öATSTE ZEETIJDINGEN u ÏS1SS ffli'rlBiSSJ S li 13 m BB SCHANDAAL ONTDEKT DE MYSTERIEUSE JOHN JIMMIE LEEFDE OP GROOTEN VOET. K ïemi 15422 178:10 20:154 WOENSDAG 25 MEI 1932 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. UITSPRAKEN. Z. B, BOND VAN VEEHANDELAREN. VICKY BAUM GEWOND. rf DE NOOD DER BINNEN- SCHIPPERIJ. WETTELIJKE REGELING VOOR DE BEVRACHTING. CONFLICT IN DEN GRONINGER LANDBOUW. DE MOELIJKHEDEN IN DE MIJN INDUSTRIE. HOUDT DEN GOEDEN KOERS SYSTEMATISCHE ROOF UIT DE GOUVERNEMENTSBOSSCHEN. Voor een onderneming hout en kinabast INBR \AK IN EEN BOERENLEEN- BANK. DE HUWELIJKSCANDIDAAT. OPGRAVINGEN IN PALESTINA. VRIJSPRAAK. Dr. Condon vraagt hun het losgeld terug te geven. DE NEGER ALLEN GAAT TOONEEL- SPELEN In vier dagen draaide hij er 7000 dollar door. ROOSEVELT IN EEN MOEILIJK PARKET. SLUIPMOORD. MARKTBERICHTEN. yiSSCHERIJ. SCHIPPERSBEURs. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS STGOMVAARTUJNF-N BUITENLANDSCHE HAVENS WISSELKOERSEN. GEMENGDE BERICHTEN 459" STAATSLOTERIJ. NIETEN. Zitting van 24 Mei. Dood door schuld. De niet-verschenen A. E. J. A. 29-jaar, bank werker-smid heeft terecht gestaan terzake het veroorzaken van dood door schuld. In den nacht van 6 op 7 Augustus had verdachte op de Binnenweg hoogst roekeloos en onachtzaam gereden met de door hem bestuurde motor fiets, door een voor hem uitrijdende auto te willen passeeren op het oogenblik dat er van tegenovergestelden kant een andere auto naderde. Met deze auto was verdachte in bot sing gekomen met het gevolg, dat hij en zijn duo-passagier C. Broere tegen den grond wer den geslagen. Broere had dientengevolge een schedelbreuk bekomen waaraan hij overleden •was. In zijn verklaring in het vooronderzoek afge legd had verdachte gezegd, dat de tegemoetko mende auto in snelle vaart reed en verblin dende lampen voerde. Bij het getuigenverhoor bleek het tegendeel. Beide auto's reden zeer kalm en de tegemoet komende auto had de stadslampen aan. Het 0. M. waargenomen door mr. J. F. Hoef- felman achtte verdachte's schuld bewezen en het eischte 1 maand hechtenis. Meineed. Voorts behandelde de rechtbank een zaak tegen de 26-jarigen lossen werkman P. G. v. d. B. en den 26-jarigen loodgieter A. v. d. K. die beiden als getuige k décharge gehoord waren in een zaak van H. P. S. voor den politierech ter en toen onder eede verklaard hadden, dat zij S. bij zijn overbrenging naar het politie bureau Witte de Withstraat voortdurend in het oog gehouden hadden en zeker wisten dat S. den agent van politie D. v. d. Laan niet ge schopt had. Ook nu bleven zij bij die verklaring. De beide agenten van politie D. v. d. Laan en Jilleger verklaarden dat het op den Binnen weg op 5 Januari rumoerig was geweest. Daar om werd aan een viertal personen gelast om door te loopen. Een van hen had daaraan geen gevolg gegeven en was daarom naar het poli tiebureau overgebracht. Dat was S. Er was veel publiek bij die overbrenging en in de Hartmanstraat was een der agenten genood zaakt geweest met zijn gummistok ruim baan te maken. -Hij had toen den arrestant een oogenblik losgelaten, waarvan deze gebruik maakte om den agent v. d. Laan een trap tegen het rechterbeen te geven. Den volgenden dag had S. hiervoor zijn verontschuldiging aan den agent aangeboden. Het 0. M. meende dat vaststaat, dat S. den agent geschopt heeft en dat tevens bewezen is, dat de verdachten opzettelijk onwaarheid heb ben gesproken. Relletjes door opgeschoten jongens komen tegenwoordig herhaaldelijk voor en andere opgeschoten jongens meenen maar wat voor de rechtbank te kunnen ver klaren om hun vriendjes vrij van straf te laten. Hier past een ernstige straf en het 0. M. eischt 8 maanden gevangenisstraf tegen ieder. De verdediger mr. L. J. B. Kühn wilde aan nemen dat S. den agent getrapt heeft, maar daarmee is nog niet bewezen dat de verdachten opzettelijk onwaarheid gesproken hebben. Daar. toe zouden getuigen moeten worden voorge bracht, die zouden kunnen verklaren dat de verdachten het hadden moeten zien. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraken 7 Juni. 90 n "'De berooving in het Parkhotel. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 47-jarigen oberkellner M. A. B„ geboren te Zürich, thans gedetineerd, die terechtgestaan heeft ter zake van diefstal. In den nacht van 7 op 8 Januari had verdachte zich toegang verschaft tot de logeerkamers van twee Engelschen in het Parkhotel, nadat hij eerst door het toedienen van «en slaapmiddel In den drank dezer gas. ten hen in een staat van bewusteloosheid had gebracht. Uit de kleeren dezer gasten had verdachte daarop eenige Engelsche en Neder- landsehe bankbiljetten weggenomen. De recht bank veroordeelde hem tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch van het 0. M. was geweest 3 jaren en 6 maanden gevangenisstraf. 