WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. H. C. C. I CRICKET KAMPIOEN. De helpende hand europeesche zwemliga. MAANDAG 24 AUGUSTUS Ï93T DE INLEIDENDE RITTEN VOOR AMATEURS. Onze bijzondere correspoaidemt seinde Zater dagavond: tTïïfWfr Sibbit r0yaal S^lagem DE SPRINT DER AMATEURS. Successen der Deensche Herkansingsritten. Achtste Finales renners. HARDEN WINT DEN TITEL. De nieuwe wereldkampioen. DE UITSLAGEN. Halve beslissing. Om de 3e en 4e plaats. Finale. DE STAYERS. KON. NEDERL. VOETBALBOND. ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN. De uitslagen. Een matige vergadering zonder belangrijke besluiten. ROOD EN WIT—H. C. C. I. Publicatie notulen. bestuurs- doelmatige advertentiën Uitzending competitie wedstrijden per radio. Gewonnen door H. C. C. met 107 rans. H. C. C. II—V. O. C. Gewonnen door H. C. C. met 5 wickets op de eerste innings. EUROPEESCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN. DE WEDSTRIJDEN TE PARIJS. De Nederlandsche dames in de series 100 M. vrije slag geslagen. WEDSTRIJDEN PRO PATRIA. TOCH IN DE FINALE. De uitslagen. 100 Meter vrije slag dames. 100 Meter vrije slag heeren. Waterpolo-wedatrij den. Congres te Parijs. Hedenavond om zes uur zyn by dreigend weer de inleidende ritten van het wereldkampioen schap voor amateurs aangevangen. Wy hebben met onzen eenigen vertegenwoordiger de Haar lemmer van Egmond, het niet tot de kwart finales kunnen brengen, maar wy zijn zeer te vreden met het debuut van dezen nieuwèlina on internationaal gebied. Na in zyn eersten rit met een te kleme versnelling te hebben gereden en h°0rzichninBeiS G°df oid te zÓ'n Kekfopt, heeft ÏSLmwJberkansingsrit schitterend her steld. Hy heeft er toen zyn groote versnelling opgezet en heeft tot verrassing van velen o a Daarna trof hy het al zeer ongelukkig door in de achtste finale geplaatst te worden tegen den de gflnsClemt?- Coz®ns' die sterk favoriet is voor de finale. Hy reed een wedstryd zoo kranig en l°ni le?ergi®' dat °-a- een kenner als John «liren eff *em toes°elde nm hem met zyn magni- c?na,P nteeren. Hjj begon op 400 eter en gaf den Engelschman zooveel werk om met slechts tien centimeter te winnen, dat eze zeer vermoeid van zijn fiets stapte. Cozens verklaarde ons persoonlijk, dat hy byzonder in genomen was, dezen zwaren rit te hebben ge wonnen. Overigens valt te memoreeren het groote succes van de Deensche rijders, die met drie man In de kwart-finales uitkomen. De verrassingen van den dag werden wel ge vormd door de nederlagen van den Pool Szamota, den Duitscher Dasch, den Franschman Perrin en voornamelijk van den Italiaan Pellizzari. De ritten verliepen als volgt: Uitslagen. Ie rit: 1. Cozens (Engeland); niet geplaatst: Mozzo (Italië) bi lengte en Sehaffer (Oosten- ryk)1% lengte. Laatste 200 meter in 12.7 sec. 2e rit: X. Dasch (Duitschland)n. g.Sandtorp (Noorwegen) wiellengte en Dusika (Oostenryk) opzittend. Tyd 13 sec. 3e rit: 1. Harder (Denemarken); n. g.Vopel (Duitschland) 1 lengte en Donelli (Ierland) 2% lengte. Tyd 12.6 sec. 4e rit: 1. Pellizzari (Italië); n. g.Higgins (En geland) en Mahomfed Ali Assad-Bahador (Perzië) 2% lengte. Tyd 12.6 sec. 5e rit1. Perrin (Frankrijk)n. g.Mortensen (Noorwegen) 1% lengte en Sziitz (Hongarye) 3 lengten. Tyd 13.3 Sec. 6e rit: 1. Anker Meyer Andersen (Denemar ken) n. g-Evensen (Noorwegen) handbreedte en Sialo (Tsjecho-Slowakië). Uit derde positie gSWonnen. 7e rit: 1. Horn (Engeland); n. g.Walter Wer ner (Zwitserland) lengte. "8e *Mt: 1. Frach (Duitschland); n. g.Ulrich (Frankryk) 1 lengte. Tyd 13.7 sec. De Fransch man protesteerde tegen een Duitscher, die hem aan zyn tricot zou hebben vastgehouden. Het protest werd echter afgewezen. 9e rit1. Knudsen (Denemarken)n. g.Sza mota (Polen) lengte. Tyd 12.4 sec. De. Deen nam op 250 meter vyf lengten voorsprong. Sza mota naderde zeer snel, doch was te laat en werd met gering verschil geslagen. 10e rit1. Godefroid (België)n. g.van Eg- mond (Nederland) 2 lengten. Tyd 13 sec. Van Egmond leidde en zette op 280 meter den spurt dn, doch werd in de laatste bocht vlot door den Belg gepasseerd. Zyn versnelling van 92 inch was by deze windstilte te laag. 11e ritGervin (Denemarken)n. g.Olsen [(Noorwegen). Uit de derde bocht dook de Noor uit tweede positie omlaag. Hy nam een voor sprong van vjjf lengten, doch werd nog met meer dan twee lengten geslagen. Tyd 12.6 sec. 12e rit: 1. Rampelberg (Frankryk); n. g.Sib bit (Engeland) banddikte. Tyd 12.1 sec. Op 150 meter zag het er naar uit, dat de Franschman die aan het hoofd lag, met anderhalve lengte, ■vlot zou winnen, doch de 36-jarige Engelschman liep schitterend in en werd met nauwelyks waar neembaar verschil geslagen. Alleen de eerstaankomenden worden in de acht ste finales geplaatst. Ie rit: 1. Walter Werner (Zwitserland); n. g. Evensen (Noorwegen) bi lengte; Vopel (Duitsch land), Donelly (Ierland) en Sandtrop (Noorwe gen). Tyd 13 sec. 2e rit: 1. Mozzo (Italië); n. g.Mahomed All Assad-Bahador (Perzië) 1% lengte, Dusika (Oos tenryk) en Mortensen (Noorwegen). 