AATSTE IIW ZEETIJDINGEN 0 f flDUERTEEfOTE WE WOENSDAG 1 JUNI 1932 UIT VLAARDINGEN ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. LOONSVERLAGING VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL DE DIRECTIE WIJZIGT HET VOORSTEL. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. NIEUWE SPANNING IN HET OOSTEN. TUSSCHEN JAPAN EN RUSLAND. SCHIPPERSBEURS. PROEFNEMINGEN OP MENSCHEN IN ZIEKENHUIZEN. Uitlokhen van een beslissing omtrent de wettelijke toelaatbaarheid. AANKLACHT YAN DEN ANTI- VIVIESECTIEBOND. lilil w DUREN HET LANGST VISSCHERIJ. RIJNVAART. MARKTBERICHTEN. AANBESTEDINGEN. BINNENLANDSCHE HAVENS WISSELKOERSEN. GEMENGDE BERICHTEN stoomvaartlijnen EUITENLANDSCHE havens NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN 459e STAATSLOTERIJ. NIETEN. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond vergaderde wederom de Ge meenteraad te Vlaardingen, ter behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de ver zoeken van de besturen van den Vlaarding- Bchdn Beetuurdersbond ën van die afdealing Vlaardingen der S. D. A. P., betreffende de werkloozenzorg, weik punt Vrijdag 1.1. aange houden was. Door de afd. Vlaardingen der S. D. A. P. was een resolutie ingediend, waarvan de voor naamste punten waren: 1. De thans geldende steuEuitkeea-ingen en loonnormen onverkort te handhaven: 2. Steunverleening aan onge- huwdein; 3. Ook aan gezinnen zonder kinde ren en ongehuwden uitkeering te verstrekken uit het crisis-comité; 4. Ernstige pogingen in het werk te stellen tot het verkrijgen van een grootere subsidie van de Rijksiregeering in de steunuitkeeriaigen5. Verandering te brengen in den toestand bij het stempelen, zoo noodig een afzonderlijke gelegenheid te schep pen voor de georganiiseemden; 6. Met alle ben dienste staande middelen er bij de bouwveree- nigingen en particulieren op aan te dringen de huren met 10 pet. tot 20 pet. te verlagen. B. en W. stelden voor, den maximum-huur- toeslag terug te brengen van 3 op 2 per week; het maximum steunbedrag te bepalen op ƒ22,50 en de resolutie voor kennisgeving aan te nemen. De heer G. v. Houwelingen (S. D. A. P.) komt op tegen het antwoord van B. en W., bepleit handhaving van den huurtoeslag, wil geen maximum stellen voor steunuitkeerlng en verzoekt het stempelen maar eens per dag te doen geschieden en voor de georganiseerden stempelen bij de organisaties. Spr. dient hier toe verschillende voorstellen ip. De heeren Krijger (A. R.) en Don (C. H.) Vragen naar de bezwaren der huidige manier Van stempelen, en wenschen, Indien noodig en mogelijk, verbetering hiervan De heer W. v. d. BeTg (S. D. A. P.) bepleit Steunuitkeerlng aan ongehuwden. Spr. vraagt krachtige pogingen van B. en W. om tot huur- verlagtng te komen. De heer J. van Toor (V. B.) vraagt, of mis schien ©enige raadsleden naar Den Haag kun nen gaan, teneinde daar een hoogeT percenta ge dan 70 pet. te bemachtigen van het Rijk voor de steunuitkeerlngen, dan zal beter Inge zien worden, dat dit toch niet kan. De heer Rey (R. K.) vraagt aan de S. D. A. P., welke middelen aangewend kunnen wonden om bij particulieren de huren te verlagen. Volgens den heer N. Moerman (V.B.) ge tuigt het antwoord van B. en W. van verant woordelijkheid en niet van onverschilligheid. Spr. stelt het volste vertrouwen ln den wet houder van sociale zaken. De heer M. de Heer (A. R.) wil niet, dat de indruk naar bulten gevestigd wordt, alsof de Raad niet het uiterste doet voor de werk- loozen. De heer J. Buis (S. D. A. P.) komt op te gen de voorgestelde verslechteringen en be pleit de voorstellen der S. D. A. P. Spr. [bepleit tenslotte, de resolutie niet voor kennisgeving aan te nemen, doch te verbete ren. wat verbeterd kan worden. Wethouder A. van Rijn (A. R.), wethouder Van sociale zaken wijst er op, dat de toestand niet alleen voor de arbeiders en werkloo- zen slecht is, maar voor iedereen. Spr. wil het Biet voorgesteld zien, alsof- hier niet alles ge daan wordt, wa.t kan. Spr. wijst er op, dat B- en W. voor het vaststellen der loonnormen -de sjoopende contracten als basis hebben geno men; de maximum-uitkeering hiervan raag slechts 70 pet. bedragen. Deze looninormen zijn herzien door de commissie van steunverlee- ning, wat door B. en W. is overgenomen Tot verlaging van den huurtoeslag is overge gaan, daar verschillende werkloozen van 'n wo ning van 3 a 4 huur per week, trokken naar een huis van ƒ5 a 6 huur. Dit kunnen