MET DE MOTORFIETS NAAR HET ZUIDEN. VOLLEBREGF STIK ^ABÖÜTER] „MERCURIUS"ï KLEIME-AMnonCE f f f f PEEK i CLOPPEBU IA W. F. G. MILATZ Na geleden leed ERRES K.Y. 107 Vermicelli en Macaroni 1 pond ontvangt lVz pond 2 Pak 3 pak ADVERTEERT IN DIT BLAD. DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1931 VULCAAN-SCHOON. MessinaCataniaSyracuse. KATHOLIEKENDAG TE NEURENBERG. DE WEDEROPENING DER LONDENSCHE BEURS OP ZATERDAG EEN GESTE EN EEN VOORBEELD. NIEUW DUITSCH WETBOEK. NIEUW RADIOSTATION VOOR ATHEÏSTISCHE PROPAGANDA. METAALARBEIDERS TE MADRID ONDERTROUWD: H. F. H. VAN CLARENBEEK. H. F. H. VAN CLARENBEEK. H. F. H. VAN CLARENBEEK. H. F. H. VAN CLARENBEEK. PATRIA GLIMLACH AFWEZIG vanaf 31 Augustus 3 ZAKEN BISCUITS KLEEDING NAAR MAAT. Tot en met Woensdag a.s. Elke kooper van: HET SCHIEDAMSCHE VULPENHUIS GEVRAAGD WERKSTER ,,'T RAADHUIS" GEMAKK. BETALING BOEKHOUDEN M. J. W. VAN DRIEL REMBRANDTLAAN 7b. OFFERTEN VAN TABAK EN SIGAREN KNOOPE Waaneer de zon den anderen dag weer ter kimme rijst, ligt de Napelsche heerlijkheid hereids ver achter ons, maar kunnen we ons in den aanblik vermeien van Stromboli, aan stuurboordzijde. De berg is op het moment rustig en we missen dus het bijna alledaagsche schouwspel, dat hier te genieten valt, van de gloeiende iava, die langzaam uit den open muil van den krater komt kwijlen en naar de zee afvloeit, waar haar beroering met het water natuurlijk een groot spektakel veroor zaakt met veel ziedens, spattend schuim en zulk soort van dingen. Er wonen op het eilandje over de twee dui zend menschen en deze hebben hun wijngaar den tot op maar weinig meters distantie aange- egd van de bedding, waarin de lava naar om- aag pleegt te vloeien. Men kan dat verschijn sel van boord af zeer duidelijk waarnemen, maar men begrijpt minder goed, waarom de Stromhohanen zulken beeten bodem maar niet liever tegen een secuurder oord verwisselen. btromboli ls overigens zooveel als de toegang tot de geheel en al vulkanische wereld van e Liparische eilanden, waar op dit gebied on- geveer even veel geboden wordt, als in de uit- gezochtste hoek van vulkanisch Java Eerlang beginnen ook de bergen van Cala- bne zich onder bet zonnelicht af te teekenen en weldra krijgt men het besef, den grooten trechter in te varen, die bij Messina zijn nauwste punt aanwijst. De naam van Messina roept altijd weer de herinnering wakker, aan de catastrofe van 28 December 1908, toen in een paar minuten tijds oor het instortend puin van omgeworpen uizen, door brand en door vloedgolf de levens, diaad van 84.000 van de 130.000 menschen, welke er woonden, afgesneden «werd. San Francisco, in Californie, is indertijd ook eens door zulk een vreeselijke ramp geteisterd geworden. De stad sloeg toen met trotseh ge baar alle hulp van buiten af en zij overschatte haar krachten daarbij niet. Want, toen wij precies tien jaar na de aardbeving ter plaatse vertoefden, waren wij getuige van een inschrij. ving voor een of ander goed doel, die in één uur tijds drie millioen dollar opbracht. Volgens Amerikaansche berekening was dat dus 50.000 dollar bij elke tik van de klok, een uur on onderbroken achter elkaar door. En dat tot op de minuut nauwkeurig, tien jaar nadat de stad tot een onherkenbaren puinhoop plat was geslagen. Messina heeft zich niet met eenzelfde veer kracht uit zijn asch opgericht. Nu, 25 jaar na de ramp, heeft de stad haar oud inwonertal nog niet teruggewonnen. Er is veel gebouwd, kloek maar een beetje langdradig, maar er zijn toch ook nog heel wat open plekken, die een duidelijke taal spreken. De Normandische dom van 1092 is weer in gewapend beton