NEDERLAND WINT VAN EEN ZWAAR BEVOCHTEN 1 l'j1 i ij BELGIË 3-1 ZEGE MEER SPANNEND DAN FRAAI. sRki HOE DE OVERWINNING WERD VERKREGEN. 7 «I OVER SPEL EN SPELERS MAANDAG 10 APRIL 1933 V v i-;o7 cy- DE HOLLANDSCHE VERDEDIGING OP VOLLE KRACIIT. ZWAKKE MOMENTEN IN DE BELGISCHE ACHTERHOEDE. Bonsema profiteert van de fouten; 30 voorsprong door van Nellen. |j|g piiiipiii l viU^1 ■Mi 'KW i A-7'7 DE ELFTALLEN. >- «sis?'•- - &v>; 77-: Hoekschop op het doel der Belgen: Wels heeft scherp voorgezet, de opspringende doelverdediger slaat den bal terug voordat van den Broek hem in kan koppen. De .landenkamp, gisteren te Antwerpen, is lang niet een der mooiste, wel een van de merk waardigste wedstrijden geweest die ons elftal ooit tegen de Belgen gespeeld heeft; een wed strijd met een maximum aantal spannende mo menten voor beide doelen, met onnauwkeurig spel van beide kanten, waardoor het uiterste van de ploegen gevergd werd. Geen wonder, dat de spelers het vooral een „zwaren" wed strijd vonden. Er moest veel lichamelijk werk geleverd worden, al willen we daarmede niet zeggen, dat het een ruwe match geweest is. Maar zoodra men een onnauwkeurig combina tie-spel levert, doet de bal onvoldoende het werk en dan is men veelal op zwoegen aange wezen. De tegenstelling met den wedstrijd te gen de Hongaren viel ons vooral sterk op. De profs uit Boedapest bouwen 't spel systematisch op en met de wapenen, die nu doel troffen te gen de Belgen, hadden de Nederlandsche spe lers tegen Hongarije een échec geleden. Dat het toen een goede partij werd, kwam, omdat twee afwijkende systemen toegepast werden, omdat men naar beide kanten voor wel 75 pro cent opbouwend werk leverde. Daarom had die wedstrijd tegen de Hongaarsche profs meer charme, het was een fijnere partij. Toch zou het onjuist zijn, dezen wedstrijd zonder meer slecht te noemen. In ontmoetingen tusschen Belgen en Nederlanders, die grooten- deels toch dezelfde methodes toepassen, speelt de fighting spirit de hoofdrol en dan wordt iets anders geboden, dat ook boeit, en de groote kwaliteiten van dit wedstrijd-partijspel bij uit nemendheid goed doen uitkomen. Ook in die opvolging van individueele duels, die felle strijd van twee wilskrachtige ploegen, al die spannende momenten, ook voor de doelen, die brachten het summum aan emotie en dus bevrediging voor de meêste voetbal-feestgangers, toch ook kinderen van dezen naar sensatie en emotie hunkerenden tijd. Wat was 't begin al niet bij uitstek sensatio neel, toen de Belgen direct in volle actie kwa men, en de Nederlandsche verdediging zich nog inspelen moest. Dat moet van zoo'n goed ge traande ploeg toch eigenlijk niet mogelijk zijn. Dat het zonder „ongelukken" afliep, was niet zoozeer de verdiensten van de Hollandsche ver dediging als wel de fout van de Belgische voor hoede die wel met ontstuimig élan attaqueerde, doch die niet bij machte bleek de kroon op het werk te zetten. Het was ook een zéér snelle match. De En- gelsche referee had na afloop maar één opmer king, n.I. dat het zoo razend snel geweest was. Hij leidde onlangs DuitschlandFrankrijk te Berlijn en toen was het tempo lang zoo snel niet geweest. We vermoeden echter, dat de hooge tempera tuur den niet al te bewegelijken Engelschman parten speelde en dat deze omstandigheid ook oorzaak was van zijn vrij matige leiding. Hij volgde het spel niet zooals het gewenscht is en daardoor ontstonden zijnerzijds vergissingen, die feitelijk niet hadden mogen voorkomen. Ook in gevallen, dat de Brit de situatie