TWEE GOEDERENTREINEN LOOPEN OP ELKAAR. SCHIETPARTIJEN IN DUITSCHLAND. ZEETIJDINGEN, WOENSDAG 22 FEBRUARI 1933 ZESDAAGSCHE TE STUTTGART WISSELKOERSEN. LinariDinale uit den strijd. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ HEDEL. DE ARRESTATIE VAN SNEEVLIET. Vier licht gewonden maar groote materieele schade VERKEER NAAR EN VAN UTRECHT GESTREMD. TAL VAN DOODEN EN GEWONDEN CONFLICT IN DEN PERSONEELRAAD DER N. S. VISSCHERIJ. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. SCHIPPERSBEURS GEMENGDE BERICHTEN. RIJNVAART DE GEWONDEN VAN „DE ZEVEN PROVINCIËN". KONING CAROL OVER ROEMENIE'S TROEBELEN. DE SCHEEPVAART AMSTERDAM ROTTERDAM. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN vlaardingen DE EXPLOSIE TE SHANGHAI 250 slachtoffers. STOOMVAARTLIJNEN. BERKEL EN RODENRIJS AMSTERDAM 22 Febr 21 Febr. 20 Febr. pariteit Londen per 8.45 8.51% 8.53% 12.10 Berlijn p.100 Mk. 59.14 59.20% 59.22 59.25 Parijs p. 100 frs. 9.75% 9.76% 9:77% 9.74 Brusselp.lOObelg 34.73% 34.74 34.75 34.59 Zwitserl.p.lOOfrs 48.18% 48.22% 48.13 48.— Weenen p.lOOsch 35. Kopenh. p.lOOkr. 37 80 38.10 38.10 66.67 Stockh. p. lOOkr. 45.— 45.10 45.10 66.67 Oslo p. 100 kr. 43.30 43.70 43.65 66.64 New-York per 2.472.47%. 2.47% 2.47 Ook de vijfde nacht van de zesdaagsche te Stuttgart verliep buitengewoon intéressant. On geveer 3500 toeschouwers waren voortdurend getuige van opwindende jachten, waarbij ten slotte slechts weinig verandering in den stand te noteeren viel. Na het avondklassement van 10 uur vingen de jachten aan en eerst tegen middernacht verlangzaamde het tempo weer. Dezelfde situatie ontstond tijdens het nacht klassement, waarbij de jachten zeker anderhalf uur duurden. De middelmoot van het veld roerde zich geweldig. Jan van Kempen en Resiger wisten zich tot op de vijfde plaats met drie ronden achterstand te werken, terwijl Tietz Preuss zelfs kans zagen zich bij het leidend peleton te voegen. Om 3 uur in den nacht gaf de Italiaan Dinale op. Ais reden werd opgegeven dat hij veel hin der ondervond van een blessure tijdens een valpartij opgeloopen. De wedstrijdcommissie nam daarop zijn koppelgenoot Linari eveneens uit de baan. De laatste uren voor de neutralisatie verliepen weer rustig. Om zes uur hedenmorgen waren afgelegd 2432,36.0 K.M.; de stand bij de neutralisatie was: 1. Pijnenburg—Richli 665 punten; 2. Kilian— Pützfeld 513 pnt.; 3. Tietz—Preuss 374 pnt.; met 2 ronden achterstand: 4. Funda—Umben- hauer 205 pnt.; met 3. ronden achterstand: 5. Jan van Kempen —Resiger 292 pnt.; met 4 ronden achterstand: 6. HürtgenGöbel 235 pnt.; 7. WambstMouton 145 pnt.; 8. Gilgen Biihler 143 pnt.; met 6 ronden achterstand: 9. Altenburger Oestrelth 106 punten. Empel, een paar honderd meter van de spoor brug op den Brabantschen oever, waar, als ge zegd, enkel spoor ligt. De oorzaak. Wat de oorzaak betreft, is het vermoeden gewettigd, dat de trein uit 's-Hertogenbosch door een onveilig signaal is gereden. Het uit zicht werd in den afgeloopen nacht n.l. belem merd door een buitengewoon zwaren mist. De beide treinen, die elk worden getrokken door een machine van het type P. O. 4, het zwaarste type, dat de Ned. Spoorwegen in be drijf hebben, zijn met flinke snelheid op elkaar gereden. De voorstellen van de loco motieven zijn totaal ineen gedreven, terwijl van elk der treinen vele wagens werden versplin terd. - Dat het ongeluk.geen dooden heeft geëischt, mag een wonder heeten, daar verscheidene rem- kasten, waarin zich treinpersoneel bevond, ge heel zijn verbrijzeld. De vier gewonden begaven zich na de botsing naar het aan den dijk gelegen café Treuren- burg, van waaruit dr. de Ridder uit Hedel werd gewaarschuwd. De remmer Nijenhuis uit Am sterdam was er het ergst aan toe. Hij had ern stige wonden aan de handen opgeloopen en de dokter achtte het beter, dat hij in het zieken huis werd opgenomen. De andere drie gewonden zijn naar hun woonplaats teruggekeerd. Het opruimingswerk. De eerste hulpmaatregelen werden getroffen door het station 's-Hertogenbosch. Vroeg