zeetijdingen HET TRAGISCH VERHAAL VAN DEN ZONDAG. 0 '«ar™ rijnvaart. MAANDAG ÏS JULI 1932 !G!)AM Tl ERNSTIGE VERKEERS ONGELUKKEN. VERSCHILLENDE GEWONDEN. DOOR SMOKKELAARS OVER VALLEN. Grensbeambte met een mes gestoken. EEN NOODLOTTIGE WORSTELING. H. H. WIJDINGEN. DE SLUIKHANDEL AAN DE DUITSCHE GRENS. TAL VAN SMOKKELAARS GEARRESTEERD. TRAGISCH AUTO-ONGELUK. Door het springen van een band de wagen tegen een boom gebotst. Nog honderden passeeren ongehinderd de grens. PROTEST VAN HET CENTRUM. Tegen een „Angriff"-artikel. Eén doode en verschillende gewonden. DYNAMIETTREIN ONTPLOFT.4 GEWELDIGE EXPLOSIE IN TRANSVAAL. Talrijke dooden en gewonden. WEER SLACHTOFFERS VAN DUITSCHLAND'S ONRUST. HERRIE IN HET BELGISCHE PARLEMENT. TOUR DE FRANCE. MARKTBERICHTEN. SCHIPPERSBETJRS. binnenlandsche havens WISSELKOERSEN. STOOMVAARTLIJNEN BUITENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN Zondag hebben weer tal van verkeersonge lukken plaats gehad, waarbij de slachtoffers min of meer ernstig gewond werden. Twee meisjes te Loenen om vergereden en ernstig getoond Zondagmiddag omstreeks half vijf is in de scherpe bocht van den Rijksstraatweg tusschen Loenen en Nieuwersluis onder de buurtschap Nieuwerhoek een ernstig verkeersongeluk ge beurd. Op dat tijdstip liepen daar aan den rechter kant van den weg twee meisjes te wandelen in de richting Nieuwersluis. Uit tegenoverge stelde richting naderde in volle vaart een luxe auto, die te veel links aan hield. Tevens kwam uit de richting Amsterdam een motorrijder aangereden, die zich plotseling recht voor den auto geplaatst zag. Deze gooide toen zijn stuur om en kwam met zijn voertuig, waarop zich ook nog een duorijdster bevond, pardoes tus schen de wandelende jonge dames terecht, om vervolgens tegen een boom te rijden. De beide meisjes werden tegen den grond geslagen en bleven met ernstige wonden aan het hoofd liggen. De berijders van het motorrijwiel kwa men eveneens te vallen. De man kwam er met een lichte wonde aan een knie af, terwijl de vrouw met den schrik vrijkwam. De burgemeester van Loenen, tegenover wiens woning het ongeluk gebeurde en dokter Posthuma waren spoedig aanwezig om hulp te verleenen. Een der meisjes, de 18-jarige mej. De Haan, die te Loenen logeerde, is per auto van den Geneeskundigen Dienst der gemeente Utrecht met een ernstige schedel breuk en hersenschudding naar de Rijksklinie ken aldaar vervoerd. Het andere meisje, een nichtje van het eerst genoemde slachtoffer, eveneens De Haan ge- heeten en te Loenen woonachtig, is met een ernstige hoofdwonde naar haar woning ver voerd. Het motorrijwiel schijnt geen groote snelheid te hebben gehad en werd slechts licht be schadigd. Het ongeval moet behalve aan het te snelle rijden van den auto, die het veroorzaakte, even eens worden toegeschreven aan den te smallen weg ter plaatse, waar een wandelpad ont breekt. Hevige botsing te Overveen. Gisterenmorgen circa half twaalf had te Overveen een ernstige aanrijding plaats. Een veertigjarige motorrijder reed met zijn achtjarig dochtertje op den duo, toen plotse ling in volle vaart van de ter Hofsbedeweg éen auto op den motor inreed. De bestuurders trachtten nog door het omgooien van de sturen en krachtig remmen een aanrijding te verhin deren, maar het was reeds te laat. De motorrijder werd door den auto aange reden met zulk een kracht, dat hij met zijn dochtertje circa tien meter door de lucht werd geslingerd, waarna hun val door een heg ge broken werd. Men waarschuwde onmiddellijk dr. Bosch en den G.D.. Eerstgenoemde verscheen spoedig ter plaatse en verbond allereerst den bestuurder, die een diepe vleeschwonde aan den rechter- hiel had bekomen. Het meisje had een dub bele beenfractuur opgeloopen. Toen na een kwartier een ziekenauto verscheen, bleek het,- dat deze geen spalken en ander materiaal ter verzorging van fracturen bij zich had. Door de motorpolitie moest tenslotte nog dit mate riaal gehaald worden. Inmiddels werd de mo torrijder met den ziekenauto naar een gast huis vervoerd. Het meisje werd, na circa een uur op den ST'°ncl gelegen te hebben per brandcard weg gebracht. De auto werd in beslag genomen. Motorongeluk te Bergen op Zoom, Zondagavond kwam de motorrijder Goris wonende te Bergen op Zoom, met den duo rijder, J. Vriens, eveneens