R. K. DUITSCHLAND—R. K. NEDERLAND K. N. V. B. h. c. c. i—h. c. c. n. DE R. K. F. WINT MET 3—2. Een goede, met geestdrift gespeelde wedstrijd. De tweede helft. Spel en speler?. EERSTE KLASSE A. RJLF. EERSTE KLASSE A. doelp. gesp. gew. gel. verb pnt. voor tesr. gem punten in mindering. CaesarO. V. C. 32. De doelverdediger van Feijenoord in actie tegen Go Ahead. DE UITSLAGEN. R. V. B. ELFTAL. WIENER SPORTCLUB. NED. CRICKET-ELFTAL Het elftal van Ajax, dat gisteren het voetbalkampioenschap van Nederland ivon AJAX KAMPIOEN VAN NEDERLAND Feijenoord in Deventer door Go Ahead verslagen. Ajax Feijenoord Go-Ahead P S.V. Velocitas 5 2 2-5 2-5 o 0 t> cd en' 5-2 NOORWEGEN—DUITSCHLAND. PROMOTIE EN DEGRADATIE. XerxesFortuna 72. DE UITSLAGEN. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. De wedstrijd tegen M. F. North's XI te Amsterdam. VOOR 100 RUNS AAN DEN KANT. DE WEDSTRIJDEN. De wedstrijd eindigde in een draw. H. D. V. S—A. C. C. Gewonnen door H. D. V. S. met 129 runs op de eerste innings. ROOD EN WIT. VERDERE UITSLAGEN. Een moment uit den wedstrijd, dien het Nederlandsche cricketteam gisteren te Amsterdam speelde tegen Mr. Northy's XI» Een run van Glerum (rechts) en Janrdnh. De tiende wedstrijd tusschen de vertegenwoor digende ploegen van de R. K. Federatie en de Deutsche Jugend Kraft heeft gisteren in Wup- pertal een overwinning voor de Nederlanders I opgeleverd. Het dient gezegd, dat de meerderheid der gasten miniem was, zoo er van eenig over wicht kan worden gesproken. De gelukkigste, maar toch ook niet zwakkere party behaalde de zege. Om half 1 Zondagmiddag waren de Nederlan ders met den D-trein aangekomen. Op het Stationsplein, bevlagd met D.J.K.-wimpels, waren eenige D.J.K.-leiders ter verwelkoming aanwe zig. In het Trieret hotel werd geluncht en gerust en tegen drieën reed men naar het stadion. De belangstelling was voor een Hollandschen R. K. F. indruk overweldigend. In tegenwoordigheid van ruim 20.000 toeschou wers werd de wedstryd gespeeld. Prompt op tyd kwam het R. K. F.-elftal bin nen, terwyl de muziek het Wilhelmus speelde. Daarna kwamen de Duitschers, de muziek hief het Deutschland über alles aan en heel het sta dion zong mee. Na de noodige kieken werd getost door Dr. Bauwens uit Keulen. De heer Burger sprak de spelers toe en de aanvoerder van het Duitsche elftal reikte aan den Nederlandschen aanvoerder, Jos. v. Laarho ven, een wimpel over in Duitsche en Nederland- sche kleuren. De heer F. v. d. Heyden, R. K. F.- voorzitter, sprak daarop eenige hartelyke woor den van dank. Nederland trapte af en valt het eerst aan; de eerste attaques van ons beteekenen weinig. Dan komt de D.J.K. los. Koll leidt eenige hevige aan vallen maar van Laarhoven redt. De gastheeren komen dadelyk terug, onze verdediging weifelt en daar vliegt een fel schot van Bickei tegen den paal. De Duitsche aanval is veel gevaarlijker dan de onze, terwyl bovendien de D.J.K.-verde diging beter en forscher is in haar optreden. Da Duitschers beheerschen voorloopig het spel maar begaan de fout den bal te hoog te spelen en hooge schoten te lossen, waarmede Alsem- geest geen moeite heeft. Dan strandt een Neder- landsche aanval van Kortman op buitenspel, De groenwitten zetten terstond door en forceeren een hoekschop, welke een gevaarlijke scrimmage doet ontstaan voor ons doel. Koll weifelt even en v. d. Kley redt. Even blijft het spel in het midden en dan plots een uitval de.r Nederlanders, Jongbloets dribbelt door de verdediging heen en lost een scherp schot dat door Weidenbacker ge keerd wordt. D.J.K. blyft toch hetgevaarlijkst en werkt de aanvallen beter af, doch de Duit schers missen een zuiver schot. Juist in de periode van Duitsch overwicht, als Bickei tweemaal overgeschoten heeft, vajt onver wacht een Nederlandsch doelpunt als Alsemgeest en Jongbloets samen door de Duitsche verdedi ging snellen en de Delftenaar onhoudbaar in schiet 1—0. Er zjjn nu 20 minuten gespeeld. De onzen worden nu gevaarlijker. Oostermeyer schept twee goede kansen en schiet eens scherp over. Oostermeyer combineert goed, houdt den bal laag en passeert uitstekend naar Jongbloets, die alleen voor doel staande, juist naast trapt. De Duitschers verdedigen zich stug en vallen feller aan. Bickei en Koll schieten telkens te hoog of ondervinden dat van Laarhoven en v. d. Kleij op hun post staan. Thans is Nederland zelfs ge vaarlijker in den aanval en onze halflinia steunt nu beter terwyl de aanval zbkerder wordt en her- haaldelyk na goede voorzetten van Kortman en Lemmens goed opzet. Toch blyft D.J.K. voortdu rend dreigen