s nri DE NATIONALE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN MAANDAG 3 AUGUSTUS 193T msm EERSTE DAG DER WEDSTRIJDEN. Officieele opening van het Tilburgsche zwembad. DE WEDSTRIJDEN. MASSALE BELANGSTELLING- pui WATERPOLO-COMPETITIE. S. V. H.—G. Z. G. 3—2. ZEILWEDSTRIJDEN OP DEN BERGSCHEN PLAS. R. K. FEDERATIE. DE BELGIE-NEDERLAND WEDSTRIJD Jaarvergadering Technische Sectie. VOETBAL-UITSLAGEN. O. s. c. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. BLEKEMOLEN DE BESTE STAYER. - .v v-..y - Onder begunstiging van buitengewoon fraai zomerweer bad Zaterdag de officieele opening plaats van liet Tilburgscbe zwembad. Het nieu we bad was fleurig gepavoiseerd en aan drie zijden van de zwemkom waren tribunes opge steld, die op dezen eersten dag van de natio nale zwemkampioenschappen goed bezet waren. He officieele gasten werden in het restaurant ontvangen door den directeur van het zwembad, den heer Van Kuyk. De directeur van het zwembad verwelkomde de aanwezigen en verzocht na eer kort woord aan den burgemeester de opening van 't zwem bad te willen verrichten. De voorzitter van den Ned. Zwembond nam hierna de gelegenheid te baat om te wijzen op de taak, welke de Zwembond te vervullen heeft. De heer van Geloven, voorzitter van de Wjjk- vereeniging Loven", huldigde hierna de di rectie. Nadat de heer Van Kuyk allen had bedankt, die door hun energiek werk de totstandkoming van dit Zwembad in zulk een korten tyd had den mogelijk gemaakt, werd de eerewtyn rond gediend en gingen de genoodigden de inrichting bezichtigen. Intusschen waren de tribunes tamelyk vol ge- loopen. xoodat by den aanvang der wedstryden bet zwembad een levendigen aanblik bood. 1500 M. vrije slag heeren. Begonnen werd met de 1500 meter vrije slay voor heeren (Ned. record Th. J. de Man U Z C in 22.12.1). Van het begin af was te zien dat 'dt stryd zich zou ontwikkelen tusschen J van Hemsbergen (Haarlem) en Fr. Kuyper (DolfHn) Tydens de eerste twee banen was de Haarlem mer voor en pas na 300 meter gezwommen te hebben, kon Kuyper een kleinen voorsprong ne men. De twee andere deelnemers G. v. Voorst (A.2.) en E. de Gier (Merwede) speelden geen rol en na 6 banen (300 meter) lag de laatstge noemde reeds 50 meter achter. In de 7e ronde werd de Gier gelapt. De Haarlemmer en de Dol- fyn bleven precies gelyk en na 1000 meter was nog met te zien wie hier zou winnen. Na 1000 M. nam van Hemsbergen een kleinen, niet noemens- waardigen voorsprong. In de 12de ronde was de achterstand van v. Voorst en de Gier tot 4 banen gegroeid. Na 1300 M. had v. Hemsbergen de lei ding tot ongeveer 4 M. vergroot en toen het sein voor de laatste baan werd gegeven, lag de Haar lemman 20 M. voor. Met een prachtige eindspurt eindigde hy als eerste met een vry goeden tyd. Uitslag1 v. Hemsbergen (Haarlem) 23.39.4; 2 Kuyper (Dolfyn) 24.01,4; S G. van Voorst (A.Z.) 24.o6; 4 de Gier, geen tyd. 5 X 50 M- estafette. 5 maal 50 M. vrye slag estafette dames (Ned. record R.D.Z. 2.48,3) Deelnemende ploegen R.D.Z. en Het IJ. Wegens het missen van den trein startte het IJ wat later. R.D.Z. ging te water met de dames mevr. de Groot-van Gelder, A. Hogeweg, T. Bau- melster, T. Klapwyk en W. den Ouden en zwom by na in den recordtyd van 2.48 8. Het IJ deed er eenigen tyd langer over en maakte een tyd van 3.05.2 met de dames M. Vierdag, C. Ladde, J. Huybers, T. Ulterwyk en F. Hessel. 5 maal 50 meter vrye slag estafette-slag heeren (Ned. record Het IJ 2.26.3). In dit nummer was aanvankelyk de stryd hevig maar in de voorlaat ste baan maakte de H.Z. en P.C. zich los en won in den tyd van 2.32.4. Uitslag: 1 H.Z. en P.C. met de heeren E. ïn- genluyf, J. K. Schrteder, P. R. d'Arn Gerkens, B. J. Jonker en C. J. van W'.ik in 2.32.4; 2 Het IJ in 2.34; 3 H.P.C. in 2.38; 4 L.Z.C.; 5 R.Z.C. 200 Meter schoolslag 200 meter schoolslag dames. (Ned. record mej. M. Baron 3.12.4). De kampioene mej. P. F. de Vries (Inter Nos) gaf reeds na twee banen den stryd op. Het werd een enorm scherpe stryd tus schen de dames J. H. Huybers (Het IJ) en J. Kaptein (H.D.Z.), waarby da eerste won. Uitslag: 1 J. H. Huybers (Het IJ) ln 3.20.6; 2 J. Kaptein (H.D.Z.) in 3.22; 3 G. Brouwers (R.D.Z.) in 3.26; 4 C. Luycke (O.D.Z.) 200 meter schoolslag heeren (Ned. record L. Korpershoek (R.Z.C.) met 2.57.3. De kampioen van Nederland, Korpershoek van R.Z.C., wist zyn titel te handhaven in een wedstiyd, waarin niet het uiterste van zyn kracht werd gevorderd. Uitslag: 1 L. Korpershoek (R.Z.C.) in 3.02.2; 2 J. van Woerkom (S.Z.C.) in 3.13.2; 3 K. Jong bloed (Zian) in 3.14; 4 A. v. Kalken (D.J.K.) Ook den tiveeden dag geen recordverbeteringen. 