opgebouwd, hetgeen op z'n minst genomen bewijst, dat de geest van de neue Sachlichkeit ook in het aloude land van Sicilië binnen gedrongen is. Wanneer het anker weer gelicht is, worden we spoedig getrakteerd op het imponeerende schouwspel van den Etna, die hier ter plaatse uit de baren opstijgt en kop en schouders nog diep in de sneeuw heeft steken. Deze wrat op het aanschijn van moeder aarde is een van de meest gerenommeerde vul. kanen der wereld, want ze ligt midden in het verkeer en ieder is er op zijn beurt dus wel eens langs gekomen en heeft daarbij gelegen heid gehad, het wonder goed te zien. Maar afgezien daarvan, kan de berg mee praten want zijn afmetingen zijn zeer formida bel. Hij is 3313 M. hoog en heeft een reuzen krater met nog bij de 200 wondeplekken, waar. langs constantelijk ook allerlei gassen uitge- braakt worden. De bestijging van den Etna vordert wat tijd, maar is niet moeilijk en men komt daarbij geheel en al op z'n kosten, wanneer men, vroeg genoeg uit de veeren gesprongen zijnde, den kraterrand nog in de duisternis bereikt en al- dus tijdig genoeg om den gloeienden poel van lava beneden te kunnen zien koken. De Etna behoort tot de goedige soort van de vulkanen. Zoover bekend, is hij rond tachtig maal zoo uitbarsting gekomen en zoo hij daar- ij \an tijd tot tijd al wat schade aangericht heeft, dan is zijn zondenregister toch lang niet stelingen breekt men natuurlijk in een lofzang zoo zwaar belast, als dat van vele zijner con fraters. De menschen hebben zich in zijn buurt dan ook altijd zeer veilig gevoeld. Dat deden de Sikuliers al, die oeroude bewoners van Sicilië, welker sporen tot vijftien eeuwen vóór Christus in de geschiedenis binnendringen en na hen de Grieken, de Foeniciërs, de Roemeinen, de Italianen en de lui van de Fifth Avenue, van den Kurfiirstendamm, enz. Deze hebben b.v. allemaal samen de ruïnen van Taormina opgericht en een dozijn first class-hotels er naast en wanneer ze daar in de halls van die etablissementen in volle bedrij vigheid zijn met afternoon tea of wat het an ders wezen mag, dan trekken ze zich geen zier van den vuurspuwenden berg, vlak naast de deur, aan. Te hunnen gerieve heeft men rond om den kolos zelfs een spoorbaan aangelegd en de Etna is dus getemd als een kermisbeer. Maai die spoorbaan is toch weer een ding op zich zelf. Een rit er mee eischt een sacrificie van 8 volle uren en daarin legt men dan nog maar 114 K.M. af. Een creatie van iets ander genre is de stad Catania, die nog een beetje dichter bij het vuur gezeten is. Dit was in zooverre een strop, dat de stad zich een paar maal leelijk aan den beig gebrand heeft. Maar dat had toch ook •neer zijn goede zijde, want die occasioneele verwoestingen resulteerden in een altijd prac- tischer wederopbouw van Catania. De stad telt tegenwoordig bijna 250.000 inwoners en heeft een bloeienden handel in sinaasappelen en toe risten. Al verder varend raakt de Etna uit zicht, maar verschijnen er aardbeien en kersen op tafel. Bij den aanblik van die zeer vroege eer- uit op de primavera siciliana, maar wanneer men de vruchten wat nader aan de tand voelt, ontpoppen ze zich tot stakkerige klungels, die een vergelijking met de ietwat betere producten van de Batouwe op geen enkele wijze kunnen verdragen. Maar zij hebben toch hun waarde als boodschappers, net als de eerste zwaluw, die men voor de rest ook liever tegen een ge braden duif zou willen verwisselen, zonder dat echter al te luide te zeggen. Nog een wijle stoomen en we werpen het an ker uit, of beter gezegd we meren aan de kade van Syracuse. Syracuse is eene aangelegenheid die