Z. EM. W. M. KARDINAAL VAN ROSSUM OPGEBAARD IN KARDINAALSORNAAT. KARD. VAN ROSSUM DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1932 DE STAKING IN DE SCHEEPVAART 4- ER WERD EEN DOODE UIT GEDRAGEN.... Het stoffelijk overschot overge bracht naar de Sint Servaas. DEFILE DER DUIZENDEN LANGS DE BAAR. DE DOODSKLOK LUIDT. M VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK. UITVOER VAN RUG- EN BUIKSPEK. 40 jarig profewefeest. NORMALISATIE VAN TEXTIEL- GOEDEREN. VOORWAARDEN DER CON- TACT-COMMISSDE. Een onderhoud met den heer Brautigam. HET MONSTEREN. Maastricht, 31 Augustus 1932 Het stoffelijk overschot van wijlen Kardinaal van Rossum werd Woensdagmiddag met groote plechtigheid van het ziekenhuis Calvariënberg naar de St. Servaaskerk overgebracht. In vol ornaat rustte het lichaam van der Kardinaal in de ruime voorhal van het gesticht, die door draperieën en palmen in een rouw kapel was herschapen. Boven het altaar waar heden drie H.H. Mis sen waren opgedragen voor de zielerust van den overledene, was op het rouwkleed het wapen van den Kerkvorst aangebracht. Terwijl de ruime vestibule en de aangrenzende vertrekken zich geleidelijk met genoodigden vulden, nader den schuchter de nonnetjes van het ziekenhuis en brachten beurtelings hun rozenkransen in aanraking met het lichaam van den vereerden doode. Om zes uur zette de lijkstoet zich in bewe ging. Voorop ging de koningsstandaard, het Kruis, dan volgden tal van koorknapen in rouwgewaad en vervolgens een groote menigte seculiere en reguliere geestelijken van de kerken en kloosters der stad, allen in toog met 6uperpli. Zoodra de stoet zich in beweging had gezet, begonnen de priesters recto tono de Vespers uit het Doodenofficie te psalmodieeren, telkens eindigend met het Requiem aeternam dona ei Domine. Dan volgde de hooge geestelijkheid van het bisdom. Voorop Z. H. Exc. mgr. dr. G. Lem- xnens, in kerkelijk ornaat, geassisteerd door de beide Zeereerw. Heeren pastoors J. Verheggen en A. J. Lenders. Na den Bisschop kwam zijn ambtgenoot mgr. Olav Smit, gekleed in den breeden, paarsen mantel en begeleid door deken Schoenmaekers van St. Martinus en mgr. J. Wouters, deken van St. Servaas. Dan volgde bet stoffelijk overschot van den Kardinaal in een sober versierde lijkkist met glazen deksel. Het werd gedragen door de Broeders van 0. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, de bekende onderwijscongregatie, wier hoofdbestuur vrij willig had aangeboden dit liefdewerk te ver- yullen. Achter de lijkbaar schreden dr. Lijdsman, de secretaris, en de heer Drehmans, de gentl luomo van den overleden Prins der Kerk. Dan volgde de kamerdienaar van Z. Em. met den kardinaalshoed en tenslotte een groote menigte wereldlijke autoriteiten, o. w. wij opmerkten den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg en een aantal leden van Ged. Staten, B. en W. van de stad Maastricht, den gemeente secretaris mr. P. J. Kallen, den president der arrondissementsrechtbank mr. G. Bonhomme, tuit.