%UM Ufd WQ\ wö SPORT JEN SPEL LUCHTVAART HET GARNITUUR. DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1932 RADIO-PROGRAMMA OM DEN ZILVEREN BAL. De elftallen van Xerxes en Feijenoord. VOETBAL IN HET BUITENLAND. UIT HET KAMP DER ZWEEF VLIEGERS. Uitstekende resultaten bereikt. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT Nog 25 deelnemers overgebleven. Naar het Engelsch van P. G. WODEHOUSE. MARKTBERICHTEN. RIVIERTIJDINGEN. Nu 'eb Je mjj onder een ladder laten .(Wordt xegvolg41 VRIJDAG, 26 Augustus. Huizen (286 M., 1013 K. H.) Alg. programma verzorgd door den K. R. O.: 8.00—9.15 en 10.00— 11.30 gramofoonplaten11.30—12.00 halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.151.45 K. R. O.-kwintet. O.a. Schlager-potpourri's; 2.00 2.30 gramofoonplaten; 2.302.50 piano-recital I'. Boshart; 2.503.05 voordracht; 3.053.25 gramo foonplaten; 3.253.45 vervolg piano-recital; 3.45 4.00 voordracht4.005.15 orglconcert in de St. Dominicuskerk te Amsterdam door Evert Haak met medew. v. Jacoba Repelaer van Uriel (alt)5.15—6.00 K. R, O.-kunst-ensemble. O.a. Chopin-famtasie, Fétras- 6.00—6.30 Th Arts: Land- en tuinbouwhalfuurtje'; 6.30—7.10 K.'r. O.- kun-st-ensemble. O.a. Sinspiel ouverture, Lincke; 7.107.30 B. v. d. Burg: De machine en optimisme of pessimisme7.45S.OO gramofoonplatem8.00 8.30 K. R. O.-orkest, met medew. v. Dodja Fel- diiy (cello). O.a. concert c-dur Haydm, Rhapsodie roumaine, Enesco en Reiseskizzen "aus Alt-China, Percy; (9.00—9.15 Vaz Dias)11.00—12.00 gramo foonplaten. Hilversum (1875 M., 160 K. H.) 6.45—12.00 VARA., 12.00 AVRO., 4.00—8.00 VARA 8.00— 11.00 AVRO. en VPRO., 11.00—12.00 VARA'.: 6.45— 7.00 en 7.30—7.45 gymnastiekles; 8 00 gramofoon platen; 9.0O—10.00 VARA-septet. O.a. Aus Mozart's Reich, Urbach; 10.15 voordracht door J. Lemaire; 10.30 vervolg septet. O.a. Vom Rhein zur Donau Rhode; 11.00 vervolg voordracht; 11.20 vervolg septet; 12.00 AVRO-kleinorkest. O.a. ballet suite Callichoë, Chaminade en gramofoonplaten- 2.00 gramofoonplaten2.30 AVRO-kamerorkest en gramofoonplaten. Oa. fragsm. La Gioconda; 4.00 gramofoonplaten; 4.30 voor de kinderen; 5.00 VARA-orkest. O.a. Suite 1001 -nacht, Bortkiewiez- 5.45 voordracht door W. v. Cappeilen- 6.00 orgel spel J. Jong; 6.30 causerie door P.' G. Moen; 6.45 vervolg VARA-orkest; 7.10 gramofoonplaten; 7-10 vervolg orgelspel; 7.30 gramofoonplaten- 7.35 vervolg VARA-orkest; 8.00 VPRO.; 8.05Vaz Dias; 8.1510.15 Uit het Kurhaus-Scheveningen Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schuricht met medew. v. Piet Veenstra (hoorn). O.a. ouv. Figaros Hochzeit, Mo>zaxt; concert voor orkest en hoorn, dito en 6e (Pathetische) symphonie in b kl t., Tschaikowslcy. In de pauze om ca. 9.00 en na afloop ca. 10.00" VPRO.; 11.00—12.00 gramofoon platen (VARA.) Daventry (1554 M., 193 K. H.) 10.50 tijd sein, berichten; 12.00 Emanuei Starkey's orkest; 1.05 orgelspel M. Vinden1.502.50 gramofoon platen4.20 northern Studio-orkest rraet medew. v. A. Broadhurst (sopraan); 5.35 kinderurn-6.20 berichten: 6.50 Beethoven's Liederen door G. Parker (bariton)7.10 en 7.30 lezingen; 7.50 gra mofoonplaten; 8.20 Promenade-concert u. d. Queen's Hall. BBC-symphonie-orkest met medew. v. Solomon (piano) en Oda Slobodskava (zang) o. I. v. Sir H. Wood. O.a. 2e Leonore-ouverture, Beethoven; Ah Perfido, dito; 3e piano-concert c. kl.-1. en 4e symphonie in Bes, dito: 10.00 berich ten en lezing; 10.35 Sullivan-Germ,an-e,Oinciert. Ra.dio-Militair-orkest o. 1. v. Stamford Robinson- II.2012.20 BBC-damsorkest o. 1. v. Henry Hall! Parjjs (Radio Paris 1725 M.. 174 K. H.) 8.05 12.20 en 7.20 gramofoonplaten; g.20 La Traviata,' Verdi (gramofoonplaten v. d. Scala te Mnlaan o! 1. v. Molajoli)10.4011.20 gramofoonplaten. Kalundborg (1153 M, 260 IC H.) 12.25 2.20 concert uit Hotel Angleterre- 3.20—5-20 Om roeporkest; 8.30 Omroenorkest. O.a. Kcmtrat&nze, Beethoven en finale der Londensohe symphonie D gr. t. Havdn; 9.40 Jazzliedjes; 10.15 concert d. h. Lilly Kaiwnus Blennersharpkwartet. O.a. Impromptu. Pierné en Aufforderung zum Tanz, Weber; 11.15—12.50 dansmuziek. Langen h er g (473 M., 634 K. H.) 7.25—8.20 concert uit Bad König; 10.25 reportage Euro- peesche rondvlucht van het vliegveld te Dort mund; 12.201.35 gramofoonplaten1.502.50 concert. O.a. Javaansche rhapsodie. Seelig; 5.20 6.35 concert; 8.50 Carl Loewe, Werag-koor en orkest met medew. v. solisten o. v. Zimmer- monn; 105012.20 dansmuziek uit Berinn door Adalbert Lutter's orkest. Röme (441 M., 680 K. H.) 5.50 vocaal en instrumentaal-concert9.05 gevarieerd concert. 6- fniano, viool en cello), Havdn en fragm. Aida Verdi; 9.05 Pagliariata, comedie van C. Mieillac; 10 20 moderne liedjes door Fr. Perulll (tenor). Hierna gTamofoonolatem1115 berichten en vervolgens tot. 12.20 dansmuziek uit aet Casanoca-Dancing. 