%im Ufd ttooi 1 OVERTROEFD. gr-j I K^pll VRIJDAG 20 MEI 1932 UITVOER VAN LANDBOUW. PRODUCTEN. DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. DE POST IN CRISIS-TIJD. AMSTELBANK. BEDRIJFSPOLITIEK DER NEDER- LANDSCHE SPOORWEGEN. TUSSCHEN AUTO EN MUUR. HAARLEMSCHE HANZE. LIJK AANGESPOELD. EEN GRAND SEIGNEUR ZONDER GELD. DOOD NAAST EEN MACHINE GEVONDEN. LIJK VAN EEN ONBEKENDE OPGEHAALD. RADIO-PROGRAMMA SCHOOLJONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. VERDRONKEN. April over 't algemeen nogal bevredigend. Het volgende is ontleend aan het jongste overzicht van den uitvoer van landtbouwipro- dncten, dat door de Nederlandeche Landbouw Hanidelskiamer te 's Gra-vemhage, maandelijks wordt samengesteld aan de hand van de cijfers der in- uit- en doorvoor statistiek vatn het Centraal Bureau voor de Statistiek. Oudere' paarden vonden in de afgeloopen maand een iets grooter afzetgebied in het buitenland, dan in Mn art. Vooral Duitschland (151) en Zwitserland (93) betrokken 'n grooter aantal. Totaal verlieten 297 stuks ons land (Maart 180 stuks). Jongere paarden verlieten in Maart nog ten getale van 105 stuks ons land, In April bedroeg de export hiervan slechts 78 stuks. België en Franikrijk namen resp. 42 en 33 stuks af. De uitvoer van slachtvee naar België bedroeg slechts 190 stuks (Maart 364 stuks). Van fokvee vonden stieren- en stierkalveren een goed afzetgebied in Frankrijk (163). De totale uitvoer hiervan nam met 98 stuks toe en bedroeg 180 stuks. Melk- en kalfkoeien werden in een geringer aantal naar onze Zuide lijke buren (284) uitgevoerd dan in Maart. Italië voerde echter 75 stuks In. Hierdoor nam de totale export Iets toe en bedroeg 359 stuks (April 308 stuks. De udtvoer van jongvee boven een jaar nam belangrijk toe (April 155 stuks, Maart 479 stuks). België Frankrijk en Italië betrokken resp. 224, 918 en 12 stuks. Vooral de uitvoer naar Frankrijk nata aanzienlijk toe. De totale export van jongvee beneden een jaar bedroeg 451 stuks (Maart 642 stuks), waar van Frankrijk 323 stuks betrok. België (4.534) was een der belangrijkste al- nemers van varkens, hoewel dit land een minder groot aantal afnaim dan in Maart. Schapen verlieten ten getale van 1.531 stuks ons land (Maart 2.131 stuks). Pluimvee ont moette 'n goede vraag in Duitschland (126.144). De uitvoer nam deze maand nog iets toe en bedroeg 200.068 stuks ter waarde van 206.000 (Maart 180.929 stuks). Geslacht pluimvee werd iets minder gevraagd (April 234 ton, Maart 148 ton). Versch. vlee3ch verliet in ongeveer gelijke (hoeveelheden ons land als de maand tevoren. België betrok Iets meer vairkensvleesoh (1530), Frankrijk daarentegen iets minder. De export van bacon naar Engeland, onze «enigste afnemer, nam zeer toe en bedroeg 3.252 ton ter waarde van ruim 1 miliioen gul den (Maart 2.416 ton). Eveneens was dit met ander gezouten varkensvleesch en spek het geval (April 2.129 ton; Maart 1.802 ton). De uitvoer van boter was ook in de afgeloo pen maand gering. Bedroeg hij in Maart nog 1.911 ton, thans verlieten slechts 1.600 ton ter waarde van ruim 1% milMoen gulden ons land (April 1931 3.473 ton ter waarde van bijna miliioen gulden). Deze vermindering was hoofdzakelijk het gevolg van een minder groot en export naar Duitschland (702) en .Frankrijk (322). De udtvoer van kaas is in de afgeloopen jvaamd niet onbelangrijk .toegenomen wenge- eken met de maand te voren. De uitvoer be droeg in deze maand 6.397 ton ter waarde van bijna 3 miillioen gulden (Maart 4.962 ton), April 1931 6.988 tón ter waande van bijna 4)4 miliioen gulden, Dudtschland (2.741), België (1.249), Engeland (765) en Frankrijk (896) betrokken alle grootere hoeveelheden dan In 1 .aart. -r,«condenseerde melk verliet In iets grootore hoeveelheden ons landt eveneens was dit met melkpoeder het geval. Eieren vonden een goed afzetgebied in Dultsohland (8.211) en Engeland (1.462). Even eens betrok Argentinië (133) eieren uit ons land. Totaal verlieten 0.911 ton eieren ter waard» van ruim 3)4 miliioen gulden ons land (Maart 7.785 ton). Zaaigranen werden nagenoeg niet uitgevoerd. Ook de export van erwten en boonen was ge- rinigwr dan die maand tevoren. Fijne zaden werden minder in het buitenland afgezet. Eveneens bleef het uitvoer cijfer van uien en sjalotten bij dat van Maart ten achter (April 2.962 ton, Maart 8.248 ton). Duitsöbland was de grootste afnemer en betrok 1.623 ton. Kleiaardappelen vonden een grooter afzet gebied in België (6.586). Engeland (3.693) en Frankrijk (2.989) namen iets minder af. De totale export bedroe® 12.639 ton (Maart 10.077) Veen- en zandaardappalen vonden een grooter afzetgebied in het buitenland. De totale uit voer 'bedroeg resp. 21.050 ton (Maart 10.077) en 21.808 (Maart 12.822 ton). Pootaardappelen werden vooral naar België (2.219) uitgevoerd. De export van stroo (16.347) nam belangrijk toe. De uitvoer van aardappelmeel en etroocar- ton bleef ongeveer gelijk aan die der vorige maand. Suiker werd iets meer uitgevoerd n.l. 2.903 ton, (Maart 1.399 ton). Bespoediging van een dag. Met ingang van 2 Juni a.s. zal gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus het vlieg tuig van den luchtdienst Amsterdam-Bandoeng des Donderdagsmorgens te circa 4 uur van Schiphol vertrekken. Het zal daardoor moge lijk zijn den eersten dag het traject Amster dam-Sofia af te leggen en den tweeden dag Mersa-Matruh te bereiken, waardoor over den geheelen afstand Amsterdam-Bandoeng een dag zal worden gewonnen. In verband hiermede moet de luchtpostcor respondentie zoo tijdig gepost worden, dat deze uiterlijk Woensdagavond te Amsterdam aan komt. De Woensdag 's avonds te Rotterdam en s Gravenhage per post bezorgde Indische luchtpostcorrespondentie, welke niet meer met de gewone middelen van vervoer kan worden verzonden, zal per auto naar Schiphol worden vervoerd. Vertrek van Rotterdam te 24 uur. De „Ijsvogel" naar Indie vertrokken. Gistermorgen te 7.35 uur is de P.H.A.I. •De Ijsvogel", naar Indië vertrokken. Het vliegtuig heeft één passagier aan boord voor Batavia en vervoert voorts 191,160 kg.g. post en 18,225 k.g. lading. Eerste bestuurder is de heer Scholte, tweede bestuurder Hulsebos, mecanicien Dunk en marconist is de heer Pestman. De „Ijsvogel", die gisterenmorgen om 7.35 uit Amsterdam is vertrokken, is na een tus- schenlanding te Leipzig om 14.52 te Boedapest aangekomen. De „Ekster" is gisterenmorgen om 5.43 uit Calcutta vertrokken en om 13.15 te Rangoon aangekomen. De „Havik" op thuisreis vertrok gisteren 4 uur 33 van Bushir en kwam 6 uur 50 te Bag dad vertrok vandaar te 7 uur 56 en arriveer de te 14 uur 10 te Cairo. Inkomsten blijven dalen. De diensten der P. T. T. hebben over April opgebracht; Posterijen: 3.271.143 219.538 minder dan vorig jaar en 306.357 minder dan de begrooting). Telegrafie; 388.209 91.041 minder dan vorig jaar en 76.931 minder dan de be- grootlng). Telefonie: 1.983.800 70.949 minder dan vorig jaar en 158.710 minder dan de be grooting). Postchèque- en Girodienst: 686.167 93.518 meer dan vorig jaar en 185.067 meer dan de begrooting). Voor de eerste vier maanden tezamen be droeg de opbrengst: Posterijen: 12.623.918 647.042 minder dan vorig jaar en 1.051.382 minder dan de begrooting). Telegrafie: 1.523.610 347.760 minder dan vorig jaar en 309.550 minder dan de begrooting) Telefonie: 7.744.799 14.512 minder dan vorig jaar en 431.411 minder dan de be grooting) Postchèque- en Girodienst: 2.000.326 195.287 meer dan vorig jaar en 381.426 meer dan de begrooting). MISLUKTE DEMONSTRATIE. Gisterenavond kwam een groep van ongeveer 200 federatie-mannen, behoorende tot het ge- meeruteper-s-onee 1 voor 't A'damscbe stadhuis bij een om aldaar te demonstreeren. Daar er ech ter geen raadszitting