LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN Petitionnement v. Internationale Ontwapening HET PETITIONNEMENT CRISIS TE LONDEN? SP AN JES WOELINGEN. WOENSDAG 22 JULI 1931 UIT ROTTERDAM DE HUURDERSSTAKING IN DE TUINDERSSTRAAT. Vanochtend heeft de eerste uit zetting plaats gehad. De politie heeft enkele malen moeten ingrijpen. UIT VLAARDINGEN RUIM 200.000 HANDTEEKENINGEN OP EEN DAG. LICHTING 1932. KOFFER MET BEBLOEDE KLEEREN GEVONDEN. Een geheimzinnige zaak. Wat de politie ervan denkt. UIT SCHOONHOVEN van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. MARKTBERICHTEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. S.V.P. Ingevuld toezenden aan het Bureau van ons Blad DE GESPANNEN TOESTAND IN SEVILLA. BINNENLANDSCHE HAVENS STOOMVAARTLIJNEN BUITENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN Het conflict tussohen een dertigtal bewoners van die Tuindersstraat en bun huisheer, den heer Kopmels, heeft vanochtend een wél zeer onaangename wending genomen. Zooals wij reeds meldden is het meeningsver- schiil ontstaan doordat de heep Kopmels eenigem tijd geleden de bewuste woningen aan de bui tenzijde heeft laten opknappen en daarin aan leiding heeft gevonden om den huurprijs te verhoogen. Aanvankelijk is daartegen geen bezwaar ge maakt. De eerste huurder die echter verzet aanteekende was zekere Veeleman. een man die ai geruimen tijd werkles is en bekend staat als een fel communist. De man weigerde te betalen en by vonnis van den kantonrechter werd de gemachti®d weigerachtigen huurder uit zijn woning te zetten. Toen beslo ten ook de andere huurders de betaling te eter ke,n. Naar wij vernamen hebben zij de gelden die zij volgens het oude huurcontract verschuldigd warem apart gelegd. Mocht de huiseigenaar be reid zijn den ouden huurprijs weer vast te stel len dan zouden deze bedragen onmiddellijk vol daan wonden. Voor Ce woningen, die uit een enkele kamer en een keuken bestaan, werd een huurprijs varieerende van ƒ4.50 tot ƒ5.50 betaald. De eigenaar had deze prijzen met ongeveer een gulden per week verhoogd. Het vonnis van den kantonrechter zou van ochtend aan den huurder Veeleman voltrokken worden. Wet de executie waren belast de deur waarders Korporaal en Weisfeld, dile daarvoor wederom de hulp van de poditie hadden in geroepen. Reeds vrij vroeg had een groote politiemacht de toegangen van het straatgedeelte,- dat tus- schen de van Oldenbarneveltstraat en de Aert- van Nesstraat gelegen is, afgezet. Iedereen die niet noodzakelijk in de straat moest zijn werd de toegang geweigerd. Een geweldige menigte nieuwsgierigen had zich in de van Oldienbameveltstraat en de Aent van Nesstraat opgesteld om iets van de gebeurtenissen te kun nen zien. De straat zelf leverde hetzelfde aanzien op als de vorige dagen. De woningen van de huur- 3takers zaten volgepropt met mamsohen die uit de ramen hingen en hun meening over het op treden van den huisheer niet onder stoelen en banken staken. Onder hen bevonden zich verschillende beiken- de communisten, van wie een tweetal In de uni form van den Roode Frontstrijders-bond gekleed waren. Do menschen op straat werden door enkele van ben op de hoogte gehouden van wat zich binnen afspeelde. Beschermd door een aanzienlijke politiemacht hadden de deurwaarders zich te ongeveer half 10 naar boven begeven om den bewoner Veele man aan te manen zijn woning te ontruimen. Dit werd geweigerd en aanvankelijk leek het er '."ji óf men er onmogelijk in zou slagen het pand tb ontruimen. In de nauwe gang, die tot de kanjer toegang geeft en waar ternauwernood twee menschen naast elkander kunnen staan, hadden zioh twee vrouwen opgesteld, die wei gerden uit den weg te gaan. Met eenige moeite kanden zij verwijderd worden. De deur van de kamer werd op slot gevonden en nadat men ook na herhaald verzoek weigerde deze te openen, werd zij met een bijl ingehakt. Het bleek dat de kamer propvol met men schen zat, die niet van plan waren daaruit t» komen. Bedreigingen met een revolver richtten niets uit. De mannen ontblootten hun borst en zelden: Schiet maar! Geruimen tijd kwam er geen verandering in deze situatie. Uit het raam werd door een der stakers bekend gemaakt dat de twee kruiers, die de deurwaarder had meegebracht, het werk hadden