P 8« tijd wot 11 W 0 r L K DE ZAAK met de voorname artikelen, produkt van toewijding en goeden smaak, met de gezellige en vriendelijke bediening en den prijs van de massa-omzet 0 K X jr V V BAAS BOVEN BAAS. VRIJDAG 13 MEI 1932 DE BRAND OP DE BREESTRAAT TE DELFT. Eigenaar van manufacturenzaak verdacht van brandstichting. Drie jaar gevangenisstraf geëischt. m ffj I Voor het Westen Nieuwe Binnenweg 297 - West Kruiskade 30 Voor Schiedam: Broersvest 97 Voor OvermaasGr. Hilledijk 124 Voor het CentrumKorte Pannekoekstraat16 of Oude Binnenweg 4£ Voor het OostenHoogstraat 142 naast City Theater i 1 s UITSLAANDE BRAND 1 SCHIETPARTIJ OP OUDEJAARS AVOND SPELEN MET LUCIFERS. BAND GESPRONGEN. BIJ HET OVERSTEKEN. VERDACHT VAN 18 BRAND'- STICHTINGEN. EEN NACHTELIJKE INDRINGER- EEN DUITSCH INBREKER gearresteerd. VIJF DUIZEND MARK AFHANDIG gemaakt. BEZUINIGINGSCOMMISSIE-WELTER. TARWETEELT IN ZEELAND. Oppervlakte bijna verdubbeld. LONGPEST IN DE PREANGER. VIER INBRAKEN IN EEN NACHT, Goede vangst van de Amersfoortsche politie. afgelegd. GAUWDIEVEN TE ANTWERPEN. VRAATZUCHTIGE varkens. GEFINGEERDE ROOFOVERVAL. van den hooizolder gevallen. De 40-jarige winkelier P, L. S. te Delft had zich gisteren voor d>e Haagsohe rechtbank te verantwoorden, verdachj van brandstichting in den nacht van Zondag 21 op Maandag 22 Februari in de Breestraat te Delft, waarin gevestigd is een manufacturenzaak. De politie tea* plaatse was gewaarschuwd dat uit een tuimelraam boven de 'winkeldeur rookwolken opstegen, waarop de majoor van politie G-aales, thans als eerste getuige ge hoord, zich naar het pand begaf en de situatie opnam. Zijn eerste werk was te zorgen, dat de bovenbewoners in veiligheid werden ge bracht. Na zich toegang tot het brandend perceel te hebben verschaft, stelde getuige, over den grond kruipend, een onderzoek in naar den vuurhaard. Het was n.l. zijn bedooiing zoo min mogelijk door de brandweer, die in middels aangerukt was, waterschade te doen veroorzaken. Tot zijn 'bevreemding vond getuige niet één, doch meerdere plaatsen met een vuurhaard, terwijl daantussohen brandbare voorwerpen, o.a. bretels hingen, diie niet door het vuur waren aangetast. Nog zonderlinger was de ontdekking op ver. schillende plaatsen van busjes, gevuld met brandspiritus, waarvan de deksels op den vloer lagen. Voorts stond er een splritusELeech op den schoorsteen. Getuige kreeg onmiddellijk den indruk, dat deze brand aangestoken moest zijn. Verdachte, door den president, jhr. mr. H. O. Feith ondervraagd, omtrent de aanwezigheid van spiritus, zeide, dat hij busjes lakverf aanwezig had en de spiritus bezigde om deze te verdunnen. Omtrent de oorzaak van den brand wist hij niets te verklaren; waarschijn lijk heeft men hem een poets willen bakken. Verder deelde S. mede, dart hij kort te voren zijn zaak voor 6000 te koop had aangeboden en dart zijn huis voor 10.000 verzekerd was. Voorts was er een bedrijfsverzekering van 20 per week. Hert O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijok, betoogde, dat S. alles heeft toegegeven, dus ook de opzettelijke brandstich ting, behalve dat hij de dader zou zijn. Spr. BoohJt dus met verdachte naar een mogelijke derde, doch die is niet te vinden. Uit verschillende aamwijzingen concludeerde spr., dat S. de 'brandstichter moet zijn geweesrt. Rekening houdend dart er boven het pand 2 memsoben van 74 en 72 jaar oud