EUBILEERINE Tolenaar ^kabouter] IIIEUUIE ZEEUUISCHE IRUIIIE BOONEII PRIMA A00RD-H0LL BRUINE BOOKER SIMON DE WIT Gelukt voorspoed ClcUwte&im' irv de JjaaHaclen KLCiriE-AhncttE Heerlijke Speculaas 23 ct. p. pond jgiB ADVERTENTIEN f f C. W. v. DUYN - REMBRANDTLAAN 37 VOLLE&RECU (loogstraai Rotterdam iOien mei looo Ko5 ct.p Hf ouen 1000 i.e.m. 2500 Ko. a6 ct.p.K ouen 2500 i.e.m. 5000 Ko. Q ci.p.Ko G. A. DE WINTER /V KERN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1931 UIT BERKEL EN RODENRIJS UIT VLAARDINGEN. DE LEIDSCHE STADHUISBOUW. Een waarschuwng van den minister van Onderwijs, Kunsten en W etenschappen. KOLONEL KELLER OVERLEDEN. GETROUWD: GETROUWD: AGATHA MARIA ROSA EPIPHANIA NOLET— van Gent, GEBOREN: JOHANNES HUBERTUS LENAERTS, Elisabeth van de Laar, Erres K.Y i Aan de Zenuw- S achtige personen. 3 ZAKEN Voor Solide Aparte OUDE COURANTEN TE KOOP KOLINE I boezems inge. l os WAAR IS Uw adres voor Lingerieën, Baby goed, Kousen, Kraagjes, heeren-modeartikelen? Bij UW ADRES voor het behandelen Uwer Wasch is Stoom-Wasch-en Sirijkinr. „Edelweiss", Westmolenstraat 16-18,Tel. 68518 NET MEISJE GEVRAAGD GEVRAAGD GEM BETALING! P. ZIJP - DIERENARTS per pond 7 cent, 3 pond voor 20 cent. per pond 10-12 cent. U KOOPT PRETTIGER EN GOEDKOOPER BIJ ROTTERDAM, SCHIEDAM EN VLAARDINGEN. i Hoe aangenaam is de positie van fabrikanten en winkeliers* die geregeld adverteeren - Alles gelukt hun, omdat het publiek vertrouwen heeft in hun artikelen - Het zijn geen vreemden, die tot de koopers spreken, maar goede kennissen, die de voordeelen belichten, welke aan het koopen hunner artikelen zijn verbonden - En het publiek luistert toe, geïnteresseerd, klaar om te reageeren op hun mededeélingen - Daarom: INSTALLATIE BURGEMEESTER MR. A. A. M. GR NDEMANN. Dinsdagmiddag had de installatie plaats van Burgemeester Mt, A. A. M. Gründemann als burgemeester van Berked en Rodenrijs Daarvoor werd de burgemeester op feestelijke wijze ingehaald. Aan de grens der gemeente werd de burgemeester en diens ecihbgenoote, diie door de bende heeiren wethouders vanaf zijn woonplaats Soheveningen waren afgehaald, ontvangen door een com'té van ontvangst Na het spelen van het Wilhelmus en het aanbieden van bloemen door een kiein meisje, betrad de Burgemeester en diens ecut- genoote het feestelijk versierde aldaar op<e stelde podium, waar het comité stond >p?e eteld. Bier werd den Burgemeester het eer ste welkom toegesproken door den voorzitter van het comité den heer J. Beukema. Vervol gens werd de stoet opgesteld. Voorop reden twee herauten, die met feestelijke tonen de aankomst van den nieuwen burgemeester be kend maakten. Hierop volgde het wapen van Berkei en Rodenrijs gevolgd door een twin tigtal ruiters. Vervolgens de auto melt het comité, waanactater diirect volgde de open auto, waarin de burgemeester en diens echt- genoote. Deze auto wood geëscorteerd door viier ruiters. Hierna een rij auto's met de familieleden de wethouders, raadsleden en het secretarie- personeel. Vervolgens wederom een stoet ruiters en een lange rij van deputaties van vereent gingen met hare vaandels. Het geheel was ee nlange, fleurige stoet. Van vrijwel alle huizen waaide de driekleur en langs den weg stonden alle bewoners, die den burgemeester in het voorbijgaan hartelijk toejuichten. Voor de R. K. Kerk sonden de kinderen der beide R. K. scholen opgesteld en begeleid door de beide hoofden van scholen, Zuster Agnetina en den heer A. C. van Zwieten, wel ke laatste als secretaris-penningmeester van het oorité de geheele leiding in handen had, trad een der meisjes in het wit naar voren om aan