m m m m n H H H H MAANDAG 1 JUNI 1931 W'êmM R. K. FEDERATIE. K. N. V. B. mmsmesumü Bij gelegenheid van de tweede lustrumviering van het district Rotterdam van den D. H. V. B. is gisteren een wedstrijd gespeeld tusschen 'n Katholiek Rotterdamsch en een dito Antwerpsch elftal. Een te hoog gericht schot der Belgen zendt den bal over de lat. R. K. ROTTERDAM— R. K. ANTWERPEN. Tweede lustrum afd. Rotterdam D. H. V. B. EEN 4-1 ZEGE DER MAASSTAD. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Zware nederlaag van Neo in Delft. H. M. S. DOOR T. V. V. VERSLAGEN. a z fcrf ca DE WEDSTRIJDEN. D. H. L.—N. E. O. 8—0. DE SAMENSTELLING VAN IIET NEDERLANDSCH ELFTAL. De fouten van Antwerpen. WIJZIGINGEN IN HET ELFT. TEGEN DENEMARKEN. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCOMPETITIE. Feijenoord wint van Velocitas. .3 De Rotterdamsche doelverdediger in actie in den wedstrijd tusschen de KtUholielté ploegen van Rotterdam en Antwerpen, DE WEDSTRIJDEN. FeijenoordVelocitas 20. AjaxGo Ahehad 2—0. PROMOTIE EN DEGRADATIE. West-Frisia eerste klasser. Xerxes door Edo verslagen. Rigtcrsbleek slaat N. E. C. Wilhelmina door Bleijerlieide verslagen. Beslissingswedstrijd in het Noorden. DE WEDSTRIJDEN. West-FrisiaD. W. S. 21. XerxesE. D. O. 03. i,\ Wanneer het Leonidas-terrein uren achtereen malsche bultjes heeft moeten opslorpen, dan is de van nature reeds vette grond zoo vriendelijk om den voetballer gelegenheid te geven wat acrobatiek aan te leeren. Alle begin 1» echter moeilyk en dies bewogen de junior-elftallen van Rotterdam en Amsterdam, die met het sportieve deel der tweede lustrumviering van den D.H.V.B., district Rotterdam, een aanvang maakten, zich minder zeker dan anders over het veld. Ondanks de gladheid en den onvolprezen Mei-regen, werd het een aantrekkelijke ontmoeting, waarvan eenige aardige spelmomenten even zoovele be loften voor de toekomst inhielden. Met een 22 uitslag behoefde geen der partyen ontevreden te zyn. Tegen drieën, toen de eere-wefistrjjd tegen de Antwerpsche ploeg op het program stond, begon de lucht gelukkig op te klaren. Onder schette rende fanfares van de Harmonie ,,St. Joseph", die er reeds twee uur lang de stemming in had gehouden en zich nog meermalen zou laten hooren, kwamen de Antwerpenaren en daarna de Rotterdammers zich voor de eere-tribune scharen, Aanvoerder Staes overhandigde zyn Rotter- damschen collega Kortman bloemen in de Ant werpsche kleuren, waarna over en weer hartelijke speeches volg-den, besloten met de bekende „three cheers De Antwerpenaren waren gekleed in witte pantalons en dito truien met roode mouwen en een breede roode band over borst- en rug zijde. Rotterdam droeg witte hemden op groene pantalons. Onder leiding van scheidsrechter J. Döring stelden de elftallen zich als volgt op: Rotterdam: Kleinekoord (d.); Strieder en L. van Linge (a.); Ruts, R. van Linge en Luypen (m.)l v. d. Sande, Burgers, Bouman, Mentink en Kortman (v.). Antwerpen: v. Goethem (d.); van Hamme en Hopstaeken (a.); van Gorp, Fries en Staes (m.); Beyers, "Verplancke, v. Damme, Meurs en Nuyte- mans (v.). Rotterdam wint den toss, zoodat van Damme voor de Antwerpenaren aftrapt. Van nervositeit ls, bij de gastheeren althans, geen sprake. Met rustige zekerheid probeeren zy door kort samen spel van Goethem's doel te naderen, doch be houdens een slecht gericht schot van Burgers komt het niet tot afwerking der aanvallen. Eenige Antwerpsche aanvallen, geleid door Beyers en van Damme, loopen eveneens op niets uit. Lang zamerhand gaan de Rotterdammers eenig over wicht uitoefenen; de beide vleugelspelers weren zich uitstekend, maar de Antwerpsche verdedi ging staat pal. Eens denken we Bouman te zien scoren, wanneer hy door n fout van Hopstaeken vry voor doel is gekomenzyn schot vliegt