m I MISSIE-VOETBAL FINALE TE DELFT. to mm MAANDAG 15 MEI 1933 HAARLEM WINT MET 3—1 VAN DEN BOSCH. Ill iillilliliiiiil ■ft I. V. C. B.-UITSLAGEN. DE STRIJD DER D.H.V.B.- ELFTALLEN ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. I. V. C. B.-COMPETITIE OM HET ZUIDELIJK KAMPIOEN- SCHAP. EERSTE KLASSE G. S^' SSMAS kwartier lang lijdelijk toe te zien hoe haar ver verdediging het te kwaad had met en voeten te kort kwam tegen de Bossche aanvallen. Nie mand dacht er aan den benarden broeders steun te bieden en den' bal eens op te halen. Dit zou de levendigheid van het spel zeer ten goede zijn gekomen. De scheidsrechter heeft den wedstrijd uitste kend geleid. De elftallen. Nadat een muziekkorps vroolijke ommegan gen rond het veld gemaakt had, kwamen de elf tallen, tusschen ee ndubbele haag van 50 junio ren door, het veld in. De muziek speelde „Aan o Koning der Eeuwen". Haarlem draagt een witte broek en' blauw-wit gestreepte trui met dito kousen; Den Bosch is in zwarte pantalon gestoken met blauw en zeegroen gestreepte shirts en zwarte kousen. Strieder en van Laarhoven tossen: de Haar- lemsche aanvoerder raadt het beste en kiest den straffen wind in den rug. De speler Lint van G.D.A. ontbreekt; hij wordt vervangen door Ruygrok van H.B.C. De opstelling is nu: De elftallen van den Katholieken Bosschen en Haarlemschen voethalbond, die gisteren te Delft de finale der missie-wed strijden speelden. Een goede wedstrijd met 't beste spel in de tweede helft. Op het veld van D.H.L. te Delft is gisteren de finale der missie-wedstrijden 19321933 ge speeld tusschen de elftallen van het bisdom Haarlem en 's-Hertogenbosch. Laten we onmiddellijk constateeren, dat de Missie-dag naar wensch is geslaagd in meer dan een opzicht. De belangstelling liet weinig tc wenschen over. Het terrein was goed bezet en ongeveer 3000 toeschouwers schaarden rich langs de lijnen. Onder de aanwezigen waren de meeste bestuursleden der Federatie met den voorzitter den heer P. D. A. v. d. Heyde uit Den Bosch de voorzitter van den I.V.C.B de heer R. J. de Grood uit Tilburg, de volledige elftal-com- missie der R.K.F., bestuursleden van den Bosschen en Haarlemschen Bond, Deken P. J. A. van der Cammen van Delft en zeer vele JEerw. heeren geestelijken. Ook uit sportief oogpunt heeft de missie wedstrijd voldoening geschonken. H^ veld bleek niet veel geleden te hebben van de aanhouden de regens der laatste dagen, maar wel benadeel de een straffe, koude wind, die van doel tot doel stond, het spel. Het was een fout van beide partijen, dat daarmee te weinig werd rekening gehouden. De bal werd veel te hoog gespeeld, er werd te forsch geschoten en vele voorzetten kwamen achter het doel terecht. In de tweede helft, nadat tijdens de rust op dit euvel was gewezen, viel er echter veel verbetering in de bal behandeling te constateeren. De periode voor de rust toonde over het alge meen een meerderheid van het Haarlemsche elftal, dat toen met den wind in den rug speel de. De aanval der Noordelijken bleef echter te veel gesloten. Wel werden de vleugels tel kens in het spel betrokken, doch bij de voor zetten trok het middentrio der voorhoede veelal in een kluitje samen om met een korte combi natie door de Bossche verdediging heen te wurmen. Deze achterhoede had daar echter goeden kijk op en zoo duurde het 20 minuten eerdat het overwicht in een doelpunt kon wor den uitgedrukt. En dit kwam juist door eer. schot van flinken afstand, waarbij het kleine postuur den Zuidelijken doelman parten speelde. Ruim 10 minuten later maakte den Bosch uit een strafschop gelijk. De eerste helft had op het peil gestaan ,van een goeden tweede klasse-wedstrijd, doch na de pauze steeg de kwaliteit aanmerkelijk en zagen we perioden, waarin de Bossche voorhoede voet bal