Ie aaneengesloten gelederen voor LIJST 25 SPORT IN ENGELAND SPORT EN SPEL. DONDERDAG 13 APRIL 1933 De GEHEEL EENIGE positie van Neerlands katholieken loopt ERNSTIG GEVAAR, als ook zij aan de overal woekerende splijtzwam ten offer vallen. Slechts kortzichtig onverstand kan er toe komen hun KOST BAARST BEZIT hun eenheid - op het spel te zetten. OP DE VOETBALMARKT. Hoe het onmogelijke mogelijk was. Heroisclie strijd te Middlesbrough. VOETBAL IN HET BUITENLAND. Tsjecho-Slowakije klopt Oostenrijk in Weenen. VOETBALLEN IN KATHOLIEK VERBAND. DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. FAILLISSEMENTEN. UITLOTINGEN. PUBLIEKE VERKOOPINGEN. MARKTBERICHTEN. VISSGHERIJ. RIVIERTIJDINGEN. Naar het Engelsch van J. C. LENEHAN. Terwijl pennevoerder dezer klommen lekker lui en loom liep te lanterfanten langs de lom merrijke lanen van de Cote d'Azur vanwege de i kou thans herdoopt in Overcoat d'Azur en' daar in lieflijk Monte Carlo poogde de econo mische depressie te boven te komen, draaide in Engeland het rad der competitie nog harder dan het balletje op de roulette-tafel, maar het mocht u niet gegeven zijn daarvan iets naders te ver nemen. Er was dienzelfden tijd nog een Boat- race, waarbij "de trekschuit van Oxford als ge bruikelijk tegen den volgenden ochtend de finish passeerde, er startten ruim dertig paarden in de grootste aller steeple-chases, de Grand Sit-Down. waarbij ik - ongelukkig in het spel voor den vierden keer in succes niet de Swiepsteek won, doch geen enkel artikel daarover mocht ik onder uwe welwillende aandacht brengen. Ik luisterde slechts naar de stem van den croupier: „Mes sieurs, faites vos jeux!" en legde dan dapper een ander 10-Franc-stuk op het nummer dat er nooit uitkwam, terwijl Alec James goochelde met het leder, nummer zeven in de Cambridge-ploeg een snoek ving en Heartbreak Hill struikelde over d.e laatste horde. Joch sans rancune nietwaar? Thans weer op m^n post heb ik u in eerste instantie te verhalen al gelooft ge het ook niet dat Chelsea Zaterdag met 6—0 won. Zeg het met letters: zes-nul! Nooit van mijn leven heb ik gehoord dat Chelsea ergens met zes-nul won en niemand anders heeft er ooit van ge boord, maar gediplomeerde accountants ter plaatse hebben de score bijgehouden en kwamen na onderling overleg tot de conclusie dat Chel sea met zes-nul van iets of van iemand gewon nen had en zij verklaarden hun handteekening onder het rapport voor echt. Zoodat we per slot van rekening dienen aan te nemen, dat Chelsea met zes versus nul ergens van gewonnen had en dat ik dus net op tijd de speelbank had verlaten, want in Monte Carlo was het onmogelijk te winnen. laat staan met zes tegen nul. Als u nu van den schrik bekomen bent, zal ik verhalen hoe het onmogelijke mogelijk was. Chelsea speelde tegen Leeds Dis-United en de start van Chelsea was gelijk aan het ontkurken van een flesch champagne: een knal en het bruiste. Gallacher begon direct op vol toerental en zwenkte als een Parijsche taxi door het volle verkeer heen, maar werd geducht op z.ijn huid gezeten, doch de heele aanval was zoo „keen" op den bal als een Grand National Runner op een zitplaats bij Beecher's Brook. Het duurde echter tot voor de rust, alvorens Oakton ergens een center had opgepikt en daarvan een doelpunt had gefabriceerd, welke geen tegenspraak duldde. Doch daarna! Het werd een avalanche van goals. Mills bracht nummer twee ter wereld en Prout nummer drie en de accountants in qyestie begonnen te werken met tel-machines en loga- rithmen-tafels en berekenden de sinus van Gal lacher tegen de cosinus van Mills, en in dien tusschentijd ratelde het scoring-bord als een ventilator. De lieden uit Leeds raakten volkomen van den kook en begonnen de „leg-theory" toe te passeri, in Casu pootje-lichten, doch Chelsea ging maar door met scoren a la Bradman Zij «aderden de dubbele cijfers angstwekkend. Er viel ergens een juffrouw flauw Chelsea scoor de door. Totdat de referee het eindelijk mooi genoeg vond en „rien ne va plus" zei en heel Chelsea danste en sprong en ze gingen infor- meeren hoeveel het er waren. Toen ze tenslotte j|j§ eind-uitkomst vernamen, begaven ze zich ver- pjjjgd naar hunne kleedkamers, schreven er glll'tjoerende brieven naar hunne moeders en droegen om te mogen worden ingelijfd bij het Test Team, dat het volgepd jaar tegen Australië frpèelt. Met Chelsea zes not out maar, naar ik juist verneem, voor het leven geschorst als Honorary Member van de Non Scoring Association! was de rest op de voetbalmarkt eigenlijk bijzaak. Alleen het feit, dat. Arsenal, hetwelk den laat- ften tijd lichtelijk in het gedrang gekomen was jph andere gegadigden naar den eere-titel. zich losjsjjiurtte van de rest omdat die rest het zoet öer zege niet wist te smaken, is het memoreeren 'waaTd. Arsenal speelde in Middlesbrough een lieroischen wedstrijd etï zooals de groote dichter Byron heeft gezegd: „if is impossible not to be thrilled by BroccardoGuimbretiere" zoo was het ook „impossible not to be thrilled by Arse nal". Menig enthousiast supporter had na afloop een kaduke keel, gezien het volgende verloop van den sband: 10, 1—t. 12, 22, 23, 24. S4. De Tees-siders boekten hun voorsprong reeds na acht minuten, toen Moss languit vallend een kanonskogel van Barker voor de voeten van