2i Jk I GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. MAANDAG 27 JUNI 1932 DE T.T,-RACES OP HET CIRCUIT VAN DRENTHE, m f OM HET FEDERATIE. KAMPIOENSCHAP. SUPERIORITEIT, DER ENGELSCHEN. *AL Het ronde-record door Hunt jveer verbeterd. EEN UURGEMIDDELDE VAN 137 K.M. t BEREIKT, De start. DE 175 C.C.M. KLASSE. "Gemakkelijke zege van Ferni hough op Excelsior. VAN EGMOND TWEEDE. De uitslag. DE 250 C.C M.-KLASSE. Drievoudige zege van de New Imperial. TIMMER NEDERLANDSCH KAMPIOEN. De uitslag. DE 350 C.C.M. KLASSE. Successen van Woods en Hunt op Norton. P. v. WIJNGAARDEN NATIONAAL KAMPIOEN. De uitslag. de 500 C.C.M. KLASSE. Nieuwe zege der Norton-rijders. VAN DER PLUIJM WINT DEN KAMPIOENSTITEL. NABESCHOUWING. Woods wordt van alle kanten hartelijk gefeliciteerd 1 Stanley Woods' opinie. De organisatie. Engeland for ever. Stijgende Nederlandsche prestaties. wS!etvan'teVazynerVrnUr zware klasse. MULO SLAAT T.Y.B.B. Een extra-wedstrijd moet de beslissing brengen. SANTPOORT WINT VAN S.D.O.U.C. *3 s Mulo DE WEDSTRIJDEN. T. Y. B. B.—M. U. L. O. o_3 R. K, ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND BISSCHOPSBEKER Activitas plaatst zich in de demi-finale j ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. 'Wv -njn 5< I r Voor de ochtendraces beloofde de regen, waar- Onder de onafzienbare file van auto's en motoren hedenochtend naar het Drentsch circuit optrok. Weinig goeds. Tegen het aanvangsuur werd het [weer gelukkig beter. De Haar bood het bekende aanzien van over volle tribunes en stampvolle talluds ln de rich ting Assen en Laaghalen, drukte aan de pits waar de knallende motoren voor het laatst wer den nagezien, en een bonte wemeling van vlag gen en reclame. Steeds bleef de toeloop van het publiek door- Taan doch aangezien Ingrijpende veranderingen n het verkeer waren aangebracht, kon men de luizenden vlotter en gemakkelijker verwerken lan voorgaande jaren het geval was geweest. Ta elfder ure blaken nog eenlge wijzigingen de deelname te zijn ontstaan. Zoo is o.m. de 75 c.c.M. klasse tot 9 rijders uitgebreid, is Ty- ell Smith in de 250 c.c.M,-afdeeling door Nott - wangen, terwijl eerstgenoemde in plaats van traham Walker in de Junior T, T. zal starten. In totaal staan tegen tienen, nadat de „Stem van den Reus" de laatste aankondigingen heeft rondgebazuind over de stellig tienduizenden kop pen tellende! menigte, 41 coureurs gereSi om den strijd in de drie light weight-klassen te doen ipntbranden. Samenvallend met het moment waarop de ge- Iblokte startvlag daalt en de opengedraaide gas- kranen# een monsterlyk gehuil doen ontstaan, dringt even de zon door de wolken. Een paar Seconden en, nagestaard door de opgerezen toe schouwers, gaan de renners voor hun 12, 14 of 16 rondjes onderweg. De Belg Renier is het eerst onder de wegbrug verdwenen, terwijl de colonne wordt gesloten door den Nederlander, die onder den schuilnaam „Replica" zyn kansen verdedigt. j In Hooghalen heeft Fernihough op Excelsior ff.A.P. de leiding en hy ligt na de eerste ronde reeds onbereikbaar voor zyn concurrenten. Aan den kop van de rest volgt op grooten afstand de Belg Pondant op Barbé, die enkele meters van onzen landgenoot van, Egmond op James ligt. Verder passeeren de Belg D. Well op Barbé en van der Ploeg (Nederland) op D.K.W. De Nederlanders Burgers op Francl3-Barnett heeft ppgegeven. In de tweede ronde behoudt Fernihough ge- makkelyk zyn voorsprong, terwyl van Egmond de tweede plaats heeft veroverd, v. d. Ploeg passeert als derde, Well als vierde en Pondant ta ver teruggevallen. De leider loopt steeds meer uit en heeft na drie ronden een voorsprong van ruim vier minuten. Van Egmond ligt dan nog tweede en v. d. Ploeg derdemet grooten achter stand volgen Well en Pondant. Na de vierde ronde staakt Kuiper (D.W.K.) den stryd. V. d. Ploeg heeft van Egmond van de tweede plaats verdrongen. De stryd voor de eerste plaats Is reeds beslist. Om de tweede plaats wordt hevig gevochten. Na zevem ronden heeft Van Egmond zich weer achter den leider geplaatst, terwyl v. d. Ploeg ver terug is gevallen. De snelste ronde is ge- maakt door Femihough met 11 ml,n. 10 sec. (Is 92.95 km. per uur.) Pondant blykt ln de negende ronde v. d. Ploeg van de derde plaats verdrongen te hebben. In de tiende ronde is Fernihough