Mevrouw een bouquet rozei aan te bieden. De kinderen sloten zieb onder hartelijk hoerageroep bij den stoet aan. Nabij de Hei-vormde Kerk had hetzelfde plaats, waar de kinderen der beide protes- bantsche scholen stonden opgesteld. Ook deze kinderen werden In den stoet opgenomen Voor het raadhuis aangekomen werd door de geheele stoet voor den burgemeester gede fileerd. Nadat alle kinderen waren opgesteld wed gezamenlijk «en welkomstlied gezongen waarna het Wilhelmus. Hierna begon ee officieele raadsvergadering. De feestelijk met groen en bloemen versierde raadszaal was geheel met belangstellenden ge vuld. O.m. wareu aanwezig Pastoor Vlek en kapelaan de Knepper, Ds. Koelewijn, de heer Kaïmpeéhoer, burgemeester van Monster en een zestal burgemeesters van omliggende gemeen ten. Nadat door den looo-burgemeesiier, wethou der Sdhipper, de vergadering met gebed was geopend en door den secretaris het betreffen de Kon. Besluit was voorgelezen, werd de burgemeester en diens echtgenoote door den secretaris en het jongste raadslid, den heer Vonk, de raadzaal ingeleid. De heer Schipper hield vervolgens da in stallatie-rede en omhing den burgemeester de ambtsketen. Nadat de aldus geïnstalleerde burgemeester op de voorzitterszetel had plaats genomen hield hij een korte rede waarin hij allereerst dank bracht aan H. M. die Koningin, aan den Minister van Binneniandsche Zaken en aan den heer Commissaris der Koningin voor zijn benoeming. Vervolgens bracht hij dank aan allen, die dezen middag voor hem tot een waren vreugdedag uadden gemaakt. In dezen tijd, aldus de burgemeester, in den tijd van opstand tegen God en tegen 'iet ge zag in verschillende landen is ook hier een krachtig beleid noodig en het verheugt spre ker thans zijn krachten hieraan te kunnen wijden. Spr. 'gaat vervolgens de historie van Berkei en Rodenrijs na en haalt hierbij o.a. aan het geen in 1793 geschreven werd over de wegiD welke toen beter waren dan de toegangsw dv.u naar Rotterdam. Thans is het omgekeerd e:i spr. hoopt het daarheen te kunnen lelden dat o.m. ook de wegen, d'ie thans in meer dan treurigen toestand verkeeren, zoodanig zullen worden, dat er in heel het land een roep over zal zijn. Spr. vraagt vervolgens aller me dewerking en steun en hoopt onder Gods Zege-i veel te kunnen doen tot heil van Berkei en Rodenrijs. Vervolgens sprak het raadslid Vermeer na mens de A. R. partij, het raadslid P. B. v. d. Burg namens de arbeiders en sprak wethou der Schinkel eveneens nog een kort welkomst woord. De secretaris voerde het woord namens het secretarieperooneel. Nadat de voorzitter hierna de vergadering had gesloten werd het woord allereerst ge voerd door Pastoor Vlek, die namens net ka tholieke deel der bevolking in den burgemees ter niet alleen een katholieken, maar een ka tholiek, d.i. algemeen, burgemeester hoopte te vinden. De slechte partijpolitiek, die zelfs ontaard is in een personen politiek, moet plaats maken voor eensgezinde samenwerking en on derling vertrouwen en uitlevend zijn beginse len kan een goed, een krachtig burgemeester hier veel toe bijdragen. Ds. Koelewijn, als tweede spreker riep eveneens den burgemeester een hartelijk wei- kom toe en wenschte hem onder Gods Zegen kracht en sterkte om zijn mooi ambt naar volle waarde te vervullen. Namens de burgemeesters van de omliggen de gemeenten sprak de burgemeester van Overschie, de heer Bouman, waarna de Burge meester van Monster, de heer Kampschoetr on der wiens leiding de heeT Gründemann zich voor het burgemeestersambt had bekwaamd de rij sprekers sloot. Spr. feliciteerde Berkei en Rodenrijs, dat m den heer