ten beste gaf zoo sluitend in open combi natie en zoo snel in tempo, als we onlangs bij den neutralen kampioenswedstrijd in Rotterdam tusschen Feijenoord en P.S.V. slechts bij uit zondering constateerden. Het was alleen jam mer, dat de afwerking te wenschen overliet, dat de schutter met goede richting ontbrak. Bovendien werd het Haarlemsche doel op een keurige manier verdedigd. Daar stond 'n achter hoede, die werkte met beenen, hoofd en vooral met „brains"; resoluut ingrijpend, tactisch positie kiezend, onversaagd en onvermoeid, forsch doch altijd fair. En half uur lang onge veer liet Den Bosch zich van zijn beste zijde zien Toen, in het laatste kwartier, verslapte het élan der Zuiderlingen; de Haarlemsche aanval, die lang sporadisch in actie was gekomen, legde er een schepje op, het tempo werd opgevoerd, de baltëchniek kwam beter tot z'n recht dan met den wind in den rug, daarbij kwamen enkele fouten in de Bossche verdediging en zoo kon het gebeuren, dat Haarlem tenslotte weer ging domi- neeren en met 31 zegevierde. In het bovenstaande resumé wezen we reeds op eenige goede en slechte kwaliteiten der ploe gen. De Haarlemmers hadden de techniek beter ónder de knie, bij hen was de balcontróle beter HAARLEM: verzorgd en telde vooral de voorhoede spelers die met een kleine beenbeweging het leer wisten effect te geven. Ook het opstellen der Noordelijken excelleerde. Den Bosch was ge vaarlijk door de snelheid der uitvallen: de voor hoede telde uitnemende sprinters, die echter in techniek te kort kwamen. De spelers. Wanneer we de spelers individueel de revua laten passeeren, constateeren we, dat Alsem- geest onder de lat te prefereeren valt boven Colen, omdat hij rustiger werkt en meer lengte heeft. De Mulo-keeper boette het nadeel van zijn klein postuur met twee doelpunten. De Haarlemsche verdediging in d'r geheel was ook beter dan de Bossche. Na hetgeen we boven opmerkten, behoeven we Strieder en Gigengack geen lof meer toe te zwaaien. De Leonidas-crack speelde in z'n besten vorm, doordacht en dege lijk, goed gesecondeerd door den Geel-Witter, die bet mindere aan geroutineerdheid equiva- leerde door grooter enthousiasme. Bij den Bosch werd van Laarhoven door van Bree overtroffen; de Mulo- aanvoerder startte slecht, raakte den bal half en kwam te gemakkelijk ten val; van lieverlede ging het evenwel beter en werd hij vooral tactisch goed. terwijl van Bree tegen het einde afzakte en z'n aanvankelijken vorm niet kon handhaven. De middenlinies van geen der beide ploegen trokken de aandacht. Van Lingen prefereeren we boven van Eekeren, omdat hij den bal niet zoo lang bij zich houdt, maar direct doorgeeft, hetgeen het tempo van het spel ten goede komt. De overige halfs waren aan weerszijden middel matig; van hen was Kamer bij Haarlem de beste, althans wat het verdedigende van zijn taak betreft; in het steunen van den aanval schoot ook hij te kort. Bij den Bosch verdiende Somers een goede noot. In de Haarlemsche voorhoede muntten van der Sande en Alsemgeest uit. De Rotterdam mer is zich van begin tot einde gelijk gebleven en heeft voortdurend een hoogstaande partij ten beste gegeven. Zijn baltechniek was uit stekend, zijn voorzetten oordeelkundig. Alsem geest had perioden, waarin hij zich niet moe wenschte te maken; vooral als hem een opzet mislukte na zelfzuchtig pingelen en hij het leer kwijt raakte, leek hij zich niet meer in te span nen. In het laatste half uur echter kreeg hij den smaak te pakken en toen was hij de beste aanvaller van 't heele veld met goede snel heid, stevig doorzettend, den bal beheerschend en doeltreffend schietend. Ruygrok heeft voldaan zonder de aandacht te trekken, Kemperman begon uitstekend, ver deelde het spel goed over de vleugels, maar wist dien goeden vorm