zeer goed kon overzien, was hij er ettelijke malen naast.. Nu was ook de steun, dien hij van de beide grensrechters had, niet bijster groot. Verschillende beslissingen hebben tot geschil punten geleid. Zoo bijv. het niet toekennen van het fraaie doelpunt dat v. d. Broek vóór de rust maakte en dat heel wat fraaier was dan de vier goals, die nu genoteerd zijn. De Eindhove- naar maakte zich vrij om te schieten door een tegenstander van den bal af te „zetten". Dat ge schiedde op volkomen geoorloofde wijze, maar het was „hard" spel en 't is mogelijk verklaar baar dat dit harde spel in het beiang van de verstandhouding gestraft is.. Dat de heer Crew een strafschop had moeten toekennen tegen België, toen van Reenen kort voor het einde door doelman v. d. Berghe „ge- sperrt" werd, lijkt ons aan geen twijfel onder hevig. Van Reenen stormde alleen op het doel af, v, d. Berghe liep uit en dus was een botsing onvermijdelijk, tenzij een van tweeën uitweek. Dat deed van Reenen door een sprong zijwaarts te maken, die geslaagd zou zijn en hem in het ongehinderd bezit van den bal voor de doellijn gebracht zou hebben als niet v. d. Berghe èn z'n rechterbeen en z'n arm tegen van Reenen aangedrukt had, waardoor deze voorover viel. Wij kunnen ons levendig begrijpen, dat een kee per in zoo'n geval zóó in laatste instantie poogt te redden en een zekere goal voorkomt, doch het is een zondigen tegen het reglement, het is strafbaar en daar het binnen de beruchte lijnen geschiedde, was er geen keuze. Even tevoren maakte een Belgische verdedi ger hanc's, binnen de beruchte lijnen. Hier was echter de opvatting gemotiveerd dat het „aan geschoten" was, zooals men dat in Holland noemt. De bal was zeer levendig en gaf den spelers ook daardoor meer moeite dan in normale om standigheden het geval is. Doch bovenal moet men in aanmerking nemen, dat het warm was, zóó warm ,dat verschillende spelers teekenen van vermoeidheid gaven. De spelers. De Belgen hebben betere wedstrijden gespeeld en ze zijn ook wel eens gelukkiger geweest. Maar ze verdienden toch ook weer niet meer dan ze kregen, zóó matig was ook dan, wanneer zij door enorm élan en hoog tempo in het veld 'n over wicht hadden, hun aanvalskracht. De voorhoede vooral deed soms zeer zonder ling. Individueel was hier Voorhoof de beste speler. Versyp, de rechtsbuiten, was voor de rust her haaldelijk gevaarlijk, hetgeen echter voor een groot deel kwam, omdat de samenwerking tus schen van Heel en van Run te wenschen liet, of juister, van Run sloot niet en retireerde te veel op doel. Desmedt is snel en onversaagd. Doch hij kon ons Capelle niet doen vergeten. De linkervleugel Sayes-v. d. Eynde begon zeer goed, maar toen Pellikaan behoorlijk ingespeeld was, kon deze vleugel toch tegen het duo Weber- Pellikaan niet op. De angst, dien de Belgen hadden voor hun mid denlinie, was niet geheel gemotiveerd, want aanvoerder Hellemans speelde als spil een van zijn beste wedstrijden. Verboven was zeer matig. Declercq moge geen groote speler zijn, geen zonder een zweem van vrees. Het was werkelijk zéér goed en al is 'tgeen fijne partij a la Denis, 't is wat het effect betreft, minstens zoo goed. Van Run begon iets onzeker, doch kwam er geleidelijk in en toen had hij zijn besten vorm weer te pakken. Doelman van der Meulen heeft niet feilloos gespeeld. Een paar foutjes bleven slechts door de zwakte in den Belgischen aanval (hoe vaak kwam 't niet voor, dat de Belgische spelers elkaar in den weg liepen!) ongestraft. Maar in tal. van