s,5,rir„ w,s
J OMZET!
1 WINST!
SF s tjs;
ZEETIJDINGEN.
PU BLICITEITS-
UITB REIDING
WOENSDAG 21 OCTOBER 1931
binnenlandsche havens.
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDSCHE HAVENS.
GEMENGDE BERICHTEN.
bevrachtingen.
VERW ACH! TE ROTTERDAM.
EEN DOELMATIGE
VERMEERDERT
EN
BEVRACHT NAAR ROTTERDAM.
WATERSTAND OP DEN RUN.
RIVIERTIJDINGEN.
VERWACHT TE AMSTERDAM.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM.
WATERHOOGTEN.
a—
o!ho
Botterdam aangekomen
21 October voormiddag
5.30 TENERIFE Wambersie
urg, Waalhaven st. shields, Waalhaven
ra fi^'apORTRIEUX, Montan Transp.
GesBor<3eaux
rnssheringham, Hudig p™rdingÈn;
Parkkade, ®a'n vulcaanhaven, werf Wil-
715 BATAVIER IV, Wm H. MüUer
ton ledig, 715 va Jobskade, stukg.8.10 SAM-
BïS?"wm H 'Midler Co., Parijs, Parkhaven,
r. ÜV KATE, T. Tyropoulls N.V., Odessa,
18 graan; B.55 AGAPENOR, Mever
Maashav v.-Mij, Dairen, Lekhaven, stukg.;
KI S FORELLE, «v. Nlevelt,. Goudriaan Co.,
Antwerpen, Maashaven Nz„ stukg.; 10.30 KAL-
MARSUND X, M. Stromeyer's Hand.- Scheep-
X,art-Mil. Hull, Waalhaven 18, ledig; 10.50 PA-
rrvpTA Ruvs Co., Batavia, LloydKado, stukg.:
ERId'aNO, Wm H. Müller Co., Mariupol,
Maashaven 16, graan.
11.45 CAFIT. FRIEUR, Wambersie Sr. Zn., Nan
tes, Waalhaven 39, erts
21 October namiddag:
1.10 SIRIUS, D. Burger Zn., Kotka, Spoor-
haven 9, stukg.1.15 ESCAUT, W H. Müller
Co., King's Lynn, Parkhaven, stukg.; 1.35 P.L.M.
24 Worms Cie., Caronte, Waalhaven N.U.B.,
ledig; 1.55 FLIMSTON, Solleveld v. d. Meer,
Braila, Maashaven 10, graan.
Uren van aankomst in den Waterweg.
NIEUWE WATERWEG vertrokken
21 October voormiddag
5.50 N. C, MONBERG, Kopenhagen; 8.10 SPON-
DILUS, St. Kitts v.o.FALKSTEN, Limhamn;
8 30 ATOS, Helsingfors; 8.50 NAJADEN, ld.;
ARA, Bergen; BUGSEE, Emden; ERNST, Lo
westoft; 9.15 NARKISSOS, Newcastle; BARTA-
VA, Libau; EMIL R. BOMAN, Malmo; GOTEN-
HOF, Stettin; WELLAM DE BESCHE, Hall-
stavik; 10.10 CALLIOPE, Stettin.
21 October namiddag:
1.35 HINDENBURG, Hamburg.
Wind N., stijve bries, deining, buiig.
HELLEVOETSLUIS aang. 21 Oct.: THEEMS,
Londen-Dordrecht
vertr. 21 Oct.BADENIA, Londen.
HOEK VAN HOLLAND aang. 21 Oct.5.- v.m.
AMSTERDAM, Harwich.
SCHIEDAM aang. 21 Oct.ISAR, Antwerpen,
Wm H. Müller Co.
IJMUIDEN aang. 21 Oct.TRINGA, Liverpool,
Stukg.PASS OF MELFORT, Hamburg, benzine;
QUEENWORTH, Sunderland, kolen v CKYisrs-
SEN, W.-Indië, stukg.; GOTHIC, Onega, hout;
vertr. 20 Oct.MAASSTROOM, Leith, 21 Oct.
MERISAAR, Leningrad; WALLSEND, Hartle
pool; SKELWITH FORCE, Newcastle.
VLISSINGEN 21 Oct. aang.: CLARA HINTZ,
bUvertrG CLARA HINTZ, Methil;-
gcp. naar AntwerpenELISABETH,
Londen: IRIS, Boston;
RANDSFJORD, Immingha:m, MALINES, Har-
wich* ISADORA, Cardiff, IJoLLiriAVEN, B.-
Avres' NORWICH TRADER, Yarmouth; FOR-
BiN, Duinkerken; SUMATRA HamburgVIL
LA FRANCA, Bremcn. SCHLESWIG HOL-
STEIN, New-York; BLACKCOCK, Londen;
AFON nDULAIs" 'Amsterdam; NIOBE,""c'aeni
&S2K ZUID-HOLLAND,
gep. van AntwerpenMARGIN A, Londen
ADOLPH KIRSTER. Hamburg; LEILA Fowey!
DEARNE, Goole; ISAR, SchiedamANTWERP,
Harwich; LINDENFELS, Rangoon; RAVONIA,
Garston; GR U NEWALD, West-Indië; CITY OF
BRISTOL, Liverpool; FORELLE, Rotterdam;
SAMBRE, id.DUBLIN, Garston; GOLDEN-
FELS CalcuttaMONA, LondenUFFE, Kopen-
-v n CRAIGOLIVE, Londen; ISA, Odense;
MERIGNAC, Lorient;
Kcp. van Gent: LIMBURG, Londen; MARI,
Port TalbotMICKLETON, LondenDANAE,
St. Malo; SWIFT, Londen; HOMEWOOD, Mid-
dLsbro; RITA SISTER, Cardiff;
gep. van Brussel: CITY OF LONDON, Londen;
gep. van Terneuzen: INNISHANNGN, Londen.
HARLINGEN vertr. 21 Oct.: PROF. BUYS
Huil; GRONINGEN, Londen.
DELFZIJL aang. 20 Oct.GAZELLE, Hazen
berg, Carolinensiel, tarwe; ZWAANTIENA, Pot,
Hamburg, glas
vertr. 19 Oct.ONDERNEMING, Vellinga, Ko
penhagen; 20 Oct.: GRUNO, Bremen.
BATAVIER LIJN.
BATAVIER V 21 (8.20 v.m.) van Rotterdam te
Gravesend.
HOLLANDAMERIKA LIJN.
LOCHMONAR Vancr. n. R'dam 19 v. Seattle.
NARENTA R'dam n. Vancr. 20 te N.Westminster
NEBRASKA R'dam n. Vancr. 19 v. Cristobal.
HALCYON LIJN.
STAD ZAANDAM 21 van Harburg n. Rotterdam
STAD AMSTERDAM 20 v. R'dam te Bagnoli.
STAD ARNHEM Braila n. Rouaan p. 20 Zea.
HOLLAND—AFRIKA LIJN.
MELISKERK (thuisreis) 20 te Mombassa.
NIJKERK (uitreis) 20 te Tanga.
SPRINGFONTEIN (uitreis) 21 van Antworpen.
KLIPFONTEIN (uitreis) 20 van Duroan.
NIEUWKERK (thuisreis) p. 20 Ouessant.
WESTERKERK 20 van Amsterdam te Hamburg.
HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN.
GAASTERLAND (uitreis) 20 te Dakar.
HOLLAND—AUSTRALIë LIJN.
TALISSE (uitreis) 21 te Melbourne.
JAVA—NEW-YORK LIJN.
DELI 19 van Savannah naar Norfolk.
BREEDIJK Java n. New.-York 18 van Mcdan.
JAVACHIN AJAPAN LIJN.
TJISALAK 19 van Hongkong naar Amoy.
TJIKARANG 18 van Tsingtao te Hongkong.
JAVA—AUSTRALIë LIJN.
NIEUW ZEELAND 20 vi Singapore n. Australië
JAVA—ZUID-AFRIKA LIJN.
HOUTMAN 20 van Beira te Zanzibar.
KON. NED. STOOMBOOT-MIJ.
AURORA 20 van Piraeus naar Cephalonia.
BRION 21 van Amsterdam te Bordeaux.
BACCHUS 20 van West-Indië te New-York.
COLOMBIA 20 van Barbados naar Amsterdam.
CRIJNSSEN 21 van West-Indië te Amsterdam.
FAUNA 20 van Triest naar Fiume.
JASON 20 van Callao naar Amsterdam.
PLUTO 20 van Svendborg te Odense.
POSEIDON Carthagena n. Lissabon p. 20 Glbr.