Warren sloeg, die gaarne zijn kans accepteerde. Drie der Arsenal-goats werden gescoord door het vliegend Hert Hulme, die buitengewoon op dreef was. Sheffield Wednesday werd vermorzeld tot hu zarensla door Huddersfield Town. Reeds bij de rust was de score drie—pul voor heldhaftig Huddersfield en 30 bij de pauze is nu niet di rect een score, die veel illusies overlaat om trent de tweede helft. Een vierde doelpunt na de rust maakte de debacle tot een vaststaand feit, zoodat de Wednesday een set-back kreeg, die hen zal heugen. En ook de Villa deed raar. Wel speelt Manchester City steeds een taai en vasthoudend spelletje, doch geen inwoner van de stad der duizend schoorsteenen had op een succesie durven rekenen. Doch de aanvalslijn van Aston Villa slaagde erin een nieuw en schier onaantastbaar record te vestigen, name lijk het 'récord van gemiste kansen, en zoo pikte Manchester City een kostbaar puntje mee. dat tenslotte wel eens fataal voor de.Astonians kon blijken. Ik geef u onderstaand de cijfers der vier best geplaatsten en hieruit kan inderdaad de conclusie getrokken worden, dat momenteel Ar senal de beste honöur-tricks in handen heeft om tot een slambieding te komen: Arsenal 37 22 7 8 109- -53 51 Sh. Wedn. 37 20 8 9 76- -57 48 Aston V. 35 19 7 9 79—63 45 Newcastle 36 20 5 11 62—47 45 Terwijl dus Arsenal scoorde en Chelsea scoor de met hoeveel ook weer? verbeterde Tottenham Hotspur z'n leans geducht Maar non- playing! Terwijl het heele stel een vrijen mid dag had en in de kleedkamers van White Hart Lane den tijd vermoordde met Snip-Snap-Snor of Ruiter-door-dp-poort, kreeg Stoke. City, dat geheid bovenaan stond, op eigen veld klop met 10, waarmee de plicht eens gastheeren wel wat erg ver gedreven was, zoodat de geest van wij len meneer Wedgwood u weet wel, van de serviezen als een spook, Rondwaarde in Stoke en daar menigeen een onprettigen avond be zorgde. En Bury, oók al in trek voor promotie, leed eenzelfde 'nederlaag in Plymouth, en toen de heeren op White Hart Lane het feit verna men, grabbelden ze naar papier en. potlood en rekenden uit, dat de kansen voor een hersteld eerste-klasse-schap aanmerkelijk omhoog waren gegaan. Zoo zie ik de toekomst voor Londen nog niet zoo donker.in. Arsenal doet een gooi naar den top, Chelsea kan haast, wat Vjje al wisten, niet meer degradeeren en als het een tikje wil, zit Tottenham er straks ook weer bij enkrijgen we dus gelukkig weer de „three-corner-fights" terug. De Londenaars mikken hoog, maar ze mikken waarschijnlijk goed. Intusschen kan in Londen geen sterveling zijn. bloed meer houden onder de vastgestelde limiet van 37 graden, want alle drie hebben ze nog wat te vechten. Waarschijnlijk tot het einde toe. Maar nu over hen die gaan. Want met Chel sea safe schenken we weinig aandacht aan den bodem van de League, waar Wolverhampton en Blackpool de rij sluiten. Ik vrees, dat Blackpool, dat niet alleen van Liverpool verloor, maar er bovendien hopeloos weinig van terecht bracht, tenslotte het loodje zal moeten leggen. Zij snap pen niets van de elementaire beginselen van het voetbal: speel den bal en speel hem laag. Deze wedstrijd van Zaterdag bewees, dat ze hun doel in hooger sferen zochten, zoodat ze geregeld in de kaart der Liverpoolers speelden. De wedstrijd was het aankijken waard geweest' voor iemand, die per luchtballon omhoog hadde gestegen en vandaar de match had gevoigd. Nauwelijks had een Blackpooler den bal. of hij joeg het ding de wolken in en alleen de men- schen, die des nachts laat thuis kwamen, zagen 't ooit terugkeeren. Door passeerende aviateurs werd medegedeeld,'dat Hodgson drie dotjes van doelpunten vóór Liverpool had gescoord, wat later door astronomen werd bevestigd die een en ander hadden geconstateerd vanuit 't Green wich Observatorium. Waar dat op zoo'n manier met Blackpool heen moet? Want niemand va.n de aanwezigen had ooit zoo'n slechten wedstrijd gezien, omdat niemand wat van den wedstrijd zag. Maar als ik ooit naar Blackpool ga, om te kijken, neem ik Piccard mee. Wie doet je wat? Mag ik bij het scheiden van de markt nog even ten overvloede herhalen, dat Chelsea ergens met zes—nul van won. U zult zeggen: dat weet ik reeds. Ik weet, dat u het weet. Maar ik praat er zoo graag over. Het is mis schien mijn laatste levenskans, om dat ooit nog te vertellen, want ik ben al in de dertig Een, twee, drie, vier, vijf, zesnul! Van de frissche De twee groote gebeurtenissen van den jong- sten Zondag waren de landenwedstrijden België Nederland en Oostenrijk—Tsjecho-SlowaKië Voor ons, Hollanders, moge de Aptwerpsche ontmoeting uit den aard der zaak belangrijker zijn, de groote rest zal de ontmoeting op de Hohe Warle te Weenen meer interesse inboe zemen, daar het Oostenrijksche „Wunderteam" vooral sedert de heldhaftige prestatie, op Stan»:, ford Bridge in 't middelpunt der internatio nale sportbelangstelling staat. De uitstekende prestatie der Weeners in Engeland vond algjè».