echter over de deklat. Aan den anderen kant doet Verplancke, die naar links is afgedwaald het niet beter. In deze periode raakt Staes geblesseerd en wordt vervangen door Schepers De druk op het doel der bezoekers is nu langen tjjd benauwend; Bouman knalt er lustig op los, doch van Goethem is niet te passeeren. Overigens gaan ook veel kansen voor de groenwitten ver loren, doordat het binnentrio het spel te kort houdt. Toch zyn de Antwerpsche aanvallen niet van gevaar ontbloot en Kleinekoord krygt o.m. een onverwachte» schuiver van v. Damme te verwerken. Eenige miatrappen van L, van Linge bieden aan Beyers even zooveele scoorkansen, zonder dat hy zo te benutten weet. Zeven minuten voor de rust brengt v. d. Sande snel op; Mentink vangt zyn voorzet op, passeert v. Hamme en stelt dan Bouman in staat den bal in den uitersten hoek te plaatsen Cl-0) By de hervatting hebben Meurs en Nuytemans van plaats verwisseld. Een aanval der Ant werpenaren wordt besloten met een tam schot van Verplancke, waar Kleinekoord geen moeite mee heeft. De uittrap komt by v. d. Sande, deze dribbelt een tweetal tegenstanders vodrbjj, zet den bal langs den grond iets terug naar Bouman en opnieuw wordt v. Goethem gepasseerd (20). Van Damme en Nuytemans nemen van den af trap het leder mee, zonder succes evenwel, want de laatste schiet ver naast. Weer een ren van v. d. Sande, een voorzet, Burgers wil schieten, doch wordt gehinderd, waardoor de bal voor de voeten van den vrystaanden Bouman huppelt, die den hattrick verricht (3—0). Een minuut later maakt Burgers uit een voorzet van Kort man er 4O van. Dit zyn drie doelpunten binnen een kwartier en er dreigt een débacle voor de Antwerpenaren. Dezen geven zich echter nog lang niet gewonnen en van nu af is het met het uitgesproken overwicht der Rotterdammers gedaan. Het spel raakt meer verdeeld, maar wordt er niet fraaier op, mede omdat de be zoekers de buitenspelval gaan openzetten. Als Antwerpen even buiten het beruchte gebied een vryen schop neemt, ontstaat er een schermutse ling, waar Fries een einde aan maakt door laag langs Kleinekoord te schieten (41). Do wedstryd verloopt verder zonder noemenswaar dige wederwaardigheden en als scheidsrechter Döring, die rustig en zeker leidde, einde fluit, heeft Rotterdam een verdiende overwinning bevochten. Het was een wedstryd met vele goede momen ten. Tot een kwartier na rust domineerden de gastheeren, wier ploeg over een betere aanvals- linia beschikte. Kortman en Mentink pasten meermalen met succes het driehoekspel toe, v. d. Sande gaf afgepaste voorzetten en Bouman ■was de man, die in de meeste omstandigheden en in alle standen felle schoten wist af te vuren, In den Antwerpschen aanval vonden we, be houdens Beyers,, die een zeer bruikbarq vleugel speler bleek, alleen v. Damme voldoende. Vooral de linkervleugel wist veelal met den bal geen raad of moest dezen eerst goed leggen om te kunnen trappen. De beide middenlinies deden voor elkaar weinig onder, evenals de verdedigers, ofschoon L. van Linge door mistrappen eenige keeren gevaarlylce situaties schiep. Kleinekoord heeft te weinig werk gehad om zyn prestaties goed te kunnen beoordeelen, zyn collega aan den overkant, van Goethem, echter heeft de Antwerpenaren voor een nog grootere nederlaag behoed. Vooral in de eerste helft scheen hy by na niet te passeeren. Het is een welgeslaagd sportfeest geworden, waar de organisatoren van de jubileerende af- deeling Rotterdam van den D.H.V.B. nog lang met genoegen op kunnen terugzien. Er is in de twee kampioenswedstryden der Federatie gisteren druk gescoord, ze leverden niet minder dan 16 doelpunten op, 8 per stuk. H.M.S. leed de eerste nederlaag in Utrecht tegen R.K.T.V.V. met 6—2; in Tilburg was ze met 4—2 verslagen. Neo had na een goed begin in Delft tegen D.H.C. niet veel in te brengen en werd met 80 geklopt. Een heel verschil met het gelijk spel dat in Borne het resultaat was! R.K.T.V.V. heeft riu, met nog 2 wedstryden te spelen, 12 punten binnen, D.H.L. bezit er 5 met nog 4 wedstryden voor den boeg. De Delfte naren kunnen het tot een maximum van 13 bren gen. De kansen der Tilburgers staan - er dus schitterend vcor en hun eerstvolgende wedstrijd kan reeds de beslissing brengen. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. R.K.T.V.V. 6 6 0 0 12 26-5 2— D.H.L 4 O 1 J 5 17-7 125 Caesar 3 1 0 2 2 5—10 0.66 H.M.S 4 1 0 3 2 8—14 0.50 NEO 5 0 1 4 1 3—23 0.20 >- cj ~r. O fc- 23 c-. 6 Q Caesar 1- 6 4-2 D.H L. - 8-0 1-4 H M.S. 3-1 2-6 NEO - 2- 2 0-4 R.K.T.V.V. 2-0 - 4-2 6- 0 Na een weifelend begin' komt de thuisclub er allengs beter in en nadat de N.E.O.-voorhoede Alsemgeest's talenten heeft beproefd, gaat het spel gelyk op. Na 15 minuten spelen passeert C. Aisemgees een drietal spelers en schiet hard in, wel stopt de keeper het schot nog, maar A. Alsemgeest zorgt voor de rest (1—0). Door lang treuzelen van den D.H.L.-spil krygt de N.E.O. linksbuiten een prachtkans, doch de internatio nale keeper stopt fraai. By een ver en scherp schot van A. Niihn heeft de Oostelyke keeper zich verkeerd opgesteld, en over zyn handen heen vliegt hot tweede doelpunt hoog in de touwen (20). Uit een hoekschop weet dezelfde speler andermaal fortuinlyk te scoren. Rust 30. Na de pauze is het een spel van kat en muis. Lang houdt de Borne-verdediging nog stand, maar ten slotte wordt de doelman toch door een onver wacht schot van Haanappel verra.st. (40). Be houdens de door hun forsch karakter gevaar- iyke doorbaken presteeren de bezoekers niet veel meer. Op schitterende wyze scoort C. Alsem geest vlak achtereen twee doelpunten waarmee hy den stand op 60 brengt. Een elfmeterschop weet hy echter niet te benutten. Door een zui ver buitonspeldoelpunt wordt de 3tand 70, ter- wyl do Vos, die in het laatste kwartier rechts binnen is gaan spelen, met een zuiver schot den eindstand op 80 brengt. Het Oostelyke spel viel zeer tegen. Voor hun volhouden hadden de bezoekers wel een tegenpunt verdiend. By D.H.L. was de voorhoede zeer goed, evenals de verdedi ging. De middenlinie was zeer zwak. Scheids rechter Agterberg leidde correct. Er was veel publiek. Een. medewerker schrijft ons: De vraag wie als kampioen van Nederland zal eindigen, moge voor bet oogenblik velen balang inboezemen, meer algemeen blijft toch de belangstelling voor het Nederlandsche elf tal. De daden van onze nationale ploeg bleven in dit jaar tot drie. wedstrijden beperkt. Van België werd te Amsterdam met 32 gewon, nen, tegen Duitsc-hland werd te Amsterdam met 11 gelijk gespeeld en daarop is te Ant werpen met 42 van België verloren. Deze verrichtingen samenvattend ls er stellig geen reden om ontevreden te zijn. Wanneer men niet de onder de huidige omstandigheden dwaze illusie koestert, van zoo ongeveer kampioen van Europa te zijn of te worden, dan weet men, dat een behoorlijk partij geven aan sterke (zij het ook niet de sterkste!) Europeesche ploegen, als die van België en Duitsehland, voor het oogenblik reeds reden tot tevredenheid geven kan. In 1930 en tevoren ging het met de verrich tingen van ons nationale team leelijk berg-af. waarts; de drie in dit jaar gespeelde wedstrij den toonen toch wel aan, dat de gewijzigde ploeg onder de hernieuwde leiding mede dank zij een grondiger voorbereiding weer beter werk leverde. De resultaten zijn iets gunstiger geworden en vooral het spelgehalte (ploegverhand, techniek) is verbeterd. De voor uitgang is niet aanmerkelijk, doch dit er voor uitgang bereikt is, dat staat tocb in alle geval vast. ■Dien geringen en moeizaam verkregen voor uitgang alleen te