in. den morgen échter arriveerde ir. Claringboüld van de inspectie Utrecht, alsmede de inspecteur van den weg, de heer Beunker en de heer de Ko ning, hoofdbouwkundige, van Utrecht. Twee kraanwagens, resp. uit Nijmegen en Utrecht, tilden de vernielde wagens uit den chaos, waar na zij op de werkterreinen werden weggevoerd. Het verkeer. Het verkeer is als volgt geregeld: De sneltreinen en de posttreinen rijden via den Bosch-Arnhem-Utrecht en over den Bosch- Breda-Lage-Zwaluwe-Rotterdam. Tusschen 's-Hertogenbosch en het station Hedel wordt het verkeer onderhouden met ge- requfreerde Ato-omnibussen, terwijl voor het traject Hedel-Utrecht een zgn. pendeltreln (die heen en terug rijdt), is ingelegd. Het plan van ir. Claringboüld was, de ver nielde treindeélen voorloopig van den hoogen spoordijk te wentelen, waarna een nieuw stel rails moet worden gelegd. De oude rails immers zijn op de plaats van het ongeluk grootendeels losgerukt en verbogen en zien er soms haast als kurketrekkers uit. Een groote ploeg spoorwegarbeidérs is voor al dat werk van verschillende stations samen getrokken. De beide locomotieven en de onderstellen van de wagons worden met snij vlammen los gewerkt. Tegen den avond vertrouwde men het verkeer te kunnen herstellen. Voor de raadkamer van de rechtbank. Hedenmorgen werd de heer Sneevliet, die gisteren in Amsterdam gearresteerd is wegens opruiing, van het Huis van Bewaring overge bracht naar het Paleis van Justitie. Voor het Huis van Bewaring hadden zich vele geestverwanten van S. verzameld. Onordelijk heden haddén echter niét plaats. Te 12 uur werd verdachte voorgeleid voor de raadkamer van de rechtbank, waar over de ge vangenhouding werd beraadslaagd. Verdachte werd bijgestaan door zijn raadsman, mr. Benno J. Stokvis. In den loop van den dag zou de raadkamer beslissen of de gevangenhouding' met 30 dagen zai worden verlengd. HAMBURG, 22 Februari. (H.N.) Gisteren avond is het op verschillende punten van de stad tot schietpartijen gekomen. In de „Schan- zenstrasse" overvielen ongeveer 20 communis ten een door nationaal-socialisten druk bezocht café. De ruiten werden ingegooid en revolver schoten gelost waardoor een vrouw zoo érn stig in de hals werd getroffen, dat zij kort daarop overleed. Verder werden nog drie per sonen, waaronder een vrouw, gewond. De da ders konden in de duisternis ontkomen. In de „Humboldstrasse" werden S, A.-mannen die onder begeleiding van de politie van een vergadering terugkeerden, door communisten aangevallen. De communisten losten verschei dene revolverschoten, waarop ook de politie van haar vuurwapenen gebruik maakte. De aanval lers namen daarop de vlucht. Of personen ge wond werden, is nog niet bekend. BERLIJN, 22 Februari. (H.N.) Het „Reichs- gesetzblatt" publiceert een verordening van den rijksminister van binnenlandsche zaken, waar in op grond van de verordening van den rijks president van 4 Februari j.l. alle vergaderingen onder den blooten hemel en optochten der com munistische partij voor het gebied van den vrij staat Saksen tot nader order verboden worden. KEULEN, 22 Februari. (H.N.) Naar de „Rheini- sche Zeitung" meldt, is het verbod, volgens het welk dit blad gedurende drie dagen niet zou kunnen verschijnen, door het rijksgerechtshof ongegrond verklaard. De te Krefeld verschijnen de „Niederrheinische Volkszeitung" is door de politie in beslag, genomen naar aanleiding van een artikel, gewijd-aan de vergadering der centrumspartij van gisterenavond in de Stadt- hajle, wharjn dr. Stegerwald door nationaal- socialisten mishandeld werd. BERLIJN, 22 Februari. (V.D.) Te Berlijn Spandau ontstond tégen een uur een schietpar tij voor het partijlokaal der K.P.D. in de „Bruckenstrasse", toen nationaa^ socialisten daar trachtten binnen te dringen. De twintig jarige nationaal-socialist Gerhard Schlemmin- ger werd door een kogel getroffen en gedood. Ongeveer anderhalf uur later kwam het in de „Potsdammerstrasse" te Spandau opnieuw tot een schietpartij waarbij een nog onbekend per soon werd