i i 1 I i LEZERS VAN ONS BLAD GEADVERTEERDE ARTIKELEN. ALS DINGEN KONDEN SPIEKEN. „VACANTIE". OVER ZON EN ZONNE BADEN. RECEPTEN OP VERZOEK. EEN GOEDE GEDACHTE VOOR ET .KEN DAG. DAA IJ WERKRUBR1EK. MODEPRAATJES. KUNT U MIJ OOK ZEGGEN. ZATFRDAG 16 JULI 1932 2 Een Eaïlpakjé. EIERTAART MET MOCCA. AMANDELTAART. BLADERDEEG. Zondag. Dinsdag. BADPAKJE. Correspondentie, GESTREEPTE PATRONEN. VOOR DE BOTERHAM. Moderne kooplieden geven door hunne advertentiën in de dagbladen blijk, met hunne aanbiedingen de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Zij treden met hunne producten en de prijzen, welke zij er voor rekenen, openlijk op en leveren hierdoor het bewijs, aan het publiek de beslissing in daden van koop te durven overlaten. De meest geadverteerde goederen vinden den groot sten aftrek. Zij zijn bijna altijd de beste en de goed koopste. Koopt dus uitsluitend „Zalig, zalig, verrukkelijk!" dweept de bak- yisch,.en zucht „with all her heart" in deze geweldig gewichtige repetiti-edagen. Want het „overgaan" en. voor sommigen het eindexamen is een benauwenis te meer in deze (warme dagen. Examen en overgaan, o£ verhoogd worden hangt als het zwaard van Damocles aan een zijden draadje boven de well shingled-perma- nented, of be-Windstoszte hoofdjes van onze vrouwelijke jeugd boven de frlssehe, het leven moedig tegemoetziende jongenskoppen. Nu kan men revolleeren en diverse examen commissies verwijten, dat ze geen hart hebben, niet medevoelen, dat er niet gelet wordt op nerveusiteit enz., voor de slachtoffers zit er nu eenmaal niets anders op dan door den zuren appel heen te bijten. „Is het ook niet een waarborg, dat juist door de zoo moeilijke examens de bloem der wetenschap wordt uitverkoren?" hoort men nog al eens opmerken. Maar met dat al is 't zielig, heel zielig voor menig ouder, die vaak hard moet werken om het kind zulk een kostbare opvoeding te geven. Al zijn er studiebeurzen, het kost toch menig een schatten en een jaar teruggezet of uitge steld vraagt zijn gewicht aan goud. Ik heb altijd zielsmedelijden met de ouders en kinderen; hoeveel onaangenaamheden, toorn, mokkend zwijgen, hatelijk bejegenen van kennissen is dikwijls het gevolg van de stran ding voor een M.U.L.O.-, H.B.S.- of universi teitsexamen? Gelukkig de ouders, die na do eerste des illusie kunnen „overstappen"; gelukkig hun kind, dat misschien d&n het diepste zal voe len, hoeveel het soms willens te kort deed aan rechtmatige verwachtingen; een prikkel tot beter, die vaak de schoonste resultaten zal hebben in 'n volgend jaar. Maar allen wacht de maand Augustus, de vacantlemaand, en ieder heeft min of meer Illusies. Velen zullen dit jaar de grenzen des lands niet overschrijden; zelfs binnenslands niet kun nen uitgaan. Maar toch kan deze maarud een echte ontspanningstijd zijn voor geheel het ge zin. Met wat overleg, den wil het beste er van te maken, onderling iets bij te diragen tot de gezelligheid en genoeglijke sfeer in huis, kan deze maand, die misschien door menige vrouwe des huizes en moeder van 'n groot gezin, met stil gesmoorde zuchten tegemoet gezien wordt, tot een oase in 't jacht en plicht leventje ge maakt worden. t Is de tijd, dat de tucht van school en Instituut verruild wordt voor den zachten en teederen familie- en gezinshand. Orde en regel moeten er zijn en blijven. De teerste dagen moeten de puntjes op de i gezet worden; enkele hoofdorders door vader en moe der gegeven; de jeugd, vooral de rijpere, weet waaraan zich te houden, en dan moet alles goed gaan. Vacantia mag niet ontaarden in vadsig, lui zich laten gaan, maar moet een welbewust Ot&i&nnen naar lichaam en geest beoogen. Geachte lezeressen, huismoeders, is 't soms niet waar, dat gij spijt had, als de vacantia tten einde was? Uw kinderen waren zooveel lie- yer