ZEETIJDINGEN.
BINNENLANDSCHE HAVENS.
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDS CHE HAVENS.
HERVERZEKERINGSMARKT.
GEMENGDE BERICHTEN.
BEVRACHTINGEN.
VERWACHT TE ROTTERDAM.
VERWACHT TE AMSTERDAM.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM
WATERHOOGTEN.
si—
HOOGWATER NED. ZEEHAVENS.
-
WATERSTAND OP DEN RIJN.
RIVIERTIJDINGEN.
BOTTERDAM aangekomen:
7 November namiddag:
•11.10 DIANA, Wambersie Zdon, Danzig.
Sohiehaven, stukg., COSMOPOLIET, Vermaas'
Scheepv.b.d., Rostock. Maashaven Z.Z., graan.
8 November voorrAiddag:
1.35 DANTE, N.V. Gebr. v. Uden's Scheepv.
en Ag.-Mn., Theodosla. Maashaven 13, graan;
2.15 ZAAN. Vinke Co.. Rafsö, Merwehaven,
hout: 2.30 LEDA, Wambersie Zoon, Stettin,
op stroom, stukg.: 4.55 KTTTIWAKE, N.V. Ph.
v. Ommeren's Scheepv.bedr., Manchester, Park-
haven, stukg.; 6.30 SHERINGHAM. Hudig
Pieters, Harwich, Merwehaven, stukg.
8 November namiddag:
1.35 VILMA, Johs Otten Zn., Danzig, le Kat.-
hav. Wz., stukg.; 1.45 MOUNT HELYKON, N.
A. B. O.. Vlissingen, Waalhaven NHB. ledig;
R9PID, Wm. H. Muller Co., Lynn, Jobs
haven, 'stukg.2.10 KUL, Peterson Hauchmann,
Odda.Rijnhaven Zz., salpeter; 2.15 WILLEM
RENE, N. A. B. O., Antwepren, Waalhaven 42,
ledig.
•Uren van aankomst In den Waterweg.
NIEUWE WATERWEG vertrokken:
8 November voormiddag:
1.35 ORLANDA, Wasa via Bremen; 5.10 EVA-
GORAS, Vancouver; -8.15 S.N.A. I, Rcruaan; OS-
TREVENT, Havre; 8.55 FAREIELD, Waterford;
9.30 RHEA. Lissabon; GOWER, La Rochelle;
10.10 PIETRO QUIRINI, Potto Vesme.
8 November namiddag:
1.10 CYRIL, Hersens: SAINT PALAIS, Nantes;
2.— NEUENFELS, Bremen.
Wind W., matige bries, kalme zee, dikke lucht
regens.
HELLEVOETSLU1S aang. 7 Nov.DOLFIJN,
Londen-BeverwHk, vertrok binnendoor.
Vertr. 7 Nov.JOLLY HUGH, Goole.
HOEK VAN HOLLAND aang. 8 Ncrv. v.iit.
5.10 PRAGUE, Harwich.
FERNIS aang. 8 Nov.: MOORLANDS, Yar
mouth.
VLAARDINGEN aang. 8 Nov.: CYRIL, v.
Braila. bunkert.
IJMUIDEN aang. 7 Nov. ELLA, Archangel,
hout; 8 Nov.: STURZSEE, Bristol, ledlg;
YEW ARCH, Llanelly, kolen; P. C. HOOFT, Ba
tavia, stukg.BRION, Bordeaux, stukg.ACHU-
RI, Rouaan, bunkert; PROTEUS, Stettin, stukg.;
ADELIA, Follonica. pyriet; FINTEL. Terneuzen.
om te laden aan de hoogovens; CHRISTIAN
RUSS, Wyborg voor Zaandam, hout.
VLISSINGEN 8 Nov. vertr. MOUNT ELYKON,
Rott.TARTARY, Baesrode;
gep! naar Antwerpen: MOSEL, Australië;
SLASK Danzig; LALANDIA. Schiedam; CITY
OF DUBLIN, Dublin; MUDO, Londen; ANT
WERP Harwich; BURGUNDIA, Gothenburg;
MUNSTER, Amst.; TADORNA Liverpool; FINK,
Rott: HAKONE MARÜ Mlddlesbro; MEUSE,
Londen; AMBLE, Amble; GARONNE, Kopen
hagen;
g-ep naar Brussel: ST. KEARAN, Swansea;
gep. naar Gent: CREEK FISHER, Londen,
gep. van AntwerpenMALINES, Harwich
HAGA, Tvne; THESSALIA, Alexandrië; BURD-
WAN, Duinkerken- MAGRIX, Hull; TERJE,
Tvne- HAMSTERLEY, Tyne; INNISULVA, Lon
don: SUMATRA, Calcutta; SAPPHO, Bristol;
OBSIDIAN Garston; TORE JARL, Napels; EA
RACHE, Tanger; HAW ARDEN CASTLE, Boston
ATLAS, Mistley; SAMBRE, Bayonne; STAD
ZWOLLE Marseille- WILLEM RENE, Rott.;
PINZON Valencia;
gep. van Gent: ETZEL, Danzig; I WAR,
Ostende.
HOLLANDAMERIKA LIJN.
DINTELDIJK, Rotterdam n. Vancouver 8 (v.m.)
iPta Arenas
BEEMSTERDIJK, Rotterdam n. Philadelphia, 7
(v.m.) te Boston.
HALCYON LIJN.
STAD AMSTERDAM, 7 v. Marseille n. Melllla.
STAD ZWOLLE, 8 v. Antwerpen n. Marseille.
HOLLAND AFRIKA LIJN.
HEEMSKERK (thuisr.) 8 van Genua.
HOLLAND WEST AFRIKA LIJN.
MAASKERK, (uitr.) 7 v. Teneriffe.
AMSTELKERK (thuisr.) 7 v. Freetown.
HOLLAND OOST AZIë LIJN.
GROOTEKERK, 7 v. Hamburg n. Rotterdam.
ZUIDERKERK (thuisr.) 8 v. Shanghai.
JAVA N. YORK LIJN.
SEMBILAN, 8 v. N. York te Batavia.
JAVA MAURITIUS AFRIKA LIJN.
VAN SPILBERGEN, 3 v. Pt. Louis (Maur.) n.
Tamatave.
KON. NED. STOOMBOOT-MIJ.
A J AX 7 v. Oran n. Palermo.
BRION 8 v. Bordeaux te Amsterdam.
BARNEVELD, 5 v. Paita n. Guayaquil.
CERES, 7 v. Salonika n. Izmir.
CALYPSO 7 v. Alexandrië te Tarragona.
FAUNA, 7 v. Malaga n. Amsterdam.
GANYMEDES 7 v. Algiers n. Malta.
HERMES 7 v. Kymassi n. Carlovassi.
PROTEUS 8 v. Stettin te Amsterdam.
RHEA 8 v. Vlaardingen n. Lisabon.
THESEUS, 7 v. Stettin n. Gdynia.
TITUS 7 v. Amsterdam te San Juan P. R.
TRAIANUS, 5 v. Puerto Barrios n. Amsterdam.
CLIO, Pto Plata n. Amsterdam via Havre, 7
(12 midd.) 100 myl N.W. v. Tercelra.
KON. HOLL. LLOYD.
WATERLAND (uitr.) 8 te Montevideo.
ZEELANDIA, (uitr.) 8 (12.10 vm.) v. Bahia.
ROTTERD. LLOYD.
SOEKABOEMI (thuisr.) 7 (7 nm.) v. .Marseille.
JACATRA (thuisr.) p. 7 (11 vm.) Fiisterre.
SIEAJAK thuisr.) 8 (8 v.m.) te Marseille.
ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN.
ALPHACCA (thuisr.) 7 v.. Santos.
ALCYONE (uitr.) p. 7 v. Fern. Nor. (vereb.)
SILVER JAVA PACIFIC LIJN.
BATOÈ, Calcutta n. Vancouver 6 te Portland CO)
STOOMVRT. MIJ. NEDERLAND.
P. C. HOOFT, 8 v. Batavia te Amsterdam.
STOOMVRT. MIJ. OCEAAN.
CITY OF RANGOON (uitr.) 5 v. Marseille.
NELEUS, Rotterdam n. Japan 8 te Penang.
DALGOMA Ldn. n. Bombay 8 v. Kurrachee.
ERLANGEN Bremen n. N.-York p. 5 Bishops.
ESPERANCE Mars. n. Nouméa p. 5 Gibraltar.
ELZIENA 7 van Fécamp te Hamburg.
EGERIA Rott. n. Koningsb. p. 6 Brunsbuttel.
ELMSHORN Galveston n. Hbg. p. 5 Bishops.
EMSLAND 6 v. Rotterdam te Emden.
FOTINI CARRA 6 v. Constantsa te Hamburg.
FERNMOOR, 7 v. Dairen te Hamburg.
FEODOSIA 4 v. Hamburg te Kingston (J.).
FRANZ KLASEN 4 v. Aruba n. Thames Haven.
FRANKFURT Bremen n. N.-Orleans 5 v. Tampa.
FULDA 7 v. Rotterdam te Yokohama.
