%im tijd ■II— SPORT EN SPEL LUCHTVAART DE BOMAANSLAG. jy~. DONDERDAG 28 JULI 1932 RADIO-PROGRAMMA DADER VAN DEN BOM AANSLAG BIJ BOSMANS GEARRESTEERD DE VIERDAAGS CHE AFSTANDS- MARSCHEN. VOETEUVELS EN... VERMOEIENIS. SCHAAKTORNOOI TE BERN. DE VLUCHT VAN VON GRONAÖ. ZWEEFVLIEGEN. UITLOTINGEN. MARKTBERICHTEN. PUBLIEKE YERKOOPINGEN. RIVIERTIJDINGEN. A.L C. LENEHAN. VRIJDAG, 29 Juli. Huizen (296 M., 10x3 k.H.) Alg. programma Verzorgd door den K. R .O.: 8.00—9.15 en 10.00— 11.30 gramofocmplaton- 1130—12.00 halfuurtje voor zieken en ouden 'van dagen; 12.15—1.45 KRO.-kwmtet. O.a. Amorettenreigen, Fucik1.45 -3.00 gramofoonplaten 3 00—4.30 KRO.-kwartet. O.a. klavier-quartett op. 47 Schumann en c-moll, op .15, Fauré; 4.305x0 KRO.-orkest o. 1. v. A. Meulemans. o.a. Kleine concertsuite, Coleridge Taylor; 5.10—5.30 i^nd- en tuinbouwpraatje5.30 —6.10 vervolg concert O.a. Serenade voor stryk- lorktjst, Elgaj.. 6 10-^-7.10 Vlaamscbel program. Orkest met medew. v. L. v. d. Hulst (voordracht). O.a. Heidesuite A Meulemans; 7.107.30 mr. E. fAjmquinet: Rondvluchten in Nederland; 7.45 ,00 J. Smits: De Olympische spelen in Los Ange- 'fs: 8.00xo 15 Kon. Mil. Kapel. O.a. Phaëtox, St. Saëns en fragm. ,,De Doge van Venetië", J. Hagenaar, (plm. 9.00 Vaz Daas) en voordracht; 10.15X2 00 reportage van de Indische tentoon stelling te den Haag en K.R.O.-sextet. Hilversum (1875 M-, 160 K. H.) 8.0012.00 VARA; 12.00 AVRO; 4.00 VARA; 8.00—11.00 AVRO *n VPRO.11.0012.00 VARA: 8.00 gra mofoonplaten; 9.00 VARA-septet. o.a. fant. Raust; 10.15 voordracht W. van Capellen; 10.30 VARA-septet. O.a. Aug. Wiederhören, Weninger; 11.00 vervolg voordracht; 11.15 vervolg VARA- septet. O.a. fant. Les Huguenots, Meyerbeer- 12.00 Amstend. Orkest-Vereeniging en gramofoonplaten. O.a. Zeeuwsche boerendans, Morks- 2.00 cau serie over Salzburg; 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Schote; 4.00 gramo- Toonplaten; 4 30 voor de kinderen-; 5.00 VARA- orkest. o.a. En badinant, d'Ambrosio; 5.45 gra mofoonplaten; 6.00 orgelspel John Brookhouse c Carthy; 6.30 M. de Jong: Mijn Roemeen- sche reis; 7.00 vervolg orgelspel; 7.20 VAKA-orkest 8.00 VPRO.; S.X5X0.15 uit het Kurhaus, Scheve- nmgen: Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schuricht. O.a. 7de Symphonie, Bruckner. In de pauze om 8.00 VPRO.11.00—12.00 gramofoonplaten (VARA) Haven try (1554 M., 193 K. H.) 10.50 tyd- =®in berichten; 11.05 lezing; 12.20 Shepherd's Rufth Paviljoen-orlosst. O.a. Gipsy Wanderer, •rivans- x.05 orgelconcert door W. S. Vale; 1.50 f-°" gramofoonplaten; 4.20 Schotsch Studio- orkest. O.a. Gaelic melodies, Foulds; 5.35 km- deruur; 6.20 berichten; 6.50 Beethoven's piano muziek door D. Moggridge; 7.15 en J.35 lezingen; 7.50 Commodore Grand-orkest; 8.35 gramofoon platen- 9.20 berichten en lezing; 10.05 BBC-orkest met rnedew. v. Stiles Allen (sopraan). O.a, ouv. Ruy Bias, Mierudelssohn en 4e Symphonie in G, "Dvorak11.2012.20 dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs (Radio Paris, 1725 M., 174 K. H.) 8.05, 12.20 en 7.20 gramofoonplaten; 8.20 concert Voor de jeugd; 9.05 kamermuziek met medew. van het Omroepkwtntet, Roger Boulmé (cello) en Jean Doyen (piano). O.a. Sonate voor cello en piano. Rachmaninoff. Kalun^^op (X153 M 260 K. H.) 12.20 bl aasarkest o'1 Hot?1 Angletérre3.50—5«) Radio Apo1Io-r6vue0i;2V^2tr/1:inAKrTormfnn An- Oersen. Orkest o. 1. v. Kal Kilian. Langenberg (473 M., 634 K. H.) 7.25—8.20 concert uit Bad Bertrich; 12.20—1.35 populair con- cert; 1.502.50 concert. O.a. fragm. Turksche ®uite, Gauvin2.50 gramofoonplaten5.20—6.35 concert. O.a. Zigetinerfest, Behar; 8.20 Operette- concert uit Bad Oeynhausen o. 1. v. G. Ladewig. °-a. uit .Die Fledermaus", Strauss en .Friede- rike", Lehar; 10.50—12.20 Werag-kleinorkest o. J- v. Eysoldt en San Francisco-Mannenkoor o. 1. v. A. Dorndorf. Rome (441 M., 680 K. H.) 5.50 sopraan; 6.05 concert; 9.05 Citherkwartet. O.a. Gitarro, Mqsz- kowsky; 9,50 L'amore terna", van JeaJ1 JE"13 vadio-tooneel)X0.20 concert (vervolg). Hierna *°t 12.20 dansmuziek. Brussel (508 M., 590 K. H. 12-20 omroep- Cfliest met medew. v. mevr. Adriana (zang). O.a. Harche hongroix, Berliox; 3.20 Concert m de Kurzaal te Ostende. met medew v. Alexander Brailowsky (piano). Werken van Ts-ehaikowsky 5.20 radio-orkest, populair muziek; 6.20 en 6.50 gramofoonplaten; 8.20 zang door mevr. -Galin; 8.35 radio-tooneel; 9.20 concert uit het Casino te Knocke met medew. v. mevr. Cl. Clairbert (zang). O.a. Kamarinskaja, Glinka. Na afloop dansmuziek. (338. M,, 887 K. H.) 12.20 gramofoonplaten; omroeporkest. O.a. Landelijke suite Vreuls en 7.20 gramofoonplaten8.20 radi'o-orkest. v>.a. ouv. Banditenstreiche, Suppé; 9.20 dans muziek Uit de Kurzaal te Qsten.de. Na afloop: gramofoonplaten.. Z e e s e n (1635 M„ 183.5 K. H.) 6.35—8.20 con cert; 12.20 en 2.20 gramofoonplaten; 5.20—5.50 ®vmphonie orkest. O.a. Deutsches Rokoko Gün- Iher; 6.206.50 pop. muziek uit de 18e eeuw; ®-2o fluitrecital; 8.40 ,,Nehmt Herrin di-esen Kranz", mlddeleeuwsche minneliederen, samenge steld door F. Wirth; 9.20 berichten en voordrach ten; ca. 1X.00 populair concert 0. 