uit Bergen op Zoom, uit de richting Wouw gereden. Bij het nemen van de bocht bij Bergen op Zoom raak te de motorrijder, doordat het al eenigszins duister begon te worden en tevens doordat hij Iets te -hard remde, van den weg, met het ge volg, dat hij tegen een boom vloog en vervol gens op het trottoir terecht kwam. De motor rijder zelf kwam met den schrik vrij. De duo- rijder moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Doodelijk motorongeluk. Een gevaarlijke brug te Poeldijk. Zondagavond omstreeks half twaalf heeft op den Nieuwen weg nabij de Leugenbrug te Poeldijk een motorongeval plaats gehad met dioodelijken afloop. De heer Aben uit Den Haag reed op een motorrijwiel van Poeldijk naar Den Haag ge heel rechts van den weg Even voor de Leugen •brug bemerkte hij, dat hij door recht uit te rijden tegen de brugleuning zou komen. De brug is erg smal en de leuning snijdt den rij weg gedeeltelijk af. De heer A. remde zoo krachtig, dat zijn motor slipte en achterste tevoren op den weg terechtkwam. Hij werd er afgeislingerd en kwam tegen de brugleu ning terecht. Hevig bloedend bleef hij liggen. De heeren de R. en Z. die per auto achter hem reden en het ongeval zagen gebeuren, hebben hem ge- holpèn doch eenige minuten daarna is hij zon der bij te komen overleden. Deken Maas van Poeldijk en dr. Ter Haar werden onmiddellijk gewaarschuwd. De deken heeft den ongelukkige nog het H. Oliesel toe gediend. De dokter kon niet anders dan den dood constaiteeren. De Eerste Hulpdienst uit Den Haag heeft het slachtoffer naar Den Haag vervoerd. De heer Aben, die een vrouw met zeven kinderen achterlaat, was onderwijzer aan een K.K. school en teekenleeraar aan een parti culiere onderwijsinrichting te Den Haag. Hij was daar een bekend figuur in de R.K. Jeugd beweging. In volle vaart tegen een auto opgereden. Zondagmiddag om 4 uur vond op den Nieu wen Rijksweg te Laren ter hoogte van café restaurant De Witte Bergen een ernstig mo torongeluk plaats. De 21-jarige motorrijder R. uit Haarlem mud op dit tijdstip met een snelheid van ongeveer 80 K.M. in de richting Baarn. Waarschijnlijk doordat hij ver over zijn stuur gebogen zat, zag hij eerst op het laatste oogenblik, dat een auto den weg wilde- oversteken. Hij poogde nog rechts te passee- ren, doch reed met volle kracht tegen de bum pers van den auto op. In hopeloozen toestand is de jonge man naar de Majelastichting te Bussum overgebracht. Hij had een ernstige hersenschudding en ernstige inwendige kneu- zingen bekomen. Onder een auto geraakt. In het gasthuis te Middelburg Is opgenomen een meisje uit Amsterdam, dat met een groot aantal vriendinnetjes zou gaan kampeeren te Vrouwenpolder en van Middelburg daar heen fietste. Bij Serooskerke geraakte haar rijwiel ver ward in dat van een tochtgenoote, waardoor zij ltwam te vallen voor een langzaamrijdenden auto. De bestuurder, wien volgens ooggetui gen geen schuld treft, remde onmiddellijk, wist een overriding te voorkomen. Het meisje ge maakte echter onder den auto tusschen de wielen en werd met inwendige kneuzingen op genomen. Zondag, den dag na het ongeluk, was da toestand van het meisje naar omstan digheden vrij gunstig. Door afsluitboomen gereden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een personenauto uit Den Haag hij den over weg op de Biltstraat te Utrecht door de afsluit boomen gereden, terwijl een trein naderde. Door dadelijk de seinen op onveilig te zetten wist de overwegwachter een groot ongeluk te voorkomen. Thans bekwam alleen een der in zittenden een dame, een wonde aan haar rug. De auto werd vrijwel vernield. Proces-verbaal werd opgemaakt. Aan de gevolgen overleden. De motorrijder R. uit Haarlem, die gister middag op den rijksweg te Eemnes een ernstig ongeluk heeft gehad door een botsing met een auto is in den afgeloopen nacht zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. Jongetje overreden en gedood. Zondagmiddag is op den Schaesbergerweg te Heerlen het 5-jarige jongentje V. onder een gemeente autobus geraakt en. op slag gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Zaterdagnacht werd aan de grens onder Lingsfort bij Arcen (Limb.) een tweetal smok kelaars dooi' een Duitaoh Douane-beambte ge arresteerd. Aanvankelijk verzetten de smokkelaars zich