i^TSTE ZEETIJDINGEN MAANDAG 19 DECEMBER 1932 Rotterdamschè voetbalbond. SCHEEPSRAMP IN LE HAVRE. VERTRAGING M.S. SIBAJAK. KERSTMIS EN WILDSTROOPERIJ. Speciale politiedienst ingesteld. MEISJE AANGEREDEN. Het publiek hield rijwielpad niet vrij. RIJWIEL DOOR AUTO AANGEREDEN. VALSCHE MUNTERS TE LEIDEN. STAAT VAN BELEG OVER ARGENTINIË. DE DEPORTATIE DER REVOLU- TIONNAIREN. HET SPOORWEGONGELUK BIJ ZURICH. Geen buitenlanders onder de slachtoffers. de „VERSCHIJNING' BEAURAING. VAN „Wat wilt Gij, dat wij voor U doen?" DE STRIJD IN MANDSJOERTJE. Japansche aanval in het Zuiden. Vijf personen om het leven gekomen. DE ZAAK-KREGLINGER. gemeenteraad van schiebroek. MARKTBERICHTEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS STOOMVAARTLIJNEN BUITENLANDSCHE HAVENS WISSELKOERSEN. 4 GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN Groote nederlaag voor Charlois Delfshaven zakt af Het weer heeft zich de laatste dagen goed ge houden. hetgeen tengevolge heeft gehad, dat de wedstrijden van den R. V. B. gisteren vrij wei alien konden doorgaan. Hier en daar werd nog een enkele ontmoeting uitgesteld, doch dit was om andere redenen. Zoo werd ons meegedeeld, dat de wedstrijd de Bijen—D.Z.D. voor de 3de klas C niet kon doorgaan, omdat het gekalkt was. Het bestuur van de Byenkort- menschen zal goed doen, het terrein voortaan bespeelbaar te maken, daar anders haar achter end in het aantal gespeelde wedstrijden, moei lijk zal z'in in te' halen, want, zooals wij de vorige week reeds schreven, hebben de Bijen tot nog toe slechts één wedstrijd gespeeld. Gaan wij thans weer, zooals gebruikelijk is, de Verrichtingen van de diverse elftallen na in hun wedstrijden van gisteren, dan trekt allereerst de nederlaag van Bloemhof op eigen veld de aandacht. Men had mogen verwachten, dat de Hovenieren revanche zouden hebben genomen voor de destijds geleden nederlaag op het ter rein van D.L.V.S., doch de Leeuwen waren een andere meening toegedaan en hebben de tweede overwinning op Bloemhof in dit seizoen be vochten, zij het dan ook, dat het haar gisteren niet gemakkelijk is gevallen. Olivio en Hion brachten hun puntenaantal op tien door normale overwinningen op Odi en tjrsus. Hermandad wacht nog steeds op haar eerst winstpunt. Gisteren moesten de politieman nen in Barendrecht tegen de club van dieh naam een 4—1 nederlaag slikken. Barendrecht heeft zich hierdoor weer wat hersteld van haar Inzinking gedurende de laatste weken. Voor afdeeling B had het eerste treffen plaats tusschen de beide hoogstgeplaatsten in die af- deeling,. n.l. Martinit'en O.W.C.-De strijd ein digde in een gelijk spel, nadat Martinit een Voprsprong van 2—0 had 'gehad. D.H.Z., dat ook nog e'enigszins is uitgeschakeld boekte een ste vige overwinning op Florissant. De laatste be hoeft zich intus3chen, dank zij nederlagen van Zwart Wit en- -Germinal niet beangst te maken voor de laatste plaats. Hellevoetsluis had thans heel wat meer moeite met de bewoners van het Henegouwerplein dan destijds op eigen veld, toen zij met 82 de meerdere bleef. Thans bleei het bij een bescheiden 10. De groote over winning op Germinal is voor Bolnes van weinig beteekenis, daar zij reeds te ver bij de leiders ten achter is. In afdeeling C heeft eindelijk Erasmus de eerste overwinning kunnen boeken. Zij behaalde die op D.E.Z.V., dat thans slechts één punt meer telt en dus nóg geenszins in veiligheid is. A.V.S. scheen weinig hinder te hebben van het feit, dat zlJ drie invallers moest uitkomen, want op regelmatige wijze sloeg zij Saturnu» met 5—2. Flakkee sloeg voor de tweede maat in dit seizoen H.G.S. en ditmaal werd het zelfs een fiksche 71. Tn de tweede klas A hadden de wedstrijden alel een normalen uitslag. SportlustLuno en DinduaZaoth hadden beide 2I tot resultaat. U.F.L, scoorde er in haar wedstrijd tegen *hH.S. lustig op los en tegen de 3—0 van 25 Sept. stelde zij nu een uitslag van 7—0. L.V.H. stelde in afdeeling B geweldig teleur door op eigen veld een nederlaag te ondergaan tegen Wibic, dat hiermede schitterend revanche ham voor de nederlaag, geleden in de eerste ontmoeting tusschen beide clubs. C.K.C. kwam deze uitslag geenszins ongelegen en daar ?ij zelf op regelmatige wijze met 41 van Pretoria won, zijn haar kansei op het kampioenschap weer wat verbeterd. Intusschen blijft Oud- Beijerland, dat Rottertlam met 53 sloeg, -haar op den voet volgen. Nestoro behaalde op over tuigende wijze beide punten binnen tegen Sun rise. Deze overwinning was voor Nestoro meer dan ooit rroodig, daar Wibic haar eerste zege betaalde en haar puntenaantal daardoor op 4 hePt gebracht. '^LG. heeft W.T.R. in afdeeling C goed partij B«P»ven, doch zij kon toch niet verhinderen, dat de leiders met beide punten huiswaarts keer den Vooral de doelman van T.A.G. heeft goed werk gedaan en het was voor een groot deel aan hem te danken, dat de rust met een 20 achterstand voor zijn vereeniging inging. Na de rust werd hij nog eenmaal gepasseerd, dooh