DENEMARKEN- NEDERLAND 0-2. eindelijk de kentering m a a a m *.k GEKOMEN. BE I funeste zelfoverschatting is der m DENEN DOOD GEWORDEN. im pm - K. N. V. B. MAANDAG 15 JUNI 1931 DE TWEEDE HELFT WAS ONZE HELFT. Twee doelpunten in vier minuten. ONPRODUCTIEF SALONVOETBAL DER DENEN. DE WEDSTRIJD. EEN NEDERLANDSCII DOELPUNT ONGELDIG VERKLAARD. DE TWEEDE IIELFT. ■BHHI ■Hpsp NUMMER TWEE IN HET NET. SPEL EN SPELERS. DE KAMPIOENS-COMPETITIE, Go Ahead hoekt haar eerste overwinning- ai Pk - 1 Go-A head - - - PROMOTIE EN DEGRADATIE. DE UITSLAGEN. MISSIE-WEDSTRIJD DEN BOSCH- HAARLEM. R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND DE UITSLAGEN. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND EUWS Juicht NederlandersJubelt mee in het k°Onze Oranje-ploeg' heeft voor het. eerst sinds jaren de eerepslm uit liet buiten'yud weggesleept. Heeds dat schitteren! feit stemt ons tot denk bare blijdschap, maar deze worlt nog versterkt door de wetenschap, dat de triomf werd bevoch ten op de sterke Deensche ploeg en dat ze vol komen verdiend was tevens. De Nederlands,'he boys waren zich hun zware taak wel bewust. Zy wisten, dat de publieke opinie hun hier geen kans gaf om te winnen. De malaise-periode der laatste jaren droeg het zijne daartoe bij Poch er trok een elftal ten stryde. Jat van geen versagen wist en dat twee maai drie kwartier zyn leven veil had voor de zege. Deze Nederlandsche overwinning moet voor de Denen wel een zeer bittere o" tgoochoHng zyn geworden. 21e hebben reeds Noorwegen en Duitschland geklopt, ze hielden Arsenal in be dwang en ze waren reeds by voorbaat overt tl X- vs.n hun macht. Juist die funeste zelfoverschatting is hun dooa geworden. Immers, men ken het gedurende eerste helft duidelijk oanz.cn, dat speciaal de Deensche aanval zich toele,op een f.oo-t voet bal. hetwelk heel aantrekkelijk is om te aan schouwen, maar dat zeider naar de zego t-jert- Br werd een short-passing ten toon gespreid tot in de uiterste perfectie en men kreeg zoo den indruk, dat het scoren van goals hieruit nood zakelijk zou moeten voortvl Kien. XV)ch Nederland mag zich erclukkie: prjizen, dat het beschikte over twee backs, uie wat minder mooi speelden, maar die met gewe.tUge energie keer op keer ingrepen. En al speelden de Denen weliswaar voornnmelyk op Nederlandsen grond gebied een goal verdienden 'e niet. Pa?, voor was hun spel niet doortastend genoeg, daarvoor miste het te veel vuur. Hun voetbal was oi.doel- mNlettemin ligt een ongeluk in een klein boekje en het Nederlandsche kamp heeft 1u t m clie eerste drie kwartier zyn hart vastgehouden. Doch na de pauze kwam de kentering. Het mttmtiei was niet meer aan onze tegenstanders. -rtc ge schiedde het, dat voor er een kwartier verstreken was, Nederland leidde met 2—0, een voorsprong, die niet meer werd afgestaan. De tweede helft was onze helft en het was glashelder, dat ons de zege niet meer kon ontgaan. De ontmoeting begon op het voor ons ongewone uur van half twee. Tegen dien tijd was het stadion van Kopenhagen goed bezet met een schare van rond 25.000 man. doch er waren niettemin vele onen plekken. De wee-somsta.n- digheden waren ideaal voor voetbaJ, d.'oog, niet te warm en weinig wind. Slechts de zon was eenigszins hinderlyk. Het veld was keurig in orde, een volkomen effen grastapyt. Onder deze ideale omstandigheden verschenen juist op tyd de belde teams terf tooneele. De ge bruikelijke volksliederen werden gespeeld, niet het minst voor den Deenschen koning en diens gemalin, die den wedstryd bywoonden. Scheids rechter was de Zweed Olsson, die een Kroon wen telen liet en van der Meuien won den toss. De volgende ploegen stonden tegenover elkaar Denemarken: Svend Jensen (B'93) Tarp Knud Christofferden (B'03) (Frem) Zololc Paul Jensen Johansen (B'03> (B'93) (Frem) Hansen Rohde Joergensen Uldall Nillson (B'03) (B'93) (Frem) (B'93) (B'03) YxII?ben v. d. Broek Lagendaal Adam Wels (D.H.C.) (P.s.V.) (Xerxes) (H.V.V.) (Unit.) A'an Heel Anderiesen B. Paauwe (Fe^enoord) (Ajax) (Feyenoord) Van Run Weber (P.S.V.) Nederland: Van der Meulen CH.F.c.) (A.D.O.) Reeds vanaf het begin blykt, dat de Denen niet voor niets kampioen van Scandinavië worden genoemd. Na een simpel aanvalletje van Neder- land komen er al dadelyk de noodige benauwde momenten. Met korte tikken van man tot man vallen onze tegenstanders onafgebroken geduren de een paar minuten aan, terwyl de Nederlandsche achterhoede nog lang niet is ingespeeld. Eindelijk brengt Weber opluchting en met een verren trap wordt onze aanval aan het werk gezet. By deze gelegenheid lost Lagendaal zyn eerste schot, doch de bal wordt tot hoekschop verwerkt. UU dezen corner kopt de Xerxes-man naast. Na tien minuten spelen komt er meer leven in de brouwerij. Immers, op een gegeven moment lost de zeer gevaarlyke centervoor van Denemar ken, Joergensen, een kanjer, die van der Meulen kranig wegwerkt, hetgeen het noodige applaus ten gevolge heeft. De onzen betalen echter me gelyke munt, met het gevolg dat de Deensche keeper een hard schot van v. d Eroek tot corner stompt, doch ook deze hoekschop heeft niet de gewenschte uitwerking. Meer en meer gaat het er naar uitzien, dat wy den kamp zullen verliezen. Het vyandelyke offensief wordt sterker Welis waar staat van Run zyn mannetje, weliswaar maait Weber kordaat alles weg wat voor zyn voeten komt, doch niemand kan het gevoel van zich afzetten, dat er op een onbewaakt oogenblik goals gaan vallen. Het had maar een haar gescheeld of Denemarken had de leiding genomen dcor een onhandigheid van onzen doelwachter- aanvoerder, die op een gemakkelyk te bepakken tal uitliep en miste, zoodat Joergensen voor een i olkomen ongedekt doel slechts voor het intrappen bad, maar op onbegrypelyke wyze prikte hy het ltder over de dwarslat. Dat was a narrow escape 1 Het was tevens het sein van een nog intenser Deensch offensief, dat slechts sporadisch onderbroken werd door een paar simpele Hollandsche uitvallen, die echlei niettemin gevaarlyk waren. Het spel was inmiddels nog steeds niet boven het middelmatige uit geweest. Er werd een saai en tam partytje voetbal gespeeld zonder Hart verscheurende oogenblikken. De Nederlandscne middenlinie trok zich te veel verdedigend terug, cm tot steun te dienen van onzen aanval. De stryd flitste even op, toen de kleine Wels keurig van de achterlyn voorzette en van Nellen het leder in de netten joeg, doch de scheids rechter had juist even te voren gefloten, meenen- üe dat de bal de achterlyn reeds was gepassee -cl, zoodat ens een volkomen geldig doelpunt ontging. Opnieuw ontkwam daarop ons doel op gelukkige wyze aan een doorboring, toen van Run te zacht terugspeelde op den keeper, zoodat Rohde eerder bjj den bal kon zyn, doch er werd naast geschoten. Schieten was trouwens niet direct de sterke zyde tier Denen. Steeds meer sluitend werd echter het Deensche samenspel en dat laatste kwartier voor de rust was er geen speld tusschen te krygen. Met mees terlijke zekerheid gaven de spelers den bal door en van der Meulen, die zyn zelfvertrouwen had herwonnen, moest er enkele malen aan te pas komen. In deze periode viel dan het meest op hoe goed onze tegenstanders kopten. Het was alles even mooi om aan te zien en Nederland kwam slechts zelden op vreemd terrein, doch het effect van dat salon-voetbal was gelylc nul, wat liet duidelijkste gedemonstreerd werd door