was, besloot men en masse te trekken naar het huig van mr. v. d- Berg-h aan de Entrepotstraat. Ze werden echter onderweg door een detachement politie in een auto onder leiding van inspecteur Bessem opge vangen, die hun gelastte uiteen te gann. Dit geschiedde, waarna de gebeele omgeving wem afgezet en voor het huis van mr. v. d. Bergh •en extra bewaking geplaatst. Surséance van betaling opgeheven. Gisteren werd de aan de N.V. Amstelbank verleende surséance van betaling op haar ver zoek door de Amsterdamsche rechtbank opge heven. Op grond van de bepalingen van de bui- tenrechterljjke overeenkomst wordt de Amstel bank thans door de gezamenlijke crediteuren ge controleerd. Voor dit doel werd reeds meer dan 99 pet. der aandeelen van de Amstelbank in handen gesteld van een trustee, die het stem recht in de algemeene vergaderingen volgens de voorschriften van de commissie van orediteu- ren zal uitoefenen. De leiding van de Amstelbank zal te Amster dam worden geconcentreerd In handen van den heer Oscar Schnabel. Waarschijnlijk zal de heer A. H. Birse binnenkort aan de leiding van de Amstelbank deelnemen. •f Het rapport der Commissie-de Vries. Op de vragen van de heeren Kampschöer en van de Bilt betreffende de bedrijfspolitiek der Nederlandsche Spoorwegen, wijziging der spoorwegtarieven en de voornemens van den Minister naar aanleiding van hef ingediende rapport der Commissie-de Vries, heeft Minis ter Reijmer geantwoord, dat naar zijn mee ning, de spoorwegen moeten worden beheerd volgens de beginselen eener openbare onder neming. De minister Is van oordeel, dat in de huidige abnormale tijdsomstandigheden mei afnemend en door vrachtverlaging niet of slechts weinig te stimuleeren goederenvervoer algemeene verlaging van de goederentarieven vooreerst niet raadzaam is. De afvloeiing van vervoer naar den vracht auto en de mede datfrdoor verminderende ren tabiliteit van het spoorwegbedrijf mogen, evenmin als de dreigende spoorweg-tekorten, worden geweten aan de bedrijfspolitiek der spoorwegen en aan de bestaande goederenta rieven, zooals in het rapport der commissie overtuigend is aangetoond. Deze verschuiving, die zich overal elders evenzeer doet gevoelen, is in hoofdzaak een gevolg van de gemakken die de vrachtauto vooral voor het stukgoede- renvervoer biedt boven het railvervoer, welke omstandigheid het spoorwegbedrijf intusschen te recht zich eveneens ten nutte tracht te ma ken. Met betrekking tot de vraag wat de minis ter aicfh voorstelt te doem naar aa-nledding van bet ingediende rapport der 0amimiis8ie.de Vries, antwoordt minister Reymer, dat moge worden volstaan met verwijzing naar hetgeen omtrent het beleid der spoorwegtarieven door benn werd opgemerkt bij de schriftelijke en mondelinge behandeling van hoofdstuk IX der Rijkisibegrootimg voor 1931. Het daarbij door hem ingenomen standpunt vindt hij bevestigd door het antwoord, hetwelk de commissie-de Vries heeft giegevem op een belangrijk deel der haar, ingevolge de toenmaals door de Tweede Kam-ar kemihaar -gemaakte verlangens, gestelde vragen Met die commissie is hij vsta meemi-ng, dat er geen redem bestaat am, wanneer onder steuning van land- en tuinbouw gerechtvaar digd mocht worden geiaöht, dezen steun niet reobt streaks, miaar langs den ouruweg eener vrachitverlaging te -bieden. William Cram, de tooneelspeler, glimlachte. Zijn schoonvader, Clarke, trommelde zenuw achtig met zijn vingers op tafel. Het was hem aan te zien, dat hij niets op zijn gemak was. Maar Cram merkte dat niet eens. .Slicces", vervolgde de acteur, „ls zoo Iets betrekkelijks. Waar ik op 't oogenbllk het meest naar verlang is naar Engeland. Je beseft pas wat je geboorteland voor je be- teekent als je ln den vreemde bent. Het zal Andrey er zeker bevallen. Zij en moeder heb ben nu de halve reis al achter den rug", ging hij opgewekt voort. „Wat zal Ik