situaties bracht hij ook redding en over het ge heel was hij weer de secure doelman, die zijn ambt opperbest kent. Ook als aanvoerder deed hij zich weer als een kracht van beteekenis kennen. De middenlinie heeft haar gewone spel ge speeld, waarbij voor de rust (na een nerveus begin), Pellikaan 't meest opviel, doch na rust werd de Tilburger zichtbaar vermoeid en toen dreigde er dientengevolge 't meeste gevaar van den Belgischen linkervleugel. Anderiesen's samenspel met z'n kanthalfs was vaak zeer goed, we misten dikwijls het ferme openen naar de vleugels. Over het algemeen heeft de Amsterdammer zeer verdienstelijk ge zwoegd. Van Heel was ook nu weer de klasse-speler, de voortreffelijke technicus, die zich op sommige gedeelten van den wedstrijd iets spaart en zoo een economisch gebruik van zijn kracht maakt. In den aanval stond uit den aard der zaak de nieuwe middenvoor van Reenen in het brand punt der belangstelling. Een grooten indruk heeft de Amsterdammer stellig niet gemaakt en toch achten we de proef een herhaling waard, waarbij we natuurlijk rekening houden met het beschik bare spelersmateriaal. Een Sindelar hebben we hier nu eenmaal niet. De Hollandsche voorhoede had met den klei nen Amsterdammer grooter beweeglijkheid, het ging sneller en onverwachter en 't was meer een linie, die optrok. Hij is snel en bewegelijk en houdt z'n tegenstanders bezig. Maar in zijn op stellen en in de afwerking faalde hij toch ook te veel, schoot hij in dash en inzicht te kort en gaf hij geen blijk van routine. De wijze waarop hij den grondslag legde tot 't derde doelpunt, was intusschen wel een fraai staaltje. Van den Broek en Bonsema hebben enorm ge zwoegd en onvoldaan kan men over hun spel niet zijn, al hebben zij en speciaal de Gronin ger niet geen groot werk geleverd. Te weinig spelen zij den trough pass, 't is meestal het sjou wen van achteren op en dan overzetten naar den vleugel. Van Nellen had zeer zijn dag. Het was ons bekend, dat zijn plaats ernstig bedreigd werd (ManssenMulders!), doch we zijn er van over tuigd, dat de Delftenaar zich gisteren weer voor een poosje geprolongeerd heeft. Nu trof hij het, dat hij 't zwakste deel van de Belgische defensie tegen zich had, maar hij heeft tenminste goed van deze omstandigheid partij getrokken. De samenstelling van 't Nederlandsch elftal voor den wedstrijd te Amsterdam brengt intus- schen de moeilijkheid, hoe men Adam opstellen zal, of juister, wie nu voor Adam uitvallen moet. Allerlei variaties zijn mogelijk. Als de keuze commissie dan een gelukkigen greep doet en allen werken even energiek als gisteren, dan kunnen we ook den laatsten wedstrijd in dit seizoen met vertrouwentegemoet zien. Even voor drieën de „Einzug der Gladiatoren" onder muziek en luid gejuich; eerst het Neder landsch elftal in oranje-hemd en witte broek, daarna de Belgische ploeg in roode trui en j '.-.ij - Nederland had reeds een 3 -0 voorsprong voordat Belgie er in slagen kon een doel punt te forceeren. Achttien minuten na de rust schoot Sayes langs den uitgeloopen van der MeidenGe jus heeft het „nakijken". ster, het was een snelle en nuttige half-back met een goede techniek. Hoydonckx moet wel achteruit gegaan zijn, dat men Nauwens en Dedeken prefereert. De- deken was de beste van het tweetal, Nauwens miste na rust een paar malen leelijk. Het zijn stoere defensieve backs, doch hun spel is niet fraai. Tenslotte heeft doelman v. d. Berghe schuld aan de twee eerste doelpunten van Nederland. Vooral bij het eerste was