FREIENFELS Bremen n. Calc. 6 te Genua.
GAUSS 7 van Sevilla te Bremen.
GANTER 7 van Kotka te Bremen.
GEN. V. STEUBEN 7 v. N.-York te Bremerh.
GEIER 7 van Bremen n. Wyborg.
GEN. SAN MARTIN Hbg. n. La Plata p. 6 Ma
deira.
GEN7ERAL OSORIO 7 v. Rotterdam te Hamburg
HUNZE I, Scholtens, 6 v. Groningen te Hamburg
HENNIE 5 van St. Nazaire te Barry.
HEIMDAL 4 v. Koningsbergen n. Antwerpen.
HESTIA 5 van Bremen te Carthagena.
HERCULES 6 van Barcelona n. Bremen.
HEBE, m., 7 van Swansea.te Parys.
HIGHLAND BRIGADE La Plata n. Ldn. 4 van
Montevideo.
HIGHLAND PATRIOT 5 v. Londen te B.-Ayres.
HESIONE 6 van Londen te Durban.
HALESIUS Madagascar n. Londen 6 v. Dakar.
INGRAM Bremen n. N.-Orleans 5 v. Manzanillo
INDIA, 6 v. Rotterdam te Hamburg.
IDO 5 v. Groningen te Emden.
IMMANUEL, de Boer, 5 v. Antw. te Brussel.
IDA, Baptisten, g v. Londen te Brussel.
INGO 5 v. Rott. te Victoria (W.-Afrika).
JONGE JOHANNA Rott. n. Algiers p. 7 Gibraltar
TONGE ELISABETH 7 v. Almeria n. Londen.
KINGS COUNTY Rott. n. Montreal 5 te Quebec.
KAISAR-I-HIND. Londen n. Japan 6 v. Malta.
KEPLER 6 van Brpmen te Coruna.
KATH. D. FRITZEN 6 v. Emden n. Stettin.
KARLSRUHE. 6 v. Keulen te Hamburg.
KURT HARTWIG SIEMERS, 7 v. Rotterdam te
Altona.
LAHNECK 6 v. Lisabon te Hamburg.
LEVERKUSEN. 5 v. Dordrecht te Hamburg.
LAUTERFELS 5 v. Philadelphia n. N.-York.
LIGURIA 5 van B.-Ayres n. Rosario.
LIVADIA Hbg. n. W.-Afrika 5 van Bissaro.
LECONTE DE LISLE 7 v. Haiphong te Mars.
LLANDOVERY CASTLE Ldn. n. Pt. Natal 5 v.
Dar-es-Salaam.
LAUTERFELS 5 v. Philadelphia n. N.-York.
MOPAN 7 van W.-Indië te Bremerhaven.
MOSEL Brisbane n. Antw. p. 6 Ouessant.
MALOJA 7 van Londen te Brisbane.
MONGOLIA Brisbane n. Londen 6 te Melbourne.
MORVADA 5 v. Calcutta n. Ver. Kon./Cont.
MUNDRA 6 van Londen te Bombay.
MOREA Levant n. Hbg. 5 van Stamboul.
MONTE PA-SCOAL Hambg. n. La Plata p. 6
Dover.
MONTE OLIVIA La Plata n. Hbg. 6 v. Rio
Grande.
MONTE ROSA La Plata n. Hbg. 6 v. St. Vincent
METHAN Rotterdam n. Stettin p. 6 Brunsbuttel
MONTROSE 6 v. Montreal te Hamburg.
MONTE SARMIENTO Hbg, n. La Plata 5 v. Sao
Francisco do Su-1.
MARTHA H. FISSER 5 v. Emden n. Narvik.
PHOEBUS (Nept.) 5 v. Rotterdam te Kopenh.
PRUDENTIA, 5 v, Dordrecht te Hamburg.
PATRICIA Hbg. n. La Plata p. 6 Ouessant.
PERNAMBUCÖ 5 van Santos n. Rio Janeiro.
P. L. M. 20, 5 van Caronte n. Huelva.
P. L. M. 27, 5 van Caronte n. Sfax.
PLANET 6 van Galveston te Bremen.
PELLERIN DE LATOUCHE 5 v. Colon te St.
Nazaire.
RAWALJINDI Bombay n. Londen 6 van Suez.
RANPURA Londen n. Japan 6 van Colombo.
RABE Antw. n. Reval p. 6 Holtenau.
RIO BRAVO 6 van Bremen te Vera CrUz.
ROTENFELS Kurrachee n. Bremen 5 v. Navlakhl
ROLLON Rott. n. Barsellle 6 v. Bordeaux.
RION Rotterdam n. Novorossisk p. 8 Gibraltar
SPEZIA 5 v. Hamburg n. Mlddel'-Zee.
SHEAF CROWN 6 v. Madras te Hamburg.
SARTHE Londen n. Brazilië 6 v. Faranagua.
SAUEKLAND Rott. n. Japan 4 van Genua.
SPECHT 5 van Raumö te Bremen.
STURMFELS 7 van Rangoon te Bremen.
SIERRA CORDOBA 5 v. Bremen te Galveston.
SIERRA VENTANA N.-Orleans n. Bremen 7 v.
Southampton.
ST. DUNSTAN 5 v. Calcutta n. Ver. Kon./Cont.
TAUBE 5 van Riga n. Londen.
TACOMA Hbg. n. Vancouver p. 7 Ouessant.
TULA 5 van Antwerpen te Marseille.
TRITON 11 van Bremen te Lissabon.
TRAVE Rotterdam n. Tsingtao 8 v. Belawan.
THOR, 6 v. Stockholm te Emden.
TANGER, 6 v. Casablanca te Hamburg.
USAMBARA, 6 v. Rotterdam te Hamburg.
VULCAN Rott. n. Kiel p. 7 Brunsbuttel.
VEERHAVEN Antw. n. Philadelphia p. 7 Scilly.
VESTA (Nept.) 5 van Bremen te Valencia.
WATUSSI Rott. n. Beira 6 van PaLma (Maj.).
WANGONI Rott. n. Z.-Afrika p. 6 Finfsterre.
WINDSOR CASTLE 6 v. Engeland te Pt. Natal.
WILDENFELS Bremen n. Rangoon 5 v. Duink.
WACHTEL 5 van Rotterdam te Memel.'
WILDENFELS Bremen n. Rangoon p. 6 Ouessant
ZANDER 6 van Trangsund n. Bremen.
Rio
ANSGIR 6 van Norfolk te Bremen.
ALK 6 v. Antwerpen te Koningsbergen.
ARUCAS 5 V. Las Palmas n. Hamburg.
AUG3BURG 5 v. Galveston n. Bremen.
AGIRA Bremen n. La Guayra p. 6 Ouessant.
ASIE, Matadi n. Bordx. 5 van Konakry.
ALIMNIA 6 van Hamburg te Bourgas.
ATHENA Hbg. n. Levant p. 7 Gibraltar.
ALCANTARA La Plata n. Southptn. 6 v.
Janeiro.
ALMANZORA 8 v. La Plata te Southptn. verw.
ARLANZA Southptn. n. La Plata 6 te Rio Jan.
ADELAAR, m., 7 v. Seaham te Nibe.
ASTURIAS Southptn. n. La Plata 5 v. Cherbourg
ALEARDI Rotterdam n. Barl p. 7 Gibraltar.
ALDA 7 v. Chili te Hamburg.
ALTONA, 6 v. Amsterdam te Hamburg.
AQUILA, 7 v. Amsterdam te Hamburg.
ATTO, 5 v. Hamburg n. W. Afrika.
BERNISSE 7 v. Rotterdam te Hamburg.
BOEKELO 8 (v.m.) v. Rotterdam te KaskÖ.
BAHIA La Plata n. Hbg. p. 6 Fern. Nor.
BESSEL 6 van Bremen te Parijs.
BERN. DE ST. PIERRE 4 v. Saigon n. Marseille
BERLIN 6 v. Bremerh. te New-York.
BREMEN Bremerh. n. N.-York p. 6 Bishops.
BUTESHIRE Brisbane n. Londen 7 te Sydney.
BHUTAN 6 van Rotterdam te Kobe.
BALLARAT Brisbane n. Londen 5 van Colombo.
CARTHAGE Japan n. Londen 5 van Marseille.
COMORIN Londen n. Japan 7 te Shanghai.
CLAN MACKENZIE Chittag. n. Ldn. 7 te Suez.
CT AN MACQUARRIE L'pool n. Chittag. 6
Madras.
CLAN MORRISON Durban n. Ldn. 6 te East
London.
CI,AN VACVICAR Malabar n. Ldn. 7 te Galle.
CLAN MURRAY 7 van Londen te Chittagong.
cr AN MACBRAYNE L'pool n. O.-Afrika 5 van
Pt. Sudan.
CLAN MACDOUGALL 5 v. Fremantle n. Ver.
Kon. /Cont.
CLAN MATHESON 6 v. Liverpool te Cochin.
CUB V Antillen n. Havre 4 v. Fort de France.
CHITRAL Londen n. Brisbane 6 van Aden.
CASTOR, Ruiter. 6 van Londen te Brugge.
