sATSTE EEUWFEEST DER ST. VINCENTIUS- VEREENIGING. ZEETIJDINGEN. ZATERDAG 27 MEI 1933 VIERING IN HET BISDOM HAARLEM VISSCHERIJ. DE LOONSVERLAGING OP DE ENSCHEDESCHE LOON- SPINNERIJEN. de TE VROEG UIT DE TRAM GESPRONGEN. DE CHINEESCHE ZEEROOVERS WEER IN ACTIE. FRAUDULEUS INVULLEN VAN STEUNLIJSTEN. WERKLOOSHEID IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Een enquête over buitenlandsclie werkkrachten. 33 pCt. Duitschers eri Relgen. GEWELDIGE BOSCHBRAND Gevreesd wordt dat honderden personen in de vlammen zijn omgekomen. GANDHI NADERT DE „FINISH". MARKTBERICHTEN. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND FUSTLOODSEN AFGEBRAND. 50.000 kisten een prooi der vlammen. SCHIPPERSBEURS. BINNENLANDSCLIE HAVENS. STOOMVAARTLIJNEN. GEMENGDE BERICHTEN. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN BUITENLANDSCHE HAVENS. Toespraak van Mr. Aengenent De Pontificale Hoogmis. Te 's-Hafe heeft Donderdag voor het bis dom Haarlem de diocesane herdenking van het eeuwfeest der St. Vincentiusvereeniging met gepasten luister plaats gevonden. In de St. Jacob, de hoofdkerk van 's-Graven- hage, aan de Parkstraat, hadden zich zeer vele Vincentianen verzameld om de pontificale Hoog mis bij te wonen, welke Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent om 10 uur opdroeg. Het parochiaal koor zong den bisschop bij zijn komst in de kerk het Sacerdos van Lans toe en voerde daarna de Missa Trinitatis van Hubert Cuvpers uit. Na het H. Misoffer verliet mgr. Aengenent zegenend 't kerkgebouw, waar aan den uitgang de Graalmeisjes den Graalgroet brachten. De herdenkingsvergadering. Des middags vulde zich de groote zaal en twee balcons van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen met Vincentianen en hun dames. Op het tooneel was een beeld van St. Vincen- tius smaakvol in groen en witte bloemen op gesteld. Naast het spreekgestoelte stond een buste van Ozanam. Om half drie werd Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent bij het binnenkomen in zijn loge met applaus begroet. Vriendelijk wuifde de bisschop terug. In zijn gezelschap voegden zich de kanun niken mgr. H. Taskin, proost van het Kathe draal kapittel, plebaan L. Westerwoudt en deken H. van Dam. en de leden van den Hoofdraad der St. Vincentiusvereeniging. Rede jhr. mr. L. von Fisenne. Toen het orgelspel van den heer Frans Haring geëindigd was, sprak de president van den Hoofdraad. jhr. mr. L. E. M. von Fisenne de begroetingsrede uit. Vooreerst verwelkomde hij Z. H. Exc. den bisschop, wien hij dank bracht voor het opdragen der pontificale Hoog mis 's morgens en voor zijn aanwezigheid thans. Wij weten aldus spr. dat gij onze vereeni- ging zeer genegen zijt. Meer dan eens hebt gij ons de bewijzen daarvoor geleverd. Onze ver- eeniging kent geen standen of klassen. Elke goede katholiek is welkom. In de eerste plaats geven wij ons werk voor de geestelijke en stof felijke verheffing van de armen. Wij beschouwen u als den vertegenwoordiger Van de geestelijkheid van ons diocees. Wij oefe nen onze liefdewerken uit in hartelijke samen werking met de parochiegeestelijkheid. In het algemeen geschiedt dit in ons diocees inderdaad. Onze conferentiën en liefdewerken kunnen niet hun volle taak vervullen zonder den voortdu- renden steun van kapelaans en pastoors. Moge deze band nog meer versterkt worden. Moge daar, waar onze vereeniging nog niet is opge richt en de samenstelling der bevolking en de nood der tijden zulks wettigt, spoedig een con ferentie worden opgericht. Medeleden! Bij het eeuwfeest onzer vereeni ging komen de omstandigheden, waaronder de stichting plaats vond, in onze gedachten. Zou deze huidige tijd zooveel slechter zijn dan hon derd jaar geleden? Ozanam en de zijnen vatten het werk der naastenliefde op organisatorische wijze op. Wij zien thans tal van destructieve machten. Daartegen staat een dijk van charita tieve, sociale en maatschappelijke instellingen. In artikel 2 der statuten ligt geheel het doel der vereeniging opgesloten: geen liefdewerk zij haar vreemd, ofschoon bezoek aan behoeftigen en armen voorop staat. Persoonlijk contact is vereischt, overal waar wij eenige hulp kunnen verschaffen. Fijnzinnig en zuiver zong daarop het knapen koor onder leiding van den heer Theo van El feren het jubellied van A. Arts, O, Sacrum con- vivium van S. Tychon en Haec Dies van P. Kunst. Toespraak Z. II. Exc. Mgr. Aengenent. Daarop trad Z. H. Exc. mgr. Aengenent op het spreekgestoelte en sprak ongeveer als volgt: Dierbare diocesanen. Ik vind het een zeer verheugend feit, dat in deze maand over gansch de wereld gevierd wordt de herinnering aan de stichting van de eerste conferentie der vereeni ging van den H. Vincentius van Paulo te Parijs, door den student Ozanam en zijn vrienden. Uit die algemeene feestviering blijkt, hoe nog steeds in de oude Moederkerk leeft de leven wekkende gedachte, dat de Christelijke chari- tas iets geweldigs is in de wereld. Vooral verheugt het mij, dat