SATURNUS 20 van Livorno naar Napels.
NICKERIE 19 van Trinidad naar Amsterdam.
BERENICE -20 van Carthagena naar Alicante.
ORESTES 19 van Amsterdam te Guayaquil.
ULYSSSES Chili n. A'dam 19 v. Antofagasta.
BARALT 15 van Colon te Panama.
KON. HOLLANDSCHE LLOYD.
GELRIA (thuisreis) 20 van Rio Janeiro.
ROTTERDAMSCHE LLOYD.
SLAMAT (uitreis) 21 van Suez.
PATRIA 21 van Batavia te Rotterdam.
INSULINDE (thuisreis) p. 20 Perim.
KOTA TJANDI (thuisreis) 20 van Singapore.
DEMPO 21 van Batavia naar Rotterdam.
KOTA NOPAN (thuisreis) 21 te Londen.
SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN.
SILVERAY Calcutta n. Vancr. 20 v. Belawan.
SALAWATI 19 van Calcutta te Vancouver.
STOOMVAART MIJ. NEDERLAND.
MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (uitreis) 20
van Algiers.
CHR. HUYGENS (thuisreis) 20 van Genua.
SALABANGKA (thuisreis) 19 van Colombo.
POELAU ROEBIAH (thuisreis) p. 20 Perim.
STOOMVAART MIJ. OCEAAN.
*ra-Pan n. R'dam 21 van Singapore.
van Dairen te Rotterdam.
GALCHAS 7 van Viadivostock naar Rotterdam
EUBYMEDON Batavia n. A'dam 20 van Havre.
ANATOLIA 20 van Bremerhaven naar Brazilië.
ARANA Londen n. W.-Indië 17 v. Bermuda.
AXENFELS 18 van Bremen te Philadelphia.
AACHEN 19 van Penaacola naar Bremen.
AUGSBURG Bremen n. Montreal p. 20 Bishops.
AUGUST SCHULTZE 19 v. Larache n. Casabl.
ALAYA 19 van Triest naar Büume.
ANDROS 19 van Tripolis naar Bengasi.
ALBERT VöGLER 19 v Hamburg te Valparaiso
BAYERN 19 van Vigo naar Hamburg.
BATAVIER VII 20 v. Middlesbro te Aberdeen.
BHUTAN Rotterdam n. Calcutta 20 v. Colombo.
BILBAO 19 van Hamburg te Melilla.
BUSSARD R'dam n. Kopenhagen 19 v. Holtenau
BS.RENFELS Bremen naar Calcutta 1» v. Genua.
BESSEL 19 van Almerta naar Bremen.
CAP ARCONA Hbg' n. La Plata p. 19 L. Palmas
CARL LEGIBN 18 van Curasao naar Hamburg.
CHIOS Hamburg naar Levant 19 te Malta.
CLAN ALPINE Liverp. n. E.-Ldn. 19 v. Algoab.
CLAN STUART Liverp. n. Chittag 19 te Colombo
CLAN SINCLAIR Londen n. Chittagong 19 te
Colombo.
CLAN MACFADYEN 20 v. Liverp. te Chittag.
CLAN MATHESON Liverpool n. Malabar 20 v.
Mormugao.
DAKAR MARU Liverp. n. Japan 20 te Hongkong
DURBAN MARU Liverp. n. Japan 20 te Piraeus
DEUTSCHLAND New-York n. Hamburg 21 te
Cherbourg.
ELIN 20 van Rotterdam te Lübeck.
EMIL KIRDORF Hbg. n Chili p 19 Ponta Delgada
EUROPA 21 van New-York te Bremerh. verw.
FLYING NORSEMAN 20 v. Quimper te Gent.
FLYING SCOTSMAN 20 van Granton te Krik.
FRANKFURT 19 van Rotterdam te Hamburg.
FRAUENFELS Calcutta n. Bremen 19 te Madras
GERNIS 19 van Stamboul aar Bourgas.
GENERAL ARTIGAS 19 v. Hamburg te B.-Ayres
GEN. SAN MARTIN 21 v Hamburg n. B.-Ayres
HAKOZAKI MARU 20 van Rotterdam te Hull.
HESIONE 19 v. Mozambique n. Ver. Kon.
H12RANGER R'dam n. Vancouver 20 te Colon.
HARBURG 17 van Hamburg te Boston.
HELUAN Rotterdam na,ar Japan 19 van Suez.
I. W. WINCK 19 van Trangsund n. Antwerpen.
KYPHISSIA Hamburg n W.-Indië p 19 Ouessant.
KRALINGEN 20 van Rotterdam te Riga.
KIFUKU MARU R'dam n. Japan 20 te Singapore.
LYONS MARU Japan n. Liverp. 20 te Messina.
LAS PALMAS Hbg. n. Marokko p. 19 Finisterre
LUTZOW Galveston n. Bremen p. 20 Ouessant.
MOSEL R'dam n. Australië 20 v. Melbourne.
MUNSTER A'dam n. Z.-Brazilië 21 v. Rio Grande
do Sul.
MORE A 19 van Barl naar Brindisi.
MAGDALENA 18 v. Hamburg te Pt. of Spain.
MARABOE 20 van Hamburg naar Par.
MARKHOR 17 van Calcutta te Philadelphia.
MULBERA Londen naar Calcutta 19 van Aden.
MADURA Beira naar Londen 21 van Plymouth.
MATIANA Beira naar Londen 19 te Mombassa.
MOOLTAN Londen n. Brisbane 20 v. Fremantle
NJASSA Beira naar Antw. 21 van Duinkerken.
NARKUNDA Brisbane n Londen 20 v Melbourne
NALDERA 20 van Londen te Yokohama.
21 van Hamburg naar Levant.
OCKENFELS 18 van Bremen te Mormugao.
OSTARA Antwerpen n. Memel 19 v Holtenau.
OLDENBURG R'dam n. La Coruna 19 v. Musel.
PORTO 18 van Saffi naar Mogador.
PHOENICIA W.-Indië n. Bremerh. p. 20 Bishops
PENDRECHT 21 van Detroit naar Montreal
PARKHAVEN 20 van Savannah te Pensacola.
PESHAWUR 17 v. Townsville n. Genua en Ldn.
PHRYGIA 21 van Hamburg naar Brazilië.
PICKHUBEN 17 van Kemi naar Antwerpen.
PHAEDRA 20 van Rotterdam te Stettin.
POLANDSECK 19 van Santander naar Pasajes.
P. H. SANDFPS 20 v Bremerhaven n. Gothenb.
RIO BRAVO Bremen n Mexico 19 v. Tampico.
Rabat 19 van Cadtx naar Casablanca.
RAPID 20 van Rotterdam te Parys.
RANPURA Londen n. Bombay 18 van Malta.
SUWA MARU Ldn. n. Japan 22 te Pt. Said verw.
SAARBRUCKEN Rotterdam n. Japan 19 v. Suez.
SIERRA VENTANA Bremen n. B.-Ayres 19 v.
SCHWABEN Vancouver n. Bremen 19 v. Colon.
SPERBER 20 van Antwerpen te Pi»au
SAMOS 19 van Hamburg te Alexandrette.
SUMATRA 19 van Hamburg naar Calcutta.
STAHLECK 19 van Hamburg te Bilbao.
TAUNUS 19 van Hamburg te B.-Ayres.
TANGANJIKA A'dam n. Beira 19 v. Genua.
THEANO 21 van Dublin te Belfast.
THOR 17 van Gothenburg naar Gefle.
TSUSHIM A MARU R'dam n Kobe 20 v Singapore
TELA Antwerp, n. Montevideo p. 19 Fern. Nor.
TSUSHIMA MARU R'dam n. Japan 22 te Sin
gapore verwacht.
TOYOOKA MARU vertr. 21 v Yokohama n L'pool
TANGER 20 van Marokko te Cuxhaven.
TREUENFELS Bremen naar Bombay 19 v. Suez
TENERIFE 19 van Bremen naar Casablanca,
WOENSDRECHT Constantza naar Antwerpen,
Thames Haven en Preston p. 21 Gibraltar.
WILHELMINA 20 van Hamburg naar Cuxhaven.
WILDENFELS 19 v. Philadelphia te Durban.
WARTENFELS Galveston n. Bremen p. 19 Key
West.
YASUKUNI MARU Londen n. Japan 22 te Sin
gapore verwacht.
WESTFALEN. D e 1 f z y 1, 20 October. Het
motorschip „Westfalen", kapt. W. Krone, thuis-
behoorende te Rotterdam, kwam alhier ledig-1
scheeps van de Ryn, via Emden binnen met mo-
torschade, welke alhier hersteld wordt.