3e rit: 1. Higgins (Engeland); n. g.Olsen l(Noorwegen), Szamota (Polen), Ulrich (Frank ryk) en Sidlo (Tsjecho Slowakië). Tyd 12.7 sec. 4e rit: 1. Van Egmona (Nederland); n. g. Sehaffer (Oostenryk), Sibbit (Engeland) en Szütz (Hongarye). Tyd 12.6 sec. Van Egmond had er nu 102 versnelling opgezet en hy reed nu zeer goed. Hy dreef Sibbit by de bel op en pas seerde hem op 250 meter, waarby hy meteen een aanval van Sehaffer gemakkelijk afsloeg. Hy Won met een volle lengte. Alleen de eerstaankomenden worden in de kwartfinales geplaatst, die Zondag worden ver reden. Ie rit: 1. Anker Meyer Andersen (Denemar ken); n. g.Dasch (Duitschland) 10 c.M. Een fraaie race uit tweede positie gewonnen. Tyd 13.6 sec. 2e rit: 1. Rampelberg (Frankryk); n. g.Wal ter Werner (Zwitserland) een kwart wiellengte. Van den kop af gewonnen. Tyd 12.9 sec. 3e rit: 1. Mozzo (Italië) n. g. Knudsen (Dene marken) 4 lengten. Tjjd 12.6 sec. 4e rit: 1. Godefroid (België); n. g.Perrin (Frankrijk) 5 lengten. Godefroid ontsnapte in de voorlaat-te bocht en nam zooveel voorsprong, dat de Franschman geen schyn van kans meer had. Tyd 12.5 sec. 5e rit: 1. Frach (Duitschland); n. g.Horn (Engeland) 1 lengte. Tyd 13.5 sec. 6e rit: 1. Gervin (Denemarken); n. g.Pelliz zari (Italië) handbreedte. Tyd 13.4 sec. Een prachtige rit, waarby de Deen tot groote verras sing van het enthousiaste publiek den Italiaan in de laatste bocht aanviel, toen met hem wiel aan wiel naar de eindstreep liep om hem daar met een laatste coup de pedal te slaan. 7e rit: 1. Cozens (Engeland); n. g.van Eg mond (Nederland) 10 c.M. Tyd 12.6 sec. Van Eg mond werd genoodzaakt de leiding te nemen en langzaam versnellend, lag hy op 400 meter al in flink tempo. Hy maakte er toen een energiè- race van en dwong den Engelschman tot de al lergrootste krachtsinspanning. Enkele meters van de streep af was nog niet te zien wie zou win nen. Het was met een allerlaatsten vinnigen ruk, dat Cozens, die dit jaar den Grand Prix de Paris heeft gewonnen en die algemeen voor winnaar van het wereldkampioenschap wordt gehouden, den Nederlandschen debutant wist te slaan. 8e rit: 1. Harder (Denemarken); n. g.Hig gins (Engeland) 1 lengte. De laatste ritten werden by een zacht mot regentje verreden, zoodat deze inleidende wed strijden juist op tyd waren afgeloopen. Aan het einde van het program bracht het talrjjke Deensche publiek een driewerf hoera uit op de kranige Deensche ryders, van wie zy ho pen, dat zy zioh in de finale zullen plaatsen. KOPENHAGEN, 23 Augustus 1931. Het weer, dat de geheele week buiig was ge weest, (er ging geen dag voorby, zonder dat er een flinke hoeveelheid water viel) zag er heden ochtend weer zeer dreigend uit, doch tegen 12 uur begon de zon door te komen en toen om 4 uur de wedstryden aanvingen, kon men er vry- wel op rekenen, dat zy ongestoord voortgang zouden vinden. Het was zonnig met een harde, bonkige lucht en er stond een straffe wind, die dwars over de baan ging, zoodat de renners, dezen in de laatste 100 meter tegen hadden. Alle rangen waren geheel bezet en, zooals Elle- gaard ons vertelde, voor alle rendagen is reeds alles by den voorverkoop uitverkocht. Voor de Denen is het een prachtige dag ge worden. Gisteren toch hadden zy drie man in de kwartbeslissingen gekregen en zy kregen het nu op te nemen tegen een Franschman, een Italiaan, een Engelschman, een Belg en een Duitscher. Zy begonnen met den Franschman Rampelberg, den Italiaan Mozo en den Engelsch man Cozens eruit te knikkeren, waarby de Duit scher Frach den Belg Godefroi voor zyn reke ning nam, zoodat er dus drie Denen en een Duitscher overbleven. Gervin speelde het netjes klaar met den Duitscher, waarna deze nog tegen Andersen, die door Harder geklopt was, om de derde en vierde plaats moest stryden. Eerst won de Deen een rit en toen de Duitscher, zoo dat er een beslissingsrit noodig was, die op ver bluffende wyze door den Deen werd gewonnen. Om de eerste en tweede plaats moesten toen kampen Gervin en Harder. Harder was defini tief sterker in beide ritten, zoodat hy den titel van wereldkampioen veroverde. De tweede prys werd gewonnen door Gervin, de derde door Andersen, allen Denen; een resultaat, dat sinds den ouden tyd alleen nog maar behaald werd door Nederland in 1925 te Amsterdam, toen Jaap Meijer wereldkampioen werd, Mazairac tweede was en Bernard Leene derde. Toevallig was toen ook een Duitscher, Oszmella, vierde. Men begrypt, welk een vreugde deze uitslag in het Deensche kamp bracht. Het ging cres cendo, en toen ten laatste de Duitscher van Gervm had verloren, en dus vaststond, dat het wereldkampioenschap voor een Deen zou zyn, kreeg Gervin, die voor dit feit gezorgd had, een geestdriftige ovatie. Met de nederlaag van den favoriet Cozens was feitelyk het pleit al be slist. De Denen reden met een merkwaardig zelfvertrouwen; zy bonden den stryd aan, alsof zy dezen niet konden verliezen, en met hun overtuiging brachten zy den tegenstander van zyn stuk. Zy behandelden hen met inacht neming van alle correctheid, alsof zy zeggen wildenje doet me toch niets. Het initiatief ging steeds van hen uit, op een