-kolonel garnizoenscommandant A. A. van Nijnatten, den hoofdinspecteur der arbeidsin spectie ir. L. A. Fruytier, den geneesheer-direc teur van Calvariënberg dr. Hintzen en yeie bestuursleden van verschillende corporaties en yereeniglngen der stad Maastricht. Terwijl de groote klok van Sint Servaas onafgebroken haar zwaar en somber geluid liet hooren, trok de indrukwekkende stoet door de straten, waar de brandende lantarens met rouw floers waren omhangen en de vlaggen halfstok waren geheschen. Overal waar de lijkbaar voorbijging ston den dichte drommen gelöovigen, die allen de ontdekte hoofden bogen ten teekein van eer- biedjge hulde en rouw. Zoo naderde de stoet de Sint Servaaskerk ®h trok door het Noorderportaal en den langen kloostergang den ouden tempel binnen. Bij de aankomst in de kerk vormde de gees, lelijkheid een dubbele haag, waartusschen het stoffelijk overschot wérd voortgedragen naar het Zuiderportiek, dat alleen bij plechtige ge- legenheden voor het publiek wordt openge steld. In dit eerbiedwaardig heiligdom, onder de eeuwenheugende gewelven werd aa,n de ge loovigen gelegenheid gegeven om den dier baren doode hulde te brengen. Maar de hulde van den Katholiek bij een lijkbaar bestaat allereerst in het gebed en zoo knielden allen neder, terwijl de bisschop van Roermond naar oude, vrome zede vijf Onzevaders en vijf Wees- gegroet en bad voor de zielerust van den Kar dinaal. Toen begon het eindeloos défilé van de ge- loovige menigte, dat morgen nog den gehee- len dag zal worden voortgezet. Wat bijzonder trof in deze droeve plechtig heid was de volkomen afwezigheid van allen gehuurden rouw. De oude Limburgsche tra. ditie toonde zich hier op haar best. Het uit dragen en vergezellen der dooden wordt in dit gewest nog beschouwd aia een Werk van barmhartigheid, dat alleen ter eere Gods en uit liefde tot den naaste Pleegt te worden verricht. Dat deze traditie ook ditmaal in eere werd gehouden stemt tot innige dank baarheid en bewijst, dat de vrome piëteit voor de dooden nog leeft in aller harten. Limburg en Maastricht hebben den grooten Kardinaal op waardige wijze gehuldigd. In de hall van Calvariënberg staat het stof. felijk overschot van Kardinaal van Rossum te wachten op de plechtige overbrenging naar de Si. Servaaskerk. Steeds nog knielen de Zusters er n-eer op de zwarte tapijten en bid den haar Weesgegroeten aan de groote rozen- kransed. Soms treedt er een Zuster even zachtjes naar voren om in kinderlijke piëteit haar rozenkrans te leggen op het glazen dek. eel van de kist, juist boven de borst van den grooten Doode. Wanneer Monseigneur Lemmens, gehuld in de zwarte koorkap met heldere stem de ge beden der Kerk begint te zeggen, valt er op eens een stilte over de dichte haag van wach tende menschen voor de open poort. En met ernstige woorden der gebeden begint zich te mengen het zware geluid van de klok der Sint Servaas, die de schreden der dragers zal begeleiden tot zij op de plaats van bestem, mi.ng gekomen zijn. Het is maar een enkele klok, een zware, eentonige doodsklok, die klinkt over de hoofden der wachtende men scben, die haar ernstig gebeier doet deinen door de smalle straten en langs de grove, groote steenen der eeuwenoude bouwwerken. Eén enkele zware klok, niet somber het gebeuren, verkondigend, maag yqaleor m m als een vermanende steim, die waarschuwt acht te geven op hot snel voorbijgaan van alle ijdelheid. De doodsklok galmt, het geluid schijnt in den zonnlgen namiddaghemel te blijven drij ven als op tragen wiekslag en op den duur wordt het een vreemde roep, een geluid, dat eerst van heel ver schijnt te komen, dat aan zwelt en steeds dichterbij in de ooren gaat klinken; dan wijkt het regelmatig gegalm weer langzaam weg. Onder het gebeier der klok gaat de stoet tussohen de dichte haag van menschen. Voor op een hoog kruis, daarachter tallooze pries, ters en bruine paters in hun witte koorhem den. Dan