door snelle uitvallen, welke niets opleveren door te hoog schieten. Zoo schoot Koll reeds tienmaal een meter te hoog. Het succes voor de Duitschers blyft beperkt tot het forcoe- ren van hoekschoppen welke ook improductief blyven terwyl Alsemgeest bovendien meer dan eens op 't kantje af redden kan by felle lage schoten van Jobst, die beter richt dan Bickei en Koll. Eenige minuten voor rust krygt Nederland loon voor hard en doortastend werken, als Oos termeyer den bal vry maakt, scherp plaats naar Lemmens, die een boogbal voorzet, welken door Jongbloets over den uitgeloopen doelverdediger heen wordt getrapt (20). Eene minuut daarna fluit Bauwens rusten. Na een onzeker begin, vooral van onze verde diging welke te weinig steun gaf aan onze voor hoede, kwam er in den loop van het eerste half uur meer samenspel in onze ploeg welke dit voordeel boven de Duitschers had, dat zy betere schutters telde in Jongbloets en Alsemgeest. De Duitsche ploeg als geheel was eerder sterker dan de onze, maar had pech door onfortuinlyk schie ten van Koll en Bickei, die maar niet de zuivere hoogte konden krijgen. Jobst was de eenige zui vere schutter en de Duitsche elftalcommissie plaatste in de tweede speelhelft Jobst midvoor en Koll linksbuiten. Na rust pakt de D. J. K. pittig aan en speelt vlugger dan de onzen, die een tempo achterbly- ven. De eerste aanvallen zyn dan ook alle ge richt op het Nederlandsche doel en er worden binnen minimum van tyd twee hoekschoppen ge forceerd, welke uiterst gevaarlyke momenten voor ons doel brengen. Het spel wordt steeds vlugger, de Duitschers overheerschen en geregeld komen ze goed com bineerend opzetten. Jobst schiet naast en Bickei kanjert tegen den paal. Wanneer Muller dan prachtig voorzet, heeft Bickei den bal slechts voor het inzetten, maar nu loopt Koll hem in den weg. Nederland had hier weer geluk. De onzen worden gedwongen In verdedigende positie te blyven en komen in deze periode slechts zelden over de helft van het veld tenzy by eenige wei nig beteekenende uitvallen. De D. J. K. blijft sterker maar schiet niet beter. Er zyn tien mi nuten gespeeld als Ruppert opnieuw een snellen aanval leidt, Jobst krygt het leder, onze verde diging faalt even en Blckel schiet onhoudbaar in den hoek (12). Een onbeschryflyk gejuich gaat op, de D. J. K. spelers worden steeds vuriger. Dan leidt Kort man eenige uitvallen maar Weidenbacher is tel kens zeker van zyn zaak en redt schitterend. De Duitschers verslappen even en de geel-witten, op verademing gekomen, herstellen het evenwicht. Dang duurt dit niet. 'D. J. K. zet weer fikscher door en dringt onze halflinle in de verdediging terug. De druk op ons doel wordt steeds grooter en in de benauwenis speelt van Daarhoven terug op den keeper, die den bal gelukkig houdt. J. van Laarhoven maakt dan tweemaal hands by het strafschopgebied; dr. Bauwens ziet er een van, maar Jobst schiet over. Dan breekt Holland even door. Alsemgeest haalt om naar Oostermeyer, die rakelings naast schiet. Dan dringt Jobst met Ruppert door alles been, Jobst maakt den bal vry, komt achter de verdediging en geeft een zacht rollertje, waarmede Alsemgeest geen moeite heeft. Dan volgt weer een der onverwachte Ne derlandsche uitvallen. Alsemgeest leidt, Pathe komt te vallen, de keeper grypt mis, een scrim mage ontstaat en Jongbloets profiteert van het geval en scoort (31). Het laatste kwartier is Nederland weer op dreef, maar spannen ook de Duitschers zich nog meer In. Het wordt een spannende kamp gedu rende de laatste minuten, waarin van de afge matte verdediging het uiterste wordt gevraagd. Aan weerskanten kan nog een doelpunt vallen, wie maar het gelukkigste schiet. En dat ls ln dit geval Bickei, die eindelyk by zjjn gevaarlyk schot de juiste hoogte treft (3—2). Nederland doorstaat voor de rest uitmuntend den Duitschen drang om gelyk te maken. Het was een wedstryd van wisselende kansen, waarvan Nederland relatief veel meer wist te profiteeren dan Duitsehland. De D. J. K. leed aan de oude kwaal: in het veld uitstekend maar voor doel te onbeheerscht om de finishing touch naar behooren te geven. Sohutters als Koll en Bicker hadden wel een hard schot maar zochten het doel telkens te hoog. Ze schoten tweemaal zooveel als de onzen, maar waren kwalitatief in de minderheid. Én juist door dat verschil kan de Duitsche nederlaag verklaard worden. Het Duitsche samenspel was beter dan van ons. En Jobst bleek na rust nog steeds de beste Duit sche midvoor. De Duitsche verdediging was èn resoluut èn forsch. Keeper Breidenbacher deed zyn taak met breeder gebaar