ZEETIJDINGEN OPROERIG INDIË, 0 ,&g: DINSDAG 5 JANUARI 1932 RUMOERIGE STEMMING TE ENSCHEDE. Molestatie van iverkivilligen. Een persoon wegens opruiing gearresteerd. ONTDUIKING VAN BENZINE BELASTING. Door rijksambtenaren en politie ontdekt. Z. H. EXC. MGR. L. J. A. H. SCHRIJNEN. Voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden. GEVAARLIJKE OPLICHTER TE PARIJS AANGEHOUDEN. Een Nederlander ANGSTIGE OOGENBLIKKEN. Paard op hol met drie jongens op den ivagen. Een der knapen onder de wielen. DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. INBRAKEN TE NIJMEGEN. aangehouden. INBREKER GEARRESTEERD. OOK GANDHI'S OPVOLGER GEARRESTEERD. DE EERSTE DOODEN GEVALLEN. DE GODSHAAT IN RUSLAND. De Kerstdagen der goddeloozen. Wat de borstel is voor Uw tanden - dat is voor HET MEESTER SCHAAKTORNOOl TE HASTINGS- De zesde ronde. VISSCHERIJ. MARKTBERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS WISSELKOERSEN STOOMVAARTLIJNEN GEMENGDE BERICHTEN BUITENLANDSCHE HAVENS nagekomen zeetijdingen 458" STAATSLOTERIJ- Onze correspondent te Enschede seint ons. In tegenstelling met de laatste weken die voorzoover het Enschede betreft zeer rustig verloopen zijn heerschte gisteren en vandaag een rumoerige stemming in de stad. Maandag -was er reeds een meer dan gewone belangstel ling voor de fabrieken van de firma Jannink aan Haaksbergerstraat en Zuiderhagen in ver band met het feit, dat deze firma haar bedrijf wederom in werking zette na een 10-daagsche vacantie. Het personeel, dat er nog werkzaam was, hoofdzakelijk de z.g. vaste arbeiders en de Duitsche wevers, zou dien morgen na genoten Kerstvacantie weer aan den arbeid gaan. Een gedeelte der Duitsche arbeidskrachten was reeds Zondag gearriveerd, anderen kwamen in den loop van Maandag. Deze Duitschers komen uit het kleine Westfaalscho plaatsje-Vreden. Hoewel de organisatie in samenwerking met de Duitsche arbeidersorganisaties vorige week geprobeerd hebben, deze werkwilligen van hun voornemen af te brengen den arbeid te hervat ten, zijn ze als gewoon aan het werk gegaan. Tot het vaste personeel dat Maandagmorgen den arbeid heeft hervat behoorden ook de sto kers, die te voren in staking waren gegaan. Eveneens was er gisterenavond voor sommige fabrieken groote belangstelling. Op enkele punten in de stad ging het vrij rumoerig toe. Voor de fabriek der firma Jannink aan de Haaksbergerstraat stond een memigte van ruim 600 menschen de werkwilligen op te /vrachten. De aanwezigen werden door de poli tie aangemaand door te loopen. Meerdere werk willigen werden hinderlijk gevolgd door de stakers. Een hunner werd hierbij van de fiets getrokken, doch onmiddellijk daarop door de aanwezig zijnde politie in bescherming geno men. Bij een anderen werkwillige werd een ruit van een woning ingegooid. In de arbeiderswijk „Pathmos" trokken ongeveer 500 man onder groot rumoer langs woningen van werkwilli gen. De politie zag zich genoodzaakt de me nigte uiteen te drijven. Voor de fabriek „Schuttersveld" aan de Hen gelosche straat hadden zich ruim 1000 perso nen verzameld, die de weinige werkwilligen in deze fabriek (meest vast personeel en ouden van dagen) stonden op te wachten. Zoodra eenige menschen da fabriek verlieten, werd er gejoeld en geschreeuwd. De politie dreef ook hier de menigte uiteen, terwijl een persoon wegens opruiing moest worden gearresteerd. Het schijnt, dat bij al deze samenscholingen volgens een vast systeem werd te werk gegaan. Agitatie van de zijde der communisten en N.A.S.-menschen schijnt er niet vreemd aan te zijn. De politie zal bij komende wanordelijkheden streng optreden. Maandagmiddag hebben de communisten een demonstratie met optocht gehouden. Ruim 5000 liter niet aangegeven benzine op verschillende plaatsen ondergebracht. Te Haastrecht hebben rijksambtenaren uit Gouda in samenwerking met de Haastrecht- eche politie ruim 5000 liter niet aangegeven benzine opgespoord. De- heer B. had zijn voorraad benzine bij diverse personen ondergebracht en zorg ge dragen, dat hij minder in voorraad had dan de toegestane 200 IC.G. Het was de politie te Haastrecht echter niet ontgaan, dat er met vaten benzine was gescharreld. Na ingesteld onderzoek hebben de Rijksambtenaren der in voerrechten en accijnzen te Gouda in samen werking met de politie te Haastrecht op den morgen van 3 Januari reeds