men niet zoo maar met een vloek en een zucht onder de knie krijgt, want volgens ken ners liggen er hier bij deze stad meer oude ru ines naast elkaar dan in heel Griekenland te zamen genomen. Men hoort die mededeeling met eenigen schrik in het hart aan, maar ge lukkig komt de kapitein zijn passagiers uit de naderende geVaren van al die ruïnes verlossen met de mededeeling, dat hij na een paar uur weer verder moet. Men is dus bij gebrek aan tijd wettig verontschuldigd en bepaalt zich maar tot eene bezichtiging van de „moderne" stad. Dit woord „modern" heeft in Syracuse een ietwat andere draagkracht dan elders, want het wordt er slechts gebruikt als een tegenstel- 30.000 BELANGSTELLENDEN VERWACHT. Het historische Cosel-Paleis bij Dresden ivordt ingericht als bureau voor de Nationaal Socialisten. ling tegen de „antieke" stad, die een paar K.M. verder ligt en hoofdzakelijk uit een omvangrijk ruïneveld bestaat. Het bewoonbare, of te wel moderne Syracuse beslaat een eilandje, dat door middel van een brug met Sicilië verbonden is. Het heeft aar dige terrassen, met heerlijk geboomt beplant, en welke een altijd wisselend panorama over de zee en de kust bieden. Er zijn ook een paar schaarsche antiquitei ten over, zooals een dorische tempel, welke eerst aan Minerva was gewijd, maar nu als kathedraal dienst doet. En dan is er als hoofd attractie de Fonte Arethusa, een goudvisschen- kom met drie eenden en vier papyrusplanten er in, en welke bron wereldberoemd ls, wijl zij in de kern der zaak toch niets anders is dan de nymph Arethusa zelf, die ergens in den Levant door een boosaardige god in de zee werd ge jaagd, maar in Sicilië weer aan de oppervlakte kwam, zij het dan al in den vorm van een zoet- waterbron. Syracuse is in zooverre een weemoedige ver tooning als het de stad bij uitstek van de mis lukte carrière is. De grond, waarop zij staat, is bijna heilig van geweldigen ouderdom en men raakt met eerbied vervuld, wanneer men zich herinnert, dat de dingen hier bereids in vol len Schwung waren op een tijdstip, waarop de tegenwoordige heerschers van de wereld nog nauwelijks de kunst verstonden aan een vuur de lappen vleesch van verslagen mammouths of ichtyaussaurissen te roosteren, alvorens de- zelven te verslinden. Zoo iets als zeven honderd jaar vóór Christus speelde Syracuse al een eerste viool in de we reld en was het er even bekend als Washington of Berlijn in de tegenwoordige. Maar de allereerste viool kreeg Syracuse toch nimmer te betokkelen. Het heeft om dat voor recht gevochten met Athene, met Carthago, met Rome. Maar het moest daarbij altijd op hét laatste nippertje het loodje leggen. Echter werd de atmosfeer met den onvergankelijken geur van een grootheid vervuld, die alle eeuwen over- duurde en nu de zaligheid uitmaakt van En- gelsche misses, welke er haar gebeente aan komen koesteren. En van de plaatselijke koet siers, die een aardige duit verdienen door ge zegde dames naar al die grootheid henen te rijden. Zoodat de Colons, de Dyonisussen, de Hiero- nussen, enz. toch niet voor niets geleefd hebben. Niet minder dan 90 bijeenkomsten worden gehouden Onze bijzondere correspondent schrijft d.d. 25 dezer: Neurenberg staat thans in het te eken van den 70eten katholiekendag, een manifestatie zooals men in deze stad nog nooit beleefd heeft. Weliswaar is het gros van de deelnemers aan den Katholiekendag nog niet aangekomen, doch men rekent op niet minder dan 80.000 belang stellenden. iDe aanwezigheid van talrijke binnen- en buitenlandische kerkvorsten met den aiposto- lischen nuntius van Miinc'hen als vertegenwoor diger van Z. H. den