EEN 2-1 NEDERLAAG. I EEN SLECHTE BEURT VAN DE HOLLANDSCHE PLOEG. I1ET DRAMA VAN TWEE BEDRIJVEN. DE TRIESTE TRADITIE VAN AMSTERDAM. JU BILE DAT NIET WERD GEVIERD. EEN FALEN OVER SCHIER ALLE LINIES. Twee zwakke momenten van den oranje-doelman afgestraft. DE ELFTALLEN. 4 BELGIË SLAAT NEDERLAND. De Nederlandsche doelverdediger staat gereed een aankomenden bal terug te slaan. Voor hem de Belgische middenvoor, daarachter Pelikaan en Weber. Het Nederlandsche elftal heeft gisteren met 21 van het Belgische verloren. En de zege der gasten was verdiend, want ze speelden minder slecht dan hun Hollandsche tegen standers. Dit is nu de zesde achtereenvolgende neder laag welke de oranje-ploeg in het Amsterdam- sche Stadion te slikken kreeg. Zoo succesvol als het in het buitenland gaat, even teleurstel lend zijn de resultaten in het eigen land. Het was gisteren de vijftigste landenwed- strijd, dien Nederland en België tegen elkander speelden en wel de vijf en twintigste waarin de K.N.V.B. als gastheer van de Zuiderlingen op trad. Deze jubilea zijn niet officieel, daar ook de officieuse ontmoetingen in de getallen zijn begrepen. Er was dan ook geen feest en geluk kig maar ook bij zulk een slappe voetbalver- tooning. Laten we hopen dat, wanneer de viering bij het officieel gebeuren zal plaats hebben, dan ook het Nederlandsche elftal in staat zal zijn tot een ware feeststemming bij te dragen door een betere beurt. v Het spel. Neen, dit is stellig geen goede, geen fraaie wedstrijd van het Nederlandsch elftal geweest, het was veeleer een van de beurten die men tot de zwakste moet rekenen welke de Nederland- De Belgische doelverdediger Braet, die gisteren een uitmuntenden wedstrijd speel de, in actie eche ploeg ln het laatste tijdperk geleverd heeft. Daarbij kan heusch niet gezegd worden dat niet allen hun uiterste best deden, dat er niet ge werkt en door velen zelfs gezwoegd is. Dat werk was echter in verschillend opzicht onvrucht baar en 't was tevens alsof het team als geheel dets langzamer was. Wanneer we dan ook zou den zeggen dat het elftal „overtraind is, maken we ons mogelijk aan een te sterke uitdrukking schuldig, maar dat de spelers iets minder goed in vorm zijn, 'n lichten graad van vermoeidheid aan den dag legden, op den duur „voetbal-beu" geworden zijn, met als gevolg een minder snel tempo dan bij vorige wedstrijden, dat viel toch duidelijk waar te nemen. Juist het onmiddellijk starten het zonder eenige aarzeling reageeren op toevallige of door spelopbouw verkregen situaties, brengt de snelheid in het spel. Als onze spelers „op vaart" zijn, dan zijn ze snel genoeg. Maar er zijn verschillende die te lang noodig hebben om op gang te komen. Dat on- derdeel van een seconde wordt hun dan juist noodlottig. En dat onderdeel van een seconde, dat waren de Belgen gisteren sneller! Alleen op grond daarvan needs verdienden de Belgen de overwinning ten volle. Er waren echter nog meer factoren die de Belgen in hun voordeel hadden. Hun tactiek was beter. Zij hielden den bal over het alge meen lager en plaatsten zuiverder. Hun spel werd beter opgezet en maakte uit dien hoofde ook een meer beschaafden en meer geschoolden indruk. Het was soepeler en prettiger voor 't oog. Alleen in de afwerking van de aanvallen waren de Belgen al even zwak als de Hollan ders en 't feit dat alle drie goals het gevolg waren van fouten der verdedigers en geenszins het gevolg van zuiver aanvalsspel, dat typeert het karakter van het spel. Wat de Nederlanders voor hadden, dat was hun grooter physieke kracht op diverse plaat sen en 't feit dat men door open spel nog meer kans op toevallige voordeeltjes had. Op 't natte glibberige terrein, sprong de bal soms zonder ling door en werd nogals eens gemist. Belgen en Hollanders beschikken nu eenmaal niet over zulk een verfijnde baltechniek, als b.v. de goede midden-Europeesche