te voren, hadden zijn clubgenooten in de voor hoede voor een tegenpunt gezogd. H.B.B. won met 30 van S.S.S., dat hierdoor hog steeds zonder overwinning en met twee punten achterstand op Poseidon op de laatste plaats prijkt. V.E.F.c. ging op bezoek bij C.J.S. en, in tegenstelling met de verwachting, be haalde zij een magere overwinning van 32. Op eigen terrein hadden wij den menschen van Jamin wel een- kans op de zege gegeven. Tusschen G.V.R. en Delfshaven had- men een Epannendén strijd mogen verwachten, doch het is anders uitgeloopen. G.V.R. schoot niet minder dan zeven gaten in het doel van Delfshaven. waartegenover- deze laatste slechts één enkel doelpunt wist te stellen. G.V.R. blijft :oncv/ ks deze eclatante overwinning drie Punten - -op W.T.R. achter en daar de laatste geen neiging vertoont zich ook maar één punt te laten ont futselen. kan het vrijwel als zeker worden aan genomen, dat W.T.R. als nummer één zal ein digen. Hion---Ursus 32 Reeds kort na het begin neemt Hion de lei ding, waarna een gelijkopgaande strijd volgt. De elftallen geven elkaar niet veel toe en de aanvallen wisselen elkander snel af. Na een zeer goeden aanval van Ursus wordt een goed Schot ingezonden, dat de doelman van de thuis club te machtig is. Door een strafschop wordt Ursus voor de rust in de gelegenheid gesteld de leiding te nemen. De wedstrijd draagt nog al een forsch karakter en de scheidsrechter onder breekt het spel wel wat te veel In de tweede helft is Hion wat sterkeri maar de uitvallen van Ursus zijn zeer gevaarlijk Een goede voorzet wordt door Hulzenaar schitte rend ingeschoten. Op een oogenblik dat Huize- haar een bal op kniehoogte trappen wil, valt een der tegenstanders over zijn been en de scheidsrchter ziet hierin zeer ten onrechte aanleiding om Huizenaar van het veld te zen den. Kort voor het einde wordt aan Hion we gens hands een strafschop toegewezen, waaruit de eindstand op 3—2 wordt gebracht. Martinit—O W.C. 2—2 O.W.C. wint den opgooi, waardoor de mid- voor van Martinit den bal aan het rollen brengt. De thuisclub is dadelijk iets sterker en oefent een grooten druk op het doel van O.W.C. Na verschillende vergeefsche aanvallen gelukt het dan aan Martinit de leiding te nemen. O.W.C. dat gaandeweg iets beter is gaan spelen, komt wat dan meer in dén aanval, doch het wil in de voorhoede niet lukken. De rust komt met 10 voor Martinit. Al spoedig na de hervatting vergroot Martinit bit een doorbraak den voorsprong tot 2o. O.W.C geeft zich nog geenszins gewonnen en zij ziet dan haai- bloedig volhouden beloond door een fraai doelpunt van. Bot. Van den aftrap at neemt de voorhoede van de bezoekers den bal weer mee en na fraai combinatiespel vloog de bal voor de tweede maal in het doel van Martinit. O.W.C. bleef het verdere gedeelte van den strijd in de meerderheid, doch het gelukte haar niet de overwinning te behalen. Pechvogels—Charlois 6—1 De thuisclub is al vrij spoedig iets sterker en na een kwartier komt dan ook reeds hét eerste doelpunt. De aanvallen van Charlois hebben door schotloosheid van de voorwaartsen geen resultaat. Aan de andere zijde lukt het beter, want kort nadat de Charloische doelman den bal bij een hoekschop in eigen doel heeft gesla gen, vliegt een „effectbal" in het net, waardoor de vogels een voorsprong van drie doelpunten boteeren. Nog voor de rust zag de scheidsrech ter zich genoodzaakt een der spelers van de thuisclub wegens herhaald ongeoorloofd spel, hgt veld te zendea. Dit belet den Vogels' De directie van de N.V. Rotterdamsche Lloyd deelt mede, dat het motorschip Sibajak, het welk in de haven van Port Sudan scbroefsctiade had beloopen, vermoedelijk 27 December te Colombo en 5 Januari te Batavia zal arrivee- ren. Oorspronkelijk had de Sibajak resp. 22 December en 29 December moeten aankomen. Werkloozen met geweer, lichtbak of strik in het grensgebied. Men meldt, ons uit Venlo: De twee omstandigheden, die op het stroopen van wild, in meer dan gewone mate van invloed zijn, zijn het naderend Kerstfeest en de groote werkloosheid. Den werklooze, die thans de heide of het bosch intrekt en met een hongerige maag naar huis wederkeert, waar het ook al geen „vet pot" is, moet de bekoring tot stroopen wel te erg worden, wanneer hij op de heide, de ko nijntjes en de hazen in' uitgelaten dolheid voor zich ziet huppelen. Het Kerstfeest, dat toch ook een zeer huiselijk feest is, waarbij de kerstgans, de gelardeerde Haas en de plumpudding een voornaam bestanddeel van den feestmaaltijd 'Uit maakt, is nog een aanleiding temeer voor den werklooze, om te trachten een stukje „wild" op den kop te tikken, teneinde oo.k zijn Kerst mis tot een gezelliger en genoeglijker feest te maken. Zoo zijn reeds in de afgeloopen week honder den werkloozen in het Nederlandseh-Duitsche grensgebied, waar de woeste en bosohrijke na tuur nog veel wild herbergt, op jacht getpgen, zonder in het bezit te zijn van een daartoe, be- noodigde jachtacte. Sommigen