Gründemann een krachtigen leider, een waar burgervader zal krijgen. Hij betreurde het verlies, dat de secretarie van Monster leed, maar verheug de zich toch dat. de heer Gründemann thans gelegenheid M. krijgen zijn groote capacitei ten, werklust en energie ten volle te kunnen uiten Vervolgens werd de eerewijn rondgediend. Hierna werd in auto's door den burgemees ter en diens eohtgsnoote, het comité en de raadsleden een rijtoer gemaakt door het verdere gedeelte der gemeente. Een druk be zochte receptie sloot dezen miooien door schit terend weer 'egunstigden dog, welke zeker voor den nieuwen burgemeester als een uiterst aangename herinnering zal blijven voortle ven. Berkei en Rodenrijs heeft op hartelijke er. waardige wijze zijn eerste burger ontvangen en ingeleid. DE K. R. O.-AVOND. Katholiek Vlaaröingen heeft -Piet Lusten- houwer en zijn Sextet in de zaal „Harmonie" een enthousiaste ontvangst bereid. Voor een stampvolle zaal werd een schitte rend programma afgewerkt. Alle nummers werden zuiver en vlot afgewerkt. De goede stemming was er al direct, toen het sextet inzette met de K. R. O.-marsch van Piet Lustenhouwer en de bekende wals van Johiann Strauss, „An der schonen blauen Do- nau'\ Hierna was het woord aan den Zeereerw. Pater Lector J. Dito O.P. Pater Dito heeft in een korte, pittige rede aangetoond de noodzakelijkheid van onzen eigen K. R. O. Hij is het machtigste instru ment, machtiger dan boek, pers of film. Het woord van Christus: „Predikt het geloof over de daken der huizen" gaat thans in vervulling. God spreekt thuis tot den mensch. In dezen tijd van afval van üet geloof, hooren velen weer klanken uit vervlogen tijden; de zieken worden getroost op hun ziekbed. Wij kunnen God niet genoeg dankbaar zijn voor dit nieuwe instrument. De programma's der K. R. O. dienen om het Katholiek Leven rij ker en vruchtbaarder te maken. De K. R. O. verspreidt Katholieke levens- beschaving en katholieke levenssfeer. Wij moeten waardeering hebben voor onze eigen omroep en anderen aansporen, niet achter te blijven opdat allen als één man achter onzen omroep staan. Na diit propagandistisch woord was weder de beurt aan het Sextet en de talrijke aanwe zigen hebben genoten van de schitterend uit gevoerde nummers. Het sympathieke orkest heeft aller harten veroverd én door de fraaie muziek én door de capriolen, welke zij on der het spelen verrichtten, zonder nochtans aan de uitvoering schade te doen. Aan het groote succes van den avond beeft ook meegewerkt de R. K. Tooneelvereeni&ing .Vondel", alhier, diie de lachspieren in bewe ging bracht met de klucht in één bedrijf: De Nachtwacht op de Maan, welk stuk vlot werd gespeeld. Danig is er gelachen om de vroolijke studenten die hun wraak koelden op den nachtwacht van Oksburg. Hierna kwam nog even Piet Lustenhouwer op de planken met de door hem gecompo neerde Oranje-potpourri en tot slot het Strijd lied van den K. R. O. Aan het slot van deizen zoo schitterend geslaagden avond heeft de ZeerEerw. Heer Pastoor H. J. Maas een hartelijk dankwoord gesproken tot het K. R. O.-sextet en tot allen, die hadden meegewerkt, om dezen avond tot een groot snooes te maken, in welk succes zeker een groot aandeel heeft de heer N. Lens de ijverige correspondent van den K. R. O. te Vlaardingen. Reeds is ons beloofd, dat wij in Maart 1932 zullen kunnen genieten van de K. R. O.