den blanco stand, waarmede de rust inging» Ondanks het overwicht hadden de gastheeren hun suprematie niet in cjjfers weten uit te druk ken, doch zii zouden dat zonder twyfel doen in de tweede helft. Voor de sti 'id oprieuw een aanvang nam, wer den de verscliiuenoe spelers aan den koning voor gestel-, waar namens den K. N. V. B. de heer Moorman functionneerde. Daarna trok Nederland iceens kranig van leer. Blykbaar had zich de overtuiging vastgezet, dat men niet behoefde te verliezen en het resultaat was een algemeene actie, waarvan drie corners het gevolg waren, die echter geen van drieën wat opleverden. Neder land keerde terug. Voor het eerst it den kamp werden de tegenstanders overmeesterd, speciaal o ze aanval gaf teekenen van ongekende activi teit, waarby het goede spel van Wels en het enthousiasme factoren van beteekenis waren. Een enkele uitval der andere zyde werd bytyds door Weber op keurige wyze onschadelyk ge maakt, terwyl ook van der Meulen een keer door uitloopen moest redden, om even later naar den hoek te duiken om een verraderlyk schot te stoppen. >jr ■V .'XvN"N De laatste preparatieven voor den grooten strijd. De Nederlandsche spelers trainen te Kopenhagen onder leiding van Bob Glendening. ONS EERSTE DOELPUNT. Dan komt echter het moment, de eerste Ne derlandsche goalErgens midden in het veld heeft Lagendaal den bal en met een van zijn bekende lange passes gaat het leder naar Wels. De kleine Unitas-man tippelt langs de 1-yn, over ziet even de situatie, zet scherp naar binnen voor, waar Lagendaal inmiddels is gearriveerd, om het leder in de touwen te jagen. In de twaalfde minuut na de pauze leidt Nederland met 10. Dit Nederlandsch succes is een prikkel voor onze boys om zich nog krachtiger in te spannen, doch het schudt evenzeer de Denen wakker. De volgende minuten kenmerken zich dan ook door een levendig spel van beide zjjden. v. d. Broek schiet eens juist over, terwijl aan de overzijde Joergensen tracht door te breken, doch .an Kun heeft dezen voortreffelyken centervoor danig in de gaten en springt steeds te juister tyd in. Vier minuten na het eerste doelpunt volgt num mer twee, wanneer Adam den' bal van Wels krijgt, handig een paar tegenstanders omzeilt om daarna een hard schot te lossen, dat welis waar gestopt wordt doch niet wordt weggewerkt, zoodat Lagendaal er als de kippen by is om den bal verder over de ljjn te werken (02). Het blykt dat by deze verhandelingen Jensen, de Deensche doelwachter, ernstig aan het hoofd verwond is. Desniettegenstaande wil hij zijn plaats nog blyven innemen, doch Roode Kruis- menschen brengen hem toch naar het kleedlo kaal, zoodat een reserve-doelman verschijnt, die voor 't gemak ook Jensen heet. Het was te voelen, dat Nederland dezen voor sprong niet meer ging verliezen. Er zat in eens een daverend zelfvertrouwen in de ploeg, en de middenlinie trok nu ook weer eens mee ten aanval. De Denen gaven echter den stryd in geenen dee.e gewonnen en van der Meulen moest onder luid applaus van het publiek een ontzet tend hard schot van Nillson stoppen, terwyl Rohde niet lang daarna langs den open doel- mond kopte. Een aanval LagendaalWelsvan Nellen bleef effectloos, doordat de laatste uit moeilyke positie naast schoot. inmiddels naderde het einde allengs. Adam bracht opeens het publiek in extase door een wonderbaarlijk stukje solo-voetbal, terwyl dit enthousiasme der massa weldra verkeerde in woede, toen de gevaarlyke schutter Joergensen in botsing kwam met een der Nederlandsche achterspelers en bleef liggen, hoewel er geen sprake was van eenigen opzet, terwijl achteraf het lichamelyke letsel evenmin ernstig bleek, Juist voor het einde loste Lagendaal