*4 iÜB MUIIflME B. EIJSBOUTS ONZE KABOUTERS I# f f f plaatst TORENUURWERKEN GIJ FELLE BRAND AAN DEN ZWAANSHALS. ADVERTENTIEN ism NAAIMACHINES. K asten klokken en carillons bijverdienste triplex MAANDAG 4 JULI 1932 INT. UNIE VAN R. K. VROUWEN BONDEN. Een waardig protest. INTERKOLONIALE SAMEN WERKING. Nederlanders in den vreemde. KOOPEN OP AFBETALING. Interessant geding te wachten. EEN OPENING MET SENSATIE. Van het ziveefvliegkamp te Egmond aan Zee. Zweefvlieger tegen de duinen gebotst. HET LEIDSCHE STADHUIS. DE VOORSTELLEN VAN B. EN W. DE TEXTIELCONTINGENTEERING. UIT ROTTERDA FABRIEK VAN RADIOKASTEN IN DE ASCH GELEGD. NOORSCHE SCHEPEN VOOR DE VAART OP AMERIKA. In ons land gebouwd. UIT VLAARDINGEN werkl°osheid. leonardus honorius JOHANNA ELISABETH BRINKMAN Henricus Josephus Bohnen FREDERIKA JANSEN Johannes Jacobus Ariëns JOHANNA MARIA THERESIA VAN WYK P. H. Kok Jjoóa middelen regelmatig EEN nederlandsche fabriek van ANGELUS LU1DWERKEN VRAAGT PROSPECTUS EN PRIJSOPGAVE OMDAT UW CONCURRENT ADVERTEERT KOEMARKT 4 - TELEFOON 68085 ZWARTE PIANO Kabouter-annonces: on overtroffen in kracht en uitwerking Het bestuur van bovenstaande Unie heeft aan den voorzitter der vijfde Commissie van den Volkenbond (Hygiëne) een protest gezonden tegen de volgende alinea, die voorkomt in het rapport dezer Commissie betreffende de bestrij ding van de sterfte van moeder en kind: „Buiten het gebruik maken van voorbehoed middelen uit persoonlijke of economische over wegingen, kan het noodig zijn zwangerschap te vermijden in het belang van de gezondheid der moeder; in dat geval is het verkieslijker zwan gerschap te voorkomen dan haar te onderbre ken. Het is echter niet voldoende aan een te- ringlijdster, een hart- of nier-patiënte te zeggen, dat zij geen kinderen meer moet krijgen; het is hoogst noodzakelijk haar bovendien nauw keurig mede te deelen, welke middelen zij en haar man moeten toepassen, om een nieuwe zwangerschap te voorkomen; indien de huis dokter hierin niet wenscht te raden, dan is het bureau van den geneeskundigen dienst het meest aangewezen lichaam, om deze zorg op zich te nemen". Het bestuur wijst er op, dat het toepassen dezer middelen, ook al geschiedt dit op medi sche gronden, strijdig is met de Katholieke mo raal; dat kunstmatige beperking van het kin dertal een tegennatuurlijk kwaad is; dat elke oplossing van dit vraagstuk, die geen rekening houdt met de moraal, verwerpelijk is; dat het voorstaan van deze middelen voor geval van ziekte practisch het algemeen gebruik ervan bevordert; dat zelfs van zuiver medisch stand punt bezien, de voorzichtigheid gebiedt zich niet met deze praetijken in te laten, die vol gens vooraanstaande gynaecologen de gezond heid der vrouw in gevaar brengen; dat vele dezer gynaecologen met voorbeelden bevestigen, dat, indien zekere voorzorgsmaatregelen geno men worden ongezonde moeders gezonde kinde ren kunnen voortbrengen en er zelf geen schade van ondervinden; dat het gebruik der tegen natuurlijke middelen de vrouw berooft van haar waardigheid en haar verlagen tot een speeltuig; dat vrijwillige onthouding bij we- derzijdsch goedvinden het eenige toelaatbare middel is, om een nieuwe zwangerschap te voorkomen, Indien de gezondheid zulks eischt. Het bestuur wijst bovendien op de tegenstrij digheid der geciteerde alinea met een zinsnede uit de slot-acte der Conventie van 1923 tot be strijding van het verspreiden van obscene ge schriften. Hierin toch wordt de wensch uitge sproken, dat er een tijd moge komen, waarin de staten een internationale overeenkomst zul len kunnen sluiten tegen een maatschappelijk kwaad, dat de Conferentie van 1910 tot de volgende uitspraak bracht: „De afgevaardigden van alle aan de Confe- Tentie deelnemende landen wijzen eenstemmig op het gevaar, dat de landen loopen door deze zedelooze propaganda, die de bronnen van het