- tilm. Wij zeggen met den zeereerw. Pastoor: „Het ga je goed, Piet, en veel succes op je tocht naar de verschillende plaatsen"! LOONSVERLAGING BIJ DE DUITSCHE POSTERIJEN. BERLIJN, 29 September. (W.B.). De Duitsche rijkspost heeft, evenals de overige rijksdiensten, de loontarieven van haar arbeiders tegen 31 October opgezegd. In de Maandagavond gehouden geheime zitting van den Leidsohen gemeenteraad heeft de burgemeester voorlezing gedaan van het volgende schrijven van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen betreffen de den Leidschen stadhuisbouw. Het vraagstuk van den stadhuisbouw in uwe gemeente, welks behandeling en ont wikkeling ik met groote belangstelling volg geeft mij aanleiding het volgende onder uwe aandacht te brengen. De raad besloot het voorstel van de heereu Wilmer, Huurman en Wilbrink in handen van uw College te stellen om praeadvies. Dit voorstel heeft tot strekking verschillende ar chitecten, waaronder den heer Dudok, op nieuw plannen te doen maken, ©enerzijds met behoud van den ouden gevel, maar ander zijds ook zonder dezen. Het maakt alleen melding van het terrein van het reeds inge diend plan-Dudok (al dan niet uitgebreid tot aan de Koornbrugeteeg) Voor zoover uit dit laatste afgeleid mag worden, dat de Raad in middels althans tot de conclusie is gekomen, dat op deze plek in elk geval 'n aan behoor lijke eischen voldoend stadhuis kan komen, zoodat niet meer aan een ander terrein be hoeft te worden gedacht, zou dit met betrek king tot hat blijven voortbestaan van den ouden gevel voor mij een geruststelling in- houden, ware het niet, dat juist de toevoegin gen „zonder den ouden gevel" en „met nieuwen gevel" in de redactie van het voorstel mij met zofg vervullen. Deze woorden toch wijzen er op dat men ook nu nog met de mogelijkheid van opoffering van den ouden monumentalen gevel rekening blijft houden. Natuurlijk is de raad vrij de beslissing te nemen, die hij het meest in het belang van de gemeente acht; kan hij zich niet vereenigen met het door den heer Dudok ingediend plan, dan zal niemand verlangen, dat hij dit niet temin aanvaardt. Echter kan aan dit ontwerp, hoe men ook moge denken over de vraag, of het in zijn vormgeving wel een voldoende be vredigende aansluiting bij de omgeving brengt, mi. de verdienste niet ontzegd worden, dat het althans de mogelijkheid heeft aangetoond om op dit terrein met behoud van den ouden gevel een behoorlijk stadhuis op te richten. Men kan een tegenstander zijn van den stijl van den heer Dudok en vinden, dat deze zich niet eigent om in dit gedeelte van Leiden op zoo in het oog springende wijze tot uiting te worden gebracht maar men kan, dunkt mij, niet ontkennen, dat zijn project een bouw kundige bevestiging is van de indertijd door de Rijks-commissie voor de monumentenzorg reeds uitgesproken mooning, dat op deze plek het nieuwe 'stadhuis weer kan verrijzen en dat de oude bewaard gebleven gevel daarin toepassing kan vinden. Ik vertrouw, dat de meerderheid van de Leidsehe bevolking en haar vertegenwoordi gers, nu haar uit den ramp van 12 Februari 1929 een zóó belangrijk en sprekend deel van haar raadhuis is overgebleven, dit gaarne de finitief zal zien behouden en zoo luisterrijk mogelijk zal zien hersteld. Nu de uitvoerbaar heid hiervan is aangetoond, neem ik met stel ligheid aan, dat uw gemeentebestuur de op lossing zal vinden en aanvaarden, die dit herstel waarborgt. Echter dreigt de weg, dien de raad bij aanneming van het voorstel van de heeren Wilmer, Huurman en Wilbrink zou in- slaan, zeer lang te worden en mag ik niet na laten onder uw aandacht te brengen, dat dit een groot gevaar inhoudt voor den ouden, in zijn tegenwoordigen toestand niet tegen weer en wind beveiligden gevel. Sinds den brand en het daarop gevolgd onderzoek van het geen overbleef van het monument zijn reeds twee winters