ZIJ, DIE IN 1931 VAN ONS HEENGINGEN. IflHr ill SÉ DONDERDAG 31 DECEMBER 1931 KERKELIJKE AUTORITEITEN. BINNENLAND. BUITENLAND. WERELDLIJKE AUTORITEITEN. (Bekende persoonlijkheden, enz.) BINNENLAND. BUITENLAND. KUNSTENAARS EN GELEERDEN. BINNENLAND. BUITENLAND. - Generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, oud-voorzitter der Eerste Kamer, 1 Jan. Pastoor H. Verdegaal, te Diemen. 9 G. Groothuis, pastoor te Enschede. 10 Pastoor G. Wubbels, te Dalinsholte. 11 dr. A. Smits, oud-pastoor te Breda. 11 J. J. Mes, pastoor te Hazerswoude. 12 Pater A. Huybrechts O.Cap., te Rotter dam. 15 Father J. M Thijssen, missionaris in Oeganda. 19 Em.-pastoor J. Snijders, te Huybergen. 19 Pater A. Vergnes C.ss.R., te Roermond. 23 J. Glaudemans, pastoor te Wanroy. 25 Pater T. v. d. Boogert S.J., te Amster dam. 29 Mgr. dr. L. Berkvens, te Uden, oud- preSident van het groot-seminarie te Haaren. 1 Febr. Pater Paulus Bosch van Oud-Amelis- weerd S.J., te Nijmegen. 1 Pater Dominicus J. Weve, te Neerbosch 2 Pastoor P. de Jong, te Oeffelt. 7 Pater P. A. M. van Esch, missionaris in Suriname. 9 Kapelaan G. v. d- Wielen, te Schaigen. 3 Eerw. Moeder Gerarda, overste Doch ters O. 1" Vr. v. h. H. Hart, te Vuna- pope. 15 Pater Castus Venneij O.F.M., te Weert. 15 Em. Prior A. G. v. Mil O.S.C., te Diest CBelgië). 16 Pater A. v. Sam beek, te Veldhoven. 16 Em.-pastoor J. F. Vrancken van Nun- hem. 16 Pater Bern. H. Ooms S.J., missionaris In China. 19 Pater Leopold Münch, te Venlo. 2i Pater A. Lambert O.F.M., oud-pastoor van Wychen, te Megen. 4 Mrt. Pater G. Potten O.P., missionaris op Curacao. 4 Pater J. H. Meuffels S.J., missionaris in Britsch Honduras. 5 A. M. S. Lenders, pastoor te Maastricht 10 Pater F. Heijs O.P., te Rotterdam. 15, Pastoor Jac. van Ginneken, te Riel. 11 Prof. Chr. Metz, Bisschoppelijk Col lege, Sittard. 16 L. van Moorsel, pastoor te Netersel. 17 Pastoor J. Klinkum, te Horn. 17 Pastoor G. Wlersma, oud-miissionarls, te Enkbuizen. 20 Pater Solanus O.Cap., te Handel (N.B.) 28 Pastoor A. Th. Ammerlaan, te Wester- hlokker. 29 Pastoor J. C. P. Bos, te Arnhem. 1 April Pater Knauff, te Leyenbroek-Sittard. 3 Broeder Bertholdus, oud alg. overste Broeders Onb. Ontv. H. Maagd Maria, te Amersfoort. 4 Pastoor H. v, Lunter, te Langeveen, 5 Pater H. Ermann S.J., te Rotterdam. 9 Pater M. Sars, missionaris in Brazilië 11 Pater Ij. Emoud, te Zoeterwoude. 12 Pater W. v, Ertrijck, missionaris in Oeganda. 15 Em.-pastoor J. m. C. Eijcken, te Asten, 24 Pater Ignatius O.Cap., missionaris in Borneo, 29 Pater J. Systermans, Montfortaan. 6 Mei Fater Bernardinus Klumper O.F.M., ex minister-generaal der Minderbroe ders, Rome. Mgr. E. ter Laak, apostolisch-vlcaris van Siwantsee, 8 Pater J, Engbers S.J., Djokjakarta. S Pater D. Hoevenaars O.F.M., archivaris Ned. Provincie Minderbroeders, Weert. 