vroeg de voorra den van den heer B. opgespoord en deze heeft alsnog onder dwang zijn gezamenlijke voor raad aangegeven voor de heffing van het bij zonder invoerrecht, terwijl hem tevens proces verbaal van bekeuring is aangezegd. De voor raad bedroeg ruim 1800 K.G. (plm. 2500 L.) Den heer E. verging het niet beter. Ook deze werd gedwongen aangifte te doen van een voorraad van bijna 1600 K.G. (plm. 2200 L.) deels bij anderen* ondergebracht. Tegen hem is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Verder ls bekeurd de heer IC. die zijn voor raad van bijna 300 K.G. (plm. 400 L.) even eens bij anderen bad opgeslagen. wmmm'/m wc tó 'Vjfi. 'SiA Naar wij met leedwezen vernemen, wer den gisteravond, op advies van de behan delende geneesheeren, aan Z. H. Exc. Mgr L. J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roer mond de H.H. Sacramenten der Stervenden toegediend, door den Hoogeerw. heer Mgr. L. N. Ie Bron de Vexela, deken van Roer mond. Deze mededeeling zal, zoo vertrouwen wij, voor onze lezers voldoende aanleiding zijn om een bijzonder gebed te storten voor Z. H. Exc. mgr. Schrijnen, in wiens toestand na een tijdelijk herstel weer een verslechte ring is ingetreden. Bij een boekhandelaar in de Rue des Ecoles te Parijs vervoegde zich een individu dat hem eenige belangrijke boeken wilde verkoopeti. De boekhandelaar kreeg achterdocht en wilde zijn bezoeker aan de politie overleveren. De ongeveer 30-jarige man wilde den boekhande laar daarop met een scheermes te lijf gaan, doch werd door een politieagent, die op het geschreeuw van den boekhandelaar toesnelde, gearresteerd en naar een politiebureau ge bracht. Hij noemde zich Denis Partos, en gaf op Nederlander te zijn en korten tijd geleden uit Amsterdam te zijn gekomen. Ook in Ne derland moet hij reeds eenige malen zijn ver oordeeld. Het bleek, dat de waardevolle boek werken die hij te koop aanbood te Parijs ge stolen zijn. Te Oud-Gastel sloeg een met kar bespannen paard van den landbouwer L. Bartelen op hol, terwijl op den wagen drie knapen, nl. de 15- Jarige L. Bartelen, de 12-jarige M. Lazeroms en en 9-jarige A. Bartelen waren gezeten. In volle vaart rende bet dier met den wagen door het dorp, waarbij de wagen in botsing kwam met een melkkarretje van P. Masseus, dat groo- tendeels werd vernield. Door den schok tui melden de drie beangste knapen van de kar waarbij de 12-Jarlge Lazeroms onder de wielen terecht kwam. In zorgwekkenden toestand moest het ventje naar het ziekenhuis worden overgebracht, terwijl gelukkig de heide anderen met den schrik vrijkwamen. Het paard was in- tusscben verder gehold naar het erf van zijn baas, waar het vanzelf tot staan kwam. Door auto overreden? Maandagavond, omstreeks negen uur, werd onder de gemeente Arcen en Velden, nabij de tramhalte Hasselt, het zwaar verminkte lijk gevonden van den 64-jarigen H. Peters, land bouwer te Velden. Inzittenden van een luxe-wagen., bestuurd door den heer N. uit Venlo, welke wagen van. af de richting van Nijmegen naar Venlo reed, hebben gezien, hoe een tot nu toe onbekende vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting kwam in volle vaart over een voorwerp heen reed, wat op den weg lag. Bij nader onderzoek bleek, dat dit een man was en wel de genoemde H. P. De ongeluk kige had zware verwondingen gekregen, voor al aan het hoofd. De schedel was opengespleten. Dr. Thlelen uj£ Arcen, die direct gewaarschuwd werd, kon slechts dén dood constateerén. 'Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is nog niet bekend. Vermoedelijk heeft de vracht auto, die door de inzittenden van den luxe wagen werd gezien, den man aangereden. Het zal ook mogelijk geweest zijn, dat P. reeds op den weg gelegen heeft, toen de vrachtauto over hem heen ging. Het onderzoek is in handen der marechaus see te Arcen. Gemaskerde bandieten dwingen een zieke vrouw geld af. Zondagnacht is te Nijmegen op drie plaatsen ingebroken. In de kantoren der N.V. Ververij en Chemische Wasecherij aan de Tooropstraat te Nijmegen werden alle kasten overhoop gehaald. Forceering van de brandkast mislukte, zoodat de dieven slechts weinig buit maakten. In de Marterstraat drongen Inbrekers door de voordeur binnen, nadat ze een ruitje verbrijzeld hadden en ze de deur van binnen uit openden Hier werd uit een lade ruim 300 ontvreemd. Achter