ROOFOVERVAL OP KATENDRECHT i Mïïrss nsssss* TrTTul In een wisselkantoor on deop dez! z,ich geen °°&enb,lk t>e<iacht' maar z«n V eerlaan. DONDERDAG 10 DECEMBER 1931 R. K. VROUWENBOND (ZUID). DE KASSIER NEERGESCHOTEN. Van de drie daders, allen werh- loozen, zijn er reeds twee gearresteerd. DE GEMEENTE EN DE COOPRA. BIJ DE VOORDEUR VAN OVERMAAS. UIT VLAARDINGEN VERKEERSSTAGNATIE WILLEMSBRUG BIOSCOPEN, TEGEN ROOFOVERVALLEN. Eerpost JAARLIJKSCHE FEESTAVOND R- K. VOLKSBOND. AANRIJDING. SCHOONHOVEN UIT OVERSCHIE I cape afwierp en den vluchteling nazette.. Deze maakte even een verdachte beweging naar zijn en in- Vanochtend te ongeveer half tien heeft een brutale roofoverval plaats gehad in het bij kantoor van de wisselbank der firma van 't Hoff en Pikaar, welk bijkantoor gevestigd is in pand 74 aan de Veerlaan op den hoek van de ToHraisetraat te Katendrecht. Drie mannen zijn op genoemd tijdstip het kantoor binnen gedrongen Een van hen heeft op den kassier, den heer G. H. Snoek een drietal schoten ge lost, waardoor deze aan voor- en achterhoofd verwond werd. Dezelfde roover heeft een greep gedaan in een glazen geldkastje achter de baile en daaruit een nog onbekend bedrag aan vreemd geld weggeritst. De kassier, die alleen het beheer over het bijkantoor voert is gaan schreeuwen, waarop de laffe roovers de vlucht genomen hebben. Eén van hen, de 30-jarige loodgieter J. L. is ln de Katendrechtsche laan door het publiek aan een agent aangewezen en gearresteerd. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd en op de beschrijving die hij van zijn mededa. ders gaf, is vanochtend nog in de Schoonder- I OIUva,lgen va" het bericht van den overval hun Ioostraat door twee agenten een tweede ver- 00gsn den kost gegeven en toen zij om- dachte aangehouden, de 32-jarige kok J. F H Mreeke half 12 in de Schoonderloostraat 'n man die op weg naar zijn woning was. De derde '5agen loepen, gekleed in een donkerblauwe roover I. L. G., een goede bekende van de po- JVer-'a3' donker costuum, bruine schoenen en 1ffi" -I een grijze pet, ongeveer 1.70 M. lang dit waa het verspreide signalement gingen zij di rect tot <fe arrestatie over. Toen wij op het politiebureau aan de Nas- saukade waren, werd juist last gegeven dezen broekzak maar de agent liet zich daardoor niet afschrikken. Hij slaagde erin den man te grij pen en te arresteeren. Gewillig liet deze zich daarna naar den politiepost aan den Linker Veerdam brengen, waar hij in afwachting van de aankomst der justitioneele politie-ambte- uaren van het bureau Nassaukade, werd opge sloten. Het politie-onderzoek. Al spoodig arriveerden de commissaris in de vijfde afdeeling, de heer Alberda en de inspec teurs de heeren Maandag en Jansen, die met uraeht het onderzoek ter hand namen. Allereerst werd de gearresteerde bankroo- vei die de 33-jari,ge loodgieter J. L. bleek te zijn, aan een verhoor onderworpen De man was buitengewoon nerveus en legde'onmiddel 0611 volledige bekentenis af, waarbij hij voor zoover hij daartoe in staat was, een sig-' nalement van zijn medeplichtigen on-af Voorts maakte hij hen bekend als de 32 lange kok J. F. H. die ergens in de Schoon tifhtincron 7>- waan>ver bij geen naders i lichtingen kon verstrekken. r,^ZuS:e'Se'VenS W'erd6D doorgeseind naar alle pontiebureaux met het succes dat reeds een uur daarna de politie van de Voorstraat op- 10 at de tweede man geknipt was. Voordracht mevr. H. v. Prooye. In het R. K. Verenigingsgebouw aan het Afrikaanderplein hield gisterenavond kring Zuid van den R. K. Vrouwenbond een leden vergadering, welke zeer druk was bezocht De voorzitster, mej. J. Tollenaar, deed'en kele mededeelingen omtrent de tentoonstelling op Zondag a.s. en wekte ook op tot bezoek aan de expositie op het eind der volgende week. Dan werd het woord verleend aan de secreta- lesee van de afdeeling stad mevr. H. v. Prooye- Salomons. Zjj gaf een exposé van de plannen ter zake van het vervaardigen van de Kerst kribben, waarvoor heel veel sympathie blijkt te bestaan, om dan de aanwezigen te onthalen op een voordracht o.a. uit Streuvels' Kerstkind en Gezelle's St. Jozefs leere. Buitengewoon en onder ademlo-ze spanning werd van dit kostelijk oeuvre genoten. Mevr. v. Pro'ye had dan ook een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Een tweede