11de Jaarvergadering te Rotterdam. In «3e Diergaarde te Rotterdam heeft de Zuid- Ilollamdsche Bond van Veehandelaren heden eijn .algemeene jaarvergadering gehouden onder presidium van den heer M. den Hollander, die in zijn openingsrede wees op den hopeloozen toestand, waarin momenteel de veestapel ver keert. Als de Regeering niet vlug ingrijpt, dan •hebben de veeprijzen geen waarde meer. De melkprijs van 3 a 4 ets is de oorzaak, dat geen krachtvoer meer kan gevoerd worden. Met ie. een toestand voor oogven kon spreker de leden niet anders dan opwekken als een man te gaan etaam achter het hoofdbestuur. preker heette in het bijizonder welkom de hiee. ren N. Klaassen, directeur van Markten en Beurzen te Rotterdam, L. Mennes, directeur wan de Markt te Leiden en J. A. v. d. Akker, inspecteur vervoerwezen der Ned. Spoorwegen. De heer H. I. SterneT, secretaris bracht het jaarverslag uit, hetwelk in mineur was gesteld. De veeprijzen daalden regelmatig; wat vandaag gekocht werd, was morgen weer te duur. De uitvoer gaf geen of weinig steun aan den vee lhandel. Er werden rond 7000 stuks vee uitge voerd, dat is 15.000 stuks minder vergeleken bij het vorig jaar. De tariefmuren werden steeds Ihooger opgetrokken. Op de binneulandsche markt had men veel last van de concurrentie met het Deeasche vleesch. Een request aan B- en W. van Rotterdam om Verlaging van de marktgelden en de vaste staanplaatsen werd afgewsizen. De reductie bij de Reederij op de Lek werd opgeheven. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo la van 320.57. et heh Mnadeedig saldo van het vorig jaar mee, brengt he htotale tekort op 627.83. De netto- tnkomoten heblreu bedragen 3645. Het voor stel werd gedaan te trachten het nadeelig saldo zoo spoedig mogelijk in te loopen. De bekende Duitsche schrijfster Vicky Baum, is tijdens een wandelrit in het Midland-Park te New-York van haar paard gevallen. Zij ver stuikte een schouder en liep eenige ernstige blessures aan het hoofd op. Haar begeleider, ka pitein O'Brien, viel eveneens van zijn paard en brak een been.. MARCEL BOULENGER. f De Fransche schrijver Marcel Boulenger, is Maandag op 59-jarigem leeftijd in zijn woning te Parijs overleden. Geen rijksbijdrage voor rente en aflossing van hypotheken. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft overleg gepleegd met handel en scheepvaart In zake de bevrachting in de binnenschipperij, die ook zwaar te lijden beeft van de crisis. Naar aanleiding van dit overleg heeft de regeering besloten een wet telijke regeling te bevorderen voor de be vrachting van binnenschepen. Andere maatregelen tot steun zullen voors hands niet worden genomen. Minister Verschuur deelt naar aanleiding van desbetreffende vragen, door het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist gesteld, mede, dat hij geen aanleiding kan vinden tot in stelling van een schipperscrisisoommissie naast de bestaande commissie tot onderzoek van den economischen toestand der particuliere bin nenschipperij. De Minister is verder van oordeel, dat het niet op den weg der Regeering ligt, uit 's Rijks kas aan het Nationaal Crisis Comité gelden te verstrekken, ten einde schippers en even tueel anderen de betaling van rente en aflos sing van hypotheken mogelijk te maken. Hij is bereid met den Minister van Water staat overleg te plegen om het vervoer van materialen voor de Zuiderzee- en andere Rijkswerken, benevens van goederen, die van Rijkswege moeten worden verplaatst of ten behoeve waarvan Rijkssubsidie wordt ver leend, zooveel mogelijk te bestemmen voor den Nederlandschea eohipper. Aan het verzoek, dat de Regeeriing zou moe ten toezien, dat de gelden, welke de bevrach ters voor het vervoer moeten betalen, ook werkelijk door schippers worden ontvangen, kan de Minister niet voldoen, aangezien haar dan een taak op de schouders zon wor den gelegd, welke zij noch mag, noch kan op zich nemen. Uitsluiting aangekondigd. Naar we reeds gemeld hebben heeft de Pro vinciale Vereeniging van werkgeversbonden in hét landbouwbedrijf in de provincie Gro ningen aan het bestuur van den Ned. Land- arbeidersbond medegedeeld, dat