mgr. Lemmens in de zwarte, breede koorkap. Langzaam schrijdt men voort, luidop kli-n. ken de Latijnsche gebeden der priesters, de gescandeerde verzen der Miserére. Achter de door fraters gedragen kist komen pater dr. Lijdsman en de heer Drehmanns, de laatste gekleed in zwarte tuniek met wit kant afge zet en met de symbolen zijner waardigheid, de zwarte geplooide cappa en de zilveren degen, als gentiluomo van den Kardinaal. Daarachter de vele Zusters, Soeurs Francis- calnes de Marie, in haar grijze habijt, waar over de lange zwarte sluier in plooien neer hangt. Een oogenblik is de mogelijkheid besproken om de overbrenging van het stoffelijk over schot van den Kardinaal in alle stilte en een. voud te doen geschieden, maar hiertegen heeft zich in de persoon van den Maastricht sohen burgemeester, de geheele aard van het Limburgsche volk verzet. Deze menschen, die den priester met belgerinkel en kaarsen- licht over de straat zien gaan om de H. Teer spijze naar de zieken te brengen en voor wie het gewaad der priesterlijke bediening een gewoon verschijnsel is op den openbaren weg, deze menschen zouden Immers niet willen, dat het stoffelijk overschot van den grooten Nederlandsohen priester in stilte zou worden overgedragen. Zij rekenden het zich tot een plicht in luister eerbied te toonen voor den dooden Kardinaal. Langs den weg, die gevolgd wordt, staan de menschen dan thans ook in dichte rijen_ De kinderen kijken met groote oogen naar den luisterrijken stoet en zij h-abben de oranje- sjerpen nog om van hun kinderlijke viering van den Koninginnedag. Door het stadsbe stuur zijn wel alle feestelijkheden afgelast, maar de kleinen hebben met vlaggetjes en oranjelinten toch hun kinderlijk spel ge speeld en staan thans feestelijk uitgedost den droeven stoet gade te slaan en toch is het geen scherp contrast, geen tegenstelling, die ook maar in het minst hinderlijk zou zijn. Is de blijde Jeugd, de vreugdevolle verwachting, die de kleinen bij ons wekken, niet de door God gegeven troost bij het sterven der man nen wier verlies onherstelbaar schijnt De benijdenswaardige, speelsche vreugde der kinderen zal groeien tot blijde werkkracht. Deze kinderen zullen eens in grootsche da den, of in de moeizaamheid der kleine, dage- lijksche zorgen de wereld verder helpen langs denzelfden weg, waarop een figuur als Kar dinaal van Rossum haar heeft vermogen voort te stuwen. Door de lange gang, een oud en schoon ge welfd kloostergedeelte, bereikt de stoet de Sint Servaas, waar het stoffelijk overschot van den Kardinaal in de Zulder-portlek wordt neergezet. In wonderschoone lijmen overwelven de Go- thische bogen de stemmigheid der kaarsen, palmen en zwarte kleeden. De kerk is stampvol en als de gebeden ge zegd zijn, komt na de priesters en klooster lingen een eindelooze rij van geloovigen langs de kist schuifelen. Kinderen en grooten, oude. beverige vrouwtjes en mannen in de kracht van hun jaren trekken door de portiek om een laatste blik te werpen op het gelaat van den doode en om even een kort schietgebed te prevelen bij het gaan langs de baar. Er is zoo'n massa menschen, die verlangend zijn dezen laatsten vromen dienst te bewijzen, dat de stuwing bijna niet is tegen te houden. Het geheele achtergedeelte der kerk en de ge heele kloostergang zijn vol van een dichte menigte geloovigen en steeds stroomen van buiten de menschen nog aan, verlengt zich de lamge rij van wachtenden. Spoedig moet men de deuren sluiten