Wm mmmmER'. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ■i - ;;r STADSNIEUWS 55ste JAARGANG WOENSDAG 8 JUNI 1932 No. 16353 iü 1 BUREAU KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 VERKOOP DOOR AUTOMATEN JAN DINKELAAR WETHOUDER? aanvullingsagenda GEMEENTERAAD DS. J. C. H. SCHOLTEN f. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. naar kevelaer DE HOEK BROERSVEST—HOOGSTRAAT In den trein. Uitspraken. hengelen NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco py vooruitbetaling per drie maanden' 3.25; per maand f 1.10; per week 25 cents. py bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. pOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cents NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 16 regels 1.55 elke regel meer 25 ets, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubliel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig, heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 16 regels 1.50, bij vooruit- betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Graüs-On-ev.lIenverzekeriitg 500.- bij ore,lijden door een o.ger.l; ƒ500.- bij re,lie, van beid, handen, roeten of „ogen! /Me- bij rerlie. ra, één band, één roe. of één oog; ƒ150.- bij yerlie. ran een «Wmi f75- bij re,lie, r.»w*» ringe,; ƒ50- bij re,lies ran twee roors.e ledematen ,11e ringers ran een hand; ƒ25- bij re,lies ran eiken anderen ringer. - De Veraekermg loopt op de eoorwaarden .1. eenmaal per maand m d.l blad worden afgedr Afzonderlijke verordening mogelijk Tegen ongewenschte concurrentie De Commissie voor de Strafverordeningen schrijft o.m. aan den gemeenteraad: Zooals uw Raad bekend is, werd het schnj- ven van onze Commissie d.d. 12 Maa - betreffende bovenvermeld onderwerp in de raadsvergadering van 6 Mei j.op ons ter- zoek van de agenda afgevoerd, daar onze commissie zich «aarne cmtrent dlt- 0Ilder" werp nader wilde beraden. Dit beraad heeft inmiddels plaats gevonden- In genoemd schrijven deelde onze Com™ - sie mede, dat het haar niet raadzaam ee een verordening als door de T r „n van Dorp wordt heeren Steens, Van bedoeld in het leven bfS huldigen1 wdke neergelegd is in de cir- dén Minister van Arbead, Handel 01 Nijvwheid van 20 Februari po. 3416, Handel en Nijverheid, zoodat zij Uw adlviseeirde voorloopig in deze zaak verdere stappen te doen. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van bet Gemeentebestuur KENNISGEVING Bebouwingsvoorschriften Broersvest (Westzijde) De burgemeester van Schiedam; gelet op art. 43- ar*" der Woningwet; maakt bo p-end diat het ontwerp eener Verordening, houdende voorschriften ais bedoeld in art. 43 der Woningwet betreffende de Broersvest (Westzijde) te Schiedam met bijbehoorende teekeniingen heden ter Gemeente-secretarie (afd. Algemeene Zaken) voor een ieder ter inzage is gelegd. SCHIEDAM, 8 Juni 1932. De Burgemeester van Schiedam. H. STULEMEIJER. en afd. Raad geen In het desbetreffend voorstel van de Com missie voor de Strafverordeningen der Ge meente Amsterdam aan den Gemeenteraad aldaar wordt echter medegedeeld, dat de Mi nister op heit standpunt staat, dat de gemeen teraden de bevoegdheid missen, omtrent den verkoop door middel van automaten bepalin gen op te nemen in een verordening op de winkelsluiting. Dit standpunt schijnt dus de mogelijkheid open te laten, dat regeling van deze materie in een afzonderlijke strafverordening niet in Strijd is met 's Ministers opvatting. De Amsiterdaimsche Gemeenteraad heeft dan ook van deze mogelijkheid gebruik ge maakt door op voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen een afzonderlijke „Automateniverordendng" vast te stellen, wel ke bij Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land geen bedenkingen heeft ontmoet. - In verband hiermede wil het onze Com missie voorkomen, dat er thans geen be zwaar mieer bestaat, om ook voor de Gemeen te Schiedam een regeling inzake den verkoop door middel van automaten