CARR WINT DE 400 M. IN WERELD RECORDTIJD. Goede beurt der Nederlandsche zeilers te Los Angeles. mi De Fin verbetert het Olympisch ZATERDAG 6 AUGUSTUS Ï932 400 METER HARDLOOPEN. DUBBEL RECORD VAN CARR. LEHTINEN WINT DE 5000 METER, record. F' EEN TROTEST van hill. 50 K. M. SNELWANDELEN. moderne vijfkamp. WÊ 1PPiÉ HET SCHERMTORNOOI. DE TIENKAMP. AMERIKA LEIDT NA DEN EERSTEN DAG. DE ZEILWEDSTRIJDEN NEDERLAND TWEEDE. DE ITALIAAN MARZI WINT ONGESLAGEN. DE NED. ROEIERS. HET KRACHTSPORTTORNOOI. TOLAN NAAR EUROPA? AMERIKA VERGROOT ZIJN VOORSPRONG. HET ZWEMTORNOOI. WATERSPORTVEREENIGING WIT-ROOD. ROOD- WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. INTERNATIONALE ALPENRIT. WERELDRECORD WIELRENNEN. WATERSPORT TE LOOSDRECHT. het landenklassement NA ZES DAGEN. HET LANDENKLASSEMENT NA VIJF DAGEN. LUITENANT VAN RHIJN. WATERPOLO.COMPETITIE. H. D. Z.—R. D. Z. 1—5. NA HET TORNOOI VAN BERN. LUCHTVAART. AANVAL OP DUURRECORD. AUTO-BOTSINGEN. Geen enkele Europeaan bereikt den eindstrijd. Los Angeles 5 Augustus 1932 Demi-finales. De 400 Meter schijnt weer een Amerikaansch nummer te worden. Intussch-en worden uitne mende tijden gemaakt. Zoo liep de Amerikaan Carr zijn serie in 47,2 see. hetgeen een nieuw Olympisch record «beteekende. Het oude Olym pische record stond op naam van Lid del (En geland) met een tijd van 47.6 sec. in 1924 te Parijs gemaakt. Het wereldrecord staat op naam van Spencer (V. S.) met een tijd van 47 sec. precies. De uitslag van de eerste demifinale luidde: 1. Oarr (V. S.) tijd 47.2 sec. (nieuw Olym pisch record) 2. Wilson (Canada), 3. Golding (Australië). In de tweede demifinale noteerde Eastman een tijd van 47.6 sec. die eveneens uitstekend genoemd mag worden. De uitslag luidde: 1. cv. S.) tijd 47.6 sec., 2. Walters (Zuid-Afrika), 3. Gordon (V. S.). De volgende loopers wisten zich niet in den eindstrijd te plaatsen: Rampliing (Engeland) Buecimer (Dultschltnd), Stradnvall (Finland) Rinner (Oostenrijk), Stoneley (Engeland), Bail (Canada). Merkwaardig is, dat in de finale geen enkele Europeesche athleet uitkomt, doch drie van Amerika, 1 van Canada, 1 Zuid-Afrikaan en 1 Australiër. Finale. Onder geweldige spanning kwamen de fina listen op de 400 Meter aan den start. Walter (Zuid-Afrika) heeft de binnenbaan en dan volgen Eastman. (v- Wlso-n (Ca nada), Carr (V. S.), Gordon (V. S.) en Gol ding (Australië). De start was goed en Eastman was het beste weg. Aanvankelijk lagen de loopers dicht bij een, doch op de laatste 100 Meter ging Carr snel naar voren. In de laatste bocht voor de finish trachtte Eastman zijn landgenoot op zij te komen, doch Carr spurtte sterk en ging in zeer nel tempo over de streep. Eastman Ibleef 1.5 Meter achter den winnaar. De Cana- WÜ&on was weer 2 Meter achter Eastman. Toen de tijd van Carr bekend werd ging ea* ©en daverend gejuich door -het Olympisch Sta dion, Carr had 'het wereld- en Olympisch re cord gebroken door de 400 Meter -te loopen in den fantastischen tijd van 46.2 sec. Het we reldrecord stond op naam van Spencer (Ver. Staten) met 47 sec., terwijl het Olympisch re- oord door Lidd-el (Engeland) gehouden werd met 47.6 sec., gemaakt te Parijs in 1924. Dit Olympisch record was i-htusschen reeds te Los Angeles eenig© malen verbeterd. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Carr (V. S46 2 èec„ 2. Eastman (V. S.), 3. Wilson (Canada), 4. Walters (Zuid-Afrika), 5. Gordon (V. S.), 6 .Golding (Australië). Het nieuwe wereldrecord van Carr zet wel de kroon op all© rtat nu toe verbeterde wereld en Olympische records -te Los Angeles. Uit sportief oogpunt gezien- zijn de athletiekwed- etrijden uitnemend geslaagd, al zouden even tueel Zaterdag en Zondag ge-en records meer gebroken worden. De tijden van de zes finalisten geven wel een kijk op de zeer snelle race. Zij luidden: 1. Carr 46.2 sec., 2. Eastman 46.4 sec. 3 Wilson (Canada) 47.4 sec., 4. Walters (v'nhi Afrika) 48.2 sec., 6. Gordon (V S even ,48.2 sec., 6. Golding (Australië) 48.8 sec De Fin Lehtincn. starter foet Jog(. Twr de beslis sing d000 me-ter, Zijn eT