nog eens een ouderwetsche knal, doch de bal ging juist over en Nederland won welverdiend. Wanneer we het Nederlandsche spel te beoor- deelen hebben, dan kunnen we niets anders dan getuigen, dat het Nederlandsche elftal op een zeer goeden wedstryd kan terugzien. Er werd in de eerste plaats door allen zeer hard gewerkt. Startte onze ploeg met den vasten wil om in geen geval te verliezen, meer en meer veran derde zulks in een ontembaren wil om te zege vieren en het resultaat stelde niet teleur. Al stond deze wedstryd in geen enkel opzicht boven het normale peil van hetgeen men van een lan- denwedstrycl mag eischen, hy liet niettemin een goeden indruk achter. Gaa.n we de spelers stuk voor stuk na, dan beginnen we met onzen doelverdediger-aanvoer- der. Van der Meulen had verschillende moeilyke situaties te behandelen en was hierin zoo goed als zonder fouten, behalve in het eerste kwartier, toen door hem een paar rare glippertjes werden gemaakt, die gelukkig geen\ nadeelige gevolgen hadden. Voor de rest van den" kamp heeft hy zyn doel kordaat verdedigd. Van de backs was van Run de beste, wnarschjjnlyk tevens de beste speler van het elftal en van het veld. Hy greep steeds energiek en zonder dralen in en had het Deensche spel direct volkomen in de gaten. Zijn partner Weber moge misschien wat minder routine hebben over de wyze waarop deze flink- gebouwde 18-jarige jongeling hier debuteerde, hebben wy niets dan lof. In den beginne moest hij nog wat wennen, maar plankenkoorts kende hy in het geheel niet en we kunnen wel aan nemen, dat hy een langdurige internationale toe komst tegemoet gaat. In de middenlinie viel Anderiesen weinig op. Het kwik-druppelige Deensche spel was hem blykbaar te machtig, al had hy inderdaad een betere tweede helft. De beide vleugel-halfs van Heel en Paauwe voldeden zeer wel, zonder tot vroeger bereikte hoogte te komen, doch gedeeltelyk zal dit zyn oorzaak hebben in het tekort komen van Anderiesen. Het valt echter niet te ontkennen, dat hun twee ledige taak, aanvallen en verdedigen in dezen wedstryd tegenover het Deensche elftal, een zeer zware was. De aanval heeft uitstekend gespeeld. Lagendaal moge door zyn lengte en soepelheid soms te kort schieten, hy is toch een middenvoor van zeer byzondere klasse, een kerel, die een kans voelt aankomen en hem weet te benutten eveneens. De Xerxes-man heeft heden buiten gewoon goed gespeeld en was een permanent gevaar voor de tegenparty. De vleugel Wels— Adam was al zeer actief, Adam altyd onbereken baar in zyn wendingen, Wels daarentegen het summum van accuratesse, een speler, die geen fout gemaakt heeft. Aan den linkervleugel had v. d. Broek veel pech met schieten, want een paar keer kwamen knallen van zjjn voet tegen Deensche spelers aan, maar hy heeft niettemin ook goed gespeeld. Van Nellen was als steeds gevaarlijk, maar heeft in dezen wedstryd veel te weinig te doen gehad om zyn capaciteiten te kunnen toonen. By de Denen was Joergensen de beste man in den aanval. De middellinie vormde een uit stekende ruggegraat, de backs waren echter aan- merkelyk minder. Het was duidelyk te zien, dat de Denen, die veel ouder zyn dan onze spelers, hun meerdere routine vóór hadden, doch hun snelheid tegen. De scheidsrechter heeft lm groszen und ganzen voldaan. Alleen het Nederlandsche doelpunt dat hy annuleerde was volkomen geldig, welke mee ning ook gedeeld werd door de Deensche spelers en officials. Thans is het ys gebroken, een verdiende zege in Kopenhagen is een roemrijk feit. Laten wy van harte hopen, dat op den thans ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Zooals te verwachten was heeft Go Ahead op eigen veld een overwinning op