Jh/iaduw DTF 15e PRIJSVRAAG EN BRIEFWISSELING, subserie, lEe/deii DONDERDAG 25 JUNI 1931 DE IN Z'N SAS van den vorigen rebus. xmi DE PRIJZEN. DE TEEKENAAR GEEFT PUNTEN. ZESTIENDE PRIJSVRAAG, j 7 a 7 a f NIEUWE LEGPUZZLE. Oplossing van de vorige legpmizzle. Nog 'm verrassing uit den vischtijd. aBécU' Het was dezen keer lang geen gemakkelijke toer om den „Sik" zoo noemen ze Sicco hier aan 'twerk te krijgen, hem brieven te doen schiften, te rangschikken, naar den teekenaar heen en weer te laten hollen en al die bedrij vigheid méér te doen verrichten, die 'n uitslag nu eenmaal meebrengt. Je staat dan tenslotte versteld, hoe vindingrijk in allerlei smoesjes en uitvluchtjes zoo'n jongmaatje is, dat anders de hevigste moeite heeft om 'n rekensommetje op te lossen of 'n deeling op nul uit te gooche len in welke laatste bewerking hij het ove rigens door eenvoudig dezelfde cijfers onder de laatste rest te zetten, vêr gebracht heeftTja als je dan je dierbare hengelsport of watersa lamanders in den steek moet laten, Je voetbal je kanarie pietje en zooveel andere aantrekke lijkheden, voor 'n berg paperassen, dan komen de bezwaren als vanzelf naar voren, te meer wanneer de post ieder oogenblik met 'n „slof aardbeien, door moeder gestuurd, kan komen aanzetten en je zoudt daar géén ooggetuige van kunnen zijn Misschien zouden hl mijn listen tenslotte toch nog niets uitgehaald hebben op het speelsche hart van den Sik, wanneer ik hem niet bemoe digd had met het vooruitzicht, dat het voor het lahtst was. De behandeling van de 16de prijs vraag de kleederdrachten zal vêr van den Sik af gebeuren, want met 1 Juli a.s. ver huis ik met al mijn hebben en houden naar het Gooi m'n adres geef ik nog op —'en Sicco zal n anderen baas krijgen, die zijn hulp niet meer noodig zal hebben. Géén prettig vooruitzicht voor puit-alen, „keizers!!" zoo noemt hij de groote watersalamanders de voetbalhuid enz., die tenminste nu éénige ver ademing genietenMaar ja, dat is nu een maal niet anders Er hebben méérdere groote personen samen gewerkt voor de drukpers dan de Sik en ik Goethe en Schiller, de twee Duitsche dichters, en, onder de dames: Bet je Wolff en Aagje De! ken Wij beseffen diep, dat wij tegen hèn niet opkunnen. Maar rekenen tóch op jullie aller levendige belangstelling. We beginnen dezen keer nu eens fijn van onderen op, bij de Z. M. Z., Voorburg; jij opent de rijen der strij denden, Margot, en zet al dadelijk enorm in, want je hebt geen enkel foutje gemaakt! Mó gen er meerderen je voorbeeld volgen Mies W„ Breda; je werk was best, Mies, maar je was èrg laat, hè Frans W. en broertjes; jongens, jullie weten er alles van hè Ik zal het er voor dezen keer maar bij laten Thea W„ Schiedam; hetzelfde compliment als voor Margot, bovendien 'n krans voor de keurige behandeling van je inzending Fr. W., Den Haag; Je schijnt met de biographie goed op de hoogte, Frans, want je hebt de heiligen ge schetst, alsof je ze persoonlijk had gekend! 5. P. v. W., Haarlem; drommels, Piet, jij bent óók niet mis! 'n Pracht van een schets, waar de teekenaar erg over tevreden was en dan, het heele kruiswoordraadsel zonder één dommel Hulde! Elly W., R'dam: „Menschekinderen le prijs met gouden medaille, dlles goed ont plofte de Sik. Nou, Elly, het zal aan mij niet Üggen, ais het lot een beetje meewerkt! Het Zeeuwsche wapen had je óók al goed! Miep v. Gorkum, ,,das wijd hier vandaan meen de de Sik! Ja, maar je .inzending heeft er niks niemendal onder geleden, die was pulk! Rie W„ Tilburg; „die weet er aardig wat van, die, méér als ik aldus m'n assistent. Ik kon het hem, helaas, niet tegen spreken! Het wits goed, wat je schreef. Ja, de heilige Caecilia aan 'n orgel, dat is 'n rare uitvinding, Rtet oók je kruiswoord-puzzle was 10! Jan W., Helmond; géén foutJau W., Wassenaar; cijferraadse'l' dik