G. tot 8 maanden. Bij alle drie ver dachten werd de vroeger in voorloopige hechte nis doorgebrachte twee maanden in mindering gebracht. De Engelsche en de Nederlandsche directeur werden van het tenlastegelegde vrij gesproken. Het nieuwe Vaticaansche telefoonnet is een juweel in zijn soort, iets heel uitzonderlijks nog in deze wereld van technische wonderen. En even uitzonderlijk zijn de twee gebroeders, aan wier initiatief het te danken is. De twee gebroeders staan aan bet hoofd van de Inter nationale Telefoon- en Telegraaf Maatschap pij, een maatschappij met een kapitaal van 600 millioen dollars, die tien jaar geleden nog niet bestond. Hernand en Sostenes Behn werden op St. Thomas in West Indië geboren. Ze stammen uit een internationale familie, die ook Neder- landsohe relaties heeft en reeds van jongs af aan stonden ze midden in het internationale leven, ofschoon niet in de positie, waarin ze nu verkeeren. Ze werden op jeugdigen leeftijd naar Europa gezonden, kregen daar een uit stekende opvoeding en waren respectievelijk voor de diplomatie en de balie bestemd. Het lot wilde echter anders. Sosthenes werd employé bij een financi-eele onderneming te New York en Hernand kwam bij een Fransche telefoon maatschappij terecht, toog echter spoedig naar een oom, die op Porto Rico een suikerplantage had. Een nieuwe methode voor suikerbewer king trok Hernand aan. Hij zag er toekomst in en haalde ziln broer over, uit de wereldstad naar het verwaarloosde eiland te komen. Ze begonnen samen een compagnonschap, maak ten suiker en speculeerden in suiker, tot op een goeden dag iemand, bij wien ze om geld aanklopten, hen beloofde te helpen, indien ze behalve zijn geld, o k 't gammele telefoonnet wilden aannemen, waarop hij regelmatig ver loor. De gebroeders hadden niet veel keuze en werden gedwongen, een leening te sluiten, waarbij ook het telefoonnet in begrepen was. Aangezien ze energiek waren en in alles iets zagen, kwam het niet bij hen op, het tegen wil en dank verworven telefoonnet te veronacht zamen. Integendeel, ze trachtten het te verbe teren en Sosthenes toonde, niet tevergeefs bij de Fransche telefoonmaatschappij te hebben gewerkt. En van 250 telefoons maakte hij een net, dat momenteel 12000 aansluitingen heeft. Dit was ongeveer vijftien jaar geleden. Op het naburige Cuba zag men met welge vallen naar de twee gebroeders en naar mate ihtin resultaten grooter werden, kregen ze uit- noodigingen, om hun krachten ook daar te be proeven. Ze zagen evenwel in, dat het onder Amerikaansche controle staande Cuba niet zon der de United States koii worden bewerkt. Ze trokken daarom de stoute schoenen aan en stoomden naar New York, waar ze de macht'" ge American Telephone and Telegraph een bondgenootschap aanboden. Er werd te Nsw York eerst braaf om de twee boertjes uit Porto Rico gelachen, maar toen die aantoon den, wat ze op Porto Rico al hadden gedaan, •ontvingen ze een overigens beperkte medewer king. Er werd een kabel tusschéh Cuba en- Florida gelegd. En in 1920 werd de Interna tional Telephone and Telegraph Corporation gevormd. Van toen af aan ging het steeds crescendo. Na de stichting van een radio-maatschappij op Cuba, legden de gebroeders Behn moderne telefoonsystemen aan in Spanje, te Parijs etc, In Mexico namen ze het telefoon- en telegraaf- net over en moderniseerden het. Daarna koch- ten ze de AU American Cables op en kregen aldus vasten voet in de Vereenigde Staten, Vanwaar ze hun activiteit in de richting van Midden en Zuid Amerika ontplooiden. Uruguay Brazilië, Argtinië en Chili zijn namen in de reeks comereleele veroveringen, die ze maak ten. En onder andere namen als Turkije tref fen we ook Curasao aan, welke Nederlandsche kolonie ons er aan herinnert, dat de gebroe ders Behn afstammelingen zijn van een uit Suriname afkomstigen koopman, die van Hoi- landschen oorsprong was en er een Engelsche vrouw trouwde. Toen ze