dan zijn collega Alsemgeest, die het Nederlandsche doel prachtig verdedigd heeft. Van onze verdediging was van de Kley de vlugste en den meest resolute. Jos van Laarho ven bleek weer de geroutineerde tacticus, die ln momenten dat het spant, soms gevaarlyk kan doen. Onze halflinie heeft een belangryke rol gespeeld ln dezen wedstrijd. Jos. van Eeckeren voldeed als centerhalf beter dan van Deun; Ka mer en Habets waren beter dan in Tilburg. Toch moeten zy zich nog meer toeleggen op steunen van hun voorhoede, een plicht waarin zy vaak te kort schoten. Van onze voorhoede waren Jong bloets, Lemmens de besten. De Limburger had aandeel in de voornaamste aanvallen. Alsemgeest is meer schutter dan midvoor. Kortman was niet onverdlenstelyk en Oostmeyer had sublieme In vallen, maar ook vaak verkeerds uitvallen. Als geheel was Onze voorhoede de mindere van de Duitsche. De samenstelling van de elftallen was R. K. Duitsehland: doel: Weidenbacher (Ntirn berg); achter: Pathe (Altenessen) en Keiler (Freiburg); midden: Roppelt (NUrnberg), Breuer (Düsseldorf) en Keppeler (NUrnberg)voorJobst en Blckel (NUrnberg), Koll (Duisburg), Ruppert (NUrnberg), en Muller (Freiburg), R. K. Nederland: doel; Alsemgeest (D. H. L.); achter: J. v. d. Kiev (L. en S en Jos. v. Laar hoven (M. U. L. O.)'; midden: ft. Kamer (T. IJ. B. B.), Jos. van Eekeren (M. U. L. O.) en J. Habet3, voor: N. Lemmena (Caesar). F. Oostermeyer (V. I. C.), A. Jongbloets (R. K. T. V. V.), C. Al semgeest (D. H. L. en O. Kortman (Leonidas), De eerste klasse-competitie is gisteren ook be ëindigd in de uitgebreide Zuld-Limburgsche af- deeltng. Caesar won in Beek met 32 van O.V.C. De Beekenaren hebben hiermee hun programma afgespeeld zonder te zyn verslagen. De stand waarby het resultaat van den wedstryd Volharding—O.V.C. niet ls verwerkt daar de scheidsrechter by een 90 voorsprong voor Grevenbicht den kamp Het staken daar de tegenparty 16 minuten voor het einde geen 8 spe lers meer in het veld had ls nu: Caesar 22 19 8 41 87-24 1.86 Valkenburg 22 12 2 8 26 48-41 1.18 Sitt Rovs 22 11 2 9 24 40—44 1.09 R.K.V.V.L. 22 9 4 9 22 48-40 1 Marsana 29 9 4 9 22 50-45 1.- Chèvremont 22 9 8 10 91 37-44 0.95 Kimbria 22 8 4 10 20 49—61 0.90 Helios 22 8 3 11 19 49—45 0.86 V. V. H. 22 7 4 11 18 44—59 0.82 R.K.O.N.S. 22 7 8 12 17 29-44 077 Grevenbicht* 21 8 1 12 15 44-54 0.71 O. V. C. 21 6 3 12 16 33-56 0.71 De Limburgsche kampioenen wisten ook In den laatsten competitle-wedstryd het ongeslagen re- cord te handhaven. Voor de rust gaf Caesar aan z'n gasten weinig kans. Wouters bezorgde den Beekenaren de leiding (1—0). Sleypen vergrootte den voorsprong (2—0), welke vervolgens door Wouters tot 3—0 werd opgevoerd, welk laatste doelpunt grootendeela voor rekening van den C. V. C.-keeper kwam. Na de rust hoekte de be zoekers succes uit een strafschop (31, terwyl juist voor het einde een elfmeterschop aan de gastheeren, die zich hun voorsprong bewust, wei nig meer inspanden, een tweede doelpunt kostte (S—2). Internationaal: R. K. DuitechlandR. K. - Ne derland 23. Kampioens-competitieNeoH.M.S. uitgesteld Promotie-competitie: U.V.V.Union 33; Bex meerGeel Zwart 36. Het R. V. B.-elftal, dat Zaterdag 11 Juli in de bondenwedstryden, die op het terrein van Feye- noord zullen worden gespeeld, zal uitkomen, als volgt samengesteld: van Luik (Feyenoord) doel; Gerritsen (V.N.D.) en v. d. Heuvel (Satur- nus), achter; Brugmans (Excelsior), Vogelenzang (H.G.S.), en Fontein (Luno) midden; Nouwens (D.E.Z.V.), da Wildt (Martinit), Bruikman (dIe.Z.V.), Dries (F.S.V. en de Winter (Zaoth) voor. Zaterdag speelde de Wiener Sportclub in Hil versum tegen 't Gooi en won met 64. Gisteren speelden de Oostenrijkers tegen Eind hoven en wonnen ze met 92. De beslissing is plotseling gevallen. Feyenoord moest de drie resteerende wedstryden tegen Go Ahead uit en thuis en tegen Velocitas uit winnen, om haar puntenaantal op te voeren boven de 12 waarmee Ajax eindigde. By een gelyk spel in een dezer drie ontmoetingen zou een beslis- singswedstryd tegen Ajax noodzakelyk zyn. Tegen de verwachting in heeft Feyenoord giste ren in Deventer gefaaid. Go Ahead won met 3—2, zoodat de Rotterdammers, wanneer ze de twee resteerende wedstryden winnen, ten hoogste 11 punten kunnen bereiken. Ajax heeft dus het kam pioenschap van Nederland binnen gekregen, waarmede we de Amsterdamsche club van harte feüciteeren. Voor de derde maal is Ajax nu kampioen van Nederland geworden en zeker heeft hier een club den hoogsten titel behaald, die reeds jaren mede aan de spits van het Nederlandsche toetbal staat. Ajax