en eensgezinder, tevredener als daarvoor? Zij waren meest op u aangewezen, geen ver keerde invloeden van daarbuiten. En noode zaagt gij ze weer gaan den eersten morgen. na de vacantie. Uw hart deed pijn, ofschoon uw verstand het zóó beiter wist. Wij kunnen ze, helaas, niet altijd bij ons hou den. Maar daarom is de vacantie zulk een zegen. En waar er, jammer genoeg, ook velen zijn, arme ouders, die in de vacantie een verzwaring hunner lasten moeten zien, vergeten wij hen niet en zoo wij kunnen, doen wij anderen eens een genoegen. Rekenen wij er allen op, dat de groote inaand van het gezinsleven weer aanstaande is; laten wij bereid zijn, huis en hart wijd epen te stellen voor allen, die zulk kernheilig recht op home en op vacantie hebben. Een oogje dicht en door de vingers gezien ▼an hen, die mislukten. Want, och, hebben wij het kind, dat ons de meeste zorgen baart, niet het meeste lief, met een duldende, alles ver gevende liefde? Is t ook niet de prachtigste tijd voor den vader, die altijd in business is, eens geheel voor vrouw en kinderen te leven, nu niet alleen indirect maar volkomen. De vader in vacantie is voor menig kind wel 't grootste ideaal; moeder heeft "t altijd tot beschikking, maar vader, die heele dagen op het bureau of in zaken is, zoo zelden. Dat is eerst ontspanning, dat ecbte onder linge genieten van een rustperiode, sterkend naar ziel en lichaam. Alsdan de laatste dagen van Juli naderen en de klaterende jonge stemmen het uitjubelen, laten wij dan niet zuchten, maar genieten met hunne jeugd, zien door hunne oogen, ons ver heugen in ons aller vacantie. HELLENEN. Wanneer velen onzer vroeger naar zee trokken, behoorden vast en zeker een groote flap- of zonhoed en parasol tot de vereischte bagage. Later kwam de periode, zooveel mogelijk zon te vangen en zich zoo bruin mogelijk te laten branden. Men maakte gelaat, hals, ar men en beenen nat met zeewater en ging dan in de zon liggen roosteren als een big aan 't spit. Stakkerds, soms met de vellen er bij han gend kwamen ze terug, om van erger ontste kingen en verbrandingen niet te spreken. Zonnebaden, natuurlijk decent gebruikt, kun nen goed en gezond zijn, indien ze met ver stand toegepast en met voorzorg genoten worden. In het ..Handelsblad" geeft Annelen een aantal nuttige wenken weer, die zij van be voegde medische zijde mocht ontvangen. De bekende Amsterdamsche huidspecialist Vas Nunes zegt het volgende; ,,Het is in den zomer, wanneer de huid voor zoover zij warmteregelend functioneert noodzakelijk, dat dit belangrijk orgaan over zijn geheele oppervlakte intact blijft. Helaas maar al te vaak wordt, veelal on wetend tegen dezen regel gezondigd. Gij hebt 't warm, gij transpireert en om U koelte te verschaffen, bevochtigt gij de huid met eau de cologne. Natuurlijk wist ge niet, dat ge U door dit simpele feit een huid-ontsteking op den hals kunt halen. Wil men de snelverdampende eau de colog ne als afkoelingsmiddel gebruiken, dan moet de huid eerst afgedroogd worden. Ook waarschuwt deze specialist om geen citronella op de huid te doen ter afwering van muggen; menigeen moet dit met eene huid ontsteking boeten. Het is verder zeer gevaarlijk zonder voor zorg het gelaat en andere lichaamsdeelen lang durig aan de zonnestralen bloot te stellen. Niet ieder kan een dergelijke permanente bestraling verdragen, al blijft de huid intact, doordat men de werking der ultra violette. stralen door het besmeren van de huid met een of andere crème, sterk vermindert. Het zijn juist de ultra-violette stralen, die huidver brandingen en ontsteking ten gevolge hebben. Neem nooit een zonnebad zonder de huid eerst terdege gedroogd te hebben. Langdurige zonnebaden moeten uitsluitend op voorschrift van den medicus genomen worden. Een reeds roodgeworden huid moet men