leven zelf doet opdrogen". Het bestuur eindigt met een uitdrukkelijk beroep op de vijfde Commissie om aan de As- semblée voor te stellen deze alinea uit het rap port te schrappen. Bijeenkomst van de Intern. Parlementaire Handelsconferentie. Aneta-HoMand meldt: Naar wij vernemen, zal de Algemeene Raad der bovengenoemde instelling oip 3, 4 en 5 Aug. e.k. te Ostende bijeenkomen. Terzelfder tijd ver gadert aldaar de Koloniale Commissie, een der commissies, die van de conferentie deel uit maken. De besprekingen zuilen betreffen een rap port, uitgebracht door onzen landgenoot, den beer A. J. TO. Harloff, oud-lid van den Raad van Nederl.-Indië, over interkolon.iale samen werking, en staan onder leiding van mr. D. Fock, oud-gouverneur-generaal van Nederl.- Ijidiië, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. Op het Weensch muziekfeest. In het kader van de concerten der I. S. F. C. M. werd 18 Juni in de Fransche legatie te Wee pen den Franschen bezoekers een uitvoering yan moderne muziek aangeboden. De Neue Wiener Madrigalverein onder lei ding van Dr. Hans Pless voerde werken uit van Milhaud, Mjakovsky, Stefan, Honnegger en het gemengde koor „De Roep" van Daniël Ruyneman. De Nederlandsche Olympiade-ploeg op het achterdek van de Statendameven voor het vertrek. Huurkooper stelt leverancier aanspra kelijk voor de gevolgen van een op grond van beteekende looncessie gegeven ontslag. De meeste afbetaiingszaken eischen ln haar huurkoopcontracten voor de nakoming van de verplichtingen van hun afnemers een loonces sie. Het doel van deze cessie is om zonder tus schenkomst van den rechter inhouding op de verdiensten van den arbeider te kunnen vorde ren. Uit het beteekenen van een dergelijke cessie- aote aan den werkgever van den huurkooper vloeit dadelijk de vraag voort, wie aansprake lijk is voor de gevolgen daarvan, indien bijv. de levering, waarvoor de cessie beteekend is, door den huurkooper niet ten volle wordt er kend. Deze gevolgen kunnen zeer ernstig zijn, omdat vele groote ondernemingen zonder par don den arbeider ontslaan, zoodra van hem een cessie wordt beteekend. In verband hiermede heeft de arbeider I. J. te Leiden, waar door een oommissie in samen werking met het Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen een krachtige actie tegen mis standen in het huurkoopstelsel is ontwikkeld, den kantonrechter te Delft verzocht, kosteloos tegen een aldaar gevestigde vennootschap te mogen procedeeren. In zijn desbetreffend re quest poneerde de arbeider, dat hij van die ven nootschap een radiotoestel in huurkoop betrok en dat zij een door hem te goeder trouw afge geven looncessie onrechtmatig liet beteekenen. Op grond dat hij tengevolge van die beteeke- ning aan zijn werkgever door dezen werd ont- slagen en broodeloos kwam, vraagt hij een schadeloosstelling van den leverancier van het toestel. De kantonrechter heeft het gevraagde verlof bereids ter openbare civiele terechtzitting van 29 Juni verleend. De dagvaarding, waarvoor zoowel aan de zijde van tal van werkgevers als aan die van de woekerbestrijding veel belang stelling bestaat, zal eerstdaags worden uitge bracht. Als gemachtigden voor den arbeider J. tre den ten deze op de heeren J. F. de Ren, voor zitter van de vereeniging „Protestantsch Bu reau voor Sociale Adviezen" te Leiden en Th. J. van der Heijden, secretaris van de commis sie ter bestrijding van de misstanden in het volkscredietwezen te Leiden. INBRAKEN TE ABCOUDE. De inbraken te Abcoude houden steeds aan. Na een korte of langere rustpoos krijgt succes sievelijk elk bewoner een beurt. Gisterennacht is nu weer ingebroken in de slagerij van den heer Koekenbier aan de Hoogstraat. Met behulp van 'n hooivork werd een buitendeur aan den binnenkant geopend. Uit den winkel, die grenst aan de slaapkamer, werd de kassa weggehaald en op 'n wagen