er In geslaagd ook Van Egmond te lappen. De En- gelschman loopt steeds verder uit en wint ten slotte met ruim een haanronde voorsprong. Van Egmond werd in deze klasse kampioen van Ne derland. Op de derde plaats eindigt de Belg Pondant op Barbé. I. E. Fernihough (Excelsior) 2 uur 18 min. 30 Sec gem. 89.6 km.); 2. Chr. C. van Egmond (James) 2 uur 32 min. (gem. 81.0 km.); 3. F. Pondant (Barbé) 2 uur 37 min. 1 sec. (gem. 79.8 km.); 4. G. v. d. Ploeg (D.K.W.) 2 uur 38 pec. (gem. 78.5 km.) Snelste ronde F. Fernihough in 11 min. 10 sec. j(is 92.95 km. per uur). Ned. kampioen Chr, C, van Egmond. Spoedig na de start ontstaat in deze afdeeling leen duel tusschen den Duitscher Gelss op D.K.W. en Mellors, een der leden van het sterke New Imperial Team dat in deze klasse met niet min der dan drie Britsche cracks uitkomt en dat weldra door Mellors en Davenport aan den kop gaat. Wanneer Nott en Gleave in de derde ronde het Engelsche peleton completeeren, schijnt een nieuwe Albion-zege hier al weinig twijfelachtig meer te worden, aangezien Geiss aardig in de achterhoede is geraakt. Aan den kop gaan Davenport, Gleave en Mel lors stuivertje wisselen, maar evenals in de Junior T.T., waarin Woods en Hunt dit spel letje spelen, neemt men dezen stryd tusschen teamgenooten aanvankelijk volkomen ernstig. [Door tanken van Davenport, die een rondje maakte van ruim 117 km., kan Mellors de lei ding hernemen doch hoe de onderlinge stand der leiders ook mag zijn, zeker is dat de New Im perial onbedreigd kan heeten. Nott en Gelss lig gen constant vier en vyf zonder de eenheid aan de spits te kunnen verstoren. De eerste Nederlander ls de Assenaar Timmer, idle ia verband met het New Imperial-team, waar van hy mede deel uitmaakt, derhalve niet kan meekomen. Hy raakt geleidelyk meer, zelfs meer dan een ronde achter. Ondanks het feit dat de leiders hetzelfde merk ryden, leveren zy ln de iMUta rondga toch meer stryd dan ja de 850 c.c.M. klasse. Het gevolg is snellere tyden en een reeks van recordverbeterdngen van Mellors, den winnaar die in de twaalfde ronde een tyd noteert van 120 km. per uur, hetgeen voor zyn lichte machine op de rechte einden toch zeker een snelheid beteekent van ca. 150 km. per uur. Wyzigingen doen zich verder niet voor. Gleave en Davenport vervolmaken de New Imperial zege terwyl Nott zich definitief van de vierde plaats verzekert. Achter Gelss volgt dan Timmer die zich door deze prestatie van het nationale kampioenschap in deze afdeeling meester maakt. X. E. A. Mellors (New Imperial) 2 uur 4 min. 17 sec. (gem. 116.75 km.); 2. S. Gleave (idem) 2 uur 4 min. 31 sec. (gem. 118.50 km.); 3. L. H. Davenport (idem) 2 uur 5 min. 05 sec. (gem. 116.20 km.); 4. G. E. Nott (Rudge Whitwortht) 2 uur 6 min. 30 sec. (gem. 115 km.); 5. A. Geiss (D.K.W.) 2 uur 13 min. 31 sec. (gem. 108.75 km.); 6. G. G. W. Timmer (New Imperial) 2 uur 14 min. 57 sec. (gem. 107.8 km.); 7. B. E. M. Quaglieni (Ned.) (Guzzi) 2 uur 18 min. 48 sec.; 8. J. Wenzel (Imperia) 2 uur 19 min. 45 sec.; 9. G. A. de Ridder (Cotton) 2 uur 22 min. 53 sec. Snelste ronde; E. A. Mellors 8 min. 38 4/5 sec. (is 119.8 km. per uur). Ned. kampioen G. G. w. Timmer. De winnaar van het vorig jaar Tyrell Smith legde toen de 242.2 km. af in 2 uur 7 min. 57 sec. (gem. 114 km. per uur.) De Nederlander W. van Gent zorgt ln deze klasse voor de sensatie door, hoewel uit de achterhoede vertrekkend, aanvankelyk den kop te nemen, doch de Ier Stanley Woods heeft hem, wanneer hy de eerste ronde beëindigt, reeds achter zich gelaten en in zyn rug azen Percy Hunt en TyreU Smith op de leidende plaats. Spoedig is de Nederlandsche coureur door de formidabele Engelschen geëlimineerd en ziet men Woods en zyn teamgenoot Hunt alsmede Tyrell Smith voor den Italiaan Selfo het eerst door komen. Vooral Woods, die een steeds g'rooter wordenden voorsprong neemt, draait zyn rondjes snel. Zyn tyden zyn thans eenige K.M. beter dan het gemiddelde van 1931. De beste Nederlander ls verder de Rotterdam mer Piet van Wyngaarden, die de vyfde plaats inneemt, doch behalve door Davids tevens door den Zweed Sunqvist bedreigd wordt. In de vyfde ronde is Percy Hunt tot aan het achterwiel van Stanley Woods opgeloopen, waardoor de positie van de Norton al buitengewoon sterk geworden is. Het