n<5 EzonDE.ry NAAR NEERLAND'S BOSSCHEN r-_K «9 gp® iWöTUKKEn VRIJDAG 2 JUNI 1933 DE ST. WILLEB RORDUSKERK TE HULST. NOGMAALS: ONZE BEDREIGDE VEESTAPEL. LANDSCHAPSSCHOON VAN VEN, POLDER OF HEIDE. ALGEMEENE REKENKAMER, DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. D. J. DE VILLIERS f VERPLEEGSTERS MISHANDELING VAN EEN FASCIST. de nederlandsche rijwiel nijverheid IN 1932. GROOTE BRAND. LIMBURGSCHE SOCIALE STUDIE WEEK. B!W Juhel om de consecratie. Aan de lunch Woensdagmiddag in hotel de Graanbeurs te Hulst, waaraan de tot de plech tige kerkconcentratie uitgenoodigde leeken ten half twee aanzaten de clergé werd ter de kenij gerecipieerd sprak burgemeester Truf- fino een hartelijk woord van welkom „op dezen dag, voor Hulst van zoo oneindig groote be- teekenis". Spr. bracht hulde aan de nagedachtenis van den grooten kerkbouwer dr. Cuypers, die de oorspronkelijke restauratieplannen voor de kerk ontwierp en uitte den wensch, dat men over twee jaar weer te zamen zou mogen zijn ter gelegenheid van de uiteindelijke voltooiing van het grootsche restauratiewerk. Hij maakte dan nog melding van verschillende ingekomen telegrafische gelukwenschen en berichten van verhindering, waaronder van Z.Exc. Jhr. Ruijs de Beerenbrouck en de Kamerleden v. d. Bilt en Teulings. In een fijngevoelde toespraak dankte de lei der van het restauratiewerk, ir. Jos. Cuypers, voor de huldigende woorden door den burge meester aan de nagedachtenis van zijn vader gewijd. Spr. verklaarde, dat het voor hem en zijn medewerkers een buitengewone vreugde was te mogen medewerken aan de voltooiing van dit grootsche werk, „dat was opgezet door anderen, die hoog boven ons staan". Dr. Muls uit Antwerpen huldigde vervolgens in geestdriftige bewoordingen de energie van hen, die zich de voltooiing van het kerkgebouw tot taak hacden gesteld. Spr. begroette het Hulstersche godshuis als een zuster van zooveel grootsche bouwwerken in België en verklaar de dat dit feest weerklank vindt, niet alleen in Zeeland, doch ook in Vlaanderen en Brabant. Mr. R. J. J. Lambooy, burgemeester van Hon- tenisse, sprak namens de genoodigde burge meesters uit de omgeving en huldigde burge meester Truffino als den man, wien schoon vreemdeling in Zeeuwsch-Vlaanderen de eer toekomt, de kerk weer in haar geheel in ka tholieke handen te hebben gebracht. F eestver gaderi ng. Ten half vier was het monumentale kerkge bouw wederom geheel met geloovigen gevuld. Nadat de Bisschoppen van Breda en Gent, omstuwd door een talrijke priesterschaar op hun zetels hadden plaats genomen, zong het koor van Hulst onder leiding van den heer Biesbroeck het Haec dies van J. Haagh C.ss.R., waarna de burgemeester Truffino van den kan sel een openingswoord sprak. Hij bracht daarin allereerst dank aan Mr. Hopmans die de kerk door zijn zegen weer gemaakt had tot Gods Huis en voorts speciaal welkom heette Mgr. Coppeters, den opvolger van den onvergete- lijken bisschop van Gent, den grooten zoon van Hulst, Corn. Jansenius. Spr. vertolkt in hoog gestemde bewoordingen de vreugde, die op de zen onvergetelijken dag allen bezielde en ein digde met den wensch, dat van het machtige Hulstersche heiligdom uit Gods zegen op stad en streek in ruime mate zou mogen neerdalen. Het koor St. Norbertus uit Antwerpen zong vervolgens het Locus iste van Griesbacher, waarna prof. F. Frencken