niet en gingen ze gewillig met den beambte mee. Plotseling echter wierp een der arrestanten den beambte een doek over het hoofd tenge volge waarvan de man op den grond viel. De smokkelaars vielen hem toen met een mes aan, waarmee ze hem meerdere steken toebrachten, terwijl ze hem zijn wapens, als pastool en gummistok afnamen. Op het hulpgeroep van den beambte kwamen spoedig eenige in de na bijheid wonende landbouwers toegesneld. De gewonde werd opgenomen en per bran- card naar het ziekenhuis te Geldern vervoerd. Zijn toestand is, alhoewel ernstig, niet direct levensgevaarlijk. De inmiddels gealarmeerde douanebeambten uit Walbeek en Straelen begonnen direct een achtervolging in te stellen ten einde de ge. vluehte smokkelaars te vinden. Zondagmorgen werden te Walbeek twee personen aangehou. den, die zich niet konden legitimeeren. De be ambten wilden het 'tweetal arresteeren doch eensklaps trok een van hen een revolver en loste een schot op den ambtenaar welk schot echter miste. De douanier wierp zich op den aanvaller en tijdens de worstelling, die daarbij ontstond, ging de revolver af, waarbij de aanvaller een kogel in het onderlijf kreeg. Ernstig gewond werd hij na. voorloopig verbonden te zijn naar het ziekenhuis te Geldern overgebracht. Bij onderzoek bleek de gewonde te zijn de 24-jarige mijnwerk®!- J. P. uit Lingsfort. Het pistool dit op hem gevonden en in be slaggenomen werd, bleek toe te behoore,n aan den beambte die Zaterda.gnaoht door messte ken was verwond. Het bleek al spoedig, dat men in J. P. met een der daders van de schietpartij te Lings fort in den afgeloopen te doen had. De tweede smokkelaar is nog voortvluchtig. De toestand van J. P, die in het ziekenhuis direct operatief behandeld werd is zeer zorg wekkend. HET BESLAG OP 20.000 LITER BENZINE TE ZOETERWOUDE. Geen fraude. Naar aanleiding van een bericht in ons blad van Vrijdagochtend, waarin werd meegedeeld, dat kommiezen bij de Gebr. de B. te Zoeter- woude 20.000 liter benzine in beslag hebben genomen, deelt men ons mede, dat dit beslag niet is geschied op grond van vermoeden van fraude, doch alleen tengevolge van een geschil over het feit, of over deze benzine al of niet belasting moet worden betaald. EEN VREEMDE HISTORIE. Laatste :S Op onverklaarbare wijze verdronken. Vader en zoon, W., uit Heer bij Maastricht, maakten Zaterdagavond een uitstapje naar Smeermaes. In dienzelfden nacht is de zoon zonder zijn vader huiswaarts gekeerd. Bij na sporingen heeft men Zondagochtend omstreeks acht uur het lijk van den 58-jarigen vader na bij den douanepost Smeermaes in de Zuid-Wil lemsvaart gedregd. Het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis. De zoo-n kan zich niets herinneren op welke wijze hij zijn vader is kwijtgeraakt.. De weg ter plaatse, waar het lijk werd ge dregd .bestaat uit een betrekkelijk smallen en hoogen dijk, die kanaal en Maasvlakte scheidt, j in bet Bisdom Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft Zondagavond in de kapel van het Philoso- phicum te Warmond de tonsuur toegediend aan de volgende eerw. heeren. J. A. M. van Adrichem, G. A. Beek, J. J. Betjes, W. J. A. Bon, A. F. J. L. v. d. Boog, C. A. Bouman, P. A. v. d. Bosch, J. Breedveld, F. S. P. v. Buehem, F. A. v. d. Burg, A. Th. v. d. Burg, A. W. A. Danckaarts, Th. G. Drost, W. J. J. Dijsselbloem, H. A. W. v. Egmond, B. A. Emmelkamp, P. M. A. von Fisenne, C. J. Graaf, F. Grent, H. L. Groeneveld, H. J. Heesterbeek, J. A. M. ten Hengel, J. J. Hetem, G. J. Hoo- gervorst, G. Jongkind, H. R. J. Keizer, H. Kooyman, P. J. Kraakman, W. J. Fr. de Lange, J. G. Louter, P. J. M. Matthijsen, W. J, J. M. van Niekerk, J. de Nijs, A. C. Pielage, G. van der Poel, J. J. M. A. II. van Rek, J. M. Th. Rei- ber, A. A. A. Rikkers, H. A. J. Roosen, Th. J. M. Sanders, J. A. M. Schmidt, C. Schuttelaar, G. Stet, S. M. M. Steur, J. van Stijn, N. Tromp, W. G. Vet, L. A. Weiden, M. J, Wenners, A. A. M. Wentholt, C. P. Wit, M. J. M. Wuyster. In de laatste dagen bloeit de s-mokkelhandel weer met vernieuwe hevigheid op, doch ook van de zijde der Duitsche douane is men actief en het gelukte den beambten dan ook in de afgeloopen week meerdere smokkelaars te arres teeren en groote partijen smokkelwaar in be slag te nemen. Te Emmerich werd in een korenveld