volop bezig waren met het aanleg gen en moderniseeren van telefoonnetten, tele- graafnetten en radiomaatschappijen, namen ze ook de fabricatie van het voor hun ondernemin gen benoodigda materiaal ter hand. En momen teel beheeren ze fabrieken in Noorwegen, Frankrijk, Spanje, Argentinië, Japan, China. Engeland etc. etc. En thans zijn ze bezig met het overnemen van de gro- te Araerikaanscho radiomaat-sohappij, de Radio Corporation j>f America, die voor twee honderd vijftig mtlli-oen gulden te koop is, maar door een Amerikaan sche wet vooTloopjg onverkoopbaar, omdat de wetgever in de Vereenigde Staten meent, da-t met draden werkende maatschappijen de doods vijanden zijn van hun zonder draad werkende collega's, iets wat de gebroeders Behn ten stel ligste ontkennen. Hun plannen waren en zijn enorm, maar tusschen die plannen dcor hebben ze toch tijd gevonden om het Vatikaan aan een schitte rend telefoonnet te helpen. Dait kwam zoo. Bij een bezoek aan Italië verkreeg Hernand een audiëntie bij den Paus. De gedachte was, dat hij samen met Sosthenes zou gaan. Deze echter had inmiddels v-öor hem en zijn broer een audiëntie bij Mussolini laten arrangeereu en toevallig op den zelfden dag en het zelfde uur. Er werd toen besloten, dat ieder een audiëntie voor zijn rekening zou nemen. Her nand toog naar -den Paus en deze sprak tot zijn verwondering met grodte kennis over telefoin- zaken en aan het eind voegde Z. H. hem toe: „Indien u in Italië ooit iets met telefonen te doen mocht krijgen, mr. Behn, vergeet dan den H. Vader in het Vatikaan niet!" Vertjheidene j'areu later las Heraand in de krant over het accoord van Lateranen en de herinnering schoot hem door het hoofd: „vergeet den Heiligen Vader in het Vatikaan niet". Hij stelde zich onmiddellijk met eenige vooraanstaande Katholieken te New York in v-erbinding en na een uitvoerige bes-preking werd 'n vertrouwensman naar Rome gezonden, om den Paus een radiostation aan te bieden. Het bleek intusscben, dat reeds aan Marconi het bouwen van een station was toevertrouwd. De International Telephone and Telegraph Cor poration kreeg echter het begeerde verlof, de Vatilcaansche Stad van een' up tot date telefoon net te voorzien. Er werd ruim anderhalf jaar aan gewerkt, terwijl men slechts op zes maan den gerekend had- Doch de bodemgesteldheid en bet gevaar, kostbaarheden en historische schatten te beschadigen, veroorzaakten veel op onthoud. Toen het klaar was, bleek het intus- schen een prachtig stuk techniek. Een juweel in zijn soort, volgens Hernand Behn. En die kan het weten. RIJKSPOSTSPAARBANK Vooralsnog geen renteverhooging In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de wet tot instelling eener Rijkspostspaar bank verklaren de ministère van Waterstaat en van Financiën dat vooralsnog niet tot rente, verhooging van spaarbank gelden moet worden overgegaan. Niettemin scheen het hun dien. stig bij deze gelegenheid de mogelijkheid te openen om da rentevergoeding op 3 pCt. te brengen, zoodra in het algemeen de omstan digheden dit toelaten. M'. DB NEDERLANDSCHE BIBSCHOPPEN TE ROME temidden van de priesterstudenten op het balkon van bet Nederlandsche College, v. I. n. r. D. H. H. Mgr. Dr. Eras; H.H, H.H. Exc,t M©r. Diepen, Mgr. Jansen, Mgr. Aengenemt eet «end-minister Aalberse, De jaarvergadering Vrijdagmiddag is te Nijmegen in de „Ver eeniging" de 14e algemeene vergadering aan gevangen van de R. K. Reclasseeringsvereeni ging, ouder voorzitterschap van mr. dr. W. Fick. De voorzitter wees er na zijn welkomst woord op, dat het afgeloopen jaar er een was van verderen uitbouw, maar ook van bijzon dere moeilijkheden. Het reclasseeringswerk mocht gelukkig steeds meer waardeering vin den bij regeering, bil justitie en ook bij de massa. Ook in Indië vindt de reclasseerings- gedachte onder eigen geloofsgenooten steeds meer aanhang. Vervolgens hield dr. Barnhoorn, directeur van het