de feestrede uitsprak. Naar aanleiding van den tekst: „Mijn rouw hebt gij in vreugde veranderd, mijn boetekleed hebt gij gescheurd en met blijdschap hebt gij mij omgord, opdat mijn verheffing uw lof zinge" herinnerde spr. aan de beproevingen der Katholieken van Hulst in den loop der tijden en aan de zegepraal, die thans bevochten is. Met een weelde van woorden schetste hij de beteekenis van het kerkgebouw voor de ge loovigen in het algemeen en van deze parochie kerk in het bijzonder, besluitend, in een gloed volle peroratie, met den wensch: geloof, hoop en liefde bewaren irt dit heilig kerkgebouw de Allerheiligste Maagd Maria, middelares van a 11'6 genaden en de patroon dezer kerk St. Willebrord. Onmiddellijk na deze indrukwekkende rede besteeg Mgr. Hopmans den kansel. Z. H. Exc. verklaarde diep onder den indruk te zijn van het feit, dat voor het eerst na zoo veel jaren aanhouden wederom het Allerheilig ste in deze kerk zou worden uitgesteld en wekte de geloovigen op tot jubel en dank aan God in het hooggestemde Te Deum. Deze dag, aldus Mgr. is niet alleen een glorie dag voor Hulst maar ook voor uw Bisschop en heel het bisdom., Z. H. Exc. bracht warmen dank aan de katholieken van Hulst en aan allen door wier milddadigheid en medewerking dit grootsche werk tot stand kwam en sprak den wensch uit dat allen ook in de toekomst die medewerking zouden blijven verleenen, op dat, hetgeen hier begonnen was, ook zou mogen worden voltooid. Vervolgens werd door Z. H. Exc. een plech tig Lof gecelebreerd; waaronder de koren van Hulst en Antwerpen de kerkelijke gezangen op Uitnemende wijze vertolkten. Hiermede eindigde de kerkelijke viering van dezen stralenden feestdag, die een der gloriën zal blijven van de rijke geschiedenis van Ka tholiek Hulst. 's Avonds om half acht werd door het Ant- werpsche koor St. Norbertus nog een liederen- avond gegeven, die den dag van jubel waardig besloot. het water, die ons overtuigend bewijst, dat de Nederlandsche Waterstaat zijn bekendheid tot ver buiten de grenzen met eere dragen kan! Van den Oever (Wieringen) tenslotte langs polderwegen en door de duinstreek over Haar lem naar Amsterdam terug. (Men kan ook een rechtstreeksche route volgen van Den Oever door de Wieringermeerpolder en zoo via Hoorn, Oosthuizen en Edam (Volendam) naar Am sterdam rijden.) Men passeert onderweg vele wegen, die naar de badpaatsen voeren. Allicht zal men hier en daar eens een kijkje gaan nemen en mogelijk valt de keuze voor een zomerverblijf wel op een dier jonge „parels der Noordzee". Door berg en dal. voert een fraaie tocht, die in Arnhem begon nen kan worden. (De lijn op het kaart je). Zuidwaarts gaat de route door Limburg, waar thans in 't bronsgroen eikenhout.... Den rondtoer door het zuiden van deze fraaie en ge moedelijke provincie behoeven wij niet aan te bevelen; wie er nog nimmer was, zal ver baasd staan over de prachtige berglandschap pen die ook in het eigen land gevonden blijken te kunnen worden. Zeer aanbevelenswaardig is ook de weg vlak langs onze zuidgrens n.l, over Epen, Hoogcruts en Noorbeek. De terug weg uit het zuiden gaatdoor een woest ge bied, de Peel, waar de Heidemaatschappij voorloopig nog werk genoeg zal kunnen vinden. De noordelijke rondrit gaat van Arnhem langs den buitengewoon mooien Veluwezoom (Mid- dachter Allee!!!) naar