in orde! G. W„ Roermond; „op Sint Pan- cras" heb je geschreven? Eén van die ijs- heiligen, Guus En wie zijn de andere twee? Dat vertel je me later nog wel eens Inzen! ding 10. Hans V., Amsterdam; ik deel je hoop op een prijs, Hans, maar je weet zelf hoe grillig het lot soms zijn kan Gerarda V., Waalwijk; in ..Wolk" schemert het onzen vrienden en vrien dinnen óók nog lang niet, merk ik wel. Jammer dat je inzending, die zéér goed, niet pers-klaar, want niet aan één zijde beschreven was, G-rada! T. V., Bloemhof; éérste kennismaking goed be vallen, Tonia, maar je mag me nooit meer wijs maken, dat iemand, die de Heiligen-serie zóó goed oploste, met de kruiswoord-puzzle in d'r maag zou zitten Geen kwestie van, hoor H. E. v.. Naaldwijk; behoudens 'nenkel let- ïvrtie' s®kéél goed. Elly V., Arnhem; Elly, nu Gelderland tot mijn spijt uit ga en we niet 2ho direct meer buren zijn, hoop ik toch, dat e grootere afstand voortaan je belangstelling n onzen kring niet zal schaden Absence can't wtnS fiVide A1Ies Soed. Theo V., Roe- ai endsveen; gehéél goed, Theo! 'n Kranige piaestatie. kBen 'ns een keer bij jullie in de buuit geweest, toen wijlen burgemeester Wy- chen nog aan het hoofd der gemeente stond Al dat water bij juiiie en ,jat meer Géviel mij er bestJe Zeeland-kennis was eveneens in orde! Willy V., Den Haag; accoord. W. V., Bresjens; idem. Frits v. v., Hansweert; nou, nou, Frits, dat heeft je oolc menig oogenblik XQkost, dezs keurige inzending Mee srp^tiiurd naar den teekenaar! M. Vr, Heerlen f SÏ dens één versehrijvinkje (muf), Marie, heb je èlles goed. Het duurde toch niet zoo héél lang, voor weer 'n nieuwe serie verscheen, merk je wei Daarbij Is óók op je gerekend! Over de prijzen gaat „nur" hetlot, Marie, ik hoop intusschen, dat dat je gunstig is Kees V., Roosendaal; Kees ziet ook al niet tegen een beetje moeite op En geen foutje d'r in! 113 was „Lo", Kees Kranig C. H. V., Rotter dam; behoudens 'n enkel afwijkinkje (131 113) goed werk, Cor Piet van Vr., Den Haag; ik hoop het voor jou méé, Piet! Ja, „juist van daag" werd die groote heilige levend verbrand! Dat had je goed. Alleen haar hart, het hart der harten cor cordium dat wou niet bran den, dat behoorde alléén aan God en niet aan den vijand. Th. v. d. V., Rotterdam; Emmy en Ina hebben best werk Ingestuurd en geen foutje gemaakt! Jullie verdienen een lange zo- mervacantie Ukkepuk, Hengelo (Ov.) last, not least n Dikke 10. Het rhythme van den spoorwagen beschrijft Ukkepuk ais volgt Jaantje! Draag jij óók zoo'n lollige muts als al die Zeeuwinnetjes Dan moest je me je portret eens sturen F. v. R„ Rotterdam; goed werk, Frans! 'n Royale 6! Tony R„ Breda; de Sik keek héél vriendelijk! Je had 'n 10 De andere zeven ook gegroet Gerard R., Oo-ster- beek; als ik de J. P. Heye-stichting bij jullie nog eens bezoek, kom lk vast eens overwaaien, Gerard Dank Moeder voor haar noodiging, hê Weer geheel hersteld Proficiat „Dikke vette pannekoeken moet men bij de boeren zoeken Eén verschuiving in 98, terwijl toch 60 goed W. A. U„ Rotterdam; welkom, letter U, die wij in onzen kring al vee] te lang moesten mis sen! Blijf nu trouw op je post, hoor en zie versterking te krijgen! Fout waren 101, 93, 112 en 86. Johanna T., Heythuijzen; 'n jongen kan wèl 'n bol wezen, Johanna, maar Iedere Bob is daarom nog geen bol! (23). Wat 'ngevit, hè want dat was nou net het éénlgste lettert je waar het roole potlood aan te pas kwam Al. T„ Delden; keurig en juist! Niks te be vitten Hoe is 't mogelijk, hè maar die rfi vier, is dat de JSeser of de Weser Ant. Th. en Mia Th., te „Remun" „Nou, dié kenne effe schrijve!" ontboezemde de Sik bij het openen van jullie zeer eendrachtige oplossing! Ik zou geneigd zijn A. den prijs te geven, maar viak Mia óók niet uit! Is dat 'n soort N.V. tusschen jullie A. Sch., Rotterdam; dus