ls echter de vraag of dit duel Woods-Hunt serieus te nemen valt, te meer daar de tyd der leiders ln de verdere ronden terugzakt tot 122% K.M. per uur. Zy kunnen zich dit echter gemak- kelyk veroorloven, aangezien nummer drie, Tyrell Smith, rond 52 seconden achterstand heeft, wan neer de zevende ronde aanvangt. Dit verschil wordt weliswaar genivelleerd wanneer Woods en Hunt na de volgende ronde gaan tanken, doch zy zitten Smith direct weer op de hielen en als de laatste voor de elfde ronde de pits aandoet, wyst het Nortonduo weer fraai den weg. Overi gens doen zich weinig wijzigingen voor. Van Wyngaarden handhaaft zich sinds de tweede baanronde keurig op de vyfde plaats, doch hy slaagt er niet in op den even vast rydenden Velo- cetteman Selfo in te loopen, evenmin als trouwens de Zweed Sunqvist achter hem en Davids kan opdringen. De tyden der leiders blyven iets hy die van het vorige jaar ten achter, hetgeen by het gebrek aan stryd en den steviger wind, die op het traject AssenHooghalen staat, zeer begrypelyk is. Toch rydt Stanley Woods nog met een average van 122% K.M. per uur. Tot het einde van de race gaan de Norton- coureurs zy aan zij, doch Woods, de dubbele over winnaar van de Britsche T. T., gaat ook op het Nederlandsche circuit tenslotte het eerst over de eindstreep, doch zyn tyd is iets minder fraai dan het vorige jaar. Na TyreU Smith en Selfo beëindigt de Nederlander Piet van Wyngaarden den wedstryd op de vyfde plaats, die hem tevens den nationalen titel oplevert. Woods (Norton) 2 uur 14 min. 53 sec. (gem. 123 K.M.)2. P. Hunt (Norton) 2 uur 14 min. 56 sec. (gem. 122.9 K.M.); 3. H. G. TyreU Smith (Rudge) 2 uur 16 min. 48 sec. (gem. 121.8 K.M.); 4. E. Selfo (Velocette) 2 uur 18 min. 35 sec. (gem. 120 K.M.)5. P. van Wyngaarden (Norton) 2 uur 23 min. 20 sec. (gem. 115.8 K.M.)6. R, Sunqvist (Husqvama) 2 uur 25 min.; 7. H. Davids (Velo cette) 2 uur 30 min. 54 sec.; 8. F. J. Binder (Rudge) 2 uur 36 min. 14 sec.9. K. Reinbergen (Norton) 2 uur 36 min. 28 sec. Snelste rondeS. Woods in 8 min. 8 4/5 sec. (is 127.2 K.M. per uur). Nederiandsch kampioen I P. van Wyngaarden. De winnaar van het vorig jaar, Stanley Woods, legde toen de 276.8 K.M. af in 2 uur 14 min. 50 sec. (gem. 123.5 K.M. per uur), By de uitnemende bezetting van de Seniores T. T. (500 c.c.M.-klasse) waarvoor de heer Vlnt- ges om 2.30 uur de startvlag zwaaide, werd met byzonidere belangstelling afgewacht of ook in dit milieu de Norton, opnieuw door Woods en Hunt gereden, zijn superioriteit zou aantoonen. Een paar minuten ging weer een Nederlander, thans van Hamersveld op „Eysdnk" aan den kop, doch eer De Haar weer werd bereikt, had de New Imperial, waarvan groote prestaties wer den verwacht en bereden door Nott, hem naar de tweede plaats verdrongen. Gezien ook den tyd, een gemiddelde van ruim 129 km. voor de eer ste ronde, lag een formidabele kamp in de lyn der verwachtingen. De Rudge-ryder ging met een aardigen voorsprong op Hunt de derde ronde ln. De teamgenoot van den laatste Woods lag aan diens achterwiel, terwyl van Hamersveld naar de vierde plaats was afgezakt. Graham Walker was de volgende Engelachman die den Nederlander zyn rug liet zien. De snelheid ging sprongsgewijs omhoog; in de tweede pand* reed (Nott past sea gang yaa 136 km. terwyl reeds spoedig daarna Hunt zyn eigen record in deze klasse verbeterde door een rondje te draaien van 136.8 km. per uur. Geen wonder dat Nott, aldus opgejaagd, in de hairpin by Assen byna het beheer over zyn machine had verloren. Geweldig wordt thans om de leiding gestre den, het tempo is moordend, het rondenrecord gaat geregeld omlaag en op de rechte einden wordt zeker met een snelheid van 170 km. ge reden. Na 4% ronden moet Nott de vlag stryken voor den Nortoncrack, die te fontuinlyker is aangezien zyn ernstige concurrent spoedig na dit monster duel by Laaghalerveen moet uitvallen. Het ge volg is dat Hunt en Woods de eerste plaatsen innemen, gevolgd door den kranig rydenden van Hamersveld, Graham Walker, den Belg, Demeu- ter en den Zweed Kalen. Een andere consequentie is de daling van de snelheid, al blyven de rondjes van den leider ruim 135 km. per uur nog zeer respectabel. Van Hamersveld blijft dapper meedoen doch Graham Walker laat hem geen oogenblik los en vooral