1. v. Kurt Har der. O.a. Aus alles Hirren Lander, Morskowski. ,er<iam (K™. radio-distr.Programma vic Jangenberg; 1.35 Londen R.3.20 Brussel (Fransch); 8.20 Königswusterhausen9.20 Brus sel (Fransch.) Programma 4; X0.35 Daventry; 12.20 Daventry- 2^50 Königswusterhausen- 4.20 Daventry; 5.35 Brussel (Vlaamsch); 7.50 Daventry; 9.20 Londen R.10.05 Daventry. Zeg Elly, die vent van don bom-aanslag bij Bosnians hebben ze te pakken, zei Theo van Waal tegen zij'n vrouw. Hier, lees maar, en hij reikte haar het avondblad over. Hè, gelukkig maar, zuchtte ze, ik vond het zoo'n angstig idee. Waar staat het? 0, hier, en gretig las ze: Hedennacht omstreeks drie uur bemerkte 'n surveüleerende agent hij de woning van den hekenden wol-fabrikant, den heer van Bruggen twee individuendie zich daar op verdachte ueijze ophielden. Aanstonds begaf de agent zich erheen, doch bij zijn nadering namen beiden de vlucht. Met een passeerenden collega zette de agent de achtervolging in, en het mocht hem geluk ken een der mannen te achterhalen. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en bij zijn verhoor aldaar bekende de mandie bleek te zijn een zekere J. R., communist, een der daders te zijn van den bomaanslagdie j.l. Dinsdagnacht werd gepleegd bij den heer Bos- mans, sigaren-fabrikant hier ter stede. De gearresteerde zeide deze gewelddaad te hebben gepleegd vanwege het feit, dat de heer Bosmans verleden week een aantal arbeiders uit zijn fabriek ontslagen had. Terder bekende hij, dat hij zich om dezelfde reden dezen nacht bij het huis van den heer van Bruggen ophield. Tevens verzekerde hij, dat de eerste aanslag bij den heer Bosmans slechts een ongevaarlijke waarschuwing geweest was, maar dat zijn vol gende aanslagen niet alleen schade aan de huizen zouden hebben toegebrachtmaar ook menschenlevens zouden hebben geëischtEchter weigerde hij hardnekkig den naam van zijn medeplichtige te noemen, zoodat de politie om trent diens identiteit nog in het onzekere ver keert, maar er zijn toch zoodanige aanwijzin gen, dat de politie meent binnen enkele dagen ook op dezen de hand te kunnen leggen". No.u, sprak Elly, ik hoop maar, dat ze dien andere gauw zullen Inrekenen, 't is een alles behalve rustige gedachte, dat er hier in de stad zoo'n kerel rondloopt. En dan te beden ken Theo, dat jij Zaterdag ook 14 arbeiders 'hebt moeten ontslaan! Stol je toch voor, dat die man hier Kom Elly, haal je nou niet van alles in je hoofd! Dacht je nu heusch, dat die vent met z'n springknikkers mij met een bezoek zou komen vereeren, terwijl ik maar een fabriek heb van nauwelijks 120 arbeiders? Zulke lui werken alleen maar en gros! Ja, besloot Elly, je kunt zeggen wat je wilt, maar ik vind het ellendig. En laten we er nu maar over uitscheiden, anders doe ik van nacht geen oog dioht. Hoejvel dit verzoek was ingewilligd, kon Elly dien naciht maar niet in slaa.p komen. Half 2 hoorde ze het nog slaan, toen eindelijk.viel ze in een onrustigen sluimer. Plotseling schoot ze weer wakker. Wat hoor de ze toch op straat? Ze hield haar adem in en luisterde Door het geopende raam klon ken geluiden alsof iemand zachtjes met een ijzeren voorwerp op de straatsteenen tikte. 'Toen was het weer stil. Daarna hoorde ze iemand een paar passen loepen, toen weer het zelfde geluid Doodsbenauwd dacht ze: daar heb je bet al dat is natuurlijk die kerel, nu zijn wij aan de beurt. Zou ze Theo wekken? Maar als het nu eens iets anders was nee, ze zou zelf eerst gaan kijken. Bibberend ondanks den warmen zomernacht, liet ze zich uit -bed glijden, sloop naar het raam, keek be hoedzaam door een kier van het gordijn naar beneden en gaf bijna een gil van schrik: op nog geen 10 pas afstand van de Voordeur lag een man op zijn knieën op het trottoir over iets gebukt. Over wat kon ze niet zien. Wat doe je daar in godsnaam? klonk plotse ling de stem van Theo uit bed. Seat! Kom gauw kijken, fluisterde ze gejaagd, of nee, bel direct de politie op! Die man mét die bommen is hier, vlak voor ons huis. Schei toch uit Elly, ga weer in je bed en ga slapen. Nee, bet Is heusch waar, kom dan toch kijken. Onwillig gehoorzaamde hij, kwam naast haar staan en keek omlaag. De donkere gedaante o,p het trottoir richtte zich weer op, keek om zich heen, liep een paar passen verder, stond weer stil, zag nog maals rond, liet dan geheimzinnig een zak lantaarn op de steenen flikkeren, doofde het licht onmiddellijk weer uit, knielde op het trot toir, nam iets uit zijn zak, maakte daarmee een steen los, legde dien naast zich neer en hoog zich over het vrijgekomen stukje zand. Eh ja, zei Theo bedeesd, 't is toch wel een beetje vreemd misschien is het toch maar beter dat ik de politie opbel. En baastig schoof hij langs zijn vrouw, holde de kamer uit, de trap af, naar de telefoon. Zenuwachtig draaide -hij de schijf en wachtte. Verduiveld, bromde hij ongeduldig wat duurt dat toch altijd onme-nschelijk lang als je haast hebt, het lijkt wel Ja, hallo hallo! Politie? Hier van Waal! néé, van Waal Oranjelaan 12, er is hier iemand voor mijn huis, eh heel verdacht Ik heb n.l. verleden week ook eenige arbeiders moeten ontslaan en nu ben ik werkelijk