jij woont, Aart, in de straat van dien admiraal, die in Guinee bijna verdronk, omdat hijniet zwemmen kon! Je teekening is af, je puzzle „beelderig", als het soms Anny moet zijn H. Sm., Den Haag; accoord Mies, en nou spotten ze nog wel, dat pas met die aardbeving half Den Haag wakker zou geschrokken zijn, als bet verschijnsel over dag was gebeurd! Maar je inzending bewijst, dat er ook bij jullie nog wel gewerkt wordt I. Sdl., Nijmegen; de Sik wou op één woordje wat te vitten hebben, maar ik heb den praat jesmaker gauw op z'n nummer gezet, alles was goed. Lène v. St., Ravenstein; net op den dag van dat Teersdijk-ongeluk kwam ik onder -de Graaf" een groote meel-auto uit R. tegen, waarop van achteren je naam! Klopt dat? Op de „Bossche Baan" was bet! 'k Had best mee willen rijden, want d'r stond 'n bries van je welste Van de heiligen nog iets meer studie maken, Lène! Je rebus was „tadello-s" Bloeien de papavers al Thea St., Ter Borg; we ra ken dus nu buren af, Thea, maar ik hoop, dat de belangstelling er niet onder lijden zal! Ik hoor altijd nog wel graag iets uit het etadje van het „gluiende peerd" Alles goed, op Sint Agnes na, en 141 één lettertje. Helma S„ Tilburg; nou heb ik me toch suf geprakltizeerd naar welke Heilige jij „vernoemd" bent, Helma! 125, één foutje maar Nico van Sch., Amster dam; een van de mooist verzorgde inzendingen! Ik weet niet, wat m'n ouêre broer de teeke naar zal uitkeeren, maar als ik het voor het zeggen had, nou, dan was ik gauw klaar Lamb. Sp., B. o. Z. Alles wel aan boord? Al gezwommen Luctor et emergo P. v. Str., Arnhem; Paul heeft Sint Franc. v. Sales aan gezien voor Sint Petrus Canis! Nou, beide Hei ligen hebben véél moeite gedaan om de niet- Kathoüeken te bekeeren, dat ontloopt elkaar dus niet zooveel. Truus v. d. Str., R'dam; veel koelte .met de warmte toegewenscht, Truus! C. Sch., R.-K. Weeshuis, Den Haag; de Sik vond enkele postzegels in je brief, Cor! We hebben dit met algemeene stemmen voor de voetbalsport afgestaan van groep I, waarvan de koenste werker niet hooger dan 6 f. per dag kan komen En dan moet hij 'n duchtig zweetje halen, dat vertel ik je! Groet de Zeer- Eerw. Fraters Geen fouten. Antoon S„ Am sterdam; in 143 één lettertje fout! Niet de moeite waard, hè, nee, maar de Sik viel er op aan als de bok op 'n haverkist! Och, 'n kinder hand is gauw gevuld, moet je maar denken M. Sm., Den Bosch; ei, ei, Martlen, je be schouwingen over de heiligen Is lang niet mis, hoor! en staat op hóóg peil. Mèt enkele teekeT ningen gaat je hééle inzending mee naar den Z.Eerw. Hoofdredacteur, ter gelegenheid van het 3de lustrum; Marie Koenen óók gelezen? n Mooi verhaal hè? Historisch zijn hóógstens alleen de nédm (Reprebus) en marteldood van dien Heilige; de rest is gulden legende". F. v. R., Rotterdam; kloek werk Géén fouten! Jetty R„ Bennebroelc; één foutje, Jetty, In 97. Voor de rest zijn alle knopjes aalbessen Piet R-, Delft; behoudens enkele dommeltjes (124; 131) zeg ik toch maar: kranig werk, Piet, met het oog op je leeftijd vóóral! Jaantje R., Kwadendamme; welkom In onzen kring, Ik dacht„deze prijsvraag valt zeker niet mee" Na 'n kort beraad echter stak ik in zee. Toen zag ik, uit 'teen komt 't andere voort, Zoodat ze ras kwamen te staan als het hoort. Bij vraag zevenentwintig kan men niet dwalen, „De Maasbode" vulde ik in, zonder dralen, En wie nu nog meent, dat het anders is, Leest „De Maasbode" nooit, hij heeft het glad mis Niemand kan geruster gezag uitoefenen, dan wie gaarne onderdanig ia. T G. R., Oeffeit; goed gedaan, Gerard, en wat 113 betreft, bad je eigenlijk schoon gelijk Maar hier wees 112 den weg. A. v. R., Gouda 124 was niet. naar des Silts zin, Antoon, maar zoo'n krententeller ben ik niet, hoor M. P.. Schiedam; Marie heelt beide inzendin gen vlekkeloos! Echt kranig hoor! 