B. en W. niet toloreeren. Teneinde dit tegen te gaan, moest voor allen een gelijke regeling getroffen worden. Van de 1064 steuntrekken- den ontvangen er 56 door deze nieuwe regeling vermindering van uitkeering, waaronder ver schillende klein© bedragen en 4 personen van 1 per week. Zn totaal 18.70 per week. Spr. zegt, dat door het crisiscomité geen uit keering gedaan kan worden aan ongehuwden of aan gezinnen zonder kinderen, Spr. wijst er op, dat de R. K. organisaties en de Ohr. een eigen cnisiscomité hebben opgericht, en vraagt, waarom de S.D.A.P. hier ook niet voor zorgt. Heit particulier initiatief moet hier gaan boven uitkeering door gemeente en Staat. Inzake het stempelen wil spr. tegemoet komen aan de geuite wenschen. Het voorgestelde maximum-bedrag van ƒ22,50 mag redelijk ge noemd worden. Spr. komt er tegen op, dat het in vergaderingen voorgesteld wordt,, alsof alléén de S. D. A. P. voor de wsrhloozen zorgt. - Mochten er ln Vlaardingen dingen gebeuren, die te betreuren zouden zijn, dan draagt de S. D. A. P. hiervoor de verantwoordelijkheid. Burgemeester A. van Wal sum onderschrijft ten volle toet uitmuntende betoog van den wet- houdar. De heer van Houwelingen acht verlaging van den huurtoeaiag niet meer noodig, daar bij ver huizing niet méér steun wordt uitgekeerd. Spr. Stelt zich niet verantwoordelijk voor het ver storen der rust. De heer van den Berg ontkent, dat door de S. D. A. P. woorden gebruikt zijn, die als contrabande beschouwd moeten worden; spr. Wenscht vrije uiting van personen in overheids dienst. De heer Don bepleit een conferentie met de huiseigenaren om tot touurverlaging te komen. De heer Buis komt op tegen de strenge leiding van den voorzitter. Als zijn spreektijd om Is. wordt hem het woond ontnomen. Wethouder van Rijn wil dan trachten, de be staande huurtoesiagen te handhaven. Spr. kan niet verder gaan dan de reeds ge dane concessies Inzake stempelen en huu-rtoe- slaigen. De burgemeester wil trachten, meer steun te krijgen in die gezinnen, waar vader en een of meer zoons werkloos zijn. Wethouder vau Rijn antwoordt nog, dat in Vlaardingen 2 keer gestempeld moet worden Volgens voorschrift van 'den minister: Afzon derlijk stempelen voor georganiseerden en on georganiseerden zal de wethouder bevorderen Hierna komen de voorstellen der S.D.A.P. In stemrplnT- Tlët voorstel om de loonnormen onverkort te handhaven wordt verworpen roet 16 tegen 5 stemmen. Voor de S.D.A.P. Het voorstel om geen maximum steunbedrag Vaet te stellen wordt eveneens verworpen met 16 tegen 5 stemmen. Met algemeen» stemmen wordt de noodzake lijkheid uitgesproken dat aan ongehuwden 'n uitkeering tyordt. gedaan. waarvoor een bedrag beschikbaar wordt gesteld. De bride andere punten worden verworpen met 15 tegen 6 stemmen. Te half }2 geeft de burgemeester Voor korten tiid de leiding over aan wethouder de Haan, teneindt zich op de hoogte te stellen, Van hetgeen buiten is voorgevallen (zie elders in d't blad). Hst voorstel Bas om de post voor de Bioscoopcommissie te schrappen, wordt naar B. en W. om prae-advles gezonden. i Zitting van 31 Mei. Een zware eisch. De 52-jarige P. de R. koopman en monteur, zonder vaste woonplaats heeft zich te verant woorden gehad terzake van verduistering. Op een avond in April was hij de zaak van de firma Broekman Zoon binnen gestapt en had dana- een wringer in huurkoop gekocht. Verdachte ha.d geen geld bij zich, doch de be. diende nam genoegen met de belofte, dat ver dachte da volgende maand 5 zou brengen. Er was echter niets van gekomen. Verdachte had dienzelfden avond reeds den wringer ver kocht. Een paar dagen later meldde hij zich bij de politie aan wie hij verklaarde dat hij vele van die feiten had gepleegd, hetgeen bij onderzoek juist bleek te zijn. Mede met het oog hierop eisohite het O. M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischfoe 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. I. Eaihzowski wees er ln zijn pleidooi op dat het bier slechts ging om een waarde van 12.50 en pleitte oplegging van een clemente straf. Een logementhouder overvallen. Het logement De Hoop op de Delftschevaart heeft zijn clientele onder het leger van zwer vers dat de groote stad herbergt. Deze men- schen vinden daar voor weinig geld een goed onderdak en een goed maal. Dat ad die moeite en zorgen niet door allen gewaardeerd worden bleek uit het geen er op 6 April was gebeurd. Ondanks dat de