590 K- H-I 12.20 concert s Si Léhar; 3.20 klassiek con- cert Uit Ostenae, 5.20 syrnphonie-orkast 6 20 en 6.50 gramofoonplaten; 8.20 piano-recitaldoor g. Tambuyser; 8.35 Trois types, blijspel van Giaf- feri9.20 concert u. d. Kurzaal Ostemde met medew. v. R. Peccidale (zang). O.a. fragm. Le roi d'Vs, Lalo en Sapho, Massenet. Hierna gra mofoonplaten. (338.2 M., 887 IC. H.) 12.20 gramofoonplaten* 6.20 concert o. 1. v. Walpot; 650 gramofoonplaten- 8.20 concert met medew. v. vocale solisten. O.a' 1ste Peer Gynt suite, Grieg en marche militaire II, Schubert: 9.20 concert u. h. Casino te Knocke medew. v. R. Charmy (viool). O.a. viool-concert in D, Brahms ert ouv, Manfred, Schumann. Ha afloop gramofoonplaten. Zees en (1635 M., 183.5 K. H.) 6.35—8.20 con cert; 12.20 en 2.20 gramofoonplaten- 4.50—5.50 symphonle-orkest8.20 van de 'radio-tentoonstel ling te Berlyn: Koor en orkest; 9.35 ,Das Frahk- langen Goethe", hoorspel van A. Brinck- »*;ri,?hteri en hierna tot 12.50 dansmuziek door Adalbert Lutter en zjjn orkest. De etalage was schitterend verlicht. Op de smalle deur was met fijne letters geschilderd: J. JEFFHE Juwelier. Een donkerroode auto hield voor den winkel stil. De chauffeur opende het portier: een lange, magere heer stapte op het trottoir. Zijn goe-d-verzorgde, spierwitte baard stak scherp af tegen zijn zware overjas. Met zijn linkerhand steunde hij op een stok, terwijl hij zijn rechterhand in een verband droeg, dat op zijn jas was vastgespeld. De chauffeur hielp hem bij het uitstappen. „Blijf hier op me wachten". „Goed meneer". De heer liep regelrecht naar de winkeldeur en trad binnen zonder een enkelen blik te werpen op de prachtige étalage. De juwelier groette hem beleefd en vroeg „Waarmede kan ik u dienen?" „Ik heb geihoord, dat u een bijzonder mooi toiletgarnituur hebt?" „Dat is juist", bevestigde de juwelier, „wit- goud, met emaille ingelegd. Wenscht u het te zien?" „Heel graag". De juwelier liep even naar achteren en kwam een oogenglik later met het verlangde terug. Met een zachten lap wreef hij de verschillende oniderdeelen één voor één op. De heer bekeek ze aandachtig. „Ja, het is werkelijk erg mooi", prees hij „Vindt u niet?" vroeg de juwelier, overbodig „Enwat kost het?" „Vijfduizendvijfhonderd Miark". „Dat is geen kleinigheid!" „Toch heusch niet te duur", protesteerde de juwelier. „Kijkt u maar eens naar het zeer bij zondere modeh Bovendien zijn er i-n totaal tweeëndertig smaragden in verwerkt". „Nu, goed dan", zuchtte de heer. Hij haaide een chècqueboek uit zijn zak. „Ik zal het dan maar nemen. Ik zal u een cheque geven op de Duitsöhe Bank". De juwelier aarzelde. „U moet m-e niet kwalijk nemen", zei hij beleefd", maar de banken zijn al gesloten. En bovendien heb ik nog niet het genoegen gehad eerder zaken met u te doen. Ik zou dus werke lijk liever het bedrag in contanten ontvangen", De klant keek hem even gepikeerd aan. Een oogemblik fronste hij het voorhoofd; on middellijk echter glimlachte hij en zei beleefd „U hebt gelijk en ik kan het u ook absoluut niet kwalijk nemen. Tenslotte vertegenwoor digt dat garnituur een behoorlijke waarde. Als u een minuut of tien geduld wilt hebben, zal ik het geld door mijn chauffeur laten halen. Hebt u misschien een velletje papier voor me en inkt?" De juwelier overhandigde hem zijn vulpen houder. „Is het erg als het papier is met mijn adres er op?" „Heelemaal niet, dat komt er niet op aan. Ik wil alleen maar een paar woorden aan mijn vrouw schrijven". „Dat is te zeggen", bedacht hij zich plotse ling", u zult me een groot genoegen doen, als u die paar worden, die ifc u zal voorzeggen, even voor me zoudt willen schrijven. Mijn rech terhand heb ik twee weken geleden gebroken bij een auto-on-geluk, zooals u ziet". De juwelier verklaarde zich volgaarne be reid. De klant dicteerde; Geef den chauffeur onmiddellijk even vijf duizendvijfhonderd Mark mee. Er is haast lij. Voor jou heb ik een verrassing. Ik kom van avond iets later thuis dan gewoonlijk. Dag! Je man. „Is het zoo naar uw zin?" vroeg d-e juwelier terwijl hij hem het schrijven overhandigde. Rotterdag (Gem. radlo-dlstrProgram ma 3: 10.05 Langenberg; 1.35 Brussel (Vlaamsch); 2.20 Königswusterhausien; 3.20 Brussel (Fransch); 4.50 Königswusterhausen 5.50 Brussel (Vlaamsch) 7.20 Par(js. Programma 4: 10.35 Daventry; 12.20 Daventry- 2.50 Londen R.3.20 Kalundborg; 4.20 Daventry1 5.35 Brussel (Fransch); 7.50 Daventry; 10.00 Lon den R.10.35 Daventry. „O, uitstekend, dank u vriendelijk". De klant vouwde het papier dubbel en stopte het iu een enveloppe. Toen ging hij naar buiten en gaf den brief aan zijn chauffeur. „En kom dan onmiddellijk met het geld hier heen", hoorde de juwelier hem zeggen. „Uitstekend meneer", zei de chauffeur be leefd. Snel reed de auto weg. De juwelier en zijn klant praatten ondertus schen over koetjes en kalfjes. Tien minuten later klonk buiten het getoeter van een auto. Vlak voor de deur bracht de chauffeur zijn wagen tot staan. De chauffeur trad den winkel binnen. „Heb je het geld?" „Ja, meneer. Allemaal hond-erdmark biljet ten". De chauffeur telde het geld op de toon bank uit. „Mevrouw verzocht mij u te zeggen, dat ze over een kwartiertje u in de stad zal ontmoe ten", deelde hij verder mede. „Dan mag ik wel een beetje opschieten", zei de klant. Toen wendde hij zich tot den juwe lier: „Wilt u het bedrag even natoliën?" De juwelier telde het geld na. „Het klopt precies", stelde hij vaat. „Ik dank u zeer". De klant nam het intu-sschen reeds keurig ingepakte garnituur mede. De juwelier liep met hem mee naar de deur. „Gaat uw gang maar. Dag meneer, dank