de Noordelijke kampioenen weten te behalen. Hadden de Deven- tenaren tegen Ajax onlangs te Deventer een beter resultaat verdiend dan eer 5—2 nederlaag, thans was het omgekeerde het geval. De cyfers 5—1 geven in geenen deele de verhouding weer. De stand is nu een. e w stei. ven om toeln e-m Ajax 8 5 2 1 12 29-15 1 50 Ft-jjenoord 5 3 1 1 7 00 1 <N 1.40 P.S.V. 7 4 0 3 8 20-14 1.14 Go-Ahead 6 1 1 4 3 12-18 0.50 Velocitas 6 0 2 4 2 6-24 0.33 eé Feijenoord j Go-A head Velocitas Ajax 2 2 2 0 4-2 7-0 Feijenoord 5 2 2-1 2 0 2-5 0-2 5-1 P S. V. 2 5 3-1 5-2 5-0 Velocitas 2-2 3-3 Go AheadVelocitas 51. De Go Ahead-ploeg was geheel gewyzigd. Jan oe Kreek, die de laatste wedstryden er totaal uit was, was verhuisd naar de achterhoede, waar hjj de rechtsbackplaats bezette. Over het geheel deed hjj daar weinig opvallend werk, hoewel hij voor rust eenige malen door fraai kopwerk de Velocitas-aanvallen onderbrak. In de middenlinie was Remeyer, die geblesseerd is, vervangen door Jansen, die voldoende was zonder meer. Ook de voorhoede was geheel veranderd. Op de midvoor- plaats stond Matena, terwijl Goldenbelt rechts buiten speelde. Vooral de laatste was uitstekend. Zijn voorzetten leverden herhaaldelijk gevaar op voor het Velocitasdoel. Jammer was het daarom, dat het middentrio van de geboden kansen niet wist te profiteeren. Bjj Velocitas was de rechtsbuiten Meulema de beste en hjj bracht eenige malen verwarring in de Go Ahead-achterhoede door zjjn snelle rennen. Go Ahead is aanvankelijk het meest in den aan val, doch het samenspel wordt zeer ver doorge voerd, terwijl de schoten tenslotte te slecht ge richt zijn om ernstig gevaar op te leveren. Dan komt Velocitas er beter in, en eenige gevaarlijke aanvallen, meestal opgezet via Meulema, volgen. Ook by de gasten hapert het in de voorhoede, zoodat Halle slechts enkele malen handelend moet optreden. Tweemaal echter denken we reeds dat Velocitas de leiding zal nemen, wanneer Bonsema en Heideveld alleen voor doel staan, doch beide malen helpt de lat den Deventenaren een handje. Na de hervatting is Go Ahead het eerst in den aanval en wanneer Knol over den bal maait, heeft Matena weinig moeite het eerste punt te maken. Nauwelijks twee minuten later krijgt De Vries den ba.1 in duidelijke buitenspelpositie toe gespeeld. Hy rent echter door en met een hard sehot in den hoek brengt hy den stand op 20. De Velocitas-achterhoede is blykbaar verrast en eveh later vergroot Matena met een kopbal den voorsprong. Een hard schot van Goldenbelt slaat d« keeper de lucht in, doen door het effect draait ae bal in het doel. Kort daarop brengt Theo de Kreek by een Go Ahead-doorbraak met een hard schot Isn stand op 50. Dan werkt Velocitas zich los, mede doordat de Deventenaren het blykbaar nu welletje vinden en Bonsema redt in buitenspelpositie de eer der Groningers. Kort voor het einde wordt Meulema vervangen door Bolwyn. Leo Halle moet nog eenige malen ingrypen, doch tot doelpunten komt het niet meer, zoodat Go Ahead haar eerste overwinning heeft behaald. Robur blijft in de eerste klasse. 't Was gisteren feest in Apeldoorn, want Robur et Velocitas slaagde erin met 21 over N.E.CJ. te zegevieren. Een uitslag, dien men tot eenigen tyd na de rust nog niet had durven verhopen, want de Nymegenaars stonden met 10 voor en had den langen tyd het beste van 't spel. De eindstand is nu: Rober et Vel. 4 3 1 0 7 11— 4 1.75 Rigtersbleek 4 2 1 1 5 8— 7 1.25 N. E. C. 4 0 0 4 0 7—15 0.