poederen, niet te veel wasschen, dan verdwijnt het euvel snel. Ook zijn er lieden, die meenen dat, als zij daaglijks zwemmen, de huid voldoende rein blijft. Mis: het wasschen van de huid met zeep blijft noodig. Men zij echter voorzichtig met het wasschen van het gelaat. Niet iedere huid kan zeep verdragen. Gekookt water is dan beter. Zeep maakt glimmend en dat staat allesbehalve mooi. Denkt er om, lezeressen, met ruwe of glimmende vette huid: Geen zeep tenzij hoognoodig goed afdrogen en wat droge talk- geen vetpoeder. Vóór ge U In zee of een andere zwemge- legenheid begeeft, de huid eerst invetten met goede pasta en dan-, zwem naar hartelust. Na uw bad, goed afdrogen; neem dan een zonnebad niet te lang wat bebt ge aan de pijnlijke gezwollen armen of 'n vuurrood misvormd gelaat Weest verstandig en. past op voor zonne steek en verbranding. HUISMOEDER. In een tijd dat Forma's en Tweka's, Ribana's ten Jamtzens nog niet zoo algemeen gebruikt werden als nu, wierd Ik gefabriceerd. Een doodgewoon rood-wit gestreept badpak, zooals die in vroeger tijden en vogue waren. Ik werd dan ook geen particulier bezit, maar kwam, zosais te doen gebruikelijk was, in een verh uurinrichting. Straal-benieuwd was ik naar mijn eersten huurder. Of het die dikke meneer soms zijn zou, die 's morgens heel vroeg, als hij welhaast zeker wist, dat hij geen bekenden kon ontmoeten, zijn corpulen tie aan het zilte nat toevertrouwde? Ik vreesde dat ik dan aanstonds zou barsten. Of die lange magere Hij kwam. Mijn eerste huurling. De dikke Olet en de magere niet. Maar de middelmatige met den puntbaard, 't Had wat in, voor dat oudje goed en wel de zee in was. Bibberend van ongewoonte, zijn lange witte beenen wat onwennig plantend in het mulle zand, stapte hij zijn koetsje uit. Ik slungelde hem een beet je om zijn smalle schouders, maar om zijn buikje spande ik. Langzaam, voetje voor voet je, zichzelf voorzichtig besprenkelend, stapte hij de golfjes in. En het duurde zeker een kwartier voor ik van hals tot pij pen was onder gedompeld Den zeedoop had ik nu in ieder geval doorstaan. Mijn volgende huurder was één van twee zeer fatterige jongelieden. „Nee maar, zAg, wat een pakJe reinste zebra Ik loop voor idioot z&g, met dat ding". En dan de ander; „Wat kan 't je schelen cerel, Annetje ziet Je er toch niet in Ach zoo, dacht ik, men geneert zich dus [foor het damesoog ben ik niet mooi genoeg Ben klein somber-uitziend oud heertje vólgde het fatje op. De man keek of hij booze plannen koesterde. Vol angst legde ik mij over ■tta megeren recti ter-arm. Hij nam me mee in zijn koets, paste me, bekeek zich zelf, trok me weer uit, kleedde zich weer aan. „U zult nog een kindermaatje moeten heb ben, meneertje," hoonde de verhuurder, toen de booze man me woedend terugbracht. Daarna werd ik getrokken over het blanke vel eens zakenmans. Hij liep alsof hij nog steeds zijn koffer torste, en maakte praatbe wegingen met zijn armen. De man noemde dat zwemmen„Zwammen" kan hij waarschijn lijk beter Toen kwam de dokter. Die lag in mij te zonnebaden. Toen zijn dochtertje op een kwaad moment niet erg lekker werd en dokter waarschijnlijk het polsje even wou voe len, streek hij vergeefs over dat deel van mij, waar hij meende zijn vestjeszak te zullen ont dekken Even later zocht hij zijn broekzak Toen kwam toen kwam een meisje. Een lief, knap meisje van duizend weekjes. „O nee maar, paps", piepte ze naar den wit- gepantalonden vader in strandstoel, „nee maar paps, kijk toch eens hoe ze me hebben toege- takkeld „Hoe kon je je eigen pakje dan ook verge, ten, klein uiltje vroeg paps, toch met be wonderende blikken zijn kleine zebra toe lachend. „Ja, 't is wel hevig leelijk hè zei het uil tje, „maar niets aan te doen, ze hadden niets anders op 't oogenbUk. Ik draaf maar