indien niet spoedig het collectief contract zou worden ge- teekend, een uitsluiting van de moderne ar beiders zou volgen. Daar de Nederl. Landarbeidersbond nog niet heeft geteekend, 'hebben de werkgevers per circulaire aan de arbeiders, behoorende tot den Modernen Bond doen weten, dat hun werk a.s. Zaterdag zal afloopen. De Nederl. Landarbeidersbond heeft nu be sloten nog deze week in alle betrokken dor pen met de arbeiders samen te komen, ter be spreking van de aangekondigde uitsluiting. Beknotting van de concurrentie mogelijkheden. De kwestie der mijnspoorwegen. In verband met de ev. onteigening der mijn- spoorwegen heeft de Ned. R. K. Mijnwerkers- bond zich opnieuw tot den Minister van Wa terstaat gericht met een adres, waarin erop wordt gewezen, dat de loon- en arbeidsvoor waarden der mijnwerkers voor een belangrijk deel afhankelijk zijn van de concurrentiemoge lijkheden der mijnindustrie. Deze concurrentie-mogelijkheid nu is in het verleden in zeer ernstige mate belemmerd door het gemis aan een behoorlijke, goedRoope vervoer-gelegenheld voor de gedolven steen kolen. Die belemmering werd des te ernstiger gevoeld doordat de buitenlandsche mijnonder nemingen voor het overgroot® deel in staat zijn gebruik te maken van het goedkoops vervoer te water en ook wijl de Ned. Spoorwegen voor het vervoer van Duitsche kolen over Nederl. Spoorwegen een lager tarief bepaalden dan aan de Limiburgsclie mijnen in rekening werd gebracht. 'Sommige Llmburgsche mijondernemingen hebben daarom gezocht naar middelen en we- gen om goedkooper vervoergelegenheid vooi haar productie te vinden. Ze meenden deze te hebben gevonden in den aanleg van eigen spoorlijnen, welke haar mijnen onderling ver binden, doch die vooral beoogden de mijnen verbinding te verschaffen met den eerlang ge reed te komen waterweg, het Juliana-kanaal. Den Nederlandsehen mijnen de gelegenheid te ontnemen, een van, de Ned. Spoorwegen on afhankelijke verbinding tot stand te brengen met het Jullanakanaal is, meent adr., onrede lijk. Naar wij vernemen, aldus adr. komt het ad vies der Staatscommissie voor het vervoer, die zich daarbij liet voorlichten door een sub commissie welke zijn we goed ingelicht hare werkzaamheden verrichtte onder voorzit terschap van den vertegenwoordiger van het „Rheinisch-Wesbphalische Kohlensyndikat", den heer Fentener van Vllssingen, practisch daarop neer. We zouden het betreuren, wanneer door Uwe Excellentie een dergelijk advies wordt gevolgd wijl het in geenerlei opzicht rekening houdt met de belangen der mijnindustrie en de daarin werkzame arbeiders. Het kan toch ook nooit In de bedoeling hebben gelegen, het voordeel der nabijheid van den nieuwen wa terweg aan de mijnen te onthouden, hetgeen bij verhindering van den aanleg eener onaf hankelijke spoorwegverbinding wel het geval zal zijn. Het is om deze redenen, dat wij Uwe Excel lentie verzoeken het bovenbedoelde advies der Oommissie voor het vervoer niet te volgen doch veeleer verder medewerking te verleenen voor den aanleg van eigen mijnspoorwegen. De belangen van meer dan 35.000 mijnwerkers- gezinnen, dje tengevolge van de bestaande moeilijkheden toch al in weinig benijdenswaar dige positie verkeeren, vragen dat. PLAATST REGELMATIG SOERABAJA, 24 Mei. (ANETA). Het Soer. Hbld. meldt, dat bij een onderzoek, ingesteld door den ass.-resident van Toeloen- gagoeng, legio inlanders zijn verhoord, die in volledige bekentenis een schandaal hebben blootgelegd, dait jarenlang gewoekerd heeft en dat bestaan heeft in een grooten roof in de bossohen op de Wilis door de bevolking en uit een systematischen roof van kinabast, uit de Gouvernementsbossdhen voor de onderneming Soemberpandan, eigenaar Tan Kiong Liang te Kertosono. Het onderzoek bracht uit, dat dit geval reeds lang onder de aandacht van de lagere ambtenaren was gebracht, maar zonder succes. Het onderzoek omvat, behalve de zaak van opkoop van gestolen hout ook die van kinabast door bovengenoemde onderneming, die in de laatste vier jaren 10.000 M3 brand hout verbruikte en voorts nog een massa tim merhout ten behoeve, van den bouw van een fabriek, loodsen, bruggen en huizen. De onder neming Soemberpandan heeft aan d© Kinafa- briek te Bandoeng in den loop van een viertal jaren 30.000 K.G. droge kinabast geleverd, zulks terwijl haar eigen aanplant van klna- boomen slechts 2% baboe bedroeg. Het -staat vast, dat de onderneming profijt getrokken heeft uit al deze bosohdiefstallen. Deze ge ruchtmakende