Een alleszins verdiende 2-0 zege EEN FALEN DER DUITSCHE VOORHOEDE. -.;M MAANDAG 5 DECEMBER 1932 ADAM VERBETERT ZIJN GEMIDDELDE. DE TW EE DOELPUNTEN IN VIJF MINUTEN. Goede moot tusschen 'n zwak begin en een matig einde. R'DAMSCHE VOETBALBOND De voorsprong vergroot L Vv:''\i.-• './«ïh4' 1'' i tiëk&^^A ^w'j I an der Meulen de aanvoeder en Adam de doelpuntenmaker der oranje-ploeg. Contrast van systemen. VIJFDE ACHTEREENVOLGENDE ZEGE IN HET BUITENLAND Kopenhagen, Parijs, Antwerpen, Brussel, Düs- seldorf! Vijf namen die een goeden klank gekregen hebben in de ooren der Nederlandsche voetbal enthousiasten; voor de vijfde maal in onafgebro ken reeks heeft het oranje-elftal gisteren een liit-wedstrijd gewonnen. Een keurige prestatie die in eere dient te worden gehouden! Rechtuit gezegd, veel vertrouwen hadden we in de ontmoeting tegen de Duitschers de vorige week niet. We waren eenigszins onder den in druk gekomen van de groote woorden der Duit- sche pers die de samenstelling van de Germaan- sche ploeg bejubelde. Het Hollandsche voetbal werd wel niet voor „vol" aangezien maar door hun eigenaardigen speltrant hadden de Neder landers de Duitschers vroeger wel eens verrast. Maar nu brachten ze een ploeg op de been, die ons even „mores" zou leeren. De verdediging Buchloh, de Duitsche keeper, breekt uit- loopend een Nederlandschen aanval. was niet te overtreffen, de middenlinie met Leinberger en Knöpfle zou de tegenpartij geen kans laten haar spel te ontplooien en in den aan val waren alle „grosse kanoneopgesteld; man nen als Albrecht, Kuzorra, Hofmaan en Kobierski waren stuk voor stuk in staat in hun eentje 'n wedstrijd te winnen. Men had nu een West- Duitsche voorhoede, die het Hollandsche spel op *n prikje kende en die ons met hetzelfde wapen, het open spel, zou kloppen. Düitschland heeft met 20 verloren en de ne derlaag was verdiend, had gerust nog zwaarder kunnen zijn zonder het verschil in de doeltref fende voetbalmethode ten onzen gunste te fiat- teeren. De Duitschers kunnen uitstekend voetbal spe len volgens het systeem waaraan zij gewend zijn. Wanneer wij het deden naar denzelfden trant, dan gingen we er ongetwijfeld telkenmale „dik" in. Het ligt echter niet in hun macht zich plotseling aan vreemde methode aan te passen. De Nederlandsche methode „ligt" den Duitschen voetballer heelemaal niet. Dat open spel met z'n groote verrassingen, de scherpe stooten kort maar krachtig, de vliegensvlugge schichten over 't veld waarbij dan de baltechniek, niet steeds de volmaaktheid moge benaderen het ten volle concentreeren van het heele bewegen op de doelmatigheid, het effectieve resultaat, 't maken van doelpunten, daarbij voegt zich het spel der Duitschers niet. Hun opvatting zit te veel vast aan het vooraf bestudeerde bestek, hét planmati ge beeld; het is meer machine-werk dat evenwél faalt als een der kamraadjes ontbreekt of demar reer! En dat bewuste kamraadje was het spel der Nederlandsche ploeg, dat niet klopte op hun stelsel, dat den strijd naar een ander front ver plaatste dan waar het offensief verwacht werd. Een tweede typeerend verschil in de spel opvattingen der twee ploegen ligt in de lengje en de breedte. De Duitschers spelen te veel in de breedte; men houdt wel lang den bal in bezit maar schiet onvoldoende op naar de plek, waar het leer dient te komen. Hierbij komt nog dat de voorhoede herhaaldelijk terugspeelde op de mid denlinie, waaronder ook het tempo lijdt en het doel verder af komt te liggen. Bij de Nederlan ders daarentegen zit de doelmatigheid van het balbewegen bij elke handeling voor: daar