CITY OF CAIRO 6 v. Bombay te Duinkerken.
CARTHAGE Japan n. Londen 7 van Gibraltar.
CAPRI 5 van Hamburg te Marseille.
CEUTA. 6 v. Las Paimas te Hamburg.
CLAN ROSS 7 v. Chittagong te Hamburg.
DRACHENFFI.P 8 v. Rotterdam te Hun burg.
DEUTSCHLAND Hhsr r N -York - 5 ilish-
DUNBAR CASTLE Z.-Afr:ka n. Londen 6 te Pi.
DURHAM CASTLE Ldn. n. Beira 7 te Algoabaal.
5 pet., v. Constantza/Varna/Bourgas n. Antwerp-
Hambg. range 11/-, Antwerp/Rott./of/Amst. 10/6,
twee havens 6 d. extra, gerst 3 d. minder, met
1000 tons lichte lading, 25 Nov./15 Dec. PIETRO
CAMPANELLA 8000/8500 t., c. Follonica n. Ant
werpen 5/9, prompt; een ss. v. 7200 t., 10 pet.
(58 vt.v. San Lorenzo (niet daarboven) n. volle
Midd. Zee range 16/9, bepaalde havens in de
Midd. Zee 16/3, twee havens 6 d. extra in 'tzelfde
land, 9 d. extra, wanneer in verschillende landen,
Rott. of Antwerpen IS/-, byvullen beneden de
baar 1/3 minder, Santa Fé laden 1/3 extra, optie
volle lading Buenos-Ay res Qf Bahia Blanca 1/-
minder, 10 JanJIO Febr.
KOLENVRACHTEN van: Cardiff n. Brugge
4/9, Corunna 6 8, Leixoes 7/3, Rio Janeiro 8/9, Co
lon 11/3; Swansea n. Antw. of Gent 4/6, Port
Talbot n. Spezia 7/4%, Glasgow n. Aarhuus 7/-,
cokes; Tyne n. Marseille 6/11, Las Palmas 7/3;
Hull n. Bordeaux 4/7%.
LONDEN, 7 November 1932.
KENJO MARU, gestrand op Oostkust van Sa-
chalin, 35 Gns.
MESSATHOURI, gestrand nabij Gelibolu (Gal-
lipoli) 20 Gns.).
MESSATHOURI. Stamboul. 6 November.
Het bergingsstoomschip La Nina is er by, maar
er wordt nog gee/H gebruik van gemaakt. De ge
zagvoerder van de Messathouri denkt zyn schip
nog met eigen middelen te kunnen vlotbrengen.
ANGKOR. Singapore 7 Nov. Het Fransche
3. Angkor van Marseille naar Yokohama bestemd,
Is 5 dezer hier aangekomen met gebroken staart-
as. Het stoomschip zal in het droogdok gaan Om
de schade te herstellen.
CRUX. B u e n o s-A y r e s, 6 November. Het
Ital. s. Monte Santo is'bij het binnenloopen van
de haven van La Plata tegen het Noorsche ms.
Crux aangevaren, waardoor van laatstgenoemd
schip aan stuurboordzij een plaat is ingedrukt.
GENJO MARU. Tokio, 7 November. Het Ja-
pansche s. Kenjo Maru is in ballast gestrand op
de Oostkust van Saghalfen. Het bergingsstoom
schip Azuma Maru is van Otaru derwaarts ver
trokken.
MIKO MARU. Yokohama7 Nov. Het meer
gemelde Japansche s. Miko Maru is met behulp
van een bergingsstoomsohip vlotgekomen.
SPES. Kopenhagen 5 November. Wegens
het heerschende slechte weder heeft het ber
gingsstoomsohip Sigyn het bergingswerk tijde
lijk moeten onderbreken. Hevige zeeën breken
over de Spes heen.
OPTIMA. Wasa, 7 November. Het Dultsche
e. Optima komende van Rotterdam via Bremen
heeft buiten Wasklot aan den grgnd gezeten,
doch is na 200 tons stukgoed in lichters te heb
ben gelost, weer vlotgekomen. Volgens duikers
rapport ls de bodem ingedeukt en maakt het
schip water in tank No. 2. De schade is inmid
dels voorloopig hersteld en een certificaat van
zeewaardigheid is afgegeven. Het schip i3 naar
Mantyluoto vertrokken.
SCHEEPSBOUW.
By de N.V. Scheepswerven v..h. H. H. Bodewes
•bij Nijmegen is met goed gevolg te water gela
ten een ijzeren zandsc-hip, bestemd voor Neder-
landsche rekening. De afmetingen zijn ca. 32,72 x
8.57 x 2.20 Meter, terwyl op de helling nog In
bewerking zjjn 2 stuks ijzeren pontons,met een
afmeting van ieder 18 x 2.90 x 2 Meter, welke
ook bestemd zjjn voor Nederlandsche rekening.
VERKOCHTE SCHEPEN.
Door bemiddeling van de makelaars Jac. Pierot
Jr. Zonen te Rotterdam is het sinds eenigen
tijd te Antwerpen opgelegde Italiaansche as. Nice,
ex Monnette, ex Horatius, 6000 ton d.w., gebouwd
in 1898 door de firma Russell te Glasgow en toe-
behoorende aan Amedeo Gan-dioso, aan een
Italiaansche reederij verkocht.
DRAADLOOZE VERBINDINGEN
De navolgende schepen zijn Woensdag 9 Novem
ber radio-telegrafisch te bereiken via het daar
achter vermelde kuststationDempo, Baloeran,
Chr. Huygens. Colombia, Costa Rica, Cottrca,
Flandria, Houtman Indrapoera, Joh. v. Olden-
bardnevélt, Kota Baroe, Kota Gede, Maasdam,
Marin, v. St. Alegonde, Poelau Bras> P°e'au
Tello, Sibajak, Stuyve3ant, Statendam, van Spil
bergen, Veendam en Zeelandia alle Scheveningen
Radia; Alcyone met Amarallna Radio: Mpherat
met Rugby Radio.
LONDEN, 7 November 1932.
VRACHTEN. Vandaag bestond er van den
kant der graanverschepers al heel weinig belang
stelling met het gevolg, dat de zaken binnen
enge grenzen zjjn gebleven. De vraehteijfers heb
ben echter zoo goed als geen verandering onder
gaan. Door Montreal werd eenige spoedig be
schikbare tonnage geboekt op 1/9 Engeland en
8% c. Mlddel'l. Zee. De Noord-Paciflckust was no
minaal onveranderd op 21/9 Ver. Kon. De Plata-
afdeeling was voor spoedige aflading bijzonder
kalm, temeer daar het aanbod van tonnage de
vraag s-ohynt te overtreffen. Voor nieuwe sei
zoensladingen zjjn de vrachtcjjfer3 evenwel on
veranderd gebleven. Aan den Donau werden
eenige posten afgesloten In groote booten op de
jongste vrachtcjjfers, maar het Oosten, zoowel als
het Verre Oosten waren geheel van definitieve
orders ontbloot.
Bevracht o.a.ARNA, 7000 t., 10 pet., v. Donau
n. Rott. of Antwerp. 14/-, 25 Nov./lO Dec.; PAN-
TELIS, 6000 t., 10 pot., v. Donau n. 't Continent,
10—20 Nov., vrachtcyfer geheim; CARLA 7500 t.,
AJAX van Japan 5 van Port Said.
ALBION STAR v. Seattle 4 van Kingston (J.).
ARIOSTO van Genua 31 van Catania.
AFRIKA van Japan 3 van Singapore.
AALSUM van Rosario 24 October van La Plata
ALTAI MARU van Dairen 2 van Port Said.
ALOLPH WOERMANN v. Beira p. 7 Perim.
ALAYA van Levant via Londen p. 6 Ouessant.
ARIZ PA 31 van Mobile via Bremen.
AENEAS van Japan 5 van Tsingtao.
ARGENTINA (Gr.) v. Odessa p. 6 Gibraltar.
ALPHACCA van Buenos-Ayres 7 van Santos.
ANTENOR van Japan vertrekt 89 van Londen
AQUARIUS v. Houston via Havre 6 in dr. verb
met Ouessant.
ARIEL 1 te Londen uitgeklaard.
ASHLEA v. Sierra Leone 6 te Bremen.
ATHEN van Donau 29 te KHia.
ALCHIBA van Buenos-Ayres 28 Oct. van Bahia.
AKKA van Levant 6 te Oran.
BELJEANNE van Vancouver 31 te Hamburg.
BREEDIJK v. Philadelphia 29 v. Newport News.
BENVORLICH van Saigon 1 Nov. van Port Said
BANGALORE van Otaru 23 van Hakodate.
BENLAWERS van Vancouver 25 van Colon.
BEHAR van Calcutta 1 van Colombo.
BALDUR van San Nicolas (of Amst.-Antw.) 28 te
Montevideo.
BOLHËIM 28 October te Leningrad.
BRIDGE POOL 27 October te Rosario.
BORDE vertr. 9 van Tyne.
BLACK HERON 29 October van New-York.
BASSO PIAVE van Donau p. 2 Tanger.