woonden, wier leven in de waagschaal is gesteld, is het feit zeer ernstig te noemen. Alles bijeen ziet spr. geen verzachtende omstandigheden en eisóhite tegen S. drie jaar gevangenisstraf. Mr van Hellemondt, de verdediger, besprak verschillende mogelijkheden dart iemand anders den brand kon hebben gesticht en conclu deerde tot vrijspraak wegens gebrek aan (bewijs. Vonnis over 14 dagen. KOPEREN LANTAARN 3MPLEET -ii P COMPLEET YiAHDELs* COMPLEET, «tff» >V.r V .v: ELECTRISCH THEELICHT GEHEEL GEMONTEERD MET BATIKDOEK COMPLEET COMPLEET Fourniturcnmagazijn uitgebrand. Gisterenmiddag heeft te 's Hage *n felle uit slaande brand gewoed in perceel Hoogezand no. 7, waar gevestigd was een magazijn in kleermakersfournituren van G. F. C. H. Slijk, huizen. Achter in het perceel waren d© timmerman VStaakman en de schilder J. Roukema aan het werk, daar een en ander aan het pand moest worden gerepareerd en opgeknapt. De schilder Roukema was met een benzine lamp bezig. Hij had zijn brandende benzine lamp een oogenblik neergezet om in het aan grenzende perceel het gas even af te sluiten, omdat hij anders gevaar vreesde wanneer hij met zijn lamp te dicht bij de gasleiding kwam. Hij was nog niet teruggekeerd, of de tim merman Staakman werd een sterke brand, lucht gewaar. Toen hij omzag ontdekte hij al vlammen en rook. De brandende benzine lamp had waarschijnlijk zich in de nabijheid bevindend houtwerk aangestoken. Hij spoedde zich eveneens naar het aangrenzende perceel om een emmer water te halen en daarmee den brand te blusschen. Toen hij echter terug kwam, viel er aan blusschen met emmers water niet meer te denken, zoo snel had het vuur reeds om zioh heen gegerepen en in de licht ontvlambare fournituren gretig voedsel gevonden. Onmiddellijk werd toen de politie-brandrweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was en het vuur laaide intusschen al uit vensters en deuren naar buiten een tweede spuit liet aanrukken. Met vier stralen, drie slangen waren gelegd eau de zijde van het Hoogezand en één door een pakhuis aan de Lange Beestenmarkt, werd het vuur aangetast. In twintig minuten tijds was men den brand meester, maar intusschen was toch het perceel van beneden tot boven nagenoeg geheel uitgebrand. Zelfs het dak was gedeeltelijk verbrand. Niets kon worden gered. De heer Slijkhuizen is verzekerd, zoodat de 'schade aan zijn eigen dommen vergoed zal worden. Maar de tim- nerman Staakman en de schilder Roukema ijn er erger aan toe. Hun gereedschap is door xet vuur vernield en bovendien heeft Staak, nan zijn fiets, jas, verf en hoed, die hij tijdens ujn werk in het achterhuis had gedeponeerd, ■loor den brand verloren. pi ife Verdachte wegens zware mishandeling veroordeeld gevangenisstraf. tot twee jaar Negen varkens verbrand. Vermoedelijk tengevolge van het spelen met lucifers door een der kinderen is te Ooetwold Cgem. Leek) afgebrand de schuur van den bakker S. H. Onder meer gingen negen var kens en een venterewagen in de vlammen ver loren. Het gelukte de brandweer het woonhuis te behouden. Motorrijder over den weg geslingerd. Donderdagmiddag is op den Spaarndammer- weg onder Haarlemmermeer een motorrijder tengevolge van het springen van een achter hand met zijn motorrijwiel komen te vallen, waarbij de man over den weg werd geslingerd en beide beenen brak. Per auto werd hij, na dat de beenen voorloopig gespalkt