neergelegd en vertrokken waren. Deze mecLedeeling werd met applaus ontvangen en een trompettist aan den overkant zette de „In ternationale" in, die gevolgd werd door „Houd er den moed maar in." Niets wees eT nog op dot het tot ernstiger dingen zou komen. Te half elf ongeveer arriveerde de heer Smdppe, Commissaris van het bureau Witte de Wlthstraat, tot wiens ressort de Tuint' ersstraat behoort. Deze gaf allereerst bevel om de geheele Tuiudersstraat te doen ontruimen, waarvoor een aantal bereden agenten zorg droegen. Daar na ging hij de woning binnen om nogmaals onderhandelingen met Veeleman aan te knoo- pen. Deze draaiden weer op niets uit, waarna het bevel kwam, dat zij die niets in de kamer te maken hadden naar buiten moesten gaan. Een tiental mannen, waaronder de Roode Front strijders verlieten daarop de woning en stelden zioh op voor de poort van het hofje, die vlak bij de woning van Veeleman gelegen is. In deze poort hadden don geheel en ochtend een groot aantal bewoners van de straat gestaan. Deze kregen nu het bevel naar binnen te gaan en toen daaraan met eenige aarzeling gevolg werd gegeven, werd een bereden agent geroepen om de menschen naar binnen te dringen. In den nauwen doorgang ontstond een paniek. Kinderen kwamen gillend de 'straat oploopen. Een aantal agenten en rechercheurs met den commissaris en hoofdinspecteur de Jong aan het hoofd trokken toen hun sabels en gummi stokken en drongen eveneens de poort binnen. Even was 't een onontwarbaar kluwen van men schen, waaruit vlak daarop een man van mid delbaren leeftijd, half gedragen, de straat op kwam bloedende uit eèn wonde aan het voor hoofd. Toen brak bij de bewoners van de huizen, waarvan er velen op de daken waren geklom men, een geweldige woede los. Dakpannen en kRnkers» werden naar beneden geworpen. Een bereden agent werd door een steen op den schouder getroffen. Vlak daarop knalden verschillende revolverschoten. De agenten had den in de lucht gevuurd en het bevel werd gegeven alüe ramen te sluiten, waaraan ijlings gevolg werd gegeven. De rust was meteen teruggekeerd. Uit het hofje kwam nog een mam strompelen die een blessure aan zijn rechter arm had opge- loopen. Een rechercheur, die zijn voet tussöhen een deur had gezet, die men wilde sluiten, bleek daaraan kneuzingen te hebben gekregen. Ver dere ongelukken bleken zich niet voorgedaan te hebben. Men kon daarna beginnen de meubels uit het huis te dragen. De schamele inventaris werd binnengedragen bij een lompenhandelaar. Den geheelem middag door is het in de omge ving zeer onrustig gebleven. Een sterke politie macht houdt de wacht om een herhaling der wanordelij kheden te voorkomen. Hoogstwaarschijnlijk ia deze dag de inzet vam een reeks van dagen, waarop de politie nog heel wat last zal krijgen. Als ook de andere bewoners vam het pamdenoomplex weigerachtig DE AMBACHTSSCHOOL TE VLAARDINGEN Bij B. em W. is een verzoek ingekomen van de vereeniging „De Ambachtsschool te Vlaandimgen", om een penceel-gemeentegrond an erfpacht te bekomen begrensd ten Zuiden door den Parallelweg en ten Oosten door de Diepenibrodkstraat, breed 55 M. langs den Pa- ranlM'weg en diep 54 M. DESERTIE. De deserteurs van de VL 53 waren geen Eg- momders, zooals gisteren gemeld, doch Schever nmgers. Nu zullen door de reederij in hun plaats Egmontders aangemonsterd worden. VOETBALWEDSTRIJD V.F.C.—SPARTA Hedenavond half acht speelt V.F.C. op haar terreon aan den Groeneweg een oefenwedstrijd tegen Sparta van Rottendam. Spartia zal met 'n sterk elftal naar Vlaardimgen komen. VOETBALWEDSTRIPD FORTUNA—V. F. C. HOLLANDIAAN (COMB.). Deze voetbalwedstrijd, gespeeld ten bate der vereeniging „Zorg voor het Achterlijke Kind" en de vereeniging „Tot1 bestrijding der Tuber culose" eindigde in een 32 overwinning voor de combinatie V, F. C. Hollamdiaam. NEDERLAAGWEDSTRIJDBN SUNLIGHT. Uitslag van Vrijdag; SunlightTourclub 1—5. WATERPOLO. Voor de derde Klasse N. Z. B. speelt V. Z C. I Donderdagavond in de Spoorkaven tegen D. Z. C. I uit Dordrecht. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ADELAAR". Met 135 duiven in concours werd een wed vlucht gehouden van Bordeaux (Frankrijk') 866 K.M. Gelos* des 's morgens te half ze^n bereikten ondanks storm en regen reeds 24 duiven den zalfden dag hun hok. De uitslag luidt als volgt: 1, h. Webers; 2, W. van Rijn; 3, 25, 26, 27, P. van Roon, 4, 6, 11, J. Dessems; 5, 12, 15, 24 A. van den Berg; 7 10, 10, 13, 17 Joseph Ludieer; 14, 20, W. A. die Romph, 8, 21, 22, J. Visser; 9. B. Zijdenbes; 16, J. en H. Priem; 18, A. Smit; 19, J. Brinkman; 23. Heindijk en Pleyzier. Aankomst eerste duif 6.44 uur, 27®te duif 7.20 uur. De laatste vlucht met oude duiven zal over twee weken gehouden worden, van Dax (1000 K.M.). MISHANDELING. Maandagavond iis G. S. in de Zomersteeg mishandeld -geworden door C. S-, waardoor hij bloedend aam het hoofd werd gewond. Door Dr. Linzel is hij verbonden en vervol gens per auto naar huis gebracht. Tegen C. S. is proces-verbaal opgemaakt. GESLAAGD. Het bestuur der Vereeniging de Neder- landsche Dagbladpers deelt mede, dat gisteren, Dinsdag 21 Juli, 212.502 onderteebeniugen van het petitionnement voor Int. Ontwapening binnen kwamen. Dit is bet hoogste totaal van één dag, dat tot op heden bereikt werd. Het tot&al-generaal overschrijdt thans aan zienlijk de 1.300.000. Voor het examen M. O. Duiitsch C. (Eoon.) slaagde de heer L. T. van Bree, alhier. Voor hot Mercurius-examen Nederlandsche Handelscorrespondmtie slaagden de heeren B Dijkshoorn en M. Bodegom. VISSCHERIJ Van de haringvlssoherij kwamen hier binnen: VL 14 J. Rog met 21 last haring en 10 laat steurharing; VL 50 D. van Santen met 19 last haring en 6 laist steurharingVL 56 J. Rog met 26 last haring; VL 70 P. Keu» met 27 last haring en 2 last steuhardng; VL 73 L. Muis met 27 last haring; VL 83 A. van Embdien mot 32 Iaat haring; VL 132 H. Plugge met 13 last haring en 10 last steurharing; VL 147 A. Visser Wz. met 32 last haring; VL 155 K. v. d. Plas meit 25 lasta baring en 2 last steur haring; VL 160 J. Baden met 25 last haring; VL 192 D. van Haren Jr. met 7 ia-st haring en 22 last stefrrharing; VL 195 A. Poot mot 21 last haring; VL 208 J. Roodeniburg met 22 last haring; VL 217 M. Poot met at last haring; KW 29 P. v. d. Oever met 17 last haring en 10 last Steurharing; KW 32 M. van Duin met 29 -last haring; KW 39 J. v. d. Oever met 27 last haring; KW 79 J. Guytt Wz. met 25 liaislt haring en 2 last steurharing; KW 122 J. Oorbee miet 26 lasit haring en 9 last ateur- harinig; KW 159 C. van Duyn met 22 last bering; KW 172 M. die Jong met 22 last haring en 5 last steurharing; MA 5 J. Drop met 33 last haring. Van die beugvissoherij kwam hier binnen: VL 201 J. van Minnen met 204 kantjes kal- haring. Dinsdag werd hier aan den afslag betaald voor: volle haring Noord f 24.1025.20 pér kantje; Idem Zuid 15.9021.80; maatjes haring Noord 11.9017 per kantje; idem Zuid 9.4015.90; stijvekoon van 23.90 35 per kantje. blijven de huur te betalen, zal de huisheer onge twijfeld de zaak wel weet bi) den kantonrech ter brengen, met al de gevolgen daaraan ver bonden. Voor die politie speciaal Is het een zeet on aangename geschiedenis. Vanuit het poortje is door de politie nog een schot gelost in de richting van het hofje. De kogel is door een voordeur gegaan, vlak langs het hoofd van een zich daar bevindenden man en terecht gekomen in een achtervertrek waar zich een vrouw en twee kinderen bevonden. Het aandeel der Zuid-Hollandsche Gemeenten. God. Staten van Zuid-Holland hebben het aandeel, dat iedere gemeente of groep van ge meenten in deze provincie moet leveren in de lichting 1932 als volgt vastgesteld: Delft 135, Dordrecht 187, Gouda 95, den Haag 1346, Leiden 176, Rotterdam 1822, Schiedam 147, Vlaardih- gen 96, groep Alblasserdam 63, groep Alkemade 70, groep Alph-en a. d. Rijn 58, groep Ameide 63, groep Bodegraven 52, groep Boskoop 84, groep Gieesendam 41, groep Gorinchem 77, groep ISüllegersberg 58, groep Hilleglotin 67, groep Katwijk 75, groep Leerdam 45, groep Maassluis 45, groep Middelharnis 49, groep Monster 70, groep Moordrecht 71, groep Noordwijk 77, groep Oostvoorne 70, groep Per nis 54, groep Pijnacker 74, groep Ridderkerk 42, groep Rijswijk 119, groep Schoonhoven 52, groep Sliedreoht 54, groep Sommelsdijk 45, groep Strijen 54, groep Voorburg 93, groep Wassenaar 77, groep Woerden 51, groèp IJssel- monde 46 en groep Zwij-ndreoht 61, totaal 5961 van de 675S daarvoor in aanmerking komende ingeschrevenen in Zuid-Holland. Men meldt ons