DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. J. J, EXLER. wmmEER VAN DER AREND. Hoogstraat 91 STADSNIEUWS KOOPJES 54ste JAARGANG MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 No. 16183 bureau koemarkt 4, Schiedam TELEFOON INTERCOMM. 68085 DE GEMEENTEBEGROOTING. WERKELIJKE HOOGSTRAAT 5 rToswollef u oD8™s UTILE DULCI's VIERDE LUSTRUM UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN BELEGGEN DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN faii NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS Da ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSGHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand f 1-10; per week 25 cents. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 6 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels: 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig. heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën: 5 regels 0.50; 10 regels L15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering; ƒ500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.bij verlies van een duim; ƒ7 5.bij verlies van een wijs vinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Het afdeelingsonderzoek. Gewone dienst. Aan bet afdeeling® verslag betreffende de gemeentebegrooting 1932, gewonen dienst, ont 1-eenen wij de volgende twee hoofdistuikken: ALGEMEEN BEHEER. Beleid Burgemeester. Naar de meaning van een lid der le sectie (heeft d-e Burgemees ter zl-cJh teveel als politiek persoon doen ken nen, die te weinig rekening kou dit met de be langen van andersdenkenden. Hij vertrouwt, dat in bet vervolg de Burgemeester ziioli op een neutraier standpunt zal stellen. Gemeenteraad. Door eenige leden in alle secties wordt gevraagd, of Burgemeester en Wethouders den raad beter in staat willen stellen zijn taak te vervuilen door de raads. stuMken tijdig te willen toezenden, overladen agenda's te voorkomen en meer vergaderingen van den raad te doen beleggen. Overigens achten eenige van deze-leden in de 3e sectie beperking van de debatten »e,er gewen-scht, terwijl ook een lid ln de 2e sectie op een zaikielljlker behandeling ln den raad aandringt. Een lid der le sectie adht bet van belang voor de gemeente, dat de raadsleden van get meentewege van een telefoonaansluiting wor den voorzien en dat zij voorts vrij vervoer op de lokale autobussen krijgen. Een lid der le sectie spreekt de wensohelülk held uit van bet inrichten van een leeszaal voor de raadsleden, waar kennis kan worden genomen van de litteratuur op gemeetelijk Een "lid van dezelfde sectie vraagt, of het collego niet de wenselijkheid van een steno grafisch raadsversiiag erkent. Een lid der 3e sectie vraagt, of Burgmees ter en Wethouders spoedig zullen antwoorden op de vraag het aantal leden der Commissies van Bijstand uit te breiden. Vo-lgno. 318. U. Presentiegelden der leden van den Raad. Een lid der Ie sectie oefent er critiek op uit, dat het presentiegeld van een werkloos raadslid in mindering wordt gebracht van de steuniuitkeering. Naar zijn meening is het niet de bedoeling van de voorschriften otm dergelijke inkomsten te korten. Volgno. 375. U. Rente van geidleteninigen. Een lid der 3e sectie dringt er oip aan Impro ductieve uitga/ven zooveel mogelijk te voor kom ~n. Gedacht wordt aan hot betrdkikelijik nieuwe p-olitiepostkuiis op de Broeravast, dat na korten tijd vermoedelijk zal moeten ver dwijnen. OPENBARE VEILIGHEID. Beleid van de politie. Een lid van de le sectie meukt op, dat het de laatste maanden herhaaldelijk is voorgekoiman, dat de agenten legen hun geweten in door de poüitie-autoni- tei'ten gedwongen worden personen van een bepaalde politieke overtuiging te verbalise-e-ren. Een ander lid dezer sectie sluit zich hierbij