geladen. In den tuin van een der buren werd de kassa vernield en 14 meege nomen. Tijdens den diefstal hebben de inbre kers alle deuren gesloten, opdat zij bij even tueel onraad, ongehinderd zouden kunnen ont vluchten. Van de daders geen spoor. Nadat Vrijdagmiddag te Egmond aan Zee het zweefvliegkamp van de Kon. Ned. Ver voor Luchtvaart officieel was geopend, zou de instructeur van het kamp de heer Wendling, leeraar in het zweefvliegen te Stuttgart, een demonstratie geven. Op twee duintoppen rond om de startplaats had zich veel publiek verza meld. Nadat de heer Wendling, wiens toestel daarbij getrokken werd, door Deutsche studen ten, vlot in zeewaartsche richting was gestart, zweefde hij In een sierlijken bocht Noord waarts. Nadat hij gekeerd was, wilde hij land waarts zweven, doch botste daarbij met zijn toestel tegen het duin. De neus van het toe stel was een halven meter in het zo-nd gedron gen, do linkervleugel was doormidden gebroken, terwijl de rechtervleugel zwaar beschadigd was. Do hoer W. bleef ongedeerd. Naar wij vernamen, is het ongeval toe te schrijven aan do onbekendheid van den avia- teur met het terrein. Tegen de duinhelling nl., waar hij een opwaartscben wind dacht te vin den kwam hij juist in een windhoos, waardoor hot toestel zakte, met het gemelde gevolg. Was hij er in geslaagd over het duin heen te komen, dan zou hij ongetwijfeld tusschen het publiek zijn terecht gekomen. De verdere demonstraties hadden geen voort gang. VER. VOOR VOLKS- EN SCHOOLBADEN- In het Kurhaus te Scheveningen is Zater dag onder voorzitterschap van prof. dr. G. J. W. Koolemans Beynen de dertigste conferentie gehouden van de Ned. Ver. voor Volks- en Schoolbalen. De voorzitter herinnerde er aan, dat 30 ja- ren geleden in het Kurhaus de oprichtiTt^ ö©r vereeniging plaats had. Spreker herdacht met groote waardeering den Initiatiefnemer dr. Ruys. Dankbaar is de vereeniging voor wat be reikt is, maar niet voldaan. Er is nog veel te doen. Spreker spoorde dan ook tot blijvende werkzaamheid aan. Blijkens het jaarverslag, uitgebracht door de secretaresse mevr. A. M. RuyschDouwes Dek ker, verloor de vereeniging in den loop van het jaar 32 leden, waaronder 2 gemeentebesturen, 4 corporaties en één gezondheidscommissie- Daarentegen traden andere gemeentebesturen en personen als lid toe. In den loop van het jaar zag men achtereenvolgens de voltooiing van verschillende had- en zweminrichtingen tot staan komen. Prof. Koolemans Beynen werd als voorzitter herkozen. De voorzitter zelde, dat de ontwikkeling van het zwemwezen van groot belang is voor de lichaamsreinheid. Het bestuur acht het nood zakelijk dat het bestuur wordt uitgebreid met iemand die geheel met het zwemwezen op de hoogte is. De vergadering stemde met dit principe in. Hierna was de rondvraag aan de orde. Na afhandeling der agenda gaf de heer D. C. v. d. Zwart, architect afd.-chef hij Gemeente werken te 's-Gravenhage, een toelichting van de nieuwste inrichtingen van schoolbaden te 's-Gravenhage. Uitbreiding van het terrein en een winkelgalerij Kort geleden hebben wij gemeld, dat B. en W. van Leiden spoedig met een voorstel bij den Raad zouden komen om den architecten Blaauw te Haarlem, Kropholler te Wassenaar en Mertens te Bilthoven op te dragen plannen te ontwerpen voor den bouw van een nieuw stadhuis met behoud van den ouden gevel. B. en W. hebben thans dit voorstel, vergezeld van een uitvoerige toelichting, aan den Raad doen toekomen. Onder verwijzing naar deze toelichting heb ben B. en W. hun voorstel aldus geformuleerd: De architecten C. J. Blaauw te Haarlem, A. J. Kropholler te Wassenaar en ir. H. F. Mer tens te Bilthoven uit te noodigen plannen te ontwerpen voor den bouw van een nieuw Raadhuis met behoud van den ouden gevel op het op de overgelegde situatie-teekening A aangegeven terrein aan de Bree-straat, de te