Apeldoorn, vandaar langs de Harskamp over Ede en Woudenberg naar het gebied der Vuursche's en zoo vervolgens langs den „grooten weg" naar Amsterdam. Deze te rugtocht langs de Vecht is eveneens zeer aan trekkelijk, van de vele fraaie buitenverblijven verdienen sommige met recht den naam van Kasteel. Van de oude Bisschopsstad via Zeist, Doorn, door de Geldersche vallei en langs den rand der Veluwe weer terug naar Arnhem. Van Den Haag uit. voert de laatste route allereerst door het West- land, om vervolgens langs den Nieuwen Wa terweg en Rotterdam het landelijk schoon in de Hollandsche polders te doorkruisen. Bij Baren- drecht ziet men een nieuwe brug over de Oude Maas, de grootste hefbrug van Europa, aange legd ten behoeve van de zeehaven Dordrecht. Bij Numansdorp gaat het over 't Hollandsch Diep naar Willemstad, de droomerige veste, welker schoonheid door slechts weinigen ge kend wordt. Een uitstekende weg voert door het west-Brabantsche landbouwgebied naar Bergen op Zoom, vanwaar een prachtige omweg over weliswaar smalle wegen naar Zundert leidt, een centrum van boomkweekerijen. De „grooteroute" brengt ons via Princenhage naar Breda en ver volgens over een der spreekwoordelijk goede Brabantsche wegen naar Tilburg. Zeer de moeite waard is een excursie naar de vennen (Oisterwijk), doch ook de rechtstreeksche te rugweg over Loon op Zand (duinlandschappen) is fraai. (Men kan ook van Tilburg over Vught, 's-Hertogenbosch en zoo vervolgens langs de badplaats „de IJzeren Man" en Crom- voirt naar Heusden rijden door een zeer inte ressant gebied.) Van Waalwijk door een stukje van de Langstraat, waar men pas goed leert beseffen, watlintbebouwing is, gaat het over een prachtige moderne brug bij Heusden ver der door polder- en dijkwegen naar Zalt-Bom- mel, waar het overzetveer nog slechts enkele maanden leven beschoren is. Hoog boven de rivier troont een prachtige brug voor gewoon verkeer, die nog dit jaar gereed komt.'Ten slotte via Utrecht langs den kronkelenden, maar zeer mooien Ouden Rijn langs Leiden naar de Residentie terug. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Fraaie fiets- en autotochten. Meer dan ooit moeten wij er ons in deze onstuimige tijden over verheugen, dat de een zame steppe, het oerwoud, de „jungle" binnen onze landspalen tevergeefs gezocht worden. Beter dan wanneer ook komen thans de rust en de lieflijkheid van de Nederlandsche natuur tot hun recht, omdat juist nu de schoonheid van bosch en zee, van ven, polder of heiae een weldadigen invloed heeft op allen, die een open oog hebben voor de Hollandsche wolkenluch ten, de eindelooze vergezichten over de Veluwe of in Drenthe, voor de ongerepte pracht van Noord-Brabant of van ons bergterrein in den zuidelijken uithoek des lands. Er zijn vele toeristen, die wel thuis zijn op Jungfraujoch, in de Pyreneën of aan de Italiaansche meren maar die hun eigen land niet of nauwelijks kennen. Meer dan anders zijn wij in deze tijden op elkaar aangewezen en in dachtig aan het „geen boog kan steeds ge spannen zijn" zal men goed doen dit jaar ook eens erop uit te trekken, per auto, per fiets, te voet, per trein, het eigen land in. Op bijgaand schetskaartje, ons toegezonden door den A.N.W. B.