BUSSARD 27 te Riga.
BOHEME van Odessa 31 van Stamboul.
BORINGIA van Bangkok 4 van Genua.
BIRKENFELS van Bombay 6 v. Pt. Said.
BOLTENHAGEN 22 te Leningrad.
BRAND van Vancouver 29 van Los Angeles.
BARON INCHCAPE 27 v. Savannah via Bremen
BURGENLAND van Janan 5 van Colombo.
BARON LOUDOUN v. Rosario p. 29 St. Vincent
BRIMANGER v. Vancouver, 21 van Colon, 7 te
Havre verw.
BENRINNES v. Manilla p. 6 Gibraltar.
CALCHAS van Japan p. 6 Tanger.
CHIRRIPO 29 van Jamaica.
CAPITAINE LE BASTARD vertrekt 7 v. Rouaan
CHELDALE van West-Afrika 15 van Lagos.
CONFIDENZA 17 October te Novorossisk.
CHIABRERA 26 van Ancona via Sulina.
CLAN KEITH 5 van Calicut.
CAPRICORNUS, mb., 5 v. Hogen&s nr. Schiedam
CAMOGLI van Nicolaieff 2 van Stamboul.
CASAMANCE van Matadi p. 6 Ouessant.
CALLIOPE, t., 20 v. Aruba 8 November verw.
CANTON van Bombay 3 van Madras.
CANONESA van Seattle 2 van Los Angeles.
CARDÜCCI 4 te Londen uitgekl. via Hbg. en
Antwerpen.
CITY OF CAMBRIDGE v. Dairen 23 te Hankow.
CITY OF KOBE van Hankow 4 van Penang.
CITY OF MELBOURNE v. Dairen 6 v. Gibraltar
CHILE van Tsingtao p. 4 Gibraltar.
CITY OF DIEPPE van Sydney p. 30 Perim.
COBLENZ van Japan 5 van Sabang.
CLAN RANALD van Malabar 7 te Londen.
CLAN MACINNES v. Beira via L'pool 4 v. Dakar
CAPIT. EDM. LABORIE vertrekt 10 v. Rouaan.
CHEF. MEC. ARMAND BLANC vert. 8 v Rouaan
DELIA 4 van Danzig via Skagen.
DUNELMIA 28 October van Buenos-Ayres.
DJAMBI van Sydney 5 van Port Said.
DURMITOR van Donau 12 te Constantza.
DRECHTDIJK van Vancouver 30 v. Los Angeles
DELFTDIJK van Vancouver via L'pool 5 (12.1
v.m.) 900 myl W.Z.W. van Valentia.
DERINDJE van Varna 5 te Bourgas.
DELAWARE v. N.-Orleans 2 (6.44 v.m.) 1150
mjjl W. van Land's End.
DELHI van Bushire 5 van Bandar Shahpour.
DUNKWA van West-Afrika 4 van Las Palmas.
DIOMED van Japan 22 te Yokohama.
DROSSEL van Danzig 4 te Antwerpen.
DARU v. W.-Afrika 1 van Freetown.
DEUCALION v. Japan 5 te Shimonoseki.
ERLAND 8 van Izmir.
EUROPA v. Vancouver 6 van Colon.
EQUATOR 21 te B.-Avres.
ESCHERSHEIM 3 v. Thamshavn via Hamburg.
EDDA v Vancouver via Havre 26 te Portland (O)
EIRINÏ N. RALLIA v. Constantza p. 3 Gibraltar
ERMLAND .vertr. 8 van Antwerpen.
EMBLA van Sundsvall 4 te Amsterdam.
ERRIA 2 November te Bangkok.
ENSEIGNE M. ST. GERMAIN 8 van Rouaan.
EMPIRE STAR van Vancouver 2 te Liverpool.
EMLYNIAN v. West-Afrika 7 van Bordeaux.
FOSCOLO v. Venetië 3 te Triest.
FUSHIMI MARU van Japan 7 te Suez.
FARNDALE van West-Afrika vertr. 9 v. Hambg.
FULDA van Japan 7 te Yokohama.
FRANo vertr. 11 van Londen.
FLORIDIAN v. Jacksonville via Londen 5 (12
n.m.) 1054 myl W. v. Bishops.
FARMSUM v. Rosario 4 te B.-Ayres (of Amst.-
Antw.).
FIONIA van Bangkok 4 van Penang.
FALK vertrekt 8 van Stettin.
GLENIFFER van Dairen 1 van Port Said.
GLENOGLE van Manilla 30 Oct. van Colombo.
GAROET van Batavia 2 van Colombo.
GALILEA van Levant 6 v. Trebizonde.
GOSLAR v. Singapore 5 van Belawan.
GUILDFORD CASTLE vertrekt 8 v. Londen via
Antwerpen.
GAZELLE 3 Nov. van Bordeaux, nr. Neuss.
GLATTESEE 5 van Stolpmunde.
GLENBEG van Japan 4 van Singapore.
GLENAPP van Japan 5 te Shanghai.
GROOTEKERK 7 van Hamburg.
GLENDENE 5 van New-York.
GULDBORG van Vancouver 6 te Panama.
HERAKLEA van Levant 5 v. Girezon.
HARMONIC vertrekt 9 Nov. van Antwerpen.
HANSA 5 November van Cork.
HÊWORTH v. Morphoubaai 6 (10.39 v.m.) 270
myl Z.W. van Land's End.
HAKOZAKI MARU van Japan 4 van Penang.
HYBERT v. Galveston via Havre 3 v. N.-Orleans.
HERAKLES van B.-Ayres 23 v. Rio Janeiro.
HEEMSKERK van Beira 8 van Genua.
HASTINGS van Mobile 5 te Londen.
HINDPOOL v. Montreal 6 (12.48 v.m.) 750 myl
W.N.W. van Valentia.
HARPERLEY van San Nicolas 5 («.29 Am.) 320
myl Z. van Land's End.
HoNVED 13 October te Varna.
HECTOR vap Japan 4 van Penang.
IVAR van New-Orleans 28 van Galveston.
INGARO 3 laadklaar Wasklot.
IDOMENEUS van Japan 6 van Shanghai.
ISAR van Japan p. 6 Perim.
INDUNA van Bahia Blanca 1 v. St. Vincent.
JAMAICA PROGRESS 1 van Kingston (J.)
JUNO (Nept.) 5 van Koningsbergen.
JOHN BAKK7 v. Vancouver 80 v. Aberdeen
(Wash.).
JURKO TOPIC van Braila 1 van Stamboul.
JAPAN van Rangoon p. 4 Perim.
JACATRA van Batavia p. 7 Finisterre.
JONGE ELISABETH 7 v. Almeria via Londen.
JOHANN WESSELS van Donau 6 v. Stamboul.
K1NGSWOOD van Montreal 5 (12.37 v.m.) 900
myl w. van Valentia.
KINGS COUNTY 6 Nov. te Montreal.
KULMERLAND v. Vancouver 5 v. Portland (O.
KOLLGRIM 31 van Archangel.
LOCHGOIL van Vancouver 3 te Portland (0.)
LOUIS MERCIER 7 van St. Nazaire.
LIEBENFELS van Calcutta 27 van Fondicherry.
LEVENSAU 3 Nov. van Dublin,
LOCHMONAR van Vancouver 5 te Londen.
LIEUTENANT ST. LOUBERT BIE v. Haiphong
6 te Antwerpen.
LONDON MARU van Kobe 3 te Singapore.
LARS MAGNUS TROZELLI vertr. 14 v. Havre.
MALAKUTA van Calcutta 5 te Hamburg.
MALAYA van Japan 4 van Port Said
MERTAINEN 2 van Lulea.
MATSUMOTO MARU van Japan 27 te Otaru.
MATSUYE MARU v. Japan p. 6 Gibraltar.
MASUNDA 4 Nov. van Buenos-Ayres.
MANZOftl van Palermo p. 2 Gibraltar
MAHRATTA van Calcutta 7 van Pt. Said.
MAASDAM van New-Orleans 3 van Havana.
MARIA (Gr.) 1 van Ithaki via Donau.
MARIA P. XILA v. Donau 4 Nov. te Piraeus met
machineschade.
MARIENFELS van Jamnagar 4 van Bombay.
MAY WOLF 1 October te Odessa.
MTMONA vertrekt 8 van Theems.
MEISSONIER v. N. Westminster 3 te Seattle.
MILOS van Levant 5 van Catacolo.
MULAN 31 van ranzig naar IJsselmonde.
MOKO MARU van Dairen 3 van Port Said.
MARIA N. ROUSSOU v. Donau 4 (6.39 n.m.) 400
mjjl Z. van Land's End.
MONTAUBAN v. W.-Afrika U Sept. te Libreville
MARTE v. Rosario 3 Nov. v. B.-Ayres.
MARGARI v. Marseille 30 te Susa.
MOUNT TAURUS 26 Oct. te Villa Constitucion.
MAHSUD van Calcutta p. 7 Gibraltar.
MOUNT PARNASSUS vertr. 8 van Tyne.
NICEA van Levant 4 te Izmir.
NICTHEROY van Seattle 31 van San Francisco.
