EEN GEBROKEN TRADITIE. v IMÉ is ■I I I WÊÊêê asi li® i OVERWICHT IN 'T VELD, DE MINDERE VOOR DOEL. s m WWwmÊÊÊÊÊÊÈÊÊ Jk Wr m ORANJE VERLIEST MET 2—0 BETERE TECHNIEK DER TEGENPARTIJ. SPEL EN SPELERS. DE INDRUK BIJ ANDEREN. HOE DE NEDERLAAG EEN FEIT WERD w 'mmm Fouten in onze verdediging, een doelman met bravour. Plpp^ i s|1 Ifptl;" DE ELFTALLEN. - KSIH ZWITSERLAND WINT VAN NEDERLAND. Een internationale wedstrijd is voor Amster dam nog altijd een attractie. Dagen van te voren wordt men lastig gevallen om kaarten en de gelukkige winkeliers in sigaren en sigaretten laten hun cllëtt.«tl rooken en rooken om tegc-n een klein winstje als gunst een kaart at te staan. Dit keer, tegen Zwitserland, waren tot op het allerlaatste oogenblik kaarten bij hopen ver krijgbaar, de massa schijnt voor Zwitserland weinig te gevoelen. In ieder geval kon gisteren om twee uur in het stadion worden geconsta teerd dat het lang niet uitverkocht was, en dat er ten hoogste een 27.000 a 28.000 bezoekers ge tuigen wilden zijn van dezen voor de onzen zoo teleurstellend verloopen strijd. Het American Hotel, anders zoo angstig vol van gasten uit de provincie en steeds het brand punt van belangstellenden, voor spelers en offi cials (en zij die daar gaarne voor door willen gaan) was ook al niet beter bezocht dan andere Zondagen Het feit dat de K.N.V.B. het Neder - landsch elftal in Hotel l'Europe had onderge bracht, zal daar ook wel niet geheel vreemd aan geweest zijn. Daar worden de spelers meer met rust gelaten en om geheel zeker te zijn van dit laatste, hebben de spelers weer in Hotel Pays- Bas de lunch gebruikt. Waarschijnlijk van wege de „concentratie". De stadion-directeur, Jan v. d. Berg, heeft een vooruitzienden geest gehad, wat de vorst betreft, een woord van hulde voor het terrein mag hem zeer zeker niet onthouden worden. Het terrein was de afgeloopen week geheel bedekt met stroo en in de ochtenduren hebben rappe handen dit gisteren verwijderd. Inderdaad de proef is vol komen geslaagd Het veld was wel iets bevro ren, maar beduidend beter dan de terreinen, waarop den vorigen Zondag werd gespeeld. De bodem was hard, maar niet zoo, dat er een oogenblik sprake zou kunnen zijn dat er gevaar bestond voor spelers of dat er niet gespeeld kon worden. Er waren hier en daar kleine knoesten, vooral in de buurt der hoekvlaggen, maar in 't geheel was het zeer bevredigend. In de morgenuren was bekend gemaakt hoe de opstelling zou luiden en was er nog even twij fel van het medespelen van Adam, die den vo rigen Zondag in Zwitserland een vrij ernstige verwonding had opgeloopen. Maar het moreel effect om, hem niet te laten uitkomen, schijnt de commissie niet te hebben aangedurfd. Hoewel Adam weinig heeft laten blijken nadeel te heb ben gehad van zijn blessuren, was hij toch be duidend minder dan in Düsseldorf. Toen de elftallen mitsgaders de scheidsrechter het veld even na twee uur betraden, was ieder blauw van de kou en na 15 minuten spelen zaten de toeschouwers het te besterven, want de Zwit sers namen onverwacht de leiding. Dat klopte niet met de traditie der thuiswedstrijden tegen de Alpinisten en men verwachtte een spoedigen keer in den gang van zaken. Het Nederlandsch elftal verliezen? Onmogelijk, nog eerder zou de crisis afgeloopen zijn. Intusschen bleek meer en meer dat Zwitserland zijn huid zoo duur moge lijk zou verkoopen en den voorsprong van 10 niet maar zonder meer zou afstaan. Zij pasten zich steeds maar meer aan wat het veld betreft en gingen steeds beter combineeren. De gasten riskeerden niets en er waren spelers, o.a. de schitterende linkshalf Spiller, welke voor deze gelegenheid witte handschoenen hadden aange trokken. Hij was, zooals de staantribune het be weerde, den geheelen dag op de bruiloft! De talrijke