gelag-kamer geheel gevuld was, werd toch den logementhouder A. Olt- hoff dom* twee personen ln een gang naast het buffet aangevallen en van een horloge en een bedrog van 12 beroofd. Geen der aan wezigen had de moeite genomen den logement houder te hulp te komen. Da 25-jarige bakkersknecht M. de J. recidi vist en de 34-jarlge stoker C. U. belden gedeti neerd hadden zich hiervoor te verantwoorden Zij legden een volledige bekentenis af. Het O. M. vond het een zeer laf feit en het els-ehte tegen ieder- 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Da verdedigers mr. L, J. Hijmon-v. d. Bergh optredend namens U. en mr. D. K. v. d. Linden optredend namens M. de J. pleitten dementie. Uitspraak 14 Juni. Van overhemden, boorden en slobkousen. De 39-jarige bankwerker M. W. recidivist, beeft terechtgestaan ter zake, dat hij op 17 Maart 13 overhemden, eenige boorden en vier paar slobkousen zou hebben weggenomen uit een bestelfiets van de N.V. handel in mode artikelen, voorheen W. J. Senn. Verdachte ontkende. Het O.M., waargenomen door mr. J. C. M. Meischke wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte reeds 12 maal is veroordeeld. De rechtbank te Dordrecht heeft verdachte ver oordeeld tot een voorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regeering, wel een bewijs dus, dat verdachte niet als normaal kan wor den beschouwd. Dit feit bewezen achtend, eisclite het O.M. 1 maand gevangenisstraf door te brengen in een bijzondere strafge vangenis met last tot onmiddellijke gevan genneming van verdachte. De verdediger, mr. M. de Groot meende, dat aan de betrouwbaarheid der getuigen, die zelf verdacht zijn geweest van den diefstal, wei het een en ander ontbreekt. Het bewijs niet geleverd achtend, concludeerde pleiter tot vrijspraak. Op inbraak uit, onder toezicht van de politie. Vervolgens hebben zich te verantwoordten gehad de 35-jarige kellner R. M. recidivist en de 46-jarige schilder L. K., eveneens recidi vist en gedetineerd. Aan M. was ten laste gelegd, dat hij zich op 16 April met behulp van een valschen sleutel toegang had ver schaft tot 'het pand 2 aan de Sleutelateeg en daar ten nadeele van H. v. Breugel had weg genomen een koralen halsketting, een broche, een gouden horlogeketting en een paar oor knoppen, zulks nadat hij nog een deur in het pand had geforceerd. Aan K. was ten laste gelegd medeplichtig heid aan dezen diefstal doordat hij op den uitkijk zou hebben gestaan en subs, heling van de 'bij die inbraak gestolen sieraden. Beide verdachte ontkennen het hun ten laste gelegde. M. verklaart wel op dien avond op den Schiedamschen dijk en in de omgeving van de Sleutelsteeg te zijn geweest, doch zicb aan do inlbraak niet te hebben schuldig ge maakt. K. die bij zijn aanhouding in het be zit was van de 'gestolen voorwerpen, beweert op den Schiedamschen dijk te zijn aangespro ken door een 'hem onbekend persoon, die hem de opdracht had gegeven de sieraden te ver- 1;oopen. Verdachte kent dien man alleen als Tiet. Het is echter geen fantastisch persoon en als de politie hat} willen meewerken dan zou deze man zeker kunnen zijn aangehou den. Getuige H. v. Breugel verklaarde dien avond naar een bruiloft te zijn geweest. Toen liij wegging waren alle deuren in zijn woning gesloten. Terugkomende had getuige een bin nendeur gefarceerd gevonden. Uit een kistje was een bedrag van 200 verdwenen bene yens de in de dagvaarding genoemde sieraden. De inspecteur van politie J. V. Tas had den afdruk van een gummihak op de geforceerde deur ten huize van getuige Van Breugel ver geleken bij gummihakken van de schoenen van verdachte M. Ze waren belde van het merk Good Step en vertoonden vele punten van overeenkomst. De agent van politie G. Heij surveilleerde met de agenten van politie G. van Noort ei» A. Blauw in een politieauto, toen hij den hem bekenden L. K. op den Schiedamschen- dijk in gesprek zag met verdachte M. en nog eenige andere personen. Op vermoeden, da1 da heeren het een en ander voorbereidden, werd besloten, dat de agenten v. Noort en Blauw zouden uitstappen en op den Schiedam schen dijk da beide verdachten in het oog zouden houden. Toen later op den avond verdachte K. met een wagen van lijn 3 op weg ging naar het Noorden van de stad, werd hij gevolgd en ten huize van den be kenden opkooper R. aan wien hij de gestolen sieraden wilde verkoopen, aangehouden. De agenten van politie v. Noort en Blauw verklaarden, dat zij de beide verdachten ln het oog hadden gehouden. Zij gaven verslag van hun bewegingen op dien avond en naar getuige Blauw thans verklaarde had men M. de Sleutelsteeg zien binnengaan. Het O.M. meende, dat er geen aanwijzingen zijn ten aanzien van verdachte K., dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal of aan medeplichtigheid daaraan. Het bewijs ten aan zien van de mede ten laste gelegde heling is echter geleverd. Het O.M. eischt tegen K. 