wyze, welke geen inmenging duldde. Het was dan ook een prach tige overwinning van moed, van energie en van een blakende gezondheid, want de drie Denen zien eruit, zoo frisch en zoo blozend als appeltjes aan een boom. Het zyn prachtige, aardige, wellevende jonge kerels. De nieuwe wereldkampioen Harder is 23 jaar oud. Hy kreeg om zoo te zeggen zyn renners opvoeding by handicap-wedstryden, die hier veel worden gereden. Het vorige jaar en dit jaar viel hean het Deensche kampioenschap over den kor ten afstand ten deel. Hy heeft een floreerenden kolenhandel te Charlottenlund in de nabyheid van Kopenhagen. De tweede man Gervin is 27 jaar en textiel arbeider. Andersen, die 21 is, dryft een visch- handel. Voor onzen landgenoot van Egmond bracht de dag nog veel goeds. Zyn ryden van den vorigen dag tegen den Engelschman Cozens had een besten indruk nagelaten. Deze indruk werd heden nog bevestigd in den wedstryd voor niet-geplaat- sten in de lcwart-finale, die over vier ronden ging en in drie series verliep. Van elke serie werden er drie geplaatst. In de eerste serie werd van Egmond tweede met een banddikte verschil op den Franschman Perrin, terwyl hy den Noor Evensen, den Engelschman Horn, den Deen Olsen, den Pers Mohammed All Assad-Bahador sloeg. In de finale kwam hy met 9 man uit. Hy werd tweede. Met een hooge versnelling moest hij vroeg beginnen en de Oostenryker Sehaffer had zyn wiel gepakt. Tot aan de streep was de uit slag twyfelachtig. Sehaffer werd eerste, van Egmond tweede, de Duitscher Dasch derde, de Deen Knudsen vierde en niet geplaatst werden de Noor Evensen, de Hongaar Szuts, de Duitscher Vopel en de Zwitser Werner. Van Egmond reed verder nog in een handicap-race, waarin hjj 35 M. voorgift had. Er waren renners, die op' 240 M. vertrokken. Het ging over 9 ronden. Van Egmond had zeer zwaar werk. Hij kwam by de eersten en wilde by de bel naar' voren komen, doch hy werd door den Duitscher Dasch aan zyn tricot getrokken. Hy bleef nu ongeplaatst, doch had een zeer goeden indruk gemaakt, met dit ge volg, dat hy door Ellegaard geëngageerd werd om Vrydag en Zondag a.s. in Kopenhagen te ryden. Tevens heeft hy voor September een con tract met Londen gekregen, terwyl er nog ver bintenissen met Weenen en Boedapest loopen. Het verloop der ritten was als volgt: Kwart-finales. lste rit: 1. Anker Meyer Andersen (Denemar ken) niet geplaatst Rampelberg (Frankryk) op een halve lengte. Rampelberg leidde by de bel in de bocht. De Deen volgde op een paar lengten en op 200 M. viel hy den Franschman aan om gemakkelijk te winnen. De laatste 200 M. 12.8 sec. 2de rit: 1. Frach (Duitschland) n. p. Godefroid (België) op wiellengte. Tyd 12.9 sec. Een aardige race. Eerste leidde Frach, doch by de bel kwam de Belg naar voren. Op 300 M. lagen zy echter weer naast elkaar. Toen trok evenwel de Belg weer op. 3de rit: 1. Gervin (Denemarken) n. g. Mozzo (Italië) op wiellengte. Tyd 11.2 sec. Gervin ging resoluut naar voren en Mozzo lag weldra 5 lengten achter. Bij de bel kwamen zy echter weer wiel aan wiel, doordat de Deen niet te snel reed. Hy bleef langzaam gaan en wachtte tot 250 M. Toen liet hy den Italiaan voorgaan, om tenslotte keu rig te winnen. 4de rit: 1. Harder (Denemarken) n. g. Cozens (Engeland) op 20 c.M. Tyd 12.5 sec. Harder reed precies met dezelfde buitengewone overtuiging als Gervin. Hy leidde en keek by de bel naar Cozens, als wilde hy zeggen: „Nu, begin jy maar!" Hy zorgde er echter voor, by de 200 M. een goed tempo te hebben en reed de laatste bocht in het midden, waardoor Cozens hoog moest oploopen. Cozens deed een snellen aanval, doch werd met een wiellengte geslagen. Ie halve beslissing: 1. Gervin (Denemarken); 2. Frach, met een wiellengte, 12,6 sec. Gervin zette op 300 M. aan en wachtte tot Frach naast hem kwam. Daarna ging hy plotseling ineens .er vandoor en sloeg den Duitscher gedeclineerd, waarvoor hy een geweldig applaus boekte. 2e halve beslissing: 1. Harder (Denemarken); 2. Andersen (Denemarken), gemakkelyk gewon nen. Tyd 12.3 sec. Ie rit: 1. Andersen (Denemarken); 2. Frach Duitsohland), op 2 lengten, tyd 12.5 sec. Voor de laatste maal dook de Deen omlaag, waardoor ae Duitscher geen gelegenheid meer kreeg om by hem te komen. 2e rit: 1. Frach (Duitschland); 2. Andersen, op wiellengte. Tyd 13.2 sec. Nu zette Frach er het eer3t de spurt in. Andersen wachtte een beetje te lang en werd met een wiellengte geslagen. 3e en beslissende rit: 1. Andersen; 2. Frach (viif lengten). Tyd 12.2 sec. Andersen wist op 300 M te ontsnappen en kreeg zooveel voorsprong, dat de Duitscher geen schyn van kans meer had en dan ook verloor. Ie rit: 1. Harder (Denemarken); 2. Gervin (Denemarken), op halve lengte. Tyd 12.9 sec. Een spannende race, die van den kop af werd gewonnen,. 