DE NEDERL, WIELERKAMPIOENSCHAPPEN. DE NATIONALE ZWEM KAMPIOENSCHAPPEN. flDUERTEEREKDE ZAKEI1 Fraaie successen der R.D.Z MAANDAG 20 JUNI 1932 VAN EGMOND WINT DE SPRINT. De ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. VOETBALUITSLAGEN. 12 VOETSJOLLEN-KAMPIOEN- SCHAP VAN ROTTERDAM. R. K. ROTTERDAMSCHE voetbalbond EEN GEBROKEN, MAAR NIET ERKEND RECORD. WATERPOLO-COMPETITIE. v. O. c.—P. w. ROTTERDAMSCH ELFTAL—WIENER SPORTKLUB. KAMPIOENSCHAPPEN Z. H. A. B. DUREN HET LANGST mmrnmrn 111 PI! r~'" Jvan Egmond en B. Leene Olympische Spelen. de Het hoofdbestuur van de Neder- landsche Wielren Unie heeft in de gisteren gehouden vergadering na kennis genomen te hebben van het eenparig advies der Sportcom- missle, besloten als afgevaardig den naar Los Angelos te zenden J. van Egmond en B. Leene. Gisterenmiddag zijn op de Stadionwielerbaan te Amsterdam de -wedstrijden om het sprimt- kampioenschap van Nederland voortgezet. Hoe. wel het weer zioh niet al te gunstig liet aan zien, heeft men toch zonder onderbreking het heele programma kunnen afwerken. De belang stelling van het publiek was slechts matig; en kele duizenden hebben blijkbaar slechts eenige interesse voor het belangrijke sprintnumraer om het kampioenschap van Nederland en voor den stayers-wedstrijd. Misschien moet dit toegesdhireven worden aan het feit, dat er alleen Nederlanders in de J. van Egmond na het behalen van het sprintkampioenschap. baan kwamen. Buitenlandsche mededinging schijnt voor de massa meer aantrekkingskracht te hebben. De amateur van Egmond slaagde er in in den eindstrijd om het kampioenschap van Neder land beslag te leggen op den begeerden titel van kampioen door den prof. Moeskops in de tinaie gedecideerd te slaan, nadat hij eerst v. d. Heuvel (onafhankelijk) de kans op het kampioenschap had ontnomen. Van de prots liad Pijnenburg zichzelf uitgeschakeld als mede dinger naar het kampioenschap. Op ongeoor loofde wijze trachtte hij Moeskops te hinderen. Het gevolg was, dat hij door de wedstrijdjury gediskwalificeerd werd en dus heelemaal niet meer voor den titel in aanmerking kwam. B-stayers. In den wedstrijd met motorgangmak 1 ng voor B-stayers over 20 K.M. gaait J. Korf (Sauge) onmiddellijk aan den kop. terwijl de andere styers ongeveer op 30 M. van elkaar lig gen. Alleen Dekker blijkt het niet al te snelle tempo niet behoorlijk bij te kunnen houden. Na 20 ronden tracht Korf hem te „lappen". Twee ronde later iaat Dekker los. Korf en Domhof vliegen hem voorhij, terwijl even later Domhof onbedreigd voorop gaat. Na 33 ron den worden ook Korf en Kruit door hem ge lapt. Overigens is er van strijd weinig sprake. De uitslag luidt1 Domhof. tijd 16 min. 31 1/5 sec.; 2. v. d. Vaik 490 M; 3 Kruit 900 M; 4 Korf 1200 M; 5 Dekker 22.00 M. spnntnummers. «te; tijd Teneinde den meest zuiveren uitslag voor Nederland te verkrijgen, heeft de wedstrijd- oommissie 'besloten de reeds verreden manches van 3 te annuleorea. Besloten is manches a deux te verrijden. De eerste manche voor amateurs tusschen B. Leene en V. d. Linden heeft een ongeluk kige® afloop. Na anderhalve ronde valt Lee- van d' Linden valt OVer heen en moet bUikt terrein afgedragen worden. Leene J niet geblesseerd te zijn. Na het motor nummer vWsthönt v d Linden baan, aan airmen en beenen verbonden. Eerste manohe OnafhankelijW x 2 HoeT tijd laatste 200 M. i3 Professionals: 1 Meyer> 2 Pjjnen;burg; tijd laatste 200 M. &6C- Het verschil bij aan- komst is minimaal, zoo clat het puWiek aanvankelijk dacht, dat Puneat,nrg alg g^gte over de eindstreep gihg- Amateurs i 1. van Egmond, 2 J3 1/5 sec. 2e. manche. Onafhankelijken: 1 v. d. Heuvel, 2 Hoevens, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. Professionals1 Moeskops (wiellengte), 2 Meyer, tijd 12 4/5 sec. Amateurs1 Leene, 2. y. d. Linde. 3o manche Onafhankelijken1 v. d. Heuvel, 2 v. d. Leur; tijd 14 sec. V. d. Heuvel heeft hiermee belde manches gewonnen en dus het kampioen- eohap sprint onafhankelijken voor Nederland. Amateurs 1. y. Egmond, 2. v. d. Linde; tijd 12 4/5 sec. Hiermee heeft van Egmond het kam pioen sella p aimateurs voor Nederland be haald. Professionals1 Moeskops, 2 Pijnenburg. Pijnenburg reed gedurende de geheels twee randen voor Moeskops. Op de laatste 100 M. trachtte Pijnenburg op unfaire wijze door been en weer te slingeren Moeskops het passeer en te beletten. Van een eerlijken strijd om de overwinning was hlen dus geen sprake. Moeskops reed ver scheiden meters achter Pijnenburg kalm de eindstreep over. Hij bood aan den rit over te rijden. De wedstrijdoommlssie besloot echter hieraan geen gevolg te geven. Moeskops werd tot kampioen sprint professionals over 1 K.M. uitgeroepen, terwijl Pijnenburg gediskwalifi ceerd werd. k Na de pauze wordt onmiddellijk begonnen met de finale om het kampioenschap van Ne derland sprint 1932 over 1 K.M. De