OM DEN ZILVEREN VOETBAL DE BRITSCH-INDISCHE HOCKEY-PLOEG IN ONS LAND. ft i MAAM3AG 5 SEPTEMBER 1932 DE TWEEDE DAG. Sparta in de demi-finale verslagen. FEIJENOORD EN XERXES IN DEN EINDSTRIJD. i f V- DE UITSLAGEN. NEDERL. ELFTAL VERLIEST MET 9—1. Schitterend spel der Olympische kampioenen. OVERWICHT IN TECHNIEK, TAC TIEK EN TEMPO. DE WEDSTRIJD. -v.' .r": De tweede helft. HOE ER GESPEELD IS. OM DEN A. R. O. L.-BEKER. H. B. S. WINNAAR. DE WEDSTRIJDEN. Blauw-WitH. B'. S. 1i. t Niettegenstaande het hoogst ongunstige weer van Zaterdag was het Sparta-terrein te Rotter dam gistermorgen 10 uur bij het begin van den tweeden dag der Zilveren Voetbal-wedstrijden reeds dicht bevolkt. Natuurlijk was de omstan digheid dat de Rotterdamsche Cracks Sparta en Feijenoord in de eerste ontmoetingen in het veld moesten, op de groote belangstelling van invloed. Het veld verkeerde in uitstekenden staat; van den overvloedig gevallen regen van den vorigen dag was geen spatje meer te bespeuren; de zon scheen volop, in 't kort: het was andermaal best Zilveren Voetbalweer. De tweede ronde begon met den wedstrijd SpartaQuick. De Rotterdammers bleven bene den hun kwaliteit van den vorigen Zondag; vooral de middenlinie was zwak en ook de ver dediging werkte slordig. Quick was in 't veld zeker niet de mindere; de Hagenaars verloren met 10 doch de uitslag had evengoed anders om kunnen zijn. Daarop kwamen Feijenoord en Willem II ln het veld. De Rotterdammers gaven, nadat ze zich Dijke (achter); J. Paauwe, B. Paauwe en van Ooyen (midden)Hendriks, Duynhouwer Lintsen van Heel en Burg (voor). Willem II: L. v. d. Aa (doel); Spijkers en Klop (achter); van Ham, A. van Ierland en v. d. Poel (midden); J. van Ierland, Maas, v. d. Wouw, de Leeuw en Möller (voor). Scheidsrechter de heer J. F. van Moorsel. Stand bij rust 10 voor Feijenoord. De eerste helft is vrijwel een strijd tusschen den Feijenoord-aanval en de Tilburgsche ver dediging, waarin van der Aa alles trotseert, tot dat hij kort voor de pauze moet zwichten voor een keurigen kopbal van Duynhouwer na een goede combinatie en dito voorzet van den lin kervleugel. Nauwelijks is de tweede helft be gonnen of van Heel schiet een zuiver door Duynhouwer aangegeven bal onhoudbaar in. De Rotterdammers nemen de zaak dan kalmer op, zoodat Willem II ook wat los kan komen; veel buitengewoons weten de Zuidelijken daar bij niet te demonstreeren. Feijenoord is spoedig weer de baas van 't spul en als Klop een mooien omhaal van Duynhouwer met de hand uit doel slaat, schiet van Heel den strafschop feilloos in (30). Met dezen stand komt ook het einde. HeraclesD. F. C. 12. De ploegen stellen zich op als volgt; Heracles: Dekkers (doel); van Veen en Kol- dewjjn (achter); Entjes, Freeze en Volkering (midden); Bulters, Schippers Jr., Tusveld, Schlosser en Hinnen (voor). D. F. C.de Korver (doel)Litz en Waalwijk van Doorn (achter); Zwijsen, Mookhoek en De Zilveren Voetbalwedstrijden brachten o.m. Sparta en Feijenoord tegenover elkaar. Van Heel, die in de voorhoede speelde, is toegeloopen op een ver vooruit geplaatsten bal maar wordt opzijgezet, het geen Sparta een strafschop kost. een nuttigen voorsprong veroverd hadden, een exhibition te zien; het was een aal-glad, tech nisch vernuftig werk, met een uiterst beweeg lijke middenlinie die onophoudelijk haar voor hoede voedde en opdreef. Bij de Brabanters blonk de doelverdediger uit, die vooral in de eerste helft door buitengewone prestaties het publiek herhaaldelijk applaus ontlokte. Feijen oord spande zich na rust, met nog een wedstrijd tegen Sparta voor den boeg niet bijster meer in doch bleef domineeren en won den slotte met 30. D. F. C. en Heracles, die vervolgens aan de beurt waren, werkten beide hard en