het al héél zwak dat hij een bal, die wel klemvast te vangen was, neersloeg voor de voeten van een tegenstander. Een grooten indruk maakte de Belgische doel man gisteren in elk geval niet. De Nederlandsche ploeg. Het Nederlandsch elftal toonde weer de bij zondere teamspirit die kenmerkend is sedert de Lotsy-herleving. Doch het spel over het geheel was toch van te grof type. Juist van zóó'n ploeg, die in de kern al zoo lang bijeen is, willen we toch meer opbouwend werk zien. Men had het spel zuiverder moeten uitvoeren en bovenal den ba! lager moeten houden. Individueel is er veel goed werk geleverd en dan noemen we in de eerste plaats Weber, den jongen en sterken Hagenaar, die een buiten gewoon goede partij gespeeld heeft. Het is of hij te zwaar wordt en aan snelheid te kort komt, maar hij kiest den rechten weg onversaagd, Het gevaar bezworende Belgische aanval is het doel der Hollanders dicht genaderd doch het te kort samenspel geeft van Run gelegenheid op 't uiterste moment in te grijpen. zwarte pantalon, gevolgd door den Engelschen scheidsrechter Crew, 'n type van de zwaar ge wicht-klasse. De twee aanvoerders, Hellemans en van der Meulen tossen, nadat de Belg z'n Hollandschen collega bloemen heeft aangeboden. Hellemans heeft goed geraden en kiest den wind, die waait van doel tot doel met matige kracht, in den rug. Zon is er niet. De aftrap. Onder enorm gejubel trapt van Reenen af. Hij plaatst den bal achteruit en moet het opnieuw doen. Het leer wordt teruggespeeld op Anderie- sen, die het ver naar voren dirigeert, Hellemans vangt op en de Belgische voorhoede zet het eer ste offensief in, dat dadelijk ver wordt door gevoerd; de balcontrole blijkt ten slotte onvol doende en Weber stelt met 'n tikje naar v. d. Meulen den doelman in staat het gevaar de andere richting in te zenden. Even komen de onzen weer op het gebied der tegenpartij, van Nellen rent langs de lijn, doch stuit op Nau wens. Ook het volgend initiatief gaat van onzen linkervleugel uit, maar nu wordt de verre voor zet door Dedeken onderschept. De Belgen voeren dra het tempo op. Versyp vliegt langs de lijn, passeert naar Voorhoof; deze blonde jongeling zendt den bal schuin naar voren, Desmedt stuift er op af en schiet naast, een behoorlijke kans aldus missende. De volgen de roode aanval wordt geleid door den links buiten, Versyp vangt den voorzet op en richt op doel, waar Weber den bal onderschept. Op nieuw komen de Roode Duivels terug; v. d. Eynde stuit weer op Weber, die 'tleer ver naar voren zendt, waar Dedeken van Reenen te vlug af is. Tot nu toe is oranje weinig in den aanval ge weest, thans komen de onzen er blijkbaar beter in, al laat het verband in de voorhoede nog veel te wenschen over. Een voorzet van Wels kopt Dedeken terug, doch Pellikaan stuwt den bal weer naar voren. Van Reenen mist, doch spoedig krijgt hij het leer weer binnen zijn bereik, zet d°°r naar Wels. die intusschen in buitenspel positie is geraakt. Bonsema kan moeilijk vat krijgen op den bal en onze midvoor noch rechts, buiten ondervindt veel steun van hem. Van Nel len ziet na goed individueel werk zijn voorzet teruggewezen, de bal komt vervolgens bij van Reenen, die hem met een hooge vuurpijl naast trapt. Vinnig vallen de vlugge Belgen nu aan; het leer gaat naar den linkervleugel, v. d. Eynde geeft een pass aan Sayes, die een diagonaal schot inzendt, dat v. d. Meulen keurig verwerkt. Nederland reageert hierop met 'n open aanval vanuit het centrum, v. d. Broek plaatst voorbij Nauwens naar