moet de bal in, dus die richting uit zoo snel mogelijk en langs zoo weinig mogelijk overwegen. De Duit schers hadden spoedig kunnen zien dat hun methode niet veel effect sorteerde, doch tijdens den wedstrijd zelf gaat het moeilijk plots een systeem, waar men als 't ware mee is opgevoed, te laten schieten. De Duitsche voorhoede pro beerde het wel en vooral de vleugelspelers de den daarvoor hun best, maar tenslotte verviel men steeds weer in de oude fout, het wel cor recte, afgepaste Jan-tikt-naar-Piet. En kom daarmee aan bij een backstel als Weber en van Run. Die hebben meer met dat bijltje gehakt en weten precies het geschikte moment te kiezen om bij 'n dergelijk combineeren in te grijpen. De groote mannen als Hofmann en Kuzorra maakten tegen hen dan ook weinig klaar, ze werden er in hun onmacht tenslotte moedeloos onder, en door hun eigen landgenooten bij herhaling uit gefloten. Dit was de oorzaak van het falen der Duit schers. Spel en spelers. Een mooie wedstrijd is het niet geweest. Het begin was al zeer matig; er was geen spanning en geen geestdrift en het duurde ongeveer een half uur eer het tempo werd opgevoerd en de ploegen goed los kwamen. Het laatste kwartier der eerste helft gaf dan ook een levendigen. boeienden kamp en vormde de beste periode van heel den middag. Ook in het tweede gedeelte werd er, vooral van Hollandsche zijde, geestdrif tig gespeeld, het tempo bleef lang gehandhaafd en de kwaliteit werd op hoog peil gehouden. Tenslotte kwam er een beduidende inzinking en het eind-stuk was vrijwel zonder eenige emotie Wel viel er tusschen de bedrijven door van in teressante momenten te genieten en waren er talrijke staaltjes van knap individueel spel te bewonderen doch de totaal-indruk van het. ge heel komt bij ons niet boven het middelmatige van een interlanden-wedstrijd uit. De Nederlandsche ploeg heeft goed gespeeld en, gelijk gezegd, zeer verdiend met 20 gewon nen, maar toch kunnen we over de voorhoede niet tevreden zijn. Deze bleef ver beneden haar vorm van Brussel en dreef nu voor 4/5 gedeelte op het spel van Adam. De rest was er leelijk uit en we vragen ons af, wat die gepresteerd zou heb ben zonder dien kleinen H.V.V.-er, die weer de groote stuwkracht was, de motor die gang en he- weging bracht in ons offensief. Adam moest alles doen en deed alles. Hij haalde de ballen op, bracht ze op, nam de linie mee in zijn voortstu wende vaart, verdeelde het spel en maakte de doelpunten. Daarnaast viel de rest zeer tegen Van den Broek is zijn slechten vorm van de oefenwedstrijden gelijk gebleven. Waar was het enthousiast doorzetten, het stevig op den bal zit ten en het kern-schot van onzen middenvoor? En wat voor schatten van kansen wist hij den nek om te draaien! Ditzelfde kan aan van Nellen en Bonsema verweten worden. Gisteren deden zich zeker 'n vijftal gelegenheden voor nor maal bieden die zich in een landenwedstrijd ten hoogste één keer per middag aan waarbij de bal als 't ware smeekte het laatste tikje te mogen ontvangen om in het net te kunnen verdwijnen maar op de meest meedoogenlooze en onmogelijke wijze werd de stumper dan telkens 'n andere richting ingezonden. De linkervleugel combineerde onderling heel goed maar voor doel zat steeds de klad er dade lijk in. Vooral van Nellen schoot hier te kort; Bonsema had nog wel vlagen van de goede soort tusschen de zwakke periodes door. Nagels, die in de oefenwedstrijden steeds Veel „fighting spirit" demonstreerde, kenden we gisteren niet terug; slechts sporadisch liet hij z'n snelle rennen zien! z'n nijdige stooten langs de lijn met 