aanvallen van ons elftal liepen op niets uit, daar ze geregeld werden onderbroken door de Zwitsersche verdediging en den gewel dig spelenden doelman Séchehaye. Ieder schot, hoog en laag keerde hij en bij de ballen, welke onbereikbaar voor hem waren, kwamen paal en lat een handje helpen. Maar daar een goed doel man steeds op goeden voet dient te verkeeren met Vrouwe Fortuin, mag hem dit geluk niet te zwaar worden aangerekend. In het laatste kwartier voor rust kwam wel duidelijk naar voren het gebrek aan tempo van onze vijf aan vallers. Lagendaal die. gelijk steeds, alleen maar in het buitenland zijn goeden vorm vertoont, was een rem voor de anderen. Door zijn lengte voelde hij zich zeer gehandicapt op het harde veld en waar hij veel tijd noodig had om den bal voor de voeten te krijgen, bracht hij talrijke aanvallen om zeep. Daarbij kwam dat Anderiesen aan hetzelfde euvel leed en weinig verband bracht tusschen voorhoede en halflinie, zoodat het is te verklaren dat wij nooit overdonderend voor den dag traden. Een klasse minder snel speelden wij dan in Düsseldorf, waar Adam steeds het tempo wist aan te geven, wat nu achterwege bleef. Het feit dat onze tegenstan ders Adam's spel kennen en het hem daardoor moeilijker maakten dan de Hagenaar gewend is, zal daar ook wel niet geheel vreemd aan zijn geweest; verder was zijn blessure een han dicap. Tijdens de rust werden de kansen op alle ran gen natuurlijk druk besproken. Bijzonder in het kamp van de officials. De kopstukken vonden ons elftal niet slecht spelen, maar over Lagen daal was men het algemeen wel eens, dat wij weinig van hem te verwachten hadden. Overi gens het was toch uitgesloten dat wij van Zwit serland konden verliezen! Na onze reeks over winningen was dat tegenpuntje hoogstens maar een goal voor de statistiek en na hervatting zou den wij de traditie wel een ruggesteuntje ge ven Na de hervatting hetzelfde spelletje. Direct na het begin is de linkerdoelpaal zoo welwillend Séchehaye een handje te helpen. Een keihard schot van Lagendaal komt rakelings tegen den paal en schiet het veld weer in. De onzen zijn begrijpelijk even ontmoedigd, maar de Zwitsers geven geen kamp. Als duivels zitten zij op den bal en doordat zij steeds iets sneller zijn, maken wij weinig kans. Zoo gaat het spel geruimen tijd op en als de tegenpartij de tweede goal heeft gefokt, is de aardigheid er wel een beetje van af. Dit doel punt was een grove fout van de verdediging en als van der Meulen een beetje meer op zijn qui vive geweest ware, had dit zeker kunnen worden voorkomen. Geruimen tijd waren wij verre in de meerderheid, maar dat kwam gfoo- tendeels doordat de Zwitsers niets wilden ris- keeren en zich voornamelijk op verdedigen gin gen toeleggen. Even voor het einde scheelde het maar een haar of de Zwitsers hadden den stand op 30 gebracht. Zoo is deze wedstrijd, welke de massa eigen lijk niet voor „vol" versleet, in een nederlaag geëindigd. De Hollandsche ploeg. Indien wij dit overzicht willen besluiten, dient vooral er op gewezen te worden, dat het een uiterst faire kamp geweest is. Met wat meer geluk hadden wij kunnen winnen. Maar ver diend was dit geenszins geweest. Het beste, snelste team heeft gewonnen en als goede sport lieden hebben wij ons daarbij neer te leggen. Het Nederlandsch elftal heeft niet kwaad ge speeld, maar veel minder dan b.v. in Düssel dorf, Brussel en Parijs. Vooral in Parijs, waar de Fransche vleugelspelers buitengewoon snel wa ren en de onzen als het ware medegesleept wer den een dusdanig tempo te volgen. Hiervan was gisterenmiddag weinig te bespeuren. Zelfs Adam die snel en vlug kan dribbelen, en af en toe ouderwets uit z'n slof schoot, was slechts een schaduw van den dam, welke ons aan de 20 overwinning heeft geholpen tegen