verbreeden Koornbrugsteeg en de Vischmarkt, tegen een honorarium van 5.000 voor elk van hen, onder bepaling o.m.: dat de in te dienen plannen bestaan uit alle platte gronden, doorsneden, gevelteekeningen en verschillende perspectieven en vergezeld zijn van eene globale kostenraming (exclusief de restauratie van den ouden gevel) dat de plannen voor het bedrag ad 5.000 worden gekocht en derhalve het uitschrijven van een prijsvraag of het houden van een wed strijd niet de bedoeling is; dat als maximum-bouwsom voor het nieu we Raadhuis (exclusief de restauratie van den ouden gevel) een bedrag van 1.250.000 wordt aangenomen; dat aan de zijde van de Vischmarkt een win kelgalerij of parterre-winkels in bet bouwplan worden opgenomen en het gebouw overigens aan die zijde geheel binnen de rooilijn wordt gebouwd, zoodat derhalve geen uitbouw bui ten de rooilijn zal mogen worden gemaakt, een en ander met dien verstande, dat de galerij buiten de rooilijn mag liggen en dat boven die galerij mag worden gebouwd; dat in elk geval een toren moet worden ge projecteerd, waaromtrent de architecten vrij «uilen zijn met betrekking tot de plaats, den vorm, enz.; dat de plannen uiterlijk 6 maanden na de opdracht bij het college moeten zijn ingediend; dat het programma van eischen, hetwelk den architecten bij het maken van hunne plan nen tot grondslag zal strekken, met de na te noemen deskundige commissie van advies zal worden besproken en na overleg met haar vastgesteld en dat na indiening van de plan nen aan die commissie zal worden gevraagd, daaromtrent, alsmede omtrent het bestaande plan-Dudok hare meening te doen kennen, met dien verstande, dat de uiteindelijke beslissing over de plannen bij den Gemeenteraad zal blijven; een deskundige commissie van advies in te stellen, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen, met haar het bedoelde programma te bespreken en na overleg vast te stellen, terwijl na indiening van de plannen aan de commis sie zal worden gevraagd daaromtrent, alsmede omtrent het bestaande plan-Dudok, hare mee ning te doen kennen, zullende de uiteindelijke beslissing over de plannen bij den Gemeente raad blijven; tot leden van de bedoelde commissie te be noemen dr. H. E. van Gelder, Directeur van den Dienst voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage, ir. G. C. Bremer, Rijksbouw meester te 's-Gravenhage, H. van der Kloot Meijburg, architect te 's-Gravenhage, ir. G. L. Driessen. oud-directeur van gemeentewer ken te Leiden, terwijl de directeur van gemeen tewerken zal worden uitgenoodigd qualitate qua in de commissie zitting te nemen; B. en W. te machtigen in overlég met de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg en met de commissie van advies de noodige maat regelen te treffen, om den ouden gevel van het Raadhuis te beschermen, desnoods af te bre ken en tijdelijk op te bergen; B. en W. te machtigen het noodige te ver richten ter verkrijging, door middel van ont eigening, van de perceelen, respectievelijk ge legen aan de Vischmarkt, de Koornbrugsteeg en de Breestraat, kadastraal bekend Sectie G. Nos 185, 186, 1620, 194, 1645, 1727, 1707, 203, 204, 205, 213, 212, 211 en 210, een en ander ten behoeve van den bouw van een nieuw Raad huis en de verbreeding van de Koornbrug steeg. BATAVIA, 2 Juli 1932. (ANETA). De Economische Commissie vergadert vol gende week over de textielcontingenteering ter vaststelling van haar advies. Zaterdagmiddag te omstreeks kwart over 5 is brand uitgebroken in een fabriek van radio- kasten aan den Zwaanshals 67. Het gebouw een houten loods van ongeveer 20 bij 10 meter is ingestort en geheel in de asch gelegd. Het pand, dat eigendom is van den heer Erich Meyier, was in gebruik bij de N. V. Meubelfabriek, waarvan de gebroeders Hagoort de firmanten zijn. Het bestond uit één groote, gelijkvloers gelegen ruimte