200 Meter vrije slag. 200 meter vrye slag heeren (Ned. record J. H. de Haas van Zian in 2.27.1). öok in dit nummer was de stryd scherp en met ruim 1 seconde voor sprong wist de kampioen de Haas 2\jn titel te behouden. Uitslag: 1 J. H. de Haas (Zian) ln 2.37.4; 2 W. Delwei (R.Z.C.) in 2.38.2; 3 E. G. Ingenluyff (H.Z. en P.C.) in 2.41.8. Schoonspringen dames. Schoonspringen dames, drie verplichte en drie vrye sprongen. 1 T. Klapwyk (R D.Z.) met 69.48 punten; 2 C. Hesterman (Het IJ) 59.68 pnt.'3 B. Zegger (A.D.Z.) 55.89 pnt.; 4 Lotgering-van Leeuwen (Het IJ) 45.75 pnt. 4 X 200 Meter estafette. 4 maal 200 meter vrye slag estafette heeren. (Ned. record Het IJ met 10.44). Deelnemende vereenigingen Dolfyn, Leidsche Z.C., A.Z. 1870. Het IJ en H.P.C. De A.Z. had haar besten zwemmer het eerst in het water gezonden en behaalde daarmee reen aardigen voorsprong. Toch was bet na 400 metei merkbaar dat deze voorsprong niet behouden zou biyven en dat de stryd zou gaan tusschen de Dolfyn en Het IJ, terwyl H.P.C. als derde e verwachten was. Toch wist de A.Z. tot op 750 M. gelyk te biyven, maar daarna trok de Dolfijn zeer krachtig op. zoodat ze onbedreigd won. De tyd is niet de allerbeste. Uitslag: 1 Dolfyn in 11.14.6, met de zwemmers G. P. v. d. Kamp. S. H. Wierlnga, F. J. Kuyper en J. H. Brink; 2 A.Z. in 11.21.8; 3 H.P.C. in 11.32.4; 4 Het IJ; 5 L.Z.C. 300 Meter ivisselslag. De twee laatste nummers werden tegelykertyd verzwommen. De uitslagen waren: 300 M. wisselslag Individueel (100 M. rug, 100 M. school en 100 M. vrye slag), eenige deelneem ster mevr. de Groot-van Gelder (R.D.Z.) in 5.21. (nieuw Ned. record). 300 M. idem heeren (Ned. record G. Hegi van Zian met 4.46.4)G. v. d. Kamp (Dolfyn) in 4.46.8: 2 J. van Hemsbergen (Haarlem) in 4.54.4; 3 J. Hegi (Zian) in 5.01.8; 4 K. Niezen (Z.C. Gronin gen) 5 F. Bannenberg (A.Z.)6 C. G. van Aalst JH.Z, en F.C.). Mej. W. den Ouden. Met het weer heeft de Ned. Zwembond het wel byzonder getroffen, want gisteren was de temperatuur van het water uitstekend. Geen wonder dat de belangstelling van het publiek buitengewoon groot was. De beide tribunes op den eersten en tweeden rang waren tjokvol, en ook de derde rang was zeer goed bezet, zoodat duizenden toeschouwers (een merkwaardigheid voor het Zuiden) de wedstryden hebben gevolgd. Evenals den eersten dag luisterde ook giste ren het muziekcorps van Huize Nazareth de wedstryden op. We gelooven wel dat het be stuur van den Ned. Zwembond over deze wed stryden tevreden is, alles was tot in de puntjes verzorgd, er werd goed op tyd gewerkt en dien tengevolge had alles een vlot en aantrekkelyk verloop. De zon overgoot het ryk met vlaggen versierde zwembad met warme stralen en men zag niets dan vroolyke gezichten. Voor de wedstryden had er een demonstratie plaats van de Bossche reddingsbrigade, welker voorzitter, da heer Mr. Mommera, de verschil lende grepen demonstreerde. De 14 man sterke brigade heeft met haar demonstratie een zeer gunstigen indruk achtergelaten en goed propa- gandistlsoh werd verricht. De verschillende kampioenen werden na de uitvoering der nummers door de directie van het zwembad met bloemen gehuldigd. De stemming hy de prysuitreiking was zeer geestdriftig. We laten hier de verschillende nummers volgen 100 M. vrye slag dames (Ned. record mej. Braun, O.D.Z., 1.11,4). Dit nummer was wel de sensatie van den mid dag, en braoht een spannenden race. Mej. den Ouden had een prach tige start en nam reeds di rect een kleinen voorsprong welken ze be hield tot het einde. De 2 an dere dames ga ven goed kamp, vooral mejuffr. Vierdag maak te een goeden tyd. Mej. den Ouden maakte een tyd gelyk aan het Neder landsch record. 1. W. den Ouden (R.D.Z,) 1.112/5; 2. M. Vierdag (Het IJ) 1.12 2/5; 3. D. Hüsken (A. D. Z.) 1.19.6. 2. 100 M. vrye slag heeren (Ned. record H. van Essen, Het IJ, 1.03.3). Bannenberg had reeds op de eerste 50 M. de lei ding, maar hy begon te vroeg te spurten waar door Ingenluyff kans kreeg in te lobpen en met eenn pracht spurt als eerste eindigde. 1. E. G. Ingenluyff (H. Z. en P. C.) 115 3/5, 2. J. H. Brink (Dolfijn) 1.7 2/53. J. H. de Haas (Z. L A. M.) 1.81/5. 3. 