voor de duizenden, die nog binnen willen komen, maar die pas heden de gelegenheid zullen hebben een laatste bezoek aan onzen overleden Kardinaal te brengen. De avond daalt snel en het duister vult reeds de hoeken der wondermooie Sint Ser- vatiuskerk. Als de laatste menschen zijn heengegaan, blijven er bij het flakkerend licht der kaarsen slechts de geknielde Zusters, die de nachtwake aanvangen. Het testament van den Kardinaal. Naar men ons mededeelt zal de secretaris van Kardinaal van Rossum Pater dr. Lijds man zich in den loop der volgende week naar Rome begeven om het geestelijk testament van den Kardinaal, dat zich daar bevindt, te ope nen. Deelneming der regeering- De Minister van Justitie heeft in verband met het overlijden van Kardinaal van Rossum aan den Provinciaal der Redemptoristen te Wittem (L.) de deelneming der Regeering be tuigd met het verscheiden van dezen Kerk vorst, die in zijn eerbiedwaardigen arbeid in dienst van de Roomsch-KatholiekeKerk te vens aan den Nederlandschea naam bijzoo- deren luister heeft bijgezet. De begrafenis. Naar wij vernemen zullen Zaterdag bij de begrafenis behalve de reeds eerder vermelde hoogwaardigheidsbekleeders nog aanwezig zijn het geheele Nederlandsche Episcopaat, voorts Mgr. Brems uit Denemarken, mgr. Müller van Zweden, Mgr. Heylen, bisschop van Namen met zijn secretaris den Hoogeerw. heer Tharc. Bootsma en Mgr. Biermans, algemeen Overste der St. Josephoongregatie van Mill Hill. Aan het klooster te Wittem is bericht ont vangen, dat Z. Em. Kardinaal Lhond, primaat van Polen, op het laatste moment nog verhin derd word den plechtigen uitvaartdienst bij te wonen. De Osservatore Romano over den Kardinaal. ROME, 31 Augustus (PARTICULIER). Met breede rouwbanden het overlijden van kardinaal van Rossum aangekondigend, schrijft de „Osservatore Romano", dat zijn heengaan de geheele Kerk in diepen rouw dompelt maar bovenal het groote bewonderenswaardige ge zin der missie. Het officieele Vaticaansoh orgaan geeft een gedetailleerde levensbeschrijving van den overledene, daarbij wijzend op de buitenge wone deugden, welke hem een steeds toene mende achting verwierven bij do hoogste kerkelijke autoriteiten. Een ijverig medewerker van Z. H. Paus Beuedictus XV z.g. bij het ben Uitvoerbrengen van de heilige taak, om den missiegeest te doen herleven, m kardinaal ym Hcesum daarna een ijverig en actief uitvoerder van het grandiose werk ^van dan Missiepaus Pius XI, die elke gelegenheid tebaat nam, om hem zijn grenzelooze achting te betuigen. Het geheele leven van den kardinaal, zoo besluit de „Osservatore", werd gevoed door zijn liefde voor de Eucharistie, zijn onvoor waardelijke genegenheid jegens Christus Plaatsbekleeder en zijn onwrikbare zekerheid van de verwezenlijking van Gods bedotten. Deze gevoelens zijn de geurige bloemen, welke zijn graf bedekken zullen, als een voor beeld om de geheele wereld te stichten. Verandering in het contingent. Verhooging hoeveelheid fijner visch- soorten. Bij den handel te IJmuiden zijn berichten ingekomen, dat de Fransche regeering met in gang van 1 October a.s. (het nieuwe oontin- geeringsjaar) verandering zou aanbrengen in de tot invoer toegelaten hoeveelheden visch uit Nederland. Het bestuur van de Vischhandelvereeniging te IJmuiden bevestigde ons, na informatie, dat ér verandering zal komen, doch de totaal toe gestane hoeveelheid blijft ongewijzigd. Voor de fijne vischsoorten wordt de hoeveelheid van 950.000 