blij zijn als U en i-k over 'n paar dagen ook aan boord stappen. En dan ons huwelijk ln Augustus Plotseling zweeg Cram. „Hindert U iets T" vroeg hij. „Ik dacht aan Croroie", antwoordde Clarke nerveus. „Aan Cromie Tja,, het ls natuurlijk be roerd voor Cromie. Daarom wilde ik ook in Engeland trouwen en niet hier. Hier zou hij misschien herrie geschopt hebben". „Je begrijpt AmeTiika niet, jongen", zei Clarke. Wij zijn van een gemengd, cosmopo- litisch ras. En vooral hier in Chicago. Ze zijn hier vlug met hun revolver. En je weet, dat Cromie zich verongelijkt gevoelt door dat a.s. huwelijk tusschen mijn dochter Andrey en jou. Hij zelf meende de uitverkorene te zijn". „Ik weet, dat hij gedreigd heeft 1" „O, maar daarbij zal hij het wel laten", antwoordde Cram luchtig. „Over 'n paar dagen gaan wij aan 'boord en dan zetten we Cromie voor goed uit onze gedachten". Clarke echter deed steeds zenuwachtiger. „U hebt beslist lets", zei Cram langzaam, „toe, zegt U het mij maar „De Tijger", fluisterde de oude man. „Cro mie is er achter gekomen, dat Andrey met jouw moeder naar Engeland is vertrokken. Een uur geleden ben ik opgebeld. Ze hebben me gewaarschuwd, dat je Engeland nooit zult bereiken! Ze loeren op je! Cram lachte spottend. „Geen duizend „tij gers" of andere leden van zijn bende zullen mijn huwelijk met Andrey verhinderen. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat ik na Uw waar schuwing op mijn hoede zal zijnOver drie dagen vertrek ik. Ik stap dan op klaar lichten dag, kalm de deur uit. Ja en die revolverdielden zullen en durven natuurlijk niets dóén „Ze zullen je kalm neerschieten, zoodra je dit buis verlaat", zei Clarke an-gstig. „Zou ik niet liever de politie opbellen „In geen geval" antwoordde Cram. „Ik heb een plannetje waarin ik veel meer vertrouwen heb dan in de politie hier". Cram ging teiefoneeren. „Ben jij dat Tom Luister eens. Mijn con tract hier is wel afgeloopen, maar voor ik naar Engeland ver-trek wil ik nog wat re clame maken. Maak alsjeblieft geen bezwa ren en doe precies wat ik zeg". Cram sprak circa twee minuten snel achter elkaar en belde toen af. Stralend keek hij zijn schoonvader aan. „Over drie dagen", zei hij met overtuiging, „loop ik kalm de deur uit, niettegenstaande daar buiten een stelletje moordenaars op me loert. En, gelooft U me, ze zullen me niets doen". Gedurende de volgende twee dagen en twee nachten bleef alles kalm. Niemand probeerde het huis binnen te dringen. De oude, bevrees de man en de koelbloedige acteur aten, praat ten en sliepen, zonder dat er ook maar iets gebeurde. AUeB wees er echter op, dat het huis dag en nacht, onafgebroken bewaakt werd. „Ze geven het niet op", zuchtte Clarke meer dan eens. Laat in den middag van den derden dag rinkelde de telefoon. Cram lieip er heen en luisterde. Hij keerde naar de kamer terug met glinsterende oogen. „Over een half uur", zei hij, De oude man keek hem ongeloovlg aan. „Niets vragen", verzocht Cram, „dan weet U niets en kunnen de „Tijger" en zijn bende U ook nergens voor aansprakelijk stellen". „Nu za.l lk de buitendeur voorzichtig op een kier gaan zetten". „Waarom 7" vroeg Clarke zenuwachtig. „Dan behoef lk hem niet open te doen als hij straks komt". „Hij Wiehij 7" „Ik verwacht Tommy Hall, mijn impresa rio", legde Cram uit. Twee minuten nadat Cram de deur op een kier had gezet, werd er luid geklopt. „Kom maar binnen Tommy", schreeuwde Oram van boven. „Én nu" zei -hij, zich tot zijn schoonvader wendend „moet ik afscheid van U nemen. Over een paar weken zien we elkaar in Enge land terug". i Zwijgend schudden de twee mannen elkaar de hand en Cram verliet het vertrek. Na verloop van tien minuten hoorde Clarke het geluid van vele stemmen in de hal. Even later het openen en sluiten van de buitendeur. Toen hoorde hij^ iemand de trap op komen. De kamerdeur ging open. „Ik hen Tom