zaak waarin ongeveer 1000 in landers zijn gehoord zal vermoedelijk behan deld worden voor den Raad van Justitie. De brandkast vergeefs geforceerd. Hedennacht omstreeks 4 uur hebben dieven zich toegang verschaft tot het kantoor van de Boerenleenbank, Kerkstraat 54 te Ouder kerk a. d. Amstel. Na eerst achter het gebouw te hebben ge probeerd de ramen te openen, welke echter met luiken en ijzeren balken vastzaten, hebben zij de aan de straat zijnde ramen stukgesneden. Door dit gat zijn ze het kantoor binnengeko men. Daar er geen los geld aanwezig was hebben de dieven getracht de brandkast te torceeren. Toen dit niet gelukte zijn zij naar boven ge gaan, naar de slaapkamer van den directeur, den heer Miermans. Op het gerucht was de heer Miermans wakker geworden en heeft met een stok vanuit zijn slaapkamer op de ramen van zijn huren geklopt, totdat deze wakker werden. De dieven .hebben daarop overhaast de vlucht genomen. Zij konden niets meenemen. Van de daders ontbreekt tot nu toe ©Ik spoor. En de bedrogen trouwlustige. Een reeds bedaagde juffrouw uit het lande lijk schoone Amstelveen, kreeg op een voor haar onzalige stonde, een product der pers in handen, waarin op de advertentie-pagina voor kwam de aanbieding van. een levenslustig knap en ietwat gefortuneerd manspersoon, die na rijp beraad en gemeenschappelijk overleg in het huwelijksbootje wensohte te stappen. Daar do juffrouw meende aan de gestelde elschen te voldoen, zond zij haar portret in, waarna de eerste conferentie plaats -had in een onschul dige lunchroom in de hoofdstad. Haar Iet-wat gefortuneerde cand-idaat-eohtgenoot toonde zich zeer royaal en Het zijne uitverkorene diverse a#eoholvrije zoete drankjes naar -binnen werken en daarbij overheerlijk gebak, doch toen het op betalen aankwam bleek hij zijn beurs met inhoud in een van zij-n andere costuums te hebben laten zitten, zoodat hij daar de ban ken ook al gesloten waren een klein voor schot vroeg. Hiertegen was geen bezwaar, d-e juffrouw gaf haar „beminde" tien po-p op af rekening. Daar zij zioh even verwijderen moest, verzocht zij den aspirant-echtgenoot ©ven ©p haar taschje te passen, Waaraan deze met spontaneïteit voldeed. Toen zij eohter terug kwam wa-ren tot haar grooten schrik zoowel be waker als taschje verdwenen, de juffrouw ach terlatende met een onbetaalde rekening, een verlies van c-irca 25 eh een vervlogen droom van huwelijksgeluk. Zij besloot de politie van het geval niet onkundig te zullen laten. Een oude stad ontdekt. De archeologen hebben een buitengewoon belangrijke ontdekking gedaan: men heeft n.l. de stad Mispha blootgelegd, die in de geschie denis van het Joodsche volk zoo'n belangrijke rol heeft gespeeld. Tijdens de verdeeling van het Beloofde Land werd de stad Mispha aan den stam Benjamin toegewezen en binnen korten tijd was deze stad een der gewichtigste centra van Israël. Van daaruit vertrok een leger van 40.000 sol daten uit alle stammen van het Israëlitische volk om een strafexpeditie te ondernemen te gen de Benjamieten. In dezelfde stad woonde de Profeet Samuel en de hoofden van het Is raëlitische volk kwa-men ln Mispha te zamen om Saul uit te kiezen tot koning der Joden. Tot nog toe was men er niet in geslaagd om de juiste plaats van deze stad te bepalen. De archeologische expeditie onder leiding van prof. dr. Bade S.J. heeft thans de stad Mispha blootgelegd op de plaats, waar tegenwoordig El-Nasbeh gelegen is. Men heeft nog de over blijfselen gevonden van groote torens met bas tions en zware steenen, waarmee de verdedi gers der st-ad hun vijanden bestookten. Het ge-rechtshof te 's-Hertogereboech heeft gister G. H., koopman te A'dam., verdacht van brandstichting in zijn woning te Nuenen, vrijgesproken. De advocaat-generaal had X jaar gevangenistsraf geëdscht. Bij de behande ling der zaak voor de rechtbank was de eisch zeven jaar geweest, waarop ook echter vrij spraak volgde. Naar de correspondent van de „Daily Tele graph" uit New York meldt, heeft dr. Condon, die 50.000 dol-lar aan de ontvoerders van ba-by Lindbergh betaalde, In de Amerikaansche pers een artikeltje gepubliceerd, waarin hij een mysterleuzen „John" verzoekt het losgeld te rug te geven. Het artikeltje, besluit met de woorden „John, het geld wat ik je gaf is nutteloos. Je kunt het nergens kwijt. Zend het -terug aan kolonel Lindbergh. Zorg, dat je de beloo ning van 25.000 dollar krijgt". Het artikel is onderteekend met Condon's bekenden schuilnaam Jafsie. Naar