slechts kort te hand haven. Hij zakte na een half uur af, zijn schieten werd slecht en menige kans ging door zijn todoen teloor. Van der Lans op den lin kervleugel was een mislukking; de Hagenaar heeft geen balcontrole en was 'n hopeloos geval met z'n slechte voorzetten die meestal den bal meters naast het doel zonden. De voorhoede der Bosschenaren verdient een pluim voor haar werk in de tweede helft. Vooral het centrum deed het toen zeer ver dienstelijk met goed open spel. Van Dorst en Mauritz waren de beste schutters, Goossens een vlot "doorzetter en op den vleugel was v. d. Linden zeker voldoende. Van Beek evenwel beantwoordde niet aan zijn keuze. Hij is een snel sprinter en als hij een vrij veld voor zich heeft, doet hij meermalen veel goeds met den bal doch zoodra een tegenstander hem bena dert, komt hij in kwaliteit te kort en blijkt hij alle technische kennis te missen. Daarom was juist verkeerd van hem in 't laatste half uur te veel naar binnen te kleven in plaats van de lijn te houden. Eten algemeen gebrek van beide elftallen, dat echter in de tweede helft vooral bij de Haar lemmers sterk naar voren kwam, was de werk loosheid van den aanval bij hevigen druk op de eigen achterhoede. Zoo stond de Noorder- lijke voorhoede met de handen in de zij een '4 mSM ii' r W. Alsemgeest (D.H.L.) M Gigengack. (Geel Wit) Kamer (T.Y.B.B.) J. Strieder (Leonidas) Slok R. v. Lingen (D.E.M.) (Excelsior) Ruygrok G. Kemperman C. Alsemgeest (H.B.C.) (Graaf Willem) (D.H.L.) A. v. d. Sande K. v. d. Lans (Leonidas) (Gr. Willem) Scheidsrechter O H. Bokstart. J. v. d. Linden (Kolping) J. v. Beek (Union) J. v. d. Dort (Brabantia) Mauritz (R.K.T.V.V.) Kampioenschap Zuid voorronde: Wilhelmina— Valkenburg 2—2. Promotie en degradatie: VVA-VVY 3—4. Eerste klasse: A: KNV—Caesar n.g., Volhar ding— RKONS 1—1 (gest.), Ma.rsa.nA—WH n.g. C: DEV— Gennep 3—1; G r Spartaan—Donk 1-0, R. K. NEDERLAND—R. K. BELGIE. Haarlemsche aanvul op het Bossche doel te Delft, De bal wordt hoog ingezet, Colen staat in afivachting, van Laarhoven loopt toe. Bossche aanval op het Haarlemsche doel. De middenvoor der Zuidelijken schiet, doelman Alsemgeest krijgt dadelijk het leer midden in tijn gezicht. Goossens (Zwaluwen) Somers F. v. Eekeren Filippini (R.K.T.V.V.) (Mulo) (Kolping) Jos. v. Laarhoven Van Bree (Mulo) (Kolping) A. Colen (Mulo) DEN BOSCH: Het wedstrijdverloop. Even voor half drie trapt Deken van der. Cammen af. Haarlem is het eerst in den aan val, de voorhoede houdt te weinig rekening met den wind en de bal gaat achter. De tegen aanval van Den Bosch breekt op Gigengack. De Zuidelijken komen weldra terug, Goossens speelt naar buiten, maar eer dat v. d. Linden vat op den bal krijgt, heeft Strieder hem over de zijlijn gewerkt. Na den ingooi wordt het leer in de richting van het Haarlemsche doel gezonden; Alsemgeest heeft er geen moeite mee en werkt weg. Als v. d. Sande een goede com binatie heeft opgezet met v. d. Lans,' stuit de laatste op van Bree. De volgende aanval komt van denzelfden vleugel; nu mist van Bree, doch van Laarhoven kan op z'n doelman' terugspelen en Colen reddert de moeilijke situatie. Kemper man zendt vervolgens een effectbal in, die Colen evenwel niet verrast. Haarlem, door den stevigen wind gesteund, is daarna lang in de meerderheid. Eten hooge voor zet van v. d. Lans is voor de rest der voor hoede onbereikbaar en de bal waait achter. Bij een uitval van den Bosch dreigt er gevaar voor het Haarlemsche doelgebied als Gigengack over het leer heenmaait; Strieder rent toe en ruimt op. Kemperman gooit het spel nu mooi open naar den rechtervleugel, v. d. Sande zet voor, doch de wind is snetller dan v. d. Lans, die den bal niet halen kan. Herhaaldelijk blijkt, dat te weinig rekening wordt gehouden met den wind; de