vandaag op zoo grootsche wijze de herdenking in dit diocees gevierd wordt en mij daardoor de gelegenheid wordt gegeven openlijk om mijn hartgrondigen dank üit te spreken voor alles wat de vereeni ging in de verschillende conferenties in dit bis dom tot stand bracht, om hartelijk dank te zeg gen niet alleen voor het vele schoone voor le niging van stoffelijke nooden, doch ook als middel tot nastreving van hoogere, nog meer ideale doeleinden. Dat is het wonderbaarlijk schoone, dat de^e geest heeft, dat leniging van stoffelijken nood als voornaamste doel staat, doch alleen voor het bereiken van veel hooger doeleinden. Dit is de geest, die komt van den stichter, de geest die honderd jaar over de aarde heeft doorge werkt. De woorden van Ozanam hebben mij diep getroffen: „Ons voornaamste doel is niet voor namelijk de hulp aan de armen. Deze is niets anders dan een middel. Ons eigenlijk doel is allereerst onszelf door uitoefenen van de Chris telijke naastenliefde sterker te maken in ctós geloof en om dat geloof voort te planten door beoefening der naastenliefde. Wij wilden ook de vraag voorkomen, door het antwoord te voren te geven op de vraag „Waar is Uw God?" Wij wilden ook toonen door werken van naasten liefde dat Christus leeft in ons Katholieke ge loof en in onze Katholieke werken". Daarom ben ik zoo dankbaar, dat dit drie voudige hoogere doel is nagestreefd: door naas tenliefde, door een hooger geloof, door bij de armen de liefde te versterken en daarmede de wereld te toonen dat God leeft in de Katho lieke kerk; behalve leniging van den stoffelij ken nood het begrijpen van de hoogere idealen in de wereld. Dank voor alles wat de vereeniging in dit diocees heeft verricht. Het verheugt mij daar om een groot aantal diocesanen aanwezig te zien, die door hun tegenwoordigheid van hun sympathie en enthousiasme getuigen en bereid zijn het verheven werk de St. Vincentiusver eeniging te steunen. Daarom verheugt het mij. dat de samenwerking van parochiegeestelijk heid met de conferentie buitengewoon goed ge noemd mag worden. Van mijn kant ben ik volgaarne bereid om op alle mogelijke wijzen mede te werken om in de parochies waar nog geen conferentie is opgericht tot zulk een oprichting te geraken en om op alle mogelijke wijzen mede te werken om de St. Vincentiusvereeniging tot grooten bloei te brengen. Moge de geest van Frederic Ozanam vooral bij de nastreving van de hoogere doeleinden van naastenliefde zoo mogelijk nog krachtiger worden. Ook hoop ik, dat de sympathie en de medewerking der diocesanen toeneme ten einde den bloei der vereeniging te bevorderen (luid applaus) stuk, peen 11—1 9ct. per bos, tomaten A ƒ16.10— 18.30, B 14./4016.30, C 15.70—17.70, CC 12—14 per 10 Opond. Aanvoer 88.000 krop sla en 101.000 pond tomaten. ARBEIDER ONDER ZAND BEDOLVEN. Rede pater II. de Greeve S.J. Dan was het woord aan pater Henri de Greeve S.J., die zijn feestrede aanving met het lied van Wolfram uit „Tannhauser": „Bliek' ich umher in diesem edlen Kreise, welch hohen Anblick macht mein Herz erglüh'n!Ihr Edlen mocht' in diesen Worten lesen, wie ich erkenn' der Liebe reinstes Wesen!" Dit zij het motief voor dezen middag. Bezien In de oogen van een geschiedschrijver is de oogst van 100 jaar niet veel. En toch: revoluties, oorlogen, gewapende vreden, kerkvervolging. Maar ook dienende liefde. Het graf van Ozanam is mij liever dan de Are de Triomphe, liever dan het Panthéon. In contact met dezen immer nog levenden en over u vaardigen geest mag ik zeggen, dat de vereeniging van den H. Vincen tius van Paulo een levende illustratie is van het christelijke ideaal. Behalve de geschiedenis van de Kerk, van de levens der heiligen en van de kloosterorden is er niets dat zoo verschilt met de wereld als deze vereeniging. Een uitdaging van de menschelijke wijsheid was het om de liefde te zoeken in de armen van de bedelaars. Mannen, die de macht kennen uit eigen ondervinding knielen niet voor den mam mon en voor geld, maar voor den arme. De geschiedenis wordt wonderlijk wanneer wij het contrast zien tusschen de St. Vincentius- en de andere vereenigingen. De Vincentiaan predikt de liefde tot den arme in een publieke daad. Hij predikt: Christus het hoofd, wij allen de ledematen. Dan wordt de wereld één groot huisgezin. Ozanams stichting werd een sociale, levende prediking van: Bemin Uw naasten! Het tweede resultaat was verdraagzaamheid. Gelijkschakeling is geen nieuwe idee. Zij is zeker honderd jaar oud, toen de gevoelens van een Vincentiaan werden gelijkgeschakeld met het Hart van Christus. In den Vincentiaan moet men iets terugvinden van Christus. De handen van Christus hebben altijd gegeven. De oogen van Jesus zagen naar de armen. Het Hart van Jesus gaf de zaligprijzing van de armen. De gelijkenis is sprekend: Ozanam, daarachter St. Vincentius, daarachter Jesus. Voordat egoïsme staat tegenover den mensch staat het tegenover God. Het is de vijand van de liefde. Nog één schrede verder: de eenige grens, die nog getrokken kan worden is geen plicht, geen noodzakelijkheid, maar edelmoe digheid. Geld bevriest altijd, zelfs als het gegeven is, behalve wanneer het met een barmhartige hand en een dankbaar oog is gegeven. De Vincen tiaan heeft zijn eigen etiquette: de aristocratie van de liefdadigheid. Ik breng U mijn eerlijke oprechte hulde. Als priesters waardeeren en voelen wij het leeken- apostolaat als een grooten ontzaglijken steun. De maten in den hemel en op aarde verschil len. De juiste maat om God en menschen te beminnen is: te beminnen zonder mate (ap plaus). Het mannenkoor onder leiding van André Beyersbergen van Henegouwen zong vervol ge s Salutatio van mgr. Casimiri, Jubilate van Ümon Kroon en Te Deum Laudamus van V. Goller, welke nummers, evenals die van het knapenkoor veel bijval verwierven. President von Fisenne dankte den Bisschop voor zijn aanmoedigende woorden en verder allen, die tot 't welslagen der feestviering me dewerkten. Het mannenkoor zong nog Cantate Domino. Bij het heengaan van Z. H. Exc. mgr. Aen genent weerklonk opnieuw een krachtig ap plaus. Terwijl de heer Frans Haring op het orgel de Marche Pontificale van J. Lemmens speelde ging men uiteen. Na twee spannende uren uit zijn positie gered. Bij het leggen van rioleering op het kinder sanatorium „Hoog Blaricum" te Laren is Vrij dagmiddag omstreeks twee uur de arbeider J. Booy uit Laren bij het aansluiten van een buis bedolven door ongeveer 30 M3 neerstortend grint en zand, en bekneld geraakt tusschen de buizen. Het gelukte den aannemer van het werk, die het ongeluk zag gebeuren na eenige mislukte pogingen, het hoofd van den ongelukkige vrij te maken. Het mocht echter niet gelukken B. die door den geweldigen druk van het grint en zand den adem ontnomen werd, uit zijn nete lige positie te bevrijden. De doctoren van het sanatorium die onmiddellijk gewaarschuwd werden, deelden B. met behulp van natte doe ken zuurstof toe. Zijn toestand was echter van dien aard, dat men het noodig oordeelde den ongelukkige van de laatste H.H. Sacramenten te voorzien. Inmiddels was men met ongeveer 20 man aan het werk gedaan om B. uit te graven. Twee uur later kon men hem uit den put ophalen. Hij werd eerst in het sanatorium onderzocht en daarna in ernstigen toestand naar het St. Jans Ziekenhuis vervoerd. B's toestand was Vrijdag avond echter van dien aard, dat de doctoren hem in leven hopen te houden. Schooljongen overreden en gedood. Hedenmorgen kwart over 8 is aan het station Haagpoort te Breda een droevig ongeluk ge beurd. De 9-jarige Koedijk uit Etten, sprong bij ge noemd tramstation uit de nog rijdende stoom tram, waarmee hij iederen dag naar de school te Breda gaat. Hij kwam hierbij te vallen en wel zoo ongelukkig dat hij op de rails terecht kwam en door de tram werd overreden. Deerlijk verminkt werd de jongen in het sta tion binnen gedragen waar bleek, dat hij reeds was overleden. De dood moest onmiddellijk zijn ingetreden. Als tragische bijzonderheid kunnen we mee- deelen, dat zijn ouder broertje getuige was van het ongeluk. De werknemers zullen zich, onder gegeven omstandigheden, er niet tegen verzetten. De leden van de textielarbeidersorganisaties „St. Lambertus" en „Unitas", werkzaam op de Enschedesche laonspinnerijen kwamen Vrij dagavond in vergadering bijeen. Door de hoofd bestuurders werd verslag uitgebracht der gehou den conferentie met de werkgevers inzake de aangekondigde 10 pCt. loonsverlaging. Medegedeeld werd, dat de werkgevers zich op het standpunt plaatsen, dat deze verlaging absoluut noodzakelijk was en dat ze tot geen enkele tegemoetkoming bereid bleken. De ar beiders spraken hierover hun ernstige teleur stelling uit, temeer omdat deze loonen reeds zoo laag waren, dat er onder de gegeven om standigheden geen bestaansmogelijkheid meer overblijft. Ook werd de wijze van aankondiging der loonsverlaging zooals ze dit keer was toegepast, becritiseerd. Ten slotte besloot men zich onder de gegeven omstandigheden niet tegen deze verlaging te verzetten, doch er bij de werk gevers nogmaals in een schrijven ernstig op aan te dringen, de lagere loonen, vooral van gehuwden en kostwinners of wel niet of wel met minder dan 10 pCt. te verlagen. Nieuwe arrestaties te Haarlem. In verband met het frauduleus invullen van steunlijsten te Haarlem, waarop steenzetters zich werkloos hadden gemeld, terwijl dit niet het geval was, voor welk feit deze week reeds eenige personen terzake van valschheid in ge schrifte en oplichting zijn aangehouden, zijn Vrijdag nog drie arrestaties verricht. Het ver moeden is niet ongegrond, dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. HET DREIGEND CONFLICT IN DE SIGAREN-INDUSTRIE. medege- ons De „R. K. Tabaksbewerkersbond" heeft een enquête ingesteld naar de buitenlandsche tabaksbewerkers, Belgen en Duitschers, die iederen dag over de grens komen om in de Ned. sigarenindustrie hun brood te verdienen. Het onderzoek betreft de week