'n afgemeten voorzet besloten. Het dient gezegd dat hij den sterksten Duitscher Knöpfle tegenover zich had, waar hij schier niet Iar,-s kon komen. Hulde dient hem evenwel gebracht voor de verdienste lijke wijze waarop hij aan de fabricatie van het eerste doelpunt medewerkte. Over Adam spraken we boven reeds; hij mag er zich op beroemen dat Nederland nog geen wedstrijd, waarin hij mede- speelde, verloor en hij kan er zich van verzekerd houden dat dit succes niet louter toeval is en buiten zijn toedoen bereikt! Onze middenlinie in d'r geheel kan op een beste beurt terugzien. Anderiesen heeft zich o.i. voorloopig weer een vaste plaats in onze ploeg bezorgd door zijn spel van gistermiddag. Aanvan kelijk vatte hij wel zijn taak weer te veel ver dedigend op maar weldra ging het gesmeerd ook m steunend opzicht en de vroegere inzinking in de tweede helft bleef volkomen uit. Pellikaan, die Bas Paauwe verving, brengen we dezen keer des te gaarner onzen lof omdat we hem bij vorige beurten de critiek niet mochten sparen. Na een wat aarzelend begin met slordig aangeven ging de Tilburgenaar steeds beter spelen en bereikte toen een vorm. dien we nog nooit van hem zagen en dien hij tot het laatste moment wist gaaf te houden. van Heel was weer de oude. gerouti- J, 1°® halfspeler, kalm en zeker met hoogstaan de baltechniek en van de eerste tot de laatste minuut kweet hij zich uitstekend van zijn dub bele taak. Onze verdediging sloot als een bus. We heb ben er boven reeds op gewezen, dat de aanval len der Duitsche grootheden op hen strandden als golven plat slaan op een rots. Van Run doet het gladder, sierlijker, Weber meer vierkant, bonkig soms maar radicaal. Meesterlijk is de wijze, waarop hij naast een tegenstander mee loopt om dan plotseling den bal voor diens voe ten weg te pikken resoluut bij zijn ingrijpen, trnovpst in het wegwerken Van der Meulen heeft wel veel ballen te ver werken gehad, wat op de bekende dégelijke ma nier geschiedde, maar meestal waren dat uit schieters, meters voor de doellijn. Rechtstreeks is hij weinig onder vuur genomen, daar de „grosse Kanone" geen projectielen hadden of bijtijds werden vernageld. Meer dan zijn keeperswerk vielen nu zijn aanvoerderstalenten te bewonde ren met z n waarschuwingen en aanwijzingen, die de verdediging vormden tot een massief, ondoor dringbaar blok. De Duitschers vielen over het algemeen tegen De debutant-doelverdediger Buchloh heeft zich verdienstelijk geweerd de twee doelpunten had ook een ander onder de lat niet kunnen ver hinderen. Voorts dienen Knöpfle genoemd en Al brecht in de voorhoede. De Zweed Otto Ohlsson is geen lichtende ster aan het scheidsrechterfirmament. Hij gaf te vaak een vrijen schóp als doorspelen voor de gestrafte partij ongunstiger zou zijn geweest. Voorts liet hij ze steeds overnemen als de bal getrapt was vóór zijn tweede fluitsignaal had ge klonken, ook hierdoor bevoordeelde hij de over treders daar' deze nu allen tijd kregen om zich geschikt op te stellen. Ongelukkige organisatie. In onze voorbeschouwing, Zaterdag, hebben we herinnerd aan de onregelmatigheden, welke zich in 1926 op en om de tribunes van- het Rhein-Sta- dion te Düsseldorf voor en tijdens den wedstrijd hebben voorgedaan. De Duitschers daar schijnen door de ondervinding nog weinig wijs geworden, immers ook gisteren zijn we niet van dergelijke trieste gebeurtenissen verschoond gebleven. Nog steeds zijn op de hoog opgaande staantribunes geen scheidingshekken aangebracht, zoodat ook nu herhaaldelijk groote menschenvakken in dei ning geraakten met de treurige gevolgen