zijn gegaan als echte jagers, al leen met het geweer en de patroontasch ge wapend, anderen stroopten met den lichtbak, dooh de meesten bepaalden zich tot het zetten van strikken, om aldus een goede buit mach tig te worden. Honderden, misschien duizenden konijntjes, hebben in de afgeloopen week hun jonge levens aan 'stroopers moeten offeren. Ook hazen, fa zanten en patrijzen zijn bij tientallen onder stroopershanden gevallen, en zullen In de Kerst dagen worden toebereid voor den feestdisoh van menig werkloos gezin. De strooperij heeft in hét grensgebied dan ook zulke omvangrijke afmetingen aangenomen, dat de autoriteiten- het noodig oordeelden een spe- cialen politiedienst tegen deze wildstrooperij in te stéllen. In de week van 11 tot IS December werden in het grensgebied tusschen. dó Duitsche grensplaatjes Straelen en Heringen, die'onge veer 5 K.M. van elkaar verwijderd liggen, niet minder, dan. 78 personen gearresteerd, die zich aan wilde strooperij hadden schuldig gemaakt, terwijl de politie bij meerdere nersonen die van strooperij verdacht werden een huiszoeking deed waarbij niet minder dan 59 stuks enkel- en dullbelloopsjachtgeweren en 1258 stuks klaar gemaakte' strikken door de politie in beslag ge nomen werdén. Zondagmiddag na afloop van den voetbalwed strijd, werd te. Venlo op den Kaldenkerkerweg het 22-jarig meisje M. D. uit Swalmen door een luxe-auto aangereden, bestuurd door den heer W. Janssen uit Venlo. Volgens ooggetuigen moet. het meisje per fiets op het rijwielpad gereden hebben, doch daar zoowel dit rijwielpad alsook de hoofdweg groo- tendeels was ingenomen door voetgangers, week zij' 'met haar fjets naar links uit. Een der voet' ganger's moet.het meisje toen een duw gegeven hebben, .tengevolge' waarvan het de macht over hét.stuur verloor én. tegen een haar tegemoet- komènden auto opreed.. Mej. D. kwam te vallen en brak het rechter-onderbeen. De heer W. Janssen s.topte onmiddellijk en bracht de gewonde jongedame met zijn luxe-auto naar het R.K. Ziekenhuis. evenwel niet om na de rust, als zij dus met tien menschen spelen, den voorsprong spoedig tot 5—0 te vergrooten. Het vijfde doelpunt ont stond uit een strafschop, die wegens ruw spel moest worden toegekend. Korten tijd later werd eindelijk het harde werken van Charlois be loond door eef tegenpunt. Op een gegeven mo ment raakten toen twee spelers met elkaar slaags, hetgeen ten gevolge had dat een speler van Charlois van verder spelen moest afzien. Pechvogels zorgde toen nog voor een doelpunt, zoodat het einde kwam met 6—1. AVS—-Saturnus 5—2 A.V.S. had het voordeel van den vrij straffen Wl"d, doch niettegenstaande dat was het begin vo°r Saturnus, vermoedelijk het gevolg van het onvolledig zijn van de van Stolken. De verde- mging van a.V.S. was echter goed op dreef. De thuisclub herstelde zich weldra en na 10 minu- en speiens SCoorde haar linksbinnen het eerste oelpUnt uit een goed aangegeven bal. Ondanks e menigvuldige aanvallen, die van de zijde a" A-V-S. volgden, brak de rust met 1—0 aan. ,a de rust had Saturnus den wind en de zon dioi 6n rug' Door een misverstand in de ver-' VonrSaV£m A.V.S. was de stand spoedig gelijk. r de tweede maal slaagde A.V.S.'s linksbin nen er in bet vijandelijk doel met succes te be stoken en kort daarop werkte een achterspeler van saturnus uit een voorzet van den links buiten van A.V.S. het leder in eigen doel. Nadat de rechts binnen van de ontvangende vereeni ging nog tweemaal had gescoord, bracht Satur nus uit een goed opgezetten aanval den eind stand op 5—2. C, K. C.Pretoria 41 C.K.C.die den opgooi heeft verloren, heeft/ het eerst het nadeel van zon en wind, maar dit belet haar niét de eerste aanvallen te onder nemen. Al spoedig 'ontstaat door een mlsver- stand in de achterhoede van Pretoria het eerste doelpunt. Pretoria kan er nog niet inkomen en meet voorloopig het initiatief aan C.K.C. laten. Deze profiteert hier dankbaar van om het twee de doelpunt ter wereld te brengen. Na nog eenig vergeefs aanvallen van C.K.C., wordt dan ein delijk de strijd iets meer verdeeld en bij een goed opgezetten aanval van de gasten, kopt de rechtsachter dan in eigen doel. Met 2—1 komt de rust. Na de rust. heeft Pretoria niet veel meer in te .brengen en het. wordt hoofdzakelijk een strijd Tusschen de aanval van C.K.C. en de ver dediging van Pretoria. Ondanks haar groote meerdeiheid, kon C.K.C. het toch niet verder brengen dan twee doelpunten, zoodat het einde kwam met 41, (Ongecorriigreerd) Vrouw gedood^ Op den Bosscherweg te Maastricht heeft Zon dagavond een doodelijke aanrijding plaats ge had. Een luxe-auto, bestuurd door den handels reiziger H. L. Weekers, wonende te Heer bij Maastricht reed den 26-jarigen wielrijder H. J. Schreurs wonende in' België, aan. Op den bagagedrager van het rijwiel was de 50-jarige vrouw A. K., echtgenoote van Chr. H., gezeten- die bij haar schoonzoon op bezoek was geweest. Beiden werden tengevolge van de aanrijding