den vleugel, v. Nellen rent den achterspeler voorbij doch z'n voorzet is wat slap en mist de noodige lengte, zoodat van den Berghe weinig moeite heeft om zijn gebied te zuiveren. We doorstaan een moeilijk moment als van Heel 'n bal onvoldoende raakt en deze de rich ting van het Nederlandsche doel uitdraait; de snelle Voorhoof zit er als de bliksem op, van de: Meulen loopt gelijk uit, in de botsing wordt hel leer door beiden gemist; 't ronde ding rolt kalmpjes voorlangs de doellijn, maar dan duikt van Run plotseling op en alle gevaar is ge weken. Nederland neemt de leiding. Nauwelijks zijn we deze emotie te boven, of we worden door 'n nieuwe seiuatie aangegrepen. De kleine Wels heeft opgedreven en zendt den bal naar 't midden, een ren tusschen van Reenen en Nauwens volgt, waarbij de Belg niet beter kan doen dan achter trappen. Scherp plaatst de Unitas-man uit den hoekschop het leer in den doelmond, van den Berghe slaat 'tneer, 't projec tiel rolt 'n meter of twee terug, Dedeken aarzelt, even en Bonsema schiet gemakkelijk in. Nederland heeft aldus na 16 minuten met 10 de leiding. Het geeft den Hollandschen buiger moed en spoedig na den aftrap wordt weer een keurige aanval opgezet; van Heel speelt den bal voor de voeten van v. d. Broek, deze geeft hem door naar Bonsema, die echter te hard naar voren plaatst, zoodat van Nellen den uitloopenden bal niet halen kan. België dwingt een hoekschop af; veel dreiging brengt deze niet, want dadelijk werkt Voorhoof den voorzet achter. Aan den anderen kant schiet van Nellen een pass van v. d. Broek naast het i doel. Sayes drijft eens op, doch komt tenslotte bij de hoekvlag uit, waarop hij achter plaatst. 1 Een voorzet van v. d. Eynde wordt door van Run ten koste van 'n hoekschop weggekopt. Hieruit wordt de bal mooi voor geplaatst. Voor hoof werpt, er zich in volle lengte naar en stuwt i 'tleer met, z'n hoofd de goede richting in; het gaat net over de lat. Wanneer Anderiesen onzen rechtervleugel in i detie zet, speelt Bonsema door naar Wels, dte na korten ren een te scherpen voorzet geeft, welke door van den Berghe wordt onderschept. Des medt en Sayes loopen elkaar somtijds leelijk in den weg, waardoor eenige goed opgezette aanvallen tot mislukken zijn gedoemd. Bij een fout van Declercq krijgt Wels een vrij veld; hij brengt snel op, plaatst dan naar binnen, Dede ken mist, van den Broek tikt terug naar van Heel. die den bal weer op den linkervleugel j speelt; 'n nieuwe voorzet volgt van Wels, die thans door Nauwens wordt weggewerkt. Dra probeert van den Broek het opnieuw, hij drijft door tot bij de achterlijn, zet. dan scherp voor, v. d. Berghe slaat 'tleer terug en Dedeken ruimt het verder op, voordat Bonsema aanwezig is. I Snel verplaatst zich in deze periode het spel en nauwelijks heeft Desmedt in vollen ren met een mooi diagonaal schot langs het Hollandsche doel geschoten, of van Nellen zendt een boogbal aan de overzijde in, die door van den Berghe gehouden wordt. Een hoekschop voor de Zuiderlingen brengt eenig geharrewar in ons doelgebied; de Belgische aanvallers loopen elkaar even in den weg, waarvan Weber nuttig gebruik maakt om de situatie te zuiveren. Direct zijn de rooden even wel terug. Snel gaat de linkervleugel er tusschen uit, v. d. Eynde schiet, Weber werkt den bal weg doch niet ver genoeg, want reeds heeft Sayes hem weer te pakken en onmiddellijk volgt De samenstellingen der elftallen luidt: België; van den Berghe (Daring C. Br.) Nauwens Dedeken (R. C. Mechelen) (Antwerp.) een