16 Kapelaan J. Resemane, Breda. 20 Pastoor C. C. Vermeulen, St, Agues- Parochie, Den Haag. 25 Pater J. P. Delgeur O.P., Curacao. 1 Juni Pater Chr. Boomaars C.ss.R., 's-Herto- genbosch. 1 Pastoor Ign. v. d. Putten O.Cap., Naza- Teth bij Poetoes Sibau, West-Borneo. Mgr. J. Pompen, vicaris-generaal bis dom 's-Hertogenbosch. pastoor W. v. Straelen, Oud-Ade. i. Pastoor P. Buijsrogge, IJzendijke. Sprankers, oud-deken van J- v. Hussen, kapelaan, Vught. A. C. van Beek, pastoor te Nieuw- kuyk, H J. van der Poel, em.-pastoor van Ursem, A. v. d. Sande, em-pastoor, Zegge. A. T. Teurlings, pastoor, Helmond. Z.Exc. Mgr. Dr. W. H. Nolens, 's-Gra- tenhage. - I- Kaufmann, rustend pastoor, te Heerlen. 20 Sept. W. h. M. Joosten, rustend pastoor, Vroenhof. 28 Pater J. F. Scholten, stichter van het klooster der priesters van het H. Hart te Rotterdam. 1 Oct. Pater P. Groenewegen O.P., Neerbosch. 6 J. Opmeer, rustend pastoor van Nes en Swaluwebuurt. P. J van Aert, pastoor te Dinteloord. Eerw. Moeder-overste Willibald van „Groenestein". A. Michels, pastoor te Maashees. Pater M. de Bie O.P.. Venray. Em.-pastoor M Kreutzer.Vaals. Pater Elzearius Tulp O.F.M., Sittard. Pater W. Ummels, missionaris Kita- 11 Nov. Pastoor A. G. van den Berg, oud-pas toor der H. Liduinaparochie te Den 16 r Teneij, pastoor te Maastricht. 21 Pastoor Chr. Tb. J. Kars, em-pastoor, Pastoor F. van Nistelroy, pastoor Him- berly (Wisconsin V.S.) 1 Dec. Pater A. Soer S.J., missionaris in Californië. 7 Frater Alfons, klooster „Maria Hoop" fier Paters Passionisten. Pastor N. R- J- Heijmeriks, Vlerakker. Deken J. A. M. L. Laane, emeritus deken van Oosterhout. Rector F. Stroetman, rector Eerw. Zusters O. L. Vr., Lage Vuursche. Zuster Ursula, overste St. Theresia- gesticht, Utrecht. Kapelaan P. A. Schutte, Bavel. Pastoor J. Brandts, Lattrop. Fastoor C. Brom, De Steeg. Em.-pastoor C. J. Bouwman, van Schip luiden. ZeerEerw. beer H. van de Ven, deken en pastoor te Geertruidenberg. Frater Germanus „Ruivenberg", st. Michielsgestel, 8 Jan. Mgr. B. Christlaens, Belgische bisschop uit Chineesche Missie, te Gent. 1 Febr. Mgr. Fabianus Eestermans, Vlaamsehe missiebisschop. 17 Mrt. Z.Em. Kardinaal P, Maffi, aartsbis schop van Pisa. 3 April Mgr. Gibier, bisschop van Versailles. 4 Mei Z.Em. kardinaal Busilio Pompili. 22 22 28 3 29 13 Juli Mgr. J Grave. 17 Pater C. v. Buijtenen M.S.C., missiona ris op de Philippijnen. 17 Father G. van Dijk, missionaris Nieuw- Zeela-nd. 18 n Pastoor P. Jaspers, Liessel. 22 Deken F. Franken, Valkenswaard. 7 Aug. Pastoor G. H. Coolen, rustend pas toor van Helder. Pol de Mont. fliomas Edison. Evert Cornelis. 1 Juni Z.Em. kardinaal R. M. Rouleau kar dinaal-aartsbisschop van Quebec. 