u beleefd. Ik houd me aanbevolen", „Goeden dag". Een kwartier later. Weer ging de deur open. De juwelier keek op. Zijn vrouw trad binnen. „Ik wilde je alleen maar even in het voorhij gaan goeden dag zeggen', lachte ze schalks. Ik moet nog een paar boodschappen doen. Je behoeft je dus heelemaal niet te haasten hoor man. Maar wat ik vragen wou. Waar had je die vijfduizend-vijfhonderd Mark voor noodig, waar je een kwartier geleden om stuurde? Of is het nog een geheim?" (NADRUK VERBODEN). Xerxes zal a.s. Zondag in de wedstrijden om den Zilveren Bal met het volgende elftal uitko men: van rechts naar links: Wasservall (doel); Steenbergen en Frenk (achter)Verploegen, J. v. d. Broek en C. v, d. Broek (midden); de Jong, van Booven, Lagendaal, Ramaker en Westdijk (vóór). Feyenoord brengt het volgende elftal in 't veld, eveneens van rechts naar links: van Male (doel); Bul en van Dyke (achter)J. Paauwe, B. Paau- we en van Ooyen (midden)Hendriks, Duinhou wer, Barendrecht, Lintsen en Burg (vóór). Van Heel ia van zijn knieverwonding zoo goed als hersteld, doch heeft het raadzaam gevonden nog een weekje rust te nemen. Overal in den vreemde zyn de voetballers al weer in actie en de hittegolf heeft hen niet weer houden, hun sport te beoefenen. Trouwens ook in ons land heeft men hier en daar maar door gevoetbald en zelfs ln de heetste periode des jaars vonden hier wedstryden tegen Engelsche amateurs en Hongaarsche profs plaats, ploegen, waarvan bovendien weinig of niets te leeren viel. De Engelschen kregen het zelfs zoo te kwaad in de hitte, dat verschillende spelers na een paar wedstryden ziek werden en deze Britten zware nederlagen leden. Iets bijzonders repre senteerden de Hongaren ook al niet, al bleken zy sterk genoeg om de meerendeels matige tegen standers te kloppen. In elk geval is met dit genre wedstryden in het hartje van den zomer geen enkel belang ge diend. Integendeel! De Teco van den K.N.V.B. waarschuwde in het jaarverslag reeds tegen deze schromelyke overdryving en wil ln je toekomst niet meer dan 344 wedstryden van een toerende club in ons land. Deze beide toeren zyn wel geheel in strijd met de bedoelingen en de belan gen van den K.N.V.B. en we kunnen ons dan ook levendig indenken, dat er maatregelen ge troffen worden waardoor een herhaling verme den wordt. De clubs moesten zelf verstandiger zyn, maar het aantal maniakken is nu eenmaal helaas nog groot in eiken tak van sport. Met dat al is men in diverse landen al met de competities begonnen, ook by onze Oostelijke naburen. Ook in Duitschland neemt het geschaft- liche voetbal meer en meer de overhand en over- heerscht het professionalisme, al is het dan niet officieel erkend. In Weenen vond reeds een belangryk interna tionaal tornooi plaats, waarby vooral de Hon gaarsche kampioen Ferencvaros een slecht fl guur sloeg, want zy verloor van Austria met 40 en van Servette-Geneve (die den dag tevo ren van Rapid met 26 verloren had) met 3^-5. Rapid en Austria spelen nader om den eersten prys. De wedstryd OostenrykZwitserland, die be slissen moet wie winnaar van den Europa-cup wordt, Oostenryk of Italië, vindt 23 October te Weenen plaats. In de bekende Mitropa-cup-kwestie is elndelylc een beslissing genomen. Zoowel Slavia (Praag) als Juventus (Turyn) werden ln verband met de voorgekomen onregelmatigheden uitgesloten, waardoor Bologna tot winnaar van den cup 1932 is uitgeroepen. Maar Bologna voelt voor deze eer niets en noodigt nu èn Slavia èn Juventus voor een tornooi uit. Dat is onder alle omstandigheden ook voordeeliger Intusschen beginnen ook de interland-wedstry- den weer. Het bureau der F.I.F.A., dat inmid dels van Amsterdam naar Zürich overgebracht is. en dat nu door den Duitschen dr. Schricker geleld wordt, publiceert voorloopig de volgende wedstryden voor 1932; 30 Augustus, Helsingfors: FinlandDenemar ken. 18 September, Boedapest: HongaryeTsjecho- Slowakië. 25 September, Neurenberg: DuitschlandZwe den. 25 September, Oslo: NoorwegenZweden. 2 October, Boedapest: Hongarye—Oostenryk. 8 October, Praag: Tsjecho-Slowakië—Joego slavië. 9 October, Kopenhagen: DenemarkenSchot land (Am.) 16 October, Brussel: BelgiëNederland. 30 October, Boedapest: HongarijeDuitschland. 17 December, LondenEngelandOostenryk. Deze wedstryd in Londen vormt wel de clou van het internationaal menue ln den aanstaan den winter! BOEBLINGEN, 24 Augustus. (V. D.) Heden om 8 uur zyn de laatste deelnemers aan de Euro pa-rondvlucht te Boebllngen aangekomen. De Poolsche vliegers Karpinsky en Zwirko startten resp. om 13.49 en om 13.50 met bestemming naar Bonn. NATIONALE LUCHTVAART SCHOOL. Op Zaterdag j.l. werden wederom vlieglessen gegeven op de Molen-heide te Gilze-Ryen. Het aantal ingeschreven leerlingen der school werd wederom uitgebreid. Belangstelling werd onder vonden vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen, vanwaar een burgemeester zich op de hoogte kwam stel len van het materieel en de wij-ze, waarop onder- wys werd gegeven. Een der leerlingen vloog van Gilze-Ryen terug naar Waalhaven en was zoo enthousiast over het mollige grastapyt aldaar, dat hy nog een extra kwartiertje vlieglessen op Waalhaven ln het schemeruur er aan toevoegde. De volgende vlieglessen vinden plaats op Zon dag 28 Augustus ten 14 uur. DE NOORSCHE OCEAANVLUCHT MISLUKT. NEW-YORK, 24 Augustus. Het toestel van de Noorsche aviateurs Solberg en Petersen, die van Harbour Grace wilden starten voor een Oceaan- vlucht naar Oslo, is in den afgeloopen nach£ in de nabyheid van het plaatsje Barbys Harbour'op New Foundland neergestort. Het vliegtuig werd totaal vernield. De inzittenden werden niet ge wond. SPARTA—MIDDLESEX WANDERERS. 