gedood, terwijl twee arbeiders in de huik werden getroffen en ernstig werden ge wond, zoodat zij onmiddellijk naar eenzieken huis moesten worden overgebracht. Ook hier stelt de politie een noderzoek in. Tenslotte drongen nationaal-socialisten gisteren avond tegen 10 uur in de „Schoenleinstrasse" te Neukoeln een communistisch partijlokaal bin nen, waar 'n schiet- en vechtpartij ontstond. De eigenaar van het lokaal, de caféhouder Willy Kluth, werd in de borst getroffen en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie doorzocht het gebouw naar wapens doch had geen resultaat. De aanval op Dr. Stegerwald CREFELD, 22 Februari. (V.D.) Van de zijde van de Centrum-partij te Crefeld wordt me degedeeld, dat oud-rijksminister dr. Steger wald, die gisterenavond door politieke tegen standers tegen den grond werd geslagen, slechts eenige builen en schrammen heeft opgeloopen. Stegerwald zal waarschijnlijk vanavond weer in een verkiezingsvergadering te Aken spre ken. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie heeft tusschen Hedel en 's-Hertogenbosch juist over de brug over de Maas aan de zijde van 's-Hertogenbosch een botsing plaats gehad tusschen twee goederentreinen. Tengevolge hiervan is het spoorwegverkeer tusschen beide plaatsen totaal gestremd. De oorzaak van de botsing is tot dusver nog niet opgehelderd. Een leege kolentrein met be stemming voor Heerlen, komende uit de rich ting Utrecht, kwam in botsing met een goede- rentrein uit de richting Den Bosch. De botsing geschiedde juist op het kleine gedeelte erikelspoor voor de brug. Hoewel de beide treinen geen groote snelheid hadden, waren de verwoestingen, door de botsing aan gericht, zeer ernstig. De beide locomotieven en twaalf wagons van beide treinen ontspoor den. Vier wagons werden nagenoeg geheel ver nield. De beide locomotieven werden niet ern stig beschadigd. Bij de botsing werden een machinist en een remmer zeer licht gewond. Voor het treinverkeer naar het Zuiden heeft deze botsing ernstige gevolgen. Op de plaats des onheils is een groote verwoesting aangericht en het zal waarschijnlijk den geheelen dag duren voordat de stremming van het verkeer op deze lijn zal zijn opgeheven. De spoorwegen hebben tusschen Den Bosch en Hedel voor het vervoer van passagiers een autobusdienst in gesteld, zoodat de reizigers voor het Zuiden slechts tot Hedel per trein kunnen komen en .daarna per autobus naar Den Bosch worden gebracht. Het sneltreinverkeer wordt zooveel mogelijk over Nijmegen of over BredaRotterdam ge leid. Met het opruimingswerk is hedenmorgen vroeg een aanvang gemaakt. Om zeven uur 'was de groote kraanwagen uit Utrecht ter plaatse. Ook uit Nijmegen werd een kraan wagen gezonden. De gewonden. De beide licht gewonden zijn afkomstig uit Amsterdam. Het blijkt, dat er aldus wordt nader gemeld nog twee gewonden zijn, n.l. de remmer Nijenhuis uit Utrecht, wiens kwets uren ernstiger zijn dan van de drie andere personen. Na ter plaatse door dr. de Ridder uit Hedel te zijn verbonden is hij per auto naar het Protestantsch ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Nader meldt onze correspondent: Het ongeluk is gebeurd onder de gemeente Geen contact meer met den B.A.N.S. In verband met de houding van den Bond van ambtenaren in dienst van de Ned. Spoor wegen, vooral bij de jongste loonactie, hebben de leden van den Personeelraad, vertegenwoor digers van de Ned. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel, van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël", van den Prot. Christelijken Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- en van Gend Loospersoneel, een schrijven gezonden aan het hoofdbestuur van den B.A.N.S., waarin wordt gezegd, dat zij voornemens zijn den vertegen woordiger van den B.A.N.S. niet meer uit te noodigen tot de vergaderingen van den Raad. Tot het nemen van dit besluit worden zij gedwongen door het zacht uitgedrukt deloyale optieden door de vertegenwoordigers in den Raad van genoemde organisatie, ge paard met het