het spel was zeer vlug maar mooi voetbal werd het niet. Na rust traden de Almeloërs nu en dan een tikje te forsch op. De strijd om de leiding in de tweede helft, welke met 11 begonnéh was, bleef niet zonder spanning en de zege kwam ten slotte met'21 aan de Dordtenaren. A. D. O.Xerxes was ongeveer eenzelfde partij doch minder pootig. Verschil in kwaliteit was er nagenoeg niet. Eenige minuten na 't begin en vóór 't einde der eerste helft viel er een doelpunt; eerst kreeg A. D. O. d'r beurt bij een raak schot van W. Tap, daarna maakte Xerxes uit een strafschop gelijk. Na rust is het een spannende ontmoeting geworden. De Hage naars heroverden de leiding maar een omzet ting in de Rotterdamsche ploeg verrichtte won deren. De stand werd gelijk en in een ommezien van tijd werd A. D. O. geheel overspeeld; het werd 2—2, vervolgens 3—2 en 4—2 voor Xerxes, dat daarmee zich in de demi-finale plaatste. De halve eindstrijden. Om 3 uur begon de wedstrijd van den dag: SpartaFeijenoord. Er was met spanning op ge wacht, doch, zooals meer gebeurt, de kwaliteit viel niet mee. Feijenoord nam spoedig de leiding en scheen het toen al welletjes te vinden. Sparta speelde heel wat minder en dankte den gelijk maker aan een strafschop, zoodat de eerste helft met 1—1 eindigde. Daarna was het langen' tijd sukkelen met de mannen van Overmaas, de op stelling van de voorhoede werd eenige malen gewijzigd, de spelers werden prikkelbaar. Sparta wist van die inzinking niet te profiteeren en toen in de laatste tien minuten Feijenoord haar vorm hervond, was de zege gauw in kruiken en kannen. Feijenoord won met 3 1. De kamp bleef ln tusschen verre beneden de hoog gespannen verwachtingen. De tweede halve eindstrijd de zesde ont moeting van den dag was tevens een der beste beurten. D. F. C. en Xerxes speelden een levendige, vlotte partij in de beste harmonie. Bij rust leidden de Rotterdammers met 2—1 ddch deze voorsprong ging in de tweede helft verlo- en en een gelijk spel met 2—2 was 't eindresul taat. De drie spelers van D. F. C., die nu elk een strafschop moesten enmen. wisten geen van allen het net te treffen. Wasservall hield de wel wat tamme schoten van Smit en Punt, terwijl Ruisch tegen een zijpaal kogelde. Met een voltreffer zorgde Frenk daarop voor de beslissing. Het resultaat is dus dat den volgenden Zon dag Feijenoord en Xerxes tegenover elkaar in den eindstrijd komen. Het tornooi is ook den tweeden dag door goed weer begunstigd. Juist toen om half zes de serie een einde nam, vielen eenige druppels regen. Tweede ronde. QuickSparta 0 1 Willem II—Feijenoord 03 D.F.C.Heracles 2 1 A.D.O.—Xerxes 2—4 Halve eindstrijden. SpartaFeijenoord 1 3 D.F.C.Xerxes 2 2 (Xerxes wint). DE WEDSTRIJDEN. SpartaQuick 10. De samenstelling der elftallen is als volgt: Sparta: v. d. Meijden (doel); v. d. Geest en Schut (achter'; Blommendaal, Wilson en Hunter (midden); Schoonheim, Wendt, Voormolen, Oostlander en Nossent (voor). Quick: Tuin (doel); Meyer en van Kooten (achter); Deibei, Wyga en van Woerkom (mid den); v. d. Bijl, Wiefering, de Reuver, Schoen maker en van Eek (voor). Scheidsrechter dr. J. Vuylsteke. Stand bij rust 0—0; eindstand 1—0 voor Sparta. FeijenoordWillem II 3O. De samenstelling der ploegen is: Feijenoord; Goedzee (doel)Bul en van Dragt (midden); H. Smit, W. de Smit, Punt, Ruisch en Mijnders (voor). Scheidrechter is de heer J. H. Vermeer. Na een gelijk opgaand spel krijgt Tusveld, die in twijfelachtige buitenspelpositie staat, den bal toegespeeld, de Dordtsche verdediging verwacht een fluitsignaal en blijft werkeloos, de doelman loopt nog uit doch wordt door Tusveld gepas seerd. De scheidsrechter kent het doelpunt toe (1—0). Na een snellen rep van Mijnders verknoeit Punt door treuzelen diens correcten voorzet, ter wijl aan den anderen kant Schippers over een afgemeten pass van Bulters heenloopt. Het He- racles-doel ontkomt eenige malen in successie ternauwernood aan 't gevaar bij scherp genomen hoekschoppen. D. F. C. neemt geleidelijk eerng overwicht; een magnifiek diagonaal schot van Punt stompt Dekkers terug, de D. F .C.