verdachte op signalement aangehouden. Twee surveilleerende agenten hadden na het DE KATHOLIEKE VERKENNERS. Eergisterenavond werd de St. Paulusgroep, de zesde groep der Katholieke Verkenners, te Rotterdam opgericht, waarbij de eerste drie nieuwe leden en de assistent-verkennersleider werden geïnstalleerd. Na deze plechtigheid hield de groepsgeeste- lijke, kapelaan P. Bottelier, een korte toespraak waarin hij nadrukkelijk wees op de groote karaktervormende waarde van het spel van verkenner en op de noodzakelijke vorming van een kern vóór tot uitbreiding van een groep wordt overgegaan. Verder verliep de avond zooveel mogelijk als een gewone troepavond om den ouders en ge- noodigden een beeld te geven van flrat verken ners op hun bijeenkomsten doen. De St. Paulsgroep is het eerste jeugdwerk in de parochie van de H. Familie aan den Bergsingel. litie, die waarschijnlijk de hoofddader is, heeft weten te ontkomen en is voortvluchtig' De kassier is gelukkig niet ernstig gewond. Omwonenden door schoten opgeschrikt. Toen wij op het bericht dat VOOR DE ARMEN. Zondag a.s. zal in de kerk van de H. Ro salia, Pater Rubbens S.J., onder de H.H Mis1 sen van 9, kwart over 10 en 12 uur liefdadig heidspredikaties komen houden ten bate van de armen der Leeuwenstraatsche parochie. We behoeven wel niet te zeggen, hoe zwaar de lasten zijn voor een armbestuur in een oude binnenstadsparochie als de Leeuwen straat. Al zijn er ai heel wat krotten in dit man derwaarts over te brengen teneinde hem stadsdeel opgeruimd, nog overtalrijk zijn de overval gepleegd was er weer een roof- men raakt den tel er zoo langzamerhand bij kwijt vanochtend op er ,1!? yan ,het onIle'il ariveerden, stond het ,Tan menschen, die opgewonden het voorgevallene bespraken. een liS'T' 06 °verval S^egd Is - D an bet wisselkantoor van van 't Hoff en Pikaar dat aan de Noord Blaak gevee gd ls, ls ondergebracht op de gelijkvloers gelegen verdieping van het pand op den' hoek van de Veerlaan en de Tolhuisstraat. Door de •voordeur komt men in een portaal en vlak aaiac te- is de balie gelegen, die evenwijdig oopt met de Tolhuisstraat. Aan de rechterzijde bevindt zich het kantoor van den kassier. Van kantoor uit geeft een deur toegang tot het Portaal van de bovenétage. De heer Snoek, een man van 49 jaar oud, ls de eenige employé van het filiaal. Hij woont in Ma u rits straat en komt lederen morgen te ongeveer 9 uur met de kas op kantoor. Een werkster van het café „de Arend" dat aan de overzijde van het wisselkantoor ge legen is, was een van de eersten, die iets van den overval bemerkte. Zij hoorde vlak na elkaar enkele schoten vallen en zag onmiddellijk daar op een heer uit de deur naast het kantoor ko men, wiens gezicht met bloed overdekt was en die luidkeels om de politie schreeuwde. Ook andere omwonenden hadden de schoten ge hoord en in een minimum van tijd stond het voor het kantoor zwart van de menschen. «tan een veriioor te onderwerpen. Het complot. Bij zijn veThoor had de gearresteerde lood gieter L. Inmiddels het volgende verklaard: J.I. Dinsdag had hij den kok L. en den nog voortvluohtigen G. op Delfshaven ontmoet. Alle drie waren zij werkloos en onder het gesprek had G. plotseling voorgesteld eens een roof overval op touw te zetten. Het bijkantoor van de firma van 't Hoff en Pikaar aan den Linker Veerdam leek hom daartoe een geschikte ge legenheid. Afgesproken werd dat zij elkaar daar van ochtend te half tien zouden ontmoeten. (Mogelijk is het dat dit tijdstip is uitgekozen arme en dikwijls groote gezinnen, welke in deze oude buurten wonen, terwij] de parochie juist zeer veel van de meer gegoede parochia nen heeft verloren. Wij bevelen deze liefda digheidspredikaties dan ook met warmte aan bij Rotterdam's Katholieken. Bezwaren uit den handel tegen toe treding der gemeente. Een aantal Rotterdamsche metaalhandelaren t.w. de N.V. Dikema Clïabot's Ha n de'Maat schappij, N.V. Handelmaatschappij W B. Die- peveen Co., N.V. Handelmaatschappij R. S. Stokvis Zonen, Gebr. Kam, N.V. H. E. Ovlng Jr.'s IJzer- en Staalhandel, Van der V.iet De Jonge, allen importeurs van en groothan deiaars in ijzer en staal en aanverwante artike len, gevestigd te Rotterdam, althans voor een belangrijk gedeelte-hun bedrijf daar uitoefe nend, hebben een gezamenlijk adres gericht