profs, dat zij ook onder iet wat afwijkende omstandigheden 't leer beheer- schen. Die kleine foutjes: half of in 't geheel niet raken, slecht aangeven van vrije ballen, die maken 't spelgehalte aanstonds zooveel slechter. Wat den uitslag betreft, vermeenen we dat deze de krachtsverhouding goed illustreert. On getwijfeld heeft Holland volop kans gehad den wedstrijd toch nog te winnen, ja zelfs had Ne derland opnieuw de beste scoringkansen. Doch het ware toch onjuist geweest als België ook nu weer verloren had. Door deze Belgische zegen, die ieder onzen Zuiderburen eigenlijk gaarne gunt, is 't sportief rechtvaardigheids gevoel het meest bevredigd. Het verschil bij Antwerpen komt trouwens door deze overwinning ook goed tot uiting. Toen was de Belgische aanval even weinig productief als hij thans was, doch toen maakte v. d. Meu- len geen fout die met een goal bestraft w^rd en de Belgische doelman 'v. d. Berghe) had toen met twee blunders veel schuld aan de ne derlaag. Toen wist Bonsema bovendien twee kansen te benutten die te gemakkelijk waren om te missen, doch niet gemakkelijker dan de kan sen die van Nellen, Duynhouwer en v. d. Broek gisteren elk op hun beurt om zeep hielpen. Tenslotte had België het moreele moment mee. België moest eindelijk toch eens winnen De revanche-gedachte was in den laatsten tijd niet 't minst dank zij een scherpe, doch rake persactie in het Belgische voetballerskamp gegroeid. Zoo bezield als gisteren streden de Belgen zelden in den laatsten tijd. Voeg daarbij de verbeterde achterhoede en een factor te meer is belicht, die leidde tot dit verdiende succes. De spelers. Het Belgische elftal kwam met. dezelfde voor hoede uit als te Antwerpen, doch met een sterk gewijzigde defensie, waarin alleen Hellemans en Dedeken hun plaats behielden. Deze verdediging bleek aanzienlijk versterkt, doordat doelman Braet verre superieur bleek te zijn boven v. d. Berghe. Een fraaie stijlkeeper, die de hooge bal len „plukt" zooals dat midden Europeesche klasse-keepers doen. Zijn behandelen van hooge ballen is keurig en het was voor hem wel een bijzondere teleurstelling dat de eenige fout, die hij maakte even te laat uitloopen op een hoekschop-voorzet van v. Nellen het doelpunt van Nederland ten gevolge had. Hij miste daar door, de bal belandde bij Adam en vandaar in het verlaten doel. Of Braet echter ook op „schuivers" volkomen safe is. kunnen we na gisteren niet beoordeelen, omdat hij slechts bij uitzondering een laag en hard schot te verwerken kreeg. Wat wel boven al bewijst hoe zwak de Nederlandsche voor hoede was! De Belgische backs bleken volkomen voor hun moeilijke taak berekend. Dedeken vooral was zeer goed; de beste back van 't veld en ook de terugkeer van Hoydonckx is een versterking. De middenlinie had moeilijker taak en excelleerde minder, behalve dan spil Hellemans. Voor rust was van Ingelghem vrij zwak doch de Daring- man herstelde zich daarna volkomen. Het aan geven der halfs was ook bij België niet zuiver doch 't was toch beter dan bij de Hollanders. In den aanval blonk Voorhoof individueel uit en waren de vleugelspelers goed. Desmedt en Saeys zijn geen klasse-spelers, missen de routine voor internationals, al toonen zij wel aanleg. Resumeerend een sterke verdediging en een weinig doortastende middelmatige voorhoede De Nederlandsche ploeg. Het Nederlandsch elftal is sterk gehandicapt geweest door het gemis van v. Heel. Wij hebben den Feijenoord-aanvoerder altijd zeer gewaar deerd, doch hoe zeer hij in het ensemble opbou wend werk levert, dat is door zijn gemis gisteren eerst recht aangetoond. Deze verdediging was met haar sterke en zwakkere steeën in de laatste wedstrijden in alle geval een geheel, waarin misverstanden sporadisch voorkwamen. Doch gisteren ontbrak herhaaldelijk het con tact en zag men dat van Run, Anderiessen en ook de linkervleugel niet ingesteld