3 X 50 M. wisselslag, estafette dames (Ned. record O. D. Z., 1.52.3). Mej. Hogeweg kwam als eerste by het wissel- punt en mej. Brouwers had direct een grooten voorsprong. Coba Huybers liep echter een flink stuk in, waardoor da 3 laatste dames slechts met heel klein verschil startten. Toch bleef Het IJ haar voorsprong behouden en mej. Vierdag tikte als eerste aan. 1. Het IJ (G. Laddé, J. H. Huybers, M. Vier dag) in 1.531/5; 2. R. D. Z. (A. Hogeweg, G. Brouwers, G. Klapwyk) in 1.541/5; 3. Inter Nos (M. Zandvliet, P. F. de Vries, N. Dangeveld) in 2.2 3/5. 4. 3 X 50 M. wisselslag estafette heeren. (Ned. record Het IJ 1.40.4). Haarlem nam door v. d. Meer reeds by den rug slag een voorsprong, die niet meer ingehaald werd. Het IJ werd goede tweede. 1. Haarlem (A. v. d. Meer, H. Kooy, C. Zeeman) 1.421/5; 2. Het IJ (H. v. Essen, J. Hofman, J. v. Oostrom- Goede) 1.43 3/5; 3. Z. I. A. M. (J. H. de Haas, K. P. Jongbloed, G. Hegi) 1.46. 5. Sehoonspringen heeren. Over het algemeen werd goed gesprongen en ofschoon op de verplichte sprongen de deelnemers elkaar niet veel toegaven, was toch wel te zien. dat Stotyn weer met het kampioenschap naar huis zou gaan. Vooral in de vrye sprongen toon de hy zyn meerderheid, alleen was het jammer, dat zyn laatste sprong lichtelyk mislukte. Lot- gerink's sprongen waren meest of niet snel ge noeg óf eenigszln3 scheef. Dennenboom's vrye sprongen waren ook beter dan de verplichte 1. J. L. Stotyn (H. Z. en P. C.) 131.61 p.; 2. H. Lotgering (Het IJ) 115.158 p.3. A. Dennen boom (A. Z.) 114.05. 100 M. rugslag heeren: (Ned. record J. de Haas, Zian 1.16.4). In dit nummer was de strjjd zeer hevig: voor al toen na het keerpunt van der Meer, die iets achter lag by de Haas, geweldig ging optrek ken, zoodat de Haas alle zeilen moest byspam- nen om den voorsprong te behouden, hetgeen hem na moeite gelukte. I. J. H. de Haas (Zian) 1.18,62. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1.19.4; 3. J. W. F. Faure (H. Z. en P. C.) 1.22.6. 100 M. rugslag dames: (Ned. record mej. Braun, O.D.Z. 1.21 Mej. Braun startte in dit nummer niet, het geen 'n groote teleurstelling was voor het publiek. Thans vertrokken de dames A. Hoogeweg (R. D. Z.), J. Korthof en mej. Zandvliet (beide In- ter Nes). Na 50 M. nam de kampioene J. Kort- hoff een kleinen voorsprong, dien ze gemakke- lyk tot het einde toe behield. 1. Mej. Korthoff (I. N.) 1.27.2; 2. mej. A. Hoo geweg (R. D. Z.) 1.29; 3. mej. Zandvliet (I. N.) 1.38. 4 X 100 M. vrye slag estafette dames. (Ned. record O. D. Z., 5.02,4). Aanvankelyk leek het een fraaie strijd tus schen de R. D. Z. en Het IJ, maar de voor sprong, die de R. D. Z. verkreeg, was spoedig zoo groot, dat Het IJ er niet meer aan tippen kon. De R. D. Z. won dan ook onbedreigd. 1. R. D. Z.. tyd 5.11.8, met de dames G. Klap wyk, C. de Groot-v. Gelder, F. Baumeister en W. den Ouden; 2. Het IJ, 5.27.6. Q 4 X 100 M. vrije slag estafette heeren. (Ned. record Het IJ 4.30). Deelnemende ploegen A. Z. 1870, Het IJ, H. Z. en P. C., de Dolfyn. Na de eerste ronde had Het IJ een kleinen voorsprong genomen door Van Essen, maar dq Dolfyn nam in de tweede ronde de leiding over. By het ingaan van de laatste had H. Z. en P. C. den kop en Ingelhuyff wist tenslotte nog eenige meters uit te loopen, zoodat de Haagsche ploeg met een paar meters verschil won. 1. H. Z. en P. C.. in den tyd van 4.43,8 met de heeren Ingelhuyff, Maurenbrechter, Gerkens en van Aalst; 2. Het IJ in 4.47.2; 3. De A. Z., ln 1.50 2 4. de Dolfyn. in 4.54,2. 400 M. vrye slag dames (Ned. record mej. Braun. O.D.Z., 5.46). In dit nummer startten maar 2 dames, nL F. Baumeister (R. D. Z.) en D. Husken (A.D.Z.). Na de eerste 100 M. lagen de beide zwemsters gelyk, maar ln de tweede ronde lag mej. Bau meister iets voor, terwyi ze met kalmen en re- gelmatigen slag na 300 M. den voorsprong tot ongeveer 20 M. had vergroot. By het laatste keerpunt lag ze zelfs een halve ba.an voor. Of schoon mej. Husken me' een aardige eindspurt inzette, kon ze haar coneurrente niet meer be reiken. - y<%~ r - 'WH 'fr Itifei De ploeg van de H. Z. en P. C. welke gisteren te Tilburg het Ned. Kampioenschap behaalde in het nummer 4X100 M. vrije slag estafette. Van links naar rechts van Aelst, Ingenluyffd'Arngerkens en Maurenbrecher- L Mej. T. Baumeister (R. D. Z.) 6.19,8; 2. mej, D. Husken (A. D. Z.) gedisqualificeerd, 6.40,2. 400 M. vrye slag heeren (Ned. record J. de Haas, Zian, 5.23). Hierin startten G. v. Voorst van de A. Z. (kampioen 1930), J. v. Heinsbergen, Haarlem, B. de Gier, Merwede. Na de eerste 100 M. lag van Heinsbergen aan den kop, op 5 M. gevolgd door van Voorst; de Merwede-man speelde in deze race geen rol. In de tweede ronde bleef de positie gehandhaafd, terwyl de Gier toen al byna een baan achter bleef. Van Heinsbergen bleef keurig trekken en bij het ingaan van de laatste ronde had hy zijn voorsprong tot ongeveer 8. M. vergroot. 