zeker go.000 toeschou- jwers aanwezig. In do finaio kwamen uit» Hill, Dean en R«kers (anen v gJ Lehtinen en Virtanen (beiden Finland), Llndgren en Petterson (beiden Zweden), Syring m„itsch- land), Burns (Engeland), Rochard fFrinkriS), Renkine (Canada), Savidan 6n HHlhouse (beI. den Nieuw Zeeland) en Takanepe (Japan) Het was te verwachten, dat de Finilerl tinen en Virtanen ditmaal een niet zoo onbe langrijke rol zouden gaan spelen als Donderdag hun landgenooten Furje en Larva hij d6 1500 meter. Althans, direct na den start namen Lehtinen en Virtanen den kop. Zij losten elkaar om beurten af en zetten en onmiddellijk een snel tempo in. Zij dicteerden als het ware het tempo aan de andere deelnemers. Na de zesde ronde trokken de Finnen er tusschen uit en slechts één looper kon hen bijhouden, n.l. de Amerikaan Hill, die Dinsdag j.l. in zijn serie uitstekend geloopen had en .Winnaar was geworden in 14 min. 49,6 sec. Virtanen en Lethinen wisselden elkaar nog steeds aan den kop af. Ronde na ronde ging voorbij, terwijl Hill kans zag het tempo goed te volgen. Tenslotte ontstond er een buiten gewone eindspurt tusschen deze drie loopers. Als er nog een paar honderd meter te loopen zijn, heeft Lehtinen voor goéd de leiding ge nomen, terwijl Virtanen naar de derde plaats afzakt met Hui daar tusschen in. Tweemaal tracht Hill den leidenden Fin te passeeren, doch beide malen wordt hij op besliste wijze door Lehtinen afgewezen. Intusschen liep Leh tinen niet geheel zuiver, Immers een maal hinderde hij zijn Amerikaanschen tegenstander door dwars over de baan te loopen. Na een prachtige eindspurt won Lehtinen met een halven meter voorsprong voor Hill en Vir tanen op de derde plaats. Op de laatste plaats eindigde dë Japanner Takanepe, die moedig volhield. Hij was een monde achter geraakt doch gaf niet op en liep zijn 5 K.M. uit. Luide toegejuicht door de toeschouwers be reikte hij de finish, waar hij vrijwel uitge put ineen zakte. De beslissing van de jury liet op zich wach ten. Men scheen het over de bezetting van de eerste plaats niet eens te zijn in verband met bet reeds genoem de incident: het hin deren van Lehtinen door dwars over de haan te gaan. Tenslotte werd bekend gemaakt, dat Lehti nen definitief eerste was. Een ev-entueele dis- qualificatie van den Fin werd door de jury afgewezen, daar zij aannam, dat do Fin niet opzettelijk onsportief gehandeld had. De Ame- r kaan Hi 1 was het met deze beslissing niet eens en zal een protest indienen bij de Inter nationale Athletiek Federatie. De uitslag luidde: 1. Lehtinen (Finland); 2. Hill. (V.S.)3. Virtanen (Finland). Nader wordt gemeld dat do Amenikaaneche Athletiek Unie en ook Hill niet zullen protes teeren bij de Internationale Athletiek Unie in verhand met het unfair loopen van Lehtinen in het nummer 5000 M. hardloopen. HUI heeft zich dus bij de beslissing van de jury nee-rge- gelegd. De einduitslag van de 5000 Meter ie: 1. Lehtinen (Finland) tijd 14 mimuten 30 seconden. Nieuw Olympisch record. (Het oude Olympische record stond op naam van Nuflimi te Parijs in 1924 gemaakt met een tijd van 14 miln. 31,2 sec. Het wereldrecord staat op naam van Lehtinen zelf met eea tijd van 14 min. 16,9 sec.) 2. Hill (V.S.) zelfde tijd 14 min 30 sec. 3. Virtanen (Finland) 4. Savldan (Nieuw Zeeland) 5. Llndgren (Zweden). 6. Syring (Duitschland). Deelnemers onder den last der hitte. In de 50 K.M. snelwandel wedstrijd liep ook de Zwitser Schwab mee. Deze sdheen dermate last van de hitte te bebben gehad, dat hij tij dens denwedstrijd onwel werd en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Naar omstandigheden is zijn toestand redelijk wel. De-z» wedstrijd schijnt zeer veel van de deel nemers gevergd te hebben. De Italianen F-rige- tio en Rivokta, die resp. als derde en vijfde aan de finish arriveerden, zeren daar volkomen uitgeput ineen. Zij konden echter apoedig weer worden bij,gebracht en naar hun kleedkamers worden geleid. 