willen toeschrijven aan strenger training en heter elftal-opstelling ware onjuist. De voornaamste oorzaak achten wij de prettiger samenwerking. Die goede verstandhouding is ook na de ne derlaag in Antwerpen gebleven. Insiders en outsiders hébben naderhand de oorzaken van die nederlaag critisch beschouwd, óók het elftal zelf mèt de leiders. Men heeft fouten vastgesteld. Men weet hoe de houding van den scheidsrechter een ongunstigen invloed uit oefende, hoe na de rust een physieke inzinking van een der spelers de defensieve kracht brak en tot overmaat v^n ramp doelverdediger-aan- voerder v. d. Meulen een paar ongelukkige momenten had. En zoo zijn er nog meer zwak ke punten in het spel van het Nederlandscli elftal na de rust te Antwerpen te constateeren. Dat is door spelers en leiders gedaan en men heeft onder het oog gezien, of b.v. van der Meulen niet te zeer afgeleid werd bij zijn ver antwoordelijken taak als doelverdediger door het aanvoerderschap. Aan dat feit was b.v. de gelijkmaker van de Belgen te wijten, want de H.F.C.'er was juist bezig enkele aanwijzingen te geven toen. Voorhoof den gelijkmaker in 3choot. Wel zag v. d. Meulen den bal op het laatste -moment nog aankomen, doch toen kon niet snel genoeg gereageerd worden. Er zijn in het veld even positieve fouten gemaakt, doch het noodlot van den keeper wil nu een maal dat diens fouten bijna steeds met doel punten bestraft worden. Men heeft een en an der onder het oog gezien, doch de spelers zelf stellen het zeer op prijs als v. d. Meulen aan voerder blijven wil, zoodat ook hierin geen verandering komen zal. Dat het elftal voor den wedstrijd té Kopen hagen enkele wijzigingen zal ondergaan, lijkt ons inmiddels vrij zeker, ondanks het feit, dat er van de spelers zelf een zachte drang is uit gegaan om de ploeg intact te laten. Doch zonder uit de school te klappen mogen we toch wel vast stellen, dat de commissie gaarne de middenlinie van Feijenoord in haar geheel zou kiezen, dat zij zoekt naar 'n opvolger voor v. ICol en naar versterking van het binnentrio van den aanval. Wat de middenlinie betreft, is men echter aanstonds uitgepraat. De jongste Pauwe is nog niet volkomen van zijn blessures genezen. Het is voor hem zelf beter dat hij vóór het najaar niet speelt en daardoor is wel komen vast te staan, dat de middenlinie in haar ge heel, dus met Anderlessen spil en de Rotter dammers v. Heel en Pauwe sr. als vleugel- halfs, gehandhaafd moet worden. Een oogenblik is misschien nog overwogen v. Heel spil te plaatsen en een nieuwen kant- half te kiezen, doch de man die men daarvoor observeerde, Fijen van Ajax, bleek in dit jaar getijde geen voetballusten meer te hebben (hij laat zelfs zijn club in de beslissende kam pioenswedstrijden in den steek!) en tevens viel v. Heel als spil toch weer iets tegen, deed zich zijn eenige kwakke punt zijn uithou dingsvermogen laat in zware wedstrijden in de tweede helft vaak te wenscben over, waardoor hij inzinkingen meemaakt op die plaats ernstiger gevoelen. Daardoor blijft voor de keuze-commissie weinig anders over dan de ge heels defensie (achterhoede en middenlinie) intact te laten, behalve dan eventueel de keuze van een nieuwen links-back. Hier is de oom missie feitelijk al het geheele jaar mee bezig, want het feit, dat v. Kol tot dusverre gehand haafd bleef, is niet, omdat men over het spel van den Amsterdammer zoo tevreden was, doch omdat men niet de overtuiging had een Kampioenscompetitie: H.M.S.—R.K.T.V.V. 2—6 D.H.L—Neo 8—0. Promotie en degradatie: le klas B: W.I.K.— U.V.V. 32, BrabantiaBoxmeer 140, Hees- Geel Zwart 04. le klas CLob. BoysDene kamp 23. Competitie le klas A: Volharding—Caesar 24, R.K.V.V.L.Kimbria 11, ValkenburgSitt. Boys, 23. D. H. V. B. Promotie 2e klasse: MeerburgH.B.C. Ill 13. 