2e rit: 1. Harder (Denemarken); 2. Gervin (Denemarken), op een halve lengte. Een gemak kelijke overwinning voor Harder, die steeds aan het hoofd bleef gaan. Zaterdagavond zyn Blekemolen en zijn gang maker Kaser te Kopenhagen aangekomen. Reeds hedenmorgen heeft Blekemolen getraind, waarby hy verklaarde de baan zeer zwaar te vinden. De series der lange afstandsritten zyn nog ge heim, doch wy zyn te weten gekomen, dat zy voorloopig als volgt zyn ingedeeld, voorloopig met het oog op de eventueele komst van twee per sonen, die in de lysten verandering zullen bren gen. Zooals de indeeling nu is, komt Blekemolen In één serie met den Franschman Lacquehay, den Belg Linart en den Italiaan Manera. Aangezien er in de finale maar vier stayers tegelyk starten, wordt er in drie ritten gereden, waarvan alleen de drie eersten en de snelste tweede worden ge plaatst. Indien er geen verandering in de jndee- ling komt, ziet het er voor Blekemolen niet gun stig uit. De 2e serie is als volgt: Möller (Duitschland), Paillard (Frankryk), Gilgen (Zwitserland) en de Hongaar Intenes. De 3e serie wordt gevormd door Sawall (Duitschland), Thollembeek (België), Gay (Italië) en Sekeres (Hongarye). By den wegwedstryd vertrekt de Amsterdam mer De Reus als twaalfde man achter den Ita liaan Cipriani. Hy hèeft een Yoegoslaaf achter zich. In totaal zijn er 41 deelnemers. Het eerst vertrekt de Franschman Rigaux. Van De Reus hebben wy evenmin tot op dit moment iets gezien als van den Zeeuw Bogaart, die by de professionals in den wegwedstryd uit komt. Vermoedelijk arriveeren zy morgenochtend. Het eerste nummer van het programma be stond uit een afvalwedstryd voor nieuwelingen en bracht negen deelnemers in de baan. Iedere vier ronden viel de laatst aankomende af. Een valparty, die een drietal renners met de baan deed kennis maken, noodzaakte de Waard den stryd op te geven. Verder was er een wedstryd met motorgang- making over in totaal 90 K.M., verdeeld in drie manches, een over 25 K.M., een over 30 en de laatste over 35 K.M. De deelnemers waren Leddy achter Slesker, Valk achter de Roos, Lorié achter Ceuremans en de Graaf achter Wiersma. De eerste manche, die over 25 K.M., bleek van den aanvang af te gaan tusschen Leddy en Lorié. Na een goede 20 ronden hadden beiden Valk en de Graaf reeds enkele malen gelapt. Leddy was van dén start af in de eerste positie, op korten afstand gevolgd door Lorié. Laatst genoemde deed na 56 ronden een energieken aanval op de eerste plaats. In snelle spurt ging hy Leddy voorby en had al spoedig een halve ronde voorsprong op dezen. Wel liep Leddy tegen het einde iets in, maar hy kon de eerste plaats niet meer bereiken, zoodat Lorié winnaar van de eerste manche werd. De tweede, over 30 K.M., was veel minder spannend. Lorié bleek ook nu voor Leddy te sterk en behaalde op dezen ruim 4 ronden voor sprong. De Graaf en Valk speelden geen rol van beteekenis. In de derde manche, die over 35 K.M., deed Lorié wat van hem verwacht werd. Hy begon onmiddellyk in stug tempo en was door geen der anderen te weerstaan. Toen na ongeveer 100 ronden de gangmaker van Leddy ook nog met motorpech ging sukkelen, was de overwin ning van Lorié, die dezen middag wel byzonder kranig reed, een voldongen feit. Leddy heeft in deze manche 3% K.M. voor het einde den stryd opgegeven, waardoor hy de tweede plaats ver speelde en vierde werd in het totale klassement. Dan was er een race over 30 K.M. voor amateurs en onafhankelyken met vier klasse menten. Dit nummer leverde een interessanten stryd. Niet alleen gelukte het verschillenden renners één, zelfs twee ronden uit te loopen, maar bovendien was er telkens levendige stryd om uitgeloofde premies. De uitslagen luiden als volgt: Afvalwedstryd voor nieuwelingen: 1. D. Ramp; 2. J. Hollander; 3. W. Klip. Wedstryd met motorgangmaking voor profs., Ie rit (25 K.M.): 1. J. J. Lorié in 25 min. 14 sec.2. F. Leddy op 55 M.3. Valk op 11 ronden en 150 M.4. J. de Graaf op 12 ronden en 200 M. 2e rit (30 K.M.1. Lorié in 31 min. 29 sec. 2. Leddy op 4 ronden en 240 M.3. de Graaff op 10 ronden; 4. Valk op 10 ronden en 150 M. 3e rit (35 K.M.): 1. Lorié in 37 min. 6 3/5 sec.; 2. de Graaf op 8 ronden en 240 M.3. Valk op 17 ronden en 100 M.4. Leddy, opgegeven. Totaal-uitslag: 1. Lorié; 2. 'de Graaf; 3. Valk; 4. Leddy. 30 K.M.-race voor amateurs en onafhanke lyken met 4 klassementen, lste klassement: 1. J. Hollander 4 pnt.2. N. Vreeswyk 3 pnt.3. Junghaus 2 pnt.; 4. N. Krens 1 pnt.; de Bont en Wildschut elk 25 pnt. extra wegens een ronde uitloopen 2de klassement1. Duvesnoy 4 pnt.2. Wild schut 3 pnt.3. N. Krens 2 pnt.4. A. Jung haus 1 pnt. 3de klassement: 1. Duvesnoy 4 pnt.; 2. Jung haus 3 pnt.; 3. Wildschut 2 pnt.; 4. Spyker 1 pnt. 4de klassement: 1. Junghaus 4 pnt.; 2. Hollan der 3 pnt.3. Wildschut 2 pnt.4. Duvesnoy 1 pnt.; Junghaus, Duvesnoy, Spyker, de Bont en Wildschut kregen elk 25 pnt. extra, daar zy een ronde uitliepen. Totaal-uitslag: 1. Wildschut 57 pnt.; 2. de Bont 50 pnt.3. Junghaus 35 pnt.4. Duvesnoy 34 pnt. In Carlton-Hotel te Amsterdam kwam gisteren de bondsvergadering van den K. N. V. B. voor haar jaarlyksche reünie byeen. Het bestuur was op de heeren Moorman en Coldewey na volledig, voorts gaven de eereleden P. A. de Haan en L. F. Ver woerd acte de presence. De notulen van de vorige bondsvergadering werden goedgekeurd en na ampele bespreking eveneens het