vast te stellen. Van de wenschelijkheid van een dergelijke regeling ie onze Commissie evenzeer als de heer Steens c.s. overtuigd. De voorstellers, de heer Steens c.s., willen het aanbrengen van automaten afhankelijk stellen van een vergunning van B. en W., daar zij van oorueel zijn, dat de bepalingen van de Winkelsluitingswet de mogelijkheid uitsluiten om oen verkoop door middel van automaten hij gemeenteverordening te ver bieden. De Amsterdameche regeling verbiedt open lijk het verkoopen van waren door middel van automaten aan hen, die deze waren'niet in hun bedrijf in het klein plegen te verkoo- jóen. Onze Commissie geeft aan laatstbedoelde regeling de voorkeur, daar het feitelijk toch de bedoeling is, den verkoop te treffen en niet bet aanbrengen of plaatsen van automa ten. Trouwens, alleen noodgedwongen hebben de voorstellers tot deze constructie hun toe vlucht moeten nemen; nu de bezwaren aan de Winkelsluitingswet ontleend buiten beschou wing kunnen blijven, vleit onze Commissie zich, dat ook de heer Steens c.s. met de Am- gterdaimschie regering aocoord zal kunnen giaan. In het ontwerp is deze regeling, behou dens enkele wijzigingen van ondergeschikt belang, ,'n hoofdzaak gevolgd. Art. 1 "TA11 hot ontwerp verbiedt in het al gemeen den au tomaten verkoop van waren Aan hen, die niet als winkelier deze waren in hun winkel plegen te verkoopen, ter wij) art. 3 uitdrukkelijk een vergunning van B. 611 W. «teem voor den verkoop door middel van automaten, welke boven den openbaren weg zijn geplaatst. Art. 2 verbiedt het „vullen" van automaten in gesloten winkeltijd zoomede den automaat- Verkooip in een winkel in gesloten winkeltijd. De artikelen, van het ontwerp behoeven o.L overigens &®611 t0(U';'uUng, zoodat onze Com missie tharns ÜW Raad wil voorstellen het ontwerp wel te willen vaststellen. HINDERWET Ingekomen zijn verzoeken van: 1. H. A. de Jong om vergunning tot oprichting van een slachtplaats van varkens in het pand Mariastraalt 65, hoek Fabristraat, kiadaslter Sectie M no. 5490; 2. de N.V. Söhiediamsche IJzer- en Staalbe- werking om vergunning tot uitbreiding van de machinefabriek, constructie werkplaats en werkplaats van plaatijzeren reservoirs in het pand Groenweeigj© 23, kadaster Sectie A no. 1629 (ged.) met 7 electromotoren van re-sp. 12, 11, 10, 9, 5, 3 en 1 pk., drijvende 4 trans- partab'ele laschdynamo's, een platemstrekwals, een sleeschaafmachine en een pomp. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 22 Juni 1932. des namid dags ten 2 ure. zal ten Ra,aidhuize gelegen' held worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór heit tijdstip hier boven genoemd kan op de secretarie der ge meente vajn de schrifturen, dij? ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaand© jurisprudentie zijn niet tot beroep op ©ene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd pij,, die niet overeen komstig art. 7 dier Wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 8 Juni 1932. Hier volgt de aanvullingsagenda voor de openbare vergadering van den Gemeenteraad 1 van Schiedam op Donderdag 9 Juni 1932, des namiddags te 2 uren. IE. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrootimg en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van den j dienst van Gemeentewerken voor het dienst jaar 1931 18. Voorstel van B. en W. om aan de Be sturen dor Bijzondere Bewaarscholen een extra subsidie te verleen en in de jaarwedden van het boventallig personeel aan de Bijzondere Bewaarscholen over het schooljaar 1931-'32. 19. Voorstel van B, en W. tot overplaatsing van de school Fl. (Hoofd de heer B. van Bochove) van bet schoolgebouw aan den Singel haar het schoolgebouw aan het Oude Kerkhof en van de U.L.O.-school Al (hoofd de heer li. Nillesen) van het schoolgebouw aan het Oude l/erkbof naar het schoolgebouw aau den Singel. 20. Voorstel van B. en \V.: a, tot hst ver kenen van een orediet van 1272 voor de eerste inrichting van het 4e leerjaar van de U.L.O.