1. J. van Heinsbergen (Haarlem), tyd 5.47,6; 2. G. v. Voorst (A. Z.) 6.05; 3. B. de Gier (Mer wede) 7.12. De Van Essenbeker werd met 39 punten ge wonnen door de R. D. Z., terwyl Het IJ 34 p. behaalde. De Turmacbeker ging over in het be zit van Het IJ met 23 p. Tenslotte had een waterpolo-wedstryd plaats KikvorschenNed. Jeugd Team 33. Voor de eerste klas heeren ls gisteren in het Zwarte Plasje te Hillegersberg de ontmoeting S.V.H.—G.Z.C. gespeeld. De Rotterdammers lie pen dadelyk hard van stapel eu al spoedig namen zy door A. Verhoef de leiding. De gastheeren wa ren iets sterker en behoudens enkele tegenaan vallen van G.Z.C. zaten zy vrijwel voortdurend voor het Goudsehe doel. Toch gelukte het den gasten even voor de rust gelyk te maken door een fraai doelpunt van Bokhoven. Tegen de rust werd de stryd iets meer verdeeld en daar geen der zeventallen kans zag den doelman der tegen- party te verschalken, werd met gelykan stand gepauzeerd. De tweede helft bracht een klein overwicht van de Goudsehe spelers, doch voor doel waren de schoten te onzuiver om succes te hebben. De Rot terdammers hadden met hun schoten meer geluk. Want toen Barends kort achtereen twee fraaie kansen kreeg, maakte hy hier handig gebruik van. Zoodoende leidde S.V.H., ondanks haar min derheid in deze speelhelft, met 31. De gasten zetten er nu alles op om den achterstand in te loopen en het gelukte tenslotte aan. Tybout om met een fraaien worp den stand op 32 te brengen. Spoedig hierna kwam het einde. Een snccesdag der Watersportvereeniging Rood Wit Rood- De watersportvereeniging Rood Wit Rood heeft gisteren op den Bergschen Plas te Hille gersberg goed geslaagde wedstryden gehouden, waartoe in hoofdzaak wel de byzonder goede weersomstandigheden hebben meegewerkt. Op het tydstip, dat het eerste startschot viel, stond er een flinke bries uit Noord-Oostelijke richting, zoodat het eerste gedeelte van de baan vrywel recht in den wind was, waardoor de zeilers in dit rak hun beste beentje konden voorzetten. De windkracht was zoo, nu en dan van dien aard, dat bij de 12 voetsjollen d'Artagnan en W. v. d. Valk en Pinokkio van J. Braunbeiger Jr., die beide met één man voeren, hun jol volzeilden en den stryd moesten staken. De wedstryden verliepen verder zonder incidenten. Voor de handicap-klassen werd onder B. wind gezeild. By de 12-voetsjollen ging Ideaal II van J. W. Kari-eman het eerst over de lyn, direct gevolgd door Obst. Bij het ingaan van de tweede ronde was de Ideaal II al een flink eind voor, ge volgd door Black Diamond van J. Barzilay Jr., Bonzo van P .J. J. Huybers en Nimf van W. A, de Ridder. De beidé laatsten voerden een spannenden stryd om de derde plaats, die ten slotte door de Bonzo werd ingenomen. De be kende jollenzeiler Obst kon het niet verder bren gen dan de vyfde plaats. Een groot verschil met den fraaien start van de 12-voetsjollen was die van de gemeten B. M.- klas. De eeiste, die doorging, was de Martina van A. van Dyck, die hiervoor zes seconden noodig had. De overigen waren byna een halve minuut te laat. De stryd ging hoofdzakelyk tus schen de Martina en Marietje van G. M. Neder- veen, die eenige malen van plaats verwisselden. Ten slotte werd het pleit beslist ten gunste van Martina. Als goede tweede kwam de Marietje binnen. Ook de deelnemers aan de 12-voetsjollen ju niores gingen vry goed door. Aanvankelyk had Tureluur van J. G. Werkhoven de leiding, doch moest die by de tweede ronde afstaan aan Zo merweelde van K. de Jong, terwyl de Pine van D. J. van Brummelen Jr. op de tweede plaats kwam. Dam Kagchelland met de Glipper II bleek evenwe. niet voor de poes en wist gelei- delyk zyn concurrenten voorby te komen en als eerste te eindigen, gevolgd door de Pine, die op het laatst nog een spannenden stryd leverde met de Zomerweelde. De beide deelnemers in de niet gemeten B. M.