van 1015 April en strekt zich uit over 43 firma's in 13 zuidelijke gemeenten vanaf Roosendaal tot Maastricht. Bij deze firma's waren toen werkzaam in totaal 4731 personen, van wie 1653 Belgen en Duitschers, of ongeveer 33 van dit totaal. Uit het overzicht zijn de volgende cijfers ge nomen: Karei I" te Eindhoven 559 Nederlanders en 250 Belgen; „Karei I" te Reusel 31 Nederlan ders en 470 Belgen. „K. v. Wely" te Roosendaal 356 Nederlanders en 310 Belgen. „Due George" te Bladel 34 Nederlanders en 35 Belgen. „Velas- ques" te Reusel 19 Nederlanders en 50 Belgen. „Philips" te Maastricht 273 Nederlanders en 24 Belgen. „Hofnar" te Valkenswaard 289 Neder landers en 51 Belgen. „Majoie" te Reusel, 40 man gedeeltelijk werkend personeel, van wie 38 Bel gen. „K.V.W." te Zundert met 26 Nederlanders en 93 Belgen. „Vossen Breurs" te Tegelen 20 Nederlanders en 400 Duitschers. „Columbia" te Tegelen met 0 Nederlanders en 14 Duitsche, alle gehuwde vrouwen. Van werkgeverszijde wordt deeld Nu in de pers berichten voorkomen, die wij zen op de mogelijkheid van een conflict in de sigarenindustrie, waarin cijfers genoemd wor den betreffende de door werkgevers ge- wenschte loonsverlaging, die een onjuisten in druk wekken, schijnt het wenschelijk, dat ook van werkgeverszijde eenige toelichting wordt gegeven. De werkgevers hebben, ondanks den slech ten toestand in de industrie tot op 31 Mei de loonen uit de topjaren gehandhaafd, volgens de bepaling van de collectieve arbeidsovereen komst. Thans maakt echter de steeds nijpender wor dendeachteruitgang in 't bedrijf en een toene mende verschuiving naar de randbedrijven het noodzakelijk over wenschen te spreken. In een viertal conferenties met de werkne mers zijn daarover onderhandelingen gevoerd, waarbij de patroons van de aanvankelijke voor stellen niet onbelangrijk hebben laten vallen, o.a. is de voorgestelde verlaging op de sigaren- fabrieksloonen van 7 tot circa 4 terugge bracht, terwijl voor loonen van kleine sigaren, met uitzondering van een zeer kleine groep, elke loonsverlaging is teruggenomen. De onderhandelingen zijn vrijwel op het doode punt gekomen, doordat de werknemers voor het overige personeel niet verder willen gaan, dan tot 4 terwijl de patroons vasthou den aan een vermindering van resp. 6 en 3 Wanneer deze, naar het oordeel der groote meerderheid van de betreffende werkgevers niet te lage loonen niet door de werknemers worden geaccepteerd, staat te vreezen, dat de onderhandelingsvorm moet worden losgelaten. 1000 vluchtelingen uit Tientsin geplunderd. SHANGHAI, 27 Mei (V.D.). Uit Dairen wordt gemeld, dat het Japansche stoomschip „Hos- hoen Maru", dat geheel bezet was met Chineesche vluchtelingen in de golf van Pets- joeli is overvallen en geheel uitgeplunderd door als passagiers uitziende Chineesche zee- roovers. Er waren ongeveer 1000 Chineesche vluchte lingen uit Tientsin aan boord, die uit angst voor de komende gevechten bij de Japansche bezetting de wijk hadden genomen. Velen hun ner waren rijke kooplieden, die al hun bezit tingen hadden meegenomen. Voor de zeeroo- vers was de buit dan ook reusachtig groot. De leider der bende was een jeugdig en elegant gekleed Chinees, die de berooving der passagiers met groote rust en hoffelijkheid leidde, en die persoonlijk den gezagvoerder en de officieren „arresteerde". Toen tenslotte aan den horizon een Japan sche torpedojager opdook, ontkwamen de zee roovers, met een langszij komende boot en landden aan de kust van Shantoeng. TOKIO, 26 Mei. (V.D.) Een sedert drie dagen woedende woudbrand heeft in het Japansche district Sachalin geweldige boschstreken en verscheidene dorpen in de asch gelegd. Ge vreesd wordt, dat honderden dorpelingen in de vlammen om het leven zijn gekomen. Men is er nog steeds niet in geslaagd het vuur te stuiten. Achttienduizend acres woud zijn reeds asch gelegd. POONA, 27 Mei (R. O.). Gandhi is thans bijna gekomen aan het einde van zijn vasten periode van drie weken en de doktoren hopen nog steeds, dat hij weer zal herstellen. In een gisteren gepubliceerd bulletin verklaren de ge neesheeren, dat Gandhi's toestand nog eenigen tijd critiek zal blijven en dat het tenminste nog drie weken zal duren voor hij buiten gevaar is. VELOCITASFEIJENOORD. In den wedstrijd VelocitasFeijenoord, die morgen te Groningen zal plaats vinden, komt Velocitas met de volgende ploeg uit: Kolthof; Heideveld, Brink; Franken, Zuidema, Huigding; Warnders, Bonsema, Meulema, van Meel, Mohrmann. Hedennacht omstreeks 12 uur is er brand ont dekt in de fustloodsen op het veilingterrein te 's-Gravenzande. De brandweer was spoedig ter plaatse en gaf water met drie stalen op den motorspuit. In deze loodsen bevonden zich 50.000 groentenkisten. De vlammen sloegen zoo hoog op, dat het voor de brandweer niet doen lijk was het vuur te blusschen. Zij heeft zich bepaald tot het nathouden der belendende per- ceelen n.l. het oude veilinggebouw en de kis tenfabriek van Varenkamp. Om 3 uur waren loodsen en kisten schoon opgebrand.. De brand heeft gewoed over een oppervlak te van 1500 M2. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. De schade, welke groot is, wordt door verzekering gedekt. RotterdamHaarlem Zooals reeds gemeld werd, zal morgen te Pijnacker de wedstrijd plaats vinden .tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Haar lem en Rotterdam. De wedstrijd wordt gespeeld op het terein van Oliveo en begint om 3 uur. Het Rotterdamsche elftal moest in verband met de verkiezing van J. Strieder voor het R. K. Ned. Elftal en doordat Excelsior te Schiedam Zondag a.s. voor de promotiecompe titie moet spelen, belangrijk gewijzigd worden. Het is nu als volgt samengesteld: C. Venrooy, (Spartaan), W. Pols (Spartaan) J. Esveld (Celer); A. v. d. Geer Spartaan), P. Haanappel (aanv.) (Leonidas), G. Luypen (Spartaan); L. v. d. Huls (Leonidas); Chr. Nieuwenhoven (Oliveo), A. Menitnk (Spar taan), J. v. d. Geer (Spartaan). De rechtsbin nen zal nog nader worden aangewezen. Haarlem brengt het volgende elftal in het veld: Heemskerk (Geel Wit); Heesakkers (Onze Gezellen), van Es (T. Y. B. B.); Rotteveel (T. Y. B. B.), P. Nijssen (Santpoort), Vinken (H. B. C.); Gerrits (Santpoort), Toledo (H. B. C.), Put (T. Y. B. B.), Kaldenbach (Santpaart). Ongeveer hetzelfde elftal heeft Zondag het voorloopig R. K. Ned. Elftal kranig partij ge geven, hetgeen wel pleit voor de sterkte der ploeg. De wedstrijd zal geleid worden door den bekende I. V. C. B.-scheidsrechter, den heer J. Döring. AMSTERDAM, 27 Mei Aardappelenmarkt. Geen aanvoer. Prijzen onvernaderd. BERKEL, 26 Mei. (Coöp. Groenten- en Bloe menveiling Vereeniging „Berkei en Rodenrijs" G-.Aa) Roven: Dame Edith Helen ƒ2.45—4.25, E. G. Hill 2.40—3.85, Rosalandia 2.15—3.45, Mrs Hoover 1.95—3.40, Briar Cliff 1.60—3.05, Aug' Noack ƒ1.60—2.85, Mad. Butterfly 1.70—2.05, Hadley 1.60—3.10 per 100 stuks, Golden Salmon 2749 ct., Elzen Poulzon 2645 ct., Paul Gram- pel 2640 ct., Gloria Mundi 24 ct.diversenAsp. Plumosus 1635 ct., Violieren 1632 ct., Pioen rozen 1117 ct., Pyrethrum 815 ct., Irissen 615 ct., Lathyrus 515 ct., Anemonen 510 ct. per bos, Pioenrozen 5—8 per 100 stuks, Hortensia 29—87 Ct., Potrozen 16—38 ct., Geraniums 16—25 ct. per bot, Calla's 4—8, Jap. Lelie's 3.20—4.50, Regalumlelie's 1.80 per 100 kelken. LOOSDUINEN, 26 Mei. (Loosduinsche Groen- tenveihng). Bloemkool le soort 7.30—14.80, 2e soort 9—8, kaskomkommers le soort 9.50—10.80 2e soort ƒ6.60—8.70, 3e soort 4 70—6.50, rijen komkommers le soort 9.20—12.10, 2e soort 6 70 —8.70, gele komkommers 18.20—12, witte kom kommers ƒ8—9.10, perziken le soort ƒ8, 2e soort 3.805.80, alles per 100 stuks, meloenen 0.80 —1-35 per stuk, snijboonen 74 per 100 kg., aard beien 45 ct. per pond, tomaten A f 1517, B 15 50 —17, C ƒ15—16.50, CC ƒ11.50—14, bonken ƒ9— 13.50 per 50 kg., postelein 4172 ct per 6 kg., spinazie 2148 ct. per 4 kg., druiven le soort 62 ct. per pond, salade le soort 1.203.30, 2e soort 50 ct. per 100 kr :p, pe enle soort 1122. prei 50—100 ct., radijs ƒ1.10, rabarber 1.30—2.90, sel- deriJ. 1.80—3.70, pieterselie 2—2.60 per 100 bos, andijvie 2360 ct., komkommerstek 0.851.75, ?'?ofs'a 3747 ct. per kist, andijvie 25 10 per 100 struik. LOOSDUINEN, 26 Mei. (Coöp. Groentenvei- 'inS-Bloemkool le soort 7.60—12.90, 2e soort 2.507, kaskomkommers le soort 8.5010.80. 2e soort 7.208.90, rijenkomkommers le soort 9.60—13.30, 2e soort 6.90—9.10, gele komkom mers le soort 9.90—11.50, 2e soort 5.70—8.10, witte komkommers le soort 10, 2e soort 6, perziken le soort 1320, 2e soort 7.808, 3e soort 4.30, alles per 100 stuks; meloenen 1.30 Per stuk; snijboonen 67. komkommerstek 3—14, aardbeien 76—84, alles per 100 kg to maten A 16.30—17.60, B 16.20—17.20, C 15.20 —16.60, CC 12.1013.80, bonken 1.40—13.20, s Per 50 kg.; postelein 30—60 ct. stoofsla 7 alles Per 6 kg.; spinazie 18—40 ct., andijvie 23—55 ct., zuring 25 ct., alles per 4 kg. druiven 2—2.10 per kg.salade le soort 1—2.60, 2e soort 0.70—1.60, alles per 100 krop; peen le SOo ol 13—2e soort 6.20—8, rabarber 1.90 2.80, selderij 1.802.60. peterselie 2.10, alles per 100 bos; andijvie 1.704.30 per 100 struik. ROT1ERDAM. 26 Mei, (Veilingsvereeniging yYïï® Aardbeien veiling Charlois"). Spinazie f Wk P°stelein 11—12 per 100 kg„ sla 0.50 —1.40 per 100 krop, eieren 2.30—2.70, bloemkool le soort 1619, 2e soort 13—15, 3e soort 7—10 per 100 stuks, uien ƒ0.70—1.20, rabarber 1.20— 3.30, radijs 1.30—3, selderij 3,504.10, pieter selie 1.302 per 100 bos, zuring 2527 ct per kist, aardbeien 22—27 ct. per doosje. ROTTERDAM, 26 Mei (Coöp, Tuinbouwvei ling Rotterdam en Omstreken G.A.) Holl. platgl. komkommers le soort 10,20—13.70, 2e soort 8.20 —10.40, 3e soort 5.80-8.30 per 100 stuks, kom kommerstek 7—12 ct., slavellen 2—4 ct., postelein 6—9 ct., spitskool 10—15 ct. per kg, sla (Mei koning) le soort 1—3. 