-- meene waardeering en ieder beschouwde 't Oós- tenrijksche elftal als de onbedreigde continentale, voetbalkampioen. De vorige week raadde dc Oostenrijksche pers de Oostenrijksche spelers aan de tegenpartij niet te onderschatten en naar een flinke overwinning te streven, en da Tsjechische bladen spoorden bun favorieten aan' de overwinning zoo ïiioeilijk mogelijk teftnakén voor de postenrijkers. Het resultaat is dan ook. verrassend geweest: een volkomen verdiende overwinning met. 2—1 voor de Tsjechen. De opstelling der elftallen was als volgt: Oostenrijk: Platzer; Rainer Sesta; Kaller, Smistik, Nausch; Zischek, Adelbrecht, Sindelar, Schall, Vogl. Tsjecho-Slowakië: Planicka: Burger. Ctyroki; Kostalek, Cambal. Madeion; Junek, Hess! Neje'dlv, Puc. Kalocsay. Oostenri.jk miste doelman Hiden, doch had verder 9 spelers, die ook ir? Engeland uitkwa men; Tsjecho-Slowakië had na 't minder ge slaagde experiment met een paar jonge spelers in den aanval, weer de oude cracks' opgesteld Achterhoede en middenlinie waren precies als te Amsterdam tegen Nederland en alleen in de voorhoede stonden drie nieuwe spelers, die ech ter al vaak in interland.-matches uitkwamen. Het feit dat Hiden ëii in den aanval Geschweidl bij Oostenrijk ontbraken, moge een geringe verzwakking geweest zijn, hét was toch niet van dien aard dat daardoor de gasten ge wonnen hebben. Zij speelden beter en 't merk waardige is, zjj sloegen de Oostenrijkers met hun eigen wapens, met technisch spel. De fa- meuse spil der Tsjechen Camball beheerschte het binnenveld en voedde den aanval op onver beterlijke wijze en zoo waren de Tsjechen bijna steeds licht in de meerderheid en kregen zij ook de beste kansen. De Slavia-man Puc zorgde na de rust, die met 0—0 intrad, voor twee puike doelpunten, die ook Hiden niet had kun nen verhinderen, en .eerst, tegen 't einde haalde Smistik tegen den in topvorm spelenden Pla nicka een tegenpunt. Had Oostenrijk slecht of mat gespeeld? Heele- maal niet. Maar Tsjecho-Slowakië had nu eens zijn grooten dag, alles klopte en met een beetje geluk had de overwinning nög grooter kunnen zijn. Het was een uiterst faire kamp, cue de Belg Langenus uitstekend geleid heeft. Men begrijpt, dat de ca. 60.000 toeschouwers zeer teleurgesteld waren, dat de Tsjechen de nimbus van 't Wunderteam teniet deden. De Oostenrijkers moeten oppassen! Thans is Hon garije te Boedapest aan de beurt, dan volg! Italië. Het is altijd nög moeilijke) een' repu tatie te handhaven dan haar te vestigen! De Tsjechische triumf en de Oostenrijksche debêcle waren overigens Zondag volkomen. Want het Weensche elftal ging in Praag tegen de Rest van Hongarije met 20 ten onder en de Tsje chische provincie klopte te Brünn hét provin ciale elftal van Oostenrijk met 41. Zulk een gloriedag beleefden de Tsjechen in langen tijd niet, zoo'n pak slaag over drie fron ten heeft Oostenrijk in lange jaren niet te slik ken gehad! In Italië zijn thans 24 van de 34 wedstrijden voor de oompetitie gespeeld. Juventus leidt met 39 punten en is de sterkste. Zondag wonnen de Turijners met 2—0 van Bari. De stituatie aan den top der groote afdeeling is nu: gesp. gew. gel. verl. doelp. pnt. Juventus 24 18 3 3 55—17 39 Ambrosiana 24 14 6 4 62—33 34 Bologna 24 14 5 5 60—34 33 Hierop volgen Torino en Roma met elk 29 en Napoli met 27 punten. In Hongarije wonnen de drie clubs die de rest ver vooruit zijn alle drie. Ferencvaros klopte Atilla met 4—1, Ujpest won van Szegod met 51 en Hungaria sloeg Szomay met 21. De stand van het leidend trio is nu: gesp. gew. gel. Verl. doelp. pnt Ferencvaros 1-7 13 3 1 68—17 29 Ujpest 17 12 3 2 69—26 27 Hungaria 17 11 4 2 58—24 26 Dan volgen Keruleti F.C. (Ille Bezirk de club die morgen in Holland aankomt en speelt tegen Xerxes en in het Ajax-tornooi met 21 punten, Budai met 19 punten, Bockskar met 17 ênz. In totaal moeten 22 wedstrijden gespeeld wor den, zoodat er nog enkele weken mee heen gaan alvorens uitgemaakt is welk tweetal Hon garije vertegenwoordigen zal in den strijd om den Mitropa-cup. In Zwitserland .heeft Grasshoppers door een 43 op de F.C. Basel beslag gelegd op den beker, waarbij Adam van de partij was. In Duitschland. In Duitschland waren de Engelsche Corin thians (na hun échec irv den avondwedstrijd in Den Haag tegen de Zwaluwen) al evenmin suc cesvol, al speelden de Britten daar wél betev Ze brachten het zoowel in Hamburg tegen H.S.V. en in Kiel tegen Holstein tot een gelijk spel. Van de eindwedstrijden om het West-Duitsche kampioenschap memoreeren we een 51 over winning van Schalke op Wüsten en een 21 overwinning van Fortuna (Düsseldorf) op Fulda. In Berlijn verraste de Berliner S.V. met een 2—1 op Victoria. In Zuid-Duitschland wist de Spielver. Fürth in München met 11 tegen Bayern gelijk te spelen, Kaiserslautern verraste met een 5—4 op „de Club" uit Nürnberg. Voorts noteeren we nog' Waldhof—Pirmasens 0—0, PhönixLudwigsha- fenMünchen 1860 13. Deze Müncheners zijn- kampioen én nemen deel aan het nationale kam pioenschap evenals de oud-kampioen Bayern .zoodat München zoowaar met 2 representanten uitkomt. We vermelden verder nog van de Zuid-Duit-J sche kampioenwedstrijden: Eintracht (Frank-' s'fort)Frankforten S.V. 0—»0. F.S.V. MainzWor- jmatia, Worms 23, Kickers, StuttgartPhönix, "Karlsruhe 1—0, Karlsruher F.V.Union, Böchin- 'gen 3—2. Weldra zullen de eindwedstrijden om het Duit» sche kampioenschap beginnen. Jeugdwerk en sport. De Zeereerw. Pater Ant. Timmers S. J., direc teur van de Jongelingen-congregatie en van het Jeugdwerk St. Ignatius te Rotterdam, schrijft in de „Sportillustratfe" een artikel, waaraan we het volgende