waren, naai zijne woning overgebracht. Het motorrijwiel werd door den val grootendeels vernield. Men meldt ons uit Amsterdam:' Op Oudejaarsavond van het vorige jaar ont stond een burentwist tusschen bewoners van den O.Z. Achterburgwal. Hierbij lostte een 55- jiarlge rijwielhandelaar eenige schoten naar hij aanvoerde uit zelfverdediging op een man, die dicht in zijn nabijheid stond. De getroffene voelde zich niet zwaar gewond, ging naar het Binnengasthuis, doch hij wenschte zich niet te laten behandelen. De man keerde naar zijn huis terug, doch eenige uren later bleek het, dat inwendige bloedingen spoedig operatief ingrijpen noodzakelijk maak. ten. Wederom in het ziekenhuis opgenomen werden de voorbereidselen tot de operatie di rect genomen, doch tijdens de narcose over leed hij. Door braakbewegingen trad een ver stopping van de luchtwegen op, zoodat de man stierf. De 55-jarige rijwielhersteller had zich voor do Amsterdameehe rechtbank te verantwoor den, verdacht van doodslag, subs, zware mis handeling den dood tengevolge hebbend. De Officier van Justitie, mr. B. Kist eischte we gens het primair ten laste gelegde een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De rechtbank wees gisteren vonnis in deze zaak en veroordeelde verd. wegens zware mishandeling tot een gevangenisstraf van twee jaar. De rechtbank sprak verd. vrij van het pri mair ten laste gelegde overwegende dat de dood niet onmiddellijk gevolg was van de toe gebrachte verwondingen. Voorts verwierp de rechtbank het beroep op noodweer en op noodweerexces. Door plotseling onvoorzichtig oversteken, geraakte Donderdagmorgen het 7-jarig zoontje van den heer G. L. uit Aalsmeer onder een auto. Met een ernstige hoofdwonde en Inwen dige kneuzingen werd het ventje naar de ouderlijke woning overgebracht. Den bestuur der van den auto trof geen schuld. Te Veghel is het 6-jarig zoontje van den heer B. bij het oversteken van de straat door een auto gegrepen. Het kind werd ernstig gewond met een schedelfraetuur en hersenschudding opgenomen. De remmen van de auto bleken bij onderzoek niet goed te functionneeren. MAN BEWUSTELOOS OP STRAAT GEVONDEN. Een automobilist, die 's avonds op den Ko ningsweg te Utrecht reed, zag plotseling voor zijn wagen een man op de straat liggen, die bij nader onderzoek bewusteloos bleek te zijn. De politie werd oogenblikkelijk gewaarschuwd, waarna de man naar het bureau werd ver voerd, nadat hij uit zijn bewusteloozen toe stand was bijgekomen. Hij verklaarde met een vriend te hebben gestoeid, waarbij hij de knie van zijn vriend tegen de maag had gekregen, waardoor hij buiten kennis raakte. Den naam van den vriend kon hij evenwel niet opgeven. Daar de man, een 23-jarige werkman, nog niet geheel in orde was, is hij naar de Rijks klinieken vervoerd per auto van den G. D. VERDRONKEN. Gistermorgen ongeveer 6 uur werd door den daglooner M. Slulman in de sloot voor de behuizing van den landbouwer H. Geersema te Heunerwolde (G.) het lijk gevonden van een manspersoon van omstreeks 60 jaren. De ïtiaii. dit met zijn fiets te water was .geraakt bleek te zijn dc heer K. Nicboer, vee houder te Pij ze. James Brunton Hurst haalde nog net op 't nippertje den trein naar Schotland. Op het moment dat hij de coupé-deur achter zich dicht sloeg zette de trein zich in beweging. „Pardon", zei hij beleefd tegen een mede- reiziger, met wien hij in