met een betonnen vloer, houten wanden en steunen en een pan nen dag. Aan de linkerzijde werd het pand begrensd door woonhuizen, aan de rechter zijde door een oude, steenen opslagplaats, even eens het eigendom van den heer Meyier ter wijl het aan den achterkant uitkwam op een uitbouw van de bakkerij „de Vooruitgang". Het pand verkeerde in een niet al te besten toestand en speciaal het dak was zeer bouw vallig. Herhaaldelijk hebben de heeren Hagoort den eigenaar verzocht de zaak te laten nazien, doch deze heeft dit, naar men ons vertelde geweigerd. Gisterenmiddag hadden de gebroe ders Hagoort zich daarom aan het werk gezet om zelf de noodige reparaties te verrichten. Zij hadden daartoe op den vloer een petro leumstel neergezet waarop zij mastiek smol ten. Telkens klommen zij met een pannetje gesmolten mastiek de ladder op om het dak verder af te werken. Een tijdje ging dat goed maar op een gegeven oogenblik, toen zij bei den boven waren, viel plotseling het petroleum stel om en sloeg de vlam in den pot met mas tiek. In een oogwenk stond de zaak in lichte laaie. Het vuur deelde zich mede aan de hou ten radiokasten en de stapels timmerhout die in het rond stonden en al spoedig stond ook het gebouw zelf in brand. De gebroeders Hagoort hadden inmiddels ln allerijl het gebouw verlaten. Het duurde niet lang of de vlammen sloe gen fel naar buiten uit en toen de brandweer met tal van slangenwagens arriveerde kwam zij voor een vuurpoel te staan, die een ernstig ge vaar voor de belendende perceelen dTeigde op te leveren. Hoofdman van Dam ging er dan ook toe over om een motorspuit te ontbieden. Bij aan komst werd deze opgesteld hij de Rotte en werden twee slangen uitgelegd. Van de slan genwagens 10, 47, 13 en 14 waren Inmiddels in totaal al zeven slangen in gebruik genomen en men beschikte dus over 9 stralen, waarmee het vuur van vier kanten werd ingesloten. Het resultaat werd al gauw merkbaar. Maar eerst toen het dak over de geheele lengte met donderend geweld was ingestort en de brand weermannen de stralen op de smeulende resten van het gebouw konden richten, was het ge vaar geweken en nam het vuur zienderoogen af. Te half 7 had men de zaak volkomen on der de knie. Van het gebouw restte toen niet meer dan een wirwar van verkoold hout. Aan de achterzijde had zich een diep meer van bluschwater gevormd dat men bijtijds met zand heeft afgedamd. Bij het blusschingswerk zijn drie geaffec- teerden van slw. 47 nog bijna leelijk te land gekomen. Zij sprongen op een afdakje, dat om zoo te zien uit plaatijzer bestond. Het bleek echter gegolfd asbest te zijn en het drietal zakte er dan ook doorheen. Gelukkig liepen zij slechts enkele onbeduidende verwondingen op, die door een lid van de E. H. B. O. ter plaatse verbonden zijn. Gewerkt hebben de slw's 18, 47 en 13, elk met twee stralen en slw. 14 met 1 Straal. De twee stralen van de motorspuit zijn bediend door gasten van slw. 48. Verder waren nog aanwezig de slw.'s, 12, 15 en 16, de reserve auto en slw. 20. De leiding berustte bij spuit- meester Wagner, brandmeester Hallum en hoofdman van Dam. De gebroeders Hagoort waren verzekerd. De politie van het bureau aan den Bergsingel heeft echter proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de brandverordening. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek dat het verloop der dingen van de boorden van de Rotte af goed kon volgen. De politie heeft onder leiding van den inspecteur, den heer v. d. Kroft, voor een ruime afzetting zorg gedragen. OPGELEGDE SCHEPEN. Per 1 Juli bedroeg het aantal in df Rf'tali damsche haven opgelegde schePen v 105, waarvan 76 NederL? 