wanneer de Nederlander na het tanken zyn machine slechts moellyk weer op gang kan krygen, neemt de Engelschman- een aamzienly- ken voorsprong. Minder fortuinlyk wordt het nog voor den Eysinkrenner, die tot nu toe altyd met pech te kampen had in de Nederlandsche T. T., wanneer hy in de elfde ronde moet op geven en zyn kansen op het nationale kampioen schap afstaan aan van der Pluym die achter de Belgische équipe de zevende plaats bezet. Ronde na ronde gaat het Nortontweetal Hunt' —Woods weer aan den kop van het veld, gelei delyk loopen zy uit en na veertien ronden ligt nummer drie Graham Walker zeker een halve baanronde achter. De Zweed Kalen neemt de vierde plaats in, nadat de Belg Demeuter ook al door machinepech tot afstappen gedwongen is. De snelheid van de Norton-coureurs is ondanks het gemis aan rivalen vrywel even groot als het vorige jaar n.l. ruim 131 km. per uur. Hun on derlinge volgorde wordt niet meer gewy-zigd zoo dat Hunt als winnaar de Senior T.T. beëindigt met Woods op zyn hielen. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. P. Hunt (Norton) tyd 2 uur 21 min. 40 3/5 sec. (gem. 132 km.); 2. Stanley Woods (Norton) tyd 2 uur 21 min. 41 4/5 sec.3. Graham Walker (Rudge Whit- worth) tyd 2 uur 24 min. 31 3/5 sec.4. G. Ka len (Husqvarna) tyd 2 uur 29 min. 14/5 sec. 3. A. R. K. van der Pluym (Norton) Neder- landsch kampioen, 2 uur 31 min. 33 3/5 sec.6. J. Tacheny (F.N.) tijd 2 uur 31 min. 39 sec.; 7. J. W. van Gent (Norton) 2 uur 32 min. 361/5 sec.; 8. Noir (Sarolea)9. Houtop (Eysink), Snelste ronde: Hunt 137 km. per uur. Hunt die ook het vorig jaar het 500 c.c.M.- nummer won legde toen het 311.4 km. lange tra ject af in 2 uur 21 min. 58 4/5 (gem. 132.1 km. per uur.) Zyn snelste ronde was toen 136.75 km. per uur. Het zou ons niet verwonderen, als er onder de ongeveer-50.000 toeschouwers, die Zaterdag de achtste internationale motorwegwedstryden op het Circuit van Drente hebben bygewoond achteraf een lichte teleurstelling is ontstaan over het uitblyven van iets, waarop men stellig ge rekend had niet alleen, doch waaraan men de laatste jaren reeds vrywel gewoon was geraakt. Wy hebben het oog op het tot stand komen van nieuwe records, op het maken van rondjes met nieuwe, nog nie-dagewesen, duivelsche snel heden. Zeker, Percy Hunt reed in de Senior T. T. tydens zyn moorddadig duel met den Rudgeman Nott even met een gemiddelde van 137 K.M. per uur, daardoor zyn eigen record gemaakt in 1931 weer iets verbeterend, en ook Mellors en Fernihough noteerden des ochtends in hun afd. een hooger gemiddelde dan voorgaande malen, doch al met al bleven de daverende verrichtingen In dit opzicht toch goeddeels uit. De snelheden zyn niet, als in de vroegere T. T.-races geregeld het geval was, hy Kilometers tegelyk opgevoerd. Is dan het maximum bereikt Hetgeen wy Zaterdag op het Circuit van Drente hebben gezien, heeft ons eer van het tegendeel overtuigd. De omstandigheden hebben echter ge wild, dat de prestaties, waartoe sommige machi nes en verschillende ryders ongetwyfeld in staat zouden zyn geweest, meerendeels zyn uitgeble ven. De stevige wind, die de renners juist op de lange, rechte einden naar Laaghalen waar op immers de top-snelheden moesten worden ge haald hinderde, droeg hiervan ten deele de Bchuld, doch wy wyten het geringe aantal nieuwe records grootendeels aan het gebrek aan stryd, hetwelk in vrywel alle klassen althans over den langen afstand viel op te merken. Toen de inschryvingen voor de races niet in die mate binnenkwamen als de Asser organisa toren dat gaarne wenschten, besloten zy tot het verleenen van een tegemoetkoming aan alle renners, en bovendien van een extra-vergoeding voor de buitenlanders. Waarvan het gevolg is geweest, dat deze T. T. is geworden, tot een der best-bezette, zoo niet de best-bezette wegwed- stryd, die ooit op een Europeesch Circuit ls ver reden. Wy vrezen echter, dat juist het starten van al die craks de combine WoodsHunt voor- en namiddags, de New Imperiai-groep in de 250 cm.klasse, en daarenboven een Nott, een Smith, een Graham Walker, om van anderen nog maar niet te spreken veel stryd heeft voorkomen, en hellen over naar de opinie, dat door een overdaad van sterrenrydend voor één merk, de coureurs niet In die mate als anders zyn