Valburg beproefden inbrekers hun slag te slaan in een huis eener zieke vrouw, wier man even afwezig was. De dieven waren ge maskerd en dwongen de vrouw geld af onder bedreiging haar anders bij de keel te grijpen. Toen de arme vrouw in uiterste Inspanning naar een pook greep, namen de bandieten de vlucht. J? •-* DE KROONPRINS VAN ETHIOPIE legt een krans op het graf van den Onbekenden Soldaat te Parijs De verduisterde 500 opgemaakt. Door de politie te Nijmegen is aangehouden een zekere S. uit Amsterdam, die door de poli tie aldaar werd gezocht wegens verduistering van ongeveer f 500. De gearresteerde had bijna alles opgemaakt, J De Tilburgsche politie doet weer een goede vangst. De politie te Tilburg heeft wederom een goeden greep gedaan door het aanhouden van zekeren W. v. IC uit de van der Aastraat te Tilburg. Deze v. K., een broer van den Voor eenigen tijd te Amsterdam gearresteerden be- ruchten inbreker, maakte eveneens deel uit van het gilde der langvingers, die Tilburg en omgeving onveilig maakt. Van K. heeft bekend verschillende inbraken te hebben gepleegd. In zijn woning werden inbrekerswerktuigen o.a. een boor- en snijmachine voor het openen van brandkasten in beslag genomen en verder een groote partij gestolen voorwerpen en consumptieartikelen, afkomstig van diefstal len, gepleegd In den nacht van 22 op 23 -De cember in een café te Loon op Zand en in den nacht van 3 op 4 Januari in een kruideniers winkel te Berkel Enschot. PATNA, 5 Januari (R.O.) Babu Rajendra- nath Prasas, die door Gandhi tot zijn opvol ger was benoemd als voorzitter van het con gres, is thans eveneens gearresteerd. De autoriteiten nemen maatregelen, ten einde in verschillende deelen van Indië het houden van betoogingen voor Gandhi te voor komen. Te Cawnpore moest de politie herhaaldelijk charges uitvoeren tegen volksgroepen, die voor Gandhi manifesteerden. Nadat het volk in zij straten verspreid was, vormden zich steeds groote menigten. Zes bijeenkomsten van Con gres-aanhangers werden uiteengedreven. In de straten patrouilleeren sterke politie-afdeelin- gen. Te Allahabad heeft de politie een betooging van Congres-aanhangers uiteen gedreven. Hier- bij vielen twee dooden, verscheidene andere betoogers werden gewond. Een dertigtal lie den werden gearresteerd. Te Delhi heeft de politie gisteravond met den bamboestok 2000 Indiërs uiteengedreven, die een onwettige vergadering hielden; er wer den drie Indiërs gewond en drie gearresteerd Te Bombay heeft de politie in heel de stad maatregelen getroffen, om de orde te hand haven. Op verschillende punten zijn gewapen de patrouilles opgesteld, in het bijzonder in de wijk der spinnerijen. Een groote menigte, die weigerde uiteen te gaan werd met geweld ver spreid, waarbij een 20-tal lieden gearresteerd zijn. Verder is het in de stad tot dusver rustig gebleven BOMBAY, 5 Januari. (V.D.) Het'comité van het nationaal congres heeft dr. Ansari aange wezen als opvolger van den gearresteerden congres-voorzitter Prasad, die zelf benoemd werd na de arrestatie van den eersten congres voorzitter Valabhai Patel. De provinciale congres-comité's hebben hun voorzitters opdracht gegeven, om zelf volmacht te geven in geval zij gearresteerd worden. Toch voortzetting der Ronde- T afel-conferende. Volgens bericht uit Londen zullen de drie commissies, door den Britschen eersten minis ter bij het sluiten van de Ronde-Tafel-confe- rentie te Londen in het vooruitzicht gesteld, zich op 15 Januari a.s. naar Indië inschepen, tot voortzetting van de besprekingen voor de voltooiing van het plan eener Indische con stitutie. Een commissie van advies der Rond-Tafel. Conferentie zal in Indië worden ingesteld, om de verdere aspecten der kwestie te onderzoen ken. Op de lijst der leden figureert ook dé naam van Gandhi. De regeering is vast voornemens aan haar plannen tot onderhandeling ook verder uit voering te geven en zooveel als mogelijk is overeenstemming tot stand te brengen wat be- treft de constitutioneel kwesties. Het uitvoerend comité on- ivettig verklaard. DELHI, 4 Januari. (R.O.) Het uitvoerend comité van het Indische congres is voor on wettig verklaard. Het provinciale congres van Bombay heeft zich zelf ontbonden verklaard en een krijgs raad gevormd, die vrijwilligers voor bet con gres aanwerft. Het provinciale congres van Bihar is door de regeering onwettig verklaard. Alle leden daarvan zijn in hechtenis genomen. Da boycot begonnen. De boycot van Engelsche goederen in Britsch-Indië is reeds begonnen. Talrijke ka- toent'abriekeu hebben wegens de arrestatie van Gandhi besloten, geen Engelsche goederen meer te koopen. Ook wil men de reeds in Engeland geplaat. sta bestellingen voor machines enz. annulee- ren. Da sub-comité's van de nationalistische partij zijn in de meeste steden ontbonden en vervangen door afzonderlijke leiders met bij zondere bevoegdheden. 