een beetje eh ik heb zoo'n idee dat deze man, begrijpt u, die bomaanslag Kom-t u direct? Prachtig zoo vlug mogelijk! Gejaagd hing -hij de haak op en snelde weer naar boven. Is ie er nog? fluisterde hij tegen zijn vrouw, de politie komt direct. Goddank! Ja, hij doet nu net dien steen er Weer in. In spanning keken ze toe. Hetzelfde spel letje herhaalde zich weer, de man deed eenige stappen voorwaarts, keek om zich heen, be lichtte den grond, knielde neer toen werd het geluid van een motor hoorbaar en eenige oogenblikken later vloog een motor-met-zij- span, bemand met twee agenten den hoek om en stopte bij de gebukte gedaante. Handen omhoog! Angstig luisterde het echtpaar van Waal toe. Wat voer je hier uit! klonk het gebiedeed uit den mond van een der agenten. Gossie man, .niet zoo'n drukte je maakt de Ixe-ele buurt wakker, was het gemoedelijke antwoord. Ik ben van 't 'Gemeentelijk Gasbe drijf, en ik ben op zoek naar een lek in de gasleiding, dat hier in de straat ergens moet zitten. Zie je nu wel! zei Theo snibbig tegen -zijn vrouw, jij ook altijd met je belachelijke ideeën. Nee maar, wil jij dan soms beweren Toen klonk de huisbel: de politie om de fa milie gerust te stellen. Den tweeden dag 30 uitvallers. De tweede dag der afstandsmarschen is meest al de crisisdag, waarop zich de gevolgen van te groote inspanning van den inzet der Vierdaag sche tot gelding doen komen. Wie den eersten dag boven zyn physieke krach ten ging en te veel op zyn „voeten bouwde", doorstaat op den tweeden dag een vuurproef. Toen gisterenmorgen om vjjf uur de eersten de poort uitgingen merkte men reeds aan de hou ding van verschillende deelnemers dat zij min der monter den tweeden dag ingingen. Dat wa ren evenwel slechts de uitzonderingen, de z.g.n. kreupelen waren te tellen. Het was in den vroegen ochtend zeer frisch maar droog. Tot 't dorp Beuningen marcheerde alles nog goed en de 30ers en 40ers hadden in den voormiddag Wychen nog bereikt, waar het ook dit jaar weder 'een der gezelligste verzamelpunten was van de Marschdagen. Wie daar temidden van de gezellige drukte van opgewekte deelne mers vertoefde dacht niet aan de deelnemers die langs den weg sukkelden met voeteuvels. Het bleek toch dat de vele regens van den eer- aten dag van invloed geweest waren op wande laars, die anders geen last hebben van voeteuvels. Reeds Dinsdagavond liepen er sommige hinkend rond. Recapitulatie Gistermorgen verschenen er zes deelnemers niet aan den start, en om elf uur was het bekend, dat er acht deelnemers waren uitgevallen we gens voetpyn. De meeste hadden zware» blaren aan de voeten. Dinsdag zijn er 2257 deelnemers gestart dien dag waren er negen uitgevallen. Woensdagmorgen bleven er zes thuis, zoodat gisteren 2242 deelnemers gestart zfjn. De ver wachting was, dat het MaasWaalsche parcours meer uitvallers zou eischen. Om twaalf uur wist men van de Njjmeegsche controle reeds mede te deelen, dat er minstens tien uitvallers waren terwyl er een zieke op dok ters behandeling wachtte in Afferden. Het binnenkomen. De deelnemers leefden op den tweeden dag de N. B. L. O.-wenken om niet in te vlug tempo te marcheeren en op tijd te rusten, beter na. Thans kwamen tegen elven eerst de jongste ■deelnemers aan de 30 km. binnen en arriveer- en het grootst gedeelte eerst na twaalven. Eenige veteranen die niet meer kunnen wennen aan langzamer tempo waren weer het eerste bin nen, dat waren de Hagenaar Dankhuizen en de Oostenrijker Humer. Als zij in tempo zouden ver slappen. zouden zij het niet halen. In den namiddag brak er weer een. hevige bui los boven de deelnemers die onderweg gelukkig schuilplaatsen genoeg vonden. Na tweeën was het een geregeld binnenkomen van groepen en indivddueele deelnemers. Die het eerst aan de controle waren bleken er het beste aan toe te zijn, en hoe meer het naar vijven liep hoe drukker het werd in de Roode Kruis.afdeeling. Een tiental hospitaalsoldaten uit Utrecht heeft een aparte ambulance ingericht voor hen die Hjden aan voeteuvels: blaren, open wondjes enz. Den eersten dag behandelden zy 180 gevallen, den tweeden dag liep dat getal al in de 250. Dr. Leurink en dr. v. Duyl zyn hier de im mer bereidwillige leden van den Geneeskundigen Dienst, die altyd op hun post zyn. Het oordeel van den leider. We spraken na afloop den algemeen secretaris kapt.-adj. J. N. Breunese, die den leider jhr. mr. J. W. Schorer vervangt. De kapitein, de stuw kracht der Vierdaagsche, was meer dan tevreden over het verloop der eerste twee dagen. Er mogen dan eenige deelnemers uitgevallen zyn, de totaal-indruk der marschen is best. De deel nemers gaan steeds beter in de lyn van de N. B. L. O.