voorbijgegaan, waarin vochtig heid en vorst haar vernielenden invloed op de onbeschermde bouwresten hebben laten gel. den. Reeds nu zal terdege rekening moeten worden gehouden met de mogelijkheid, dat de toestand van den gevel zeer is aohteruitge- gaan. Wordt, na de noodige beraadslagingen over het aanhangig voorstel, dienovereenkom stig besloten, zoodat verschillende architec ten uitgenoodigd worden plannen met en zon der den ouden gevel op te maken, dan staat wel vast, dat nogmaals eenige winters over het onbeschermd monument zullen heengaan, alvorens inderdaad met uitvoering kan worden begonnen. Een dergelijk uitstel beteekent naar alle waarschijnlijkheid het aan onder gang prijs geven van het overblijfsel van zoo groote monumentale waarde Ik kom daarom tot de vraag of, in het belang van het behoud hiervan, het oogenblik niet aangebroken is om het vraagstuk tot eenvoudiger pro-porties terug te brengen en te 'besluiten, dat het stadhuis, met toepassing van den ouden ge vel, zal verijlen op het oude terrein, zoo noo dig uitgebreid tot de Koornbrugsteeg. Bij een dergelijke beperkte opdracht krijgt het mo nument zijn beste kans en zou overbodige, niettemin tijd en geld vereischende arbeid uit gesloten worden. Wanneer een uit monumentaal oogpunt uitermate belangrijk gemeente-eigendom op het spel staat, rust op de Regeering de plicht toe te zien, dat het blijvend voortbestaan er van zoo eenigszins mogelijk verzekerd zij. Nu de mogelijkheid hiervan in dit geval is aan getoond voegt zich bij mijn overtuiging van de goede gezindheid van Uw gemeentebestuur ten aanzien van het behoud van den gevel nog de-ze, dat de Regeering bezwaarlijk zou kunnen berusten in eenige beslissing in anderen zin. Zijn er financieeie moeilijkheden te over winnen dan toont de Regeering zich gemeen lijk bereid een gemeente, die eigenares is van n belangerijk monument, in de instandhouding daarvan geldelijk tegemoet te komen. Ik wil gaarne, zoo dit noodig mocht blijken, nagaan, of er aanleiding is ook Uwe gemeente bij het herstel en de consolideering van dit waarde, vol monumentaal overblijfsel te steunen en over de vraag of ook de provincie Zuid-Hol land dan bereid zou zijn te helpen, met Gede puteerde Staten in overleg te treden. In het belang van het monument, dat in steeds sterkere mate met algeheelen onder gang bedreigd wordt, zoolang het niet in een nieuw opgetrokken bouwwerk is opgenomen en daarin steun en beschutting vindt, dring ik aan op het volgen van den weg, die het spoe digst leidt tot algeheele beveiliging daarvan. Ik machtig Uw College den raad met den inhoud vaD dezen brief in kennis te stellen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. (get.) J. TERPSTRA. Een kloek strijder der katholieke zaak. Onze correspondent te Parijs meldt ons Te Odratzheim in den Elzas, zijn geboorte streek, is op vijf en zeventig jarigen leeftijd overleden de bekende kolonel Keiler, een van de weinige overlevenden van de Katholieke kringen van de Mun, en een van de vurigste strijders voor het bijzonder onderwijs, bijzonder als leider van de Fransche federatie van Katholieke vereenigingen voor opvoeding en onderwijs. Op dien post was hij zijn vader opgevolgd, den vermaarden Emile Keiler, een der depué's van het protest van Bordeaux, die na de an nexatie van Elzas-Lotharingen steeds tegen die inlijving was blijven protesteeren ,en daar naast ook een groot pleitbezorger was voor de Katholieke zaak. Omstreek 1880 behoorde Keiler tot den vrien denkring van de Mun, de Margerie, Lyautey, Lamarzelle, Luclen Brun, die in Frankrijk het eerst de sociale onderrichtingen