nieuwe kogel, die dit keer door van Run verdienstelijk wordt gestuit. De volgende storm loop der Belgen wordt besloten met een fraai schot van Desmedt en thans krijgt v. d. Meulen er 'n gelegenheid aan om z'n talenten te toonen. Een overtreding van Pellikaan in de buurt der hoekvlag kost ons een vrijen trap, waaruit Declercq het leer voor doel zendt, Voorhoof zet z'n hoofd eronder, maar van Run kopt even soliede terug. Deze Eindhovenaar stopt even eens den volgenden Belgen-aanval, hij drijft 'n eind op. passeert naar van Heel, die doorgeeft aan van Nellen; als deze voorzet, is v. d. Broek er als de kippen bij; tegelijkertijd zet de Philips- man Nauwens op zij en trapt den bal tusschen van den Berghe's beenen door in doel, maar des scheidsrechters fluit had reeds geprotesteerd tegen de wijze, waarop de Belgische back van het leer gescheiden werd. Er wordt van beide kanten forsch gespeeld en als van Hollandsche zijde wat „hard" wordt aan gepakt, stijgt 'n geloei op uit 't Belgische publiek, dat blijkbaar ook geen genoegen kan nemen met het aanvallen op z'n doelverdediger, als deze den bal omklemd houdt. Een te scherpe voorzet van Wels wordt door van den Berghe opgevangen; aan den anderen kant brengt een hoekschop den Belgen ook geen baat. De gastheeren blijven een tijd lang het meest in den aanval; hun spel in 'tveld is mooier van aanzien dan het Nederlandsche, maar de aan vallen worden slecht afgewerkt. Vooral Sayes is te onstuimig en slordig bij zijn schieten. Wanneer de Belgen een aanval opzetten over de heele breedte van het terrein en Versyp tenslotte voor zet, knalt genoemde linksbinnen weer meters naast, hetgeen zich bij de volgende beurt her haalt. Tijdens dit overwicht der rooden zijn de snelle open uitvallen der Nederlanders zeer gevaarlijk. Als Bonsema den bal ver naar voren zendt, zit van Nellen er dadelijk achter, hij heeft een vrij veld voor zich en zwenkt naar binnen, van den Berghe loopt hem tegemoet, doch voordat deze hem bereikt, plaatst de Delftenaar het leer met z'n rechtervoet langs den keeper in de richting van het doel; de rest der Hollandsche voorhoede heeft de snelle voorwaartsche beweging even wel onvoldoende gevolgd en de bal huppelt met 'nkalm gangetje net langs de plaats van zijn bestemming heen. Direct verplaatst Hellemans het spel weer naar ons gebied. Voorhoof speelt op Versyp en de rechtsbuiten zendt een feilen kogel af, die door van der Meulen schitterend wordt gehouden. De voorsprong vergroot. De Belgische verdediging en halflinie blijft haar voorhoede opstuwen en de achterspelers staan dicht bij de middenlijn. Dan plotseling weer zoo'n gevaarlijke, scherpe stoot der oranje klanten. Wels ziet het leer schuin naar voren gespeeld achter de backs, als 'n rendier vliegt hij er op af, Sn een rush neemt hij 't mee, drijft meteen naar binnen, de teruggekomen Nauwens - WlÊÈÈÊÈÈÊm Verboven (Berchem) Voorhoof (Liersche) Versyp (F.C.Brugge.) Hellemans (F. C. Mechelen) Desmedt (Uccle) (C. Declercq (Antwerp) Sayes S. Brugge) v. d. Eynde (Beerschot) Scheidsrechter: Crew (Engeland.) van Nellen (D. H. C.) v d. Broek v. Reenen (P. S. V.) (Ajax) van Heel Andriessen (Feijenoord) (Ajax) van Run (P. S. V.) van der Meulen. (H. F. C.) N e d e r 1 a nd: Wels (Unitas.) Bonsema (Velocitas) Pellikaan (Longa) Weber (A. D. O.) P an der Meulen wordt van drie zijden belaagd, doch Gejus blijft de baas. mist, Bonsema krijft het ding voor z'n voeten en trapt het resoluut de netten in (0—2). Dit geschiedde in de laatste minuut