-marschen. Het wedstrydwezen is weg gecijferd by de meesten, overhaasten zich niet meer, nemen op tyd rust en legden het er niet op aan het eerste binnen te zyn: Nog geen jaar hebben de deelnemers zich zoo goed gehouden aan de wenken van de leiders. Vol lof was de leider ook over de prestaties der dames, die het moeilyke parcours door een deel van Maas en Waal goed volbracht hadden. Met groote waardeering sprak kapitein Breunesse ook over de meisjes van De Graal uit Amster dam, Rotterdam en Schiedam, onder leiding van mej. Evers. De Graal won veler sympathie juist door haar kordate houding ook tydens de mar schen. Trouwens heel de Vierdaagsche werd ge kenmerkt door een uitmuntenden geest. De uitvallers. De tweede dag, voor de meeste deelnemers de zwaarste, heeft veel uitvallers. Gisteren waren er 30 uitvallers geteld, waar van 19 militairen en 11 burgers. Met den eersten dag mee dus totaal 39 uitvallers. De voeding Een voornaam onderdeel voor het slagen der afstandsmarschen ligt in de verzorging der deelnemers, die een goed onderdak en goede voeding moeten hebben. De hoofdleiding voor de menage ligt by luite nant Goedhart van de Kol. Reserve, die om te beginnen 50 burgercorveërs aanstelde voor de bediening in de eetzalen en andere diensten. Voor het aardapeljassen zyn geregeld tien vrou wen bezig. De keuken der Kol. Reserve onder brigadier-kok Hoogendam blykt uitstekend te zyn ingericht voor de voeding der deelnemers, die in pension zyn by de Koloniale Reserve als paying guest van den N. B. L. O., welke een zeer billyken gastheer ds. Geregeld zyn er 1290 hongerige wandelaars de gast men weet dat de Nymeegsche deelnemers en de dames na afloop der marschen in de stad hun maallyden gebruiken. Het menu van den dag is eenvoudig maar stevig. Er moet heel wat klaar gemaakt worden. Zoo werd er den eersten dag toebereid: fricandeau met aardappelen en andyvie en den tweeden dag karbonaadjes met appelmoes en aardappelen; er werden 1600 kar bonaadjes gebakken, 110 kg. appelen, 625 kg. aardappelen en 800 liter soep gekookt. Het ontbyt is iederen morgen zóó ruim, dat de gasten nog proviand overhouden voor de marsch, waarvoor zij bovendien nog thee mee kregen. Burgergroepen. De groepen burger deelnemers komen uit alle deelen des lands. Nymegen gaat aan de spits met twaalf vereenigingen. Dan komen de con tingenten uit de hoofdcentra des lands als Am sterdam, Rotterdam, 's-Hage en Utrecht. Parcours vierde dag. Van de kazerne rechtsaf naar den Groesbeek- schen weg, dezen weg oversteken en rechtuit tot den spoorweg NymegenGroesbeek, even rechtsaf en genoemde spoorbaan ten N. van St. Anna oversteken. Even daarna by Hotel Pension St. Anna rechtsaf, de Groenestraat en den Muntweg volgen -tot aan spoorbaan Nymegen den Bosch. Deze spoorbaan oversteken en linksaf langs St. Antoniusmolen en de Zwaan den weg GraveNymegen over Luenen en Ne- der-Asselt volgen. By Grave over de brug (Gier- pont is vervallen) de Maas oversteken en ver volgens over Beers, Cuyk, St. Agatha en Hoo- gerein-d naar Oeffeltsche Veer. Hier de Maas oversteken en over Gennep^PlasmolenMook MaldenSt. Anna naar de kazerne. De uitslagen van de 12de ronde zyn: Flohr wint van Grob; Bogoljubof wint van Colin; Naegeli verliest van Euwe; GygLi remise met Stahelin; Henneberger verliest van Aljechin TOUR DE FRANCE. PARIJS, 27 Juli. (Eigen Tel.) De zeventiende etappe van den Tour de France, Straatsburg— Metz X65 km. is gewonnen door Di Pacco in 5.38.35; 2. Loncke op een kwart wiel; 3. Antenen op halve lengte; 4. Lapebie op een lengte; 5. Speicher; 6. Viarengo; 7. Frantz; 8. ex aequo een peleton van 49 renners. Het algemeen klassement luidt t 1. Leduca 127,05.12; 2. Stöpel 127.23.15; 3. Camusso 127.23.33- 4. Pesenti 127.34.20; 5. Bonduel 127.39.08; 6. Rons- se 127.39.16. Het landenklassement is; Frankryk 383.2 28' Italië 383.12.4; België 383.27.15; Duitschland 383.45.11; Zwitserland 386.47.12. NEW-YORK, 26 Juli. (H. N.) Von Gronau's einddoel is San Francisco en niet Chicago, zooals vroeger gemeld is. Op zyn vlucht zal hy verschil lende groote steden in de Vereenigde Staten aan doen. MONTREAL, 27 Juli. (R. O.) De Duitsche Oceaan-vlieger von Gronau verklaarde aan een vertegenwoordiger van de Canadian Pacific, dat het hoofddoel van zyn vlucht was een vliegpost- dienst in te stellen van Europa naar de kust van den Stillen Oceaan via IJsland, Groenland en het Amerikaansche Continent. Hy was van plan, ter voortzetting van zyn studie over de iuchtvaartcondities, a.s. Donder dag naar Detroit te vliegen en vandaar over Chicago, Milwaukee en Winnipeg naar de kust van den Stillen Oceaan. Over deze vlucht dacht hy twee weken te doen. MONTREAL, 27 Juli. (V. D.) Von Gronau is voornemens Vrydag zyn vlucht voort te zetten, hoewel hy nog niet heeft medegedeeld welke route hy zal volgen. Brevetten behaald. Gistermiddag hebben in het Nederlandsche zweefvliegkamp te Egmond aan Zee de heeren H. Stoll te Groningen, J. Keilerman Beibei te Am sterdam, H. Weber te Amsterdam en J. Koch te Den Haag met goed gevolg hun zweefvliegproe- ven afgelegd. Genoemde heeren zyn hiermede de eersten in ons land, aan jyie het B-brevet zal worden uitgereikt. De proeven werden afgenomen door de instruc teurs Wendling en Kruithof. BRUSSEL 1905. Trekking van 15 Juli 1932.