'n Tien en 'n vijf Leo v. d. P., Nijmegen; op 141 en 80 na één fout lettertje élles in de rozen Ga naar de Walpont en koop voor je eigen rekening 'n fijne ijswafel aan het karretje, dat daar staat Gebruik die op mijn gezondheid Tilly P., te idem; het kruiswoord had je best gekund, Tilly, waar je de heiligen-serie zoo kei hebt gemaakt! 5. Piet Pr., Arnhem; wel nee, Piet, Sint Frans was toch geen Minder broeder? Bij mijn weten tenminste niet 5. Puzzle zonder éénige fout Ja, ja, de Arnhem mers laten zich niet door de Nijmegenaars op d'r kop zitten M. de P., Hansweert; kleine broer moet voor straf de heele week met z'n bloote hoofd naar bed, zeg hem dat namens mij, Marie! En wat je cross-woord betreft, puik hoor opperbest T. P., Gemert sjonge, Tiny, je zit aardig goed in je Chineesch, hoor Dat „Li" rolt er uit, alsof het maar 'n gewoon Bra- bantsche „Dinaas" of „Marieke" was! 112 was den Sik te kort, want zonder „e", maar dat was ruimschoots gedekt, .weerde ik af, door „larie" 86. Jo van P., Breda; ga gaarne geheel ac coord 1 Flor. P., Eindhoven; de Sik heeft heel den dag met het verkennersspeldje loopen pron ken en hij stak z'n borst wel zes keer zoo bol vooruit als anders! Namens hem: dank. De groeten mee aan Ferd. Houdt oe 131 één letter fout. Wlm v. O.. Amsterdam; in 137 en 15 één lettertje, misAntoon van O., Soest; sjonge, Antoon, ik kom héél dicht te wonen, nu na 1 Juli, bij die prachtige kerk van jullie Dan worden we buren. 5. Agnes N„ Grol; nee, Agnes, dét heb je mis! Het was niet Agnes, maar Caecilia. Docb je voornaam verklaart deze voorliefde voldoende! „Arm" was St. Jeanne d' Arc niet, hoor Het was 'n wèl-gesteld boerinnetje Hans N., Don Haag; wel, Hans, wat heb jij 'n vriendelijke helpster gehad bij de oplossing van je puzzle De léatste heilige was te moeilijk? Vier is al mooi genoeg, hoor 72 'n lettertje mis en 61. Dina van N„ Schagen; wel, Dinaas, je zit nu al in de 5de Fijn hoor Dat gaat best naar m'n zin Je inzending mag er wezen en gaat mee naar den teekenaar. Het Sikkers-oog ver mocht géén fout er in te bespeuren, en dèt wil heel wat zeggen! A. v. N„ Breda; alles best, behalve 143 en do heilige Caecilia. Dus: 10 en 4. F. N., Nijmegen: met Valerianus Fiep was St. Caecilia verloofd. Was je dat ontgaan FM., Leiden „dat steet d'r mooi bie" zei Jantje uit de Koeketad, toen we je inzending bekeken! Ben het met hem eens. Alles goed Angelica M., Oisterwijk; ,,'tls voor mekaar! niet je beide inzendingen. D'r valt niets op af te dingen, ondanks alle ge-argus-oog. Vind je die kleederdrachten moeilijk? Kom, kom, niet zoo somber, m'n onderschriften wijzen voor meer dan de helft op weg! Groet s.v.p. de Z.E Sceurs en wensch haar veel succes met die kweekerij, waar héél wat moeite aan vastzit. N. M., Gouda „da's netjes" zei de Meelmuis en gelijk had ie De Sik stond paf! Commen taar overbodig. Willy M.( Asten; 27 één let tertje mis, Willy, dat je door 15 had kunnen opmerken, want die had je goed Dus 'n ver schrijving. Roelof M. (of B.), N. Amstellaan, Amsterdam; de geleorden vlogen mekaar ln de haren die hier overigens gemillimeterd wor den gehouden of 't in B. of 'n M. was, je vün! Bij meerderheid van stemmen werd besloten 'n M. te kiezen. Alzoo. Je werk is keurig en verdient 'naparte beoordeeling. N. M., Amster dam; Nelly is dichteres, teekenares, oplosseres en dat is niet zoo héél weinig Ze geeft haar eigen portret er bij, of 't lijkt, weet ik natuur lijk niet, maar de kennismaking is ln leder ge val erg aangenaam. Lucie L., Rotterdam; ei, ei, Lucie, twee brie ven? 't Zit er aan, hoor! Met „San Antonio" sta je op gespannen voet, zeker nog nóóit iets ver loren, Lucie? Hoewel méérdere eer is hem naar „San Francesco" te noemen! Nee, de Heilige Jeanne stierf te Rouen, niet te Rheims. 