R. K. Psvchopathengesticht te Heiloo, een interessante wetenschappelijke verhande ling over de Psychopathenwetten en de Reclas- seering. Er ontstond na deze rede een interessant debat. De voorzitter dankte den inleider. In den avond werd het congres gesloten tot Zaterdag ochtend. De H. Mis, als inzet van den tweeden congresdag, werd opgedragen door den Zear- eerw. Pater Koenders O.Carm., adviseur der afd. Oss. Om half elf heropende de voorzitter, mr. dr. Fick, met den cbristelijken groet de ver gadering. Het 13e jaarverslag van den secretaris, mr. Manders, werd goedgekeurd; het financieel verslag ook na een kleine wijziging. De be grooting van 1931 werd goedgekeurd. In de commissie van de contröle werden benoemd de afdeelingen Helmond en Venlo. Behandeld werd vervolgens het voorstel van het hoofdbestuur om de statuten zoo te wijzig-eu, dat er voortaan gelezen wordt: Aan het hoofd der vereeniging staat een hoofd bestuur, bestaande uit tenminste zeven leden. Sommige afdeelingen gaven voorkeur aan negen zetels. Tenslotte nam de vergadering het voorstel van het hoofdbestuur aan. Het voorstel van den voorzitter om het hoofdbestuur uit te breiden met een lid, werd aangenomen. Bi) de verkiezing van drie leden voor het hoofdbestuur werd met algemeene stemmen herkozen de heer dr. C. Korstenhorst, penning meester van het hoofdbestuur. In de vacature van den heer F. J. van den Berg te 's Hage werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A. C. de Bruijn, voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond, ter uitbreiding van het hoofdbestuur waren candidaat gesteld de heeren mr. M. J. A. M. van der Grinten, voor zitter der afdeeling Roermond en mr. R. J. Hermans te Hilversum. Gekozen werd de heer mr. M. J. A. M. van der Grinten. De afdeeling Breda verzocht in 1932 de alge meene vergadering aldaar te houden. Het hoofdbestuur deelde mede, dat ook van Venlo zoo'n verzoek was binnengekomen en liet de beslissing over aan de algemeene ver gadering; deze besliste dat Utrecht de aan gewezen plaats is en in andere steden bij uit zondering de jaarvergadering plaats heeft. Bij de rondvraag drong de afd. Nijmegen aan meer actie te voeren tegen sensatie in de pers over moorden, rechtzaken enz. De wensohelijkheid werd ook uitgesproken dat van werkliedenzijde meer daadwerkelijke belangstelling werd getoond voor de reclas- aeering. Na een langdurige rondvraag sloot de voor zitter, mr dr. Fick met een dankwoord. Een doode en een zwaar gewonde Een ernstig auto,ongeluk heeft plaste ge. had o-p den w-eg tussch-an Tiel en Utreolit, in de nabijheid van Buren. De 40-jarige B. uit Utrecht reed in een bocht van dien weg met zijn auto tegen een boom. De bestuurder werd op slag gedood en de naast hem zittende B., eveneens uit Utrecht, werd zwaar gewond. De beide andere inzittenden werden licht gewond. De gewonde werd naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd. Motorryder gedood Onder de gemeente Bellingwolde heeft een ernstig ongeval plaats gehad. De 20-jarige C. P. reed op zijn motorrijwiel op een kruispunt in volle vaart tegen een automobiel op. De motor werd geheel vernield en de berijder was op slag dood. Een jongen, die op do duo was gezeten, bleef ongedeerd. DE RADIO-CENSUUR WEER IN KORT GEDING- V.A.R.A. contra den Staat Vrijdagavond zou mr. J. E. W. Duijs voor den V.A.R.A.microfoon spreken over „15 Met in den Nederlandschen Radio-omroep". De radio-censuur heeft deze rede verboden, om dat er onderwerpen in worden behandeld, die verband houden met de radio-politiek. Tege lijkertijd is een satiriek tooneelspelletje van Beversluis om dezelfde reden verboden. Mr. Duijs heeft nu, naar „het Volk" meldt, namens de V.A.R.A, den Staat der Nederlanden in kort geding voor den rechter gedaagd en doorlating van deze uitzendingen geëischt. De V.A.R.A, stelt zich n.l. op het standpunt, dat de normen van de radio-censuur zijn; veiligheid, openbare