6—5 Sparta heeft gisteravond te Rotterdam voor slechts matige belangstelling een wedstryd ge speeld tegen de in ons land toevende Middlesex Wanderers. Het begin had al zeer weinig om het lyf en eerst na het eerste doelpunt van Wendt een fraaie kopbal kwam er wat teekening ln het spel. Dat was na 25 minuten spelens Toen kwamen de doelpunten vry snel los en binnen tien minuten hadden Oostlander uit een voorzet 'hebn e°nSSw sf'!?0" uit een dito van Schoon- heim en Wendt den stand tot 40 opgevoerd. Even voor rust slaagde de linksbinnen Moore er Jr' een voorzet van rechts het eerste tegen- punt te maken. In de tweede helft vlotte -het in het Engelsche kamp -beter. Ook thans'waren de doelpunten goedkoop, want in 25 minuten tyd scoorden de gasten viermaal, waarvan een doelpunt ln eigen doel, zoodat de stand 54 was geworden. Nog was d© doelpuntenhonger ni6t êrcstild, want een strafschop voor Sparta en een doelpunt van Reid bracht even later den stand op 6—5 Daarby is het gebleven tot opluchting van den man aan -het scoringbord, die nog slechts één kegel in voorraad had Van de 29 Zondag uit Rome vertrokken vlieg tuigen, zyn er nog 25 over Zooals reeds gemeld, waren uitvallers von Cramon, Raab, Lebeau, Do- natl, Stia-umann, Mar es, Papana, Suster, de Engeli, Colombo, Stoppan!, Bombardi, Viazzo. Daar miss Spooner reeds by de start uitviel, is hiermede Italië geheel uitgeschakeld. Gsterenmorgen is ook de Pool Orluiski uitgeval len, die opgaf wegens slecht weer in Lyon, zoo dat nog slechts 25 deelnemers zyn overgebleven. Deze werden als volgt gemeld; In Parys reeds aangekomen: Seidemann, von Massenbach Lusser, Mariënfeld, Poss, Morzik (allen Duitschers), Fretz (Zwitserland), Kleps (Tsjecho-Slowakye). Onderweg van Bonn naar Parys waren: Stein, Hirth (Duitschers), Giedgowd (Polen), Kalla (Tsjecho-Slowaky-e). In Bonn: Cuno (Duitschland). Van Stuttgart naar Bonn: Osterkamp, Pase- waldt (Duitschers), Anderle (Tsjecho-Slowakye). In Stuttgart: Junck (Duitschland), Arnoux (Frankryk), Bajan (Polen). In St. Gallen; Detré, Duroyon, Delmotte, Ni- colle (Frankryk), Karpuiski en Zwirko (Polen). PARIJS, 24 Augustus. (H. N.) De hedenmor gen uit Stuttgart vertrokken vliegers zyn ln den loop van den middag op het vliegveld van Orly aangekomen. Ook de vliegers Giedgow, Stein, Cuno en Osterkamp ,die met vertraging uit Stuttgart vertrokken, zyn gearriveerd. Zooals reeds gemeld, worden verschillende deelnemers aan de rondvlucht te Lyon opgehouden wegens het slechte weer op het traject LyonSt. Gallen. Het Poolsche vliegtuig O. 1 heeft te Lyon opge geven .omdat het landingstoestel beschadigd is. Het vliegtuig is direct naar Orly gevlogen, waar het behouden is aangekomen. 24. U insinueert, dat U, toen Lord Dr-oitwich als klein kind in Uwe hoede was gesteld, hem voor Uw eigen baby verwisselde en dat de echte Lord Droitwich de man zou zijn die tot dusverre bekend was als Syd Price? Zeker, Sir. Vertel mij eens, Mrs. Price, hebt U last ,van hallucinaties? Ma Price begreep hem op geen stukken na. Sir? zeide zij, geheel in het duister. Zal ik zeggen, hebt U een levendige ver beelding? 'k Weet niet, Sir. Ik denk, dat U dat hebt, Mrs. price de advocaat, die leder oogenblik meer op heerachtige'n bca-constrictor ging lijken, zijn prooi hypnotiseert. En ik beweer beweer, Mrs. Pricedat dit verhaal van Men schryft ons: Ondanks de groote hitte heeft men te Egmond aan Zee in het kamp der zweefvliegers de laatste weken met groote animo geoefend. De eerste twee weken van Augustus waren er gemiddeld 22 leerlingen. In het geheel hebben nu ongeveer 70 deelnemers het kamp bezocht, waarvan ver schillende langer dan een week. De leeftyden ver schillen ook aanmerlcelyk. Zoo was de oudste der leerlingen ongeveer 52 jaar en de jongste, een meisje, juist 16 jaar geweest. Het is te begrypen dat een leerling van 50 jaar niet meer die werk kracht geven kan als een jongeman van 20 jaar, maar genoemde oudste leerling heeft op andere zeer sympathieke wyze zyn werkkracht vervan gen en op een andere mapier zijn gewaardeerde medewerking verleend, terwyl het een lust Is, om te zien hoe de jongste leerling niet onder doet voor haar oudere sportkameraden, en mede trekt en sjouwt. Is er wat bereikt ln den tyd dat het kamp gehouden wordt? Wanneer wy dit met het vorig jaar vergelyken, dan moet men zeggen „Ja" en zeer veel. Onder de rustige instructie van den heer Wendling zyn de resultaten bereikt. Altyd even kalm wyst hy zyn leerlingen hoe zy de „kist" kunnen vliegen. Altyd even kalm volgt hy hun sprong en hoe moeten wy hem bewon- deren, als we weten dat er dagen geweest zyn van ongeveer 100 sprongen' per dag. Denkt u dat eens ln. 100 maal per dag aanwyzingen en 100 maal per dag den sprong