Paus aan het hoofd, de deelname van verschillende Buitscihe rijks ministers, leidende mannen op het gebied van kunst, wetenschap, economie en leden van de christelijke arbeiders- en vrouwenvereenigingen verleen-en aan den Neurenbergsche Katholieken dag een indrukwekkend en belangrijk karakter. Buitengewoon talrijk is die deelname uit Oostenrijk en het verdere buitenland. Uit Oos tenrijk wordt de vroegere kanselier, mgr. dr. Seip-el, verwacht. Ook u-it Hongarije, Nederland, Zwitserland, Frankrijk, Roemenië en Italië komen vooraanstaande vertegenwoordigers naar Neurenberg, van wie reeds velen zijn aange- omen. Uit Beieren zullen vijfduizend leden van jeugdveresnigingen met hun vaandels en mu ziekcorpsen aan de manifestaties deelnemen. Als men het programma van den Neurenberg- sethen Katholiekendag beschouwt en daaruit ziet, dat tusscben 26 en 31 Augustus niet min der dan 90 bijeenkomsten zullen worden ge houden, dan kan men zich een denkbeeld vor men van den reuzenarbeid van degenen, die den katholiekendag georganiseerd hebben. De reeds geopende tentoonstellingen van Katholieke Moderne kunst, zooals de tentoon stelling van missie-paramenten, de missie-ten toonstelling. de tentoonstelling van het Katho lieke boeit en vooral de vertooning v-an de film van de H. Eli-sabeth van Hongarije leiden de grTioteolie aagen, welke de Katholieken, 'die naar Neurenberg komen, wachten, op waardige wijze in. De eerste vertooning van de film „St. Elisa beth i.n onze da-gen'' had tot gevolg, dat zich nog dagelijks vele honderden voor de opvoering van dit aangrijpende legendespel aanmelden. De aard en de wijze, waarop d-eze film met gebruikmaking van de middelen der modernste filmtechniek trekken uit het .leven van de hei lige, haar omgeving en haar tijd, de schilder achtige Hongaarse he laagvlakte, den Wart- burg, waar zij als de gade van dien Thiiring- sohen landgraaf leefde, de landschappen uit verre land-en, welke d-oor den voet van de heilige werden betreden zooals het Assissië van den H. Franciscue en de mystieke wereld van Portiuncula uitbeeldt, is zo-o pakkend en aangrijpend, dat de vertooning ervan een on vergetelijke gebeurtenis wordt. Den 27en Augustus zal door den Bamberger liederkranis het groote oratorium „De legende van de H. Elisabeth" -van Fran-z Liszt worden uitgevoerd. Van Woensdag 26 tot Zaterdag 29 Augustus vinden in bijna alle grootere en kleinere zalen van Neu-remberg niet minder dan 62 besloten vergaderingen van Duitsche Ka-t'holieke orga nisaties plaats. Bovendien zullen in de Ka tholieke hoofdkerken van Neurenberg acht Pontificaia Hoogmissen en Missen worden ge celebreerd. Tijdens de beide groote vergaderingen in de feesthal der stad in het Luiitpoldihain, waar bij vooraanstaande redenaars onder wie de president Alois Fürst ziu Löwenstein, het woord zullen voeren, zal een feestkoor, bestaande uit 1500 medewerkenden, voor de muzikale opluis tering zorg dragen. De leiding va.n den Neurenbergschen Ka tholiekendag heeft er alles op gezet, dat de verrichtingen van het jaar 1931 naast de be handeling van de zakelijke onderwerpen eerste klasse artistieke en cultureele prestaties om vatten, die de bezoekers innerlijk vormen en een blijvenden indruk maken. Bij de groote godsdienstplechtigheid in het stadion wordt tijdens de pontificale Hoogmis transacties wederopening der beurs op Zater dag tot iets meer dan een „geste" maakte. En dit zal wel hieraan toe te schrijven geweest zijn,, dat nóch in kringen van effectenhande laars, nóch onder het publiek, nóch ondeT de banken (die een uur langer zullen moeten openblijven) eenige wensch