300 meter zwemmen. Het vierde nummer van den modernen vijf kamp, de wedstrijd over 300 -meter zwemmen vond heden plaats en werd gewonnen door den Zweed Ttoofelt in 4 min. 32,6 sec. De uitslagen luidden: l.'rrhofelt (Zweden) tijd 4 min. 32,6 sec.; 2, Pagnin-I (Italië) 4 min, 34,3 sec.; 3. Brady (V.S.) tijd 4 min. 37,9 sec. De stand na vier nummers luidde: 1. Nayo (V.S.) 21,5; 2. Oxenstiea-na (Zweden) 25 punten; 3. Thofelt (Zwed-en) 26 punten: 4. Lindiman (Zweden) 31,5; 5. Simonetti (Italië) 32 punten. Onze vertegenwoordiger luitenant van Rhijn startte i,n de tweede serie o.m. tegen Mayo, Lindman, Somfai en Remer. Eerste in deze serie werd Lindman (Zweden) met een tijd van 5 min. 5,1 sec. Luitenant van Rhijn maakte een tijd van 5 min. 6,3 e-ec. Deze tijd bleek het midden te houden van de diverse tijden, door de deelnemers in dit nummer gemaakt- Luitenant van Rhijn wist zijn positie in het algemeen klassement iets te verbeteren en na dat thans vier nummers van de Pentathlon zijn afgewerkt beziet van Rhijn de 18e plaats. t #¥->.' M D, 'e helft der nummers verwerkt. meiden 2^™^ heden aan™fn schouwers Waren ongeve6r 5000 toe" De tienkamp (d,ecathlIon) uit de merf 10°k^l^dloopen, verspringen met aan oop, o en hoogspringen met aan loop, 400 meter ^«"oopen, u0 m6ter horden, discuswerpen po s-tokhoogSprln&en, speer- werpen en 1500 meter hardloopen Heden werden vijf nummers verwerkt, ter wijl begonnen werd met de 100 meter hardloo pen. 100 Meter hardloopen. 14 ath-leten kom in den tienkamp mt De beste tijd op de 100 meter werd gemaakt door den Fin Jarvinen met 11.1 sec.; Berra (Argentinië) deed er 11.2 sec. evenals de Amerikaan Charles. De volgende tijden werd genoteerd: Jarvinen (Finland) 11.1 sec. Berra (Argen- 1:l-2 sec., Charles (Letland) 11.3 sec., Coffmann u.3 gec> Ver-springen. Hierna werd begonnen met het verspringen. Hierbij werden de volgende resultaten geboekt: Charles 7.24 meter, Dimza 7.22 meter, Berra 7.14 meter, Jaervinen 7 meter, Sievert (Duitsch land) 6.97 meter, Bausch (V. S.) 6.95 meter. Na deze twee nummers heeft Charles de 'lei ding met kleinen voorsprong op den Argentijn Berra. De stand is thans: Charles (V. S.) 1769 punten, 2. Berra (Argen- tnië) 1768.30 punten, 3. Dimza (Letland) 1740.30 Carr VSt.) vestigde een nieuw wereld en Olympisch record op zijn naam. Het nummer 400 M. hardloopen volbracht hij in 46.2 sec. punten, 4. Ja-ervlnen (Finland) 1734 meter, 5. Sievert (Duitschland) 1655.25 punten, daar op volgen nog Coffmann 1630.05 punten, Eber- le (Duitschland) 1606.25 punten, Tisdall (Ier land) 1588.4 punten en Bausch (V. S.) 1578.95 punten. Tenslotte nog Wegner (Duitschland), Siedleeki (Polen), Bacsalmas-i (Hongarije) en Hart (Zuid-Afrika). Kogelstooten. Het -derde nummer kogelstooten werd gewon nen door den Amerikaan Bausch met een worp van 15.o2 meter; 2. Sievert (Duitschland) 14.50 meter; 3. Dimsa (Letland) 14.33 meter. De piestaties in het kogelstooten brachten een algeheels wijziging in bet klassement te weeg. De Let Dimsa ging nu na <jeze drie num mers aan -den kop. Het klassement luidde: 1. Dimsa (Letland) 2639.30 punten; 2. Bausch (V.S.l 2576.95 punten; 3. Sievert (Duitschland) 2571.25 punten; 4. Jarvinen (Finland) 2511 punten; 5. Charles (V.S.); 2491 punten; 6. Eberle (Duitschland) 2394.25 punten. Tenslotte kan nog gemeld worden, dat de Argentijn Berra om tot nu toe niet-bekende reden-en heeft opgegeven en van verdere deel neming afzag. Hoogspringen. Het nummer hoogspringen van den tien kamp had het volgende resultaat: 1. Charles (V.S.) 1.85 meter; 2. en 3. Sievert (Duitschland en Dimsa (Letland) 1.80 meter; 4. en 5. Yrjoella en Jftrviuen (Finland) beiden 1.70 meter; 6. Eberle (Duitschland) 1.65 meter. De stand na het hoogspringen was als volgt: 1. Dimsa 2357.80 punten; 2. Sievert 3389.25 punten; 3. Charles 3379 punten; 4. Jarvinen 3259 punten; 5. Bausch 3254.95 punten; 6. Yr joella 3048.95 punten; 7. Eberle 3002.25 punten. 