volgen, terwyl hy van die 100 maal vele malen de haren onder zyn groote pet te bergen voelt rijzen. Welke resultaten er bereikt zyn? Het Is aan den algeheel leider van het kamp, den heer L. C. Kruithof uit Garderen, te danken, dat er dit jaar te Egmond resultaten bereikt zyn, die nog nooit in de zweefvliegsport ins ons land bereikt waren. Als we dan bedenken, dat er in ons land vereenigingen zyn, die reeds meer dan twee jaar oefenen en slechts een paar A-brevetten uitge reikt hebben, en dan weten dat er te Egmond op één dag 4 B-brevetten gevlogen zyn, dan vra gen we ons af; hoe kan dit nu te Egmond ineens? Het is de heer Kruithof, die den hoogstart met 200 M. kabel en den auto-start met 100 M. en 200 M. kabel hier te lande voor het eerst in voerde. Met deze startmethode heeft hy een hoogte we ten te bereiken van 100 M. en meer. Hy is het, die zich vast houdt aan de Duitsche examen- eischen. Hoewel hy de leerlingen ook in de gele genheid stelt om hun brevet te vliegen naar de lichtere Hollandsohe eischen, geven zy voor het B-brevet allen de voorkeur aan de Duitsche eischen, omdat zy voor elkaar niet onder willen doen. Is deze startmethode gevaarlyk? Deze vraag hebben wy den heer Kruithof ge steld en zyn antwoord was volmondig: „Neen". Doch hy voegde hieraan toe: Laat een ieder, die niet goed op de hoogte is met deze methode van starten, met zijn handen er af blyven. Er schui len by deze methode van starten zoovele voet angels en klemmen, dat hy het absoluut onver- antwoordelyk vindt, deze methode toe te passen op een vliegveld met mindere afmetingen dan 800 M. by 800 M. en hij hoopt, dat van Over heidswege het- toezicht op de Instructeurs, die deze methode mogen toepassen, zeer streng zal wezen. Het afleggen van een examen voor deze startmethode stelt hy daarom voor als een eerste vereischte. Wanneer iedere club zoo maar zonder meer deze startmethode mag toepassen, zullen vete en ernstige ongelukken het gevolg kunnen zyn. Hier is dus zeer streng toezicht noodig. De burgemeesters der gemeenten, alwaar in het zweefvliegen geoefeiw wordt, kunnen als eisch stellen, dat wanneer er gestart wordt onder lei ding van een bevoegd Instructeur, deze persoon op zyn bewys van bevoegdheid wel degelyk een aanteekening moet hebben, die hem de bevoegd heid geeft tot starten met auto. Op het oogenblik is het leerlingenaantal te Egmond van dien aard, dat de heer Kruithof er over begint te denken het kamp op 1 September te sluiten. Hy hoopt echter nog steeds, dat leer lingen zich zullen aanmelden. LOOSDUINEN, 24 Augustus. Coöp. groenten^ veiling: bloemkool le soort 3.10—9, 2e soort ƒ2 2.80, ryen komkommers le soort 1.802.90, 2a soort 0.501.20, gele komkommers le soort 5.80 7.20, 2e soort 34.50, witte komkommers le soort ƒ3.304.60, 2e soort ƒ1.402.40, perziken la soort 1115i 2e soort 7.4011.50, 3e soort 5.30 8.80, groene' kool 2.10, per 100 stuks, meloenen le soort 2642 ct., 2e soort 2125 ct. per stuk, roode kool 2, aardappelen 1.201.60, stok- prinsesse ƒ4.60—8.60 stamprinsessen ƒ3.305.20, snyboonen 6.609.40, pronkboonen 2.903.10 spekboonen 22.80 komkommerstek 0.502j60 per 100 kg., tomaten' A 1—2.60, B ƒ1.20—2.20, C 1—2.30, CC 1—1.10, bonken 1—1.40 per 50 kg.„ postelein 8—22 ct. per 6 kg., spinazie 1751 ct. per 4 kg., druiven le soort 4250 ct., 2e soort 32 —36 ct. per kg., salade le soort 0.801.60, 2a soort 5070 ct. per 100 krop peen 6.707.50, 2a soort 2.90—3.80, prei 1.40—2.10, radys 250—2.60 rabarber 2.503.20, seldery 1.601.80, peter selie 50—60 ct. per 100 bos, andyvie ƒ0.70—1.20 per 100 struik. LOOSDUINEN, 24 Augustus. (Loosduinscha Groentenveiling). Bloemkool le srt. 3.105.90,, 2e srt. 12, kaskomkomm. le srt. 6.606.90,! 2e srt. 4.204.40, 3e srt. 1.70, ryen komkom mers le srt. 12.30, ,2e srt. 0.500.80, gele kom kommers 3.EO—6.9Ó, witte komkomm. 3 60— 4.10, perziken le srt. 1216, ld. 2e srt. 58, id. 3e srt. 2.803.90,, alles per 100 stuks, meloe nen 1061 ct. per stuk., appels 412, peren 4— 33, erwten 13, stokprins. 58, stamprins. 4 6, snyboonen 8, pronkboonen 23, spekboo nen 35, -boonenstek 2, alles uer 50 kg., to maten A 12.30, id. B 1—1.90, C 1—2.20, CC 1, -bonken 1, alles per 50 kg., postelein 710 ct. .per 6 kg., spinazie 1944 ct. per 4 -kg-, druiven, le srt. 38—48 ct. per kg., id. 2e srt. 24 ct. p. kg.„ salade le srt. 0.401.20 per 100 lkro.p', -peen le srt. 4.80—9.50, prei 1.40—41.70, rabarber f 3.20, seldery 40—90 ct., peterselie 50 ct., alles per 100 bos, andyvie 0.501.40 per 100 struik, kom kommerstek 1030 ct. per -kist, stoofsla 10 ct. per kist, eieren 3.804.10 per 100 stuks, pepers 70 ct. per 100 stuks. RODENRIJS 24 Augustus. (Coöp. Groentenvei ling Vereen. ,,Berkel en Rodenrys" G.A.) Kom kommers le soort 2.706.60, 2e soort 1.404.20,, witte komkommers le soort 5.20, 2e soort 2.80, bloemkool le soort ƒ4.706.70, 2e soort ƒ1.10, sla le soort 60100 ct., andyvie le soort 1.202, 2a soort 50 ct., perziken 67, meloenen 8—34. alles per 100 stuks, rentegevers ƒ4.206.70, stokprin- cesseboonen 47.70, tam- 3.306.80, Duitsche boonen 3.204.30, pronkboonen 2-^2.30, emy- boonen ƒ2.10—7.70, tomaten A ƒ2—6,60, B ƒ23, C 2—6.20, appelen 9—15, alles per 100 kg., peen le soort 4.20 per 100 bos, komkommerstek. 