Hall", zei de binnentredende. „Als U het mij vraagt, ben lk bang, dat William Cram ze ziet vlie gen „Waar is hij 7" vroeg Clarke, „ik begrijp niet „Begrijpen 7" viel Hall hem in de rede. „U moest eens weten wat ik allemaal niet be grijp Cram laat me twintig van die kerels hier brengen. Twintig stuks, met zorg geko zen uit ruim honderd sollicitanten. En ze moesten allemaal tegelijk hier komen, met een autobus. Hij zei: als ze allemaal tegelijk kwamen, dan was er geen tijger, die ze zou durven bespringen Snapt U iets van dat gezwam 7" „Twintig sollicitanten 7 In een autobus 7" herhaalde Clarke hulpeloos. „Ja", zei Hall, „de twintig besten, die ik er uitgepikt had Ze kwamen uit alle streken van Amerika. C-ram had mij er drie dagen geleden telefonisch om gevraagd". „Toen hij straks beneden kwam, keek hij ze eens goed aan en zei, dat het hem speet, maar dat in de vacature al voorzien was. Hij betaalde hun alle onkosten en gaf ze, per man, tien dollar extra. Toen gingen ze alle twintig weer weg En Cram tusschen hen in. Hij kletste nog wat van tijgerwelpen ln de buurt en meer van dien onzin. Cram doet dik wijls 'buitenissige dingen maar zooals van daag neen, hij moet bepaald 'n beetje overspannen zijn". „Maar waar is hij dan nu 7" vroeg de oude man bezorgd. „Hoe zou ik dat weten 7" grinnikte Hall. „Kijk maar eens naar bulten, misschien kunt U het mij dan vertellen". „Lleve Hemel", riep Clark, toen hij en Hall éa'me-n uit het raam keiken. Het ^was een zonderling schouwspel. In groepjes liepen daar een twintigtal mannen verschillende richtingen uit. Een en twintig William Cramsen „Allemachtig", lachte Clarke. „Dubbelgangers", bevestigde Hall droogjes. „Hij gaf me telefonisch opdracht, hem er twintig te 'bezorgen. Ze komen van alle moge lijke plaatsen. Ik moest er precies twintig uitzoeken. En ieder van die snuiters lijkt meer op William Cram, dan hij zelf doet Maar waar moet U eigenlijk zoo erg om lachen 7" „Geweldig, onbetaalbaar", schaterde Clarke en legde de zaak uit. (NADRUK VERBODEN). Met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Gisterenavond half negen is in de Nieuwstad te Groningen de heer Cohen, die zijn auto ln de garage wilde rijden door een verkeerde manoeuvre tegen den voorgevel van de garage gereden. Hier stond de 9-jarige M. K., die tus schen den auto en den muur gedrukt werd. Hij bekwam zeer ernstige verwondingen en werd naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De auto is in beslag genomen. Voorjaarsvergadering van den Centralen Raad. De Hanze in het Bisdom Haarlem houdt op Woensdag 25 Mei in „Amicitia" te 's-Graven- hage de voorjaarsvergadering van dein Oentra. ion Raad. In deze vergadering wordt o.m. behandeld het rapport der Oomimdssie inzake de stichting van plaatselijke voorsdhot-inetellinigen voor den middenstand. In dit rapport wordt voorge steld de oprichting van een centraal diocesaan instituut, dat tot taak heeft plaatselijke of gewestelijke instellingen in het leven te roepen voor het verstrekken aan middenstanders van die soort voorschotten, welk» omwille fran het bedrag of van den aard van het voorschot buitan het gewone middenetamdsorediet vallen. Het hoofdbestuurslid, de heer H. van den Brule, lid van den gemeenteraad te Rotterdam, zal een inleiding houden over de taa,k, die ln dezen crisistijd voor den middenstand is weg gelegd en wat er in crisistijd voor den midden stand te bereiken valt. Voorts is er een voor stel van het hoofdbestuur aan de orde, om het hoofdbestuur uit te breiden met twee leden. Vermoedelijk van een der opvarenden van de „Stanfries". Bij Workum is gistermiddag een lijk aange spoeld van het mannelijk geslacht. Het ver keerde in staat van ontbinding. Met vermoedt, dat dit ihet lijk is vau een der opvarenden van de „Stanfries IV". Nadar wordt gemeld, dat ér sterk vermoeden bestaat, dat het aangespoelde