kg. tot 1.100.000 K.G. verhoogd, doch de daarbij toegestane verhooging van 150.000 K.G. wordt in mindering gebracht voor de grove vischsoorten. Het contingent voor eerstgenoemde soort is kwartaalsgewijze vastgesteld als volgt: 280.000 (285.000 v.j.)320.000 (285.000); 310.000 (190.000) en 190.000 (ongewijzigd) K.G. en voor de tweede soort 800.000 (1.4 mill.) 1 1,5 mill. (1,4 mill.); 950.000 (600.000); 400.000 (onge wijzigd) K.G. Aannemende dat de handelaren bij den omzet van V) duurdere, fijne soorten meer zullen ver dienen, dan bij dien van de grove soorten mag men toch van eenige verbetering en verruiming spreken. Het bestuur der Nederlandsche Varkenscen trale maakt bekend, dat na uitvoer van rug- en buikspek, afkomstig van varkens met een slachtgewicht van 190 K.G. en meer, geslacht in de week van 5 tot en met 11 September, door haar aan de exporteurs een bedrag zal worden vergoed van 9 cent per K.G. uitgevoerd spek, zijnde het bedrag dat bij de slachting als hef- fing is betaald. Tot het verkrijgen van deze vergoeding zal het rug- en buikspek als bovenbedoeld gewaar merkt moeten zijn door den keuringsdienst, welke de keuring heeft verricht van het var ken, waarvan het spek afkomstig is. Tevens moet het spek voorzien zijn van een duidelijk dagstempel van dezen keuringsdienst. Tot het verkrijgen van de terugbetaling moet de uit voer plaats hebben vóór 15 October a.s. Op 27 September a.s. zullen de Eerw. Paters Carmelieten Dr. Cyprianus Verbeek, oud-pro vinciaal en prior te Oss, Venantius Leemrelze, pastoor te Hoogeveen en Dr. Eugenius Driessen novlcenuieester en professor te Merkelhach hun 40 jarig grofeselefeest herdenken, R. K. Fotobureau „Set Zuiden". Voor de huishouding. Door de hoofdcommissie voor de normali satie in Nederland is op initiatief van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen Ingesteld een commissie voor de normalisatie van textielgoederen vocnr de huishouding. Zn beoogst vermindering te brengen in de bestaan, de groote verscheidenheid van de in de huishou- ding meest gebruikte soorten van doeken door het normaliseeren van afmetingen en kwali teit daairvan. In deze commissie hebben zitting: ir. E. c. Verschoor directeur Rijks-In.koopbureau 's Gra- venbage (voorzitter); mevr. A. E. Douwes— Jolles en mevr. C. Eeirdmans—de Holl namens de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, mej. C. M. Molenaar namens den Bond van Leerkrach ten bij het Nijverheids-Onderwijs voor Meis. jes- de heeren M. G. J. Bisdom,firmant van de linnen- en damastfabiriek Van den Briei Verster te Eindhoven; ir. A. ten Bruggencate, directeur van de Rijksvezeldienst te Delft, aan gewezen door den minister van Economische Zaken en Arbeid; J. E. van Dissel, directeur N. V. linnenfaforiek E. J. F- van Dissel Zo nen te Eindhoven; Ed. Gerzon, directeur N. V. Gebr. Gerzon's Modemagazijnen Amsterdam; Th. J .H. Kuyper, directeur Coöp. Inkoopver- een. „St. Homobonius" te Rotterdam; G. H. Meijeirink, directeur dér firma J. W. Meijerink Co. Winterswijk; J. Sassen, directeur van het Grand Hótel Central 's-Gravenhage en J. M. de Vries, inkooper Rijks-Inkoopbureau te 's-Gravenhage. Onlangs werd deze commissie geïnstalleerd door den voorzitter van den Raad van Bestuur der hoofdcommissie, dr. A. C. van Rossem; in de hierna gehouden vergadering werd besloten in behandeling te nemen de normalisatie van afmetingen en kwaliteit van handdoeken, stof doeken, glazendoeken, wierkdookeln, dweilen, lakens