3e kllasse E: SJC III—WF 3—0. Bekerfinale Lustrum 1929: HBC II—PPC 1—6. Demi-finale Sportparkbeker: WADOSS 2—4. beteren speler voor hem te hebben. Ook thans nog is men daar niet stellig van overtuigd, tenminste niet allen zijn daarvan overtuigd eu een enkele meent zelfs het tegendeel. Er heerscht dus te dien opzichte verdeeldheid. Wél wil ieder gaarne een beteren speler, doch wie is dat Wanders In zijn laatste wedstrijden stelde de Wageninger danig teleur. Desondanks zal men hem heden te Arnhem nog eens extra scherp observeeren. Denis en Vermetten heb ben definitief afgedaan. Van Zeijl, de club partner van v. Run, kon ook geen vertrouwen wekken. Weber van A.D.O. deed vooral j.l. Donderdag tegen de Bristol Rovers best werk en tegen Port Vale ook. Doch tegen Souchaun was hij zeer slecht en bij had in den laatsten tijd nóg enkele slappe wedstrijden. Bovendien is hij een rechtsohe speler èn pas 18 jaar oud. Een ooming-man, doch zijn keuze aan den linkerkant is op het oogenblik nog zeer ris kant. Toch blijft de aandacht op hem geves tigd. Vandaag speelt de A.D.O.-er .te Alkmaar voor een Zwaluwen-elftal tegen een Noord-Hol- landsche combinatie, waarin van 't Kaar van Z.F.C. links-back speelt. Ook over de presta ties van deze spelers in dezen wedstrijd zal de keuze-oommissie van de Teoo van den K.N. V.B. zich nauwkeurig onderrichten laten en dan is er gisterenavond in Amsterdam nog maals acht geslagen op het spel van v. Kol, die ook a.s. Woensdagavond vermoedelijk nog eens onder de loupe genomen wordt. De samenstelling van de voorhoede ls het moeilijkste, want hier is wijziging geboden. Vast staat alleen, dat v. Nellen herkozen wordt en dat Tap niet weer opgesteld zal worden. Voorts zal men Adam herkiezen wanneer hij beschikbaar is. Dat laatste verneemt men eerst hedenavond of mogelijk pas morgen of overmorgen. Men mag dus aannemen, dat Adam, hls hij mee naar Kopenhagen kan, weer opgesteld wordt. Kan dat niet, dan zal men Wels van Unitas uit Gorcum kiezen. Maar het binnentrioWij vermeenen, dat men den P.S.V.'er v. d. Broek stellig weer een trial geven zal en wij verwachten eveneens, dat men Dagendaal herkiezen zal. Zeker, men is het er wel over eens, dat de Amsterdam mer van Reenen, als hij op dreef is, beter speelt en een Ophorst van H.B.S. vermoede lijk ook, doch er zijn nog andere factoren die er toe leiden, dat men v. Reenen dit jaar pas seert en Ophorst's spel is in den regel niet energiek genoeg. Juist de energie is zulk een sterke factor in het spel van den Xerxes-man Van der Heiden verkeert eigenlijk in de zelfde positie als v. Kol. Ieder is er van over tuigd, dat de Wageninger vervangen moet Worden, meD wil hem ook vervangen, doch men weet niet door wlen. Er is naar alle k,an ten gestudeerd en men heeft wel enkele spe lers die op z'n minst gelijkwaardig zijn, doch beterdat valt nog te bezien, nu telkens weer blijkt welk een gemis aan bruikbare inside-forwards er is. Men zal vandaag te Arnhem nog eens speciaal op den Wageninger letten. Zoo aarzelt men ook hier tot het laat ste moment en ieder die de situatie kent be grijpt, dat die aarzeling gerechtvaardigd is. Het zon pus dan ook niet verbazen wanneer da geheele ploeg, echter met v. d. Broek op do Plaats van Tap gehandhaafd bleef, doch fcomen er verderen wijzigingen, dan zal dat, naar we vermeenen te mogen aannemen, alleen de links-backplaats en de linka-binnenplaats in den aanval betreffen. ïntusachen kunnen we overtuigd zijn, dat ons elftal te Kopenhagen een bijzonder zware taak wacht. De Denen zijn sterker dan ooit. Door bun recente overwinningen op Zweden en Noorwegen zijn zij weer de kampioenen van Scandinavië en nog meer indruk maakten zij door een gelijk spel met I1, enkele weken geleden, tegen Woolwich Arsenal. In Kopen hagen van de