- Serie 114303 no. 4 is betaalbaar met frs. 50.000" serie 55340 no. 17 met frs. 2500; serie 157464 no. 2 met frs. 1000; serie 156808 no. 16 met frs. 500 evenals serie 120831 no. 17. De volgende nos. S. 14087 no. 02 S. S. 53790 no. 09 S. S. 84618 no. 18 S. S. 87961 no. 15 S. S. 98771 no. 21 S. S. 120831 no. 20 S. S. 145151 no. 11 S. elk met frs. 150: 35905 no. 09 S. 42930 no. 05 S. 65337 no. 20 S. 87855 no. 18 S. 95711 no. 10 S. 111740 no. 18 S. 126845 no.. 25 64732 no. 05 85231 no. 18 93302 no. 02 107464 no. 24 124271 no. 14 155373 no. 25 De nos. der 1349 4080 9949 15184 27290 34331 39471 42930 48809 53780 61512 65416 74711 79344 84618 88121 95302 11236 16572 28030 34549 39481 43647 49588 53790 64512 67495 75957 80305 84853 89045 95368 volgende series elk met frs. 4305 5165 5507 7443 11241 18850 29112 34666 40258 43787 50462 55340 64226 71636 77253 80935 85044 90798 95711 12640 19142 30834 35905 41298 45221 50548 56880 64328 71768 77978 81601 85281 91065 98562 14087 21698 31973 38346 41761 46222 50741 59166 64732 72439 77979 83520 85751 92730 98711 14252 22723 32437 38950 41884 48567 51590 60714 65337 73148 78737 94098 87855 92968 100665 101291 101309 101703 101942 102731 104387 105625 106331 106477 106562 107464 108753 109480 110786 111012 111489 111740 113118 113903 113965 114303 115381 117717 118430 119513 120435 120831 120926 122118 123212 124271 125407 126845 127738 129294 131759 131867 133194 135284 135458 135786 139072 139995 140118 140445 142769 143327 144799 145017 145151 145904 147728 147669 148332 149199 150439 151693 154275 155373 155749 156808 156853 157464 158087 158402 159344 160229 160409 161069 163287 163392 164705 166598 168421 110: 7821 15018 24481 33287 39431 42430 48772 53235 61323 65356 73554 79231 84221 87961 93979 100433 103534 107690 112853 117974 122385 130321 136863 143498 147828 155450 158730 163627 ROTTERDAM, 27 Juli. (Veilingsvereeniging „Vrye Aardbeienveiling Charlois"). Snyboonen 1115, idem stek 7.909, dubb. stamprinsessen 8.1010.40, stokprinsessen z. dr. 12.9015.60, tuinboonen 22.60, eigenheimers 2.703.70, id, poters 1.702.30, blauwputten 3.304.50, idem, poters 1.90—2.10, uien 4—4.50, kroten 1—1.50,, roode kersen 14—16, roode bessen 12—12, zwar te bessen 3642, aardbeien 15—21 per 100 kg., sla 0.801.50, bloemkool le soort 6.40—9.70, 2e soort 3—5.20, 3e soort 1.50—2.10, spitskool 2.80—3.50, andyvie le soort 2.20—2.70, 2e soort 1—1.40, gele savoye kool 3.70—4.60, komkom mers le soort 3.704.60, 2e soort 3—3.20, roodej kool 2.104.10 per 100 stuks, rammenas 1.50 1.90, boonekruid 1.30—1.40. seldery 1.20—2.10, peen 2—4.30, rabarber 1.50—1.60 per 100 bos, augurken le soort 20—28 ct., 2e soort 14—19 ct., 3e soort 812 ct. per kg. ROTTERDAM, 27 Juli. De pryzen heden be steed aan de Coop. Tuinbouwveiling Rotterdam; en Omstreken, G.A. waren als volgt: Holl. plat- glas komkommers le soort 5—8.30, 2e soort 2.805.60, bloemkool le soort 6.5011.50, 2e soort 3—6.10 per 100 stuks, spinazie 7—12, pos telein 5.207.80 stamprinsessen 9-11 per 100 kg., peen 4.50—6 per 100 bos, tomaten A 8— 10.80, B 7.70—9.10, C 6.80—10.10, CC 4.20—6.70 per 100 pond. (Afd. bloemenveiling). Hadley 1.10—3, Butter fly 0.60—1.10, Columbia 0.60—2.10, Hoover 1.50, Europa 1.50, Florea 1.70, E. J. Hiil 1.40—3.60, Briar Cliff 0.80—1.50, Kilham 1.20 —1.50, Keizerin 0.50—1, Potin 70 ct., Rose Hill 1.10—1.80, Pernet 0.90—1, Potentaat 1.30, Aug. Noack 0.60—1.50, Dame Edith Helle 1.50, Rosalandia 0.70—1.40, Dahlia 1.60—2.40, Anjers 0.601.30, gladiolen 0.80—1.80. Aanvoer rozen 32.200 stuks. TE ROTTERDAM. In het Notarishuis aan de Geld. Kade. Op Woensdag 26 Juli des namiddags ten 2 uur. ETNDAFSLAG. Pand en erf, Lange Dykstraat 10. In bod op 7800. Daarop verkocht. Pand en erf Zwyndrechtschestraat 40. In bod op ƒ2800. Id., id. 42 hoek Ga Lindtstraat. In bod op ƒ5700. Tesamen voor 9500 verkocht. Id., id. 37. In bod op 2650. Voor 30SO verkocht HAN'SWEERT, 27 Juli, Gepasseerd voor 's middags 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 3; Goede Gunst, de Boef; Eben Haezer, Balk; Madonna, de Bak ker; Pieter, v. d. Ouden; Marie, Hell; Cornelia Pietemella, Polak; Trio, Hooglander; AMSTER DAM: st. Amstel 8; st. Stad Amsterdam 6; Al batros, Molenaar; LEEUWARDEN: Flevo, Schu- rinck; Emja van Sok; SNEEK: Zwartewater, Slagter; GOES: Stad Goes, Vendeville; ZWOLLE 2 Gebroeders, Bode; IJMUIDEN: st. Oome Hein; WORMERVEER: Maaike Maria, Veerman; BER GEN OP ZOOM: Marie, Stoter; DRACSHTEN! Sari, Breevaart; 's-BOSCH: 4 Gebroeders, de Loof; TILBURG: Broedertrouw 10, de Jongh; PERNIS: Vertrouwen, Touw; DORDRECHT: Marcel, van Winsen; Adriana, de Looy; Bernard v. d. Elshout; Oso 3, Korporaal. DUITSCHLAND: Lloyd 15, Hinninghof en Lloyd 9, Becker; Rene, Maas; Elvire, Dees; Edel- weis 3, LichtsteinereStad Dixmude, van Dort mund; Odertal, Ermel; Lento, de Bot; Noordster, Beenaarts; Max, Linkenbach; St. Therese, Ver straten; Antal, Claus; Gerard Andre, de Wilde; Merkur Funk; An ja, van Vy'ven; Mercuri us Hor seher; Valkenburg, Brouwer; Naphta 5, Beek; Celina, Wyckmans; Donau, v. d. Kinderen; Julia Janssen; Alexandrie, WesterlinckRelgica. Spiesens. BELGIë: Odilio, den Dikken; Allegro, Schef- fensWillem, v. WageningenClamar, Vermeu len; Femmetje, .OvereemLouisa van Pelt; Bel- lone, Spengler.; Niobe, Glaser; Diane, Miettlach;] Ruhr, Friedman; st. Telegraaf 4 Naar het Engelsch van 41-> 'Slot de~bP^lnt' ik Vraag mij af of je wel volkomen vertelt Tems begryPt van hetgeen Je me daar elt. Je Z6gt dat, je gelooft, dat Ebenezer inorpe de moordenaar is en toch wijst ieder van gesproken hebt op de schuld deze oc VToitw. Bijvoorbeeld, indien Ebenezer ten ghegraven had, zou bij niet over kat- Brent'°KiI,SI<i hebben. Daar h de PfiP weer in -zijn koffertje. En ik ben er'U!