en sloopen. Voor aan de weefsels te stellen technische eischen werd een subcom missie ingesteld onder leiding van ir. A. ten Bruggencate. Het secretariaat wordt vervuUd door het Centraal Normalisatie Bureau, den Haag. De heer Brautigam, voorzitteT der contact commissie, gevormd uit den Centralen Bond van Transportarbeiders en de Centrale van of ficieren ter koopvaardij, deelt over de bespre kingen met den rijksbmiddelaar en de verte, gen woord i gers der werkgevers het volgende mee. In de Dinsdagavond gehouden bespreking met den rijksbemiddelaar is het conflict niet opgelost. De rijksbemdddelaar heeft op zijn voorstel een spoedig antwoord gevraagd en voOr het vaststellen van dilt antwoord zou de contactcommissie Woensdagavond vergaderen. Zooals het voorstel van den rijksbemiddelaar luidt, komt het der contactcommissie weinig acceptabel voor. Met de erkenning van de moeilijkheden, waarin het scheepvaartbedrijf verkeert, is er tegenover den rijksbemiddelaar de nadruk op gelegd, dat de huidige gages van alle categorieën, na de reeds toegepaste ver lagingen, als loon staan beneden het peil van vergelijkbare groepen van andere Nederland sche werknemers, en dat het daarom onmo gelijk ls, over verdere gageverlaglngen, zonder meer, te spreken. Voor de eerste maal ls, althans van de zijde van den rijksbemiddelaar, waardeering voor dit standpunt uitgesproken, wat door de reeders nimmer is gedaan. Uit deze overweging la door ons het derde punt der voorwaarden gesteld n.l. ten aanzien van de lijnvaart handhaving van de loonen der afgeloopen ooll. arbeidsover eenkomst. Voor ons is het buitengewoon moei lijk om tot opheffing van het conflict over te gaan, zonder dat van de bedoelingen van de reeders ten aanzien van het derde punt -ets bekend is. Verder is er tegenover den rijksbemiddelaar en. de werkgevers de nadruk op gelegd, dat zoomin als in het verleden de werkgevers directe actie dulden In het bedrijf en daar tegen steeds het hoofd boden zooals met name in de textielindustrie en als bij een onderneming een conflict ontstond, dit door de yerkgevers met uitsluiting werd beantwoord, wij in de noodzakelijkheid zijn gebracht, te genover individueele maatregelen van de reeders dezen tegenmaatregel te stellen, ten einde te voorkomen, dat in de toekomst derge lijke kleine dingen tot een groot oonflict aan leiding kunnen zijn. Uit deze overweging is het vijfde punt van de eischen ontstaan n.l. dat, indien de onder handelingen gelukken, de reeders gesloten zullen optreden. Volgens den heer Brautigam was punt 4 (ten aanzien van de vrachtvaart verklaarde de contactcommissie zich bereid te onderhandelen over loonsverlaging in overleg met de regee ring) in het communiqué van den rijksbemid delaar niet geheel juist weergegeven. Hij maakte hpm daarVan echter geen verwijt. Voor de vrachtvaart gold hij de contactcom missie de overweging, dat de mogelijkheid tot eenige werkverruiming aanwezig kon zijn, In dien met erkenning van dit begrip de beide In het conflict betrokken partijen iets wilden doen, als daarbij ook de medewerking van de regeering zou zijn te krijgen. j.-,-!!