2e soort 50—90 ct. per 100 krop, spinazie 3.50—9 per 100 kg., bloem kool le soort 10—17 ct.t 2e soort 6—10 ot. per KRALÏNGSCHE VEER, 27 Mei. Aanvoer 1 kleine zomerzalm ƒ1.60, 2 groote 1.50-1.75 per pond. r ROTTERDAM, 27 Mei. Heden kwam aan de vischmarkt alhier 1 motorbotter en werden van IJmuiden, Nieuwetliep en elders 120 manden en kisten versöhe visch en 50 kistjes gerookte aangevoerd. De prijzen waren voor; middel tong 20—26, kleine 5—10, middel schol 10—18 kleine .(3—6, middel tarbot 8-15, griet f 4—7a'kabel jauw 3—5, gullen 2—3, per mand, levende paling ƒ4—6, gerookte paling 4—7, harde bok king 35—50 ct. per kistje. Het grootste gedeelte van dit weekoverzicht kon gevoeglijk onder de rubriek Gemengd nieuws geplaatst worden, want de houding van velé vischkooplieden is van dien aard geweest, dat de veiling in de voordagen der week slechts onder politietoezicht heeft kunnen geschieden en toen dit toezicht slechts even verslapte, hebben in het nieuwe veilingslokaal zich ergerlijke too- neelen afgespeeld. De kooplieden onderling zijn zelfs slaags geweest en dit alles geschiedde om de kwestie van het al of niet koopen na 11 uur. Reeds lang voor de verplaatsing van het afslag- gebouw van de binnenstad naar de Middenkous haar beslag had gekregen, hadden de kooplieden op hun manier een actie gevoerd om tot een vroegere beëindiging der veiling te kamen maar een oplossing, die alle partijen bevredigde was niet gevonden. Gedachtig aan het Belgisch devies hebben de winkeliers en de venters zich ver- eenigd en aan B, en W. in nog al krasse termen verschillende wenschen naar voren gebracht, toen volgens hunne meening hierop geen voldoende toezegging gedaan werd, proclameerden zij, dat ongeacht de grootte van den aanvoer, niemand na 11 uur zou mogen koopen. Hier zijn de on geregeldheden bovengenoemd uit voortgekomen en er zijn klappen gevallen, die op het gezicht, maar ook in de portemonnaiemerkbare teekenen hebben achtergelaten, De vrede is nog niet geteekend, maar het is toch tot een wapenstilstand gekomen en met een weinig schipperen, kan er wellicht uit deze onverkwikkelijke geschiedenis iets goeds ge boren worden. Wat den aanvoer betreft, reeds op Maandag was deze buitengewoon groot en bestond ondermeer uit: zalm, heilbot, kabeljauw, leng en sohelvisch van Noorwegen. Onder de zalmen bevonden zich exemplaren van 30 pond en meer en de heilbotten waren bijkans niet te lichten. Iedere dag gaf iets waar niet op gerekend was en de aanvoer werd dagelijks grooter. In versneld tempo werd ge veild, mar de koopkracht van de venters(sters) heeft ook haar grenzen, waarbij dan nog de Hemelvaartsdag kwam. Het gevolg was, dat de opbrengst van verschillende aangevoerde partijen de vracht en de hndere kosten bij lange na niet dekte en het bleek, dat de zegen te groot kan zijn. Er kwamen in de Middenkous, die in tegen stelling van in de Leuvehaven een ruime aan legplaats biedt, 39 vaartuigen, waaronder 1 stoom schip en 1 Deensche kotter, deze laatstgenoemde schepen gebruiken het Deensche vischtuig: Snur- revad. De vangsten waren bevredigend, maar de opbrengsten verre van dat, zoodat de sohippers mismoeidig huiswaarts keerden. Van binnen- en buitenland werden 2510 kisten en manden verschillende vischsoorten aangevoerd waarvan geep een belagrijk deel uitmaakte maar en door den te grooten aanvoer en door de oneenig heden leed een ieder verlies. Op een slechte markt volgt gewoonlijk een goede, dit geeft hoop voor de volgende week. Het veilingscijfer bedroeg 13.200. Scheveningsche markt. Aangevoerd 40 kn bokking, prijs per stuk 3—5 ct., 20 kn. spekbok- king, 57 ct. per stuk, 2 manden schar, prijs per bos, groote 60—75 et., handgroot 45—60 ct middel 30—40 ct., krit 15—25 ct. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM 27 Mei 26 Mei 24 Mei t.37 X 8.39 8.42K 810 f8.10 58.121$ 9.771$ 9.77'4 9 TI% P4.59 34.59 34.60 47.95 47.951$ 47 97 Londen per Berlijn p.100 Mk. Parijs p. 100 frs. Bruss. p.100 belg. Zwits. p. 100 frs. Weenen p.lOOsch Kopenh. p.lOOkr. Stockh. p.100 kr. Oslo per 100 kr. New-York per 37.35 43.— 42.50 2.12 X 37.45 43.10 42.60 2.141$ 37 60 43.371$ 42 80 2.15 pariteit 12.107 59.26 9.74 34.59 48.— 35.— 66.67 66.67 66.67 2.48 ROTTERDAM, 27 Mei 1933, Vletwerk 165 ton 5.50, Vaarwerk 50 ton n. Coevorden 3 per last. Kempenaar n. Ruhrort-Keulcn ƒ90—100—110. Schip van 700 ton met 500 ton (2 partijen naar Uerdingen 175. 800 ton n. Reiaholz ƒ200. Naar den Bovenrijn werd ter beurze niets be- vracht Stemming vaster. Hout naar Walsum, 40/50 ot. per last, met 4 of 8 iosdagen. Ertsvrachten n. d, Ruhrhavens bleven onver anderd alsook het sleeploontarief naar den Be neden Rijn. ROTTERDAM aangekomen 26 Mei namiddag 7.30 HESIONE, P. A. v. Es Co., Beira, Maashaven 12, stukg.8.- HENRY MORY, Wam- bersie 'Zn., Nantes, Maashaven Nz„ erts; 8.15 MARNE, Wm H. Müller Co., Lynn, St. Jobs haven. stukgoed. NIEUWE WATERWEG aangekomen; 26 Mei namiddag; 10.25 AVANCE I, Sagvaag; vertrokken 26 Mei namiddag 4.20 PATRIA (Duitsch), Moermansk.6 50 TENNESSEE, Kopenhagen; VOLCHOV, Antwer pen; BOCCACCIO. Antwerpen; SUSA, Gdvnia' 7.10 MAX WOLF, B.