kennelijk streven naar een van dat' der andere vereenigingen afwijkend stand punt, Welk streven wordt beheerscht door klein- propagandistische motieven. Een en ander heeft ons den lust tot verdere samenwerking met U in en door den Raad ontnomen. ROTTERDAM, 22 Februari. Heden kwamen aan de vi'sehmarkt. alhier 7 motorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, Nieiiwediep, Scheveningen en elders 320 manden en. kisten versche visch en 260 kistjes bokking en haring aangevoerd. De prijzen waren: middel tong ƒ4450 kleine tong ƒ18—26, tarbot 12—22, griet 10—16. middel schol 12—22, kléine schol 4—8, schar 3—6 ka beljauw 15—18, gul ƒ,47, wijting 3—6, kuit 8 12, riviervisc.h 3—5, alles per mand, volle bokking 2.75—3, volle haring 1.50—2 per kistje. AMSTERDAM, 22 Februari. Aardappelprijzen onverande.rd. Aanvoer 1 lading (1000 H.L.l. DELFT, 22 Februari. Rundvleesch 2830 ct,, per' kg. slachtgewicht, vette varkens 25—27 ct. per kg. levend gewicht. Aanvoer 99 vette var kens. UTRECHT 21 Februari. (Groenten- en Vruch- tenveiling utrecht en Omstreken"). Goudreinet- ten 15—41, Hooilaars 13—26 Huismanzoet 12 14, Smeetsappels 9—11; groene Pippelingen 8 12, Tante Bora 11—14. zoete Franschen ƒ13 —18, zoete Paradijs 24—25, bellefleurs 14—27, Canadareinetten 11—21, Brederoden 18—22 Winterjannen 12—18, St. Remi 16, alles per 100 kg„ rabarber 510 per 100 bos. UTRECHT, 21 Februari. (Yereenigde Eiervei- ling Utrecht), Kipeieren (wit) 3.504.18, (bruin) 3.95—5.50 per 100 stuks. Aanvoer 80.000 stuks. UTRECHT 22 Februari. Aanvoer 400 nuchtere kalveren 2.o05. Handel matig. WOERDEN, 22 Februari. (Kaasmarkt) (Bericht van de N.V. Handelsvereen. v/h. A. Ruys) Aan gevoerd 36 partijen, prijs le soort met ryksmerk 27—29, 2e soort id. 2527, zwaardere id. 31, zonder ryksmerk 25—27 per 50 kg. Handel flauw. In het nummer van heden van „Het Rechte Spoor" is terzake van dit conflict een uitvoe rige uiteenzetting opgenomen, waaruit blijkt, dat de B;A.N.S. na accoordverklaring in eerste instantie met de algemeene houding van den Personeelraad zich heeft teruggetrokken en achterom op de basis van een minderheidsrap port met de Directie besprekingen is gaan voeren.. Dit jongste feit heeft ertoe geleid om met den B.A.N.S. hét contact te verbreken. Dinsdag 28 Februari a.s. zal een bijeenkomst plaats vinden tusschen de directie en den Per soneelraad, waarbij o.m. besproken zullen wor den: de verstrekking van zomerdienstkleeding aan het treinpersoneel, de wederaanstelling van personeel, waarvan het dienstverband om be zuinigingsredenen niet verlengd is geworden, ook al heeft het den 31-jarigen leeftijd over schreden, de vrije Zaterdagmiddag voor het ploegpersoneel, het personeel van het seinwezen en de andere vaklieden van den dienst van weg en werken en de pensionneering van alle groe pen van personeel op 60-jarigen leeftijd. door een ander. De verdenking viel op de buurvrouw, de 39-jarige H. S., aan wie ge vraagd werd eenige schrijfproeven af te leg gen. Deze werden in handen gesteld van den schriftkundige H. W. Alberts, die het onmis kenbaar achtte dat de vrouw den naam van haar buurvrouw op den postwissel had geschre ven. Zij had zich nu ter zake van valschheid in geschrifte te verantwoorden. Ze ontkende hardnekkig. Hoeveel moeite de president zich ook gaf om haar tot een bekentenis te bren gen, die vooral op de straf van invloed zou zijn, omdat dit de eerste maal was dat zij te recht moest staan, verdachte bleef er bij „er van overtuigd te zijn" de valsche handteeke- ning niet te hebben gezet. Het O. M. betreurde de2e houding van ver dachte. Zij is gehuwd en moeder van 3 kin deren. Voor dit feit schijnt er nooit iets op haar te zeggen geweest te zijn en er zou dan ook alle reden toe geweest zijn een reclassee- ringsrapport over haar aan te vragen, indien zij het misdrijf ruiterlijk erkend had. Nu was het O. M. wel genoodzaakt een onvoorwaarde lijke straf van 6 maanden tegen haar te eischen. Ook na dien eisch hield verdachte vol on schuldig te zijn. Uitspraak 7 