jaarverslag 1930/1931. Verschillende voorstellen tot reglementswyzi- ging kwamen aan de orde. Het eerste voorstel betreffende het innen van boeten werd terug genomen nadat voorzitter Dr. van Prooye mede- deeling gedaan had van een enkele dagen geleden genomen bestuursbesluit da.t aan de door de voor stellers gekoesterde bezwaren tegemoet komt. Het tweede voorstel luidde als volgt: ,,By niet doorgaan van een wedstryd wegens afwezigheid van een scheidsrechter worden van bondswege aan de bezoekende vereeniging ver goed de reiskosten voor ten hoogste 13 personen; indien per spoor wordt gereisd, wordt de prys voor collectief tarief 3e klasse berekend". By bespreking werd er van bestuurszyde op gewezen, dat in het vorige seizoen by 180 wed stryden de scheidsrechters wegbleven, doch dat er 130 wedstryden toen gespeeld zyn. Te vreezen valt dat men voortaan eerder geneigd zal zyn niet te spelen als men weet dat de reiskosten toch vergoed worden. Na re- en dupliek verklaarden zich 38 afge vaardigden vóór het voorstel, 23 er tegen en een aantal leden stemde blanco. Het voorstel zou dus aangenomen zyn als niet 2/3 der stemmen voor wyziging van het H. R. vereischt was. Mr. Kalma en andere heeren meenden dat het hier geen I.'uishoudelijk Reglement geldt en dat dus geen 2,3 der stemmen vereischt was. Er ontspon zich hierover een discussie die den voorzitter noopte zyn beslissing aan te houden. Later deelde de voorzitter als zijn meening mede dat men deze ïeglementswyziging als een wyziging van het H. R. diende te beschouwen, zoodat het voorstel verworpen is. Wanneer de fabricatie, of de voorraad uwer artikelen,den omzet, den verkoop over treffen, geeft aan een serie dan eens de kans U te helpen, den aftrek trwer producten te vergrooten. Naar aanleiding van een voorstel van de heeren Jac. F. Lamey c.s. tot toezending van de notulen der bestuursvergaderingen aan de afgevaardigden deed de voorzitter de mededeeling, dat het be stuur van den K. N. V. B. enkele dagen geleden besloten had tot deze publicatie over te gaan binnen vier weken. De voorzitter stelde daarna een bespreking over het uitzenden van competitie-wedstryden per radio aan de orde. Er was door de bestuurscom missie enkele maanden geleden aan de A. V. R. O. verboden den wedstryd AjaxZ. F. C. uit te zenden, teneinde financieele belangen van kleine clubs niet te schaden. Dit besluit leidde tot adhae- sie-betuigingen en tot protesten en nu wilde het bestuur de meening der bondsvergadering ver nemen. De heer J. P. van Lel (afdeeling IV) wil uit zending een jaar toestaan om dan nader te beoor- deelen of er inderdaad clubs gedupeerd worden. Uprcker ontraadt een verbod. De heer C. L. van Doorn kan zich het stand punt der bestuurscommissie begrypen en gelooft wel dat kleine clubs schade lyden. De heeren Dr. Kruizinga, Bergfelt, Koolhaas en Lamey verzetten zich tegen een verbod en nieenen zelfs dat het technisch onmogelyk zou zyn en juridisch ook aanvechtbaar. Daarentegen meent de heer Mr. G. E. Fasstoors (le klasse, afd. IV) dat de K. N. V. B. zyn clubs wel beletten kan aan radio-uitzendingen mede te wer ken en hy beveelt dat ook aan in het belang der kleinere clubs. De heer C. A. W. Hirschman (bestuur) voelde meer voor het denkbeeld van den heer Van Bel (een jaar toestaan by wyze van proef), waar ae voorzitter en Mr. Kalma weer bezwaren tegen uitten. Tenslotte wordt het voorstel-Van Bel ver worpen met 24 stemmen voor, 26 stemmen tegen en 11 stemmen blanco. Het geheele bestuur stem de blanco op den heer Sajet na, die tegen stemde. Aan de orde kwam nu een in afdeeling I aan genomen motie waarin de vergadering haar leed wezen betuigt over een bestuursbesluit volgens hetwelk een-jaars-cursisten voor geld les geven mogen en toch amateur blyven. Deze motie van afdeeling I wordt toegelicht door den heer Schaap (Utrecht), die een dergelyk besluit te zeer strydig acht met het amateurisme en ook uit practische overwegingen strydig acht met de belangen der vereenigingen. Na eenig debat werd de volgende motie zonder hoofdelyke stemming aangenomen: De vergadering betreurt het door den K. N. V. B. genomen besluit inzake de amateursbepalingen (leerlingen van den trainerscursus) en acht het ungewenscht dat leden van den K. N. V. B. die honorarium ontvangen in welken vorm dan ook voor het geven van lessen, deelnemen aan de wedstryden van den K. N. V. B. of van zyn erkende bonden. Door den heer J. J, Grootmeyer (le klassers afd. I) wordt dan een eenstemmig door afdeeling I genomen besluit verdedigd om het bestuur te verzoeken de protestcommissie op te dragen het protest A. F. C.Z. V. V. opnieuw in behan deling te nemen. (Ter toelichting diene dat dit protest aan A. F. C. toegewezen werd, dat Trier door 4 clubs tezamen onderaan eindigden in de 2e klasse B en dat toen Hollandia, een club die aanvankelyk buiten gevaar was, degradeerde). De heer Grootmeyer zette uitvoerig uiteen hoe de behandeling van het protest onnauwkeurig en onzuiver geweest was en hoe Hollandia de dupe geworden was. De voorzitter zeide dat hy de op het protest