- klas vertoonden niet veel stryd. Trees je van M. Zimmerman nam van het begin af de leiding en stond die niet meer af. By de sloepen nam Epi van Hovestadt spoe dig den kop. Hy bleek zyn voorsprong niet noo dig te hebben en won met groot verschil. Twfee- de was de Miepje van H. Groenendyk; de an deren volgden met groote verschillen. Van de Catkruisers was Betsy van F. Hoo- genbos te vroeg door en moest dus terug. De heer Hoogenbos wist evenwel door handig ma- noeuvreerer. by het kruisen voor te komen, maar werd dicht gevolgd door Simmerwille van J. Houtvester. In de volgorde kwam evenwel geen verandering meer, zoodat Retsy als eerste aan kwam. De Tjotter X van J. J. C. Verstraten, kon zyn handicap niet goed maken en verwierf daardoor geen prys. By de kiel- en middenzwaardjachten van 4.50 tot 6 meter vertoonde bet nieuwe 12 M2. krui sertje van G. Langelaar Gzn., aan den wind goede zeilcapaciteiten. Het was dan ook spoedig ver voor de andere deelnemers en ging met groot verschil als eerste door de finish. Maria, van F. A. Balk en Libel van T. H. Heykoop waren ersp. tweede en derde. De kiel- en middenzwaardjachten van 6 tot 7 meter vertoonden een prachtigen start onder lei ding van de Meeuw van P. F. de Dekker. Zy werd evenwe. spoedig gepasseerd door de Dina van G, Torcnvlied, de Bonne Fortune van G. van Herp, de Violetta van W. J. Jongeneel, de Boekenier van J. van Walsum en de Willy van J. v. d. Lely. Er ontstond tusschen deze laat sten een verbitterde stryd. Dina passeerde als eerste de lyn, doch zy kon haar voorgift van vier minuten niet goedmaken, waardoor de Meeuw van P. F. Dekker toch nog den eersten prys behaalde. De Kikeriki startte by de kiel- en midden zwaardjachten boven 7 meter mooi hoog aan de lyn en kwam daardoor direct vooraan, dicht ge volgd door de Loja van M. Kluitmans, welke in de derde ronde de leiding overnam. Zy moest evenwel wegens protest worden uitgesloten. Ki keriki, die als eerste aankwam, moest zich met den tweeden prys tevreden stellen, aangezien haar voorgift tegenover de Razzle Dazzle van J. Hoogenbos niet toereikend was. Zooals te verwachten was, vertoonden de bei de regenbogen geen stryd. Het was voor H. de Goederen met Maas als meer geroutineerde een zacht eitje en hy won dan ook met een straat. Na afloop van de wedstryden heeft de voor zitter va nde watersportvereeniging Rood Wit Rood met een toepasselyk woord de pryzen aan de winnaars uitgereikt. Tevens sprak hy een woord van dank aan de juryleden en aan het wedstryd-comité voor het vervullen van hun zeer moeilyke taak. De uitslagen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 12-voetsjollen: 1. Ideaal II van J. W. Karre- man in 1 uur 24 min. 45 sec.2. Black Diamond van J. Barzilay Jr., in 1 uur 26 min. 20 sec.; 3. Bonzo, var. P. J. J. Huybers, in 1 uur 26 min. 51 sec. B. M.-klasse (gemeten)1. Martina van A. van Dyck in 1 uur 25 min. 32 sec.; 2. Marietje van C. M. Nederveen, in 1 uur 26 min. 51 sec. 12-voetsjollen (Juniores): 1. de Glipper II, van Dani Kagchelland in 1 uur 25 min. 15 sec.2. Pine van D. J. van Brummelen Jr., in 1 uur 27 min 14 sec.3. Zomerweelde van K. de Jong, in 1 uur 27 min. 32 sec. B. M. klas (niet gemeten)1. Treesje van M. Zimmerman, in 1 uur 28 min. 56 sec. Sloepen: 1. Epi van Hovestadt, in 1 uur 28] min. 19 sec.2. Miepje, van H. Groenendyk, in 1 uur 35 min. 42 sec. Catkruisefs1. Betsy van F. Hoogenbos, in 1 uur 31 min. 31 sec.2. Simmerwille, van J. Hout vester in 1 uur 32 min. 14 sec. Kiel- en middenzwaardjachten van 4.50 tot 6 meter: 1. Tizzem, van G. Langelaar Gzn., in 1 uur 15 min. 52 sec.2. Maria van F. A. Balk, in 1 uur 22 min. 35 sec.3. Libel, van T. G. Heykoop, in 1 uur 24 min. 9 sec. Kiel- en middenzwaardjachten van 6 tot 7 meter: 1. Meeuw, van P. F. de Dekker, in 1 uur 9 min 12 sec.2. Willy van J. v. d. Lely, in 1 uur 9 min. 32 see.3. Dina, van G. Torenvlied, in 1 uur 10 min. 14 sec. Kiel- en middenzwaardjachten boven 7 meter: Razzle Dazzle, van J. Hoogenbos, in 1 uur 8 min. 35 see.2. Kikeriki, van B. L. Mesander, in 1 uur 12 min. 25 sec. Regenboogklasse1. Maas, van H. de Goede ren, in 1 uut 7 min. 1 sec. Terug naar Antwerpen Onze Antwerpsche correspondent meldt: Te Antwerpen hebben twee belangryke verga deringen plaats gehad inzake de verhuizing van den BelgiëNederland-wedstryd van Antwerpen naar Brussel. De eerste was een byeenkomst der Antwerp sche sportpers, waarop besloten werd alle mid delen aan te wenden om de beslissing van den B. V. B. ongedaan te maken. De tweede was een vergadering van de pro vinciale bonden van Antwerpen, Brabant, Hene gouwen, Luik, Namen, Oost- en West-Vlaande ren. Er werd een motie aangenomen, waarin ge zegd wordt dat de kwestie der plaatsen, waar de internationale wedstryden moeten worden ge speeld niet in volle helderheid werd besproken om een goede overeenstemming op nationaal en federaal gebied tot stand te brengen. De vergadering vraagt daarom een buitenge wone algpmeene hy eenkomst van den