* °°,k aan gedacht, bekende hij. Thorpe alles van ^ilig van ov€rtuigd' dat mrs: Jiaar man. 2aak afweet. Zij beschermt Misschien he(b iB T"i-w voorzichtig. Maar iaLSelljk' antwoordde Rilby gaan. Zij zullen zich weer naar binnen Uitvoeren. «vragen, wat wy bier De kussens waren wege Pennington lag nu weer plat haar in diepen slaap. Peggy ea bed. scbijn- ton spraken in een van de hoeken ^7, l mer op gedempten toon. terwijl de dokt* de tafel het een of ander met een rol v-Jh^s deed. De Thorpe's stonden nog naast ®an het voeteinde van bet bed, terwijl zij t'iuïa tere'id met elkaar spraken. Maar toen Kil by de deur opende, zwegen zij plotseling, ter-wyi hem aankeken. Kilby en Brent begaven zich zachtjes naar het bed. Ashton voegde zich bij Kilby en ■'ent haastte zich zijn oude plaatsje naast °Sey's stoel in te nemen. Er werd echter Seen woord gesproken. Blijkbaar was men be vreesd den slapende te wekken. Maar er was hog iets anders, dat hen allen deed zwijgen, een bijzondere stemming, welke zij geen van ^hen konden verklaren. Ten slotte bemerkte Kilby plotseling, dat rs. Thorpe naast hem stond. Hij bad naar .hiington staan kijken en de vrouw was zoo h&rq®3 naderbij gekomen, dat hij haar pas ^rkt had, toen zij zijn arm aanraakte. hiiitt^8' zult se doen, wanneer hij in leven dep tQ vroeg zij op een zoo scherp-gefluister- iiit-eTj^d' dat Kilby meende dat bet tot in de Zijn. „hoeken van d,e kamer hoorbaar moest boord vriezer moest het in ieder geval ge- Zijnvronbl ^hen, want bij kwam baastig naar Men """de zijn schouders op. Wannéér do06* zi3n pllcbt doen' zeIde hij, zelfs - - Wel eens onaangenaam is. - ge dit zoudt jjj Wel eens onaangenaan Wei kunnen, weten, dat antwoorden, zeide mrs. Thorpe. Zij scheen ab soluut kalm, maar Kilby bemerkte, dat haar eene band zenuwachtig aan de punt van haar verpleegstersschort plukte, dat jarenlang rus tig in de linnenkast bad gelegen, maar dat te voorschijn was gebaald op den avond dat Pennington gewond werd binnengedragen. En indien hij sterft, zal zijn naam er ze ker onder lijden, niet waar. Maar dat kan ik niet toestaan. Ik kan bet niet. Ge zult de waar heid moeten hooren! Vroiuw, riep Ebenezer die van schrik in zijn ouden ruzietoon terugviel, zou je die klets- tong van je eindelijk niet eens wat rust gun nen! Ebenezer, antwoordde mrs. Thorpe, ter wijl zij vergat zachtjes te praten, indien je dan met alle geweld met je domheid te koop ®oet loopen, kun je beter naar beneden gaan °ni het avondeten klaar te maken. Ebenezer deed een stap achteruit, terwijl dn afhangende schouders zijn bulpelooze ge- nn-Snlleid uitclr'lkten. De anderen kwamen om hun' Tborpe staan, zich afvragend, welke ont- tngen er zouden volgen. Brent was er van over uigci, dat wel wiat Kilby w mmder zeker van, -.p-doodde Silecroft, zeide mrs. Thorpe, v ZIJ onbewust de woorden herbaalde die Pennington had gebruikt. Ebenezer kreunde. Jij dwaas riep hij uit. Hoe dikwijls heb ik je nu al niet _geZeedj ,dat ]oslipplgheM je nog eens in moeilijkheden zou brengen. De an deren waren met stomheid geslagen. Phoeibe wendde zich tot haar echtgenoot en glimlachte. Ebenezer, zeide zij op een verwonderlijk zachten toon, ik weet hoe je je ovef dit alles se voelt. Maar wat kan ik anders doen' Je ®°udt toch niet willen hebben, dat ik mij red- e ten koste van een man, die hier misschien zijn sterfbed ligt? Hij moet geweten heb- sch'mat ik het gedaan heb. Toch nam hij de vriendelijk 2icJi' Alleen lk beetje Alsof Tt Voor ziii nichtje was, denk ik. a71 dem ,1 daar dank voor verdien! Wie kan Kilby keerendeginO0r-baar n* t0t tellen wat er dien ZIJ TOor'' ïk 24 Ve.r" Voordat Ebenezer w«'kehlk gebeurd is. v. ik flp ver,van huis waren, inden II- ],p'SCtle beodschap al verdacht te vinden. Ik herinnerde mii dat Ebenezer Silecroft om het huis had zien dwllen Voor- geveud, dat ik er met zeker vaa was Ö-f ik de lichten had uitgedaan, ging lk terug; M was er wel degelijk zeker van. Ik wist, dat ik ze uitgedaan had. Toen ik echter in de buurt van het huis kwam, begon ik mij af te vra gen of ik mij tenslotte toch niet vergist had. Er brandde licht- in Peggy's slaapkamer en ook andere lichten brandden. Ik had een sleu tel. Het duurde niet lang, voor ik boven wasDe valsche huichelaar knielde voor Peggy's boekenkastje Op hetzelfde ogen blik kwam alles mij weer voor den geest, welk een duivel hij was, hoe hij Ebenezer's zuster behandeld had. En nu was hij daar in Peggy's kamer! In minder dan geen tijd schoten mij de vreeselijkste gedachten te binnen Ilt moet het hebben uitgeschreeuwd of op andere wy'ze eenig geluid gemaakt hebben, maar ze ker weet ik dat niet. Hoe het ook zij, hij sprong overeind. E'n toen hij mij zag en herkende, keek hij mij aan -keek oh vreeselijk! Zij zweeg, terwijl zij rilde bij de herinnering. In de absolute stilte