1040 ct. per kist. ROTTERDAM, 24 Augustus 1932. De pryzen heden besteed waren als volgt; Holl. platg. kom komm. Ie srt. 3.20-7.20, id. 2e srt. 1.303.20,i id. 3e srt. 0.501.20, sla (Meikoning) 0.80 2.70, alles per 100, spinazie 7.2011.10 per 100 kg., peen le srt. 59.50 per 100 bos, postelein 3.20—9 per 100 'kg., snyboonen 3.60—10.90 per 100 kg., pronkboonen 2.103.20, Duitsche prin- sesseboonen 3.10—5 per 100 kg., stokprinsesseb^ 4.1010.50 per 100 kg. ROTTERDAM, 24 Augustus. Veilin-gavereenl- ging Vrye Aardbeienveiling Chariois: snyboönen f28.10, stam prins-assem 3.206.90, &to!k prin sessen z'. d. ƒ4.209, eigenheimers 22.30, ld. poters 1.30—1.50, paarspitten 2.102.40, poste lein 1.502.40, roode kooi 1.102.60, uien 2 2.30, clapp's le soort 17—20, 2e soort 1315, 3e soort 69, suikerperen le soort 66.70, kes- wick le soort 10./6011.30, 2e soort 5,10—7.60, J. Lebel 7.308, reine victoria 3843 per 100 kg., augurken le soort 22—28 ct., 2e soort 12—16 ct., 3e soort 48 ct. per kg., bloemkool le soort ƒ6.20—13, 2e soort 2.90—520, sla 1.30—2.60, an dyvie 1.202.70. eieren 3.504.20, komkommers le soort ƒ3.805.60, 2e soort ƒ2.303.10 per 100 stuks, seldery ƒ1.10—1.30, kroten ƒ0.602, prei 3—3.30 per 100 bos, tomaten 11.80 per 100 pond, meloenen 2033 ct. per stuk. VLAARD1N GER-AMBACHT, 24 Augustus., Eierenveiling: aanvoer 4981 kipeieren ƒ3.704.90, 380 eendeieren 3, 360 henneneieren 2.80—4 per 100 stuks. HANSWEERT, 24 Augustus. Gepasseerd voor 's middags 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 3 en XI; Annie, Thyssen; Mafra, Vos; Johanna, Buriks; Neptun 32 Mussig; Goede Gunst, de Boef; MAAS- BRACHT: Cor, Zuidema; Spero Arends; VLAAR DINGEN: Helena Jaooba, Muller; SCHEVE- NINGEN: Clasina, Zuurmond; GOES: Ideaal, v. DenderenIJMUIDENst Oome HeinALK MAAR: Ster der Zee, de Geus; SCHEVENINGEN Johanna, Staab; DONGEN; Spes Salutis, Blom; AMSTERDAM: Bram, Kempeneers; TILBURG: st. Broedertrouw 10; MEPPEL: Onderneming, Klein; HOORN: Franeisca, Damstra; WEERT: Toekomst, Geffens; DORDRECHT: Clara, van Horsen. DUITSCHLAND: st. Ryn en Schelde 9, 14 en 16; Trevisia, Busker; Tabor, Landa; Pajemal, de Cleeme; Helena, Theuns; Fluviale 23, Fromm; Emjo, van Eek; BELGIë: st. Telegraaf 14; Sulphure, Duut; Këthe, Schlemmer; Decide, Spittaels; Credo, v. d, Meerschet; Jannetje, Stolk; Mont Blame XI, Ruck; Martha Elisabeth, Oom; Cosmopolite, As senberg; Scheldezonen, Lockefeer; Elodie, Locke feer; Dusseldorf, Beckhaus; Atno, Verhulst; Gode fidus, Kieboom; Unilever 5, Rooding; Fyo, Vol- ker; Adriana, de Looy; 4 Gebroeders, van Dende ren; Lisa, van Deurzen; Myriam, Hoornick; Ma- chiensteen 15, Klapter; Lèhnkering 12, Boning; Sani 12, Willems; Lecrihen, van Maaren; Hen- drika, v d. Adel2 Gebroeders, de BruynOthello 1, Boer; Alexander, Clement; Othello 12, Stienstra zei een die i-k U, geheel en al, van het begin tot het einde, een fictie, een product van Uw verbeelding is. Wat is een fictie? vroeg Mrs. Price op haar hoede. Mr. Wetherby uitte een nieuw kuchje, dit maal nog onderstreept door een irriteerend tikken met zijn brillehuis op het tafelblad. Ik zou U graag een paar vragen stellen, zeide hij. Leest U reel, Mrs. Price? Ja, Sir. Laast ge veel, zullen wij zeggen, een zes tien jaar geleden? Ja, Sir. Wat voor soort lectuur? Ik hield veel van mijn Family Herald. Ha! En waart ge toen gewoon veel naar de theaters te gaan? Indien het een goed drama was, wel. Precies. Luister nu eens goed, Mrs. Price. Mag ik U er aan herinneren, dat dit omruilen van den eenen baby met den anderen de basis van een paar honderd Family Herald-drama's Is geweest en dat een dergelijke melodramati sche situatie door wijlen W. S. Gilbert in zijn beroemd gedicht Baby's Wraak ook satiristiscb Js behandeld? Waar wilt U naar toe? Ik zal U vertellen, waar i-k naar toe ga. Ik beweer, dat Uw verhaal niets anders is dan sprookje, voortgekomen uit te veel Family Herald verhalen, te veel melodrama's en mag ik het zeggen? te veel onversneden jenever? Juist! zei Sir Herbert. Precies! zei Lady Lydia. Zij maakten den indruk, als konden zij slechts met moeite een luide toejuiching in houden. Het had eenige oegenblikken geduurd, voor Ma Price -de beteekenis van dit alles begrepen had, maar nu had zij het door. Zij rees strijd vaardig overeind, haar handen op haar heupen. 'ier! begon zij. Ga zitten, snauwde Mr, Wetherby. Ja, Sir, zei zij week. Nu komen wij, vervolgde de advocaat, aan een ander punt. Twee weken geleden tee- ken-de U een document, waarin U ontkende, dat er eenige waarheid in Uw verhaal school. Ja, Sir. Het werd verbrand. Hat weet ik, en daarom heb ik een ïeuw, gelijkluidend, papier opgemaakt. Wilt even hier komen, Mrs. Price. Hij wees naar het bureau. Hier is een pen, Mrs. Price Teeken hier maar even, als U wilt. Slingsby, zei sir Herbert. De butler deed een stap naar voren. Overtuig je ervan, dat Mrs. Price teekent. Heel goed, Sir Herbert. U moet begrijpen, Mrs. Price, zei Mr. Wetherby, dat het alleen voor Uw eigen bes-t- wil is, wanneer U dit document, dat ik opge haakt heb, teekent. Indien U weigert dit te doen komt U in een heel onaangename situatie, °lleer u aIs getuige voor de rechtbank wordt geroepen. De rechtbank