bal wordt veel te hoog gespeeld. Dan probeert de midden-voor het via den anderen vleugel; na kort samenspel komt het leer bij Kemperman terug die goede schietkans krijgt, doch zijn schot is te hard en de bal vliegt hoog over. Alsemgeest doet het beter met een laag schot; het gaat dicht langs den paal. Een hoekschop voor Haarlem wordt door v. d. Lans slecht genomen; de voorzet mist de noodige lengte. Een goed schot van v. Beek keert Alsemgeest, de doelman. Direct hierop schiet zijn broer aan de overzijde over. Een korte aarzeling van v. Lingen veroorzaakt een gevaarlijke situatie, want Goossens pikt hem den bal voor de voeten weg; hij speelt naar buiten en v. d. Linden zet voor; Strieder onder schept wel, doch bij het wegwerken trapt hij het leer tegen Goossens aan, deze is op de kans niet verdacht en de bal gaat achter. Een vol gende aanval van den Bosschen linkervleugel eindigt met een slecht schot van v. d. Linden. Na eerst lang in de minderheid te zijn ge weest, hebben de Bosschenaren zich wat los gespeeld. Hun uitvallen zijn gevaarlijk door de snelheid, waarmee ze worden opgezet, doch bij de afwerking leggen de voorhoedespelers het af-tegen de Haarlemsche verdedigers. Haarlem neemt de leiding Een schot van Goossens wordt door Gigen gack teruggekopt; via van Lingen komt de bal bij den Haarlemschen rechtervleugel, Ruygrok zendt van flinken afstand een schot in, Colen grijpt naar den bal boven z'n hoofd, zijn lengte echter is tekort, hij verzuimt te springen en over zijn vingertoppen heen gaat het leer juist onder de lat door, (10). De wedstrijd is thans 20 minuten oud. Den Bosch reageert met een ver doorgezetten aanval van den rechtervleugel, Goossens neemt den voorzet Ineens op zijn schoen, doch knalt huizenhoog over. Bij een goede combinatie van den Zuidelijken rechtervleugel blijft Kamer toe zien hoe Gibengack het tegen twee tegenstan ders tegelijk zal bolwerken; hij wordt gepas seerd, de bal wordt naar buiten geplaatst, doch v. d. Linden schiet naast. Kemperman stevent eens op het doel der Bos schenaren af, maar Colen redt door oordeel kundig uitloopen. Een verren voorzet van v. d. Lans vangt v. d. Sande op, hij plaatst den bal wat terug, Kemperman is er niet op verdacht en komt te laat om de kans 'te benutten. De stand gelijk. Wanneer er 31 minuten gespeeld is, volgt een algemeene aanval der Bosschenaren, er ontstaat een heftige schermutseling in het Haarlemsche doelgebied, van Dorst schiet, Strieder slaat het leer, dat in doel dreigt te vliegen, met de hand terug. Het is uitstel van executie, want van Dorst trapt uit den toegekenden strafschop den bal correct onder den vallenden doelman door in de touwen, (11). Een keurigen voorzet van v.d. Sande kopt Alsemgeest naar links, Ruygrok deponeert met z'n hoofd het leer binnen bereik van Kemper man, die een prachtkans krijgt om de leiding te hernemen, doch hij geeft een slap rollertje af, dat Colen geen moeite oplevert. Een Bossche hoekschop wordt door v. Beek goed genomen, van Dorst kopt naar doel, maar Gigenback stopt den bal bijtijds. Een mooie aanval van den Haarlemschen rechtervleugel eindigt met een voorzet van Ruygrok, Alsemgeest vangt den bal op en met een draai zendt hij hem naar doel; de richting blijkt niet geheel juist te zijn. De Haarlemmers hebben weer het beste van 't spel. Een mooien voorzet van links zendt v. d. Sande terug voor doel, Kemperman vangt doch schiet hoog over. Nieuwe stormloopen van Haarlemsche zijde; een heftige schermutseling voor het Bossche doel ontstaat, Kemperman krijgt 'tleer vrij en schiet in, van Laarhoven slaat 'naar den bal, doch mist gelukkig voor hem en Colen stompt den kogel terug. Alsem geest en Kemperman probeeren het daarop met verre schoten, doch de wind wijzigt de richting. Na mooi