— Bleijerheide ongeslagen. Do kleine kans van Wilhelmina is verkeken. Bleyerheide heeft kans gezien op eigen terrein met oneven goal van Wilhelmina te winnen, waardoor Bleyerheide ongeslagen de eerste klasse heeft bereikt. Hier is de eindstand: Bleijerheide 6 5 1 0 11 17— 6 1.83 Wilhelmina 6 3 1 2 7 9— 6 1.16 Dongen 6 2 1 3 5 17—12 0.83 Roermond 6 0 15 1 6—14 0.16 I I' Internationaal. DenemarkenNederland 02. Kampioenschap van Nederland. Go AheadVelocitas 5—1. Afdeeling I. Promotie 3e klasseHoliandiaDe Kennemers 4—3, H. V. C.—B. F. C. 0—3; Promotie 4e klasse: D. J. K.E. V. C. 3—1. Afdeeling II. Promotie 3e klasse: S. W. V.O. N. A. 12. 4e klasse D. Devente 4e klassi D; S. x. O. D.S. M. V. 42. Reserve 3e klasse B; Transvalia 2V. F. C. 2 3—2, H. D. S. 2—De Hollandiaan 2 44. Reserve 3e klasse D: Coal 2Vriendenschaar 3 07. Afdeeling III. Promotie 2e klasse: N. E. C.Robur et Vel. 1-2. Promotie 4e klasse: E. S. C. A.Doesburg 21. Afdeeling IV. Promotie 2e klasseBleyerheideWilhelmina 1—0, DongenRoermond 71. Promotie 3e klasseAllianceTerneuzen 43. 3e klasse: R. W. B.— Sportver. 1920 2—2. Haarlem wint verdiend met 3 1. Gi -rer.middag werd op het versierde Union- veid de eerste ronde van den nterdiocesanen Mis siewedstryd 's-Hertogenbosch—Haarlem gespeeld. Het Nymeegsche Missie Comité had de wedstry- den uitstekend voorbereid en mocht zich verheu gen in de daadwerkelyke sympathie van vele Mymeegsche geestelyke en 'burgerlyke autori teiten. De Beschermheer van dezen Missiewed- stryd, Z. I* Exc. Mgr. M. Meulenberg (Montfor- taan) B;s3chop van HolAr, Apostolisch Vicaris van IJsland, ga- door zyn aanwezigheid nog meer luister an dit sportfestyn. Om 1 uur kwam Mgr. aan het Vctoria Hotel te Nymegen, waar de be- stuursledei van de R. K. F. en de Diocesane Bonden en de spelers byeen waren. Hier werden de eiders van de Organisatie aan Z. H. Exc. voorgesteld c:i sprak de heer P. v. d. Heyden, de pas geïnstalleerde voorzitter van de R. K. F., woorden van dank en waardeering Na deze sym pathieke huldiging reed Mgr. met de R. K. F. en Diocesane Bondsofficials in auto's naar het Keizer Karelplein, waar hjj namens de R. K. F. van Diocesane voetbalbonden een krans legde voor het standbeeld va Mgr. F. Hamer, die door Mgr. worn gehuldigd als een offeraar voor zyn beginselen en een martelaar voor zyn geloof. Vervolgens reed de lange stoet door de stad naar het Hunerpark, waar de groep hoornblazers en Trots alle waarschuwingen waagde Adam te Kopenhagen een greep naar de ver' boden vrucht. trommelaars, die voor het Cansiusmonument waren opgesteld, het eeresaluut deden hooren, toen de gasten he park binnenreden. Ook hier hield Z. H. Exc. Mgr. Meulenberg een korte toespraak. Dan bewoog zich de stoet door Nymegen's buitenvyken naar het Unionveld op „Groene- woud", waar goed half drie de Missiewedstryd 's-HertogenboschHaarlem gespeeld werd. De spelers van den Bosschen Bond in witte broek en groenblauwe kleur en de Haarlemmers in rood shirt en zwarte broek, betraden het veld door een haag van Katholieke verkenners en Union-.: mores. De aftrap voor den wedstryd werd gedaan door Mgr. Meulenberg. Het veld werd omzoomd door by na twee duizend toeschouwers. Toen scheidsrechter Starren de beide teams in het veld Poot, bleek de opstelling als volgt Den Bosch: Colen (M.U.L.O.) Mustert v. Laarhoven, (R.K.T.V.V.) (M.U.L.O.) Filippini (Kolping) Mauritz (R.K.T.V.V.) v. Lieshout Elands. (Kolping) (Brabantia) v. Eekeren, Somers, (M.U.L.O.) (R.K.T.V.V.) Jongbloets, de Kok, (R.K.T.V.V.) (R.K.T.V.V.) Kortman, (Leonidas) C. Alsemgeest, (D.H.L.) de Jong (De Meer) Wvbenga. (V.V.Z.) Oostermeyer (V.I.C.) Vervloet, v, Lingen, Kramer (D.H.L.) (Excelsior) (T.Y.B.B.) v. d. Kley (L. en S.) Haarlem: Strieder (Leonidas). W. Alsemgeest. (D.H.L.) Haarlem, dat den toss won. deed de eerste aan vallen en toonde al terstond meer techniek te hebben, de i de Bosschenaren, wier