aan den Gemeenteraad, waarin zij ernstige bezwa De „overbrugging" afgesloten. LAAT ONS GAAN PEUREN. Er zijn van die buitenlandsche woorden, weike in onze taal zooveel burgerrecht hebben' verkregen, dat er in de breinen eerst een zij 't kort realisatieproces moet plaats hebben ais de terminologie we willen zeggen de woord gebruiken van taalzuiveraars worden s-e- bezigd. Zoo is op het oogenblik het viaduct over het spoorwegemplacement IJsselmonde behalve ren naar voren brengen tegen het voorstel van ïoor de trams afgesloten. Het op slot doen B. en W. om de gemeente als lid te doen toetre bet viaduct over het wagonsverwisselings- den tot de Coöperatieve inkoop-Vereeniging gebied is door het Stadstimmerhuis den volke kennis gegeven door borden met „overbrug ging afgesloten." Overigens voorwaar een sympathiek woordgebruik volgens het gege ven adagium „Steunt het Nedertandsch fa brikaat". Doch om nu tot de feiten te komen. Inder- door deze toetreding als lid aan een organi- I daad de overbrugging is op slot. Rotterdam van Metaal-industrieën G. A. (Coopra). Afgezien van de vraag of bet op den weg eener gemeente ligt lid te worden van een Co- operatieve vereeniging, met de daaraan ver bonden risico's, meenen adressanten, dat het ook niet in het belang der gemeente is, zich satie te binden voor het doen van inkoopen van ijzer en staal. Door toetreding van de gemeente als lid van de Coopra zullen de belangen van adressanten ernstig worden geschaad en daardoor indirect ook gemeentebelangen worden getroffen. In den loop der jaren hebben de bedrijven van adressanten zich ontwikkeld tot onderne mingen, die aan een groot aantal ingezetenen geregeld werk verschaffen, niet alleen voor zoo ver zij bij hen in vasten dienst zijn, doch ook bij nevenbedrijven, als vervoerondernemingen, I viaduct Zuid ontvangt alleen nog via het „Poortge bouw" en door de „zijdeur" aan de 2e Rose- straat.. Merkwaardig is nu te constateeren dat terwijl in normale tijden drie kwart' van bet verkeer de „zijdeur" wenseht te nemen uu drie kwart de overbrugging wi] gebruiken, zoodat buiten de borden en lantaarns steeds een politie-agent aanwezig is, om de clientèle de zijdeur te wijzen. Over zijn geheele lengte en breedte ls het - aan dien kant van Hilüeslnis omc-e expediteurs, cargadoors, stuwadoors en ande- woeld. En by al de verlagingen, welke worden ri i a toegepast, is het een voldoening te constn Ook de gezamenlijke in- en uitvoeren, die teeren, dat hier een behoorlijke verhoosin* hft\rveXTriffGDsTS aaT bed^Sen V0°r wordt ëegevenofschoon het natuurlijk ni r tlf dat zoo gaarne stukgoederen de bedoeliag zal zij wanneer zulks nie over Rotterdam geleid ziet, moeten van emi- 1 y'' nlec nent belang worden geacht. Uit de bedrijven van adressanten geniet de gemeente niet onbelangrijke inkomsten, met name belastingen, vergoedingen voor diensten, alsmede erfpachten en huren, die door verschil lenden der adressanten voor hunne terreinen worden betaald. Bovendien wordt er op gewezen, dat de ge meente door deze toetreding en deelneming in het kapitaal de door adressanten en anderen opgebrachte belastingen gebruikt om een onder neming, die slechts voor een gering gedeelte voor de gemeente, doch in hoofdzaak ten be niet noodig is, het gevoteerde geld tot den laatstern cent toe te gebruiken. Na de Kreek wegzijde krijgt nu de Hillesluig- kant van het viaduct een danige beurt. Zijn deze werkzaamheden met de wegver- betering aan den ingang van de Beijerlandsche laan het begin van een renovatie van Hille- sluis? We willen het hopen, 't Is meer dan tijd De spoorwegen zuilen spoedig met het dempen van hun „meer" gereed zijn, doch slordig en erbarmelijk zijn nog de situaties van het klei en ijzergebied der R. T. M. aan de 2e Rose- straat, van de afbraakhlstorie en braak lig- hoeve van particuliere bedrijven werkt, te steu- gende gunden op den Hilledük alsmede de nen en zoodoende medewerkt om den normalen handel concurrentie aan te doen. VAN EEN STELLING GEVALLEN. Gisterenmiddag is de opperman C. de B. aan een bouwwerk aan dien Kleiweg van een 6 M. hooge stelling gevallen. De man was ge struikeld over een stuk hout op de stelling. B. heeft door den val zijn linkerpols gebroken en eenige bloedende wonden aan liet hoofd opge- loopen die door