aan en drngt aan op neutraliteit. Neutraliteit behoort z.d. ook betracht te worden door den burgemeester als hoofd der politie bij het ver. leenen van vergunningen. Volgens dit lid wordt thans hierbij door den burgemeester onderscheid gemaakt. Aan den een wordt ver leend, wat zonder opgaaf van redenen aan een ander wordt onthouden. Eenige leden der 2e sectie oefenen critiek uit op het -beleid van die politie bij de touur- Btaiklng in de Gorzen. Naar hun meaning had de politie beter moeten ingrijpen. De eigendommen van parti- KARPETTEN 3x4 heel wol f 12.50 CouponsWlERZE11- SPOTPRIJZEN voor ('en huiven PrÖs Serre - Glas-gordünen van madras p.p. f 1-95 de Etalages f 2.98, f 3.9», enz- Moquette Tafelkleeden f 4.25, extra groot 5.95 Pluche GORDIJNEN nu vanaf f 4.95 paar Vele andere Koopjes. Max Cosyns, een leerling van prof. Piccard zal in het voorjaar een nieuwen onder zoekingstocht naar de stratosfeer maken. eulieren moeten volledig beschermd 'worden. Zij dringen aan op een krachtiger optreden in do toekomst. Een liid dor 3e sectie vraagt in dit verband of, gezien de uitbreiding van het politieperso neel, thans van de leiding der politie kan wor den verwacht, dat leven en egendom der bur gers voldoende worden beveiligd. Venten op Zondag. Houdt de politie, vra gen een lid der 2e en der 3e sectie voorts, wel voldoende toezicht op toet venten op Zondag met lectuur, fruit, e-d-? Verkeersmaatregelen. Maximum snelheid. Een lid der 2e en der 3e sectie dringen op naleving van de bepalingen inzake de maxi mum-snelheid aan. RE T-bussen. Hoor veie leden in alle secties wordt over de R.E.T.-bussen geklaagd. Deze klachten ooncentreeren zich vooral op toet te snelle rijden en den te groeten omvang van deze bussen voor verschillende van de straten, waarlangs toet verkeer wordt geleid. Het te snelle rijden wordt een gevaar ge noemd, niet alleen voor de overige weggeibrui- kers doch ook voor de passagiers zelf, terwijl, zooalis in 't bijeonder in de 3e sectie naar veren wordt gebracht, toet daardoor ontstane gedreun voor de bewoners niet alleen veel hinder geeft, doch ook schade aan de huizen en de rioolaanisluitingen veroorzaakt. Verschillende middelen, welke tot verbete ring kunnen leiden, worden aanbevolen. Eenige leden in de le sectie zijn van mee- ning, dat, wanneer het z.g. tijdrijden werd af geschaft, een groote verbetering zou zijn aan gebracht. Ook wordt aanbevolen door sommige leden om in de straten, waar een middenpad aan wezig is (Mesdaigtaan, Westfrankeilandsche- stra-at, Aleidastnaart) dit pad in de rijstraat <vp te ikihwb, zoodat de bussen meer verwij derd van de huizen kunnen rijden. Een lid der 2e sectie verzoekt ln dit ver band speciaal den toestand in de Nieuwe Maasstraat eens te toezien. Een lid van dezelfde sectie vraagt voorts te willen bevorderen, dat de route zoodanig ge wijzigd wordt, dat de bussen niet meer een aanhoudend gevaar voor de kinderen der Dr. de Vissdhersictoool opleveren. Voorts meent een lid van de 3e sectie, dat ©en ander soort bestrating veelal verbetering zou .kunnen .brengen. Een lid der le sectie gelooft, dat een verbe- erinig beter kan worden verkregen door klei nere bussen dan door de wegen te veranderen. an zui ke groote bussen is hier geen behoefte. Dtmrgaanis zijn zij niet voor de helft gevuld. Een lid in de 2-e sectie sluit zich hierbij aan. n e 3e sectie wordt tenslotte gevraagd, welke voorwaarden aan de R.E.T. ziijn opge- legd n verband met de exploitatie der buseen. ai. eeren van auto's. Eenige leden der 2e sect e vragen, of er jn Schiedam nog geen rege en 1 estaan omtrent toet parkeeren van auto's. Ên ^'er 3e sectie voeren de wensiclhe- s T aan wijzen «r op, dat ver schillende autohoudera hun auto voor tan i™13 nJ€n ^^eelen diag laten staan, om (.