betrekking gehaa hebbende stukken bestudeerd had, doch dat hy absoluut overtuigd was dat het protest goed behandeld en juist berecht is. Van een opdracht aan de protest-commissie kan dan ook geen sprake zyn. Hoogstens van een verzoek, doch ook daarvoor acht Dr. van Prooyen geen termen aanwezig, hoezeer hot lot van Hollandia door hem betreurd wordt. Tenslotte werd een door den heer Grootmeyer ingediende motie, waarin het bestuur uitgenoo- digd wordt deze aangelegenheid te onderzoeken en Hollandia recht te doen wedervaren (bedoeld wordt promotie by keuze en dus uitbreiding met één club van het aantal 2e klas vereenigingen in afdeeling I) aangenomen met 34 stemmen voor, 7 tegen en 19 blanco. Onder de blanco stemmers wafSh alle bestuursleden. Een voorstel van het bestuur om in den ver volge royementen wegens contributieschuld van clubs en bonden voortaan niet meer over te nemen werd na ampele bespreking uitgesteld tot de volgende bondsvergadering. Na een geanimeerde rondvraag bracht de heer Jac. F. Lamey het bestuur dank voor zyn werk in het beëindigue hondsjaar en prees hy de cor recte leiding van president Dr. van Prooyen, die daarop te kwart over twee de vergadering sloot. VIENNA C. AND FC—MIDDLESEX WANDERERS 1—1. Voor de ontmoeting tusschen de Ooatenrijk- sche en de Engelsche Amateurclub, welke Zater dagavond op het V.U.C.-veld te Den Haag plaats had, bestond veel belangstelling. De Oostenryksche spelers waren over het algemeen sterker en hun combinatiespel buiten gewoon goed. De Engelsche verdediging was het beste deel van dit team en de talryke aanvallen van de tegenparty strandden daarop. In de eerste helft was het spel weinig levendig en uitgezonderd enkele onbenutte kansen aan beide zyden levérde deze helft weinig interes sants. Nadat 20 minuten van de tweede helft waren verstreken, hadden de Oostenrykers succes door hun middenvoor, die een voorzet van links in een doelpunt wist om te zetten (10). Steeds waren de Oostenrykers dan in de meerderheid, wat echter niet weg nam, dat de Engelschen kans zagen den gelykmaker te scoren door hun linksbinnen, die verrassend snel doorbrak. Aldus kwam het einde. Door van Rood en Wit te winnen, heeft H.C.C. I het kampioenschap van de eerste klasse veroverd. Zooals gemeld, heeft H.C.C. den eersten dag 276 voor 3 gescoord. Zondag liet de Haagsche aanvoerder R. en W. eerst batten. Het openingspaar der thuisclub van Bueren Hagenaar begon kalm, waarby laatstgenoemde voor de runs zorgde. De scheiding kwam op 54, toen Hagenaar (-32) door H. van Manen op Fok kers bowlen gevangen werd. Gesteund door de fielders nam Fokker achtereenvolgens de wickets van Van Bueren (23), J. v. Baasbank (1) en Jhr. A. v .d. Poll (1). A. van Baasbank en dr. Posthuma» bleven tot 109 by elkaar; op dat totaal werd laatstgenoemde voor 14 door H. van Manen op het bowlen van mr. Koeleman ge vangen. Schmeink was in goeden vorm en steun de Van Baasbank, die rustig voortspeelde. Op 159 ging deze l.b.w. Jansen voor 49. Met Bakker op de mat werden de 170 runs gepasseerd, zoodat R. en W. niet voor innings ingestuurd kon wor den. Het totaal werd tenslotte 201 runs, waar voor Schmeink met een nuttige 39, Bakker 9 en J. v. Eeghen 6 not out de noodige runs hadden gescoord. De laatste batsman Bruin (0) was de eenige, die gebowld was. Bij het totaal waren 27 extra's Mr. Koeleman 144, Van Manen 240, Fokker 437 en Jansen 257. Op kalme wyze begonnen mr. A. van Manen en Jhr. P. Feith de 2e innings voor H.C.C. Spoe dig was Van Manen (6) run out, na een fraaien aangooi van Hagenaar. Een schitterenden vang deed J. v. Baasbank vervolgens in het verre veld, waarmee P. ten Bosch (11) kon vertrekken. Door scherp runnen van Jhr. P. Feith rees het totaal «nel. Op 76 ving Hagenaar Jhr. P. Feith (42). Met mr. Koeleman en A. Schill op de mat steeg het totaal byzonder snel. In één over scoorde Koeleman 20 runs (2, 6, 4, 4, 4) op het bowlen van Posthuma. Toen Koeleman (36) op 125 door Van Eeghen gestumpt werd, sloot H.C.C. de innings. Schill bleef met 21 not out. Bruin bowlde 013, Posthuma 2—54, Schmeink 1—23 en Hagenaar 0—26. H.C.C. stond dus 200 runs voor en er was nog 2 uur speeltyd. Het openingspaar Van Bue ren (8) en Hagenaar (4) was op 16 al gebowld door H. van Manen. Tot 40 bleven de gebroeders Baasbank samen. Jhr. A. van der Poll en later A. Bakker boden nog eenigen tegenstand, maar toen zy verdwenen waren,'was het spoedig afge loopen. Het totaal werd 93, waarvan A. van Baasbank 18, Jhr. Van der Poll 19 en Bakker 27. Thans bowlde mr. Van Manen 3—37, mr. J. Koeleman 216, dr. M. Jansen 319 en ir. Fok ker 1—18. H.C.C. won dus met 107 runs. De Rotterdammers trokken het eerst naar de wiekets en openden met Dr. Viiylsteke en G. de Bruyn op den aanval van Jhr. W. v. d. Bosch en L. Sodderland. Het openingspaar speelde zeer langzaam zoodat slechts weinig runs werden ge maakt. In een half uur gaf de telegraaf slechts 10 runs aan. Op 15 kwam de eerste scheiding en verdween de Bruyn, voor 9 door Bouwmeester gevangen op het bowlen van Jhr. W. v. d. Bosch. Van Herwaarden kwam hem