dr. Albronda ter plaatse zijn omdat dan juist de agenten van den politie- I verbonden. Met een auto is de man naar zijn post aan den Linker Veerdam welke post hoog- woning te Rotterdam veTvoerd. stens een paar honderd meter van het wissel kantoor gelegen is, afgelost worden. Op het moment dat de overval geschiedde waren er slechts een paar agenten op het bureau). Te kwart over negen vanochtend ontmoette men elkaar. Gedrieënlijk drong men het kan toor binnen, waarbij L. zich naar hij ver teld© op den achtergrond hield. Handen omhoog Hij boord© roepen „handen omhoog" en vlak daarop viel een schot. „Ik werd toen zoo hang", verklaarde L„ „dat ik hard wegliep". Naar uit de verklaringen van den kassier bleek, is de overval als volgt in zijn werk ge- Hedenmiddag om kwart voor twee liep op de Willemsbrug een wiel van een grooten wagen van den Gem. Vinserdienst vast. Na 20 minu ten was het vehikel terzijde van het Bolwerk gesteld en kon het verkeer doorgaan. Nauwe lijks echter was het begonnen of een onge luk komt zelden alleen het was tijd voor de Koninginnebrug cm open te gaan. DOOR INSLUITING. Hedennacht hebben on-genoode gasten bij de Door twee schoten in het hoofd getroffen. waren werd den kassier bevel gegeven zijn handen omhoog te steken. De voorste roover lostte, toen de kassier rondkeek om een ver- Do terreinchef van de Holland Amerika Lijn I ded'gin gsm id del te grijpen echter onmiddellijk de heer v. d. Velde, was de eerste die zich met f®" S'Ch0t °P hem' Jiep daarna om de balie den kassiei bemoeide. Deze bleek verwondingen I n en vuurde nogmaals een kogel op hem af. gaa.n. oen de drie mannen binnengedrongen firma J. v. S. Co. aan de Leuvehaven alhier een bezoek gebracht en een bedrag van 80 meegenomen. Waarschijnlijk hadden zij zich door insluiting toegang weten te verschaffen. aan het achter- en voorhoofd gekregen te heb ben, waarschijnlijk door schampschoten ver oorzaakt. De heer v. d. Velde legde een voor- loopig verband en beide daarna dr. Bijlsma op, die spoedig arriveerde en gelukkig kon con stateeren dat de verwondingen niet van ern- stigen aarde waren Niettemin achtte hij over brenging naar bet ziekenhuis aan den Cooi- eingel noodzakelijk. Een der roovers gegrepen Inmiddels had het publiek een van de roo vers in de gaten gekregen, die door de Katen Daarna sloeg hij hem met een of ander voor werp op het hoofd en deed tegelijk een greep in het glazen kastje achter de balie, waar het wisselgeld is geborgen is. Direct daarna vluchtte het drietal weg. De kassier had inmid dels kans gezien een luikje open te maken van de étalage, die aan de zijde van de Veerlaan gelegen is, om zoodoende de aandacht van het publiek te trekken. Luidkeels om hulp schreeu wend was hij daarna via het portaal van de bovenverdieping naar buiten gerend met het gevolg dat het publiek van de zaak op de hoogte kwam en een achtervolging van de roo vers begon. Bij deze achtervolging zijn de kok BALDADIG In den a.fgeloopen nacht zijn drie onbekend gebleven jongemannen in een auto gestapt, die onbeheerd in de Mathenesserlaan stond. Zij zijn daarmee gaan rijden met het gevolg, dat de auto in de Henegoitwerlaan eerst tegen een boem is geslingerd en vervolgens tegen de muur van de kraaminrichting gebotst is. De wagen die toebehoord aan den heer L. v. H. uit Lei den, werd ernstig beschadigd. De baldadige jongelieden zijn gevlucht. Straatzangers. Te beginnen met morgenavond wordt in het Corso-theater de laatste film van den overle den regisseur Lupu Piek gedraaid. „Gassen- hauer" is de titel van deze ietwat sentimenteeie geschiedenis, waarin een geheimzinnige ver- I voor de Bevolking van dit oude Hillesluis wo- wikkeling nochtans extra spanning brengt en "lagen aanwezig zijn die in verband met tra- welke in filmisch opzicht stellig haar goede ditie en economisch kunnen niet te hoog bo- kwaliteiten bezit. Wij komen op deze rolprent ven het tegenwoordig niveau liggen. Doch dan ruïneuze massa tusschen viaduct, Westvar- kenoodschen weg en Slaghek straat. Er is daar onteigend en afgebroken. Maar van wat nog resteert is o.a. een geblindeerd hoek-café door de gemeente weer te huur aangeboden. Een bezuinigingsgeste? Of hs de gemeente wer kei ijk bereid de inrichting aan een eventuee- len huurder in goeden staat op te leveren? De „binnenterreinen" van de blokken huis jes, echter zoo openbaar mogelijk gelegen, zijn ook allerminst een waardig decor van het portaal der overigens behoorlijke Zuiderstad. Het is zeer zeker een billijkheids eisch, dat nog nader terug. drommen renden de menschen met dezen man mee, maar niemand waagde hem aan te vallen. De revolverschoten hadden, hetgeen begrijpelijk is, de angst bij het publiek er ingebracht. Toe vallig kwam van den anderen kant een surveil leerende politie-agent aanwandelen. Men riep dezen agent toe wat er aan de hand was, waar- kwam, om haar „klanten" te bedienen zijn zij echter weer de straat opgerend. De roofovervallen, al dan niet gefingeerd die tegenwoordig aan de orde van den dag zijn, zullen wel aanleiding geweest zijn tot 't fabriceeren van het zgn. Kinon-glas, een glas soort van speciale constructie, die bestand is Wisselgeld gestolen. I tegen projectielen uit vuistwapens, zelfs van het zwaarste kaliber. Hoe gToot het bedrag is, dat weggero fd is, Op de schietbanen van de burgerwacht te heeft men nog niet kunnen vaststellen. Twee Kralingen, hebben wij gisteren een demonstra- firmanten van ^jhet hoofdkantoor der firma van tie met dit glas bijgewoond, t Hoff en Pikaar ziin onmwfrtellttv naar w I Naar ons verteld werd, hebben enkele groo- Pikaar zijn onmiddellijk naar het bijkantoor vertrokken om samen met den heer Snoek een onderzoek daarnaar In te stellen. Er is wat Italiaansch bankpapier en eenig zil vergeld gestolen. Op den grond van het kantoor heeft men een Italiaansch geldstuk gevonden, dat de roover in de haast heeft laten vallen. Men neemt aan dat de waarde vam het ges tol ene niet zoo heel gToot is. Het onderzoek wordt voort gezet. Momenteel is men nog druk met het onder- te bankinstellingen te Amsterdam de loketten van hun kassiers reeds van Kinon-glas laten voorzien om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. De proefnemingen, die gisteren met deze glassoort genomen zijn, hebben haar nut wel zeer evident aangetoond. Met revolvers en pistolen van verschillend kaliber, tot 't zware parabellum toe, is er op de Kinon-glasplaten gevuurd. Het resultaat was werkelijk verbluf fend. Drie treffers bijna op dezelfde plaats bleken niet in staat te zijn een gat in het glas te maken. De Kinon-platen bestaan uit drie lagen ge zoek bezig. De voornaamste zorg is natuurlijk Polijst en gehard spiegelglas, verbonden door om dem voortvluchtigen roover te pakken te krijgen. Daartoe zijn uitgebreide maatrege len getroffen. Verder zal het verhoor van den kok H. nog wel het een en ander opleveren. Naar wij vernemen ontkent deze aan den over- vaJ medeplichtig te zijn. Voor wat zij reeds in deze zaak gepresteerd heeft komt de politie ongetwijfeld een woerd van hulde toe. hydraulisch geperst celluloid. Heden werd de verkoop begonnen van de tveldadigheidszegels voor het misdeelde Kind op het Postkantoor te R'dam. SPIJSKOKERIJ IN ROTTERDAM—ZUID. Naar wij vernemen, zal door de verschillen de St. Vincentius-conferenties van Rotterdam- Zuid buiten die van Noordereüand en Stiel tjesplein, omdat in dat centrum al een derge lijke inrichting is gevestigd binnen enkele dagen overgegaan worden tot de opening van een spijs-kokerij. Zij zal gevestigd worden in pand Groene Hilledijk 11a. BEVOLKING VAN OVERSCHIE. Overschie telde op 1 November 1931 7S95 inwoners, n.l. 3960 mannen en 3935 vrouwen. Het zielental nam gedurende de maand Novem ber toe door vestiging met 36 en door geboorte met 13, samen 49. Het verminderde door ver trek met. 10S en door overlijden met 7, samen 115. In dat tijdsverloop verminderde dus het aantal inwoners met 66 en bedroeg op 1 De cember 7829, t. w. 3925 mannen en 3905 vrouwen. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 8 December. BEVALLBN: J. J. P. v. d. Helden geb. v. Zundert d. H. J. Philipoom geb. Vervoorn z. C. A. J. Snydera geb. v. Hejjningen d. T- J- H; v- Dam gev. Sol z. L. Erkelens geb. v. Staalduinen d. M. L. Miltenburg geb. Everwjjn z j. m. Kappe geb. Wijmans d. G. Hazenbroek geb. v. d. Sluüs z. H. Houtsma geb. Schneider d. B. Klop geb. Snij- derfr d' H' A- v- Vliet geb. Cool z. M. M. J. Vollmer geb. Vrekke z. G. E. v. Driel .geb. Koopmans z. l. v. d. Gaag geb. de Jeu z. M. v. Konijnenburg geb. de Jonge z. M. E. Jansen geb. v. Splunter z. C. M. Mann- have geb. v. d. Starre z. - S. A. C. v. d. Graaf geb. Borsje d. j. m. Timmermans geb. v. Nleuwenhuizen d. A. Monshouvver geb. Smits z- "7" Valentyn geb. Kruijs z. J. v. PuM- velde geb. Kattestaart d. W. J. F. v. Don gen geb. v. Woerkom z. W. P. Koster geb. Hamelink z. N. de Vos geb. de Vaal z. L- H- "L v. Malde geb. Borst z. E. A. Breed- veld geb. de Boer z. W. Groenenboom geb. v. Werkhoven z. C. v. d. Graaf geb. Hoog kamer z. p. g. Rietdyk geb. Vink z. J. S. P. Metscher geb. Addison d. J. Mertens geb. v. d. Hoofd z. T. de Jong geb. v. d. Veen 2 zns. M. A. Kemeling geb. v. Maas dam levenl. d. OVERLEDENP. J. Waay'ers wede. van H. Heiligers 75 J. t N. Tol wede. van N. D. C. Pieete 70 j. T. v. Noort wedr. van M. Euser 90 J- J. Timmerman man van E. J. Born 28 j- J- G- Bendervoet wedr. van G. Wildschut 08 J- H- Ruitenberg wedr. van P. A. M. Ker- kum 75 j. w. F. Ganters man van P. M. A. Rommelse 37 j. J. K. Schuil Jm. 10 mnd. M. Krjjtenburg vrouw van C. Overbeeke 36 j. J. M. de Heer vrouw van J. L. de Graaf 68 J- p- Haasbroek wede. van P. Bakker 67 j. M. Krulder jd. 1 j. C. W. den Brasem wede, belanden we weer op een ander terrein dat van den woningbouw.. En van b,,uwactie is vrijwel niets te bespeu ren. We weten niet, of bedoelde mensehen moe ten wachten op de bebouwing van Blijdorp. In elk geval in Zuid valt van bouwnijverheid niets te constateeren. Dat nieuwe woningen nog weg gaan bewijzen overigens het jongste Vreewijk complex en de „burgerlijke" bouw op Jan ter Laan's perceeltjes tusschen Dordtschelaan en Dordtsche Straatweg. Maar juist ook in laatstgenoemd vak, in den bekenden drijhoek, welke volgens de plannen van heer Witteveen de Zuiderstadsche „salon" moet worden, gebeurt niets meer. Men staart daar op een dozijn vaal-witte muren van onaf- gebouwde straten. Af en toe woeien enkele mannen den grond om, teneinde wormen te verschalken. 't Is peuren in het Zuiden en zooals altijd bij dat werk afwachten en veel geduld oefenen. VISSCHERIJ. Van de haringvloot moeten nog worden ver meid: VL. 16, L. v. d. Windt met 52 last; VL. 47, A. Korpersihoek met 32 last; VL. 20, II. Stmys met 31 last; VL. 25, G. Groeneveld, met 32 last; VL. 43, J. Nieuwstraten met 37 last; VL. 73, L. Muis met 29 last; VL 75, C. Toet met. 2 last; VL 49, M. Westerdijk met 11 last; VL 70, P Keus met 17 last; VL 76, Henk v. Zelm, miet 32 last; VL 78, H Woons- dregt Hz., met 20 last; VL. 84, G. v. d. Snoek tnet 11 last; VL. 85 A. Visser Jz., met 13 last VL. 86, C Storm Czn. met 23 last; VL. 89, P. Spaans met 18 last; VL 114, J. vkn Hoogtey- lingen met 34 last; VL. 115, M. Süruys met 36 last; VL 142, G. Brouwer met 26 last; VL. 147, A. Visser Wz met 13 last; VL 150, P. van Brantwijk met 29 last; VL 121, H. J. van Leeuwen, met 18 last; VL. 124, W. Spanjers- berg met 23 last; VL 155. K v. d. Plas met 12 last; VL.^ 156, S. van Hoogteyllngen met 60 last; VL. 167, H. van Roon met 53 last; VL. 172, Kees Poot met 28 last; VL. 180, W. v. Santen met 32 last; VL. 192. D. v. Haren Jr„' met 39 last: VL. 194, J, van Noort met 61 last; VL. 196, W. Schaar met 35 last; VL 197 A. van Roon met 4 last; NO,. 199, A. Visser met 55 last; VL. 1S5, A. van Witsenburg met 26 last; VL. 201, J. van Minnen, met 6 last; VL. 203, D. v. Haren Sr. met 50 last; VL. 205 A. v. d. Zwan met 8 last; VL 206, D. de<n Hond, met 7 tast; VL 208, J. Roodenhurg met 44 last; VL 216, P. v. d. Zwan Mz. met 41 last; VL 217, M. Poot met 60 last; GDY 53, G. Prins, met 35 last; GDY. 83, P. v. d. Emibden. q.q. met 34 last; GDY 160 J. Baden! met 8 laat; GDY. 200, H. van Minnen met 2 last; GDY. 211, Jan Bos, met 43 last; MA 1, W. Marcus, met 24 last haring. DE VLAARDINGSCHE BOAZ BANK SLUIT HAAR LOKETTEN. Het bestuur der Vlaardiingsche Boaz Bank NV. te Vlaardiimgen deelt het volgende mede: Ons bestuur heeft zloh genoodzaakt gezten hare loketten voorloop,ig te siluiten, aangezien de liqulditeiitsipositie der bank niet toelaat ver der te voldoen aan de talrijk© opvragimgen van credft-gelden. De bank zal een aanvrage om surséance van betaling bij de rechtbank in dienen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIE KEN VOOR DEN BENEDEN-MAAS. In de vergadering der Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor den Beneden-Maas op Woensdag 16 December