of behoefte bestond, aan een Zaterdagsche beurs, om de eenvoudige, en door mij niet te beoordeelen reden, dat zij er geen nut en geen voordeel in zagen. Wij kunnen niet ontkennen, dat de hand having der sluiting lang na den oorlog g0- door 30.000 zan-g-ers en zangeressen de eenstem- deeltelijk haar oorzaak vond, niet in zakelijk® mige feestmis met groot blaasorkest onder lei ding van den grootsten Katholieken kenner van kerkelijke muziek, professor Jozef Haas Kempten, gezongen. Zondag vinden in het Neurenberger sta dion tegen den middag twaalf groote maniles taties plaats. Met de opvoering van het feestspel „Parsival in de stadsopera wordt Maandag de 70ste Ka tholiekendag officieel gesloten. Onze Londensche correspondent schrijft ons: „Met het oog op den toestand in het land en op de wenschelijkheid transacties te verge makkelijken, heeft het bestuur van de effec tenbeurs besloten de beurs op en na Zaterdag, 19 September, te openen". Voor het eerst sinds April 1917! Onmiddellijk daarop nam het bestuur van de effectenbeurs te Birmingham een overeenkom stig besluit, e-n men verwacht, dat Liverpool, Manchester, Glasgow en Dublin eveneens het Londenshhe voorbeeld zullen volgen. Het besluit kwam onverwacht en verrassend, en er werd met gemengde gevoelens kennis van genomen. Het bestuur, dat geheel onafhankelijk gehan deld heeft, en niet, gelijk men hier en daar aannam, onder pressie van hoogerhand, heeft zich klaarblijkelijk laten leiden door de over weging, dat een „geste", een „ge-baar", een voorbeeld gewensclit. was, en vooral als zoo danig wordt het besluit gewaardeerd, ofschoon niet algemeen. Van gestes zijn meestal zij, die ze maken, meer onder den indruk dan die genen. voor wie ze bestemd zijn, en niemand verwacht, dat arbeiders en empioyé's thans de directiekamers zullen bestormen met de smeek bede om langere werktijden, nu die goede heere-n van de beurs besloten hebben 's Zater dags geld te verdienen in plaats van golf te spelen. Bovendien uit de economische crisis zich niet hierdoor dat er te weinig werktijd, maar dat er te weinig werk is. Het is dan ook niet zoo heel duidelijk, wien de effectenbeurs een voorbeeld heeft willen stellen, en welk voorbeeld zij heeft willen stel len, maar zelfs voor het volmaaktst nuttelooze geschenk bij een koperen bruiloft betuigen de slachtoffers hun hartelijken dank, en de natie voelt zich dan ook erkentelijk jegens het be stuur van de Londensche effectenbeurs wegens de geste en het voorbeeld. Bij de sinds zoovele maanden bijna onafge broken hearschende stagnatie op de Londen sche beurs is het niet duidelijk, wat men met den zesden beursdag zal aanvangen. Tenzij er voor de tweede helft van September wat meer levendigheid komt, zou men zich ertoe kunnen beperken d© beurs uitsluitend symbolisch open te stellen, bijvoorbeeld door eén deur op een |kie-r te ze-tten. Er is van verschillende zijden, en in het bij zonder door de „Daily Express", krachtig ge ageerd voor heropening der beurs op Zaterdag vóór de groote depressie van 1929 een aanvang nam, en Londen in verband met de sluiting op dem laatsteen dag der week veel aanzienlijke transacties zag gaan naar andere centra, vooral naar Amsterdam, Voor die pressie, steeds met de gtrootste kracht uitgeoefend in Maart, vóór de bestuursverkiezingen, is nim mer gezwicht geworden, toen de omvang der overwegingen, doch in -de weekend-gewoonten der Citymannen. De weekend ving voor de pa* troons Vrijdag nabeurs aan, en hiervan sche nen zij geen afstand meer te willen doen. Of zij hierdoor hun zaken, en den zaken in het algemeen, afbreuk deden, is