ernstig gewond. De vrouw zoodanig dat zij bij de overbrenging naar het ziekenhuis „Calva- riënberg" overleed. Schreurs had een ernstig kwetsuur aan den linkerarm. De recherche heeft het lijk in beslag genomen. W. is ter be schikking van den Commissaris van Politie gesteld. Een echtpaar door de politie gearresteerd. De politie te Leiden is een valsche munterij op het spoor gekomen. Eenige dagen geleden werd bij haar door een winkelier een door hem ontvangen valsciie gulden gedeponeerd. Later kwamen ook eenige jongens aangifte doen van het ontvangen van een valsche gul den. Daar ze wisten van wien ze deze ontvangen hadden,-bracht zulks de politie op het spoor van den dader. Ze deed een inval ten huize van den 29-jarigen koopman N. B. in de Gor testraat te Leiden die daar met de 27-jarige vrouw N. S. woont. Hier werd een volledige in stallatie- voor het vervaardigen van valsch geld aangetroffen; alsmede eenige valsche gul dens. De vrouw werd meegenomen naar-het politiebureau, doch zag vooraf nog kans een trommeltje met metaal, waaruit de guldens werden vervaardigd over een muur van het aangrenzende huis te werpen waar het later op de binnenplaats is teruggevonden. De man is nog denzelfden avond toen hij met den trein uit den Haag aan het station te Leiden aan kwam gearresteerd. Hij heeft reeds een ge deeltelijke bekentenis afgelegd. Hij, zoowel als de vrouw zullen naar het 1-Iuls van bewaring te 's Gravenhaga worden overgebracht. De guldens waren zeer goed nagemaakt. BUENOS AIRES, 18'December. (V.D.) Over geheel Argentinië is met toestemming van de kamér, in verband met de door de regeering ontdekte omwentelingspogingen, de staat van beleg afgekondigd. Tot de gearresteerden behooren voorts de vroegere minister van buitenlandsche zaken, Pueyrredon, en de vroegere minister van Oor log, Dellepiane. Reuter seint nog uit Buenos Aires: De kruiser met de radicale leiders aan boord heeft Zaterdag de haven verlaten. De minister van binnenlandsche zaken ver klaarde, dat de regeering den toestand vol komen meester is, de schuldigen zullen wor den gestraft. Alle voorzorgsmaatregelen zijn getroffen voor de handhaving der openbare orde. Nog steeds hebben arrestaties van verdachte personen plaats. De regeering vindt steun bij de openbare meening en de pers. BUENOS AIRES, 18 December. (R.o.) De vroegere burgemeester van Buenos Aires, Car los Noel, is gearresteerd. Hij wordt een der leiders geacht van de revolutionnaire beweging. ZüRlCH, 18 December. (R.O.) Betreffende bet spoorwegongeluk, dat bij Oerlikon in de nabijheid van Zurich heeft plaats gehad en waarhij, zooals gemeld, drie personen om het leven zijn gekomen, wordt nog nader gemeld, dat de verongelukte trein in volle vaart op de bij het station staande locomotief inreed, daar de baan naar het station was vrijgegeven. De botsing was zóó hevig, dat de electrische locomotief van den personentrein een groot deel der stoomlocomotief indrukte. Ktat na de botsing reed een rangeertrein tegen de uit de rails gesprongen wagons van den verongelukten personentrein, zonder ech ter groote schade aan te richten. De machinist van de alleenstaande locomo tief kon op het laatste oogenblik van zijn ma chine springen. De stoker raakte echter met zijn voet bekneld, kon zich niet meer bevrij den en verbrandde. Onder de verongelukten bevinden zich geen buitenlanders. Onze Brusselsche correspondent meldt ons; Zaterdagavond hebben de kinderen Degeimbre en Voisin, de „verschijning", waarin zij o. L. Vr. mecnen te herkennen, weer gezien. Zij heb ben haar gevraagd: „Wat wilt gij, dat wij voor u doen?" Hierop zou de „verschijning" hebben geant woord; „Ik verlang, dat hier een kapel ge bouwd worde". De kinderen hebben dan eenparig uitgeroe pen; „Wij beloven u, dat het zal gebeuren". De „verschijning" is hierna onmiddellijk ver dwenen. LONDEN, 17 December. (H. N.) Volgens een bericht uit Charbin hebbeh de Japanners na voorbereiding door het vuur der artillerie en van machinegeweren de Chineesche stellingen In het Zuiden van Mandsjoerije aangevallen. Het. Japansche oppercommando meldt, dat de troepen op verschillende plaatsen door de Chi neesche stellingen heengebroken zijn. Japan sche vliegtuigen hebben een stad in de huurt van het gevechtsterrein gebombardeerd. PARIJS, 18 December. (R.O.) In de haven van Le Havre heeft aan boord van een Fran- sche tankboot, die honderdduizend liter petro leum bevatte, een hevige ontploffing plaats ge had, tengevolge waarvan een ernstige brand ontstond. Een lichter, welke naast het brandende schip lag. vatte eveneens vuur. De vrouw van den schipper en haar doch ter sprongen in zee. Beiden konden slechts als lijken worden geborgen. De bemanning van het tankschip, welke uit drie koppen bestond, worjit vermist. Vermoed wordt, dat zij in zee zijn gesprongen en ver dronken. De justitie ontvangt een anoniemen brief. Onze Brusselsche correspondent meldt ons: Men herinnert zich de verdwijning, op 