-Toeristenbond voor Nederland, vindt men talrijke routes uitgestippeld, die elk voor zich door een mooi gebied leiden. Voornamelijk zijn de tochten bestemd voor automobilisten, motor en wielrijders, maar bok deze „benzinende" menschen zullen goed doen, door af en toe hun voertuig eens in den steek te laten en te voet de vrije natuur in te trekken. Door Noordelijk Nederland. gaat de eerste route, die in Groningen begint, maar welke natuurlijk ook elders aangevan gen kan worden. Door een eertijds zéér welva rend landbouwgebied gaat de tocht naar „It Hytelan" (Friesland), talrijke kapitale boeren- stellingen leggen getuigenis af van Neerland's kunnen en geven zoo ook weer hoop voor betere tijden. Bij Heerenveen een fraai beboscht gebied (Oranjewoud) en vervolgens door een aantrekkelijke, ofschoon vlakke streek op Mep- pel aan. Aanbevelenswaardig is het om een uit stapje té maken naar Giethoorn, terecht be zongen als het Venetië van het noordenl In Zwolle bereikt men den Gelderschen IJssel, die langs Deventer gevolgd wordt tot Zutphen. Fraaie panorama's heeft men hier over de heu vels van de Veluwe en op de landerijen op de uiterwaarden. Van Zutphen over Lochem door den prachtigen Achterhoek (van Doetinchem uit even een bezoek brengen aan het Montfer- land!) via Winterswijk naar het Twentsche industriegebied, langs de fraaie moderne stad Enschedé en Almelo (een zeer fraaie afwijking van deze route gaat over Ootmarsum, Dene kamp en de Lutte naar Oldenzaal) en zoo ver volgens door de Overijsselsche heuvelen langs uitgestrekte heidevelden (via Ommen) gaat de reis dan tenslotte oostelijk van den Hondsrug langs groote veenderijen weer noordwaarts. Na tuurschoon vinden wij dan vooral nog in de buurt van Gieten, het Zuid-Laardermeer en tenslotte nog onmiddellijk ten zuiden van Gro ningen, waar de tocht eindigt De Zuiderzee-tocht. Zoo zouden wij den rondrit kunnen noemen, die op het kaartje met een lijn is aan gegeven. Als uitgangspunt nemen wij de hoofd stad des lands, vanwaar de tocht over moderne wegen door het prachtige Gooische landschap naar Amersfoort gaat. Men kan hier ook een interessanten omweg maken, door den ouden weg (MuidenNaardenEemnes) te volgen. Van Amersfoort door een schilderachtig deel van de Veluwe en vervolgens langs den Zuider zeestraatweg door de oude centra van de vis- scherij. Typische oude straatjes en doorkijkjes vindt men in Harderwijk, in Elburg, evenals in de andere stadjes en dorpen, die aan den rand van het IJsselmeer liggen te droomen van de vergane scheepvaartglorie op de vroeger bin nenzee. Het traject van Meppel over Lemmer naar Gaasterland voert gedeeltelijk over zeer smalle en bochtige wegen. Wil men dit stuk vermijden, dan kan men zijn route kiezen over Steenwijk, Heerenveen en Joure, (of over Kampen, Grafhorst, Genemuiden naar Vollen- hove rijden), doch voor hen, die geen haast heb ben is de kustweg zeker aantrekkelijker. Over het Frische duinengebied kunnen wij kort zijn, Gaasterland is terecht befaamd! Daarna langs verschillende meren, waar de watersport hoogtij viert via Bolsward, Wons en Makkum naar den afsluitdijk, die binnenkort zonder restrictie voor het verkeer opengesteld wordt. Nu moet men er nog een gulden offeren ten bate van het Nationaal Crisis Comité. (Fietsers slechts 0,10). Het is een interessante weg, dwars door VEERTIEN DAGEN VACANTIE VOOR 1EDEREN HANDELS- KANTOOR. OF WINKELBEDIENDE. Het mag inderdaad een verblijdend teeken worden genoemd