onzachte aanraking was geweest. Toen herkende hij den man. Harvey Chappel, eerste verkooper van de Pboenix-Simplex Maatschappij, de groote con current van Hurst die reiziger was voor de Universal Maatschappij. Beide maatschappijen handelden in patent kasbondrukmachines en de respectieve reizi gers geloofden vast, dat hun machine de beste was. Vandaar groote naijver. „Ook toevallig, dat ik jou hier ontmoet", zei Hurst stroef. „Erg", antwoordde Cliappel, zoo mogelijk nog stroever. „Eigenlijk had ik wel kunnen verwachten, dat ik jou onderweg zou ontmoetten", ging Hurst voort, terwijl hij zijn concurrent 'n sigaret presenteerde. ,.Ja", mompelde de ander, die deed of hij den sigarettenkoker niet zag. „Wij schijnen elkaar altijd dwars te moeten zitten. Je bent zeker ook op weg naar Buchanan, Joyce en Co. Dat dacht ik wel. Het zal me benieuwen wie de order krijgt." „Mij ook", was het antwoord. Toen heersehte er zwijgen in den coupé. Buiten de twee handelsreizigers bevonden er zich nog twee heeren in het compartiment. Hoewel Hurst enkele oogenblikken later zijn oogen sloot, deed hij geen poging om te slapen; zijn gedachten namen hem te veel in beslag .Door zijn firma was hij naar Edin burgh gestuurd om te trachten een contract af te sluiten met een groote onderneming. „Je moet er rekening mee houden", had zijn chef gezegd, „dat de „Phoenix" er natuur, lijk ook achter heen zit". Hurst had daarom den eerst vertrekkenden trein genomen, hopende zoodoende zijn con current vóór te zijn. Want was hij hem vóór, dan behoefde hij slechts zijn machine te de- monstreeren. om de order te krijgen. In zijn hoekje geleund zat Hurst er over na te denken op welke manier hij den ander de loef zou kunnen afsteken. Het kantoor van Buchanan, Joyce Go. was aan het einde van Princessstreet. Ongeveer vijf minuten met 'n taxi .Maar als de trein morgen vroeg aan kwam, was het kantoor nog niet open. Dus, al ging hij er regelrecht van den trein naar toe en wachtte tot het kantoor geopend werd, dan was er niets wat Chappel kon be letten hetzelfde te doen. Neen, hij moest iets verzinnen, waardoor hij zijn concurrent heetlemaal uitschakelde. Maar hoe Dat was niet zoo eenvoudig De trein was Peterborough al gepasseerd, voor Hurst eindelijk zijn plannen gevormd had. Chappel zelf had hem op het idee ge bracht Cliappel, die in den hoek tegenover hem met zijn mond open zat te slapen. Toevallig wist Hurst, dat zijn concurrent den laatsten tijd onder behandeling van eeu tandarts was geweest. Voor hij in zijn hoekje was gaan zitten slapen had hij zijn valsch ge bit uit zijn mond genomen en in een zakdoek naast zich op de bank gelegd. Als Hurst hem dat gebit afhandig kon ma ken ,dan zou hij niets meer van hem te vree zen hebben In plaats van zijn melodieuse welbespraaktheid te kunnen doen hooren, zou hij slechts lispelende klanken kunnen sta melen Maar, zoolang die twee andere reizigers nog in den coupé waren, kon Hurst niets uitvoeren. Hij had echter gehoord, toen de conducteur de kaartjes knipte, dat de een naar York en de ander naar New-Castle ging. Tusschen New-Castle en Edinburgh moest hij dus pro- beeren zijn slag te slaan. Erg voldaan over zich zelf dutte Hurst kalm in. Vlak hij New-Castle schrok hij wakker. De passagier voor York had den trein reeds ver laten. De man, die er in New-Castle uit moest, zat in zijn hoekje stevig te slapen. Om zeker