11 Pater W. Reelick, provinciaal van. het vicariaat Stanley Falls Congo. 1 Aug. Mgr. Légasse bisschop van Perigueux. 14 Sept. Pater Victor Catkrein S.J., Aken. 22 Mgr. de Baets, vicaris-generaal van het bisdom Gent. 28 Z. H. E. Mgr. HiWebrand wijbisschop van Paderborn. 8 Dec. Z. H. E. Mgr. dr. Fritz, aartsbisschop van Freiburg. 16 Z. H. E. Mgr. Terzian XIII, oud-pa triarch der Armeniërs. 19 Pater L. Billot S. J., Rome, 19 Z, H. E. Mgr. dr. Waffelaert bisschop van Brugge. 30 Prof. Bruno Katerbach O.F.M., Pause- lijk archivaris. 22 22 2 Ja.n. Majoor H. Buffart te 's-Gravenhage. 2 Gep. gen.-majoor A. Hasskarl Meden- bacil te 's-Gravenhage. 8 Dr. F. baron Sloet tot Everloo, ge ziene Ivath. figuur te Hilversum. 12 Jos. Benedictus, bekend boekhande laar te Rotterdam. 17 Generaal J. J. G. baron van Voorst lot Voorst, oud-voorzitter der Eerste Kamer. 17 G. v. Breda Kolff, oud-dir. Rijks opvoedingsgesticht te Leiden. Gep. luit.-geueraal L. J. Resner te 's-Gravenhage. K. Breebaart Jzn., oud-lid Prov. Staten van N.-Holland te Winkel. C. W. Driessen, vooraanstaand Katho liek te Leiden. Mr. M. Savelberg, vice-president van den Hoogen Raad te 's-Gravenhage. N. Vaz Dias, dir. Ned. Correspon dentiebureau te 's-Gravenhage. 4 Febr. J. Corbeth, ex-brandmeester te Rotter dam. 9 Ir. M. v. Heel, bekende figuur bij de Ned.-Indische spoorwegen te 's-Graven hage. 12 Luit.-kol. J. J. Quadekker te Bergen op Zoom. IS J. C. Bondam, oud-dir. postkantoor Breda. 13 J. C. Moors, kamerdienaar H. M. de Koningin te 's-Gravenhage. 15 Ir. G. J. van Thienen, oud-hoofdinsp. v. d. Arbeid te Oosterbeek. 16 Mej. M. v. d. Vijver, leidster Kath. Volkszang te 'sGravenhage. 18 G. T. M. v. d. Bosch, Kath. figuur te Overveen. 20 Gep. generaal J. Grevers te 's-Gra venhage. 31 Overste L. A. J. Ottenhoff te 's-Gra- Tenhage. 26 27 Mr. Tb. Evekink, oud-president v. Krijgsraad te Arnhem. Dr. G. H. Leopold, dir. prov. Keurings dienst te Groningen. B. Schuite, burgemeester van Stad Hardenberg. Luit.-generaal b. d. F. de Bas te 's-Gra- venhage. B. Bredius, oud-dir. Twentsche Bank te 's-Gravenhage. Kapitein J. Doorman te Breda. 2 Mrt. A. baron van Dedem v. d. Berg, oud lid der Tweede Kamer te Voorstonden 2 Mr. A. J. E. A. Bik, békende persoon lijkheid te 's-Gravenhage. Notaris A. J. M. Jansen "te Tilburg. J. H. de Waal Malefijt, oud-Minister te Katwijk aan Zee. Vice-admiraal II. D. Schippers te Nijmegen. H. W. A. Brans, gep. kapitein ter zee te 's-Gravenhage. J. W. Tbijsse, oudste inwoner (101 jaar) van 's-Gravenhage. W. A. Wouterlood, dir. N. V. „De Ster" te Leiden. 1 April Kolonel A. Voorsluys van Elk te 's-Gravenhage. 1 Overste C. J. v. Temmer te 's-Graven liage. 2 W. G. A. Rijken, lid fa. Rijken en de Lange te Rotterdam. Gep. luit.