Duitschland. Van der Meulen heeft weinig te doen gehad en moeilijke ballen heeft hij niet behoeven te verwerken. Bij sneller uitloopen had hij het zaam geweest. De middenlinie en voorhoede sloten in het algemeen wel, maar veel goede schoten van de gebroeders Abegglën heeft nie mand te zien gekregen. Beide doelpunten waren van zeer nabij en er kwamen geen schutters- talenten bij te pas. Scheidsrechter Rous heeft het niet moeilijk gehad. Er werd zeer correct gespeeld. De wijze waarop hij verschillende aanvallen onderbrak door plotseling te fluiten als de overtreding reeds lang geschied was, deed vreemd aan. Toch een scheidsrechter dien men gaarne aan het werk ziet. Dr. D. van Prooye, president van den K.N.V.B.: Het heeft óns niet mee gezeten, we hebben niet veel geluk gehad. Als geheel heeft ons elftal zeer zeker voldaan. Het Zwitsersch elftal heeft een aantrekkelijk spel vertoond, in het bijzonder de voorhoede. Wij hadden de partij met wat meer geluk even zoo goed kunnen winnen. Karei J. Lotsy, voorzitter der Keuze-Commis sie: Wij hadden pech, maar hebben met eere verloren. Zwitserland is een der sterkste ploegen van Europa, en dat mogen wij niet vergeten. Het was een lust de gebroeders Abegglen aan het werk te zien en hoe snel alles in het werk ging in hun voorhoede. De goals waren niet mooi en een beetje gelukkig. Valkema, bestuurslid K.N.V.B.: De Zwitsers hebben verdiend gewonnen. Een der beste van ons elftal was van Heel. Overigens geen slechte wedstrijd van onze ploeg. W. Triebei, lid van de Keuze-commissie: Het is een goede wedstrijd geweest. Lagendaal was wat sloom en de backs niet zoo trapvast als ge woonlijk. In de middenlinie heeft van Heel een buitengewoon mooien wedstrijd gespeeld. Van de Zwitsers waren bijzonder op dreef Trello Abegglen en de doelverdediger Séchehaye. Dat wij geen doelpunten hebben kunnen maken, komt hoofdzakelijk door het schitterend verdé digen van de beide backs. A. Staal, secretaris K.N.V.B.: Wij waren niet zoo goed als anders en de nederlaag is volkomen verdiend. Weiier, aanvoerder Zwitsersch elftal: -Ik ben verheugd over deze overwinning in den vreem de. Het was een zware wedstrijd voor ons en we hebben er hard voor moeten werken. Een woord van lof over het veld. Van de Hollanders was Adam de beste. Dat Zwitserland zonder een tegenpunt overwinnaar zou blijven, was wel bij niemand opgekomen. Gassman, secretaris van den Schweitzer Fusz- balbund: Een wedstrijd met spanning en verras singen. Het Nederlandsche elftal heeft zeer enthousiast gespeeld, maar niet zooals men er in het buitenland over verteld had. Fritz Mueller, lid Technische commissie Z.V.B.: Holland heeft technisch goed gespeeld, maar naar wat men er over heeft geschreven, is het toch tegengevallen. Adam was de beste der voorhoede spelers. Het Zwitsersch elftal heeft op een paar technische fouten na zeer wel voldaan. Het publiek is zeer sportief en had waardeering voor de tegenstanders. Hans Boekman, scheidsrechter K.N.V.B.: Nog geen jaar geleden scheidsrechterde ik Zwitser land tegen Duitschland. Ik kan haast niet geloo- ven, dat dit ongeveer hetzelfde elftal is' dat met twee-nul van Duitschland verloor. De enorme vooruitgang in tempo en techniek is mij opgeval len. Het Ned. elftal speelde een klasse minder dan in Parijs, Düsseldorf en België. Het Zivitsersche doel bij een hoekschop in gevaar, waaraan het echter ongedeerd ontsnapte. eerste doelpunt kunnen voorkomen. Weber was zijn plaats volkomen waard, maar van Run lang niet zoo trapvast als men van hem gewoon is. In de middenlinie heeft van Heel kranig ge werkt en Pellikaan kan ook terugzien op een behoorlijken wedstrijd. Van de vleugelspelers was Nagels de beste, terwijl van Nellen zijn vorm geheel kyvijt schijnt te zijn. Bonsema heeft