NAG ARA van Japan 5 te Cebu.
NIKE t. 26 van Curasao nr. Vlaardingen.
NIEUWfcERK v. O.-Afrika 7 van Kaapstad.
NANKING 4 laadklaar Yokohama.
NAILSEA COURT v. S. Nicolas p. 1 Fern. Nor.
NIKOKLIS 26 October te i-onstaqfcBa.
NIRVÓ van Donau 2 van Stambouir
ORLA 7 te Stralsund.
OUDERKERK van Japan 1 van Colombo.
OSTPREUSSÈN v. Koningsb. p. 7 Brunsbuttel.
ORIOLE 5 te Londen uitgekl.
OSTARA van Liverpool p. 6 Lizard.
PASCOLI van Hamburg 3 te Antwerpen.
PARRACOMBE 2 van Dairen.
POTEST AS 2 October te Novorossisk.
PETERSTON 28 van Marseille via Constantza.
PAN ARUBA t., van Talara 24 van Colon.
PLUTO (Nept.) v. Lissabon 5 v. Setubal.
PALLAS (Fin) 5 te Londen uitgekl.
POLLUX (Nept.) vertr. 7 van Bremen.
PETERTON 2 te Montreal.
POSEIDON 9 laadklaar Koningsbergen.
PHILA 8 van Hamburg.
PALLAS (Nept.) v. Stettin p. 7 Brunsbuttel.
P. L. M. 21, van Caronte p. 6 Tanger.
PARA v. Buenos-Ayres 5 van Bahia.
PETRICOLA, t., v. Abadan p. 7 Gibraltar.
PETRARCA van Londen 4 te Hamburg.
P. L. M. 26, 3 van Huelva.
PETERSPIELD v. B. Blanca 6 v. St. Vincent.
PANAMA v. Seattle p. 28 Mona Passage.
PROVVIDENZA van Rosario p. 6 Ouessant.
PHILOCTETES van Japan 7 te Singapore.
PSARA van Galatz 28 te Braila
RlET-b'ONTEIN van Beira 8 te Antwerpen.
RHEINLAND van Japan 5 van Shanghai.
RUY BARBOSA v. Rio Janeiro 6 van Lissabon.
REET POOL van Montreal 30 Oct. van Quebec.
ROKOS van Rosario 15 October van B.-Ayres.
REGULUS (Fin) 31 van Wyborg via Londen.
ROZEx^BURO- v. Bilbao (n. Vlaard.) p. 6 Ouess.
SHANTUNG van Japan p. 6 Gibraltar.
SAARBRUCKEN van Japan 6 van Barcelona.
SUWA MARU van Japan 7 te Londen.
SOMALI van Otaru 6 van Pt. Said.
SOEKABOEMI van Batavia p. 5 Kaap dèl Armi.
SIBAJAK v. Batavia 8 te Marseille.
SPRINGFONTEIN, 5 November van Beira.
SIQUEIRA CAMPOS v. Santos 3 van Bahia.
SAALE van Japan 4 van Hongkong.
SEAPOOL van Móntreal 1 November van Quebec.
SKOTAAS t., v. Los Angeles 21 v. Colon.
SCHvVARZENFELS v. Calcutta 31 v. Pt Said.
SPES v. Memel nr. Schiedam 30 te Christians*)
gestrand.
SVERRE NERGAARD 4 v. Gothenburg via Antw.
SLASK van Danzig 8 te Antwerpen.
STARCK van Varna 3 ie Antwerpen.
SAMOS van Levant 3 November \au Alexandrië.
STKIJPE 7 Nov. (n.m.) van Swansea.
SAMUEL BAKKE v. Vane. 5 van Colon.
SIMONBURN 1 te Montreal.
S1TONA vertr. 8 van Delfzijl.
SARONIKOS van Donau 29 te Galatz.
SANDAR t., v. Constantza p. 4 Gibraltar.
STAR 4 van Kotka.
SIGR1D MATTHIESSEN v. Vestervlk p. 7 Bruns
buttel.
STUART PRINCE v. Novorossisk 4 v. Stamboul.
SELMA 5 van Stettin.
SEVILLA 5 van Oporto.
STATENDAM 5 November van New-York.
SMYRNA van Levant p. 6 Tanger.
TARANGER van Vancouver 25 van San Franc.
TOFUKU MARU van Dairen 5 te Hamburg.
TINOS van Constantza 6 van Oran.
THEANO van Belfast 7 te Amsterdam.
TALISSE 5 November van Brisbane.
TENERIFFA (Fr.) 5 Nov. v. Marseille.
THEMISTO 4 November te Montreal.
TERUKUNI MARU van Japan 5 v. Shimonosejti
TYR 31 Oct. van Archangel.
TREHERBERT van Dairen p. 4 Gibraltar.
TSUSHIMA MARU vertr. 12 van Hamburg.
TREMATON 29 October van Rosario.
TIJUCA 9 November laadklaar Kobe.
TOSARI 5 van Batavia.
TALLEYRAND v. Sydney 28 van Adelaide.
TOURCOING van Japan 1 van Cebu.
TAJIMA MARU van Japan 7 van Singapore.
TAUBE 5 van Riga via Londen.
TCZEW vertr. 11 van Danzig.
TRONDANGEP. v. Vancr. 6 v. San Francisco.
TOURAINE van Japan 4 van Port Said.
ULLSTAD van Sebenico 5 van Oran.
VIKING STAR v Vancouver 31 v. Portland (O.)
VOLGA 2 van Odessa.
VENUSTAS v. Montreal 6 in dr. verb, met Oues3.
V1NSTRA v. Calcutta via Antw. p. 16 Ouessant.
VOGTLAND (Pan) 27 Nov. van New-Orleans.
VREDENBURG 6 te Oxelosund, nr. Vlaardingen
VILLANGER van Vancouver 2 Nov. van Seattle.
WHINFIELD v. Braila 5 van Stamboul.
WEST ELDARA v. Philadelphia 5 te Baltimore.
vvittEKIND 5 November van Leningrad.
WISCONSIN van Vancouver 30 v. San Francisco.
WARTENFELS van Bom-bay 6 te Antwerpen.
WILDWOOD v. Savannah via Bremen 5 (12 n.m.)
1231 myl W. van Bishops.
WOLFSBURG van Basrah 6 te Kurrachee.
WILDENFELS van Bremen 28 te Hamburg.
WIDO van La Plata pass. 4 Nov. Ouessant.
WILLEMSPLEIN v. Wabana p. 7 Lizard.
WEST GAMBO van Tampa vertr. 8 van Havre.
YOSHU MARU 29 October van Dairen.
IJSELHAVEN 1 van Mobile via Bremen.
ZUIDERKERK van Japan 8 van Shanghai.
ZUID BEIJERLAND 6 van Limfjord.
MONTFERLAND 7 te Hamburg.
NIJKERK vertr. 12 van Hamburg.
PROMETHEUS vertr. 13 van Batavia.
SIERRA NEVADA vertrekt 14 van Bremen.
VENEZUELA vertr. 12 van Hamburg.
AMSTELKERK v. W.-Afrika 7 van Freetown.
ANNAVORE 29 van Archangel.
AGAMEMNON. 5 te Triest.
ABODI MENDI v. B.-Ayres 1 van Teneriffe 9
verwacht.
ALAYA v. Levant via Rotterdam p. 6 Ouessant.
ASTARTE 8 Nov. van Bremen.
ATREUS van Batavia 6 van Pt. Said.
AUSTVARD v. Constantza 5 van Stamboul.
ARIADNE 7 te Settin.
AURORA van Venetië p. 5 Gibraltar.
BELPAMELA 24 October van Haifa.
BETTY H. 4 November van Tornea.
BELFRY vóór 4 Nov. van Archangel.
BOSKOOP van Chili 3 November van Valparaiso.
BENGKALIS van Batavia 2 van Port Said.
BALDUR v. San Nicolas (of Rott.-Antw.) 28 te
Montevideo.
BARNEVELD van Chili 5 van Paita.
CLIO van Puerto Plata 7 (12 n.m.) 10 myl N.W.
van Terceira.
COSTA RICA 1 Nov. van Barbados.
CERES van Piraeus 7 van Salonika.
CLYTONEUS 5 van Batavia.
CALYPSO van Alexandrië 7 te Tarragona.
DELFLAND van San Nicolas 4 te Antwerpen.
EUTERPE van Oporto 5 van Vigo.
EVEREST 31 van Archangel.
FRIGGA 29 October te Diamante.
FLANDRIA van Buenos-Ayrgs 6 v. Las Palmas
FARMSUM v. Rosario 4 te B.-Ayres (Of Rott.»
Antwerpen.)
FREIBURG v. Macassar 9 te Marseille verw.
FAUNA van Messina 7 van Malaga.
GUDUR 5 Nov. van Malmö via Londen.
ERMES van Bourgas 7 van Kymassi.
HEEMSKERK van Beira 8 van Genua.
HEINZ W.. KUNSTMANN in lading Lulea (nr.
IJmuiden).
HERA 4 v. Veitsiluoto nr. Zaandam.