zal U zeer zeker vra- °f^',ILaoar0m U' 1x3611 U eenmaal bereid waart e re verklaring te onderteekenen en daar jLroi", d°en' dit reiger-de, toen het U weer g werd. Meineed is een ernstige beschuldiging, Mrs. Price. Meineed? Meineed, zei ik. Ma Price was overtuigd. Nu begreep zij de beteekenis van die zwarte kat. Deze was ge zonden om haar te waarschuwen voor de ge vaarlijke situatie, waarin zij zich bevond. Zonder die waarschuwing zou zij in goed ver trouwen haar weg gegaan zijn, om aan het einde de grootste ellende te vinden. Zij na.m de pen ter hand met al te emoties van iemand, die op het nippertje aan iets ernstigs ontsnapt is, en Mr. Wetherby, die in dit m o-ment van triomf ontspande, nam zijn bril af, waarvan hij de glazen weer begon op te wrijven. Ma Price stond op en kwam naar het bu reau toe. Dit stond bij het raam en terwijl zij vooruit trad, vielen haar blikken door het raam op het lieflijke beeld, dat de grasvelden en struiken, buiten boden. En plotseling alsof zij iets vreeselijks gezien had, bleven haar oogen strak naar een bepaald punt staren. Zij had de pen in haar hand. Nu wierp zij' die met een huivering ver van zich af. Ei! riep zij. Sir Her-bert sprong op. Wat is er nu weer aan de hand, voor den donder? vroeg hij geïrriteerd. Ma Price draaide zich om en keek hem vast besloten aan. Wat zij zoo juist gezien had, had haar ervan overtuigd, dat zij in haar diagnose betreffende de zwarte kat geheel abuis geweest was. Het beest was op baar weg gezonden om haar te waarschuwen; zeker, maar om haar te waarschuwen tegen een onderteekenen van dit papier. Waarom an-ders zou, terwijl zij ye pen reeds tusschen haar vingers had, ter elfder ure deze nieuwe waarschuwing zich aan haar oogen vertoond hebben? Ik teeken niet! Wat! Ik doe 'et niet. Waarom niet? schreeuwde Lady Ly-dia, Ma Price wees dramatisch naar het raam. Ik heb daarnet een ekster gezien! zei zij. HOOFDSTUK XXIV. Wanneer in een ontvangkamer van redelijke afmetingen een familie-advocaat uitroept: „Absurd!" een baronet „verwenschte vrouw!", zijn vrouw „Stapelgek" en de weduwe van een barbier in Knightsbridge „Ik zag een ekster!" dit allemaal tegelijk, dan kan men er van ver zekerd zijn, dat iemand, die op dat zelfde oogenblik die kamer zou binnentreden, den indruk kreeg van een spraakverwarring van de ergste soort. Syd vond dit ook. Hij was binnengekomen op het oogenblik, dat de opwinding haar hoog tepunt bereikt had en hij kreeg het zelfde ge voel, dat hij meermalen op vergaderingen van de Fulham Debating Society ondervonden had, wanneer de gemoederen verhit raakten en een half dozijn eereleden gelijktijdig en zoo luid mogelijk hun bezwaren probeerden uiteen te zetten. Verstomd keek bij om zich heen. Hij vond, dat hij zich als een heer ge dragen had door zic-h terug te trekken en dezen samenzweerders toe te staan in zijn eigen huis hun sn-oode plannen te smeden en het minste wat zij daartegenover konden doen was toch wel die plannen in stilte te beramen. Hoy! schreeuwde hij met een stem als een misthoorn. Het tumult stierf weg. Koeltjes bezag hij het gezelschap. Mijn 'emel, zei hij bitter, noem je dit een bespreking? Lijkt meer op het papagaaien huis in de diergaarde. De inmenging yan dezen hoogst ongewensch- ten persoon op dit allerongewenschto oogen blik mishaagde Sir Herbert Ba-ssinger ten zeerste. Maak dat je wegkomt! donderde Sir Her- bert. Syd wierp hem een koelen blik toe. Een beetje minder, adder! zei hij kort. En toen ontdekte hij voor het eerst Ma Price. Hij bleef haar verstomd aanstaren. Ma! U 'Ier? Ma Price verkeerde nog steeds in een uiterst opgewonden stemming. O, Syd! Ik 'eb 'em juist op tijd gezien, Wat gezien? Den ekster! Dat was een waarschuwing! Ben seconde later en' ik 'a.d 'et papier ge- teekend! Papier? Plotseling scheen Syd een ver blindend licht op te gaan. Wel allemachtig! riep hij verbaasd uit. Nog meer knoeierijen? Met een heilige verontwaardiging bezieild keerde hij zich naar Sir Herbert: Van al de onbetrouwbare, geniepige en misdadige schep sels, zeide hij driftig, span jij de kroon. Ik hoef mijn oogen maar even van je af te nemen, of je bent weer bezig met je oude misdadige spelletje, 'et is genoeg om iemand dol te ma ken. Hij draaide zich om en richtte een be- schuldigenden vinger op mr. Wetherby, 'ier jij, met je mooie gezicht. Noem je jezelf advocaat? Laat jij je voor dergelijke streken gebruiken? Ik 'eb veel zin om je bij den Lord Kanselier of wie dan ook aan te geven om je van de rol te doen schrappen. Lydia deed een beroep op haar mannelijke bondgenooten. Deze situatie leek haar de krachten van een zwakke vrouw te hoven te gaan. Is er geen manier om dezen luldruchti- gen jongen man de kamer uit te krijgen? klaagde zij. Neen, die is er niet, zei Syd. Niet voor dat ik gedaan heb, waarvoor ik hier ben ge komen. Hij keerde zich naar de deur met hetzelfde air, waarmede Wellington zich bij Waterloo tot zijn troepen gewend kon hebben met het bevel den aanval over de geheele linie in te zetten. x Breng die ladder binnen! zei hij. Charles, de bediende, trad binnen, terwijl hij met zichtbare moeite een korte ladder droeg. Sir Herbert zag dit schouwspel met de grootste verbazing