voldaan, maar een uitblinker zal hij nooit wor den. Over Lagendaal en Adam spraken we reeds. De Zwitsers- Van de Zwitsers dient voor alles de doelman Séchehaye te worden genoemd. H,j heeft door zijn juisten kijk en talentvol spel medegeholpen de, overwinning tot een feit te maken. Hij was overal tegelijk, was eerder bij den bal dan een der onzen, klemvast en sprong steeds hooger dan de langste speler ook. Hij is een doelverde diger van klasse. Minelli en Weiier als verdedigers waren subliem; ze hebben menigen aanval onderschept, de keeren dat zij gepasseerd werden, zijn zeld- Hoe het eerste doelpunt der Zwitsers ontstond: v. d. Meulen is te laat uitgeloopen en de bal wordt langs hem heen over de Nederlandsche lijn gezonden. Als de elftallen zioh hebben opgesteld, blijkt dat Nederland de zon schuin in den rug heeft, terwijl de wind, die niet sterk maar vrij ge- voelig-scherp is, dwars over het veld staat, pal tegen de groote overdekte tribune in. De jour- nalisitenbent klappertandt zoodoende van de kou, terwijl aan de overzijde het onoverdekte publiek zit te genieten van een koesterend zonnetje. Lagendaal trapit af, hij tikt den bal naar Adam; via Anderiessen gaat het leer naar van Heel, deze wil direct on2fen rechtervleugel in actie brengen doch eer Nagels is opgerukt, heeft Weiier den bal onderschept. Hij trapt een eind over de Hollandsche helft, de Zwit sersche aanvallers dartelen er dadelijk achter aan, doch reeds is van der Meulen het ronde gevaar tegemoet geloopen en zendt den bal retour. Er zit zoo spoedig gang in. De grond is uitstekend te beloopen, hier en daar schijnt de vlakte oneffen of verschillend in hardheid van substantie, die aan het leer bijwijlen on verwacht effect geeft. De voorhoede der gasten geeft aardige com binaties te zien. Vlug brengt de rechtervleugel op; Trello Abegglen passeert naar buitenman van Kaenel, deze tikt terug, maar van Run stelt zich tusschen beide en de bal vliegt, rap per dan hij gekomen is, waar naar overzij. Oranje attaqueert: Lagendaal dirigeert het leer naar rechts, Adam stuift er meteen mee naar voren, zet bij het strafschopgebied naar binnen, de Xerxes-man krijgt den bal toege speeld, een schuin schot volgt, maar Sechehaye slaat den kogel terug. Het gevaar is daarmee niet bezworen want reeds heeft de snelle H. V.V.-er het leer weer opgevangen, direct knalt hij op doel doch nu stuit de bolle blaas tegen Weiler's body op, die in combinatie met Gilar- doni den bal over de helft brengt en zijn voor hoede opdrijft tot een aanval, welke besloten wordt met een schot van den 'rechtervleugel man, die veel te hoog blijkt te richten. Een overtreding der Zwitsers bezorgt ons een vrijen schop. Van Heel plaatst naar rechts, Nagels loopt op den bal toe maar Weiier pikt den knikker voor de Ensohedesche voeten weg. Opnieuw stormen de oranje-mannen in afwis seling van open en korte combinatie. Eerst is onze linkervleugel in doening; van Nellen zet voor, Lagendaal wipt den bal in Adam's rich ting; maar terug gaat nu het leer naar links, Bonsema zal de laatste hand leggen aan den opzet doch hij schiet over. De aanvallen der tegenpartij zijn snel en gevaarlijk, hoewel niet zoo veelvuldig. Von Kaenel is langs de zijlijn zeer actief en als van Run hem mist, komt van zijn kant een nieuwe dreiging; de P. S. V.