en mede een resultaat van de sinds jaren door de betreffende vakorgani saties gevoerde actie, dat het geven van vacantie hoe langer hoe meer gewoonterecht werd. Van werkgeverszijde wordt dsn ook voor het overgroote deel het nut en de noodzakelijkheid eener jaarlijksche onafgebroken rustperiode zonder tegenspraak erkend. Evenwel dient daarnaast onmiddellijk te worden vastgesteld, dat. helaas nog lang niet alle bedienden een wer kelijk behoorlijke vacantie genieten. De bediendenorganisaties ijveren voor een jaarlijksche vacantie van minstens 14 dagen (12 werkdagen) en vandaar dat zij zich thans vóór den aanvang van het komende vacantieseizoen mede op deze wijze tot de werkgevers wenden met het verzoek om aan alle bedienden min stens een vacantie van dien duur toe te k»nnen, waarbij, zij tevens hun waardeering uitspreken voor hen, die sinds vele jaren dit vprzoek in willigden en zelfs meer deden dan het gevraag- de. Op grond van de verschillende argumenten, welke sinds een reeks van jaren inzake het onderwerp „vacantie" door ons werden naar voren gebracht, waardoor wij talrijke werkge vers van het noodzakelijke en van het nuttig effect eener behoorlijke vacantie mochten over tuigen, meenen wij met een dringend beroep op alle in deze nog achterblijvenden te kunnen volstaan. Wij zijn er van verzekerd, dat herwonnen levens- en geesteskracht er het gevolg van zul len zijn en dat de wederom met frisschen moed opgevatte arbeid blijken zal ten goede te komen, niet uitsluitend aan de bedienden, doch tevens aan hen, die tot het geven van vacantie uit sociale overwegingen besloten en daardoor heb ben getoond voor het algemeen bedrijfsbelang een open oog te hebben. Onderstaande organisaties vertrouwen, dat dit dringend beroep weerklank moge vinden bij dat contingent werkgevers, hetwelk tot heden nog niet tegemoet kwam aan hare verlangens inzake het geven eener behoorlijke vacantie. Het gaat hier om een groot sociaal goed van een beduidende categorie werknemers 1 Nederl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden; Nederlandsche R. K. Bond van Handels- Kan toor- en Winkelbedienden. Vervulling vacature, Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is een brief van de Algemeene Rekenkamer ingekomen, in verband met de vervulling van de Kamer, ontstaan door het overlijden van het lid ir. Joh. Krap. Voor de vervulling dezer vacature beveelt de Alg. Rekenkamer aan: D. O. Norel, inspecteur der directe belastingen te Haarlem, J. v. d. Molen, burgemeester van Renkum, wonend te Oosterbeek. Jhr. G. L. Schorer, viceadmiraal, wonend te 's-GraVenhagë. Th. Sanders, direc teur der Staatsloterij te 's-Gravenhage. W. de Vries Gzn., gep. chef van den Accountantsdienst in Ned.Indië, op reis naar Nederland; L. C. Prey, oud-administrateur van financien in Suriname, wonend te 's-Gravenhage. Naschrift redactie: Wij zijn van mee ning, dat op het oogenblik de vrouw inder daad een te groote plaats inneemt op de arbeids markt, in het productieproces en in de ambter naarswereld. Met beleid zal deze onnatuurlijk groote plaats tot haar juiste proportie moeten worden teruggebracht. JSBOrUflQEn De eerste Zuid-Afrikaansche gezant te 's-Gravenhage. Donderdagnacht Is in den ouderdom Van bijna 60 jaar te Den Haag plotseling over leden de heer D. J. de Villiers, buitengewoon gezant en gevol- zoodat