-er vangt den bal weer op en plaatst voor, waarop Ruisch met een kanjer den gelijkmaker inzendt (11). In de eerste helft wordt er niet meer gedoelpunt. Na rust is het spel het aankijken nauwelijks waard. Vermelding verdient een vliegend schot van Bulters, dat de Korver juist over de lat kan wippen; de hoekschop blijft zonder resultaat. D. F. C. zet veel de buitenspelval op, waar de Almeloërs telkens in tippelen. Punt en Ruisch krijgen vlak achter elkaar een kans om de lei ding te nemen maar de eerste schiet in handen van den doelman en de tweede trapt ver naast. De Twenthenaren verknoeien daarentegen eenige kansen door overtredingen in het doel gebied, als gevolg van overmaat aan enthousias me. Ze spelen bij wijlen te forsch wat het pu bliek in beroering brengt, dat D. F. C. luide toejuicht als Punt 7 minuten voor het einde de leiding neemt (12). Freeze gaat nu middenvoor spelen en zendt een schuin schot in dat de Korver wegstompt. Aan de overzijde kopt Punt uit 'n hoekschop naast. De Dordtenaren handhaven zich als He racles ten slotte alles in den aanval gooit en winnen met 21. A. D. O.Xerxes 2—4. De elftallen zijn: A.D.O.: Koek (doel); Weber en de Groot (ach ter); van Mare, Breitner en G. Tap (midden); de Korte, de Roo, W. Tap, Vogel en Berg (voor). Xerxes: Wasservall (doel); Steenbergen en Frenk (achter); Verploegen, J. v. d. Broek en C. v. d. Broek (midden); de Jong, Ramaker, Lagendaal, Oversier en Westdijk (voor). Scheidsrechter is de heer L. Casteleijns. Na eenig spel heen en weer heeft A.D.O. het eerst succes bij een fraaien voorzet van Berg, dien W. Tap opvangt en langs Wasservall zendt. Een schuin schot van Lagendaal stompt Koek keurig terug, Oversier kopt vlak daarna over. De partijen zijn volkomen tegen elkaar opge wassen. Vlot golven de aanvallen van doel tot doel zonder dat deze ernstig bedreigd worden Ben uitzondering hierop maakt een hard, onver wacht schot van de Roo, waarbij Wasservall juist op de goede plaats staat. W. Tap probeert het wat later op dezelfde manier maar ook thans weert de doelman zich uitstekend. De Xerxes-aanval laat zich dan ook niet onbetuigd doch krijgt weinig kans om Weber voorbij te komen. Bij een voorzet van Westdijk schiet Ra maker op doel, waar Koek is uitgeloopen; de Groot slaat met beide handen den bal van de lijn, C. v. d. Broek neemt den strafschop, Koek stompt den kogel terug, de Xerxes-man vangt hem op en plaatst nu een voltreffer in den bo venhoek. Spoedig daarop komt de rust (11). Na de hervatting wordt Xerxes spoedig door een hoekschop bedreigd, doch Wasservall be zweert door hoog ingrijpen het gevaar. Een hoog schot van Berg deponeert vervolgens den bal op de bovenlat. Na een snellen ren van de Jong volgt een goede voorzet, die tot corner wordt verwerkt. Breitner is een goed spelver- dediger en als hij zelf een schot waagt, vliegt de bal rakelings over de lat. Het overwicht der Hagenaars wordt tenslotte uitgedrukt door een doelpunt van Vogel, die den bal, waar Wasser vall tevergeefs naar greep, in doel loopt. J. v. d. Broek gaat nu bij Xerxes middenvoor en Lagen daal rechtsbinnen. Het initiatief tot den aanval gaat thans meer uit van Rotterdamsche zijde en de snelle de Jong smaakt het genoegen, als hij op een ver vooruit gespeelden bal toerent, dezen even eerder te bereiken dan de uitloopende doel man en den gelijkmaker te scoren. Dit brengt het echte