een andere vraag. Eenige duizenden bedienden profiteerden eveneens van den wekelijkschen holiday, en zU zullen meerendeels, evenmin al-s hun patroons, gerekend kunnen worden tot de geestdriftig® voorstanders van heropening op Zaterdag. Solidariteit tusschen patroons en bedienden zien wij steeds gaarne, want het is een ver heffend schouwspel. Maar ook zij, die niet verslaafd waren aan het goifspel of andere Zaterdagsche ontspan ningen, hebben voor het meeren-deel de zaak niet getoetst aan dë vraag of opening op Za terdag ge-wenscht, doch of sluiting op Zater dag ongewenischt was. Hun meening was, dat de echte beleggers in het minst niet benadeeld werden door het feit, dat de Londensche beurs slechts vijf dagen geopend was, en dat aan den anderen kant sluiting op Zaterdag een kalmeerend effect kon hebben op hen, die in zuiver speculatieve operaties gewikkeld waren, vooral in periodes van een wilde „boom". BERLIJN 26 Augustus (H.N.) Het rijksmi nisterie van justitie heeft een ontwerp voor een nieuw burgerlijk wetboek uitgewerkt dat in druk is versdhenen, teneinde het oordeel van de vakcritici te vernemen Later zal dan een definitief ontwerp worden uitgewerkt, dat aan de wetgevende ^hamen zal worden voorgelegd O.a. bevat het nieuwe wetboek vereenvou digde voorschriften voor het executeerem van vonnissen, teneinde den scihuldeischer meer te beschermen tegen onttrekking van goederen aan clen boedel, terwijl aan den anderen kant ook aan den schuldenaar, die slechts door ongeluk kige omstandigheden aan zijn verpjiahtingen niet kan voldoen en wel den wil heeft om te betalen, grootere faciliteiten worden toege staan In den laatsten tijd zijn in D-uitschland her haaldelijk klachten geuit over executoriale ver- koopen waarhij de goederen meesta-l tegen belachelijke prijzen worden verkocht, waardoor zoowel de belangen van de sohuldeisehers, als ook d'ie van de schuldenaren worden geschaad. Te Saratow wordt gewerkt aan den bouw van een nieuwen grooten zender met een capa citeit van 100 K.W., die in de Russische en Duitsche taal zal uitzenden en voor een deel gebruikt zal worden voor het voeren van atheistisohe propaganda. IN STAKING. MADRID, 26 Augustus (N.T.A.) Te Madrid zijn de metaalarbeiders in staking gegaan. De gedurende de laatste dagen gevoerde onderhan delingen zij-n zonder resultaat gebleven. TRIBUNE INGESTORT. Te Triaise in de Ven-dee is tijdens een sport- vertooning een toeschouwerstribune in het hypodroom ingestort. Daarbij moeten ongeveer 2.0 personen min of meer ernstig gewond zijn. ONDERTROUWD: LOUISE J. A. JtiNGER en M. H. C. KOLSTER Med. Drs. Arts Haarlem, Kleverparkweg 102. Waalwijk, Mr. van Coothstraat .36. 26 Augustus 1931. Huwelijksvoltrekking Donderdag 17 September a.s. te 10 uur In de Pa rochiekerk van het H. Hart van Jezus (Kleverparkweg) te Haarlem. 12251 12 R. H. DETERMEIJER en A. M. ZWART. Huwelijksvoltrekking 10 Sept. a.s. in de Parochiekerk van den H. Ro zenkrans te Rotterdam. Amsterdam, 25 Augustus 1931. Heerengracht 101. Toekomstig adres: Deurloostraat 90 huis. Geen ontvangdag. 12239 12 GETROUWD HARRY VAN DEN ACKER en DORA VAN ZUTPHEN die, mede namens wederzüdsche fa milie, dank zeggen voor de belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Gemert, 26 Augustus 1931. 12225 9 ONDERTROUWD: CONNY ERAS en JAN DE BEER Lzn. Tilburg, 26 Augustus 1931. Geen ontvangdag. Huwelijksvoltrekking op Woensdag 23 September a.s. te 10 uur in de Parochiekerk van den H. Dyonisius (Goirke). Toekomstig adres: Bosscheweg 84. 12226 11 De Heer en Mevrouw TH. AMMERLAAN—VAN DIJK geven met genoegen kennis van de geboorte van hun Dochter BEB. Delft, 25 Augustus 1931. St. Hippolytus Ziekenhuis. Eenige kennisgeving. 