waren op Breitner, die verdedigend heusch niet slecht was, doch zeer slecht plaatste, waardoor de bal bijna steeds onmiddellijk uit de Belgische ver dediging terugkwam. En een spil als Anderiessen is allerminst geschikt om nog werk van een partner over te nemen. Hij heeft wel al zijn kracht noodig voor zijn eigen taak en ook daarin schoot hij gisteren nog al eens te kort. Het glad de veld scheen hem extra veel moeilijkheden op te leveren en zijn doorsneê-prestatie was eigenlijk niet voldoende te achten. De beste man in de halflinie en in de ploeg was Pellikaan. Hij had een paar zeer korte in zinkingen en gaf tegen 't einde duidelijk teeke nen van vermoeidheid, maar hij heeft dan ook heel veel werk opgeknapt. Juist waar hij volko men voor zijn taak berekend was, deugde de tactiek niet om Adam weer als schakel tusschen half-linie en voorhoede te laten opereeren. De W-formatie werd al zeer zwak toegepast giste- gebracht hebben ren. Eenerzijds steunde de veel te langzame Duynhouwer de defensie in den regel in het geheel niet en Adam bleef maar al te vaak in de verdediging hangen. Tactisch speelde de aan val in Antwerpen in elk geval heel wat beter. Individueel toonde ook nu Adam weer herhaal delijk fraaie staaltjes doch voor de rust speelde hij te veel op zichzelf. Na de hervatting zocht hij een paar malen den vleugel en dan deed hij goed werk, al liet zijn aangeven meermalen te wenschen over. Dan overtroefde hij ook den overigens verdienstelijk spelenden Wels. dien hij veel vrij spel bezorgde. Typisch is dat Adam ook ettelijke malen van Nellen aan 't werk zette. Maar duidelijk trad toch weer aan 't licht dat Adam vleugelspeler is. Had men hem in t laat ste gedeelte van den wedstrijd rechtsbuiten ge plaatst, met een kleine omstelling van den ge- heelen aanval om de ontbrekende variatie in 't spel te brengen, dan was naar groote waarschijn- lijkwheid nog een gelijk spel geforceerd! Van Nellen was niet onverdienstelijk, doch hij kreeg een tweetal sublieme kansen en die miste hij jammerlijk. De zwaksten waren v. d. Broek en Duynhou wer, die maar zelden aan den bal te pas kwa men. Hun starten is veel en veel te langzaam en op dit natte veld werd dat eerst recht noodlot tig. Ook zij hebben een paar mooie kansen om het net te doen trillen ongebruikt gelaten. Ver moedelijk speelde het bij v. d. Broek wel een rol dat hij niet geheel „fit" was en leed Duyn houwer iets aan debutantenkoorts. In elk geval zat er te Antwerpen meer gang in den aanval. Kansen zooals v. Nellen, Duyn houwer en v. d. Broek gisteren den nek om draaiden zou een Lagendaal tot volledig herstel van zijn reputatie als Nederlandsch elftal-speler Aanvoerder van der Meulen heeft den opgooi gewonnen en kiest den wind, die ongeveer van doel tot doel staat, doch binnen de hoog om muurde arena van weinig invloed is, in den rug. Desmedt trapt af maar de Belgen raken den bal onmiddellijk kwijt, Duynhouwer speelt hem naar voren doch eerdat ,van Nellen er bij kan zijn, werkt Dedeken het leer terug. Breitner vangt 't op, passeert langs Voorhoof naar Adam, die Wels in actie zet; even 'n korte ren van den rechtsbuiten, dan weer een tik naar Adam, die door Claessens en Hoydonckx aangevallen wordt en nu den bal schuin naar rechts retourneert; Wels heeft echter de voorwaartsche beweging onvoldoende gevolgd en 't leer gaat onbenut over de achterlijn. De tegenaanval der Belgen stuit pp van Run. maar de roodbaadjes komen direct over hun linkervleugel terug; Pellikaan breekt hier de combinatie, geelt een pass naar- Adam, die weer op z'n buitenman speelt; Wels zet voor, een der Belgen veroorzaakt een hoek schop. Deze wordt in eerste instantie wegge werkt maar Pellikaan bemeestert den bal weer, geeft hem door naar Wels, wiens voet weer een voorzet geeft, Adam pikt hem op en schiet voor langs doel naar den anderen vleugel, van Nel len is wel naar binnengeloopen mist evenwel en de kans is glad verkeken. Voorhoof leidt den volgenden Belgen-aanval; hij passeert naar Versyp, die langs de lijn vliegt doch als hij van Run op z'n weg treft, het leer moet laten achter loopen. Wanneer Anderiesen den bal ver naar voren zendt, brengt van Nellen snel op, zijn lange voorzet wordt correct door Wels gevangen, de kleine Gorcumer schiet in doch Braet vangt den kogel in z'n veilige han den. 