0.a. zijn zij gemach. tigd, om indien zij gearresteerd worden zelf hun opvolgers aan te wijzen. Elf leiders der nationalistische beweging zijn thans reeds gearresteerd. De antigodsdienstige campagne in Rusland, die dit jaar in de Kerstdagen buitengewoon heftig werd doorgevoerd en die zich ook uit strekte tot de groepen der nationale minder heden en de buitenlandsche arbeiders werd, naar thans ontvangen berichten beëindigd met een groot anti-godsdienstig carnaval, op 31 December in Leningrad gehouden. Tien anti-godsdienstige brigades van den bond van goddeloozen, die waren teruggekeerd van bun propagandatochten in de collectieve bedrijven, sloten zich bij den optocht aan, die voornamelijk door de arbeiderswijken trok en zeer veel propagandamateriaal en vlugschrif ten onder de bevolking verspreidde. I, 45 en 65 ets. Uw keel. Reel. 585 DOVS 6 'Men schryft ons: Euwe deed Zaterdag een laatste krachtige poging om nog tot den eersten prijs te geraken, doordat hy zyn party tegen Kashdan zeer scherp opzette. Met zwart, verdedigde hy zich met de Aljechin-opening en liep in een vroegtydig sta dium storm tegen de witte koningsstelling. Alles ging naar wensch. hij verkreeg de open g-lyn en toen alle zwarte stukken gereed stonden, in te grijpen, scheen het lot van Kashdan bezegeld. De tydnood bracht echter een geweldigen ommekeer Euwe, die niet gewend ia, zjjn zetten tot het laatste oogenblik uit te stellen, maakte onder deze voor hem ongewone omstandigheden de eene fout na de andere. zoodat het Kashdan niet moeilyk viel, eerst een stuk te winnen en kort daarop zyn tegenstander mat te zetten. Hier mede zyn Kashdan's kansen op den eersten prys sterk gestegen. Alleen Flohr kan het hem nog lastig maken. Deze won Zondag door uitstekend spel tegen Jackson. Verrassend was de uitslag van de party Sultan KhanMiss Mênchik. De Britsch-Indiër rocheerde in een geweigerd koninginnegambiet aan den lang kant en was juist bezig zyn aanval op te bouwen, toen Miss Menchik met een gewel digen tegenaanval alle plannen in de war stuurde Om erger te voorkomen moest Sultan Khan een pion Offeren en kwam aldus in eén ongunstig eindspel. Misse Menchik zette sterk voort en besliste de party met een paar zetten. ThomasMichell was een hardnekkige kamp lusschen twee repressentanten van de oude Engelsche gardé. Aanvankelyk scheen het, dat Thomas het best stond, maar toen diens aanval afgeslagen werd, verkreeg Michell een gunstig eindspel van kasteelen en pionnen, dat hy echter voor de tweede pauze nog niet tot een beslis sing vermocht te brengen. In de party Yates—Stoltz liet de Engelsche kampioen zich van zijn beste zyde kennen. Stoltz had voortdurend met moeilykheden te kampen en slechts door zyn fijn spel kon hy stand houden. De onderbroken stelling T-j-P -f 2 pionnen tegen T+R-f-2 pionnen is zeker remise. In het Premier Reserve tornooi had Noteboom het niet erg gemakkelyk. Refjir behandelde de party uitstekend en staat er in het eindspel met een pluspion het best voor. De stand luidt: Noteboom 444-f-h, Rellstab 4%. .Koltanowsky en Tylor 3, Rejfir 3%+h, Weiss- gerber 2+h, Buerger 2, Golombêk l'/a+h, Abra hams en Sergeant 1. Prins behield, door Morry te slaan, nog goede kansen op den eersten prys in het Major- tornooi, Sapira en Suitanbejef hebben de leiding met 4% punt. Prins heeft 4 punten. ROTTERDAM. 5 Januari. Heden werden aan de vischmarkt alhier van XJmuiden, Nieuwediep en elders 280 manden en kisten versche visch aangevoerd. De pryzen warengroote long f 48 64, middel tarbot 2032, kleine tarbot 14—18, groote schol 1824, kleine schol 610, middel schelvisch 1222, kleine schelvisch 410, groote gul 6—12, kleine gul 3—6, wyting 4—S riviervisch 57 per mand, spiering 34, ge rookte paling 45 per kistje. ROTTERDAM, 5 Januari. (Schevenlngsche markt). Aangevoerd 100 kisten bokking 35 ct., 30 kisten spekbokking 57 ct., 25 kisten makreel 8^-20 ct. per stuk, 100 kistjes sprot 810 ct. per bos. AMSTERDAM. 