voor de rust, die weldra wordt aangekondigd. De tweede helft. De pauze geeft tijd tot bespiegelingen. Twee nul is een nuttige voorsprong doch erg te roe men valt er over het spel der onzen niet. We krijgen nu wind mee, maar ook nu volgt het beruchte vierde kwartier, waarin de Belgen al zoo dikwijls overrompelend zijn opgetreden en een achterstand hebben ingehaald. Voorhoof trapt bij de hervatting af, doch de bal stuit op Anderiesen, die hem naar van den Broek doorstuurt. Deze passeert naar van Reenen, welke van Nellen in de combinatie be trekt; een voorzet volgt van te weinig lengte en Nauwens breekt den aanval om z'n rechter vleugel in actie te zetten, waarbij Voorhoof An deriesen op z'n weg vindt. Via den linkervleugel komen de Belgen opnieuw opzetten en Weber moet v. d. Eynde een hoekschop afstaan. Deze wordt goed genomen; Hellemans kopt naar ons doel, Voorhoof stuwt den bal op gelijke wijze verder, doch vóór het leer den bovenhoek van ons latwerk in zal draaien, stompt v. d. Meulen 't langs den minst gevaarlijken kant van den paal. De nieuwe corner houdt wederom drei ging in, maar Weber en van Run bezweren het gevaar. Spoedig moet onze doelverdediger ver der ingrijpen bij een fel schot van Sayes, het geen ons weer een hoekschop kost. De bal wordt weggewerkt maar Hellemans, die meester is over het middenveld, stuwt telkens z'n voorhoede terug in een aanval en we beleven de volle emotie van het wederom berucht kwartiertje 1 Onze verdediging weert zich echter flink; We ber is niet te benaderen en ruimt met forsche trappen op, van Run doet het met meer éle- gance maar niet minder degelijk. Ze krijgen De aanvoerders Hellemans en van der Meulen met den scheidsrechter Crew in het praatje vooraf. even opluchting als onze rechtervleugel in goede combinatie den bal een eind uit de buurt brengt en als ze dan den volgenden aanval der Belgen ook hebben afgeslagen, maakt van Reenen het leer mooi vrij, hij dribbelt langs drie rooden heen en schiet; Nauwens krijgt den bal tegen z'n hand, de scheidsrechter laat doorspelen; geen nood, de Ajax-crack heeft de bolle blaas al weer te pakken, hij glijdt den tegenstander voorbij, een knappe voorzet, van Nellen staat klaar en stiert met 'n elegante zwenking van z'n boven lijf den bal langs van den Berghe heen. De stand 03. De tweede helft is zes minuten oud. Wie denkt dat de Belgen hiermee genoegen nemen, kent de Roode Duivels niet. Direct wordt het tempo opgevoerd en vliegt de rechtervleu gel langs de lijn. Pellikaan is echter een sta-in- den-weg en breekt het élan. Een mooie open te genval der Hollanders volgtvan vleugel naar vleugel snort de bal, met 'n voorzet van v. Nel len besloten; Bonsema wipt 't leer met z'n hoofd over Nauwens heen doch 't komt veilig in kee pers handen. Hellemans verplaatst weer 't spel; een pracht- partij speelt deze Belgische spil, die ruimt en reddert en tegelijk het vuile werk van den fa- lenden Verboven nog op moet knappen. Tal van lage schoten worden op het Hollandsche doel afgezonden, maar van der Meulen staat steeds op de goede plaats. Heftig is het Belgisch offensief op ons doelgebied doch er is geen door komen aan. Dan haalt van den Broek den bal op en volgt er een gevaarlijke Nederlandsche aaqval, dien van Reenen besluit met 'n schot, dat over gaat. Direct wordt oranje weer teruggedrongen. Van der Meulen heeft 'n zwak moment als hij een opgevangen bal naast 't doel laat glippen Desmedt zit hem dadelijk op de huid, pikt het leer voor z'n voeten weg en tikt het