FRAUENFELS. Madras, 20 October. Het
Duitsche s. Frauenfels Is hier in de haven by
het vastmeren tegen de kade gevaren, waardoor
het lichte schade heeft bekomen. De herstellin
gen worden hier uitgevoerd.
AGHIOS SPYRIDON. Palermo, 26 Oct.
Volgens meening van den gezagvoerder, is de
positie van het meergemelde Grieksche s. Aghios
Spyrldon heel slecht. Een deel van de lading is
verloren, want in alle ruimen, alsmede in de
machinekamer staat 10 voet water. In de ruimen
2 en 3 zyn 1000 tons tarwe geladen en in ruim
no. 1 245 tons boonen.
STAD ARNHEM. Sulina, 19 October. Het
Nederl. s. Stad Arnhem, komende van Renl met
een lading graan, heeft hier in de haven by het
rondzwaaien een anker met ketting verloren.
ui jeenen antler was gevischt, heeft het
schip de reis naar Rouaan voortgezet.
NIEUWE WATERWEG.
In de week van 11 tot en met 17 October, Is
aangekomen het m.s. ..Helnrich von Riedemann"
boven df 90 d.M.benZ'ne 6en dlepgang Va°
DUITSCHE SCHEEPSBOUW.
=3w?n?ree£ barioht ult Flensburg is door de
reedery H. C. Horn aldaar aan de werf der
Flensburger Schiffsbau Ges. de bouw opgedra-
fen ?nY8 m°torschlp, bestemd voor
den dienst op West-Indië. De kiel voor dit mo
torschip was reeds eenigen tyd geleden op ge
noemde werf gelegd, doch het schip zal nu defi-
afgebouwd ng van de Horn-Linie worden
DRAADLOOZE VERBINDINGEN.
De navolgende passagiersschepen zyn Donder-
da® 22 la radlotelegrafische verbinding
™et ^uLtVermeIa® buststations en via
rtno^ de N T Meek4 te bereiken. (Medege-
Am?1' "Radio-Holland" N.V.)
Alphacca 2) Alpherat 2) Baloeran 1); Chris
tian HUygens 1) ,D0Inpo l)Edam 2)Gelria 1)
Ïïerii 7?- Nieiw AmVfn O'denbamevelt 1); Ni-
Oranfa 1) ^PoeTau^13™^ coTombT^dio
Hooft" 1 v°VAn*Rens "Vexandaria Radio; P. C.
man 1) elaer 2) Slamat 1)Eas-
1) Schevenlngen Radio; 2) Rugby Radio.
PASSAGIERSLIJSTEN.
Met het s. Simon BnH„„
o.a. de volgende Nedertlna V .10ctober
Amsterdam naar West-Indm 6 Pa88agiers van
J. B. Bolderdyk en ™,evr'
echtg en kind; J. Jankmmt Hendrlkse,
Jones en echtg.; Ir. J Noord 6C u',
H. E. Ricardo; H. Roel0fsen"y£ enAechtg'
hoven, echtg. en kind; J. J.^Uy^Snd!
Plerhagenmej J- Praag; w. van Praag;
P. Qualm; M. J. van Riei; P. van Roon; j. de
Ruiter; A. Schuit, A. Schuumana. j. Vermeu
len; L. W. J. Weiter, echtg. en kind.
CAHGALIJ s T
Van het s. "^sapehnor'', van Dairen te Rot
terdam; 1920 zakken boekweit; 1200 zakken kao
liang; 18-71® u°yab°onen; 1344 zakken
vischmeel100 kisten kramery22 k1: en manu
facturen; 492 bisten porceleln; 50 balen katoen-
afval; 106 drums ^'ftex; 7752 zakken copra;
101 kisten rubb®r'. 82® ,bI°bken tin; 227 kisten
bloembollen; 906 bundels eikenhout; 13 kisten
antimoonwaren25 vaatjes soya.
LONDEN, 20 October 1931.
VRACHTEN. Op de La Piata afdeeling ging
vry veel om voor alle posities, overigens liepen
de zaken voor graanschepen minder vlot, meer
toe te schryven aan de gereserveerde houding
van reeders, want er liepen meer orders. De
Noord-Pacific noteerde hoogere vrachtcyfers.
Montreal bleef vast gestemd, terwjjl Australische
afladers geen zaken konden doen op de thans
geldende vrachtcyfers. Argentinië iets onregel
matig 19/3 (d. 1. 3 d. lager) betaald voor een ge
schikte boot Nov. tot Dec.-Jan., basis bovenrivier
naar het Ver. Kon./Cont.
Bevracht o.a.
BADJESTAN, 35.000 qrs-, 10 pet., van Montreal
berthed naar Rotterdam of Antwerpen met 20.000
qrs. tegen 9 ets., A—15 Nov.een Canadeeseh s.s.,
35.000 qrs., 10 pet., zelfde reis, met 15.000 qrs. te
beginnen tegen 9% ct. (Canadeesche) 1—15 Nov.
BRUNSWIJK, 3000 t„ 5 pet., van San Domingo
naar Havre-Amsterdam range 14/6, 1025 Nov.
RAD, 6400 t., 10 pet., van Rosario (niet daar
boven) naar Ver. K011./Havre-Hamburg 18/9 één,
20/- twee havens, 520 Nov.MONKLEIGH, 8200
t., 30 pet., van San Lorenzo (niet daarboven)
naar Ven., Kon./Havre-Hamburg 18/3, Rotterdam,
Antwerpen of Bristol Kanaal 17/9, twee havens
Bristol Kanaal 6 d. extra, opvullen beneden de
baar 1/3 minder, 10—28 Nov.; IRRAWADDY,
5500 t., 10 pet., van ld. naar Ver. Kon./Bordeaux
Hamburg 19/3, geen reductie, opvullen beneden
de baar 1/3 minder, 10—30 Nov.; HEIMVARD,
motor, 7600 t., 10 pet. (60 voet) van ld. naar Rot
terdam of Antwerpen 17/6, Marseille, Genua, Li
vorno of Napels 18/6, opvullen beneden de baar
1/3 minder, 14—25 Nov.; ARNO MENDI, 7000 t„
10 pet., van ld. naar Ver. Kon. (p.p.) 18/6, Havre-
Hamburg 18/-, opvullen beneden de baar 1/3 min
der, 16 Nov.—5 Dec.; BELLFIELD, 6600 t., 10
pet., van id. naar Ver. Kon./Havre-Hamburg
18/6, 20 Nov.—5 Dec.ALBIREO, 5300 t., 10 pet.,
van id. naar Ver. Kon./Bordeaux-Hamburg 19/3,
geen reductie, opvullen beneden de baar 1/3 min
der, 25 Nov.—10 Dee.; NXCOLAOS, 5500 t., 10
pet., zelfde reis en condities, 1024 Dec.EIRINI
N. RALLIA, 5700 t., 10 pet., id„ 20 Dec.—20 Jan.
FERMIA, motor, 5900 t., 10 pet. (58 voet) van
Santa Fé naar Hull of Havre-Hamburg range
20/6, Rotterdam, Amsterdam of Antwerpen 20/-,
opvullen San Lorenzo 1/3 minder, Buenos-Ayres
of La Plata 2/6 minder, 120 Dec.; HINNOY,
motor, 6000 t., 10 pet. (60 voet) van Santa Fé
of Concepcion naar Ver. Kon./Havre-Hamburg
20/6, Rotterdam, Amsterdam of Antwerpen 20/-,
5—24 Dec; PENDEEN, 6000 t., 10 pet., van Con
cepcion naar Rotterdam, Amsterdam of Antwer
pen 19/6, 25 Oct.10 Nov.MADRAS CITY, 7500
t., 10 pet., van Vancouver naar Ver. Kon./Cont.
24/-, Midd. Zee 26/6, 25 Nov.—15 Dec.
KOLENVRACHTEN. Van Cardiff naar Lissa
bon 7/3, Cadix 7/7%, Gibraltar 5/9, Alicante 7/6,
Salonika 7/-, Rio de Janeiro 8/-; van Swansea
naar Stettin 6/6, Bordeaux 5/7%van Hull naar
Buenos-Ayres 9/-.
HERVERZEKERINGSMARKT.
LONDEN, 20 October 1931.
YON AN MARU, In nood op 500 myl W. van
Dutch Harbour, Aleutian ell., onverzekerbaar.
(vor. not. 90 Gns.)
AGHIOS SPYRIDON, by Punta Gorgo Salato
(Ustica) aan den grond gezet, lekt, 70 Gns.