Denen winnen, het is twijfel achtig of er één elftal daartoe in staat is. Dat het Nederlandsch elftal dat zou zijn, lijkt ons in elk geval te veel verlangd. Hier een eervolle nederlaag te lijden, flink partij te geven, dat zij het doel en alles wat men meer bereikt, beschouwe men als een triumf. Hoe beter men doordrongen is van de kracht van de tegen partij, des te zekerder kan men er ook van zijn, dat het Nederlandsch elftal alles geven zal waartoe het in staat is. De twee jongste wedstryden van de kampioens competitie hebben geen verrassing opgeleverd. Ajax won Zaterdag in Amsterdam met 20 en Feyenoord behaalde dezelfde cyfers in Rotter dam op Velocitas. De onderlinge verhouding der clubs ondergaat dus geen wyziging. De stand is gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp gem Ajax 6 4 1 1 9 22-11 1.50 Feyenoord 4 3 0 1 6 10-6 1.50 P.S.V. 6 4 0 2 8 18-9 1.- Velocitas 4 0 1 3 1 2-16 0.25 Go-Ahead 4 0 0 4 0 4-14 0.- Feijenoord Go-Ahead ai fti Velocitas Ajax EK» 2-0 4-2 7-0 Feijenoord 5 - 2 - 2-1 2 0 Go-Ahead 2-5 0- 2 P. S. V. 3-1 5-2 w 5 0 Velocitas 2-2 De Rotterdammers gaven gisteren een beurt die verre beneden him kunnen bleef. De geheele ploeg was haar vorm zoo wat kwyt. Blinkt de voorhoede doorgaans toch al niet uit, door de stuwende kracht van middenlinie weet zy veelal nog goede dingen te doen. Gisteren miste zy dien steun echter geheel, "want ook de halflinie bracht er niets van terecht, zelfs van Heel was hopeloos uit vorm. De oudste Paauwe wist zich nog het beste staande te houden en was de eenige die zoo ongeveer zyn gewonen vorm de monstreerde Er kan als verontschuldiging wor den aangevoerd dat veld en bal uiterst glad wa ren, maar ook ieder enthousiasme ontbrak en dit vond men by de Groningers juist wel, waar door zy den stand tot ruim 20 minuten na rust waaraan Dinkla een einde maakt door het leder wisten blanco te houden. Zuidema speelde hier vooral een goede party en wist, uitstekend bij gestaan door het stevige back-stel Brinkde Wolf Sr., het Feyenoord-elftal in bedwang te houden. Ook Rozema heeft zich kranig geweerd onder de lat. Dat het tenslotte 20 is geworden voor de Rotterdammers, vindt zyn oorzaak hierin, dat de Groningers, die in het begin te veel van hun krachten hadden gevraagd, ten slotte door vermoeidheid tot een inzinking kwa men. De wedstryd werd door scheidsrechter Acrts uitstekend geleid. De thuisclub versoheen zonder Hendriks die werd vervangen door de Greef; by Velocitas ont brak Nuininga op wiens plaats nu Koning stond. Feyenoord brengt het leer aan het rollen doch is dit direct kwyt en Velocitas is reeds in den aanval waarby Bonsema naast schiet. De be zoekers weten zich een poosje te handhaven op de Feyenoord-helft en maken het de achterhoede der gastheeren danig lastig. Na een hoekschop kogelt Bonsema juist over de iat. Een laag schot van v. d. Velden stopt v. Male onvoldoende, hy laat het leer glippen doch v. Dyke trapt het van de lyn weg. Langzaam komt Feyenoord iets meer los en kan het spel naar de overzyde' wor den verplaatst. Een voorzet van Heyzen knalt Groenendyk op doel doch het lichaam van Brink staat in den weg. Een volgende aanval brengt Groenendyk alleen tegenover den doelman, deze weet echter keurig door tijdig uitloopen te red den. Een hoekschop levert den Rotterdammers al evenmin iets op. Nadat het Velocitas-doel een paar maal fortuinlijk aan het gevaar is ontko men, trékken de Groningers weer ten aanval. Van Male kan slechts ten koste van een Hoek schop redden waaruit geen voordeel ontstaat. Het spel is over het geheel slecht en vooral Feijenoord laat lang niet haar gewone kunnen zien. Velocitas zit wel op den bal en weet hier door het meest in don aanval te blyven. Als lat en paal Rozema te hulp zyn gekomen, brerfgt Zuidema