LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN Bavaria ZS ÜÏÏSl™ dea ni—- De helpende hand WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1931 DE GLORIEUSE INTOCHT VAN DEN BURGERVADER. MGR. POELS VEERTIG JAAR PRIESTER. nm,.tee^lSp2:""UW UIT VLAARDINGEN. doelmatige advertentiën VATIC A AN EN FASCISME. DE GEBOUWEN DER KATH. ACTIE IN ITALIË TERUGGEGEVEN. AANBESTEDINGEN. RIJNVAART. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. MOORD OP STAHLHELMER OPGEHELDERD. MAC DONALD'S ZEGE. SCHAAKTORNOOI TE RLED. BINNENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN VISSCHERIJ. STOOMVAARTLIJNEN MARKTBERICHTEN. BUITENLANDSCHE HAVENS en feestelijke stoet trok langs de landelijke wegen van Maasland om den nieuwen burgemeester, den heer H. L. Boeuff in te halen. UIT MAASLAND INSTALLATIE BURGEMEESTER H. L. DU BOEUFF. Het wajs een dag v>al zonneschijn en feest m vreugde voor de gemeente Maasflami Van I talloos vele Bavaria's in talloos vele bijna alle hulzen wapperde het dundoek 'en T- €n dorpei1' maar de allerbefaamdste en n ai- waarschijnlijk de meest belangrijke van deze instellingen is ongetwijfeld die van Genève. Het is alleszins merkwaardig er is niemand van allen, die ambtshalve in Genève moeten wezen wij zonderen de ingeborenen uit die hard weg loopt met het huidige volkenbonds paleis. Verleden jaar is er 'n eerste steen van heb gebouw eerlang zijn gasten en de onver dachte idealen van deze allen waardig zal we zen. Edoch, de tweede steen moet nog den eersten volgen. Aller verlangens gaan naar de laatste dakpan van dit grootsche concept uit, maar, on- j tevreden met de huidige situatie, 'n onpractisch 'n verbouwd ersatz-verbiijf, trekken alle volken van het dorp en werd onder de erepoort door gereden. Aldaar werd door een leerling van d-| R. K. school bloemen aangeboden. Kier stelde ziah aan het hoofd van den steef: de Burgerwacht op en begon de kloik van de oude toren te luiden. Bij aankomlat op heit Raadhuis werden len waren getooid met oranje of de stads kleuren groen-wit-groen. Het badhuis was feeettelijk met groen en bloemen versierd. Omstreeks 12 uur stelde zich aan de Korte Buunt 'n lOO-fcal ruiters op onder fofoofdteomonando van de -heer D J Loet waarna vertrokken werd naar de grens der gemeente tn de richting van Schipluiden Bij aankomst stapte de heer Du Boeuff over JÜU T'8!16 Umdauer' waarna de nieuwe burgemeester toegesproken werd door den heer M. v. BerkeUeudier van de Eerewaoht Aan mevrouw Du Boeuff, moeder van de der ^Ge-reform', ^h^f bu!..7 ^ilngen tondslieden nagenoeg naar 'n nóg benauwder, re ruim 2 uur was de stoet hij de ingang Hoe het k<3mto dat allen' dl€ In «ei1? ver band tot den volkenbond staan, elkander zoe ken en vinden in deze smalle herberg, deze pij penla, en dat journalist of politicus, die tijdens de zittingen van den bond wat met elkander te bepraten hebben, zender meer strijk en zet voorstellen: „Gaan we naar Bavaria Men heeft wel eens gemeend, dat de weder bloemen aangeboden door een der leer- renommé van deze taveerne te danken is aan lingen van d® Ned. Horv. School, waarna de i Stresemann, die er 'n pot frisch bier en verzamelde menigte het Wilhelmus a.ahhief. Het dochtertje van den secretaris, den heer Vink, bood eveneens bloemen aam Vervolgens wenl de raadsvergadering aan- gevangen ondier 1-aidiing van den waarnemend burgemeester, den heer Vreugdehil. Na ope- ftyS, pet geibed werd voorlezing van het Kon. Besluit gediaam De voorzitter aoodiigde daar op een paar raadsleden met den secretaris uilï om den nieuwen burgemeester de raadszaal binnen fe leiden. Hier werd hij toegesproken en hem de ambtsketen overhandigd. Vervol gens braoht de nieuwe burgemeester dank aan H. M. de Koningin voor zijn benoeming. Spr. hoopte diali hij heit vertrouwen van de burgerij ziïdh waardig zal weten te maken en deed een beroep op al'le ambtenaren. Hierop werd de geïnstalleerde Burgemeester naar buiten gelteld, waar hij door alle school kinderen werd toegezongen. Na afloop kreeg men gelegenheid den burge meester te felktifceenen, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Het feest werd des avonds voortgezet. De verschillende muziek- en zanggezelschaippen gaven uitvoeringen in de tent, waarbij