-er herstelt zich evenwel direct en de minste aarzeling van den Zwitser kost dezen nu het bezit van den bal. Van Nellen probeert er aan den anderen kant doorheen te komen maar vindt Minelli op zijn weg, die slechts ten koste van een hoekschop zich uit de strubbeling kan redden; de corner wordt door den Delftenaar slecht genomen en de bal gaat achter. Weber staat een solied partijtje te verdedigen na in den beginne den bal eenige malen half te hebben geraakt. Hij zendt nu telkens het leer met vere trappen naar onze voorhoede; Bon sema pikt 'n graantje op, geeft een lagen voor zet naar doel maar eer dat Lagendaal is toe- geloopen, heeft Sechehaye reeds ingegrepen. Nederland is een tijd lang overwegend in het offensief. Bij een uitval der Zwitsers krijgt Xam Abegglen den bal, hij wil voorzetten doch de omgekeerde Max trapt tegen het vurige hoofd van Weber en het leer vliegt achter. Deze eerste hoekschop der gasten wordt, even als de onze, slecht genomen en het leer zeilt achter het latwerk. Zwitserland doelpunt. Wanneer, na een ingooi, van Run door von Kaenel gepasseerd wordt en dan Weber ook schampert, vreezen we het ergste doch in het barnen van 't gevaar duikt de Eiijdhbvenaar weer op en direct zeilt de bal naar den over kant. Adam haelt bij den volgenden aanval der tegenpartij het leer uit de verdediging en plaatst naar voren, Nagels drijft er mee door, schiet diagonaal op de touwen kooi, maar de doelman vangt uitstekend. Een pijnlijk inter mezzo volgt wanneer van Nellen voorzet, Na gels en Gilardoni springer; gelijktijdig naar den bal, de koppen Slaan tegen elkaar aan, dat het schier vonken spat, maar Wei- Ier trekt er zich niets van aan, zendt het leer naar onze helft, waar de familie Abeg glen het in ontvangst neemt; van' Run mist, Jaeggi tikt den bal langs hem heen, van der Meulen loopt uit, laat den kouden knikker uit z'n handen glijden terwijl von Kaenel op hem toerent; gelukkig duikt dan op 't uiterste moment weer Weber op, die redding brengt. VV:;. ww Het Zwitsersche elftal dat gisteren te Amsterdam de Nederlandsche ploeg met 20 overwon, welk resultaat een einde maakte aan de traditie, welke wil dat elk land meester blijft in eigen gebied. Bonsema heeft getracht 't doel der tegen partij te benaderen doch de Zwitsersche doelman is hem te vlug af. Het is van de Zwitsers een „reculer pour mieux sauter"Direct zijn ze weer voor ons doelgebied; von Kaenel en z'n buurman, Abeg glen de Zooveelste, passeeren in sluitende com binatie van Run, van der Meulen weifelt met uitloopen, hij start dan te laat, struikelt haast, de toesnellende rechtsbuiten maakt geen fout en plaatst met een tikje den bal in het ver laten doel. Aldus neemt Zwitserland na een kwartier de leiding. 't Is eenige deelen zuur dat de goal komt aan den verkeerden kant, maar een wedstrijd zonder doelpunten is ook niet te genieten Heftig valt de oranje-ploeg aan, onze voor hoede dringt die pdoor, maar Sechehaye treedt onverbiddelijk op. Opnieuw komen de onzen terug, Lagendaal geeft een pass naar Bonsema, die schiet doch weer redt de doelverdediger. Nederland blijft lang gevaarlijk dreigen, veel ballen worden op den langen middenvoor ge speeld, maar deze wordt geducht bewaakt en krijgt de ruimte niet om zich te draaien, nog minder om het gevaarlijke been te slingeren. Sechehaye haalt alles wat binnen z'n bereik komt, in z'n armen en handen en op 'n ge- gegeven moment zien we hem een eindweegs buiten z'n doel op de achterlijn in gevecht, met Lagendaal en dan met Nagels, en telkens blijft hij meester van 't terrein. De Xerxes-man pro beert het eens met een ver diagonaal schot, van Nellen loopt er op toe en zet in stuwende beweging z'n hoofd onder dan bal, maar weer vangt de kwieke doelverdediger. Een snel op brengen via Pellikaan en Adam brengt ook al geen baat want Nagels schiet ten slotte naast. Dan weer een snelle ren van den H.V.V.