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige heohtenis doorgebracht. Tegen M. ei-schte het O.M. 8 maanden ge vangenisstraf met last tot onmiddellijke ge vangenneming. De verdediger van M. mr. A. de Mooy meent, dat inspecteur Tas bij zijn beoordee- Conferentie met den Personeelraad. Gisteren heeft te Utrecht de bespreking plaats gehad tusschen de directie der Ned. Spoorwegen en den Personeelraad over het voorstel der directie om ingaande 1 Juli a.s. een loonsverlaging in te voeren van 5 pet., welke op 1 October a.s. door een nieuwe ver laging van 5 pet. zou worden gevaigd. Na langdurige beraadslagingen heeft .do directie zich ten slotte bereid verklaard haar voorstel aan den minister tot loonsverlaging in te trekken, het Reglement Dienstvoorwaar- den ongewijzigd te laten, doch met 1 Juli a.s. ln te voeren een loonskorting van 5 pet- om dan aan het einde van het jaar den toe stand opnieuw onder de oogen te zien. Zij meende daarbij evenwel te moeten verklaren, dat zooals zij den toestand nu ziet, zij dan naar hare overtuiging opnieuw met een voor stel tot 5 pet. loonsverlaging zal moeten ko men. De Personeelraad heeft hierop medegedeeld, dit voorstel aan de personeelsorganisaties ter beslissing over te leggen. De verschillende organisaties van spoorwegpersoneel zullen dus hebben te beslissen of zij met dit nieuwe voor stel kunnen medegaan. Kind aan de gevolgen gestorven. Maandag j.l. werd een jongetje op de dr. Sohaepmanlaan te Arnham, toen het den weg wilde oversteken, door een motorrijder aange reden, waardoor het een wonde aan het hoofd bekwam. Een ontboden geneesheer achtte opname in het ziekenhuis echter niet noodzakelijk. De toestand van het kind verergerde gisteren even wel dermate, dat het naar het gemeentezieken huis moest worden overgebracht. Daar Is het na eenigen tijd overleden. Den motorrijder treft geen schuld, daar het ventje plotseling zonder op het verkeer te let ten, overstak. ling van den hakafdruk zeer subjectief is te werk gegaan. Er zijn tal van afwijkingen, die deze inspecteur over het hoofd heeft gezien. Ook is het onwaarschijnlijk, dat het gesto len geld niet zou zijn gevonden, als M. de dader van de inbraak was. Pleiter meent, dat hier vrijspraak zal moeten volgen bij gebrek aan bewijs en hij verzet zich tegen de ge vraagde gevangenneming. De verdedigster van K., mej. J. Zeelenberg, voert aan, dat hier ten aanzien van K. slechts sehuldheling bewezen is De rechtbank weigerde de gevraagde ge vangenneming. Lichamelijk letsel door schuld. Op 15 Februari reed de 44-jarlgei directeur eener N.V., B. G. W. A. uit De Bilt op den 's-Grave-nweg onder -de gemeente Capel-le a/d IJssel niet zijn auto tegen den voor hem uit rijdend-en fietser A. Visser, die dientengevolge oyer den motorkap werd geslingerd en met een hersenschudding, ontvellingen en een kneu zing aan den rug, bleef liggen. Hij had zich nu te verantwoorden ter zake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Ver dachte, die met een snelheid van 55 60 K.M. had gereden, voerde aan, dat Visser op het signaal, dat verdachte na gegeven iets naar links was uitgehaald, waardoor hij in aan raking was gekomen met den bumper van zijn auto. Het slachtoffer A. Visser verklaarde geheel rechts van den weg te hebben gereden. Hij had tengevolge van de -bekomen kwetsuren 5 weken zijn bezigheden niet kunnen waar nemen. De financleele schade is dooi- verdach te betaald. Het O.M-, waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, meende, dat bewezen is, dat het on geval te wijten is geweest aan het roekeloos rijden van verdachte. Het eischte 2 weken hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld H. J. J., 32 jaar, losse werkman en P. de V., 22 jaar, zeeman, beiden gedetineerd we gens poging tot inbraak in een consumptie- tent op het voetbalterrein van R.F.C. aan den Essentourgsi-mge 1 tot resp. 8 en 5 maan den gevangenisstraf, beiden met aftrek vqn de preventieve