van dien. Wanneer eenmaal de massa in beweging komt, is er geen houden meer aan, dan gaat het als een lawine naar beneden, die niet te stuiten is. De ongelukkige menschen, die de onderste plaats bezetten, worden weggedrukt en als het ware door de houten speelveld-omheining heen- geperst. Talrijke personen moesten gewond.wor den weggeleid of gedragen, telkens weer kwam die lugubere kleine stoetzes of acht dragers met een brancard, waarop de slachtoffers ai dan niet bewusteloos of met gebroken ledematen werden weggedragen Ook voor den aanvang van den wedstrijd voor de ingangspoorten is het weer tot ongeregeld heden gekomen. Kwart voor tweeën werden de toegangen met hekken afgesloten, hoewel nog eenige duizenden menschen, van plaatsbewijzen voorzien, op toelating stonden te wachten. Er ontstond volkomen te begrijpen een wre velige stemming ónder de menigte, er werd Aanblik op een gedeelte der overvolU staantribunes van het Rhein-Stadian te Düsseldorf tijdens den landenwedstrijd Duitschland~N ederland. Juist in deze bocht kwamen gisteren herhaalde malen de in ons verslag gememoreerde ongeluk ken voor- geduwd en toen kwamen de politie te paard, de gummistokken ende rest van het verhaal wenschen we den lezer te sparen. Neen, het was in en voor het Düsseldorfer Rhein-Stadion weer geen hartverheffend schouw spel, gisteren De elftallen. Nadat bij een heerlijk zacht weer en eèn zon doorstraalde lucht een hoempa-korps, waarin de Turksche trombedienaar hevig domineerde, eenige malen het ronde pad was omgetrokken, kwamen de elftallen, met muziek, handgeklap ep volksliederen begroet»; de arena binnen. De ploe gen stelden zich op als volgt Düitschland: doel; Buchloh (Speldorf) achterSchütz en Stubb (beiden Eintracht Frankfurt) midden: Mahlmann (Hamburger S. V.), Lein berger (Fiirth) en Knöpfle (F. S. V. Frankfurt) voor Albrecht, Wiegold (beiden Fortuna Düs seldorf), Kuzorra (Schalke), R. Hofmann (S. C. Dresden) en Kobierski (Fortuna D). Nederland: doel: van der Meulen (H.FC.); achter: Weber 'A.D.O.) en van Run (P.SV.); midden: Pellikaan (Longa), Anderiesen Ajax) en van Heel (Fevenoord) voor Nagels (Enschedé), Adam (H.V.V.), van den Broek fPS.V.), Bonsema (Velocitas) en van Nellen (D.H.C.). Scheidsrechter O. Ohlsson (Zweden). Nederland neemt de leiding: dé bal word t van den rechtervleugel voor het Duit- tche doel geplaatst, Adam stuwt hem met z'n hoofd langs den vergeefs grijpenden doelverdediger. Nederland heeft den opgooi gewonnen en laat Düitschland tegen zon in aftrappen. Kuzorra brengt den bal aan het rollen, deze gaat naar rechts en vliegt over de zijlijn. Van der Meu len krijgt zijn eerste werk als Weber den Duit. schen middenvoor afhoudt en onzen doelver dediger in de gelegenheid stelt ongehinderd het leer weg te werken. Dan zet de oranje ploeg den eersten aanval op, Adam plaatst schuin naar voren, maar Nagels is niet. snel ge noeg en de bal gaat achter. Albrecht krijgt dan gen geschikte kans. hij wacht evenwel te lang met schieten: wanneer het zoover komt, heeft van Heel zich goéd opgesteld, de Rotterdammer stuit het leer met zijn lichaam en Weber werkt weg. De Duitsche voorhoede is onmiddellijk terug: nu wordt te vroeg geschoten en Van der Meulen vangt het laag gerichte projectiel ge makkelijk. Eenige Nederlandsche aanvallen volgen. Van Nellen zet het offensief in; zijn voorzet .wordt niet benut. Dan brengt Adam op, hij speelt op Nagels, doch iets te hard en de bal gaat ach ter. Van den Broek richt een schot op doel, het leer schampt op Leinberger af, Bonsema vangt op. tikt naar v. Nellen, deze