aangezet om alles te geven waartoe zyzelf en hun machines in staat waren. Het is aannemelyk, dat Woods en Hunt, gedeci deerd winnaar als zy in de Junior zoowel als ln de Senior T. T. weldra waren, zich als goede team-genooten met een safe positie en een eerste plaats van ieder van hen tevreden stelden, maar dit neemt niet weg, dat de onaan tastbaarheid van hun Norton-motoren nu wel haast leidde tot Spielerei, zonder sentationeelen kamp, zonder aanmerkelyke tyden-verbeteringen. Desalniettemin verdienen de verrichtingen van Wood3 en Hunt den hoogsten lof. Zy reden dezen dag leder by de 600 K. M. dat ls een afstand van AssenMaastricht v.v. in een tempo van gemiddeld 127,50 K.M. gei: jiur 1 Het deed ons daarom genoegen, in de middag pauze even gelegenheid te hebben, aan de Norton- pits eenige oogenblikken met den in Assen onge meen populairen Woods te kunnen spreken. Gevraagd naar zyn meening over de organisa tie en den weg in Drente, bleek de Ier uitermate voldaan. Werd eenige jaren geleden nog over „bumping" van het wegdek geklaagd, thans heeft men een geheel effen parcours verkregen, dat de grootst mogelyke snelheden toelaat. Deelt U de opvatting vroegen wy dat het Drentsch Circuit het snelste ter wereld is „Er is nog één traject, dat m.i. sneller is, oor deelde „Sonny Boy" (Hunt's betiteling van zyn teamgenoot). Het is het Circuit in Ierland, dat weliswaar ruim 21 myl lang is, dus beduidend langer dan het Nederlandsche, doch een paar rechte einden heeft van resp. 7 én 5.3.5 myl, kaarsrechte, lange gedeelten derhalve, die den renner in staat stellen, het uiterste uit zyn machine te halen en top-prestaties te leveren". „Ik reed er dit voorjaar- in een paar nationale wedstryden, doch had geen succes." „Dat zat zóó: Wy benutten deze minder belang rijke races om onze machines op haar nieuwste verbeteringen te „testen". Inderdaad kregen wy daardoor gelegenheid, een paar fouten te ontdek ken, welke wy later hebben kunnen herstellen, en sindsdien zyn onze overwinningen niet uitge bleven. U weet, dat de Norton in de Britsche T. T. zoowel in de Junior- als in de Seniór-klas- se op de eerste plaats eindigde." Deze dubbele zege is thans herhaald op het Drentsch Circuit, en het ligt voor de hand, dat Woods en Hunt, die thans naar België zyn ver trokken, ook daar favoriet zyn voor de eerste plaatsen. Woods is feitelyk toffee-fabrikant, en woont in Dublin. Evenals zyn team-genoot Hunt, die een touwfabriek in Manchester bezit, wydt hy zich in de zomermaanden aan de motorsport en wel als professional. Dat hy op één dag twee zware races voor zyn rekening neemt, duidt op het jeugdige enthou siasme, waarmee deze nu 29-jarige Ier die reeds op 18-jarigen leeftyd in wedstryden uit kwam en in de laatste 11 jaar onnoemelyk veel overwinningen heeft behaald zich met zyn sport bezighoudt. Vindt u dergelyke races niet gevaariyk 7 Maar voorloopig vind ik het alleen nog maar prettig op onze „fine machines" aan wedstry den deel te nemen. „Als het zóóver komt, schei ik er direct mee uit",, antwoordde de Norton-crack ons laconiek. De organisatie bleek inderdaad weer op alle onderdeelen van dit massale sport-evenement punctueel geregeld. Door het aantal toegangs wegen uit te breiden en te verbeteren konden de duizenden automobielen in versneld tempo op rukken en kostte het des morgens niet meer dan een half uur om uit het centrum van Assen de tribunes te de Haar te bereiken. Te vlotter kon er gereden worden, omdat het aantal par keerterreinen weer was vergroot en deze vlak ten nu met gras waren bezaaid, waardoor op stoppingen tengevolge van den oneffen bodem minder voorkwamen. Een inrichting, die de radio-uitzending via den K. R. O. zeer te stade kwam, was de telefoon centrale boven de groote, overdekte tribune, waarop een half dozyn posten langs de baan zich concentreerden. Men behield daardoor by- kans van minuut tot minuut een overzicht over den stand van de races en vond door middel van een speclalen kortegolfzender gelegenheid, de mededeelingen via de „Stem van den Reus" te de Haar gedaan, ook voor de tribunes te Hoog- en Laaghalen verstaanbaar te maken. In tegenstelling echter met de radio-luisteraars en de zee van toeschouwers, die b.v. aan start en finish op de tribunes, de taluds, op stoelen ep