hoorde men duidelük het gekraak van haar gesteven schort. Alle oogen waren zoo gespannen op haar gevestigd, dat het niet opgemerkt werd, dat Pennington zijn oogen langzaam opende en sloot. Helliwell Silecroft haatte mij, vervolg de mrs. Thorpe. Hij haatte mij van ouds. Meer dan eens had ik hem in het verleden verteld, hoe ik over hem dacht. Dien avond zag ik in zijn oogen, dat hij van plan was mij te ver moorden. Hij begon naar mij toe te komen, langzaam, met uitgestoken handen, zijn vin gers gereed om mij te worgen. Ik had geen kans de kamer uit te rennen om te vluchten. Hij zou mij hebben ingehaald, voordat ik aan de trap was geweest. En ik Wist, dat, wanneer ik bleef staan en zijn aanval afwachtte, mijn lot even ernstig zou zijn. Toevallig vielen mijn blikken op het stuk looden pijp, dat op den grond lag. Ik raapte het op snelde hem tegemoetsloeg hem met alle kracht op het hoofd. Hij sprong achteruit en viel de bons van zijn hoofd op de haardplaat Het was vreeselijk, vreeselijk! De vrouw scheen haar ijzeren zelfbeheer- sching te gaan verliezen en zij leunde tegen haar man en bedekte haar gelaat met beide handen. Peggy ging naar voren en stelde zich tusschen mrs. Thorpe en inspecteur Kilby. Raak haar eens aan als je durft! Zij sprak deze woorden niet uit, maar haar hou ding was duidelijk. Kilby toonde echter, dat haar heldhaftige verdediging, hoe bewonderenswaardig ook, niet noo-dig was. Mrs. Thorpe, zeide hij, voor te geven, dat de zaak kan blijven rusten, zou niet fair zijn tegenover U en evenmin tegenover mezelf. Maar ik denk niet, dat U veel te vreezen zult hebben. Volgens mijn meening is hier absoluut sprake van een ongeluk of zelfverdediging. Mrs. Thorpe gaf geen teeken, dat zij hem ver staan had. Na enkele oogenblikken nam zij haar handen van haar gelaat en keek zij haar echtgenoot aan. Ebenezer, zeide zij, je hebt voorgegeven, dat je niets wist van hetgeen ik gedaan had. Maar gisterenavond ontdekte ik, dat je mij be droog. Misschien wil je me wel vertellen, hoe ie het gemerkt hebt? - Ebenezer zag er ellendig uit. Blijkbaar ad hij niet veel vertrouwen in Kilby's verze kering ea zjja verbeelding d.eed hem de toe komst al zien, wanneer de onaangename machinerie van de wet in beweging was geko men. Hij zag echter in, dat verder ontkennen nutteloos was. Ik herinnerde mij eveneens, dat Silecroft in de buurt was, zeide hij. Ik ging je daarom achterna, terug naar huis. Ik zag wat er ge beurde. Of liever, ik zag de schaduwen op het gordijn. Iemand anders heeft ze ook gezien. Hij rende weg. Nadat je weer uit het huis was gekomen, stond ik aan den overkant in de schaduw, mij afvragend wat te doen. Tenslot te besloot ik maar terug te gaan naar Unity Square. Natuurlijk was je daar eerder dan ik. Met de uiterste inspanning slaagde Ernest Pennington erin zijn mond, zoowel als zijn oogen, gesloten te houden. Maar hij dacht na, en ernstig ook. Hij was het, dien Ebenezer had zien wegsnellen. Maar Pennington was er niet vandoor ge gaan. Zooals hij Peggy reeds had verteld, was hij aan de voorzijde van het huis gekomen, toen Silecroft reeds eenigen tijd binnen was. Hij kwam jiuist aan het tuinhekje, toen hij het slot hoorde dichtspringen, nadat mrs. Thorpe was binnengegaan. Na een korte pauze had hij de schaduwen op het gordijn gezien in Peggy's kamer. Hij bad de schaduw gezien van den op geheven arm, had den slag zien neerkomen en begrepen dat, een vrouw het wapen hanteerde. En daar hij wist, dat zij reden te over had om den man, die haar kamer was binnengedron gen, te vreezen, had hij er niet aan getwijfeld, dat Peggy den slag had toegebracht. Wetend, dat de voordeur gesloten was, had Pennington zich terstond naar de achterzijde hegeven, aldus bij mr. Thorpe den indruk op wekkend, dat hij gevlucht was. Hij was naar boven gesneld, waar hij Silecroft op den vloer vond liggen. Maar er was geen spoor geweest van de persoon, die den slag had toegebracht. Nadat hij de zaak van alle kanten bekeken had, besloot hij het lichaam weg te voeren en zich uit te geven voor den doode. Hij was naar huis gegaan om de vermomming te halen, die hij reeds had klaar liggen,- en het verslag dat hij Kilby van zijn verdere handelingen had ge geven, was geheel overeenkomstig de waar heid- Behalve het abuis, dat hij gemaakt had door aan te nemen, dat zijn nichtje Silecroft gedood had, had Pennington de mogelijkheid over het hoofd gezien, dat er iemand het huis kon binnenkomen en verlaten, terwijl hij weg was om zich te vermommen en om den auto te ha*len. En allerminst had hij gerekend op de mogelijkheid, dat Peggy de politie er in zou halen. Moest hij hun vertellen van zijn abuis? vroeg hij zich af. Maar neen. Waarom zou hij. Mrs. Thorpe dacht dat hij om haar te spa ren de schuld op zich genomen had dit al thans geprobeerd had. Die gedachte scheen haar genoegen te doen. Wel, waarom haar die illusie te ontnemen? Het kon niets geen kwaad en hij was de goede vrouw wel iets verschul digd voor haar goede zorgen ten opzichte van Peggy. Zoo noodig zou hij bereid zijn oor spronkelijke bekentenis gestand te doen, on geacht bet feit dat het