uiit Amsterdam: Een zeer zonderlinge historie houdt op dit oogenblik de aandacht der Amsterdamsche politie in spanning. J.l. Maandag kwam de echtgenoote van een caféhouder aait het Rokin van vacantie thuis en bij die gelegenheid probeerde men een koffertje, dat een gast twee maanden geleden had 'laten staan 'te openen met een koffer sleutel. Dit gelukte Inderdaad, doch groot was de ontsteltenis van den caféhouder, toen hij ontdekte, dat het koffertje een pak met bloedvlekken besmeurde kleeren bevatte. Het „Volk" geeft een heel verhaal van de voorgeschiedenis van deze ontdekking. Het koffertje is achtergelaten door een 30-jarigen man, die op 21 Mel j.l. In het café „Het Pontje" verscheen en daar gedurende twee dagen heeft gelogeerd. De man is die twee dagen bijna de straat niet op geweest en Is ten slotte spoor loos weer verdwenen, zonder zijn rekening betaald te hebben. De politie is van deze zaak in kennis gesteld en deze beeft de zaak nauwkeurig in onderzoek genomen. De caféhouder had het vermoeden geopperd, dat deze geheimzinnige verdwijning wel eens verband kon houden met den moord op het Rokin. De politie verklaarde echter, toen. wij haar hedenmorgen om nadere inlichtingen vroegen, dat hiervan absoluut niets te zeggen valt. Er zijn zeker reeds honderd menschen bij de politie geweest, die beweerden, dat zij deze geheim zinnige zaak tot oplossing zouden kunnen brengen. Men tast echter nog volkomen In het duister. In ieder geval is het niet waar schijnlijk, dat de eigenaar van het koffertje iets met den Rokin-moord uitstaande heeft gehad. De moord op het Rokin werd gepleegd op 4 Mei en eerst 17 dagen later is de geheim zinnige onbekende opgedoken. De politie kon ons overigens niets definitiefs mededeelen, daar het onderzoek nog niet be ëindigd is. SCHEEPSBOUWKUNDIGE. Ajain de Middelbare Technische School te Dordrecht behaalde de heer J. Th. A. N'ien- huys alhier, 'heit diploom, als scheepsfiouw- kundige. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naar ISlaau Adres Naam s Adres J Adres i Naam Adres t Geen overeenstemming onder de ministers van financiën? LONDEN, 22 Juli. (R.O.) Naar verluidt, was de toestand op de Lond-ensohe conferentie gis terenavond uiterst delicaat. De gedelegeerden hielden zich echter aan hun 'belofte van geheimhouding betreffende de bijeenkomst van de ministers van financiën, waar men het blijkbaar niet eens is geworden over een plan. Over de voorstellen die zijn gedaan, zou he den opnieuw w-ordern beraadslaagd, in tegen woordigheid van de premiers. Tenzij in deze bijeenkomst overeenstemming wordt verkregen over een plan, lijkt het niet zeer waarschijnlijk, dat de conferentie der zeven mogendheden nog veel langer zal duren. Anderzijds wordt gemeld, dat ter ministers conferentie van gisteren verschillende plannen zijn besproken, welke -heden aan de plenaire zitting zouden worden voorgelegd. LONDEN, 22 Juli. (HAVAS). La.val en zijn collega's keerden gisterenavond eerst om half twaalf na afloop van de -besprekingen met de Engelse be ministers, terug naar het gelbouw van het Fransche gezantschap. Zij weigerden eenige verklaring af te leggen, daar het comité van de ministers van finan ciën besloten heeft,, -geen Ibizonderheden over de beraadslagingen bekend te maken. Bij gebrek aan eenige mededeeling uit ge zaghebbende bron meent de vertegenwoordiger van Hava-s te weten, dat -de gedachtewisselin gen, die gisterenmiddag tussch-en de ministers van financiën en Brüning en Curti-us hebben plaats gehad, liepen over de onmiddellijk te nemen maatregelen, om aan de financiee-le moeilijk-heden van Duitschland het hoofd te bieden. De vertegenwoordiger voegt eraan toe, dat men er thans op rekent, dat de buite-nlandsche delegatie-s Donderdag zullen vertrekken. Mac Donald en Henderson ©ouden dan wel licht de Duitsch-e ministers op hun terugreis naar Berlijn vergezellen. LONDEN, 22 Juli. (H.N.) Zou de Londensche conferentie Donderdagavond kunnen eindigen, dan zal zij besloten worden met een groot ban ket -bij -den koning. In den herfst zal dan een tweed-e conferentie worden gehou-den. Men -hoopt, dat in dien tus- schentij-d tussch-en Frankrijk en Duitsöhland een vergelijk -zal worden bereikt ten opzichte van d-e politieke waarborgen voor