staantribunes over een afstand van eenige K.M. in dichte ryen langs het parcours geschaard stond ongetwyfeld ls het record-kykerstal ten minste weer met stukken geslagen bleef het contingent persmenschen, die overigens uit stekend waren gehuisvest, al te veel van be richten aangaande den stand en de gemaakte tyden verstoken. Hierin zal echter, te eerder nu al het andere tot op alle onderdeelen klopte en men vroeger ook voor een uitnemenden pers dienst heeft weten te zorgen, stellig in komende jaren weer verbetering gebracht kunnen worden. De motorclub „Assen en Omstreken" en haar organisatie-commissie, die voor de regeling der Nederlandsche T.T.-races zooveel tyd en moeite over hebben, niettemin onze felicitatie by deze ook nu weer buitengewoon geslaagde wed stryden! De deelname van tal van sterke Belgen, Duit- schers de sterkste Zweden waarvan men na de training groote verwachtingen koesterde en Nederlanders ten spyt, hebben de al evenzeer in versterkte formatie verschynende Britten zich weer van alle leidende plaatsen verzekerd. De eenige Engelschman in de lichtste klasse won; ln de 250 ccM.-klasse waren de eerste vier, ln de 350 ccM. de eerste drie en in de hoofd klasse de eerste drie plaatsen voor de vertegen woordigers der Engelsche fabrieken. Markant is in dit verband het volgende: Zweden, het land dat nu voor het eerst op de Nederlandsche T.T. was vertegenwoordigd, houdt op drie verschillende trajecten dergelyke motor races. Voor twee jaar verscheen er voor het eerst een Britsche ryder: hy won. Het vorige seizoen was hy weer van de party: hy won op nieuw. Het was Simpson, de bekende Engelsch man, die onlangs op Man weer een der leiden de plaatsen innam. Tydens de wedstryden van Zaterdag is de vraag opgeworpen, of Graham Walker, die zich thans met meer bescheiden resultaten dan voor gaande jaren tevréden moest stellen, wellicht te oud gaat worden. De zeker tegen de 40 loopen- de Rudge-renner met z'n onafscheldelyke phP had de ondankbare taak op zich genomen, Wal ter Handley die in de laatste Engelsche T.T. een armbreuk heeft opgeloopen te vervangen, doch zyn achterstand by Hunt en Woods schry- ven wy voorshands toch nog voornamelyk toe aan de mindere snelheid, waartoe zyn machine in vergelyking met de formidabele Nortons in staat was. De ryders, die geplaatst werden een half uur nadat de winnaar tn iedere klasse den eind paal had bereikt kunnen als volgt worden in gedeeld: Nederland 15 plaatsen, Engeland 9, België 8, Duitsohland 2, Zweden 2, Oostenrijk 1,. Italië 1, "Uiteraard ls dit staatje voor onze ryders ge flatteerd, aangezien zy numeriek ver in de meer derheid waren, maar niettemin valt er duideiyk uit af te leiden, dat althans een flink deel onzer vertegenwoordigers de snelheden' der Engelsche leiders snelheden, die althans niet geringer waren dan het vorige jaar heeft weten te volgen en tot het einde by te houden. Prachtig werk heeft vooral Bertus van Ha mersveld geleverd, eenerzyds doordat ny zich meer dan de helft van de Senior T.T. temidden der beste Britten wist te handhaven, doch vooral ook, doordat hy dit jaar reed op Eysink, een wedstrydproduct van eigen bodem, dat eerst eenige weken geleden gefr©®! f?ere©d gekomen was. Dubbel jammer was het daarom, dat de Bug- sumer mecanicien, die alle tot nu toe gehouden Nederlandsche T.T.-races heeft meegemaakt, en constant door den pechdulvel achtervolgd werd, ook nu niet voor tegenslagen werd gevrywaard. Nadat hy gedurende ruim 9 ronden, achter Woods en Hunt, pittige en met wisselend succes geslo ten duels met Graham Walker had uitgevochten, en zyn machine na het tanken tenauwernood weer op gang had kunnen brengen, kwam het noodlottige bericht van Hooghalen, dat hy tot opgeyen was gedwongen, scha rn J^f- J',6" h,ermede de beste Nederland- Britsche sui^e 21011 vr«wel tot de b°0*te der neel perklasse had opgewerkt, van het too- tot de vyfde plaats op te klimmen ln eenTtrijd met renners van wereld-reputatie t» S een normale standaard-machine met een „li? delden gang van 123 km. per uur - 'n ^nXld" die voor twee jaar terug Graham Walker ln dé zware klasse nog de zege bracht bochtenwerk te leveren dat de prestaties der Engelschen on dit zoo belangryke onderdeel evenaarde, het zyn verrichtingen, waarop deze Nederlander, thans