12263 8 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze beste Broe der, Behuwdbroeder en Oom Uit aller naam A. J. H. VAN CLARENBEEK Rotterdam, 26 Augustus 1931. 12 i i A. C. VAN DEN AKKER Jr. en JO HENDRIKS, Straatweg 6, Hillegersberg, Straatweg 239, geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben Donderdag 10 September a.s., onder de H. Mis van 10 y, uur, in de kerk van de H. Li- duina te Hillegersberg. Receptie: Donderdag 3 Sept. van 810 uur nam., Straatweg 239. 12227 14 GETROUWD FRIEDA RIJKE en ANTON KOCK Arts. De Heer en Mevrouw KOCK—RIJKE bedanken, ook namens wederzüd sche familie, voor de betoonde be langstelling bü hun huwelük onder vonden. Zevenbergen, 26 Augustus 1931. 12262 12 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 49 jaren, onze roed Man en Vader Wü bevelen de ziel van den over ledene aan in Uwe gebeden. M. VAN CLARENBEEK— Teurlings BETSIE MIES. Rotterdam, 26 Augustus 1931. Diergaardelaan 9 b. Geen bezoek. Geen bloemen. Volstrekt eenige kennisgeving. De Uitvaartdiensten zullen ge houden worden in de Parochie kerk van het H. Hart, v. Olden- barneveltstraat, op Zaterdag 29 Augustus a.s. De H.H. Missen zü'n te 7, 7.30, 8 uur en te 9.30 de plechtige H. Mis van Re quiem, waarna de begrafenis van uit de kerk op het R. K. Kerk hof in Crooswük. Heden overleed onze hooggeachte Mede-Patroon, de Heer in den ouderdom van 49 jaar. Het gezamenlük Personeel van de firma W. C. TEURLINGS. Rotterdam, 26 Augustus 1931. 12290 12 12287 32 Tot onze groote droefheid over leed heden, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Schoonzoon W. TEURLINGS B. TEURLINGS—Meulenberg. Rotterdam, 26 Augustus 1931. 12288 12 3a Arts voor Orthopédie ROTTERDAM 12293MVS 6 Zij sukkelde telkens met de maag,, humeurig, landerig en prikkel baar. Toen probeerde zij cream-crackers van „Patria", (de eenige echte) en dit normale natuur - voedsel deed meer dan alle medi cijnen. Zij is frisch en fleurig als weleer, lééft weer en glimlacht den Patria glimlach. PER BLIK (ca. 110 stuks) 11." 'n Ideaal 3 lamps ontvangtoestel met Ingebouwden luidspreker. Kan aan den wand worden gehan gen. In eikenhouten uitvoering. Zaagmolendrift 35-45 - Prins Hendrik kade 64 - Malhenesserdijk 267 Tel. 40768 (5 lijnen) Rotterdam AL REEDS MET 2 GULDEN PER WEEK ZONDER VOORUITBETAL. 4264VS 48 Fijne Afwerking Moderne Coupe NIEUWE ENGELSCHE STOFFEN. HOOGSTRAAT ROTTERDAITI ZIE ONZE ETALAGES 4263VS 25 op Vermeulen's Naaimachines en U werkt vlug en prettig. Repa- reeren Inruilen, 't Voordeeligst adres voor ALLE merken. VER MEULEN'S Naaimachinehandel, Kipstraat 84. Tel. 62176. Gelegen heidskoopjes. NA ADVERTEEREN KOMT ZONNESCHIJN 4183 DGV3 19 4262S 130 NOORDVEST 13-15 17-19 TELEF. 68208-68831 N.V. SCHIEDAftSSCHE STEENKOLENHANDEL PRIMA ANTHRACIET-SQORTEN VAN Ie KLAS MIJNEN 56 iö 10 N.V. DRUKKERIJ EN KANTOORBOEKHANDEL 926S 10 Haven 77, h. Branderss Voor elke hand. Voor elke beurs. Grootstesortearin voor 1 ochtend per week. Adres P. Engering, Hoogstraat 161. 1839S Bezoekt Koninginnedag Café-BiUaJ:<* Gezellig en intiem. Groote Markt. M. den Haan. 1836S Moquette-Leermeubl., Dress., Buf. tetten. Theemeub., Divans, Karpett., Bedd, Dekens, Ledik., Spiegels enz. Simonstr. 44 en 57, nabü Schlekade, Tel. 41641. 6584S 6 regel» f »-50 10 regels f L 16 re«el3 ƒ1.50 Opleiding voor alle examens. Leeraar Boekhouden M.O. 1828S Gevraagd bemonsterde schriftelijke voor op te richten zaak. Willem van Zuylenstraat 18 R'darrv. 12888

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 8