aan het sliot de burgemeester een woord van d/ank tot de ganedhe burgerij richtte voor dezen onver- getelijiken dag. een weidsch paleis gelegd, waarvan de teeke- ningen en de maquettes doen vermoeden, dat huis te Heerlen dr. Crobach, die vergezeld was Huisprelaat van Z. H. den Paus. Vandaag heeft Mgr. dr. H. Poels te Heerlen onder enorme belangstelling zijn veertigjarig priesterfeest herdacht. Honderden en honder den hebben van de hun op een receptie ge boden gelegenheid gebruik gemaakt om den Doctor hunne gelukwenschen aan te bieden. De beide kamers van den jubilaris waar deze re ceptie werd gehouden, waren in een bloemen tuin herschapen. Onder de aanwezigen merkten wij op Mgr dr. B. Eras, procurator van het Nederlandsch Episcopaat te Rome, Z. H. Exc. Mgr. E. Le- bouille, den Commissaris der Koningin in Lim- burg, den Zeereerw. heer Th. van der Marck secretaris van het bisdom Roermond, de oud ministers Bongaerts, König en Waszink, den directeur van Rolduc den Hoogeerw. heer A. v. d. Venne, prof. dr. Féron van het Groot seminarie to Roermond, prof. Tromp van de Gregoriana te Rome, de dekens van vele deke naten in Limburg, burgemeesters van tal van gemeenten, vertegenwoordigers van Staats- en particuliere mijnen en andere lndustrieele on dernemingen en van tal van organisaties en instellingen waarmede de jubilaris direct of indirect in betrekking staat. Zoo van den Lim- burgschen R. K. Werkliedenbond, het volledig bestuur van het R. K. Werklieden Verbond te Utrecht, vertegenwoordigers van den R. K boitd van technici, den R. K. bond voor groote gezinnen, den kring Limburg der R. K. jour- nalistenvereeniging, den Limburgschen R. K. land- en tuinbouwbond, den R. K. Midden standsbond, het Algemeen Mijnwerkersfonds en verder van vele R K. vakbonden. Nog za gen wij mr. C. Jansen de Limpens, voorzitter der R. IC. Statenfractie en het Tweede Kamer lid M. van Poll, alsook zeer vele geestelijken uit gansch de mijnstreek. Een attentie, die door den jubilaris op hoo- gen prijs werd gesteld was het bezoek van den geneesheer-directeur van het St. Jozefzieken- BINNENGEKOMEN SCHEPEN. In die Vulcaanhavon is binnengekomen het stoomschip „Seirsbad" met 12500 .ton erts. VlfiSCHERIJ. Van die haringriascherij kwamen hier bin nen: VL 3, Th. mn Zwieten, met 30 last, VL 16, L. v. d. Windt met 33 laat, VL 20, H. Strays met 30 last, VL 29, S. Broek met 27 laat, VL 78, H. Woensdregt Hz. met 22 last VL 88, A. Duindam met 24 last, VL 121, M. Strays tnePj 31 last, VL 180, W. vian Santen met 33 last, VL 211, J. Bos, bet 16 last, VL 150, P. van Brandwijk met 30 last, KW 2, B. Vark©visser, met 29 last, KW 19, M. Plug Mz., met 33 lart, KW 31, C. van Duijn met 26 last, KW 50, A. v. d. Plas Jz. m/et 33 last, KW 55, G. Guyt, met 28 last, KW 123, D. v. d. Plas Jz., met 37 laat, KW 127, J. Groen met 31 üasft haring. Dinsdag werd nier aan den afslag betdald voor: Volle haring Zuid mn 14.40 tot 15.70 per kantje, Maatjesharing van ƒ8.30 tot 8.90 per kantje; Zware Stijvekoon van ƒ25.80 tof: 26 per kantje. COLLEGE VAN B. EN W. De werkzaarnJheden zijn in het college Tan B. en W. als volgt verdeeld: Burgemeester: Algemieene Zaken, Financiën, Grondbedrijf en Burgerlijke Stand. Wethouder De Haan: Ge meen tewerken en Gemeenteredniging en Ont- smetlttngsd'ienet. Wethouder A. van Rijn: On derwijs. en Sociale Aangelegenheden. Wethou der A. HoogerwerfLicht- en Waterbedrijven en Slachthuis. Waaneer de fabricatie, of de voorraad nwer artikolen.den omzet, deo verkoop over. treffen, geeft aan een aerie dan ran de kans U te helpen, den aftrek nwer producten te vergrooten. daar hield de staatsman van, die gepromoveerd was op een soort oud-Berlijnsch gerstenat even graag beliefde, als een schuimende dis cussie met buitenlandsche journalisten. Srese- mann woonde in de buurt, en wanneer hij moe was van het werk, wipte hij een uurtje „Ba varia" binnen. Hoewel de Duitsche staatsman er zeker toe heeft bijgedragen om het aanzien van deze di plomaten-herberg te herstellen, was Bavaria toch ook al vóór-Stresemann een aantrekkings- punt van allen, die de paperassen voor den we reldvrede in 'n actetasch over de Geneefsche straten droegen. Misschien hebben evenwel de talrijke, be kende karikaturen