hechtenis; J. J. v. H., 31 jaar, chauffeur, gedetineerd, wegens diefstal van een flets tot 5 maanden gevangenisstraf door te brengen in een bij- zonder© strafgevangenis met aftrek van de preventieve hechtenis en daarna ter beschik kingstelling der regeering. Koning Albert tijdens een bezoek aan de havens van Antwerpen MOSKOU, 31 Mei. (V.D.) De spanning tus schen Moskou en Tokio heeft, na de artikelen van eenige Japansche bladen tegen de sovjet unie, een nieuwen graad van scherpte bereikt. Zoowel de offic-ieele „Iswestia" als het orgaan van de komintern de „Prawda" publiceeren artikelen, waarin de Japansche aanvallen op scherpe wijze worden afgewezen. De „Iswestia" citeert een artikel uit het Japansche dagblad „Nitsji-Nitsji", waarin de Japansche publieke opinie wordit opgehitst tegen de sovjet-unie, en een artikel uit het dagblad „Nihom", waarin openlijk het sluiten van een overeenkomst met de Vereemigde Sta ten tegen de sovjet-unie wordt gepropageerd. Het blad ontvouwt een plan, dat volgens de „Iswestia" neerkomt op het annexeer en van Oost-Sl-berië door een Japansch-Amerikaansohe combinatie tot aan het gebied van het Baikal- meer. Het officdeele sovjet-orgaan schrijft, dat de sovjet-unie van Japan niets anders verlangt dan eerbiediging van haar grenzen en van de belangen van sovjet-Rusland. Moskou streeft voortdurend naar bet onder houden van •vriendschappelijke betrekkingen met Ja-pan en ook het geschreeuw der impe rialistische pers in Japan boezemt sovjet-Rus land geen vrees ln. Wanneer echter het Japan sche volk tot een nieuw avontuur zou worden opgehitst, zou Japan zich aan Siberië d:e tan den stuk bijten. Japan overschat zijn krachten en een inval in het Russische Verre Oosten zou het duur te staan komen. Siberië is -geen publieke ver keersweg, waar de Japansche militaristen on gestraft wandeltochten kunnen maken. MOEKDEN, 31 Mei. (R.O.) Volgens hier ont vangen berichten schijnen die Japanners hun strijd tegen de Chineesche vrijscharen in Mand- sjoerije krachtig voort te zetten. Bericht wordt, dat thans weer een Japansoh luchteskader een aanval heeft ondernomen op een troep van twee duizend Ohineezen, die zich in de rich ting van Ohar-bin hebben teruggetrokken. Van de geruchten over oorlogsgevaar tus schen Japan en China zegt de Japansche re geering, dat ze volkomen ongegrond zijn. Het Irituur van de Stichting Anti-Vlviesectla- Bond (voorzitter P. Pijl, arts; penningmeester H. W. Knoest), zetel Thomsonplein 29, Den Haag, heeft hij den officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank en bij het College Me disch Tuchtrecht in eersten aanleg te 's-Gragen- hage aanklachten ingediend tegen de heeren prof. dr. E. Gorter te Leiden, prof. dr. W. Storm van Leeuwen, dr. H. D. Boer te Wassenaar, P. N. Tissot van Pa-tot en mej. C. J. Wijckerheld Bisdom, zulks (volgens de stichting) wegens het ongeoorloofd proefnemen op kinderen resp. volwassenen, in Nede-rlandsohe aiekeninrich- tingen. Aan den Minister van Justitie Is van de eerstgenoemde aanklacht een afschrift ge zonden. Het bestuur wil door deze aanklacht een rechterlijke beslissing uitlokken, of de door de stichting gelaakte proeven op menschen wette lijk toelaatbaar zijn. ZWEMRECORD. Miss Hardy van de Croydon Ladies Swimming Club heeft té Wallasey het wereldrecord op de 100 moter rugzwemmen 'voor dames gebracht op 1 min. 18 3)5 sec. ROTTERDAM, 1 Juni 1932. Vlet- en lichterwerk: 500 ton 6 per dag. Vaarwerk voor zwaar goed: 600 ton n. Wor- merveer 80 ct.90 ton lang hout (5 M.) n. Gro ningen 95 ct.230 ton n. Leuven (B.) 1, alles per last. Kempenaar naar Ruhrort tot Keulen 55 65—70. KRALINGSCHEVEER, 1 Juni. 4 kleine zomer- zalmen 1.301.65, 1 groote 1.65 per pond. ROTTERDAM. 1 Juni. Heden kwamen aan de vischmadkt alhier 15 kustmotorvaartuigen en werden van IJmuiden, Nieuwediep en elders 450 manden en kisten versche en 80 kistjes gerookte visch aangevoerd. De pryzen warenGroote tong 50—56, middel tong 56—62, kleine tong "r-W. tarbot 14—40, griet 10—18, middel schol lb jauw ■wijting 6, harde bokking 50—75 ct. per kistje. UTRECHT, 31 Mei. (Vereenigde Eierveiling Utrecht). Kipeieren wit 2—3.15, bruin 2.30— 3.30, eendeieren 1.502.15, alles per 100 stuks. Aanvoer 110.000 stuks- UTRECHT, 1 Juni. Aangevoerd 70 nuchtere kalveren, 2.50—4.50. Handel matig. WOERDEN, 1 Juni. (Kaashandel) (Bericht van de N.V. Handelsvereen. v/h. E. Ruys) aangevoerd 449 partyen. Prijs le srt met ryksmirk 2024, 2e srt met ryksmerk lg19, zwiardere met ryksmerk 24, zonder ryksmerk T»—17 per 50 kg. Stemming matig. ROTTERDAM, 1 Juni 1932. Boven-Ryn. Ruimte was voldnendp Stemming onveranderd Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Voor ruwe producten betaalde men 50, 60 en 75 ets. resp. naar Mannheim, Karlsruhe en Straatsburg. Beneden-Ryn. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Kutmte was voldoenoe Stemming onverano-ri- Ertsvracht naar Ruhrhavens geen noteering. Sleeploon volgens het 27% ets. tarief. Rotterdam, 1 Juni. Door het gemeentebe stuur werd heden aanbesteed hst make.i van den opbouw met fcybehoorende werken van n-t nieuwe museum Boymans aan de Mathenesseiiaan. Inge komen 46 biljetten. Laagste inischrjj'itar N.V. Gewapend beton, bouw en asphallnadrijf v/h. P. Ëbbinge, Enschedé, 271.554, ROTTERDAM aangekomen: 81 Mei namiddag: 8.30 SCHIFFBEK, Cont. Handels- en Transp. My., Havre, Binnenhaven, ledig; 8.30 MEDON, Mejjer Co.'s Scheepv. My., Hamburg, Lekhaven stukg.; 9.35 TCZEW, Kuyper, v. Dam Smeer, Gdynia, IJsselhaven, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 31 Mei namiddag: 10.50 DORDRECHT, Londen; 10.55 EFFING HAM, Houston; 11.25 ARDENNIA, Amst. 1 Juni voormiddag: 12.05 VICEN, Follonica voor Vlaardingen; vertrokken 31 Mei namiddag: 3.15 MARSLAND, Rio de Janeiro; SYRIË, Ant werpen; 4.45 ARIADNE, (Nept.), Gothenburg; 5.— VISURGIS, Reval; 5.10 DUNAFF HEAD, Fowev; 5.35 GRETA, THORDEN, Hamburg; 6.15 DEERPOOL Cardiff; 6.30 MAAS, Hamburg; KOTA AGOENG, Batavia; ORIOLE, Londen; TOFTWOOD, Newcastle; SCHWABEN, Ant werpen; 6.50 HESTIA, Bremen; ELBE, Konings bergen; 7.15 EXPRESS, King's Lynn; WILDEN- FELS, Hamburg; MAASDAM New-Orleans; JU- MIEGES, Koningsbergen; 7,35 BRIMANGER, San Francisco; ARCTURUS, Bergen; 8.05 AT LANTIS, Newcastle; LYNN REGIS, King's Lynn; 8.10 BATAVIER TV, Londen; FRANK FURT Hamburg; 8.5o ALSTER, Hamburg; KEMI Gdynia- 9.20 KELKHEIM, Philadelphia; LIN- DISFARNE, Newcastle; 9.35 SHERINGHAM Harwich: WESTLAND, Leith. 10.10 IRWELL, Goole; SILVERLIGHT, La Rochelle; JUPITER m.s., Skive; 10.50 ROLAND, Hamburg 1 Jun voormiddag: 12.10 AMSTERDAM, HarwichBERKEL, Borga HELLEVOETSLUIS aang. 31 Mel PALMA, m.b., Parys n. Zwyndrecht. MAASSLUIS aang. 31 Mel ZEELAND, m.b., Londen. VLISSINGEN aang. 31 Mei PRINSES JULI ANA Harwich; DUNAFF HEAD Rott., bunkert; vertr. 31 Mei ORANJE NASSAU, Harwich; gep. naar Antwerpen: MEUSE, m.b., Londen; BROEDERTROUW, idem; KAFIRISTAN, Van couver; LIMBURG, Slioreham; NORMA, Hel- singfors; HOMESIDE, Rosario; SYRIË, Rott.; gep. naar Gent: EODWILD, Fredriksst.ad GWENTGATE, Newport Mon; MICKLETON, Boston CL,.); NAVIGATOR, Odda; BIANCA t., New-York; gep. van Antwerpen: LINDENFELS, Hamburg CERINTHUSt Rouaan; MAN AAR, Londen; DARLINGTON Duinkerken; BAOULE, idem; DAGRUN Emden; NORVINN, Amst.; CITY OF BRADFORD, Grimsby; NEW LONDONER, New castle; CAUDEBEC Rouaan; RANFRID, Stet tin; REPUBUICA ARGENTINA, Beyrouth; gep. vsn Gent: ESTON, Middlesbro. VONDELINGENPLAAT aang. 31 Mel HELENE Velsen, bunkert. IJMUIDEN aang. 31 Mel MARK, Helsingfors, hout; MARNE. Parys, stukg.; ARINDA MENDI, Hornillo, voor Velsen, erts; GLYNWEN, Swan sea, kolen; vertr. 31 Mel HELENE, Vondelingenplaat MAVIS Londen; MAASKERK, W.-Afrika AR DENNIA Rott.' RIJNSTROOM, Leith; NIEUW- KERK, Rott.: FELSPAR, Brest; MAASSTROOM Londen- EDEN FORCE, Londen; Wind W., bewolkte lucht, frissche koelte, regen kalme zee. =91 A.M STERDAM Londen., per Berlun p. 100Mk Parüa p. 100 fra Brussel p.lüObelg Zwitserl.p.l OOf rs Weenenp. lousch Kopenh.p lookr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr. New-York per 1 Juni 31 Mei 30 Mei t iett 9.08 H 9.11% 9.10% 12.10 58.2743 58.15 9.35 59.26 9.7 iM 9.73% 9.74 9.74 14.524 34 5) -44.55 34,59 48.30 48.28 48.324 48.- 35.25 35.25 35.25 35. - 49.75 49.75 49.80 66.67 46.75 47.— 46.80 66.67 45.25 45.50 45.40 66.677 2.46% 2.46-js- 2.46% 2.4871 Swansea p. 30 ZUID-BEIJERLAND, Rott. n_ Lizard. ZAANSTROOM, 29 v. Amsterdam te Bristol ZEELAND, m., 29 v. Maassluis te Londen SCHEEPSBOUW. Zaterdag werd bil de N. V. Scheepswerf en. Machinefabriek Vahali te Gent (Geld.) met goed gevolg te water gelaten een stalen brugschip met afmetingen 27.50 x n.