'n Goede beurt! Adam krijgt been-bevlieging1©!!, hij „schaart en dribbelt drie, vier tegenstanders voorbij, zendt den bal naar van Nellen, die wel langs van Ingelghem komt, maar dan voor Dedeken moet capituleeren. Adam ontvangt opnieuw het leer van Anderiesen, betrekt Duynhouwer in de combinatie die weer van Nellen in actie brengt, doch de Delftenaar treuzelt even en is meteen -den knikker kwijt. Den volgenden keer speelt hij bijtijds naar 't midden, waar v. d. Broek klaar staat om 'n kogel te lossen, dooh het projectiel vliegt langs de schijf. We zijn in deze beginperiode het meest in den aanval geweest doch het onderling contact der lindes laat veel te wenschen over. Nu drin gen de Belgen ons terug. Uit een vrijen schop zendt Hoydonckx den bal naar voren, Desmedt stuurt hem door naar z'n rechtervleugel, v. d. Eynde haalt het niet en 't ding gaat achter. De gasten komen via de linkerwing terug maar Anderiesen breekt den aanval, doch spoedig snort het leer weer in de richting van ons doel; het blonde hoofd van Weber stuwt het keurig terug. Belgie neemt de leiding- De dreiging duurt voort. Het centrum van den rooden aanval dringt in sluitende combinatie op, Desmedt krijgt den bal op vijf meter schuins rechts voor ons doel; hij schiet, van der Meulen - Overzicht van StaJiun voor Jen wedstrijd Hedprlani-België. «"/MM „re-lribune, terwijl Je muzielt het volk,lied speelt. Het publiek ronden u opgerezen en zmgl het „Iftlhelmm me. Een steeds imponeerend moment vóór de landenwedstnjden. is eenige passen uitgeloopen en de bal gaat ach ter hem langs, in vrij matige vaart, diagonaal tusschen de palen door (0—1). Onze doelver dediger ging in deze niet geheel vrij uit, zijn positie kiezen was niet feilloos. De wedstrijd is pas 'n goede 10 minuten oud. Nederland reageert met eenige tegenaanval len, doch het plaatsen is slecht, het combineeren slordig en als de voorhoede eens ver doordringt, schiet van Nellen naast. De Belgische rechter vleugel wordt zeer actief. Versyp rent langs van Run doch zijn voorzet is te kort en wordt door Breitner onderschept. Dadelijk daarna ziet van Run zich weer door den rooden vleugelman ge passeerd. maar ook nu werkt Breitner z'n voor zet weg. Een nieuwe aanval der gasten is gevaar lijker door 'n kopbal van Voorhoof, die den bal binnen het bereik van Saeys brengt; diens schuiver gaat net naast. Oom de eentonigheid te breken zet thans ook de oranjeploeg weer eenige aanvallen op. An deriessen heeft den bal vrijgemaakt; deze gaat via Adam naar Wels. een verre voorzet volgt, van Nellen vangt en knalt in, Braet vangt keu rig den kanjer; v. d. Broek probeert man en bal over de lijn te werken, doch de lange Belg is hem te glad af en werkt weg. Anderiesen stuit den uittrap, Adam is er reeds mee op pad, v. d. Broek krijgt hem toegetikt. plaatst schuin naar voren, doch 't gaat te hard voor Wels en de bal loopt uit. Braet krijgt een open doekje voor de keurige wijze waarop hij vallende een hard schot van v. d. Broek, die het leer van Pellikaan kreeg aangegeven, stopt. Even later als de Belgische doelman ver is uitgeloopen en den bal -heeft weggetrapt, vangt van Nellen hem op en retour neert 'm onmiddellijk met een boogschot, de keeper is echter nog bijtijds tusschen de palen terug wanneer de bal daar stuit en net over de lat verdwijnt. Een laag schot van Saeys gaat naast ons doel en een vrijen schop, door Claessens genomen, kopt Weber