van de twee volkenbondstee- kenaars de Hongaarsche Derso en Keilen de Bavaria beroemd gemaakt. Hun krabbels en schetsen hangen er kris, kras, aan de lange dichtopeengedrongen wan den. De drie grooten van een paar seizoenen te rug, de „het groote driemanschap" hangen er tentoongesteld, raak en vaardig gestyleerd: Stresemann z. g. met zijn breeden, kaalgescho ren schedel en Briand, met zijn knevel als van dicht struikgewas en zijn fladderend hoofdhaar, hij staat er geconterfeit met den advocatenbaret en wat verder gedekt met het hoofddeksel van een Parijschen politie-agent, naast Cushendun, die in het uniform van een Londenschen bobby gestoken is. Ondertitel van dit gekarlkatureerd duo Beschermers van den vrede Chamberlain, met z'n droefgeestige mo nocle, ontbreekt. Van di.t beroemde driemanschap rest er nog maar een. Stresemann toeft al weer twee jaren aan gene zijde van het graf; Chamberlain heeft zich als politiek tooneelspeler teruggetrokken, en Briand? Heeft hij z'n roem al overleefd? Nog is hij minister van buitenlandsche zaken, maar voor hoelang? Sir Eric Drummond, de Engël- sche generaal-secretaris van den volkenbond, is afgebeeld als een eenzame hengelaar. De vangst is volgens deze schets aan den muur van Bavaria nog al schraal, één mager vlschje snoept maar van het aas. Paul Boncour, de strafste pacifist en beste deskundige van den Franschen generalen staf, zoo niet de eerste, dan toch de meest overtuigende spreker in den Volkenbond, is ook vertegenwoordigd; hij siaat zijn dwepen de oogen op aan Bavaria's lange wanden. En verder de tweede groote doode van de Voiken- bondsche club: Fritüijof Nansen, met zijn frisch rood, gezond menschlievend gezicht. Hij stierf, kort nadat hij door Derro of door Keilen hier vereenigd was. De opvolger van Stresemann, Curtius, volgde de voetsporen van zijn voorganger niet zoo ijverig over den drempel van Bavaria; desal niettemin is hij aan den nruur geportretteerd in den vorm van een gestilleerden Duitschen adelaar. Wat boosaardig is in diens omgeving de karikatuur van den kleinen, zacbten maar scherp-skeptischen Italiaan Scialoja, die bekend is om zijn woordkarigheid. Ineengedoken schrijdt hij er op den wand voort, achter een groot masker van Mussolini. Dit zijn wel de voornaamste en de meest be kende kopstukken. Er hangen er veel meer. van minder bekende grootheden, eendrachtig naast elkaar, als in een kleine kunsttentoon stelling: ministers en minister-presidenten van groote en kleine landen, naast journalisten en volkenbondsbeambten, ieder evenveel waard, en de een niet kostbaarder aan de wanden van Bavaria dan de ander. Deze democratie ouder de karikaturen heeft dezen Volkenbond „foyer" misschien bemind en beroemd gemaakt. Wel licht is men zich daar bewust, dat het princiep, waarop de volkenbond opgebouwd zou moeten worden, het beginsel van broederlijke gelijk heid, alleen nog maar in „zooveel jaren en na zooveel congressen in de „Bdvarla" van Ge nève daadwerkelijk bereikt is, daar waar ieder praat en drinkt en werkt onder de schutse van zijn eigen Karikatuur. van twee patiënten van iedere afdeeling met de verpleegsters, die prachtige bloemen aan boden. Onder de honderden telegrammen was er een van Z. H. Exc. Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, dat als volgt luidde: „Wij danken u voor het werk, dat u ver- richt hebt, en wenschen u geluk met uw benoeming tot huisprelaat van Zijne Heilig heid den Paus". De consul van Joego Slavië ito Heerlen, die ook. ter receptie verscheen, mocht den jubilaris diens benoeming mededeelen tot commandeur ln de Orde van Sint Sava van Joego Slavië. Da Pauselijke Internuntius te 's Gravenhage 2. Exc. Mgr. L. Schioppa had een telegrafi- suhen gelukwensch gezonden, terwijl onder de brieven er een was van den minister-president 2. Exc. Jhr. mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck. PROF. I'ICCARD NAAR NEDERLAND. Naar wij vernemen zal de Brusselscihe pro fessor Piotard, die met zijn ba'.lon de zoo ge ruchtmakende opstijging in de sitraitospheer deed tot een hoogte van 16.900 meter, binnen kort in ons land evenals hij dat in Frank rijk, België en Zwitserland deed eenige voor drachten komen houden. Eenige dagbladen hebben gepubliceerd, dat de jongste overeenkomst tusschen den Heili gen Stoel en de Italiaansche regeering, betref fende de Katholieke actie, voor het Vaticaan een volledige nederlaag geweest is. Deze uitleg is echter absoluut valsch. Uit goede bron vernemen wij intussc-hen (en Iedereen die den tekst van de overeenkomst aandachtig Leest, begrijpt dit ook), dat aan den Heiligen Vader algebeele voldoening geschon ken is en aangenomen Ls: 1-e. Het recht dea- Kerk op de christelijke opvoeding der jeugd. 