van Z. H. Leo XIII verbreid hebben en in de bekende werk- liedenkringen een .heilzame activiteit aan den dag hebben gelegd. Keller had evenals de Mun een militaire loopbaan gekozen en na een zeer eervolle car- rière het leger verlaten in den tijd van de ver dachtmaking en achterstelling der actieve Katholieken. Maar zulks belette hem niet, bij het uitbreken van den oorlog onmiddellijk weer dienst te nemen, ondanks zijn reeds zoo ge vorderd-en leeftijd. Sin-ds het verlaten van den actieven dienst was hij een der bekende woordvoerders op Katholieke bijeenkomsten, in het bijzonder wan-neer d-ie den schoolstrijd betroffen. Maar niet alleen op onderwijsgebied, op elk gebied van Katholieke en sociale actie vond men hem steeds strijdvaardig. Hij verkondigde steeds, dat zond-er een sterk hijzonder onderwijs en zonder een kloeke sociale actie geen Katho lieke actie mogelijk was en hij was ook een warm strijder voor de Katholieke pers, die hij steeds trachtte te bevorderen, niiet het minst door een ijverige medewerking. Geen katholiek blad van beteekenis, dat niet op zijn mede werking kon rekenen. Ook bij de oprichting van de Katholieke nationale federatie vond generaal de Castelnau onmiddellijk in Keiler een grooten steun. Nog dit jaar had hij meermalen het woord gevoerd op de bijeenkomsten van de liga en hij de feestelijke herdenkingen van het eeuw feest van zijn geliefd bijzonder onderwijs. Op het congres van Rouaan stortte hij echter in een en hoewel men hoopte, dat hij zich spoedig zou herstellen, moest meu hem sindsdien op de Katholieke bijeenkomsten missen. Na een aanvankelijke verbetering trad in de laatste weken een snelle verzwakking in. Katholiek Frankrijk gevoelt nu zijn dood als een slag. Kolonel Keller, die zich in de bijzondere ge negenheid van Leo XIII had mogen verheugen, en een voorbeeldig verdediger was van de directieven door de opvolgende Pausen aan de Fransche Katholieken gegeven, was voor zijn groote verdiensten jegens de Kerk tot Romeinsch graaf verheven. STEEDS MEER Het aantal werklcozen in Engeland bedroeg op 21 September 2.811.615, wat sinds de vorige week een vermeerdering is van 22,535. 6ms JACQUES VAN VELSEN en WIES SCHLÜTER. Middelburg, 29 September 1931. Toekomstig adres: Haarlem, Zonne- laan 11. 15481 7 JO. IJPMA en JOS. TONINO Architect. De Heer en Mevrouw JOS. TONINO—IJPMA zeggen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar, 29 September 1931. Nieuw adres: Ginnekenweg no. 40, Breda. 15466 14 Heden overleed tot onze groote droefheid, onze Innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, tijdig voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 76 jaar W. A. NOLET Rotterdam: J. NOLET, Pr. Arnhem: C. NOLET M. NOLETDobbelmann en Kinderen Oldenzaal: V. NOLET A. NOLETHustinx en Kinderen Amsterdam: W. NOLET, Pr. Nijmegen: ISABELLA NOLET MARIA NOLET Voorburg: M. NOLET E. NOLETLemmens en Kinderen Amsterdam: Mère MARIE AGATHE S.A. Warmenhuizen: H. NOLET J. NOLET—de Rijk en Kinderen Amsterdam J. NOLET A. NOLET—Fakkeldey en Kinderen Nijmegen, 29 September 1931. Berg en Dalscheweg 64. De Uitvaart zal plaats hebben in de Parochiekerk van O. L. Vr. Geboorte te Nijmegen op Vrijdag 2 October a.s. De stille H.H. Missen te 6te, Ite en 8% uur, te 9 te uur de gezongen H. Mis, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof te Nijmegen. THEODORA MARIA Dochter van G. J. J. WATERREUS G. C. A. WATERREUS—V. Zijl. Rotterdam 29 September 1931. Visschersdijk 79. 15501 7 De Heer en Mevrouw F. W. V. d. WOLK—METTE geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter HELèNE. Rotterdam, 28 September 1931. 