51 één lettertje fout, Lucie! Piet v. L., Waalwijk; één klein dommeltje, verder alles goed. Hulde G. A. L„ Amersfoort; niets op aan te merken, Gerard! 't Chineesch en alles is dik in orde! De afkortingen ook! Ken je de nieuwste dui ding wan S. O. S. al „Schrijf ons spoedfg" Anton L., Alkmaar; „da's netjes geteekend" merkte de Paardeneus op. „Dat hèb geen jon gen gedaan!" opperde de Meelmuis! Ik lachte maar eens en noteerde 'n dikke 10 H. v. L., Den Bosch; accoord Houd-oe Mien L., Sche- veningen; nog wèl 'n handdruk, Mien,'op Je 13den jaardag. Nu éven goed door blijven gaan in dit nieuwe jaar óók, hè Je werk was knal! Annie v. d. KI., Wassenaar; dik in orde, Anny, en je heiligen, dat wéét je Natuurlijk blijf je nog 100 jaar meedoen Je mag me noe men zooals je wilt, hoor! Erg eenkennig ben ik niet! B. K„ Hilversum; goed gedaan, Ber- tine, en wat Sint Christoffel betreft, ken je het boek van Marie Koenen over hem? Erg de moeite waard Jan K., Oss; zóó, Jan, was je er mee in je schik? Als 'k nog weer eens langs Hee-sch flets en 'kkom je tegen bij de Broe- dersschool of zoo, zal ik eens kijken of je het bij je hebtEmiel K., Wijk; sapper de krake- pit, da's netjes gedaan, hoor! Leer je dat bij de Z. E. Broeders? En geen fout te bekennen! L. K., Rotterdam; nee, Franse, v. Sales Was het, Leo! Dus: 4% H. K., Uden; wat 'n leuke nar, Hermine Die lijkt nog overgebleven van Carnaval, of vieren ze dat ln Ujen niet Je rebus wat onduidelijk bewerkt, nochtans: 10. Jan v. KI., Venlo; 32, 23, d'r naast, Jan! Maar dat is héél weinig op zooveel, vind je niet? Ik ben tenminste best tevreê! A. K., Rotter dam; één lettertje mis; rest puik! Vorm keu rig L. v. K., Rotterdam; 4 goed, Lies! Hoe kwam je nu aan S. Servaas? Zeker door dien baard J. K„ Reeuwijk; 4 goed, niet Sint Agnes, maar Sint Caecilia was bedoeld! Mies K., Amsterdam; ja, ja, die Wajang-poppen mo gen er heusch wezen, Mies, in dezen trant wer ken m'n vriendjes van Java óók altijd! Ja- loersch zijn Wel nee, dat zijn alleen meisjes maar Rebus 10. Jan IC, Lichtenvoorde; 5 goed, Jan, de heiligen staan bij jou in 'n goed blaadje! C. IC, Rotterdam; „da's één van de netste, die d'r bij i3" opperde de Paardeneus; ,,'k wou da'k 'tóók zoo mooi kon (De Meelmuis). Be- leedigend ,,'tls mooier as van U-zèlf (de Sik). Je weet er nu alles van. Cees „Twee avonden werk" vermoedde Jaap. 10 -f D. Kw., Rotterdam^ meer studie van de heiligen ma' ken, Dinaas! Zeker door de verhuisdrukte wat in de war geraakt Joh. C. K„ Groningen zóó, Grönninger Molleboon4 goed. hoor! 'kBen best tevreê Jaap J., Den Haag; adres dik in orde, hoor Goeie nota genomen! Je schrijft 'n stevlgen poot, hoor! Beppie J., Zaandam; klein maar fijn, en geen enkele dommel! Uit Zaandam zou 'k eerder 'n rooie dan 'n paarse teekening ver wachten, dat snap je wel T. en A. de J., Den Haag; 10 De vriendenkring in Den Haag en Amsterdam wordt hoe langer hoe dikker Echt leuk R.-K. Industrie, en Huishoudschool, Tilburg; als de Frauleins zoo lekker kunnen koken als kruiswoordraadsels oplossen, wou ik best eens in Tilburg komen eten aan jullie school 10 Lotos (51) voor iotas, 'n bewijs, dat er geen margarine gebruikt wordt Joh. H„ Hillegom; 10 ondanks eenig gevit van den Sik! Mia H., Amsterdam; op 't lyceum nu, Mia Laat Je 't eens hooren 4. Johan v d. H., Berchem; zoo, Johan, woon je aan dat station, waar ik altijd „F. v. L." uit de verte aan 'n huis zie sfaan Niet te denken, dat we ook dadr vrinden hebben! Welkom!! Of woon je óver het spoor, meer op de kerk aan? 10 5. Theo H., Amsterdam; netjes gedaan. Theo! En heelemaal geen lettertje fout! 