2e Het recht der Kerk om voor te bereiden en te organiseeren de Katholieke actie over eenkomstig haar eigen godsdienstige en boven natuurlijke doeleinden. 3e. Het herstel va.n de mogelijkheid om te kunnen belmoren tot de Katholieke organisa ties en tegelijkertijd to-t de fascistische partij. Alvorens tot onderhandelen over te gaan, werd in beginsel vastgesteld, dat de status quo ante hersteld werd en aanstonds alles wat In beslag genomen was, teruggegeven werd. Naar de „Times" van zijn Romeinschen cor respondent verneemt, zijn thans,'gelijk onlangs aangekondigd, door een overeenkomst tussclhen de prefectuur en den kardinaal vicaris van Rome zoowel de club- als andere gebouwen er organisaties van de Katholieke Actie, welke gesloten zijn geweest, weer teruggegeven aan de kerkelijke leiders door bemiddeling van de verschillende parochie geestelijken. Naa/r verluidt zijn de formaliteiten welke moesten worden vervuld met groote hartelijk held uitgevoerd en in vele gevallen stonden dezelfde politieke agenten, die de instellingen hadden geeloten, erop haar persoonlijk aan de priesters terug te geven. De gebouwen der athletiek-cliuibs van de Knights of Columbus blijven gesloten, totdat verdere orders worden ontvangen uit de Ver. eenigde Staten. Rotterdam, 9 September. Door het Ge meentebestuur is het bouwen van een vischafslag aan de Bagynenstraat opgedragen aan D. H. P. v. d. Vorm Constr. Werkpl. J. Th. v. d. Cammen voor 68.400. ROTTERDAM, 9 September 1931. B o v e n-R (j n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onver anderd. Voor ruwe producten naar Mannheim Betaal de men 50— 55 cent per last. beneden- R y n Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte voldoende. Stemming onveranderd Ertsvracht naar de Ruhrhavens geen noteering. Sleeploon geen noteering. SCIllPPERSBEURS. ROTTERDAM, 9 Septemter 1931. Vlet- en iichterwerkgeen noteering. Vaarwerk, voor zwaar goed: 100 ton n. Sneek 3.25; 100 ton n. Roermond 2.10; 100 ton n. Doesburg 2.50; 50 ton n. Maastricht 4, alles per last 100 ton n. Antwerpen 1.90 per last; 500 ton naar Ruhrort tot Keulen 50-4>0—70' 600 ton Idem 60—70—80; 1000 ton cokes n. MannheimKarlsruhe Straatsburg 607080 ct. per last. DE STAKING TE SITTARD. Maandag heeft te Sittard een conferentie plaats gehad tusschen een ingenieur der Wegenbouw-Mij. en den districtsleider van den Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond, den heer Savelkoul, over bet loongescbil bij bet werk aan den rijksweg te Sittard. De conferentie werd bijgewoond door eenige hoofdambtenaren van den rijkswaterstaat. Op bet einde der bespreking werd door den ingenieur der Wegenbouw-Mij. voorgesteld om het uurloon der arbeiders direct te verhoogen met 5 cent en te brengen op 45 cent, de tweede maand op 50 en de derde maand op 55 cent. De districtsleider vond dit voorstel onbe vredigend, maar deed de toezegging, het met het hoofdbestuur van den bond nader te be spreken. In verband hiermee heeft gisteren te Utrecht een spoedvergadering plaats van het hoofd bestuur van den Ned. R. K. Bouwvakarbeiders- bond. Opheffing locomotief-depot. Naar wij vernemen, heeft de Directie van de Nederlandsche Spoorwegen besloten het loco motiefdepot te Schagen met Ingang van den aanstaanden winterdienst (4 October) op te heffen. De dienst op de tramlijnen Schagen-Schoorl- Alkmaar en SchagenVan Ewijcksluis zal dan van uit Alkmaar worden uitgevoerd. Het door dezen maatregel overcompleet ko mende personeel wordt naar andere standplaat sen overgeplaatst. Een bekentenis. KEULEN, 9 September. (W.B.) In den moord op den leider van den Stahlhelm, Albert Hels- ter, die, zooals gemeld, in den nacht van 9 Augustus door een door communisten afge schoten kogel werd