-er, hij besluit met een pass voor Lagendaal's voe ten, deze zendt subiet een hard schot in, doch de kogel vliegt net over dé latkruising. De Zwitsersche aanval is eenigen tijd lam geslagen geweest, doch begint nu weer teekenen van activiteit te geven. De eerste excursie loopt dood in buitenspel, dan volgt een ren van von Kaenel, nadat van Run is gepasseerd; de rechts buiten speelt tenslotte het leer juist voor de voeten van den toegeloopen Weber, die er wel raad mee weet. Het derde offensief in deze periode wordt door Jaeggi geleid; hij stuift als de wind op ons doel af, maar Adam zit reeds in de verdediging en scheidt hem op het juiste moment van den bal, die nu door v. d. Meulen wordt teruggewerkt. Nederland in de meerderheid. Drie maal in successie is voorloopig voldoen de, thans is de beurt weer aan ons. De Nederl. rechtervleugel brengt op, Lagendaal schiet over. Van Heel legt dan Adam het leer voor de voeten, deze plaatst naar Lagendaal, doch eer deze zich gedraaid heeft naar het aangezicht van 't doel, heeft Séchehaye den bal reeds te pakken. Als de weerlicht zigzagt Adam dan over het veld: scharende vliegt hij langs drie tegenstanders heen, maar de vierde trapt dan bal over de zijlijn. Oranje laat niet af: Adam maakt het leer schitterend vrij, geeft door naar Lagendaal, deze zendt een pracht-schot in, laag en hard, doch de kogel ketst tegen den binnenkant van den paal, vliegt terug in zijwaartsche richting, van Nellen snelt erop toe, trapt 'm naar het midden. Bonsema zal het laatste zetje geven, doch nu werpt Minelli zich in het gewoei en i redt de penibele situatie. Het dient gezegd: 't zit den oranje-baadjes niet erg meeMaar deze tegenslag slaat het enthousiasme van het kou-kleumend publiek eerst goed los. Luid daveren nu de aanmoedi gingen. Van Heel stuwt de voorhoede op en plaatst herhaaldelijk den bal voor deze linie, doch de Zwitsersche achterhoede is van meer dan puike kwaliteit en onzen aanvallers steeds te vlug af, terwijl voor het overige Séchehaye zijn doel met veel bravour verdedigt. Hevige schermutselingen ontstaan rondom de elfmeter- stip, maar de onzen slagen er tijdens deze domi- neerende periode niet in door den Chineeschen muur heen te dringen. Een nieuwe aanval der Hollanders eindigt met een schot van v. Nellen, dat hoog naast gaat. Adam en Lagendaal brengen het dan weer een heel eind, maar als de laatste tenslotte te zacht doorgeeft, onderschept de uitloopende doelver dediger de combinatie. Pellikaan breekt uit stekend een Zwitserschen uitval en dan zet Nagels het leer voor doel, waarop Weiier achter werkt. De Enschedeeër plaatst den bal uit den hoekschop bij den verst verwijderden doelpaal, Séchehaye haalt het leer uit de lucht, 't stuit voor de doellijn uit z'n handen en rolt dan achter. De nieuwe hoekschop wordt door van Nellen mooi voorgezet, nu mist de doelver dediger, twee, drie Hollanders probeeren den bal met het hoofd tusschen de palen door te stieren, doch nu gaat het weerbarstige projec tiel langs den verkeerden kant van den staander. Jongens, wat een pech Een uitval der Zwitsers, die het niet tot een serieuze dreiging brengt, geeft de achterhoede der gasten even gelegenheid tot ademhalen, maar van Heel stuurt den bal reeds weer naar den linkervleugel, van Nellen en Bonsema bren gen hem verder de goede richting in, doch als de Groninger naar Lagendaal passeert, onderschept Minelli. Het leer verhuist naar onze regionen; von Kaenel zet er even de spurt in, ziet z'n voorzet door van Run's hoofd terug gewezen, maar krijgt den bal weer in zn macht, geeft nu door naar Trello, doch thans is van Heel meester van de situatie en doet het gevaar verhuizen. Dit is even spoedig terug en di t - maal onderscheidt zich Weber door de tactische manier waarop hij het duo Jaeggi Xam Abegg len schaakmat weet te zetten. Een hoekschop brengt ons geen baat, want Nagels plaatst den bal echter het doel. Bij een aanval der Zwitsers redt van Run door Trello Abegglen af te houden en tegelijk op v. d. Meulen terug te spelen. Het volgend offensief der gasten wordt door Pellikaan in de kiem gesmoord. Snel gaat Adam er dan weer tusschenuit, hij lost een magnifiek schot, dat even keurig door Séchehaye wordt gehouden; deze krijgt den.kanjer evenwel niet klemvast, hij komt terug binnen bereik van den H.V.V.