-Ayres; HECKSEE, Imming- hamWILDENFELS, Hamburg; BOMMA, Oslo; 1.25 MAASDAM, N.-Orleans; STAR, Antwerpen; 7.50 LALANDIA, Kopenhagen; EXPRESS,m Amsterdam; 8.10 JARRIX, Hull: GULLPOOL N.-ShieldsPALMA, m., Parijs; ERPEL, Ham burg; K1TTIWAKE, Liverpool; 8.35 KONSULS P. DANNEBERGS, Leningrad; NAGPORE, Glas gow; 8.45 TOIVO, Cardiff; AVOLA. Bremen. 10.— HELUAN, Hamburg; 10.55 SOUTHWICK, Montrose; 11.30 KOURA, Wasa; 11.40 TRITO Belfast; 11.55 PRAGUE, Harwich. Wind N„ matige bries, kalme zee, licht be wolkt. POORTERSHAVEN aang. Monastir, bunkert. 26 Mei KOURA, IJMUIDEN aang. 26 MeiVAN RENSSELAER West-lndië, stukg.BARODD I, Flekkefjord, voor IJmuiden, visch; JASON, Chili, stukg.; LON DON, Leningrad, hout; vertr. 26 Mei: POSEIDON, Carthagena; OLD- AMB1'. m„ Antwerpen; MAASSTROOM, Bristol; POELAU BRAS, Batavia; ESCAUT, Parijs; ME- ROPE, Rotterdam: ARIADNE, Tanger; TEXEL- STROOM, Liverpool; TELAMON, Rotterdam. VLISSINGEN aang. 26 Mei: PRINSES JU LIANA, Harwich; JANTINA, Londen, voor Zaltbommel; QUO VADIS, Penzance, voor or ders; vertr. 26 Mei: MECKLENBURG, Harwich; QUO VADIS, Delfzijl; DITMAR KOEL, Port land (Me); gep. naar Antwerpen: BEAVERFORD, Mon treal; RAGNVALD JARL, Salonika; HIGH- LAND PRINCE, Liverpool; SIGNFRED, Poole- DEMODOCUS, Brisbane; gep. naar Gent: RAVONIA, Newcastle; gep. van Antwerpen: EULER, Bremen- FRAUNSTEIN, New-York; OLBERS, Stavanger1 BURGUNDIA, Gothenburg; MALINES, Harwich' ADEN, Duinkerken; LESTRIS, Glasgow; TEE- LIN HEAD, Dublin; DELIA, Bremen; CONDOR RotterdamCERONS, id.RAUENFELS, Ran goon; CORBEACH, Newcastle. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM 26 v. Rotterdam n. New-Orleans. HOLLAND—OOST-AZI LIJN. ZUIDERKERK (thuisreis) 25 Mei te Suez. KON. NED. «STOOMBOOT-MIJ VAN RENSSELAER 26 v. W.-Indië te Amst. JASON 26 Mei van Chili te Amsterdam. POSEIDON 26 van Amsterdam naar Carthagena. MEROPE 26 van Amsterdam naar Rotterdam. ARIADNE 26 Mei van Amsterdam naar Tanger. TELAMON 26 van Amsterdam naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIB A JAK (uitreis) 26 Mei van Marseille. TAPANOELI (thuisreis) vertrekt 27 van Londen. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. LAOMEDON, Batavia n. Amst. 25 v. Marseille. CLYTONEUS, Batavia n. Amsterdam p. 26 Perim. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS 26 van Amsterdam n. Batavia. BOUKHARIN 24 van Rotterdam te Hamburg, BOWLING 25 Mei van Amsterdam te Leith. BAPkRDALE 25 Mei van Rotterdam te Shields, BORTHWICK 25 v. Rotterdam te Grangemouth, BARON STRANRAER 24 v. Rott. te Swansea. BETTY H. 24 van Rotterdam te Burntisland. BRUNLA, 23 v. Rotterdam te Oslo. BATAVIER VII, 25 v. Rotterdam te Gdynia. BORINGIA, Rott. n. Bangkok 24 v. Penang. CIESZYN, 22 v. Rotterdam te Tallinn CAP AC IT AS, 15 v. Rotterdam te Salerno. CITY OF CORK 24 v. Amsterdam te Waterford. DIANA (Nept.) 24 Mei van Rotterdam te Stettin. ERIDANO, 18 v. Rotterdam te Salerno. ERIN, Rotterdam n. Kingston (J.) 24 (5.25 n.m.), 100 mijl Z.Z.W. van Land's End. ESKWOOD 25 Mei van Amsterdam te Blyth. ERMLAND, Rotterdam n. Hankow 25 v. Colombo. ERNST H. STINNES 11, 21 v. Rott. te Pillau. ESSEN, Rotterdam n. Sydney 22 v. St. Vincent. FARFIELD 23 Mei van Rotterdam te Youghal. FINLAND 20 Mei van Amsterdam te Gdynia. FINTEL, 25 v. Rotterdam te Koningsbergen. GRONINGEN, 25 te Ldn. uitgekl. n. Harlingen* GERA, Rotterdam naar Java 26 Mei te Meclan. GORECHT 24 Mei van Londen te Gent. GELDERLAND. 25 v. Blyth te Antwerpen. GRONINGEN, 25 v. Harlingen te Londen. GRUTTO, 25 v. Rotterdam te Londen. GEZIENA, 25 v. Rotterdam te Londen. HAVEL, Rotterdam naar Japan 25 van Colombo.) HOHENSTEIN, Amst. n. B.-Ayres 25 v. Bahia. HOOGLAND 24 Mei van Amsterdam te Blyth, HASSELBURG 25 Mei van Rotterdam te Shields, IRWELL, 24 v. Rotterdam te Goole. IRWELL 25 Mei van Rotterdam te Goole. IPSWICH TRADÈR 25 van Harlingen te Huil* JELLING, Rotterdam n. Baltimore p. 25 Wight* JADERA, Rotterdam naar Genua p. 25 Dover* JONGE ANTHONY, 25 v. Rotterdam te Cannes- KATENDRECHT, Rotterdam n. Texas 24 (4.3 n.m.) 49 mijl West van Niton. KOHOLYT, Rott. n. Koningsb. p. 21 Brunsbuttel* KOHOLYT 23 Mei van- Rotterdam te Pillau. LORCA 24 Mei van Rotterdam te Hartlepool* LYSLAND 24 Mei van Terneuzen te Shields. LELIE, Westers. 24 v. Nederland te Hamburg* LAS PALMAS 23 Mei van Rotterdam te Musel* LEVERKUSEN, Rott. n. Japan 25 v. Shanghai. LISE, Vlissin-gen n. Stamboul 25 (9.42 v.m.) 40 mijl Z.O. van Niton. MANGAN, Rott. n. Kolberg p. 23 Brunsbuttel. MEDOC 21 Mei van Rotterdam te Nantes. MAX HOELZ, Rott. n. Leningrad p. 22 Cuxhaven MARIENBURG 22 Mei van Rotterdam te Pillau* MAGMERIC, Rott. n. Savannah p. 25 Wight.. MELROSE ABBEY 25 van Rotterdam te Hull* NIJVERDAL Rott. n. Le Legue p. 25 Horse S. Ft* NOORD 24 Mei van Rotterdam te Uleaborg. N. C. MONBERG 23 v. Rotterdam te Kopenhagen NIXÈ, Rott. n, Gdingen 23 v. Kopenhagen. OPTIMA, 24 v. Rotterdam te Abö. OUSEL 24 Mei van Amsterdam te Manchester. OUD-BE1JERLAND, King's Lynn n. p. 25 Flamboro Head. PRIMA 25 Mei van Harlingen te Hull. PERNAMBUCO, Amst. n. Brazilië 22 v. Leixoes* PARIS, 24 v. Amsterdam te Immingham. RABAT 23 Mei van Rotterdam te Oporto. RHEINLAND, Rotterdam n. Japan 25 op 50 mijl Oost van Niton. STEINBURG. Rott. n. Stettin p. 21 Brunsbuttel* SAARBRUCKEN, Rott. n. Dairen 26 te Penang* STERN 22 Mei van Rotterdam te Stettin. STEINBURG 22 Mei van Rotterdam te Stettin* SAARBRUCKEN, Rott. n. Dairen 25 v. Medan* SAPPHO 24 Mei van Rotterdam te Swansea. STONEPOOL, Rott. n. Barry p. 25 Dungeness* SCHIELAND. 