de Amerikaansche bladen melden, is de jacht op de ontvoerders thans„de uitge breidste en k-oortsachtlgste geworden, die in de annalen der crlmineele geschiedenis be kend is". De correspondent van de „Times" -meldt uit New York, dat de neger lo-rrierijder, William Allen, die het lijkje van het kind vond, in een variété-theater een engagement heeft gekre gen ad 300 dollar per week. WASHINGTON, 25 Mei (v.D.) De juridische commissie van den senaat heeft een gunstig verslag uitgebracht op het wetsontwerp, in houdende strafmaatregelen tegen het zenden van brieven, waarin met ontvoering wordt ge dreigd of losgeld wordt geëiseht. Het wetsont werp houdt bestraffing van dit misdrijf in met 20 jaar gevangenisstraf of vijfduizend dollar boete. Naar de correspondent van de „Manchester Guardian" uit New York meldt, heeft het lang durig onderzoek naar de corruptiemethodes van den gemeenteraad van New York thans zijn hoogtepunt bereikt met de behandeling van de tegen den burgemeester van New York mr, Jimmy Walker, ingediende aanklachten. Jimmy zal zich heden zelf voor de recht- bank verdedigen en teoals begrijpelijk, bestaat ei' groote belangstelling voor hetgeen hij zeggen zal. De voornaamste beschuldigingen tegen hem luiden dat hij een gift van 26000 dollar heeft aangenomen van een man die belang heeft bij het stedelijk autobedrijf en dat de kosten van zijn Europeesche reis in 1927 ten bedrage van 13000 dollar betaald werden door den vertegen woordiger van een autobusonderneming, welke in ruil daarvoor van de stad bijzondere facili teiten ontving. Naar verluidt,- zal Jimmie de laatste dezer transacties hiermede verklaren, dat de ver tegenwoordiger van de autobusonderneming slechts optrad als een tusschenpersoon en dat het geld eigenlijk afkomstig was van twee mannen, die belden in de afgeloopen vijf jaar overleden zijn. Het geld voor de Europeesche reis werd hem gegeven in den vorm van een credietbrief van 10.000 dollar. Jimmie draaide er echter in Parijs ln tijd van vier dagen 7000 dollar door, zoodat de vertegenwoordiger der autobusonder neming hem later nog drie duizend dollar moest nazenden. De volgende dagen zullen een heslissen den Invloed hebben op de presidentleele aspiraties van den gouverneur van New York, Roosevelt. Als hij genoodzaakt zou zijn Jimmie uit zijn ambt te ontzetten, zal het centraal bureau der democratische partij, Roosevelt waarschijnlijk royeeren. Indien Roosevèlt burgemeester Jimmie ech ter, als deze schuldig bevonden wordt, niet van zijn post verwijdert, zal Roosevelt's can- didatuur voor het presidentschap eveneens ern stig in gevaar gebracht worden. Algemeen is men van meening, dat de bur gemeester van New York zijn ambtsperiode niet zal beëindigen en uit zijn ambt zal worden ontslagen. VLEKTYPHUS IN HET WILNA-GEBIED. KOWNO, 24 Mei. (V. D.) In een aantal districten in het Wilna-gebied heerscht een vlektyphus-epidemie. Reeds heeft de ziekte zich over een twintig tal dorpen uitgebreid, waar ruim 750 perso nen er door zijn aangetast. Volgens nog niet bevestigde berichten zou- den reeds meer dan honderd personen aan de ziekte zijn overleden. MEININGEN, 24 Mei. (V.D.) Op den weg van Rohr naar heit landgoed Hofteich is in den afgeloopen nacht de eiigemaar van bat land goed, de voormalige bankdirecteur Richter, uit een hinderlaag neergeschoten. Waar schijnlijk was -hij niet direct dood en hebben de moordenaars hem door slagen op hoofd afgemaakt. De justitie stelt ..een onder zoek in. FAICAL NAAR POLEN EN MOSKOU. BERLIJN, 24 Mei (H.N.) Emir Faical is vanmorgen naar Warschau vertrokke-n. van waar hij zich naar Moskou zal begeven o-m vervolgens over Canstantinopel en Perzië naar zijn vaderland terug te kee-rem, VICE-ADMIRAAL GRASSERT OVERLEDEN PARIJS, 23 Mei. (V. D.) De vroegere -chef van den Franschen admiralen staf, vice-admi- raal Gr-assert, is te Parijs overleden. In het jaar 1922 werd hij vice-president van den oppersten marineraad. Hij gold als een der meest op den voorgrond tredende vlootdeskun- digen. UTRECHT, 24 Mei. Vereen, eierenveiltag Utrecht: kipeleren wit ƒ23.10, bruin ƒ2.303.30 per 100 stuks, Aanvoer 125.000 stuks. UTRECHT, 25 Mei. Aanvoer 65 nuchtere kalve ren ƒ1.503. Handel traag. WOERDEN, 25 Mei. (Kaashandel.) (Bericht van de N. V. Handelsvereen. v/h. E. Ruys.) Aange voerd 412 partyen. Frys le soort met ryksmerk I®21, 2e soort met ryksmerk 1517, zwaar dere met ryksmerk 23, zonder ryksmerk 13 16 per 50 kg. Stemming matig. 