B. V. B, op 30 Augustus a.s„ waar het besluit der Inter nationale wedstryden zal worden herzien, als mede ook de benoemingen voor de opengevallen plaatsen in de commissies zullen geschieden. De motie verklaart verder, dat de gedachte, den wedstryd BelgiëNederland terug naar Antwerpen te brengen, algemeene instemming heeft gevpn- en en dat er een geest van groote oprechtheid en vriendschappelykheid heerschte tydens de besprekingen der nationale bonden, De scheiding, welke terzake de provinciale bonden dreigde, schynt dus vermeden en de kans, dat Antwerpen zyn BelgiëNederland terugkrygt, is aanzienlyk gestegen, dank zy vooral het krachtdadig optreden van de Ant werpenaren zelf. OM DEN GEVLEUGELDEN BAL Gisteren zijn op het tenrreèn van the Rising Hope de laatste wedstrijden gespeeld om den Qevleugeklen Bal. De uitslagen luiiden: B. M. T.—the Rising Hope 1—2; C. V. V.—R. F. C. 3; tusschen wedstrijdthe Rising Hope-vete ran enR. F. C.-roteranen 75; Eindstrijdthe Rising HopeR. F. C. 51. „EVERYBODY'S WEEKLY". „Maatje, mag ik alsjeblieft na Fritsie de ma zelen krijgen V' Onder voorzitterschap van den heer J. Stufkens werd gisteren te Utrecht de jaarvergadering van de Technische Sectie van de R- K. Federatie ge houden. Na een welkomstwoord, speciaal aan den voorzitter der Federatie, den heer dr. v. d. Heiden, deelde de voorzitter mede, dat kapelaan Vissers, geestelyk adviseur der Federatie, is be noemd tot rector te Boxtel. en waarschynlyk daarom niet aanwezig is. Een later Ingekomen telegram bevestigde deze meening. Spr. gaf een overzicht van den stand der reorganisatie, en bracht een woord van dank aan den heer Kockel- mans, die wegens familie-omstandigheden heeft bedankt als voorzitter. Het technisch verslag van den secretaris-pen ningmeester gaf, na goedkeuring der notulen, aanleiding tot eenige vragen en opmerkingen. De afgevaardigde van Leonidas (Rotterdam) stelde de vraag, wat de oorzaak is dat de groote vereenigingen zich niet verder uitbreiden, zelfs in het gedrang komen. Is de oorzaak de oprich ting van de kleine vereenigingen? Na breede besprekingen deelde de voorzitter mede, dat het technisch bestuur een' onderzoek zal instellen. Dr. P. v. d. Heiden, Federatie-voorzitter, die de vergadering moest verlaten, sprak een opwek kend woord, waarna het verslag van de kas- commissie en de ooncept-begrooting werden goed gekeurd. Als leden van de kas-commissie werden aangewezen de vereenigingen Spartaan, Kimbria en Leonidas. In de vacature W. J. Goorse en R. J. de Grood, waren geen tegen-candidaten gesteld, zoodat de aftredenden by acclamatie werden herkozen. De diplom'a's werden daarna uitgereikt aan de kampioens-elftallen. Ingediende voorstellen. D. H. I,. te Delft wenschte dat voor den aan vang der kampioenswedstrijden een "bespreking wordt gehouden tusschen de afgevaardigden van de deelnemende vereenigingen en den competitie- leider, en dat bovendien een bedrag van 100. wordt gestort als waarborgsom. Een vereeniging, die in stryd handelt met de gemaakte afspraken moet, ter beoordeeling van het technisch bestuur, de finaneieele nadeelen vergoeden, die een an dere vereeniging daardoor mocht tyden, hetzy geheel of gedeeltelyk, waarvoor dan een deel der waarborgsom gebruikt kan worden. Na lange bespreking werd het voorstel verworpen met 16 stemmen voor en 79 tegen. Een tweede voorstel van D. H. L., bedoelende, dat een verzoek om uitstel van wedstryden tien dagen te voren moet worden ingediend, en ieder later verzoek wel in behandeling te nemen, doch te beboeten met 5, tenzjj kan worden bewezen, dat de aanvraag niet eerder kon worden inge diend, werd zonder hoofdelyke stemming aan genomen. Het derde voorstel van de Delftsche vereeni ging, om te bepalen, dat iedere vereeniging vóór den aanvang der competitie een opgaaf moet in dienen van de jaarlyks teiwigkeerende feesten, die uitstel van wedstryden wegens kerkelyke redenen noodzakelyk maken, ging eveneens zon der stemjning onder den hamer door Een voorstel van S. V. B. te Bleriek wilde aan het desbetreffende reglements-artikel toe voegen, dat voor eiken competitie-wedstrijd/ waarin een ongerechtigd speler ls uitgekomen, twee winstpunten in mindering worden gebraeht. Dit voorstel ondervond noga! bestrijding, waar na het werd ingetrokken. Het bestuur zeide toe, krachtige maatregelen te nemen tegen opzette- lyke fraude. Het tweede voorstel van S. V. B., om, Indien by afwezigheid van een scheidsrechter een wed stryd niet is doorgegaan, de gemaakte onkosten