't I3 van be lang, hoor, zooals de hoofdstad zich dezen keer geweerd heeft Jo H„ Oldenzaal; zéér goed nieuws uit de stad van St. Plechelmus 10 A. v. H., Heemstede; drie heiligen goed Mies v. H., Lochem; hoe gaat het er mee, Mies 't Is nu erg mooi rond Lochem? Je zult je zeker best amuseeren Frits H., Hulsberg; wel, Frits, ik heb je groeten eens overgebracht aan de Me vrouw, waar ik thuis ben, en die óók een Huls- bergsehe is 'k Heb er aan toegevoegd, dat we in haar geboorteplaats 'n kranige puzzlaar hebben zitten; geen bezwaar zeker, wej Huib H., Den Haag; alle vijf goed, Huib, en wat dat succes betreft, ik hoop van harte hetzelfde voor je Jammer, dat het lot zoo blind is Adri v. G., Tilburg; op 96 één letter mis, Adri, waar de Sik natuurlijk direct op af stoof! „Bestier" kwam toen vanzelf óók in de ver drukking, maar ik heb volgehouden, dat het maar één fout was PI. G., Roermond; overtee- kenen hoeft niet, Paula, maar het is aardiger natuurlijk. Je had met het krantknipsel kun nen volstaan. Nu gaat je inzending mee naar de afdeeling „fraaie kunsten", om daar ge toetst te worden aan het strenge oordeel van onzen teekenaar! 93 „fenaar" voor smaad. L. G., Hillegersberg; hè, hoe kom je zoo op eens aan de H. Rosa van Lima? Je komt zeker veel in de kerk van de E.E. P.P. Dominicanen Niks op tegen, hoor, alleen wij bedoelden de heilige Caecilia, niet die Martelares. Jan de Gr., Schle dam; nou maar, jij verdient op het Frans Hals plein te wonen, Jan Zóó'n fraaie inzending En zelfs de Sik vermocht geen foutje te be kennen Sterk hê J. v. G„ Rotterdam „gid" voor „git", ja, dédr viel m'n vitterige vriend nog over Overigens vond hij je werk wel leuk, hoor Jo weet aardig wat van de heiligen af. 5. J. v. Gr., Den Bosch; je inzen ding heeft zéker 'n prijs verdiend, want er was niks op aan te merken, geen foutje te heken nen. Of de prijs nu ook je zal toevallen, is een andere zaak'k Zal er mijn duim eens voor ophouden, hoor! T. van Gl., Rotterdam; een mooi uitgebalanceerde itizending van de beide vraagstukken Als ik al dat werk zoo eens naga, dan wou 'k wel millionnair wezen, om ieder 'n prijs te kunnen sturen. Tot zoolang Jus nog eenig geduld Joost v. G., Roosendaal op 'n kleinigheidje na (bestiyr) alles dik voor den bakker, Joost De Sik meende nog op dien „mulat" af te stuiven; hij zei, dat de laat ste letter wel 'n „K" leek, maar dat heb ik 'm gauw uit z'n bol gepraat Jeannetje de Gr., Nij niegen; 'je was óns nog te slim af, want je meldde tijdig, dat er 'n paar kapers op de kust waren verschenen, zoodat direct het attentie- sein kon worden geheschen! Wel bedankt, hoor; je inzending was ons èrg naar den zin Karei G., Delft géén dank, Karei, kwam je eerlijk toe Ook deze oplossing was puik! Maar: de vorige zag er véél mooier uitVeel haast ge had „Smaafc" voor „smaad", „griet voor „ge rei", „wek" voor „weg", de Sik kijkt erg pre cies, dat mérk je wel A. G., Rotterdam; alle vijf goed, Tonia, maar met je H. Patroon bofte je natuurlijk! Je hoopvolle verwachting heb ik graag genoteerdB. de Gr., Rotterdam; nou zeg, in het Tuindorp weten ze óók nog wel, wat keurig werken beteekent! En het schemert ze daar lang niet ook, of zou de Sik wat door de vingers hebben gezien, omdat je 'n nieuwkomer- tje bent Ik hoorde hem tenminste geen en kele fout afblaten. Jan F., 's-Heerenhoek; de Sik begon te sis sen van vreugde! „Wat zijn dat allemaal, jon kies vroeg hij, op moederuil wijzende Dan viel hij stil Of 't voor mekaar was, dus En ge enfoutje te bekennen! Of stond er heusch rol voor bol Maar B en R lijken sterk op elkaar Frans F., Leiden; wel nee, Frans, zóó kwalijk-nemerig zijn we hier niet, hoor Voor al niet, als verder alles goed is P. F., Slo ten, Friesland; ik zeg maar zoo: in Friesland zijn ze nog lang niet mis 10 Reinoud F., Den Haag; ja, makkelijk was 't ditmaal niet, maar des te grooter de voldoening Alles moet nu eenmaal niet als gesneden koek wezen, wat jij De Sik keek zéér argwanend naar wat je voor H.L. had geschreven, maar ik pakte hem het papier gauw af Anny E., Delft; de Sik glunderde met heel zijn gezichtMooi gedaan, hoor 10. Emmy E., Maastricht; wel, Emmy, eerst nog mijn dank voor dat alleraardigste opstel, dat je hebt in gezonden! Onze Adj.