gedood, is, aldus de „Kölni- whe Zeitung", thans licht gekomen. De vier bij deze zaak betrokken communis ten zijn op de plaats, waar het noodlottige schot gevallen is, nog eens verhoord, waarbij men hen ook met de vier als getuigen opge roepen Stahlhelmleden heeft geconfronteerd. Hierbij is gebleken, dat de 19-jarige arbeidei Niksch het doodelijke schot heeft gelost. Onder den druk van het bewijsmateriaal gaf Niksch toe, gevuurd te hebben. Eind September zal deze zaak waarschijn, lijk reeds voor het Schwurgericht behandeld worden. DE „NAUTILUS". Volgens een bericht uit Long Year City zal de Pool-onderzeeër „Nautilus" binnen enkele dagen de terugreis naar Amerika aanvaarden, hetzij direct, hetzij over IJsland. De lagerhuisstemming. LONDEN, 8 September. (N.T.A.) De stem ming in het lagerhuis heeft als resultaat op geleverd, dat er 309 stemmen werden uitge bracht voor het regeeringsvoorstel en 250 tegen. Het lagerhuis heeft zoodoende met een meer. fierheid van 59 stemmen zijn vertrouwen in de regeering uitgesproken. Na de stemming. LONDEN, 9 September. (H.N.) De Engelsche Pers bespreekt uitvoerig het resultaat der stemming iri het lagerhuis, waarbij 309 leden zich voor de regeering en o.a. 243 leden der arbeiderspartij benevens 3 onafhankelijken zich tegen het kabinet hebben verklaard. Onder de 12 leden der arbeiderspartij, die voor de regeering stemden, bevonden zich de socialistische ministers, de vroegere minister van Justitie Jowitt en 3 onafhankelijken. Onder de tegenstemmers bevond zich ook de zoon van Baldwin. De „Daily Tel." vergelijkt de maatregelen van de nieuwe regeering met het ingrijpen van een chirurg, dat noodig is om de uitbreiding van een gevaarlijke zweer te verhinderen. Het evenwicht in de begrooting is een eer. ete voorwaarde om met bezuinigingsmaatrege len en nieuwe belastingen een ineenstorting te vermijden en een ondergang van handel en industrie te verhinderen, zonder nieuwe ver kiezingen la het doel echter niet te bereiken. Een herstel van een gunstige handelsbalans Is van meer beteekenis, dan alle bezuinigings- maatregelen. Het bezuinigings-programma van het kabinet is slechts een begin. Het doel zal niet bereikt zijn, zoolang bet evenwicht in den Engelschen in- en uitvoer niet Is bereikt. In de elfde ronde verloor Maroczy een Caro Ca.nn tegen Aljechin, die weer in grooten tydnood kwam. Jur t in dje periode maakte Maroczy, die goede ka^s had op een remise, een blunder en verloor. Bogoljubow won snel een dame-gambiet tegen btoltz. Kashdan won van Kostich, Flohr won van Tartakower. Niemzowitsch—Vidmar werd remise. Colle won van Spielmann. Flohr won zyn hang-arty tegen Kostich. De party Pirc Asztalos werd in voor Pirc gunstige stelling afgebroken. e In de twaalfde ronde speelden Aljechin en Spielmann remise. Stoltz verloor van Kashdan; Kostich—-Maroczy, Asztalos—Flohr en Vidmar— Pirc werden remise; de partyen Tartakower Bogoljubow en ColleNiemzowitsch werden afge broken. De stand is nu: Aljechin 10 en 1 afgebr. party, Kashdan 6% en 1 a. p., Vidmar, Spielmann en Flohr 6%, Bogoljubow 5en 1 a. p., Kostich 5y2, Asztalos en Niemzowitsch 5 en 1 a. p., Stoitz en Maroczy 5, Tartakower 4 y2 en la. p., Colle 4XA en 1 a. p., Pirc 3% en 1 a. p. ROTTERDAM aangekomen. 8 September namiddag: 12.10 MRESTYAN1N, Derutra. Liverpool Waal haven 43 ledig; 4.45 ZEFFIRO, Gebr. v.' Uden, Nicolaieff, Maashaven 10 graan; 5.15 ARNOLD KOEPKE, N.V. Waldhoï, Konings hergen Maas haven 11 stukg.7.45 DéP. PIERRE GOUJOfr Les Cons. Reunis, Nantes. Waalhaven 32 ledig: 9-KEDOE, Rotterd. Lloyd, Hamburg Waal haven 78 ledig; 9.15 MINNA, Astrego,Karls- krona, Binnenhaven Stz. steenen. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 8 September namiddag: ICIAR, Carthagena; 10.25 LJUSNKALF Leningrad; 10.35 ALFRED NOBEL, Meiiila voor vlaardingen11.15 EEMS, IJmuiden; vertrokken 8 September namiddag: 3.45 POLARSTJERNE, Wasa; 4 20 MAHSUD Middlesbro; 5.30 DONAU, slbt., Southampton,' met pers en bak; o.45 FIRBY, Newcastle; 6.25 WILHELM KUNSTMANN, Heisingfors; CHER- slbt., Kenitra; 6.40 CITY OB' SWANSEA Newcastle; 7.25 BATAVIER I, Hamburg; ME REL, Londen; 8.10 ELBE 1., Hamburg per slbt ö"erAMSEL, Hamburg; FALKSTEN, Gothen burg; JAMAICA PIONEER, Londen; KARLS- RUHE, Hamburg; 8.20 EXPRESS, Lynn; TRI JS ELS, Bremen; BORTHWICK, Grangemouth- BJERICA, KrageröBATAVIER V, Londen; SHERINGHAM, Harwich; 9.10 CASTOR (Nept.) Dsnzig. 