ANNAM van Japan 14 van Pt. Said.
AENEAS van Dalny 10 van Penang.
AAGTEKERK van Japan p. 18 Oct. Gibraltar.
AMANTEA v. Constantza 14 v. Canea.
ALASKA MARU v. Japan 18 te Singapore.
AMAZON MARU van Japan 13 van Port Said
ANI 27 September van P.ahia Blanca.
ALMIR ALEXANDRINO 21 van Hamburg.
AGAMEMNON van Japan 17 van Penang.
ALPHERAT v. B.-Ayres p. 15 Fern. Nor.
ALTENFELS van Mormugao p. 20 Gibraltar.
AKROPOLIS van La Plata p. 8 Rio Janeiro.
ATLAS MARU 20 v. Antwerpen vla Hamburg
ALWAKI van Buenos-Ayres 19 van Rio Janeiro.
ARRACAN van Rosario 17 van B.-Ayres.
AMSEL 9 Oct. te Alexandrië.
ASKANIA 17 October van Odessa.
AVOLA van Stamboul 19 van Ordu.
AROLA MENDI 4 Oct. v. Buenos-Ayres.
ADEN MARU van Miike 13 van tort Said
ANGORA 8 te Poti.
ATHENA van Levant 17 van Faro via Amst.
AGIRE MENDI van B.-Avres 20 v. Teneriffe.
ALEARDI v. Triest 7 v. Barl.
AMSTERDAM, t., 15 October van New-Orleans.
ALSTER van Japan 17 October te Saigon.
AUVERGNE vertrekt 19-20 van La Rochelle.
AGRA 29 laadklaar Rangoon.
AUGUST THIJSSEN 17 van Gefle.
AIRE 21 van Goole.
ALNWICK 21 van Newcastle.
ARY SCHEFFER, 21 van Havre.
ALFRED NOBEL 16 van Melilla.
ANNA MAZARAKI v. Danzig 9 te Antwerpen.
BURMA 20 October te Odessa.
BACCHUS van Lubeck 20 van Burgstaken.
BLALAND van Bourgas 21 van Izmir.
BATAVIER VII, van Middlesbro 21 te Aberdeen
BATAVIER I, 20 van Hamburg.
BRANDANGER v. Vancouver 17 v. S. Francisco
BARON INCHCAPE v. Villa Const. 8 Oct. v.
B.-Ayres.
BANGALORE v. Calcutta 16 te Londen.
BANDERAS 15 October van Pomaron.
BASIL 8 van Para.
BORINGIA van Bangkok 16 van Penang.
BIAFRA v. Konakry via Londen 18 (1.59 n.m 1
100 myl Z.O. van Land's End.
BURGENLAND van Dairen 20 te Tama.
BURDWAN 8 van Otaru.
BLYTHMOOR v. Rosario 6 Oct. v. B.-Avres.
CITY OF HALIFAX v. Japan 18 v. Oran 24 te
Londen verwacht.
CITY OF PITTSBURG van Dairen p. 18 Perlm.
CLUMBERHALL 1 Oct. te Novorosslsk.
CONFIDENZA v. Novorosslsk 11 van StambouL
CORYTON v. Necochea (of Antw.) 12 te Mar
d©! 1
CITY OF KHIOS v. Japan 18 v. Hongkong.
CELTIC MONARCH 1 Oct. van San Nicolas.
CARDUCCI van Genua p. 17 Gibraltar.
CASAMANCE v. Port Gentil 11 te Hamburg.
CASANARE 26 van Jamaica
CLEARTON v. Villa Constltuelon 3 v. B -Avres
CARNARVONSHIRE v. Dairen p. 17 Perlm
CITY OF HONGKONG v. Beira 6 v. Kaapstad.
CHAGRES v. Pto. Castilla 21 v. Bremerhaven.
CHANGUINOLA 1O van Kingston (Ja.)
CANTON van Japan 21 te Kobe.
CALANDPLEIN 19 van Wabana.
CUBANGO 1 Oct. v. Mossamedes vla Lissabon.
CITY OF CORK van Cork 19 te Antwerpen
CALCHAS van Japan 17 van Vladlvoitocli
CHIRRIPO 16 van Tela.
CONGO 19 te Genua.
DROSSEL 19 te Antwerpen.
DEMPO 21 van Batavia.
DELHI vertrekt 22 van Calcutta.
DRAGON v. Donau via Antw. p. 17 Gibraltar.
DAMSTERDIJK v. Vancouver 19 v. Los Angeles
DESSAU van Japan 20 van Marseille.
DOCTEUR P. BENOIT v. Japan 17 te Hamburg
DINTELDIJK van Vancouver 17 te Liverpool.
DANMARK v. Japan 11 v. Singapore.
DUISBURG van Japan 18 van Shanghai.
DEMODOCUS van Japan 20 te Shanghai.
DAHOMEY van Pte Noire 12 v. Pt. Gentil.
DALAND 13 v. Izmir 25 verwacht.
DRACHENFELS v. Cocanada 14 v. Colombo
DALLINGTON COURT 2 Oct. v. B.-Ayres.
DIXCOVE vertrekt 21 van Hamburg
EMANUELE ACCAME 17 v. B.-Blanca (of
Antwerpen).
ESCHERSHEIM 20 te Thamshavn.
ETTORE v. Poti n Poortershaven 16 v. Stamboul
EVGENIA MILONA v. Reni 10 te Galatz
ERNST H. STINNES11, v. Fredrikshavn p. 21
Brunsbuttel.
ELSE H. STINNES 15 30 te Leningrad.
EDAM van New-Orleans 17 October van Havana.
EXPORT vertrekt 21 van Londen.
EASTBURY van Morphoubaai p. 17 Gibraltar.
EMLYNIAN v. Donau via Antw. 19 v. Stamb.
EFTYCHIA v. Nicolaleff via Bremen p. 19 (12.10
v.m.) Niton.
EVEREST 10 v. Archangel (of Dordrecht.)
EASTMOOR v. Villa Constltuelon 19 v. St. Vine.
EKMLAND van Japan 13 'an Penang.
EDDA 30 te Seattle.
EURO van Vi!la Constltuelon 16 v. Las Palmas.
EVERMORE 9 van Archangel.
EMMANUEL STAVROUDIS v. Varna (of n.
Antwerpen) 16 v. Stamboul.
FORT DE SOUVILLE 13 Oct. v. Pte Noire.
FRANKFURT vertrekt 27 van Bremen.
F. W. FISCHER van Gdynia 26 verwacht.
FULDA van Japan 19 van Port-Said.
FORT MEDINE van Lome 15 van Teneriffe.
FRAUENFELS van Calcutta 19 te Madras.
FREIENFELS van Bushire 18 van Pt. Said.
FIONIA 25 laadklaar Bangkok.
FOSCOLO van Fiume 19 te Ldn. ultgekl via
Hamburg.
FRIESLAND van Japan 19 te Hankow
GLEN AMOY v. Japan 14 v. Pt. Said.
GUDUR vertrekt 21 van Londen.
GRAINTON I October van B.-Ayres.
GOTTINGEN v. B.-Ayres 15 v. Bahia.
GOTLAND vertrekt 24 van Memel.
GEDANIA 12 Oct. v. Baytown.
GOOTE van Swansea 20 van Dieppe.
GONNEVILLE van Marseille 22 te Havre verw.
GLENLUCE van Japan pass. 20 Perim.
GEORGE M. EMBIRICOS v. La Plata 16 v.
L. Palmas.
GPONG 22 te Archangel.
GEDDINGTON COURT 10 Oct. te B.-Ayres.
HEDDERNHEIM v. Houston via Bremen 19 Oct.
(17 v.m.) 300 myl Z.W. v. Valentia.
HEIDELBERG vertrekt 21 van Hamburg.
HYBERT v. New-Orleans 12 v. Galveston.
HAIMON v. N.-Orleans via Bremen p. 18 Bishops
HERAKLES v. B.-Ayres 12 v. Rio Jan.
HOMESIDE 4 Oct. van B.-Ayres.
HAKUSAN MARU van Japan 21 van Aden.
HAVEL van Japan 21 te Tientsin.
HARDANGER v. Vancouver 11 v. Colon.
HOOGKERK van Calcutta p. 18 Gibraltar.
HILVERSUM 8 v. N.-Orleans via Bremen.
HAXBY v. Theodosia p. 14 Zea.
HARUNA MARU v. Japan 21 v. Singapore.
INSULINDE van Batavia pass. 20 Perim.
IVAR 9 October van New-Orleans.
IOANNIS CORDODILOS v. Braila 20 v. Syra.