een smokkelaar aangehouden die 25 K.g. tabak bij zich droeg. In Hamborn werd een vrachtauto aangehou den waarop 190 K.g. tabak was gelaten. De smokkelwaar en de auto werden in beslag ge nomen en de twee personen, die in den vracht auto zaten werden gearresteerd. In eene fabrieksruim-te te Neuss ontdekten de beambten eene partij smokkelwaar, waar onder 250 K.g. tabak en een kleinere hoeveel heid koffie en sigaretten. Daar deze goederen op een auto geladen waren, werd ook de auto geconfiskeerd. Reeds geruimen tijd zochten de douane beambten naar de geheime opslagplaats van een gro-ote smokkelbende, die in de buurt van Solin-gen opereerde. In de afgeloopen week is het gelukt deze opslagplaats te ontdekken. Er werden niet minder dan 670 K.g. tabak, een groote partij meel, kottle en sigarettten ontdekt en in beslag genomen. Te Bocholt werd een bekend bendesmokke laar gearresteerd die op een hooiwagen, onder het hooi verborgen, 400 K.g. tabak frauduleus vervoerde. Bij Straelen wisten de douane-beambten een smokkel-auto uit Mörs in hinderlaag te lokken. De chauffeur trachtte nog door vol gas te geven met den wagen te ontkomen, doch toen de be ambten het vuur op den wagen openden, achtte de inzittende het raadzamer maat te stoppen. Hij liet den auto-in den steek en vluehte in 't lage struikgewas. De auto met Inhoud, 420 K.g. tabak en 20 K.g. koffie werd in beslag genomen. Vrijdagnacht werd bij Raesfeld eene smokkel bende van zes man aangehouden. Vier smokke laars werden gearresteerd. De beide mannen wisten nog tijdig de pakken met smokkelwaar af te werpen en te vluchten. De zes in beslag genomen pakken bevatten elk ruim 30 K.g. «mokkelwaar. Het smokkelen in nieuwe banen geleid Voor leeken zal het onbegrijpelijk zijn, dat de smokkelaars ondanks de vele arrestaties toch hun gevaarlijk beroep doorzetten. Zij mee- nen, dat ondeT zulke omstandigheden het groote gevaar in het grensverkeer alle verdienste onmogelijk maakt. De smokkelaar, die in -het grensdistrict zijn sluikhandel uitoefent, gaat gemiddeld -driemaal per week over de grens iederen tocht met ongeveer 3035 K.g op zijn rug. De smokkel waar, die hij met zich meevoert, bestaat groo- tendeels uit de door de Duitschers zoozeer ge roemde „Feinschnittabak". Deze smokkeltabak kost in de „Budes" de smokkelwinkeltjes aan de grens 3,40 tot 3,60 M, per kilo. De smokke-laar, die niet als lid van de bende de gren-s over trekt en geen dragersloo-n te betalen heeft en ook minder in gevaar komt dan de bende-smokkelaar, verdlen-t in genoemde grens streek 80100 pet. Een pak van 50 pond, dat de kleinsmokkelaar over de grens brengt en verkoopt, brengt hem ongeveer 90 M. op. Het smokkelen met benden heeft veel meer risico en levert niet zooveel winst op. Het geheele organisatie-systeem van het smokkelbedrijf is verworpen en degenen die -thans smokkelen, doen het behoudens enkele uitzonderingen uitsluitend voor eigen rekening. Wanneer zij slechts eenmaal per week met een pak van 50 pond tabak de grens ongehinderd weten over te steken, hebben zij een weekloon van 90 M. De eenigste hinderpaal voor den smokkelaar Is en blijft de grensbeambte. Doch de gerouti neerde smokkelaar weet hierbij wonderen van behendigheid te verrichten. Ondanks allle ar restaties is het een feit,, dat nog dagelijks honderden ongehinderd de grens weten te pas seeren. Wordt de smokkelaar gevangen geno men, dan heeft hij zware straffen te onder gaan. Voor 50 pond tabak krijgt hij minstens 13.000 M. boete. Hij kiest echter bijna zonder uitzondering de gevangenisstraf, die hij kalm uitzit. Wel zorgt hij er drommels goed voor, dat hem 't verdiende geld niet ontnomen wordt. Dat is overgeschreven op een familielid van hem, ongenaakbaar De Duitsche centrumspartij heeft, naar Wolff seint, aan den rijkspres-ldent een schrij ven gezonden, waarin zij ten scherpste pro-tes teerde tegen een artikel van den nat. so-c. „Angriff", dat beleadigend is voor de Katho lieke Kerk en haar priesters en voor het centrum, met welks stemmen de rijkspresident gekozen is. Zaterdagmiddag reed de heer J. v. Buul reiziger wonen-de Bosc-h-dijk te Eindhoven met zijn auto voor een pleiziertochtje maar Antwer pen. Met hem gingen mee de heeren Luyben en P. Heyl, Beiden uit Eindhoven en chauffeurs van de Tramweg