men D. J. De Villiers. voor ongerust heid geen reden aanwezig achtte. Nog Woensdag heeft hij In zijn woning een receptie gehouden ter gelegenheid van den „Uniedag", den nationalen Zuid-Afri- kaanschen feestdag. Zijn gezondheidstoestand liet hem echter niet toe zijn gasten persoonlijk te recipieeren, doch verschillende der aanwezigen brachten hem nog aan zijn bed een kort bezoek. In den vroegen ochtend is hij gisteren onver- Wacht overleden. JSIETEN Een verdachte gearresteerd. Woensdagmiddag is door de Koninklijke Ma réchaussee te Venlo, gearresteerd Th. M. uit Tegelen als verdacht van de ernstige mishande ling met dodelijken afloop gepleegd op den 82- jarigen S. te Venlo. M. is in de marechaussée-kazerne te Venlo opgesloten. OiHuv&mn 'assen Het was in het Februari-nummer van het orgaan der „R. K. Ziekenverpleging", dat Pater Paschasius O.Cap.Min. een artikel schreef over den door prof. Vlerick in „Bouvigne" te geven cursus: „Inleiding tot het volle leven" Naar aanleiding hiervan ben ik naar Bouvigne gegaan en heb dezen cursus gevolgd en kan niet anders zeggen, dan dat ik het een voorrecht vind, die dagen meegemaakt te hebben. Ik ben verpleegster in één der grootste zieken huizen van Amsterdam en iedere verpleegster weet met mij dat het lang niet altijd gemakke lijk is, om over datgene wat men „Leven" noemt, mooi te blijven denken. Prof. Vlerick, die het leven, het mooie groote „Leven" ons laat zien door het oog van het geloof, heeft den cursisten in deze dagen iets gegeven, zóó mooi, zóó heilig, dat we het zou den willen uitdragen aan allen, maar vooral aan degenen, die dit als verpleegster zoo héél har'd noodig hebben. Als prof. Vlerick je Gods Wijsheid laat zien in de natuur, in het bevruchten van bloemen en planten, hetgeen je in bewondering brengt en je zoo binnen laat dringen in bet wondermooie van het voortplantingsleven van den mensch, het kunstwerk van Gods schepping, dan ben- je dankbaar dat je dat zóó mooi mocht zien. Er verandert iets in je, je blik wordt ruimer, dieper, het wordt zoo rustig in je. En dan weet je, dat je dit voor heel je leven mee mag dragen en bij al je moeilijkheden, die wel altijd ieders deel zullen blijven, terug kunt komen op het rustpunt, dat prof. Vlerick in onze ziel heeft kunnen leggen. Ik móet het u zeggen; ga er heen en onder vind zelf hoe heerlijk het is. Alles werkt mee, de rustige harmonische omgeving, de prachtige natuur, het gezellige huis, het samenzijn met veel jonge menschen. Omstreeks 15 Augustus e.k. (juiste datum is nog niet bekend) zal prof. Vlerick weer zoo'n cursus geven. Als die dagen vrij te maken zijn, volg hem dan, u zult er altijd met vreugde aan terug denken. De directrice van „Bouvigne" zal u gaarne inlichtingen verstrekken over logies enz. Het adres is „Kasteel Bouvigne", Ginneken, bij Breda. Mocht u over den cursus nog iets naders willen vernemen, dan is ondergeteekende hiertoe gaarne bereid. RIEK MERCKS, Kwakersstraat 2, A'dam West. lEETATERZWAAA irA^OLSWABO p^EEBENYEEri VsneÊiJj' PlouaÈV STEEmXv VT/lemmE*»"*., i en oma hoooeveei Qi* COBVORDEN tIEPPEL OEN HELDER Productie wederom gedaald. Het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat in de 5e aflevering van het Maandschrift der Rijwielnijverheid over 1932 zal pu'olieeeren, deelt thans reeds eenige der belangrijkste to taalcijfers mede. 