25 v. Hamburg op Tyne. ST. PHILIPSLAND, 25 v. Tyne n. Kopenhagen SIMON VON UTRECHT, 24 v. Vlissingen te Portland (Me). SPIDOLA, 21 v. Rotterdam te Leningrad. TEMPLAR, Rott. n. Brisbane p. 25 Ouessant. TROYBURG, Sluiskil n. Savona p. 25 Dover* TRINGA 24 Mei van Rotterdam te Manchester* TONGKING, Rott. n. Japan 25 te Port Said* TUNISIA, Rotterdam n. Savona p. 26 Gibraltar* TURTCUM, 21 v. Rotterdam te Constantza. TITANIA, Rott. n. Vancouver 15 v. Balboa. TAMARA, Rott. n. Japan 24 v. Hongkong. TURICUM, Rott. n. Constantza 20 v. Stamboul* VENERSBORG, Rott. n. Stockholm 23 v. Norr- k oping. VLEDDERVEEN, 25 te Ldn. uitgekl. n. Gravelin* VIGOR. Rott. n. Albany (N.-Y.) p. 24 Dover. VLIE3TROOM 24 Mei van Amsterdam te Hull. WESTLAND 25 Met van Rotterdam te Leith* WOENSDRECHT 25 van Constantza te Antw* WESTLAAN 23 Mei van Grangemouth te Leith* WATUSSÏ, Amsterdam n. Beira 24 van Genua. WOLFRAM 23 van Rotterdam te Port Gentil. WANG ONI, Rott. n. Z. -Afrika 24 v. L. Palmas. YANG TSE, 21 v. Rotterdam te Saigon. ZEELAND, 25 v. Maassluis te Londen. ZUID-BEIJERLAND, 24 v. Rotterdam te Lynn* ZWALUW, 25 te Ldn. uitgekl. n. Gravelines. ZAAN 22 Mei van Rotterdam te Bjorneborg. ZELO 24 Mei van Rotterdam te Shields. 'ZEEMEEUW, Bakker, 24 v. Hamburg naar AFRIKA. Shanghai, 21 April. Het Deen sche motorschip Afrika (meer gemeld), van Japan naar Rotterdam bestemd, is hier bij het binnen komen in aanvaring geweest met het uitgaande s. Lienhsing. De Afrika bekwam slechts lichte schade, maar de Lienhsing is ernstig beschadigd aan het voorschip. (m.s. Afrika, Japan naar Rotterdam passeerde 19 Mei Perim. Red.). NOORD. Uleaborg, 25 Mei. Het Nederl. Noord (meer gemeld) heeft schade aan stuur boordsboeg boven de waterlijn. IJS- EN WEERBERICHTEN. ST. JOHN'S (N. F.), 23 Mei. Het Zweedsche motorschip Ipon:avan Rotterdam naar Bot- wood, is 21 dezer hier binflengeloopen om beteren Ijstoestand in 't Noorden af te wachten. ALEARDI. Rott, n. Ravenna 22 v. Venetië. ASPERITY, 23 v. Zwijndrecht te Nantes. ANNA, 25 v. Groningen te Goole. AFON DULAIS, Amst. n. Tyne p. 24 Flamb. Hd. ARETE 24 Mei van Rotterdam te Swansea. ARGUS. Delfzijl naar Liverpool p. 25 Beachy Hd. AUDACITY, Rott. n. Sonderborg o. 20 Brunsb. AYRESOME 25 Mei van Rotterdam te Shields. A.SLOG 23 Mei van Rotterdam te Ca.lias. AGEN, Rotterdam n. W.-Afrika p. 24 Queasant. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG vertrokken: 26 Mei namiddag: 8.35 NAGPORE, Middlesbro (verb.) 27 Mei namiddag: 1.50 ALDEBARAN, m., Mistley; WILLIAM WILBERFORCE, Hamburg. -Wind Z.O., flauwe koelte, kalme zee, bewolkt- ROTTERDAM aangekomen 27 Mei voormiddag: SANZORZU, Wm. H. Müller Co., Vlaar- dingen, Waalhaven 51, ledig, 11.10 PARAMé, Worms Cie.La Pallice, Waalhaven N.H.B., ledig. 27 Mei namiddag: 12.10 WITTEKIND, N.V. Aschaffenburg, Maks- lahti, Waalhaven, F. Swarttouw, hout. 1.50 GLENTWORTH, Ruys Co., Montreal, Maasha ven 18, graan. MAASSLUIS aangekomen 27 Mei; ZEELAND,, m„ Londen. VLAARDINGEN aangekomen 27 Mei: EN- SEIGNE MARIE ST. GERMAIN, Nantes. VLISSINGEN, 27 Mei aang. FYRILEIF, Sunds- vallMAX WOLF, Rotterdam, beide om te bun- keren Vertr. FYRILEIF, Sevilla. Gep. naar Antwerpen: MAASDAM, Rotterdam; VOLCHOV, idem BOCCACCIO, Schiedam HILL CROFT, SetubalROUMANIE, Alexandrië; STAR, Rotterdam; HAKUSAN MARU, Japan; BLAIRNEVIS, Montreal; SAMBRE, Parijs; GE- ROLSTEIN, New-York: WESTLAND, Londen; GAUSS, Bilbao; BRUGES, Harwich; NIGARIS- TAN. Busrer; CITY OF CORK, Waterford; OLD- AMBT, Amsterdam; WEST-VLAANDEREN, Londen; LAANEMAA, idem; ANTWERPEN, Londen; INGRID, idem; ZWALUW, idem; UTI- LITAS, t., Constantza; IBIS, Danzig; URD, Zwe den LlèGE, Buenos-Ayres, BLACK GULL, New- York; ANNA, Londen. Gep. naar Gent: KAREN, Brest; UNBE MEN- DI, Huelva. Gep. van Selzaete: APPLELEAF, Grimsby. Gep, van AntwerpenHEBBURN, Blyt'h AT LAS, mb„ Sheerness; IVYTOWN, Yarmouth; THE MONARCH, Londen; VESTA (Nept.), Bre men; LADY GERTRUDE COCHRANE, Liver pool; ADOLPH KIRSTEN, Hamburg; GELDER LAND, Newcastle; KOTA BAROE, Java: MF.R- CURIUS, Londen; LIMBURG, idem: ORNEBORG Casablanca; RUY BARBOSA, Hamburg. Gep. van Gent: RALLUS, Belfast; BARBANA G., Barry Roads. VERWACHT TE ROTTERDAM. IBIS v. Danzig 27 te Antwerpen. FEDERIKQ GLAVIC 24 v. Nantes nr. Hoek van Holland. STAVANGEREN 26 van Gothenburg. INGE MAERSK v. Valencia p. 24 Gibraltar. TASSO van Venetië vóór 26 v. Palerm<y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 8