aan. Wat ben je voor den donder nu weer van plan? vroeg Sir Herbert, Syd wees naar het portret van Langzwaard boven den 6choor. steen. - Ik leg beslag op zijn genade! zeide hij Uit voorzorg! Dat portret is hier niet langer veilig. Als ik het niet wegneem, zijn jullie te staat er een nieuw gezicht op te laten verven. Hij greep het andere eind van de ladder en begaf zich resoluut naar den schoorsteen. Bediende Charles, die de eerste geweest zou zijn om toe te geven, dat hij niet wist, wat dit allemaal te beteekenen had, maar dat dit het schoonste oogenblik van zijn leven was, ging volgzaam met hem mee. Charles was op een leeftijd, dat hij groeide in familie-ruzietjes. Slingsby daarentegen, een hutier op jaren, had het heele geval van het eerste begin af monsterlijk en onwaardig gevonden. In zijn heele elfjarige butlers-loopbaan had nog nooit iemand ladders in een ontvangkamer ge bracht.. Zijn b'.oed kookte en alleen een diep respect voor de familie had hem er van weer houden, actief aan het verder verloop der ge beurtenissen deel te nemen. Gewoonlijk sprak hij niet, voord-at hem iets gevraagd werd, maar in oogenblikken als deze is men geneigd alle regels over boord te gooien. - Is het uw wensch, Sir Herbert, vroeg hij een -beetje zenuwachtig, -dat dit portret ver wijderd wordt? Zeker niet! riep Lady Lydia. Natuurlijk niet! raasde Sir Herhert. Maak dat die verwenschte ladder de kamer uit komt. Mr. Wetherby sprak geen woord. Maar hij keek Syd met een sinisteren, veelzeggenden blik aan, als wilde hij hem doordringen van het feit, dat de zaak van Rex versus Winter- botham, Gooch and Simms, vrijwel analoog was geweest aan dit geval, zoodat hij beter voorzichtig kon zijn. Syd liet zich echter -door woord noch blik van de wijs brengen. Hij kende zijn rechten en was van plan daarvan gebruik te maken. Ik ben van plan dat portret voor de rechtbank te brengen, 'et zal mij 'elpen en daarom ben ik van plan 'et zoolang in te pik ken. Evenmin als Charles begreep Ma Price pre cies, waar het om ging, maar zij voelde, dat een kalmeerend woord hier in ieder geval op zijn plaats zou zijn. Oh, Syd, zeide zij daarom, wees niet zoo 'aastig_ Syd wenkte ongeduldig. Houd je d'r buiten, Ma. 'ela, geef 'ier dat ding, riep hij met plotseling oplaaiende woede uit. Want Slingsby, die eindelijk in actie was gekomen, had hem plotseling op zij geduwd, waardoor hij de ladder moest los laten. Hij deed een poging om het ding weer te grijpen, en Slingsby en Charles, welke laat ste nu heelemaal van genot straalde, hielden de ladder boven zijn hoofd om-hoog. Hij uitte een verschrikten kreet. doorloopen! En dat juist nu, vlak voordat mijn zaak voorkomt! Deze ramp scheen hem van zijn laatste restje zelfbeheersching te berooven. Niemand kon zijn -heele leven in de omgeving van Ma Price doorbrengen zonder iets van haar bij geloof over te nemen en dit ongelukkige inci dent had hem diep aangegrepen. Het gaf hem de impressie, dat niet alleen zichtbare, maar ook onzichtbare krachten tegen hem samen spanden. Woest klemde hij zich vast aan de jaspanden van den butler, en daarmede kan men vrijwel zeggen, -had de strijd om de lad der een aanvang genomen. Het was een scene vol hevige actie, waarin men vergeefs een sprankelende dialoog van d8 betrokkenen kon verwachten. Mr. Wether by klikte met zijn tong en Bei dat dit alle maal heel ongewoon was. Ma Price riep als maar: Syd, lieve jongen! En Slingsby steun de: Laat je me los, woesteling! Maar behalve dit heerschte er grimmige stilte welke alleen verbroken werd door de hijgende ademhaling van de strijdenden en zoo nu en dan een kreet ran de gewonden. Vanaf zijn verheven standplaat-s leek Lang zwaard uit zijn lijst met zichtbare tevredenheid op dit schouwspel neer te zien. In zijn leven was hij heel wat keertjes in dergelijke mee- ningsverschillen gewikkeld geweest. Indien hij toch nog een aanmerking had, zou het waarschijnlijk alleen zijn over het feit, dat er geen gebruik werd gemaakt van een goede beproefde strijdbijl, Afgezien daarvan had hij niets aan te mer ken. De zaak begon zich op de meest bevredi gende wijze te ontwikkelen, want nu was ook Sir Herbert Bassinger daadwerkelijk in het gevecht betrokken geworden. In het begin van -den strijd was Sir Karbert reeds te hulp gekomen, maar hij kon zich tevre den stellen mét woord en gebaar de strijders voor het goede recht aan te moedigen. Maar 'n vlugge beweging van Slingsby bad de ladder in zijn richting gedreven. Syd liet de jas Tan den butler los om nu de ladder zelf vast te grijpen. Deze kwam dreigend in de richting ran de maag van zijn genade, zoodat hij niet anders kon doen dan de lad-der van zich af duwen. Slingsby en Charles tilden de ladder eerst vlug omhoog en daarna heelemaal naar beneden. Dit bracht Sir Herbert opnieuw in gevaar. Om te voorkomen, dat hij het heele geval op zijn teenen zou krijgen, sprong hij, met de dartelheid van een lammetje in het voorjaar, omhoog, Neerkomend bemerkte hij echter tot zijn ontsteltenis, dat hij met zijn eene heen tusschen de sporten terecht geko men was. In deze hopelooze positie hinkte hjj als een gek in het iiond.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7