te zijn, dat hij zijn plaats van bestemming niet voorbij zou rijden, trapte Hurst hem per ongeluk tegen zijn scheenbeen. De man schrok wakker, zocht zijn bagage bij elkaar en haastte zich zenuwachtig om den coupé te verlaten. Tot groote opluchting van Hurst stapten er geen nieuwe reizigers in. Chappel was onder de bedrijven door ook wakker geworden, doch, toen de trein het station verliet, dommelde hij weer in. Enkele minuten later verzamelde Hurst al zijn moed, boog zioh voorover, stak voorzich tig zijn hand uit en het gebit was in zijn bezit. Zonder eenige gewetenswroeging brak hij de verhemelteplaat in tweëen. Daarna pakte hij alles weer in den zakdoek en legde het op de oorspronkelijke plaats terug. Behagelijk leunde hij weer in zijn hoekje en was spoedig in diepen slaap verzonken. Toen de trein ten slotte het Central Station te Edinburgh binnen liep, was Hurst heerlijk uitgerust Vlug sprong hij op, greep zijn koffer en sprong op het perron. „Tot ziens", zei hij vriendelijk tegen Chap pel, die juist wakker was geworden en zijn hand uitstak Daar zijn gebit. „Tot sjiems", lispelde de arme Chappel terug. Eerst zocht Hurst een hotel op, waar hij een bad nam en zich liet scheren. Daarna ging hij op zijn gemak ontbijten. Van Chappel had hij immers toch niets te vreezen Vervolgens ging hij met de tram naar het kantoor van Buchanan Joyce Co. Zelfbe wust trad hij het groote gebouw binnen en gaf zijn kaartje af aan een portier. Enkele minuten later werd hij binnen ge laten in het heiligdom van mr. Jeremiah Buchanan. Hurst keek hem eens scherp aan en kwam tot de conclusie, dat bat niet moei lijk zou zijn om zaken met hem te doen. Na het wisselen van enkele beleefdheden kwam Hurst ter zake. „Meneer", zei hij, „ik zal u geen oogen blik langer ophouden dan noodig is. Daarom zal ik u niet vervelen met het opsommen van alle volmaaktheden van de Universal machine. Met mijn woorden alleen kan ik u toch niet overtuigen, daarvoor is u teveel zakenman". „Neen, u moet voor u zelf oordeelen en daarom moet u de machine zelf eens bekijk©'1- Eenvoud is een van de aantrekkelijkheden ©r van. Verder geven wij twintig jaar garantie. En de prijs is belachelijk laag, ver beneden alle concurrentie. Als u de machine even wilt bestudeeren zult u constateeren, dat ik abso luut niet overdrijf". Onder het gesprek nam hij zijn koffer van den grond en begon deze open te maken. „Hier, kijkt u zelf maar", riep hij triom fantelijk, „dit is de beste machine, die Plotseling zweeg Hurst en de triomfante lijke uitdrukking verdween van zijn gelaat. Die slaap van Chappel was blijkbaar slechts gefingeerd geweest. Want de machine, die Hurst zoo triomfan telijk op tafel zette was er niet een van de Universal, doch van de Phoetnix-Simplex Maatschappij (NADRUK JERBOPav). Gepleegd in dronkenschap en uit zucht om kwaad te doen. Gisteren stonden voor de rechtbank te 's-Her- togenbosch terecht de 26-jarige bakker H. V. en de 22-jarige tuinman G. P. v. d. L., beiden te Eindhoven, verdacht van 18 brandstichtin gen. Beide verdachten bekenden. V. d. L. als getuige gehoord in de zaak tegen V. wist geen reden voor de brandstichting aan te geven. Hij dronk de laatste jaren veel, soms wel 65 gla zen bier per dag. Hij was er gelt van geworden. Hij zou in een delirium gehandeld hebben. De boerderijen werden zoo maar aangestoken als men er voorbij kwam. Verdachte