11 November 1931, van den Antwerpschen zaken man Robert Kreglinger,, die destijds veel op schudding heeft verwekt en ondanks langdurige opsporingen nooit kon opgehelderd worden. Thans heeft het parket van Brussel een ano niem schrijven ontvangen van iemand, die be weert, dat Kreglinger vermoord werd in een café op den linker Scheldeoever, meer spe ciaal op het vroegere St. Anneke (Vlaamsch Hoofd) waar thans tal van huizen zijn afge broken in verhand met de tunnelwerken en de annexatie van dit gedeelte door Antwerpen. Hét café waar de moord zou gebeurd zijn en ia den tuin waarvan Kreglinger zou begraven zijn, behoort ook tot de afgebroken huizen. De Antwérpsche politië is bezig de in den brief gegeven détails te verifieeren, evenwel zonder veel hoop, het geheim rond het ver dwijnen van Kreglinger te kunnen ontsluieren. OF ER NOG GESMOKKELD WORDT. Door het LandesfiUanzamt Keulen worden de volgende cijfers gepubliceerd over den smok kelhandel in de afgeloopen maand November In het Keulsche district. Ruim 8000 smokkelgevallen werden ontdekt, waarbij o.m. in beslag werden genomen: 830.000 sigaretten, 21.000 boekjes sigarettenpapier, 2700 kg. tabak, 11:500 kg. koffie, 12.200 kg. suiker, 2300 kg. brood, 1600 kg. graan, 3400 kg. meel, 8 auto's, 84 fietsen en 3 motorrijwielent De vergaderingen van den gemeenteraad van Schiebroek worden net als het jaar: hoe langer koe korter. Vrijdagavond was men ten minste in een kwartier klaar, doch men had toch nog kans gezien om in dien korten tijd met alge- meene stemmen te besluiten tot aanneming van de verordeningen op de commissies van plaat selijke werken en financiën. Van eerstgenoem de commissie werd tot voorzitter benoemd wet houder van der Eyk (C.H.) en tot secretaris de keer Vrijman; van laatstgenoemde commissie tot voorzitter wethouder van Dam (Gem. B.) ei tot secretaris de heer van der Knaap. Even eens werden met algemeene stemmen goedge keurd de voorstellen van B. en W. tot verhoo ging van de subsidies aan het algemeen arm- kestuur en maatschappelijk hulpbetoon met resp. 1750 en 10.000, alsook om de werkloo zen 'nl«t Kerstmis 25 pet. ext\-a-uitkeering te verleenen. Daarna bood de burgemeester den raad de begrooting voor 1933 aan en belastte hij de commissie van financiën met het onderzoek daarvan. Tevens maakte hij bekend dat de begrooting 6 Januari en eventueel op 9 Jan. in behandeling zal komen. WISSELKOERSEN TE R'DAM Landem 8.23%Berlijn 59.25%; Parijs 9.72% België 34.46%; Zwitserland 47.95; Amerika 2.49 1/16; Oostenrijk Denemarken 42.80; Zweden 44.97; Noorwegen 42.46; Spanje 20.29; Italië 12.75. AMSTERDAM, 19 December. Aardappelprijzen .onveranderd. Aanvoer 5 ladingen (4160 H.L.). GORINCHEM, 19 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd76 runderen, 2 nuchtere kalveren 1 varken, 497 biggen, 137 cwerioopers. De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien 175—250, melkkoeien 140200, kalfvaarzen 135-^175,. gmsle. -Yaa.rzen ƒ.90—110, vare koeien ƒ80140, pinken 3570, stieren ƒ40100, gras kalveren 1830, nuchtere fokkalveren 58, nuchtere exportkalveren 1—2, drachtige varkens 40—50, natte zeugen 1825, overloopers 10— 15, biggen 47, eierenmarktkipeieren 3.40 450 pér loo stuks, botermarktroomboter 1.60— 1.75, margarine 0.901 per kg. Handel matig. OUDEWATER. 19 December. Henen aange voerd 35 wagens kaas, 1575 stuks, wegende 7875 kg. Met ryksmerk le soort 2930 2e soort 2628; zwaardere per 50 kg. Handel matig. ROTTERDAM,. 19 December. Westlandsche ronde 3—4 ct„ per kg;, Brielsche eigenheimers 0.751.30, Zeeuwsche eigenheimers 7090 ct., blauwe eigenheimers 0.80—1, Zeeuwsche blau we en bonte 1.401.80, poters 40—70 ct., bravo's 1.401.80 per H.L. Aanvoer tamelyk, handel kalm. ROTTERDAM, 19 December. Aangevoerd 691 vette runderen, 369 vette kalveren, 627 schapen ot lammeren en 1182 varkens. De prijzen waren als volgt; Koeien le kw. 5261 ct., 2e kw. 3545 ct., 3e kw. 2535 ct., kalveren le kw. 110125 ct., 2e kw. 60—S2 ct., 3e kw. 3555 ct., varkens le kw. 29—32 Ct., 2e kw. 25—29 ct., 3e kw. 22—25 ct., alles per kg. levend. Runderen waren ruimer aan gevoerd. De handel ging niet vlot en de pryzen waren over het algemeen lager dan de vorige week. Kalveren. Zeer ruime aanvoer met stroeven handel. Voor late soort was de prys van de vorige week moellyk te handhaven, terwyl voor 2e en 3e soort minder werd besteed. Schapen. Korte aanvoer met oets vluggeren handel. Var kens waren korter aangevoerd. Er was een ta melijk vlugge handel met betere pryzen. UTRECHT, 19 December. (Vetveemarkt). Aan gevoerd 29 vette varkens 1314 ct. per pond; slachtgewicht met 1 kg. doorslag. Handel matig. Paardenmarkt. Aanvoer 415 stuks. Weeldepaar- den 250325, werkpaarden 175—225, oude paar den 80—140, J%-jarige 100—140, veulens 70— 100, hitten 80175. Handel matig. ROTTERDAM, 19 December. Heden werden aan de yischmarkt alhier van IJmulden, Noorwegen en Denemarken 720 manden en kisten versche visch aangevoerd. De pryzen