lijk het ontzielde lichaam van Piet de Vries is, dekkneoht aan boord van d-e vergane „Stanfries IV", 'hoewel het lijk geheel onherkenbaar was. Men heeft echter een beurs met geld in een der broek zakken. gevonden, ten-wijl alle kleeren zich nog op het lijk bevonden. „DE SCHELDE" EN DE BRUGGENBOUW VAN RIJKSWEGE. Door -den heer Drop is aan de Ministers van Bin-nenlandsche Zaken en van Economische Zaken en Arbeid o.m. gevraagd of het waar is, dat de „De Schelde", die zich heeft ingericht op de constructie van bruggen, teneinde uit breiding van werkgelegenheid in die richting te verkrijgen, niet meer tot inschrijving voor bruggenbouw van Rijkswege wordt toegelaten, om-dat een -beperkt aantal ondernemingen voor zulke inschrijvingen is aangewezen. Voorts vraagt hij, of de Regeering de mo tieven daarvoor wil mededeelen en wil over wegen, of waai de opdrachten tot scheeps. bouw zich vooral de laatste jaren over een grooter aantal sche-epsbouwerijen hebben uit gebreid daartegenover er thans geen aan leiding is om naar den bruggenbouw gereorga- nlseer-den constructiebedrijven, waaronder „De Schelde", gelegenheid te geven de werkverrui ming in deze richting te bevorderen. Rijdt voor niets in een auto. En leent geld van den chauffeur. Men schrijft ons uit Amsterdam: 't Is zomerdag en het is een buitengewoon genoeglijk werk om door de stad te toeren, hetgeen nu de tarieven van de taxi's laag zijn, niet meer voor iedereen een utopie ls. Het scheen dit oök niet te zijn voor den keurigen heer, die gisterenmiddag een taxi aanhield en den chaufeur opdroeg hem wat rond te rijden. Na eenigen tijd moest natuurlijk ergens worden aangelegd, maar de passagier toonde zie een humaan men-sch en presenteerde ook oen chauffeur een verkwikkend glas. De clmu eur moest echter zoowel zijn eigen ver- tei mg a s die van zijn passagier betalen, om dat c e aa si e met het gebaar van een grand seigneur verklaarde, wed een slordige 300 gulden opzak te hebben, maar dat geld niet onmiddellijk te willen wisselen Het rondrijden begon opnieuw, maar er moest toch eens een eind aan komen en het einde kwam onverwacht, toen de ohauffeur, die onderhand twaalf gulden te vorderen had, betaling eischte. Toen bleek, dat. deze grand seigneur geen cent op zak had. Hij was een 35-jarige pianist en de ohauffeur hefeft hem tot slot van den rit netjes naar het politiebureau aan den Singel gereden. HEt ONGELUK OP DEN MUIDER- STRAATWEG. Een der gewonden overleden. Nader vernemen wij, dat een der beide slachtoffers van 't motorongeluk dat Woens dagavond plaats vornd op den Mulder-straat weg nabij het sporwegviaduot, de Lange genaamd, korten tijd nadat hij was overge bracht maar het Burgerzieken huis te A'dam aan de bekomen verwondingen is overleden. De toestand van den tweeden gewonde, die een hoofdwonde en een hersenschudding heeft bekomen, kan vrij gunstig worden genoemd. HET DOODELIJK ONGEVAL IN A'DAM De juiste toedracht van het ongeval. In onze courant van 14 Mei kwam een bericht voor, dat op de derde étage van een perceel aan de Jac. v. Leinnepstrte A'dam tus schen twee uitgebouwde keukens een staal draad was gespannen, waaro-p een bedje was gedeponeerd. Een der bewoners had op dit bedje zijn kindje van ruim een jaar ter ruste gelegd. De staaldraad raakte los met het ge volg, dat het kind naar beneden stortte en aan de gevolgen van den val was overleden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de juiste toedracht van het ongeval anders is geweest. Op de staaldraden (drooglijnen) hing een bedje te luchten. De vader was met zijn kindje op de veranda aan het spelen, waarbij .dit spelenderwijze bewegingen naar het bedje maakte. De vader legde nu het kindje o-b het bedje, maar hield het daarbij vast. Plotseling raakte de staaldraad los. Het kindje viel naar beneden, terwijl de vader nog vergeefsche po gingen deed