400 M. hardloopen. De laatste wedstrijd van den dag werd ge vormd door de 400 meter hardloopen van den tienkamp. De beste tijd maakte de Ier Tisdall met 49 eec. Daarop volgede Jarvinen met 50 6 en Eberlé mei 50.S sec. Do stand na den eersten dag van de tien kamp vjjf nummers afgewerkt luidde als Volgt: rr\°\anZay-Sl 4266'20 PWten; 2. Dimsa (Letland 4188.14 punten; 3. Jarvinen 4168.76 punten; 4. Sievert (Duitschland) 4158 21 pun (V-S') 4029'35 Ptmten; 6. Eberlé (Duitschland) 3904.40 punten. Daarop volgen nog Yrjoelaa (Finlan-d)Cofmann ('V Sieledcki (Polen); Tisdall (Ierland) Wegner (Duitschland). wesM Eerste race der monotypes. Te Long Beach vin-gen heden de zeilwedstrij den aan onder begunstiging van vrij goed zeil- weer. Begonnen werd met de wedstrijden ln het mono-type, waarbij oolc Nederland was verte genwoordigd. Eindstrijd floret heeren Gisteren vond de finale plaats van het floret- schermen dames, waarbij de Oostenrljksche schermster mej. Prelss, winnares werd na zwa- ren strijd met haar concurrenten. Bij de heeren ging het heden heel wat ge makkelijker, Immers de Italiaan Marzi toonde zich een klasse sterker dan al zijn tegenstan ders en verloor geen enkele partij. Met slechts 17 ontvangen treffers, 9 gewonnen en geen en kele verliespartij werd Marzi Olympisch kam pioen 1932. De andere schermers leverden een verbitter den strijd om de tweede en derde plaats. Lewis (V. S.) wist beslag te leggen op den tweeden prijs met 6 gewonnen partijen, terwijl niet min der dan vier schermers in aanmerking kwamen voor de derde plaats. Het aantal ontvangen treffers moest den doorslag geven, daar zoowel Gaudini, Guaragna, Casmir en Lloyd ieder vijf partijen hadden gewonnen. Gaudini bleek de minst ontvangen treffers te hebben verkregen, zoodat twee medailles in het flóretschermen aan Italië kwamen. De einduitslag van het flóretschermen, hee ren, luidde: 1. en Olympisch winnaar, Marzi (Italië), 9 gewonnen en 0 verliespartijen, 17 ontvangen treffers; 2. Lewis (V. S.)6 gewonnen en 3 verliespartijen, 35 ontvangen treffers; 3. Gau dini (Italië) 5 gewonnen en 4 verliespartijen, 26 ontvangen treffers; 4. Guaragna (Italië), 5 gewonnen en 4 verliespartijen, 33 ontvangen treffers; 5. Casmir (Duitschland) 5 gewonnen en 4 verliespartijen. 34 ontvangen treffers; 6. Lloyd (V. S.) 5 gewonnen en 4 verliespartijen, 34 ontvangen treffers. Hierna volgden nog: 7! Larraz (Italië), Bougnol (Frankrijk), Cattiau (Frankrijk) en Palaci-os (Argentinië). De Hollandsche twee zond-er stuurman, Roe- lofsen Röell, bevinden zich momenteel in goe den vorm. De stemming onder hen is best en zij hopen op een goede plaats in hun nummer. Vermoedelijk zullen zij starten in oranje truien, witte mutsen en blauw-witte spanen. Grieksch-Romeinsch worstelen. Heden is in het Grieksch-Romeinsch worstel- tournooi een beslissing gevallen en wel in het halfzwaargewicht. De Zweed Svensson wist de gouden medaille te winnen. De uitslag in het half zwaargewicht luidde: 1. en Olympisch winnaar: Svensson (Zwe den.) 2. Pellinen (Finland), 3. Gruppioni (Italië). De belangrijkste andere uitslagen luidden: Kokfclnen (Finland) slaat in het middenge- wicht von Gehring (Duitschland) van Wester green (Zweden) op punten. De Amerikaansche boksploeg. De Amerikanen verwachten van bun boks- -ploeg even goede prestatie® als zij in andere takken van spart tot nu toe hebben .bereikt. De trainer van de -boksploeg meent, dat bijv. de rlieggewloht Sali-ca niet zwakker is dan Frankle Genaro en Fi-del la Banba in hiun tijd van ama teurisme. Ook d-en vedergewi-cht Jonny HInes -geeft trainer Wébb een g-rooter kans dan den Olympischen winnaar van 1924 Jackie Fields. Van vlieg- tot zwaargewicht komen voor de Vereenigde Sttten de volgende boksers uit: Sa- lica (New York); Lang (San Fra-ncisco); Hines (San Pedro); Bar (Fail River); Flynn (New Orleans)Rartih (Cleveland)Miller (Chicago) Feary (Stacktom). Als reserves zijn gekozen: Perrin, Martin Maaciarell-01, Mac Canron, Gravotta CasssarAo Brand en Hill. Hoogstwaarschijnlijk zal de Olympisch wim naar in <3© nummers 100 en 200 M. hardloo pen Ed-dy Tolan in dan a.s. herfst met z'n land genoot Ralph Metcalfe een tournee door Europa maken. Rhijn. Hij bezette de 13e plaats. Na de eerste