-kolonel W. Mulder te Grave, Burgemeester mr. E. baron v. Hövell v. Westerflier en Weezeveldte .Eist. A. J. A. Verschraage, notaris te Breda, Jhr. G. Valckenier von Geusau, burgemeester van Geldermalsen. B. M. Alink, Kath. figuur te Amster dam. M. Barentsenburgemeester van Rittbem (Z.). Generaal-majoorJ. v. Weijden te Haar lem. C. A. Vieweg, oud-dir.Nijmeegsclie Crt. te Nijmegen. Dr. A. D. Donk, oud-dir. H. B. S. te Haarlem. F. J. Perquln, oud-directeur Hanae- bank bisdom Haarlem. Jhr. mr. J. W. Quintus. oud-raadsheer in het Gerechtshof te Den Haag. M. Pott, secretaris van den Postraad Dr. H. de Groot, lector tandheelkun dig Instituut Utrecht. Mr. H. J. Schwartz, Inspecteur Rijks tucht en Opvoedingswezen, Den Haag. A. de Clerq, oud-dir&citeur K. v. k, Haarlem. !0 Dr. W. H. Mansholt, dir. Acad, zie kenhuis, Groningen. 15 J. C. Pape, burgemeester van Rijswijk. 18 J. Drost, wethouder Enschedé. '7 F. S. G. Bos. burgemeester Zoetermeer en Zegwaard. 1 Juni Mr. Menno Rijke, Kantonrechter Der Haag. 1 J. B. Blijdestein W.Jzn., directeur N, V. Bamsboeve, Enschedé. C. J. M. Kroon, oud-ontvanger te Gouda.. J. Lebmann, gep. luit. kolonel der ar tillerie. Generaal-majoor P. C. J. Noorduyn, 's Gravenhage. M. v. d. Lely, burgemeester Maasland. Mr. J. van Asperen, Raadsheer van het Haagsche Gerechtshof, jhr. E. L. H. Goldman, majoor reg. jagers, Den Haag. A. C. de Wilde, directeur Rotterdam- eche Cultuur Mij., Den Ha.ag. Mr. J. A. Rijkens, substituut officier van justitie bij de Haagsche rechtbank 's Gravenhage. Mr. S. Gratama, oud-president Haag sche rechtbank, 's Gravenhage. A. Schölvinck, oud-burgemeester van Warmond. Jhr. L. van Citters, burgemeester van Haamstede. 1 Juli Kolonel L. Rijnenberg, gepensioneerd dirigeerend paardenarts, 's Graven hage. E. J. Sehoo, chef Centr. dienst Sted. lichtfabrieken, Leiden. 8 29 28 30 10 Pater Bern. Klumper O.F.M. ex-minister- generaal Minderbroeders 12 12 14 14 18 J. N. Hendrix, lid der Eerste Kamer Amsterdam. G. J. van Mansvalt, directeur post kantoor Utrecht. H. W. Nicolai, oud-voorzitter van den V erzekeringsraad. E. J. M. J. Maeyer, oud-burgemeester van Moergestel. Oud-minister W. F. Pop, Voorburg. Oud-minister prof. mr. M. W. F. T-reub Den Haag. A. S. Ruzete, gepensionneerd luit.-kolo nel van het O. I. leger, Den Haag. Oud-resident J. Eschbach, Den Haag. 5 Aug. Dr. J. Hoeksma, oud-directeur open bare Handelsschool, Amsterdam. 5 Th. Smit, voorzitter der Broederschap van notarissen, Amsterdam. 5 Mr. H. C. F. Rits, oud-notaris te 's-Hertogenbosch. 6 G. ten Bruggencate, notaris te Sassen- heim. 7 J. A. Tinholt, commissaris van politie te Amsterdam. J. W. Roozen, bekend bloembollen- kweeker, Haarlem. ir. H. P. Maas Geesteranus, hoofd ingenieur Ned Spoorwegen, Utrecht. H. A. van der Steenstraten, oud-resi dent Sumatra's Oostkust, 's-Graven hage. Jhr. ir. J. A. van Kretachraar van Veen, oud-directeur Ned, Spaasssegen, Hilversum. 