-Dir., die zelf in Maastricht lang gewoond heeft, vond het dialect rddk weergegeven Mag ik het afdrukken, volgen den keer Voor allemaal, maar speciaal voor de Limburgsche vrinden lijkt me dat leuk Kruis woord 10 Laat me dus 'ns gauw weten, wil je DankJ. A. E., Rotterdam; kranig ge daan, Jan 10. L. D., Oldenzaal; ondanks eenig wantrou wend gegluur uit het Sikken-oog 10 Corn. D., Rotterdam; wat komt je inzending keurig uit op dat Zeeuwsch-geschept papier En geen fout te bekennen! Dat Chineesch heb je zeker in Kralingen opgedaan Jan D„ Borne; is St. Caecilia voor de leeuwen geworpen, Jan? Mij niet hekend Ze hebben haar stellig niet ver scheurd, evenmin als de H. Thecla 5. J. D., Eindhoven, 107, 141 mis, Jan overigens vonden wij het „fijn gedaan, omdat die ranken zoo mooi zijnne" Jan v. D„ Rotterdam; „klein, maar fijn" aldus ik „die jonge had zeker geen genoeg papier" de Sik Nogal verschil in waardeering, hê Géén fout H. D„ IJssel- monde; ja, Herman, dat foutje was er in geslo pen, maar je hebt ons attentie-sein wel gelezen? Alles goed H. G. C., Den Haag „nee, 'n „sor" zit niet aan je hoofd, daar heb je gelijk in en „As" van „Lodewijk" lijkt nergens naar. De drukfou ten-duivel, Harry, heeft ons even te pakken gehad Sorry 10 (76 e vergelen Maurits B., Leiden, ,,tadellos"(-bol Mau- rits 10 We hebben je blad als origineel ge kozen om de andere inzendingen ermee te ver gelijken. 't Gemak dient den mensch en den Sik L. B., Venlo, „mut" voor „mud", en dat is dan ook het eenige foutje in deze moeilijke puzzle. Frits B., Roermond; „wie nett!" „d4's nog 'ns mooi gedaan meende de Sik en voegde je inzending bij de andere, voor de af deeling „kunst" bestemde B. A. B„ Den Haag; „San Ignacio" heb je mis, Berend, maar de an dere vier waren goedAndré Br., Ziekenhuis, zaal 6?, Leiden; we stonden verbaasd, dat je op je ziekbed nog zoo'n reuze-rebus hebt kun nen oplossen Je hebt m'n brief wel ontvan gen zeker, André 'n Troostprijs komt je zeker toe ,,Er is op onze zaal maar één blad, en dat is „De Maasbode" schrijft André H. B., Den Haag je succes ia uitbundig, Henk, want je hebt alles goed en flink toegelicht ook. Wat het lót zal doen, dèt heb ik niet in mijn macht! Gré B„ Heiloo; netjes, Gré, laat je niet op je kop zitten door al die jongens 10 J. A. M, B., Rotterdam; stuur maar weer eens in, sl le creur vous en dit Gok de bijdrage van je vriend wordt stellig geplaatst. Even geduld, hè Beiden Heil D. v. d. B., Huiten, „het is moei lijk geweest, maar ik hoop, dat het goed is schrijf je me Nou, die hoop is vervuld, hoor, we hebben géén dommel ontdekt. (81 Houd oe Mien v. B., B. o. Zoom; nogmaals mijn excuus, Mien, het was niet anders, het heeft me genoeg gespete^' Allemaal 'n stevige hand. hè? Hoed-oe P. B„ Venlo; 5 goed! T. B Rotterdam; de Rotte-stad heeft zich maar weer kranig geweerd, dezen keer Wéér 'n 10 R. B Nijmegen; 69 Wezer voor Weser, daarentegen had je „lus", dat hierop sloeg, weer raak Slotsom: géén fout Wim B., Rotterdam; een radio heb ik niet, Wim, zoodoende heb ik je applaus niet kunnen hooren! Je kruiswoord moet nog even wachten. De andere inzending staat er misschien nu in. Royaal 'n 10. Hans B., Terwinselen; welkom, kameraad uit de Mijn streek! 5 voor de heiligen een 10 voor het kruiswoord; P. Br., Den Bosch; 10 en dóór naar onzen teekenaar. Frans B., B. o. Zoom wist Jij niet wat je moest teekenen, Frans? In B. o. Zoom het Markiezenhof b.v.Voor jou 'n peuleschilletje, zooiets! 10 voor je rebus H. de B., Breda; van de heiligen-serie drie goed, Hans en Henri, en het kruiswoord heele maal goedop 30, 38 en 122 na! Gerh. Br., Den Briel, de ééuigste Watergeus uit den kring heeft een tien voor het kruiswoord Tonny B., Arnhem; calligrafie gestudeerd, Tonny? 