drie wedstrijden van den vijf kamp (hardloopen, schermen en schieten) staat de Amerikaan Mayo bovenaan met plaats- cijfer 7.5 en met aanzienlijken voorsprong op den twee-den, den Italiaan Simonetti met plaats- cijfer 17. Luitenant van Rhijn staat no. 19 met 48. De damesnummers. De bekende Amerikaansche zwemster Madi son verklaarde: „Ik verwacht dat alle zwem- records voor dames zullen geslagen worden ln het Olympisch zwem-tornooi. Alle deelneem sters zijn van klasse en zwemmen sneller dan ooit, zoodat de winnaars der nummers niet anders dan records moeten maken. Ik geloof dat een mijner zwaarste concur renten zal zijn de Frangaise mej. Godard. Voorts de Australische dames Mealing en Bult zonder nog de Hollandscfhe Den Ouden en Braun te vergeten". Wedstrijden op den Bergschen Voorpias. Het programma van de nationale en ultnoodi- glngswedstrijden, die de Watersportvereeniging Rood-Wit-Roo-d a.s. Zondag op den Bergschen Voorpias te Hillegeraberg zal houden, luidt als volgt Sloepen (startschot 10 uur)Epi van F, Vos en Miepje van H. M. H. Groenendijk. B. M. klas (ongemeten) startschot 10.05 uur: Annie van J. H. Swambom, N. N. van D. Schmidt en Tureluur van C. Hoogenbos. 12 voetsjollen voor juniores (startschot 10.10 uur)Laga van A. G. L. Sanders, Joke van Ph. van Gaaien, Brulnvlsch van D. N. Dietz, Pa- ragot van J. Wijmenga, Pinokklo van J. Braun- berger Jr. Zomerweelde van K. de Jong, Duike laar van i>. Hofman, Ito Ito van J. G. den Ouden Jr., Cheerio van C. Quispel Sr., My Hobby van J. Dykers (stuurman A. Bloem). Duitsche 12 M2. jollen (startschot 10.15 uur) Tizzem van G. Langelaar Gzn. en Wikkerdewik van H. R. Fokkinga. Kiel- en middenzwaard jachten van 6 tot 7 M. (startschot 10.20 uur)Thedo van A. Carpentier, Bonne Fortune van G. van Herp, Kundry van B. Meaander (stuurman Jac. v. d. Lely), Jodi van de Jong (stuurman G. van Luyn), Gerry van L. Nederveen, Flamingo van J. van Zanten, Stormy Petrel van K. Nederveen, Zwerver van de Vries (stuurman P. J. J. Huybers), Willy van Jac. v. d. Lely (stuurman B. Mesander), Meeuw van P. F. de Dekker, Boekanier van J. van Walsum. Catkruisers (startschot 2 uur)Betsy van W. Hoogenbos en 3 halve maantjes van H. J. van Grieken. 12 voetsjollen voor Beniores (startschot 2.05 uur)Hortsik van G. van Luyn, Bonzo van P. J. J. Huybers, Karrakiet van H. de Jong, Black Diamond van Jac. Barzilay, Glipper van. D. Kag- chelland, My Hobby van J. Dykers. Gemengde klasse (startschot 2.10 uur)Nelly van J. Mentink en Johanna van J. van Weyland, B. M. klasse, gemeten (startschot 2.15 uur) A. F. van J. de Vries, Undine van W. Baljon (stuurman E. Baljon), Marietje van M. Neder veen, Ronny van F. Overmans. Kiel- en mid-denzwaardjachten boven 7 M, (startschot 2.20 uur)Loja van M. Kluitmans, Spica van Van Dyk, Razzle Dazzle van J. Hoo genbos, Wilhöhrnna van A. C. van Vliet, Svalan van Lievaart de Neys. RegenJboogklasse (startschot 2.25 uur)Woel water van C. Keyzer en Jan van H. Veldhuizen. De Nederlandsche deelneming. Het ls zeer waarschynlyk, dat de renners J. Vt Egmond en P. D. Moeskops door de N, W. H, naar de wereldkampioenschappen te Rome zullen worden afgevaardigd. Een stayer wordt niet uit gezonden, maar Het Ned. Sportpark overweegt de kosten voor zulk een uitzending op zich te nemen, meldt het Handelsblad". Twee Nederlanders onder de v winnaars. De vierde internationale Alpenrit, georganiseerd door de automobielclubs van Duitschland, Italië, Frankryk, Oostenryk en Zwitserland, welke zes dagen duurde en te Miinchen begon, is te San Remo geëindigd. In zes rydagen (er was een rustdag tusschen te St. Moritz) moesten de deelnemers ongeveer 3000 K.M. afleggen en daarby een twintigtal der moeilykste passen in de Alpen en Dolomieten passeeren. Voorts waren er twee berg-klimproe- ven met voorgeschreven minimum-snelheid op het gevaarlyke Stilfser Joch en den moedlyken kleinen St. Bernard. Van de 99 wagens die in Miinchen startten, heb ben 87 hc eindpunt San Remo bereikt, doch slechts 37 zonder strafpunten waaronder 27 alleen ry denden. Onder