— X 1.50 M., bestemd voor de nieuwe aanlegsteiger van het overvaartveer te Nymegen. Tegelijkertijd werd de kiel gelegd voor een dito brugschip, bestemd voor den nieuwen steiger te Lent. Beide schepen worden gebouwd in opdracht van de gemeente Nymegen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM 31 v. Rott. n. N. Orleans. ROTTERDAM 31 v. Bermuda te New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIEUWKERK 31 v. Amst. n. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK 31 v. Amst. n. W--Afrika JAVA—NEW-YORK LIJN. 3, SIANTAR Batavia n. N.-York via Genua Napels. KON. NED. STOOMBOOT MIJ AMAZONE 31 v. Cadix te Ceuta. FAUNA 31 v. Melilla n. Alicante. IRIS 31 v. Odense n. Gothenburg- ROTTERDAMSCHE DEMPO (uitreis) 31 (2 n.nP èatav^Itar KOTA AGOENG 31 v. reil v m m DEMPO Rott. n. Batavia 3 H v.m.) v. Tanger STOOMVAAR^ MÏJ. °C®AAN. CALCHAS Japan n- P Gibraltar. CITY OF PEKTJf Rott. n, Taku Bar 30 v. Shanghai. ALTENFBLS' Rott- n. Calcutta p. 29 Dover. AEGOJcHEFïlp■ton<?am Je Helsingfors. ARY SCHEFSER 39 Rott^ te Havre ALNWICK, 29 v Rotterdam te Shields. ATLAS -J v Rotterdam te Shields. ?Jrlf2Ü' te Londen. CAKPERBY, 29 Rotterdam te Sunderland. 2 30 v- Rott- te Bahia Blanca. ^ott- Bangkok p. 30 Gibraltar. ^UGDA, Rottordam n. Japan 29 v. Manilla. T A, Rott. n. Civita Vecchia 29 op 85 myl v. Land's End GATESHEAD, 29 v. Amsterdam te Shields. GR AN" Ta, 39 v. Rotterdam te Blyth. RHLDRGAKD 29 V. Hoit. te Emoen. HENRY STANLEY Rott. n. W.-Afrika 26 v. L&g'os HAVELLAND 29 v. Rott. te Yokohama. HONTESTROOM 30 V. Amsterdam te Liverpool HOOGLAND so 'v. Antwerpen n. Tyne. KULMERLAND Rott. n. Japan 30 te Shanghai. LQKE, 19 v. Rotterdam te Archangel. LEOVILLE, 23 v. Rotterdam te Havre. LANRICK,29 v. Rotterdam te Leith. MARIA VICTORIA. 27 v. Rott. te Civita Vecchia MARIENBURG, Rott .n. Walkom 28 v. Hel singfors. MARTHA HALM, 28 v. Rotterdam te Piilau. MACCLESFIELD, 29 v. Rotterdam te Grimsby. NIEUWLAND, 30 v. Tyne n. Harlingen. NOORD-FRIESLAND, m., 30 v. Hansweert te Londen. NIEUWENDAM. 30 v. Hamburg te Londen. NIKOS MARCCOIJ 30 v. Rotterdam' te Shields. PORTSAID MARTI 28 v. Rott. te Kobe. POELDIEP, 29 v. Rotterdam te Lynn. PYRRHUS, 30 v. Amsterdam te Liverpool. QUICKSTEP, 29 v. Rotterdam te Hartlepool. RYE, 30 v. Amsterdam te Goole. REAPER A'dam n. New-York 30 (1.53 n.m.) op 75 mijl Z.W. van Land's End. STANISLAS, 30 v. Amsterdam te Leith SAUERLAND 29 v. Rott. te Bremen. SANZORZU, Rott n. Napels p. 29 Gibraltar. SIRIUS, 28 v. Rotterdam te Kristinehamn. TAIWAN, Rotterdam n. Japan p. 30 Ouessant. TELEGRAAF 21, 30 v. Rotterdam te Zeebrqgge. TEMERAIRE, Rott .n. Australië 29 (4.29 n.m.) op 70 mijl Z.W. v. Niton. TYNEHOME 29 v. Rotterdam te Sunderland. USAMBAR.A,' Rotterdam n. Beira 30 v. Suez. VECHTSTROOM 29 v. Amsterdam te Hull, VULKAN, 27 v. Rotterdam te Danzig, WAT UBS I 29 v. RoU. te Ft. Natal, BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 1 Juni namiddag: 2.45 HERAKLEA, Alexandrië; vertrokken: 1 Juni namiddag: 2.20 OISE, Londen; 2.45 VOGTLAND, Haan burg. STOOMVAARTLIJNEN. Java n. N.-York 1 v. Colomo, BALOERAN, Batavia n. Rott. 1 v. Colombo. BONDOWOSO, Batavia n. Rott. 1 (5 n.m.) Londen. VERWACHT TE ROTTERDAM. SEIRSTAD, 27 v. Narvik. HANS ARP, v. W.-Afrika 30 v. Ldn. via Hbg„ CANTON, v. Calcutta 31 v. Maladiven. VIKSTEN, 30 v. Gothenbprg. VECHT, 23 v. Hudiksvall. Vijfde Klasse. Elfde Lijst. Trekking van 1 Juni, 1000 No. 10836. f 400 No. 2336, 2904, 8762, 10814, 12378, 12390, 19526. 200 No. 107, 5538, 8015, 9251, 12411, 16000, 17040, 18993, 20677. f 100 No. 3438. 5824, 9258, 10793, 14107, 17022, 17808. PRIJZEN VAN ƒ70. 15 304-3 5717 -7 3ÖS7 5754 113 3115 5770 245 3131 5796 451 3517 5879 533 3519 5948 612 3577 6113 966 8780 6212 976 3818 6295 1096 3856 6478 1112 3867 6541 1206 3904 6650 1248 4-037 6702 1288 4094 6809 1311 426-2 6834 1327 4355 6867 1-364 4504 7069 14 79 4513 7072 1579 47.50 7113 47hf5 7152 2120 5045 7165 2183 5093 7207 2220 5125 7233 2225 5169 7438 22715 5176 7-511 2319 .5186 7538 2502 5255 7.54-5 2678 5280 7667 2605 5302 7747 2657 5486 7917 2744 .56.54 8001 286S 5710 8079 8129 8223 8241 8415 84.55 8459 8564 8593 8621 8718 80.52 9039 9071 9093 9214 92.52 9547 95-55 ÏJ024 9954 10090 10120 10368 10570 10828 11023 nnoi 11080 11114 11174 11315 11468 11499 11779 11S09 11831 11852 11921 11947 12047 12117 12157 12219 12264 12433 12562 12605 12650 12775 12921 1-3023 13324 13402 13404 134-S9 13492 13625 13641 13670 1392.5 14067 14184 14303 14424 14481 14483 14502 14638 14763 14767 14809 14-898 14942 15-002 15007 15079 15460 15515 1558-5 15609 U5BSS 15636 1-5662 15827 16071 16076 16186 16209 162-86 16293 10319 16501 16613 16547 16625 16736 16910 16953 16985 17043 17096 17272 17560 17565 17600 1771.5 17793 17855 17875 18049 18173 1B244 18443 18627 18646 18666 187.59 18760 18799 18903 18044 18970 19031 19227 19247 19311 19412 19470I 19545 195S2 - 19.596 - 19624 19633 19722 19779 - 19800 19862 19954 19958 2011-3 20133 20321 20379 20472 20573 20661 20711 20770I 20364 20018 20962 20998! 