het leer weer naar de andere helft, Meulema weet van Dylce te passeeren en zet den bal daarna uitstekend voor doel, maar v. d. Velde trapt juist naast en laat. daarmee een opgelegde kans verloren gaan. Tegen rust zyn de Rotterdammers voortdurend voor het doel van Velocitas maar het net kunnen zy niet vin den. Na rust wordt door de Rotterdammers goed aangepakt en het spel houdt beloften in van be terschap maar spoedig zakt het weer af. Na enkele vergeefsche Rotterdamsche aanvallen komt Velocitas gevaarlyk voor het doel van v. Male, van Heel die wil ingrypen mist schromelyk doch de doelman kan de situatie nog redden. Van Heel brengt dan mooi op om na enkele spe lers gepasseerd te hebben zelf te schieten, het lage schot stompt Rozema weg en het leer komt via den paal weer in het veld terug. Spoedig daarop kan v. Male van hetzelfde geluk spreken. Als de stryd 20 minuten oud is, neemt Feyenoord de leiding. Uit een goeden voorzet van Baren- dregt, weet Duinhouwer op schitterende wyze het leer in te koppen (10). Er komt nu iets meer teekening in den stryd. Velocitas gaat nu met drie backs spelen en hoowel Feijenoord nu voortdurend in het doelgebied van Velocitas zit, gebeurt er weinig gevaarlyks. Maar al3 Heyzen een snel opgebrachten bal keurig voorlangs doel plaatst, is de Greef er by om den bal juist langs den paal in hèt net te koppen (20). Een schit terend doelpuntBarendregt probeert het nog eens met een kogel juist onder de lat maar Rozema weet het leer machtig te worden en weg te werken. Brink goat by Velocitas naar voren doch dit brengt geen verandering. Zes minuten voor 't einde plaatst de Greef den bal nog in maar er is juist voor buitenspel gefloten. Het is een geheel andere wedstryd geworden dan in Deventer. Toen was het een party waarin Go Ahead in het veld vaak overwicht had doch Ajax door goed werk voor den doelmond met 52 won, nu ging het in het veld meestal gelyk op, doch voortdurend was het spel van Ajax meer berekend en beter van opzet en de aanval der Amsterdammers was ook nu gevaarlyker. Zy trof echter doelman Halle in e^n schitterende bui. Hy hield er de onmogelykste schoten uit, nadat hy vyf minuten na den aanvang door een handige manoeuvre van Volkers gepasseerd was. Nu schoot Ajax wel niet al te best, doch wat in den doelmond belandde, werd een prooi van den reus-keeper die menig applaus oogstte voor zyn kranig spel. Na de rust belegerden de Am sterdammers weer Halle's heiligdom en na acht minuten wist van Reenen hem voor de tweede maal te passeeren. De linkervleugel had den bal opgebracht en Schubert plaatste scherp naar voren. Van Reenen was een onderdeel van een seconde eerder by den bal dan Hnlle en met een onhoudbaren schuiver werd de Deventer doelman gepasseerd. Daarna zakte het spelpeil. Ajax ge loofde het wel en het dient geprezen in de De- ventenaren da zy tot het einde bleven zwoegen om tenminste wat men noemt „de eer te redden". Dat lukte niet omdat de Boer er ook nog was en omdat de Kreek c.s. geen notie hadden van schieten. „Le roi est mort, vive le roi!" Excelsior ver- dwiint uit de eerste klasse, de opvolger is gevon den. In den beslissingswedstrijd, gisteren te Haarlem gespeeld tusschen D.W.S. en V, est- Frisia, heeft de laatste met 21 gewonnen, zoo dat de Enkhuizenaren het volgend seizoen in de eerste klasse zullen uitkomen. Xerxes heeft gisteren haar Rotterdamschen, aanhang ten zeerste teleurgesteld door den thuis- wedstryd tegen Edo te verliezen. De eerste klasser zegevierde met 30. Door dit resultaat gesterkt, kunnen de Haarlemmers de restee- rende wedstrijden met vertrouwen tegemoet gaan. De stand is hier: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Edo 2 1 1 0 3 5—2 1.50 Xerxes 2 10 12 2—4 1. Fortuna 2 0 111 3—4 OoO NEC heeft ook haar derden