H. V. zeide, dat v. d. L. gezegd had, dat de rijke boeren er maar aan moesten. Een 17-tal getuigen werd gehoord, die hoofdzakelijk inlichtingen gaven over de branden. De heer v. Berckel, ambtenaar der R.K. Re- classeering meende, dat V. gehandeld had on der den invloed van v. d. L. en dat er aanlei ding was voor voorwaardelijke veroordeeling. Het O. M. begreep van verdachten niets; er was geen enkele reden voor de misdrijven. Zij pleegden die in dronkenschap en alleen uit zucht om kwaad te doen. Spr. eischte tegen ieder 6 jaar gevangenisstraf. Vader en dochter gewond. Men meldt ons uit Amsterdam: Gisberen-naelht omstreeks twee uur is een man binnengedrongen in een bovenhuis van het perceel in de de Wittenstraat. Daar heeft hij een vrouw aangevallen, me'' baar vader en moeder deze woning bewoont. Met een hard voorwerp heeft hij de vrouw op het hoofd geslagen en ook andere verwondingen toege bracht. De vader, die 77 jaar oud is beeft getracht zijn dochter te helpen en heeft ook nog eenige verwondingen opgeloopen- Daarna is de aanvaller weer verdwenen. De vrouw is hedenmorgen ter verpleging naar een der ziekenhuizen vervoerd. Vermoe delijk heeft men hier te doen met een wraakne ming. Naar den dader wordt gezocht. Hij was in het bezit van een tabernakel- sleutel. Door de "politie te Beek bij Nijmegenis ge arresteerd de Duitscher Tiscker, die ver blijf had in een grenshotel en van daaruit strooptochten ondernam op Hollandsch gebied. Zoo heeft hij ingebroken in de katholieke kerk ie Beek en daar alle offerbussen gelicht. Toen hij zich weer op Hollandsch gebied waagde werd hij gearresteerd. Op hem werd gevonden een gebogen tabernakelsleutel, waarvan de po litie de afkomst niet weet. Het hoofd der Beeksehe politie vraagt inlichtingen aan be langhebbenden. Te goed vertrouwen. Een Duitscher uit Essen heeft bij de politie te 's-Heerenberg aangifte gedaan, dat twee ingezetenen dier gemeente zekeren G. en R. hem een bedrag van 5150 Mark afhandig heb ben gemaakt. De Essenaar had het tweetal dit bedrag te Emmerich ter hand gesteld om het te 's-Heerenberg in Hollandsch geld om te zet ten, doch hij heeft hen sedert dien niet terug gezien. Toen de politie in de woningen van G. en R. een onderzoek instelde bleken beiden De publicatie van het rapport. Het Tweede Kamerlid van Rappard heeft den Minister van Binnenlandscbe Zaken ge vraagd te willen mededeelen, wanneer het eerste gedeelte van het rapport der Bezuini gingscommissie-Weiter, dat reeds eenigen tijd geleden gereed gekomen is en aan de Regee ring is aangeboden, openbaar gemaakt zal worden. Naar wij vernemen is in Zeeland in 1931 uit. gezaaid 14.600 H.A. en in 1932 25.978 H.A. In 1931 bedroeg de met tarwe bezaaide oppervlakte 20.23 pet. van de bedrijfsgronden, en in 1932 25.66 pet. Twintig personen overleden. GAROET, 11 Mei (ANETA), Wij vernemen dat in het Tjibatoesche en kele dagen geleden ruim 20 personen overle den zijn aan longpest. Het vermoeden bestaat dart de ziekte werd overgebracht uit Tjiabl en wei door veldratten. Men heeft twee gou vernementsartsen uit Tasikmalaja voor onder zoek naar de streek gezonden en daar tevens een Europeeschen waarnemer gestationeerd. Door de daders een volledige bekentenis Gistermorgen tegen 5 uur beeft die Amers foortsche politie op het stationsplein twee per sonen aangehouden, die haar verdacht voor kwamen. Het bleek een