vervangen. Dezen was geen lang leven beschoren want voor 5 ging hy reeds l.b.w. op Sodderland, een zeer twyfel achtig geval. Dr. Vuylsteke hield met Dubru tot de lunch stand. Het totaal was toen 54 voor 2. Dubru scoorde vry snel want had toen reeds 20 runs achter zyn naam terwyl Vuyl steke slechts 10 runs noteerde. Na de hervatting probeerden de Hagenaars met een wyziging in den aanval succes te bereiken doch slaagden hierin niet. Eerst op 112 voor 3 kwam andermaal een scheiding en moest Dr. Vuylsteke voor 29 van de mat verdwynen, gevangen door v. d. Berg op het bowlen van Ir. Bouwmeester. Dubru zette zyn innings voort en scoorde een nuttige 62 waarop hy door Neuerburg werd gevangen (4 voor 135). Op hetzelfde totaal viel ook het wicket van Beyers voor 0. Verder kwamen nog in de dubbele cy "ers A. Terwiel met 15, F. Ruj- chaver met 14. Met inbegrip van 19 extra's werd het totaal 180 runs. De bowlingcyfers der Hagenaars waren: Jhr. W. v. d. Bosch 1 voor 56; L. Sodderland 3 voor 41; K. Neuerburg 0 voor 0; de Beus 5 voor 59 en Ir. G. Bouwmeester 1 voor 5. Voor de Hagenaars vormden Jhr. W. v. d. Bosch en A. M. J. de Beus het openingspaar, de aanval der Rotterdammers was toevertrouwd aan Terwiel en Beyer. Eerst op 63 kwam de eerste scheiding en verdween de Beus voor 20 l.b.w. op v. Herwaarden. Een run verder was J. v. d. Berg voor 1 verdwenen, Jhr. v. d. Bosch kreeg hierna gezelschap van Bouwmeester en dit batspaar zette een prachtigen stand op. Eerst genoemde sneuvelde op 59, gebowld door v. Her waarden. Ir. Bouwmeester overleefde nog de in nings van E. Jansen en Jhr. J. v. d. Bosch die het resp. tot 1 en 7 runs brachten. Hierna werd de 200 gepasseerd en hadden de Hagenaars het extra punt in de wacht gesleept. Toen werd op 201 voor 5 gesloten. Ir. Bouwmeester bleef op 68 en E. Neuerburg op 25 not out. De bowlingcyfers der Rotterdammers waren: Terwiel 1 voor 82; Beyer 1 voor 36; Van Herwaar den 3 voor 34; Gibt 0 voor 10; Ruychaver 0 voor 10 en Dr. Vuylsteke 0 voor 3. Gisteren heeft de Rotterdamsche athletiekyer- eeniging Pro Patria de wedstryden om de club kampioenschappen voortgezet en beëindigd. De uitslagen van den laatsten dag luiden als volgt; 100 M. hardloopen1. A. 't Hart in 12-2 sec.; 2. W. van Uytert in 12.3 sec.; 3. J. Tournier. 400 M. hardloopen1. W. van Uytert in 57.2 sec.2. J. Blok in 57.4 sec.3. J. Tournier- 800 M. hardloopen: 1. P. Wolter in 2 mm. 19.1 sec.; 2. W. van Uytert; 3. J- J. Muller. 1500 M. hardloopen: 1. A- Groeneweg 4 min. 37.3 sec.2. J. Scheenloop 4 min. 38 sec.3. J. Bot. 3000 M. hardloopen1. J. Scheenloop in 40 min. 16.3 sec.2. A. Groeneweg in 10 min. 18 sec. 3. G. Boskoljon. Speerwerpen: 1. F. 't Hart 34.89 M.2. Ph. Hak- kert 34.16 M.3. A. Jansz 33.54 M. WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN- De Fransche Dambond heeft van 20 Septem ber tot 4 October een wedstryd uitgeschreven om het wereldkampioenschap. Van Fransche zyde zyn uitgenoodigd Dr. Molimard, Bonnard, Fabre, Bizot, Dumont, Weiss, Bélard en Ricou, benevens nog kampioenen van eenige districten Bovendien zyn aan eenige bekende Hollandsche spelers uitnoodiglngen gericht voor deelnemen. Men heeft het niet noodig geoordeeld, in dezen belangryken wedstryd den Nederlandschen Dam bond te erkennen, waarmede men in conflict ligt, nog minder om met dezen overleg te ple gen. Gezien de uitstekende regeling door den Nederlandsehen Dambond ln 1928 getroffen te Amsterdam en de eigenaardige bepalingen, welke nu de Fransche Dambond heeft gesteld aan dit tournooi, lykt het vrywel uitgesloten, dat ook maar één Hollander te Parys zal uitkomen, ook niet de huidige wereldkampioen B. Springer. Hoewel het tournooi zonder de Hollandsche deelnemers toch zeer belangwekkend kan wor den, zal de eerstaankomende onder deze omstan digheden zich moeilyk wereldkampioen kunnen noemen, gezien dat in den laatsten internatio nalen wedstryd een Hollander nummer één werd en de tweede plaats gedeeld werd tusschen een Hollander en een Franschman. Het spreekt vanzelf, dat de Nederlandsche Dambond dezen titel niet zal kunnen erkennen. Parys, 23 Augustus 193L Een groote menschenmenigte was hedenmiddag raar het zwemstadion van Tourelies gestroomd om daar getuige te zyn van de eerste wedstryden voor de Europeesche zwemkampioenschappen. Laten wy duidelyk' zeggen, dat deze eerste dag groote verrassingen heeft gebracht, envoor Nederland niet van de aangenaamste. De Rotter damsche dames Zus Braun en Willy den Ouden hebben in enkele zwemsters zeer sterke mede dingsters gevonden. Zus Braun werd in haar serie derde achter Mile Godard, en Miss Cooper, terwijl Willy den Ouden twee werd achter de Hongaarsche mej. Lenkei. Wy willen geenszins zeggen, dat onze beide dames kansloos zyn voor de finale, doch het is absoluut uitgesloten te schten, dat een Hollandsche overwinning als een vaststaand feit kan worden aangenomen. Dinsdag vindt de finale plaats. Wat zeer sterk opviel, was het uitstekend zwemmen van de Hongaren, zoowel by de dames als by de heeren. Om maar te zwygen van de ieusachtige overwinning, die