vrijmaken en opbrengen door Alsem geest' gaat de bal naar v. d. Lans,, die achter plaatst. Hierop komt de rust. Tweede helft. Na de hervatting demonstreeren de Bossche naren, nu met den wind in den rug, oen vlot, open spel en spoedig krijgt Mauritz een doel- rijke kans; zijn schot gaat echter juist naast. Alsemgeest zet een tegenaanval op; geeft een pass naar Kemperman, 'die den bal laag langs den grond tusschen de backs doorzendt. Ruyg rok is er echter te laat bij en de kans is ver keken. Een voorzet van den Haarlemschen rechtervleugel 'wordt door Alsemgeest benut, doch Colen houdt den kogel. Snel verplaatst zich het spel, want direct hierop komt de Haar lemsche doelman in actie voor een schot van v. d. Linden. Om beurten dwingen de partijen eenige hoekschoppen af, die geen resultaat op leveren. Een mooie voorzet van v. d. Sande wordt door Alsemgeest ingetrapt; Colen weert ten koste van een hoekschop, die door v. d. Lans wordt verknoeid. Van der Sande krijgt daarna gelegenheid te too.nen hoe een hoekschop wel wordt genomen; hij plaatst met een boog voor doel, Somers wil wegtrappen doch schopt bijna tusschen de eigen palen; Colen voorkomt nog erger. Den Bosch krijgt door open spel eenig over wicht en dwingt verschillende hoekschoppen af; het is een tijdlang 'n worsteling tusschen de Bossche voorhoede en de Haarlemsche ver dediging, terwijl de aanval der Noordelijken kalm uit de verte staat toe te kijken. Strieder en Gigenback spelen een uitmuntend partijtje en het schieten der Bosschenaren laat, wat de richting betreft, veel te wenschen over. De dreiging is dikwijls groot en wanneer v. d. Lin den bij een verren voorzet van v. Beek den bal opvangt, waarnaar Alsemgeest is uitgeloopen zonder hem te kunnen bereiken, denken we, dat de Bossche linksbinnen de r>©os gaat treffen, maar Strieder redt schitterend en pikt den Kolpingman het leer weg voor den schoen, als hij wil schieten. Meteen gaat Alsemgeest met den bal naar den overkant, hij knalt hard in, doch recht op Colen af, die klemvast vangt. Haarlem doet er nu een schepje op en het tempo wordt hooger opgevoerd. Een schot van v. d. Sande houdt Colen. Stand 21. Opnieuw een snelle uitval der Haarlemmers: Alsemgeest speelt naar den linkervleugel, v. d. Lans brengt snel Op en zet dan voor, er ont staat een strubbeling om den bal tusschen Al semgeest en van Eekeren, de Delftenaar wint het duel, drijft nog even door en schiet dan met een diagonaal schot den bal over de vinger toppen van den vergeefs grijpenden, te kleinen doelman heen (21). De tweede helft is nu 31 minuten oud. Nadat Colen weer een schot van v. d. Sande heeft verwerkt, volgt een tegenaanval der Zuidelij ken. Kamer wordt gepasseerd maar van Dorst komt over zijn been te vallen. De scheidsrech ter meent een strafschop te moeten geven. Van Dorst neemt hem doch de Eindhovenaar schiet naast. Drie minuten na het vorige doelpunt weer een vlotte aanval der Haarlemschen, van Eree mist nu en Alsemgeest profiteert van de fout om den stand op 3—1 te brengen. De voorsprong vergroot. De partijen gaan nu gelijk op. Een mooi schot van Mauritz gaat via den paal naast. Een goede kans presenteert zich aan de Bosschenaren als van Beek in gunstige positie het leer krijgt toegespeeld; hij wacht echter te lang en in» tusschen loopt Mauritz buitenspel. Een mooie combinatie tusschen Alsemgeest en v. d. Lans wordt besloten door een slecht schot van den buitenman. Ook zijn clubgenoot Kemperman faalt daarop als v. d. Sande hem 't leer voor de voeten légt, de Hagenaar heeft voor het in trappen maar zet er zooveel kracht achter dat de bal hoog over vliegt! Een mooie voorzet van v. d. Sande wordt dan door Alsemgeest naast gekopt. De laatste minuten toonen een overwicht van de Haarlemmers; mooie kansen