1MBROS v. Levant 15 te Izmir.
IBIS 19 te Antwerpen.
JUTLANDIA vertrekt 20 van Hamburg.
JOHANN SANNE vertrekt 22 van Rouaan.
J. H. SENIOR 16 October van Houston.
JÉYPORE 16 October van Calcutta.
JANETA van S. Nicolas 15 van B.-Ayres.
JAPAN van Japan 20 te Genua.
JUNO (Nept.) 20 van Danzig.
JULIANE vertrekt 24 van Danzig.
JONGE JACOBUS van Genua 14 van Napels.
JAN INE v. Melilla p. 13 Gibraltar.
JAVA van Japan 18 te Viadivostock.
JAMAICA PLANTER v. Kingston (Ja) 15 (1.37
v m 1150 myl W. v. Valentia.
KENTUCKY v. N.-Orleans 9 v. Newport News.
KOTA NOPAN van Batavia 21 te Londen.
KATORI MARU van Japan 19 van Yokohama.
KALYAN v. Japan 19 v. Pt. Said, 24 te Mars,
verwacht.
KOTA TJANDI van Batavia 20 van Singapore.
KOTA RADJA van Batavia 19 v. Pt Said, 24 te
Marseille verwacht.
KASHMIR v. Yokohama 15 v. Kobe.
KANGARS 4 te Leningrad.
KALIMBA v. Rosario 2 October van B.-Ayres.
LUTTERWORTH 21 October van Grimsby.
LANGSSEE 20 October van Kiel.
LANRICK 21 October van Leith.
LEOVILLE 21 October van Havre.
LINGE 18 October te Uleaborg.
LUCERNA v. B.-Papan 18 (3 n.m.) 440 myl
Z.W. v. Land's End.
LOCHKATRINE v. Vancouver 15 v. Cristobal.
LAHORE van Calcutta 19 October te Dieppe.
LIEUT. ST. LOUB. BIE v. Japan p. 19 Perim.
LUNEBURG van Macassar 19 van Port Said.
LEIRANGER v. Rosario (of n. Antw.) 20 te
Buenos-Ayres.
LIEBENFELS v. Bedi Bunder 15 te Bhnvnagar
LICHTENFELS van Calcutta p. 19 Oct. Perlm.
LEV ANTE 3 October te Braila.
LUNA (Nept.) van Danzig 19 October te Bremen.
LOCHMONAR van Vancouver 19 van Seattle.
LINA KUNSTMANN 24 te Leningrad.
LETO v. B.-Ayres p. 16 Pernambuco.
LAHN van Japan 18 van Tsingtao.
MIKZA t., 7 October van Curacao.
MALANGE v. Lissabon via Hamburg p. 19 Dover.
MENELAUS van Japan p. 19 Gibraltar.
MARIA ENRICA van Odessa p. 18 Gibraltar.
MAGMER1C 16 Oct. v. Savannah.
MATSUMOTO MARU van Japan 18 van Penang
MANAAR van Calcutta 17 October te Dundee.
MAGDEBURG van Australië 21 van Port Said.
MONTE SARMIENTO v. B.-Ayres 19 v. L. Palm.
MEANT1CUT 30 v. Galveston via Havre. 28 v.w.
MERAUKE van Batavia 19 v. Port Said.
MOREA van Alexandrië 16 October van Patras.
MELISKERK van Beira 20 Oct. te Mombassa.
MALMEN van Savannah 20 Oct. te Hamburg.
MAKOULA 3 October van Necochea.
MICHAEL N. van Constantza 19 van Stamboul.
MERCATOR 11 te Buenos-Ayres.
MABRITON 4 October van Buenos-Ayres.
MELROSE ABBEY 21 October van Hull.
MANOHIONEAL B October van Pbilsaelphla.
MEERKERK van Japan 16 van Manilla.
NIEUWKERK van Beira p. 20 Oct. Ouessant.
NEWBROUGH van Nicolaleff 20 te Antwerpen.
NEW BRITAIN 13 October van New-York.
NASHABA 19 Oct. van New-Orleans via Havre.
NORDMARK 20 October van Hamburg.
NOVASLI van Donau 5 October te Galatz.
NEIDENFELS van Bhavnagar 18 van Malta.
NEWBURY v. San Nicolas p. 13 Fern. Nor.
NAGOYA van Calcutta pass. 19 October Perim.
NEOTSFIELD van Nlcolaieff p. 16 Gibraltar.
NIEUW-AMSTERDAM 17 Oct. van New-York.
NICKE vertrekt 24 October van Paimboeuf.
NERKUS 17 October van Koningsbergen.
NISHMAHA 14 v. Galveston via Havre en Bremen
10 November verwacht.
ORESTES van Dairen 19 van Port Said.
OLDENBURG van Japan pass. 18 Gibraltar.
ORANGEMOOR v. San Nicolas 5 van La Plata.
OROPOS van Braila 14 October van Piraeus.
OREGON STAR van Hankow 14 van Colombo.
OSTROBOTNLA van Londen 18 te Antwerpen.
OLGA 10 te Koningsbergen.
OOSTKERK van Japan 19 October van Kobe.
ODIN 18 October van Bahia Blanca.
PFALZ vsn Japan 18 van Otaru.
PETERSFIELD 1 Oct. v Mar del Plata via Antw.
PATRIA van Gothenburg 18 te Amsterdam.
PANTHER 15 October van Tiko.
PEARLMOOR van Necochea 20 te Antwerpen.
PERSEUS (Eng.) van Japan 21 van Singapore.
PARAME 17 van Bordeaux.
PREUSSEN 20 Oct. van Bremen via Hamburg.
POELDIEP 21 October van Lynn.
PADUA van Otaru 20 October te Hamburg.
POLYKTOR van Braila 6 Oct. te Galatz.
PEMBROKESHIRE van Japan 17 van Cebu.
POCONE van Santos 7 van Pernambuco 16 te
Lissabon verwacht.
PROMETHEUS t., van Talara 18 van Cristobal.
PORSANGER 6 October te Buenos-Ayres.
P. L. M. 26, v. Alexandrië 15 te Algiers vertr. 24.
CUARRINGTON COURT 4 Oct. v. Buenos-Ayres
ROEK vertrekt 21 October van Londen.
RHE1NLAND 24 September te Leningrad.
RHEINHAUSEN v. Rosario (of n. Antw.) 17
van B.-Ayres.
SCHIE van Kemi 9 te Wasa.
SOUDAN van Otaru 18 van Port Said.
SAALE van Japan 18 v. Casablanca via Londen.
SELANDIA van Hongkong 19 van Singapore.
SHANTUNG van Japan 18 Oct. te Colombo.
STAU HAARLEM van Donau 14 v. Stamboul.
SIQUEIRA CAMPOS v Santos 16 v. Victoria (Br)
SIAM van Tsingtao 16 van Dairen.
SEBARA van Varna p. 15 Zea.
SARPEDON van Dairen 17 te Shanghai.
SEATTLE van Vancouver 13 can Cristobal.
SVANHILD 8 October van New-Orleans.
STEN vertrekt 28 October van Brugge.
SPECHT 19 October te Antwerpen.
SKIRNER 14 October te Londen.
SIMLA 15 October van Calcutta.
SONGA van Montreal 10 van Quebec.
STAD DORDRECHT v. Braila p. 18 Zea.
SNYG vertrekt 21 October van Gent.
SOUTH WALES v. Rosario 6 Oct. v. B.-Avres.
SCHWABEN van Vancouver 19 van Cristobal.
SERAFIN TOPIC v. Sfax n. Vlaardingen p. 13
Gibraltar.
STOLZENFELS 18 October te Bedi Bunder.
STAR 21 October van Antwerpen.
SI KIANG 7 October te Yokohama.
SACCARAPPA van Savannah 20 te Hamburg.
SYDLAND van Rosario 13 Oct. te San Nicolas.
STAD ZAANDAM 21 October van Harburg.
SAYN 20 October van Stockholm.
TRIER van Tientsin 19 October te Manilla.
TERUKUNI MARU van Japan 21 te Londen.
TATRA van Braila p. 16 Gibraltar.
TYNEHOME 21 Ocmbsr van Sunderland.
TAWALI van Brisbane 20 te Antwerpen.
TINOS van Morphoubaai 15 te Candla.
THESSALIA van Bourgas 15 te Poti.
TAIWAN van Japan 23 te Marseille verwacht.
TAUBE 18 October te PUlau.
TRIANON 21 van Gothenburg via Antwerpen.
TRAFFORD HALL 18 October op Tees.