wedstrijd-vuur. Lagendaal maakt den bal vrij, een knal en de kogel beukt de lat. Het publiek moedigt Xerxes luide aan en van weers zijden worden alle krachten in den strijd ge gooid. De kamp is ongemeen spannend en hoog laait het enthousiasme als dan J. v. d. Broek magnifiek inschiet (2—3). Een minuut later als A.D.O. voor buitenspel appelleert, brengt Lagen daal snel op, passeert naar 't midden en J. v. d. Broek brengt den stand op 2—4. Daarmee is het pleit beslecht en heeft Xerxes gewonnen. SpartaFeijenoord 13. De eerste halve-eindstrijd brengt Sparta en Feijenoord tegenover elkaar. Beide ploegen zijn samengesteld als in de vorige ontmoetin gen. Scheidsrechter is de heer Mutters. Sparta speelt in donkerblauw shirt met zwarte broek, Feijenoord in de gewone kleuren. Feijenoord is het eerst in den aanval; wan neer v. d. Geest een combinatie wil verbreken, Wanneer we den uitslag 91 even nader be schouwen, dan is het aan geen twijfel onder hevig, dat dit resultaat volkomen verdiend is. De Britsch-Indiërs hebben een spel gespeeld zoo if zoo volmaakt, dat het in het veld soms kat en muis was. Er was een klasse verschil, als gevolg van een overwicht in techniek, tactiek en tempo. Tegen het in vele opzichten volmaakte spel der Olympische kampioenen stonden onze landgenooten dikwijls machteloos en zoo moest het tot een groote en sterk spre kende nederlaag komen. Of de Hollanders echter een gunstiger uitslag hadden kunnen bewerkstelligen, is een andere vraag. Wij ge- looven die be vestigend te moe ten beantwoor den. De Neder - landsche ploeg heeft heusch niet slecht ge speeld. Er waren momenten dat men eenige on geoefendheid be speurde, een te langzaam star ten en een mis sen van slagen, die dezelfde spelers niet zou den missen als zij meer inge speeld zijn. Het heeft aan de juiste tactiek af en toe geha perd. Nederland heeft z'n gewone spel gespeeld een spel dat te gen Europeesche tegenstanders van ongeveer gelijke sterkte tot het gewenschte doel leiden zou in de meeste gevallen, doch dat hier met de beste methode was. Men had meer destruc tief moeten spelen, zich geheel moeten instellen op een krampachtig defensief met uitvallen. Dikwijls werd nu het spel nog te klein ge houden en het mislukken van het short-pas sing opende dan kansen voor de actieve tegen een feit is, dat het den Hollanders soms niet mee zat. Het tegenpunt was dubbel en dwars verdiend en ettelijke malen is het doel der Britsch-Indiërs ternauwernood aan het ge vaar van doorboring ontsnapt. We willen niet beweren, dat de Nederlandsche attaque pech had, doch wèl dat met iets meer geluk de tegenscore grooter had kunnen zijn. Dat er bij Het Zilveren Voetbaltornooi te Roterdam is gisteren voortgezet met een reeks van zes wedstrijden, welke door een groote massa toeschouwers werden gevolgd. Hierboven ziet men een levendige spelkiek uit den wedstrijd XerxesA. D. O. tijdens een aanval der Rotterdammers op het Haagsche doel. schiet hij keihard juist langs eigen doel. De Zuidelijken blijven domineeren en als de wed strijd 5 minuten oud is, schiet de linksbinnen Lintsen via den zijpaal in (01). Mooi samen spel tusschen J. Paauwe, Hendriks en Duyn houwer wordt besloten met een diagonaal schot van laatstgenoemde, dat v. d. Meyden houdt. Goedzee krijgt zijn eerste werk bij een verren schuiver van Wilson, die hem weinig last bezorgt. Aan den anderen kant gaat een vliegend schot van Lintsen net naast. Wanneer deze weer op doel afrent, trapt v. d. Geest achter; de hoekschop levert niets op. Een ge vaarlijk oogenblik ontstaat voor Feijenoord als Nossent voorzet, terwijl Goedzee uitloopt om den bal te onderscheppen, kopt Bul onvol doende weg, Wendt vangt het leer doch trapt hoog langs het leege