23 P. C. Uittenbogaard, oud-directeur van het telegraafkantoor te Leiden. 24 W. H. M. Doorman, oud-burgemeester van Hekendorp. 24 C. J. den Brave, oud-directeur Alge- meene Landsdrukkerij. 30 R. J. Woltjer, directeur doofstommen- instituut Groningen. 1 Sept. H. L. J. Vermeulen, luit-kolonel b.d., Breda. 3 S. W. Schortinghuis- oud-burgemeester Finsterwolde. 4 P. J. Dammer, oud-inspect. van politie. Utrecht. 7 C. Sorgdrager, directeur eerste arbeids beurs in Nederland, Haarlem. Pater Victor Cathrein S.J. 1 Vincent Loosjes, oud-wethouder, Haar lem. S 'C. Goslinga, secretaris Ned. Ver. van Gezagvoerders en Stuurlieden, Rotter dam. 15 Mr. P. W. de Koning, voorzitter van den Dietschen Bond, Amsterdam. 16 A. J. P. van Strijen, oud-rijksbetaal meester, 's-Gravenhage. IS J. de Visser, oud-luitenant-kolonel der infanterie Wageningen. 20 W. F. Privé, oud-chef van den-phar- maceutischen dienst, Amsterdam. 20 Mr. Dr. A. H. J. Heijnsius, oud-ge meente-secretaris, Rotterdam. 21 F. M. A. van Schaeck Matbon, oud- burgemeester van Nijmegen. 24 M. J. A. van Liempt, gemeente-secreta ris, Waalwijk. 28 I. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den landbouw, 's-Gravenhage. 1 Oct. Ant. van Nooten, wethouder der ge meente Ginneken. 2 W. H. J. M. Keune, burgemeester van Ilorssen. 2 Mr. L. J, M. Basquin, oud-lld van den Pensioenraad, Den Haag. 7 Kolonel R. B. M. de Wijs, lid Hoog Militair Gerechtshof, Batavia. P. A. Romijn, oud-burgemeester van de Rijp en Graft. S. Koster, directeur der Vereenigde Exploitatie Mij., IJmuiden. T. Pluim, archivaris der gemeente Baarn. D. Birnie, hekend pionier Indische cultures. D. Willems, oud-directeur N.V. Heer lijkheid Sterksel. Ernest E. M. C. Laane, bankier. A. Spruijt, notaris Rotterdam. Majoor J. W. Butner, Breda. Mr. D. S. van Emden, oud-advocaat te 's-Gravenhage. F. B. Deurvorst, eere-voorzitter R. K. Ver. van werkgevers in de metaalnij verheid. P. A. Strijbosch oud-burgemeester van Heeze. J. P. Kleinschmit, oud-burgemeester van Schalkwijk. If. A. P. Melchior, oud-directeur Bur gerlijke Openb. Werken in Ned. Indië. S Nov. Dr. M. Weijnen, 's-Gravenhage. 8 Mr. dr. A. F. baron van Lijnden, oud- burgemeester van Utrecht. 5 Mr. N. A. Tonckens, oud-burgemeester van Hengelo. 3 A. W. Nijgh, gemeentesecretaris, Mid- delharnls. 3 R. van Asten, textielfabrikant te Hel mond. 1 m J. Hartelust, gouverneur van West- Java. 8 W. E. Duym, bewaarder van hypo theken en kadaster te Breda. 