een leening op langen termijn aan Duitschland. Over de onderhandelingen van de ministers van financiën van gisteren zijn slechts enkele spaarzame mededeelingen bekend geworden. Het zwaartepunt van de besprekingen schijnt te hebben gelegen in de vraag, welke stappen onmiddellijk genomen moeten worden, om ver der afvloeien van kapitalen uit Duitschland te gen te gaan. Daar op dit punt geen overeen stemming bestond, is besloten, het den afzon derlijken delegaties over te laten, hun stand punt in een rapport voor de plenaire vergade ring van de ministersconferentie op Woensdag morgen uiteen te zetten. De algemeene in-druk is, dat de omderhande- Iftigën, die oorspronkelijk een zuiver financieel technisch karakter zouden dragen, sterk door politieke overwegingen zijn beïnvloed. De vooruitzichten van de conferentie werden gisterenavond te Londen bijna algemeen pessi mistisch beoordeeld. Wanneer niet op diet laat ste oogenblik nog een onverwachte wending In treedt, is volgens de meening in Engelsche kringen, de mislukking der conferentie op Woensdag zoo goed als onvermijdelijk. In Fransche kringen beweert men, dat Briand en Laval hun koffers reeds laten pakken en uiter lijk Donderdag naar Parijs zullen terugkeeren. Frankrijk zai weliswaar het nieuwe Amerl- kaansche plan zijn zegen geven; dit plan is echter van dien aard, dat slechts de andere mo gendheden, met uitzondering van Frankrijk er belang bij hebben, dat wil dus zeggen, dat Frankrijk het aan Amerika en Engeland wil overlaten, om een hulpactie voor Duitschland op zich te neinen. Dit schijnt op het oogenblik de eenig moge lijke oplossing. Volgens de Fransehe opvatting is het waar schijnlijk, dat Woensdagmiddag of op zijn laatst Donderdag de conferentie met algemeene toesteming zal worden ontbonden en dat men de redding van Duitschland aan de andere mo gendheden zal overlaten. In de late avonduren van Dinsdag zijn nog pogingen in het werk gesteld om nog op de een of andere wijze de toenadering der ver schillende partijen tot stand te brengen. Tot middernacht was evenwel nog niets bekend, waaruit werkelijke vorderingen zouden blijken. Naar verluidt zijn de Franschen wel bereid tot eenige, zij het ook onbelangrijke concessies. Hierdoor is de toestand echter niet verbeterd daar zij nog steeds vasthouden aan de gedachte van eèn leening op langen termijn met daar- aan verbonden voorwaarden. De beslissing zal heden vallen, dit is de al gemeene. opvatting, welke te Londen Op het oogenblik heerscht. AMSTERDAM, 22 Juli. (Aardappelmarkt). De pryzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 600 H.L. DELFT, 22 Juli. Vette varkens 4044 ct., zou ters 4042 ct. per kg. levend gewicht. Aanvoer 129 vette varkens. RODENRIJS, 22 Juli. (Coöp. Groentenveiling Vereen. „Berkel en Rodenrijs" G.A.) Kaskom kommers le soort 1.904.90, 2e soort 0.502.10, witte dito le soort 2.102.70, 2e soort 1.20 1.50, bloemkool le soort 3.708.50, 2e soort 1 - 4.30, sla 0.401, spitskool 50 ct. per 100 stuks, meloenen 2295 ct. per stuk, stokprinsessen 23 —25, stamprinsessen 1019, snyboonen 2729, groote boonen 66.20 per 100 kg., tomaten 8.80—11.60, B 5—9.30, C 8.30—10.60 per 100 pond, peen 2.705.50 per 100 bos, komkommer stek 1020 ct. per kist. UTRECHT, 21 Juli. (Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken"). Yel low transparant 1047, aardbeien 926, to maten 512, kersen 47, frambozen 3057. roode bessen 416, zwarte bessen 5.7511.60 witte bessen 5, kruisbessen 27 per 100 pond UTRECHT, 21 Juli. (Vereenigde Eierveiling Utrecht). Kipeieren wit 3.60—5, bruin 4.205.20. eendeieren 3.503.70 per 100 stuks. Aanvoer 110.000 stuks. WOERDEN, 22 Juli. (Kaasmarkt.) (Bericht van de N.V. Handelsvereen. v/h E. Ruys.) Aan gevoerd 447 partijen. Prys le soort met 'ryksmerk 3742, 2e soort met ryksmerk 3338, zwaar dere met ryksmerk 45, zonder ryksmerk 29— 36 per 50 kg. Handel matig. KRALINGSCHE VEER, 22 Juli. Aangevoerd 9 St. Jacobszalm 11.50, 7 kleine 1.402.20 en 5 groote zomerzalmen 2.25—2.70 per pond. ROTTERDAM, 22 Juli. Heden werden aan de vischmarkt alhier van IJmuiden en elders 380 manden en kisten versche visch aangevoerd, waaronder begrepen is de Vangst van kotter RO 2. De pryzen waren voorgroote tong 78 —90, middel 64—70, kleine 22—30, tarbot 18— 