■en n or van voorbijrijdende voertuigen, voornamelijk autobussen, te verminderen. Hoogstraat. Een Md der ®waar verkeer van de Hoog- straat weren. Meerdere leden van secties zouden gaarne zien, dat zouden het rijwielverkeer n !m T en w,etthou<telra «- 1M' <1" «M* beiano- va do e".to willen treffen ln het in d v n MVe ^®h®id voor het rjjverkeer in de Nieuwe Maasstraat sectie wil het trottoir n e ïeu av©n tusschen Oranjebnug en Burg. Knappertllaan ln het belang ran \et rijverkeer vers,malieileen „d sectie wil in het beiang van de voetgangers den bestaarden toestand handhaven. Een lid der 3e sectfe er dat verfceersregeatog^ de Oranjebrug Is opgedm- gen aan de brugwachters, maar dat geen enkel toezicht wordt uitgeoefend na den diensttijd der brugwachters. Twee and-ere leden van deze sectie achten den dienst te zwaar voor d,e Mer &estat,on. n-eerde brugwaohtere. Belooning van de inspecteurs, dienaars en verdere beambten va„ mite;£radCTiS de veldwachters. - Een lid der 2e sectie acht de bewaking m het Sterreboson onvoldoende endnngt op verbetering aan. Het publiek wordt dikwijls las-tig gevallen. Subsidie aan de Gewestelijke Landis-torm Commissie Zuiid-HOlland West. Meerdere leden der 3e sectie verklaren zich tegen dit srutosid-ie, waartegenover eveneens meerdere B\j of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van bet Gemeentebestuur DRANKWET B. en W. vain Schiedam brengen ter openbare kennis, da-t bij h-en is ingekomen een verzoek van D. v. Bruggen alhier, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-voorlocaliteit van het perceel, geile-gen aan den Vlaardingeirdijk 349b, alhier; en herinneren er aan, d'at binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van hot verlof bij hun College schriftelijk bezwa ren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 14 November 1931. loden de-zer s-ec-tie zich voor handhaving v-an deze-n post verklaren. Een lid der le sectie verklaart zich oven eens tegen de handhaving van dezen post. VOOR DE KERK VAN PASTOOR GOOSSENS Pastoor A. F. J. Goossens, oud-kapelaan d-e-r II. Hartparochie alhier, bel-ast met de stichting van een nieuwe parochie in het Zuidelijk deel f er gemeente Velsen, heeft met zijn kerkbe stuur beslag weten te leggen op een gunstig terrein voor den bouw van een kerk en pasto rie. Dit terrein, dat ongeveer 20-000 heeft gekost, is het onbeliaist eigendom der meuwe parochie, welke is toegewijd aan O. L. Vrouw van Altijddu.renden Bijstand Met goedkeuring van de Kerkelijke Overheid geeft het Kerkbestuur thans door bemiddeling van de N.V. „De Spaane-bank" te Haarlem, een leaning uit van 100.00q, in coupures yain 1000, 500 en 100, te-gén een koers van 100 per oen,t en een rente van 5 pet. Inschrijvingen worden aangenomen door hoe ren bankiers en commissionairs in effecten. De storting op de toegewezen obligaties moet geschieden op Dinsdag 1 December NED. R. K. FABRIEKSARBEIDERSBOND In een heel goed bezochte bijeen,komslt van meisjes, werkzaam in de fabriekmatige ba drijven, welke bijeenkomst was uitgeschreven door het bestuur van den Ned. R. K. Fabrieks arbeid e-rsbond St. Willibrordus, heeft mej. van Wel, werkzaam aan het Bond-skantoor, bespro ken „het nut. der R. K. Vakbeweging met de daaraan verbonden werk 1 o o-ze n ver ze k ering, ook voor de vrouw em het meisje". Na huilde te hebben gebracht aan de pioniers der vakbeweging, waardoor ee-n Instituut tot stand werd gebracht dat d-e arbeiders geleid heeft tot hoo'ger welvaart, herinnerd,e speek ster er aan, ho-e de oorlog millioenen slacht offers beeft gcfëischt, wier plaatsen in de fabrieken door vrouwen en meisjes werd-en in genomen. Geholpen door de meohansiatie, welke lichaamskracht goeddeels overbodig