-school G1 (hoofd de heer M. Lemson) b. tot wijziging van de gemeente-begrooting voor heit dienstjaar 1932. 21. Voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op het verzoek van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om weder, gedurende het schooljaar 1932-'33, twee gemeubileerde lokalen van de 6chool aan de Lekstraat te harer beschikking te stellen. 22. Voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverklaring van 39 woningen, gelegen in. diversie gedeelten der gemeente. Maandag-nacht is te Soestdijk op 56-jarigen leeftijd na een korte ongesteldheid overleden ds. J. C. H. Scholten, Em. predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam. Oorspronkelijk vrijdenker van opvatting, werd bij later een overtuigd christen. Gedre ven door belangstelling voor de theologie, maakt© hij hierin studies te Genève, Montau- ban en daarna in Utrecht. In 1903 werd hij predikant te Hall, daarna te Dieren en in 1911 werd hij beroepen naar Rotterdam, waar hij on geveer 20 jaren heeft gewerkt en een groot© activiteit op velerlei terrein heeft ontplooid. Bekend is hij vooral geworden door zijn Evangelisatie-arbeid van „Het Vischnet". In de besturen van tal van vereenigingen had hij zitting. Hij was o.m. oud-voorzitter van „De Middaghoogte" te Rotterdam en van den Rot- terdamschen Jeugdraad. Van '14—'18 was hij veldprediker bij de 1ste Divisie. -- In verband met zijn psychischen toestand werd hem in 1930 emeritaat verleend. Verwacht wordt: Zwakke tot maitigen Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, meest gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen neerslag, iets warmer. In verband met de aanvragen yia reeas Inkomen, betreffende de Schiedams©^ proces- sie naar Kevelaer, heeft bet bestuur besloten de processie bij voldoende deelname t.e houden op Maandag 1 Aug. heen en Donderdag 4 Aug. terug. Zooals de pelgrims zich nog we' van ©en vorig jaar zullen herinneren, is toen met bijna algemeen© stemmen besloten den duur van de pelgrimstocht op 4 dagen te houden. r RADIOVEREENIGING ST. LIDUINA Ia de laatstgehouden bestuursvergadering van de Kath. Radiovereeniging St. Liduina werd tot secretaris gekozen de heer A. J. M Voorbuyzen. examen BEWAARSCHOOLONDERWIJS Te Rotterdam slaagden voor het examen Be- waafschooionderwijs, acte A de dames H. B. de Bruin en g. C. van Bhijn alhier. FIETS VERDUISTERD De rijwielhandelaar A. v. S. wonende alhier, deed bij de politie aangifte van verduistering yan een heer®hfiete, welke is beleend. Van krantenlooper tot Gedeputeerde Ter gelegenheid van zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is de lieer P. de Bruin door het Schiedam's Volks blad, het plaatselijk bijblad va,n de Voorwaarts, geïnterviewd. Er blijkt uit dit onderhoud, dat de nieuwe Gedeputeerde niet alleen een schei dende Schiedamsche wethouder van onderwijs is, maar dat mem hem o.a. ook kan begroeten als den gewezen krantenbezorger vande Nieuwe Schiedamsche Courant, schoonmaker van petroleumlampen, houtjeshakker, druk-, ker, reiziger, kellner, witkiel, broodbezorger, mode-wtnkelier en directeur van 't distributie- bureau. Onze kale hoofden ontbloot voor dtezein fik- sehein sprong, of liever dit taaie gekrabbel naar boven! We knippen het volgende mootje uit den staart van het vraaggesprek: En nu een allerbelangrijkste vraag. Wat denkt u t.e doen, als u Gedeputeerde bent ge worden? Blijft u in Schiedam women? Ik kan je daaromtrent in positieven zin zeggen, dat ik hier blijf wonen en dat ik hoop voorzitter der partijafdeelimg te blijven. Het zou mij niet lusten, min of meer los van de beweging te staan. Het dagelijksch contact met de beweging zou ik niet graag missen. Prachtig, dus u blijft ook in bet Gewest uw bestuursfunctie vervullen? Ik begeer niets liever, antwoordde Do Eiruin. Uw heengaan uit de fractie beteekent toch wel een ernstig verlies. Ik heb vertrouwen in