warentarbot 12 —18, groote schol 26—30, kleine schol 7—12, kabeljauw 710, dichte schelvisch 9—12, open schelvisch 69, leng 69, gullen 2.506 per mand. middel heilbot 1016, groote heilbot 18 26 per stuk, kabeljauw filet 24 per bak van 10 kg. inhoud. VLAARDINGEN, 19 December. Binnen van de haringvlsschery VL. 27 met 25 last Kanaalharing. Betaald werd voor volle haring Kanaal 10.70— 10.80, dito hom- en kqitziek 10.30—10.50, steur- haring Kanaal 9.10—5.60, dito hom- en kuitziek 9.109.20, ijle haring Kanaal 10.5010.60 per kantje. ROTTERDAM, 19 Devember 19S2. Vlet- en li.chterwerk: 100 ton ƒ7, 200 ton ƒ6, 430 ton 7, 1600 ton 7, voor liggen, alles per dag. Vaarwerk; 254 ton n. Amsterdam ƒ1.10, 2 X 250 ton n. De Zaan 1.20, 200 ton n. Veghel 1.75, 80 standaard hout n. De Zwet -ƒ 115, 70 ®t. hout n. Schiedam n. Noordves.t ƒ110, 227 toln n. Delft ■ƒ1.50, 200 ton n. eersen (tB,)' ƒ2.10. Kempenaar v. Rott. n. Kuhrort-Kèulen ƒ.130 140-150, ROTTERDAM, 19 December 1932. Bovenryn. Waterstand vallend, tamelijke vraag. Ruimte schaarsch, stemming vast. Voor ruwe producten naar Mannheim betaalde men ca. 1.20 per last. Benedenryn. Waterstand vallend. Er was matige vraag. Ruimte was schaarsch. Stemming onveranderd. Ertsvracht' naar Ruhrhavens met 4 losdager, 25 ct., met 8 losdagen 35 ct. per last. Sleeploon volgens het 27% cents tarief. RUHRORT, 19 December 1932. VRACHTEN. Van de Ryn-Ruhrhavens naai Rotterdam 0.650-70 Mk., Antwerpen en Gent 1.10 Mk., Brussel 1.50 M., Luik 1.90 Mk. Van de Ryn-Ruhrhavens naar Mainz en Mann heim 0.75 Mk. Van de havens van het Rifn-HTnekanam nasi Amsterdam 1— M. Rotterdam 0.85 Mk., Antwer pen en Gent 1.25 Mk Brussel 1.65 Mk. en Luik- 2.10 Mk. Van de havens van het Kyr-Hernekanaai naai Mainz en Maniiheim 0.90 Mk, Frankfurt 1.05 Mk. Sleeploon van de Kyn Ruhrhavens naar St Goar 0.54 Mk., Mainz 0.80 Mk., Mannheim 0.90 Mk ROTTERDAM aangekomen: 17 December namiddag: 2.30 OSTROBOTNIA, D. Burger Zoon, Ant werpen, Binnenhaven, stukg.3.15 HOKKOH MARU Algem rachtkantoor Dairen, Rynhaven 11, stukg.; 5.30 APOLLINAR1S V, P. Fauchey, Charlestown, Waalhaven 36, klei; 6.15 BAIN- SIZZA Wm. H. Muller Co. Odessa, Maashaven 7, graan; 6.30 ORLA, Wm H. Muller Co., Ant werpen, 2e Kat.hav. D, stukg.7.— PERRAKIS L. CAMBANIS, Gans Transp. Cy. Bona, Waal haven (Fr. Swarttouw), erts; 9.50 DIVONA, Les. Cons. Reunis, Rouaan, Waalhaven ledig. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 17 December namiddag: 216 ST. ANNALAND BlythSEIRSTAD Nar vik; 2.40 DRECHTDIJK Vancouver; METHAN, Koningsbergen; 3.— DlKCOVE, Hamburg; 3.20 LANRICK, Leith; 345 ANNIE, m., Amst.GON DEL, Malmö- DUNSTANBURGH, Newcastle; 4.— MéDéE. Caen4.10 TCZEW, Gdynia; BEN- MOHR, Hamburg; BUSSARD, Koningsbergen; 4.30 BATAVIER VIII, /Bordeaux; PHILOC- TETES Hamburg; 5.15 BURGERLIJK, N.-York; MEREL, Londen; WITTEKIND, Emden; ARI ADNE, Bremen- 5.45 ENSEIGNE MARIE ST. GERMAIN, Bordeaux; POSEIDON, Emden; STAD ZALTBOMMEL, Genua; SUNION, Dugi' rat- EQUATOR Danzig; ARIEL, Helsingfors; YARMOUTH TRADER. Yarmouth; 6— TYNE- HOME "Sunderland; VESTA (Nept), Danzig; 6.20 GOOTE Cardiff; BARMBEK, Hamburg; OISE, Middlesbro; RENDSBURG Macassar; CORNE LIA B, m., Boston (L.); 6.50 SAALE, Hamburg; 7.20 ELSE HUGO STINNES 15 Stockholm; AL- DABI, Hambu.g; 7.40 POLJANA, Aruba; BATA VIER VII. Lynn- NEREUS Danzig; BATAVIER I, Hamburg; 8— CLIO Amst.; NOTTINGHAM, Grimsby; 8.10 HECHT, Kotka; 8.20 EXPORT, Londen; POELDIEP, Lynn; BATAVIER IV, Londen: WADAI W-Afrika; JERVAULX ABBEY. Hull. 10.45 WATERGATE, Goole; ASK. Stockholm; vertrokken: 17 December namiddag: 9.40 MASUNDA, Emden via Vlissingen; GLEN- BEG, Hamburg; 1030 FELIXSTOWE, Harwich-; II.25 VIENNA. Harwich; BACCHUS (Nept), Harburg. TRITON, Brisbane. Wind ZW., matige bries, deining, heldere lucht DELFZIJL aangekomen. 15 December. ALIDA, v. d. Molen, Hamburg,"glas. 16 December. CAROLINE, Benz, Emden, steen kolen. Vertrokken. 16 December. WEA. v. d. Veen, StatenzylIMMANUEL II, Smit, Hamburg. SCHIEDAM aang. 17 Dec. BORéE, Caen. VLISSINGEN aang. 17 Dec.PRINSES JU LIANA, Harwich; FYRILEIF, Hernosand, bun kert. Vertr. 17 Dec.: ORANJE NASSAU, Harwich; AXEL, Blyth; HAUGLAND, Oslo; EUGENIA, CH AND RIS, B.-Ayres; WITELL. Bremen. Gep. naar Antwerpen: FORBIN, Marseille; FREDRIKA, Londen; KOSTER, Sundsvall; EVANGER, Montreal; AMIENOIS. Bougie; MO- TOCARLINE, Aruba; LESTRIS, Ornskoldsvik HAW ARDEN CASTLE, Boston (L.); ANTAKES, Londen. Gep. naar Gent: MARCEL, Brugge; YVONNE, Newcastle. Gep. van Antwerpen: OAKFORD, Calais; MAR GARET JOHNSON, San Francisco; MOORFOOT, Middlesbro; GROIX, Havre; MATEBA, Congo; CITY OF ANTWERP, Dublin; CAMBRAISAN, Calais; SEAMAN, slbt., Blyth, met Stanley ville; SAN MATEO. Galveston; WYTHEVILLÈ. Baltimore; AÜRIGNY, Bordeaux; CITY OF LEEDS, Grim shyNIDD, Goole; LUIMNEACH, Hamburg; IBIS, Rotterdam; EMERANDÉ, Til bury. - Gep. van GentLUCY, GenuaOTTO, Hull SPIDOLA, Blyth; CARTERS IDE, Goole; YEW- PARK, Boston (L.); CRICHTOUN, Leith; GWEITLAND, Newport (Mon.), CHARLWOOD, Cardiff. Gep. van Terneuzen: FALCON, Londen. IJMUIDEN. aang. 17 Dec.; JUNO, Patras, stukg.; BEVERWIJK 25, slbt., Noordzee/terug ■Van proeftocht; ANNIE, m., Maassluis, ledig; OMBÈRG, Ornskoldsvik, hout. Vertr. 