Mij. „De Meijerij", die een vrijen -dag hadden en van de gelegenheid van dit uitsWDje wi-ld-en profiteeren. Te Reusel gekomen, stond daar de heer J. v. d. Ei-nde, klerk der Meyeryscbe tram met moeder uit Antwerpen op een bus naar de Schel des tad te wachten, waarheen hij zijn moeder, die voor herstel in Reus-el vertoefd had, terug ging brengen. De heer v. B. noodig- <de beide perso-nen uit met zijn auto met te reizen, welk vriendelijk aanbod gaarne werd geaccepteerd. Toen ging de reis verder. Vlak bij het tram station Be-Ine klapte de rechterband van den auto. De heer v. B. schijnt hiervan geschrok ken te zij-n. In ieder geval hij raakte het stuur kwijt en de auto, die een groote snelheid moet gehad hebben, sloeg over de tramrails tegen een boom o». D-e botsing was verschrikkelijk, zoodat twee der inzittenden zwaar, een derde ernstig en de twee and-eren vrij ernstig gekwetst werden. De auto werd totaal vernield, terwijl de ■boom, die een middellijn had van 35 cM. ge heel schuin kwam te staan. Alle gewonden werden direct binnengedra gen in het hospitaal, dat er vlak tegenover lag. Zwaar gewond was de 33-jarige heer v. d. E. uit Reusel, die een hersenschudding en een sche-delfractuur had opgeloopen. De onge lukkige is hedenmorgen te vier uur aan de gevolgen overleden. Zwaar gewond is verder ook de moeder van den heer v. d. E. uit Antwerpen, wier borst kas werd ingedrukt. Ze heeft bovendien ern stige hoofdwonden opgeloopen en klaagt erg over pijn in het lichaam. Haar toestand is levensgevaarlijk. Ernstig gewond is ook de heer P. Heyl uit Eindhoven, van wien ee-n bovenbeen verpletterd werd e-n die een ernstige hoofdwonde opliep. Ook de heeren v. B. en L. uit Eindhoven iiepen hoofdwonden op, van wie de auto-eigenaar de heer v. B. er het minst erg aan toe is. Het pleizierreisje heeft wel een tragisch slot gehad. KAAPSTAD, 18 Juli. (V. D.) Een ernstige ontploffing in een dynamiettrein hij Loburn- stad in West Transvaal heeft Zondagavond 12 slachtoffers geëischt. De trein vervoerde 312 ton dynamiet, wel licht de grootste hoeveelheid, die ooit per trein is vervoerd. Acht personen werden onmiddellijk gedood, terwijl er een groot aantal gewonden zijn. De geheele trein bstaande uit 34 wagons, werd t-otaal versplinterd. Slechts de locomotief bleef onbeschadigd. De trein was op weg van Firgrove bij So- mersetwest, waar de dynamietfabrlek van Beers is gevestigd naar hét randmijngebied. De slag van de ontploffing word mijlen ver in den omtrek gehoord. Een geweldige stofwolk hing over het terrein. Op de plaats, waar het ongeval geschiedde, bevindt zich thans een gat van 7 meter diep en ongeveer 270 meter lang. Een aantal woningen ln den omtrok vloog In de lucht. De schade bedraagt meerdere dui zenden ponden. Het spoorwegverkeer is omgelegd over den vrijstaat. Bij botsing van werkloozen en politie. FRANKFURT AM MAIN, 16 Juli. (Y.D.) Tij dens een vergadering van werkloozen te Lan- genselbo-lid in het district Hanau w-erd Vrijdag avond d© in de zaal aanwezige politie aange vallen. Er werd van de vuurwapenen gebruik gemaakt, waarbij twee vrouwen werden ge dood. Een arbeider kreeg een ernstige buik wonde. Een politiebeambte werd door messteken ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bovendien werden nog een aan-tal personen licht gewond, doordat vele aanwezigen in de zaal door de vensters maar buiten trachtten te komen. Onze Brusselsche correspondent meldt Bij de debatten in het parlement over het in overweging nemen van een voorstel van ie frontistisch lid Vos, tot wijziging van «e grondwet van België, kwam het tot ie ige incidenten, hetgeen den voorzitter aan den heer Debacker (frontist) deed vei zoeken de zaal te verlaten. Deze weigerde, waarna door de Kamer bij zitten en opstaan tot zijn uit sluiting voor den duur van acht zittingsdagen, besloten werd. Slechts indien de heer Debacker zijn excuses zou aanbieden, kan dit besluit ge wijzigd worden. Alle Vlaamsch-Nationalistl- sche leden verklaarden zich solidair met den uitgestotene. Achtste etappe, PARIJS, 17 Juli. De achtste etappe van de Tour de France Montpellier—Marseille 206 K.M. is heden gewonen door Orecchia (Italië) in 6 min' ,10 ,sec' Tweede was Butafocchie (Indiv.) op vier lengen 3e Leducq in 6.32.50, 4e Ronse, 5e Stöpel, 6e Morelli, 7e andere renners allen in denzelfden tjjd. Het algemeen klassement luidt: le Leduca 68.12.06; 2e Stöpel 68.18.11, 3e Pesentl 68.2^04e Cammusso 68.26.57, 5e Benoit Faure 68.28.40, 7e i3onclU6i Oo.35.21. lay?