het Hongaarsche polo-zevental heeft behaald op Frankryk. Als we de twee series voor de dames nagaan, dan valt te vermelden, dat in de eerste serie Mile Godard direct de leiding nam, gevolgd door Miss Cooper. Zus Braun lag op de derde plaats. Deze volgorde is precies zoo gebleven. Met flinken voorsprong tikte Tvonne Godard als eerste aan, om de tweede en derde plaats werd fel gestreden en met slechts 1/5 sec. verschil bleef Miss Cooper voor. In de tweede serie zwommen slechts twee zwemsters Op internationaal peil, n.l. de Hon gaarsche Lenkei en Willy den Ouden. Miss Mac Dowall (Engeland) werd derde met aanzienlyken achterstand op mej. den Ouden. Voor de finale hebben zich geplaatst de drie eersten uit iedere serie, dus Mile Godard, Miss C ooper, Zus Braun, mej. Lenkei, Willy den Ouden en Miss Dowall. Begonnen werd met eenige trainingswedstryden, welke natuurlijk niet meetelden voor het kam pioenschap. Hierna kregen de dames een beurt, waarna de series 100 meter vrye slag heeren aanvingen. De groote teleurstelling was natuur lijk het niet starten van den sterken Franschman Taris, waardoor w verstoken blyven van een finale tusschen hem en Dr. Barany, den sterken Hongaar, die n.b. de eenige was die de 100 meter binnen de minuut zwom. Uit alles Is duidelyk gebleken, dat het Europeesch kampioenschap hem niet meer kan ontgaan. En als tweede sterke zwemmer op deze 100 meter vrye slag noteerden we Szekely, ook al een Hongaar, die een tyd maakte in z(jn serie van 1 minuut 1 sec. De finale 100 meter vrye slag heeren vindt morgen, Maandag, plaats. Hiervoor wisten zich te plaatsen de Hongaren Dr. Barany en Szekely, de Tsjech Steiner, de Zweden Petterson en Lund- hal, de Duitscher Haas en de Italiaan Costolli. Vermelden wy tenslotte nog de uitslagen van clen eersten dag le serie: 1. Mile Y. Godard (Frankryk) tyd I min. 10 2/5 sec.2. Miss J. Cooper tyd 1 min. 114/5 sec.3. Zus Braun (Holland) tyd 1 min. 12 sec.4. mej. Sipos (Hongarye)mej. Lempret (Joego-SIavië). 2e serie: 1. mej. Lenkei (Hongarye) tyd 1 min. II 3/5 sec.2. Willy den Ouden (Nederland) tyd 1 min. 121/5 sec.; 3. Mi®3 Dowall (Engeland) tyd 1 min. 16 sec.4. Mile Horrent (Frankryk). le serie: 1. Szekely (Hnr.garye) tyd 1 min. 1 sec.2. Steiner (Tsjecho-Slowakië) tyd 1 min. 2 4é5 sec.3. Petterson (Zweden) tyd 1 min. 3 2/5 sec. 2e serie: 1. Dj-"V (Hongarye) tyd 59 4/5 sec.2. Haas (Duitschland) tyd 1 min. 3 3/5 sec. 3. Bochensky (P°len) tyd 1 min. 4 sec.; 4. Guillini 'België), 5. Banchelh (Italië), 6. Lesur (Frank je'serie: 1. Costohj (Italië) tyd 1 min. 3 4/5 sec.; 2. Lundh.i" (Zweden) tyd 1 min. 4 sec.3. Schu bert (Duitschland) tyd 1 min. 4 1/5 sec. Oostenryk~zweden 32. puitschlandTjscho-Slowakië 31. jrrankrjjk—Hongarye 112. Zaterdag werd te Tourelles het congres gehou den van de Europeesche Zwemliga (L.E.N.), ■waarby 12 landen vertegenwoordigd waren, n.l. Engeland, Hongarye, Duitschland, Frankryk, Nederland, Italië, Spanje, Polen, Oostenryk, Yougo-Slavië, België en Tsjecho-Slowakye. Ne derland werd vertegenwoordigd door den heer A. S. Sirks, voorzitter va nhet Congres was de heer Binner (Duitschland). De heer Castellan (Frankryk) sprak namens het onvangende land het congres toe, waarna met de behandeling der agenda een aanvfcmg werd gemaakt. Estland en Engeland werden als leden van de Europeesche Zwem Liga aangenomen. De heeren. Graaf Klebelsberg (Hongarye) Martinetti (Italië) en Castellan (Frankryk) werden tot eere-leden verkozen in verband met 4™n verdiensten ln zake de Europeesche zwemkam.^oenschappen. Voorts werd besloten te Los Angeles een wed stryd te laten zwemmen over 4xzuu Meter crawl tusschen Europa, Afrika, Amenka en Azië, die reeds toezeggingen hebben gedaan. Met Australië is men nog in onderhandeling. Deze wedstryd zal plaats vinden om een wereldbeker. De Europeesche kampioenschappen zullen in 1934 te Maagdenburg in Duitschland worden ge houden. Duitschland werd gekozen met 22 tegen 2 stemmen. Tsjecho-Slowaltye stemde tegen. De verkiezingen hadden het volgende resul taat: President: Binner (Duitschland), vice- presidenten: Drigny ra"aryk) en Faerer (En geland); leden: Bebrassi (Italië), De Braine (België), Haputmann (Tsjecho-Slowakye) en Sirks (Nederland)- Als nieuwe Europeesche records werden ge homologeerd; - 80" 'ir crawl mej. Godard (Frankryk) 12 min. 28,6 sec.; 1500 Meter crawl: mej. Godard (FJf. /Ó'11) 15 min 18,6 sec. (tege lyk wereldrecord); 220 yards crawl: Miss Cop per (Engeland) tyd 2 min. 45 sec.; 200 Meter schoolslag: Ml"® Hampson (Engeland) tyd 3 min. 10.4 sec. (tegelyk Wereldrecord). Ten slotte werd besloten een jaarboek uit te geven in de Engelsche, Fransche en Duitsche taal. WERELDRECORD SCHOOLSLAG DAMES. De Duitsche schoolslagzwemster Hertha Wun- der heeft Donderdagavond te Leipzig het wereld record 500 M. schoolslag op haar naam gebracht in 8 min. 32 sec. (oud record miss Wolstenholma Engeland, 8 min. 35.2 sec.) Tevens verbeterde zy het Duitsche record op 400 M. van Hilda Schrader (6 min. 46.8 sec.) IK 6 min. 45.9 sec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6