eerste manche wordt verreden tusschen J. van Egmond (amateur) en v. d. Heuvel (on afhankelijk). Van Egmond toon.t zich de meer dere. Als eerste gaat hij over de eindstreep, terwijl v. d. Heuvel een halve wiellengte ach ter hem blijft. In dezen rit is de beste tijd van den middag gemaakt over de laatste 200 M. namelijk 12 2/5 sec. In de tweede manche, die tusschen v. Heuvel en Moeskops verreden wordt, wordt eerstgenoemde definitief uitgeschakeld voor het kampioenschap van Nederland. Hoewel hij tot 2 M. voor de eindstreep nog iets voor Moes kops rijdt, weet deze hem op het laatste mo ment met een forschen coup de pêdale te pas- seeren. Tijd 14 sec. Van Egmond en Moeskops, die beiden één rit hebben gewonnen zullen in de laatste manche de beslissing brengen. In afwijking van den gangbaren regel gaat v. Egmond on middellijk aan het rijden, gevolgd door Moes kops. Na baan zet v. Egmond er reeds een gangetje in als gold het de laatste 200 M. en zeer spannende rit volgt. Men vindt hot on tactisch van v. Egmond en meent, dat hl] he op deze manier niet van Moeskops za.l winnen, Maar hij houdt schitterend vol; Moeskops krijgt geen gelegenheid hem nog te passeeren en na een spannende opwindende race slaagt do amateur v. Egmond erin den prof Moeskops met een verschil van ly2 M te slaan en hier mee beslag te leggen op het kampioenschap Nederland. Luide wordt de nieuwe Nederlandsche kam pioen door het publiek toegejuicht. Het natio nale tricot, rood-wit.blauw wordt hem over zijn hoofd getrokken en met een zwaren krans •beladen maakt hij daarop zijn kampioensronde. Motor gangmaking. Voor den wedstrijd met motorgangmaking voor beroeps-rijders verschijnen voor den eersten rit over 40 K.M. aan de start ln volgorde: de Graaf, Leddy, Blekemolen, Schlebaum, v. d. Wulp en Snoek. De eeTste 10 ronden valt er weinig strijd te beleven. De Graaf gaat voorop, Snoek is zes. do, v. d. Wulp -brengt het eerst eenig leven. Zelf .heeft hij weinig succes, maar het inspi reert de anderen. Vooral Snoek komt opzetten en verwisselt spoedig de zesde plaats voor de derde. Blekemolen wordt zesde, laat bovendien los, zoodat de Graaf hem spoedig tegen zijn wielen kijkt. Schlebaum, de Graaf en v. d. Wulp verwisselen vervolgens enkele malen van plaaits. Snoek profiteert hiervan en ails het wat rustiger wordt, Wijkt hij op de tweede plaats te liggen achter de Graaf. Hij zit niet stil en is twee ronden verder eerste. De motor van den gangmaker van Schle baum (Kaeer) raakt na 30 ronden onklaar, waardoor hij op de ze-sde plaats komt. Intusschen heeft v. d. Wulp den kop geno men. Rustig gaat het een tiental ronden verder. Blekemolen passeert Leddy, wordt vierde, maar ook zijn gangmaker heeft motorpech. Na 50 ron den 1-s de standv. d. Wulp, Snoek, De Graaf, terwijl de drie anderen één of meer ronden achter zijn. Zonder moeite weten v. d. Wulp en Snoek de eerste plaatsen te behou den. Te vroeg waagt Snoek een aanval op v. d Wulp, hetgeen den achterstand voor hem wat grooter maakt. Van spanning valt weinig te be merken, de onderlinge afstand is hiervoor te groot. Opnieuw valt Snoek v. d. Wulp aan, het eenig-spanueode, dat er nog bij is. Maar ook thans raakt hij op enkele meters afstand los. Nog eens probeert Snoek het, hij gaat 3 ronden voor het einde op v. d. Wulp af en in derdaad passeert hij dezen nu. Nog één ronde, v. d. Wulp valt nog aan, maar Snoek passeert enkele meters voor v. d. Wulp de eindstreep. Uitslag 1 Snoek, tijd 31 min., 12 3/5 sec. 2 v. d. Wulp, 10 M., 3 Graaf, 400 M.. 4 Leddy 14S0 M., 5 Blekémoien 2350 M., 6 Schlebaum 4200 M. Af en toe vallen er enkele fijne regendrup peltjes, als het eindnummer, 2e rit van den wedstrijd met motorgangmaking voor beroeps rijders over 40 K.M. begint. De volgorde ls te genovergesteld als die bij den eersten rit. De Graaf heeft in derde positie reeds na en kele ronden pech zijn gangmaker gaat met den motor de baan uit. Snoek zit weer uiterst kalm achter zijn gangmaker. Na 10 ronden heeft hij Leddy reeds „gelapt" en in onvermin derd tempo gaat hij verder. Schlebaum, Bleke molen en v. d. Wulp laten eveneens Leddy ach ter zich. Na de volgende 10 ronden hetzelfde spelletje. Snoek en Schlebaum geven Leddy op nieuw een „lap". Onweerstaanbaar gaat Schle baum nu op Snoek af en in een formidabele race laat hij Snoek spoedig 30 M. achter zich. Blekemolen probeert eveneens Snoek te pas seeren, maar hij raakt los, terwijl motorpech aan dezen opwindenden strijd definitief een einde maakt. Leddy blijkt steeds minder mee te kunnen komen. Opnieuw wordt hij na 10 ronden door Schlebaum en Snoek gepasseerd. Alleen v. d. Wulp rijdt constant achter het hoofdduo, maar Snoek weet zijn aanval op de- tweede plaats toch af te slaan. Na 40 ronden is De Graaf 1, Blekemolen 2 en Leddy 3 ronden achter. Hoewel er thans met meer vuur gere den wordt dan in de eerste