werd 18 Maart 1900 opgericht en speelt nu juist 30 jaren in den K. N. V. B. waarvan 13 jaren aan een stuk in de le klasse. Tevoren maakte Ajax ook al drie jaren deel uit van do Westelyke le klasse, doch dat hield toen geen stand en in 1913 degradeerde de Amsterdamsche club, die echter in 1914 aan haar groote bloei periode begon. De jaren 1917—1918 en 19181919 waren de groote gloriejaren toen Ajax ongesla gen en met een record-score landskampioene werd en een spel vertoonde dat vermoedelijk nóch te voren, nóch daarna geëvenaard is. Op die glorie- ryke jaren trad uit den aard der zaak wel een reactie ln, doch niettemin behoorde Ajax telken jare tot de sterksten en werd zy in 19201921, in 1926—1927, in 1928—1929 en in 1929—1930 Westelyk kampioen en thans weer nationaal kampioen. Ook in de minder sterke jaren ging er van het spel van Ajax in den regel een byzonder cachet uit. Het getuigde altyd van een uitstekende tech niek, een goede scholing en zooals de oud-voor zitter van den K. N. V. B., ir. J. W, Kips, het onlangs nog uitdr.ukte: „Ajax ontwikkelde steeds een sportieve vitaliteit van den eersten rang." Daarom is aldus de heer Kips terecht hel bestaan van- Ajax het geluk in het maatschappe lijk leven van een ontelbaar aantal Amsterdam mers, een geluk in het sportleven in Nederland. Ruim 125 malen was Ajax in een tydperk van 13 jaren in het Nederlandsch elftal vertegen woordigd. Als we de personalia memoreeren denken we aan de oprichters, aan vader Dadei aan wylen Stempel en aan Reeser. En dan passeeren Holst, de Pelsers, Egeman, Grootmeyer, de Schoevaarts, Oudheueden, Koolhaas en vele anderen de revue en eerst recht de spelers van het huidige le elftal van Kol, Jan de Boer en anderen. Ook trainer Reynolds, die weldra zyn vierde lustrum by Ajax herdenken gaat, komt een belangrijk aandeel in 'de glorie toe want deze voortreffelyke oraöh' droeg daartoe zeer veel "by. Ajax beleeft dit jaar wel in elk opzicht een kampioensjaar, daa rniet minder dan 8 elftallen van Ajax kam pioen zyn, waarby de elftallen IV. De gezamen- lyke elftallen scoorden byna 1000 doelpunten, waarvan het le elftal in de competitie- en de kampioenswedstryden 26 in totaal alleen reeds 104. Topscorer is van Reenen met 32 doel punten. Men heeft hier dus wel te doen met een kampioensclub in den waren zin des woords en de stroom van gelukwenschen, die gisteravond reeds uit het geheele land binnenkwam, bewyst wel, hoe Ajax zich in veler sympathie mag ver heugen. Er is gisteravond dat was tevoren besloten geen feest gevierd en zelfs geen gelegenheid tot huldigen gegeven. Doch misschien komt er op een der avonden van deze week nog een feest- wedstryd in het stadion waarna dan een kort uitstapje naar Zwitserland volgt met een of twee wedstryden tegen sterke Zwitsersche ploegen. Maar in intiemen kring is gisteren het heuglyke feit. natuurlyk wel herdacht en ook verder zal men zich wel niet tot de reeds genoemde festi viteiten beperken. j In elk geval zal ieder sportman ln Nederland gaarne erkennen dat de kampioensvlag thans uit waait by een vereenlging die deze vlag hoog zal ■weten te houden. gesp. gew. geL verL pnt. doelp gem Ajax 8 5 2 1 12 29-15 1.50 Feyenoord 6 3 1 2 7 14-11 1.16 P.S.V. 7 4 0 3 8 20-14 1.14 Go-Ahead 7 2 1 4 5 15-20 0.71 Velocitas 6 0 2 4 2 6-24 0.33 2-2 O O o Cu 2-2 8-2 3-1 M <1 <5 O 2-0 4-2 2-1 0-2 3-3 I - o _o Ti 7-0 2 0 5-1 5-0 Te Oslo is gisteren de landen voetbal-wedstryd NoorwegenDuitsehland gespeeld. De uitslag was 2—2. Ruststand 11. Woensdag had de Duit sche ploeg in Stockholm ook tegen Zweden ge lyk gespeeld en wel met 0—0» Go AheadFeijenoord 32. Go Ahead was over alle linies sterker. In de eerste plaats was de middenlinie van de thuis club in prima conditie en speciaal Jan Halle op de spllplaats kan op een uitstekenden wed stryd terugzien. Zyn aangeven was subliem en hy stak verre boven zijn Rotterdamschen col lega uit. In de achterhoede toonde Jan de Kreek, de oud-middenvoor, dat hij een goeden kyk heeft op het spel en op zjjn tegenwoordige plaats zal hy o.i. ongetwyfeld nog van zich doen spreken. Zyn rechterbuurman Brilleman liet fraaie staal tjes voetbal zien en zyn ingrypen en afnemen was prima. Van de Rotterdammers waren de backs onvol doende. Hun wegwerken liet alles te wenschen over, uitgekeken waar de bal terecht zou komen werd er zoo goed als nooit. Ook de middenlinie bleef beneden de verwachtingen, terwyl de voor hoede te lang talmde met schieten. Keeper Van Male treft weinig schuld. Even twee uur laat scheidsrechter v. d. Dun- gen beginnen. Feyenoord laat aanvankelyk