9 J. A. Frederiks, beheerder „Gevangen poort" te 's-Gravenhage. JA. van Beek, gep. kolonel der artillerie. Dr. A. J. Egelie, oud-rector gym nasium te Breda. C. A. J. van Dishoeck, uitgever te Bussum. C. G. Stockmann, oud-voorzitter Friesche bond van R. K. Kiesvereen. Dr. L. Vuyck, oud-directeur Middel bare en Koloniale landbouwschool te Deventer. P.' Mesker oud-inspecteur I,. O. te Arnhem. J. A. Reijuders, oud-referendaris Prov. griffie Zuid-Holland te den Haag. A. Tb. Bloemarts, oud-ontvanger der registratie te den Haag. G. W. van den Ende, bekende persoon lijkheid op sportgebied te Rotterdam. R. J. Gastendük, oud-inspectenr-gene- raal Rijkswaterstaat. A. Evèrling, bekend figuur van katholiek Amsterdam. G. A. Peters, oud-adviseur Zuiderzee werken. Ir. J. D. Ruijs, directeur Twentsche Electr. Tramweg-Mij. P. Sijthoff, oud-resident. Dr. C. van der Heide, directeur kin derziekenhuis te Arnhem. 2 Dec. W. Wouters, notaris te Oisterwijk. 27 28 31 11 12 16 17 19 22 22 24 27 12 W. J. Vinke, directeur-oprichter N. V. Rott. Manufacturenhandel Vroom Dreesmann te Rotterdam. 15 H. J. H. J. Veeger, bestuurslid en mede-oprichter R. K. ziekenhuis te Groningen. 17 E. A. Becht referendaris Dep. van Financiën. 17 H. G. Donkers, schoenfabrikant te AVaalwijk. 13 C. Munzert, oud-directeur N. V. Zee bad Scheveningen. 19 Ir. W. J. M. v. d. Wijnperse, oud officier der genie en leeraar Midd. Techn. school te Utrecht. 21 J. C. J. Lippmann, lid der firma Lipp- mann en Zoon. 21 Staatsraad Prof. mr. D. P. D. Fablus te 's-Gravenhage. 23 J. Terpstra, oud-bewaarder hypothe ken en kadaster te Utrecht 23 Mr. C. Baart de la Faille, officier van Justitie Arrondissementsrechtbank te Amsterdam. 24 H. S. Isbrucker, voorzitter Nederl. Cricketbond te den Haag. 25 m Dr. F. Leviticus, oud-leeraar Middel baar Onderwijs te Amsterdam. 25 Mr. J. A. Hingst, oud-president recht bank Leeuwarden. 27 F. A. van Duyvenbode Varkevisser, oud-hoofdingenieur bij de Burg. Openb. werken In Ned.-Indië. 27 r J. C. Scbraver, gep. luik-kolonel der mariniers. 27 G. Th. Wesselink, oud-luitenant ter zee en oud-burgemeester. 27 Tli. J. Dlnn, bekend tuin-architect. 3 Jan. Maarschalk J off re te Parijs. 4 Senator Mr. S. Rijckmans, Kath. po litieke figuur te Antwerpen. 13 Dr. C. Herold, ouderdomspraeses v. d. Rijksdag te Munster. 4 Febr. Dr. V. Neugebauer, pres. Hongaarscbe Kinderbeschermingsliga te Boedapest. 4 Pierre Soubirous, laatste broer der Za lige Bernadette te Lourdes. 14 Sir L. Worthington Evans, minister van oorlog te Londen. 20 Mrt. Herman Müller, ex-rijkskanselier te Berlijn. 23 April Mr. Flor. Heuvelmans, bekend Bel gisch advocaat. -v Z .Ex. Mgr. dr. W. H. Nolens. Mgr. JPompen, vicaris-generaal, bisdom s.Hertogenboscli. 22 Juni. C. A, Falliéres, oud-president van Frankrijk. 3 Sept. Arthur Fontaine voorzitter Raad van Beheer Intern. Arbeidsbureau, Genève. 