manche, is de on derlinge afstand toch te groot om veel span ning te brengen. De drie eerste plaatsen blij ven door dezelfde stayers bezet. Aan een en kelen ouderlingen aanval komt een ontijdig einde, doordat deze te roekeloos en wild wordt opgezet, en aldus met „loslaten" eindigt. Dit lo't ondergaat ook een goede aanval'van v. d. Wulp, als er nog 12 ronden te rijden zijn. Tot hot einde toe blijven er twee ploegen van 3 stayers. Het onderlinge verschil tusschen heide ploegen ls groot. Verandering komt er niet meer, zoodat Schlebaum de tweede manche wint, gevolgd door Snoek. Overwinnaar van de 80 K.M. is Snoek, die in de 2 manches resp. als lste en 2de gëeindlgd is. De uitslag van den tweeden rit is 1 Schle baum, tijd 31 min. 6 4/5 sec., 2 Snoek 30 M. v- d. Wulp 60 M., 4 De Graaf 2200 M„ 5 Ble- kernolen 2400 M., 6 Leddy 3500 M. Tusschen de hoofdnummers had nog een pre- Pnle^rijd plaats voor die onafhankelijken ben w ona,s, die de demi-finale niet heb- t ri!eilU' over 12 ronden tmet 3 klassemen- Ansnach11^8 luldt: 1 Metz' 2 K' v' Nek- 3 Van l tfnwl,MW en 5 Heslinga. premiewedstrMteee^triM/00I 3,6 j eeen pTijs of premie hebben behaald ls de uitslag .lD 1 Krens en 4 Bouquet 1 Brilman' 2 Vlsser' 3 Promotie- en degradatiewedstrijden 2de en 3de klas: WibicC:K.C. 0—1, Pretoria—Nestoro 4—3; Delfshaven—Vooruitgang 6—1; Futter&hoek Sunrise 0—0. 8ste verliezersronde: ChariotsMaas 20; Pechvogels—C.V.V. 3. C.V.V. gewonnen gegeven; Penenoord 4Olivio 2—3. Extra competitie4de ronde der nummers 1 spelende in de reserve 2de klas: Dindua 2 C.V.V. 5 3—4. 4de ronde der nummers 1 spelende in de reserve 4de klas: S.V.V. 8Fejjenoord 8 31. Federatie-kampioenschapMulo—Santpoort 6—2 Promotiewedstrijden: Best Vooruit—W.I.K. 01, Boxmeer B.V.C. 33. Halve eindstrijden om den K.N.V.B.-beker Rotterdam: D.F.C—H.D.V.S. 2-1; Utrecht: West Frisia—P.S.V. 1—2. Rotterdam.' ranen 55. it F. C.-veteranen—Zaoth-vete- N. H. S. N. II. S. heeft gisteren ter gelegenheid van h-aair 12%-jarig bestaan enkele wedstrijden ge speeld. De uitslagen zijn; N. H. S.-junioresPoseidon-jumiares 04; N. II. S- 2—Krudo 2—1; N. H. S.—Poseidon 4—3 Tweedaagsche wedstrijd op den Kralingschen Plas. Beslissingswedstrijd kampioenschap le klasse D- H. V. B. Spartaan 2 ging op bezoek hij St. Lodewljk 1 en wist een 51 zege te behalen. Delftsche Courant-serie D. H. L. 1Spartaan 1 34, Kagchelland wint den titel. Onder begunstiging van goed zeilweer is Za terdag op den Kralingseheplas onder leiding van de Rotterdamsehe zellvereenigtng een aanvang gemaakt met de wedstrijden voor 12 voetsjollen om het kampioenschap van Rotterdam. Hiervoor hadden zich 9 deelnemers opgegeven die allen aan den start verschenen. Als te half vier het startschot valt staat er een flinke bries uit N. W.-richting die het varen met een tweeden man noodzakelijk maakt. Van der Valk en van 't Hoogenhuys zijn te vroeg en moeten terug waardoor zjj een grooten achter stand krijgen. Kagchelland neemt al spoedig de leiding en als de tweede ronde ingaat is de volg orde: Kagchelland, v. d. Berg, de Ridder, Bar- zilay, Karreman, Janssen, Obst, v. d. Valk, van 't Hoogerhuys. In deze ronde weet Barzilay v. d. Berg te passeeren en hy komt zoodoende op de tweede plaats. De „Glipper" wordt goed gestuurd, hetgeen evenwel niet wegneemt dat Barzilay hem steeds dichter nadert, terwijl v. d. Berg als een klit achter Barzilay hangt. Deze drie vormen een aparte groep by de óverigen, in welker volg orde geen wijziging meer komt. De tweede race wordt in tegenstelling met de vorige in een driehoek gevaren waarvan het langste been in den wind ligt. Kagchelland is 't eerste weg, doch v. 't Hoogenhuys weet het eerst de boei te ronden. By het kruisen liggen allen directe uit elkaar, doch a.ls zy de volgende, boei ronden^is v. d. Berg voor, gevolgd door Karre man, Kagchelland, de Ridder, Obst, van 't Hoo genhuys, v. d. Valk, Janssen, Barzilay. Na het tweede rak in den wind is Karreman vlak achter V. d. Berg, terwyl h(j op zyn beurt sterk door Obst bedreigd wordt. Van 't Hoogenhuys en Jan sen vechten om de vierde plaats, Barzilay, die te zwaar bemand is, sluit de ry. In de laatste ronde weet Karreman door knap zeilen naar voren te komen en als eerste te eindigen, direct gevolgd door v. d. Berg, van 't Hoogenhuys, Janssen, de Ridder, Kagchelland, Obst, v. d. Valk en Barzilay. Door protest moeten evenwel KagcheHand en v. d. Berg worden uitgesloten. De stand is na den eersten dag als volgt: Obst 12 punten, Karreman 31 punten, v. d. Berg 15 p. Barzilay 22, de Ridder 16, Janssen 24, Kagchel land 25, v. d. Valk 13, v. 