de winnaars van den Gletscher-beker waren twee Nederlanders en wel ln de klasse boven de 2000 c.c.M. en wel de heeren Jac. van der Meulen en dr. Sprenger van Eyk, beiden met een Ford. Ze bleven zonder strafpunten. De Franschman Michard heeft te Bordeaux het wereldrecord wielrennen op de 500 meter vliegen de start, dat stond op naam van den Italiaan Linari met 30,6 sec., gebracht op 30,4 sec. De gebroeders Bob en Jan Maas, die de tweede plaats wisten te bezetten in de zeilwedstrijden te Los Angeles. Aanvankelijk was er niet veel wind, doch na derhand nanx de wind belangrijk in kracht toe. In den loop van den strijd kwamen er flinke toppen op de golven en daardoor werden de toilers, wat hun techniek betreft, op de proef f6S 6 '>leel£' dat enkelen niet tegen de moeilijkheden opgewassen waren. Ni-et ech ter Nederland, want de gebroeders Maas lever den een goede prestatie door op dezen eersten dag ais tweede te eindigen achter Engeland De voorloopige uitslag luidde: 1. Engeland, 2. Nederland, 3. Vereenigde Sta ten, 4. Italië, 5 Spanje, 6. Frankrijk, 7. Ca nada, 8. Zweden, 9. Oostenrijk, 10. Duitschland, 11. Zuid-Afrika, 12. Zwitserland. De zeilwedstrijden worden heden voortgezet. Groote concurrentie voor de tweede plaats. Door de resultaten van Vrijdag hebben de Amerikanen hun voorsprong nog vergroot. Frankrijk heeft zonder nieuwe successen nog steeds de tweede plaats, d-och Italië en Finland zijn sterk naar voren gekomen Het landenklassem-en-t luidt thans, als volgt: L Ver. Staten 89 p„ 2. Frankrijk 24 p., 3. Italië 23 p., 4. Finland 22 p., 5. Zweden 13 p., 6. Canada 12 p., 7. Engeland 11 p., 8. Duitsch land 10 p., 9. Polen 7 p., 10. Oostenrijk 7 p., 11 Japan 7 p., 12. Ierland 6 p., 13. Tsjecho- Slowakijë 6 p., 14. Hongarije 6 p., 15 Nederland 5 P-, 16. Denemarken 3 p., 17. Australië 3 p., 18. Letland 2 p., 19. Philippijnen 1 p., 20. Zuid- Afrika 1 p. Néderland op de vijftiende plaats. Het landenklassement na vijf dagen, uitge rekend volgens de verhouding 32l', waar door een beter beeld wordt verkregen,' Is na de eerste 5 dagen als volgt: 1. Vereenigde Staten 80 punten; 2. Frank rijk 24 pnt.; 3. Italië 19 pnt.; 4. Finland IS pnt.; 5. Zweden 12 pnt.; 6. Canada 11 pnt.; 7. Engeland 11 pnt.; 8. Duitschland 10 pnt 9. Polen 7 pnt.; 10. Oostenrijk 7 pnt.; 11. Japan 7 pnt.; 12. Ierland 6 pnt.; 13. Tsjecho-SIowa- kije 6 pn-t.; 14. Hongarije 6 pnt.; 15. Neder land 5 pnt,; 16. Denemarken 5 pnt.; 17. Australië 3 pnt.; 18. Lethland 2 pnt.; 19. Phi lippijnen 1 punt; 20. Zuid-Afrika 1 punt. (Het kunsttournooi is hierbij niet inbegrepen.) Luitenant van Rhijn, de Nederlandsche deel nemer aan den modernen vijfkamp, heeft bij het pistoolschieten een goede beurt gemaakt. De schutters lossen vier series van 5 scho ten op een schijf, die 3 seconden lang zicht baar blijft, dus in totaal 20 schoten. Niet min der dan 15 deelnemers brachten het tot 20 tref fers en onder deze behoorde ook. luitenant van De derde dag Jubileumwedstrijden. Ook den derden dag waren wind en weer die nende tot het welslagen van de zeilwedstryden. Aeolus blies meer uit het Westen, hetgeen voor vele deelnemers moeilykheden opleverde na den start. De leden der jubileerende club weerden zich dapper, mede by de internationale 12 M2. klasse; by de 12-voetsjollen veroverden zy zelfs een vooraanstaande plaats. Vermoedelyk komt hier „Loosdrecht" zegevierend als le uit den stryd. De uitslagen, inbegrepen eenige nagekomen van den vorigen dag, zyn: Regenboogklasse: 1 De Snip (H. J. Swart, 1 uur 30 min. 36 sec; 2 Saenden (S. de Wit) 1.30.49; 3 Piraat (J. M. Kouffeld) 1.31.12. B. M. klasse: 1 Quistitit (A. Kröger) 1.31.37; 2 Nelly 2 (Westerhuis) 1.34.57; 3 Sunny Side (v. d. Kley) 1.35.4; 4 Cobi (G. W. v. Ammers Jr.) 1.35.45; 5 Blue Bird (W. Schiereck) 1.35.50. Sterklasse1 Perseus (G. J. E. Scheepens) 1-39.8; 2 Sagitta (C. v. Dam) 1.43.47; 3 Sirrak (D. C. v. d. Heuvel) 1.44.42. Internationale 12-voetsjollen. Klasse A: 1 Schuif (E. G. v. d. Stadt) 58 min. 38 sec.2 Ideaal II (J. N. Karreman Wz.) 59.37 3 Ree (F. A. F. Gallé) 59.44; 4 de Glipper (Kagchelland) 1 uur 6 sec.5 Hella (K. Obst) 1 uur 28 sec. Klasse B: 1 Elf (mej. C. de Vries) 1.2.18; 2 Kip- perdol (T.J. Kroesen) 1.2.19; 3 leis (J. W. v. d. Berg Jr.) 1.33.52; 4 Pine (D. J. v. Brummelen) 1.5.14; 5 't Sehyverke (B. Goedkoop) 1.5.19. Vrybuitersklasse A1 Sam Cornelisse II (lr. J. A. Loeff) 2.1.22; 2 Simon de Danser (J. Kranen burg) 2.5.23. Vrybuitersklasse B: 1 De Duvel (L. Feltz) 2.23.20; 2 Marodeur (mej. J. Schönfeld) 2.29.20. 