®,yyiasS®?\ent luidt: Frankrijk 205.40.3, Italië 205.45.11; Belerië 205 48 59* Duitschland 206.12.49; Zwitserland 207.46.24, MOTORBOOT-RECORD VERBETERD. Door Kaye Don met de „Miss England III". Reuter seint uit Londen d.d. 18 Juli. Kaye Don verbeterden hedenmorgen het we reld-record voor motorboot en met -de „Miss England III" o-p de Loohtom-omd in Schot-land, -door een gemiddelde snelheid te bereiken van 117,43 mijl p-er uur Daarna verbeterde hij dit record weer door ruim 120 mijl te halen als gemiddelde. Het wereldrecord stond op 111,70 mijl per uur. AMSTERDAM, 18 Juli. Aardappel-markt. Langendyker muizen 3%-—1 ct., Westlandsche muizen 3%4 ct., Zeeuwsche blauwe eigenhei mers 4 ct.. Zeeuwsche eigenheimers 3(44 ct., Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 33.000 kg. GORINCHEM, 18 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 93 run-deren, 5 nuchtere kalve ren, 9 varkens, 657 biggen, 192 overloopers, 4 lam meren. De prijzen waren als volgt: zware kalf- koeien 200—275, melkkoeien 180—MO, kalfvaar- zen 140225, gulste vaarzen ƒ80120, vare nuchtere fokkalveren 50—125, nuohterev4atapj koeien 80—140, pinken 40—70, stieren 50—125, nuchtere fokka-lveren 812, nuchtere export kalveren 25, drachtige varkens 4045, natte zeugen 14—20, overloopers 8—12, biggen 4—6, lammeren 5—10. Eierenmarktkipeieren 23 per 100 stuks, handel matig. Botermarkt: room boter 1.401.50, margarine 8085 ct. per kg. OUDEWATER, 18 Juli. He-den aangevoerd 93 wagens kaas, 4185 stuks, wegende 20.925 k-g. Met rjjks-merk le soort 20—23, 2e soort 17—19, zwaardere tot per 50 kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 18 Juli. Vee-markt. Aangevoerd 592 vette runderen, 433 vette kalveren, 472 schapen of lammeren, 1429 varkens. De prijzen waren als volgt: vette koeien le kw. 5465 ct., 2e kw. 46—49 ct., 3-e kw. 31—41 ct, kalveren le kw. 108— 115 ct., 2e kw. 63—83 ct., 3e kw. 40—58 ct., scha pen le kw. 4050 ct.,( 2e kw. 3040 ct., 3e kw. 2530. varkens le kw. 26—29 ct., 2e kw. 2426 ct., 3e kw. 21—24 ct. alles per kg. lammeren ƒ10 13 per stuk. Vette runderen waren ruim aangevoerd, er was echter niet veel kooplust, waardoor er zeer lui werd verkoch-t. De pryz-en waren moeilijk te hand haven, Vette kalveren aanvoer zeer groot, koo- pers namen een afwachtendt houding aan, zoo dat er zeer traag werd verkocht en lager dan ver leden week. Schapen handel zeer lui, door weinig vraag, nauwelyks pryshoudend. Lammeren weder laag verkocht, handel zeer lui. Varkens aanvoer niet groot, handel famelyk vlug, terwyl prima koppeltjes tot 30 ct. werden verkocht. Zou ters handel vlug en pryshoudend. ROTTERDAM, 18 Juli. Westlandsche kleine nieuwe 23 ct.. Westlandsche ronde 57 ct.. Westlandsche eerstelingen 30. ct., blauw pitten 57 ct., eigenheimers 34y3 ct. per kg. Aanvoer redelyk, vraag kalm. RODENRIJS, 18 JuU. Coöp. groentenveiling- vereen. Berkel en Ro-denrys G. A.komkommers le soort 3.50-6.30, 2e soort 1.40-3.70 bloem kool le soort 2.607.10, 2e soort 12, sla 1.10 andyvie le soort 0.601.60, 2e soort 50 ct., me loenen 1353 per 100 stuks, stok prinsesseboo- nen 20, stam. id. 913, snyboonen 1718, groote boonen 1.502.10, tomaten A ƒ911.20, B 4—140, C 7.20—9.80 per 100 kg., peen 1.50— 3.70 kroten 1 per 100 bos, komkommerstek 10 25 ct. per kist, aardbeien 12 ct. per pond. Bloemenveilingrozenedith helen 1.504.35, mr. hoover 1.552, biar cliff 0.901.60, Colum bia 0.601.20, rasalandia 0,702.80, aug. noack 1.052.20 per 100 stuks, gladiolenbrilliant 8 20 ct., flaimingsword 1522 ct., souvenir 920 ct,, Virginia 10—19 ct., foch 1017 ct., venus 12—16 ct., halley 5—15 ct., meilust 1115 ct., prince of wales 714 ct., wilbrink 12 ct., rubine 10li ct., maidenblu'th 710 ct., per do-zyn, dahlia's, Clotilde 3.205.80, goldene sonne 2.204.60, roem v. Aalsmeer 2.204.40, yersey beauty 4.40, solo 'mio ƒ3.70, whiteking 3.203.40, alles per 100 stuks, zinnia 828 'ct., asp. spren-ge- rie 116 ct., anjers 2027 ct., violieren 1019 ct., lathyrus 15 ct., per bos, auratumlelie 49 ct. per kelk. UTRECHT, 18 Juli. Vetveemarkt. Aangevoerd 6 runderen en 72 varkens. Slachtkoeien le 28—34 ct., 2e soort 2427 ct., vette varkens 1376 14i/2 ct. per pond slachtgewicht, Varkensha vlug, wegens geringen aanvoer. UTRECHT. 