voor het eerst en verdiend nationaal kampioen, met voldoening kan terugzien. Nog een ander bewys voor de styging in de capaciteiten onzer wegrenners valt er aan te voeren. Dezen keer kan de K.N.M.V. n.l. voor het eerst in alle afdeelingen een nationalen titelhou der aanwyzen, een omstandigheid, welke duidt op een vermindering van den afstand tusschen de Britsche overwinnaars en de Nederlandsche ryders, waarvan byv. In 1929 slechts in één klasse een kampioen kon worden geproclameerd. In Hunt rechtsen van der Pluijm (links resp. winnaar en Ned. kampioen in de de andere afdeelingen kwamen toen onze ren ners nog te laat na den winnaar binnen om voor den titel in aanmerking te komen. Ook al behoeft het niet te komen tot bravour- stukjes als van Mellors, die te midden van de mêlée van startende ryders even met beide han den, in volle vaart, zyn bril voor de oogen schoof, toch hoopt Motor-Holland na deze achtste, grootsciie T.T. dat de Nederlanders ook dezen keer weer meer routine zullen hebben opgedaan, en mettertyd nog eens in staat zullen blyken, de Engelsche motorduivels stryd te geven in die mate, dat de meerendeels tamme races van dezen dag zullen worden gevolgd door de ouderwetsche, boeiende en spannende kampen, waarin machines en ryders bgide het uiterste moeten geven om het eerst den finishpaal te passeeren. T Mulo heeft, nu puntje by ™°6st komen, een keurige beurt gegeven en gisteren voor een pracht-revanche zorg gedragen. r. n. B. stond twee punten voor, behoefde slechts gelyk te spelen om de eindzege van nei viertal concurren ten te behalen; genoot bovendien het voorrecht eigen grond onder de voeten te krijgen en werd voorts geruggesteund door het feit dat ze de Brabanters op eigen terrem te Helmond met 2—1 had geklopt. Een overwinning van de Haarlem mers lag dus volkomen in de lyn der verwach- 41 Mulo evenwel wenschte dit lyntje niet te volgen, kwam gisteren naar Haarlem, wierp zich vol vuur in den strijd, zette alles op den aanval —-hetgeen zeer tactisch was daar alleen een zege baat kon brengen en won gedecideerd met 3—0. Onze hulde De Helmonders gaan nu, met gelyk aantal winstpunten als T. Y. B. B„ aan dcn kop en een extra ontmoeting tusschen deze twee matadoren op neutraal terrein moet de beslissing brengen, wie van beide het pleit tegen Caesar op zal nemen. De kampioenscompetitie werd beëindigd door dat de wedstryd Santpoort S. D. O. U. C. nog was ingevoegd. De Santpoorters zegevierden met 3—2 over de Ulftenaren. De stand is nu s doelp. gesp- gew. gel. verl. pnt. voor-teg. gem. .64 Mulo T. Y. B. B. Santpoort S.D.O.U.C. Caesar 4 2 1 1 1 8 15—8 1.33 8 9—13 1.33 5 14—13 0.83 3 10—14 0.50 O Santpoort S.D.O.U.C. T.Y.B.B. Caesar 5 2 2-0 1-2 Santpoort 2-3 3-2 5-0 S.D.O.U.C, 2-1 2-2 2-3 T.Y;B.B. 0-3 1-0 3-2 Caesar De Helmonders pakken onmiddellyk flink aan en concentreerden alles op den aanval. Dat deze tactiek de juiste bleek, werd spoedig bewezen want niet alleen kon de Helmondsche verdedi ging met van Laarhoven aan het hoofd de Haarlemsche voorhoede gemakltelyk baas bly ven, maar bovendien speelden Drayer c.s. met weinig vertrouwen, omdat de reserve-doelman geen al te zekeren indruk maakte. Reeds na 10 minuten werd een blunder van doelman Cramer T.Y.B.B. noodlottig. Bertens schoot n.l. zacht °P doel en het leder sprong over de beenen van den weifelenden keeper in doel (01). Dit for tuintje was van moreelen invloed op het verder® erioop T.Y.B.B. verdedigde angstvallig, terwyl i m®t groot zelfvertrouwen haar aanval len opbouwde, waarbij haar goed combineerenda Fekeren Hern?en StaUn 0ntVing Van SpU VaI* Eekeren. Het tweede doelpunt liet dan ook niet lang op zich wachten. Een der vele goede voor zetten van v. d. Heuvel wist F. van Eekeren fraai te benutten (0—2). Wie had gedacht dat T.Y.B.B. zich nu eenigszina zou herstellen, kwam bedrogen uit. Speciaal haar halfllnie liep naar haar vorm te zoeken, waarvan het gevolg was, dat de M.U.L.O.-voorhoede rustig maar dikwyls zeer gevaariyk ten aanval trok en slechts met behulp van lat en palen kon keeper Cramer, naast enkele goede safes, zyn gebied voor een doorboring bewaren. Kort voor het verstryken van de eerste helft wist T.Y.B.B. zich eenigszina uit de omklemming los te werken, maar succes bleef uit, doordat Put een prachtige kans voorby liet gaan. Rust 0—2. Het T.Y.B.B.