gauw de zee in. Dig Dat zij me zoo leelijk vond, ik heb er om geweend. Ver in de golven, ze zwom zoo goed, m'n klein vriendinnetje heb ik mijn zoute liefdestranen vermengd meit het zout der zee. Twee seizoenen ging ik mee. Toen was ik op. En het slot was dat de vrouw van den badman me gebruikte als dweil. j eieren, 100 gr. bloem, 125 gr. suiker, de ge raspte schil van een half citroen of vanille. Voor de mocca 200 gr. boter, 100 gr. poedersui ker, wat sterk koffie-extract (een blad gela tine). Bereiding: roer de dooiers met de suiker en het smaakje tot ze licht en schuimig zijn ge worden. Klop het eiwit zeer stijf, leg het op de dooiers en daarop de bloem. Vermeng alles met een paar slagen tot een luchtige massa. Doe dit vlug over in een springvorm, die met boter heel dik is ingewreven en met bloem is bestrooid. Bak de taart in ongeveer uur lichtbruin en gaar. Laat ze bekoelen en snijd ze in twee plakken. Besmeer de onderste met mocca, leg er de tweede plak op, besmeer de opstaande kanten ook met mocca en bestrooi die met chocolade-hagelslag. Garneer den bo venkant eveneens met mocca. De mocca-crême wordt als volgt verkregen: roer de boter tot ze zeer zacht is, voeg de poe dersuiker toe en het koffie-extract. In den zo mer is het raadzaam eerst een blad gelatine op te lossen in het even verwarmde koffie- extract. Het extract moet afgekoeld zijn voor dat het aan de boter wordt toegevoegd. 150 gr. bloem, 100 gr. boter, 50 gr. basterd suiker, geraspte schil van een halve citroen. Voor 't vulsel 100 gr. amandelen, 100 gr. sui ker, 2 eieren, 60 gr. boter Bereiding: Kneed boter, bloem en basterd suiker tot een samenhangendem bal: Rol het uit en vul er een zandtaardvorm mee die met boter is ingesmeerd. Rol het overgebleven deeg weer uit tot een lapje en snijd er reepen van, van ongeveer 1 cM. breed. Voor 't vulsel worden de amadelen gepeld en gemalen, vermengd met de suiker, de geklopte eieren en de tot room geroerde boter. Leg dit in den gevoerde vorm, leg er de reepjes deeg overheen in ruitvorm en zorg dat de uiteinden op den rand van het deegbakje rusten. Bak den taart ongeveer een half uur, laat ze dan bekoelen en neem ze uit den vorm. Ter verdere garneering kan de bovenkant bestreken worden met wat verdunde abrikozen jam en daarna geglaceerd met dun water-gla zuur, wat verkregen wordt door poedersuiker te roeren met wat water tot een dun papje. 100 gr. boter en 100 gr. bloem worden in een kom gedaan met een mespuntje zout en daarna wordt de boter in grove stukken door de bloem gesneden met behulp van twee mes sen. Ongeveer 1 d.L. water wordt er nu lang zamerhand bijgegoten, dit wordt er luchtigjes met een lepel doorgeroerd. Er moet zooveel water aan toegevoegd worden, dat er geen dro ge bloem meer overblijft, maar het ten slotte zonder kneden één samenhangende bal vormt, bestaande uit boterkluiten en natte bloem. Een tafel of deegplank en een deegrol wor den met bloem bestrooid en daarop wordt de bal uitgerold. Draai de lap dikwijls om, daar bij aan het begin vlug vast gaat zitten, maak hem in dat geval voorzichtig los met een mes en strooi op die plek wat bloem. Is het deeg uitge rold tot een vierde c.M. dikte, vouw den lap dan netjes op, als een handdoek, bijvoorbeeld de zijkanten naar binnen en dan dubbel. Het opgevouwen pakje wordt nu dwars voor gelegd, weer uitgerold en voorzichtig opgevou wen, daarna nog neens. Nu wordt de deeg eeni- gen tijd op een koele plaats gezet, zoodat de boter weer geheel op kan stijven. In dien tusschentijd worden deegrol en plank of tafel van de aanklevende deegresten ont daan en daarna wordt het deeg weer driemaal gerold en opgevouwen, en weer een tijd te rus ten gezet en daarna voor de laatste maal uit gerold te worden tot een lap, waarvan de af metingen afhankelijk