15507 6 De Heer en Mevrouw J. SCHRETLEN—DAMEN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon HANS. Lith, 26 September 1931. 15527 6 4V FGEBOT. Die Ehe wollen mit- eiauider eingehen: 1. óer Bergmann JOSEF ANTON SOSSiNA, wohnhaft In Bottrop, 2. die ELSA MARIE HARPENG, wohnhaft In Bottrop, vorher Alphen Bottrop, den 26. September 1931. Der Stadesbeamte. 15503 3 15480 55 Heden overleed, tot onze groote droefheid, in den ouderdom van 69 jaar, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, en geheel overgegeven aan Gods H. Wil, onze goede Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Koster der St. Martinuskerk te Weert, Echtgenoot van Wü bevelen zijne ziel in uwe godvruchtige gebeden aan. Weert: EL. LENAERTS, geb. v. d. Laar Haarlem: FRANqOISE v. HOOF, geb. Lenaerts FRANS v. HOOF en Kinderen Dordrecht: MIA BERTELS, geb. Lenaerts HERM. BERTELS en Kind Weert: JACQUELINE V. d. 'BERGH, geb. Lenaerts HENRI v. d. BERGH s-Bosch: TOOS KOBBEN, geb. Lenaerts JAN KöBBEN en Kinderen Weert: PIERRE LENAERTS ANNY LENAERTS en Verloofde De Familie LENAERTS De Familie v. d. LAAR Weert, 28 September 1931. De plechtige Lijkdienst gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 30 Sept. 1931, des voormiddags te 10 ure, in de Parochiekerk van den H. Martinus te Weert. Bijeenkomst aan het sterfhuis. Markt, te kwart voor tien. 'n Ideaal ontvang toestel met inge- bouwtlen luidspre ker, kan aan den wand worden ge hangen. In eiken houten uitvoering. Ai reeds met 2 gulden per week zoDder vooruitbet. ZAAGMOLEN DRIFT 55-45- PRINS HENDRIKKADE 64 MATHENESSER DUK2W2-TELA£768(SL^eN) 4443VS 43 15471 52 ZIE ONZE ETALAGES 4442VS 25 Wij raden U dringend aan voortaan niet anders te gebruiken dan SISO, de goede koperpoets in tuben, om dat deze de beste is. 579 DGVE 5 (ONGEBRUIKTE EXEMPLAREN) Ta halan aan hat bureau van De Maasbooe GR MARKT 30 ROTTERDAM en onze verschillende bijkantoren Greete hoeveelheden trance wal R'dam De zenuwlijder is te beklagen 0 De minste prikkeling geeft hem hoofdpijn en ongemak- ken Overspanning, ont- 2 roeringen, zorgen, 0 schrik, buitensporig- Ut heden, kunnen het zenuw- gestel zoodanig schokken, dal 2 men de gevolgen waarneemt 0 hoofdpijnen, pijn in rug en lenden, pijn in de ge- wrlchten. bloedaandrang, hartkloppingen, slapeloos O heid, duizelingen, ziekelijke gevoeligheid, vooral 's mor- Sgens bij het opstaan, gejaagd heid, beven van handen en 2 knieën, oorgesuis, vrees zon- 2 der blijkbare oorzaak. Zoodra 0 die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toe vlucht tot de echte zenuw hersteller KOLINE van Apotheker H. van Aken, t Apoth.-Speclalist te Selzaete U verkrijgbaar bij Apoth en Drog ad t 2.50 per Bacon Hoofddepot VOO* Holland i -SCHULTE en THIEME 0 Postbus 55 - Middelburg 4005 DG VS 38 Maak nw woning gezellig- en intiem door er onze MEUBELEN gordijnen enz, in te bre igen. Artistiek ingericht, behoeft niet duur te zijn. Tol en aar is daarvoor nw adres Fabriek Kcornstr. 9-11-13 Telef. 54011-54868-13142 ROTTERDAM 8783S 14 10365S 6 regels 10.60 10 regels t L 16 regels 11.60 ongeveer 15 jaar, van 83 uur. Koppelaar, Rembrandtlaan 53a. 1951S Zit-Slaapkamer met gebruik van keuken, voor echtpaar met kind. Omg. Vlaardlngerd. of Sterrebosch. Prljsopg. no, 1950S Bur. v. d. Blad. Moquette-Leerameubl., Dress., Buf fetten, Theemeub., Divans. Karpett Bedd Dek., Ledik., Spiegels, enz Simonstr 44 en 67, nabU Schlekade Tel. 41541. 6751 le Tuinsingel 16. Telef. 69767. Spreekuur van 12 uur n.m. Alg. Veear'tsenjjkundige practfjk. 19388 WINKELS TE:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 8