-, Men rekende daarbij te mogen onderetellen, dat, waar ten opzichte van andere bedrijven ten bate van de werkverruiming door_deI» geering hulp wordt verleend, dit voor dit deel van het zeevaartbedrijf niet uitgeriotem be; hoefde te zijn. Zonder dat dus van een besliste medewerking tot gageverlaging is gesproke is hiermee wel de bereidheid uitgesproken door de contactcomissie, om op dezen voet mede te werken, waardoor het het karakter zou krijgen van een tijdelijken maatregel. Juist omdat hij deze onderhandelingen de regeering moet worden betrokken, achtte de contactcom missie een termijn van 2 maanden voor hand having van den status quo noodig. Ten aanzien van de I. T. F., deelde de h Brautigam mede, dat de aanwezige ergant- saties Dinsdag met den gang van zaken op de hoogte zijn gesteld en eveneens de ^ra tionale van de officieren, de A. I. O. M, d b zelfde heeft gedaan ten aanzien van de bul- tenlandsche officieren-organisaties. NOTARIS J- M. A. HOOGVLIETt Te Arnhem is, 72 jaar oud, overleden de heer J. M. A. Hoogvliet, notaris te A'dam. W. J. VINKE t Te Haa'rlëim is op 52-jarigen leeftijd, over. leden de heer W. J. Vinke, lid van de firma Virnke en Co. te A'dam. Te Rotterdam. Gisterenmorgen is van uit Londen te Rot terdam aangekomen het s.s. Batavier IV. Den- zelfden dag is bedoeld schip weer derwaarts vertrokken, omdat voor de Batavier V, die iel* lelijk volgens het vaarplan had moeten uit trekken, geen bemanning gemonsterd heeft. De Batavier IV kon wel vertrekken, omdat de équipage nog voor enkele reizen contractueel verbonden is. Naar ons werd medegedeeld, is van de gel» genheid tot monsteren voor het s.s. Volen- dam van de H.A.L. gisteren zoo goed als geen gebruik gemaakt. Het zal dus te bezien zijn of bedoeld schip Vrijdag wel zal kunnen ver trekken. Te Amsterdam Gisteren is opnieuw de gelegenheid openga- steld tot monstering voor de vrachtschepen Nereus" en „Pluto" van de Kon. Ned. Stoom boot Maatschappij, welke schepen gisteren moesten vertrekken. Naar wij vernemen, is ook thans voor deze monstering vrijwel niemand opgekomen; eveneens was dit het geval ten aanzien van het stoomschip „Ariadne" van dezelfde maatschappij. ZIELZORG AAN BOORD. Met het ms. „Marnix van St. Aldegoode" dat 21 September a.s. uitvaart, zullen eenige Faters van het H. Hart te Tilburg naar Iudië ver trekken. DE A. N. V. V. POSTZEGELS. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemelin- genverkeer CA.N.V.V.) te 'sGravenhage ver zoekt ons de aandacht te willen vestigen op het feit, dat de bijzondere Nederlandsche post zegels, welke in waarden van 2%, 6, 7% en 12% cents (verkoopwaarde resp. 4, 10, 11 en 15 cents) ten behoeve dezer vereeniging zijn uitgegeven, nog slechts gedurende 2 weken, n.l. tot 15 September a.s., hij de postkantoren ver krijgbaar gesteld zullen worden. Daarna blijven deze zegels echter nog geldig tot 1 Jan. 1934. Voor allen, die sympathiseeren met het doel der A. N. V. V., n.l. de bevordering van het vreemdelingenverkeer naar en in Nederland en die deze fraai uitgevoerde postzegels nog niet kochten, is er dus nog gelegenheid, zij het ook gedurende korten tijd, va.n deze belangstel ling te doen Wijken, BAD-VLISSINGEN- Te Vlissingen zijn thans in dit seizoen reeds 50.000 zeebaden genomen. De 50.000ste was mej. L. Staverman te Vlissingen. De burge- meéster bood haar als souvenir een gouden pot lood aan. VICE-ADMIRAAL I. VAN DEN BOSCH. De gep. vice-admiraal X. van den Bosch, kanse lier der Nederlandsche Orden, wordt 11 September a.s. 80 jaar. LIJK OPGEHAALD. Te Wageningen is uit den Rijn gevischt het lijk van den 18-jarigen G. Wisselo te Geld. Vee- nendaai, die Zaterdag j.l. onder de gemeentf HstergS fejj fe»4«a i* SSSè&c*». i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 5