5 Januari. Aardappelenpryzen heden onveranderd. Aangevoerd 3 ladingen (2700 H.L.) BODEGRAVEN, d Januari. Aangevoerd 212 partyen kaas, 8672 stuks, wegende 78.048 kg. Prys Goudsche kaas met ryksmerk le soort 27 —30, 2e soort 24—26, zwaardere tót *- per 50 kg. Handel flauw. ROTTERDAM. 5 Januari. (Bericht van de Rot- terdamsche Eierenveiling, Warmoezierstraat). Kipeier.en 3.755.80, eendeleren 3.05—4.30 per .100 stuks. Aangevoerd 150.000 stuks. ROTTERDAM, 5 Ja.nuari. (Veemarkt). Aange voerd 128 paarden, 6Ó4 magere en 820 vette run deren, 229 vette kalveren, 170 graskalveren, 516 nuchtere kalveren, 165 schapen of lammeren, 21 varkens, 41 biggen. De pryzen waren als volgt: Vette koeien 16 kwal. 7080 ct., 2e kwal. 6066 ct., 3e kwal. 4055 ct., stieren le kwal. 5362 ct., 2e kwal. 4753 ct., 3e kwal. 4447 ct., kalveren le kwal. 123132 ct., 2e kwal. 93103 ct., 3e kwal. 83—93 ct. per kg. Mager vee: melkkoeien 190300, kalfkoeien 200—310, stieren 100—360, pinken ƒ80—140, graskalveren 35—80, vaarzen 180235, werk paarden 160275, slaehtpaarden 110—195, hit ten 65—130, nuchtere kalveren 410, fokkal- veren 919, biggen ,410. Vette runderen, de pryzen waren ta.melyk vast met redelyken handel. Een prima spoelingbeest ging nog wel 2 cent boven noteering. Vette kal veren, aanvoer in le soort niet groot, handel willig, afwykende soorten weinig vraag en pry zen nauwelyks te handhaven. Stieren aanvoer ruim en hoogere pryzen, handel redelyk, afloop echt®1" minder vlug. Melk- en kalfkoeien, handel in 't begin lui, later vlugger en vaste pryzen. Alle soorten jong vee handel zeer kalm. Paarden weinig Engelsche paarden aangevoerd, handel iets williger en duurder. Nuchtere en fokkalveren aanvoer ruim, er werd echter zeer traag ver kocht. Biggen weinig handel. BOTTERDAM, 4 Januari. (Voilingsver. ,,Vrye Aardbeienveiling Charlois"). Spruiten le soort 2.805.50, 2e soort 11.90, roode kool 1.80 3.20, gele savoye kool 1.903, kroten 1.50 2.10. peen 3.204.20, uien f 4.10—6.50, bellefleurs 1010.50 per 100 kg., groene savoye kool 2 3.60 per 100 stuks, seldery 0.501.50. prei 3 4.20 per 100 bos, andyvie 4086 ct.. veldsla 2131 ct., boerekool 8—21 ct. per kist. RODENRIJS, 5 Januari. (Coöp. Groentenvei- ling-Vereen. „Berkel en Rodenrys" G.A.) Rozen: Aug. Nock 3.159.45, Columbia 3.559.65 per 100 stuks, tulpen: Brilliant Star 49 ct., Fred. Moore 23—25 ct., Diana 28 ct., Prins van Oosten- ryk 30 ct., Rose La Reine 28—30 ct., William Copland 2245 ct. per dozijnasp. sprengerie 8—19 ct. per bos; begonia's 8—14 ct., cyclamen 2237 ct. per pot. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformatiën). SURSEANCE VAN BETALING. Verzocht door de N.V. IJzergieteryen v/h. A. p. de Bie Zoon te Bergen op Zoom. Bewind voerder de heer F. Goossens. directeur der N.V. Haardenfabriek ,.De Schelde" te Bergen op Zoom Heilust. Verhoor 23 Januari 1932 de3 v.m. 10 uur gerechtegebouw Sophiaplein Breda. FAILL1SSEMENTSSTAT1ST1EK OVER DECEMBER 1931. Uitgesproken faillissementenNoord-Holland 45 (exci. Amsterdam), Amsterdam 61. Zuid-Hol land 41 (excl. Den Haag en Rotterdam), D®" Haag 26, Rotterdam 29, Utrecht 27, Gelderland 3D, Noord-Brabant 25, Limburg 14, Zeeland Friesland 16, Groningen 8, Drenthe 9, Overyssei 22. Totaal over December 364 faillissementen. Totaal over 1931 3553 fai.iissementen. Totaal over 19300 3171 faillissementen. ROTTERDAM, 5 Januar 1932. Vlet- en lichterwerk280 ton 7, 400 ton 7, 1QO0 ton en 1100 ton 11 alles per dag. Vaarwerk voor zwaar goed 150 ton n. Deeuwarden ƒ3.10, Vracht n. Heuaden ƒ1.50 alles per last. 400 ton hout n. Keulen ƒ185. ROTTERDAM, 5 Januar 1932. B o v e n-H y O. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Voor rüwe- producten naar Mannheim betaalde mea 1 per laat» Beneden-Ryn. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht met 4 losdagen 40 ct, met 8 losdagen 50 cent per last. Sleeploon volgens het 35 ct. tarief. RUHRORT, 5 Januari 1932. VRACHTEN. Van de Ryn-Ruhrhavens naai Rotterdam 0.750.80 Mk., Antwerpen en Gent 1.30 Mk., Brussel 1.70 Mk., Luik 2.10 Mk. Van de Ryn-Ruhrhavens naar Mainz en Mann heim 0.90 Mk., Frankfurt 1.05 Mk., Aschaffen- burg en Lauterbürge 1.15 Mk., Karlsruhe 1.10 Mk. Van de havens van het Kyn-Hernekanaal naai Antwerpen en Gent 1.45 Mk., Brussel 1.85 Mk.. Duik 2.35 Mk. Van de havens van het Ryn-Hernekanaal naar Mtinz en Mannheim 1.05 Mk., Frankfurt 1.20 Mk, Aschaffenburg en Dauterburg 1.30 Mk., Karlsruhe 1.25 Mk.. Straatsburg 1.55 Mk. SLEEPLOON van de Ryn-Ruhrhavens naaf Malnz 0.90—1.