't Hoogenhuys 17 p. Kagchelland kampioen, Zondag was de wind Noordwest, doch wat min der in kracht dan Zaterdag. In de derde race varen alle deelnemers met een tweeden man, behalve Obst, die alleen is De start is schitterend met Karreman en Obst' vrij wel op het schot. Ideaal is spoedig aan den kop gevolgd door Kagchelland en van der Valk, Jans sen forceert een aanvaring met de Ridder, die den stryd opgeeft. Karreman weet zyn voor sprong steeds te vergrooten en gaat als eerste door, gevolgd door Kagchelland, van der Valk, van 't Hoogenhuys, Barzilay en Obst. Deze laat ste drie dicht op'elkaar. Dan volgt v. d. Berg en op grooten afstand Janssen. In verband met het vergevorderde uur wordt de baan voor de vierde race tot op twee ronden ingekort. Allen varen alleen, behalve van der Valk en Kagchelland, die met bemanning varen. Obst rond het eerst, dicht gevolgd door van Hoogenhuys, Kagchelland en Karreman Bij het kruisen weet Obst Karreman, die Inmiddels op ls komen zetten, onder zich te houden. Bij het begin d'er tweede ronde is de volgorde: Obst, Karreman, van 't Hoogenhuys, Barzilay, Kag chelland, v. d. Valk, Janssen, de Ridder en v. d. Berg. Deze laatste komt by boei A in aanvaring met de Ridder en geeft op. Een verwoede strjjd om de eerste plaats wordt tusschen Obst en Kar- remah geleverd, die tenslotte in het voordeel van den laatste wordt beslist. Voor de derde maal is Ideaal nu eerste, Obst is twee, van 't Hoogenhuys 3. Barzilay 4, Kagchelland 5, v. d. Valk 6, de Ridder 7 en Janssen 8, In de vyfde race varen de meesten allen, be halve van der Valk, Kagchelland en Janssen. Deze laatste ls te vroeg en wordt teruggeroepen. Kagchelland ls spoedig voor, gevolgd door dé Ridder, v. d. Valk, en Barzilay, De Glipper wordt keurig geatuur en gaat na een ronde met flink verschil aan den kop, gevolgd door Barzilay, v. d. Valk, Karreman, de Ridder, van 't Hoogen huys, Obst en Janssen. Van den Berg, die boei C niet gerond heeft, ligt uit den stryd. In de tweede ronde komt Karreman op de tweede plaats, Barzilay is derde, v, d. Valk vierde, Obst vijfde, de Ridder zesde, van 't Hoogenhuys ze vende en Janssen achtste. Hierin komt geen wit- d1^1» biSS6r' Door Protest Karrema.n wordt deze hierdoor uitgesloten. By de zesde race gaat van 't Hoogenhuys het eerst door, terwyl Karreman, die iets te laat is gestart, door Janssen en v. d. Berg wordt opge loefd. Door deze manoeuvre komt Karreman in de achterhoede. Kagchelland neemt spoedig de leiding, gevolgd door de Ridder, van 't Hoogen huys en Obst. By het kruisen vertoonen Kagchel land ep Obst mooi werk. Barzilay ligt op dé derde, van 't Hoogenhuys op de vierde en v d Berg op de vyfde plaats. Karreman volgt op' dé zesde, de Ridder op de zevende, Janssen op de 8ste en van der Valk op de laatste plaats. De Glipper loopt steeds- verder uit, terwyl Barzilay door een voordeeligen slag langs het opperwal letje op de tweede plaats komt. Obst is derde en v. d. Berg vierde, terwyl Karreman, die ongeluk kigerwijs onder de boei gedrukt wordt, naar de vierde plaats verhuist. Kagchelland wint tenslotte met een staart. V, d. Berg wordt door handig sturen tweede, Barzilay derde, Karreman vierde, Obst vyfde, v. d. Valk zesde, va.n 't Hoogenhuys zevende, de Ridder achtste en Janssen negende. Kagchelland wordt hierdoor met een totaal van 93 punten kampioen. 2 Karreman 87 p., 3 Barzilay 67 p., 4 Obst 52 p.; 5 en 6 v. d. Valkt en van 't Hoogenhuys 61 p.7 Janssen 44 p.8 v. d. Berg 43 p., 9 de Ridder 38 p. Zeer geslaagde doch weinig verrassende wedstrijden. WATERSPORTVEREENIGING ZWITSERSCH HUIS Gisteren zijn er door «te Wateiraportvereeni- gdng Zwitserech Huls te Hillegersberig cano- wedstrijden gehouden. De uitslagen zijn: Zeiloamio's: 1. j. de Haan; 2. H. de Man jr.; 3. F. H. Erdtsieh4. J. y. d Horst. Peddelcano's: 1. J. Sevenhuijsen; 2. M. Leij- gecr. Troostprijzen; v. Leeuwen en Burg. uitslagen van gisteren zyn: Zigné'Tï—6° kIasse: S.V.H.—Gorkum 6-0; Zlon— pn^^r E: HZ*C- Ï-B.Z.Z. I O-Ll; H Z C1 TT 7 t? B.Z.Z. II 60; 3e klasse E: Neptunus~ï o—5.en Z'V' 1 'hag II- Z wem boud Rotterdam: B.V.H. 4-R.z.c, 4 4-A Zaterdagavond zyn i., het baa der Asser Zwem- club de wedstryden om de nationale kampioen schappen begonnen. Zeer goed werk leverde de estafette-ploeg der Rotterdamsehe Dames Zwem- club, door de 5 maal 50 M. vrye slag te winnen in een tyd, die slechts 1/5 sec. boven Neder- landsch record lag. Voorts verraste Scheffer de Jonge, kampioen, door een overwinning op den titelhouder De Haas op de 200 M. vrye slag, ter wijl mej. Luyke, Schiedamsche Zwemclub, het Nederlandsche record 300 M. wisselslag zou heb ben gebroken, als zy wegens een foutieven schoolslag niet als eerstaankomende gedisquali- ficeerd was. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 1500 M. vrye slag, heeren: 1. J. van Heinsber- gen (Haarlem) 23 min. 50 1/5 sec.; 2. F. Kuyper (Dolfyn), 24 min. 18 sec.; 3. W. Kemper (Zwem club 'Groningen), 24 min. 26 pee. 5 maal 50 M. vrye slag. estafette, dames: I. R.D.Z. 1, Rotterdam (A. Hogeweg, G. Brouwers, T. Baumeister, G. Klapwyk, W. den Ouden), 2 min. 48 4/5 sec.; 2. A.D.Z., Amsterdam, 2 min. 55 3/5 sec.; 3. H.D.Z., Amsterdam, 2 min. 57 1/5 sec.; 4. R.D.Z. 2, Rotterdam. 