doel. De doorbraken van Sparta zijn zeer sporadisch; wanneer de blauwen 'n enkelen keer door de middenllnie van Feijenoord heen komen, raken de aan vallers voor doel in overijling de kluts kwijt, zoodat geen bal op doel gericht wordt. De voorhoede der Overkanters neemt de zaak nog al gemoedelijk op, zoodat er weinig spanning is. Scheidsrechter Mutters geeft Sparta een strafschop als Bul en Wendt in botsing komen en de laatste tegen de wereld gaat; Voormolen voltrekt het vonnis (11). Deze gelijkmaker brengt wat leven in de brouwerij, doch dra klinkt het rustsignaal. De hervatting begint slecht; het spel heeft van weerskanten niets te beteekenen. Sparta pakt dan het eerst wat enthousiaster aan en een voorzet van Schoonheim wordt door Nos sent naast geschoten. Een ren van Voormolen wordt besloten met een hard schot, dat over gaat. Feijenoord is er geheel uit; Lintsen gaat linksbuiten en Burg op de binnenplaats, doch dit helpt ook al niet. Langzamerhand leeft echter de ploeg op en krijgt het Sparta-doel eenige gevaarlijke momenten. Tevens wordt het spel een tikje vinnig en we zien op een ge geven moment Mutters heftig gebaren tegen van Heel. Het publiek roert zich fel daar tusschendoor en de gemoederen raken van weerszijden geprikkeld. Feijenoord forceert een drietal hoekschoppen, maar resultaat bren gen die niet. Tien minuten voor het einde, als Bul naar voren plaats en van Heel op den bal toeloopt, wordt deze door Blommendaal in den rug geduwd en de strafschop, door hem zelf genomen, hergeeft Feijenoord de leiding (1—2). Een fraai schot van Voormolen wipt Goedzee over de lat, de hoekschop wordt ach ter geplaatst. De verstandhouding in het veld is weer uitstekend geworden intusschen en thans domineert Feijenoord. Na eenig gegoochel tusschen de gebroeders Paauwe wordt de bal naar Lintsen gespeeld, die weer linksbinnen staat en deze brengt met een kern-schot den stand op 1—3. Spoedig daarop komt het einde. XerxesD. F. C. 22. Xerxes heeft Verploegen vervangen door de Goede, Ramaker door van Boven en Oversier door R. de Jong. D.F.C. komt uit in de vorige opstelling. Scheidsrechter is de heer van Moorsel. Xerxes pakt dadelijk flink aan en zit her haaldelijk voor het Dordtsche doel. Lagendaal maakt eens den bal mooi vrij, doch schiet dan naast. Mijnders verplaatst het spel, een ren, een voorzet en Punt schiet op doel, Wasservall kan vallende het leer van richting doen veranderen, de Smit zet weer-voor maar nu trapt Mijnders naast. Een hoekschop voor Xerxes blijft resul taatloos. Na 7 minuten plaatst Westdijk den bal fraai voor doel en de rechtsbuiten de Jong kopt keurig in. Een vrije schop, twee meter vóór het beruchte gebied, wordt door Punt onberispelijk in 't Rotterdamsche net geschoten en de stand is gelijk. (1I). Een fraaie omhaal van de Jong op een voorzet van Westdijk, wordt door de Korver gehouden. De wedstrijd is van goede kwaliteit en in vlot tempo golven de aanvallen van doel tot doel. Het spel van D.F.C. sluit beter, maar de voorhoede weet van de kansen niet te profi teeren. Smit heeft een keer den bal voor het intrappen doch doet 't te zacht; Frenk kan op 't uiterste nippertje nog wegwerken. Lagendaal krijgt zelden gelegenheid een schot te lossen; een schuiver van zijn voet gaat naast. Kort voor rust zendt Westdijk den bal voor doel, de Jong trapt in, de Korver werkt den bal terug die door Lagendaal wordt opgevangen en inge- plaatst (21). De tweede helft begint met eenige Xerxes- aanvallen, de bal wordt herhaaldelijk ingescho ten doch stuit van tal van beenen terug. D.F.C. doorstaat den druk ongerept enweldr a gaan de partijen weer gelijkwaardig tegen elkaar op. Door treuzelen en onvoldoende schieten blijven aan weerszijden doelrijke kansen