aar dige staaltjes technisch voethal zien, doch wel dra hebben Jan Halle en de zynen het doorzien en dan is Go Ahead weldra in de meerderheid, doch even zoo vaak ontbreekt het beslissende schot. Na ongeveer een half uur geeft Jan Halle keurig door naar den linksbuiten De Vries, die even fraai voor doei plaatst, waarin Martin het leder opvangt, even doorloopt om daarna on houdbaar Van Male te passeeren (10). De vreug de voor de Deventenaren duurt echter niet lang. Wanneer de Go Ahead-achterhoede een fout maakt, is van Heel er vlug by en deponeert den bal achter Leo Halle (11). Met dezen stand gaat de rust in. Na de hervatting zet Go Ahead er evenals voor rust een snel tempo in en weldra dreigt weer gevaar voor de Rotterdammers. De Vries en Goldenbelt passeeren herhaaldelyk de Feyenoord-achterhoede, waartegenover echter ook de Deventer-verdediging eenige malen alle zeilen moet byzetten om doelpunten te voorko men. Wanneer van _Dyke het leder onvoldoende wegwerkt, bemachtigt de Vries den bal en met een afgemeten schot in den hoek schiet hjj onder de handen van den vallenden van Male in het net (2—1). Jansen heeft inmiddels een kniebles sure opgeloopen en is vervangen door Bos. Hier door krijgen de gasten eenige keeren gelegenheid het doe! der thuisclub gevaarlyk dicht te bena deren, doch het gevaar wordt telkens bezworen. Martin profiteert van een verkeerd teruggespeel- den bal en voor de derde maal heeft Van Male het nakyken (3—1). Kort voor het einde verkleint Duynhouwer den achterstand vla den paal en den rug van den'gevallen Leo Halle (3—2). Van Heel en B. Paauwe hebben een tydlang van plaats gewisseld, doch als blykt, dat hieruit geeu ver betering te verwachten is, herneemt Fejjenoord haar oude opstelling. Hoewel beide partyen bly ven spelen voor wat zy waard zjjn blyven ver dere doelpunten uit. Voor de promotie-competitie In afdseling II speelden Xerxes en Fortuna in Rotterdam. Xerxes zegevierde met niet minder dan 72 en staat nu gelyk in puntenaantal met Edo. De ontmoeting tusschen deze clubs in Haarlem moet dus de be slissing brengen. De stand is: Edo Xerxes Fortuna gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. 3 1 2 0 4 6—3 1.33 3 2 0 1 4 9—6 1.33 4 0 2 2 2 6—12 0.50 Het spel was geen oogenblik van dien aard dat men kon denken dat hier twee ploegen om het eerste klasseschap streden. De eenige beko ring was, te zien hoe de internationaal Lagen- daal speelde en een viertal doelpunten scoorde. De eerste aanvallen zyn voor Fortuna, doch reeds na 5 minuten scoort Frenk van Xerxes het eerste doelpunt. Twee minuten later loopt de Xerxes-doelman ontactisch uit, waarvan Hofman profiteert om het leer ln het verlaten doel te koppen (1I). Als de stryd twaalf minuten oud ls, schiet Lagendaal hard en laag in, v. d. Windt stopt het schot, doch het leer ontglipt hem en verdwynt in doel (2—1). Hierna is Xerxes voort durend in de meerderheid en na ruim een half uur vergroot Lagendaal den voorsprong met een hard en zuiver schot (31). Voor rust komt geen verandering meer in den stand. Als de tweede helft ongeveer vyf minuten oud is, heeft Xerxes haar voorsprong door toedoen van Lagendaal nogmaals vergroot (4—1). Direct daarop rent v. d, Voort door de slapspelende Xerxes-verdedi- ging en verkleint den voorsprong door een schui ver, waarby de keeper te laat uitvalt (42). De stryd blyft weinig aantrekkelyks bieden. Tien minuten voor het einde, als Xerxes een hoek schop heeft afgedwongen, wordt Lagendaal op het moment, dat hy het leer wil koppen, buiten gevecht gesteld, waarvoor een strafschop wordt toegekend, welken v. d. Broek in een doelpunt omzet (52). Lagendaal is direct weer van de party. Tegen het einde zorgt Frenk voor num mer zes, terwyl Lagendaal in de allerlaatste mi nuut nummer zeven op onberispelyke wyze in de touwen jaagt (7—2). Meerdere malen had de stryd een onaangenaam karakter, wat voor een deel te wyten was aan de slappe leiding van den scheidsrechter. Kampioenschap van Nederland. Go AheadFeyenoord 3—2. Afdeeling I. Promotie 3e klasse: Kinheim Hollandia 21 (onder protest). Promotie-degradatie. Afdeeling IIXerxes Fortuna 7—2. Promotie 3e klasseB. E. C.Hollandiaan 21 4e klasse: Siod—Ü.D.