HAARLEM v. Chili via Liverpool 28 v. Curasao
LEONIDAS II, 22 October te B.-Ayres.
LARENBERG 28 van Archangel, naar Zaandam.
LIRI v. San Nicolas 26 v. B.-Ayres.
MAGDALENA v. Pto. Barrios 6 van Cherbourg.
MARIA STATHATOU 2 Nov. v. Buenos-Ayres.
MARTHA RUSS I, 4 v. Trangsund nr. Zaandam
MYRMIDON van Batavia, 2 Nov. van Colombo.
MULAN 28 October van Memel.
MEROPE 4 November van Candia.
MARNIX V. ST. ALDEGONDE v. Batavia 6 v.
Sa-bang.
MARNE 6 van Parys.
NAUMBURG v. Tjilatjap 7 van Colombo.
NEUMARK van Macassar 1 Nov. van Colombo.
OBERON 28 v. Georgetown via Londen.
ORION (Fin) v. Sundsvall nr. Zaandam by Her-
nosand gestrand, vermoedelijk wrak.
ODIN van Rosario 2 Nov. van Nicolas.
ORPHEUS van Valencia 5 te Sevilla.
ORIA 26 October van Archangel.
PORSANGER 31 October van Archangel-
PATRIA (Noor) 1 van Archangel.
PORTSEA van Constantza 4 Nov. te Antwerpen.
POELAU TELLO van Batavia 30 van Saoang.
PHRONTIS van Batavia p. 5 Gibraltar.
RECINA v. Diamante 2 te B.-Ayres.
ROMULUS van Donau 1 van Volo.
RHENANIA 3 van Borga naar Zaandam
RT T ONVEIN van B ,r 4 te Pr t 'O
SESOSTRIS van Puerto Barrios 2 van Havana.
SATURNUS v. Varna 27 te Fatras.
SPEED 29 van Archangel. D
TRAJANU3 van Kingston (J.) 1« v2 pf "rnce
TEXELSTROOM v. Manchester 7 te Plymouth
met schade.
THESEUS 7 van Stettin via Gdynia.
TRAJANUS 5 van Puerto Barrios.
TROUTPOOL 2 November van San Nicolas.
TRELAWNY van La Plata p. Ouessant.
TELA 31 van Archangel (nr. Zaandam).
TAJANDOEN van Batavia 4 van Belawan.
VULCANUS v. Izmir 6 v. VOurla via Antw.
VEGA v. GeHe 3 van Hudlksvall.
IJSTROOM van West-Afrika 3 van Gr. Bassam.
ZAANLAND van B.-Ayres 6 van Rio Janeiro.
BERENICE 6 te Hamburg.
DEUCALION vertr. 12 van Hamburg.
HAZELSIDE van San Lorenzo (of Kott./Antw.)
KIM, t., van Constantza, November,
In de Nederlandsche rivieren en te Keuien.
8 November (3 dagen na E.K.)
8e<lerf
Waarnemlngs-
Rivieren punten
R(jn Keulen
Lobith
Waal Nijmegen
St A n dries
Boven (iorinchern HW
Merwede
Oude Maas DordrHW
Dordr.LW
Arnhem
Vreeswtik HW
Neder-Rlin jW
en Schoonh "W
Lek LA"
Krimpen HW
LW
Rotterd, H.v.Holl HW
Waterweg LW
Westervoort
IJssel Deventer
Kampen
EUsden
Maastr (liuofdsluis)
Maastr (Borgharen)
GreVenbicht
Venlo
Grave istad)
Grave (sluis)..
St. Andries
Maas HedelHW
LW
Heusden.. LW
LW
M.d.Donge HW
LW
Holl. MoerdykHW
Diep LW
Hilling- Hellev.sl. HW
vliet LW
ZÜpe Bruin isse HW
LW
1)3.18 M. boven nul der schaal.
2) De Waterstand aan de hoofdsluls wordt
geacht 0.40 M. hooger te zyn, by geheel ge
opende stuw.
3) De Waterstand aan de peilschaal te Grave
(stad) wordt geacht 0.10 M- hooger te zyn by
geheel geopende stuw.
4) Stuw te Sambeek in werking.
De waterhoogte 11a 12 uur zyn waargenomen op
7 No.v
Water-
hoogt!
Tijdstip
v waarn
3912
12 48
10 11
4.80
6—
8.-
8
8.-
L36
-0 32
9.81
100
8.40
8
0'—
1.28
—0.34
0.85
-0 63
10 47
4 55
0 39
47 84
0
0
1.20
8.45
22.20
530
8.-
8.—
8.-
8—
42 59
29 86
1306
9.83
0.-
4 92
0
3 28
0
0
8.—
8.—
8.-
8-
0
8
0
0.-
1.41
-047
1.00
—0 67
1.36
—1.24
0 30
7.45
23 10
6 20
23 05
4.45
de Op.
7 Nov
n I
in c.M
26
34
32
34
16
10 -
- 28
18 -
11
21* -
12 -
- 30
- 21
- 3
- 30
- 41
- 51
- 70
- 40
- 38
- 28
19
16
22
10
22
12
9 Nov.
Delfzyi
TersehelL
Harlingen
Helder le
idem 2e
IJmulden
H. V. Holl.
Rotterdam
leget. 2eget.
v.m.
n.m.
V.m.
n. m
8.19
21 09
Hellevoetsl
0.16
1243
5.37
1821
Willemstad
1.18
13 37
6.26
19 03
Brouwersh
11.55
3.50
Zierikzee
12.lt
13.58
16.52
Wemeld.
0.17
12 39
0.25
12.51
Vlissingen
11 02
23 30
12.13
Terneuzen
11.36
3.46
13 50
Hansweert
12.02
Waldshut
Basel
Rhetnweller
Kehl
Maxa»
Diedesheim
Mannheim
Lohr
Mainz
Bingen
8 Nov 7
2 58
0 50
1.26
2.78
4.46
1
3.36
2.19
1.33
2.32
Nov
2 56
0 72
-1 18
2.85
4.60
0.98
8,55
2.28
1.46
2.43
caub
Ems
'oblenz
Trier
Keulen
Dusseldorf
Ruhrort
VVesel
Emmerik
Duisburg
Nov. 7 Nov
2.67 2.82
1.42 1.46
2.95 3.15
1.49 1.63
318 3.44
2.76 3 02
2.20 2 54
2.25 2.62
3.60 1.87
1.90 2.23
LOBITH, 6 November.
Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd
voor:
ROTTERDAM: de stoomschepen, Petronella.
Paula 2, Mol 10, Eureka, Woutrina, Lydia, Otilie,
Skadi. Saxonia. Asa; Goed met ons, Witman;
Maria, Stevens; Kathê, Kessel; Korschgens.
WelkerElla. Hletbrink, de Gids, PauwelsTrek
vogel, Haring; Grippa, Pusch; Energie, Kap,
de Hoop, Oosse; Ilse, Quenhorst; Isala, Bakslag
God mitt uns, Olbert; Wessel, Wynen; Helios,
Engelaar; Kathe, Slemmer; Luzern, Senjot
Alexander, Uurich; Normania, v. Hensbe g
Spes, Stoter; AMSTERDAM: AU.
furt, Meeuwsen; Goeben, Schott; H®1®111
kamp; Mannheim 180, Schneekenberger, Johanna
Botter; VREESWIJK: st. Teuna "nSJJi
I; DORDRECHT: st. Albatros; st. Marne, REN-
KUMde Hoop, BuilHAARLEMTota, Spijker
man; HARDENBERG: Excelsior, l d. Wete
ring; BRIELLE: Etti, Wiïtens; NIJMEGEN.
Elisabeth, Brand; MAASHEES: Trouwe Hulp,
WydeveldUTRECHT: Hubertus, de Ruyter,
MAASBRACHT: Zwolle, Haubnch; KORNWER-
DERZAND: Wilhelmina 2, v. Oeveren; DEN
HELDER: Maria Hendrika, Huibers; OUDEWA
TER: St. Antonius, Leenders; SCHIEDAM:
Adriana Maria, Slotje; VLAARDINGEN. Win-
dol, Busbach; SLUISKIL: v. Dyk, Schilperoord
Victor Hugo, Haagers; NEERBOSCH; Aleida
Grada, de Beijer; VREESWIJK: Maria Louiee,
J°BELGIë: st. Gent; st. Gonda; st. Wiljo; de
Roek, Honorine: Pru,den1|®tvdeDJl?ek'
Meeuwsen; Charles, de RoekPhilegon,
ters; Helena, Bollaert; Rouget, v. Cauteren,
mence 2, Rottiers; Lharna, v. Dessel; Mia. Nall.
fels; Louisa, v. d. E"del Angele, d Hon Don.
tilus d'Honf Maria, Steenacker; Focus, s
derAngelina, Muys; Nautilus 9
ca, Kriessels; R- S. G. 4, Frank, W') E
Radder; Keo, Meckel; Ludwig, v. Heu
friede, Hiller; Cor, Nelis.
LOBITH, 7 November.
Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd
voor
KOTTERDAM: st Alpha; st. sAl Prolon
gation; st. Vatna; st. Helena Aisnest.