-er, die nu over schiet. Nog eenmaal de tanden op elkaar: Nagel^ rent langs de lijn, schiet in volle vaart diago naal op doel, Séchehaye slaat den bal terug, Bonsema vangt hem op z'n hoofd, kopt, het leer glijdt van Weiler's lichaam af voor de voeten van Lagendaal, een zwaai, een knoerst hoog over. De maat is vol, we gaan rusten. De tweede helft. Wanneer we in de pauze onze voeten wat ontdooid en eens warm door de handen ge blazen hebben, gaan we welgemoed wel met een doelpunt achterstand, doch door een voor- deelige traditie geruggesteund de tweede helft in. Zwitserland, dat heeft afgetrapt, is het eerst in den aanval, doch spoedig neemt Holland het. initiatief weer over, Lagendaal en Bonsema zet ten een combinatie op, doch Spiller treedt hin derend op als van Nellen in de actie betrokken wordt. Gevaarlijk is het volgend tegen-offensief der gasten; bij een snellen uitval krijgt Trello Abegglen den bal door Jaeggi aangegeven, hij knalt hard op doel, v. d. Meulen heeft geen tijd z'n handen uit te steken,maar gelukkig beukt de kogel de bovenlat; van Run werpt zich naar het terugstuitende leer en trapt weg, voor Trello een verbeterde editie van z'n vorige prestatie het aanschijn kan geven. De Zwitsers descendeeren opnieuw en forceeren een hoek schop; deze wordt correct genomen, doch Jaeggi kopt over. Von Kaenel raakt hij de schermutse ling gekwetst en moet even door den trainer worden onderhanden genomen. Bonsema draaft achter een vooruitgespeelden bal aan. Minelli zit hem dwars maar komt te vallen, doch geeft Séchehaye nog gelegen heid uitloopend den boel te redderen. Nadat een snelle aanval der Zwitsers door een overtreding van den midvoor is gebroken, speelt Adam Lagendaal het leer toe, een mooi schot van flanken afstand volgt, doch de bal suist over de- lat. Opnieuw brengt de Hagenaar den bal op, Bonsema zet zijn hoofd onder den voorzet, die erop volgt, Lagendaal loopt toe, doch eer hij Minelli voorbij is, heeft de doelman reeds in gegrepen. Andermaal is Adam de motor van onzen aanval, weer passeert hij de half linie en plaatst hij voor, Bonsema kopt hard naar doel, Séchehaye stompt den bal met z'n vuisten terug, Lagendaal, die wat is teruggebleven, vangt op, wordt evenwel onmiddellijk aangeval len, zoodat hem geen tijd tot richten wordt ge laten en het leer vliegt leelijk naast. Anderiesen onderscheidt zich in deze periode door het opstuwen van den aanval. Nagels moet even staken voor een bloedneus na een botsing Het Nederlandsch elftal was samengesteld zooals het door ons was aangekondigd. Bij de Zwitsers werd Passello (Servette) als midden voor vervangen door Jaeggi (Urania). De op stelling was: Hevige schermutseling om het bezit van den bal, die door Séchehaye klemvast wordt beet gehouden. NEDERLAND: VAN DER MEULEN (H. F. C.) WEBER (A. D. O.) VAN RUN (P. S. V.) NAGELS (Enschedé) JAECK (Basel) PELLIKAAN (Longa) ADAM (H. V. V.) ANDERIESEN (Ajax) LAGEN DA A.L (Xerxes) VAN HEEL (Fetjenoord) BONSEMA (Velocitas) Scheidsrechter O ROUS (Engeland) XAM ABEGGLEN JAEGGI (Grasshoppers) (Urania) GILARDONI IMHOF (Lugano) (Carouge) WEILER (Grasshoppers) TRELLO ABEGGLEN (Grasshoppers) SPILLER (Lausanne) MINELLI (Grasshoppers) VAN NELLEN (D. H. C.) VAN KAENEL (Biel) SéCHEHAYE (Servette) ZWITSERLAND: ffjasg' Aam De Hollandsche ploeg was vrijwel het grootste deel van den wedstrijd overyoegend in den aanval, doch het zat onzen schutters niet mee. Hierboven ziet men een schot van Lagendaalwaar de doelman vergeefs naar grijpt, doch de kogel treft den paal

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4