schiet, maar akelig slap, zoodat Buchloh niet wordt ver ontrust. Een mooie omhaal van Bonsema, op een voorzet van links, zendt den bal over de lat. Dan zijn de Duitschers weer aan de beurt, Kuzorra schiet net naast. Als Albrecht het leer krijgt toegespeeld, Iaat van Run hem geen tijd de Duitscher trapt nog wel, doch tegelijk ver andert de Eindhovenaar den bal van richting. Bij een aanval van oranje schiet v. d. Broek over. Daar gaat Adam er weer tusschenuit, hij schaart" tweemaal en komt zoo Stubb voorbij, een magnifieke voorzet volgt, doch Van den Broek en Bonsema missen, Lqinberger speelt oen bal terug op zijn doelman, die wegwerkt. .on ging een pracht-kans voor ons verloren. Bij de Duitschers wordt veel op den linker- v eugel gespeeld; na een sluitende combinatie tusschen Hofmann en Kobierski wordt het leer de naar bómen geloopen Al brecht stuwt met z'n hoofd 't weer terug en a ofman" over- De rechtsbuiten had beter gedaan, wijl hij ongehinderd Voor een schoon maaiveld stond, zelf te schieten. Wanneer Kuzorra op een ver vooruit gespeel den bal toerent loopt v. d. Meulen uit en trapt den bal de andere richting in. Albrecht vangt hem op, hij wil blijkbaar schieten voordat de doelverdediger op zijn plaats terug is, verwaar loost in zijn haast echter de richting, zoodat 't leer huizenhoog over gaat. Nederland zet dan verschillende aanvallen op; van Nellen speelt eens den bal naar voren, dien v. d. Broek te pakken krijgt maar weer aan Stubb moet af staan. Na een aardige combinatie van onzen linkervleugel Zet Bonsema scherp voor, Buch loh vangt, doch laat den bal vallen; hij heeft zich hersteld eer dat een der Nederlandsche aanvallers hem kan benaderen. Aan de overzij de drijft Kobierski naar binnen en schiet in het zi,jnet. De eerste hoekschop van den wedstrijd komt nu en wel in het voordeel van Düitschland; ij wordt door Albrecht slecht genomen. Van cn Droek zet dan stevig door. doch stuit op emberger en Schütz, hij heeft nog gelegen- ,lei Sezien den bal op Bonsema terug te spe- 0n' deze wordt door de kans verrast en mist. Een gevaarlijk moment komt ons doel ongerept te boven wanneer Kuzorra den bal naar buiten speelt en Albrecht een harden kan jer afzendt die evenwel juist over vliegt. Bon sema zendt een schot in, dat Buchloh terug slaa„, de mee opgedrongen van Heel stuurt het leer diagonaal naar den anderen vleugel, Na gels vangt het op maar schiet arMr- We houden ons hart Vast, als Hofmann plots met den bal in ons doelgebied verschijnt, hard Is het schot, maar het projectiel treft de lat- kruising, springt terug en van Run kopt den stuiter weg. Thans forceert Nederland z'n eersten hoek schop; ook deze brengt geen dreiging daar Nagels achter plaatst. Adam passeert dan naar v. d. Broek, deze speelt op links, van Nellen treuzelt en schiet daarop naast. Even zet dan de Duitsche aanval weer krach tig aan. Kuzorra kogelt naast. Dan volgt een schermutseling op. den rand van het Neder landse!» doelgebied: de midden-voor der tegen partij glijdt tusschen de backs dpor, maar v. d. Meulen heeft den vooruit getikten bal reeds beet en werkt weg. Er is thans een half uur gespeeld. Veel aan trekkelijks heeft de begin-periode niet gebo den, er is weinig enthousiasme te bespeuren en er wordt van tijd tot tijd zeer slordig ge voetbald. Geleidelijk zijn intusschen de Ne derlanders er beter ingekomen. Bij een voor zet van v. Nellen vangt v. d. Broek den bal voor de borst en neemt hem in zijn vaart mee tusschen Schütz en Stubb door; hopeloos ver knoeit hij dan z'n goede beurt door op eenige meters afstand van doel het