Ï. 4—2. Reserve 3e klasse: D.H.S. IIFeyenoord IV 2—1. Schiedamseh elftal—Bondselftal 1—1. lste klas B; HermandadZwart Wit 53. Beslissingswedstryden om een plaats in de eer ste kl.LunoD.D.C. 13; D.F.L.Dinduna 1—4. Reserve tweede klas B: Olivlo 2Hermandad 2 50 wegens niet opkomen; reserve vlerd eklas K: C.V.V.8Erasmus 3 13. Na hun nederlaag te Laren, werd van de En- gelschen verwacht, dat zy hun beste beentje voor zouden zetten om den zwakken Indruk, wel ken hun spel gemaakt had, uit te wisschen. Het moet ons echter van het hart, dat zy hierin, on danks het feit, dat zy de onzen voor 100 runs uitgooiden en aan het einde van dezen eersten dag een vry stevig leidende positie wisten te verkrijgen, allerminst geslaagd zyn. Rekening houdende met de hoedanigheid van het vertegen woordigende N. C. B. XI-tal, is do Engelsche combinatie in zyn geheel als zeer middelmatig te kwaiificeeren. Door verregaande tydvermorsing (te wyten aan een laat begin en overdreven langen lunch- en thee-tyd) werd slechts ongeveer 4% uur cricket gespeeld, ofschoon eerst om half zeven de bails werden opgeborgen. m Na het winnen van den toss stuurt aanvoerder Hamburger by twaalven A. Jannink en Wittebol naar de wickets. Reeds in den tweeden over van Napper wordt Wittebol (0) door Morkel in de slips gevangen. Met W. Glerum slaagt A. Jan nink er in door meer aanvallend spel het totaal vry snel op te voeren. Zelfs noodzaken zy (ie gasten in den aanval Morkel en Napper door Allcott en Dempster te vervangen- De lefthander Allcott (evenals Dempster een Nieuw-Zeelander) blykt met zijn snelle actie en uiterst vlug van de pitch opkomend de ballen het moeilykst te ba- spelen, terwyl Dompster daarentegen weinig ont zag inboezemt en spoedig door Bell gechangod wordt. Laatstgenoemde heeft het eerst succes wanneer hy in zyn derden over een appèl voor l.b.w. op Jannink toegewezen krygt. De Ensche- deër scoorde een goede 31 runs, ontsierd door een kans op het bowlen van Allcott met zyn totaal op 24 (255). Wanneer Glerum (17) in den eerst- volgenden óver van Allcott door Dempster is uitgevangen, hebben wy al het goede, wat de N. C, B.-ers ons in hun eerste innings hebben laten zien, genoten. Nog vóór 't noenmaal neemt Allcott de wickets van A. van Stuyvenberg (2) en M. Hartog (4), waarna met den stand 5 voor 67 om half twee gestopt wordt. Doordat Morkel, die na de hervatting weer den bal van Bell heeft overgenomen, iets meer snej" heid in zyn bowlen weet te brengen, staat hy Allcott met succes in den aanval ter zyde. La- bouchère (9) zet zyn been voor een bal van All cott (6 voor 76), waarna mr. Hamburger (6), A. Terwiel (2) en C. E. Alandt (9) in korten tyd allen slachtoffer van Morkel's bowlen worden (9—89). Wanneer het J. J. Grootmeyer en Grei- mering juist gelukt is de honderd op het bord te brengen, beëindigt Allcott de innings door den V. O. C.-er voor 5 te cleanenJ. J- Groot meyer bleef met 8 niet uit. Het fielden der Engelschen was goed; vooral twee éénhandsche catches van Napper in de slips verdienen vermelding. De volledige scores luiden als volgt: lste innings N.C.B. XI. A. Jannink l.b.w. R. M. Bell 31 W. Wittebol c. D. Morkel b. D. Napper 0 W. Glerum c. C. S. Dempster, b. C. Allcott 17 A. v. Stuyvenberg b. C. Allcott 2 M. Hartog c. D. Napper, b. C. Allcott 4 P. Labouchère l.b.w. C. Allcott 9 Mr. G. Hamburger b. D. Morkel 6 A. Terwiel c. D. Napper, b. D. Morkel 2 J. J. Grootmeyer not out 8 C. C. Alandt b. D. Morkel 9 Ph. Greimering b. C. Allcott 5 Extra's 7 100. D. P. B. Morkel 3 voor 30; D, D. Napper 1 voor 10; C. F. W. Allcott 5 voor 28; C. S. Demp ster 0 voor 12; R. M. Bell 1 voor 13. Om 3.45 openen de Engelschen hun innings, welke in den aanvang niets dan teleurstelling bracht. Blaxters (0) wordt reeds in den eersten over door Grootmeyer gebowld; Napper (5) gaat eveneens ln den eersten over van Terwiel l.b.w. en vervolgens wordt Morkel (10) op bowlen van Stuyvenberg, die Terwiel juist vervangen heeft, uitgevangen (3 voor 23). Het vry talrylce publiek kykt daarna met verlangen en vertrouwen uit naar het fraais, wat Dempster te genieten zal geven. Na enkele goede slagen, welke hem 6 runs opleverden, wordt „de Bradman van Nieuw - Zeeland" echter op een, weliswaar harden maar te hoogen, slag door Wittebol op bowlen van Grootmeyer uitgevangen (4 voor 30), Met zyn eersten bal na de thee neemt Grootmeyer ver volgens den off-stumpt van Allcott (l)'s wicket, waarna Henderson met zyn totaal op 11 een bal tegen het hoofd krygt en zich voorloopig terug moet trekken. Wanneer Maartensz (0) vervolgens op bowlen van Terwiel door Stuyvenberg is uit gevangen (6 voor 38), ziet het er naar uit dat de onzen, ondanks hun bescheiden totaal, toch nog de leiding op de eerste innings zullen be halen. Een plotselinge verslapping van den aan val, doet echter deze verwachting te niet gaan, terwyl ook de talryke veranderingen zonder suc ces blyven. Als om half zeven het spel gestaakt <feordt, hebben F. E. Brinckman (36) en S, Hill (37) (beiden niet uit) het totaal der N. C, B.