terug. Wanneer de laatstgenoemde Belg op zijn beurt den bal met de hand bewerkt, plaatst v. d. Broek naar links, Duynhouwer mist en van Ingelghem werkt weg. Bij een voorzet van Wels trapt Hoydonckx den bal tegen v. d. Broek aan doch Braet bezweert het gevaar. Adam maakt den bal mooi vrij maar het werk is vergeefsch want Duynhouwer mist, als hij in de combinatie betrokken wordt en Dedeken ruimt op. De kleine rechtsbuiten zet weer voor v. d. Broek laat den bal loopen, Duynhouwer vangt hem op, plaatst naar 't midden, waarop de toegeloopen Anderiesen hard over trapt. Van Run breekt een aanval van den Belgi schen rechtervleugel; via Breitner gaat het leer naar de overzijde waar Hoydonckx 't retour neert. De Belgische aanvoerder onderschept bij den volgenden stormloop der Nederlanders ook den voorzet van v. Nellen. Even later speelt Duynhouwer naar rechts, Wels geeft 'n hoogen voorzet en v. d. Broek kopt over. Langzamerhand krijgen de gasten weer de overhand. Een aanval van hun rechtervleugel wordt besloten met een schot van den naar bin nen zwenkenden Versijp, v. d. Meulen stompt den bal vrij slap terug, Saeys krijgt hem voor z'n voeten en schiet onmiddellijk in, thans vangt Gejus het projectiel klemvast en werkt weg. Direct benaderen de Belgen weer ons doelge bied; van Run onderbreekt den opzet maar krijgt daarbij het leer tegen z'n hand binnen het strafschopgebied; de scheidsrechter laat door spelen. De kwaliteit van het Hollandsche spel zakt in deze periode onrustbarend. De middenlinie is nergens en de verdediging komt hoofden en bee- nen te kort. De onzen zijn eenigen tijd ingeslo ten. De Belgen spelen minder slecht maar een verheffenden indruk maken ook hunne verrich tingen niet; aan kansen mangelt het hun niet, wel aan capaciteiten om er profijt van te trekken. Onze achterhoede krijgt even opluchting bij een uitval van v. Nellen; hij stevent langs de lijn, plaatst naar 't midden, v. d. Broek neemt even den tijd om te richten en stuurt dan een gloeienden kogel af op den rechterbenedenhoek van het Belgen-doel, doch Braet werpt z n lenige lijf in volle lengte naar het bedreigde vak en kan den bal nog corner duwen. Fraai werk van den Bruggenaar, waarvoor hem het welverdiende applaus niet onthouden wordt. De hoekschop wordt door Wels achter het net geplaatst. De wedstrijd is momenteel een half uur oud en zonderen we de eerste tien minuten uit, dan is er in dien tijd vooral van Nederlandsche zijde, op enkele individueele prestaties na, wei nig fraais te zien gegeven. Het enthousiasme ontbreekt in de ploeg en van de befaamde „Holland—België"-sfeer is geen spaan te be kennen. Ook bij het publiek niet, dat last heeft van de waterkou en voor het vertoonde niet in vervoering kan geraken. Voorhoof, van Ingelghem en Versyp demon- streeren een aardig driehoek-spelletje maar Breitner steekt er een stokje voor, zoodat van Nellen gelegenheid krijgt langs de lijn te vlie gen; hij wacht evenwel te lang met voorzetten en loopt dood op Dedeken, die achter trapt. De hoekschop wordt scherp genomen en Braet vangt den bal, Versyp stuift er mee naar de over zijde, zet mooi voor en Pellicaan moet 'n corner geven. De voorzet wordt door Duynhouwer weg- gekopt, Hellemans vangt den bal op, trapt hem tegen v. d. Broek aan, v. Ingelghem krijgt 'm te pakken en schiet naast. De Belgische spil speelt een pracht-partij en beheerscht het heele mid denveld. Telkens gooit hij het spel open naar de vleugels en herhaaldelijk bedreigen dëze ons doel. Wanneer Versyp weer voorzet, onderschept Pellicaan den bal; 't leer gaat naar onzen lin kervleugel, Hoydonckx stuit den voorzet van v. Nellen, kan echter niet voldoende wegwerken en trapt den bal tegen v. d. Broek aan; deze draait zich snel om doch heeft voor z'n schot geen tijd tot richten en de kogel gaat langs den buitenkant van den paal. Geleidelijk heeft de oranjeploeg