zijn van het te maken gebak. M. M. De wereld behoort aan degenen ,dle zich moeite willen geven en die hij hunne pogingen en opofferingen niet beginnen met te zeggen; „Waarvoor is dat noodig?" J. A. MAISTRE. Maandag. Vermijdt alles wat ge niet In het hijzijn van getuigen zoudt kunnen zeggen; dat is de voor naamste regel waardoor men zich kan handha ven volgens plicht en geweten. LAOORDAIRE. De onwetendheid ten aanzien der Goddelijke zaken is de hoofdoorzaak van de inzinking des harten, van de zwekheid der zielen en van de zoo ernstige kwalen, die daarvan het gevolg zijn. PIÜS X. Woensdag. Het boven anderen gesteld zijn, legt zwaar dere verplichtingen op, dan voor anderen te werken en ben te dienen. BOURDALOUE. Donderdag. Waak in de eenzaamheid over uw gedachten, in het huisgezin over uw humeur en in gezel schap over uw tong. Vrijdag. Oorlog is bet ergste niet, het ergste is de dwaasheid die hem mogelijk maakt R. DE CLERQ. Zaterdag. Alles wat re in een staat toe bijdraagt om de zielen en den vrede ten gronde te richten, zal zich tot het einde der wereld er op toeleggen, den Christen onderwijzer te vervolgen, en daar door juist zijn verdiensten doen uitschijnen. RENé BAZIN. Een ardig badpakje voor een meisje van 6 jaar, dat gebreid is van licht blauwe, witte en roode wol. Hiervoor neemt men de wol, die speciaal voor badpakken te verkrijgen is, deze krimpt of verschiet niet. De maten van dit pakje zijn: De lengte vanaf den schouder tot den onder kant van het 'pijpje is 50 c.M.; rond het middel 55 c.M. De voorkant: Begin met één van de pijpjes. Zet 32 steken op van de blauwe wol en brei 2 naalden: 1 steek rechts. 1 steek averechts. Dan breit men verder 1 naald rechts, 1 naald ave rechts en meerdert 1 steek telkens als men een naald rechts breit aan het begin van dien naald, tot men 42 steken heeft verkregen. Vervol gens breit men het andere pijpje op een derden naald, precies als het eerste, alleen meerdert men nu de steek aan het eind van den naald rechts. Nu doet men de steken van de twee pijpjes op een naald, dus 84 steken en breit 1 naald rechts, 1 naald averechts, tot men 17 c.M. heeft en eindigt dan met 'n averechtschen naald. Den volgenden naald breit men met de roode wol en breit eerst 3 steken, dan 2 steken tezamen, dan weer 3 steken, 2 tezamen, enz. tot het eind van den naald; dan heeft men dus 68 steken over. Nu beginnen de strepen, bestaande uit 4 naalden roode, 4 naalden witte en 2 naalden blauwe wol. Als men deze strepen 3 maal her haald heeft, dan is men aan het armsgat; hiervoor kant men bij de blauwe wol aan het begin van de 2 volgende naalden 3 steken af en vervolgens mindert men met de roode wol (men herhaalt natuurlijk steeds het gestreepte patroon) aan het eind van de 4 volgende naalden 1 steek. Men breit vervolgens door tot men begint met de 7e blauwe streep; men breit nu nog 1 naald rechts en hij den vol genden averechtschen naald breit met 18 ste ken, kant er vervolgens 18 af en breit nog eens 18 steken. Met de laatste 18 steken ver volgt men het gestreepte patroon, terwijl men aan den kant van het halsje bij eiken naald 1 steek mindert tot men er nog 10 overhoudt en breit hiermee nog 12 naalden; daarna kant men af. Met de andere 18 steken doet men evenzoo en is de voorkant klaar. Den achterkant breit men precies hetzelfde als den voorkant. Vervolgens strijkt men de heide stukken aan den linkerkant en naait men de zijkanten en de pijpjes dicht. Haak de armsgaten, de schou dertjes en het halsje met de roode wol om, maar vergeet niet aan den voorkant aan elk der schoudertjes 2 knoopsgaten te maken en naai op den achterkant de knoopen. TANTE TOET. Aan Mejuffrouw 8., te R. iDanfc ivoor uw vriendelijk schrijven. Inderdaad zijn er bij de .beschrijving van de thjeemnts fouten geslopen