14 Eng^f 2 Noor. sche, 2 Italiaansche, 1 Deensch, 6 ansche, 3 Duitsche en 1 Grieksch schip- Zaterdagmiddag te 12 uur werd van een der hellingen van de N. V. Nederlandsche Scheeps- bouw-Maatschappij te Amsterdam met goed gevolg te water gelaten het enkelschroef-mo- torschip „Trondanger'^ hetderde van drie zus terschepen, in aanbouw voor de Firma West- fal-Larsen Co. A/S te Bergen, Noorwegen. De beide andere schepen dragen de namen „Berganger" en „Moldanger". De booten, die voorzien zijn van een 7000 P. K. scheeps-Dieselmotoren geleverd door de machinefabriek Stork te Hengelo, zijn tot in alle onderdelen toe in ons land gebouwd. De firma Vinlce en Co., die het agentschap van de Noorsclie Reederij heeft schrijft ons over deze booten nog iaat volgende: De booten zijn gebouwd voor rekening van. de reederij Westfal-Larsen Co. A.S. te Bergen, welke, te zamen met de Interocean steamship Corp te San Francisco, reeds geruimen tijd onder den naam van Interocean Lijn een ge. regelden dienst onderhoudt tusschen de Pa. cific kust en Antwerpen en Rotterdam. Het ligt in de bedoeling met de drie nieuwe booten geregelde 3-maandlijksche afvaarten te garandeeren, terwijl de overige booten, welke nu reeds in deze lijngebruikt worden, zullen dienen, om het verdere aanbod van lading op te nemen, zoodat hiermede aan den Neder- landschen handel een geregelde dienst wordt aangeboden, welke aan alle eischen voldoet. De booten zijn op een snel vervoer ingericht, daar groote kwantiteiten Californisdh fruit zoo als appelen, sinaasappelen, grape-fruit peren, enz. worden verscheept. Zij zijn voorzien van de meest moderne koelinstallaties, terwijl hul. tendien gelegenheid is tot het vervoer van ba- vroren visch. Ook hebben de schepen een goede accommodatie voor passagiers, terwijl voor passages zeer gunstige tarieven zijn gesteld. De bouw van deze schepen en de installaties beteekenden een groote werkverruiming voor eenige onzer groote Nederlandsche bedrijven. Bij steun van de Nederlandsche importeurs kan zonder twijfel een verdere uitbreiding tegemoet worden gezien. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DH R. K. SCHOLEN. Dinsdagavond 5 Juli des avonds van half 9 tot half 10 en Donderdagavond a.s. van half tot half 9, bestaat ip het Zaaltje Biersloot, gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor de 3 Katholieke Scholen. De kinderen moeten geboren z;jn vóér 1 December 1926. Het nieuwe schooljaar begint 1 September a.s. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de Arbeidsbeurs alhier, bedroeg Zaterdag 1.1, 2073. BENOEMD. De heer H. Hofman Dzn. werd door de Ver, van Leeraren in den Handelswetenschappen benoemd tot corrector der praktijk-examens lui de Engeische Taal. GESLAAGD. De heeren J. v. d. Linden en M. Dijkshoorn a-llnie-r, slaagden te PLotterdam voor de act© L.O4 CONCERT, Donderdag 14 Juli a.s. za lop het feestterrein aan den Broekweg een concert gegeven worden door de fluitclub „O.N.I.", het Jubileumkool; van „Liefde en Vrede" en het Pijperskorps. PLAATSELIJKE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE BIOSCOPEN. B. en W. schrijven het volgende aan den Raad inzake het toezicht op de bioscopen: In uw vergadering van 31 Mei j.l. werd oni advies in onze handen gesteld een voorstel van uw medelid den heer C. Bos, luidende als volgt; „Ondergeteekende stelt voor de op de begroo ting 1932 Uitgetrokken post, ten behoeve van de plaatselijke Commissie van toezicht op de bioscopen, geheel te schrappen en het daarvoor vastge®tetde be<Irag' aan te wenden voor da werkloozen'znng". b. en W. hebben nadér overleg gepleegd met de commissie, welker leden zich bereid verklaard hebben, hun werk te blijven verrichten tegen een presentiegeld van 1.25 per uur. W(j wijzigen derhalve ons voorstel van 13 Mei j l- in dien geest, dat tvij voorstellen het presen tiegeld van de leden der commissie met ingang van 1 Juni 1932 te bepalen op 1.25 per uur. Voorts stellen wij u voor, het voorstel van den heer Bos om den betrokken post geheel van dq begrooting te schrappen, te