17 Dec.: POOLSTER, Poole; RIJN STROOM, Leith; MARNE, Parys; ASK, Rotter dam ASTAR'tE, Bremen; AJAX, Hamburg; GATESHEAD, Newcastle; TROUTPOOL, Barry; FLANDRIA (Zw Gothenburg; MERSEY,"Goole ROEK, LondénHONTESTROOM, id.; ALMORA, Sarpsborg; VECHTSTROOM,Huil. HOLLAND-AMERIKA LIJN. UOCHGOlL Vancouver n. Rott. d. 16 Start Potnt. DRECHTDIJK 17 v. Rott. n. Vancouver. BURGERDIJK 17 v. Rott n. New-York. LOCHKATRINE Vancr, n. Rott. 15 te Port land (Ore). NICTHEROY 17 v. Rotterdam te Hamburg. VEENDAM 17 (v.m.v. N.-York n. Rotterdam. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) p. 16 Oueasant. HALCYÓN LIJN. STAD ZALTBOMMEL 17 v. Rott. n. Genua. JAVA-NEW-YORK LIJN. EURYMEDON N.-York n. Batavia 17 van Suez. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. STUYVESANT 16 v. N.-York n. Paramaribo. AMOR 16 van N.-York naar W.-Indië. BOSKOOP Chili n. Amsterdam via L'pool 15 (10.51 n.m.) 140 myl Z.W. van Valentia. TRAJANUS Amst. n. Guatemala p. 16 Dungeness STELLA Amst. n. Malaga p. 16 Dungeness. CLIO 17 v. Rott. n. Amst. JUNO 17 van Patras te Amsterdam. AJAX 17 van Amsterdam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK uitreis) 17 (n.m.) v. Port Sudan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI 17 van Rotterdam n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO (ultr.) 17 (v.m.) v. Napels. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CITY OF ATHENS 10 te Shanghai voor Rott. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. EATOE Vancouver n. Calcutta 16 v. Iilanilla. ARIÓSTO Rott. n. Genua r- 16 Ouessant ACCLIVITY Zwyndrecht n. Parijs 16 te Rouaan BEECHPARK Kou, n. Oran 10 U2.7 u.m.J op 90 myl Z.W. van Land's End. BOEKELO 16 v. Amsterdam te Newport. BRIDGEPOOL 16 v. Rotterdam te Barry. B1R1 12 te Menstad, .voor Dolfzyl. CITY Or' KAkauEI 17 v, riuu. te E. London CERONS 15 V. Rott. te Rouaan. DKAFN Rott. h. Texas City 15 (11.19 n.m.) op 790 mijl van Valentia. DEP. GEORGES CHAIGNE 13 v. Rott. te Nantes ERMLAND, Rott. n. Tsingtao 16 v, Singapore. FIRKCKEST 14 v. Rotteruam te Wisoecn. FALKENSTEIN Rott. n. N.-Y-ork 16 (1Ö.3Ö v.m.) op 400 myl Z. van Valentia.' FLYING NORSEMAN 16 v. Rott. te-Rouaan. GERA Rott. n. Brisbane 15 v. Lissabon. GARTH CASTLE 16 van Rotterdam te Londen. JUPITER (Nept.) 16 v. Rott. te Koningsbergen KATENDRECHT Tuape n. Rouaan p. 16 Zea. KARLSRUHE 16 v. Rott. te 'Hamburg. KATTEGAT 15 v.. Hamburg (e NeW-xdrk. K'ULDIGA 15 van Rotterdam te Hartlepool.. LEEUWARDEN, 17 v. Londen n. Leeuwarden. LIONEL. Rott. n. Fremantle- 16 v, Geraidton, AMSTERDAM Londen., per Berlijn p.100 Mk. Parijs p. 100 frs. Brusselp.lOObelg Zwitserl.p lOOfrs Weenen p.lOOsch Kopenh. p lOOkr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr. New-York per 19 Dec. 17 Dec 16 Dec. pariteit 8.25 8.23K 59.26 59.25 9.72X 9.71 34.47 34.46X 47.97% 47.90 42.80 45.10 42.55 2.4 9 iV 42 75 43'JO 42.60 2.49 b 8.21% 59.24 9.71% 34.46 47.87% 4260 44.80 42.40 2.48% 12.10 59.26 9.74 34.59 48.— 35.— 66.67 66.67 66.67 2.48 MERULA Rott. n. St. Kitts 16 (1.53 n.m.) op 50 myl Z. v. Niton. MOUNT HELXKON Rott. n. B.-Ayres p. 14 Oyessant. MEON1A Rott. n Bangkok 15 te Port Said. MANGAN 13 v. Rott. te Danzig. MAGMERIC Rótt. n. Galveston p. 16 Dungeness. MUNSTER Amst. n. Porto Alegre 17 v, Rio Jan. NOORD-STAD 16 van Selby ie Goole. NORDLAND Rott. n. Stockholm p. 13 Brunsbuttel NAUPLIA 18 v. Rotterdam te Hamburg. OOSTERSCHELDE 11 v. Concameau n. Quimper ORIOLE 16 van Rotterdam te Londen. OSTPREUSSEN 13 v. Rotterdam te Pillau. PASCHOLL 15 van Harlingen te Londen. PHAEDRA 16 v. Rotterdam te Kopenhagen. PETRARCA 13 v. Rott. te Triest. RAPOT Amsterdam n B.-Ayres 16 te Montevideo ROSLAGEN Rott. n. W.-Afrika p. 16 Dungeness. RHEA 16 van Rotterdam te Stettin. SARNIA 16 van Amsterdam te Goole, SMERDIS Rott. n. La Pallice p. 16 Dungeness. STREAM FISHER 13 v. Rotterdam te Dundalk. SLASK 13 v. Rott. te Gdynia. STERN 12 v. Rott. te Stettin. SELMA 13 v. Rott. te Stettin. SARONIKOS Rott. n. Susak p. 16 Gibraltar SAARBRUCKEN Rott. n Japan 16 te Pt. Said. TRIER, Rotterdam n. Japan 15 te Uoilo. TREMATON Rott. n. Barry 16 (11.33 v.m.) op 76 myl O. v. Land's End. THETIS Vlissingen n. B.