In de 3e en 15e toer. De 3e toer is aam het eind: 3 1. st., 1 vaste lm de middelste vam de eerst volgende 3 1. et. van de vorige toer, dan 3 I. st. en weer 1 vaisite dn de middelste van de 3 d. st. enz. De 15e toer lis: In de eerste 5 1. st. (haakt men: 4 d. stokjesi, 3 J. et., 4 d. stokjes, In die volgende 5 1. st.: 2 d. stokjes, 3 1. st., 2 d. stokjes, In de daarop volgende 5 L st. weer als dm de eerste 5 1. et. enz. Dus de 4 d. stokjes, 3 1. st., 4 d. stokjes worden afgewisseld met 2 d, stokjes, 3 1. st., 2 d. stokjes. Mevrouw H. te A., vraagt eemlge inlichtingen ovter het gebreide jurkje voor «en meisje van Stonden nog kort geleden de gespikkelde stoffen op het voorplan, op dit oogenblik wor den ze meer en meer verdrongen door het ge streepte patroon, dat rijk is aan fijne schar keeringen en afwisseling, doch bovenal om zijn kleurenfrischheid de aandacht vraagt. Er zijn dan ook tallooze gestreepte batisten, linnen en lichte zijden stoffen in den handel gebracht, doch daarnaast eveneens zwaar zijde materiaal en poreuse modestoffen. De groote populariteit van de streep heeft gemaakt, dat ze voor de meest uiteenloopende modellen wordt gebruikt. Teneinde van deze nouveauté een juist beeld te geven, hebben wij eenige der nieuwste ont. werpen bijeen gebracht. Natuurlijk mag nooit een kleed geheel uit gestreepte stof worden gemaakt; meestal be. paalt men zich tot een door een ceintuur vast gehouden linnen jasje, waardoor zelfs het eenvoudigste tenniskleed voor wandeldoelein den geschikt wordt. Meestal wordt zoo'n jasje gecompleteerd met een halsdoek of een kor ten sjaal van hetzelfde weefsel. Wie van harmonie houdt drage bij deze kleeding een Breton-hoedtasch en schoenen, alle van dezelfde tint. Zeer chique zijn de gestreepte mantels. Ze komen in hoofdzaak in aanmerking voor wan* delingen op frissche zomermiddagen in de stad of langs het strand. Meestal zijn ze recht en eenvoudig. Slechts de drie.kwart lange buis-mouwen vallen op. Wat de kleur betreft; rustige tinten, bijvoorbeeld wit, grijs, zwart, verdienen de voorkeur (afb. 2). In de smaUgestreepte zijden kleedingstuk. ken, wordt, in tegenstelling met die van lin* nen of batist het materiaal zoodanig verwerkt, dat het Z.g. vlakken-effect ontstaat, waarover we vroeger reeds geschreven hebben. Onze voorlaatste figuur is er een voorbeeld van. De breede lederen ceintuur, korte cape, en het in* gezette stuk in den plooien-rok maakt deze robe zeer aantrekkelijk. Bij een costuum als dit past slechts een Panamahoed in de natuur* lijke kleur van het stroo. Complets van dunne zomerstof, gecombl* neerd met gestreept materiaal, zijn voor de vacantiereis wterst geschikt. Terwijl men voor de grondstof een neutrale, dus niet te leven* dige kleur kiest, mogen de gestreepte partijen terwille vam het contrast hel en fel zijn. In den hoogzomertijd wordt het jasje gaarne ver vangen door een kleine cape, die met dezelfde gestreepte stof is gevoerd als het lijfje van het complet. Ook de binnenzijde van den half bree- den rand van den kleinen hoed wordt met het gestreept materiaal bekleed. R. U vergat dat de oipzet 133 steken, de wijdte is voor een ruim rokje, als U geminderd helbt tot 88 steken, Ibent U pas aan het strakke ge deelte. Modht het jurkje echter tocih te wijld zijm, zet U dan gerust eenige steken minder op; het patroon wijst rich, .vanzelf. TANTE TOET. P a r ij s, 13 Juli 1932. Eén bewolkte dag en de wollen ensembles en de gedekte tinten overheerschen het straat beeld. Maar zoodra de zon weer verschijnt, kee- ren de levendige lichte tinten en de dunne bedrukte toiletten weer en geven aan den zo merdag een nieuwe charme. De bedrukte stoffen genieten dezen zomer weer een groote popu lariteit, ook al had men een triomf van de effen stoffen voorspeld- stre* pen