verwerpen, Donderdag 7 Juli a.s. hopen j i onze Ouders MARIE VAN EXEL en ANNA SOPHIA MARIA BOS hun veertigjarig huwelijk te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Recepte 7 Juli van 24 uur Korte Kade 90b, Rotterdam. Op den 16en Juli a.s. hopen onze lieve Ouders ELSENBURG en ELEONORA ELSENBURG- De Vries I 0 Amsterdam, 2 ALPHONS ging te herdenken. CAREL EDUARD FONS PAULA JOOP FRANS LEO M1ESJE TOMMY GREETJE NOORTJE Juli 1932. Een H. Mis van dankbaarheid 0 zal worden opgedragen op 0 Zondag 17 Juli a.s. te 10 uur 0 y.m. ia de kerk van den H. x' Thomas van Aquino, Rijn straat 93, Amsterdam Z. Ontvangdag: Zaterdagmiddag 1S Juli 1932 Amsteldük 218. em VERLOOFD: CORRY HABRAKEN en GUUS VAN DER HOORN. Eindhoven, Zondag 3 Juli 1932. St. Antoniusstraat 16. Fazantlaan 6. 83JE8 7 VERLOOFD: LUUS LINDERS en Ir. W. STARRENBURG m. 1. Voorstraat 368, Dordrecht. Elandstraat 40, Den Haag. Zondag 10 Juli. 34021 7 ONDERTROUWD: LIES VAN NUNEN en WIM OOSTELBOS. Tilburg, 30 Juni 1932. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 26 Juli a.s. in de Parochiekerk 't Heike te half 10. Ontvangdag 24 Juli 1213 K uur Pleinstraat 4. io ONDERTROUWD tc Essen: WETTA LORZ en HERMAN VAN DER WISSEL Techn. ambt. bü het Dept. van Koloniën. Van Alkemadelaan 350, Flat 117, Den Haag Frankenstrasse 319, Essen Ruhr. Met vreugde berichten wt) de ge boorte van een Zoon JACOBUS. B. BONTING A. BONTING—Boddeke. Amsterdam, 2 Juli 1932. Leidschekruisstraat 18. Eenige kennisgeving. Tot onze diepe droefheid over leed heden, na meermalen gesterkt te zijn door de Ge nademiddelen der H. Kerk, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mevrouw Weduwe van den WelEd. Heer in den ouderdom van 81 Jaar. Uit aller naam, J. K. M. BOHNEN. Breda, 1 Juli 1932. De plechtige Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag 4 Juli te 9 A uur in de Pa rochiekerk van den H. Joseph, waarna teraardebestelling op de Begraafplaats „Zuijlen". Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze dierbare zorgzame Moe der, Behuwdmoeder en Groot moeder, Weduwe van wijlen in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, JO ARIëNS. Wageningen, 1 Juli 1932. Havenstraat 20. Plechtige Uitvaart Maandag a.s. om 9 uur in de Parochie kerk van den H. Johannes den Dooper te Wageningen, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof. Wij bevelen de dierbare Over ledene aan in Uwe gebeden Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze lieve zorgzame Moeder, Me vrouw Weduwe van den Heer in den ouderdom van bijna 73 jaar. Amsterdam, 30 Juni 1932. Kerkstraat 137. Uit aller naam P. H. KOK Jr. H.H. Missen Maandag a.s. 7, 8, 9 A uur ln de kerk van den H. Rozenkrans, daarna de ter aardebestelling op de Begraaf plaats „Zorgvlied" ten 1% uur. Geen bloemen. ,'v li lx* 'V -V: '-iii Si® DINSDAG 5 JULI Qrova of filno Bloedworst per half pond9 ct. Eon pond Macaroni met een half pond Roxijnenzon dor ptt22 ct. Magere Verkensrollade per pond36 ct. 33975 25 De Heer en Mevrouw J. DE COCK—BROCKEN zeggen hartelijk dank voor de be toonde belangstelling bij de ge boorte van hun Zoontje. Tilburg, Juli 1932. Naumann handnaaimachines 15, ƒ30, Gritzner 25, Singer 28, 44, Vesta, Junker Ruh machi nes spotgoedkoop! Naaimachineliuis fa. ROSA MEIJER, 53 Goudsehe Singel 53, Tel. 12964, Rotterdam. Alle reparaties billijk! Maar let goed op No, 53. j 5909 DQVfi 10* 34117MVS 31 WILT GE TOT WEL VAART GERAKEN? IN DE Hoofdagenten en Agentessen gevr. voor den verkoop van Unie Obl gatles A 3.60. Hooge prov. Br. of adr. Leesbibl. J. Catstr. 68, R'dam Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde Brieven onder no. 2821S Bureau van dit Blad, Koemarkt 4. j— verkrijgbaar in alle soorten en maten en Huisvlijtartikelen. Platen 105 X 125 34 cen.t Dam 41. j. v. Stuyvenberg. 2820S

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 8