Baden 7st. Castorst WillemIndustrie 8
St. Hermine- st. Escaut 1; st. L Avemr; st. De
Nederlander' st. Theo; st. San A.:ntonij st. Jo-
hanna; st. Gelria 2; st. Ryn «"Lak 3; st. Hekla
sta. Progress"®st. M. StW 12; st. Vigila,
st. Adriana; s'- Saga; st. st. Maria- st.
Japico- st. Franz Friedrlch: st. Meurthe; Wup-
per Hartman; Charlotte, Beysiegel; Bern, Dörr;
Urania v- Longen- Henrica, Ariens; Mannheim
181 Be'yslegel-, id, 221. Merz; Hollandia, Jansen;
He'nca, Cornelissen; Soeza, Muller-, Sawal, v. d.
Meilde'nAdalja Tak; Rhenania 40, Beekman;
Lloyd 23- Schoots- W0&'inde, Verbaas; Ruysdael,
v d. Pluym; Terro Nova, Hooglander; Phenix 10,
peKker; Montan 18, Kucke; Rhenania 25, Meister;
Vios, OnstwedderHelmuth, Ruttgers- Avanti,
Ruttgers; Unilever 8, Kregting; Comptoir 2, Win-
gerter; Weltfriede, Welker; Elise, Kollenberg;
Stedo, Stegers; Gelderland 5, Oversteeg; Emma
Hermann, Andernach- Paul, Vollmer; Drusus,
Winter;
AMSTERDAM: st. Vreeswyk; at. Veldwijk; st.
Troostwijk- Wijkdienst 30, v Wynen; id. 23, v d.
Meeryj, g' staalld- 7, Bastiaanseid. 17, Tem
pelaars- Si'egn und, Noorland; Markwart, Haes;
VREESWIJKst Harmonie 5; 's-BOSCH; st.
Keinier; st. Nelly; Lucia, Jansen; ZWOLLE: st.
Noord;'st. Eendracht; Bossuet, Lipp; NEDER-
HORST DEN BERG: Stella Maris, de Jong;
VLIEREEDE: Dora, Knudsen; DEN HAAG: In
dustrie 2 Brugmans; Onderneming, Snyder;
Dirkje Öevkoop; VLAARDINGEN: Fujisan, de
Jong- 'DELFTMaria, Nuy; HELMOND: Elisa
beth'joha., Driessen; BREDA: St. Antonius,
KempermanGELDERMALSENAnna, Crom-
voirt' ZOETERWOUDE: Speculant, v. Wyngaar-
den;'PERNIS: Corjo, v. eel; ARKEL: Adriana,
Troost- APELDOORN: st. Antonius, Bouman
DORDRECHT: Eenige Zoon Je Groot; VELZEN
Harmonie, Rohmann; DEN HELDER: Felicttas,
Schneidler; MAURIK: Blyde aankomst, Rooding;
VLISSINGENShakespeare, v. Scholj- SLUIS
KIL- Glilck. Schuitemaker- WAPENVELD:
Gerta Roger; VLAARDINGEN: Slamat, Hirsch-
man; TERNEUZENClamarauco Snellens; ARN
HEM: Glilck Auf, Butefur; IJ3IDENLuise, v.
d. Maas; PAPENDRECHTSardinia, v. d. Brink;
ZUTPHEN: Johannes Dekker; Geertruida, Roe-
berding; BERGEN OP ZOOM: Mathilde, Maas;
HE ERE WAAR DEN Maasstroom 1, v. Son; ld. 2,
v. Son- V RIK: Buiten verwachting, v. Son;
SCHIEDAM: Brohltal, Stang.
BELGIS: Cormoran, Genh; Maasbrug^ v. d.
Lande- .annheim 161, Wuchel; lie de France,
Hevlen; Joffre, Heylen; Angele, Durinck; d. 2,
Durinck; Baden 43, Klink' Alphons, Kloeck;
Marga, Lorth; Helene, Peperkamp Jef, Parasiers;
Astrid Rams; Commercial 3, v. d. Driesse; Irene,
de Smet; Penland, Carron;' Bavaria 29, Siegel;
Treviris, HerrlgSani 15, de V ysst. Rynschelde
1; Ja-Ja, Fleterakkers; Bliksem de Vos; Fluviale
10 Verschuren; St. Anna 2, de' L'Or; Junior 11
v. Hasselt; Nautilus 4 v. d. Zande; Josephine, dó
Souter; JToenera, Hoenderop; Rupel, Schnorbósch
Leonie Marie, v. Steenacker; Diana 2. Heiderick*
Sulphur, Dutt; Octavia, Verbleek; Neptun 50
Schwarz; Judo, Maas; Franklin, Janssens; Cor
nells, Mas.n; St. Joseph Bohlmann; Desir, Slock-
Alidor, Cleertout; Wilhelmina, Joosten* Aatartel
Riesenacker.
DUITSCHLAND: st Emma; Dena Bosman* 3
Gebroeders, Sander; Alida, v. d. Meulen; Uni
lever 2, de Bruin; id. 9, Scholten; Maria Peulen,,
Knyff; Orph?usi Reiman; Josina Geertra. v. d.
Stroom.
Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd
voor:
ROTTERDAM: st. Meuse; st. M. Stinnes 4; st<
Emma; Rheinfels, Kirdorf; VREESWIJK- st
FredjoALPHEN a. d. RIJN: Hatha. Joha.. Will
lemsen; NIJMEGEN: Maria Magdalena Welker-
ling; ALKMAAR: Jannetje, Dekker; Maria
Christina, Baas; IJMUIDEN: Teja. v. Maren; Usa
Brouwers; DE STEEG: Nenuphar Stoter-
ZWOLLECornelia, Cornet; VLIEREEDE- Dritl
tura, KajuiterNIEUWERKERK a. d IJSELDo
Hoop geleidt ens v. d. Pol; MALBURGEN - Ener.
gie 4 Groen; CAPELLE a. d. IJSEL; st. Elise.
BËLGIë: Lahn, Verduyn.
EMMERIK, 6 November.
Gepasseerd en bestemd voor
DUITSCHLAND: at. Juliana; Lero, Viscot:
Anny. Hollinkx; Adriana, de Looy; Jacoba,
Pecker; Tryntje, v. Oord; Cathalina, v. Baaien;
Wykdienst 132, v. d. Zee; Jacobus. Berkelman;
Erika, Hooites; st. Markgraf, st. Elin, st. Borus-
sia; Bogaert 2, Nyenhuijzen; st. Scarpe; Linda-
via, Witte; st. Etna; Malabar, Rörsch; Content,-
Kosters; Lehnkertng 5. Bösker; Mathilde. Wan
ders; st. Beta; st. Antonie; Fiat, Neijenhoff;
Magdalena, Terschuren; Lastdrager, v. Ingen;
Llna, HulsenSt. Antonius, Bonink; st. Baden
7; Marianne, Kumpf; Mannheim 162, Christ; Ba
den 18, Bohn; Baden 15. Weils; Excelsior, Snoek;
onna, Klop; Anna, de Graaf; st. Venus; st. Ge-
neraal LemanVarna, Jansen; Willv Jean, Pijl;
K' -i f?' D. A. P. G. 8, Weber; st. Éxvoto; Eliza
P-, ffeoeman; Dina, Maier; st. Johan; Liguria.
Pax pe,ïtria' Maas: st- Somme; st. Sambre;
Hasselt-' v! Anna Catharina, de Vries; Stad
Hasselt, Kauteren; st. Lutin; Vitalitium, Siebert.
EMMERIK. 7 November.
Gepasseerd voor 's middags i2 uur en bestemd
voor:
DUITSCHLAND: Vulcan, Mildhan; st. Mann
heim; st. Sancta Maria; Correggio, Hartman;
Lombardo, Hartman; Afiena, Tattje; Margurite,
V. d. Zande; Hydra, Dagnelie; st. Willem; Plo.
nia Pieternella, Schippers; Susco, Fromm; Vier
Gebroeders, Klomp; Liègé, v. Hulst; Proan, v. d*
Boock; Lise Lotte, v. d. Heyden; st. Rein; Rian,
Miehielse; Helena, v. Duuren; Emanuel, Swin-
kels; st. Maria; Konigsberg, Deutsch; st. Har
monie; Govert Flink, Stoevelaar; Venus, Vermeu.
lenElisabeth, JoostenVriendschap, de Pruy-
ker; St. Antonius, Bosman; Josephine, v. Em
merloot; Oreade, v. Damme; St. Antonius, Bos
man; st. Wilhelm, Nautilus 13, Wemmers; Jo,
Lesage; IJselstroom, Schmink; Constant, v«
Wallvelde; Beiglca, Spiessens; Rosa 2, de Potter;
st. Harmonie 4; Klara, Janssens; Aleida, Grup-
per; Maria, Nout; St. Petersburg, v. Haren;
Rheinkies 8, Mollmann; Hermina, Heymen; Su
san, Looyschilder; Ludeger, Blom; Roraa, Ruiten
berg; Unilever 11, Wilting; Ryn, Lessel; st. He-
taan; Allemannia, Koenen; st. Gerard; Gott mit
Uns, Stunk; Catharina, Eleveld; Fennegiena,
Junktrans; Nassaukade, Grooteboer; Petronella,
v. Steen; Anna Hildegard, Bande-1; Merkur, Funk;
Gean, Veenma; st. Anna; Tagila, Schroder;
Marga 3, Goring; Gerardae Bom; st. Limburgia;
Morgenrothe 2, Maas; st. Wilfried; Mannheim.