Maart. Boter en rechtskundige adviezen. Op 21 Juli was de 20-jarige melkslijter C. H. uit Bergschenhoek door een controleur van de zuivelinspectie aangehouden. Hij vervoerde toen twee pakjes boter, waarvan het vetgehalte niet bleek te voldoen aan de door de Boterwet gestelde eischen. Bij verstek werd verdachte door den kantonrechter veroordeeld tot 100 boete subs. 20 dagen hechtenis. Een rechtskundig adviseur, die in een der straten van het noordelijk stadsgedeelte woont, had des avonds in de krant het vonnis gelezen en hij had zich toen naar verdachte begeven om hem met zijn juridischen raad ter zijde te staan. Er was nog wel wat aan te doên, ver telde hij en als verdachte hetp 15 gaf zou hij het wel in orde maken. Later heeft yerdachte nog eens 5 moeten betalen en toen- is de zaak als verzetzaak opnieuw door den kantonrech ter behandeld, die het vonnis wijzigde in ƒ50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Van dit vonnis was verdachte nu in hooger beroep gekomen en daarbij bleek ook van de handelingen van den rechtskundigen adviseur, die door den prési dent scherp gelaakt werden. Hetzelfde resultaat zou je bereikt hebben als je naar een deurwaarder was gegaan en dan zou je maar ƒ0.60 hebben behoeven te be talen. Het O. M. eischte nu bevestiging van het vonnis. ROTTERDAM. 22 Februari 1933. Vlet- en llchterwerlc: 100 ton vletten 5 per dag. VaarwerkEr ging heden niets om. Kempenaars v. Rott. n. Ruhrort-Keulen onver anderd 8Ö90100. .Verraderlijke vingerafdrukken. Iry Mei van het vorig jaar vertoefde de fa milie Kruthoffer buiten de stad. Haar woning Sah den Oostzeedijk 140 was goed gesloten ge weest, doch het had niet kunnen verhinderen dat er tijdens de afwezigheid was ingebroken. _Ojg_ barbaarsche wijze bieek er huisgehouden te zijn. Leeggedronken wijnflesschen zwier ven- door de kamers, die geheel in wanorde waren gebracht doordat alle kasten waren leeggehaald en het daarin aanwezige goed op den grond was uitgespreid. Het bieek, dat de inbrekers zich toegang hadden verschaft door verbreking van een ruit in de keukendeur. Door het aldus ontstane gat had men zijn hand kunnen brengen bij den sleutel, die aan de binnenzijde op de deur zat, zoodat men daarmee de deur had kunnen openen. In den gang moest nog een hindernis genomen wor den, want daar bevond zich nog een hek, dat gesloten was. Op ruwe wijze heeft men dat hek verbroken, waardoor aan het metselwerk groote schade is toegebracht. Uit de verschillende kasten bleken ont vreemd te zijn een platina aanhanger met ket ting, een gouden dames-armband-horloge, een gouden veiligheidsspeld en eenige kleeding- stukken. De politie, die het onderzoek instelde vond verscheidene vingerafdrukken en een vergelijken daarvan met die, welke zich in het archief bevinden, wees den 39-jarigen heier A. J. de K. en den 29-jarigen schilder P. J. E. als de daders aan. Zij hadden zich thans voor de rechtbank te verantwoorden terzake diefstal in vereeniging. Van de verdachten is alleen De K., die in de strafgevangenis is, ge detineerd, waar hij een straf ondergaat, in ver band met een poging tot inbraak aan den Oudedijk, verschenen. Deze verdachte ont kent iets van de inbraak ten huize van de fa milie Kruthoffer te weten. i Getuige A. Kruthoffer verklaarde de reeds -opgenoemde sieraden te hebben vermist. De inspecteur van politie, J. v. Tas, die een on derzoek naar de gevonden vingerafdrukken had gedaan, verklaarde, dat de vingerafdruk ken van de verdachten afkomstig waren. Ten aanzien van verdachte De K. zegt getuige, dat er 26 punten van overeenkomst zijn gevonden, bij die van E. zijn er niet minder dan 42 ge vonden. Getuige zegt dat 10 a 12 punten van overeenkomst voldoende zijn tot het vaststel len der identiteit. De president vraagt aan verdachte: Hoe kwa men uw vingerafdrukken daar VerdachteIk weet er niets van, ik ben er niet geweest. Het O. M„ waargenomen door mr. J. S. Loke wees er op, dat de beide verdachten ook heb ben samengewerkt bij een andere inbraak, waarbij zij op