onbenut. Wan neer Lagendaal den bal naar buiten speelt, drijft Westdijk naar binnen maar schiet ten slotte in handen van den doelman. Vlak daarop laat Punt door treuzelen een schoone kans op den gelijkmaker verloren gaan. Een voorzet van Smit wórdt door Mijnders weer naar dezelfde hoekvlag teruggekogeld, maar spoedig daarop brengt hij zeer vlug op. Punt loopt over den voorzet heen, Smit vangt den bal evenwel nog, zet voor doel, waar het leer door Mijnders en Punt wordt ingeloopen. (2—2). Dhyan Chand de negen doelpunten der Britsch-Indiërs twee clean off side waren, kan men voor een be oordeeling van den uitslag daérom buiten be schouwing laten, omdat het Nedérlandsche doel ettelijke malen ook ternauwernood aan het ge vaar ontsnapte. En zoo komen we tot de conclusie, dat de uit slag nog zoo gek niet is. De superioriteit der Britsch-Indiërs school ln een speelwijze die onze representanten te machtig was. En hoe zwaar de nederlaag ook is, een echec tegen zulke tegenstanders is geen schande. Stuk voor stuk waren het voortreffelijke spelers, waarbij de achterhoede het minst excelleerde. Ongeëvenaard was de sticktechniek van het binnentrio van den aanval. Deze Indische boys met hun lichte soepele bodys, zweefden als 't ware over 't veld en de bal kleefde aan hun stick. De hardste schoten stopten zij op den stick, ook met den ronden kant, met het grootste gemak en volkomen zuiver; hun pushen was nauwkeurig op maat en pushend schoten zij vaak formidabel hard. Bliksemsnel konden zij het lichaam wenden. Bij de meeste Hollanders was stoppen en draaien een uit twee handelingen bestaande actie, bij de Britsch-Indiërs werd dat echter één fits. De opstelling der ploegen was als volgt: ..Nederland: Hardebeck (Amsterdam); de Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.); de Looper (Hilversum), ter Haar (A'dam) en van Lierop (Hilversum); Gunning (Bloemendaal)de Geer (H.D.M.), v. d. Berg (Amsterdam), Dupon (H.L.C.) en v. d. Haar (H.L.C.) .Britsch-Indië: Allen, Tapsell en Hammond; Brewin, Pinniger en Lal; Shah, Carr, Gurmib, Dhyon Chand, Rup Singh en Jaffar. Scheidsrechters waren de heeren van 't Lam (Nederland) en Gupta (Britsch-Indië). Direct na het beginsignaal ging het broeder paar ChandRup Singh er van door, de Waal onderbrak den aanval en toen wist Gunning een paar keeren aan zijn bewakers te ontsnappen en keurige rennen met voorzetten te besluiten, waaruit het binnentrio echter geen doelpunten wist te maken. In de vierde minuut kreeg v. d. Haar een kans doch hij was even te langzaam. Toen kwamen de gasten er steeds beter in en kreeg de Nederlandsche defensie het hard te verantwoorden. Op schitterende wijze wist Har debeck vlak achter elkaar verschillende gevaar lijke schoten onschadelijk te maken, doch ten slotte kwam na een kwartier spelen toch het eerste doelpunt der Britsch-Indiërs. Gupta kende voor aanvallen van links een strafcorner toe, waaruit de bal met moeite over de zijlijn ge werkt werd door Hardebeck. Weer strafcornet, nu voor mogelijk ietwat dubieuse „sticks". En toen schoot Rup Singh den bal enorm hard en on houdbaar in (01). Als er een schapeke over den dam is. Een kwartier lang hadden de Hollanders met man en macht tegen de overmacht gestreden; toen echter tóch een doelpunt gemaakt was, volgde er even een inzinking die noodlottig werd. Want geen minuut later werd een prach tige solo-actie van Dhyan Chand den Hollanders noodlottig en Rup Singh zette de kroon op een schitterend gecombineerden aanval, zij het ook dat wij sterk den indruk kregen, dat dit doel punt in buitenspel-positie ontstond. De beide zwartgetinte broertjes in den aanval der gasten waren als kwik zoo snel en hun han digheid met den bal was ongeëvenaard. Toch scheen