't Is heusch van belang, hoor Steen druk! Ben benieuwd, wat ze op de afdeeling „kunst" er van zeggen Herman den Br., Schie dam; als voren! Maar één dommeltje; 141 93 en daardoor: 95! De Sik heeft zooiets di reet in de gaten, zie je, en die kent géén par don W. Ae., Tilburg; 'n bekende klank in de Mis sie-Annalen, je naam! En met de heiligen ben je goed op de hoogte! 5! Zóó, ligt het beeld van S. Caecilia ook te Valkenburg? Wist ik niet 'k ga er gauw eens naar kijken. Liesb. Ae., Til burg als voren, voor 'n deel. De Sik heeft beide inzendingen zéér wantrouwend verge leken, maar nee hoor, geen speld tusschen te krijgen, ieder oorspronkelijk Maar makkelijk, zoo'n tante in 't klooster, hè? Annie, Fons en Henriëtte óók gegroet KRUISRAADSELPRIJZEN. Het bestuur van onzen landelijken jeugd- kring stelt voor den troostprijs.niet te verloten, maar toe te kennen aan onzen vriend: André Br., Nieuw Acad. Ziekenhuis, Zaal 67, Leiden. Niemand iets op tegen Niemand Met algemeene stemmen aldus besloten. De drie overige prijzen gaan bij loting lste Prijs Anton L., leerling aan het R.-K. Lyceum, Kennemerstraatweg 17, Alkmaar. 2de Prijs Tiny P., Gemert. 3de Prijs Herman den B., Anthony Muysstraat 26 B, Schiedam. DE HEILIGËN-SERIE. Het boekwerk viel, na loting, ten deel aan Rie W., Willebrordusstraat 18, Tilburg, terwijl, zonder loting, aan M. Smulders jr., Brugstraat 29, Den Bosch een aandenken werd gezonden, wegens de zéér bijzondere uitwerking van den tekst. Opv. Uitv. Teek. Tot. Be 3 Javaantjes, A'dain Frans Nederlandsche kleederdrachten. No. VII. Ferdinand A. v. W., Haarlem Jan F., 's Heerenhoek B. de Gr., Rotterdam A. Sch., Rotterdam Nico v. Sch., Amsterc Nelly M., Amsterdam H. Kn„ Uden M. Kj., Amsterdam C. Kv., Rotterdam Johan v. d. H„ Berch Theo Ht., Amsterdam Th. W., Schiedam Dina v. N., Schagen Jan de Gr., Schiedam Paula Gr., Roermond Emile K., Wijk Herm. den Br., Sckiec A. Th., Roermond..., A. Kk., Rotterdam Oorry v. d. A., Hengelo Rein. F., Den Haag Jo H., Oldenzaal Gerh. Br., Den Briel Fr. v. V., Hansweert Roelof M., Amsterdam Jet v. G., Rotterdam P. Br., Den Bosch J. Dl., Eindhoven 9 9 9 27 9 8 9 27 9 8 y, 8)4! 26 8 8 8 'A 25 8 9 8 25 8)4 8 8 25 8 8 8 24 8 8 8 24 8 8 8— 24— 8 8+ 8 24+ 8 8 8 24 8 S 8 24 8 8 8 24 8 8 7 'A 23 H 8 8 7 23% 8 8 7 'A 23 8 8 7% 23 K 8 8 7 23 8 7 8 23 8 8 7 23 8 8 7 23 7% 22 8 7% 7 22 7K 7K 7 22 7 7% 7 22 7 7 Va 7 34 22 7 7 8 22 8 7 7 22 7 7 M 7 21% 7 7 7 21 7 7 7 21 7 7 7 21 7 7 7 21 6 7 8 21 7 7 7 21 7 7 7 21 7 7 21 7 7 7 21 7 7 7 21 7 7 7 21 Op welk eiland in de Zuiderzee wordt deze kleeding gedragen Nu nog drie in deze serie, daarna de oplossing aan mij opzenden. me.» Teeken in dezen doolhof, èl streepjes trekkend harceerend een trouwen viervoeter met flinken staartOplossing den volgenden keer. Anny E., Delft T. v. Gl., Rotterdam De overige inzendingen ter beoordeeling kwa men beneden de 20. De eerste prijs viel toe aan de 3 Javaantjes Frans, Lodewijk en Ferd. W., Sumatraplantsoen 28 (huis), Amsterdam (O.). De tweede prijs werd verloot onder de drie Europeaantjes, die hun bruine broeders duchtig op de hielen zitten, de vijf-en twintigers Het lot viel op Tonny Bgv., Brugstraat 5, Arnhem. Kleine Anny speelt in den tuin, waar haar vader zit te lezen. Kijk eens, vader, daar gaat 'n vlieg machine!" „Goed —.als je d'r maar van af blijft, hoor!" „Zou ik over 'n uurtje nög niet eens komen vragen of er plaatsen vrij zijn voor de muziek uitvoering?" De man in het loket: „Nee, mevrouw!" „Maar waarom niet? D'r worden soms plaat sen afgezegd, doordat er menschen dood gaan of zoo?"- De man in het loket: „Niemand denkt er aan dood te gaan al vorens deze uitvoering bijgewoond te hebben!"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 7