de kwaliteit van onze raadsfractie. Zij zal steeds haar plaats weten. Wie zal onze candidaat voor de open komende plaats in het college van B. en W zijn? Nou, je kent de politieke kaart in de af- deeling voldoende om te kunnen veronder stellen, wie het zijn zal. P.g. Jan Dinkelaa-r? Ja, hij zal het best klaren. GEEN BIERTENTJES MEER Nu een recreatiegebouwtje Tengevolge van de nieuwe Drankwet is van af 1 April 1932 de verkoop van bier in de tentjes in het Sterrebosöh verboden, waar deze gelegenheden niet voldoen aan de eischen voor vertofisloealiteiiten (Verlof A) gesteld. Ten einde nu zijn bedrijf te tounnen voortzet ten, wordit door den heer M. van HouweMngen alhier, in huiur gevraagd een perceeltje grond, ter grootte van plm. 150 M2„ gelegen in het Sterreh'osch nabij de Admiraal de Ruyter. straat en den Westfranikelandschedijk, onge veer ter plaatse, waar het bestaande tentje zich bevindt, voer- het daarop plaatsen van een recreatiegebouwtje, dat wel voor een ver lóf in aanmerking komt. B. en W. zijn bereid belanghebbende ter wille te zijn om het hem mogelijk te maken ook verder in. eigen onder houd te voorzien. Zij leggen den raad de ontworpen voor waarden der verhuring over en stellen hem voor daaraan goedkeuring te hechten. De commissi© voor het grondbedrijf heeft zich er reeds mee vereemigd. De kunstverzameling van prins Frederik Hendrik van Pruisen, waaronder vele IVe- derlandsche meesters, ivordt publiek verkocht. BIJ DEN KANTONRECHTER. WEEëN DER STUCADOORSSTAKING Black and White De panden Hoogstraat 17 en 19, waarin die fa. Hakkert. muziekhandel gevestigd geweest is, worden thans verbouwd tot een grooten winkel, waarin de fia. Rutgering haar bedrijfs- kleediiingmagazijn zal vestigen. Ondanks de sta king der stukadoors waren de aannemers de heeren Kneteman en Waals uit Rotterdam erin geslaagd de plafonds en muren reeds gedeelte lijk gestukadoord te krijgen. Toen de werk. lieden vanmorgen op het werk kwamen, bleken de pas gewitte gedeelten met teer te zijn be smeerd. Men vermoedt, dat dit door stakende stukadoors is gedaan. Nieuwe rooiijnen B. en W. vragen de aandacht van den raad voor de rooilijnen van het meest Zuidelijke gedeelte van de Broersvest Westzijde, der halve het gedeelte, hetwelk gelegen Is tusschen het pand Broersvest no. 13 („Anmstelibron") en de Hoogstraat, zulk in aansluiting aan het gedeelte van de Hoogstraat, hetwelk slechts aan één zijde is bebouwd. Bij het ontwerpen van de voorgevelrooilijn voor dit gedeelte van de Broersvest (West zijde) kwam de wemsohelijkheid maar voren om de bestaande heboniwinigslijn van de pan den Broersvest 9 (café ,Het Centrum") en Broersvest 7 (banketbakkerij Van Dijck) eenigiszins terug te brengen, daar juist hier het verkeersplein ter plaatse zijn invloed doet gevoelen. Dichter bij den hoek van de Hoogstraat kan de Ibebouwingslijn van de Broersvest zonder bezwaar maar voren komen, doch aan de zijde van bet begin der Hoogstraat dient de rooilijn wederom eienigszins te woTden teruggebracht, om een behoorlijken overgang te vormen naar het verdere gedeelte van de Hoogstraat. B. en W. stellen den raad ,mu voor te be sluiten le. voor het Zuidelijk gedeelte van de Broersvest (Westzijde) tusschen de Hoogstraat en het pand Broersvest no. 13, zoomede voot het eenzijdig bebouwde gedeelte van de Hoog straat nabij de Broersvest nieuw© voorgevel rooilijnen vast te stellen, gelijik is aangegeven op een bij dit besluit behoorende teekeming; 2e. de mogelijkheid open te laten, dat alle hier stelling611 611 vernieuwingen zullen kunnen plaats vinden, om de panden, welke betrokken zijn bij de nieuwe rooilijnen in bewoonbaren staat 'te houden. 