a.s. in het Handels gebouw zal de heer A. van WaJeum. burge meester, een inleiding honden over het on langs in het licht gegeven rswport der com missie tot onderzoek naar de bavenbelangen van Rotterdam. Op Maamd'ag 28 December a.s. wordt in de zaal „Harmonie" de jaarlijksche feestavond ge geven van den Ned. R. K. Volksbond af'd. Vlaar- dingen. De Tooneelner. „Vondel" zal dan op voeren het teoneelspel in drie bedrijven „Gaat en Onderwijst". Deze feestavond is toeganke lijk voor die leden en hunne dames op vertoon van hun toegangsbewijs, hetwelk op aanvraag wordt verstrekt. Deze toegangsbewijzen kun nen worden aangevraagd in het R. K. Veree- nigingsgebonw op Zaterdag 12 December a.s. des 'e avonds van half aclht tot negen uur, en op Zondag 13 December na d© H. Hoogmis tot 1 uur. Aan later inkomende aanvragen kan miet worden voldaan. D© HENGELEN. Vlaardiingsche Hengelaairswcfreemlging Gisterenavond is de 67-jarige schipper W M. op de Willemsbrug door een auto aange reden en gevallen. Hij heeft een horsenschud ding gekregen en is door den G. G. D. naar zijn schip gebracht. VERDRONKEN. Gisterenavond te ongeveer 6 uur is de 8-jari- van AUB^uw3e™'82 J' - Se L' S'' Bewoond hebbende in de Anjer- J. Bazen vrouw van W. C. v. d. Zee 29 j~ j. ®traat bij tlet spelen met een paar kameraad- L. v. d. Laar man van A. C. Henderson 54 j. J0S aan Koningshaven te water geraakt en SPRING NIET OP EEN RIJDENDE TRAM Gisterenavond is de 49-jarige J. IC uit de Kerkhoflaan nabij het eindpunt van lijn 15 op een rijdenden motorwagen van die lijn gesprongen en gevallen. Hij sloeg met het hoofd tegen den trottoirband tengevolge waar- Deze aangelegenheid wordt afgewikkeld in van hem een deel van de hoofdhuid afgerukt overleg en met steun van dsn Bijzonderen werd. Hij is in het ziekenhuis aan den Ber< Raad. weg opgenomen. Aangiften van 9 December. GEHUWD: J. J. Kagenaar 23 j. en M. Eick- hoff 23 j. a. Thyssen 25 j. en A. S. van der Waai 25 j. F. Boelhouwer ges. 29 J. en M. Leconte 23 j. J, Teasers 19 j. en F. van Putten 19 j. l. g. van der Hoeden 27 j. en C. H. Touw 21 j. J. de Rek 29 j. en J. Weg man 21 j. N. A. van Langeveld 25 J. en J. Offerman 24 j. A. van den Herik 29 j. en E. Pons 23 j. T. Brouwer de Koning 19 j. en M. van Geet 18 J. B. van der Waal wedr. 35 j. en E. Landegent wed. 29 j. J. Bunk 22 j. en G. Spiering 21 j. A. Klein 28 j. en J. M. G. Houtenbrink 19 j. S. Steen bergen 22 J. en G. J. L. Roggeveen 19 j. J. A. Hoornweg 22 j. en C. Roosse 17. j. E. Er- kens 23 j. en S. G. Kopelle 17 j. J. van Heu- ven 27 j. en A. den Boer 32 j. D. P. T. Wea sels 30 j. en B. Tettelaar lü j. J. Loeve 28 j. en A. van Holst 21 j. B. Groeneweg 27 j. en D. G. van Overbeek 26 j. ft. D. Diekhuis 23 j. en A. M. Meesters 22 j. A. Bijl 28 J. en J. de Haas 30 j. H. A. Hoogendyk 29 j. en F. T. H. de Rooy 24 j. J. Kllpwyk 28 j. en A. Verduijn 19 j. A. Kleinstra 24 j. en K. Oldenburg 21 j. J. J. H. Werner 23 j. en A. C. van Vreeswyk 23 j. G. H. Bestedreur- tje 21 j. en J. H. Waayerink 20 j. L. Tas 20 j. en S. den Hertog 18 j. - A. de Geus 27 j. en A. C. Pruy'3ers 23 j. H. C. IJdo 22 j. en N. Bul 21 j. H. Simonides 34 j. en W. Kemp 32 j. II. J. Stakenburg 30 j. en A. Gerbrands 25 j. W. J. Cool 24 j. en W. Beemster 22 j. J. de Nie 31 j. en H. Gonlag 31 j. G. Jan sen 27 J. en C. A. Geensen 19 j. M. J. T. van de Poll wedr. 31 j. en N. Levöleger 23 j. P. A. van Veen 28 J. en R. J. in 't Hout 28 j. J. H. Harteveld 24 j. en M. A. van Son 24 j. D. J. Monshouwer 24 J. en J. Blek 27 j. J. Muusz 27 j. en C. Uljee ges. 24 j. J. A. Bosveld 22 j. en A. H. Huizer 22 j. J. Rietveld 24 j. en C. H. Bos 20 J. H. Rteu- werts 29 j. en M. Hoogendoorn 27 j. L. J. Hemmes 32 J. en A. Riet 28 j. IJ. de Lange 24 j. en A. van der Meulen 25 j. H. Dort- mundt 27 j. en A. E. Geerders 34 j. P. van Oeveren 22 j. en M. C. de Vendt 20 j. C. Roozeboom 26 j. en R. Stryker 21 j. A. Fase 25 j. en J. A. v. Luik 23 j. A. H. W. van den Hoven 27 j. en A. van der Pioeg 24 j. L. van der Sl/mhoven 20 J. en A. Vink 20 J. M. Gysberts 25 j. en E. van Heusden 25 j. IL J. Wegner 30 j. en W. F. Rengers 27 j. G. J. Lagewaardt 31 j. en J. A. Steenstra 24 j. V. I. Jecsni 25 j. en F. R. Barentse 21 j. P. J. Strormann 26 j. en M. P. van den Hoorn 21 j. M. H. N. Colaris 23 J. en P. A. v. de Lujjtgaarden 22 j. P. R. Rapp 28 j. en L Jacob 21 j. N. C. Klyn wed. 61 J. en J. v. d. Giessen wed. 61 J. J. Engelberg 26 J. en W. Weemhof 25 j. J. Ouwerkerk wed. 41 j. en A. M. A. Zizow 42 M. J. Sohreuder wednr. 