1 ??ALINGScHEVEER, 25 Mei. Aangevoerd 1 kleine zomerzalm, prys 1.40 per pond. vifrhmarkt11^ 25 Mel' Heden kwamen aan de J r, o alhier 13 motarkustvaartuigen en werden van IJmuiden, Nieuwediep en elders 370 "?a!lde!} ki8toe" versche visch en 15 kistjes CO fn«'oerd- Pryzen: groote tong f 0—f nn^8' kleine 20—28, tarbot 10—84, haantjes 9—18, middel schol Jh?, kabeljauw 5—15, schelvisch 4—12 gul 5-7, wyting 3—5, geep ƒ23, garnalen per mand, levende paling 36, gerookte paling 612, harde bokking 1 —1.10 per kistje. I ROTTERDAM, 25 Mei 1932. Vlet- en lichterwerk: 100 ton 5, 200 ton 5.59 en 5.75, 670 ton liggen 6, alles per dag. Vaarwerk voor zwaar goed: 100 ton naar Weert 1.85 per last. Hout naar Ruhrort 3040 ct. per last, idem naar 't Kanaal 4050 ct. per last, 900 ton naar Dusseldorf 90. Kempenaar naar Ruhrort tot Keulen 55, 65 en 75. Hout naar Maxau 50 ct. per last met 150 ton *per dag te lossen. i ROTTERDAM, 25 Mei 1032. Boven-Ryn. Waterstand iets wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende, stemming inveratiüeiu Voor ruwe producten geen noteering. Beneden-Ryn. Waterstand iets wassend. Er was weinig vraag. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onverandero Ertsvracht naar Ruhrhavens met 4 losdagen 25 ct, met 8 losdagen 35 ets per last. Sleeploon volgens het 27% ct. tarief. ROTTERDAM aangekomen i 24 Mei namiddag: 4.30 METHAN My. Wega, Rekkefjord, 2e Kat. Haven Wz„ stukg.; 5.— HERMA, Stand. Transp. My., Stettin, Maashaven 4, graan; 5.45 FINKE NAU, Johs. Otten Zn. Pasajea Waalhaven (C. Swarttouw), erts; 7.45 FRITZ SCHOOP, Ivers von Staa, Stettin, Rynhaven 16, graan; 8.15 NARBO, Rott. Oceaan Scheepv. My., Galveston, Maashaven 10, stukg. NIEUWE. WATERWEG vertrokken: 24 Mei namiddag: 2.45 VIRGILIA, Hamburg: ARIADNE, Gothen burg; 3.40 KURLAND, Hamburg; CLARISSA RADCLIFFE, Newcastle; 5.20 DAGMAR Fre- drikshamn5.40 HILVERSUM, B.-Ayres;' 6.10 KEILEHAVEN, Libreville; SAN ANTONIO, Stockholm; 7.— HEBE, Caen; 7.30 F AN AD HEAD, Grangemouth; ELMSHORN, Emden; AL- STER, Hamburg; 7.55 ORIOLE, Londen; AL TENFELS, Calcutta; GLENLEA. liaminghara; 8.1S EXPRESS, Lynn; 8.20 PORTO, Pasajes; 8.30 BATAVIER II, Londen; IBIS, Danzig; 8.50 MEMNON, Hamburg; MANNHEIM, Hamburg; LYNN REGIS, Lynn; 9.- DEMOCRAAT, m., Londen; SHERINGHAM, Harwich. 9.40 WESTLAND, Leith; IRWELL, Gooie; LINDISFARNE, Newcastle; 10.10 SIR ERNEST CASSEL, Narvik; 11.55 VIENNA, Harwich. Wind N.N.O., styve bries, matige zee, buiig. HOEK VAN HOLLAND geankerd, wegens slecht weder HENNIE. HELLEVOETSLUIS vertrokken 24 Mei: PAL- MA, Parys; WOOLER, Newcastle. IJMUIDEN aangekomen 24 Mei: PLUTO, Bor deaux, stukg,; FRöYSTEJN, terug uit zee; SA- TURNUS, Bourgas, stukg.; PYRRHUS, Yoko hama, stukg.; vertrokken 24 Mei: STUYVESANT, Colon; MAVIS, Londen; MAAS, Abö; PERNAMBUCO, Antwerpen; TAJ ANDOEN, Hamburg; RIJN STROOM, Leith; MAASSTROOM, Londen, VLISSINGEN aangekomen 24 Mei: ORANJE NASSAU, Harwich; AMABILITAS, v. Gent, bunkert; PAX I, Londen; vertrokken 24 Mei: PRINSES JULIANA, Har wich; gep. naar Sluiskil: IJSELHAVEN, Rotterdam; gep. van Antwerpen; OROTAVA, Las Palmas; DORTMUND, Amsterdam; CITY OF BRAD FORD, Grimsby; DARLINGTON Duinkerken; NEW LONDONER Newcastle; BEHAR Don- den- MALDA, Idem; TEMPLAR, idem; HIRON" DELLE, idem; NIKOLA PASIC, Cardiff; CUY-*-" BA, Santos; ERMLAND, Rotterdam; „-cm gep. van Gent: LETTONIA, Methil; SW1' Londen; LANDSEE, Koningsbergen. ZAANDAM aangekomen 24 Mei: QUINTA, I,e" hingrad, hout, Amons Co. HOLLANDAMERIKA LUNj LOCHGOIL, Rott. n. Vancouver 24 Is-0" n'm-i v. Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDI0 BENGALEN Rott. n. Calcutta P- b* v.m.) Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT Mij COLOMBIA Barbados naar Amsterdam 26 (n.m.) te Plymouth verwacht. Amsterdam PLUTO 24 van Bordeaux te Am«eraam. FAUNA 24 van Amsterdam te ™ajes. BACCHUS 24 van Barcelona te larragona. AMAZONE Rott, n. Vigo f'Jïr Jngeness. ORPHEUS, 24 v. Triest te rmrae, SATURNUS 24 v. Bourgas te Amsterdam. STUYVESANT, 24 v. Amsterdam n. Colon. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. SALLAND (thuisreis), te Santos, vertr. 25. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA PINANG 24 v. li am burg te Soerabaja. SIBAJAK (thuisreis), 24 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND- TAJANÜOEN, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. city of FLORENCE, Rott. n. Japan p. 23 Gibraltar. ANCHISES, Japan n. R0tt p 23 Gibraltar. EURYLOCHUS, Sarnarang n. Amst. 21 v. Colombo TROILUS, Batavia, n. Amst. 21 v. Colombo. CITY of PERTH, R0tt. n. Taku Bar 24 v. Hongkong. PYRRHUS, 24 v. Yokohama te Amsterdam. ALNWICK, 22 v, Rotterdam te Shields. 