maakt weten ze zich op een plaats waar men vroeger alleen mannen zag, te handhaven. Uitvoerig stond spreekster stil hij de werk- loozenverzekering. welke thans in een konin klijk besluit is geregeld, doch wettelijk dient te worden vastgelegd. Ze merkte daarbij op, dat b»t ledental van den Bonid de 17000 is gepas seerd en de uitkeeringen uit de werkloozemkas maandelijks de 80.000 overschrijden. Met een opwekking tot propaganda voor ver. sterking van den Bond besloot mej. van We! haar met groote belangstelling aangehoorde rede. Na zijn dankwoord aan spreekster gaf de voorzitter der afdeeling,, de heer M. J. Ver does, een uiteenzetting der gevoerde acties en wekte hij allen op de volgende vergadering, waarop de adviseur, pater Determeyer, een lezing zal houden over het leven van Marga- retha Sinclair, bij te wonen. COLLECTE VOOR DE ARME KERKEN De collecten voor de arme kerken van het Bisdom gisteren gehouden, hebben opgebracht in de Sint Liduinakerk 455; in de Sint Jamskerk 275; in de kerk van O. L. Vrouw Rozenkrans 278 en in de kerk van het Aller heiligst Hart vain Jesus 105. De predikaties werden in deze kerken onderscheidenlijk ge houden door do eerw. heeren Frehe, v. d. Meer, Raaffels en van Dieren. FEESTATVOND VAN HERMES-D.V.S. Het is er vroolijk toegegaan op den feest avond, waarmee Hermes-D.V.S. den Zaterdag in den Zondag d-eed overloopen. Men begon natuurlijk met het aanheffen van het clublied. Daarna heeft de heer J. Nordlohne de vreugde volle hij-eenkomst geopend. Voordrachten en liedjes, door leden gemaakt en ten beste ge geven, wisselden elkander af, terwijl daar tus schen in ook de kunst van Terpsichore werd beoefend. Thé van Kemmenade gaf op het too- neel als conferencier geregeld den toon aan. Omwen-en-dem hebban dezen avcnid nog wei eens moeten hooren, dat er geen club in Hol land is, dlie Hermes-D.V.S. kan verslaan! DE GROEI ONZER GEMEENTE In 1930 hebben zich in onze gemeente 7398 personen gevestigd; 3525 personen hebi>en haar verlaten. In dat jaar werden 12S6 kinderen geboren, terwijl 3-85 personen zijn overleden. Een drukke receptie De burgemeester houdt een toespraak Op de receptie, die het bestuur der Schie- damscbe toooieelvereeniiigin-g „Utile Dulci" Zaterdagmiddag ter gelegenheid van t twin tigjarig bestaan-sfeest hield, be-bben zeer velen hun gelukwen-schein aan-geboden en aan hun dankbaarheid uiting gegeven. De bovenzaal van Musls werd door de toe- .stroomiende bloemen alle-nigs in een warirra wintertuin herschapen, t«"wijl aan de wanden de foto's waren gehangen van de vele tooneel- stukkan, die tot de vermaardheid der vereemi- gi-ng hebben bijgedragen. Toespraak van den Burgemeester Namens het gemeentebestuur kwam de bur gemeester, de heer H. Stulemeijer, complimen teeren. De burgemeester wilde niet met een enkelen handdruk volstaan doch hij hield 'n treffende toespraak. Zoowel de beteekemis als de bestaansduur en de verdienete-n van Utile Dulci waren voor het dage-lijksch bestuur der gemeente aanlei ding geworden om thans van zijn belangstel ling te doen blijken. Wij hebben, aldus de heer Stulemeijer, de twintig jaren niet geteld maar gewogen, en aldus werden uw twintig jaar voor ons meer dan 40 of 50 jaar van andere vereeuigingen. Wij hebben daarbij eerst de 20.000, voor liefdadige doeleinden bij elkaar gespeeld, laten wegen, voorts ook de 186 voor stellingen, dan de 50 too-neelwerken, maar ook hebben wij laten wegen dat Utile Dulci het Scbiedamsche saanihoorigheidsgevoel bevor dert. Schiedammers helpen zich zelf en op dlie manier ook anderen. Zij weTken hard voor het dagielijksch bood, maar daarnaast vut'- materïaliis-eeren zij niet, want zij beoefenen ook de ku-nst en wel zoo, dat dit niet alleen aan henzelf doch ook aan