leer nog over te wordt goed genomen, de bal gaat eenige malen van been tot been, van Heel deponeert hem dan binnen het bereik van Bonsema, deze schiet schuin op doel, het leer zal net naast gaan maar Adam, is als de wind toegeloopen en jaagt 't juist langs Stubb in de touwen (0—2). Er is thans 37 minuten gespeeld. De onzen blijven in den aanval. De Duitsche doelverde diger werpt zich in volle lengte naar een schot van v. d. Broek doch de bal vliegt naast. Dan zetten van Nellen, Bonsema en v. d. Broek weel een sluitende combinatie op, de Eindhovenaar krijgt een prachtkans doch 'n seconde aarzeling doet die teniet en hij is het leer met een kwijt. °nze linkervleugel blijft geruimen tijd in actie; bij een voorzet van v. Nellen vangt v. d. Broek den bal in buitenspelpositie. Bij een schot van Adam gaat het leer via Stubb cor ner; de hoekschop dreigt gevaarlijk te worden voor de Duitschers maar v. Nellen kopt naast Het slot van de eerste helft bestaat uit eeni ge Duitsche aanvallen, die echter door te kort spel van de voorhoede breken op de Holland, sehe verdediging. Tweede helft. Na de rust hebben de Duitschers een wijzi ging gebracht in de opstelling van hun voor hoede; Kuzorra en Hofmann verwisselen van plaats. De aanval, waarmee Nederland inzet, wordt afgeslagen. De onzen zijn suoedig terug en er volgt een voorzet van v. Nellen, Schütz werkt den bal achter. De hoekschop levert geen effect op daar Bonsema naast, trapt. Van den Broek doet het wat beter doch zijn schot treft den zijpaal. Een Duitsche doorbraak stuit op Pelli kaan. die er steeds beter inkomt; de Oostelijken zijn evenwel dadelijk terug maar nu haalt Adam den bal uit de bedreigde buurt, brengt ver op, geeft dan door naar buiten, een schei-pe voor zet van Nagels volgt, de Duitsche doelman on derschept echter den bol. De aanvallen der Duitschers worden nu menigvuldiger. Pel likaan slaat Kobierski terug, waarop men het via den rechtervleugel probeert; Wiegold schiet, v. d. Meulen's handen werken den kogel over de lat.. De hoekschop veroorzaakt wat strubbe ling,, die door van Heel wordt onderdrukt. We ber en van Run staan telkens hun mannetje, vooral de Hagenaar grijpt succesvol in en zui vert met harde trappen zijn terrein. Nederland voert dan het tempo nog wat op en een periode volgt waarin de onzen het inia- tief bijna geregeld in handen hebben. Er gaan mooie kansen verloren door aarzelen in den aanval en nu en dan vervalt v. d. .Broek in lange drijf partijen die hem zelfs 'n keei* tot bij den hoekvlag brengen. Adam speelt met z'n tegenstanders. 7, n Vappe beenen brongen den bal langs drie, vier Duitschers heen en herhaal delijk krijgt hij uitbundig applaus bij het pu bliek, terwijl de Duitsche toeschouwers her haaldelijk hun eigen spelers uitfluiten. Het is dan ook merkwaardig hoe het midden-trio van den Germaanschen aanval faalt. De rechtsbui ten is zeer actief maar zijn voorzetten worden door zijncompagnons ongebruikt gelaten. Bij een scherp schot van Albrecht moet v. d. Meu len corner werken. De hoekschop veroorzaakt ernstig geharrewar van beenen voor ons doel; Geju8 slaat het leer dan weer weg, de bal komt direct terug doch nu duikt Adam op als de red dende engel. Nadat eenige Hollandsche aanval len op Stubb zijn doodgeloopen, komt er een gehaaide kans voor de Duitschers; Kuzorra is tot 2 meter van ons doel doorgedrongen, als hij dan zal schieten, werpt Pellikaan zijn lijf op den bal en Weber benut de gelegenheid om het leer 't verre veld in te zenden. De Duitschers komen u herhaaldelijk terug. Na kort spel van hun rechtervleugel