22 van Rotterdam te Havre. nuikT VIII 23 van Rotterdam te Bordeaux. DEN Haag, t. 22 v. Rouaan n, Baton Rouge. OELHi, Rotterdam n. Calcutta p. 23 Ouessant. DAHOMEY, Rotterdam n. Matadi J9 v, Tabou. ESCHERSHEIM, 21 V. Rott. te Thamshavn. PULDa, Rotterdam n. Japan 23 v. Singapore. FINT55L, Rotterdam n. Le Legué p. 23 Dungeness GATESHEAD 23 v. Amsterdam te Shields. GRYFEVALE' 23 V. Roterdam te Shields. GERMAR, Rotterdam n. Odessa 23 (12.39 n.m.) 50 mijl 'Zuid van Niton. GOLDONI 15 v. Rotterdam te Torre Annunziata. GOOTE 23 (n.m.) van Rotterdam te Cardiff. HEBE 23 v. Rotterdam te Shields. HELENE, m.b., 21 v. Rotterdam te Kalmar. HAVEL,LAND, Rott. n. Japan 23 te Shanghai. HAD A COUNTY, Rotterdam n. Montreal 23 (1.27 n.m.) 90 mijl Z.Z.W. van Valentia. HARDENBERO. Amst. n. B.-Ayres p, 22 Dungen. IOANNIS CARRAS, 23 v. Amst. te Galveston. INSTERBURG, 20 v. Rotterdam te Stettin. JONGE ELISABETH, Rott. n. Carthagena p. 23 Ouessant. KASHMIR, Rott. n. Japan 22 te Middlesbro. KULMERLAND. Rott. n. Japan 22 te Manilla. LEOVILLE 22 Mei van Rotterdam te Havre. MACCLESFIELD, 22 v. Rotterdam te Grimsby. MAGNA, 17 v, Rotterdam te Harnas, AMSTERDAM Londen., per RerlUn D. lOOMk. fariis D. 100 frs Brussel p.ioobelg Zwitserl.p.ioofrs. Weenenp. loosch Kopenh.p. lookr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr, New-York per 25 Mei 9.10 58. 5 9.7 iH 34.57H 48.30 35.25 49.50 46.40 45.40 2.46-jf- 24 Mei 9.10 58.60 9.75% 34.60 48.25 35.25 49 60 46.60 45.50 2.47& 23 Mei naritelt 9.07% 58.65 9.74 34.60 48. >2% 35.25 49.50 46.50 45.50 2.46% 12.10 >9.26 9.74 14.59 48.— S5.— 16.67 ü.67 16.677 2.4871 Van Otterdam te Kaapstad. MEGARA, Rotterdam n. st. Kitts p. 22 Dungen. NOORD 19 Mei van Casablanca te Chnrpnfp. POELDIEP 22 v. Rotterdam te Shields POLLUX, Tuil, 21 v. Rafsö n. Groningen. P. L. M. 25 Rott. n. Caronte p. 24 Gibraltar. SATURNUS, 21 v. Rotterdam te Karlstad STANISLAS, 23 v. Amsterdam te Leith. SANZORZU. Rott. n. Napels p. 22 Duneeness, TENERIFFA, Rott. n. Japan 24 te Shanghai TRIANON, Rotterdam n. Japan 22 v. Pt. Sudan. TRIER, Rott. n. Japan p. 24 Gibraltar. UPO MENDI, Rotterdam n. Spezia 22 (6.21 n.m.) 80 myl N.O. van Niton. VULKAN, 20 v. Rotterdam te Vejle. WANGONI, Rott. n. Algoabaai 21 v. Kaapstad,- TRELISSICK. Marseille, 23 Mei. Het Eng. s. „Trellssick" is by het vertrek van hier tegen de kade gevaren, waardoor de boeg ernstig be schadigd is. Het schip maakt water in de voor- piek. Er zal een expertise plaats hebben, VERKOCHTE SCHEPEN. De te Friedrichsort liggende Stettiner S-mast rnotorsehoener ,,Antje" (ongeveer 280 tons), is Yrydag j.l. by executie verkocht. Kapitein Jan Koopman uit Groningen was met 20.100 Mrk. de hebberf bleder' 27 dezer zal 06 toewyzing plaats "^Nederl. s. „Ryn" (ex Jolly Guy" ex in groot 508 bruto en 278 netto tons, Delfzijl gebouwd en het Nederl. s. ^"7™ .Jolly Bruce" ex „Aleksander"), bruto en 290 netto tons, in 1920 te Wa- zÜn beide door de N.V. Dordtsche Zeediensten te Dordrecht naar Enge land verkocht. s. ..Turpin (ex Freiburg"), groot 5178 bruto en 3303 netto tons, in 1900 te West-Hartlepool ge bouwd is door den Norddeutscher Lloyd voor sloop verkocht. De Nederlandsche galjoot „Lotus" (135 br. reg. tons) uit Delfzyl, in 1905 by Gebr. Bodewes te Martenshoek gebouwd, is thans verkocht aan kapitein C. Heitmann te Travemünde (by Lü- beck), die het schip, dat met een Climaxmotor is uitgerust, onder den naam Marie", zal be varen. Vijfde Klasse. Zevende Lijst. Trekking van 25 Mei. 1000 No. 17420. f 400 No. 626, 766, 7020, 13019, 14358. 200 No. 10254. 100 No. 1468, 2734, 5576, 7254, 8056, 12044, 12067, 19212, 19616. PRIJZEN VAN 70. 9 2864 6467 8990 10937 13479 15709 18l£» 12 2996 6625 9195 11027 13527 15747 183o5 42 3424 6759 9292 11141 13569 15999 18387 50 3613 6816 9350 11176 13795 16099 18425 90 3954 6841 9464 11233 13933 16220 18437 280 4039 6993 9577 11437 14165 16271 18511 448 4073 7022 9686 11464 14171 16375 18655 564 4076 7043 9733 11690 14308 16396 18670 570 4126 7086 9876 11699 14485 16427 18677 694 4144 7224 9891 11754 14528 16772 18710 734 4292 7291 9956 11969 14622 16908 18852 742 4594 7302 10119 12124 14627 17127 18967 74 4713 7347 10130 12139 14783 17151 18971 857 4755 7670 10294 12346 14793 17193 18975 1052 4922 7754 103S6 12420 14874 17315 19240 110.3 4927 7792 1 0410 12469 