doen zich nog voor die door treuzelen onbenut blijven, zoodat het einde komt zonder verandering in den stand. spoedig een 20 voorsprong. Het Rotterdam- sche aanvalsquintet kon er maar niet inkomen, bovendien was de Haagsche doelman op zijn best. In de tweede helft was de linkerwing der Rotterdammers omgezet, hetgeen een aanzien lijke verbetering bleek te zijn. Esveld in de ver dediging viel bijzonder op, met de anderen was het nog al eens mis. De halflinie bleef als ge heel zwak. Scharloo was nog het meest agres sief. De voorhoede was bijzonder actief speciaal de linkervleugel. J. v. d. Werff en Chr. Nieuwe- hoven blonken uit. Nadat de Hagenaars het tot 4—4 bijgehouden hadden, was al hun kruit ver schoten en brachten de groen-witte Rotterdam mers de stand op 84. Rotterdam verscheen met de volgende op stelling: C. Kemper (Exc.) doel; Th. Janse (Exc.) en J. Esveld (Celer) achter: J. Scharloo (RCD), Th. Prein (SGV) en Th. Kamp (Celer) midden; B. Scholte (Exc.), J. Drielvis (Celer), Chr. Nieuwenhoven (Oliveo), J. v. d. Werff (Over- schie) en J. Kuiper (Celer) voor. De Hagenaars ziin. gesteund door den wind, direct sterker en het Rotterdamsche doel be leeft direct benauwde oogenblikken, daar de verdediging niet bijzonder betrouwbaar is. Al leen Esveld zuivert zijn gebied afdoende. Bij een weifeling neemt J. Taverne een voorzet van Reigersberg mee en doelpunt met een strak schot. Rotterdam tracht zich steeds uit de om klemming los te maken; met ver-" srhpien be- beeren Nieuwenhoven en v. d. Werff, Vrede- voort te paséeerën, maar dezè is bijzonder be trouwbaar. Bij een der Haagsche aanvallen trekt v. d. Leeden er alleen tusschen uit, al uitloo- pende keert Kemper het harde schot. Direct hierna begrijpen Janse en Kemper elkaar niet en Taverne schiet in (02). Bij een aanval van de Rotterdamsche linkervleugel maakt v. d Bijl hands en Nieuwenhoven benut de straf schop. Niet lang daarna is het dezelfde speler die na een goede combinatie de partijen op ge lijken voet brengt. Steeds weer trok de linkerwing gevaarlijk door. Op fraaie wijze geeft de midvoor Rotter dam de leiding. Den Haag beantwoordt met een snellen tegenaanval en J. Taverne neemt de hattrick. Een goede combinatie tusschen Kui pers en Nieuwenhoven brengt den stand op 43. Er is variatie genoeg in. Want ander maal weet Den Haag gelijk te maken als II. v. d. Leeden een pass van v. Galen benut. Maar nu is het met de geel-zwarte Hage naars gedaan. Na handig samenspel schiet J. Kuipers fraai no. 5 in. Den Haag is uitgespeeld. Afgemeten scoort Nieuwenhoven no. 6 en 7 en tot slot jaagt v. d. Werff vanaf den lijn via den paal het achtste en laatste doelpunt in de touwen. Op 28 Mei in het Sportpark te Blerick. De voorverkoop loopt prachtig. Dagelijks komen aanvragen voor kaarten binnen. Van heinde en verre zullen de aanhangers der R. K. Voetbalbeweging naar Blerick komen om ge tuige te zijn van den strijd tusschen de keur- elftallen van Katholiek Nederland en Belgic. Wij vestigen in dit verband speciaal de aan dacht op de vervoermiddelen. De tarieven der Nederlandsche Spoorwegen voor het vervoer van gezelschappen zijn op 't oogenblik zeer laag. Bij gezelschappen 'van 1025 personen, wordt een korting van 1/3 op het retourbiljet toege staan en bij gezelschappen van 25 en meer per sonen, bedraagt de korting zelfs meer dan de helft op het retour-biljet. Inlichtingen hieromtrent worden gaarne ver strekt aan de stations. Voor personen, die van verre komen, bestaat gelegenheid, in Berick de H. Mis bij te wonen, om 10 uur in de Lambertuskerk en om 11 uur in de kerk van den H. Antonius. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij den heer D. Schijven, Boekenderstraat 18, Blerick. Toezen ding volgt per aangeteekenden brief na ont vangst van het verschuldigde bedrag, verhoogd met 0.25 porto-kosten. R'damDen Haag 84. Om 12 uur was een woorwedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen, samengesteld uit spe Iers, uitkomend in den Dioc. Haarlemschen Voetbalbond in de districten Den. Haag en Rotterdam. Verschillende omstandigheden waren oorzaak dat Rotterdam niet haar sterkste combinatie in het veld bracht, wat met Den Haag eveneens het geval was, desondanks is het een interes sante ontmoeting geworden met goede momen ten. Den Haag liep hard van stapel, gaf beter positie-spel ten beste en profiteerde van weife lingen en misverstanden in de Rotterdamsche achterhoede. Zü had, gesteund door den wind Wilhelmina en Valkenburg spelen gelijk. Het treffen tusschen de Limburgsche mata- doren in de Zuidelijke voorronde van het I.V.C.B.-kampioenschap heeft een gelijk spel opgeleverd. Wilhelmina en Valkenburg deelden in Weert met 2—2. Dit lijkt ons vooral van de Valken een goede beurt want het is uiterst moeilijk in Weert-eenige winst te behalen voor een bezoekende partij. Het is mogelijk dat we voorbarig zijn met het nemen van een con clusie, maar toch durven we te verklaren dat naar onze meening Valkenburg thans de beste papieren heeft in de Zuidelijke vooronde. De stand is hier: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. 2 11-35-4 1 1 1 2-2 1 1 2—3 Wilhelmina Valkenburg Kolping De competitie der eerste klasse G is gisteren beëindigd met den wedstrijd Spartaan—Donk, de twee onderste clubs der ranglijst. De Rot terdammers wonnen met 10 van de Gouwe naars. De eindstand is nu: EERSTE KLASSE G. gesp. gew. gel. verl- pnt. doelp. DHL. 18 raaf Willem 18 H.B.C. Santpoort S.J.C. G.D.A Leonidas T.Y.B.B. Spartaan Donk 18 18 18 18 18 18 18 18 12 11 9 8 9 7 6 8 9 28 3 28 4 23 5 21 9 18 8 17 9 1 11) 14 11 J2 3 9 15 (16—28 56-51 59—53 1037 48-47 47-40 49—42 30-59 40—44 30-64 gem 1.55 1.41 1.27 1,16 1,— 0.91 0.81 0.78 0.66 0.22 2 winstp. afgetrokken, DE WEDSTRIJDEN. SpartaanDonk 10. Reeds spoedig noteeren wij een schot van Ph. Dries, dat rakelings langs den paal gaat. De rechterwlng Van Spartaan is zeer actief, doch door te kort spel van het binnentrio kan de Donkverdediging steeds ingrijpen. Als tien min. voor de rust C. Borremans doorgeeft aan B. v. Dongen en deze goed voorzet, schiet A. Mentink onberispelijk in, (10). Bij een hoekschop op het Donk-doel na de rust, doelpunt A. v. d: Green, doch terecht was reeds voor buitenspel gefloten. Met Spartaan in de meerderheid komt het einde. De spanning in de eerste klas A neemt toe Erasmus stelt zich door een eclatante overwinning op Noordereiland in veiligheid Dindua kampioen In de eerste klas A is de spanning toegeno men tengevolge van het gelijke spel. dat Bloem hof aan Olivio afdwong. De menschen van het eiland hadden tot voor gisteren op Hion een voorsprong van een punt, doch deze is thans vervallen, daar Hion, zij het op het nippertje van D. L. V. S. versloeg. Beide ploegen heb ben nog twee wedstrijden te spelen. Zij moeten beide nog op bezoek bij Hermandad, welke wedstrijd hun dus wel geen moeilijkheden zal brengen en dan ontmoeten zij elkaar nog op het veld van Hion. Dat het hier zal spannen, behoeft nauwelijks betoog, want de winnaar van dezen kamp kan zich kampioen, noemen. Barendrecht kreeg op eigen terrein 'var der de nederlaag te slikken. Thans was het Ursus, die met een overwinning huistoe keerde. In de eerste klas C voor afdeeling B had men den laatsten wedstrijd Germinal D. H. nrtg niet vds'tgesteld, vond slechts éérv ontmoe ting plaats, n.l. Erasmus—Noordereilqind. Des tijds had laatstgenoemde met- 10 2 gewpnnen, maar thans behaalde Erasmus met zeer hoo ge cijfers de zege. De vreugde over dezen ab- normalen uitslag zal evenwel wel wat ge temperd worden door het