-ers over schreden en den Engelschen met 17 runs de lei ding verschaft. Grootmeyer heeft tot nog toe 3 wickets voor 34 runs, Terwiel 2 voor 37 en A. van Stuyven berg 1 voor 19 genomen. Voor H. C. C. II, waarvan aanvoerder A. de Beus den toss won en verkoos te batten, gin gen lr. E. Neuerburg en L. Sodderland naar de mat. De aanval van het eerste was toevertrouwd aan R. Schill en mr. J. Koeleman. Eerstgenoem de boekte reeds in zyn tweede over succes, toen hy dr. Jansen in de gelegenheid stelde, zy het in zeer moeilyke positie, een schitterende vang op Sodderland te doen (1 voor 7) laatste man 2. De tweede scheiding, welke voor 20 de innings van Neuerburg deed beëindigen, kwam op een totaal van 50 runs, toen Bok als wicketkeeper op een Jjal van dr. Jansen een goeden vang deed. Met jhr. W. v. d. Bosch bracht Schill het totaal een heel stuk naar boven. Alle pogingen om door wisseling van bowlers succes te verkrygen strand den op het solide batten. Met de lunch was de stand 2 voor 121, Schill noteerde toen 60 en Jhr. W. v. d. Bosch 37 runs. By de hervatting gin gen R. Schill en mr. J. Koeleman weer bowlen waarby laatstgenoemde ln zyn tweede over dé scheiding wist te bewerken. A. Schill speelde een effectbal de Lficht in waarbij' dr. M. Jansen een prachtvang <yed en voor 61 de innings van Schill deed eindjgen. Schill noteerde o.m. zes vieren. Het totaal was tot 126 gestegen, zoodat het 3e wicket H. C. C. II 76 runs opbracht. Even ging het toen mis aangezien twee runs verder de ingekomen Bouwmeester voor 1 was verdwe nen, gevangen door H. v. Manen op het bowlen van mr. Koeleman. Jhr. W. v, d. Bosch kreeg hierna gezelschap van z|jn broeder en nu steeg de score met sprongen. Vooral jhr. W. v. d. Bosch zond eiken minder goeden bal voor vier weg en sloeg zelfs een zes op dr. Jansen die ln* middels weer was gaan bowlen en in zyn eerst» over vry duur was. Bok kreeg in dez~ period» gelegenheid jhr. W. v. d. Bosch te laten sneu velen doch hy liet den bal vallen, terwyl ln de volgende over Jhr. J. v. d. Bosch voor een vang gespaard bleef. Onder luid appiaus bracht kort hierna jhr. J. v. d. Bosch met een vier op mr. Koeleman de 200 op. Op 212 moest hy voor 24 het veld ruimen, gecleand door H. v. Manen. Jhr. W. v. d. Bosch naderde snel zyn century en slaagde er weldra in de 100 te bereiken. Hy Speei_ de toen even roekeloos en dr. Jansen smaakte het genoegen hem uit te vangen. Jhr. W. v. d. Bosch noteerde 103 runs, waarbij 14 vieren en een zes. A. de Beus die voor Jhr, J. v. d. Bosch op de mat was gekomen, kreeg nu gezelschap van J. v. d. Berg. Van 6 voor 217 werd het 7 voor 245 en was v. d. Berg voor 12 verdwenen, gebowld door H. van Manen. Toen even daarna E. Jansen by het runnen tyd te kort kwam, sloot aanvoerder de Beus, die op 15 not out bleef, de innings. Met inbegrip van 8 extra's was het totaal 248 runs geworden, waarover H. C. C. II drie en veertig minuten batte. De bowlingcyfers waren: R. Schill 1 voor 73; mr. J. Koeleman 2 voor 67dr. M. Jansen, 1 éoor 73, mr. H. van Manen, 3 voor 18 en ir. A. Fokker 0 voor 9. H. C. C. I opende met mr. A. van Manen en E. Schill op den aanval van' jhr. iW. v. d. Bosch en L. Sodderland. Het eerste stond voor de taak in twee uur en 50 minuten 249 runs te scoren. In dezen aanvang werd voorzichtig gespeeld en had het er allen schyn van dat van levendig cricket geen sprake zou zyn en H. C. C. I een poging ging doen om dezen tyd uit te spelen en aizoo een draw te forceeren. Toen het openingspaar eenigszlns was Ingespeeld, kwamen de runs iets sneller en werd de aanval van het tweede gewpzigd. Eerst op 42 kwam de schelding doch toen verdwenen twee bats tegelyk. Mr. van Manen werd l.b.w. op Sodderland uitgegeven en de hem vervangende mr. C. Feith Sr. werd door denzelffden bowler gecleand. E. Schill kreeg hierna gezelschap van P. Feith en deze bats brachten de 100 op. Nadat P. Feith voor 44 door jhr. J. v. d. Bosch was Ingerekend op een bal van de Beus, waarby het totaaltot 135 was ge stegen werd zeer scherp gerund wat tot resul taat had dat vier wickers run out gingen t.w* H. van Manen voor 27, E. Schill voor 91, Pj ten Bosch voor 12 en mr. J. Koeleman voor 4. Toen Koeleman Inkwam, was er nog vyf minuten speeltijd en was het totaal tot 240 gestegen. De pogingen om de benoodlgde 9 runs te verkrygen, mislukten want op 245 voor 7 was de speeltyd verstreken. Bok bleef op 0 not out. Het aantal extra's bedroeg 19. Neuerburg en Fokker kre gen geen gelegenheid te