heeterdaad betrapt zijn. Het be wijs, dat uit de gevonden vingerafdrukken te putten valt, wordt nog sterker nu niet alleen van De K. maar ook van E. vingerafdrukken zijn gevonden in het pand der familie Krut hoffer. Daarbij is op De K. een electrische zak lantaarn gevonden, geheel van hetzelfde model als door getuige Kruthoffer werd vermist. Verdachte De K. is reeds zeven maal veroor deeld. In verband met de straf, die verdachte nu nog ondergaat, eischte het O. M. tegen ieder der verdachten 9 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. R. H. M. Hoogeweegen, meende dat het bewijs in deze zaak wel zeer zwak is. Ten aanzien van de vraag of het be wijs geleverd is, refereerde pleiter zich aan het oordeel der rechtbank, echter verzocht hij wanneer deze het schuldig zou uitspreken, op legging van een zeer clemente straf. Uitspraak 28 Februari. RINDA. Hansweert, 21 Februari. Het Zondag door de Noorsohe zee by O- Rinda op de Westerschelde verloren anker met ketting, ia door den visscher Schroevers gevlficht én gebor gen, en te Rotterdam aan b'oord van' de'zeeboot afgeleverd. AFOLLINARIS IV. L O n d h, 21 Februdri. Het Nederlandsche motorschip Appllinaris IV heeft op de Theemsrivier de Hammersmithbrug aangevaren, waardoor de bovenbouw beschadigd werd. WEST ELDARA. N e w-Y O r k, 18 Februari. Het van Rotterdam alhier aangekomen Amerik.: s. West Eldara heeft op de reis met zeer slecht weer te kampen gehad, waardoor het schip diverse schade heeft bekomen. Het roer Is o.a. bescha digd en een groot aantal klinknagels moet wor den vernieuwd. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Het mailschip Flandria van den Kon. HolL Lloyd zal, alvorens op 1' Maart a.s. van Amster dam naar B.-Ayres te vertrekken eerst een tus- schenreis maken naar Bremerhaven, teneinde aldaar een aantal voor Zuld-Amerika bestemde passagiers in te schepen. Daarna komt het stoom schip weer naar Amsterdam terug óm op den vastgeatelden datum van afvaart in zee te gaan., ROTTERDAM, 22 Februari 1933. Bovenrjjn. Waterstand vallend, weinig vraag. Ruimte voldoende, stemming onveranderd. Voor ruwe producten naar Mannheim betaalde men ca. 65 ets per last. Benedenrijn. Waterstand vallend, weinig vraag. Ruimte voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvrachten naar de Ruhrhavens met 4 los- dagen 25 ct., 8 losdagen 35 ct. Sleeploon volgens het 2527% ets. tarief. RUHRORT 22 Februrai 1933. VRACHTEN. Van de Rijn—Ruhrhavens naai Rotterdam 0.55—0.60 Mk, Antwerpen en Gent 1.— Mk., Brussel 1.40 Mk., Luik 1.80 Mk. Van de havens van het Rijn-Hernekanaal naar Rotterdam 0.75 Mk., Antwerpen en Gent 1.15 Mk., Brussel 1.55 Mk., Luik 2.Mk. Van de havens van het Rijn-Hernekanaal naar Mainz en Mannheim 0.<-o Mk. Sleeploon van de RJJn—Kunrhavens naar Mainz 0.90 Mk., Mannheim 1.Mk. BATAVIA, 22 Februari. (ANETA) De toestand van de gewonden der „De Ze ven Provinciën" is bevredigend. Geen sprake van troonafstand. PARIJS, 21 Februari (V.D.) Koning Carol heeft een specialen correspondent van de „Jour nal" een interview toegestaan .waarin hij uit voerig de jongste onlusten in Roemenië be sprak. Hij betreurde deze incidenten. Hij de menteerde te zelf der tijd met kracht alle ge ruchten, waarin sprake was van zijn aanstaand aftreden. Tot aan zijn dood zou hij den eed trouw blijven, dien hij bij zijn troonbestijging had afgelegd. De jongste incidenten in Roemenie waren niet als een verrassing gekomen. De koning achtte het duidelijk, dat men hier met een bolschewistische aanval te doen had, die reeds geruimen tijd in het buitenland was voorbereid. De communistische propaganda, die niet op houdt zich tegen Roemenië te richten, om van daar uit het Europeesche blok aan te vallen, kwam in verschillende vormen tot uiting. Nadat zij in de afgeloopen week een neder laag hadden geleden, achtte de koning 't hiet uitgesloten ,dat zij de komende maal met ande re middelen zullen opereeren. Het staat echter vast, dat de regeering meester van de situatie zal blijven. Stagnatie door de brug