wedstryd ver loren doch het is Rigtersbleek moeilijker geval- len op eigen terrein van de Nymegenaars te win- nen dan wel gedacht werd. De Enscheöeërs bleven ten slotte met 5—4 in de meerderheid. Hier is nu de stand: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Rigtersbleek 3 2 1 0 5 8—5 l.1 Rob. et Vei. 2 110 N.E.C. 3 0 0 3 In de Zuidelyke promotie- en degradatie-com petitie heeft de eerste klasser gisteren een leelijk echec geleden. Wiihelmina werd op eigen terrein door Bleyerheide met 31 verslagen, een rebultaat dat de positie der kanaries zeer wankel maakt. Ook Roermond kon het op eigen veld niet bol werken en werd met 26 door Dongen geklopt. De stand is hier: 3 7—3 1.50 0 6—13 0.— gep. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. 4 3 1 0 7 13-5 1.75 4 2 1 1 5 7—5 1.25 4 1 1 2 3 10—10 0.75 4 0 1 3 1 4—14 0.25 Bleyerheide Wilhelmina Dongen Roermond M.S.C. is roemloos ten onder gegaan. De ex- eerste klasser wist in de degradatie-competitie geen enkel punt te veroveren en werd gisteren in Winschoten met 40 door W.V.V. verslagen. Deze heeft nu gelyk aantal punten als F.V.C., zoodat een aparte wedstryd noodig is om den nieuwen eerste klasser aan te wyzen. De stand is: gep. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. F.V.C. 4 3 0 1 6 11—5 1.50 W.V.V. 4 3 0 1 6 12—7 1.50 M.S.C. 4 0 0 4 0 4—15 0.— In het eerste gedeelte van den stryd zyn de Ebkhuizers het meest in den aanval. Goed com- Lineerend benaderen zy het vyandelyk doel, maar de D. W. S.-achtrhoede ls op dreef en keert de aanvallen. Langzamerhand komt D. W. S. er beter in, waarna een geiykopgaande stryd ont staat. Als er 20 minuten gespeeld is, belandt de bal by den middenvoor van West-Frisia Jelles, die met een hard schot zyn club de leiding geeft. De Amsterdammers komen dan opzetten. Koas brengt het leder alleen op en scoort den gelijk maker (11). Met dezen stand wordt van doel gewisseld. De tweede helft begint met een serie West Frisia-aanvallen. Er is slechts korten tyd gespeeld ais Stelling aan een doelworsteling een einde maakt door den bal in het Amsterdamsehe doel te plaatsen (21), Dan ontstaat een gelyk opgaande stryd. Fraai spel kan er niet vertoond worden, omdat het veld glad geworden is. Boven dien worden tal van kansen onbenut gelaten. Doelpunten komen er echter niet, zoodat by het eindsignaal de stand nog 21 in het voordeel van West Frisia is. D. W. S. protesteert na afloop tegen het niet toekennen van een straf schop. Den daarna door C. Huysman genomen strafschop stopt Van Zei, zoodat protest indienen geen zin heeft. Beide elftallen zyn volledig. Al vry spoedig na het begin moet Frenk van Xerxes wegens een blessuur worden vervangen door de Jong. E.D.O. toont zich direct iets sterker en zet een geweldig offensief in, waardoor de gastheeren als het ware worden overrompeld. Wanneer Steenberg en de Jong elkander niet begrypen, wordt dit Xerxes noodlottig en onhoudbaar vliegt de bal in het doel. Xerxes kan niet aan den druk van E.D.O. ontkomen, hoewel de gebr, van den Broek telkens trachten het verloren contact met de voorhoede terug te krygen. Eenige uitvallen van de thuisclub hebben door slecht schieten geen resultaat. Dinkla is by E.D.O. zeer goed op dreef; telkens stuwt hy zyn voorhoede op en de verdediging van Xerxes heeft handen vol werk. Een doelpunt kan dan ook niet uitblyven en als Steffens zyn kans schoon ziet, plaatst hy het leder onhoudbaar in het net. Geleidelyk aan neemt Xerxes nu het initiatief tot den aanval over en tot aan de rust is zy nu iets sterker. Schoten van Lagendaal, Huiskens en Westdyk weet de Haarlemsehe doelman evenwel kranig uit zyn doel te houden. De tweede helft begfyt met eenige gevaarlijke aanvallen van Xerxes,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 11