-offenslef van de laatste periode voor de rust werd na de pauze nog eenigen tyd vervolgd, maar de Hel monder defensie wist dezen stoot keurig op te vangen en doelman Colen, hoewel met moeite, bleef in enkele gevaarlyke situaties meester van het veld. Hy keerde o.m. een prachtig schot van v. Honschoten op niet minder fraaie wyze. Wanhopig vocht - T.Y.B.B. voor een tegenpunt, doch haar spel was te doorzichtig om tegen de schitterend spelende van Laarhoven en van Dyk succes te boeken en langzaam maar zeker verslapte de energie by de Haarlemmers. En hiervan profiteerden de bezoekers om met snelle open aanvallen het Haarlemsche offensief te breken, waarin zy weliswaar niet geheel slaag den, maar de Haarlemsche defensie toch tot groote waakzaamheid noopte. Want hoewel min der talryk, waren de M.U.L.O.-aanvallen veel gevaarlyker dan die van T.Y.B.B. en Cramer kreeg veel meer te doen dan zyn collega aan den overkant. 10 minuten voor het eind-signaal werd de sportieve stryd beslist, toen F. van Eekeren in duel met van Es het ledèr fraai vry maakte, waardoor Geene geen moeite had den stand op 03 te brengen, waarmee het einde kwam. ActivitasDonk 61 D. 0. N. K. verschijnt met 5 invallers. Ac tivitas is volledig. Hetgeen evenwel niet weg neemt dat het een eclatante aege is gewor den voor de Rotterdammers. De Gouwenaren zijn het eerst in het offensief, Activitas boekt het eerst euoces, wanneer na een snellen aan val de idmkslbinnen keurig doelpunt. D. O. N. K. blijft aanvallen, uit een voorzet van de rechts buiten maakt de linksbinnen gelijk. Nu gaat de strijd gelijk op. Andermaal benut de links binnen van de thuisclub een through pass en de stand is 21. In de tweede helft vergroot de rood-grijz© rechtsbinnen dem voorsprong (3i). Steeds blijft Activitas gevaarlijk aanvallen. Met re gelmatige tusscnenpo0®®11 bremgen midvoor (2) en rechtsbinnen den eindstand op 61. De uitslagen van gisteren zyn: Promotie- en degradatie-wedstrijd 2de en 3da klas: Delfshaven—Rozenburg n. d. 9de verliezersrondeCharloisOlivio 12. Hummers X spelende in de groepen van de res. 4e klas: S.V.V. 8—Feyenoord 9 (Feyenoord gewonnen gegeven). r. V. B.-ELFTALEILANDENELFTAL a-2 Gistermiddag heeft het R. V. B.-elftal haar laatsben oefenwedstrijd voor de s-tedenwedstrij- den gehouden en weil op het terrein van O.V.V. te Oostvoome. De R. v. B.'ers begonnen een goed sluitend samenspel te geven, zoadat de ploeg van de eilandbewoners het lang niet makkelijk kreeg In do beginperiode. De achterhoede van deze heeren bleek echter voor haar taak berekend en vooral de rechtsachter Borst van Hellovoet- sluiis deed uitstekend werk. Daarna noteer011 wij enkele goede aanvadlen van de tegenstan ders van de R. V. B.'ers en na een missen van Van Tilburg geeft Moerman met een keurig schot van der Toorn het nakyken. Bij de Rot terdammers ls vooral de linkervleugel zeer actief. Een afgemeten voorzet van aanvoerder Fontein kopt Molenaar onlberispelijk in. Er ls dan nog slechts een kwartier gespeelA Da eilandbewoners scoren voor de rust nog een maal, doch de scheidsrechter moet het wegena buitenspel annuleeren. Na de hervatting volgt er een serie goede aanvadlen van de R. V. B.'era- Fontein smaakt het genoegen zijn elftal een voorsprong te be zorgen uit een hoekschop- De eilandbewoners beantwoorden dit doelPun'" xnet eenige goede aanvallen en wederorn door een fout van Van Tilburg ontstaat er d<x>r van der Blink een tweede doelpunt, zoodat de stand 22 wordt. Het blijft een aantrekkelijke strijd. Technisch is het elftal van den R. V. B. beter, doch door fanatiek verdedigen blyven doelpunten uit totdat Sink© uif een hoekschop het leder onhoudbaar in het doel van Fun plaatst en zoodoende den R. v, B.'ers de overwinning be, zorgt- Vermelding verdient nog, dat Huyser vooi de rust en Paauwe na de rust de rechtsbinnen- plaats van het R. V. B-edftal bezette. Ads ge nerale repetitie voor het R. V. B.-elftal mag deze wedstrijd welgeslaagd genoemd worden. De aanvoerder van het eilandenelftal heeft het bondsbeistuur een ets voor zijn bestuurskamer overhandigd! WIJ verwachten, dat de kerm van het R. V, B.-elftal wel gehandhiaJafd zal blijven, i V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6