7 Dec. KolonelBrinsmead directeur Austra lische luchtvaartdienst. 9 Dec. Salandra oud-minister-president van Italië, Rome. 21 Arnald-o Mussolini, hoofdredacteur „Po- polo d'Italia" Milaan. 10 Th. Wiersma, piloot K.L.M. .te Rotter dam. J. van Onlangs, piloot K.L.M. te Rotterdam. J. E. W. Kotte, boordwerktuigkundige IC. L. M. H. J. Scheltema, oud-ingenieur P. W. te Amsterdam. J. W. T. Bredius, assuradeur te Am sterdam. C. Goedeljee, oud-leeraar Gymnasium te Breda. G. V. der Scbooren, voorzitter van de Ver. voor den Effectenhandel in Gel derland. W. Pelster. voorzitter Ned. R. K. Bond ran Schoenmakerspatroons. 2 Jan. Frof, dr. M. Beijerinck, oud-hoogleeraar T. H. te Gorssel. E. Jacobs, beeldhohwer te Laren. E. Potjes, Ned. professor muziekschool te Nashville. J. A. Oremus, toonkunstenaar te Rot terdam. J. Duseltuan, schilder te Amsterdam. J. B. Moor, tooneelspeler te Amster dam. Else Otteu, Ned. letterkundige te Ber lijn. Nico van Harpen, kunstschilder te Laren. 9 Feb. Jan C. de Vos, oud-fooneelspeler te 's-Gravenhage. J. de Jong, oud-tooneelspeler te Am sterdam. J. Paardekoper, musicus te Leeuwar den. Dirk Schafer, pianist en componist te Amsterdam. Mevr. Hopnvan-ICwast, muziek-paeda- goge te Amsterdam. Dr. J. II. Wilterdiuk, oud-conservator Leidsche St.-er re wacht te Rijswijk. :7 Pater P. Blrich Wasmann, bekend bio loog te Valkenburg. 1 Mrt. Dr. W. v. d. Haar, scheikundige te Utrecht. 5 F. Smit Kleine, letterkundige te Doorn. 6 L. A. v. Tetterode, musicus en compo nist te Amsterdam. 6 A. H. R. v. Maasdijk, kunstschilder te Rotterdam. 7 Hidde Nijland, bekend kunstverzame laar te 's-Gravenhage. M. A. Poel, architect te Blaricum. Alex Faassen, tooneelspeler te 's-Gra venhage. Maria Diamant-Taverne, vroegere opera-zangeres te Rotterdam. 5 Apr. Tb. ICoeh, oud-leeraar Acad. beeldende kunsten te Rotterdam. 17 Aart v. d. Leeuw, auteur te Voorburg. 27 Dorus Hermsen, Den Haag. 15 Mei Joh. de Meester Sr., oud-journalist, Den Haag. 7 Juni Prof. Th. K. L. Sluijterman, Hoog leeraar Techn. Hoogeschool, Delft. 10 Dr. J. A. M. Beguin, arts te Voorburg, 1 Juli FroL C. Spat, Buitengewoon hoog- 11 12 14 16 21 23 26 11 14 16 16 16 14 15 30 leeraar aan de Universiteit te Utrecht en leeraar aan de Hoogere Krijgs school. 8 Prof. dr. W. Molengraaff, oud-hoog leeraar te Utrecht. 15 H. J. van Berckel, organist Breda. 10 Aug. J. Hamdorff, kunstkenner, Laren. 12 C. Joh. Kievit, schrijver, Wassenaar. 14 Louis Chrispijn, tooneelspeler, Am sterdam. 1 SeptDr. Ch. v. Deventer, letterkundige. 5 G. Giltay, musicus, den Haag. 19 J. A. Goossens, beeldhouwer, Den Bosch. 27 Dr. G. J. Nieuwenhuis, rector Acade- demie voor lichamelijke opvoeding, Amsterdam. 4 Nov. Henriette Campbell, Nederlandsch schrijfster (Jo van Merle) Herseelt. 