68 j. en M. E. v. d. Lecq 68 j. C. J. Th. Emmerig 34 j. en C. Remyn 21 j. C. R. v. d. Zalm 27 J. en H. A. v. d. Lauw 21 J. verdronken. Na twee uur dreggen heeft de rivierpolitie zijn lijk eerst opgehaald. Het is naar de ouderlijke woning gebracht. DE GEVAARLIJKE KLEIWEG. Gisterenavond om 7 uur ls een auto, bestuurd door J. R. uit Schiebroek door te sterk rem men doorgegleden en in de sloot terecht ge komen. De bestuurder en de naast hem zitten de broodbezorger W. K. kwamen onder water terecht. Door spoedige hulp van voorbijgan ger© werden beiden uit hun benarde positie gered, nadat de ruiten waren ingealagen. IC was door glasscherven verwond en werd door dr. Albronda verbonden. Beiden zijn per auto naar hun woning vervoerd. Met behulp van een takelwagen van „Jaea- tra" is de auto later gelicht. Gisterenmiddag is daar ter plaatse o k nog een auto bestuurd door B. P. te water gere den. De bestuurder kwain gelukkig met den schrik en een nat pak vrij. „De Zwervende Visacher" heeft haar 5de se rie concours gehouden in de wateren van Maasssluia. De prijzen zijn gewonnen door: 1ste pt. J. Wijmhorst, 2de pr. J. de Bruin, 3d© P. v. Windt, 4de pr. M. de Bruin, &de pr. C. Ooens, 6de pr. A. J. Bakhuizen, 7de pr. A. Roest, 2ste. M. Haddeman, 9de pr. A. v. d. Windt, 10de pr. A. Beukelman, llde pr. N.N., 12de pr. W. van Holst, 13de pr. P. Dierks. AANBESTEDING. Vrijdag 18 December ajs. 's morgens te elf uur zal in het Raadhuis te Vlaardinger-Aim- bacht worden aanbesteed het maken van onge veer 3000 M2. bestrating (imet inbegrip van trottoirs en bijkomende werken). VISSCHERIJSCHOOL. Maandag 14 December a,s. 's avonds van 7 tot 9 uur zal de inschrijving plaats hebben van de leerlingen van de diag- en avondcursussen van de v'iseoh er ijaehoo 1 alhier. BIOSCOOP TE HILLEGERSBF.RG De heeren gebr. Baljon zijn voornemens een bioscoop t% bouwen aan den Kleiweg te Hide- gers'berg, hoek Hoofd laan. R. K. VOLKSBOND. Gisteravond neeft de afd. Overschie van den R. K. Volksbond haar tweede cursusavond van d.it seizoen gegeven. Spreker was de heer F, a. Keesen. Op populaire wijze behandelde spr. de encycliek Quadragesimo Anno. Daar dit onderworp niet op een avond behandeld kan worden, beloofde spr. het verdere gedeelte op een anderen avond te zullen behandelen. Door den geestelijk-adviseur werd d,en spreker hartelijk dank gebracht. Zij die een exem plaar van de encycliek wenschen kunnen b-e- steiiliingien bjj het bestuur opgeven- BENOEMD. De heer J. W. C. SchmeWing, onderwijzer aan de school voer Chr. Volksonderwijs is be noemd tot onderwijzer aan den Chr. school te Nuimansdorp. ARBEIDSBEMIDDELING. De lijst van werkzoekenden, ingeschreven bij die openbare arbeidsbemiiddedJng, begint gaandeweg grooter te worden. Waren er vorige week roetlis 102, thans zijn reeds 117 personen ingeschreven, waaronder 3 goudsmeden, 21 ziilversimadien, 16 personen van de pilafeelfa. brlek, 12 losse werklieden enz. UITBREIDING KANTOOR GEMEENTEBEDRIJVEN. Bij de oip Maandag door B. en W gehou den aan/besteding voor de uitbreiding van het kantoor der gemeentebedrijven ie als veilgt ingeschreven Pence.] I- Metselwerk P. dien Bonter ƒ780, J. v. d. Pauw 543, A. Woudenberg Az. 339. Perceel II. Timmerwerk. G. Plomp f 1050, G. J. Kuijlsnburg 903; A. v. Marnieren ƒ849; j. C. Peltenburg 735; G. de Lange 733; J. L. Stomps 550. Perceel lil. Smidswerk: J. W. Slomp 114.90 A. A. v. d. Sijs 64 Perceel IV. Schilderwerk: A. Beekhuizen ƒ18; P. Kortlever ,f 12,50. Massa G. Plomp ƒ1880, P. den Bouteir 104-1; J. Snel -558; J. C. Peitenburg 1372; C. P. Woudenberg 1230, A. v. Manieren ƒ1194. J. v. d. Pauw ƒ1187 an J. L Stomps ƒ1164. Het werk ie voor totaal 965.50 opgedragen aan de laagste inschrijvers im perceelen. BOT ERMARKT. Aanvoer 50 Kg. Prijs: Goeboter 70 ct., wei- boter 65 ot. per pond. EIERVEILING. Aanvoer 9482 stuks. Prijs: Groote eieren 5- -6.75, kleine 2.90—4,75, eemleieren ƒ4.51 per 100 stuka. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: J. A. Hoefnagel 35 j. G. J. H. Broekhorst 28 j.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2