mrs. Thorpe en niet Peggy was die den slag had toegebracht. Maar het leek hem niet waarschijnlijk dat zulks noo dig zou zijn. Kilby had gezegd, dat de vrouw geen gevaar liep. En Pennington had een hoo- gen dunk van Kilby's meening. Ik heb nooit een zaak gezien met zooveel toevalligheden, zeide inspecteur As-hton, toen de vier mannen van Westzicht naar huis wan delden. Toevalligheden? herhaalde Ki-l'by. Ik ben bang, dat ik het niet met je eens kan zijn. Alles wat er gebeurd is, sproot normaal voort uit het bezoek, dat Pennington Maandagavond aan Silecroft bracht. Laat ik een paar voor beelden noemen. Indien die ontmoeting niet had plaats gevonden, zou Silecroft op het oogenblik waarschijnlijk nog In leven, en Pen nington niet gewond zijn. Als gevolg van dat gesprek volgde Silecroft het meisje naar haar woning, zond hij een valsche telefonische boodschap, en drong hij het huis binnen, waar hij even later den dood vond. Wederom als gevolg van dat gesprek was Pennington bij de hand om het lijk weg te halen en zich uit te geven voor den doode. Indien dat gesprek niet had plaats gehad, zou Walton het niet hebben kunnen afluisteren, en had hij ook nooit bij Keith en Rufford ingebroken, noch had hij zich zoo'n moeite gegeven om den hijbei te bemachtigen. Omdat Sileeroft dacht, dat Barry hém afgeluisterd had, dreigde hij met het maken van een nieuw testament en Maar moet lk nog wel meer voorbeelden geven om je er van te overtuigen dat de wer kelijke toevalligheden maar heel gering en on belangrijk waren? Neen, zeide Ashton. Ik ben geheel en al overtuigd. Zij wandelden in stilte verder. Daar na merkte de inspecteur op: Er zit veel meer in die mrs. Thorpe dan ftien zoo op het eerste gezicht zou denken. Welk een koelbloedig heid moet zij bezeten hebben om in staat te zijn haar .rol te spelen, als wist zij van de heele zaak niets af! Ja, gaf Kilby toe. Zij is zeker koelbloedig. En dat moest zij wel zijn ook. Daarbij heeft baar verpleegsters-opleiding baar goede dien sten bewezen. Wat een verrassing moet het voor haar geweest zijn, toen zij dien avond de kamer binnentrad en bemerkte dat het lijk verdwenen was! Het was voor. haar een veel grooter raadsel dan voor wie ook. Toch heeft zij zich tegenover jou niet verraden. Neen, absoluut niet. Het was in de hoop van te ontdekken wat er werkelijk gebeurd was, dat zij er op aandrong miss Marsden dien avond naax Siie- crofit's huis te vergezellen, ging Kilby ver. der. En om dezelfde reden ging zij ook naar het lijkenhuis. Terwijl zij ging om het lijk te herkennen, lette zij vooral op de voeten. Zij had den afdruk van de rubberhak op haar ven sterbank gezien en ik denk, dat zij zich af vroeg of Silecroft werkelijk in staat geweest was op te staan en weg te wandelen. Toen zij bemerkte dat Silecroft rubberwieL, tjes aan zijn hakken droeg, zal zij verraster dan ooit zijn geweest Hoe het ook zij, zij sloeg Silecroft in zelfverdediging. En zijn dood werd misschien veroorzaakt door de kracht, waarmede zijn hoofd op den rand van de haardplaat sloeg. Indien de vloer niet zoo goed gewreven was geweest, -misschien Ik moet dien avond wel zaagsel in mijn hersenen gehad hebben, bekende Ashton. Poo le ging te keer als iemand, die voor het eerst op schaatsen staat en toch had ik niet vol doende gezond verstand om te begrijpen, dat ditzelfde gemakkelijk aan Sileeroft overkomen kon zijn. Daar behoef je je geen verwijt van te ma ken, zeide Kilby. Ik heb zelf geen reden om trotsch te zijn op de wijze waarop ik mijn on derzoek heb geleid. Aan iemand die oogen. had om te zien, gaf mrs. Thorpe aanwijzin gen genoeg dat zij meer wist dan zij toegeven wilde. Denk maar eens aan de wijze waarop zij bleef volhouden, dat Silecroft maar gesi muleerd had -t-oen miss Maarsden hem op den grond zag liggen. Ik zocht weliswaar naar bloedsporen op het kleedje maar ik heb er nooit aan gedacht, dat het kleedje verwisseld kon zijn. Dat komt er van, wanneer men niet ge heel onbevooroordeeld het onderzoek begint. Indien ik er niet zoo heilig van overtuigd was geweest, dat Pennington de schuldige was In ieder geval heb ik er geen spijt van, dat ik abuis had. Wij zullen mrs. Thorpe maar netjes laten doorgaan met het verplegen van Pen nington. Wij behoeven niet te vreezen, dat zij er vandoor zal gaan. En het zou mij niets ver wonderen, indien zij er zamen met miss Marsden in zou slagen hem er door te sleepen. Hij bleef, staan en wachtte op Brent, die met den dokter achteraan kwam. Brent, zeide hij glimlachend, ik hen bang dat ik erg onnadenkend geweest ben. MIbs Marsden zal de laatste paar dagen niet veel frlssc.be lucht gehad hebben. Het is nog niet zoo laat en het is een mooie avond. Denk je niet, dat het haar goed zou doen, indien ja haar ging halen oan een half uurtje om te wan delen? Brent grinnikte. Ik liep er net zelf over te denken, zeide hij, maar ik wilde het zelf niet voorstellen. Hij draaide zich om, en riep dan met bestu deerde onderdanigheid over zijn schouder: Ik hoop dat u er geen bezwaar tegen hebt, indien ik er een uur van maak, inspecteur. EINDE.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7