-Aydes p. 15 Casquets. TILAPA Rott. n. Avonmöuth 15 (9.57 n.m.) t. h. v. Start Pt. TRINGARott. n. Liverpool p. 16 Dungeness. THEEMS 16 v. Dordrecht te Londen. TILSIT 14 van Rotterdam te Pillau. VEERHAVEN 16 v. Pensacola n. Santiago de Cuba. IJSELHAVEN Sluiskl n. Wilmington 16 (10.35 v.m.) op 50 myl ZO. v. Niton. ZUID-HOLLAND 15 v. Rotterdam te Wexford ZEEHOND, m., Nooitgedacht, 16 v. Hbg. n. IRISMITRA. Rotterdam, 16 December. Het Nrorsche s. „Iris", van hier naar Bergen bestemd en. het Noorsche tankstoomschip „Mi- tra" van Vlaardingen naar Cork, zyn 14 dezer ter hoogte van de Westpeul met 'elkaar in aan varing geweest. De „Iris" bekwam slechts heel geringe schade aan de reeling en de „Mitra" is oogenschynlyk onbeschadigd gebleven. Beide schepen hebben de reis vervolgd. JANTJE R. Londen, 17 December. Het Ned. motorschip Jantje R, dat van Goole te Colchester is aangekomen, rapporteert een blad van de schroef te hebben verloren. SIBAJAK. Port Sudan, 16 December. Van do stuurboordsschroef is van twee bladen de helft afgebroken, van een ander blad is een vierde gedeelte afgebroken en het vierde blad is ernstig verbogen. De schroef kan hier niet her steld worden. Aan stuurboord ter hoogte van ruim no. 2 zyn drie platen ingedeukt. De lading i3 on beschadigd. Volgens een door ons ontvangen Lloyd's tele gram, is de schade aan den romp voorloopig her steld. Een certificaat van zeewaardigheid is af gegeven Het schip heeft gisteren (17 dezer) van Port Sudan de reis naar Batavia voortgezet. VERKOCHTE SCHEPEN. Het s. .e.Tjjimenteng", ex „Boeton", 6403 br. en 4055 netto tons groot, in 1913 te West Hartle pool gebouwd, door de Java ChinaJapan Lyn enkele maanden geleden aan Japansche Bloopers verkocht, is thans naar Rusland verkocht aan de Oostersche Visschery Trust en herloopt ln „Pos- tyshev". Het s. ,,Boomberg"e, 1659 br. en 986 netto tons groot, in 1910 te Capelle a/d. IJssel gebouwd, is door de stoombootmy. Hillegersberg (Vinke Co. te Amsterdam) uaar Estland verkocht voor ongeveer 5100. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 19 December namiddag: 3.15 EIDER, Hamburg. V ertrokken 19 December namiddag: 2.45 NEW LAMBTON, Sunderland. 19 December namiddag: 12.15 ASTRID. Rouaan. THEODOR, Brake. Wind Z.Z.O., flauwe koelte, kalme zee, bewolkt. ROTTERDAM aangekomen: 19 December namiddag: 12.10 MENDIAN, Algem. Vrachtkantoor, West- Afrika, Rynhaven 1, stukg.; 12.25 JAMAICA PRO GRESS, Wambersie Zr... Kingston (Ja), Schie- haven, bananen; 1.GRöNLAND, Wambersie Zoon, Piraeus, Schiehaven, stukg.1.35 MARTHA HENDRIK FISSER, N.A.B.O., Oxelosuod, Waal haven N.H.B., erts. VLISSINGEN, 19 December aangekomen: EMANUELE ACCAME, RotterdamSIMON VON UTRECHT, Zweden en GOL v. Lynn alia om te bunkeren. Gep. naar Antwerpen: OUDERKERK, Rotter dam; CERONS, Havre; BAMBURGH, Newcastle; DASHWOOD, idem; BEHAR. Middlesbro: HALI- ZONES, id.; RIJE, Goole; ARNFINN JARL, Ge nua; HELGOLAND. Esbjerg; JEAN JADOT, N.- York; LANGLEEGORSE, Necochea; ROUMA- NIE. Alexandri; ARUCAS, Bremen;. MERCUR, Esbjerg; UHENFELS, Hamburg; ERFURT, id.; FORT BINGER, idem; LARACHE, idem; ADOLPH KIRSTEN. id.; KYPHISSIA. idem. Gep. naar Gent: HODDER, Goole; DONA ISA BEL, Blyth. Gep. van Antwerpen: BAGé, Schiedam. STOOMVAARTLIJNEN. ORPHEUS 18 van Kopenhagen te Gdynia* IRIS 19 van Amsterdam te Stettin. AURORA 17 van Piraeus n. Volo. SIMALOER N.-York n. Java 18 te Padang. BATOE Vancouver n. Calcutta 17 van Cebu. BUITENLANDSCHE HAVENS. CRAIGOLIVE 17 v. Rotterdam te Goole. DANH1LD 18 v. Amst. te Emden. EILIANUS 16 v. Amst. te Emden. ELEONORA MAERSK 17 v. Rott. te Hamburg. El,IN Rott. n. Danischburg p. 16 Brunsbuttel. ERPEL 17 V. Rott. te Hamburg. EXPORT 17 van Rotterdam te Londen. EVGENIA CI-IANDRI Rott. n. B.-Ayres p. 18 Dungeness. FREYA 16 van Zaandam te Grimsby. FRAUENFELS 17 v. Rott. te Hamburg. FRANKFURT 16 v. Rott. te Emden. GRIESHEIM 16 v. Galveston n. Bremen. GALA 18 v. Rott. te Dundee. GRONINGEN 17 v. Harling ente Londen. HONTESTROOM 17 van Amsterdam te Londen. HENRY TEGNER 14 v. Rott. te Boston (L.). HENDERIKA 17 v. Harlingen te Londen. HANS ARP Amst. n. Duala p. 17 Las Palmas INGO 17 v. Amst. te Hamburg. 1NDRA 17 v. Rott. te Talcahuano. JERVAULX ABBEY 18 v. Rott. te Huil. .TUKKO TOPIC 1? v. Rott. te Venetië. JOHANN WESSELS -5 v. IJmuiden te Malmo- sundat. KURT HARTWIG SIEMERS 17 v. Rott. te Hamb KALMIA 17 v. Rott. te Hamburg. LIDO 17 v. Rott. te Londen. LANRICK 19 v. Rott. te Leith. VERWACHT TE ROTTERDAM. OREBIC v. Donau 22 verwacht. FRIGGA 19 (n.m.) van Amsterdam. HARPALION v. San Lorenzo 20 (12 n.m.) verw. KULMERLAND van Japan 17 van Genua. VERWACHT TE AMSTERDAM. TABINTA v. Batavia 19 te Londen verwacht. TARAKAN van Batavia 18 van Belawan. TABIAN van Batavia 19 van Port Sudan. CHR. HUYGENS van Batavia vertr. 19 (12 n.m.) van Southampton. GEMENGDE BERICHTEN. NORDEN (z.) Gothenburg, 16 December. Het Zweedsche z. Norden uit Kung^viken is op de reis van Kopeehagen naar Oslo in de naby- heid van Varberg lek gespringen en gezonken. De opvarenden wisten zich in de scheepsboot te redden. .CAIRNDHU. Quebec, 16 December. Morgen hoopt men met het lossen der lading uit de voorruimen gereed te komen. In deze ruimen heeft men wat water waargenomen, doch door de scheepspompen kon dit worden weggepompt. Zoodra de lading er uit is, zal men dè oorzaak van het lek opsporen. Er Is ijs gerapporteerd van Quebec tot Father Point. Er fyn echter ysbre- kers 'beschlkbaar. om de Cairndhu by het vertrek te helden-.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 3