9.40 LYNN REGIS, King's Lynn10.10 IRWELI Goole; 10.25 CAVALLA, Hamburg; 10.35 WHITBÏ ABBEY, Hull; 10.45 MACCLESFIELD, Grimsby 11.30 WESTLAND, Leith; CECILIA SANNE. Uddevalla; 9 September voormiddag: 12.20 AMSTERDAM, Harwich. Wind O., flauwe koelte, kalme zee, licht bewolkt SCHIEDAM aangekomen. 8 september. SU- LACO, Bremerhaven, Wm H. Muller Co. c aangekomen. 8 September. BUNDSBORGr, Londen, bunkert. IJMUIDEN aangekomen. 8 September. SAR DINIA, Dieppe, ledig; ZEELAND, Boulogne naar Zaandam, ledig; WINKLEIGH, B.-Ayres, graan; COTTICA, Suriname, stukg. Vertrokken. 8 September. HECKSEE, Esbjerg; EEMS, Rotterdam; HUXTER, Hamburg; RIJN STROOM, Huil; ASTARTE, Bremen; PATRIA [Zw.l, Rotterdam; MAASSTROOM, Leith; KLIP FONTEIN, Rotterdam; LAVEROCK, Londen; LINGESTROOM, Londen. VLISSINGEN, 8 September. Aangekomen. PRINSES JULIANA, Harwich. Vertrokken: MECKLENBURG, Harwich. Gep. naar Antwerpen: ZE MANEL, Randers; SAVON, Havre; BRITANICA, Londen; CATHA- RINA, Londen; ARANA, Haiti; ELLEN, Calais. Gep. naar Gent: SUSAN MAER&K, Archangef Gep. van Antwerpen: UBENA, Beira; AXEN- FELS, Rotterdam; NOVARA, Londen; HIRON- DELLE, Londen; ANNA, Lonuen; PALMA, Lon den; IRENE, Londen; EULER, Bremen; TRI DENT, Newcastle; ADOLPH KIRSTEN, Ham burg; SYDLAND, B.-Ayres; CITY OF LEEDS, Grimsby; NEW LONDONER, Newcastle; BRA BANT, Londen; LIMBURG, Londen; WEST VLAANDEREN, Londen. ZAANDAM aangekomen. 8 September. ZEE LAND, Boulogne, ledig, Salomons Shipping. NIEUWENDAM 6 van Amsterdam te Londen. NIOBE, 6 v. Rotterdam te Koningsbergen. NIKE 6 v. Rott. te Havre. OOSTZEE (m.), 5 v. Rye n. Londen. POELDIEP 7 September van Rotterdam te Lynn. PATIA, Rott. n. Sta Marta p. 7 Turks-eiland. P. L. M. 21, Rott ,n. Caronte p. 6 Beachy Hd. PENDRECHT, Rott. n. Montreal p. 6 Lizaid. POLGLEN, 7 v. Rotterdam te Cardiff. PHAETHON, 6 v. Amsterdam te Barry. PRINSES JULIANA mb., Pepping Odense n. Ham burg 7 v. Holtenau. PORTRIEUX, 4 V. Rotterdam te Nantes. PERSEUS, 7 v. Rotterdam te Kopenhagen. PRINC ANDREJ Rotterdam n. B.-Ayres 7 te Bahia Blanca. PARIS MA RU Rott. n. Japan 7 il Duinkerken. QUAYSIDER, 6 v. Amsterdam te Blyth. RIMFAKSE, 5 v. Rotterdam te Casablanca. ROTTERDAM, t., Amst. n.Baton Rouge p. Lizard. RYE 7 September van Rotterdam te Huil. ROLLON Rott. n. Marseille 6 van Havre. STRASSBURG, 7 v. Rotterdam te Hamburg. SAUERLAKD, Rott. n. Japan p 6 Gibraltar. SPIN ANGER, Rott. n. Fayal p. 6 Land's End SLIEDRECHT, Rott. n. Constantza p. 7 Ouessunt SIERRA CORDOBA, Amst. n. B.-Ayres 6 v. Lissabon. STRAUSS, 5 v. Rotterdam te Bjorkö. TRAUTENFELS 6 v. Rotterdam te Hamburg. TELEGRAAF 21, 7 v. Rotterdam te Zeebrugge. TRIO m., Visser, 7 v. Zaandam te Hamburg TROMP, m., Schuitema, 8 v. Ostende n. Londen. TIRPITZ, Rott. n Japan p. 5 Ouessant. THEANO 7 van Rotterdam te Dublin. VRIJHEID, m., 7 te Ldn. uitgekl. n. Gravelines. VOGTLAND Rott. n. Japan 5 v. Hongkong. VENUS, Waker, 4 v. Vestervik naar Rafsö. WINTERSWIJK 8 van N.-Yorlc te Londen. YEWDALE, 7 te Ldn. uitgekl. n. Vlissingen. YALOU Rott. n. Japan 6 van Duinkerken. GIDEONA. D e 1 f z y 1, 8 September. Het Nederlandsche motorzeilschip Gideona, kapitein Fekkes, thuis behoorend te Groningen, is op het eiland Bornholm (Oostzee) gestrand. De beman ning is met een wippertoestel aan land gebracht KRALINGSCHEVEER, 9 September. Aange voerd 2 St. Jacobszalmen 1.401.50, 1 ideine zomerzalm ƒ1.70 en 1 groote 1.50 per pond. ROTTERDAM, 9 September. Heden werden aan de vischmarkt alhier van IJmuiden, Nieuwediep en elders 480 manden en kisten versche en 10 kistjes gerockte visch aangevoerd, terwyl 2 kustvaartuigen ter markt kwamen. De prijzen warengroote tong 90—100, middel tong» 60 $4, kleine tong 10—24, grootq tarbot 32—40 kleine tarbot 14—22, middel schol 18—30, kleine schol 410, schar 35, haantjes 818, ma kreel 10—12, middel schelvlsch 14—18, kleine schelvisch 3—5, groote gul 8—14, kleine gul 10, garnalen 34, alles per mand, levende paling 5—10, gerookte paling 7—9 per kistje. VLAARDINGEN, 9 September. Binnen van de haringvisschery VL. 70 met 27 last. Heden werd betaald voor volle haring Zuid 15.75—15.19 maatjesharing dito 9.70, alles per kantje. IJMUIDEN, 8 September. Heden werden alhier HOLLAND-AMERIKA LIJN. GROOTENDIJK Vancouver naar Rotterdam p. 8 (5.20 n.m.) Lizard. HOLLAND-AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN 8 v. Amsterdam n. Rotterdam. WAALKERK (thuisr.) p. 8 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG (thuisr.) 