ontleenen: Voetbal alléén is voor een jongen niet vol doende. Dat weet iedere clubbestuurder: zelfs de beste clubleider weet maar al te goed, dat hij in 't, algemeen met zijn voetballen den echten greep op een jongen toch niet te pakken krijgt. Neen daar zijn voor een jongen nog zooveel andere dingen noodig, al hoeft hij dan voor „al die andere dingen" niet te zorgen. Maar noodig zijn ze. Welnu, dat de clubbestuurder dan meewerke, iet wel: positief meewerke om zijn jongéns on der de 17 jaar, aangesloten te doen krijgen bij congregatie, of een anderen vorm van jeugdwerk óf bij beide en anders geen junioren aanneemt, terwijl hij zich dan verder bepaalt tot het op voeren van 't spelpeil in zijn club en verdere voetbalaangelegenheden. Deze procedure hoeft heelemaal geen dwang ftiet zich mede te brengen. Met wat tact en be leid kunnen wij onze jongens en zeker op dien leeftijd, best van 't nut en de noodzakelijkheid van deze handelwijze overtuigen. Alleen wordt misschien de taak van den clubleider daardoor een weinig verzwaard, maar dat heeft hij er graag voor over, immersik geloof, dat hij me* het gehalte van zijn jongens heel wat zou win nen. Dit mqet dus bij iederen clubbestuurder vast staan, zonder pardon. Omdat het welzijn van zijn jongerts dat vraagt en bij slot van rekening ook het welzijn van zijn club. Er bestaat in een plaats een bepaalde behoef te aan voetbal voor katholieke jongens, er zijn ongeukkig schot, door mr. Coote afgevuurd, verantwoordelijk 'was' geweest voor Denni- son's dood. Dit schot blijkt hem echter in het geheel niet getroffen te hebben, want er was op het lijk van Dennjson maar één wond te vjnden. De val op den grond moet hem bewus teloos gemaakt hebben. Het was juist om die tweede leege patroon te vinden, of beter gezegd de eerste, dat He mingway dien avond naar de studeerkamer terugkeerde. Hij heeft toen ook de papieren van den doode onderzocht voor het geval daarin iets bezwarends voor hem mocht vodtkomen. Hij had toen ook het pistool kunnen meenemen maar hij was slim genoeg om te beseffen, dat de agent, die hem binnengelaten had, zou kunnen gaan praten, wanneer er iets vermist zou worden. Het was veel belangrijker de an dere patroon te vinden en die te verwijderen. Het pistool wees weliswaar uit dat er twee schoten waren afgevuurd, maar niet waar en wanneer dit was geschied. Indien er echter twee afgeschoten patronen in de studeerkamer waren gevonden, zou dit heel wat onaangename complicaties hebben kunnen veroorzaken. Maar waarom verder te gaan? Nu U alle feiten van de zaak kent, zult ge in staat zijn zelf de noodige verdachte aanwijzingen te ont dekken.... zijn moeite om de schuld van een ander vast te stellen, bijvoorbeeld. Maar ik moet nog één speciaal iets naar voren brengen. Het was een opmerking van den ouden bedien de tegenover Hemingway, welke mij het eerste werkelijke spoor gaf. Dat scheen op een moge lijk motief te wijzen. Later ontdekte ik, dat He mingway diep betrokken was in Dennison's zwendelpraktijken. Wanneer de boel spaak liep, zou hij geruïneerd zijn, zoowel officieel als financieel. Maar ik zal er verder geen woorden meer aan vuilmaken, want de heele bestaande R. K. Vereenigingen, er zijn bepalin gen, die de Roomsche jongens aan banden, aan parochieele banden leggen. Aan al deze werke lijkheden moeten wij eerlijk trachten het volle pond te geven. Welnu, neem nu als uitgangspunt de bestaande behoefte in een bepaalde plaats ik spreek hier met opzet ni'et van een parochie aan voetbal onder Katholieke jongelui en hier bedoel ik natuurlijk goed geoutilleerd voetbal, geen minderwaardig voetbal, waar ieder kenner dus gaarne naar komt kijken, omdat spel en omge ving hem aanstaan: zie dan naar de bestaande clubs, die trachten in die behoeften te voorzien, houdt dan zooveel mogelijk rekening met de parochie, waarin zoo'n bestaande club gevestigd is, tracht n.l. de junioren uit die parochie zoo veel mogelijk 1e brengen in congregatie en/of jeugdwerk, óf als dit in hun parochie niet. ge vestigd is, in. de parochie, waar hun voetbalclub gevestigd is, ik geloof dat we er dan komen Op 't papier lijkt 't laatste misschien een beetje moeilijk, maar in de praktijk valt dit wel mee. Immers niet in iedere parochie is con gregatie en/Of jeugdwerk gevestigd. Zoo b.v zijn er in Rotterdam van de 24 parochies een 15-tal voorzien van jeugdwerk. Komt er dan een nieuwe directeur die iets voelt voor jeugdwerk, welnu dan moet hij alvorens tot het oprichten van een voefbalafdeeling over te gaan, met den hestaanden toestand rekening houden en eerst zijn licht gaan opsteken bij de door rector Vis sers voorgestelde sportcentrale, die voorzien liefst van een sanctie óók met kerkdijken in slag, uitgemaakt heeft welke de behoefte is aan voetbal op de •desbetreffende plaats voor de katholieken. Deze centrale is het, die opbouwend, regelend werkzaam moet zijn en van wier beleid veel af hangt en waardoor het katholieke voetbal be vorderd kan worden, terwijl tegelijk met de wenschen der kerkelijke overheid rekening ge houden kan worden. Tot in de finesses behoeft hier de werkzaamheid van deze centrale nog niel verder uitgestippeld te worden, 't Is voldoende, dat men thans begrijpe, dat zij er komen moet in iedere plaats van beteekenis. Alleen zij