Tilburgsch voortrio te langzaam en te weinig combinatie vermogen toonde om eenig succes te kunnen boe ken De eerste aanvallen van Haarlem werden vooral door Mustert onderschept. Dan kwam Den Bosch eenige malen opzetten en loste van Dieshout het eerste evaarlyke schot, dat door Alsemgeest werd gehouden. Haarlem ontwikkelde dan for- scher en doortastender spel en heel lang duurde het niet of Martin scoorde op onhoudbare wyze (10). Den Bosch -ïerstelde zich, maar strandde voortduren-, op de stevig spelende backs van Haarlem. De zon en de indringende warmte deden zich gewelc .g gevoelen, er kwam een zekere loom heid over het spel, de combinatie ging er uit en individueel werk met soms aardige trucjes leidden op den duur tot een tamelyk eentonig spel. Den Bosch was nu niet de mindere, maar wist het toch niet tot een doelpunt te brengen en verdiend succes kwam aan den Haarlemschen kant, toen Kortman prachtig voorzette en Oostermeyer on houdbaar inschoot (2—0). In de tweede speelhelft was de ver-ooning niet veel beter. Voor v. d. Kley en Strieder kon het Tiiburgsche trio weinig be reiken, terwyl de Kolping vleugelspelers te weinig positieve voorzetten deden om betere kansen te openen. Colen hield eenige gevaarlyke schoten, toen opeens de Bossche voorhoede kranig combi- nearde, zich een spelkans opende en een freekick kreeg toegewezen by 't strafschopgebied./ Jong bloets plaatste heel vernuftig naar de Kok, die dit maal snel en resoluut inschoot (21). De Bossche ploeg bracht nu wat meer leven in den wedstryd en dr-i nu inderdaad eenige snelle en doortastende aanvallen, welke echter zelden met een scherp schot besloten werden. Haarlem, dat zich nog niet safe achtte, zette nu meer kracht achter haar aanvallen, forceerde eenige schermutselingen en het was opnieuw Martin, die op een gegeven oogenblik raak inschoot (3—1). En het dreigde 41 te worden, toen Oostermeyer snel door alles heen vloog en vlak voor doel naar Wybinga plaatste, die jammerlyk naast schot. Het. spelpeil zakte nog meer, de spelers werden langzaa.m en loom en het even oplaaiende, interessante open spel, dat den Bosschen aanval nog eenige minuten interessant gemaakt had, verslapte weder tot een saai eentonig getrap. Haarlem toonde zich ver moeid en forceerde nog een schermutseling, waar by een der Bossche backs hands maakte in het strafschopgebied. Starren kende een penalty toe en Kortman permitteerde zich de weelde den bal hoog over te schieten. Dat was vrywel het slot ven den na. rust tegenvallenden wedstryd, welke door Haarlem verdiend gewonnen werd. Na afloop werd een gemeenschappelyke maaltyd gehouden in hotel Victoria, waaraan ook Mgr. ivicuienborg aanzat. TWEEDE KLASSE F Excelsior 2 kampioen Door deze overwinning is het de zwart-wit- ten gelukt beslag te leggen op de kampioens titel met minimaal verschil met Celeir. Leoni das speelt met de orkaan in den rug en is doorioopeud sterker. Evenwel neemt Excelsior voor rust de leiding door C. Ruts. In de tweede helft wegen de partijen tegen elkaar op. Van beide kanten wordt vinnig gestreden. Tot kort voor helt eimde blijft de stand onveranderd. Dan krijgt de Exoetoior-rocht&budtön het op z'n heupen, 'n scherpe voorzet van Links jaagt hij in de touwen. Kort hierop - brengt H. Ver- minmiclhlt den stand op 3—0. Uit een snellen aanval doelpunt Leonidas door haar spil te gen. Tenslotte brengt A. v. Slobbe den stamd op 41. Velox—S.G.V. 1—1 S. G. V. is gesteund dooir den wind dn heit offensief. Haar talrijke aanvallen leveren geen succes. ImltegendeieJ is het Velox dat de leiding neemt door haair linksbinnen. S. G. V. blijft aanvallen en ten slotte gelukt het haar gelijk te maken. Met gelijken