te doen vergoeden door de technische sectie, werd door het technisch bestuur om de zware finaneieele gevolgen afgewezen. R. K. A. V. had een voorstel Ingediend, om by protesten in promotie-, degradatie- en beslis singswedstrijden, waarby door den bond neutrale grensrechters zyn aangewezen, de bevoegdheid der protest-commissie uit te breiden en deze niet afhankelyk te stellen van een onjuiste waarne ming van den scheidsrechter. Het technisch be stuur was op verschillende gronden tegen het voorstel en gaf ln overweging, het voorstel aan te houden tot we zyn aan den I. V. B. R.K.A.V. en de vergadering ging daarmede acooord. Contact met den K.TS.V.B. Helios te Heerlen had een voorstel ingediend, om de vergadering te doen uitspreken, of zy is voor een hernieuwing van een contract met den K. N. V. B., en zoo ja, dan een motie ln te dienen by de R. K. F., waarin wordt aangedron gen terzake de noodige stappen te doen. Naar aanleiding daarvan werd door den secre taris-competitieleider het volgende medegedeeld: De neutrale Limburgsche Voetbalbond is in bespreking geweest met den R. K. Limb. Voet balbond over het overnemen van royementen en schorsingen. Er is toen gevraagd, waarom er geen contract kon komen, waarop van Katho lieke zijde is geantwoord, dat zulks door den K. N. V. B. onmogelyk is gemaakt. De Limb. Voet balbond beeft zich toen gewend tot het K. N. V. B.-bestuur en daarvan bericht ontvangen, dat geen bezwaren bestonden tegen een overeenkomst en indien de R. K. F. prys stelde op een be spreking, de K. N. V. B. daartoe bereid was. Da R. K. Federatie heeft zich toen tot den K. N. V. B. gewend, om mat behoud van eigen zelfstandigheid tot een contract te komen. Hoe de zaken zich nu verder ontwikkelen moet wor den afgewacht, doch de kans op een hernieuwd contract schynt er niet slecht voor te staan. Naar aanleiding van verschillende besprekin gen deelde de voorzitter mede, dat het technisch bestuur zal trachten te komen tot een bespreking met de Katholieke pers. Het laatste voorstel was van Fortitudo en vroeg gelyktydig met de vaststelling van de competitie, vaststelling van de promotie- en de gradatie-regeling. Het bestuur wenschte dit voor stel aldus te wijzigen, dat uiterlyk twee maan den na de competitie-indeeling de promotie regeling gepubliceerd zal worden. Dit werd goed gekeurd. Na beantwoording van voor de rondvraag in gediende vragen werd de vergadering gesloten. De ijverige „Zeg eens ober, het eten vandaag is nog slechter dan gewoonlijk!" „Onmogelijk, mijnheer", verzekerde de ober met vuur, „dat ia gewoon omnogeltjkl" E. K. F. Promotie-competitie 2e klas A: O.V.C.—S.V.B. 1GeleenKerkrade 02; (Kerkrade promo veert naar de eerste klasse in plaats van O.V.C. Om den Koningin Wilhelmina-beker. Rotterdam: Om den Koningin Wilhelmina-be ker: Sportlust—Florissant 0—1; Hion—Luno 5—0; SiodH.O.V. 0—0. Om den wisselkrans: Dindua 2—Hion 2 04; H.O.V. 2—Luno 2 4—0; Florissant 2—S.V.K. 1—0; N.H.K.G.L.Z. 5—0 w.n.o.; Charlois 2—A.P.M. 1—3; A.V.S. 2—Medio 5—0. Voorwaartstornooi te Utrecht. UtrechtD.O.S. 00 (D.O.S. wint by loting); HollandZeeburgia 25; OlympiaA.D.O. 20; ElinckwykVoorwaarts 01. Vriendschappelyke wedstryden Amsterdam: Tornooi Zilveren Westertoren: D.W.S.V.S.V. 40, SpartaanHilversum 01, V.S.V.Spartaan 21. U.V.V.—Willem II 4—5; Noad—F. C. Turnhout 13, TubantiaAustria 22; Vitesse—Wacker 0—3; de Valk—Rotterdamsohe ploeg 4—5. De Rotterdamsche voetbal- en athletiekveree- nlging U. S. C. heeft Zaterdag een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid vau haar 25- jarig bestaan. Verschillende bloemstukken waren de vereeni ging toegezonden, ook aan telegrafische geluk- wenschen ontbrak het niet. Namens den Rotterdamschen Voetbalbond sprak desecretaris, de heer Verwey, die met eenige toepasselyke woorden de bondsplaquette overhandigde. De heer Burgwal sprak namens het .bestuur van den K. N. W. B. en deed zyn felicitaties vergezeld gaan van de aanbieding van een fraaien voorzittershamer. Nadat nog verschillende vertegenwoordigers van zustervereenlgingen het woord hadden ge voerd, sloot de voorzitter van de jubileerende vereeniging, de heer A. van Usseldyk met een aardige speech de officieele receptie. De sprintkampioen in de revanche geslagen. Gisteren werden onder .groote belangstelling by gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ryswyksche Wielerbaan wedstryden gehouden waarby het aan de noodige spanning niet heef', ontbroken. Op medisch advies startten Schlebaum en Snoek