8 te Duinkerken. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. SIANTAR 8 van Calcutta n. San Francisco. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS Japan n. Rotterdam 7 te Suez. PHILOCTETES Japan n. Rott. p. 8 Perim. SERBINO Japan n. Rotterdam p. 8 Gibraltar. AMSTERDAM, 9 September. Aardappelprijzen onveranderd. Aanvoer 5 ladingen (2041 H.L.). ROTTERDAM, 9 September. (Coöp. Tuinbouw- eiling Rotterdam en Omstreken) Tomatenvei- ling A ƒ4.50—5.70, B 3.10—4.10, C 3.60—5, CC L40—2.30 per 100 pond. Aanvoer 172.000 pond. WOERDEN, 9 September. (Kaasmarkt) (Be richt van de N.V. Handelsvereen. v/h. E. Ruys) Aangevoerd 481 partyen. Prijs le srt met rijks- merk 3843, 2e srt met rjjksmerk 32—37, zwaardere met ryksmerk 45, zonder rijksmerk 3136 per kg. Handel matig. ARDRI, 7 te Ldn. uitgekl. n. Vlissingen. AMELAND, Rott. n. Zwarte Zee 7 (9.51 v.m.) 80 myl O. v. Niton. ALK, Rott. n. Heisingfors p. 7 Brunsbuttel. AMELAND Rott. n. Donau p. 8 Cuessant. ARY SCHEFFER 7 van Rotterdam te Havre. ANTARES. m., Boerma, 7 v. Zeebrugge n. Ldn. BITTERFELD, Rott. n. Sydney 8 v. Hobart. BOUCHARIN, 7 v. Rotterdam te Bremen. CHLORIS. Rott. n. Leningradi p. 5 Holtenau. CLARA H1NTZ, 2 v. Rotterdam te Gdynia. DERFFLINGER, Rott. n. Japan p. 7 Ouessani. DE ZWALUW, m., Smith, Kolding n. Hamburg 7 v. Holtenau. ENGELINA II, m„ 5 v. Gravelines te Trepor*. ELAX t., Amst. n. St. Kitts op 200 m(jl Z v. Valentia. ESCAUT Rotterdam n. Parijs 6 te Rouaan. FT. DE DOUAUMONT Rotterdam n. W.-Afrika 6 te Duinkerken. FRIEDA m., Stolp. 7 v. Wesermunde te Hamberg FRUMIZ, Rott. n. Lissabon p. 6 Ouessant. GRACULUS, 4 v. Rotterdam te Norresundby. GEIER, 5 v. Rotterdam te Kotka. GRIESHEIM, 6 v. Galveston n. Bremen. HAVEL Rotterdam n. Japan 8 te Port Said. HELENA v. d. Zee, 2 te Galatz voor Piraeus. HUNZE IX. 6 v. Groningen te Hamburg. HILVERSUM, Rott. n. Key West 6 (11.4 urn.) 35 myl O.Z.O. v. Land's End. JOBSHAVEN, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. JOHN P. PEDERSEN, Rott .n. Thameshaven p. 6 Dover. JANTJE R., Charlestown n. Aberdèen p. 6 Wight JAARSTROOM, 7 v. Amsterdam te Liverpool. JUNO. Kott .n. Danzig i v. Kopenhagen. JUNO, 6 v. Rotterdam te Kopenhagen. JAPIX Rott. n. Leningrad p. 5 üagerort. KELKHEIM, 6 v. Galveston te Bremen. KOU1BYSHEFF, Rott. n. Odessa 5 v. Lissabon. KINN1KA, 6 v. Rotterdam te Marseille. KB1RKPLEIN, 7 v. Theodosla n. Falmouth. KOUBYSHEFF Rott. n. Batoum p 8 Gibraltar. LEOVILLE 6 van Rotterdam te Havre. LONDON MARU, Rott. n. Japan 6 v. Penang. LOUIS DE GEER 5 v. Rotterdam te Norrkoping. LOBITO, Rott. n. Lissabon p. 6 Dungeness. LUNA, 6 v. Rotterdam te Altona. MEL1TA, Rott. n. Leningrad p. 5 Dagerort. MAAS, 7 v. Rotterdam te Hamburg. MARIANNE, 6 v. Amsterdam te Hamburg. MEDJERDA, 5 v. Rotterdam te Hartlepool. MERWEDE 7 Sept. van Rotterdam te Londen. MARNE 5 van Rotterdam te Rouaan. MYRIEL, Constantza n. St Louis du Rhóne p. 6 September Zea. NOTTINGHAM 6 van Rotterdam te Grimsby. NJASSA 6 September van Amsterdam te Beira. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen 9 September namiddag 2.55 OILPIONEER, Hull; ALA VA, Duinkerken, voor Vlaardingen; vertrokken i 9 September namiddag 2.10 BELLONA, Bremen. HARLINGEN vertrokken 8 September: GAAS- ÏERLAND, Goole. VERWACHT TE ROTTERDAM. MALAYA 7 v. Gothenburg via Antwerpen. NEBRASKA v. Vancouver 7 te Liverpool. CITY OF DERBY vertr. 9 v. Antwerpen. MIDSLAND 9 van Immingham. NIEUWLAND 8 van Grangemouth. SCHIELAND 9 van Tyne. HERFORDSHIRE v. Rangoon p. 5 Gibraltar.. RANFRID vertrekt 14 van Antwerpen. DAGMAR BRATT 8 van Gothenburg. BENGT STURE vertrekt 10 van Cherbourg. BODEN vertrekt 11 van Setttin. CAPIT. PRIEUR 8 September van Rouaan. AUTHORITY 9 September (v.m.) van Londen, BUITENLANDSCHE HAVENS. OOSTZEE II, m., 7 v. Londen n. Harlingen. NIEUWENDAM, 8 v. Londen n. Fawley. FIN LAN DIA, Rotterdam n. Wasa 4 v. Abö. ROCIO, 4 v. Rotterdam te Leningrad. IRMGARD, 6 v. Amsterdam te Rio Janeiro. GAZELLE, Mulder, 8 v. Llenally n. Odense. WOLSUM, 8 v. Zaandam te Antwerpen. OOTMARSUM, 8 v. Galveston n. Bordeaux. LEERSUM, Brahestad n. Calais p. 9 Holtenau. FOSCOLO, 5 v. Rotterdam te Triest. YASUKUNI, 8 v. Rotterdam te Hamburg. RHE1NLAND, Rott. n. Z.