177, Muskob; Kehr Wieder, MickelChrfstiaan,
Brands; st. Cornells; Neptun 31, Uhlrtch; Re3
Nova 3, de Lange; Charlois 14, Jonker; Rijntrans
10, Vermeulen; Wykdienst 14, v. Dort; Wyk
dienst I, den Toom; Thuringia, Schot; Impressa,
Kleffer; 2 Gebroeders, v. d. Ham; Gerja, Larooy;
st. Boschwyk; st. Haanswyk; Cornelia, Snyders;
Annie, Fekkes; st. Luna; st. Willem Giesbertus;
Mannheim 233, Nalbach; st. Wingi; Gelria, den
Breejen; Brunhilde, Braber; st. Rhin; Jarima,
Jorens; Raja, Cornelisse; st. St. Odile; Seblat,
Flnk; st. Franciska Maria; Franklin, Welsbarth;
Ehrenfels, Dahlen; St. Wolga; Nibelnaut, Moris;
Joha. Theodora, v. Wyk; Wykdienst 3, Burgers;
st. M. Stinnes 12; Titania, Urmetzer; Gelderland
12, Linder; M. Stinnes 45, Vogt; Petre, Max; M»
Stinnes 10, Groen; st. Richeleu; Walsum 25, v,
Dongen; Overjjsel 2, Boom; st. Baden XI; Alblas,,
Breur; Mannheim 200, Gilles; Mannheim 176,|
Roersch.
Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd
voor
DUITSCHLAND Overflenkonut f r Qrhilt
horn, de Jager; Vertrouwen, Schipper; Arnous".
bert; st. Kathla, Kembal, Wechs; st. Klinkeot/aal
Nautilus 12, Huyssen; Corna. Maria, v. Schyndel;
Windhorst 2, Becker; st. Eldor; Petrus, Visser;
D. A. P. G. 2, Schreck; Magda, Roovers; st. Ma
ria Corna.Murillo, MolenaarHoutvaart 2, Stu-
ten; Flandria, Willems; Lucienne, v. Ruysseveldt;
Wiedersehn, KeUJ'y suis, d'HondtLeon, Schalk
wyk; st. Arjo; Kathe, Selbst; Valuta, Beers;
Monte Leono, RokusDymphina, Peulen; Nelly-
v. Zwol; st. Fr. Haniel 2; Anna, Hoenderop; D.:
A. P. G. 4, Podesta; Succession, de Bot; Addlo,j
Pols; Fritz, Reynders; st. Jean Millot; Hermann,]
Nollert; st. Mazarin; Maine, Fahnenbruch; An-
dré Chenier, Klee; Constant, Joosten; st. Bern;
Maia, Stobbelaar; Dlmmat, Stumpf; Wiese, Mam.
mei; Edelweiss XL Raemsdonk; Edelweiss VIII,,
Ruysseveldt; Pieternella, Broeksmeulenst. Ger-
hardt 5; Geja, v- "-.Ley; Anjome, Tromp; st*
Theodora; W- Uriel 43, v. Broekhoven; st<
Fiat 12W- v' BrIsl 42, RutjesFrauenlob, Klee
Cecilia, v. d. Heuvel; st. Fiat 13; W. v. Drie!
54, Willems®11 Josephine, Michiel3en; Hedwig
Helene, Stelimacherst. Divina; Nothung, Ver
beek; Ludegast, Bakker; Spes, v. Oosten; Wyk.
dienst 22, öp]jKermanijsei 5f Arts; Fiducia^
Brouwer; st. Doeswyk; st. Baard wyk; st. Borus-
siu; SL credo; Piombo, de Geer; Rosselina, Slul-
mer: Heopo/cl. Somers; Head, v. Dongen; Mar-
men, -MuurmanFlorentino, Thjjssen; Die Zu-
yomst, Kreiseler; Fata Morgana, Streng; H. A^
g 1. 10, Kilp; Drie Gebroeders, Maler; st. Magni,
Warta, Verhoeven; Irwin, de Wys; Eendracht I,
Breder; Zeeland, Meulman.
HANSWEERT, 6 November.
Gepasseerd vóór 4 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: st. Telegraaf 16 en 18; Secundo,
Fortuin; Telegraaf 17, Bout; Westbrug, Schulz;
Welly 2, van Oosten; Anna, Buyks; Rival, Biesen;
Vertrouwen, v. d. Vliet; Emjo, van Eek; DOR
DRECHT Dranaco 10, Trimbornld. 11, Storme-
sandMadeleine, OostveenAMSTERDAMst,
Amstel 12; Vios, Boellen; Albatros, Molenaar;
SCHEVENINGEN: Elisabeth, Boer; ALKMAARi
Machiensteen 13, DoomsASSENSari, Bree-
voort; VEGHEL; Adri, van Wyk; LOENEN:
Betsy, de Reus; TILBURG: Mon Desir, de Geus;
Petronella, Jolie; HANSWEERT: Maria Antonia,
van Dongen; GORINCHEM: Onderneming, da
Leeuw; GOES: Stad Goes, Vendeville; SCHIE
DAM: Leba, van VijvenBERGEN OP ZOOM:
Schelde 1, KoopmanZIERIKZEENieuwe Zorg,,
v. d. Linde; LOBITH: Charlotte, Korstanje;
WORMERVEER: Liza, van Deurzen; 'S-HAGE:
Disponibel, Kamminga.
DUITSCHLAND Jeanne, van Hoek; Banda,
Potter; Izar, Noellen; Pole, Stobbelair; Anna,
Veenstra; Poolster, Borms; Henny, Kerkhof;
Ruysdael, Stoop; Rubens, Hongerhuis; Morgen
land, Rzeznitzeck; Marianna, Rosch; Maria, Kar-
reman; Lloyd 14, Kissel; Panama» van Steen;
Marie Jeanne, IJzerman; Schiebrug, Catercels!
Poseidon, CoraansSagitta, Pyl.
BELGI Stoomschepen Telegraaf 5, 12 en
15, Eugenie, Main, Oome Hein; Maria Anna,
Sponselee; 2 Gebroeders, de Vroome; Foxant,
Claessens; Amblève, Theunisse; Spes, Schut;
Goede Gunst, de Boef; Servatia, Lachniet; Wal-
lonia, Koster; Amandine, Keersmakers; Soleil,
Burdack; Leendert, Jiskoot; Jata, Ge.ervliet;
Bram, Kempeneers; Rigole-tto, Klein; Elisabeth,
van Ee; Trio, Hooglander; Amici, Thomassen;
Vertrouwen, Gombert; Albatros, de Weert; Ik
Volg, van Hemelryk; Taunus, Kriesels; Made
leine, Kriesels; Karei Eugeen, Mysbergen;
Edouard Verhagen; Molière, Hammer; Ronsard,
Engel; Yineta., klooster; Renee, Maas; Cor, Hey-
boerElisabeth, BonsR- S. G. 8. FrankLorna,
HuysmansEdison, Hames; Etienne, Bulens;
Hotlandla 2, Arenout; Aora, v. Zanten; Virgmie,
v Caltster- Stad Leuven, van Meel; Nautilus 6,
Landa' Virginie, de Zeeuk; Ribeauvllle, Muller;
Provence, v. d. Poorten; Vosges, Engel; Meteor,
KrügerTelegraaf 19, Nortier; Jata, Geervliet;
Ideaal, Markus.
HANSWEERT, 7 November.
Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor:
ROTTERDAM: Luctor Bom; AMSTERDAM:
st. Stad Amsterdam 4; KATWIJK: Dirkje, v. d.
Plas; EINDHOVEN: Ambulant, Brand: HANS
WEERT: Raffy, de Koster; DORDRECHT: Ze-
gerina, Klein; LEEUWARDEN: Harmonie, Beke-
laarASSENDELFT: Terneuzen 1, den Dikken;
ZIERIKZEE: Zeelandia, Duivendyk.
DUITSCHLAND: Roger, de Leeuwen; In Deo
Confido, Brouwer: Maria Vei hulst; Minister Pe-
cher, Scholten; Rheinfahrt 87. Müssig; Rhein-
fahrt 100; Reichert; Mannheim 229, Weiier; Jor
daans, Top; Josephine, v. d. Byl; Josephine, de
Roeck'; Fluviale 24, Polle.
BELGIS: Wilskracht, van Ryswyk; Alwüne,
Neumann: Joan. Hermans; Andreas, de Looy;
Dine, Oome; Broedertrouw 10, de Jong; Mari^
Meeusen; Wyma, Huysmans; Spera, Booy; Dal»
co 27 de Jong; Johan, Mager; Maasbrug, v i.
Linde'; Phenix 5, Rennings; Galatee, Lerch;
Amstel S.