tftand gaat de rust. Na de thee krijgt S. G. V. de meeste sco- ringkansen die alle onbenut blijven, DERDE KLASSE H Leonidas 4Spartaan 3 16 De destijds gestaakte ontmoeting werd nn uitgespeeld ofschoon de zwartjes reeds voor stonden wisten zij hun voorsprong diamig te vergrooten door meft niet minder diain 61 te zegevieren. M. S. B. I—T. O. G. II 2—1. Deze wedstrijd ging om de le en 2e prijs van de Duivemserie van 1930. M. S. B. koimt unlet 9 man, onder wie nog 6 invallers, in het veld. Direct na den aftrap zit T. O. G. er goed op, maar de verdediging van M. S. B. da op (haar post. M. S. B. komit voor de rust gemakkelijk aan een ddelpuint, als bij een der aanvallen van de dagbladmenschen een voorzet van rechts, door een der backs in eigen doel wordt gekopt (10). Dan komen de Ber- kelanannen geweldig opzetten, maar een schut ter missen ze. Na de rust zit M. S. B. er goed op, maar de T. O. G.-vardediigilmg weet van geen wijken. Nu krijgt T. O. G. bet beste spel In honden, maar de verdediging van de M. S. B. keert al les. De oranjemannen werken geweldig en hun werken wordt dan ook beloond, daar de mud- voor een mooi doelpunt weet te maken (20). Dan is het mat M. S. B. gedaan en aanval op aanval volgen, uit één der aanvallen weten de BarkelmensOhen te doelpunten. Als scheids rechter Nederhand ten slotte het einde aan kondigt, heeft M. S. B. een zware zege be-, baald ©n zoodoende de le prijs gewonnen. MissiewedstrydDen BoschHaarlem 1-3. Promotie en degradatie: B: BrabantiaU. Vj V. 1—1. D. H. V. B. 2e klas: Excelsior 2Leonidas 3 41; Velox—» b'. G. V. 1—1. 4e kl.Leonidas 4Spartaan 3 16. OVERZICHT Een oefenwedstrijd van de bondsploeg Hst bondselftal heeft te Maassluis een goeden oefenwedstrijd gespeeld tegen het Maassluische elftai, dat hoofdzakelijk bestond uit spelers van V.D.L., aangevuld melt enkele krachten van Maas. Het R.V.B.-elftal telde twee invallers voor de spelers van F.S.V., t.w. van der Molen en Dries, die verhinderd waren en vervangen werden door Hamer uit Feijenoord en de Win ter van Zaoth. Het veld, dat pas gemaaid was, was zeer glad, en daar bet terrein bovendien nogal ongelijk was, maakte den bal en toe de gekst© capriolen. Hierdoor leed het spel aanvankelijk bedenkelijk en het duurde vrij geruime® tijd eer de spelers zich hadden aangepast. De achter hoede van de R.V.B.'ers kreeg het in het begin hard te verantwoorden, maar de linksaehter- speler van der Heuvel weerde zich geducht en bleek zijn plaats ten voile waard. Geleldelij kaan komen de R.V.B.'ers eveneens in het offensief en over het geheel genomen komt er meer teekening In den strijd. De Maasslulssche aanvallen zijn talrijker, maar die van de R. V. B.'ers zijn toch ook niet van gevaar ontbloot. Beide doelen vorkeeren in gevaar, maar noch Smoor bij Maassluis, noch Luyk zijn voor- loopig te passeeren. Na een half uur geiukt het vau Straten evenwel van een geboden kans ge bruik te maken door den hal in de touwen te jagen, zooda tMaassluis met 10 leidt. Dezelfde speler had daarvoor eenige opgelegde kansen gemist. Zonder dat de R.V.B.'ers tot doelpun ten kunnen komengaat de rust met een ver diende voorsprong van 10 voor Maassluis. Na de pauze was de wedstrijd het aankijken ten volle waard. De hinderlijke zon was ver dwenen en bovendien was het frisseher gewor den, hetgeen voor de spelers ook aangenamer .was. Als Nou wens aan zijn doorloopende be waking weet te ontsnappen, lost hij van de rechtsbuitenplaafs af een keurig schot, waar naar Smoor tevergeefs grijpt, zoodat de Mand gelijk is. De strijd blijft gelijk opgaan, hetgeen niet wegneemt, dat Maassluis na een fraaie#

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 11