3 min. 1/5 sec.; 5. Het IJ, Amsterdam, 3 min. 3/5 sec. 5 maal 50 M. vrye slag, estafette, heeren: 1. Haagsche Zwemclub en Polo-club (L. Schieder, Bzn., J. Jonker, C. G. van Aelst, H. M. C. van Kleef, E. G. Ingenluyff), 2 min. 29 sec.; 2. Het IJ, Amsterdam, 2 min. 29 4/5 sec.; 3. Heemsteed- sche Zwem- en Poloclub, 2 min. 34 3/5 sec.4. Amsterdamsche Zwemclub 1878, 2 m. 24 4/5 sec. 5. Zwemclub Groningen, 2 min. 44 sec. 200 M. schoolslag, dames: 1 .G. Brouwers, R. D. Z., 3 min. 18 3/5 sec.2 F. Hessel, Het IJ. 3 min. 18 4/5 sec.; 3. D. Vtfblff, Z.C.G., 3 min. 32 3/5 sec. 200 M. schoolslag, heereneerste serie1- O. H. Rugt, D.W.R, 3 min. 16 sec.; 2. H. Mulder, A. Z. V., 3 min. 23 3/5 sec.3. M. J. van der Meer, S.Z.C., 3 min. 26 1/5 sec.; 4. J. A. Dunnewyk, Z.C.G., 3 min. 26 4/5 sec.; tweede serie: 1. L. Korpershoek, R.D.Z., 3 min. 5 1/5 sec.; 2. J. J- van Woerkom, S.Z.C., 3 min. 8 4/5 sec.; 3. C. Verkalk, Z.C.G., 3 min. 16 sec.; 4. K. P. Jong bloed, ZI.A.N., 3 min. 23 2/5 sec. Kampioen van Nederland: L. Korpershoek, Rotterdamsehe Zwemclub. 200 M. vrye slag, heeren: 1. J. C. Scheffer, D. J. K.. 2 min. 36 4/5 sec.2. J H. de Haas, Zian. 2 min. 40 2/5 sec.3. W. Delwei, R.Z.C., 2 min. 41 2/5 sec.; 4. J. C. Ladde D.J.K., 3 min. 1/5 sec. Sehoonspringen, dames: 1. G. Klapwyk, 7114 punten; 2. C. E. Hesterman. Het IJ. 5256 punten; 3. N. Zeeman, A.D.Z., 5189 punten; 4. W. den Ouden. R.D.Z., 5162 punten. 4 maal 200 M. estafette, vrye slag, heeren: 1. Amsterdamsche Zwemclub 1870 (F. H. Wegenaar, K. Zeegers, P_ L. Bannenberg, G. van Voorts), 10 min. 57 sec.: 2. Dolfyn, Amsterdam, 11 min. 26 2/5 sec.3. Heemsteedsche Zwemclub en Polo club, 11 min. 27 1/5 sec.4. Het IJ, Amsterdam, 11 min. 48 2/5 sec. 300 M. wisselslag, dames: 1. D. Ketelaar, H. D. Z., 5 min. 24 3/5 sec.; 2. M. Olsen, R.D.Z., 5 min. 26 sec.; 3. C. Koning, S.Z.C., 5 min. 37 3/5 sec. (gedisqualificeèrd eerste aankomende C. Luyke, S.Z.C., tyd 5 min. 19 sec.) 300 M. wisselslag, heeren: 1. G. van der Kamp, Dolfijn, 4 min. 42 sec 2. C. G. van Aelst, H.Z. en P.C., 4 min. 49 1/5 sec.; 3. D. Hl Wolters, U.Z.C., 4 min. 52 sec.4. J. Niezen. Z.C.G., 5e min. 1 sec.5. H. Offers, H.Z. en P.C., 5 min. 1 4/5 sec. Gisteren zijn de wedstrijden om de nationale zwemkampioenschappen te Assen voortgezet. In het bijzonder den eersten dag kon men vrij veel de klacht beluisteren, dat de banen zwaar werden gevonden. Niet onwaarschijnlijk hield dit verband met het feit, dat verschil lende deeinemers(sters) nog maar weinig in open baden ""hadden kunnen trainen. Dit was mede op de gemaakte tijden van invloed, hoe wel hierop toch weer gunstige uitzonderingen voorkwamen. Zoo benaderde men, den eersten dag, in enkele gevallen zeer het Neder- landsch record en eenmaal zelfs verbeterde mej. Luyke (Schiedamsche Zwemclub) den re cordtijd van mevr. C. de Groot-van Gelder, voor de 300 Meter wisselslag, met liefst twee seconden, doch juist in dit verband deed zich een incident voor, dat disquallficatie van de deelneemsters met zich bracht. Eenige juryle den waren n.l. van meening, dat de zwemster bij den schoolslag een schaarbeweging had toe gepast, op grond waarvan de voorzitter-kamp rechter haar prestatie niet kon doen erkennen. Ongelukkigerwijs was dit het eenig record, dat gebroken werd en dus nog niet eens offi cieel fot stand kwam. Den tweeden dag deed de koude zich weliswaar niet in die mate als Zaterdagavond gevoelen, doch de tijden bleven meerendeeis normaal, in sommige gevallen zelfs zeer matig. Globaal genomen handhaafden zich de cracks zonder tot bijzondere verrichtingen te komen, terwijl op sommige nummers de krachten ook te 'veel uiteen liepen om tot hevigen strijd en dientengevolge goede tijden te leiden. "Wij maken in dit verband een uitzondering voor den Hagenaar Stotyn, die op het nummer sehoonspringen keurig werk te zien gaf. On getwijfeld was dit een der fraaiste, zoo niet het fraaiste van den Zondagmiddag. Zoowel de „in Memoriam Hendrik van Essen-' Beker" als de „Turmac-beker" werd door de Rotterdamsehe Dames-Zwemclub in beslag ge nomen. Wat de eerste cup betreft, behaalden de Rotterdamsehe dames 41 punten, de Haag sche Zwem- en Polo-Club 30 punten, de Am sterdamsche Zwemclub 1870 19 en Het IJ Am sterdam 19 punten. De R. D. Z. won den Turmacbeker met 24 punten, vöór de Haagsche Zwem- en Poloclub 20 punten, Amsterdamsche Zwemclub 1870 16 punten en het IJ 10 punten. In beide gevallen werd de Rotterdamsehe Da mes-Zwemclub voor de tweede maal beker houdster. De uitslagen. De volledige uitslagen luidden als volgt 100 Meter vrije slag dapies (Ned. record: W. den Ouden R.D.Z. Rotterdam 1 min. 8 3/5 sec.) 1- W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min 11 sec.: 2. C. Laddé (Het IJ.) 1 min 13 3/5 sec.; 3 J. Sel- bach (A.D.Z.) 1 min 14 4/5 sec.; 4 M. Vierdag (Het IJ.) 1 min. 16 2/5 sec.; 6 D. Husken (A.D.Z.) 1 min. 18 3/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren (Ned. Record H. van Etten het IJ Amsterdam 1 min. 3 3/6 sec.) I. E. G. Ingenluyff (H.Z.P.C.) 1 min 5 sec; 2. G. van Voorst (A.Z. 1870) 1 min. 5 4/5 sec.; 3. H. van Etten (Het IJ.) 1 min 9 sec.; 4 G. Reg- ter (R.D.Z.) 1 min. 11 1/5 sec.: 5. W. Welwel (R.Z.C.) 1 min. 12 sec.: 6 P. L. Pannenberg (A.Z. 1870) 1 min. 14 2/5 sec. 3 x 50 Meter wisselslag estafette dames (50 M rug 50 M. school 50 M. vrije slag) (Ned. record Rotterdamsehe Dames Zwemclub 1 min. 51 4/5 sec). 