32, tongschar 1520, zeepaling 1016, middel schol 14—18, kleine 5—10, middel schelvisch 1014, kleine 36, groote gul 710, kleine 46 garnalen 5 per mand, dunne paling 6 —7, per kist, Schotzalm 3—5, Jacobszalm 5—6 per stuk VLAARDINGEN, 22 Juli. Binnen van de haringvisschery VL. 193 met 32 last, VL. 190 met 28 last; VL. 47 met 30 last en VL. 16 met 37 last. Heden werd betaald voor volle haring Noord 23.7022, id. Zuid 15.6016.90, maatjes haring Noord 12—16.90, id. Z. 8.10—13.40, steurharing 4.20—4.80 per kantje. ROTTERDAM, 22 Juli 1931. let- en lichterwerk: heden geen noteeringen Vaarwerk, voor zwaar goed, 70 ton n. Ny- megen ƒ2.50, 100 ton n. Alphen a. d. Ryn ƒ2, 100 ton n. Leeuwen ƒ1.80, 105 ton n. Neder- weert- Helden 2.20 alles per last. 100 stan daard hout n. Helmond 1.95, 50 standaard hout ji. laarding enf 80. 100 ton kolen en cokes n. Straatsburg, 90 ct. per last, hout n. Aschaf- fenburg 80/85 c. per last met 100/150 of 200 ton per dag te lossen. ROTTERDAM, 22 Juli 1931. Boven-Ryn. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onver anderd. Voor ruwe producten naar Mannheim betaal de men ca. 60 ct. per last. Beneden-Ryn. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht naar de Ruhrhavens 25 ets. met 4 en 35 ets. met 8 losdagen. Sleeploon volgens het 30 ets. tarief. Uit Madrid wordt gemeld: De toestand te Sevilla blijft zeer ernstig. De staking duurt voort. Nabij de gevangenis zijn machinegeweren opgesteld, als voorzorgs maatregel tegen een eventueele bestorming. Vrijwilligers trachten het verkeer zooveel mo gelijk te handhaven. Politle-patrouilles surveilleeren voortdurend door de straten. Thans hebben ook de typografen, die bij de dagbladen werken, zich bij de staking aange sloten, zoodat de stad zonder dagbladen is. In totaal arresteerde de politie 160 personen. Een ander bericht uit Madrid meldt, dat syn dicalisten gisteren te Utrara het telefoonkan toor in brand hebben gestoken. De burgerlijke garde greep in om het vuur te blusschen en de telefoonjuffrouw te redden. Het kwam tot een botsing meit de syndicalis ten, waarbij ongeveer 20 personen gewond werden. MADRID, 22 Juli. (B.T.A.) Na afloop van den ministerraad werd een communiqué open baar gemaakt, waarin -het heet, dat die regee ring vast besloten is, koste wat 't wil een einde te maken aan de agitatie, die het economische leven -des lands in wanorde brengt door ophit sing tot sociale troebelen. ROTTERDAM aangekomen 21 Juli namiddag 2.30 EDDI, Wambersie Zn, Stettin, Schieha- ven, stukg.3.15 CERES, Wambersie Zn, Stet tin, naar Keulen, stukg.4.- MUNKFORS, Alg. V rachtkantoor, Amsterdam, Maashaven SHV, stukg.9.10 ACACIA, N. A. B. O., Sittingbourne, Waalhaven 36, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 21 Juli namiddag: 10.50 GRANERO, Philadelphia; 11.20 BITTER- FELD, Hamburg voor Bchiedam; 11.45 DA- GOMBA, Hamburg; vertrokken 2J Juli namiddag 3.20 STROMBOLI, Oslo; 3.55 MAASKERK, Hamburg; 4.50 MARIEN BURG, Koningsbergen; 6 25 NUOLJA, Wabana6.30 ROTENFELS, Ham burg; 6.55 FORT MEDINE, Kotonou; GEDANIA, Hamburg; 7.15 POKEDAK. Sunderland; BRET- LAND, Kopenhagen; 7.35 LARS KRUSE, W.- Hartlepool; WEISSENFELS, Bombay; MEREL, Londen7.50 PALLAS, Stettin8.15 LISTA, Mon treal; 8.30 ELIN, Danzig; ALSTER. Hamburg; BEVERWIJK, Cardiff; LA MAILLERAYE, St Nazaire; BATAVIER IV, Londen; 8.50 ZAAN, Raurao; 9.10 CAPIT. PRIEUR, Nantes; BORTH- WICK. Grangemouth. 9.45 LYNN REGIS, King's LynnRAPID, idem CROMER, Harwich; FINKENAU, Hamburg; OILSCHINDLER I, (1.), Kiel per slbt. JASON; 10.30 WESTLAND, LeithHEBBLE, Goole; MACCLESFIELD, GrimsbyWHITBY ABBEY, Hull: 10.50 CRANFORD, Hamburg; 10.55 PARA- Mé, Rouaan; 11.20 BALTMOR, Leningrad; 11.50 HEBBURN, Newcastle; 11.55 AUDACITY, Lon- den; 22 Juli voormiddag: 12.20 PRAGUE, Harwich; AYRESOME, New castle. Wind Noord, flauwe koelte, kalme zee, licht bewolkt. SCHIEDAM aang. 21 Juli: CUYABA, Ham burg, Aersten, Hunik Co. VONDELIN GEN PLAAT aang. 21 Juli: EVER- GUNAR, Calais, bunkert. IJMUIDEN aang. 21 Juli: FALKSTEN, Kotka, hout; EMBLA, Sundsvall, n. Zaandam, hout; MEGARA, Curacao, olie vertr. 21 Juli: SALABANGKA, Batavia; BOTH Noord- op proeftocht; ORANJE NASSAU, Suri name; ROTTERDAM, t., Baton Rouge; RIJN STROOM, Hull; AST ARTE, Bremen; STANIS LAS, Leith; DRËCHTERLAND, B.