zich wat vrij gespeeld en een tijd lang gaan de partijen ge lijkwaardig tegen elkaar op. Samenspel tusschen Anderiesen, Adam en Wels wordt besloten met een scherpen voorzet van den rechtervleugel man, zoodat Braet den bal naar zich toe kan halen. Deze Belg toont zich bijzonder safe op hooge ballen, waarbij hij ten volle van zijn rijzige gestalte profiteert. Een aanval van het Belgische centrum stuit op Breitner; de volgende wordt opgezet door Hellemans, die Versyp in draf brengt, maar de voorzet van dezen wordt door Desmedt naast doel gezonden. Aan onze zijde combineert de rechtervleugel in vlot tempo; de bal gaat van Adam naar Wels en weer terug, de Hagenaar wil dan de linkerwing in het spel betrekken, doch Duynhouwer mist zijn pass en Hellemans expedieert het gevaar naar den anderen kant, waar Saeys evenwel niet tegen Pellikaan blijkt opgewassen. De Longa-man stuurt het leer dwars over het veld naar v. Nellen, die na na een korten ren op Duynhouwer speelt; Dedeken moet een hoekschop afstaan tegen den Feijen- oorder, die door v. Nellen ver wordt geplaatst, Wels vangt den bal op en schiet over. De laatste minuut der eerste helft brengt ons nog een kans om den achterstand in te halen. Pellikaan zet uit een vrijen schop het leer hoog voor doel, Duynhouwer loopt mee op en is juist op de goede plek als de bal voor hem neerkomt; onmiddellijk knalt hij er op los, doch de debutant trapt slordig over. Meteen komt het rust-signaal. De tweede helft. Van den Broek trapt bij de hervatting af, maar Hellemans heeft weer spoedig den bal te pakken, stuurt hem naar voren, doch Breitner Hoe nat het was en hoe slecht! Leden van de Keuze-commissie en andere bonds- officials met den geblesseerden van Heel en Bob Glendenning op den hoek der bank, zien het vonnis voltrekken. De hoe den druipen van den regen en op de ge' zichten ligt dik de teleurstelling over de zeer matige verrichtingen van de Neder landsche ploeg. Gevecht om den bal voor het Nederland sche doelgebied. zendt hem terug. De eerste geregelde aanval komt van Belgische zijde; Desmedt plaatst naar links, doch v. d. Eynde is nu niet handig genoeg om langs Pellikaan te komen. Deze tikt het leer naar Anderiesen, die doorgeeft aan v. d. Broek, Wels stuift op den schuin naar voren gespeel den bal af, geeft een pass naar binnen als Hoydonckx hem bedreigt, doch A.dam is niet mee opgetrokken en Claessens profiteert van de hiaat in de stormlinie om den aanval te bre ken. Pellikaan zorgt er voor dat spoedig een nieuwe poging kan worden ingezet; Van den Broek krijgt den bal, zendt hem dadelijk door naar rechts, Wels geeft weer een te scherpen voorzet, zoodat Braet den hoogen bal vangt, ter wijl Hoydonckx Adam het inloopen belet. Van den Broek probeert het nogmaals; weer vliegt het leer naar onzen rechtervleugel, Wels pas seert naar Adam, deze tikt het hard, buiten bereik van den Gorcummer, over de zijlijn terug. 't Tegen-offensief, dat de Belgen nu inzetten, is niet minder gevaarlijk en we vreezen het ergste, wanneer van Run mist bij een snelle combinatie van den rooden rechtervleugel, de toeloopende Weber wordt ook door Voorhoof gepasseerd, de Belg kan evenwel niet schieten daar Desmedt hem in den weg loopt, deze neemt den bal over, maar trapt over. De eminente spil der gasten waagt dan zelf een schot op ons nettenwerk, doch v. d. Meulen houdt den verren kogel. Een tijd lang komt dan alle initiatief van Nederlandsche zijde. In de voorhoede rammelt het evenwel, er wordt slordig geplaatst en de kleinste fout straft Dedeken, die moeilijk te passeeren is, onmiddellijk af. De Belgische ach terspelers begrijpen elkaar volkomen en wan neer Adam's pass naar v. d. Broek niet de gewenschte lengte heeft, houdt Hoydonckx den Philipsman af en ruimt Dedeken op. Een bal van Anderiesen komt bij Duynhouwer, vervolgens via Adam bij Wels, die hard langs den paal