1. Rotterdameoohe Dames Zwem club I. (T. Baumeister, G. Brouwers, W. den Ouden) 1 min. 52 4/5 sec.: 2. Hollandsobe Da mes Zwemclub Amsterdam 1 min. 59 2/5 sec.; 3. Het IJ. Amsterdam 1 min. 59 4/5 sec., 4 Schiedamsche Zwemclub 2 min. 3 4/5 sec.; 5. Rotterdamsehe Dames Zwemclub II 2. min. 4 4/5 sec. 3 X 50 Meter wisselslag estafette heeren (50 M. rug 50 M. school 50 M. vrije slag) (Ned. Record het IJ. Amsterdam 1 min. 40 4/5 aao.) 1 Haagsche Zwem- ea Poloclub (L. Schrie. der, C. G. van Aelst) E. G. Ingenhuyff) 1 min. 42 sec.; 2 Haarlem 1 min'. 42 2/5 sec.,; 3 Utrechtsohe Zwemclub 1 min. 42 3/5 sec.; 4. Z.I.A.N. 1 min. 44 sec.; 5. Haarlemsche Zwem en Poloclub 1 min. 44 4/5 sec.: 6 De Dolfijn 1 min. 46 1/5 sec.; 7 Het IJ Amsterdam 1 min. 47 sec. Sehoonspringen heeren 5. verplichte en 5 vrije sprongen)1. J. L. Stotijn (Haagsche Zwem- en Poloclub) 133.32 punten. 2. H. Lotge ring (Het IJ Amsterdam) 117.98 punten. 100 Meter rugslag dames (Ned. record mevr. M. Pihilipsen—Braun O.D.Z. 1 min. 21. sec.) 1 M. Philipsen Braun (O.D.Z.) 1 min. 23 4/5 sec.; 2. T. Baumeister (R.D.Z.) 1 min. 26 1/5 sec- 3 M. Overaloot (O.D.Z.) 1 min 27 1/5 sec.; 4. D. Ketelaar (H.D.Z.) 1 min 3 sec.; 5. A. Hogeweg (R.D.Z.) 1 min. 50 4/5 sec. 100 Meter rugslag heeren (Ned. record J. H. de Haas Z.I.A.N. 1 min. 16 sec.) Eerste serie 1. D.H.F. Woeters (V.Z.C.) 1 min. 21 1/5 sec.; 2. A. J. van der Meer (Haarlem) l.min 21 2/5 sec.; 3 J. W. G. Faure (H.Z. P.O. 1 min. 24 sec. Tweede serie: 1 J. H. de Haas (Z.I.A.N.) 1 min. 19 3/5 sec.: 2. J. C. Scheffer (De Jonge Kam pioen); 1. min. 20 3/5 sec.; 3 J. van de Brom (De Dolfijn) 1 min. 29 sec.; 4. P. Terpstra (Z.C.G.) 1 min 21 sec. 4 x 100 Meter vrije slag estafette dames (Ned. record Rotterdamsehe Dames Zwemclub 5 min. 2 3/5 sec. 1. Rotterdamschen Dames Zwemclub I (G. Klapwijk, G. Brouwers, T. Bau meister W. den Ouden) 5. min. 15 2/5 sec.; 2. Amsterdamsche Dames Zwemclub 5 min. 26 1/5 sec; 3 Hef IJ Amsterdam 5 min. 29 sec.; 4 Rott. Dames Zwemclub II 5 min. 36 2/5 sec. 4 x 100 Meter vrije slag estafette heeren: (Ned. Record Het IJ 4 min. 30 sec). Eerste serie: 1. Amsterdamsche Zwemclub 1870 (F. H. Wegenaar, K. Zeegers, P. L. Bannenberg.) 4 min. 39 4/5 sec. 2. De Dolfijn Amsterdam 4 min. 52 1/5 sec. 3 Rotterdamsehe Zwemclub 5 min. tweede serie: 1 Haagsche Zwem en Poloclub (J. Prins, C. G. van Aelst, E. G. In genluyff, B. J. Jonker) 4 min. 42 2/5 sec.; 2. Het IJ Amsterdam 4 min. 45 1/5 sec.; 3 Heem steedsche Zwem- en Poloclub 4 min. 47 sec. 4. Zwemclub „Groningen" Groningen 5Tnin. 2 2/5 seconde. 400 Meter vrije slag dames (Ned. Ree. mevr. PhilipsenBraun O.D.Z. 5 min. 40 4/5 sec.) 1. M. PhilipsenBraun (O.D.Z.) 5 min. 54 3/5 wsec.; 2. M. Over&loot (O.D.Z.) 6 min. 14 4/5 sec.; 3. M. Olsen (R.D.Z.) 6 min. 57 3/5 sec. 400 Meter vrije slag heeren (Ned. record J. H. de Haas Z.I.A.N. 5 min. 23 sec.;) 1. J. van Hensbergen (Haarlem) 5 min. 58 2/5 sec.; 2. J. C. Laddé (De Jonge Kampioen) 6. min. 24 2/5 sec. Gewonnen door V. O. C. met 208 runs op de eerste innings. V >or dezen wedstryd had Sparta haar terrein, dat in uitstekenden staat, dodh alleen wat klein is, welwillend aan V. O. G. afgestaan. Met 208 runs 1 it de Rotterdamsehe club haar ontmoe ting tegen P. W. gewonnen. De Enschedeeërs «penen met P. Homan en M. Schltger op het bowlen van East en Terwiel. Aan- vankelyk komen de runs vry snel, in verband met de kleine afmetingen van het terrein. Er wordt dan ook een hoog- totaal verondersteld. Homan scoort vrü vlug, doch moet verdwynen op het bowlen van East, als hy keurig gevangen wordt door Kramer. Van de volgende batslui is alleen nog vermeldenswaard, dat E. van Heek met II en G. Jannink met 10 runs in de dubbele cyfers kwamen. Als byzonderheid zy gemeld, dat de eerste i batslui van P. W allen in het veld wer den gevangen. Slechts E. van Heek, Ledeboer en Janing waren clean bowled. Hettotaal werd 80 inclusief extra's. Bowlir.gcy fers A. Terwiel 5—23, P. G. East 336, F. van Herwaarden 25. F. van Herwaarden en F. Ruychaver openen de innings van V O. C. op het bowlen van P. Homan en Schmitger, Al heel spoedig komt de scheiding als F. van Herwaaruen gevangen wordt door Jannink op het bowlen van Homan. Hy had slechts 4 runs gescoord. Ruyschaver en Gibb zet ten een heel goeden stand op. Ruychaver maakt vry snel 25 en wordt dan vervangen door G. de Bruin, die het heel kort maakt en slechts 6 runs aan het totaal toevoegt. Terwiel en Gibb scoren in een zeer snel tempo. Terwiel maakt rond 50 runs en Gibb zet zyn innings nog voort, gesteund door P. v. d. olff die 54 runs byeen krygt. Gibb moet nu verdwynen voor een zeer mooie en vast- geslagen 112. 