schiet Wiegold van dichtbij over. In de volgende beurt zet Albrecht voor doel, de rest van den aanval staat stil en van Heel werkt ongehinderd weg. Het tempo zakt dan geleidelijk in de Duitsche ploeg en de voorhoede speelt zonder eenig enthousiasme en zonder schot. Kuzorra krijgt bij 'n voorzet van rechts den bal bij doel doch 'n kleine aarzeling kost hem de kans daar van R"11 hem te vlug af is. Van der Meulen kan verschil lende keeren uitloopend ingrijpen daar de Duit sche aanvallers herhaaldelijk den bal te ver voor- Uit spelen. Eenige Nederlandsche aanvallen, waarbij de linkervleugel goed same^S?.1. de monstreert, loopen dood op buitenspel- bij een ver doorgezetten aanval der Duitschers schiet Wiegold ten slotte naast. Er is nog een kwartier te spelen- Bonsema schiet na goed cornbmeeren met v Nellen in handen van den doelverdediger. Na dat Adam den bal weer heeft opgebracht en aan Nagels doorzendt, gaat deze nog drijven tot aa" de achterlijn en schiet dan naast. Kobierski stevent dan in sneltrein-vaart op ons doel af. Weber gaat hem tegerrme de Duitscher vliegt hem voorbij doch de Hagenaar heeft den bal reeds keurig voor z n voeten Weggepikt en Pel likaan werkt weg- in de verdediging zit, werkt het verder weg. Al brecht zet van den rechtervleugel onverwacht een scherp schot in, v. d. Meulen grijpt er ver geefs naai-, gelukkig voor hem schuift de kan jer langs den buitenkant van den paal. De laatste gevaarlijke aanval van de Duit schers levert hun een hoekschop op; déze wordt zeer scherp geplaatst en v. d. Meulen slaat, boven vele hoofden uit, den bal uit de richting. Het slot is vrijwel geheel voor de onzen, op 'n gegeven moment rollen v. d. Broek, Nagels en Buchloh voor de Duitsche doellijn! de laatste blijft meester van den bal en kan wegwerken. Spoedig hierop komt het einde. Tal van terreinen afgekeurd Hion's aanspraken op do eerste plaats in de eerste klas A A-V.S, stelt teleur Hion—Barendrecht 50 Het is gisteren weer niet mogen gelukken het lijvige programma in zijn geheel af te werken. Door den regen van de laatste dagen waren de terreinen glibberig niet alleen, doch ook zóó doorweekt, dat het ten eenen male onmogelijk was de vastgestelde wedstrijden alle te doen doorgaan. Slechts de goede velden, die tegen een stootje kunnen, hadden aan het overtollige wa ter weerstand kunnen bieden. In de drie af deel ingen van de eerste klas noteeren we slechts vier uitslagen. D. L. V. S. verloor in de eerste klas A vah H. O. V. met cijfers (14)die zouden doen De Nederlandsche doelverdediger van der Meulen plukt den hal uit de lucht. De Duitsche doelverdediger in zweef stand bij het verwerken van een hoekschop. schieten. Uit een vrijen schop trapt Pellikaan naar het Duitsche doel, Buchloh stompt den bal terug. Nederlattd neemt de leiding. De wedstrijd is 32 minuten oud. Adam heeft den bal uit onze achterhoede gehaald, vliegens vlug brengt hij op, hij snelt langs Krtöpfe heen, passeert Leinberger en wanneer dan Stubb op hem afkomt, geeft de Hollander een trough pass naar rechts, Nagels drijft nog even, zet dan keurig voor ter hoogte van den boven- doelhoek, Adam is er al bij, hij springt hoog en kopt den bal keurig in. U. Een prachtig doelpunt! Dit succes brengt heel wat leven in de brou werij; onze half linie, °P van Heel na, zich te zeer tot haar verdedigende taak beperk te, dringt nu ook meer op. De Duitsche ploeg reageert op deze actie en zoo stijgt de kwali teit en het tempo van den strijd aanmerkelijk. Verschillende aanvallen zetten de gastheeren on maar het schieten laat v*l te wenschen oveu