12 M2. klasse: 1 Mleke II (B. Wilton Jr.) 2.14.35; 2 Motketel (H. F. Baerselman) 2.14,36; 3 Kwakel- pad (W. Beekhuis) 2.15.53; 4 Eelleman (H. J. Mathieu) 2.16.195 Wydekeel (C. Huisken) 2.16.26. 79 M2. klasse, standaard kano's1 Weerpro- feet (P. Kroef) 40 min. 18 sec.2 Monah (Quat- fass) 41.12; 3 Snuffel (D. Hoek) 41.48. 5 M2. klasse (beperkte kano's)1 Waterrat (v. d. Stadt) 41 min. 12 sec.2 Rakker I (A. Hovinghè 47.32; 3 Rakker II (J. Swart) 52.3. T. C. klasse (toerkano's)1 Attalanta (M. Ruy- tenschild) 41.12; 2 Glippertje (A. v. 't Lam) 41.30; 3 Holland (W. Klaver) 52.16. 12-voetsjollen (dames)1 Schuif (mej. M. J. v. d. Stadt) 58 min. 45 sec.2 Elf (mej. C. de Vis ser) 1 uur 16 sec.; 3 Tumme Liten (T. Heybroek) zonder tyd. Groepswedstryd om den zilveren jol: 1 W.S.V. Loosdrecht (G. F. Bohre) 57 min. 3 sec.; 2 W.S.V. Loosdrecht (F. A. F. Gallé) 57 min. 37 sec.3 Hamburger Segel Club (E. Kröger) 58 min. 15 sec. Van deze club was 5e aankomende F Völker in 1 uur 6 sec.4 Norddeutscher Regatta Verein (B. Förster) 59 min. 52 sec. Van ditVerein was 6e aankomende R. Wilzer in 1.1.17. Groepswedstryd 12-voetsjollen: 1 W.S.V. Loos drecht (S. J. de Jong) 1.1.27; 2 W.S.V. Loosdrecht (F. A. F. Gallé) 1.3.30; 3 Zaanlandsehe Zeilver- eeniging (E. G. v. d. Stadt) 1.4.25; 4 Idem (J. H. v. d. Stadt) 1.5.55; 5 Rotterdamsche Zeilvereeni- ging (K. Obst) 1.6.17. Internationale groepenwedstryd 12 M2. klasse: 1 W.S.V. Loosdrecht (H. J. Mathieu 1.21.34; 2 Kon. Ned. Zeil- en Roeivereen. (A. E. Dudok van Heel) 1.26.34; 3 Hamburger Segel Club (F. Völ ker) 1.26.36- 4 Ranelagh Sailing Club (V. Lind- wall) 1.26.48'; 5 Nordd. Regatta Verein (R. Wilzer) 1.26.52. Deze stryd was blykens het resultaat zeer spannend. Volgens de puntentoekenning ls tot nu de volgorde: W.S.V. Loosdrecht 61, Zaanl. Zeilver. 42. Rotterd. Zeilver. 45. Van de internationale is het klassement tot nu: Norddeutsche Regatta Verein 61; Kon. Ned. Zeil en Roeiver. 54; Hamburger Segel Club 52; Rane lagh Sailingclub 43; De Kaag 38; Loosdrecht 37; Royal Corinthian Yaohtclub 33. De eindbeslissing kan nog wyziging ln de volg orde brengen. De Rotterdamsche dames verschenen volledig in het water, terwyl de H. D. Z. met vier inval lers verscheen. De gastvrouwen vielen direct aan en zetten de Rotterdamsche doelwachters aan het werk, die een schot van Puck Meyer moest laten gaan (1—0). Langen tyd ging het spel op en neer totdat mej. Cauwe met den bal opzwom en doelpuntte (11). Even later kreeg mej. Klapwyk gelegenheid den bal via de han den der keepster in het net te caramboleeren (12). Direct na de rust hadden de Rotterdam sche dame succes met een worp van Willy Cau we, die wederom een doelpunt opleverde (13). Gerudmen ty-d hield de H. D. Z. stand, maar ein- delyk gelukte het Truus Baumeister wederom te doelpunten (14). De dames Klapwyk en Ag- tereek speelden zich toen het water uit, waarna jnej Eaumeisbes wederom scoorde.. Einde 1—5. Men' schryft ons: Dr Euwe zal het zelf niet schryven maar het ls toch goed en eerlyk te bekennen, dat Dr. Euwe de moreele overwinnaar ln het schaaktouraooi van Bern was Hy was de eenige, die geen enkel© party verloor, hy speelde remise tegen Mechin, waartegen Flohr glad verloorhy won van Bos goljoebof die won van Aljechin De wereldkampioen verloor l party en maakte 3 remdsies; hy won tegen Gigl en. Hermeberger, die zich in een party, waarin zy veel beter ston« den, door Alechin lieten overbluffen; zy hadden gewonnen, als zy kon positie nuchter hadden bekeken. De twee punten, die Aljechin tegen hen haalde, waren eenvoudig „Schweinegltlck". Dr. Euwe haalde al zyn punten verdiend; tegen Sultan Kahn buitte hy zyn veel betere positie niet uit, dat is eigenlyk het zwakste punt van zyn superieure spelen te Bern, Vooral het rustige en zekere van zyn spel moet hebben getroffen. Hy speelt niet meer geforceerd op winst, hy doorziet met groote juistheid zyn positie er als de winst twyfelachtig ls, wil hy geen winst afdwingen.. Wie zyn partyen naspeelde, heeft genoten van zyn klaar en diepdoordacht spel. VOORWEDSTRIJD SCHAAK-DISTRICTS KAMPIOENSCHAP ZUID-HOLLAND. Reyss wist gisteravond weder alleen de leiding te nemen door in een uitnemend gespeelde po sitieparty Van de Maas te verslaan. De Boer daarentegen, die gelyken tred met hem hield,, staat minder goed in zyn party met Ensing, wel ke party nog niet ten einde kwam. Van Rave- st.eyn moest in deze vyfde ronde het onderspit delven tegen Boersma, die goed spel te zien gaf. De Ihangparty Van de MaasDero is opnieuw onderbroken, dezen keer ln vrywel gewonnen stelling voor Dero. De stand ls nu: Reyss 4 p., De Boer 3 p. en een hangparty., Ensing 2% p., Dero 2 p. en een hangparty, Boersma en Roodzant el-k 2 p., Van Ravesteyn li/j p., en Van de Maas 1 p. en een hangparty. DAMKAMPIOENSCHAP PROV. GRONINGEN, I Het kampioenschap van de provincie Gronin gen is behaald door J. Wagter met 13 punten (uit 9 partyen). Met 11 -punten kwamen als 2e en 3e gelyk aan T. Molenaar en A- G. Noordhuis. Mrs. Bruce weer opgestegen. LONDEN, 5 Augustus. (H. N.) De Engelsche vl legs ter mevrouw Bruce is vanmiddag te Cowes opgestegen om een maand in de lucht te blyven. Benzine zal tydens de vlucht in de lucht uit een ander vliegtuig worden overgetaakt. Behalve mevrouw Bruce bevinden zich nog 2 bekwame bestuurders aan boord. LONDEN, 6 Augustus. De Engelsohe avlatrlca,, Mrs. Bruce, die Donderdagmiddag was opgeste gen om een duurreoordvluoht van een maand te maken, waar-by zH baar benzine-voorraad in de luaht zou laten byvul-len, moest hedenmorgen wegens benzinegebrek op het eiland Wight da len, aangezien het tank-vliegtuig met benzine, wegens de m-iet niet kon opstijgen. De machine werd op -het strand gehaald. De vliegster hoopt morgen een derde poging te doen. Verschillende gewonden. Nabij Echt is de luxe auto, bestuurd door dea heer Op de Kamp uit Venlo, 1-n botsing gekomen met een vrachtauto, die uit de tegen overgestelde richting kwam. De Inzittenden van de luxe auto werden over den weg geslingerd, twee hunner werden ernstig aan armen en bee- nen gewond en moesten in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Roermond worden over gebracht. Tusschen Maastricht en Beek zijn bij het passeeren twee auto's, een uit Sittard en een uit Blerick, met elkaar in hotsing gekomen. De wagen uit Sittard, waarin een jongeman van 18 jaar en twee meisjes van 16 en 17 jaar gezeten waren, werd geheel vernield en de inzittenden ernstig aan hoofd en handen door de glasscherven gewond. De twee meisjes wer den in bewusteloozen toestand naar het zieken huis te Sittard overgebracht, de jongeman kon, na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Westervoort is de bliksem ingeslagen in de steenfabriek der fa. Van Binsbergen v. 4. Pol. Via den fabrieksschoorsteen sloeg het he melvuur op de lichtleiding. De 14-jarige W., die op de fabriek werkte, werd getroffeu en was op slag dood. DE AARDAPPELZIEKTE EN HET WEER. In het etmaal van des avonds 2 Augustus tot des avonds 3 Augustus waren in Friesland de weersomstandigheden gunstig voor het op. treden van aardappelziekte, in Zeeland van 3 op Augustus, behoudens plaatselijke onder, breking van regen. VAN HET SMOKKELFRONT. In het district Aken werden in de maand Juli 2236 zaken aanhangig gemaakt wegens smok kelarij. Het meest wordt suiker gesmokkeld 20.735 K.G. suiker werd in beslag genomen, benevens 6650 K.G. koffie, 582.000 sigaretten, groote kwanta thee, margarine en vleeschwa- ren, 1070 K.G. tabak, 3460 K.G. meel ea 7 auto'fl| 46 rijwielen en 5 motorrijwielen. L

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 11