-Ayres; WIL- NO, Gdynia; LAVEROCK, Londen; LINGE- STROOM, id.; WALLSEND, Newcastle. Wind N.W., frissche koelte, kalme zee, be wolkt. VLISSXNGEN aangekomen 21 Juli: ORANJE NASSAU, Harwich; vertrokken 21 Juli: MECKLENBURG, Har wich; gep. naar Antwerpen: THEA, Londen; MACE DONIËR, B.-Ayres; CHRISTIAN, Stettin; HA- RUNA MARU, MiddlesbroWAGOGO, Rotter dam; SALABANGKA, Amsterdam; ARION, Londen; BRITISH ARDOUR, Abadan; gep. naar Terneuzen: THE MARQUIS, Millom; gep. van Antwerpen: iHALIARTUS, Londen; CORNELIA, idem; VOGTLAND, Rotterdam; CITY OF LEEDS, Grimsby. ZAANDAM aang. 21 Juli: EMBLA, Sundsvall, hout, V.. C. K. GANYMEDES 21 Juli vate Kreta naar Pat*®f HEBE 21 Juli van Venetië te Huelva. ORANJE NASSAU 21 v. Amsterdam n. W.-Indit ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (uitreis), 21 v. Gibraltar. KOTA TJANDI (thuisreis), p. 21 (5 n.m.) Ouess PATRIA (thuisreis), p. 21 (4 n.m.) Kaap del Arml STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TALISSE (thuisreis), 21 te Triest. POELAU BRAS (uitreis), 21 te Pt. Said. P. C. HOOFT (uitreis), 21 v. Suez. SALABANGKA (uitreis), 21 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Amst. n. Java p. 20 Perim ACHILLES. Japan n. Rott. 21 te Suez. CITY OF HALIFAX, Rott. n. Japan 21 te Penang FOLYPHEMUS, Batavia n. Amst. p. 21 Beachy Head. ORESTES, Rotterdam n. Japan p. 21 Gibraltar. IONIC STAR, Hankow n. Rotterdam 20 te Havre. HOLLAND—AFRIKA LIJN. GRIJPSKERK (thuisreis) 20 Juli te Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK 21 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. OLDEKERK (thuisreis), 20 v. Tientsin. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (thuisreis) 20 (8 n.m.) van Santos. DRECHTERLAND 21 v. Amsterdam n. B.-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. AURORA 21 Juli van Venetië te Triest. ALKMAAR,. San Nicolas n, Rott, 20 v, St Vine. ALNWICK 20 Juli van Rotterdam te Shields. AFON GWILI 19 Juli van Velsen te Newport. AMSTEL 19 Juli van Rotterdam te Cardiff. ARCHITECT 20 Juli v. Rotterdam te Middlesbro. ANNINA 12 Juli van Rotterdam te Reggio. ALEIDA, m„ 16 v. Rostock n. Rotterdam. ATLE JARL 18 Juli van Rotterdam te Sete. ALBI, Rott .n. Montreal 20 (7.36 voorm.) 150 myl W. v. Land's End. ANDROMEDA, 18 v. Rotterdam te Rostock. ARY SCHEFFER 20 van Rotte-dam te Havre. ANDROMEDA, 18 v. Rotterdam te Rostock. ANGELINA, m., Scheepers, 20 v. d. Ryn te Hamburg. ADRIANA, 20 v. Londen te Hamburg. BATAVIER VIII, 21 v. Rotterdam te Bordeaux. BRITSUM, Rott .n. Mexico 19 (11.30 nam.) 150 myl Z.Z.O. v. Valentia. CITY OF CANTERBURY, Rott. n. Pt. Natal 20 v. East London. CHEF MEC. MAILHOL, 17 v. Rott. te Saigon. CITY OF KARACHI, Rott. n. Z.-Afrika 19 (4.44 nam.) 70 myl O. v. Land's End. CARDUCCI, Rott. n Pto San Stefano p. 20 Ou6SSd*iit CAP. EDM. LABORIE, 19 v. Rott. te Rouaan. CAUDEBEC 20 Juli van Rotterdam te Havre. COMM. PIERRE LECOCQ, Rott. n. Haiphong 18 Juli van Havre. DON 19 Juli van Rotterdam te Hull. DEARNE 19 Juli van Amsterdam te Hull. DUCE, Rotterdam n. Taranto p. 19 Gibraltar. ETHYLENE 20 Juli van Delfzyl te Londen. ERICA 4 Juli van Rotterdam te Ortona. ECHO, 14 v. Rotterdam te Gdynia. GATESHEAD 20 Juli van Amsterdam te Shields. GEERTRUIDA, m., 16 v. Rostock n. Amsterdam HILDEBRAND, L'pool n. Manaos 20 v. Madeira. HOOP OP ZEGEN, ni., 17 v. Rostock n. Utrecht. HOMLEDAL, 15 v. Amsterdam te Wasa. IRENE, m.s., 19 Juli te Duinkerken. IDUNA, m., Scheepers, 20 v. Gelsenkirschen te Hamburg. JABIRU 20 Juli van Rotterdam te Liverpool. JONGE ANTHONY, Rott. n. Genua p. 19 Gibr. JOHANNA, Rott. n. Bordeaux p 20 Beachv Hd. JAMAICA MERCHANT, Rott. n. Kingston (Ja) 20 v. Londen. JUNO, 19 v. Rotterdam te Danzig. KONIGSBERG PREUSSEN, 18 v. Rott. te Fillau LINDENFELS, Rott. n. Calcutta 19 v. Port Said. LLANSTEPHAN CASTLE, Rott. n. Beira 19 te Algoabaai. LUNEBORG, 18 v. Rotterdam te Kaapstad. LARACHE, Rott n. St. Nazaire p. 20 Ouessant. LEOVILLE, 19 v. Rotterdam te Havre. I.OANDA, Rotterdam naar Lissabon 21 v. Havre. MONKSTONE, 18 v. Amsterdam te Dieppe. MELROSE ABBEY 19 van Rotterdam te Hull. MARGOT 20 Juli van Harlingen te Hull. MAGDA, z., 20 v. Nederland te Cuxhaven. MAASSTROOM 20 Juli van Amsterdam te Leith. MERWEDE 20 Juli van Rotterdam te Londen. MANU, Rott. n. Cardiff 