te Alphen a.d. Rijn Hoewel de ophaalbrug bij Gouwesluis te Alphen a.d. Rijn, welke vorige week Donderdag door een vrachtauto werd vernield, thans in zooverre hersteld is, dat het snelverkeer langs den weg LeidenUtrecht, behoudens enkele uren per dag, weer geregeld kan passeeren, ondervindt de scheepvaart tusschen Amsterdam en Rotterdam door een en ander nog vrij veel stagnatie. Voor de groote schepen is slechts driemaal daags, en wel des morgens van 7 tot 8, 's middags van 12 tot 1 en van half 5 tot half 6 uur, gelegenheid de sluis te passeeren. Daar bij dient er echter rekening mee gehouden te worden dat slechts die schepen mogen passee ren, welke voor 7, 12 en half 5 uur voor de sluis liggen. Schepen, welke tijdens de uren van openstelling arriveeren, kunnen niet meer worden doorgelaten. Gedurende bovengenoemde uren is de brug voor het verkeer over den weg gesloten. Met de herstellingswerkzaamheden zullen nog wel eenige dagen gemoeid zijn. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE .WATERWEG vertrokken: 22 Februari namiddag: 2.55 IBIS, Danzig. STOOMVAARTLIJNEN.. 'j MEROPE Èari n. Hamburg p. 22 Gibraltar'.- CALYPSÖ Valencia n. Rott. p. 22 Gibraltar. BRION 2i v Amsterdam te Bordeaux.. MARS 'Candia n. Amst. p- 22 (9 v:m.) Dover. - ZEELANDIA, B.-Ayres n. Amst. 22 <1 v.m,)- Vj Rio Janeiro. -; GAASTERLAND, Amst. n. B.-Ayres vertr. 23 v, Rio Janeiro. - BUITENLANDSCHE HAVENS.. INSTERBURG 21 van Koningsbergen te Londen. INDIEN 20 v. Australië te Huil. IRIS (Noor), Rott. n. Drontheim 19 v. Bergen. IRINI, Rott. n. Batoum 21 bjj Tenedo's' gestrand. INGOMA 20 Februari van Londen, te Trinidad. JANTINA 21 Febr. van Whitstable te Londen. JOMA 21 te Londen uitgeklaard n. Vlissingen. JANTINA, m., 21 te Londen niteekl. n. Antw. KALMIA, 19 v, Frrmantle' te Palenibang. KULMERLAND, Rotterdam n. Osaka 20 ,v. Port Swettenhapi. KIOTO 19 Februari van Mormugao te Cochin. KORANTON 21 Febr. van Vancouver te'Londen. KUBAN 21 Februari van Hamburg n. OdêsEa. KORANTON 21 Febr. van Vancouver te Londen. LOMBARDY, W.-ladië n. Bordeaux 20 v. Havre. LARACHE 21 Febr. van Santander te Hamburg. DLANSTEPHAN CASTLE, Rott. n. Beira 21 v. Las Palmas. -.r LIBERTY GLO 21 van Rtot. te Jacksonville, LETJNA 19 Februari van Rotterdam te Port Pirie, LIPFE Rotterdam n. Japan p. 21 Perim. LEDA, 20 v. Rotterdam te Bremerhaven. MADRID, Hamburg n. La Plata 20 v. Madeira. MONTE SARM1ENTO 22 v. B.-Ayres te. .Ham burg verwacht. MONTE OLIVIA, Hbg n. B.-Ayres 21 te-Corunë; MERC1ER, Antw. n. Vancr.' 19 te Grace -Harbour. MAIDAN 20 Februari te Boston, voor Londen. MAHSEER 18 Febr. van Calcutta te Dundee. M AH HON PA 18 Febr. van Calcutta te Dundée MALO.IA. Londen n. Brisbane 21 van Melbourne. MANGAN 21 ie Londen uitgeklaard n. Gdynia. MERCURIES 21 to Ldn uitgekl. n. Middelharnis. MAART.7E. m., 22 Febr. van Yarmouth te Havre. MEISSON IER, La Plata n. L'pool 20 v. Santos. MAYUMBE, Congo n. Antw. 20- v. Las Palmas. MOUNT OLYMPUS 20 V. Buenos-Ayres te Oslo, MIES. "0 v. Huil r. Lymington. - - MUDO, 20 v Keadby ft. Goole MOORLANDS, 21 v. Amsterdam te Aberdeen. MOUNT KITHERON 13 v. St. Vine, te 'S. Pedro, MIRZA 18 Februari te Curacao.. MALVXNA 19 Februari te Curasao. MAJA 17 van Curasao naar Land's End v.o, MAMURA 18 van Curasao naar Land's End v.o. NIKE 18 Februari van Curasao naar Gibraltar. NORTHUMBERLAND, N.-Zeeland n. Londen- 20 van Montevideo. NASMYTH, 21 v. Rosario te Liverpool. NIKE, 18 v. Curasao n. Italië. NORMANDIA 20 v. Rotterdam te Gothenburg. NEREUS Rott n. Stettin p. 21 Brunsbuttel. ORLA 20 v, Rotterdam te Abö. ORION 21 Februari van Rumpst te Londen, VERWACHT TE ROTTERDAM. ARIOSTO van Hamburg 22 Febr. te Antwerp», MAAS 21 Februari van Hambiw®. FUSHIMI MARU van Japan 21 Febr. te Wagny*. KASHIMA MARU van Japan vertr. 22 v. Ant werpen. 23 Februari verwacht. CASTITAS van Novorossisk 20 Febr. van 8«jk WATERPOLO. Voor de Z. R. O. wintercompetitie werd ge speeld te Rotterdam de werstrijd Maas 2 te gen V. Z. C. I, alhier. De Vlaardingers be haalden een 32 overwinning op Maas 2. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: De Jong, le van Leyden Gaelstraat 57, paar slobkousen; Van Everdin- gen, Afrol 18, ketelpak; van Straten, Prins Hendrikstraat 54, handschoen; Don, 2de van Leyden Gaelstraat 102, vulpenhouder; Plugge, Trompstraat 11, ceintuur; Verburg, van Schra- vendijkplein 100, boodschappentasch; Brussaard, 2de Maassteeg 3. handschoen; Boot, Dijklaan 57, halsketting; Brobbel, P. C. Hooftstraat 3, portemonnaife met inhoud; Insel, Westnieuw- land 26, geldstuk; Du Mortier, Van Riebeeck- straat 24, bril; Van dér Sar, Zuidbuurtsche Weg 129, portemonnaie .mét inhoud; Molema, Broekweg 208, rijwjelplaatje; Hartman, Emma- plein 7, rijwielplaatje; Politiebureau, sleutels; Van Schaik, le Maasboschstraat 86, portemon naie met inhoud; Wols. Nieuwelaan 35, muts. VLAARDINGSCHE SPIJSKOKERIJ. Door de Vlaardingsche spijskokerlj werden in de afgeloopen week 1950 porties warme soep verstrekt, alsmede 150 brooden. BEUGVISSCHERIJ. De te' IJmuiden binnengekomen stoombeu- gèrs maakten da volgende besommingen aan versche visch: VL. 204, W. van Zelm ƒ471 net to; VL. 00; C. van Oosten 530 netto; VL. 172,- C. Poot 588 netto. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van G. alhier, is een fiets ont vreemd, die in een schuurtje stond. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: A. v. d. S. 30 jaar, drukker, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat de fietsrijder J. de Rooy in de Adrianastraat met zijn fiets in botsing was gekomen, tengevolge waarvan de Rooy een been had gebroken, tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. F. B. M. S., 23 jaar exploitant van een was- scherij, wegens opzettelijke brandstichting in die in de Pijpèrstraat gelegen wasscherij, met het oogmerk zich wederrechtelijk van de ver zekeringspenningen meester te maken, tot 1 jaar gevangenisstraf. C. A. de G., 25 jaar, hulpfitter te Oudewater, gedetineerd, wegens poging tot afpersing tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis en met last tot onmiddellijke invrijheidsstelling. A. P. v. d. H. en H. J. resp. 19 jaar en 22 jaar, beiden gedetineerd, wegens poging tot diefstal door middel van Inklimming tot resp. 6 maan den gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, waarvan 2 maanden voorwaardelijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaren. B. K., 26 jaar, scheepsklinker, gedetineerd, we gens poging tot diefstal door middel van in- klimming tot 1 jaar gevangenisstraf. J. C. v. M., 23 jaar slager en kok gedetineerd, wegens diefstal van drie fietsen tot 6 maanden gevangenisstraf. SHANGHAI, 22 Februari. (V.D.) Bij het op ruimingswerk in de puinhoopen van de door een ontploffing vernielde rubberfabriek te Shanghai werden de lijken van 93 arbeidsters geborgen. Nog ongeveer 160 arbeiders eïi ar beidsters worden vermist en liggen zoo goed als zeker onder de puinhoopen begraven, zoo dat het aantal slechtoffers van de ramp onge veer 250 bedraagt. Valschheid in geschrifte. Ook In deze zaak speelden de stille getuigen een voorname rol. In de Schommelstraat woont juffrouw E. A. van Dusschoten, die gewend is in het begin van elke maand een postwissel van ƒ10 te ontvangen van haar zwager. In Juli bleef deze wissel uit en daarom had zij er haar zwager over geschreven. Deze had geantwoord,* dat hij het geld, zooals gewoon lijk gezonden had. Een onderzoek volgde, waar uit bleek, dat op 4 Juli door het bijpostkantoor aan den Bergweg de postwissel was uitbe taald. De juffrouw zag toen echter, dat de handteekening voor ontvangst geschreven was HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL Vancouver n. Rott. 20 v. Tacoma. HALCYONLIJN. STAD VLAARDINGEN 21 v. Rott. n. Narvik. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK Calcutta n. Rotterdam 21 van Antwerpen via Hamburg. BURGERLIJKE STAND. Cornelia, d. van P. G. Hops en van C. van der Linden. Margaretha, d. van E. van Gent en van J. Schipper.Wilhelmus Gerardus,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2