het in den val tegen te houden. De schedel was gespleten. Gisterenmiddag vond men den gehuwden werkman K. op de Machinefabriek Gebr. Stork te Hengelo met gespleten schedel dood naast een machine liggen, Men vermoedt, dat een onderdeel van de in beweging zijnde machine tegen zijn hoofd is gekomen, waardoor de dood is veroorzaakt. ter van een Gistermorgen is in het Zwarte Watcr hoogte van den houthandel der firma Eindhoven nabij Zwolle het lijk van vrouw gevonden. De identiteit kon nog niet w°r c' gesteld. GASBEDWELMING' In perceel Hoofmanstraat 50 te Haarlem, bewoond do-o-r de famil1® 13 Woensdag nacht een slang van ep fraa® los geraakt, waardoor de beeJ zijn echt- genoote door gas becw 'tu Werden. Twee dochters, die ln een naast gelegen kamer sliepen, werden door e zwaar zuchten van haar ouders oPmer aj'm gemaakt. Door onmiddellijk ram«» en deuren te openen en den gastoevoer af te snijden werd erger voor komen. De echtgenooten konden vrij spoedig weer tot bewustzijn worden gebracht. ZATERDAG, 21 MEI. (ï%L¥ih l6? KH> Ultsl. K.R.O.a uitzending. 8.00 9.15 S^ramofoonDlaten10 00 11.30 K.R.O.-trio. O.a Mato^e^chanfere^r Ackermans en potp. „Grdfin Maritza" Kalman 11.39-12.00 godsd. halfuurtje; 12.15-i 45 j£ R.O - sextet. O.a. „Lysistrata", Lincke en 'serenade d'amour, Waldau; 2.00—2.30 gramofoonDlaten- 2.304.00 kinderuurtje; 4.004-45 gramofoonplal ten4.455.00 esperanto-nieuws5.00—6.00 afge staan aan de H.I.R.O.; 6.006.20 gramofoonpla- ten; 6.206.40 journ. weekoverzicht; 6.40—7.10 gramofoonplaten; 7.10—7.30 dr. L. Veegar: .Kleu terzorg' 7.45—8.00 sportpraatje R.K.F.8.00 8.15 gramofoonplaten; 8.13—10.00 K.R..O. Klein- tooneel „Janus Tulp" v Maurik (pl.m. 9 00 Vaz Dlas); 10.00-12.oo K.R.O.-salonorkest oT ouv. „Das Leben ein Traum". Edlenberg en fragm. „Salkimbanque-s", Ganne. Hilversum (298 M., 1013 K.H.) Uitsl, VARA-uitzending: 6.457 00 en 7.30—7.45 gym nastiek; 8.00—10.00 gramofoonpla.ten 10.15 L. Fuld (zang), J. v. Geens (piano), VARA-man- doline-orkest. en J. v. Oogen (voordracht)12.00 —1.45 VARA-septet en gramofoonplaten! o.a,. Grieg-Erinnerungen, Urbach; 2.15 Inst. v. Arbj Ontwikk.2.30 zang en piano door Elly Krasser en Joh. Jong; 3.00 J. Ga veel: Onder de sterren en strepen; 3.20 gramofoonplaten; 3.30 „Joden in nood" door M. Sluyser; 3.45 gramofoonplaten; 4.00 A. J. A-belsGezinsinkomen en belasting'; 4.15 volksliederen door ,,De Wielewaal"; 4.30 A.J.C.4.35 vervolg volksliederen; 4.45 dr. H, Peeters: Kampeeren; 5.00 beoefening der huis muziek; 5.45 N.V.V.6.00 Priesch uurtje met medew. v. dr. J. Botke (lezing), Barend en «mrtsje (voordracht) en gramofoonplaten; 7.00 Prookhouse Mc. Carthy (pano) en Fred. Pato v - !"J exi j-reu. i ?i o 7zz 7-30 bestuursnieuws door A. de Vries; 'T*. gramofoonplaten8.00 bonte avond met rordeon -.V\,VA RA"Orkast, The 4 Serenadera (ao „7 Vladimir Pique Trio (zang-ba.lalalka- r'„Va-P-A-tooneel, Teun de Klepperman^ F Pato fhJritJ\"Brookhouse c' Uarthy (piano), mers (zang) en T ^elod^ Sin^ers Tum" Dhus; 12.TO slutting «"^render)11.00 Vaz Daventry (1554 M., berichten; 10-05 lezing; 11 20 Nbrthérn Studio- o-rkest O-a. suite „Schoone slaapster in het bosch' Tschaikowsky, 12.05 orgelconcert; 12.50 —1.50 Commodore Grand-orkest. o.a. potp. Si- ciliaansche Vespers' Verdi; 2.50 Midland Studio orkest met medew. v. E. Stevenson (sopraan); 4.05 orgelconcert; 4.35 kinderuur; 5.20 berichten: 5.50 dames-golfwedstryd „EngelandAmerika"- 6.05 viool-recital; 6.25 lezing; 6.50 B.B.c.