allerlei liefdadige instel lingen ten goede komt Gij hebt zoo vevolgde de burgemeester, den goeden burgerzin bevorderd. Daarom hoop ik van harte, dat de vereenigi-ng nog vele Jaren den ingeslagen weg moge vervolgen, groeien in aantal niet alleen maar ook wat den invloed betreft op den Schiedamschen geest. Tenslotte bracht de burgemeester de gelukwemscheu van wethouder Houtman, d-ie tot zijn leedwezen ve-r- bo-nderd was, over. Mr. D. Visser bleek zeer getroffen te zijn door deze vriendelijke toespraak. De voorzitter van Utile Dulci zei, dat het bestuur zeer dank baar was voor de belangstelling, welke het dagelij ksch bestuur dter gemeen-te jegens haar aan den dag legt, en hij beloofde, dat de ver eeniging ook aan de verder© verwachtingen zal pogen te beantwoorden. Later jfrerd ook gesproken door den heer N. H. va-n Gelder, den voorzitter van d-e Schie- damsche burgerwacht, die bekende, dat Utile Dulci de saamhoorigeid der burgerwaclitledan had aangekweekt, omdlat op haar uitvoeringen niemand weg bleef. Hi-erop antwoordde mr. Visser, dat ook Utile Dulci de burger-wacht niet gaarne zou missen, want op de avonden, hiervoor gegeven, heerscht steeds zoo'n groot enthousiasme, dat de spelers er door word-en aangevuurd De receptiezaal was geheel met bezoekers gevuld, toen buiten opwekkende vreugde tonen weerklonken. Het stedelijk orkest braebt zijn hulde! De ramen vlogen open en zoowel het bestuur als de burgemeester toonden hun belangstelling. Toen de tauziek zweeg, kwam de directeur, de heer van Vleuten, binnen om namens het orkest eenige hartelijke woorden tot het bestuur van U. D. te richten. Wij noemen verder van degenen, die ter receptie verschenen: de heeren J. Bitter en J. Horn, die eenmaal de-n eerste stoot tot de oprichting der jubileerende vereeuiging gaven, de heeren J. de Goede en Hille, voorzitter en secretaris van E.H.B.O., den heer van Gent en mej Beukers namens de R. K. Scbiedamsche Tooneelclub, mevrouw dr. Geerdes en mej. Bok voor het bestuur van Zwakzinnigenzorg de heeren A. H. Ingelse voor de H.B.S.-vereeni' g-in-g Onder Ons, J. Nuhaan en D. Krook voor de schietvereeniglng De Roos, A. H. de Bruy-n, voorzitter der Ver. tot bestrijding van Tuber! eulose, verder de leden der feestcommissie, vertegenwoordigers van de Ver. Zorg voor het Achterlijke Kind -te Vlaardlingen, den heer Willemse, pachter van Musis Sacrum, die een heniinneriingsmedailile aanbood, en bestuurde- ren van de Zeilclub, der Kralingsche Sociëteit Eendracht maakt Macht en van Het Groene Kruis. Er is Utile Dulci een lang leven toegewenscht Er bestaat ook groote kanis dat deze wensch werkelijkheid wordt, want de kindertjes der leden voerden tijdens de receptie hun dans- en zangnummers zoo verdienstelijk uit. dat zij zeker eens waardige opvolgers van de huidige spelers zullen zijn. VÓÓR VIJFTIG JAAR. Uit de Nieuwe Schied. Courant van 17 Nov- 1881: Door den heer C. Smitt, surnuimenair aan het postkantoor alhier is bij de j.l. Vrijdag en Zaterdag te 's-Ha.ge gehouden examens, met guns-tlg gevolg examen afgelegd voor oommies bij de Posterijen. Een -genoeglijke, leerza-m,e avond was het gisteren in Musis Sacrum, waar in de met belangstellenden flink gevulde, groote zaal de aangekondigde, geheel nieuwe voorstelling door den heer Maju gegeven werd. De eerste afdeeling, „de Sterrenhemel1', bevatte een reeks van uitmuntend Iheldlere lichtaflbeei-dflnigen van het onbegrijpelijke schoons, dat wij hij heldere n-ac-hten aan het firmament bewonde ren. De tweede afdeeling vergoedde ruimschoots wat de eerste miste, en verwekte eene veel vroolijker stemming; de proef met de mi- crophou pbonograaf slaagde uitstekend, en duidelijk klonk het door de zaal, zoowel wat even te voren door den heer Maju