zijn op 't moment erg gewild, maar 00 andere motieven wor den graag Bloemmotieven dicrete uitvoeringvoor de elegante en sobere modéllen, groote en mo- derne bloemen voor de aardige avondrobes in bedrukte zij-mousseline. Ook ziet men nog ai vaak dessins van palm. bladeren. Deze dessin g worden meest alleen aangeduid met lichte tinten op een licht fond, zoodat men een min ofmeer imeenloopend ge heel krijgt, dat een aardig effect maakt. In dit genre heeft men bijv. kleine lichtgrijze palm- bladertjes op een zaeht-rose fond. Het hiernaast weergegeven model is van voile-de-soie met een zwart fond, bedrukt met goel-groene bladeren. Het corsage vertoont een aardige volant-schikking, die een bolero-effect vertoont De mouwen zijn tot aan de elebogen bloezend, Abonné A. F. te R. vraagt een middel voor het schoonmaken van een vilten heerenhoed en een lichte gummi regenjas. Antwoord: Vilten hoeden worden we der als nieuw, als men ze borstelt met een oplossing van 1 deel karnauba-was op 1000 deelen benzine. Is de hoed lichtgrijs, kunt u een magnesia- papje maken en met een zacht borsteltje den .hoed hiermede afwrijven. Allicht heeft de drogist een of ander spe ciaal preparaat voor dit doel, hetgeen mis schien eenvoudiger is. Wat de regenjas betreft, zoude ik u aan raden eerst bij een stoomincichting te in- formeeren, daar sommige jassen niet bestand zijn tegen chemische preparaten. Ondervinding heeft geleerd, dat 'n gestoom de regenjas iblj het dragen aan de kleeding ging kleven en afgaf, 'n Hopeloos geval echter de Inrichting had gewaarschuwd. Mevr. B. te L. vraagt een middel om ge lakte theebladen op te knappen. Antwoord: Maak een papje van ,nee en olie en wrijf ze hiermede flink in en ter dege uit. Mevr. V. R. vond op een morgen het pluche kleedje van een .tafeltje, dat voor °P™ raam stond overdekt met mie1,0®' 8 op enkele geworpen, door kinderen Het geheele kleed werd onmiddellijk in een emmer kokend water gef^Lten. :h_. Ven,3,ter met een spuitpreparaat 1 1 resul taat was overweldig®11^' vertoont ztóh meer. „drijft ons, misschien v,1T,t tt Deze abonné BchriJ*L omen kunt U anderen met dit ^n. Mevr. J. te 's Bosch. Gaarne geven wij u hier emkele regel® aan. U kunt volstaan met In de ibirutdsdaigeax of op de receptie een kaartje £uam 'hvmiiiideipaaa* en famlliie te oetnidem. WaiTiinieeir u ibloemen. aan tiet twrnidisipaajr offreert, doet «1 het beste deze op den receptiedag te zenden. Wanneer u dan gaat feliciteeren, doet u znilkg het eerste het bruidje, den bruidegom, daafna bij eventueel© onbekendheid, voorstelling van de oudiers dier Ibnuiid, felicitatie, ouders van demi bnulidegom, zusters, broers. Wanneer dit bezwaarlijk op den receptiedag gebeuren kan, kuint u dit ook op de receptie na het huwelijk doen. Gasekenteem stuurt men In den bruidstijd, ten huize van. de bruid. Bij recepties eruz. (koudon do dames hor© hand schoenen aan. Er rijn joaige meied®9' "°e ^Semwoondiig bij een ontmoeting of met een vaart haar rechterhandschoen uittreKKen, het staat heusch, toelaoheüijik, en 4® geein ^h-toin, 't Gebeurde laatst hjj ©gin tramhalte, em men hoorde een oudere dame zeggen: „kind. hen je ©en jointje gewonden?" Uah'lea.u. jvtodbt u nog eens diets wilden wetemi gaarne pen-eid. HUISMOEDER, j '4 Kies hiervoor goed gewasschen kropsla of spinazie, liefst vermengd met wat prei, wat dragon of wat peterselie. Hak of snijd al de groenten fijn, vermeng ze met wat door elkaar geroerd citroensap en Maggl's Aroma (vooral niet veel!) en leg dan de „sla" tusschen twee gesmeerde sneden brood. Meng desverkiezende door de sla eenige fijn gewreven hardgekookte eieren of een paar fijn gewreven koude aardappelen: het mengsel zal daardoor het brood minder vochtig maken. ■Hinnr.a

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6