feit, dat hij be haald is op een zeer onvolledige ploeg. Ver schillende spelers van Noordereiland blijken, zooals dat heet, mooi-weer-voetballers te zijn en zoo kon het gebeuren, dat Erasmus gisteren slechts acht in plaats van elf spelers te bekampen had.'Daar Erasmus de overwin ning noodig had om de laatste plaats te ont- loopen, had zij zich van den steun verzekerd van de gebroeders Schüler, die eenigen tijd niet hadden gespeeld. Hierdoor wordt dus de groote zege verklaarbaar. Het is wel te betreu ren, dat de wegblijvers zoo weinig gevoel voor sportiviteit hebben getoond, want niét hun eigen vereeniging wérd nu gedupeerd; maar D. E. Z. V., dat door de overwinning van Erasmus, gedoemd is om degradatiewedstrijden te spelen. Het blijft natuurlijk alleszins moge lijk, dat ook een volledig Noordereiland zich tegen Erasmus, zooals het gisteren speelde, niet staande had kunnen houden, maar thans was voor den strijd al zoo goed als zeker, dat Erasmus den dans zou ontspringen. In de tweede klas is thans ook de derde en laatste kampioen beleend geworden. Dindua won n.l. den lastigen uitwedstrijd tegen D. F. L. met 41 en is nu met twee punten voor sprong op Zaoth als eerste geëindigd. Naast onze gelukwenschen aan deze energieke ploeg, spreken wij de hoop uit, dat zij ook in de Pl°" motiewedstrijden, die haar wachten, een goed figuur zal slaan. Voor de tweede C had de laatste ontmoe ting voor deze competitie plaats, n.l. Poseidon T. A. G. boor een overwinning van 3—0 van T. A. G. plaatste zij zich in p.untenaantal ge lijk met S. S. B. Door een beter, doelgemid- delde heeft T. A. G. de laatste plaats aan B. S. S- overgedaan. Veel maakt dit echter niet uit, want degradatie vindt in deze klas, zoo als men weet, niet plaats. De belangrijke strijd in de derde klas a, S C. V.Vion ging om de bezetting, van de tweede plaats, waaraan het spelen va.n pro motiewedstrijden is verbonden. S. C. V toon de zich in een meer spannenden dan fraaien wedstrijd de sterkste, won met 4—1, en zal thans met de andere concurrenten uitmaken, welke drie vereenigingen, naast de nümmers één van de derde klas, naar de tweede klas zullen promoveeren. In de derde klas B had de belangrijke ont moeting tusschen R. C. R. en C. S. C. een ver deeling der punten ten gevolge, waarmee te vens is uitgemaakt, dat R- C. R. niet voor het spelen van promotiewedstrijden in aanmer king kon komen, daar het puntenaantal van C. S. C. voor haar onbereikbaar is geworden. De beslissing om de eerste plaats is nog niet gevallen, omdat Kampioen niet in het veld be hoefde te komen. Laatstgenoemde behoeft haar wedstrijd tegen C. S. C. slechts gelijk te spe len om den titel te veroveren. Een nederlaag zou aan C. S. C: den titel kunnen brengen, indien zij haar achterstalligen wedstrijd ineen overwinning zou weten om te zetten. A. V. G. behaalde in haar - laatste ontmoe ting een groute zege. Dit is te merkwaardiger, daar alle vijftien door haar gespeelde wed strijden even zoovele nederlagen hadden op geleverd. In deze vijftien ontmoetingen had zij twaalf maal het doel van de tegenpartij kun nen vinden en nu gisteren zorgde haar voor hoede in één enkelen wedstrijd voor acht doel punten. Het is jammer, dat de verbetering in het spel van A. V. G. zoo laat is gekomen, want het is nu toch wel gebleken, dat zij niet zoo zwak is als de ranglijst doet vermoeden. In de derde klas C. trekt de overwirtning van 160 van Belvedère op P. F. C. de aandacht en bewijst, dat Belvedere niets onbeproefd laat om zich van de drie concurrenten, die op het kampioenschap loeren, de sterkste te too nen. In de derde klas D liet C. D. A.-verstek gaan in haar wedstrijd tegen Favoriet, evenals in 3 G Abbenbroek tegen St. Vooruit.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4