-dansl orkest: 7.20 Vaudeville-programma; 8.20 berich ten; 9.10 lichte Engelsche muziek door het B.B.c, orkest o. 1. v. V. Hely—Hutchison met medew, v. S. Riley (bariton). O.a. Chanson de nuit, Elgar; 10.00—11.20 Ambrose en zfjn band. Kalundborg (1153 M., 260 K.H.) 11.20— 1.20 concert uit hotel Angleterre; 1.502.10 gra mofoonplaten; 2.504.50 radio-orkest met medew, v. H. Andersen (viool) en F. Jensen (plano) 5 7.50—11.20 dansmuziek v. d. oude generatie. Or kest en solisten. O.a. Loreley-Rheinklange, wals, Strauss en Slesta-wals, Waldteufel. P a r y s („Raidlo-Paris" 1725 M., 174 K.H.) 7.05 en 11.50 gramofoonplaten; 8.05 dito; 8.50 concert door Bela Rex en zjjn Weensch orkest. La. ngenherg (473 M., 634 K.H.) 6.25—6.50 gramofoonplaten; 6.50—7.20 orkest uit Bad Ham burg; 10.4011.20 gramofoonplaten; 11.2012.10 concert. O.a. fragm. Paarlvisschers, Bizet; 12.20 1.50 symphonle-orkest Pforzheim. O.a. fant. Preciosa, Weber; 1.55—2.45 gramofoonplaten; 4.20—5.20 middagconcert; 6.50 „Der siebenta Bua", boerenkomedie van M. Nael en M. Fexrner; 8.20 vroolyke avond met medew. v. solisten en de kapel Eysoldt; 10.05 West-Duitsche Kegelkam- pioenschappen10.50—11.50 concert o. 1. v. Eysoldt; 11.50—12.20 gramofoonplaten. Rome (441 M., 680 K.H.) 4.50 sopraan; 5.05 orkest. O.a. Czardas „Coppelia", Delibes; 7.2' gramofoonplaten; 8.05 opera i» 2 acten „Le villi" van Puccini. Hierna 3de acte van ..Madame Butterfly", Puccini. Brussel (508 M., 590 K.H.) 11.20 Max Alexys' orkest; 4.20 concert. O.a. symphonie in C., Haydni; 5.20 graimofoonplatenj; 5.60 Chas Remue 'en zjjn band; 7.20 gramofoonplaten: 8.05 radio-tooneel8.30 operette ,,Les Saltimban- ques" in 3 acten van Ganne. Koor en orkest O. 1. 'v. Walpot. (338,2 M., 887 K.H.) 11.20 trio-concert; 12.20 gramofoonplaten; 4.20 concert. O.a. fant. „The Musketiers in the convent", Varney; 5.20 en 5.50 gramofoonplaten; 7.20 concert. O.a. fant. „Ma- non Lescaut", Puccini; 9.30 gramofoonplaten. Zees en (l®35 M-, 183,5 K.H.) 5.50—7.35 gra^ mofoonplaten; ,8.50—10.00 voordrachten en gra mofoonplaten; 11.20 en 1.20—2.05 gramofoonpla ten- 3 50450 orkest. O.a. fant. ,,Maryke van Nvmwegen", d'Albert; 7.20 vrooiyk uurtje met medew. v. dansorkest en so isten; 8.20 „Phanta- siën im Bremer Ratskeller vroolyke variaties over een thenm van Hauff; 9.35 berichten en hierna tot 11.50 dansmuziek (Otto Kerm'bach's orkest). "S.'Ik'i(Gem. radio'distr.Pirogram- ma \o Langenberg; 11.20 Könlgswusterhau- sen; 12.20 Langenberg; 2.50 Kalundborg; 3.50 Konigswusterhausen4.50 Brussel (Fransch); 7.20 rhauseh- 9.35 Brussel (Vlaamsch); Konigswusterhausen. Programma 4: 9.35 Daventry; 11.20 Daventry; 1.50 Königswusteirhausen2.50 Daventry; 4.35 Brussel (Vlaamsch); 6.50 Daventry; 8.20 Londen R.9.30 Warschau; 10.— Daventry. Te Maastricht te Woensdag heit 10-jarig knaapje van S. voor het schoolplein op den Volksbondweg een hal naloopend, onder een auto geraakt. Het ventje is in het ziekenhuis aan de bekomen wonden overleden. Gisterenmiddag is op de zandplaat aan dé Waal onder de gemeente Nijmegen bij het zwemmen verdronken de 20-jarige de Bruin uit Nijmegen. Gisterennamiddag was zijn lijk nog niet opgevischt. VERDRONKEN. De 30-jarige dekkneebt J. Kampsteeg van een der stoombooten van Fop Smit en Co. is te Werkendam te water geraakt en verdron ken. Zijn lijk is opgevisoht. TRAP VAN EEN PAARD. De landbouwer Langers te Nuland kreeg een trap va-n zijn paard tegen het anderlijf. In zeer ernstigen toestand is hij naar het zieken huis te 's-Hertogenbosch overgebracht. EXAMEN VOOR SURNUMERAIR DER REGISTRATIE EN DOMEINEN. Tn September 1932 zal te 's-Gravenhage wor- iteu i.'gehuinen het verge yi< ad examen voor surnumerair der Lratiu en domeinen voor 10 plaatsen. VRIJGESPROKEN VAN MEINEED. De reehtbank te Amsterdam sprak den kap per J. M. N. dl T„ die terecht had gestaan verdacht van meineed, vrij. De Officier van Justitie, mr. Bosch, had 'n gevangenisstraf van vier en een half jaar te gen hein geëischt. :':v: I:--' - mé f' AAN! „HET STILLE STRAND" VAN SOHEVENINGEN. De heele familie ls door het prachtige Meiweer naar huiten gelokt om Zich den zeewind in t sonnetje te koesteren. En dan Js het stille strand zijn naam onwaardig.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6