39 WONINGEN ONBEWOONBAAR Het voorstel van B. en W. d.d. 30 Juli 1931 tot onibewoonbaarverklaring van 112 woningen is door het college destijds teruggenomen, daar de meerderheid van het college geen vrijheid Vindt in de tegenwoordige tijdsomstandig heden een dergelijk voorstel t© handhaven. Echter meenen zij nu. dat tot onbewoon baar-verklaring van een 39-tal woningen ge- reedeliijfc kan worden overgegaan, daar deze woningen voor heit grootste deel reeds leeg staan, zoodait de ontruiming daarvan nagenoeg geen moeilijkheden voor de bewoners zal ver oorzaken. Deze 39 woningen waren reeds be grepen in bovengenoemd plan. B. en W. doen den raad een voorstel in dezen geest. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 8 Juni. Aangekomen: Duitsch m.b. Sauerland met stukgoed van Antwerpen in de Wilhelmlnahaven. Werk in de kerk. Haastig als altijd viel mr. Hoek de gerechts zaal binnen. Een sierlijke buiging, die van de achterste vouwen van zijn broek twee scherpe loodlijnen maakte, en dian even wachten vol onderdrukten lust om den strijd tegen de heeren in toga te beginnien. Hij kwam na mens A. S. junior, maar deze had wel volgens het proces-verbaal maar niet in werkelijkheid het gewraakte feit op zijn geweten. A. 8. senior had de verdachte moeten -zijn. Het tenlasite gelegde was namelijk, dat de orgel bouwer S. des nachts menschen had laten werken voor den orgelbouw van de nieuwe Gereformeerde Kerk, en nu was senior direc teur en junior ma-ar chef van d-e m-ontage- afdeeling. Dit was de eerste granaat, die de advocaat afschoot. Het tweede projectiel bestond in deze ©tel ling: Het gaat hier om het laten werken en verboden uren in een werkplaats. Maar een g'ereforïneerde kerk is geen werkplaats, want de arbeid in kwestie pleegt daar niet verricht te worden, zooals d© wet het omschrijft. Alleen komt er af en toe een stemmer „om het orgel wat minder valsch te laten klinken". Het juridische bouwwerk van den ambte naar van het O. M. lag nu in puin. Er werd nu een wapenstilstand van 14 dagen afgekon digd. Zou de ruïne weer opgebouwd kunnen worden? De gevaren, die treinreizigers bedreigen, zijn vele. Soma vallen er dijk-verzakklnigen voor, dan bieden de onbewaakte overwegen hun verrassingen, er kunnen ook Matusckka's In den omtrek sluipen en ten slotte is het mogelijk, dat opiz-e mede-passagiers ons reis genot vergallen. Dit laatste geschiedde op een nacht in een electrisöhen trein, terwijl deze naar Delft rolde. Zooals in eiken laten of laatsten trein, zaten ook hierin eeniiige terugkeerende feest gangers en uitgaanders, die aan de andere reizigers wilden toonen, welke uitwerking een fuif op 'hen pleegt te hebben. In het onderhavige geval zat een achtens waardig man de krant te lezen, toen hem plot seling de hoed van het hoofd werd gerukt. Door wiep, wist hij niet, maar "wel wist hij, {lat de man, die mu hier als verdachte stond, versierd met een fascistisch-zwart hemd, in dreigende houding ©n met uitdagend© termen vóór hem was gaan ©taan. Hij had toen ge tracht, den vechtlustigen zwarthemder, den Delftenaar A., tot kalmte te brengen, maar deze ging daarna dames lastig vallen en met zijn stadgenoot, N. v. d. B. bakkelijen. Het werd een ware paniek in het comipartement, zelfs de noodrem kwam er bij te pas, de flames gilden en A. kreeg een blauwoog en litteeken in den nek. Nu kreeg hij er nog een tientje boe-te (alias vijf dagen.) bij, hoewel hij alles ontkende, en v. d. B., die ooik zijn handen had uitgestoken, maar als ridder zonder vrees of blaam ter bescherming van de onvergelijkelijk schoon© jonkvrouwen (zou Don Quischote zeg gen), betaalde voor zijn roemvol avontuur slechts één pop. Stervende romantiek. Zijn igolvende haren gaven hem het aanzien van den helihboswuivend-en Hector. Jas en broak hingen op een slordige wijze, die men artistiek pleegt te noemen, om die stakerige leden, terwijl de groote oogen als spiegels eenier naïeve, gevoelige ziel naar boven staar den. „De jonge main kon een dichter zijn", zou iemand, die heelemaal geen dichter is, heibben kunnen opumerken. Hij deed echter aan een nuttiger kuinst: hij teekand© meubelen, en laat ons voor de algemeen© veiligheid hopen, diat zijn teekaningen niets