20 op 45 myl N.W. van Land's End. MONKSTONE, 18 v. Amsterdam te Dieppe. NOORP-FRIESLAND 19 v. Duink. n. Ostende. NIPPON, Rott. n. Calcutta 18 v. Bombay. NOTTINGHAM, 19 v. Rotterdam te Grimsby. NEDJAN, 17 v. Rotterdam te XJstad. OUSEL 20 Juli van Rotterdam te Liverpool. PALMA, Zwyndreeht n. Parys 18 te Rouaan. PROWESS 20 van Bergen op Zoom te Londen. PROWIDENZA Rott. n. Civ. Vecchia 13 v. Oran POELDIEP, 19 v. Rotterdam te Lynn. QUEENWORTH 20 v. Amsterdam te Sunderland. QUAYSIDER 20 Juli van Delfzyl te Londen. RABAT, Rott. n. Oporto p. 19 Oues3ant. RHEA, 18 v. Rotterdam te Holding, STRIJPE, Rott. n. Cardiff p. 20 Beachy Head. STORIK, 14 v. Rotterdam te Leningrad SYL.T. 1-3 v. Delfzyl te Bjorneborfr SI-KIANG, Rott. n. Japan 20 te DiHnkërkëH'" SENSAL, 20 v. Rotterdam te Stolpmunde. TEMPLAR 19 Juli v. Rotterdam te Duinkerken. TEAKWOOD 19 Juli van Amsterdam te Preston. TRINGA 19 Jull van Amsterdam t- Liverpool TYNEHOME 20 van Rotterdam te Sunderland" TRITO 21 Juli (v.m.) van Rotterdam te Dublin. TENGER 15 Juli van Rotterdam te Livorno. TAIWAN, Rott. n. Japan 19 te Manilla THE DUCHESS, Delfzyl n. p. 19 Lizard. TRAUTENFELS, 19 v. Rotterdam te Calcutta ULIA 18 Juli van IJmuiden te Sunderland. ■VECHTSTROOM 19 Juli van Amsterdam te Hull. VALNEGRA, 17 y. Rotterdam te Bergen. WANGONI, Amst. n. Beira 19 v. Zanzibar WAHEHE, Rott. n. W.-Afrika 19 v. l Palmas WILLY, 19 v. Amsterdam te Goole. WAGRIEN, 17 v. IJmuiden te Aalborg. 1EWFOREST 20 te Londen uitgekl. n. Vlissingen ÏEWPAHK 20 te Londen uitgekl. n. Vlissingen YEWTREE 20 te Londen uitgekl. n. Vlissingen. IJSELHAVEN, Antw. n. Montevideo 20 op 90 myl Z.O. v. Land's End. STAD HEYST. Hansweert, 21 Juli. Gis terenavond is het Belgische sleepschip Stad Heyst op de Molenplaat omhoog gevaren en blHven zitten. Sleepbooten zjjn van hier uitgevaren, doch het mocht niet gelukken het schip vlot te sleepen. Nadat men dezen nacht een gedeelte der lading kolen gelost had, is het schip dezen morgen vlot gesleept, waarna het de reis naar Gent heeft voortgezet. PAX I. Dover, 21 Juli. Het meergemelde Nederl. motorschip „Fax I" heeft heden de reis voortgezet. AANGEKOCHTE SCHEPEN. In de Visschershaven te IJmuiden is dezer da gen aangekomen een door den heer De Jager te Stellendam, in Ierland aangekochte motorkotter, welke gebezigd zal worden voor de gamalenvis- schery. Het vaartuig was voordien bezit van den lerschen Staat. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen. 22 Juli namiddag: 2.15 KASHMIR, Yokohama; SILDRA, Houston voor Pemis; 2.25 ALNWICK, Neweastle; TAN- GANJIKA, Pt. Natal; 2.30 BATAVIER VII. Middlesbro; 2.35 FIDUCIA, Archangel, bunkert Vondelingenplaat; 3.15 DéP. GEORGES CHAIG- NE, Nantes. Vertrokken 22 Juli namiddag: 2.15 LEONORA, Rouaan. STOOMVAARTLIJNEN. EEMLAND B.-Ayres n. Amsterdam p. 22 Madeira DELFLAND 22 van Amsterdam naar B.-Ayres. DINTELDIJK Rott. n. Vancouver p. 21 Oeal. MEROPE W.-Indië n. Amst. 22 van Havre. STELLA 21 van Oran naar Tunis. GANYMEDES 22 van Kreta te Patras. HERMES 22 van Smyrna te StambouL MARNIX VAN ST. ALDEGONDR 22 v. Amst. naar Batavia. JOH. VA NOLDENBARNEVE1.T 22 v. Batavia naar Amsterdam. SEMBILAN Batavia n. Amsterdam 21 v. Sabang EURYMEDON L'pool n. Java 21 van Port Said. VERWACHT TE ROTTERDAM. WEARBRIDGE, v. Tampa 20 te Savannah. MIDSLAND 21 v. ImmihFhaiö- SEVERN v. Santos 22 te Antwerpen. FINLANDIA v. Londen 22 te Antwerpen. ORLEANS, 18 v. Bona. ASTREE 22 v. Rouaan. ARGONNE 21 v. Nantes. AGILITY 21 (n.m.) v. Harburg nr. Schiedam. DALMAZLA v. Villa Constitucion 21 op La Plata- rivier. URKIOLA MENDI 21 v. Sagunto. FLENSBURG, 21 v. Oxelosund. YARMOUTH TRADER vertr. 23 v. Gr. Yarm. GEMENGDE BERICHTEN. PAX I- Dover, 22 Juli. Het meergemelde Nederl. motorschip Pax I is heden weer hiei in de haven teruggekeerd, daar de kussenblok» ken nog voortdurend warm loopen. CHOHAKU MARU. Shimonosekl, 21 Juli. Het meergemelde Jap. s. Chohaku Maru is wede* vlotgesleept. DALMAZIA. B u e n o s-A y r e s, 21 Jull. Na 1000 tons van de lading gelost te hebben is het Italiaansche s. Dalmazia (meer gemeld) wede* vlotgékomen. Zoodra het op de reede te La Plata de geloste lading weder heeft ingenomen, zal het de reis naar Rotterdam voortzetten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2