schiet. Twee keer in successie speelt de Haag- sche Zwitser dan te hard naar voren, zoodat Wels den bal niet bereiken kan en deze achter loopt. Van den anderen vleugel geeft v. Nellen eens 'n mooien langen voorzet, heel het midden trio van onze voorhoede stormt op den bal toe, doch de Belgische doelman werpt zich onver vaard in volle lengte naar het leer en stomt' schitterend het leer voor tal van beenen weg. Het tempo wordt nu van weerszijden opge voerd. De Delftsche vleugelman zendt van groo- ten afstand een schot in, dat Braet uitloopend vangt. Een voorzet van Wels brengt den bal weer bij van Nellen, die met wijden boog het leer voor doel brengt, v. d. Broek vangt het op zijn hoofd en kopt over. Het grooter élan in de Nederlandsche linies slaat nu ook het enthousiasme der supporters los. Luide aangemoedigd vallen de onzen weer aan, doch v. d. Broek is thans wat zelfzuchtig en 'z'n individueele pogingen lijden schipbreuk. De Belgen doen er ook nog een schepje op en dwingen een hoekschop af; Pellikaan kopt den bal weg voor doel. Het gevaar is spoedig terug door een voorzet van den rooden rechts- buiten, Desmedt kopt in maar v. d. Meulen vangt fraai. Den gasten valt een nieuwe hoekschop ten deel als Pellikaan bij een schot van v. Ingelghem. 't leer moest achtertrappen. De bal wordt terug- gewerkt, Adam drijft op, zet over naar den lm- kervleugel, van Nellen plaatst terug, maar v. d. Broek kan er niet bij en Claessens onderschept de combinatie. Een nieuwe poging van onzen rechtervleugel brengt het verder; 't gaat van Adam naar Wels en weer naar Adam, die vanaf t de achterlijn voorzet, Duynhouwer schiet met 'n omhaal in, doch Braet vangt den onverwachten bal keurig op. De uittrap'brengt het leer binnen bereik van Pellikaan, Adam snelt er mee weg;8 dribbelt om drie man heen, zet weer van- da lijn vöor, v. d Broek en Wels missen doch van Nellen weet den bal te bemachtigen maar 'tj harde schot gaat naast Een breede Belgen-aanval van vleugel tot, vleugel breekt op Pellikaan, die v. d. Eynde het leer ontneemt; Versijp probeert het dan zelf, maar vindt in Breitner een struikelblok. Nederland maakt gelijk. t Van den Broek zet een tegen-offensief in, hij passeert naar links, van Nellen zet voor, Claes- sens stopt den bal, doch raakt hem aan Adam kwijt" deze speelt op Anderiesen terug, die 't leer naar van Nellen stuurt; en volgt een nek- aan-nek-race tusschen den Delftenaar en;- Dedeken, de Hollander schiet, tegen den Belg. op de bal gaat corner. De D.H.C.-er neemt den hoekschop correct, het leer zweeft voor den doelmond Anderiesen, die mee is opgedrongen, steekt er z'n hand naar uit maar mist gelukkig; Adam vangt het met z'n rechterbeen en tusschen tal van beenen door vliegt de gelijkmaker in de Belgische touwen (1—1). De tweede helft is 22 minuten oud; het begint te regenen. Nederland dwingt in den eerstvolgenden aan- val door v. Nellen weer een hoekschop af; nu' Het bleek Zondagmorgen dat van Heel (Feijenoord) niet tot spelen in staat was. Daarom viel Breitner (A.D.O.) in. Van den Broek (P.S.S.) behoefde niet te worden vervangen. De opstelling der elftallen werd nu: Nederland: v. d. Meulen (H.F.C.) van Run (P.S.V.) Anderiessen Breitner (Ajax) (A.D.O.) Wels Adam v. d Broek Duynhouwer v. Nellen (Un.) (H.V.V.) (P.S.V.) (Feijenoord) (D.H.C.) Ohlsson (Zweden). Weber (A.D.O.) Pellikaan (Longa) Scheidsrechter O- v. d. Eynde Saeys Desmedt Voorhof Versyp (Beerschot) (C.S. Br.) (Uccle) (Liers.) (F.C. Br.) Claessens Hellemans v. Ingelghem (Union S.G.) (F.C. Mechelen) (Daring C.B.) Hoydonckx Dedeken (Excelsior) (Antwerp) Braet (C.S. Brugge). België. Het eerste doelpunt der Belgen van der Meulen, die eenige passen vóór de doellijn staat, wordt van achteren door een schot van den Belg Desmedt (de meest naar, rechts staande speler) gepasseerd4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4