3eyers komt nog met 27 in de dub bel cyfers. Het totaal van V. O. C. wordt 288 extra's voor een verlies van 5 wickets. De bowlingscyfers van P. W. waren: P. Homan 3—74, H. Schltger 0—77, Kerkhof 1—35, E. van Heek 0—56, C. Terkuile 0—18, A. Ledeboer 18. V. O. C. kan nog een derde punt behalen, van daar dat zy P. W. ifogmaals instuurt. De Enschedeërs scoren 105 voor 6 en dan ziet V. O. C. van verder spelen af. NEDERLANDSCHE ATHLETIEK- SUCCESSEN TE ANTWERPEN. Wedstrijden der Beerschot A. C. Het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd. Zondag heeft de Beerschot A.C. te Antwerpen athletiekwedstryden gehouden, waarop ook Ne derlandsche deelnemers uitkwamen. Het belangrijkste feit was de verbetering van het wereldrecord op de 3000 M. hardloopen. Dit stond op naam van den Fin Paavo Nurmi met 8 min. 20,4 sec. De Pool J. Kusocinski bracht het thans op 8 min. 18,8 sec. De Nederlander J. Zeegers, die in dit nummer meeliep, werd zesde. De Belg van Rumst was vierde en bracht het Belgisch record van 9 min. op 8 min. 58,8 sec. Van Welsenes der Ned. Snelvoeters won het vèrspringen met 6,93 M. De Eng. Lord Burgley won de 400 M. horden in 55,4 sec. ,r Op de 200 M- "hardloopen won M. van den Berge zijn serie in 23 sec., evenals Ch. Berger die zege- vierde in 22,2 sec. Geurts werd derde in zyn serie De finale braeht: l B®rger 22 sec.; 2 Bimkowski (Polen) 22,2 sec.: 3 Wade (Eng.) 23 sec.; 4 Pain- sen (Belg), 5 M. v. d. Berge (Ned.), 6 Crysz (Polen). In het kogelstooten plaatste de Bruvn (Snel voeters) zich derde met 22,74 M„ by het hoog springen werd Hofman vierde met 1.70 M.by het speerwerpen werd Visser derde met 32,28 M. De Internationale estafette (800, 400, 200, 200 M.) bracht een overwinning van de Ned. Snelvoeters met Dop, Geurts, van den Berge en Berger in 3 min. 3 sec.;.2 Achilles (Londen) op 2 M.3 War- zawa (Polen) op 10 M.4 Union St. Gilloise, 5 Magyar (Hongarye), 6 Beerschot, 7 R.C.B., 8 C.A. Schaerbeek. ade *otaa' klasseering bezetten de Snelvoe ters de derde plaats na Londen en Polen en vóór Hongarye en de Belgen. In het Rotterdamsch elftal zyn nog enkele wyzlgingen gekomen. Van Male, die door een enkelblessure verhinderd is, wordt in het doel vervangen door Odyk. De achterhoede wordt gevormd door de Bruyn en van Dyke. Voorts is het thans definitief dat Bare&dregt de midden- voorplaats aal bezetten. N. G. BAARS STEINEMAN t. Met het verscheiden van Baars Steineman gaat een bijzonder soort athleet heen. Reeds op vry gevorderden leeftyd begon hjj, lid van Pro Patria Rotterdam, aan de athletiek, en wel op den langen afstand,, ■a waarop hy direct op viel. In zyn vry korts athletiek-loophaan heeft hy veel moois resultaten behaald, zoowel in het binnen- als buitenland. Hy werd eenige jaren te rug kampioen op de 5 K.M. na een zeer spannend duel met J. Zeegers, bracht het Nederlandsch record 5 K.M. op 15 min. 28 sec., dat later door Zeegers echter weer verbeterd werd. Tydens den Zondag 12 Juni in het Olym pisch Stadion gehou den wedstryd over 10 K.M. waarin de taaie Rotterdammer zyn vechtlust, ondanks de groote hitte, heeft ge toond werd hij tegen het einde onwel en op last van de doktoren naar het Wilhelmina- Gasthuis vervoerd. Hoewel Woensdag eenige verbetering in zyn toestand te constateeren viel, werd hy plot seling Donderdag erger, verloor het bewustzyn en overleed Zaterdagmiddag zonder by kennis gekomen te zyn. In de athletiekwereld zal het overlyden van dezen populairen athleet groote verslagenheid verwekken. Hy ruste in vrede. Baars Steineman. De tweede dag. Op een van de sportvelden aan het begin van den Krommen Zandweg te Rotterdam, zyn giste renmiddag de wedstryden om de kampioenschap pen van den Zuid-Holiandschen Athletiekbond voortgezet, die Vrydagavond waren begonnen De uitslagen lulden: Dames-nummers 100 M hardloopen1 R. Briejer. Brunhilde, 13 sec.2 B. Kuster, Nieuw Brunhilde 14.4.3 H. Kips, Olympia, 14.4; 4 L. Bakker, Nieuw Brun« hilde5 Duyn, Olympia. 