niet, in hun plaats reden Lorrié en Manera. Biekbmolen was in byzonderen vorm en liet veel stryd zien. Hjj won het motornummer op gedecideerde wyza. Een verrassing was de ne derlaag van den sprintkampioen van Nederland, den Haarlemmer van Egmond, die tegen B. Leene en v. d. Linden niet veel had in te brengen. In alle drie ritten bezette hy de laatste plaats. De uitslagen lulden: Wedstryd voor amateurs en onafhankelyken over 2 ronden (800 M.). Ie serie: 1. Pol, 2. Meinders; n. g. w. Krens; 2e serie: 1. v. d. Meer, 2. Götz; 3e serie: 1. Eind hoven, 2. Wildschut, n. g. H. Ooms en Junghans; 4e serie: 1. P. Leene; 2. Riethoven, n, g. J.' Hol lander; 5e serie: 1, Valk, 2. Heslinga; n. g. W. Ooms, Duquesney en Worries; 6e serie: 1. Krens, 2. Heuvel; n. g. C. Hollander en Bakhuys. Ie halve beslissing: 1. Eindhoven, tyd' laatste 200 M., 13 sec.; 2. v. d. Heuvel, n. g. v. d. Pol, v d Meer, Riethoven en Valk. 2e halve beslis sing": 1. P.' Leene, tyd laatste 200 M. 14 2/5 sec. 2. n! Krens; n. g. Heslinga, Meinders, Götz en Wildschut. Beslissing: 1. P- Leene, tyd laatste 200 M. •13 2/5 sec.2. N. Krens3. Eindhoven4. v. d. Heuvel. Aanvankelyk had Eindhoven de leiding doch na de bel gingen N. Krens en Leene naar voreA waarby laatstgenoemde in de sprint won. Revanchc-wedstryd kampioenschap van Neder land, puntentelling: le rit: 1. B. Leene, tyd laat ste 200 M. 12.3 sec.; 2. v. d. Linden op band- diltte; n. g. van Egmond. 2e rit1- B. Leene, tyd laatste 200 M., 13 3/5 sec.2. van der Linden op wiellengte, 3. van Egmond. 3e rit: 1. B. Leene, tyd laatste 200 M. 13 2/5 sec.; 2. v. d. Linden op half wiel; 3. v. Egmond. Totaal uitslag: 1. B. Leene 3 punten; 2. v. d. Linden 6 p., 3. van Egmond 9 p. De kampioen van Nederland 1931 had hier zoo goed als niets ln te brengen en werd in alle arie de ritten gedecideerd geslagen. Wedstryd voor amateurs en onafhankelyken over 25 ronden (10 K.M.) 30 deelnemers; 1. B. Leene, tyd 14 min. 10 2/5 sec.; 2. N. Krens; 3. Valk; 4. Duquesnoy. Wedstryd achter groote motoren over 100 K.M. te rjjden in drie manches van 30, 30 en 40 K.M. tusschen: G- Blekemolen achter Kaeser, v. d. Wulp achter Massicot, Leddy achter Slesker, Lorrie achter Ceurremans Jr. en Manera ach ter Manera Sr. In de eerste manche was de volgorde by het vertrek Blekemolen, v. d. Wulp, Leddy, Lorrié en Manera. De laatste werkte zich naar voren doch werd enkele ronden verder weer terugge wezen. Blekemolen wist zich vry gemakkelyk aan het hoofd te handhaven en de eenige die het hem enkele malen lastig maakte, was Lorrié die tenslotte goede tweede werd. 1. Blekemolen in 25 min. 9 2/5 sec.; 2. Lorrie op ICO M j 3. v. d. Wulp op 200 M.4. Leddy op 3no M. en 5. Manera op 340 M. Iri de twede manche ging v. d. Wulp n®t hoofd, gevul door Manera, Leddy, Lorrie n Bl-'-mnolen. Ledd lm; het eerst in tempo en Be zet' 'dra ,e twer'e rtaats. Hierna kwam BI 'mretten en n "nkeie ronden had hy ui' i d. Wulp Re- -segrd- z*zyn aanval o -t 1 rse.kte de Ar,.-"'."'"mer los wat m- - hd rim P»3"'* te handhaven n ,,le" kemolen op v. d. W'd noemde na fanatleken stryd sf" op nieuw bracht Blekemolen stri-'r 'a doch hy kou den snellen v. d- P hiel seeren. 1. v. d. Wulp ln 24 min. 3SI2/5 sec.; 2. molen op 36 M.3. Lorrié op 2™ M.4. Manera op 350 M. en 5. Leddy op f40 De derde manche iras ne meest spannende. Nu wees v. d. Wulp den wof etl lag Lorrié by de start in de tweede positie gevolg door Ma nera, Leddy en Blekemolen. Reeds na drie ron den rad Ma.nera. zich f Soplaatst doch by v. d. Wuln strandde Ui- RWseling kwam Bleke molen snel naar voren en mg |n minder dan geen tyd op de tweede plaats. Zjjn aanvai 0p v. 4. Wulp v. erd door d«n afgeslagen. Toen er nog 62 van de 100 ronden moesten ge reden worden, verdrong Manera Blekemolen van de tweede plaats. De Amsterdammer bleef ech ter steeds in tempo en loerde on zyn kans als een kat op de muis. Na een tydje In de vierde positie gelegen te hebben, zag hjj zyn kans schoon en met een razend snelle spurt zat hy V. d. Wulp wederom in den rug en 32 ronden voor het einde zag de Amsterdammer zyn pogen bekroond en ontnqm onder geweldig enthousiasme v. d. Wulp de eerste plaats. Deze raakte los en verhuisde naar achteren. 1. Blekemolen ln 35 m. 33 3/5 sec.2. Manera op 40 M.3. Lorrié op 10» M.4. Leddy op 580 M. en 5. v. d. Wulp op 780 M. De totaal uitslag werd: 1. Blekemolen X -j- 2 -f» 1 4 punten2. Lorrié 2 3 3 8 p.X v. d. Wulp 3 1 5 9p. en 4. Manei® 1-11 p.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 10