orde en goede zeden. Met de radio-politiek heeft de censuur niets te maken. Da zaak zal In het begin van de volgende week voor den rechter komen. HR. MS. JACOB VAN HEEMSKERCK Bij het Departement vei: Defensie ts tele grafisch bericht Ingekomen, da-t Hr. Ms. Jacob van Heemslterck op 15 Mei van Greenock is vertrokken BMMMELEM CALIF. SLIERASPERGES, per literblik - 1.20 1.05 0.98 HOLL. DOPERWTEN, per liter- blik 1,10 0.98 0.77 Ö.OG BELG. DOPERWTEN, per half - -- literblik©.28 MACËDOINE DE LEGUMES, per literblik LIBBY'S plcnicbllkjes, (frambozen aardbeien, moerbeien en bramen per blikje0.4© LIBBY'S FRUIT SALAD, literblik 0.95 per '/j literblik CALIF. PEREN, per literblik HAWAIAN ANANAS, per liter- Ke> SINGAPORE ANANAS, per - -- 10 schijvenblik0.2ö APPELMOES, (van goudreinet- ten) per literblik .0.52 CALIF. ABRIKOZEN, per liter- biik BIJENKORF'S THEE, per pond - 1.45 1.35 1.25 BIJENKORF'S KOFFIE, per pond- -- GEDROOGDE STUKJES APPE- - - - LEN, per pond 0.50 0.42 AMANDELEN.p, pond 1.30 1.05 0.85 BLAUWE ROZIJNEN, per pond 0.45 ITAL. MACARONI of VERMI- -- CELLI, per pondO.Z4 CORNED BEEF, per blikje 0.40 LUNCHTONG. in gelei per blik - - 0.55 ®.35 LEVERPASTEI, per blikje 0.15 FRANSCHE PASTEI, per blikje 0.45 „AHRBERG" WüRSTCHEN, 4 of 5 paar per blik PATE DE FOIE GRAS, per - -- terrine 2.00 1.75 1.45 I.UU GEKOOKTE HAM, p. half pond 0.45 3 heele flesschen Hackenheimer. n^"Y\A/l (door ons op flesch getapt) te samen per 1 fl. 0.48 PINKZALM, per blik 0.38 ©B28 ROODE ZALM, per blik 0.98 0.88 KREEFT „PRINCESS" per blik - -- 1.20 0.80 2.20 BIJENKORF'S SLAOLIE, extra, per i/i fleich SHRIMPS, (Kreeft garnalen) per flacon FRANSCHE SARDINES. - „La Couronne", per blik 0.75 V»"MS NOORSCHE SARDINES. A «S* per blik0,35 ©-2G MAYONNAISE, „Appel", per - _- blik of flacon 2.60 1.40 0.90 ©.3© MAYONNAISE, flacon „Calvé". per CREAM CRACKERS per half blik (inh, 8'/2 ons) LUXE ALLERHANDE per half blik (inh. 3 pond) PRIMA BONBONS per halfpond JAVA BOONTJES per halfpond STUDENTEN BONBONS GELEIVRUCHTEN (gesorteerd) per halfpond GESORTEERDE TOFFEE'S per halfpond CHOCOLADE AMANDELEN per halfpond APPETITSILD, p. blik 0.60 0.45 0.35 FILETHARING In mayonnaise per blik1.30®. #5 BRATHARING, in champignon- saus, per blik Ö«»W HARING in gelei, per blik .0.55 VISCHPASTEI, (Ansjovis, Sar- - - dellen of Zalm) per tube 0.65 ©.35 POST. EN TELEF. ORDERS WORDEN MET DEN MEESTEN SPOED UITGEVOERD EN BEZORGD. DAAR WAAR ONZE AUTO'S REGELMATIG KOMEN. •Y-— 4e ETAGE EN PARTERRE. SïWISfS DEMONSTRATIE-STAND OP EEN TENTOONSTELLING Geen werkplaats in den zin der wet Het feit, dat o-p de onlangs ln het R. A. I, gebouw te Amsterdam gehouden ten toon steil in.; der Dameskroniek een der exposanten op Zon dagmiddag een demonstratie heeft gegeven met een wasehpoedor, was voor de Arbeidsin spectie aanleiding, terzake overtreding van art. 22, 2o lid der Arbeidswet, proces-verbaal op te maken tegen den exposant. Volgens de Arbeidsinspectie was de arbeid, la dien stand verricht door vrouwen en mets jes bi.1 demonstraties op Zondag ttetfwdem, De zaak diende voor den AaurteiCSttscb&n kantonrechter mr, de VriesFeijen* De ambtenaar van het 0. M. achtte het tea las - iel-egde bewezen en eischte f 1 boete subs, 1 L j hechtenis. De kantonrechter wees Vrijdag schriftelijk vonnis en sprak deu standhouder vrij, Hij overwoog, dat verd. een expositie had ingericht om aan zijn artikel meer bekendheid te geven en -dat zijn personeel op verzoek in het publiek gratis voorwerpen wasohte, het wasschan ge schiedde incidenteel, bij wijze van demonstra. tie, zoo-dat van een wasohbodrijf niet kan wor den gesproken. Evenmin kan gesproken worden van eeu werkplaats, doel was de expositie en niet het vassöhen van sjaals, e.d. van het publiek. Ook werd van tijd tot tijd iets verkocht, dooh van een winkel in den zin der wet kan niet wor den gesproken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6