het, dat de Waal c.s. hun tegenstanders weer beter in bedwang kregen en op hun beurt De Britsch-Indiër Kulmar Singh f met tul band bedreigt het Nederlandsche doel. ondernamen de Hollandsche voorwaartsen eenige snelle en goed opgezette aanvallen, waar bij zij ook wel kansen wisten te scheppen, doch in de afwerking van de aanvallen in laatste instantie toch te kort schoten. En tegen het ver strijken van de eerste helft werd het overwicht der Britsch-Indiërs weer sprekender, ook al doordat enkele Nederlanders teekenen van ver moeidheid gaven. En opnieuw zigzagde Dhyan Chand door onze defensie: strafcorner! Goed ge nomen, ontstond hieruit het 4e doelpunt 3 mi nuten voor de rust en nog vóór de pauze intrad, had ook Gurmib, de rechtsbinnen (de man met de fez en den zwarten puntbaard) onzen doel man gepasseerd. Rust 05! Vastbesloten te redden wat er te redden viel, betraden de Hollanders het veld weer. Geen dubbele cijfers entenminste één tegen- puntje. Dat was het devies en dat is tenminste bereikt. Na de rust speelde de Looper spil en ter Haar rechtsmidden. Deze omzetting was niet slecht. Nederland begon in elk geval verdienstelijk en toen uit een strafcorner Tresling enorm hard inschoot, juichte een deel van het publiek al. Het bleek echter, dat Allen den bal met de hand nog juist over de lat gewipt had, een schitte rende save van Allen! Maar na 7 minuten glipte Carr langs zijn bewakers en loste een schot dat onder Hardebeck's voet door in 't net belandde. Ook op dit foutje van onzen keeper scheen even een inzinking te volgen. Men versaagde wel niet, doch als men maar even in felheid te kort schiet, profiteeren die watervlugge In diërs er aanstonds van. Dhyan Chand passeerde geen twee minuten later opnieuw met een onhoudbaar schot van enkele meters afstand en dezelfde speler had even later weer succes, zij het toen met een schot dat houdbaar was, doch waar de Amsterdammer overheen trapte. Binnen het kwartier al 0—8, dat ging toch be denkelijk op een catastrophe gelijken. Toen is de beste periode voor de Hollanders gevolgd. Vooral de rechtervleugel kwam er steeds beter in en ook de Hollandsche halflinie liet zich meer gelden. Wel wist Rup Singh met een zeer hard schot (waarbij hij den stick echter wel tot schou derhoogte zwaaide, dus feitelijk „sticks" maaktel nog een negende doelpunt te maken, doch de Hollandsche aanval bleef volhouden en bijna 3 minuten voor het einde wist v. d. Berg, de benjamin van het team, uit een langen corner met een ferm schot eindelijk het verdiende tegenpunt te maken. Een hartelijk applaus was 't loon voor den jongen Amsterdammer. In de resteerende minuten kreeg Holland zoo waar nóg een kans, doch Dupon schoot rake lings naast. Ook dreigde er nog even gevaar voor de dubbele cijfers, doch Tresling kon nog juist redden en even later werd het einde aan gekondigd. Hartelijk toegejuicht verlieten de Olympische kampioenen het veld. Wanneer we tenslotte nog even dé individu- eele prestaties nader beschouwen, dan noemen we bij de Britsch-Indiërs de beide donker- huidige broers Rup Singh en Dhyan Chand met den aanvoerder Lal Shah als de uitblinkers, doch feitelijk waren het allen super-klasse spe lers en was elke plaats prima bezet. Het achter- hoedespel was mogelijk niet zoo excelleerend doch niettemin ook van uitstekende hoedanig heid. Het is niet gemakkelijk de Nederlandsche spe lers te beoordeelen na dezen wedstrijd. Voor ons staat vast dat enkele spelers en we noemen speciaal de half-backs v. Lierop en ter Haar en den links-buiten v. d. Haar nog onvoldoende geoefend waren. Zéér goed waren speciaal de Looper en Gunning; zij waren ongetwijfeld de beste spelers van de Nederlandsche ploeg. Ook Tresling kan op een uitstekenden