— Mk.. Mannheim 1—1.10 Mk. ROTTERDAM aangekomen: 4 Januari namiddag: 2.15 RAMSES, Lenders Co., Japan, Waal haven. stukg.; 2.15 BATAVIER 1, N.V. Wm. H. Muller Co., Hamburg, Parkhaven, stukg.; 3.4o SERULA, N.V. Ph- v. Ommeren. Diverpoot, Parkhaven, stukg.; 5.ALBA, N.V. Gebr. v. Uden Hamburg, 2e Katendr. haven, ledig; 7.13 ATaLaYA, Ned. Transport My., Amsterdam, Waalhaven N.H.B., ledig. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 4 Januari namiddag: 10.— PONTYPRIDD, Mormugao; ROBERT L. HOLT, W.-Afrika; 11.50 CHRYSSI, Rosario; 5 Januari voormiddag: 12.20 TILLY L. M. RUSS, Hamburg; vertrokken 4 Januari namiddag: 3.05 CAPSA, Rouaan; 3.10 FERNANDE, Goole; 4.55 MAURICE COLIGNON, Antwerpen; 5.45 ANNAHO, Haugesund; 6.40 GLENIFFER, Ham burg; ARIADNE (Nept.), Gothenburg; 7.50 LOUIS DE GEER. Norrköping- HARELDa, Southampton; 8.15 BATAVIER 111, Londen; JAMAICA SETTLER Londen. 9.10 FELIXSTOWE, Harwich- 9.30 LEONORA, Hull; 11.30 PRAGUE, Harwich; 5 Januari voormiddag: 12.20 WAALKERK, Hamburg. Wind W.Z.W., stiive bries, matige zee, betrok ken. SCHIEDAM aangekomen 4 Jan. FLORA (Zw.j, Hernösand, buhkert. VLAARDINBEN aangekomen 4 Jan.P. L. M. 23, Melilla. IJMUIDEN aang. 4 Jan.: HEBE, Hamburg, stukg.; THE EMPEROR, Rouaan, Velsen, ledig; EK, Oslo, stukg.; DANA, Skoghalls, cellulose; RHEIN, Hamburg, stukg.; vertr. 4 Jan.ATALAYA, RotterdamBEL- GIEN, Newcastle; POEDAU .LAUT, Hamburg; IÜDESLEIGH, Newcastle; ST. TUDWAD, Ex- mouth MARIE FERDINAND, Immingham. Wind Z.W., bewolkt, styve bries, woelige zee. VLISSINGEN aang. 4 Jan.MECKLENBURG, Harwich; ORION, Noordzee. vertr. 4 Jan.; PRINSES JULIANA, Harwich; L1CHTENSTEIN, New-York; gep. naar AntwerpenRIO DORADO, Buenos- Avres; DYDIA, Kotka; EUGENIA, Ibicuy; BIR- KENFELS, Hamburg; NIHAMBANE, id.; gep. naar Brussel: MAGGIE, Hamburg; gep. naar Gent: MARI DOLORES, Susa; FORS- VIK, Danzig; gep. naar Selzaete ELSA ESSBERGEK, Gdingen gep. van Antwerpen: LEOPOLD II, Levant; BETH, t., Falmouth; NEION, Newcastle. DELFZIJL aangekomen. 1 Januari. INGA, Marieberg, gez. hout, E. Wagenborg. 2 Januari. ELISABETH, Jonker, Aarhus; GERHARD, Boll, Nêustadt. Vertrokken. 2 Januari. HILLEGOM, Rotterdam HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE (uitreis) 31 van San Francisco. STATENDAM, 4 v. Rotterdam te New-York. VOLENDAM, 4 v. Rotterdam te New-York. HOLLAND—OOST-AZI LIJN. SEROOSKERK (uitreis) 4 Januari van Sabang. MEERKERK (uitreis) p. 2 januari OueSsanf, WAALKERK 4 van Rotterdam naar Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TIBERIUS, 2 V. Pt. au Prince n. Kaap Haitlen. THESEUS, 4 v. Amsterdam te Danzig. VENEZUELA, 2 v. Cristobal n. Cartagena. HEBE 4 Januari van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIANTAR (thuisreis) 4 (7 v.m.) te Marseille. SILVER JAVAPACIFIC LIJN. SALAWATI, 3 v. Vancouver te Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (uitreis), 1 v. Genua (verbet.) POELAU LAUT 4 v. Amsterdam n. Hamburg. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. THESEUS, Batavia n. L'pool p. 3 Beachy Head. CITY OF NORWICH 2 v. Rott. te Yokohama. vertrekt nsL&r CITY OF ATHENS. China n. Rott. 3 v. SWgap. PHRONTIS, Batavia h. Ainst. 4 v. Marseille. AMSTERDAM Londen., per Beriyn p. lOOMk. Parys p. 100 frs Brussel p.lOObelg Zwitserl.p.lOOfrs. Weenenp. lOOsch Kopenh.p. lOOkr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr. New-York per 5 Jan 4 Jan. 2 Jan pariteit 8.39 8.40 8.49 12.1071 58.92H 58.92H 59.30 59.26 9.77?4 9.7814 9.7844 9.74 34.62H 34.6244 34.70 34.59 48.6214 48.65 48.70 48.— 35.25 35.25 35.25 35.— 46.75 46.50 47.- 66.67 47.75 47.75 47.25 66,67 46.— 45.75 46.50 66.671 2.49 2.49 2.4944 2.4877 TRITO, Rott. n. Belfast p. 3 Dover. TEMERAIRE, Rott. n. Australië p. 3 Dover. TRINGA Amst. n. Manchester p. 2 Lizard. TOMALVA Rott. n. N.