TAGLIAMENTO van Novorosslsk p. 18 Gibraltar
TOWA v. San Nicolas 18 v. Las Palmas.
TENERIFFA van Japan 19 October van Aden.
TIARA 20 October van Taganrog.
TAJ1MA MARU van Japan 21 October te Hull.
TOYOHASHI MARU v. Japan 12 te Dairen.
TANIMBAR van Brisbane 15 van Fremantle.
TRIAINA van Kertch pass. 20 Ouessant.
TRAVE van Japan 20 October van Colombo.
TRITO van Belfast 18 te Amsterdam.
TROLLA 19 October te Londen uitgeklaard.
TSURUGA MARU v. Jap. vertr. 24 v. Yokohama.
THALA v. S. Nicolas (of Antw.) p. 17 Recalada.
TOURAINE van Japan 15 van Cebu.
THEMISTO 17 van Buenos-Ayres,
UHENFELS van Calcutta pass. 18 Malta.
URUNDI van Beira 19 October te Antwerpen.
VISURGIS 17 October van Leningrad.
VEERHAv'EN 10 van Mobile via Bremen.
VEGA vertrekt 23 van Poole.
VALPRATO van Nicolaleff pass. 16 Gibraltar.
VEGA van Gefle 20 October te Amsterdam.
VALREALE van Novorossisk p. 14 Gibraltar.
VOGTLAND van Yokohama 19 van Singapore.
VINSTRA van Rangoon 18 Oct. van Port Said.
WESTERN QUEEN 4 van Galveston.
WOLFSBURG 9 te Busreh.
WEST ARROW vertrekt 20 Oct. van New-York.
WITTEKIND van Archangel p. 16 Honningsvaag
WITEI.L van Vancouver 8 October van Colon
WESTPOLDER .ertrekt 21 October van Lolden.
WILHELM KUNSTMANN v. Koningsbergen p.
21 October Brunsbuttel.
WESTMORELAND v. Houston 17 te Bremen.
WEST MAXIMUS v. Galveston vertr. 21 v. Antw.
WINSTON SALEM van Houston 21 van Havre.
WEST MADAKET v. Pensacola 21 te Bremen vw.
WYTHEVILLE van Boston 17 van Norfolk.
IJSSEL van Gefle 19 October te Stocka.
ZENT 10 van Pto Castilla via Bremerhaven.
ZAAN 19 October l.s Kspoert.
ALMELO v. B.-Ayres (of Antw.) Oct.
ANNINA v. Hornillo 31 Oct.
ALNMOOR v. San Lorenzo (of Antw. 30 Nov.
APPLEDORE v. Zw. Zee (of Antw.) 17 Oct
ALBI v Montreal 15 Oct.
AMBASSADOR 3 te Kertch (of Antwerpen).
ARIZPA vertr. 31 van Mobile.
ALSTER vertrekt 24 van Hamburg.
AALSUM v. Buenos-Ayres (of Antw.) 15 Nov.
ALFONSO PEREZ v. Huelva 15 November.
ALFIERI vertrekt 18 October van Genua.
ALCHIBA vertrekt 2i October van B.-Ayres.
ANVERSOISE v. Concepcion (of Amst.-Antw.)
20 Oct.
BADJESTAN van Montreal (of Antwerpen).
BARON PENTLAND van Morphou, November.
BIZKAYA v. Hornillo Baal (of Viaard.) ppt.
BERNISSE vertrekt 22 van Hamburg.
DA1JSMOOR v. Rosario (of Antw.) 15 Nov.
DEER LODGE vertr. 31 v. N.-Orlean.s
EVANGER van Montreal.
EFFINGHAM vertr. 31 van Galveston.
FARMSUM van Montreal, 28 October
GOLDEN SEA v. Santa Fe (of Amst.-Antw.)
HAGNO van Montreal, October.
HOLYSTONE v. B.-Ayres (of Antw.) November
HELLEN van Sorel (of Antwerpen) Oct.
HINDUSTAN v. Zw. Zee (of. Antw.) Nov.
IDDESLEIGH v. Santa Fé (of Amst.-Antw.)
15 Nov.
KAIROUAN v. Montreal (of Antw.) Oct.
KURDISTAN v. B.-Ayres (of Antw.) November
KINGS COUNTY van Montreal.
LARS MAGNUS TROZELLI vertr. 23 v. Rouaan
NEWTON ASH v. Zw Zee (of Antw.) Nov.
PENDEEN van Coneepclon (of Amst.-Antw.)
November.
PAN. M. HADOULIS v. Constantza (of Antw.).
October.
PETRARCA vertrekt 29 van Genua.
KUPEKRa v. Zw. Zee lot Antw) 12 Oct.
ROCKPOOL v. San Lor. (of Antw.) October.
RAJAHSTAN van Montreal 5 Nov.
RONMARO van Vartan.
TROJA vertrekt 24 van Hamburg.
TRES van Stavanger-district.
UTO van Wasklot
USARAMO vertrekt 31 van Hamburg.
VOJVODA PUTN1K v. S. Lor. (of Antw.) Oct.
VALVERDE van Huelva, Oct.
WARKWORTH v. Montreal (of Antw.) 15 Nov.
WESTERKERK vertrekt 24 Oct. van Hamburg.
WAZIKISTAN v. Rosario (of Antw). 25 Nov.
YANG TSE vertrèkt 25 van Duinkerken.
21 Oct. 20O,t.
Waldshut 2.10 2.18
Constanz
Basel 0.
Huningen 0.
Kehl 2,
Maxau
Mannheim
Lohr
Mainz
Bingen
13 0.13
62 0.67
12 2.11!
74 3.78
4R 2.46
30 1.32
41 0.41
48 1.5;
21 Oct. 20 Oct.
Caub 1.61 1.62
Ems 1.07 1.05
Trier
Coblenz
Keulen
Muhlheim
Ruhrort
0.31 0.30
1.64 1.69
1.32 1.36
1.07 1.07
0.01 0.0!
Wesel -0.26-0.20
Emmerik 0.96 1.02
Duisburg.-0.25 -0.22
AMSTELKERK v. W.-Afrika 13 v. Konakry.
ABOD1 MENDI 11 v. San Nicolas (of Rott.-Antw)
ALTONA van Macassar 17 van Padang.
AKANTZAZU MENDI 8 Oct. van Buenos-Ayres.
AMSTERDAM van Chili 17 van Antofagasta.
AMAZONE van Triest 17 van Bari.
ALPHARD 20 van Archangel naar Velsen..
ATHENA van Levant 17 van Faro.
ADOUR v. Constantza 10 te Stamboul.
ASTARTE 20 van Bremen.
BRITISH PRIDE v. Abadan p. 19 Gibraltar.
BODEGRAVEN vertrekt 28 van Hamburg.
BORGUND 20 October van Ostende.
BUS SUM 6 te Archangel.
BARNEVELD v. Chill 12 v. Curasao.
CHR. HUYGENS van Batavia 20 van Genua.
CAMPANIA 11 Oct. v. B.-Ayres.
COLOMBIA 20 van Barbados.
CAROLINE 12 van Parnu, naar Zaandam.
DRECHTERLAND v. B.-Ayres 12 te Sharpness.
DEN HAAG, t., 10 van Baytown.
ESSEN van Macassar p. 19 Perim.
ELPENOR van Japan 18 van Yokohama.
EEMLAND 15 van San Nicolas.
EURYMEDON van Batavia 20 van Havre.
ELLA van Kern! voor Zaandam p. 19 Oresund.
FREIBURG 19 van Macassar.
FAUNA 20 van Flume.
GATESHEAD 21 van Newcastle.
GELRIA van B.-Ayres 20 van Rio Janeiro.
HERMES van Constantza 17 van Derindje.
HARDEN BERG 19 October van Archangel.
HONTESTROOM vertrekt 21 van Londen.
HELDER v. Chill via Hbg. 20 v. Antwerpen.
HERCULES 17 van Patras.
ISIS 17 van Santa Fé vla Rosario.
IRMGARD van Brazilië 19 van Madeira.
JOH. V. OLDENBARNEVELT van Batavia 18
van Sabang.
KORIANNA v. San Nicolas 2 v. Montevideo.
JASON van Chili 20 van Callao.
LANGLEEBROOK 19 September van Rosario.
LUNEBURG van Macassar 19 van Port-Said.
LJUSNEALF 14 van Leningrad.
MEUSE van Parys 19 van Rouaan.
MAGDALENA vertrekt 30 van Pt. Llmon.
MARK 10 van Keml naar Westzaan.
MINA E. TRICOGLU 16 te San Pedro.