1929 1930 1031 1932 Aantal rij wie! fabrieken met een productie van 500 of meer rijwielen 35 33 35 33 Aantal gebouwde rij wielen (x 1000 stuks) 215.2 209.9 179.4 145.7 Waarde daarv. (x f 1000) 11158 19517 3422 5868 Aantal verkochte rij wielframes (x 1000 st.) 370 79.0 51.1 63 4 Waarde daarv. (x f 1000) 1206 1009 605 619 Personeel op pl.m. 15 September 2343 2335 1937 1637 Aantal rijwrelman-tage- inrichtingen met een productie v. 500 of meer rijwielen 58 59 59 59 Aantal gemonteerde rij- wriel6nj iX 1000 stuks) 93.0 98.1 87.8 78.0 Waarde daarv. (x f 1000) 3828 3934 3246 2626 In de statistiek wordt naar de opgaven der ondernemingen met een productie van 200 of meer frames, zoo juist mogelijk berekend het aantal in Nederland vervaardigde rijwielen, dat voor binneniandsch en buitenlandsch verbruik ter beschikking is gekomen t.w.: OMMEN Verdachte vrijgelaten. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen heeft de rechtbank den jongen man, die wordt verdacht van openlijk met vereende kracht: geweid plegen op 1 Mei j.l., thans uit de voorloopige hechtenis ontsla gen. De man zou op genoemden datum een fascist, die op den Heiiigenweg liep, hebben mishandeld. Als zijn verdediger treedt op mr. F. W, Kokosky. ALMELO :wolle RAMPEN ENSCHI 'AIR MAAR PEVENTEfi LOCNEM APELDOORN A'iflmv ^50' W'JK AMJTÏRD, VELiEVÓ-" -O*""" f s J HAARLEM f— j BAARN^.^AMERbPOOJÏT i EREOKELEN C V WOUDENBERG I ALPNIN .NHEM Een kind in de vlammen omgekomen. MED AN, 1 Juni. (ANETA). Hedennacht zijn te Rantau Prapat 72 kedehs (winkels) afgebrand. De schade toegebracht aan de goederen in de kedehs bedraagt 95.000.de schade aan gebouwen ƒ54.000. Hiervan wordt een bedrag van ƒ38.000.door verzekering gedekt. Een twaalfjarig Maleisch kind verbrandde. De dichtstbijzijnde brandput bevond zich op een afstand van 133 kilometer te Tandjong- Balei. De dakloozen werden ondergebracht in kazernes en bij particulieren. COMMUNISTEN VOOR DE RECHTBANK- Het O.M. bij de arrondissementsrechtbank te Tiel heeft Woensdag hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van genoemde recht bank van 26 Mei j.l. waarbij het communis tische Tweede Kamerlid L. de Visser werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde beleediging van president von Hindenburg en eveneens tegen het vonnis gewezen tegen Roestam Effendi n.l. 200 gulden boete subs, een maand hechtenis wegens opruiing. ^NUMfOEN rÏBAve)#.*>Tj VAbSENAA V0RAVENHAÓü( ,DELET ROTTERDA1 'DOMMfJ.. lORINCfeEM NAALD VJ •tfyH.DObCH CtvuonT venftAy L/C-afTCl»*" sWAAtV'JI IEFy?EÈRTRUI*NDER9 ■.VENLO 'DEURNE 't>-<?OElOROP 'roeePiono .Paoosend4al E£GC N*oéfêoM VEERT 1 De inschrijving gesloten. De Commissie voor de Limb. Sociale Studie week die 6. 7 en 8 Augustus te Rolduc wr ,-dt gehouden, deelt ons mede, dat de in schrijving voor deelname is gesloten. Meer dan vijfhonderd personen hebben reeds cm toelating verzocht, zoodat met het oog op de plaatsruimte alle aanvragen niet kunnen worden ingewilligd. F rij entree. Een Schotsche circuseigenaar schreef met groote letters op een bord: „Vrij entree!" Toen de verwonderde Schotten begeerig naderbij kwamen lazen zij ook de kleine letters, waar-, mee stond: „voor lieden boven de zeventig, als zij onder geleide van hun ouders komea'V 'mijdeldüri d5ALRENBUW i. MAASTRIcjj]

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4