-York p. 3 Dungeness. US3UKUMA Amst. n. Beira 2 v. Zanzibar. VEGA, 30 v. Rotterdam te Stockholm. WOENSDRECHT Tuapse n. Duink. p 3 Zea. YANG TSE 30 v. Rotterda mte Shanghai. KOLOSSUS 2. Hanaweert, 4 Januari. De dryvende bok „Kolossus 2" welke alhier in de haven gemeerd lag, werd aangevaren door de goederenboot „Badenia 19". waarby de „Kolos sus 2" schade aan het achterschip bekwam. VANCOUVER MARU. Bremen, 3 Januari. Het Japansche s. „Vancouver Maru", van Ant werpen komende, heeft by Brake aan den grond gezeten, is echter met hoog water vlot en hier aangekomen. (Dit schip komt ook te Rotterdam laden voor Japan). BROEDERTROUW m., 1 v. Antw. te Rochester ÊORiNGIA Rott. n. Bangkok 2 te Pt. Said. BROOMLANDS 2 van Rotterdam te Londen. BARON RUTHVEN Rott. n. Sete 1 op 50 myl O. yan Nlton. CHR. SASS, Rott. n. Las Palmas, 2 (10.6 v.m.) 25 myl W. v. Niton. CITY OF HONGKONG, Rott. n. Beira 1 van Kaapstad. CHASTINE MAERSK, Rott. n. Chester (Pa.) 2 v. Baltimore. —to, CONST. COUTSODONTIS, 2 v. Rott. te Shields. CITY OF GLASGOW, Rott. n. Z.-Afrika p. 3 CITY OF BRISTOL, Rott. n. Maurit. 3 v. Lor. Marques. CITY OF ALTON 4 van Rotterdam te New-York. DUISBURG, Rotterdam n. Japan 2 te Genua. DANMARK, Rott. n. Japan, 1 (10.34 n.m.) 100 miil Z O. v. Land s End. DOCTEUR PIERRE BENOIT, Rott. n. Japan p. 3 perlm. DALEMOOR, 2 v. Rotterdam te Shields. ESSEN Rott. n. Java 2 te Port Said. EXPORT 3 van Rotterdam te Londen. jOLDMOUTH, Amsterdam n. Curasao 1 (9-9 n.m.) 29 myl Z.Z.O. van Start-Point. GOTLAND, 1 v. Rotterdam te Kopenhagen. G-lYNWEN 1 v. Amsterdam te Shields. GOLDONl 31 van Rotterdam te AncOna. GRUTTO 3' van -Rotterdam te Londen: GRONINGEN 3 y_ Hö.rlingen te Londen. GOOTE Rott. n. Cardiff p. 2 Beachy Head. GLENLUCE Rott n. Japan p. 3 Dungeness. OiLLHAUSEN. Rott. n. Stockholm r- 2 Holtenau. HONTESTROOM 3 v. Amsterdam te Londen. JAMAICA PLANTER. Rott. n. Kingston (Ja) 2 (11.29 n.m.) 60 myl Z.O. van Land's End. JAMAICA, 1 v, Rott. te Oslo, vertr. h- Gothenb. KALYAN, Rotterdam naar Japa,n 3 te Colombo. KASHMIR, Rotterdam n. Japan 3 te Colombo. KARL LIEBKNECHT, Rótt. n. Batoum 2 (8.27 vm.) 22 myl Oost van Nitoh- KULMERLAND 2 V. Rotterdam tê Dairên. KARMALA 2 v. Rotterdam te Yokohama. LORCA, 2 v. Amsterdam te Shields. LIEUT. ST. LOUBERT BIE, Rott. tl. Japan p. 3 Dover. MOORDRECHT, Cork n. Zwarte Zèe 1 (3.27 n.m.) in draadloöze verbinding rrlet Valentia. MUREN A, Rott. n. St. Kitts 2 (11.56 v.m.) 160 myl W.Z.W van Land's End. MYRIEL 30 v. St. Louis (Rhone) n. Antibes. MEONIA Rott. n. Bangkok 31 v. Penang. MEREL 3 van Amsterdam te Londen. NORMA zd v. Rotterdam te Helsingfors. NYLAND 4 Jan. van Rotterdam te Alexandria. OOTMARSUM, 3 v. Rotterdam te Cardiff. ORANJEPOLDER 3 v. Rotterdam te Londen. ORION 3 v. Plymouth naar Vlissingen. OUSEL Rott. n. L'pool p. 2 Prawle Point. PEKING, z.Rotterdam naar Chili p. 2 Madéira. PRUDENTIA, Muller, 30, v. Landskróna te Ko penhagen. PENDEBN, 1 V. Amsterdam te Cardiff. ROTTERDAM, 2 v. Houston n. SAALE, Rotterdam n- Japan 2 van Hongkong. SPONDILUS, Amsterdam n. St. Kitts 1 (3.12 n.m.) 200 mijl Z.Z.O. van Valentia. SVANE, 31 v. Rotterdam te Hartlepool. S1RIUS ,0 van Rotterdam te Danzig. TETELA, .Rott.. n, Santa Marta p. 4 Turk's Eil. TAJIMA MARU, Rott. 11. Japan 3 v. Hongkong. TENERIFFA. Rott n. Marseille. 1 v. Bordeaux. TUUCA, Rott. n. Japan I r. Adea. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG vertrokken: 5 Januari namldag: 2.10 EUSEBIA DEL VALLE, Newcastle; 2.50 CHELDALE, Huil. BUITENLANDSCHE HAVENS. MANVANTARA, 4 v. Amsterdam te Colon. OOTMARSUM, 3 v. Rotterdam te Cardiff. WINSUM, 4 v. Cardiff te Havana. ROSSUM, Rott. n. Boston p. 4 Kaap Race. GELDERLAND, 4 v. Tyne te Pont Brulé. BEIJERLAND, 4 v. Blyth te Hamburg. TIRRENO, Odessa n. Falmouth 31 v. Algiers. ANCHORIA, Calcutta n. Ldn. 2 te Lissabon. MELLO, 8 v. Londen n. Gent. BALMORAL CASTLE. 4 v. Southptn. te KaapsL DUNBAR CASTLE, Rott. n. Beira 2 v. Kaapstj LLANDOFF CASTLE, Ldn. n. Pt. Natal 3 v. Mozambique. WARWICK CASTLE, 3 v. Southptn. te Pt. Nat. WINDSOR CASTLE 4 te Kaapst. voor Southptn. MORI AS 25 V. Danzig te Bona. MEEUW 31 v. Gothenburg te Malmö. MANATAWNY 3 v. Vlaardingen te Colon. MONTE SARMIENTO Hbg. n. Z.-Amerika p. 3 Ouessant. MONTE PASCOAL 2 v. L. Palmas n. Hamburg MONTE ROSA 2 v. Rio Grande n. Hamburg. MIJDRECHT 4 van Londen n. Grangemouth. MIGUEL DE LARRINAGA 3 v. B.-Ayres n. Las Palmas. MACEDONIA 4 van Hamburg n. Alexandria. MONTCLARE 1 van Halifax n. Loverpool. MAYRIX 2 v. Rott. te Dieppe. 