MARNE van Parys 19 van Rouaan.
MAASLAND van San Nicolas 5 te Waterford.
MAVIS vertrekt 21 van Londen.
MONTE SANTO 2 October van Buenos-Ayres.
MEDON van Batavia 21 van Port-Said.
MELAMPUS van Batavia 15 van Belawan.
NICKERIE 19 van Trinidad.
NORDMARK van Macassar 18 van Colombo.
ORINOCO van Guatemala pass. 17 Flores.
POELAU ROEBIAH v. Batavia p. 20 ^erim.
PERSEUS van Kopenhagen 19 te Danzig.
PINNAU 10 te Leningrad.
POSEIDON van Carthagena p. 20 Gibraltar.
RHEA 11 van Sanchez.
RIVER RIBBLE 21 van Goole.
SALABANGKA Van Batavia 19 van Colombo.
SALLAND van B.-Ayres 15 van Bahia.
SCHOKLAND vertr. 21 v. Newcastle nr. Velsen.
STANISLAS 21 van Leith.
SCHELDESTROOM v. W.-Afrika 20 te Rotterdam
TEAK WOOD 3 October van Pt. Arthur.
TRIER van Japan 13 van Shanghai.
TOMISLAV 29 te Santa Fe.
TEUTONIA van Pt. Llmon 17 van Cristobal.
ULYSSES van Chili 15 van Talcahuano.
VESTA van Venetië 16 van Napeis.
VAT van Sfax 19 op 20 myl O. v. Niton.
VULCANUS van Alexandria 17 van Palermo.
VECHTSTROOM 21 van Hull.
WERNER KUNSTMANN 14 v. Lulea n. Velsen.
WINSUM van Onega 17 te Aalesund.
ZEELAND 20 van Newcastle.
ARINDA MENDI van Huelva, prompt.
ATTIKA vertrekt 24 van Hamburg.
ENGGANO vertrekt 23 van Batavia.
ELLA HALM in lading Danzig.
FLANDRIA vertrekt 29 van Buenos-Ayre6.
GANYMEDES 18 te Hamburg.
KURMARK 15 te Macassar.
NURNBERG vertrekt 24 van Hamburg.
NJASSA vertrekt 28 van Hamburg.
POELAU BRAS 11 te Hamburg.
POLYDORUS vertrekt 24 October van Batavia.
TELAMON vertrekt 24 van Hamburg.
WESTERKERK vertrekt 24 van Hamburg.
in de Nederlandsehe rivieren en te Keulen.
21 October >3 dagen na EKj
Waarnemings-
Rlvleren punten
Ryn Keulen
Lobith
Waal Nymegen
St. Andries
Boven Gorinchem HW
Merwede LW
Oude Maas Dordr. HW
Dordr. LW
Arnhem
Vrees wyk HW
Neder.Ryn LW
en Schoonh. HW
Lek LW
Krimpen HW
LW
Rotterd. H.v.Holl. HW
Waterweg LW
Westervoort;
IJssel Deventer
Kampen
Eysden
Maastr. (hoofdsluis)
Maastr. (Borgharen)
Grevenbicht
Venlo
Grave (stad)
Grave (sluls)
St. Andries
Maas Hedel HW
LW
Heusden.. HW
LW
M.d.Donge HW
LW
Holl. MoerdykHW
Diep LW
Haring. Hellev.sl. HW
vliet LW
zype Bruinlsse HW
LW
1) 1.32 M. boven nul der schaaL
2) De Waterstand aan de boofdsluis wordt ge
acht 0.40 M. hooger te zyn, by geheel geopende
stuw.
3) De Waterstand aan de peilschaal te Grave
(stad) wor geacht 0.10 M. hooger te zyn by
geheel g< stuw.
4) Stuu am beek In werking.
De waterhoogten na 12 u. zyn waargenomen op
20 October.
Sedert de opg.
Water-
Tijdstip
-'0 Oct.
hoogt 1-
v.waarn.
h. 1.
In c.M.
37.26 1
6.—
4
9.92
8.-
4
7.63
8.—
6
2.60
8.-
25 -
l'.U
3
1.72
22)35
85
0.23
7.45
3
8.33
8.—
- 3
2.41
8.—
7 -
0.96
8.—
56
46.27
7.—
7 -
40.37';
7.'—
10
'28.22
7.—
12
10.874;
7.—
2
4.81 8)
7'.—
8 -
1.80
8.—
60 -
1.90
J.
79 -
0.96
21.—
36 -
2.21
94
0.05
9.10
28 -
1.99
22.60
98 -
0.21
7.15
14 -
2.32
:2.tö
109
—0.46
5.10
32 -
LOBITH, 20 October.
Gepasseerd vóór 12 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: stoomschepen; Moselle, Bema,
Hollandia, Dula, Credo, Helena, Marne, Cornelia,
Mount Everest, Kronos 1; Baden 11, Morgen
stern; ld. 15, Ehrenfried; Eltanin, de Decker;
Jupiter, Schmitz; Johan, v. d. Berg; Chopin, v.
Meel; Gallia. Versluis; Charles, de Roeck; Linus,
GommersCatharina, MaasKlara Elisabeth, v.
Dyk; Sancta Theresia, v. d. Elshout; AMSTER
DAM: Th. Gauthier, Lelck; Turbi, Staal; Anna
Maria, Dreisst. HaanswykVREESWIJKst.
Teuna 2; st. Harmonie 1 en 6; SCHIEDAM: En
Avant, Cornelissen; DE STEEG: Nenuphar,
Bryder; ARNHEM: Gelria 1, Bonker; LOBITH:
Avontuur 2, de Visser; OUDERKERK/IJSSELj
Krimpenerwaard. Esser; WAPENVELD: Ver
trouwen. SempelM1LLINGENAmbulant, Sei
nen; VLIEREEDE: Surrum Corda, Dryfhout;
HAARLEM; Cornelia, v. Meel; Hoop op Zegen,
Lenten; WIELDRECHT: Hoop op Welvaart, v.
d. HoffBUIKSLOOT: Deo Gloria, Volker;
ZWOLLE: st. Mathilde; st. Katerveer; Nelly,,
v. Oost; ZUTPHEN: Bavaria 33, Siegel; MEP-
PEL: Anna, Stegers; HATTEM; Odilo, Mötter;
MUSSELKANAALTrientje, Meinders; PAN-
NERDEN: W. v. Driel 66, Kahl; WEESPER-
KARSPEL: Antina, Veldman; HARLINGEN:
Petrus, v. Alphen; BREEZAND: Starkenburg,;
KisselFranclsca. MinnaartALPHEN A/D.,
RIJNNelly, den OudenNIJMEGENElfrlede,;
Dries; DORDRECHT: st. Badenia; Anger jo„
Fondse; LOBITH; Marle, de Bruin; COLÏJNS-
PLAAT: Noord-Brabant, Versluis; ANDELt
Adriana, Verhey.
BELGI Descartes, Pardoel; 3 Gebrs., v„
AlphenFluviale 6, v. SchyndelCarnot, Ver-
duyn; Cambodge, Betz; Edmond About, Wolf;
Diêjo, Schot; Mannheim 234, Gold.
DUITSCHLAND Jadi, Hoogendyk; st. Amicl-
tlaAvontuur, Veldman.
Gepasseerd na 12 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: stoomschepen: Johanna, Spea,,
Frlgga, Lavoisier, Pasto, Llna, Ottille, Nanny,
Garula, Korea, Rynstroom; Mathias, Vogt;
Rheinfahrt 85, Deilachter; id. 93, Gimber; Elu,
Burgers: Amicitia, Lennarz; Hedwig, de Paepe;
Nihal, Vreugdenhal; Corma. Verhulst; Anpateli,,
Viezee; Hondeeoeter, v. Maaren; Velasquez,
SchilperoordFrauenlob, v. Steen; M. Stinne3
53, Groen; Simon de Vlieger, Hamelinck; Cour-
bet. Biltjes: Ambulant, v. Oosten; Spes, Tim
merman; Hildegard. Blerhaus; Sawal, Elswellerf
AMSTERDAMMannheim 169, SinzlgPetrus
Canisius, v. Steen; Prudent, v. d. Meulen; Ryn
Krootjes; DEN HAAG: Mardan, Klaavsen;
OUDERKERK A/D. IJSSEL: Nederlander, "Stad
houders; LEIDERDORP: Emanuel, Vermeulen;
BREDA; Ideaal, de Boer; ZWIJNDRECHT; Flo-
rus Helena, de Graaf; DORDRECHT: Amicitia,.