batten. De bowlingcyfers waren: jhr. W. v. d. Bosch 0 voor 41: L. Sodderland 2 voor 67: K. Neuerburg 0 voor 10, A. de Beus 1 voor 88 en G. Schill 0 voor 20. Met het laatste wicket in handen heeft A.C.C, een inningsnederlaag weten te ontgaan door het goede spel van den jongen speler Cornelissen. C. Fisher wint den opgooi en stuurt A.C.C. het eerst naar de wickets waar zy openen met H. Prent en H. Spruyt op het bowlen van Offer man en Engering. De eerste vier wickets van A.C.C. vallen snel achter elkaar (Prent 0, Spruyt 0, Staats 0, Sanders 4). Selles slaat een paar vie ren, maar is dan spoedig verdwenen voor 15 runs. Alleen Oliver komt in de dubbele cyfers. Riechel- man bleef met 7 niet uit. H. Offerman had met 7 voor 28 de beste bowlingcyfers en Engeling bouwle 3 voor 18. Met één extra wordt het totaal van A.C.C. 47. Hermes D.V.S. opent voor de lunch nog met A. Offerman en W. Brounts op het bowlen van Oli ver en Borneman. Voor de lunch weet Oliver het wicket van Brounts te nemen. Stand by do lunch 11 voor 1. Reeds na den tweeden over wordt Offerman door Sanders gebowld. C. Fisher voegt slechts één run aan het totaal toe. Beukers en Nolet z|jn de bowlers evenwel meester en spelen zeer aantrekkelyk cricket. A.C.C. probeert ver schillende bowlers en Oliver neemt het wicket van Beukers voor 18 runs. Met P. Scheffers en G. Nolet "p de mat wordt het totaal van A.C.C., gepasseerd door een hard geslagen vier van G- Nolet. Belde batslul gaan nu vry er spelen en vooral P. Scheffer slaat er lustig op los. Voor een gopd gescoorde 34 wordt hy door Oliver ge- bouwld. Engering slaat 16 runs byeen en wordt dan ook gebowld. H. Offerman O, den Hoed 11, G-. Nolet gaat voor eén verdienstelyke, hoewel geen kanslooze 62 runs uit als hy achter het wicket wordt gevangen. Lindeman blyft met 9 niet uit: Met 4 extra's wordt het totaal 176. Oliver 6 voor 55, Borneman 0 voor 34, Sanders 3 voor 36 en Biechelman 1 voor 30. Daar er nog geruimen tyd te spelen is, stuurt H.D.V.S. A.C.C. weer in, maar met de laatste batslui op de mat weten de bezoekers het totaal van H.D.V.S. te passeeren. Riechelman scoorde 48, Prent 12, Cornrtissen 16 niet uit. H. Offerman 2 voor 25 en J. Engering 7 voor 41. Zondag is een onderlinge wedstryd gespeeld van R. en W. spelers en veteranen, in verband met het 50-jarig bestaan. Aanvoerders waren de heeren Pleyte d.Ally en J. J. van Eghen. Het elftal van eerstgenoemde batte eerst en scoorde, dank zy H. Kruseman en Jhr. A. v. d. Poll, 270 runs voor het verlies van 5 wickets. Kruseman scoorde een century en Jhr, van der Poll 83. Verder sloegen A. van Baasbank 34, W« van Waveren 22 en Pleyte d'AIly 12. De bowlingcyfers waren; M. Bruin 1—62; dr. S. Posthuma 249; P. C. Hagenaar 198; Van Bueren 212 en mr. F. A. Davidson. De ploeg van Van Eeghen trok tegen vieren naar den mat. Spoedig waren vyf wickets neer voor slechts 20 runs. Van Bueren, gesteund door dr. Posthuma (11), mr. Davidson (25) en Van Leghen (20) voerde de score op tot 154. Op dit totaal ging hy als laatste man uit voor 68. J. Schmeink 248; W. van Waveren 228, D. van den Berg 317, H. Kruseman 210 en G< J. Droste 036. Overgang. H.C.C. 3R.C.H., gewonnen door H.C.C. 3 met 42 runs op de eerste innings. H.C.C. 3 91 (Meyer Elten 44 n. o.), R.C.H. 50 (Hellingman 12, W. Kalis 6—19, Ahsman 226). H.T.C.C.Ajax (L.), gewonnen door Ajax met 59 runs, H.T.C.C. 62 (Maas 23, Mitchell 18, bow lingcyfers v. d. Mey 2 voor 27. Hofsteenge 2 voor 19, Meyer 4 voor 9)Ajax 121 (v. d. Me|j 38, Meyer 21, Schudel 14; bowlingcyfers Maas 6 voor 42, Mootz 2 voor 39, v. d. Pol 1 voor 4, Mitchel 1 voor 0). Quick (N.)V.R.A. 2, gewonnen door V.R.A. 2 met 3 runs op de eerste innings. V.R.A. 2 110 (G. Laurence 27, A. Lobry de Bruyn 17, A. do Waal 10; bowlingcyfers H. Brulci 7 voor 44, E. den Hartog 2 voor 43)Quick 107 (L. Hoekstra 14, E. Burghgraaf 21, J. Collard 14, M. de Reuver 22; bowlingcyfers J. v. d. Chys 4 voor 29, H. Klirk 2 voor 22, J. Thesen Ender 3 voor 16, J. W. de Koster 1 voor 10). V.R.A. 2 tweede innings 532 (G. Laurence 25 n.o.) door Quick opgegeven. Tweede klasse. VleermuizenAlbion, gewonnen door Vleermui zen met 87 rtlns. Vleermuizen 56 en ÏZU voor S (gesloten), Albion 66 en 23. A.C.C. 2—V.V.V. 2, gewonnen door A.C.C. met 5 runs op de eerste innings. A.L.I.. lus, V.V.V. 98. Haarlem 2Ajax (A). gewonnen door Haarlem 2 met 54 runs op de eerste innings. Haarlem 118,; A1ax 64 en 52 voor 6. H.B.S.—H.D.V.S. 2, gewonnen door H.B.S. met innings en 57 runs. H.B.S. 110, H.D.V.S. 24 en 29.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6