er hier nog uitdrukkelijk op gewezen, dat de kwes-, tie van de standenclubs (mutatis mutandis ook de schoolclubs) hier buiten beschouwing gelaten wordt, maar dat de centrale wel degelijk reke ning te houden heeft met de behoefte aan voet bal voor een bepaalden stand in een bepaalde plaats. En dan vraag ik. als onze directeuren en ad viseurs in deze richting aan de wenschen der R. K. voetballers tegemoet willen komen èn in het belang van de R. K.sportbeweging in het algemeen èn in 't belang van het R. K. jeugd werk in Nederland, als dan de katholieke groot pers ons nog méér steun verleent dan zij reeds doet, zou het dan niet gaan? Zou het dan niet mogelijk zijn, dat-wij in Nederland een R. K. voetbalbeweging krijgen, die klinkt als een klok? De katholieke radio heeft haar rechten ver overd op de neutrale, socialistische en anti-gods dienstige stroomingen, honderden, ja, duizenden van onze goede roomsche jongens zakken weg in de godsdienstige onverschilligheid en erger, omdat zij in neutraal verband gingen voetbal len, daar zij in katholiek verband geen genoeg zame bevrediging konden vinden voor hun overigens onschuldig streven naar de beoefening van het voetbalspel! ..Schreit dat niet ten hemel? En zou het dan niet te betreuren zijn, als wij. dat zoo maar li.i - celiik lieten begaan, zonder een hand uit te Iwkefi?,, R. K. voetballers.' en vooral de cl ubleidérs,. weest niet bevreesd, hebt vertrouwen inde leiding, verleent uw medewerking óp de zoo juist aangegeven basis. Denkt u wezenlijk, dat het onze kerkelijke autoriteiten, op -de hoogte van de moeilijkheden, er om te doen zou" zijn pm den boel in de war te sturen? 't Is toch te dwaas om los te loopén! Neen vertrouwen en medewerking juist om wille van uw eigen jongens om wille van uW véreeniging. En als dan tenslotte het katholieke publiek nog eens gewezen wordt indien mogelijk door onze geestelijke overheden op 't ontzettend belang van onze katholieke voetbalbeweging en gewezen wordt op den ongelijken strijd dien we të strij den hebben tegen den neutralen bond, als de financieele baten door de belangstelling van de katholieken zelf overvloediger zijn gaan vloeien en als onze beweging getrokken wordt uit den toestand van die „verkapte liefdadigheid", als door de verschijning van vele katholieke toe schouwers, van héél 't katholieke volk, het finan cieele leed geleden is, welnu, dan gaan we met een gerust hart de toekomst tegemoet. Verheugd dat wij voor onze katholieke jongens een gele genheid geboden hebben om in een geestelijk en lichamelijk gezonde omgeving zich te wijden aan het voetbalspel, vèrheugd ómdat wij ze ver re gehouden hebben van plaats en terreinen, waar zij zoo gemakkelijk gevaar loopen om allerlei ongewenschte invloeden te ondergaan en om zoo licht en ongemerkt hun mooie, mooie roomsche geloof kwijt te raken of er in te ver slappen. Bij den zesdaagschen wielerwedstrijd te Parijs zijn vele premies uitgeloofd. We laten hier van eenige deelnemers de bedragen volgen, die zij aan premies wisten in de wacht te sleepen: Coupry 46 562 francs, Pecqueux 30.050 fran.es, Leducq 17.550 francs, Linari 15.800 francs, Mou- ton 14.025 francs. Pijnenburg 11 600 francs. Wals 10 600 francs. P. van Kempen 8.500 francs, J. van Kempen 7.150 francs. smerige zaak hangt me werkelijk ver de keel Uit. Er kwgm een agent binnen die Kilby iéts in het oor fluisterde. Jenkins heeft er me juist aan herinnerd, zei Kilby daarop, dat wij de kwestie van de afpersing zoowel als den diefstal van het hals snoer en de broche nog moeten behandelen. Ik ben bang, dat wij die afpersing maar zullen moeten laten loopen. Nu Dennison dood is, zou het niet gemakkelijk zijn die te bewijzen, en het zou maar een massa onnoodige modder doen opjagen. Je moogt je daarover wel ge lukkig prijzen. Bellamy. Afpersen is een vuil spelletje, én indien ik mijn zin had.... wel, misschien is het maar beter dat ik niet zeg, hoe ik gaarne met ongedierte van jouw soort zou afrekenen. Wat de andere kweste betreft, zul- left Emily Taylor en Bellamy vervolgd moeten worden, de eerste voor den diefstal, de tweede voor het in ontvangst nemen van de kostbaar heden. De kolonel maakte een geluid dat deed den ken aan het blaffen van een jongen buldog in een speelsche stemming. Maar de kolonel was allerminst in een speelsche stemming. Je hebt die verwenschte dingen toch terug, niet Kilby? informeerde hij. Oh ja. Bellamy heeft ze mij teruggegeven, noodgedwongen. Maar dat maakt geen verschil. De kolonel sprong uit zijn stoel overeind en liep een paar maal gejaagd de kamer op en neer. De manier waarop hij zich gedroeg, scheen er op te wijzen, dat hij uiterst opgewon den was. Verdraaid nog toe, Kilby! riep hij uit, ter wijl hij met een ruk bleef stilstaan. Waarom laat je die heele verwenschte geschiedenis niet op zijn beloop? Je .kunt dien hond van een Bellamy niet straffen, zonder het meisje even- Opgegeven door Van der Graaf Co. (Afd. Handelsinformaties.) SURSéANCE VAN BETALING: Vei zocht door Joseph Wolf te Rot terdam, al daar handelende onder de firma Wolf Dunlop Verhoor: Vrijdag 16 Juni 1933 des nam. 2,30 uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel 117 Rotterdam. Bewindvoerders: mr. I. Cohen Hzn.. Rotterdam, en Wm. K. de Breij, accountant. Koningskade 21 te Den Haag. Verleend aan: De N.V; Nederl. Bakkerij Ma chinefabriek v,h Nieulant Pelkman te Rotter dam, voor den tijd van '1M jaar, ingaande 1 Maart 1933. Bewindvoerder: mr. W. Jalink, Rot terdam. UITGESPROKEN: LOOSDUINEN, 10 April. J. M. van Wijngaar den. weduwe van G. B. Valken, zonder beroep. Viandestraat 24. R.c. jhr. mr. H. O. ï*eith. Cur. rftr. G. L. Kepper, Den Haag. SASSENHEïM, 10 April. J. Juffermans, Kas tanjelaan 11. R.c. mr J. H. van Laer. Cur. mr A R. M. Schölvink, Warmond. VIJFHUIZEN. 