-Afrika p. 7 St. Vino. JAPIX, 6 v. Rotterdam te Leningrad. MELITA, 6 v .Rotterdam te Leningrad. FRIGGA, Rott. n. La Plata p. 6 Kaap Frio. bEBUWAHDEN, v. Londen n. Harlingen ALK, Rott. n. Memel p. 7 BrunsbutteL RABE, 8 v. Rotterdam té Libau. STRAUSZ, 7 v. Rotterdam te Wyborg. WACHTEL, Rott. n. Memel p. 3 Brunsbuttel. ST. PHILIPSLAND 8 v.' Kopenhagen te Danzig. ZEELAND 8 van Rouaan naar Grangemouth. NOORD-HOLLAND 8 v. Goole n. Harlingen. HOOGLAND 9 van Tyne naar Hamburg. BEIJERLAND 8 van Blyth naar Antwerpen. JANETTE, de Boer, 6 v. Kopenh. n. Kastrup. NEREUS, Rotterdam n. Danzig p. 8 Holtenau. DUN LUCE CASTLE, Rott. n. Beira 8 v. L. Marq. DANMARK, Rott. n. Japan 8 v. Shanghai. EGRET, 7 v. Rotterdam te Manchester. ELAND, 7 v. Rotterdam te Portsmouth. EMMAPLEIN, Einden n. Gravosa 9 op 80 mijl N. v. Scheveningen-, EDMUND H. STINNES 4, 7 v. Rott. te Methil. FORT DE SOUVILLE, Rott. n. W.-Afrika 6 te Bordeaux. FOSCOLO, Rotterdam n. Triest 3 v. Bart. GABRIEL GUIST'HAU, Rott. n. Nantes p. 8 Dungeness. HILVERSUM, Rott. n. Key West 7 (6.14 n.mj op 275 mijl W.Z.W. van Land's End HARE LD A, 8 v. Rotterdam te Southampton HENDERIKA, Antw. ri Penryn 7 v. Falmouth. IN0, Rotterdam n. Bristol p. g Dungeness. JAMAICA PRODUCER, Rott. n. Kingston (Ja) 8 (9.32 v.m.) op 25 myl Z.O. van Niton. JONGE ANTHONY, Tv. Rotterdam te Barcelona JONGE JOHANNA, Almeria n. Ldn p. 6 Gibraltar 457° STAATSLOTERIJ. Vierde Klasse. Derde Lijst. Trekking van 9 September, ƒ400 No. 5140, 7543, 14980. ƒ200 No. 19500. 100 No. 7284, 16062. PRIJZEN VAN ƒ65, 91 2780 5301 7729 10373 12962 15574 18547 ldö 2799 5380 7737 10525 13026 15637 18570 145 2835 5517 7748 10021 13058 15656 18599 148 2862 5591 7753 10656 13035 15677 18601 |14 2874 5599 7856 10673 13087 15737 18656 ^42 2966 5620 7809 10677 13096 15744 18005 248 3013 5652 7891 10771 13137 15856 18815 548 3056 5674 7930 10788 13210 15928 18820 362 3085 5727 7972 10819 13297 16091 18339 305 3107 5874 8028 10854 13323 16177 18863 475 3208 5913 8033 10880 13313 10208 18882 603 3241 5960 8105 10904 13354 16230 18888 632 3296 5995 8182 10933 13370 iflM 18937 503 3309 6961 8194 10969 13379 16- 00 18903 665 3310 6088 8199 11030 13448 16334 19065 710 3311 6109 8231 11077 13488 16337 190,2 734 3313 6162 8291 11084 13499 16357 19110 748 3371 6183 8312 11092 13518 18133 19135 752 3384 6256 8330 11120 13605! 16a34 19234 786 P443 6321 8359 11130 13631 16642 19268 858 3472 6342 8424 11231 IpOnO 16/_10 19283 936 3493 6360 8445 11294 136o0 16,79 19301 957 3605 6423 8568 11364 13661 16,00 79394 1197 3710 6547 872* 1 414 07. }6im 1(,-67 1252 3302 6569 8736 JjOO.j j7096 19595 1368 3808 6641 8744 lMJJ 42(56 17115 19681 1391 4020 6725 8804 11469 14242 17133 19740 1393 4934 0790 171 19745 1439 4041 6859 8809 11603 1 1277 17197 19811 1472 4087 6890 ^318 17203 19R1S 1473 4100 6900 8931 116te 1 (:ui0 77033 0844 894' 11-81. 11376 17356 19888 cö-n '4 384 17368 19924 onvi 11 oon 11:1M7 17386 19957 mI} «f 14 RH 17404 19965 non jln Jf'36 17452 20015 -v p.» 944 14501 17513 "9017 1809 4939 7008 9530 1505O 1(550 17573 "0954 1818 4950 3 3609 18995 14587 176" - 20094 1876 4864 ,.094 9639 19114 nri7 17751 90114 1926 4307 ;0j0 663 19117 I4SO6 17775 20150 1957 439n j.0,8 684 19154 man 17770 09164 1981 4439 7167 9te0 l-M.yg 47914 50002 1516 4113 6910 1557 4116 6919 1567 4118 6657 1585 4137 6977 1637 4166 6980 1761 4212 766o 2316 4691 ''"4 OOOQ ln<mq 1-nee iqioq oncov 9313 4669 ,°,0 9901 ln,i,q t ICP07 "0080 03.55 4796 7"97 9-5 30,50 „'„'O 9- O0691 2359 4949.7900 10083 15100 15030 1*4 00"08 2421. 4963 7891 16999 15503 f50-- Ln*,' 0971 2.146 5094 7.989 19109 Lom ^4? 2115 5096 7490 19106 10-05 ^939 oolll. ?.7v01 "10159 T 97qf) 1 ^9^7 1Q j.^ éj Of)Q9t 9^04 ^91 q 7X1*; loi'ri 19Qoq 1 9nQ<M| £93? 7I0W 1in.qo.q i ,q -tno 2065 5296 7609 10235 12^00 15495 1S543 ^0981 2755 5350 7687 10351 12879 15540

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2