terug naar Sayes, mapr deze Belg maakt al te groote haast, hij neemt geen tijd tot richten en schiet onstui mig naast. Wanneer Versyp van Run een hoekschop heeft afgedwongen en deze is verwerkt zonder na- I deelig gevolg, gaan van Nellen en Nauwens in j 'nek-ean-nek race achter den voorthtgezopdéh bal aan de Belg is er het eerst bij, doch kan j nietwegwerken de Hollander kaapt hem het leer zelfs af en zet scherp voor, waarop devk$| door den uitloopenden doelman wordt gevangen. Uit een hoekschop voor Nederland plaatst I Wels achter het Belgische doel. Als van Run door de combinatie Versijp-Voorhoof js gepas- seerd en de eerste naar binnen heeft doorge- j geven, stormt Desmedt toe om de laatste hand I aan 't werk te leggen, maar juist als hij schie- ten wil, pikt Pellikaan den bal voor z'n voeten I weg. Na 'n kort gehouden combinatie van het roode aanvalscentrum kopt Voorhoof naar doet, I doch van Run zuivert het terrein. De volgende stormloop der Belgen eindigt in een mooi schot van Desmedt dat, eenige centimeters te hoog, onze doellat passeert. Aan den overkant vliegt een kogel van v. Nellen's voet langs het heilig huisje. België verkleint den achterstand. Wanneer de tweede helft 18 minuten oud is, wordt het zwoegen der Belgen eindelijk met een verdiend tegenpunt beloond. Hun rechtervleugel brengt op, een verre voorzet volgt, Pellikaan mist, Sayes bemachtigt den bal en schiet laag langs den grond in de Nederlandsche touwen (1—3). Holland reageert uitstekend Op dit succes der tegenpartij. Wels geeft een voorzet, van Reenen vangt op en knalt den kogel. Dan probeert het van den Broek, maar zijn schot vliegt voorlangs doel en de bal gaat achter. Slechts kort duurt dit offensief, want dra her overen de Belgen weer terrein. Weber stuurt den eersten stormloop, maar rap zijn de rooden te rug Versijp zet voor, Voorhoof plaatst z'n kop er onder, doch Gejus vangt. Een nieuwe voor zet komt van den Belgischen linkervleugel Voorhoof werkt hem in de richting van ons doel, waar van Run er keurig tusschen komt. Het gaat weer enorm snel. Een hoekschop voor de Belgen wordt scherp genomen; van der Meulen stompt den bal weg en Anderiesen ruimt hem verder op. Dan „descendeert" de roode linkervleugel weer; van den Eynde zet voor, Voorhoof wil intrappen, maar van der Meulen is hem 'n fractie van 'n seconde te vlug af en trapt het gevaar voor de doellijn weg De tegenpartij laat geen oogepblik af. Voorhoof haalt den bal op, zet mooi voor, van Run kopt weg, doch direct wordt het leer opnieuw naar ons doel gezetweer stuurt het hoofd van den Eindhovenaar 't terug. Voor den derden keer probeeren de Belgen het in onmiddellijke suc cessie maar andermaal is „Sjefke" de man, die redding brengt; nu zwaait z'n been en vliegt het gele gevaar de wijde verte in. Van der Eynde raakt even onklaar na een botsing met Pellikaan. Als even is gestopt, is het spel meer verdeeld, doch de Belgen blijven gevaarlijker en zijn iets vlugger dan de onzen. Na een goede combinatie van den rooden linker vleugel trapt Desmedt den voorzet naast. Bij een opbrengen van de rechterwing schiet Ver syp hard onder de lat, doch de kogel wordt De Belgische spil Hellemans zendt den bal in de richting van het Nederlandsche doel. 'Aanval en verdediging zetten zich schrap voor de komende actie. Intusschen probeert van der Meulen (links) de aandacht van den scheidsrechter te vestigen op den Belgischen middenvoor, die duidelyk buitenspel staat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4