11 April. H. C. Kemp. bakker, Vijfhuizerweg 901. R.c. mr. F. Tb. Raedt. Cur jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. OPGEHEVEN: (wegens gebrek aan actief) DELFT, 10 April. A. de Visser. CRéDIT NATIONAL 1923. Trekking van 1 April 1933- No. 342.594 der 4 séries 03 mil li oen is'be taalbaar met frs. 100.000: no. 202.594 der 4 séries 03 millioen elk met frs. 50.000: de nos. 32.594.en 312.594 der 4 series 03 millioen e!k met frs. 10.000: de volgende nos. der 4 series 0—3 millioen elk met frs. 5000: 182.594. 192.594. 212.594, 262.594, 382.594, 422.594, 982.594 en 992.594. Alle nos. eindigend op 2594, 3174 en 8680 zijn elk betaalbaar met frs. 1000. TE ROTTERDAM. In bet Notarishuis aan de Geld. Kade. Op Woensdag 12 April, des namiddags ten 2 Uur. EINDAFSLAG. Padd en erf, Schi idamschedyk 127, In bod op ƒ4500. Daarop verkocht. Pand en erf. Korte Hoogstraat 10 hoek Toe steiger 2. In bod op 90.000. Daarop verkocht- Winkelhuis en erf, Schoolstraat 1 hoek J, van Loonslaan, In bod op 11.500. Voor 11.510' ver kocht. Twei panden en erf, Ma.askade 97/98, In bod op ƒ26.000. Daarop verkocht. Kantoorpand en erf, Parklaan 28. In bod op 72.000. Daarop verkocht. Pand en er.*, Leuvehaven 209. In bod op 54.500 Daarop verkocht. Pand en erf, Schermlaan 14a, b. hoek Bellevoy- straat 57a, b. c. In bod op 30.600. Daarop ver kocht. Pand en erf, Jan Porcellisstraat 22, In bod op 9000. Daarop verkocht. Winkelhuis en erf. Gedempte Slaak. In bod op 11.000 Voor "80 verkocht. Pand, Wljnbrugst.-aat 13. In bod op 11.100. Voor 14.500 verkocht. Machinerieën, persen, enz In bod op 4547, Voor 6177 verkocht. VOOU.OOPIGE AFSLAG. Dubbel pand en erf, 2'e Lombardstraat 19121. Trekgeld 5.700. Heerenhuia en erf Mathenesserlaan 494. Trek geld ƒ22.800. T DELFT. 12 April. Vette varkens per kg. levend gew. 32—30—29 c.t. Aanvoer 35 stuks. LOOSDUINEN. 12 April. (Loosd. Groentenvei- ling) Bloemkool le srt 15—23, 2e srt 415. knskomkorhmer* le srt. f 11.80—13.20. 2e srt ƒ9.70 10.90, 3e srt. 7.609.30. gele komkommers 14 —17, witte komkommers 19 per 100 stuks,, stam- prinsessehoonen f85, witlof ƒ8 per 100 kg., toma ten A 47 —54, C 4244. CC 33 per 50 kg., postelein 1.101.25 per 6 kg,, spinazie 5—16 ct per 4 kg., salade le srt 'f'2.30—4.70, 2e, srt 0.50 —2.10 per 100 krop, peen ïe srt 20 —29, prei 0.60 1.10. radijs 1.503.50. raapstelen 50—85 ct, rabarber 4.10—5.90. seldery 90 ct per 100 bos. andijvie 80 ct per 100 struik, andijvie 1418 ct, komkommerstek f 1.452.10, stoofsla 1232 ct per kist., kievitseieren 7 per 100 stuks. Aanvoer o. m. 24,151 komkommers. 26.548 kg. spinazie, 105.613 krop sla. 3230 bos ra.dijsf LOOSDUINEN. 12 April. (Coöp. Groentenvel- linr). Bloemkool le soort 13—16. 2e soort 5.70 7.9Ó, kaskomkommers le soort 12.60—13.50, 2e soort 10-11.80. 3e soort8.20—10.10, snijboonen ƒ1.10—1.30, aardbeien ƒ2 per 100 stuks, komkom merstek f312, grove ƒ18—21 per 100 kg., toma ten A f 67 per 50 kg., postelein ƒ11.25, stoolsla 29—51 ct per 6 kg. spinazie 514 ct.. andijvie 29—31 ct.' zuring 34—36 ct. per 4 kg., salade le soort 2.20—4..40, 2e soort 1—2.20 per 100 krop, peen le soort 2545. prei 1—1.30, radijs 1.90 3.10, raapstelen 0.70-^-1.30. kervel ƒ3.10, rabar ber ƒ2.50—5.20, selderij ƒ0.70—1.50, pieterselie 1,60—1.80 per 100 bos. ROTTERDAM, 12 April. (Veilingsvereenïglng Vrije Aardbeienveiling Charlois) Spinazie ƒ4.90 6, witlof le srt 5.8011. 2e srt 2.50—43.40, peen 70—80 ct, roode kool 4.60—5.20. gele savoye kool ƒ4.50—5 per 100 kg., «Ia 2.40-2-60. eieren 2.40—2.60 per 100 stuks, radijs f 1.60— 3.20, ra barber 0.702.70, pieterselie ƒ0.50—!, prei ƒ1.20 —1.40 per 100 bos. RODENRIJS, 12 April. (Coöp. Groenten- en Bloemenveiling Vereeniging Berkel et> Rodenrijs G. A.) Rozen: mrs. hoover 1.45—3.15. dame editb helen ƒ1.953.10. aug. noack 1.20—3, rosalandla ƒ12.25, briar cliff 1.101.90 per 100; tulpen mendoltulp 1223 ct. eng. combe yellow 16 ct. pr. elisabeth 7—12 ct, William pitt 69 ct, bar- tigon 58 ct. William Copland 3—6 ct, sanders 6 ct, brillant star 2—4 ct, gris de lin 5 ct. murilln 4 ct per dozijn: diversen: asp. sprengeriè 2248 ct, asp. plumosus 1235 ct, violieren 1826 ct lathyrus 18—22 ct, irissen 12- 20 ct anemonen 6 —11 ct, narcissen 1—2 ct. per bos, violen 40—49 ct per bak, hortensia 2367 ct. azalea 3460 ct. rhododendrons 36 ct, potrozen 7—30 ct, cacteeën 1027 et., cineraria 20— 25 ct, funkia 5 ct per pot. calla's 3—9 ct per kelk. zoo te treffen. En ik zou graag hebben dat dat meisje er zoo afkwam. Deze kleine gluiper van een Foxy heeft zich gedragen als een kerell Drommels, sir, dat heeft 'ie! Een reuzen kerel! En hij is dol op dat meisje van hem. Nu, Kilby, hoe denk je er over? Wees eens een „sport!" Na een langè pauze wendde Kilby zich tot Bellamy. Verdwijn! beval hij, als had hij het tegen een uiterst lastigen hond. En als de laffe ploert, die hij was, sloop Bel lamy de kamer uit. Toen Kilby even later met beide agenten naar het politiebureau was teruggekeerd, wend de kolonel Somers zich naar Foxy, terwijl hij hem strak aankeek. Verdraaid, Foxy! schreeuwde hij, hoe lan ger ik dat /idiote gezicht van je zie, hoe meer pleizier ik in je krijg. En ik mag gehangen worden als je maar half zoo kwaad bent als ze je uitschilderen. 