11.5 2884 5181 139 2915 5286 147 2943 5336 190 2949 5344 196 2051 5364 216 £963 5425 287 2977 5443 344 2964 5181 350 3022 fét? 3133 5690 lye 3149 5600 516 3165 5616 718 3166 56-27 736 3169 5629 737 3228 5646 784 3350 572-9 794 3280 5780 886 3291 5874 935 3317 5899 1029 3349 3943 104-1 3370 6007 10-50 3442 6019 1065 3460 60R2 1096 3-500 6033 1001 3.586 0047 1130 3-598 00.57 1132 3647 6067 1192 3671 6'22 1210 3685 6123 1210 3690 61PÓ 1994 5761 6224 1937 3766 6279 1216 3794 6393 196-5 38(10 6392 1290 3845 6411 1294 3861 6484 1-302 M89R o.r,oi 1-317 3918 6.518 1-360 3990 6696 1-36-3 3970 6676 1375 4015 6684 14-69 <109.3 6717 1 189 1905 6728 1506 4176 6796 VH 4177 686-5 If-m 4910 6871 1600 4910 6879 1610 4919 6909 1 p9g 49 OA pqofs 1601 4982 6935 1724 4234 696-5 172-5 49.54 6.93-4 I.754 4313 705-5 1755 431-5 7088 1790 4318 7160 1812 4.336 7124 1839 4.353 7153 1869 4309 7175 1908 4974 7190 1991 4392 731-3 1022 4383 73-37 1930 4107 J240 1931 4 110 7949 2085 44.39 7.38-1 21-51 4557 7464 £268 4596 7493 234 4 4614 2.29 2361 4Ö8J5 i-536 2424 4714 7557 244-6 47.34 7,572 2511 4733 7578 25-15 4800 7579 2559 -4911 7614 2560 4914 7626 2-561 4850 7638 2574 4-899 7643 250-5 4914 7614 2620 4951 7676 2630 5026 7693 2633 ,50.30 778-5 2650 5040 7849 2658 ,5063 7862 2716 511-5 7916 2721 -51-53 79,22 2729 -5164 7970 2361 5179 7994 In de vorige 8030 1C401 13092 1 18118 8046 10538 13097 ^69 181o3 80(31 106O8 13108 154(0 ISjOI 8102 1(624 13261 15630 1823-5 8119 10629 7 3262 lo6.il 18284 «175 10082 13269 1S647 18262 I 8250 10727 13278 15677 18310 8232 10/38 13279 1,5889 18324 1 8306 10(<4 13345 15697 18.378 I 8307 10781 133® 15700 18389 I 8308 IO794 13366 1-5778 18414 I 8327 10823 133-97 15846 18-503 8334 10847 13398 15854 18528 6346 10865 13417 15873 185-42 838010919 13429 15890 18556 8395 10984 13442 15893 18567 8406 10901 13462 1592-5 18-587 8484 11040 13546 159.57 18603 8551 11048 13548 159-58 18614 85(51 11082 1.3606 1-5066 18624 8603 11214 13618 15074 J8632 8614 11229 13738 1-5008 1864-3 8622 U279 13748 15990 18703 80-23 11290 1.3781 16006 1S708 8654 11205 1,3761 16029 18724 8057 11309 13813 160.34 18750 8690 11374 138.58 1606.3 18782 8740 11.381 1387.5 16082 18826 87.55 11,392 13912 16103 18885 8784 1139.3 13987 16109 18916 8,33.5 1139.5 14004 16239 18925 8851. 11400 14027 16341 19060 8876 11402 140.37 16257 1909b 8911 11428 14078 16960 19112 8929 11568 14085 162*8 19116 89.31 11657 14091 16377 19124 8999 11688 14110 163(9 19102 9010 11705 14120 16102 19203 90.50 11708 14144 7(34-32 1929.3 9050 117.91 14146 164j.fi 19302 9059 11756 14195 ld*<8 9.339 9062 11764 14202 16627 193,.3 9008 11770 14250 16<07 19391 0009 11315 142-54 16717 19393 9919 11997 149 (4 167..J 19447 9913 1939 14394 16819 1WW) 0390 11960 19790 9.999 11984 14-51. 1-8,0 19730 ,,,001 14-8-59 11885 19760 0959 19030 143°0 17014 19767 s 1908-5 14-530 17085 1979-3 n 07 19006 1154-3 17993 1981.3 0440 12110 UW 17129 19372 9515 12's-5 14F°1 17188 10879 o«7 219.3 14705 17108 10397 12901 14798 17107 10910 Itm 12211 11853 17200 19943 95,82 1321-3 14893 17238 18979 0632 12232 1490,3 17246 19991 0638 1222-3 14008 17253 19994 O60G 12290 1 494-3 1 7311 20025 1 *052 17312 2008(0 9167 123.-17 14953 17349 20111 0-0 - n?6? UP®6 17417 80141 0742 2400 14971 17423 20146 nInl 1?4"U 14974 17444 20148 9902 125,34 14984 17497 20143 9917 12548 14982 17-506 20281 8941 12567 1,5096 17512 20297 99-57 12657 15111 1754,3 20320 9970 1861)5 15123 17564 20339 11)009 10710 1-514(1 17.578 20384 10038 12782 15147 17579 20391 10077 12786 15174 17593 20443 10110 12800 1-5180 17603 20461 1013-5 12840 15190 17605 20481 101-56 12851 16228 17608 21506 10158 13887 1529-5 17642 3)507 10160 12931 16297 1778-5 ®540 10262 12968 15298 17799 20648 10270 12980 15300 17883 2M78 10-193 12981 1-5306 17921 28718 10,300 12986 15,316 170.32 2(1720 10-329 13028 15362 17977 2»774 10444 13029 1.5407 18000 2)883 10463 1,30.37 15418 18030 24914 104(2 13058 1-5429 18062 2)939 10483 lijst stond: 189 nu z. 191

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2