12 Louis Bouwmeester Jr., directeur Bouwmeesters Revue-Gezelschap. 16 H. J. Wigman, architect Utrecht. 21 J. Ch. Blok, journalist den Haag. 23 Evert Cornelis, directeur U. S. O. 5 Dec. W. B. Tholen, kunstschilder Den Haag. 7 Anna Sluyter, kunBtscbilderes Larerf. 12 W. de Zwart, kunstschilder den Haag. 12 W. J. Rietra, muziekleeraar Kerkrade. 14 Mevrouw Kleijkamp, bekend figuur in het Haagsche kunstleven. 22 H. N. Krabbé, kunstschilder Amster- dam. 27 Prof. dr. H. Blink, oud-hoogleeraar landbouwhoogeschool Wageningen. 28 A. W. J. Hugnenin, beeldhouwer 's-Gravenhage. 2 Jan. Prof. Horatius Marucchl, bekend cata- combenonderzoeker te Rome. 31 Mgr. J. Mausbach, professor a/d Uni versiteit van Munster. 2 Febr. Prof. Filippo Angelitti, ïtaliaansch sterrenkundige te Palermo. 23 Nellie Melba, Australische zangeres te Sydney. 1 April J. F. Taelemans, bekend landschap schilder te Brussel. 25 Prof. George Kober, Duitsch-Ameri- kaanscb geleerde. 12 Mei Eugène Ysaye, violist, Brussel. 22 Arthur Navez, kunstschilder, Brussel. 2S John Dacosta, schilder, Londen. 2 Juni Julius Lagae, Vlaamsch beeldhouwer, Brugge. 10 Magister dr. D. Prümmer O.P., profes sor moraal-theologie aan de Staats universiteit te Freiburg (Zw.) 10 William Denning, astronoom, Bristol. 30 Pol de Mout, Vlaamsch dichter en kunsthistoricus. 13 Juli Prof. K. Larsen, Deensch schrijver en historicus, Kopenhagen. 14 J. Louis Forain, teekenaar, Parijs. 15 Robert Spencer, schilder, Pennsylvania 29 Prof. Aug. Forel, psychiater en ento moloog, Yvorne. 5 Aug. Emil Warburg, Duitsch physicus, Bey. reuth. 19 F. Her wig, Duitsch Katholiek roman schrijver. 1 Sept. Hall Caine, Engelsch schrijver, Lon den. 4 Louis Sambon, kankerspecialist, Parijs. 9 Marcel Lenolr, Fransch schilder. 10 Lujo Brentano, professor in de Staats wetenschappen Miinchen. 21 Prof. Max. Littmann, architect, Mün- chen. 30 Sylvain Dupuis, Belgisch componist en eere-directeur conservatorium van Luik, Brugge. 1 Oct. Sir William Orpen, Engelsch tooneel speler. 3 Dr. Froberger, bekend schrijver, Bonn. 5 Carl Nielsen, Deensch componist, Kopenhagen. 19 Thomas Alva Edison, Westorange (New Jersey). 19 Lesser Ury, Berlijnsch schilder. 20 Arthur Schnitzler, Oosten rijksch dra maturg. 22 Prof. dr. P. Wagner, bekend musi coloog, Freiburg. 9 Nov. Raymond Koechlin, president van den raad der nationale musea, Parijs. 28 Lya de Putti, filmactrice. 2 Dec. Prof. Hans Fechner, Duitsch schilder. 4 10 15 24 Vincent d'lndy, Fransch componist. Georg von Ornpteda, Duitsch roman schrijver. Dr. K. Weijinann, professor klassieke philologie, München. Dr. Bentley, bekend meteoroloog, Je richo (Staat Vermond.) J. F. Cantré, Vlaamsch houtsnijder, Gent. j/UtarsehsUis Jojjre^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 9