goede vangst te zijn. Het tweetal, T. W. uit Zaandam en de motor- schipper A. T. uit Amsterdam bleken in den afgeloopen nacht op vier plaatsen te hebben ingebroken n.l. in de chocoladefabriek „Wal- ten" aan den Arnhemschen Weg, bij Eysink's rijwielfabriek in de Nijverheidsstraat, in de koekjesfabriek van de fa. van Someren in dé Sluisstraat en in de eigarenkiosk op het Sta tionsplein. De buit bestond uit ongeveer 50 gulden, eenige doozen sigaretten en een koop mansbeurs, terwijl zij in het bezit waren van sleutels, een nijptang en een glassnijder. De daders hebben bekend en zullen worden overgeleverd aan den officier van justitie te Utrecht. Een Nederlandsche dame bestolen. I On zj© Amtwerrpisohie ooaTrespoffKLemt xn-eldt Onlangs meidden wij, dat verschillende dames in Antwerpen bet slachtoffer werden, van gauwdieven, die vooral de streek van bet Centraal Station tot operatie-terrein hebben gejjtozen. Het zijn in bet bijzonder vreemde dames, die daar van kostbaarheden beroofd worden. Deze week is andermaal een Nederlandsche dame, mej. M. W. uit Goes bij de Antwerpsche politie komen aankloppen om een klacht wegens diefstal in te dienen. Terwijl zij op een ten-as zat van een der café's op de Keyserled, heeft een dief kans gezien haar tosdhje te stelen, waarin verschillende sieraden en een som van 3150 frank geborgen waren. De bestolene kon niet anders meededen dan dat haar eigendom spoorloos verdwenen was. ZIJN PINK LATEN AMPUTEEREN. Om een uitkeering van 1500 te verkrijgen. De 26-Jarige tuinder G. v. d. M. uit 'sGra, vezande heeft voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan wegens valsehheid in ge- gchrifte. Verdachte had den pink van zijn rechter, hand laten amputeeren om f 150" van de on- gevallenmaatschappjj uitgekeerd te krijgen en had daartoe de handteekening van den dokter vervalscht op het aanvraagformulier. Tegen hem is 6 maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde hem overeenkom stig dezen eisch. Een collega van den ladder gehaald en opgegeten. De heer G. v.d. W. te Gemert had dezer dagen 'n varken geslacht en hing 't aan den ladder huiten. Tot zijn groote verbazing, bleek het varken 's morgens verdwenen, maar nog steeg zijn verwondering, toen hij stukken van het varken in de varkensweide terugvond. De los- loopende varkens hadden hun geslachten col lega 's nachts van de leer gehaald en gedeel telijk opgepeuzeld. Voor de rechtbank te Roermond werd het on derzoek hervat tegen den gedetineerden 24- jarigen drukkersgezel H. G. S. te Weert, ver dacht van verduistering van ruim 300, welk bedrag hij ten behoeve van den Ned. R. K. Gra- fischen Bond van de leden had geïnd. Deze verduistering liep over 1J.,1 en 1932, in welke jaren S. telkens kleine bedragen van de ge- inde gelden voor zich zelf had behouden en verteerd. Teneinde schoon schip te kunnen ma ken ensceneerde hij een roofoverval, welke op hem zou zijn gepleegd op 't oogenblik, dat hij het geld aan den penningmeester van den bond ging afdragen, doch tenslotte viel S. door de mand en bekende. Het O. M. eisobte wegens verduistering en het doen eener valscbe aan gifte een jaar gevangenisstraf. Het 5-jarig dochtertje van den landarbeider T. te Kruisland had het ongeluk van den hooi zolder in de land bouw sch u u r te vallen, waarbij i^ut jk.»4 het linkerarmpje brak.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6