gemeen hebben met moderne schilderijen. Deze Rotterdamsche artiest, van nature af- keerig van de zakelijke Rotterdamsche bedrij vigheid, kwam eens naar Schiedam om zich te vermeien in den lommer van onze geurige bosschen. Is bet wonder, dat de jongeman hier een oude romantiek in zich voelde ontwaken? Hij haalde in ieder geval een mesi uit zijn zak en sneed zijn naam (hier slechts aan te duiden met E. v. A., maar het was een schoone, sleepe-nd© naam) in de schors van een onz-er zoo zorgvuldig gekweekte boomen. Maar ©en dergelijke romantische daad wordt niet meer geduid in onze nuchtere maat schappij van het oogeniblik zoodat de agent, die in het Volkspark surveilleerde, den naam, die in den boom was gegrift, in zijn boekje overnam. Gekken en dwazen zetten hun namen op deuren en glazen, bromde de ambtenaar. Ik zal nooit een stoel hij je Laten ma-ken, want dan komt daar misschien ook je ntlun in te staan, smaalde de kantonrechter. Wat kon de jongeman tegen deze burcht van nuchterheid uitrichten. Driftig praatte hij van zich af, en toen die kantonrechter hem vroeg, wat hem tot dit vandalisme geïnspireerd had, antwoordde hij: Ik'dienk een swrt van bewustzb'nsver- na m wing! Toch vengia/t «d<e mcuibeU- en naimeinteefkenaar, die vijf gulden of drie dagen kreeg, dat de edelachtbare heeren ook eigenlijk erg roman tisch waren: zij kwamen op voor de weinig schoone natuur, welke# deze streken nog wat veraangenaamt, en begrepen, dat elke 'kras in een bast een diepe wonde beteekent in het voor de schoonheid der flora zoo gevoelige hart van mijnheer Dominicus. En warempel neg-aamtoe, wij bëhoeven van cin3 boscih toch geen Rotterdamsch bevolkings register te laten maken! G. M. V. te Schiedam, 8 gluden of 4 dagen, aanrijding mlet fiets; 1^. v. D. te Delft, 5 gul den of 3 dagen, aanrijding met auto; W. S. te Vlaardiingen, 8 gulden of 4 dagen en civiele vordering van 19.16, verkeer rechts geen voorrang gegeven', P. v. d. W. te Vlaardingen, 2 gulden of 1 dag, overtreding Drankwet; E C. K. eri C. de V., 1 gulden of 1 dag, over treding Drankwet; G. V. te Maassluis, 9gul- den of 6 'dagen, ikindlsren laten wenaen; A. de J. te Rotterdam, 50 cents of 1 dag, ondeugde lijke meikmaat (de maat wordt vernietigd); W. J. J. P. te Schiedam, 2 gulden of 1 dag, fietsen in verbod-en richting; P, V. te Vlaar dingen, 2 gulden of 1 dag, verboden viscihtuig vervoerd (diit wordit vernietigd); C. V. te Schiedam, voorwaardelijk 10 gulden of 5 dagen, openbar© dronkenschap. BEKERCOMPETITIE In den jongsten wedstrijd wisten de onder wijzers ma een strijd, waarbij de bal met groote spanning werd gevolgd, de ambtenaren er met 20 onder te krijgen. KEGELEN Het Schiedamsche kegelcomité heeft onder staande wei strijden georganiseerd. Woenpdiag 8 Junii half 8 in het Corner House Baan 1: korpswedstrijd eerste vijftallen cm N.O.T.-beker. De volgorde van werpen is aldus; 1 N.O.T.; 2 Cornerclub; 3 Poedelaai-s 4 Groot Hamburg; 5 de Krans; 6 de Woud- sloopers; 7 Tous les Neuf; 8 Overal Thuis en 9 Noveei. Baan 2; kampioenschap van Schie dam en tweede vijftallen. Verde-r zijn de wedstrijden om den Corner Housebeker als volgt vastgesteld: Op ieder der 8 banen te Schiedam worden 10 ballen geworpen, in totaal dus 80 ballen. Begonnen wordt in het Corner House op banen 3 en 4, gelijk meit bovengenoemde wedstrijden op Woensdag 8 Juini. Vrijdag 17 Juni in de Kroon op banen 1 en 2; Dinsdag 21 Juni in Mueis Sacrum op barn-en 1 en 2; Donderdag ?,0n in het Corner House op banen 1 en hoogste werper in totaal is voor een liouder van den f raaien beker. lederen Maandagavond repetitie Harmonie» gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond^ 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half repetitie van het gemengd koor van den K. E, Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdagavond van 67 uur repetitie van het kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Woensdag bestuursvergadering R. K. MetaaJbewerkersboad „St. Eloy", Gebouw R. K. V olksbond. lederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St Jos. Gezellen Schiedam L Ver» eenigingsgebouw Lange Haven 70. Conferentie over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. lederen Woensdag om half 9 bestuur», vergadering van het afdeel ingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie .Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van 33 bi uur gelegenheid tot afhalen van naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 4. lederen Donderdag om 8 uur repetitie R. K. Gemengde Tooneelvereeniglng „Alberdlngk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van 810 nut repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ifid. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond- lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurt vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 „klachten" voor de leden. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewekers, Meubelmakers, Behanger» en aanverwante vakken „St Antonius". Van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Vrijdag 10 Juni Vergadering der commissies ter voorberei ding van den Euch. Jeugddag, R. K. Volks, bond, 9 uur. ij Zondag 26 Juni Eucharistische Jeugddag. Te 11 uur plechtige Hoogmis en te 3 uur plechtig Lof op bet feestterrein. Des avonds te half 7 en te 9 uur tooneelvoorstelling in den R. K. Volksbond. up a..r Zondag 5 Juni hield de S. H. V. „'t Baarsje" een onderling concours in de ringvaart te Aals meer. De prijzen zijb behaald as vo gt. 1 Th. Mackaij, 5 stuks, 900 gram; 2 A. Hor- dijk 15 stuks, 830 gram; 3 J. C. Blom, 11 stuks, 655 gram; 4 P. Visser 9 stuks, 640 gram- 5 H. Bras,, 3 stuks, 585 gram. Extra prijs voor grootste bliek: Th. Mackaij. Er wer den' met dit concours 97 stuks maatvisch ge- vangen, wegende 6760 gram. EINDEXAMENS GYMNASIUM Geslaagd diploma A mej. W. A. Becker en de heeren G. J. Geurtsen, G. J. Moeren. Voor diploma B: mej. J. R. Kosmans. Ecv candidaat trok zich terug. PLUIMVEEVER. NIEUW LEVEN" Gisteravond hield d-e pluimvee-vereeniging „Nieuw Leven" in Musis Sacrum haar jaar. lijksoh© keuring van nesten konijnen en fok- rammen. De Vlaamsche reuzen in diverse kleu ren waren op deze keuring goed vertegenwoor digd, terwijl er ook mooie exemplaren Havan na's waren ingezonden. De keuring is een succes voor de vereeniging geweest. 9 Juni: Luthersche Kerk, orgelvoordracbten leerlingen Holthaus-conservatorium, 8 uur. 10 Juni: Groote Kerk, orgelvoordracht J. H. Besselaar Jr. (met To v. d. Sluis én „ApoJIo"), 8 uur Diergaarde, avondconcert Rett. Philh. Gen. Dagelijks: Arena-variété, 214 en Zondag ook 5 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 9 Juni in: Olympïa, Snelheidsduivel no. 7 en Geld speelt geen rol (voor volwassenen)Corso, Bloed en Zand (voor volw.)Colosseum, Romance en Zee bonken (voor volwassenen); Thalia, Sweep- slakes. Tentoonstellingen: Unger v. Mens, F.endr.weg 27b, Franscbe schilderkunst (tot 13 Juni) Huize van Hasselt, Schiedamsche Singel 75, beeldhouwwerken en teekeningen van Hubert van Litb (tot 16 Juni) Alg. Kunsthandel, Visschersdijk 111, portretten en schilderijen van prof. Walther Diner (tot 3 juli) Toonkamer Ad. Donker Leuvehaven 21, werken van R. von der Assen (tot 2S Juni) TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in de Gem. zweminrichtingen bedroeg heden 60 graden F. SCHIEDAM, 8 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop, handel. i J Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet 8.50. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 0.80 a 0.90. BURGERLIJKE STAND Aangiftfe van 57 Juni GEBOREN: Martinus P., zoon van M. P. Kloppers en F. Oh. Kuijpers, Pr. Kam. Onnesl. 155 Jansje, dochter van H. J. A. Zondag en A. C. Weergang, J. A. Alb. Thymstr. 56. OVERLEDEN: A. Wetsteijn, 22 jaar, Na», saulaan 75.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1