16 Juli. Vereen, groenten- tenveiling. Tomaten-exportveillngA J ,nn ,10nri B 4.90—5.60, C 4.70-5.10, CC 2.40 per 10 1 Aavnoer 13.000 pona. MIJNONTPLOFFING IN BRAZILIë. RIO JANEIRO, 16 Juli (R.O.) Bij een mijn- ontploffing in den sIas-' Minas Geraes zijn arbeiders gedood. ROTTERDAM, 18 Juli 1932 Vlet- en lichterwerk, 100 tot dag. Vaarwerk, voor zwaar goed - Assen ?naai Assen 3.40, 55 ton 1 Tfgj 3.20, 115 ton 1 partij n. Roermond i.w, ITO ton naar Maasbracht 1.95, 50 ton «o 3.25, 70 ton naar Nymegen 2-j®. 5U ton «aar Doode- waard 2.65, alles per iasu ROTTERDAM, 18 Juli 1932 Bovenryn. Waterstand ^f^oende^/'*18 reinig vraag. Ruimte wa-s Stemming onveranderd. Voor ruwe P 1 geen noteering. Bene»enrp. Waterstand ™ass®nd. Er was weinig vraag. Ruimte w n e' Stemming onveranderd. Ertsvrac Huhrhavens met 4 losdagen 25 vm™ lse» 35 ets. per last. Sleeploon volgen8 het 2_ ctg_ ROTTERDAM aangekomen. 16 JuU namiddag: 6.30 BLACKHEATH, Furness, Montreal, Maas- haven, graan; 7.15 MATSUMOTO MARU, Phs. V- Ommeren, Bremen, Lekhaven, stukg.8.15 S TAN ASFALT, A. P. c., Southampton, stroom ten anker, asfalt; 8.40 JULIUS SCHINDLER, Alg. Vrachtkantoor, Opobo, Petroleumhaven, olie 9.— ARIADNE (Nept.), Wambersie Zoon, Go thenburg, Schiehaven, ledig; 9.10 ELISE SCHULTE, N.V. Aschaffenburg, Archangel, Merwehaven, hout. NIEUWE WATERWEG vertrokken. 16 Juli voormiddag; 10.55 GRUNO, Londen. 16 Juli namiddag: 12.05 PARAME, La Fallice; 2.20 KATY, Rou- aan; 2.50 ESCAUT, Parys; INSTERBURG, Stolp- mun'deGANTER, HelsingforsARGO, Helsing- forsVIKSTEN, Gothenburg; 3.20 OSTREVENT, Cherbourg; KURT HARTWIG SIEMERS, Ham burg; TASSO, Venetië; GONDUL, Malmo; KA TIE, Wasa; CERONS. Havre; BATAVIER VIII, Bordeaux; NORWICH TRADER, Grimsby; LANRICK, Leith; ALNWICK, Newcastle; 4.15 AMSTERDAM Londen., per BerlUn P- lOOMk. Parys p. 100 frs Brussel p.lOUbelg Zwitserl.p.lOOfrs. Weenenp. lOüsch Kopenh.p. lOOkr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr. New-York per 8.82 58.971* 9.7314 34.45 48.35 47*75 45.35 44.— 2.481* 16 Juli 15 Jnll pariteit 8.82 8.80 12.10 69.- 58.92)* 59.26 9.73)* 9.73?* 9.74 34.45 34.45 34.59 48.35 48.35 48.— 35.— 47 80 47.80 66.67 45.50 45.30 66.67 43.90 43.70 66.671 2.4 8-^ 2.4 8 w 2.487 MONTE ROSA, Madeira; YARMOUTH TRAi DER, Yarmouth; 5. C AN ADA, Gothenburg; LOUIS DE GEER, Hallstavik; 5.20 KINGS COUNTY, Montreal; 5.40 STAD AMSTERDAM Oxelosund; 6.- ARY SCHEFFER, Havr" MaL RABOE, AarhuusALCYONE, Hamburg'- 6 30 MOSEL, Brisbane; OSTF.OBOTNIa, Abo: 6 55 RAPID, King's Lynn; BATAVIER I, Hamburg- AFRIKA, Hamburg- DAMSTERDIJK, San Fran cisco; 7.05 BATAVIER VII, Middlesbro; 725 TYNEHOME, Sunderland; TROYBURG, Ham burg; 8.10 POELDIEP, King's Lynn; BATAVIER IV, Londen; MANNHEIM, Hamburg; 8.40 SUD BURY, Cardiff; MEREL, Londen; SECUNDA, Londen; EASTBOROUGH, Hamburg; 9.05 HEN- DERIKA, Londen. 10.— CROMER, Harwich; JERVAULX ABBEY Hull10.10 MACCIESFIELD, Grimbsy11.40 EX- POR8, Londen. 17 Juli voormiddag: VIENNA, Harwich, ma N., flauwe koelte, kalme zee, licht bewolkt sH,wUI?EN aangekomen, 16 Juli. AJAX, Vtgo„ DFS :n ERTES> Londen, stukg.; GANYME- stukg Yfw'Ja Btukg'NERO' Gothenburg,; RAK, Pt, Arthur03 Swansea, kolenSKAGErI xr^ArAr0Sten' le'juH. SCHIE, Wasa; GATES- HEAD, Newcastle; PATRIA (Zw.), Gothenburg; RTF Brem*1 penSTANISLAS, Leith =T Jnw Btfl IVAR: RëEA (Duitsch), Bremen; SIMON BOLIVAR, Hamburg-LUBRAFOL Havdar Pacha; KALPaks SHu11 POLLUX (Fin), Abo; ANTWERPEN. B^e^R^ LondenVECHTSTROOM, HullLIN GE- STROOM, Londen; SPEN, Goole; CHELWQOD, Newcastle. Newcastle. Wind N.W., stormachtig. VLISSINGEN aangekomen. 16 Juli. MECK LENBURG, Harwich; LUTGERDINA, Londen voor Duisburg; ULRIK HOLM, Londen, bun kert; EMANUEL, Londen. Vertrokken 16 Juli. ORANJE NASSAU, Har wich; MONTE NEVOSO, La Plata. Gep. naar Antwerpen: HUGIN, Rouaan; SIL- VERFIR, Bremerhaven; ESPAGNE, Alexandria; HERACLIDES, ProbolingoMOSEL, Schiedam. Gep. naar Gent: VARG, Batoum. Gep. van Antwerpen: LONDON MARU, Hanw burg; TAUNUS, Montevideo; SAN PEDRO, CristobalSTELLA, ImminghamPACHECo] Londen; UMVOTI, Londen; WEST ARROW, Baltimore; CITY OF LEEDS, Grimsby; NIDIL GooleEMERAUDE, OstendeANTWERP, Har wich;' FAUVETTE, Londen; HARELDA, Rot terdam SPRAYVILLE, Newport (Mon)BODE GRAVEN, Amsterdam; TANIMBAR, Australië; ASKWORTH. Hartlepool. Gep. van Gent; YVONNE, Goole; WESER,, Gdynia; CRICHTOUN, .Leith; KENTWQOD,, Newcastle; MARTHA RUSS X, Hamburg. Gep. van Sas van Gent: CORUNDUM, Man* Chester. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK 16 v. Ron. n. San Francisco. DELFTDIJK Vancouver n. Liverpool en Rotter* dam 15 (2.38 v.m.) 900 m(jl W. v. Valentia. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM 16 v. Rott. n. Oxelosund, HOLLAND-AUSTRALIË LIJN. TANIMBAR (uitr.16 v. Antw. en p. Vlissingea JAVA-NEW-YORK LIJN. SOEKABOEMI 14 te Philadelphia voor Batavia, KON. NED. STOOMBOOT MIJ, AJAX 16 van Vigo te Amsterdam. GANYMEDES IC v. Hamburg te Amsterdam, NERO 16 v. Gothenburg te Amsterdam. BODEGRAVEN 16 v. Antw. n. Amst. en passt, Vlissing-en. SIMON BOLIVAR 16 v. Amsterdam n. Hamburg KON. PAKETVAART MIJ. SIGLI 15 te Rangoon. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN- 1 ALCYONE 16 v. Rotterdam naar Hamburg, STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VON OLDENBARNEVELT (thuisr.) 16 (4 n.m.) van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MARON Batavia n. Amsterdam 15 te Ponang, AUSTRALIEC, 14 v. Rotterdam te Liverpool, ARDANTZA MENPI, 15 v Amst. te Shields. ADOLPH WOEBMANN, Rott. n. Beira 14 V, Zanzibar. - AMIRAL U'HERMITE 14 V. Rott. te Duinkerken BITTERN .Rott. m Manchester p. 15 Dungeness. EROEDERTROUW 15 V. Londen n. Gravelines c £?ff 0L0 15 v. Vlaardingen te van Mosselbaaf Rotterdam n. Mauritius 15 DALU^'pf 9 Van Rotterdam te Tunis. EASINPWorVy.n Rotterdam te Havre. ERMLAtS,01^' 15 v- Amsterdam te Londen. FnetrRotterdam n. Japan 15 v. Shanghai, ftwA- Rott. n. Novorossisk p. 12 Stamboul, oil? Rott. n. Gdyni-. p. 15 Elseneur. GAZELLE, Mulder, 13 v. Kopenh. n. Koningsb, GRETCHEN MULLER, 14 v. Rott. te Hamburg, Garth CASTLE, Rott. n. L. Marques 14 v. Pt. Natal. HARRY m., Veldman, 15 v. Fowey n. Drammen. HAVEL Rotterdam naar Japan 15 van Suez. HADA COUNTY, Rott. n. Montreal 14 te Quebeq ISAR 15 van Rotterdam te Bremen. IGUASSU Rott. n. Santos p. 14 Beachy Head. KATENDRECHT Philadelphia n. Rouaan 15 (2.40 v.m.) op 720 m(jl W. v. Valentia. KASHMIR Rott. n. Japan 16 van Hongkong. LIMBURG 12 v. Rotterdam te Horsens. MELROSE ABBEY, 14 v. Rotterdam te Hull. MUNSTERLAND Rotterdam n. Japan p. 14 Perirtt M1TTEILMEER, 14 v. Rotterdam te Hamburg. MEEUW p. 15 Prawle Point om de Oost. MERENNEITO Amst. n. Gdynia p. 15 Elseneur, NAILSEA MOOR, Rott. n. Falmouth 15 (1.30 n.m.) t.m. v. Start Pt. NEMAHA. Rott. n. Eordeaux 15 (11.20 v.m.) op 41 mijl O. v. Niton. NORMANDIA 14 van Rotterdam te Gothenburg, NIEUWLAND, 16 v. Tyne n. Harlingen. NOORD FRIESLAND m„ 16 v. Ostende n. Ldn, OREGON STAR, 14 v. Rotterdam te Hamburg. OUSEL Amst. n. L'pool p. 15 Beachy Head. PARKHAVEN, La Plata n. Hbg. 14 (H-42 n.m.) op 70 myl Z.Z.W. v. Land's End. PTARMIGAN, 15 v. Rotterdam te Londen. RHEIN, 14 v. Amsterdam te HamburAg. RIEK, Broekhuizen 14 v. Kopenh. te Hamburg, RITA GARCIA Rotterdam n. Bona p. 14 Tanger, STALHEIM 12 v. Rotterdam te Fredrikstad. SVERRE NEUGAARD 14 v. Rotterdam te Oslo, SAARBRUCKEN Rott. n. Japan p. 15 Dungeness STELLA (Nept.), 15 v. Rotterdam te Danzig. TENERIFE, Amst.. n. Brazilië 13 v. Leixoes. TARTARY 15 v. Vlissingen te Londen. TI WAN Rott. n. Japan 15 te Shanghai. TOURNY 14' van Rotterdam te puinkerken. WESTLAND Rott. n. Llanelly p. I5 Wight. WAHEHE Rott. n. W.-Afrika P- H °uessant. WAALHAVEN, Pt. Gentil n. Rochefort 14 v, Las Palmas. WALLSEND 16 v. Rotterdam te ustende. WILHELMINA m„ Kramer, Korsor n. Hamburg 15 van Holtenau. 1K ZEELAND Rott. n. Concarneau p. 15 Dungeness verkochte SCHEPEN. De stoomtrawler G-eziena van den heer M. Saaf te Bussum, is thans eigendom van de N.V, Stoomvtsscherjj „Sidney Albert" te IJmuiden, die het schip onder dénzelfden naam aan dq Noordzeevisschery laat deelnemen. NIEUWE WATERWEG vertrokken: 18 Juli namiddag: 2.25 WALLONIA, Gothenburg. Wind N„ matige koelte, kalme zee, bewolkt, VERWACHT TE ROTTERDAM. LACONICOS V. Braila via Havre p. 16 Glbr. KARACHI MARU 16 van Hull via Newcastle, VERWACHT TE AMSTERDAM, zTALISSE van Batavia 17 van Saban^,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2