1 MAIDAN Tees n. Calcutta p. 3 Gibraltar. s VERWACHT TE ROTTERDAM. TINOS v. Levant 3 te Alexandria DIANA 31 Dec. v. Leningrad. FIGGE 2 v. Horaens. SCHIELAND 4 v. Hartlepool. ST. ANNALAND 4 v. Tyne. BARTA 5 v. Londen. FORTUNSTAR 5 v. Calais. MANUCHU 5 v. IJmuiden. MOYLE 4 v. Rouaan. PASCOLI v. Fiume 4 te Pola. LCARDI v. Fiume 31 v. Dubrovnik. VERWACHT TE AMSTERDAM. ASPO v. Hernosand 4 te Stockholm. CLIO v. Barcelona 5 te Tarragona. GEMENGDE BERICHTEN. TAMAHO MARU. Tokio, 4 Januari. Daar men vermoedde, dat het schip niet meer gebor gen zal kunnen worden, heeft de bemanningfhet verlaten en is opgenomen door de „Reiyo Maru". Laatstgenoemd schip blyft in de nabyheid va,n de „Tamaho Maru". TERESA. Piraeus, 4 Januari. Hét Itauaan- sehe s. „Teresa", van Izmir naar Genua met 4500 tons lading, bestaande uit vygen. krenten, meel, mals, erts enz., is tengevolge van schade aan het roer, In de nabyheid van Aghil Theo- dori, aan den Ingang van het Cormth-kanaal, gestrand. Het schip is oogenschyniyk niet be schadigd en maakt geen water. Hulp ja der waarts vertrokken. T ASPO. Stockholm. 4 Januari. Het Zweed- sche s. „Aspo", 30 December met 'n lading hout van Hernosand naar Amsterdam vertrokken, ia hier binnengeloopen met hevige elagzy. Boven dien heeft het schip een deel van den deklast VIEIRINI KYRIAKIDES. Rosario, 3 Januari Het Grleksche s. „Eirini KyriakiddB", met een volle lading aan boord, zit in de Borghl Pas aan den grond. MASTRANDREAS, B u e n o s-A y r e a, 4 Ja nuari. Het uitgaande Grieksche s. „Mastran- dreas" is den 2en dezer ter hoogte van myl- paal 51 aan den grond gevaren. Vierde Klasse. Tweede Lust. Trekking van 5 Januari, f 1000 No. 6360. 200 No. 8346, 12312, 20053. f 100 No. 5695, 5861, 12410, 126Y6, 14493, 19623. PRIJZEN VAN ƒ65. 9899 12871 15484 48214 9909 12902 15644 18217 91)72 12922 15ö5t> 18242 122 2844 5270 7656 10026 12927 15568 18373 135 2859 5287 7775 10038 12942 15003 18385 31'2 2895 5306 786L 10048 12972 15676 18414 330 2966 5351 7916 10122 13019 15692 18135 371 3OÖ0 5365 7928 10150 13153 15740 18553 415 3069 5374 7967 10312 13274 15773 18570 461 3090 5403 8017 10337 13275 15832 18592 506 3103 .5482 8022 10356 13311 15943 18603 509 3116 5030 8032 10305 13315 15960 18611 548 3172 5647 8186 10431 13349 1604-5 1866-5 733 3186 5672 8204 10461 13367 16078 18678 739 3305 6764 8218 10491 13420 16120 18729 759 3345 5787 8230 10532 13462 16170 18757 708 3353 5301 8341 10556 13471 16211 18897 826 3421 6313 8373 10507 13531 16304 18902 3-4 2680 5155 7590 49 2752 5174 7öy4 117 2837 5L98 7636 1058 3621 5902 S4.33 10767 13643 16573 19026 1137 3045 5958 8514 10773 13655 16577 19203 1158 3718 6009 8520 10970 13750 16622 19216 1160 3784 6042 8585 11166 13764 16630 19217 lis" 3818 OUL 8645 11192 13801 16634 19280 1312 3854 62i!» 874,3 11236 13825 16714 19351 1.313 3875 6234 8756 11284 13860 16787 19450 1355 3027 6241 8798 11312 13895 16791 19490 1418 4033 6200 8833 11323 13908 16801 19525 1495 4034 6304 8896 11374 1.3912 1681.4 19577 1524 4168 6313 8944 11460 13924 16855 19-wl 1562 4219 6&38 8953 11500 14053 168«f 1664 4262 6353 8995 11528 14055 16968 19648 1665 4290 6392 8997 1I5SÜ 14061 168.'ï»2'7 1CS7 4333 6553 9003 11-583 14144 lb?-8 19,08 1770 4333 6574 9014 11613 14233 6^49 19716 1809 4.362 6595 9048 11657 14296 16957 19,29 18-57 4381 6657 9130 11668 14316 17043 19,86 1872 4436 6662 91,39 1171.' {7153 19811 1939 4441 6834 9169 11825 1981a 1967 44o7 6961 9186 U8-W l4aJ2 17263 19835 2070 4476 6992 6209 11934 {4496 17286 19673 2142 4552 6993 9293 ('AjlL {ffëf 423 19939 2166 455,3 7 023 9314 lf&g L535 20004 2172 4634 7073 9395 12 64 146,2 1,545 Z00U 2191 4648 7139 9420 12{68 14b8ü 1,580 4{{26 2232 4698 7151 9430 {3165 14710 17607 20129 2397 4750 7180 94ob 12225 14,56 l,öo4 -0207 2417 4b(J4 722Ö ^400 1^2oö 1463Ó 17<$° ,7*^ 2420 4834 7246 9500 12282 i486! 17,09 Y0do2 2421 4847 7283 9531 12305 14ö9i 17728 20480 2439 4850 728? 9598 12310 14983 17826 20o2j 2454 4854 7348 9609 12313 15014 17086 20o37 2456 4871 7349 9610 12407 1-5068 13^3 ^629 2458 49-20 7386 9619 12465 15079 8039 2073Ï 2462 4945 7411 9646 12604 1-5161 18081 207*8 2460 49Ö8 7480 9785 12611 15173 18063 20765 2506 5000 7491 9812 12694 15194 18{48 20667 2553 5031 7497 9827 12749 15415 18186 2«885 2657 5061 7522 9359 12759 15456 18187 2094® 2673 5121

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2