Lauter; TERSCHELLING: Vertrouwen, Leye-
naar; BREEZAND: Johan, Joosten; Elisabeth,
JoostenGELDERMALSENMarlnus, Booy
VLAARDINGEN: Merbaboe, Both.
BELGI Charlols 9. Dykema; Maria, Bos-
sers; Mataugerma, de MayerLouise, v. Eerselj
Stella Maris, Kroezen; Adriaan, Doodewaard
Nautilus 11, Brouwer; Oso 15, Vranke; Frieda,
de Jonge; Sophia, Poppeller.
EMMERIK, 20 October 1931.
Gepasseerd voor 'e middags 12 uur en bestemd
voor:
DUITSCHLAND: Erato, Thelen; s. Amelheijaj
Bochem, Monnheimer; Avontuur, Visser; Veran»
dering, Rykers; Nora, Kaizer; Annle, ToJkens;
s. Borussia; Christina, Keulen; Anna, SchliebtJ
s. Pro et Contra; Prins Alexander, Zuuroverste;
Gisa, v. Maren; s. Iduna; Ferdinand Bol, Rut-
jes; Backhuyzen, Lohns; Elisabeth Johanna,
Driessen; Ortwin, Verduyn; s. Frans Friedrich;
Supra, v. d. Donk; Godefriedus. Kieboom: Egon,
v. d. Pluvms. Wangard; Lindavia, Witte; Mo-
rand. Brink; Iffamuth, de Jong; s. Seine; Neptun
71, Wiel; Peliegona, Bulk; s. Brabantia; Sarto,
de RooyNajade, v. WeelenWelvaren, Koch;
s. Vitesse 2; Elisabeth, Panjer; Voorwaarts, v.
Gyn; Pro et Contra, Stoter; Eendracht, v. d.
Kamp; Harmonie, Will; Overyssel, Padding;
Lastdrager, St. Maria, Buil; De tyd zal 't lee-
ren, Pols; Excelsior, Nout; Krimpen a/d Lek,
Dyk; Rika, Nout; Gerritje Hendrika, Derksen;
s. Noorster; Marle Wllhelmina, Leeman; Pema,
Vogel; s. Reinier; Albicore, Tronkoe; Anna, do
Decker; Cornelia, Wigman; Josephine, v. d. Wes
ten; s. Cornells Prins; Fluviale 28, Bedett; Koln
Nuessen 8, Herthei; s. Rynschelde 8; s. Ryn-
schelde 15; Tamsa 22, Trlmborns. Gerhard;
Hendrika Mathea; Valkenburg, Bouwer; Helene,-
Mussche; Blanclte, Neizynek; Olga, Molle; Fin
land, Mussche: Sulphur, Donck; s. Trio; Maria
Jeanne, v. d. Heuvel; Mars, Pemot: s. Progres-
sua; Lena, Goddertz; Ida, Amelang; Baden 25,;
Wenz; Lena Maria, Kemperman; Wykdienst 29,
Kerlo; s. Troostwyk; Rival, Rozenboom; s. Rein;
Fortuna, Braun; Volstreven, Gort; s. Johannes
15; Rival, reeft; Martha, Nout; s. Cornells; He
lena, v. Heyden; Alexander, Westerlinck; Jo
seph, v. d. Heyden; Cambia, Franqois; Waya
Waya, v. d. Abbeele; Ster der Zee, Nouwland;
s. Johanna: Ster der Zee, de Decker; Gustaaf,,
v. d. Poel; St. Antonius, v. d. Vonde; Anna, See-
gers; de Keyzer, Ryckevorst; Nemo, Huygens
Henja, Sybrands; s. Insulinde; Ombrlca, Tfnge-
laar; s .Frederik; Cajo, Riescher; Hilleglena,:
v. d. Laan; Vertrouwen, Wagenmakers; Fron-
tière. Appels; Quatre Soeurs, de Clerck; Chris-
tiaan, Hamel; Adrianus, v. Setten; Catharina,
Wenneke; Verwisseling, v. Dam.
Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd
voor:
DUITSCHLAND: s. Kara; Liebllng, BuchlohJ
Ludwig, Schmitz; Maria, Nout; Anna Margare-
tha, Blaas; Lutin, Vranken; Toekomst, v. d.
Velde; Rosa, v. d. Velde; Maria, v. Perre; Flo-
rentina, Versyp; Volente, v. d. Werp; Maria,
Meeuwsens. Exvoto; Prima Vera, de Konink;
St. Gerard, Verbraeken; Maria, IJzerbrand; Su-
bito, Ravache; R.S.G. 10, Schneider; s. Teuna
14; Claroco, Schimmel; Anna, Möhlig; La Paise,
Durkse; Anna, Hilkerhaus; Germajo, Amtz;
Hoffnung, Rossmuller; Eendracht 1, Bryder;
Theodora, v. Meegen; Oom Engel, Apalhus; s.
Cornells AdrianusThilla 2, v. d. WjjgerdZwer
ver, Jacobs; 5 Gebroeders, Jacobs; Leontine, Ge-
raertss. Jenny; Viator 1, Oudakker; Energie
5, Janssen; Gerdi, de Bot; s. IC. Vaart 15; Du-
prez, de Keyzer; s. Worms; Kinderdyk, Bruur-
myn; Loreley, Napp; Betsy, Hulsman; Philip
Jacob, Meino; Arno, Heiden stecker; Baden 3,
Lipponen; s. Presto; Henri, Durink; Madeleine,
Mysbergen; Nautilus 13, Wimmers; Eben Haezer,
Veenstra; s. Theo; Clemente 2, v. d. Broek;
Edgard, Oosterwaal; Cornelia, de Clercq; De
Hoop 2, Michel; Piejo, Boom; s. Maritas; Lice-
lotte, V. d. Heiden; Arbon, Verberght; Celina,
WylimansHendrina, Janssen Avontuur, Blok
land; Desire, Vervoordt: Trekvogel Harink: Pie-
tertje, PoelgeestCornells, Maans. Scarpes.
Rh1n; Astarte, Rlesenacker; Salvinia. Dekker;
Trevissia, Busker; s. Taurus 2; Antonius, Ver
maas.
HANSWEERT, 20 October.
Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd
voor:
ROTTERDAM: st. Telegraaf 2 en 3; ZIERIK-
ZEE: Zeelandia, van Duivendyli; AMSTERDAM:
Speculant, Roukema; Willem Adri, Jtskoot; Ener
gie, Baars; ARNHEM: Anna. Kint; WEERT:
Adriana, v. d. Made; ILPENDAM: De Dien
Donné, de Smet; ZWIJNDRECHT: Unilever 12,
van Lier; FRANKRIJK; Marechal Foch, Her
mann; DORDRECHT: Raptim, van Diem; San
Antolne, Poppeller; Adriant, de Loov; WEMEL-
DINGE: Anna, v. d. Werf; SCHEVENINGEN
Clasina, Zuurmond; Reglna, van Rythoven; Aste-
rie, Verbeght.
DUITSCHLAND: Mannheim 224. AJbrechts;
Edelweiss 15, Grehn; Penelope, Hay; Danae,
Ypma; Fluviale 32, v. d. Vlies; W. T. A. G. 23,
Melners; Albert, Muller; Ryn en Binnenvaart 20,
van Bogaart.
BELGIë: st. Stad Amsterdam 12; st. Amstel
5; st. Badenia 17; Henja, v. d. Klooster; Vertrou
wen, Schot; Maria, Karreman; Hendrika, v. d.
Adel; Clementine, van Dinteren; Josephine, van
Ouwerkerk; Gustaaf, Bras; Lueienne, van Ruys-
sevelt; Lydla, Boos; St. Antolne, Pels; Anna
Elsa, Schmitt; Llycd 10, Hofmann; Manitoba,
Breur; Neptun 13,'Wasch; Aventure, van Stry-
donck; Sagitta, Pyl; Elisabeth, Stolk; Johanna,
Hessen: Margaretha, de Wys; Machiensteen 24,
Joosten; In Spé, Human; Aquador, de Wachter;
Philegon, Kanters; Hoo op welvaart, Martens; Ja
Palfyn, Kuypers; Dipping 6, van Keulen; Victor,
Smet; Carmen, Zandee; Fortuna, Bevelander}
Lloyd 22, Durban; Stormvogel, Verboom; Bin
nenvaart 25, Salet; Gieske, de Prins; Vios, Hoef
nagels; Oj hoop van Zegen, Heyboer; Johanna,
JanssensAlhena, de RoonSpeculant, v. 4,
Veen; 7 Gebroeders, de Graaf; Zogoel, Verschuren
Machiensteen 23, Walhout.