in het in strument gesproken en gezongen werd, als wat den vori-gen avond te Amsterdam der phono- graaf op een trompet was voorgeblazen. Her haalde malen, eenvoudig door het in weTking stellen van het raderwerk, weerklonk het „Hoerah! Hoerah! Leve de Koning!" en de koddige tonen, waarop die woorden weergalm den, ded-en het belangwekkende van de voor stelling schier opgaan in den lachlust der aanwezigen. VÓÓR VIJF EN-TWINTIG JAAR. Uit de Nieuwe Schied. Oounamt van 21 Nov. 1906: Id het voorloopig vers-lag van de Staatsbe- grooting voor het dienstjaar 1907 hoofdstuk IV (Justitie) lezen wij omtrent de „verbouwing voor het kantongerecht" te Schiedam: Met in genomenheid had men kennis genomen van de plannen der Regeering tot betere huisvesting van het kantongerecht te Schiedam. Men sprak daarbij evenwel den wensch uit, dat aan het „alleszins waardige" gebouw zoo min moge lijk zou worden veranderd, opdat het zijn aan zien niet inboete. 't Is toch heiden wat te zeggen; Overal onvastigheid. Niemand kan meer safe beleggen, Als hij wat terzijde lelit. Fondsen zakken als een baksteen. Obligaties zinken mee. Bouwt U soms op wat De Geer pas Tegen de inflatie dêe? Ook de bron van 't huisjesmelkeu Staat de laatste maanden stop: Wie bij stakers geld komt halen, Krijgt een bloempot op z'n kop. Banken springen er als vlooien, En die enk'le, die nog staat. Krijgt bezoek van onverlaten. Die men alles stelen la-at 'n Brandkast is ook niet meer veilig, Legt daarin geen rooien duit: Als sardientjes uit een blikje Haalt men daar de centen uit Ook een kous heeft nu geen zin meer. Wel die dikke van weleer, Maar die dunne, blanke vllesjes Zijn als geldkist veel te teer. 't Beste is dus: dubbel geven Aan dengeen, die niets meer heeft, Daar dit safe is en nog altijd Honderdvoudig rente geeft TINUS. GROOTE STAANTRIBUNE BIJ HERMES-D V. S. EERSTE UITVOERING VAN V.I.O.S. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging V.I.O.S. haar eers-te uitvoering van het seizoen In gebouw „Eendracht", en we-1 voor haar donateurs en genoodigden. Om circa 8 uur opende d-e voorzitter den avond. Hierna werd overgegaan tot het afwerken van het pro gramma. Bij het slot van het eerste stuk werd den voorzitter een schitterende bloemenmand overhandigd. De voordrachten afzonderlijk te beschrijven, zou te ver voeren. Alleen zij ver meld dat het gebod-ene, blijkens het dlaverend applaus na elk stuk, zeer in den smaak viel. Een goed gevulde tombola, tijdens de pauze gehouden, verwekte eveneens groote vroolijk. heid. Een gezellig bal onder leiding van den heer C. v. d. Velden, hield de aanwezigen nog lang bijeen. De heeren J. Sanstra eh L. de Zwart, resp. voorzitter en regisseur, kunnen tevreden zijn met het succes, op dezen avond geoogst Plaats voor 2500 meer De thuiswedstrijden van Henmee-D. V. S. te Schiedam worden dit jaar zoo druk be zocht, dat hef bestuur zich genoodzaakt zag, de accomodatie op het veld der vereeniging aanmerkelijk rnit te breiden. Met koortsach tige haast wordt op hef oogenblik gewerkt aan den bouw van een groote staantribune aan de korte zijde van het terrein. Medio Ne- vember moet deze nieuwe tribuue gereed zijn, zoodat ze reeds met den wedstrijd tegen Sparta op 22 November in gebruik genomen zal kun nen worden. De ligging van de tribune is van dien aard, dat mem het geheele speelveld kan overzien, onverschillig op welk punt der tri bune men zich bevindt. Door deze uitbreiding kunnen ongeveer 2500 personen meer toegelaten worden, zoodat men thans niet meer heeft weg te blijven, uit vrees geen behoorlijke plaats te kunnen krijgen. VOOR ONZE WERKLOOZEN Voor de collectie welke Zondag na de H.H. Missen aan omze kerken voor de R. K. werk- loozen wordt gehouden, hebben de werkloozen zich gaarne beschikbaar gesteld. Gisteren werden reeds de collectentoussen door hen gepresenteerd BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1114 November GEBOREN: Cornelis, zoon van G. van den Berg en H. C M. Suijker, Korte Haven 30 Christiaan C., zoon van L. Kies en M. B. Smits, Mesdaglaan 22 Cornellis, zoon van J. van de Klumdert en A. M. Vink, Rotterdamschedijk 45 heeft u een bril noodig?? Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Noord-Oostelijke tot Oostelijken wind, neve. lig tot betrokken of zwaai- of half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in tem peratuur. Fietsers em motorrijders lichten op van 's avonds 4.37 tot 's morgens 6.53, Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal Dewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdag om hall negen bestuur» vergadering van het afdelingsbestuur van den N. R. IL Volksbond. lederen Vrijdag om 8 uur cursus R. K, E.H.B.O. Gymnastieklokaal, ingang Warande. Eiken Vrijdagavond om half negen in den R K. Volkshond knipcursus van den R. K. Vrouwenbond. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken ^St. Antonius" Van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Dinsdag 17 November Ouderavond Broedersscholen. Spreker Br. Pius, directeur R. K. Kweekschool, Den Haag. R. K. Volksbond; acht uur. Strijkorkest „Onder Ons". Musis Sacrum. Acht uur. Woensdag 18 November Algemeene ledenvergadering R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Spreker H. J. Steens over „In die Branding". R. K. Volksbond; kw. over 8 uur. Donderdag 19 November Vergadering contactcommissie R. K. Volks bond acht uur Vrijdag 20 November Filmavond afdeeling Schiedam der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, gebouw „De Een dracht", 8 uur. Zondag 22 November Ouderavond in den R. K. Volksbond voor de St Josephgezellen Schiedam I. Opvoering door de tooneelclub Adolf Kolping van „Klassen verschil". 16 Nov.: Groote Schouwburg, Het hoofd in den strop (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volw.) Tivoli-schouwburg, De Rozen krans (Ver. Schouwspelers) 8 uur Groote Nutszaal, vioolavomd Miguel Candela, 8 uur. 17 Nov.: Tivoli-schouwburg, De Rozenkrans (Ver. Schouwspelers) 8 uur Geb. v. K. en W., Die Comedian Harmonists, 8 uur. 18 Nov.: Groote Schouwburg, La Traviata (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.) 19 Nov.: Groote Schouwburg, De privé- secretare-sse (Rotit. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 21 Nov.: Groote Schouwburg, Falstaff (Ital. Opera) 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en Donderdag 19 dozer in; Grand- Ihéatre, Trader Hom (voor volw.); Lux or, Bommen op Monte Oarlo (voor volw.); Corso, Zoo zijn de memschen (voor volw.)Royal, De privé-secretaresse (voor volwaseenen); Roxy, Tweeërlei gedaante (voor volw.); Gaster- theater, Voorloopige hechtenis (voor volw.) Tentoonstellingen: Algem. Kunst handel, Visschersdijk 111: werken van A. J van 't Hoff (tot 23 Nov.) Huize van Hasselt, Schiedamsche Singel 75: Werken van R. Kimpe (tot 23 Nov.) SCHIEDAM, 16 Nov. Officieeie noteering van de commissie uit de Kamer van Kooubauü- Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 8.50. Spoeling 1.40. HERMAN JANSEN Spoeling SCHEEPVAART SCHIEDAM, 14 Nov. Vertrokken: Noorscb s.s. Hardang-er, naar Duinkerken; Eng. s.s. Granitully Castle, met stukgoed naar Hamburg; Duitsch s.s. Drachemfels, met stukgoed naar Hamburg; Duitsch s. Halle, met stukgoed naar Antwerpen. SCHIEDAM, 16 Nov. Aangekomen: De-eusch ss. Tancred, met stukgoed van Hamburg in de Wilhelminahaven; s.s. Kota Radja, van Jave via Rotterdam «lef olie voor N.V. Schieveem, aan de Wilhelminahaven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1