'Ik veronderstel, dat je tus- schen het onkruid bent opgegroeid en dat dat het goede dat in je is heeft verstikt, En ik ben een boon, als onkruid zelfs niet de mooiste bloemen kan bederven. Ik doe zelf nog al wat aan tuinieren, en weet dus wat ik zeg. Nu zal ik niet zeggen, dat je er precies uitziet als een stokroos of zelfs maar een viooltje, maar ik hoop dat je snapt wat ik bedoel? Het was onmogelijk te zeggen of het een glimlach was of een grijns, Welke de spieren van Foxy's gelaat in beweging bracht. Nu, Foxy, beste kerel, mijn nichtje en de dokter Beeston hier zijn twee van die verdraai de gekken, die denken dat ze nooit gelukkig zullen zijn, voordat ze getrouwd zijn. Nu, dat zal hun standpunt zijn. In ieder geval gaan ze het doen, en dan hier met Beeston's moeder wonen. Maar ze zeggen dat dit huis veel te Do Belgische koning en koningin bezoeken de H. Grafkerk tijdens hun verblijf te Jerusalem. DE ZEE VISSGHERIJ IN FEBRUARI 1933. De Aldceling Visscherijen van het Departement van Economische Zaken en Arbeid deelt het vol gende mede omtrent de zeevisschery ln de maand Februari 1933, waarbij de tusschen haakjes ge plaatst cyi'ers betrekking, hebben op de maand Februari 1932. Aan de zeevisscherij namen 264 1434) Neder landsche vaartuigen deel. Door Nederlandsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopigé opgaven hfer te lande aangevoerd 819.400 kg. (3.90Ö.175 kg.) visch, met een waarde van ƒ272.460 IJ 848.800). De stoomtrawlers te iJmuiden waren tenge volge van de staking, welke de gehceie maand bleei voortduren, met in bedril. Sflechts een énkele stoomtrawler te Zoutkamp bracht aldaar in een 4-tal reizen 0150 kg. visch aan, waarvoor J2I5 werd besomd. (In Februari 1932 waren 105 stoomtrawlers in bedrijf, die in 237 reizen 2.328.960 kg. visch aanvoerden ter waarde van 543.890). Te Zoutkamp namen 2 (3) sleepboo.ttrawlers aan de visscherij deel en deze besomden in 8 (11) reizen ƒ2150 6275) voor 27.215 kg. (84.800 kg.) visch, waaronder een groote hoeveelheid puf. Aan de trawlvisscnery namen 103 (116) motor- loggers deel. Deze vaartuigen brachten in 222 (290) reizen 523-340 kg. (520.400 kg.) Noordzeeviseh. aan ter waarde van 204.600 156.970). De ge middelde vangst en besomming per reisdag be droeg resp. 209 kg. (191 kg.) en ƒ82 (ƒ58). Voorts maakte eefi zestal motorkotters (1 uit Rotterdam en 5 uit Scheveningen) nog 20 reizen en voerden 15 633 kg. Noordzeevisch aan, waar voor 4502 werd besomd. Aan dé trawlvisscherij langs de Nederlandsche Noordzeekust namen 127 (184) motorvaarthigen, waaronder ook enkele kotters en 6 (10) halfge- dekte en apen zeilvaartuigen deel. De motorku.st-" visschers maakten 314 (893) reizen en brachten 107.122 kg. (283.065 kg.) Noordzeevisch aan, waar voor ƒ24.281 (/5ü,50()) werd besomd. De gemiddelde vangst en besomming per reis van deze vaartuig en bedroeg resp. 341 kg. (317 kg.) en ƒ77 (ƒ57). Een Belgische motorkottèr kwam eenmaal met de vangst te IJmuiden binnen en besomde 75 voor 295 kg. Noordzeevisch. Voor .zoover bekend vischten 1 Nederlandsch stoom vaar tuig en 6 Nederlandsche motorvaartui gen met de zeevischzegen. Het stoomvaartuig maakte slechts 1 reis en besomde voor een vangst van 225 kg. Noordzeevisch 49. De 6 motorvaar tuigen maakten 7 reizen en besomden 1450 voor 5340 kg. Noordzeevisch. Door Deensche motor- kotters, die met de zeevischzegen hadden ge- vischt, werd in 7 reizen 35.865 kg. Noordzeevisch aa ngevoerd, ter waarde van 6673. Voor de beugvisschery waren 12 (13) Vlaar- dingsche stoombeugers in bedrijf, die hun vang sten uitfluitend te IJmuiden aan de markt brach ten. In 30 (35") reizen werd 69.040 kg. (87.675 kg.) beugvisch aangevoerd, waarvoor 24.768 ,f2T.150) werd begomd. vïemiddeld per reisdag vlïigwn en besomden de stoombeugers resp. 266 kg. (287 kg.) en ƒ95 f 89). Dry f net visscherij op haring werd in Februari j 1. evenals in Februari 1932 niet uitgeoefend. Een enkele maal bracht e<*n Engelsche stoom- drifter te IJmuiden nog 27.900 kg. versche haring aan waarvoor 2420 werd besomd. HANSWEERT, 12 April 1933. Gepa.ssecrii voor 4 uur en bestemd voor ROTTERDAM s. Telegraaf 4 en 6; Elisabeth. Schot: Ideaal, Markus; Telegraaf 17, Bout; Goede Hoop, de Waard; Eben Haezer, Versloot; Sabina, Gankema; Wajang. Melsen; VLAAR- DINGENTerneuzen 3, de Reus's-HAGERi sico, Koudenberg; Hyacinthe, de Boo: AMSTER DAM: s. Amstel 12: Michael, Verschure; Door Gunst Verkregen, VermeulenAlbatros, Mole naar WEERTAttention, KieboomWEURT Adriana Johanna, van Wijngaarden; GRONIN GEN: Marie, Blaak; Onderneming, Veldman; YERSEKEJos« 2. BakkerHAARLEMOka* Verstraten; ARNHEM: Luctor, Karaminga DRACHTEN: Dankbaarheid, dc Graaf; TIL BURG Broedertrouw 10, de Jong; OUDE TONGE: Maria Antonia, v. d. Vliet; DUITSCHLAND: Thetis, KuypersNaphta 8, Pannicke; Merkur, FunkPatriotisme 2, Bultink; Wllan, van