200 M. hardloopen: 1 N. Grooss, Hyglea, 33 sec.» 2 H. Leeksma Hyglea, 33 sec. 800 M. hardloopen: 1 M. Muller, Hollandla 2 m. 57% sec.2 W. Dieben, Brunhilde 3.06; 3 Cl. Lepe laar, Brunhilde 3.14.1 sec. I 4 X 100 M. estafette: 1 Hygiea, Den Haag, 57.2 sec.2 Nieuw Brunhilde, Leiden 58.1, 3 Brunhilde, Leiden 58.6. Kogelstooten: i H. Leeksma, Hygiea 8.89 M. 2 J. Otto, Nieuw Brunhilde 7.91 M.3 A. Brom mer, Brunhilde 7.57 M. Speerwerpen1 H. Leeksma, Hyglea 24.82 M. f 2 A. Bremmer, Nieuw Brunhilde 2425 M.3 F, Dieben, Brunhilde 19.75 M. Hoogspringen met aanloop: 1 L. Gisolf, Hyglea 1.45 M.2 H. Leeksma, Hyglea 1.40 M.3 H. Kios, Olympia 1.30 M.4 L. Bakker, Nieuw Brun hilde 1.30 M. Discuswerpen1 L. Gisolf, Hygiea 26.90 M.2 L. Bakker, Nieuw Brunhilde 25.38 M.3 T. Duyn Olympia 22.56 M.4 H. Kipa. Olympia 20.82 M. Junioren-nummers: 60 M. hardloopen tot en met 15 Jaar: IJ. van Dyk, S.V.V. 8.7 sec.; 2 M. van Toorn, Noorden 8.8; 3 Schleferlie, V. en L. 80 M. hardloopen 16 en 17 jaar: 1 Delbel, V. en L. 10 sec.; 2 G. Aukes, Zwaluwen 10.6 sec.; 3 A, van Gent, S.V.V. 4 x 80 M. estafette juniores 16 en 17 jaar: 1 S.V.V. 41.2 sec.; 2 Het Noorden, Rotterdam 41.5 3 Zwaluwen, Den Haag 41.8. ,F 4 X 60 M. estafette t.m. 15 jaar: 1 B.V.V. I 34.5 sec.; 2 S.V.V. II 34.9 sec.; 3 Het Noorden. Heeren-nummers; 100 M. hardloopen: 1 K. Jansen, V. en L. 13 sec.; 2 Th. L. de Waele, Het Noorden 12.1; 3 J. J. v. Diggelen 12.6; 4 J. van Batenburg, Trekvo gels; 5 J. Rijndorp, Trekvogels. 200 M. hardloopen: 1 K. Jansen, V. en L. 24 1 sec.; 2 Th. de Waele, Het Noorden 24.3; 3 J. Both, V. en L. 26.9; 4 W. Boeser, Noorden. 400 M. hardloopen: 1 W.S.F. Kok, Trekvogels 57.2 sec.; 2 K. M. Essenberg, Trekvogels 57.6, 3 J. Hebers, V. en L.4 W. van Noortwyk, S.V.V. Discuswerpen: 1 J .de Bruyn, Olympia 3L26 M. 2 Luder, V. en L. 28.96 M.3 L. Spengler, Olym pia, 27.57 M.4 J. Elderkamp, S.V.V. 34.08 M. Kogelstooten; 1 Houtzager, V. en L., M; 2 J. Antenne, Olympia 12.46 M.3 L. Fronk„ S.V.V. 10.51 M. - zwe ver springen met aanloop: 1 J. Boot, D.F.Gj 6.59 M.2 M. Meertens, T.R H. 6.12 M.3 L. Pronk, S.V.V. 6.09 M. T Hoogspringen met aanloop: 1 A. Jans, v. en lj. 1.70 M.2 J. Krygsman, V. en L. 1.65 M.3 J. de Bruyn, Sparta 1.65 M.4 T.Tuinman, Achilles 1.60 "M.5 A. den Boer, T.R.H. 800 hardloopen: 1 W. F. F. Kok, Trekvogels,, 2 min. 11.1 sec.; 2 M. Hoewyk, R.A.V. 1921, 2.13, 3 J. Hebers, V. en L. 2.43.8. 1500 M. snelwandelen: 1 W. Weckhaus Olympia. 6 min. 52.1 sec.; 2 Chr. Kragt, R.A.V. 1931 17.07.9, 3 N. Feenstra, K.N.A.U. 7.18.4. 5000 M, hardloopen: 1 H- 17 min. 4.4 sec.; 2 L. Duliaart, D.O.S. 17.04; 3 A. vyverberg, G. W. II 17.34.8; 4 C. Koene, Gr. W. II 4 x' 100 M. estafette:, 1 Trekvogels, Den Haag 49.3 sec.2 Vlug en Lenig IL Den Haag 51.1 sec. DE PROMOTIE IN HET ZUIDEN. Middelburg nog geen eerste klasser? ■De promotiewedstrijden voor de Zuidelyke eer ste klasse van den K. N. V. B. hebben een lan gen nasleep. Ofschoon Middelburg reeds het be halen van het eerste klasseschap feestelyk ge vierd heeft, schynt promotie nog steeds niet zeker, daar deze door Helmond betwist wordt. Door Helmond is indertyd een klacht by het Bondsbestuur ingediend over den speler J. Moo- nen van Juliana in den wedstrijd Juliana—Hel mond, welke door Helmond met 3—2 werd verlo ren. Genoemde speler zou ongerechtigd zyn ge weest, daar hy eerst 20 April 1932 voor den K. N. V. B. zou zyn opgegeven. Inderdaad werd daar op de wedstrijd JulianaHelmond ongeldig ver klaard en opnieuw vastgesteld op het Helmond terrein. Hierop volgde een mededeeling van Juliana, dat J. Moonen reeds 14 September 1931 was opgegeven, waarna de opnieuw vastgestelde wedstryd weer vervallen werd verklaard en Mid delburg .promoveerde. Intusschen zette Helmond haar werk voort en vroeg nieuw onderzoek ln deze zaak aan. Daarop is door het Bondsbestuur een commissie van on derzoek benoemd. Deze commissie heeft Zaterdag te Sittard een zitting gehouden, waarop eenige bestuursleden en spelers van Helmond en Juliana moesten ver schijnen. Op deze byeenkomst werd door den secretaris van Juliana verklaard, dat de sipeler J. Moonen, die in den wedstryd JulianaHelmond het Ju- lianadoel verdedigde, door hem op 14 September 1931 is opgegeven. In het dossier, aan de com missie opgezonden, bevond zich evenwel niet deze beweerde schrtftelyke opgave, terwyl voor zoover thans de inlichtingen zyn, een dergelyke schriftelyke opgave zich niet in het archief van den K. N. V. B. bevindt. De verklaring van den secretaris van Jullana- aan het bestuur van Helmond afgegeven, inhou dende dat de speler J. Moonen op 20 April 1932 aan den K. N. V. B. is opgegeven, dateert van 18 Mei 1932, welke verklaring per expresse aan den K. N. V. B. werd doorgezonden op 19 Mei, waar op officieel of officieus (hieromtrent bestaat ver schil van meening) de wedstryd JulianaHel mond ongeldig werd verklaard. Volgens verklaring van den Juliana-secretarls zou J. Moonen ook reeds zyn opgegeven op 14 Sept. 1931 en daarop nogmaals op 20 April 1932. De commissie zal thans een verslag harer be vindingen samenstellen en dit aan het bestuur van den K. N. V. B. uitbrengen, dat in deze kwestie de beslissing heeft. •iiijvl::':;: iiiiÈüii iüiiüi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7