eerst schiet Kobierski naast en dan mist Hof mann het doel op z'n minst 10 meter. in deze pariode speelt vooral Knöpfle bij de Duitschers een keurige paitij, hij stuwt de voorhoede tel kens op doch deze Stelt slag op slag teleur. Van Hm Broek leidt nu den Hollandschen aanval, plaatst schuin naar voren, Eonsema krijgt den bal vrij voor doel, treuzelt even en wanneer hij schiet, heeft Schütz den Gronin ger juist ingehaald zoodat de Duitscher het leer van richting doet veranderen. Hoekssbepi Bij een der volgende Nederlandsche aanval len speelt Schütz te kalm naar z'n doelverdedi- ger terug, IIlen vliegt start-vlug om hem heen, de Hollander is eerder bij de" ba dan de uitgeloopen Buchloh, ziet het doel verlaten en geeft het leer een kalm zetje; iec^fr denkt dat het in d°eJ rollen doch tot elks verbazing huppelt het ïonde ding er voor langs en draait dan over de achterlijn. Albrecht komt Weer eens In actie, hij zet na snellen ren mooi voor doch Hofmann faalt door hoo« Over te trappen. Uit een vrijen schop te- gen Nederland wordt de bal naar den linksbui ten geplaatst. Kobierski schiet, niaar van Run stopt 't ]ger me^ 7'n hoofd en Adam, die weer vermoeden, dat de leeuwen een groot overwicht hebben gedemonstreerd. Inderdaad waren de bezoekers nogal eens in het offensief, doch de uitslag is toch wel wat geflatteerd. H. O. V. maakte de f°"t haar ploeg na de rust te heb ben gewijz'Sd, waardoor het verband in de ploeg geheel en al zoek raakte Be leeuwen waren bijzonder op dreef en hebben een goedo partij gespeeld, niettegenstaande zij met twee invallers Uitkwamen. Bij H. O. V. was dit trouwens ook het geval, maar daar bleek de dn voltalligheid groote gevolën te hebben, die nu niet bepaald in het voordeel van het elftal uitviel. Hion heeft kranig werk gedaan door Baren- urêclit met een nederlaag van 5—0 huiswaarts te doen keeren- Deze overwinning komt de Rot- tördamsche vereëniging zeer ten goede, want ze staat nu met Olivio, die evenals Hion 5 wed strijden hemt gespeeld, in puntenaantal gelijk. Olivio oiijit echter voorloopig nog de eerste plaats bezetten, wijl haar doelgemiddelde een tikje beter is dan dat van onze stadgenooten. Na het eerste doelpunt van Hion, dat zij op for tuinlijke wijze verkreeg, bleek de geheele ploeg van Barendrecht de kluts kwijt te zijn geraakt. AiJ bood te weinig tegenstand en liet zich overdonderen. In de tweede helft beging zij bij een achterstand van 2—0 de fout zich tot' een verdedigend spel te bepalen, een tactiek, die bij den stand van zaken vreemd aandoed. De doel man van Barendrecht had zeker wel eenige schuld aan de hooge score, evenals trouwens de achterhoede van de gasten, die af en toe vreemd stond te schutteren. Alles bijeen genomen had Barendrecht dus wel een onfortuinlijken dag. In de 1ste klas B is slechts de wedstrijd Hcl- levoetsluis—D.H.Z. doorgegaan. Hellevoetsluis heeft van het voordeel van eigen terrein Been goed gébruik weten te maken, want zij verloor van D.H.Z. met 42, dat nu boven haar op de ranglijst komt te staan. A. V. S. is er plotseling geheel en al uit. Ver loor zij de vorige week met 3—0 van Flakkee, thans zorgde H. G. S. voor een ware St. Nico- lacs-surprise door de van Stolkjes met 21 te slaan. Voor het uitgehaalde kunststukje zal Flakkee H. G. S. ongetwijfeld dankbaar zijn, De situatie onmiddellijk nadat het tweede doelpunt der Nederlanders gefabriceerd werd, hetgeen eveneens door Adam gesch iedde, die een bal welke naast dreigde te gaan, nog in de goede richting wist te zenden. wint in

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6