wedstrijd terug zien en vooral in het laatste gedeelte blonk hij uit. De rest van de ploeg heeft aan de verwach tingen beantwoord. Hardebeck had weliswaar enkele goaltjes kunnen verhinderen doch hij heeft ook vele malen subliem gered. En de Waal had momenten waarin hij in tempo te kort schoot, doch ook herhaaldelijk wist hij tactisch in te grijpen. Van het binnentrio was Dupon nog 't minst. Zonder uit te blinken hebben v. d. Bergen de Geer lang niet slecht gespeeld. De wedstrijd als geheel was zeer fraai, on danks de superioriteit der gasten, en we zijn dan ook overtuigd dat geen der ca. 10.000 toe schouwers den gang naar het Stadion betreurd zal hebben. In elk geval heeft men een treffende demonstratie gezien van deze mooie sport. Ja, wat die Britsch-Indiërs hier toonden, dët was hockey! De Goede moet dan bij Xerxes uitvallen, Ver ploegen vervangt hem; J. v. d. Broek gaat weer in de voorhoede. We noteeren reeds het win nende punt als Lagendaal schitterend voorzet en v. d. Broek inschiet, doch de bal wordt te ruggewerkt. Een volgend krachtig schot van v. d. Broek wordt eveneens door de Korver safe gehouden. D.F.C. komt een hoekschop ongerept te boven en zoo nadert het einde zonder dat nog verandering komt in den stand 22. Bij het nemen van strafschoppen wint Xerxes. Een eindstrijd zonder Amster- damsche clubs. Gisteren werden op het A.F.C.-terrein te Am sterdam de demi-finales en finale van het A. R. O. L. beker tornooi verspeeld. Het publiek was weer in grooten getale naar den Z.-Wandelweg gekomen en heeft van eenige, zoo niet hoog staande, dan toch gemoedelijke en sportieve wedstrijden kunnen' genieten. In de morgenuren werd het tornooi ingeluid met een veteranen-wedstrijd tusschen A.F.C. en Blauw-Wit. Daarna kwamen de eerste overwin naars van de vorige week het veld op, H.F.C. en Haarlem, die een feilen kamp streden om een plaats in de finale. Het resultaat was, dat Haarlem na verlenging met 21 van haar stad- genoote won. De elftallen van H.B.S. en Blauw-Wit, die ver volgens het veld, dat niet het minst onder den regen van den vorigen dag geleden had, betra den, lieten de bezoekers in het begin nog wat De doelverdediger van H. B. S. in actie bij de Amsterdamsche Arol-beker- wedstrijden. in twijfel wie winnen zou. Na de rust kwam H.B.S. echter met 31 voor te staan en toen was het pleit beslecht. De Hagenaars wonnen met 41. Het werd dus een finale tusschen twee niet- Amsterdamsche clubs, hetgeen zeer zeldzaam in de A.R.O.L.-tornooien voorkomt. H.B.S. won den wedstrijd, welke alleen voor de rust iets aantrekkelijks had, met 31 en daarmede den nieuwen beker. Vermetten, die een groot aandeel in de verovering hiervan heeft gehad, mocht hem persoonlijk van den heer Galavasi, voorzitter van A.F.C. in ontvangst nemen. H.B.S. was er al gauw bij toen van Vliet in de eerste minuut het eerste doelpunt voor zijn club maakte .(0—1). Het kwam wat onver wacht en de zebra's zaten er wat mee te kijken. Zoodoende was ook de fout van de Boer mis schien te verklaren, die vlak voor eigen doel een ingeschoten bal van richting veranderde, zoodat de Vries er onmogelijk meer bij kon. (0—2). Het zag er al gauw naar uit, dat B.-W. dit jaar den beker aan een ander zou moeten laten. Het spel van H.B.S. was meer beheerscht en de voorhoede veel productiever dan die van B.-W. waar Gerritsen niet de minste kans kreeg om een schot te lossen, omdat Vermetten zeer goed op dreef was. De befaamde Britsch-lndische hockeyploeg, winnaar van het Olympische tornooi, versloeg gisteren te Amsterdam het Nederlandsch elftal met 9—1. Een hevige aanval der gasten op het Hollandsche doel, welk e Hardebeck's volle aandacht vraagt, j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 10