14889 17335 19542 i 1190 4992 7874 10450 12777 14969 17437 19623 1225 5206 79B.5 10532 12O20 1.5008 17467 19836 1546 5410 79SS 10584 12040 1Ö133 17630 10010 1621 5509 8141 T0592 12966 15154 17618 19974 1733 5528 82-34 10638 1300i 15162 17749 20104 i 1817 5769 8312 10670 13011 15244 17775 2Q145 2099 5784 8357 10673 13145 1.5310 17780 20201 2138 5785 8512 10680 13156 15322 17807 20413 2251 5946 8547 10706 13207 15406 17813 20420 i 2267 6082 8743 10765 13237 15436 17842 20475 2427 6332 8716 10775 13329 15512 18054 20700 2640 6349 8799 108-35 13446 15535 18133 2083-5 2651 6401 8834 10920 13478 15627 18167 20858 2802 6418 8847 10 2682 5569 55 2727 5609 bb 2728 5615 131 2754 5637 132 2777 5719 194 2780 5733 107 2803 57i3 215 2839 5776 o')7 ge04 57SO 551 20b7 5808 mil 2968 5821) Igï 8003 6877 375 3019 5953 408 3047 6006 412 3095 6011 436 3097 é044 501 3150 6086 527 3152 6130 560 3182 6153 573 3233 6167 593 3247 6171 687 3301 6186 733 3321 6213 738 8325 6234 741 3376 6260 760 3427 6261 817 3539 6269 813 3589 6281 881 3596 6297 929 3S68 6299 939 3676 6303 958 3712 6305 978 3920 6306 1014 .3922 63/6 1074 9962 6414 1065 4010 6454 1097 4082 6525 1115 4120 6530 1127 4168 6534 1149 4195 6543 1200 4214 6705 1207 4236 0710 1229 4257 (>754 1244 4272 6761 1297 4278 6797 1324 4284 6799 1397 4295 6802 1453 4325 6808 1492 4357 6826 1550 4385 6831 1687 4433 6860 1703 4447 6876 1763 4500 6890 1764 4529 6037 1773 4549 6941 1777 4609 6062 1787 4657 6961 1824 4694 6988 1850 4699 7042 1858 4839 7677 1871 4841 7126 1891 4901 7142 1899 4915 7155 1926 4917 7166 2013 4986 7189 2015 4987 7200 2023 5007 7206 2027 5008 7211 2035 5012 7245 2046 .5027 7246 2101 5028 7258 2112 5056 7295 2124 5131 7388 2219 5203 7412 2221 5207 7420 2289 5231 7424 2294 6284 7o28 2357 5292 2438 5294 7552 2447 6309 7565 2454 7^83 2459 5363 7613 2521 6389 7650 2.556 54133 7 32 2557 5440 7748 2606 5473 7751 2614 5512 7765 2641 5568 7802 Tn de vorige 7634 in. z. 763' 7674;'10960 m. 7819 10843 13694 15867 18399 782? 10885 13716 15877 18415 7897 10898 13756 150O4 18431 i 7963 11059 13786 15007 18436 7967 11063 13789 15946 18449 I 7969 11072 13806 15986 18476 7974 11.075 13814 16080 18483 8016 11124 13834 16117 18513 i 8107 11128 13835 16122 18521 }3«57 1617.5 18570 1 «of? Hl ln868 16329 1860.5 oo,3r \\\°L 138fi4 16353 18631 8215 11193 13909 16363 18743 8221 11198 13015 16371 18768 8275 11288 13927 16426 18877 8292 11344 13982 16451 18901 8333 11351 14008 16467 18915 8386 11356 14029 16527 18929 8398 11383 14031 10553 18955 8440 11388 14075 16558 19978 8444 11417 14101 16580 18988 8465 11463 14157 16-588 19003 8473 11546 14213 16621 19027 8487 U561 14217 16668 19037 8499 11503 14235 16683 19057 8503 11632 14240 16730 19094 8531 11641 14292 16738 19121 81568 11684 14335 16748 19177 8571 11686 14345 ]6766 10310 8o72 11710 1439,5 16767 19228 8o98 11735 14402 16779 19266 8649 11739 14405 16802 19299 8666 U 752 14413 16831 19380 8683 11777 14479 16846 19487 8696 11796 14487 10866 19506 8764 11803 14498 16894 19®18 8866 11826 14499 16898 19528 8992 11839 14514 16950 19558 8994 11869 14515 16961 19o86 8998 11880 14598 16973.19o92 9038 11887 14624 16974 19627 9149 11916 14709 10979 19664 9224 11907 14728 17010 19719 9250 12060 14742 17057 19783 9253 12108 14749 17078 19740 9270 12115 14765 17091 19758 9283 12161 14790 17113 19775 9303 12168 14796 17136 19792 9343 12249 14813 17138 19819 9369 12253 14837 17145 19853 9300 12267 1485o 17148 19913 9613 12513 15018 I'M 19983 9660 S 16033 1 354 SOp 9700 12590 15060 17383 20071 9790 12613 15097 17302 20072 9792 1 2624 1 5J02 174/5 20090 0811 12647 15122 L493 20100 9866 UU3 1'527 20130 9000 12/34 13176 17533 20140 9909 12716 15223 17636 20172 9952 12758 15257 17059 20190 10051 10787 15268 17671 20202 1 |o8'D t.15 17672 20229 l°o?n 19897 ï?180 J7683 20258 JAK 10i2Z 15389 17730 20300 1^57 15412 17754 20310 ^n,*0 1-5488 17832 20365 S 13043 15552 17036 20145 imln }'lü5!> 15615 17941 20579 },i064 15621 17952 20611 19*14 18149 1566Ö 18028 20632 1 4,fo 131.50 15714 18032 20680 1°447 18215 15723 18058 20686 10|86 13228 15744 18071 20689 10698 13437 16760 18093 20753 10069 13448 15763 18180 20782 10675 13542 15774 18187 20795 10694 13622 15791 18225 20842 10696 13653 15832 18267 20863 10745 13663 15856 18.339 20937 10824 13671 15858 18344 20945 10830 13693 15862 183/5 20973 10832 lijst stond: 5698 m. z. 2698s 7565 ra. z. 7665; 7674 ra. z, z. 19960. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2