StrienBetty, van SteenVirginia, Deckers; Pauline, Sterlin; Gercoa, Geffens; Co lette, Comans; Huthead, Broekhoven, Snlina, Schott; An ja, van Vijven; Corail, Wodli; Fran- cisca. van Doodewaard; BELGIë s. R(jn Schelde 7; s. Hembrug; s. Telegraaf 3 en 12; Edelweiss 7, Zaman; Jacobus. Gouverneut Wiedersehn, Fürmann; Baden 2, SehmittPhenix XI, DekkerLiena, Goumare Palestina, Heuvelman: Atalante, Hermann; H. Paul Disch 24, van Koeverden: Dobo. van Kuyk; Succes, Oehler; Vekoma 15, Mol; Dempo, van Dort; Jura, van Hejjgen: Figaro, van Veen; 5 Gebroeders, OomensJacoba, Bevelander; Avon tuur, de Jonge; Nelly 2, van Oosten; Jupiter, Schmitr; Cesarine, de Souter; Rosalia,, Oom; Spes Salutis, v. d. Vliet; Zeelands Luister, v. d. Klooster; Martha, Bondewel; Broedertrouw, den Rooyen: Nieuwe Zorg. Kievit; Pietemella, de Haas; Exponible, Voets; Marie Louise, Verlelj; Jeanne, Albrechts; Romaan, van Laeken; Aaltje, Oomens; Friesland, Terhorst: Sara Maria, van DammeHaniel 95, DonnerLudovica Maria 3. van Cauteren; St. Antoine, Dirksel; Dobo, van Kuyk. groot voor hen is en ze hebben Jimmy en mij laten beloven, de helft er van in gebruik te nemen. Wij krijgen een model vrijgezellen huishouden, met mijn ouwe huishoudster om ons te verzorgen. Maar ik houd er niet vfcn bloemen door het onkruid te zien bederven. Foxy ik wil, dat jij en dat meisje van je zult zorgen voor mijn huisje, dat nu leegkomt, en voor de bloemen. Verdraaid als het niet waar is! Jij liever dan welke man ook in het heele vereenigde Koninkrijk. Maar je moet goed begrijpen, wanneer je het baantje aanneemt, moet het onkruid er uit blijven, besloot hij met een verrassende fijngevoeligheid. Foxy was geen dwaas. Hij wist wat voor soort onkruid de kolonel bedoelde. Maar het pleit voor hem. dat hij met zijn antwoord geen se conde aarzelde. Indien dat verwenschte onkruid probeert zijn kop op te steken, zei hij met een kwasi luid-onverschillige stem, die echter niet zonder beven was, zal ik het zal ik het 'n hel van een tijd geven! Goed, verdraaid goed! Wij kunnen de details later wel regelén. En laten we nu ma ken dat we wegkomen. Ik weet drommels goed, dat die twee jonge idioten hier er naar snakken alleen gelaten te worden. Kom mee Jimmy. Voorafgegaan door Foxy Taylor en Emilv, stapte kolonel William Fenworthy-Somers, D. S. O., met zijn arm iri dien van Jimmy Coote gehaakt, met zware stappen naar de deur, welke hij met een slag achter zich dichttrok. EINDE. 42) ïndiefi Foxy- één onderdeel van een secon de later geweest was met zich te bukken, zou hij den cijns betaald hebben voor zijn moed 'om de waarheid te zeggen. Maar de kogel floot rakelings over zijn hoofd en vond zijn weg, dwars door de deur van de bibliotheek naar den muur aan de overzijde van de hall. Voor dat Hemingway verder onheil kon aanrichten, hadden Kilby en de kolonel zich reeds op hem geworpen, terwijl beide ontstelde agenten hen weldra te hulp kwamen. Op een teeken van Kilby werd Hemingway zwaar geboeid weggevoerd. Een paar dagen later was hetzelfde gezel schap, met een tweetal wijzigingen, ot nieuw in de studeerkamer verzameld. Dokter Beeston was thans ook aanwezig, terwijl dit met in specteur Hemingway natuurlijk niet het ge val was. Ja, zei Kilby naar aanleiding van een ge maakte opmerking, bijna van het begin af verbaasden Hemingway's handelingen mij. Denk maar eens aan de manier waarop hij met dat pistool omsprong, nadat de fotograaf het ge- Vonden had. Zijn idee was natuurlijk om één stel vingerafdrukken te verbergen, door er een ander over heen te makén, op dezëlfde wijze als waarop Bellamy zijn eerste wond camou fleerde. Wij mogen wel als vaststaand aanne men, dat hij het pistool hi het geheel niet had laten te voorschijn komen, indien Brown het niet toevallig had gevonden. Daarna dorst \hij het natuurlijk niet meer. Maar ik ben er nog niet heelemaal achter, hoe het wapen zoo ver in den hoek kwam te liggen, zoo'n eind van het lijk. Kun jij ons daarover inlichten, Foxy? Ja, zei hij, dat kan ik zeker. Toen die vuile schooier zijn schot had afgevuurd, scheen hij heelemaal de kluts kwijt 'te raken. Hij begon achteruit te deinzen, starend en starend, met kogelronde oogen, als een opgeblazen kik- vorsch. Een kind had kunnen zien wat voor een ellendige lafaard hij was. Wel, toen hij bij de deur kwam ontglipte het pistool aan zijn hand en toen scheen hij wakker te worden. Hij rende opnieuw naar de tuindeur en ik zag dat hij er vandoor wilde gaan. Toen smeerde ik hem. Ik wist dat hij me, wanneer hij mij te rakken zou krijgen, zeker zou beschuldigen om zijn eigen nek te rédden. En de schooiei zou er in geslaagd zijn ook! Kilby knikte. Misschien wel, gaf hij toe. Daarop ver volgde hij: Hemingway verloor zijn hoofd, an ders zou hij het pistool hebben meegenomen. Die tweede afgeschoten patroon schijnt hem heel wat zorgen gebaard te hebben. Hij heeft er natuurlijk ijverig naar gezocht, maar even natuurlijk kon hij die niet vinden, want mr. Coote had hem in zijn zak. Het was natuur lijk zijn bedoeling het te doen voorkomen als of er maar één schot was gelost. Indien hij daarin geslaagd was en wanneer Foxy geen getuige van de misdaad was geweest, zouden wij allemaal hebben aangenomen, dat het

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9